Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                     Blossomwood vs Monte Sano - 6/28/2006                     
                                    Results                                    

          Final Score - Blossomwood 297.5, Monte Sano 255.5
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:21.02    1:26.53    7  
     1) Swing, Sally 8                  2) Johnson, Joy 8                 
     3) Cimino, Sarah Margaret 7        4) Janssen, Alexa 8               
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:39.44    1:36.65  
     1) Gaston, Virginia 8              2) Sisk, Morgan 8                 
     3) Bowlin, Brooke 8                4) VanWaveren, Carly 8            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:41.32  
     1) Miller, Meredith 8              2) Overton, Cameron 8             
     3) Nallamala, Kavi 7               4) Junen, Rachel 7                
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:43.16   X1:51.53  
     1) Thornton, Cary Jo 7             2) Scott, Zoe 7                   
     3) Burlingame, Kaylee 8            4) Clark, Annie 6                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:54.60  
     1) Johnson, Macey 8                2) Leary, Olivia 8                
     3) Loftin, Jordan 8                4) Kesting, Megan 8               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:15.97    1:31.50    7  
     1) Graves, Macon 8                 2) Howie, Houston 8               
     3) Geiger, Will 8                  4) Scoggins, Colton 6             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:29.01    1:47.40  
     1) Alison, Evans 8                 2) Johnson, Brooks 7              
     3) Medawar, Nicholas 8             4) Burkett, Graham 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:09.11  
     1) Kaylor, John Michael 7          2) Young, Jack 7                  
     3) Young, Alex 7                   4) Crow, Dawson 7                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:58.46    2:55.05    7  
     1) Sisk, Katherine 10              2) Ledford, Allie Claire 10       
     3) Fair, Sara Kate 9               4) Gaston, Morgan 10              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:47.98    3:00.19  
     1) Smith, Megan 9                  2) Roberts, Riley 7               
     3) Moore, Sarah Gwin 10            4) Steed, Millie 9                
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:27.95   X3:29.19  
     1) Derington, Sara 9               2) McCool, Kyra 9                 
     3) Clem, Laurel 9                  4) Wistner, Albany 9              
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:57.01   X3:33.09  
     1) Shattuck, Kate 9                2) Tiller, Faith E 9              
     3) Castellow, Mallory 10           4) Shafer, Ciera 10               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:44.45  
     1) Gardner, Bailey 9               2) Rushing, Madeline 10           
     3) Solomon, Stacy 9                4) Doyle, Riley 9                 
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:41.69    2:43.09    7  
     1) McDonald, Carter 10             2) Hamm, Andy 10                  
     3) Roberts, Christopher 10         4) Hicklen, Brewer 10             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:46.10    2:50.12  
     1) Bowlin, Bruce 10                2) Craig, Brian 10                
     3) Graves, Jackson 10              4) Scoggins, Ryan 9               
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:08.98   X3:32.67  
     1) Dombrowski, Max 9               2) Wilkinson, Haden 9             
     3) Scott, Wynton 10                4) Holder-Jones, Christian 10     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:52.23  
     1) Batson, Luke 9                  2) Kaylor, Daniel 10              
     3) Moultrie, Michael 10            4) Lockwood, Carter 9             
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:22.81    2:23.73    7  
     1) Starck, Jennifer N 11           2) Bowlin, Bethany 12             
     3) Scoggins, Sarah 12              4) Phares, Emily 12               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:32.29    2:26.18  
     1) Steed, Abby 12                  2) Janssen, Kaitlyn 12            
     3) Thompson, Isabella 11           4) Loftin, Brinn 11               
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:39.17   X2:49.92  
     1) Bradford, Olivia 11             2) Wermuth, Casey 11              
     3) Wright, Hannah 11               4) Wright, Carter 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:04.19  
     1) Walke, Katie 11                 2) Burkett, Allison 11            
     3) Parsons, Devon 11               4) Solomon, Sarah 11              
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:01.46   X3:18.00  
     1) Ballard, Hannah L 11            2) vanWaveren, Skylar 12          
     3) Ordway, Sarah Katherine 12      4) Vanderwerff, Demi 12           
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.72    2:25.72    7  
     1) Smith, Karter 11                2) Russell, Derek 11              
     3) Hudson, Harrison 12             4) Musgrove, Rawls 12             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:36.11    2:29.92  
     1) Wisener, Jared 11               2) Petroff, Ryan 12               
     3) Ledford, Jake 12                4) Fuller, Jacob 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:56.19  
     1) Cimino, Addison 11              2) Medawar, William 11            
     3) Junen, Daniel 11                4) Miller, Riley 12               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:14.61    2:20.30    7  
     1) Mahesh, Kellyn 13               2) Coulter, Kacey 14              
     3) Musgrove, Cade 13               4) Moore, Lauren 12               
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:37.04    2:33.23  
     1) Thompson, Aubrey 13             2) Watson, Jordan 13              
     3) Wisener, Jessica 14             4) Cardno, Amanda 13              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:29.53    2:28.49    7  
     1) Graham, Corey 13                2) Rhea, Landon Tyler 13          
     3) Byrne, Kevin 13                 4) West, James 13                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:25.33    2:43.96  
     1) Sutherland, Tyler 14            2) Walke, Edmund 14               
     3) Junen, Patrick 14               4) Burriss, Joseph 13             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.48    2:10.44    7  
     1) Coulter, Samantha 16            2) Lewis, Jessica 17              
     3) Janssen, Kelsey 15              4) Byrom, Lorin 16                
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:17.09    2:20.40  
     1) Petroff, Bridget 16             2) Kirchner, Megan 17             
     3) Bradford, Julia 15              4) Blanche', Isadora 17           
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:56.81    2:02.83    7  
     1) Gauthier, Logan 16              2) Rhea, Keaton 16                
     3) Bradford, Evan 16               4) Kirchner, Christopher 15       
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:17.19    2:31.78  
     1) Calvert, David 16               2) Murray, Jared 15               
     3) Sammons, Ben 15                 4) Gardner, Kyle 16               
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:23.41   X2:20.28  
     1) Byrne, Brennen 15               2) Blackman, Michael 16           
     3) Craig, kyle 16                  4) Blackman, Christopher 16       
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Annie               6 MACOS                  19.68      19.89    5  
  2 Bence, Sara Parker         6 BLOSSOMWOOD            24.86      22.78    3  
  3 Christian, Betsy           6 MACOS                  27.16      26.19    1  
  4 Johnston, Mackenzie        6 BLOSSOMWOOD            28.25      31.07  
  5 Hamner, Maddie L           6 MACOS                  26.21      31.78  
  6 Gilbert, Mary              5 BLOSSOMWOOD            34.88      36.29  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dunford, Annie             6 MACOS                  29.39     X26.57  
 -- Fuller, Rachel             6 MACOS                  28.45     X30.28  
 -- Glenn, Maya                6 MACOS                  27.55     X32.38  
 -- Masterson, Marianne E      5 MACOS                  37.22     X35.39  
 -- Johnson, Anna Grace        6 BLOSSOMWOOD            37.60     X35.64  
 -- Frazier, Abigail           6 BLOSSOMWOOD            37.00     X35.76  
 -- Speer, Sarah Kate          6 BLOSSOMWOOD            39.79     X35.98  
 -- Robinson, Molly            5 BLOSSOMWOOD            37.85     X36.28  
 -- Loftin, Crosby             6 BLOSSOMWOOD            31.60     X39.77  
 -- Scoggins, Sydney           5 MACOS                  41.22     X40.40  
 -- Gardner, Maggie            6 BLOSSOMWOOD            40.33     X42.97  
 -- Gilbert, Elizabeth         4 BLOSSOMWOOD            46.74     X48.19  
 -- Cagle, Savannah            5 BLOSSOMWOOD            51.63     X48.59  
 -- Hempstead, Maggie          6 BLOSSOMWOOD            43.49     X49.03  
 -- Daniel, Brooks             6 MACOS                  50.30     X54.09  
 -- Hamner, Lauren E           4 MACOS                  58.07     X54.39  
 -- Hutchens, Sara             5 BLOSSOMWOOD            53.85     X56.65  
 -- Huckaby, McKenzie          6 BLOSSOMWOOD            42.98   X1:03.59  
 -- Bloom, Hannah              5 BLOSSOMWOOD          1:03.74   X1:08.10  
 -- Sibold, Lily H             5 MACOS                1:06.16   X1:34.43  
 -- Johnson, Madeline          3 BLOSSOMWOOD          1:24.58   X3:38.94  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scoggins, Colton           6 MACOS                  19.55      18.20    5  
  2 Swing, Joe                 5 BLOSSOMWOOD            23.55      21.78    3  
  3 Nallamala, Ramann          6 BLOSSOMWOOD            24.30      24.37    1  
  4 Hensley, Ethan             6 BLOSSOMWOOD            26.12      27.80  
  5 Fulkerson, Tate            6 MACOS                  28.45      28.73  
  6 Buchanan, Nathen           6 MACOS                  27.99      31.90  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Parker, Harrison           6 BLOSSOMWOOD               NT         x   
 -- Dodgen, Van                6 BLOSSOMWOOD            25.65     X22.15  
 -- Johnson, William           6 BLOSSOMWOOD            28.89     X26.62  
 -- Hirschler, Carson          6 BLOSSOMWOOD            30.83     X26.95  
 -- Sisk, Connor               5 MACOS                  36.50     X27.76  
 -- Dombrowski, Alex           6 MACOS                  37.09     X27.80  
 -- Harbarger, Sam             6 BLOSSOMWOOD            32.39     X28.17  
 -- Roby, Jackson              6 BLOSSOMWOOD            41.59     X31.59  
 -- Mantooth, Matthew          6 BLOSSOMWOOD            36.95     X32.77  
 -- Schrimsher, Jack           6 BLOSSOMWOOD            46.42     X34.68  
 -- Ethan, Calvert             6 BLOSSOMWOOD            34.12     X34.99  
 -- Thurman, Grayson           6 BLOSSOMWOOD            39.37     X39.84  
 -- Lockwood, Richard          5 BLOSSOMWOOD            39.96     X40.67  
 -- Tucker, Calvin             5 BLOSSOMWOOD            35.14     X41.48  
 -- Overton, Gray              6 BLOSSOMWOOD            46.33     X45.02  
 -- Batson, Cole               4 BLOSSOMWOOD          2:00.00     X52.40  
 -- Gardner, Connor            6 BLOSSOMWOOD            38.63     X54.57  
 -- Thurman, Reed              4 BLOSSOMWOOD          1:01.77   X1:01.23  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaston, Virginia           8 MACOS                  17.22     J16.29    5  
  2 Cimino, Sarah Margaret     7 BLOSSOMWOOD            16.64     J17.00    3  
  3 Roberts, Riley             7 BLOSSOMWOOD            17.38     J17.36    1  
  4 Swing, Sally               8 BLOSSOMWOOD            17.49     J18.15  
  5 Bowlin, Brooke             8 MACOS                  17.91     J18.43  
  6 Sisk, Morgan               8 MACOS                  19.79     J22.19  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Adams, Maggie              7 BLOSSOMWOOD            27.84         x   
 -- Nallamala, Kavi            7 BLOSSOMWOOD            19.93     X19.86  
 -- Overton, Cameron           8 BLOSSOMWOOD            21.67     X20.36  
 -- Smith, Sally Frances       8 BLOSSOMWOOD            22.92     X20.83  
 -- Jiminez, Victoria          7 BLOSSOMWOOD            21.82     X20.96  
 -- Miller, Meredith           8 BLOSSOMWOOD            19.40     X21.66  
 -- Leary, Olivia              8 BLOSSOMWOOD            21.51     X21.68  
 -- Loftin, Jordan             8 BLOSSOMWOOD            20.91     X22.31  
 -- Schrimsher, Hannah         8 BLOSSOMWOOD            23.74     X22.38  
 -- Doyle, Anna Grace          7 BLOSSOMWOOD            26.81     X22.57  
 -- Junen, Rachel              7 BLOSSOMWOOD            24.28     X22.57  
 -- Kesting, Megan             8 BLOSSOMWOOD            21.70     X22.67  
 -- Gardner, Brenna            8 BLOSSOMWOOD            23.23     X23.80  
 -- Hunter, Windham            8 BLOSSOMWOOD            25.85     X23.93  
 -- Satterfield, Isabella      7 BLOSSOMWOOD            26.10     X24.97  
 -- Bohan, Madison             7 BLOSSOMWOOD            27.43     X25.78  
 -- Bradford, Becca            7 MACOS                  27.97     X26.47  
 -- Thornton, Cary Jo          7 MACOS                  24.93     X27.20  
 -- Bohan, Murphy              7 BLOSSOMWOOD            25.18     X33.46  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Macon              8 MACOS                  15.03      14.71    5  
  2 Buchanan, James            8 MACOS                  17.07      15.73    3  
  3 Kretzschmar, Will          7 BLOSSOMWOOD            16.73      16.21    1  
  4 Castellow, Tyler           8 MACOS                  18.51      17.54  
  5 Medawar, Nicholas          8 BLOSSOMWOOD            17.92      18.45  
  6 Johnson, Brooks            7 BLOSSOMWOOD            20.51      20.44  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Young, Jack                7 BLOSSOMWOOD            22.13     X22.36  
 -- Young, Alex                7 BLOSSOMWOOD            24.60     X24.28  
 -- Kaylor, John Michael       7 BLOSSOMWOOD            25.97     X24.69  
 -- Burkett, Graham            7 BLOSSOMWOOD            25.69     X24.81  
 -- Crow, Dawson               7 BLOSSOMWOOD            28.87     X25.59  
 -- Fair, Patrick              7 MACOS                  27.46     X25.81  
 -- Cain, Philip               7 MACOS                  34.06     X26.18  
 -- Ordway, John               7 MACOS                  27.25     X26.28  
 -- Jobe, Noah                 7 BLOSSOMWOOD            33.99     X30.29  
 -- Thomas, Lawson             8 MACOS                  31.76     X31.59  
 -- Wright, Marshall           7 MACOS                  43.88     X35.21  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Sarah Gwin         10 BLOSSOMWOOD            31.00      32.59    5  
  2 Fair, Sara Kate            9 MACOS                  36.62      33.26    3  
  3 Smith, Megan               9 BLOSSOMWOOD            37.01      38.02    1  
  4 Gaston, Morgan            10 MACOS                  39.48      38.13  
  5 Sisk, Katherine           10 MACOS                  39.81      38.53  
  6 Steed, Millie              9 BLOSSOMWOOD            45.23      47.62  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wistner, Albany            9 MACOS                  40.50     X41.49  
 -- Shafer, Ciera             10 MACOS                  47.21     X42.81  
 -- Shattuck, Kate             9 MACOS                  44.56     X45.23  
 -- Clem, Laurel               9 MACOS                  44.62     X46.37  
 -- Tiller, Faith E            9 MACOS                  48.03     X47.69  
 -- Derington, Sara            9 MACOS                  50.00     X47.88  
 -- Doyle, Riley               9 BLOSSOMWOOD            58.63     X51.53  
 -- Pline, Amy                 9 MACOS                  58.57     X59.93  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Christopher      10 BLOSSOMWOOD            32.72      33.22    5  
  2 McDonald, Carter          10 BLOSSOMWOOD            33.90      34.37    3  
  3 Hicklen, Brewer           10 BLOSSOMWOOD            35.97      34.54    1  
  4 Scoggins, Ryan             9 MACOS                  35.84      36.32  
  5 Graves, Jackson           10 MACOS                  39.00      38.34  
  6 Bowlin, Bruce             10 MACOS                  43.39      38.63  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Holder-Jones, Christian   10 MACOS                  41.50     X35.60  
 -- Batson, Luke               9 BLOSSOMWOOD            41.34     X39.15  
 -- Dombrowski, Max            9 MACOS                  46.13     X43.83  
 -- Kaylor, Daniel            10 BLOSSOMWOOD            49.07     X44.07  
 -- Gilbert, Hollis           10 BLOSSOMWOOD            49.99     X44.19  
 -- Lockwood, Carter           9 BLOSSOMWOOD            49.04     X45.34  
 -- Moultrie, Michael         10 BLOSSOMWOOD            47.00     X46.83  
 -- Scott, Wynton             10 MACOS                  46.46     X47.31  
 -- Wilkinson, Haden           9 MACOS                  49.12     X48.59  
 -- Stephens, Ciaran           9 MACOS                  59.53     X53.75  
 -- Glenn, Liam                9 MACOS                  57.04     X59.37  
 -- West, David                9 MACOS                  56.57   X1:02.98  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scoggins, Sarah           12 MACOS                  28.41      29.23    5  
  2 Thompson, Isabella        11 BLOSSOMWOOD            31.41      30.96    3  
  3 Loftin, Brinn             11 BLOSSOMWOOD            32.76      32.84    1  
  4 Steed, Abby               12 BLOSSOMWOOD            33.81      33.03  
  5 Wright, Hannah            11 MACOS                     NT      35.66  
  6 Wermuth, Casey            11 MACOS                  34.91      35.68  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Thomas, Holly G           12 MACOS                1:12.94         x   
 -- Freeman, Elyse            12 BLOSSOMWOOD            35.99     X35.99  
 -- vanWaveren, Skylar        12 MACOS                  37.50     X36.15  
 -- Ordway, Sarah Katherine   12 MACOS                  38.07     X36.87  
 -- Solomon, Sarah            11 BLOSSOMWOOD            37.99     X40.24  
 -- Burkett, Allison          11 BLOSSOMWOOD            39.03     X40.50  
 -- Collins, Anderson         11 BLOSSOMWOOD            50.98     X41.03  
 -- Vanderwerff, Demi         12 MACOS                  39.62     X43.03  
 -- Bradford, Olivia          11 MACOS                  42.46     X43.38  
 -- Geiger, Bailey            11 MACOS                  48.62     X47.87  
 -- West, Kristin             11 MACOS                  44.82     X48.19  
 -- Rose, Eden                11 MACOS                  50.42     X49.33  
 -- Ballard, Hannah L         11 MACOS                  55.03     X54.20  
 -- Noble, Daphne M           12 MACOS                  54.65     X58.36  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Karter             11 BLOSSOMWOOD            29.30      29.65    5  
  2 Musgrove, Rawls           12 BLOSSOMWOOD            30.47      31.75    3  
  3 Russell, Derek            11 BLOSSOMWOOD            32.71      33.19    1  
  4 Fuller, Jacob             12 MACOS                  33.00      33.78  
  5 Wisener, Jared            11 MACOS                  33.65      35.73  
  6 Ledford, Jake             12 MACOS                  36.22      35.93  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Junen, Daniel             11 BLOSSOMWOOD               NT     X37.10  
 -- Cardno, Kevin             11 MACOS                  39.89     X38.84  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coulter, Kacey            14 BLOSSOMWOOD            28.38     J29.88    5  
  2 Mahesh, Kellyn            13 BLOSSOMWOOD            28.03     J28.89    3  
  3 Musgrove, Cade            13 BLOSSOMWOOD            30.82     J31.32    1  
  4 Thompson, Aubrey          13 MACOS                  32.22     J31.58  
  5 Wisener, Jessica          14 MACOS                  33.78     J32.97  
  6 Watson, Jordan            13 MACOS                  34.87     J33.13  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutherland, Tyler         14 BLOSSOMWOOD            27.72      26.88    5  
  2 Rhea, Landon Tyler        13 MACOS                  28.03      27.14    3  
  3 Byrne, Kevin              13 MACOS                  28.14      28.24    1  
  4 Junen, Patrick            14 BLOSSOMWOOD            32.63      33.07  
  5 Burriss, Joseph           13 BLOSSOMWOOD            34.64      33.91  
  6 West, James               13 MACOS                  35.97      35.66  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrom, Lorin              16 BLOSSOMWOOD            28.17      27.86    5  
  2 Coulter, Samantha         16 BLOSSOMWOOD            27.15      28.56    3  
  3 Bradford, Julia           15 MACOS                  28.89      29.18    1  
  4 Blanche', Isadora         17 MACOS                  29.14      29.43  
  5 Janssen, Kelsey           15 BLOSSOMWOOD            30.19      30.29  
  6 Petroff, Bridget          16 MACOS                  33.14      33.44  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Evan            16 MACOS                  24.09     J24.23    5  
  2 Rhea, Keaton              16 MACOS                  25.12     J24.85    3  
  3 Kirchner, Christopher     15 MACOS                     NT     J25.69    1  
  4 Sammons, Ben              15 BLOSSOMWOOD            31.42     J31.25  
  5 Calvert, David            16 BLOSSOMWOOD               NT     J34.69  
  6 Flynn, Bo                 16 BLOSSOMWOOD               NT     J33.46  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Blackman, Christopher     16 MACOS                  27.97     X27.43  
 -- Blackman, Michael         16 MACOS                  29.29     X30.09  
 -- Blackman, James           17 MACOS                  30.81     X30.84  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Riley             7 BLOSSOMWOOD            23.97     J24.16    5  
  2 Johnson, Joy               8 BLOSSOMWOOD            25.47     J24.12    3  
  3 Janssen, Alexa             8 BLOSSOMWOOD            26.66     J24.90    1  
  4 Bowlin, Brooke             8 MACOS                  24.48     J25.75  
  5 Scott, Zoe                 7 MACOS                  27.97     J27.21  
  6 Sisk, Morgan               8 MACOS                  28.43     J29.92  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fulkerson, Jack            8 MACOS                  21.37      21.06    5  
  2 Wermuth, Brandon           8 MACOS                  22.53      23.47    3  
  3 Medawar, Nicholas          8 BLOSSOMWOOD            25.62      24.28    1  
  4 Castellow, Tyler           8 MACOS                  28.85      27.68  
  5 Johnson, Brooks            7 BLOSSOMWOOD            34.93      29.05  
  6 Batson, Andrew             8 BLOSSOMWOOD            28.23      29.09  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fair, Sara Kate            9 MACOS                  46.97     J48.92    5  
  2 Gaston, Morgan            10 MACOS                  51.25     J49.43    3  
  3 Ledford, Allie Claire     10 MACOS                  51.82     J49.31    1  
  4 Rushing, Madeline         10 BLOSSOMWOOD          1:00.97     J52.06  
  5 Gardner, Bailey            9 BLOSSOMWOOD          1:00.35   J1:02.41  
  6 Solomon, Stacy             9 BLOSSOMWOOD               NT   J1:13.04  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Christopher      10 BLOSSOMWOOD            43.83      43.63    5  
  2 Hamm, Andy                10 BLOSSOMWOOD            48.33      47.56    3  
  3 Overton, John Stewart     10 BLOSSOMWOOD            48.20      48.52    1  
  4 Craig, Brian              10 MACOS                  48.17      48.80  
  5 Graves, Jackson           10 MACOS                  52.84      53.02  
  6 Scoggins, Ryan             9 MACOS                     NT      53.60  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phares, Emily             12 MACOS                     NT      39.79    5  
  2 Janssen, Kaitlyn          12 BLOSSOMWOOD            43.30      42.25    3  
  3 Bowlin, Bethany           12 MACOS                  41.66      42.33    1  
  4 Moore, Lauren             12 BLOSSOMWOOD            48.07      46.78  
  5 Loftin, Brinn             11 BLOSSOMWOOD            48.46      47.78  
  6 Wright, Carter            12 MACOS                  47.15      48.41  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Derek            11 BLOSSOMWOOD            41.67     J41.87    5  
  2 Medawar, William          11 BLOSSOMWOOD            45.22     J43.11    3  
  3 Petroff, Ryan             12 MACOS                  43.19     J43.18    1  
  4 Miller, Riley             12 BLOSSOMWOOD            46.63     J47.13  
  5 Ledford, Jake             12 MACOS                  48.59     J47.56  
  6 Fair, Bryant              12 MACOS                  49.89     J50.49  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coulter, Kacey            14 BLOSSOMWOOD            36.64      37.28    5  
  2 Sammons, Mary Calvert     13 BLOSSOMWOOD            42.19      42.33    3  
  3 Watson, Jordan            13 MACOS                  42.35      42.69    1  
  4 Musgrove, Cade            13 BLOSSOMWOOD            42.13      42.83  
  5 Wisener, Jessica          14 MACOS                  42.99      43.43  
  6 Engle, Rachel             14 MACOS                  44.15      43.72  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhea, Landon Tyler        13 MACOS                  35.60      36.61    5  
  2 Byrne, Kevin              13 MACOS                  42.13      38.21    3  
  3 Junen, Patrick            14 BLOSSOMWOOD            43.63      41.07    1  
  4 West, James               13 MACOS                  45.55      46.71  
  5 Burriss, Joseph           13 BLOSSOMWOOD               NT      49.72  
  6 Walke, Edmund             14 BLOSSOMWOOD               NT      54.69  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirchner, Megan           17 MACOS                  35.49     J35.71    5  
  2 Lewis, Jessica            17 BLOSSOMWOOD            36.51     J35.53    3  
  3 Bradford, Julia           15 MACOS                  36.50     J37.44    1  
  4 Coulter, Samantha         16 BLOSSOMWOOD               NT     J37.91  
  5 Petroff, Bridget          16 MACOS                  44.19     J43.28  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Evan            16 MACOS                  32.68      31.49    5  
  2 Rhea, Keaton              16 MACOS                  32.29      31.68    3  
  3 Gauthier, Logan           16 MACOS                  33.22      32.43    1  
  4 Sammons, Ben              15 BLOSSOMWOOD               NT      46.62  
  5 Murray, Jared             15 BLOSSOMWOOD            50.58      48.24  
  6 Flynn, Bo                 16 BLOSSOMWOOD               NT      50.39  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:06.33    1:09.55    7  
     1) Bowlin, Brooke 8                2) Fulkerson, Jack 8              
     3) Gaston, Virginia 8              4) Graves, Macon 8                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:08.61    1:10.89  
     1) Medawar, Nicholas 8             2) Swing, Sally 8                 
     3) Kretzschmar, Will 7             4) Cimino, Sarah Margaret 7       
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:37.27  
     1) Leary, Olivia 8                 2) Jiminez, Victoria 7            
     3) Crow, Dawson 7                  4) Burkett, Graham 7              
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:11.85   X1:42.14  
     1) Burlingame, Kaylee 8            2) Geiger, Will 8                 
     3) Fair, Patrick 7                 4) Scott, Zoe 7                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:50.90  
     1) Bohan, Madison 7                2) Bohan, Murphy 7                
     3) Kaylor, John Michael 7          4) Jobe, Noah 7                   
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X1:52.99  
     1) Ordway, John 7                  2) Wright, Marshall 7             
     3) Sisk, Morgan 8                  4) VanWaveren, Carly 8            
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:14.53    2:20.41    7  
     1) McDonald, Carter 10             2) Smith, Megan 9                 
     3) Roberts, Christopher 10         4) Moore, Sarah Gwin 10           
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:30.94    2:28.55  
     1) Scoggins, Ryan 9                2) Graves, Jackson 10             
     3) Fair, Sara Kate 9               4) Gaston, Morgan 10              
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:44.85   X2:43.13  
     1) Holder-Jones, Christian 10      2) Craig, Brian 10                
     3) Sisk, Katherine 10              4) Wistner, Albany 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:53.54  
     1) Hamm, Andy 10                   2) Gilbert, Hollis 10             
     3) Rushing, Madeline 10            4) Solomon, Stacy 9               
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:55.86   X2:58.23  
     1) Bowlin, Bruce 10                2) Scott, Wynton 10               
     3) McCool, Kyra 9                  4) Shattuck, Kate 9               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:35.94  
     1) Kaylor, Daniel 10               2) Gardner, Bailey 9              
     3) Doyle, Riley 9                  4) Moultrie, Michael 10           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.94    2:04.87    7  
     1) Thompson, Isabella 11           2) Steed, Abby 12                 
     3) Musgrove, Rawls 12              4) Smith, Karter 11               
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:06.28    2:06.14  
     1) Fuller, Jacob 12                2) Wisener, Jared 11              
     3) Scoggins, Sarah 12              4) Phares, Emily 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:20.36  
     1) Parsons, Devon 11               2) Moore, Lauren 12               
     3) Junen, Daniel 11                4) Russell, Derek 11              
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:25.87   X2:27.27  
     1) Ledford, Jake 12                2) Cardno, Kevin 11               
     3) Wermuth, Casey 11               4) Wright, Hannah 11              
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:36.63   X2:32.21  
     1) Petroff, Ryan 12                2) Fair, Bryant 12                
     3) vanWaveren, Skylar 12           4) Bowlin, Bethany 12             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:48.67  
     1) Medawar, William 11             2) Miller, Riley 12               
     3) Solomon, Sarah 11               4) Walke, Katie 11                
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:57.80    1:56.96    7  
     1) Junen, Patrick 14               2) Coulter, Kacey 14              
     3) Sutherland, Tyler 14            4) Mahesh, Kellyn 13              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:09.73    1:58.37  
     1) Thompson, Aubrey 13             2) Wisener, Jessica 14            
     3) Byrne, Kevin 13                 4) Rhea, Landon Tyler 13          
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:23.36   X2:29.87  
     1) West, James 13                  2) Graham, Corey 13               
     3) Blackman, Daisy 13              4) Engle, Rachel 14               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:47.37    1:54.94    7  
     1) Rhea, Keaton 16                 2) Kirchner, Megan 17             
     3) Bradford, Julia 15              4) Bradford, Evan 16              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.02    2:05.59  
     1) Sammons, Ben 15                 2) Gardner, Kyle 16               
     3) Byrom, Lorin 16                 4) Coulter, Samantha 16           
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X2:21.31  
     1) Craig, kyle 16                  2) Blanche', Isadora 17           
     3) Siegrist, Heidi 15              4) Blackman, Christopher 16       
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret     7 BLOSSOMWOOD            21.38      21.94    5  
  2 Gaston, Virginia           8 MACOS                  22.37      23.36    3  
  3 Swing, Sally               8 BLOSSOMWOOD            22.97      23.49    1  
  4 Johnson, Macey             8 BLOSSOMWOOD            24.87      24.66  
  5 VanWaveren, Carly          8 MACOS                  29.73      26.19  
  6 Burlingame, Kaylee         8 MACOS                  27.88      33.14  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Macon              8 MACOS                  18.43      18.97    5  
  2 Fulkerson, Jack            8 MACOS                  20.55      21.25    3  
  3 Kretzschmar, Will          7 BLOSSOMWOOD            22.27      22.06    1  
  4 Wermuth, Brandon           8 MACOS                     NT      24.42  
  5 Alison, Evans              8 BLOSSOMWOOD            34.51      31.57  
  6 Johnson, Brooks            7 BLOSSOMWOOD               NT      32.43  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Sarah Gwin         10 BLOSSOMWOOD            38.89      39.94    5  
  2 Sisk, Katherine           10 MACOS                  45.85      45.07    3  
  3 Gaston, Morgan            10 MACOS                  47.78      46.00    1  
  4 Smith, Megan               9 BLOSSOMWOOD            45.37      48.61  
  5 Castellow, Mallory        10 MACOS                  52.45      48.73  
  6 Solomon, Stacy             9 BLOSSOMWOOD          1:08.02    1:05.44  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scoggins, Will             9 MACOS                  42.25      38.85    5  
  2 McDonald, Carter          10 BLOSSOMWOOD            40.51      40.87    3  
  3 Bowlin, Bruce             10 MACOS                  43.44      42.07    1  
  4 Scoggins, Ryan             9 MACOS                  47.58      43.49  
  5 Hicklen, Brewer           10 BLOSSOMWOOD            42.97      46.48  
  6 Overton, John Stewart     10 BLOSSOMWOOD            54.66      55.07  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phares, Emily             12 MACOS                  39.06      38.60    5  
  2 Thompson, Isabella        11 BLOSSOMWOOD            39.38      39.84    3  
  3 Steed, Abby               12 BLOSSOMWOOD            40.41      40.27    1  
  4 Starck, Jennifer N        11 MACOS                  38.05      42.99  
  5 Scoggins, Sarah           12 MACOS                     NT      44.56  
  6 Walke, Katie              11 BLOSSOMWOOD            49.71      52.26  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Karter             11 BLOSSOMWOOD            34.73      34.97    5  
  2 Wisener, Jared            11 MACOS                  40.26      39.59    3  
  3 Musgrove, Rawls           12 BLOSSOMWOOD            39.00      40.68    1  
  4 Fuller, Jacob             12 MACOS                  41.48      42.67  
  5 Cimino, Addison           11 BLOSSOMWOOD            41.17      43.38  
  6 Scoggins, Brantley        11 MACOS                  44.76      43.47  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahesh, Kellyn            13 BLOSSOMWOOD            33.67      33.90    5  
  2 Coulter, Kacey            14 BLOSSOMWOOD            34.05      34.76    3  
  3 Sammons, Mary Calvert     13 BLOSSOMWOOD            37.05      36.87    1  
  4 Thompson, Aubrey          13 MACOS                  39.62      38.91  
  5 Cardno, Amanda            13 MACOS                  47.53      44.78  
  6 Petroff, Rose             14 MACOS                  45.15      45.70  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Kevin              13 MACOS                  32.97      33.42    5  
  2 Sutherland, Tyler         14 BLOSSOMWOOD            40.63      42.22    3  
  3 West, James               13 MACOS                  55.84      45.49    1  
  4 Graham, Corey             13 MACOS                  44.85      46.50  
  5 Walke, Edmund             14 BLOSSOMWOOD               NT      49.34  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coulter, Samantha         16 BLOSSOMWOOD            32.25      33.03    5  
  2 Byrom, Lorin              16 BLOSSOMWOOD            35.89      34.45    3  
  3 Lewis, Jessica            17 BLOSSOMWOOD            34.41      35.09    1  
  4 Kirchner, Megan           17 MACOS                  37.29      37.61  
  5 Petroff, Bridget          16 MACOS                  41.77      41.97  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirchner, Christopher     15 MACOS                     NT      32.20    5  
  2 Byrne, Brennen            15 MACOS                  33.09      32.96    3  
  3 Gauthier, Logan           16 MACOS                  32.23      33.00    1  
  4 Sammons, Ben              15 BLOSSOMWOOD            47.89      48.94  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret     7 BLOSSOMWOOD            18.87     J17.54    5  
  2 Roberts, Riley             7 BLOSSOMWOOD            21.21     J20.90    3  
  3 VanDyke, Anne Hayden       8 BLOSSOMWOOD            21.53     J22.25    1  
  4 Bowlin, Brooke             8 MACOS                  21.25     J22.21  
  5 Sisk, Morgan               8 MACOS                  23.65     J25.31  
  6 VanWaveren, Carly          8 MACOS                  24.39     J26.26  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kretzschmar, Will          7 BLOSSOMWOOD            18.14      18.53    5  
  2 Fulkerson, Jack            8 MACOS                  17.94      18.86    3  
  3 Wermuth, Brandon           8 MACOS                  19.83      19.96    1  
  4 Medawar, Nicholas          8 BLOSSOMWOOD            22.83      23.68  
  5 Geiger, Will               8 MACOS                  25.48      24.99  
  6 Batson, Andrew             8 BLOSSOMWOOD            28.99      28.88  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Sarah Gwin         10 BLOSSOMWOOD            36.80      38.69    5  
  2 Fair, Sara Kate            9 MACOS                  41.31      42.75    3  
  3 Sisk, Katherine           10 MACOS                  53.54      48.31    1  
  4 McCool, Kyra               9 MACOS                  53.51      50.64  
  5 Smith, Megan               9 BLOSSOMWOOD            46.39      52.32  
  6 Steed, Millie              9 BLOSSOMWOOD            59.58      56.89  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scoggins, Will             9 MACOS                  38.65      38.40    5  
  2 McDonald, Carter          10 BLOSSOMWOOD            41.94      40.09    3  
  3 Roberts, Christopher      10 BLOSSOMWOOD            41.09      41.29    1  
  4 Bowlin, Bruce             10 MACOS                  43.34      43.59  
  5 Graves, Jackson           10 MACOS                  44.56      45.67  
  6 Overton, John Stewart     10 BLOSSOMWOOD            49.08      52.39  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scoggins, Sarah           12 MACOS                  32.19      31.77    5  
  2 Thompson, Isabella        11 BLOSSOMWOOD            33.67      33.07    3  
  3 Parsons, Devon            11 BLOSSOMWOOD            43.10      36.90    1  
  4 Phares, Emily             12 MACOS                  38.66      37.47  
  5 Wright, Hannah            11 MACOS                     NT      37.65  
  6 Steed, Abby               12 BLOSSOMWOOD            40.41      39.68  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Musgrove, Rawls           12 BLOSSOMWOOD               NT     J39.73    5  
  2 Smith, Karter             11 BLOSSOMWOOD            33.12     J33.65    3  
  3 Hudson, Harrison          12 BLOSSOMWOOD            37.85     J38.63    0.5
  3 Fuller, Jacob             12 MACOS                  39.78     J39.77    0.5
  5 Wisener, Jared            11 MACOS                  40.58     J40.48  
  6 Ledford, Jake             12 MACOS                  39.66     J38.37  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahesh, Kellyn            13 BLOSSOMWOOD            31.16      31.43    5  
  2 Sammons, Mary Calvert     13 BLOSSOMWOOD            33.48      32.84    3  
  3 Musgrove, Cade            13 BLOSSOMWOOD            36.59      35.39    1  
  4 Thompson, Aubrey          13 MACOS                  36.90      40.03  
  5 Watson, Jordan            13 MACOS                  40.43      40.70  
  6 Cardno, Amanda            13 MACOS                  44.96      43.92  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutherland, Tyler         14 BLOSSOMWOOD            32.67      32.41    5  
  2 Rhea, Landon Tyler        13 MACOS                  34.70      35.43    3  
  3 Junen, Patrick            14 BLOSSOMWOOD            36.79      38.33    1  
  4 Graham, Corey             13 MACOS                  49.52      50.07  
  5 Burriss, Joseph           13 BLOSSOMWOOD            50.45      51.74  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrom, Lorin              16 BLOSSOMWOOD            33.60     J31.62    5  
  2 Kirchner, Megan           17 MACOS                  34.40     J38.08    3  
  3 Janssen, Kelsey           15 BLOSSOMWOOD            32.12     J32.78    1  
  4 Lewis, Jessica            17 BLOSSOMWOOD            33.70     J34.36  
  5 Blanche', Isadora         17 MACOS                     NT     J33.61  
  6 Bradford, Julia           15 MACOS                  34.48     J34.58  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Evan            16 MACOS                  27.26      26.63    5  
  2 Rhea, Keaton              16 MACOS                  28.96      29.62    3  
  3 Byrne, Brennen            15 MACOS                  32.37      30.29    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:08.83    1:15.69    7  
     1) Cimino, Sarah Margaret 7        2) Janssen, Alexa 8               
     3) Roberts, Riley 7                4) Swing, Sally 8                 
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:24.24    1:25.21  
     1) Bowlin, Brooke 8                2) Sisk, Morgan 8                 
     3) VanWaveren, Carly 8             4) Gaston, Virginia 8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:30.42  
     1) Smith, Sally Frances 8          2) Doyle, Anna Grace 7            
     3) Loftin, Jordan 8                4) Miller, Meredith 8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:30.98  
     1) Johnson, Joy 8                  2) Johnson, Macey 8               
     3) Leary, Olivia 8                 4) Junen, Rachel 7                
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:46.00   X1:50.38  
     1) Scott, Zoe 7                    2) Hamner, Maddie L 6             
     3) Christian, Betsy 6              4) Fuller, Rachel 6               
 -- MONTE SANO  'C'                                   1:26.87   X2:28.63  
     1) Daniel, Brooks 6                2) Clark, Annie 6                 
     3) Burlingame, Kaylee 8            4) Thornton, Cary Jo 7            
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:04.62    1:08.62    7  
     1) Fulkerson, Jack 8               2) Wermuth, Brandon 8             
     3) Buchanan, James 8               4) Graves, Macon 8                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:15.78    1:20.72  
     1) Johnson, Brooks 7               2) Batson, Andrew 8               
     3) Medawar, Nicholas 8             4) Kretzschmar, Will 7            
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:18.35   X1:37.07  
     1) Castellow, Tyler 8              2) Scoggins, Colton 6             
     3) Ordway, John 7                  4) Geiger, Will 8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:37.78  
     1) Swing, Joe 5                    2) Burkett, Graham 7              
     3) Young, Alex 7                   4) Young, Jack 7                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:45.84  
     1) Kaylor, John Michael 7          2) Jobe, Noah 7                   
     3) Crow, Dawson 7                  4) Alison, Evans 8                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:36.41    2:41.32    7  
     1) Gaston, Morgan 10               2) Sisk, Katherine 10             
     3) Wistner, Albany 9               4) Fair, Sara Kate 9              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:22.72    2:54.88  
     1) Solomon, Stacy 9                2) Steed, Millie 9                
     3) Smith, Megan 9                  4) Moore, Sarah Gwin 10           
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:56.79   X3:03.94  
     1) McCool, Kyra 9                  2) Shattuck, Kate 9               
     3) Clem, Laurel 9                  4) Castellow, Mallory 10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:13.81  
     1) Doyle, Riley 9                  2) Rushing, Madeline 10           
     3) VanDyke, Anne Hayden 8          4) Gardner, Bailey 9              
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:12.67   X3:27.59  
     1) Shafer, Ciera 10                2) Tiller, Faith E 9              
     3) Derington, Sara 9               4) Pline, Amy 9                   
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.83    2:21.00    7  
     1) Hicklen, Brewer 10              2) Overton, John Stewart 10       
     3) McDonald, Carter 10             4) Roberts, Christopher 10        
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:28.43    2:27.27  
     1) Scoggins, Will 9                2) Scoggins, Ryan 9               
     3) Graves, Jackson 10              4) Holder-Jones, Christian 10     
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:57.90   X2:55.69  
     1) Craig, Brian 10                 2) Bowlin, Bruce 10               
     3) Scott, Wynton 10                4) Dombrowski, Max 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:02.49  
     1) Hamm, Andy 10                   2) Kaylor, Daniel 10              
     3) Batson, Luke 9                  4) Moultrie, Michael 10           
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:09.39    2:11.31    7  
     1) Scoggins, Sarah 12              2) Phares, Emily 12               
     3) Wermuth, Casey 11               4) Wright, Hannah 11              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:15.40    2:15.19  
     1) Janssen, Kaitlyn 12             2) Loftin, Brinn 11               
     3) Steed, Abby 12                  4) Thompson, Isabella 11          
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:23.34   X2:28.99  
     1) vanWaveren, Skylar 12           2) Starck, Jennifer N 11          
     3) Bowlin, Bethany 12              4) Wright, Carter 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:45.36  
     1) Solomon, Sarah 11               2) Burkett, Allison 11            
     3) Freeman, Elyse 12               4) Walke, Katie 11                
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:37.65   X2:58.13  
     1) Vanderwerff, Demi 12            2) Ordway, Sarah Katherine 12     
     3) Bradford, Olivia 11             4) West, Kristin 11               
 -- MONTE SANO  'D'                                   2:42.85   X3:36.39  
     1) Geiger, Bailey 11               2) Rose, Eden 11                  
     3) Noble, Daphne M 12              4) Ballard, Hannah L 11           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:05.83    2:09.87    7  
     1) Musgrove, Rawls 12              2) Cimino, Addison 11             
     3) Russell, Derek 11               4) Smith, Karter 11               
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:16.43    2:16.44  
     1) Fuller, Jacob 12                2) Scoggins, Brantley 11          
     3) Wisener, Jared 11               4) Ledford, Jake 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:35.96  
     1) Miller, Riley 12                2) Junen, Daniel 11               
     3) Medawar, William 11             4) Hudson, Harrison 12            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.91    2:02.79    7  
     1) Coulter, Kacey 14               2) Musgrove, Cade 13              
     3) Sammons, Mary Calvert 13        4) Mahesh, Kellyn 13              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:16.26    2:21.01  
     1) Wisener, Jessica 14             2) Watson, Jordan 13              
     3) Petroff, Rose 14                4) Thompson, Aubrey 13            
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:32.74   X2:38.87  
     1) Cardno, Amanda 13               2) Engle, Rachel 14               
     3) Bradford, Emily 13              4) Blackman, Daisy 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:09.27    2:08.23    7  
     1) Byrne, Kevin 13                 2) West, James 13                 
     3) Graham, Corey 13                4) Rhea, Landon Tyler 13          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:13.01    2:22.53  
     1) Burriss, Joseph 13              2) Walke, Edmund 14               
     3) Junen, Patrick 14               4) Sutherland, Tyler 14           
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.85    1:59.38    7  
     1) Lewis, Jessica 17               2) Janssen, Kelsey 15             
     3) Byrom, Lorin 16                 4) Coulter, Samantha 16           
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:01.73    2:04.07  
     1) Kirchner, Megan 17              2) Petroff, Bridget 16            
     3) Bradford, Julia 15              4) Blanche', Isadora 17           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:40.88    1:57.04    7  
     1) Rhea, Keaton 16                 2) Blackman, Christopher 16       
     3) Kirchner, Christopher 15        4) Bradford, Evan 16              
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X2:24.11  
     1) Blackman, Michael 16            2) Blackman, James 17             
     3) Craig, kyle 16                  4) Gauthier, Logan 16             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org