Meet Results / Record Listing
(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)
Lily Flagg vs Hampton Cove - 6/22/2005
Results
OVERALL SCORE - LILY FLAGG 260, HAMPTON COVE 288
Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cort, Caroline 6 LILY 34.17 J29.49 5
2 Vroom, Grace 6 HAMC 38.98 J39.13 3
3 Manning, Madelyn 6 HAMC 37.15 J41.27 1
4 Childs, Abbie 6 HAMC 38.25 J43.53
5 Thomas, Ali 5 LILY 38.67 J43.00
6 Caruso, Emilly 6 LILY 55.50 J48.21
Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Owen, Callie 5 HAMC NT X39.75
-- Fountain, Grace 5 HAMC NT X42.66
-- Brown, Catie 6 HAMC NT X44.49
-- Estopinal, Mary Morgan 5 HAMC NT X44.60
-- Layne, Melanie 6 HAMC NT X49.56
-- Becher, Grace 6 LILY NT X49.95
-- Cooley, Anna 5 LILY NT X51.00
-- Damian, Sasha 4 HAMC NT X1:59.85
Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Estes, Rachel 8 HAMC NT X26.50
-- Marshall, Jenna 8 HAMC NT X27.23
-- Fender, Elizabeth 8 HAMC NT X30.87
-- Estes, Emily 8 HAMC NT X33.96
-- Carlsen, Karol 7 HAMC NT X34.34
-- Watson, Savannah 8 HAMC NT X48.19
Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fountain, Sarah 7 HAMC 20.02 22.56 5
2 Justice, Caroline 8 HAMC 27.36 24.87 3
3 Edmondson, Allison 8 LILY 30.33 25.90 1
4 Cort, Kaylee 7 LILY 33.44 29.50
5 Layne, Emily 8 HAMC 41.80 29.60
6 Cooley, Emily 8 LILY NT 32.60
Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fountain, Sarah 7 HAMC 29.27 29.19 5
2 Edmondson, Allison 8 LILY 37.50 31.38 3
3 Bayless, Leiron 8 HAMC 40.39 36.43 1
4 Cooley, Emily 8 LILY NT 36.44
5 Cort, Kaylee 7 LILY NT 39.00
6 Hoffman, Olivia 7 HAMC 35.81 39.46
-- Thomas, Ali 5 LILY 48.91 X40.59
Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rosenhoover, Candace 8 HAMC 31.30 31.20 5
2 Marett, Grace 8 LILY 36.35 31.43 3
3 Hoffman, Olivia 7 HAMC 33.51 33.72 1
4 Cook, Laura 7 LILY 43.40 37.94
5 Damian, Lexi 8 HAMC 34.79 39.10
6 Morris, Cassidy 7 LILY 44.48 41.28
Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fountain, Sarah 7 HAMC 27.54 J28.58 5
2 Rosenhoover, Candace 8 HAMC 33.12 J36.18 3
3 Damian, Lexi 8 HAMC NT J38.13 1
4 Edmondson, Allison 8 LILY 38.85 J37.62
5 Cort, Kaylee 7 LILY 43.99 J44.51
6 Cooley, Emily 8 LILY 54.88 J59.53
-- Thomas, Ali 5 LILY 55.02 x
Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 1:32.52 1:42.46 7
1) Rosenhoover, Candace 8 2) Damian, Lexi 8
3) Hoffman, Olivia 7 4) Fountain, Sarah 7
2 LILY FLAGG 'A' 2:16.61 2:01.94
1) Cort, Kaylee 7 2) Cooley, Emily 8
3) Marett, Grace 8 4) Edmondson, Allison 8
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'C' 2:12.99 X2:27.25
1) Fender, Elizabeth 8 2) Watson, Savannah 8
3) Layne, Emily 8 4) Carlsen, Karol 7
-- LILY FLAGG 'B' 2:42.46 X2:34.00
1) Morris, Cassidy 7 2) Cook, Laura 7
3) Thomas, Ali 5 4) Cort, Caroline 6
Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' 2:32.01 2:13.06 7
1) Edmondson, Allison 8 2) Marett, Grace 8
3) Cort, Kaylee 7 4) Cort, Caroline 6
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:13.35
1) Bayless, Leiron 8 2) Hoffman, Olivia 7
3) Fountain, Sarah 7 4) Rosenhoover, Candace 8
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' 2:03.11 X2:10.84
1) Marshall, Jenna 8 2) Damian, Lexi 8
3) Layne, Emily 8 4) Justice, Caroline 8
-- LILY FLAGG 'B' 3:08.73 X2:50.31
1) Thomas, Ali 5 2) Cook, Laura 7
3) Cooley, Emily 8 4) Morris, Cassidy 7
Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Paden, Cydney 8 LILY NT 41.47 5
2 Estes, Cara 10 LILY NT 42.05 3
3 Tolleson, Rachel 10 HAMC NT 44.04 1
4 Burke, Julia 9 LILY NT 48.63
5 Brown, Emily 10 HAMC NT 49.84
6 Reynolds, Mia 9 HAMC NT 1:07.41
Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Mordecai, Alexis 9 HAMC 1:00.41 X1:03.80
-- Gagliano, Cady 9 HAMC 1:08.09 X1:08.03
Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tolleson, Rachel 10 HAMC 46.44 46.73 5
2 Estes, Cara 10 LILY 58.37 50.34 3
3 Copeland, Rebecca 9 LILY 1:03.79 58.13 1
4 Burke, Julia 9 LILY 1:02.13 58.91
5 Brown, Emily 10 HAMC 1:00.99 59.71
6 Dailey, Julia 9 HAMC 59.82 1:01.29
Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Paden, Cydney 8 LILY NT 51.68 5
2 Marett, Savannah 10 LILY 1:02.30 57.06 3
3 Monaco, Allie 10 HAMC 1:01.82 59.28 1
4 Tepool, Lauren 10 HAMC 1:00.00 59.53
4 Spearing, Sherry 10 LILY 1:09.10 59.53
6 Copeland, Rebecca 9 LILY 1:09.22 x1:12.60
7 Horn, Haley 9 HAMC 1:22.04 1:22.10
Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Paden, Cydney 8 LILY NT 50.25 5
2 Tolleson, Rachel 10 HAMC 59.93 52.02 3
3 Tepool, Lauren 10 HAMC 1:00.97 57.09 1
4 Burke, Julia 9 LILY 1:03.75 58.47
5 Brown, Emily 10 HAMC 1:04.22 58.75
6 Spearing, Sherry 10 LILY NT 1:03.43
Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' NT 3:13.87 7
1) Marett, Savannah 10 2) Estes, Cara 10
3) Burke, Julia 9 4) Paden, Cydney 8
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 3:00.71 3:34.44
1) Brown, Emily 10 2) Monaco, Allie 10
3) Reynolds, Mia 9 4) Tolleson, Rachel 10
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' 3:33.97 X4:23.72
1) Dailey, Julia 9 2) Horn, Haley 9
3) Mordecai, Alexis 9 4) Gagliano, Cady 9
Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' 3:55.84 3:21.04 7
1) Estes, Cara 10 2) Marett, Savannah 10
3) Paden, Cydney 8 4) Burke, Julia 9
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 3:34.88 3:27.97
1) Tolleson, Rachel 10 2) Monaco, Allie 10
3) Tepool, Lauren 10 4) Brown, Emily 10
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' 4:14.94 X4:34.37
1) Horn, Haley 9 2) Gagliano, Cady 9
3) Mordecai, Alexis 9 4) Reynolds, Mia 9
Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Williams, Holly 12 LILY 52.17 X43.77
Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Busk, Hannah 11 LILY NT J35.67 5
2 Wintzinger, Lindsey 11 HAMC NT J36.68 3
3 Spearing, Julie 12 LILY NT J1:14.23 1
4 Murphy, Hope 11 HAMC NT J39.78
5 Rosenhoover, Lauren 12 HAMC NT J41.50
6 Toth, Katie 11 LILY NT J42.75
Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Busk, Hannah 11 LILY 49.49 43.19 5
2 Wintzinger, Lindsey 11 HAMC NT 45.79 3
3 Murphy, Hope 11 HAMC 45.82 46.83 1
4 Alford, Melissa 11 LILY NT 48.85
5 King, Taylor 12 LILY 54.05 49.56
6 Ginn, Abby 11 HAMC 52.36 54.34
Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Toth, Katie 11 LILY 54.29 J45.93 5
2 Spearing, Julie 12 LILY 54.18 J48.60 3
3 Monaco, Kristin 12 HAMC 48.37 J49.42 1
4 Rosenhoover, Lauren 12 HAMC 54.89 J56.16
5 Ginn, Abby 11 HAMC 55.59 J56.12
6 Morris, Shannon 12 LILY NT J55.87
7 Butler, Rachel 11 LILY NT xJ1:15.75
Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wintzinger, Lindsey 11 HAMC 47.16 J42.30 5
2 Busk, Hannah 11 LILY 56.06 J42.15 3
3 King, Taylor 12 LILY 54.01 J47.53 1
4 Cotton, Caroline 12 LILY NT J51.19
5 Cole, Shelbie 11 HAMC 51.23 J57.41
6 Monaco, Kristin 12 HAMC 1:02.33 J1:01.75
Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' 3:00.07 2:37.93 7
1) Busk, Hannah 11 2) Toth, Katie 11
3) King, Taylor 12 4) Spearing, Julie 12
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 2:36.02 2:44.59
1) Ginn, Abby 11 2) Rosenhoover, Lauren 12
3) Murphy, Hope 11 4) Wintzinger, Lindsey 11
-- LILY FLAGG 'B' NT X3:09.63
1) Alford, Melissa 11 2) Bodkin, Elizabeth 11
3) Thompson, Kasey 11 4) Cotton, Caroline 12
Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 3:00.49 2:56.40 7
1) Murphy, Hope 11 2) Monaco, Kristin 12
3) Wintzinger, Lindsey 11 4) Cole, Shelbie 11
2 LILY FLAGG 'A' 3:23.40 2:58.52
1) Busk, Hannah 11 2) Spearing, Julie 12
3) King, Taylor 12 4) Toth, Katie 11
-- LILY FLAGG 'B' 4:15.04 X3:16.68
1) Alford, Melissa 11 2) Morris, Shannon 12
3) Cotton, Caroline 12 4) Thompson, Kasey 11
-- LILY FLAGG 'C' NT X3:56.72
1) Copeland, Rebecca 9 2) Butler, Rachel 11
3) Bodkin, Elizabeth 11 4) Williams, Holly 12
Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Becher, Mary Katherine 14 LILY NT 31.45 5
2 Hardy, Liz 14 HAMC NT 34.12 3
3 Younger, Ashley 13 HAMC NT 36.21 1
4 Neighbors, Sarah 13 HAMC NT 36.59
Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hardy, Liz 14 HAMC 39.50 40.90 5
2 Hawkins, Hannah 13 HAMC 45.01 47.75 3
3 Neighbors, Sarah 13 HAMC 46.49 48.00 1
Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hawkins, Hannah 13 HAMC 45.89 47.35 5
2 Becher, Mary Katherine 14 LILY 54.85 47.62 3
3 Gagliano, Nicole 13 HAMC 51.24 48.16 1
4 Neighbors, Sarah 13 HAMC 48.03 49.00
Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Becher, Mary Katherine 14 LILY 40.55 36.62 5
2 Hardy, Liz 14 HAMC 36.93 40.26 3
3 Brahm, Erin 14 LILY 47.70 41.30 1
4 Younger, Ashley 13 HAMC 40.18 42.81
5 Hawkins, Hannah 13 HAMC 46.04 49.88
Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 2:25.54 2:29.21 7
1) Hardy, Liz 14 2) Younger, Ashley 13
3) Gagliano, Nicole 13 4) Neighbors, Sarah 13
Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 2:42.72 2:48.10 7
1) Hardy, Liz 14 2) Hawkins, Hannah 13
3) Younger, Ashley 13 4) Neighbors, Sarah 13
Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Azar, Kristina 16 LILY NT 32.17 5
2 Urban, Cori 16 HAMC NT 32.47 3
3 Tepool, Kristen 15 HAMC NT 33.12 1
4 Brethour, Annie 15 HAMC NT 34.19
5 Spearing, Lauren 15 LILY NT 34.37
6 Finnegan, Marie 16 LILY NT 35.88
Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Spearing, Lauren 15 LILY 45.38 J39.29 5
2 Urban, Cori 16 HAMC NT J39.66 3
3 Brethour, Annie 15 HAMC 42.28 J40.80 1
4 Azar, Kristina 16 LILY NT J40.75
5 Finnegan, Marie 16 LILY NT J42.66
6 Tepool, Kristen 15 HAMC 43.93 J43.50
Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Spearing, Lauren 15 LILY 47.25 42.20 5
2 Pinkleton, Megan 16 LILY 59.74 53.35 3
Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Urban, Cori 16 HAMC NT 37.66 5
2 Azar, Kristina 16 LILY NT 38.09 3
3 Brethour, Annie 15 HAMC 38.98 38.86 1
4 Tepool, Kristen 15 HAMC 39.84 42.34
5 Pinkleton, Megan 16 LILY NT 1:19.06
Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:25.70 7
1) Brethour, Annie 15 2) Hawkins, Hannah 13
3) Urban, Cori 16 4) Tepool, Kristen 15
2 LILY FLAGG 'A' NT 2:38.16
1) Spearing, Lauren 15 2) Finnegan, Marie 16
3) Pinkleton, Megan 16 4) Azar, Kristina 16
Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:37.11 7
1) Brethour, Annie 15 2) Gagliano, Nicole 13
3) Tepool, Kristen 15 4) Urban, Cori 16
2 LILY FLAGG 'A' 3:04.57 2:49.97
1) Finnegan, Marie 16 2) Spearing, Lauren 15
3) Azar, Kristina 16 4) Pinkleton, Megan 16
Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Burke, Joel 6 LILY 30.10 27.33 5
2 Dombrowsky, Christopher 6 HAMC 29.89 33.69 3
3 Vought, Robert 6 HAMC 29.48 34.89 1
4 Thompson, Sam 6 HAMC 34.10 36.59
Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Horn, Joe 6 HAMC NT X34.71
-- Welborn, Luke 5 HAMC NT X36.86
-- McMurray, Max 6 HAMC NT X37.50
-- Reynolds, Jace 6 HAMC NT X37.53
-- Justice, Ben 6 HAMC NT X38.56
-- Johnson, Christopher 6 HAMC NT X44.64
-- Rosenhoover, Marshall 5 HAMC NT X44.75
-- Fisher, Nicholas 5 HAMC NT X55.10
-- Brown, Chris 6 HAMC NT X58.68
-- Fisher, Noah 5 HAMC NT X1:00.41
-- Horn, Will 4 HAMC NT X1:17.27
-- Estopinal, Matthew 5 HAMC NT X1:20.94
Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wintzinger, Trey 8 HAMC NT J19.60 5
2 Hawkins, Jack 8 HAMC NT J19.59 3
3 Johnson, Jesse 8 LILY NT J20.31 1
4 McBride, John Parvin P 8 HAMC NT J22.19
5 Jager, Daniel 8 LILY NT J23.07
6 Brahm, James 8 LILY NT J23.11
Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Rives, Cameron 8 HAMC NT X26.75
-- Williams, Jacob 8 LILY 28.94 X27.20
-- Rosenhoover, Graham 7 HAMC 31.58 X35.10
Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wintzinger, Trey 8 HAMC 25.84 24.63 5
2 Johnson, Jesse 8 LILY NT 27.09 3
3 McBride, John Parvin P 8 HAMC 31.50 29.47 1
4 Edmondson, Zachary 8 LILY 34.00 30.75
5 Burke, Joel 6 LILY 33.89 31.47
6 Rives, Cameron 8 HAMC 34.33 39.40
-- Brahm, James 8 LILY 38.44 X34.34
Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wintzinger, Trey 8 HAMC 24.98 J24.68 5
2 Hawkins, Jack 8 HAMC 25.73 J28.00 3
3 Butler, David 8 LILY 37.05 J29.85 1
4 Spearing, Caleb 8 LILY 34.85 J29.34
5 Jager, Daniel 8 LILY NT J32.03
6 Rives, Cameron 8 HAMC 29.07 J34.46
7 Burke, Joel 6 LILY 54.00 xJ43.12
Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Jesse 8 LILY NT 24.50 5
2 Hawkins, Jack 8 HAMC 27.62 26.19 3
3 McBride, John Parvin P 8 HAMC 24.94 26.42 1
4 Edmondson, Zachary 8 LILY 31.70 28.30
5 Spearing, Caleb 8 LILY 43.78 36.97
-- Mordecai, Lucas 7 HAMC 28.95 DQ
Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 1:19.77 1:31.36 7
1) McBride, John Parvin P 8 2) Hawkins, Jack 8
3) Rives, Cameron 8 4) Wintzinger, Trey 8
2 LILY FLAGG 'A' 1:49.87 1:32.88
1) Edmondson, Zachary 8 2) Spearing, Caleb 8
3) Jager, Daniel 8 4) Johnson, Jesse 8
-- LILY FLAGG 'B' 1:52.56 X1:45.50
1) Brahm, James 8 2) Burke, Joel 6
3) Williams, Jacob 8 4) Butler, David 8
Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 1:34.62 1:42.50 7
1) Wintzinger, Trey 8 2) Hawkins, Jack 8
3) McBride, John Parvin P 8 4) Rives, Cameron 8
2 LILY FLAGG 'A' 2:05.51 1:48.37
1) Johnson, Jesse 8 2) Spearing, Caleb 8
3) Edmondson, Zachary 8 4) Brahm, James 8
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' NT x
1) Johnson, Parker 8 2) Ramsey, Drew 8
3) Mordecai, Lucas 7 4) Storey, Logan 8
Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Carlsen, Harry 10 HAMC 58.25 X1:00.84
-- Estopinal, Alexander 9 HAMC 1:20.57 X1:03.73
-- Neighbors, Samuel 9 HAMC 58.24 X1:05.53
-- Akins, Nick 10 HAMC 1:12.79 X1:08.41
-- Hamilton, Christopher 9 LILY 1:33.24 X1:14.37
-- Thomas, Ryan 9 LILY 1:21.90 X1:16.30
Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dombrowsky, Nicholas 9 HAMC NT 41.53 5
2 Foeller, Christopher 10 LILY NT 43.77 3
3 Lindstrom, Mac 10 LILY NT 47.17 1
4 Owen, Tighe 9 HAMC NT 54.16
5 Morris, Chase 10 LILY NT 57.50
Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dombrowsky, Nicholas 9 HAMC 51.75 51.25 5
2 Foeller, Christopher 10 LILY NT 51.47 3
3 Damian, Luke 9 HAMC 1:09.23 1:03.75 1
4 Pinkleton, James 10 LILY 1:14.16 1:04.78
5 Cook, Bryan 9 LILY NT 1:05.72
6 Owen, Tighe 9 HAMC 1:11.94 1:22.66
Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 King, Chase 10 LILY NT 55.99 5
2 Damian, Luke 9 HAMC 1:08.55 1:00.53 3
3 Cook, Bryan 9 LILY 1:08.61 1:01.06 1
4 Morris, Chase 10 LILY 1:07.94 1:01.22
5 Rosenhoover, Cameron 10 HAMC 1:01.55 1:04.73
6 Estopinal, Alexander 9 HAMC NT 1:16.93
Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dombrowsky, Nicholas 9 HAMC 57.02 54.95 5
2 Pinkleton, James 10 LILY NT 1:03.35 3
3 Damian, Luke 9 HAMC 58.80 1:04.06 1
4 Foeller, Christopher 10 LILY NT 1:04.59
5 King, Chase 10 LILY NT 1:04.65
6 Carlsen, Harry 10 HAMC NT 1:09.63
Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' 3:50.64 3:15.64 7
1) King, Chase 10 2) Lindstrom, Mac 10
3) Cook, Bryan 9 4) Foeller, Christopher 10
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 2:56.39 3:47.31
1) Estopinal, Alexander 9 2) Rosenhoover, Cameron 10
3) Damian, Luke 9 4) Dombrowsky, Nicholas 9
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' 3:32.38 X4:17.31
1) Akins, Nick 10 2) Owen, Tighe 9
3) Neighbors, Samuel 9 4) Carlsen, Harry 10
-- LILY FLAGG 'B' NT X4:23.00
1) Hamilton, Christopher 9 2) Morris, Chase 10
3) Thomas, Ryan 9 4) Pinkleton, James 10
Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' 4:19.97 3:49.48 7
1) Pinkleton, James 10 2) King, Chase 10
3) Foeller, Christopher 10 4) Lindstrom, Mac 10
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 3:35.87 3:56.74
1) Dombrowsky, Nicholas 9 2) Estopinal, Alexander 9
3) Damian, Luke 9 4) Owen, Tighe 9
-- LILY FLAGG 'B' 4:57.03 X5:09.00
1) Morris, Chase 10 2) Hamilton, Christopher 9
3) Thomas, Ryan 9 4) Cook, Bryan 9
Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Reynolds, Chris 11 HAMC 1:05.81 X1:04.37
Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Willuhn, Chris 12 LILY NT 34.96 5
2 North, Christopher 12 HAMC NT 39.66 3
3 Dombrowsky, Alexander 11 HAMC NT 43.15 1
4 Estopinal, Tyler 12 HAMC NT 44.99
5 Edmondson, Jacob 11 LILY NT 45.31
6 Lindstrom, Eric 12 LILY NT 45.87
Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brahm, Chris 12 LILY 49.12 J41.28 5
2 Willuhn, Chris 12 LILY NT J41.12 3
3 North, Christopher 12 HAMC 46.28 J46.77 1
4 Dombrowsky, Alexander 11 HAMC 50.32 J51.00
5 Harris, Michael 12 HAMC 58.95 J57.44
6 Edmondson, Jacob 11 LILY NT J59.90
Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brahm, Chris 12 LILY 53.66 48.42 5
2 Willuhn, Chris 12 LILY NT 51.13 3
3 North, Christopher 12 HAMC 50.68 51.53 1
4 Lindstrom, Eric 12 LILY 1:03.13 56.56
5 Harris, Michael 12 HAMC 1:00.00 56.69
6 Estopinal, Tyler 12 HAMC NT 1:03.50
Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brahm, Chris 12 LILY 45.68 39.68 5
2 Harris, Michael 12 HAMC 1:01.69 1:02.59 3
3 Lindstrom, Eric 12 LILY NT 1:05.85 1
4 Edmondson, Jacob 11 LILY NT 1:07.30
5 Estopinal, Tyler 12 HAMC NT 1:07.44
Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' NT 2:47.94 7
1) Willuhn, Chris 12 2) Lindstrom, Eric 12
3) Edmondson, Jacob 11 4) Brahm, Chris 12
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 2:44.37 3:24.47
1) North, Christopher 12 2) Reynolds, Chris 11
3) Dombrowsky, Alexander 11 4) Estopinal, Tyler 12
Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' 3:57.64 3:04.03 7
1) Brahm, Chris 12 2) Lindstrom, Eric 12
3) Willuhn, Chris 12 4) Edmondson, Jacob 11
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 3:06.97 3:42.15
1) Dombrowsky, Alexander 11 2) Harris, Michael 12
3) North, Christopher 12 4) Reynolds, Chris 11
Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rives, Corey 13 HAMC NT 29.50 5
2 Brown, Matthew 14 HAMC NT 29.52 3
3 Ginn, Drew 13 HAMC NT 31.56 1
4 Johnson, Ben 14 LILY NT 32.77
5 Jager, Greg 13 LILY NT 35.06
6 Baugher, Nick 13 LILY NT 37.75
Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ginn, Drew 13 HAMC 35.35 35.51 5
2 Brown, Matthew 14 HAMC 36.76 38.00 3
3 Jager, Gregory 13 LILY NT 39.38 1
4 Tepool, Trent 13 HAMC 41.61 41.90
5 Copeland, Bobby 13 LILY 50.95 44.07
Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rives, Corey 13 HAMC 36.70 36.68 5
2 Urban, CJ 13 HAMC 47.29 44.53 3
3 Ginn, Drew 13 HAMC 42.72 45.00 1
4 Copeland, Bobby 13 LILY 53.31 47.58
5 Nevels, Patrick 13 LILY NT 53.06
6 Baugher, Nick 13 LILY NT 55.94
Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rives, Corey 13 HAMC 33.52 35.24 5
2 Johnson, Ben 14 LILY NT 37.75 3
3 Urban, CJ 13 HAMC 41.07 38.91 1
4 Tepool, Trent 13 HAMC 40.91 40.69
5 Jager, Gregory 13 LILY NT 46.16
6 Baugher, Nicholas 13 LILY NT 48.78
Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:15.59 7
1) Rives, Corey 13 2) Ginn, Drew 13
3) Urban, CJ 13 4) Brown, Matthew 14
2 LILY FLAGG 'A' NT 2:32.04
1) Jager, Gregory 13 2) Copeland, Bobby 13
3) Baugher, Nick 13 4) Johnson, Ben 14
Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' 2:19.87 2:22.71 7
1) Ginn, Drew 13 2) Rives, Corey 13
3) Brown, Matthew 14 4) Urban, CJ 13
2 LILY FLAGG 'A' NT 2:46.69
1) Copeland, Bobby 13 2) Nevels, Patrick 13
3) Johnson, Ben 14 4) Jager, Gregory 13
Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Willuhn, Jon 17 LILY NT 26.95 5
2 Bodkin, Michael 16 LILY NT 30.09 3
3 Smyser, Will 16 HAMC NT 30.70 1
4 Hardy, Adam 15 HAMC NT 32.00
Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bodkin, Michael 16 LILY 42.21 39.75 5
Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Willuhn, Jon 17 LILY 40.45 34.43 5
2 Smyser, Will 16 HAMC 40.02 40.28 3
3 Hardy, Adam 15 HAMC NT 48.09 1
4 Young, Brad 17 HAMC NT 48.19
Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Willuhn, Jon 17 LILY 35.65 31.19 5
2 Bodkin, Michael 16 LILY 52.09 35.53 3
3 Smyser, Will 16 HAMC 34.22 35.59 1
4 Young, Brad 17 HAMC NT 39.25
Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:26.59 7
1) Hardy, Adam 15 2) Brown, Carter 17
3) Smyser, Will 16 4) Murphy, Timmy 14
Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:32.03 7
1) Hardy, Adam 15 2) Smyser, Will 16
3) Brown, Carter 17 4) Tepool, Trent 13
Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 1:33.66 7
1) Hawkins, Jack 8 2) Fountain, Sarah 7
3) Damian, Lexi 8 4) Wintzinger, Trey 8
2 LILY FLAGG 'A' 1:56.25 1:42.00
1) Brahm, James 8 2) Edmondson, Allison 8
3) Marett, Grace 8 4) Johnson, Jesse 8
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' NT X1:47.03
1) McBride, John Parvin P 8 2) Marshall, Jenna 8
3) Bayless, Leiron 8 4) Rives, Cameron 8
-- LILY FLAGG 'B' 2:10.23 X1:53.30
1) Spearing, Caleb 8 2) Cooley, Emily 8
3) Cort, Kaylee 7 4) Edmondson, Zachary 8
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'C' NT X1:57.12
1) Rosenhoover, Graham 7 2) Justice, Caroline 8
3) Hoffman, Olivia 7 4) Mordecai, Lucas 7
-- LILY FLAGG 'C' 2:10.23 X2:30.97
1) Williams, Jacob 8 2) Cooley, Anna 5
3) Morris, Cassidy 7 4) Butler, David 8
Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' 3:16.78 3:04.53 7
1) Estes, Cara 10 2) Foeller, Christopher 10
3) King, Chase 10 4) Paden, Cydney 8
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 3:08.05
1) Rosenhoover, Cameron 10 2) Brown, Emily 10
3) Tolleson, Rachel 10 4) Dombrowsky, Nicholas 9
-- LILY FLAGG 'C' NT X3:19.01
1) Pinkleton, James 10 2) Copeland, Rebecca 9
3) Spearing, Sherry 10 4) Cook, Bryan 9
-- LILY FLAGG 'B' NT X3:27.31
1) Marett, Savannah 10 2) Lindstrom, Mac 10
3) Morris, Chase 10 4) Burke, Julia 9
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' NT X3:50.31
1) Damian, Luke 9 2) Dailey, Julia 9
3) Mordecai, Alexis 9 4) Owen, Tighe 9
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'C' NT X4:41.06
1) Akins, Nick 10 2) Gagliano, Cady 9
3) Reynolds, Mia 9 4) Neighbors, Samuel 9
Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' 3:01.60 2:30.41 7
1) Willuhn, Chris 12 2) Busk, Hannah 11
3) Spearing, Julie 12 4) Brahm, Chris 12
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:46.53
1) North, Christopher 12 2) Wintzinger, Lindsey 11
3) Monaco, Kristin 12 4) Dombrowsky, Alexander 11
-- LILY FLAGG 'B' 3:02.32 X2:53.16
1) Cotton, Caroline 12 2) Lindstrom, Eric 12
3) Edmondson, Jacob 11 4) Toth, Katie 11
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' NT X3:00.50
1) Estopinal, Tyler 12 2) Cole, Shelbie 11
3) Ginn, Abby 11 4) Harris, Michael 12
Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:22.53 7
1) Brown, Matthew 14 2) Hardy, Liz 14
3) Hawkins, Hannah 13 4) Rives, Corey 13
-- HAMPTON COVE HURRICANES 'B' NT X2:25.54
1) Tepool, Trent 13 2) Gagliano, Nicole 13
3) Urban, CJ 13 4) Neighbors, Sarah 13
Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LILY FLAGG 'A' NT 2:09.53 7
1) Bodkin, Michael 16 2) Azar, Kristina 16
3) Spearing, Lauren 15 4) Willuhn, Jon 17
2 HAMPTON COVE HURRICANES 'A' NT 2:18.12
1) Young, Brad 17 2) Tepool, Kristen 15
3) Brethour, Annie 15 4) Smyser, Will 16
|