Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                              RCSL City Meet 2006                  
                                  9-10 Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Olson, Elizabeth          10 Jones Valley           30.32      29.80  
  2 Moore, Sarah Gwin         10 Blossomwood            31.52      30.86  
  3 Sullins, Ella             10 Whitesburg             33.06      32.09  
  4 Pirani, Catherine         10 Jones Valley           32.94      32.91  
  5 Nunn, Kate                10 Piedmont               33.30      33.27  
  6 Wilson, Caroline           9 Jones Valley           34.19      33.28  
  7 Katta, Meghna             10 Greenwyche             33.31      33.76  
  8 Paden, Cydney             10 Lily Flagg             34.20      34.81  
B - Final
  9 Mayer, Brennan            10 Piedmont               35.39      34.38  
 10 Martinson, Sarah Abbott    9 Greenwyche             35.92      34.54  
 11 Burton, Logan             10 Blossomwood            35.78      34.79  
 12 Danner, Taylor            10 Sherwood               36.46      35.06  
 13 Janssen, Alana             9 Chapman                35.80      35.24  
 14 Cooper, Kelley            10 Greenwyche             36.22      35.71  
 15 Burke, Julia              10 Lily Flagg             35.58      35.94  
 16 Smith, Megan               9 Blossomwood            36.34      36.26  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Hayden             9 Greenwyche             40.32      38.56  
  2 Snead, Morgan             10 Whitesburg             44.69      38.62  
  3 Wistner, Albany            9 Monte Sano             40.50      39.17  
  4 Neighbors, Anna Lakin L   10 Greenwyche             40.95      39.83  
  5 Larsen, Sarah             10 Greenwyche             42.30      40.02  
  6 Currie, Sarah             10 Camelot                44.48      40.04  
  7 Lindstrom, Mary Gray      10 Greenwyche             39.72      40.50  
  8 Shockley, Camielle        10 Greenwyche             40.97      41.12  
  9 Evans, Emily              10 Greenwyche             47.35      43.63  
 10 Jones, Ellery              9 Mountain Springs       50.00      43.75  
 11 Crain, Anna                9 Camelot                56.84      43.94  
 12 Clem, Laurel               9 Monte Sano             44.62      44.10  
 13 Jackson, Abbi              9 Piedmont               46.09      44.14  
 14 Tiller, Faith E            9 Monte Sano             47.69      44.49  
 15 Chisler, Caroline M        9 Mountain Springs       47.16      44.63  
 16 Goshen, Brigitta          10 Monte Sano             48.02      44.64  
 17 Gandy, Anna               10 Piedmont               46.87      45.50  
 18 Siegel, Katie An           9 Jones Valley           48.78      45.77  
 18 Fender, Elizabeth          9 Hampton Cove           55.04      45.77  
 20 Jones, Kathryn             9 Whitesburg             45.83      46.15  
 21 Derington, Sara            9 Monte Sano             47.88      46.47  
 22 Dobbs, Amy                10 Sharon Johnston        54.76      46.61  
 23 Solomon, Stacy             9 Blossomwood            44.96      46.64  
 24 Mickle, Peyton Ann         9 Mountain Springs       55.82      46.91  
 25 Moore, Cassie              9 Camelot                55.06      47.13  
 26 Steed, Millie              9 Blossomwood            44.56      47.18  
 27 Bradford, Hannah           9 Piedmont               51.25      48.93  
 28 Caudle, Michelle           9 Blossomwood            45.89      49.99  
 29 Oliver, Emily              9 Mountain Springs       49.53      50.59  
 30 Hendrix, Lily              9 Mountain Springs     1:01.18      52.03  
 30 Harbaugh, Sarah            9 Piedmont               52.56      52.03  
 32 Washington, Erin           9 Sharon Johnston        56.22      53.86  
 33 Oliver, Lauren             9 Mountain Springs       59.13      55.08  
 34 Olsen, Sarah               9 Camelot                58.81      55.67  
 35 Zito, Lauren               9 Sharon Johnston        57.47      56.57  
 36 Woosley, Jessica           9 Sharon Johnston        59.37      57.71  
 37 Potter, Katie              9 Sharon Johnston      1:01.63      58.67  
 38 Bakke, Lauren              9 Mountain Springs     1:04.31      59.04  
 39 Farrell, Celia             9 Hampton Cove         1:03.99      59.47  
 40 Godbehere, Allison         9 Sharon Johnston      1:05.91    1:00.62  
 41 Oliver, Natalie            9 Mountain Springs     1:08.56    1:01.11  
 42 Sheppard, Claire Elizabe   9 Jones Valley         1:06.67    1:03.69  
 43 Veal, Savanah              9 Sharon Johnston      1:02.77    1:04.15  
 44 Johnson, Zoe              10 Sharon Johnston      1:18.22    1:13.66  
 45 Martyak, Emily             9 Mountain Springs     1:26.23    1:14.45  
 46 McCay, Emily               9 Sharon Johnston      1:16.75    1:18.22  
 -- Wolfe, Jesse              10 Camelot                50.39        SCR  
 -- Petcher, Casey             9 Piedmont               45.00        SCR  
 -- Sims, Juliah               9 Sharon Johnston        58.25        SCR  
 -- Phelps, Paige             10 Jones Valley           55.59        SCR  
 -- Hepler, Hannah             9 Piedmont               39.01        SCR  
 -- Sperr, Jade                9 Chapman                57.91        SCR  
 -- Hubbard, Lindsey          11 Valley Hill            49.00        SCR  
 -- Watson, Savannah          10 Hampton Cove         1:14.47        SCR  
 -- Cook, Megan                9 Sharon Johnston        59.34        SCR  
 -- Pline, Amy                 9 Monte Sano             58.57        SCR  
 -- Wilbourn, Alli             9 Mountain Springs     1:14.25        SCR  
 -- Larson, Kathryn            9 Sharon Johnston      1:01.18        SCR  
 -- Haley, Emily              10 Piedmont               46.69        SCR  
 -- Adcock, Megan             10 Piedmont                  NT        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Olson, Elizabeth          10 Jones Valley           31.10      30.32  
  2 Moore, Sarah Gwin         10 Blossomwood            30.50      31.52  
  3 Pirani, Catherine         10 Jones Valley           32.99      32.94  
  4 Sullins, Ella             10 Whitesburg             32.34      33.06  
  5 Nunn, Kate                10 Piedmont               29.76      33.30  
  6 Katta, Meghna             10 Greenwyche             33.54      33.31  
  7 Wilson, Caroline           9 Jones Valley           32.97      34.19  
  8 Paden, Cydney             10 Lily Flagg             35.71      34.20  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mayer, Brennan            10 Piedmont               32.54      35.39  
 10 Burke, Julia              10 Lily Flagg             35.22      35.58  
 11 Burton, Logan             10 Blossomwood            36.45      35.78  
 12 Janssen, Alana             9 Chapman                35.14      35.80  
 13 Martinson, Sarah Abbott    9 Greenwyche             36.40      35.92  
 14 Cooper, Kelley            10 Greenwyche             35.33      36.22  
 15 Smith, Megan               9 Blossomwood            36.56      36.34  
 16 Danner, Taylor            10 Sherwood               38.91      36.46  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fair, Sara Kate            9 Monte Sano             33.26      36.74  
 18 Walters, Payton            9 Whitesburg             40.69      36.90  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mills, Grace              10 Camelot                39.41      37.18  
 20 York, Carson              10 Byrd Spring            39.00      37.55  
 21 Jennings, Kayla           10 Whitesburg             38.69      37.71  
 22 Hepler, Hannah             9 Piedmont                  NT      37.98  
 23 Gaston, Morgan            10 Monte Sano             38.13      38.05  
 24 Sisk, Katherine           10 Monte Sano             38.53      38.07  
 25 Lindow, Cassidy            9 Byrd Spring            39.12      39.41  
 26 Shaw, Chanda               9 YMCA                   43.94      40.24  
 27 Mordecai, Alexis          10 Hampton Cove           55.51      40.65  
 28 Sullivan, Kalee           10 Sharon Johnston        41.19      40.74  
 29 Rose, Mary Anna           10 Mountain Springs       41.00      41.05  
 30 Freeman, Clara             9 YMCA                   40.73      41.36  
 31 Chandler, Abbie           10 Sherwood               47.84      42.19  
 32 Copeland, Rebecca         10 Lily Flagg             40.88      42.30  
 33 Currie, Allie              9 Camelot                43.10      42.51  
 34 Lewis, Erica               9 Camelot                43.19      42.93  
 35 Crank, Kaitlyn            10 Byrd Spring            43.97      43.10  
 36 Short, Samantha           10 Valley Hill            43.14      43.27  
 37 Damian, Lexi               9 Hampton Cove           51.09      43.50  
 37 Hale, Anna                10 Sharon Johnston        41.11      43.50  
 39 Hinely, Megan             10 YMCA                   46.44      43.87  
 40 Compton, Diana            10 Valley Hill            44.47      44.14  
 41 Hnetynka, Tiffany          9 Mountain Springs       39.92      44.35  
 42 McElyea, Amanda            9 Sharon Johnston        44.81      44.90  
 43 Russell, Emily             9 Mountain Springs       42.21      45.28  
 44 Crumbley, Mae              9 Sherwood               52.48      47.66  
 45 Troxell, Kayla            10 Chapman                51.97      50.26  
 46 Buckner, Katie            10 Chapman                50.61      50.77  
 47 Reynolds, Mia             10 Hampton Cove           54.12      52.58  
 -- Hubbard, Lindsey          11 Valley Hill            49.00         NS  
 -- Wire, Natalie              9 Piedmont               31.22        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pirani, Catherine         10 Jones Valley           36.33      36.06  
  2 Moore, Sarah Gwin         10 Blossomwood            38.94      36.94  
  3 Mayer, Brennan            10 Piedmont               41.44      39.90  
  4 Katta, Meghna             10 Greenwyche             39.16      40.02  
  5 Danner, Taylor            10 Sherwood               41.96      41.15  
  6 Sullins, Ella             10 Whitesburg             41.04      41.26  
  7 Burton, Logan             10 Blossomwood            41.40      41.51  
  8 Nunn, Kate                10 Piedmont               42.08      41.85  
B - Final
  9 Gaston, Morgan            10 Monte Sano             42.52      42.22  
 10 Zimmerman, Ansley         10 Camelot                44.31      43.08  
 11 Martinson, Sarah Abbott    9 Greenwyche             45.15      43.15  
 12 Burke, Julia              10 Lily Flagg             42.41      43.66  
 13 Smith, Megan               9 Blossomwood            45.56      44.29  
 14 Orcutt, Jackie             9 Sherwood               45.42      45.67  
 15 Sisk, Katherine           10 Monte Sano             44.97      45.98  
 16 Sellers, Shelby            9 Greenwyche             43.71      46.80  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pirani, Catherine         10 Jones Valley           37.83      36.33  
  2 Moore, Sarah Gwin         10 Blossomwood            38.68      38.94  
  3 Katta, Meghna             10 Greenwyche             41.14      39.16  
  4 Sullins, Ella             10 Whitesburg             42.76      41.04  
  5 Burton, Logan             10 Blossomwood            44.56      41.40  
  6 Mayer, Brennan            10 Piedmont               39.00      41.44  
  7 Danner, Taylor            10 Sherwood               45.30      41.96  
  8 Nunn, Kate                10 Piedmont               38.50      42.08  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Burke, Julia              10 Lily Flagg             43.59      42.41  
 10 Gaston, Morgan            10 Monte Sano             46.00      42.52  
 11 Sellers, Shelby            9 Greenwyche             46.03      43.71  
 12 Zimmerman, Ansley         10 Camelot                45.42      44.31  
 13 Sisk, Katherine           10 Monte Sano             45.07      44.97  
 14 Martinson, Sarah Abbott    9 Greenwyche             44.57      45.15  
 15 Orcutt, Jackie             9 Sherwood               51.10      45.42  
 16 Smith, Megan               9 Blossomwood            44.97      45.56  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Copeland, Rebecca         10 Lily Flagg             46.47      46.02  
 18 Currie, Allie              9 Camelot                48.14      46.91  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Freeman, Clara             9 YMCA                   50.39      47.10  
 20 Ledyard, Ann               9 Piedmont               43.23      47.62  
 21 McDonald, Haley M          9 Whitesburg           1:00.31      47.68  
 22 Crank, Kaitlyn            10 Byrd Spring            54.50      48.23  
 23 Jennings, Kayla           10 Whitesburg             52.59      48.41  
 24 Castellow, Mallory        10 Monte Sano             48.73      49.01  
 25 Chandler, Abbie           10 Sherwood               50.59      49.44  
 26 Cobb, Kristen             10 Jones Valley           56.27      49.55  
 27 Weitenbeck, Brooke         9 Mountain Springs       52.91      50.34  
 28 Rickmeyer, Katie           9 Chapman                58.89      51.22  
 29 Taylor, Layne              9 Jones Valley           50.14      51.60  
 30 Hinely, Megan             10 YMCA                      NT      52.17  
 31 Rosenhoover, Candace       9 Hampton Cove         1:00.28      52.30  
 32 Compton, Diana            10 Valley Hill            52.81      52.75  
 33 Lewis, Erica               9 Camelot                52.48      53.28  
 34 Sullivan, Kalee           10 Sharon Johnston        54.45      53.98  
 35 Mordecai, Alexis          10 Hampton Cove           58.13      54.55  
 36 Hale, Anna                10 Sharon Johnston        54.62      54.66  
 37 Wilson, Jesica            10 Sharon Johnston        56.68      55.51  
 38 Lenoir, MaryLee           10 Chapman              1:04.89      56.83  
 39 Gubarev, Darya             9 YMCA                 1:02.87      57.49  
 40 Russell, Emily             9 Mountain Springs       59.59      58.83  
 41 Reynolds, Mia             10 Hampton Cove         1:08.84      59.12  
 42 Troxell, Kayla            10 Chapman              1:13.90    1:01.51  
 43 Hubbard, Rebbeca           9 Valley Hill               NT    1:05.50  
 44 Cooley, Emily              9 Lily Flagg           1:04.24    1:06.17  
 -- Copeland, Jordan          10 Byrd Spring          1:02.19        SCR  
 -- Carriger, Catie           10 Byrd Spring          1:08.81        SCR  
 -- Hnetynka, Tiffany          9 Mountain Springs       57.79        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zimmerman, Ansley         10 Camelot                41.70      40.96  
  2 Paden, Cydney             10 Lily Flagg             41.66      41.04  
  3 Olson, Elizabeth          10 Jones Valley           41.92      41.16  
  4 Ledyard, Ann               9 Piedmont               43.82      41.77  
  5 Landwehr, Parker          10 Greenwyche             43.96      43.14  
  6 Jennings, Kayla           10 Whitesburg             45.00      44.59  
  7 Sherman, Brooke           10 Blossomwood            45.74      45.79  
  8 Wilson, Caroline           9 Jones Valley           46.81      47.63  
B - Final
  9 Rushing, Madeline         10 Blossomwood            46.95      46.84  
 10 Janssen, Alana             9 Chapman                48.54      47.07  
 11 Martinson, Sarah Abbott    9 Greenwyche             47.98      47.49  
 12 Fair, Sara Kate            9 Monte Sano             48.46      48.00  
 13 Morrow, Taylor            10 Blossomwood            47.55      48.67  
 14 Vest, Ellis                9 Jones Valley           49.94      49.83  
 15 Sellers, Shelby            9 Greenwyche             48.58      50.32  
 16 Rose, Mary Anna           10 Mountain Springs       49.76      50.35  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paden, Cydney             10 Lily Flagg             44.21      41.66  
  2 Zimmerman, Ansley         10 Camelot                43.10      41.70  
  3 Olson, Elizabeth          10 Jones Valley           42.05      41.92  
  4 Ledyard, Ann               9 Piedmont               39.99      43.82  
  5 Landwehr, Parker          10 Greenwyche             44.09      43.96  
  6 Jennings, Kayla           10 Whitesburg             48.50      45.00  
  7 Sherman, Brooke           10 Blossomwood            50.25      45.74  
  8 Wilson, Caroline           9 Jones Valley           47.09      46.81  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rushing, Madeline         10 Blossomwood            51.45      46.95  
 10 Morrow, Taylor            10 Blossomwood            47.81      47.55  
 11 Martinson, Sarah Abbott    9 Greenwyche             49.58      47.98  
 12 Fair, Sara Kate            9 Monte Sano             46.97      48.46  
 13 Janssen, Alana             9 Chapman                46.48      48.54  
 14 Sellers, Shelby            9 Greenwyche             50.03      48.58  
 15 Sullivan, Kalee           10 Sharon Johnston        51.69      48.59  
 16 Rose, Mary Anna           10 Mountain Springs       52.22      49.76  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Vest, Ellis                9 Jones Valley           50.30      49.94  
 18 Mayer, Brennan            10 Piedmont               45.79      49.96  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ledford, Allie Claire     10 Monte Sano             49.31      50.22  
 20 Shaw, Chanda               9 YMCA                   53.32      50.41  
 21 Burke, Julia              10 Lily Flagg             52.25      50.43  
 22 Orcutt, Jackie             9 Sherwood               52.98      50.79  
 23 Mills, Grace              10 Camelot                53.68      51.89  
 24 Weitenbeck, Brooke         9 Mountain Springs       54.57      51.99  
 25 Walters, Payton            9 Whitesburg             53.35      52.00  
 26 McDonald, Haley M          9 Whitesburg             54.19      52.36  
 27 Gaston, Morgan            10 Monte Sano             49.43      52.44  
 28 Copeland, Rebecca         10 Lily Flagg             57.58      53.42  
 29 Sanders, Jordan            9 Camelot              1:00.67      53.56  
 30 Short, Samantha           10 Valley Hill            52.57      53.64  
 31 Rickmeyer, Katie           9 Chapman              1:02.33      54.99  
 32 York, Carson              10 Byrd Spring            53.31      55.40  
 33 Rosenhoover, Candace       9 Hampton Cove           57.87      56.45  
 34 Lenoir, MaryLee           10 Chapman              1:14.06      56.82  
 35 Gubarev, Darya             9 YMCA                      NT      58.06  
 36 Lozier, Rachel            10 Sharon Johnston      1:01.11      58.24  
 37 McElyea, Amanda            9 Sharon Johnston      1:07.08    1:01.40  
 38 Russell, Caroline          9 Mountain Springs       57.45    1:02.55  
 39 Luttrell, Holly            9 Byrd Spring          1:11.87    1:04.67  
 40 Damian, Lexi               9 Hampton Cove         1:08.72    1:10.04  
 41 Williams, Rachel           9 Sherwood             1:08.02    1:11.66  
 -- Hinely, Megan             10 YMCA                 1:03.86         DQ  
 -- Reynolds, Mia             10 Hampton Cove         1:11.84         DQ  
 -- Yarbrough, Darby           9 Sherwood             1:29.05         DQ  
 -- Wire, Natalie              9 Piedmont               45.55         DQ  
 -- Compton, Diana            10 Valley Hill               NT         DQ  
 -- Copeland, Jordan          10 Byrd Spring            58.94        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Olson, Elizabeth          10 Jones Valley           35.12      34.19  
  2 Moore, Sarah Gwin         10 Blossomwood            35.59      34.47  
  3 Sullins, Ella             10 Whitesburg             36.06      35.80  
  4 Katta, Meghna             10 Greenwyche             36.89      36.88  
  5 Pirani, Catherine         10 Jones Valley           35.73      37.25  
  6 Nunn, Kate                10 Piedmont               36.22      38.37  
  7 Wilson, Caroline           9 Jones Valley           37.72      39.39  
  8 Danner, Taylor            10 Sherwood               40.64      40.67  
B - Final
  9 Janssen, Alana             9 Chapman                41.41      40.68  
 10 Fair, Sara Kate            9 Monte Sano             43.66      41.44  
 11 Smith, Megan               9 Blossomwood            43.14      41.78  
 12 Wire, Natalie              9 Piedmont               43.70      42.43  
 13 Ledyard, Ann               9 Piedmont               41.90      42.87  
 14 Zimmerman, Ansley         10 Camelot                42.93      43.00  
 15 Mills, Grace              10 Camelot                42.82      43.77  
 16 Sellers, Shelby            9 Greenwyche             43.98      44.51  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Olson, Elizabeth          10 Jones Valley           36.85      35.12  
  2 Moore, Sarah Gwin         10 Blossomwood            36.26      35.59  
  3 Pirani, Catherine         10 Jones Valley           36.92      35.73  
  4 Sullins, Ella             10 Whitesburg             38.19      36.06  
  5 Nunn, Kate                10 Piedmont               35.00      36.22  
  6 Katta, Meghna             10 Greenwyche             38.04      36.89  
  7 Wilson, Caroline           9 Jones Valley           38.12      37.72  
  8 Danner, Taylor            10 Sherwood               47.86      40.64  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Janssen, Alana             9 Chapman                41.84      41.41  
 10 Ledyard, Ann               9 Piedmont               44.00      41.90  
 11 Mills, Grace              10 Camelot                49.31      42.82  
 12 Zimmerman, Ansley         10 Camelot                46.59      42.93  
 13 Smith, Megan               9 Blossomwood            43.56      43.14  
 14 Fair, Sara Kate            9 Monte Sano             41.31      43.66  
 15 Wire, Natalie              9 Piedmont               40.14      43.70  
 16 Sellers, Shelby            9 Greenwyche             46.12      43.98  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cooper, Kelley            10 Greenwyche             46.15      44.22  
 18 Walters, Payton            9 Whitesburg             50.14      44.66  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mordecai, Alexis          10 Hampton Cove           57.52      44.67  
 20 Sherman, Brooke           10 Blossomwood            48.05      44.98  
 21 York, Carson              10 Byrd Spring            50.15      46.03  
 22 McCool, Kyra               9 Monte Sano             50.64      46.56  
 23 Lewis, Erica               9 Camelot                50.50      48.55  
 24 McDonald, Haley M          9 Whitesburg             56.59      48.95  
 25 Lanier, Harper            10 Mountain Springs       51.65      50.64  
 26 Sisk, Katherine           10 Monte Sano             48.31      51.28  
 27 Rose, Mary Anna           10 Mountain Springs       59.99      51.48  
 28 Rickmeyer, Katie           9 Chapman                55.15      51.66  
 29 McElyea, Amanda            9 Sharon Johnston        57.58      51.83  
 30 Weitenbeck, Brooke         9 Mountain Springs       58.03      52.94  
 31 Hale, Anna                10 Sharon Johnston        54.88      54.65  
 32 Freeman, Clara             9 YMCA                 1:04.28      56.52  
 33 Hubbard, Rebbeca           9 Valley Hill          1:10.75      57.70  
 34 Lozier, Rachel            10 Sharon Johnston      1:04.58      58.88  
 35 Gubarev, Darya             9 YMCA                 1:04.50      58.89  
 36 Rosenhoover, Candace       9 Hampton Cove         1:01.53    1:00.55  
 37 Luttrell, Holly            9 Byrd Spring          1:04.75    1:02.57  
 38 Crumbley, Mae              9 Sherwood             1:13.33    1:03.30  
 39 Cooley, Emily              9 Lily Flagg           1:16.38    1:05.32  
 40 Marett, Grace              9 Lily Flagg           1:13.68    1:05.77  
 41 Lenoir, MaryLee           10 Chapman              1:16.69    1:21.95  
 42 Damian, Lexi               9 Hampton Cove         1:18.28    1:34.32  
 -- Paden, Cydney             10 Lily Flagg             44.95         DQ  
 -- Shaw, Chanda               9 YMCA                   54.65        SCR  
 -- Carriger, Catie           10 Byrd Spring          1:19.63        SCR  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley                                      2:18.91    2:19.30  
  2 Piedmont                                          2:09.32    2:19.72  
  3 Greenwyche                                        2:23.86    2:20.14  
  4 Blossomwood                                       2:22.51    2:23.68  
  5 Whitesburg                                        2:30.95    2:35.35  
  6 Camelot                                           2:45.09    2:39.13  
  7 Monte Sano                                        2:30.42    2:39.35  
  8 Byrd Spring                                       2:57.63    2:45.45  
  9 Lily Flagg                                        2:38.40    2:46.66  
 10 Sherwood                                          3:00.42    2:52.09  
 11 Mountain Springs                                  2:48.36    2:59.82  
 12 Hampton Cove                                      2:58.50    2:59.93  
 13 Sharon Johnston                                   3:00.41    3:02.62  
 14 Chapman                                           3:02.57    3:03.70  
 -- YMCA                                              3:06.72        SCR  
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley                                      2:34.57    2:35.69  
  2 Piedmont                                          2:25.43    2:36.77  
  3 Greenwyche                                        2:42.03    2:41.51  
  4 Blossomwood                                       2:43.12    2:43.39  
  5 Monte Sano                                        2:53.82    2:51.36  
  6 Whitesburg                                        3:00.63    2:55.06  
  7 Camelot                                           3:01.15    2:56.98  
  8 Lily Flagg                                        3:04.74    3:06.01  
  9 Byrd Spring                                       3:25.44    3:09.87  
 10 Mountain Springs                                  3:20.87    3:10.38  
 11 Sherwood                                          3:18.87    3:14.22  
 12 Sharon Johnston                                   3:27.06    3:18.62  
 13 Chapman                                           3:31.34    3:20.23  
 14 YMCA                                              3:22.69    3:35.42  
 15 Valley Hill                                       3:38.09    3:38.47  
 -- Hampton Cove                                      3:24.06         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holloway, Michael         10 Jones Valley           38.28      38.90  
  2 Zoladz, Peter              9 Jones Valley           40.38      38.98  
  3 Dombrowski, Max            9 Monte Sano             43.83      39.28  
  4 Clark, Dylan               9 Monte Sano             46.30      39.57  
  5 Rich, Ben                 10 Mountain Springs       43.06      40.76  
  6 Wilbourn, Thomas           9 Mountain Springs       43.56      40.87  
  7 McCollum, Chris           10 Camelot                44.48      41.27  
  8 Neighbors, Samuel         10 Hampton Cove           48.56      42.56  
  9 Davis, Sam                10 Jones Valley           45.24      42.80  
 10 Pope, Chase               10 Mountain Springs       44.69      43.28  
 11 Wilkinson, Haden           9 Monte Sano             48.59      43.43  
 12 Steves, Ben                9 Jones Valley           47.10      43.78  
 13 Gilbert, Hollis           10 Blossomwood            43.85      44.44  
 14 Scott, Wynton             10 Monte Sano             46.46      44.46  
 15 Skinner, Nate              9 Mountain Springs       41.12      44.66  
 16 Kaylor, Daniel            10 Blossomwood            43.56      45.50  
 17 Graham, Tyler             10 Monte Sano             50.59      45.54  
 18 Lockwood, Carter           9 Blossomwood            44.99      46.65  
 19 Crook, Lowell H           10 Monte Sano             45.34      46.89  
 20 Stephens, Ciaran           9 Monte Sano             53.75      47.23  
 21 Thomas, Ryan              10 Lily Flagg             59.89      47.36  
 22 Cochran, Miller            9 Jones Valley           46.47      47.58  
 23 Osborn, Jared              9 Greenwyche             52.14      50.29  
 24 Lohr, Trenton              9 Sharon Johnston        54.00      51.30  
 25 Taylor, Ian                9 Greenwyche             56.03      53.16  
 26 Statum, Shelby             9 Sharon Johnston        58.40    1:01.47  
 27 Krause, Keith              9 Sharon Johnston      1:07.12    1:04.75  
 28 Gehrdes, Nicholas          9 Camelot              1:06.77    1:16.61  
 -- Stevenson, Jonah           9 Sharon Johnston      1:18.22         NS  
 -- Martinez, Micheal         10 Sharon Johnston      1:11.00         NS  
 -- Terrell, Brandon           9 Lily Flagg             59.51         NS  
 -- West, David                9 Monte Sano             56.57         NS  
 -- Wilson, Frankie            9 Jones Valley           52.28         NS  
 -- Stephenson, Max            9 Hampton Cove           58.21         NS  
 -- McDaris, Connor           10 Greenwyche             39.81         NS  
 -- Ellis, Ross               10 Camelot                51.34         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hinson, Chandler S        10 Greenwyche             29.09      28.57  
  2 Smith, John               10 Piedmont               30.82      30.42  
  3 Scoggins, Will             9 Monte Sano             31.33      30.48  
  4 Kaliszak, Luke            10 Jones Valley           31.25      31.29  
  5 Bogardus, Zach S          10 Whitesburg             32.43      31.99  
  6 Dombrowsky, Nicholas      10 Hampton Cove           32.59      32.44  
  7 Roberts, Christopher      10 Blossomwood            32.49      32.72  
  8 Baldwin, Parker           10 Piedmont               33.16      32.87  
B - Final
  9 Rufe, Jake                10 Valley Hill            33.26      32.19  
 10 Sabio, Joel                9 Jones Valley           34.75      32.62  
 11 Oliver, Bailey            10 Mountain Springs       33.34      33.30  
 12 Malone, Ben               10 Greenwyche             34.35      33.42  
 13 McDonald, Carter          10 Blossomwood            33.64      33.89  
 14 Hamm, Andy                10 Blossomwood            35.15      33.91  
 15 Scoggins, Ryan             9 Monte Sano             34.77      34.93  
 16 Reynolds, Eli              9 Greenwyche             35.08      35.50  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinson, Chandler S        10 Greenwyche             27.59      29.09  
  2 Smith, John               10 Piedmont               29.75      30.82  
  3 Kaliszak, Luke            10 Jones Valley           32.69      31.25  
  4 Scoggins, Will             9 Monte Sano             32.09      31.33  
  5 Bogardus, Zach S          10 Whitesburg             33.19      32.43  
  6 Roberts, Christopher      10 Blossomwood            32.45      32.49  
  7 Dombrowsky, Nicholas      10 Hampton Cove           32.91      32.59  
  8 Baldwin, Parker           10 Piedmont               30.55      33.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rufe, Jake                10 Valley Hill            36.08      33.26  
 10 Oliver, Bailey            10 Mountain Springs       33.91      33.34  
 11 McDonald, Carter          10 Blossomwood            33.30      33.64  
 12 Malone, Ben               10 Greenwyche             33.58      34.35  
 13 Sabio, Joel                9 Jones Valley           34.05      34.75  
 14 Scoggins, Ryan             9 Monte Sano             35.84      34.77  
 15 Reynolds, Eli              9 Greenwyche             36.12      35.08  
 16 Hamm, Andy                10 Blossomwood            35.96      35.15  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wilhelm, Hudson           10 Mountain Springs       39.44      36.04  
 18 Watson, Kyle              10 Camelot                32.52      36.06  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chenault, Alex             9 Jones Valley           36.62      36.18  
 20 Windsor, Alex             10 Valley Hill            37.24      36.29  
 21 Wintzinger, Trey           9 Hampton Cove           33.41      36.47  
 22 Strankman, Stone          10 Piedmont               34.65      36.55  
 23 Jones, Ryan               10 Whitesburg             38.82      36.66  
 24 Dummer, Jonathan          10 Camelot                39.05      36.75  
 25 Holder-Jones, Christian   10 Monte Sano             35.60      37.27  
 26 Jones, Steven             10 Camelot                32.61      37.45  
 27 Williams, Carter           9 Byrd Spring            39.12      37.61  
 28 Jedlovec, Dylan           10 Whitesburg             39.78      39.17  
 29 Upp, Christopher          10 Mountain Springs       38.61      39.67  
 30 Jager, Daniel              9 Lily Flagg             47.60      39.70  
 31 Hyde, Russell              9 Valley Hill            38.72      39.79  
 32 Butler, David              9 Lily Flagg             41.77      39.96  
 33 Anderson, Mitchell         9 Sherwood               45.92      42.65  
 34 Hawkins, Jack              9 Hampton Cove           39.21      43.14  
 35 Spearing, Caleb            9 Lily Flagg             42.89      45.33  
 36 Sharp, Austin             10 Sharon Johnston        46.13      45.53  
 37 McCullough, Matthew       10 Sharon Johnston        46.59      46.98  
 38 Doss, Caleb               10 Sharon Johnston        44.09      48.66  
 39 Tygielski, Eric            9 Sherwood               52.53      50.32  
 40 Jones, Sam                 9 Sherwood               58.95      56.26  
 41 Lenoir, Andrew             9 Chapman                50.00    1:03.47  
 -- Lester, Grayson            9 Chapman              1:21.33         NS  
 -- O'Connor, Ryan             9 Byrd Spring            51.25         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hinson, Chandler S        10 Greenwyche             34.14      33.33  
  2 Espy, Chandler             9 Jones Valley           35.32      34.63  
  3 Kaliszak, Luke            10 Jones Valley           36.50      35.46  
  4 Scoggins, Will             9 Monte Sano             39.33      39.73  
  5 Baldwin, Parker           10 Piedmont               39.63      40.50  
  6 Wintzinger, Trey           9 Hampton Cove           41.57      41.03  
  7 Malone, Ben               10 Greenwyche             40.11      41.12  
  8 Dombrowsky, Nicholas      10 Hampton Cove           41.83      41.26  
B - Final
  9 Sabio, Joel                9 Jones Valley           43.06      40.50  
 10 McDonald, Carter          10 Blossomwood            42.30      41.08  
 11 Bowlin, Bruce             10 Monte Sano             42.85      41.46  
 12 Bogardus, Zach S          10 Whitesburg             42.65      41.56  
 13 Rufe, Jake                10 Valley Hill            42.57      42.96  
 14 Scoggins, Ryan             9 Monte Sano             45.28      44.65  
 15 Jones, Steven             10 Camelot                45.61      45.43  
 16 Conners, Braxton           9 Greenwyche             45.63      47.53  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinson, Chandler S        10 Greenwyche             33.06      34.14  
  2 Espy, Chandler             9 Jones Valley           37.54      35.32  
  3 Kaliszak, Luke            10 Jones Valley           35.79      36.50  
  4 Scoggins, Will             9 Monte Sano             38.85      39.33  
  5 Baldwin, Parker           10 Piedmont               37.56      39.63  
  6 Malone, Ben               10 Greenwyche             41.30      40.11  
  7 Wintzinger, Trey           9 Hampton Cove           43.69      41.57  
  8 Dombrowsky, Nicholas      10 Hampton Cove           43.25      41.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McDonald, Carter          10 Blossomwood            40.51      42.30  
 10 Rufe, Jake                10 Valley Hill            48.26      42.57  
 11 Bogardus, Zach S          10 Whitesburg             43.64      42.65  
 12 Bowlin, Bruce             10 Monte Sano             42.07      42.85  
 13 Sabio, Joel                9 Jones Valley           42.81      43.06  
 14 Scoggins, Ryan             9 Monte Sano             43.49      45.28  
 15 Jones, Steven             10 Camelot                46.10      45.61  
 16 Conners, Braxton           9 Greenwyche             44.14      45.63  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Urban, Scott               9 Hampton Cove           50.47      47.04  
 18 Ogden, Devin              10 Camelot                52.06      47.59  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wilhelm, Hudson           10 Mountain Springs       57.00      48.57  
 20 Jager, Daniel              9 Lily Flagg             55.15      49.71  
 21 Jones, Ryan               10 Whitesburg             57.32      50.34  
 22 Finnell, Walker            9 Piedmont               50.50      51.29  
 23 Batson, Luke               9 Blossomwood            58.21      51.32  
 24 Lynn, Jacob               10 Mountain Springs       55.96      51.41  
 25 Spearing, Caleb            9 Lily Flagg           1:01.63      52.71  
 26 Doss, Caleb               10 Sharon Johnston        57.34      53.29  
 27 Brahm, James               9 Lily Flagg             57.43      55.30  
 28 Atkinson, Asa              9 Sharon Johnston        58.25      55.31  
 29 Butler, Tate              10 Camelot                56.16      55.65  
 30 Overton, John Stewart     10 Blossomwood            54.66      56.35  
 31 Anderson, Mitchell         9 Sherwood             1:07.74      57.65  
 32 Hill, Rutger              10 Sharon Johnston      1:01.59      58.48  
 33 Mann, Blake               10 Valley Hill          1:03.40    1:03.97  
 34 Chandler, Michael          9 Sherwood             1:06.48    1:06.70  
 35 Lenoir, Andrew             9 Chapman              1:25.08    1:23.15  
 -- Upp, Christopher          10 Mountain Springs       53.09         DQ  
 -- Purves, Christopher       10 Sherwood             1:01.36         NS  
 -- O'Connor, Ryan             9 Byrd Spring          1:05.98         NS  
 -- Vaden, Adam                9 YMCA                 1:04.72         NS  
 -- Duncan, Jackson           10 Piedmont               50.43         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Oliver, Bailey            10 Mountain Springs       41.72      40.18  
  2 Espy, Chandler             9 Jones Valley           41.85      40.40  
  3 Wintzinger, Trey           9 Hampton Cove           43.44      41.90  
  4 Roberts, Christopher      10 Blossomwood            42.49      42.25  
  5 Hamm, Andy                10 Blossomwood            44.87      44.87  
  6 Sabio, Joel                9 Jones Valley           45.60      45.10  
  7 Kimrey, Andrew             9 Greenwyche             46.18      45.48  
 -- Overton, John Stewart     10 Blossomwood            45.24         DQ  
B - Final
  9 Sutphin, Jared            10 Greenwyche             46.43      45.92  
 10 Butler, David              9 Lily Flagg             50.03      47.70  
 11 Conners, Braxton           9 Greenwyche             47.81      47.85  
 12 Butler, Tate              10 Camelot                47.97      48.45  
 13 Scoggins, Ryan             9 Monte Sano             48.65      48.99  
 14 Ogden, Devin              10 Camelot                49.73      49.29  
 15 Elkins, Ryan              10 Whitesburg             49.31      49.81  
 -- Lynn, Jacob               10 Mountain Springs       49.48         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Oliver, Bailey            10 Mountain Springs       44.85      41.72  
  2 Espy, Chandler             9 Jones Valley           43.32      41.85  
  3 Roberts, Christopher      10 Blossomwood            43.25      42.49  
  4 Wintzinger, Trey           9 Hampton Cove           43.59      43.44  
  5 Hamm, Andy                10 Blossomwood            47.05      44.87  
  6 Overton, John Stewart     10 Blossomwood            47.85      45.24  
  7 Sabio, Joel                9 Jones Valley           47.51      45.60  
  8 Kimrey, Andrew             9 Greenwyche             46.82      46.18  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sutphin, Jared            10 Greenwyche             48.95      46.43  
 10 Conners, Braxton           9 Greenwyche             47.14      47.81  
 11 Butler, Tate              10 Camelot                50.14      47.97  
 12 Scoggins, Ryan             9 Monte Sano             53.10      48.65  
 13 Elkins, Ryan              10 Whitesburg             53.02      49.31  
 14 Lynn, Jacob               10 Mountain Springs       50.76      49.48  
 15 Ogden, Devin              10 Camelot                50.29      49.73  
 16 Butler, David              9 Lily Flagg             51.75      50.03  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Windsor, Alex             10 Valley Hill            54.40      50.15  
 18 Hawkins, Jack              9 Hampton Cove           52.60      50.35  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chenault, Alex             9 Jones Valley           54.37     J50.35  
 20 Graves, Jackson           10 Monte Sano             52.24      50.40  
 21 Jones, Ryan               10 Whitesburg             55.10      51.22  
 22 Craig, Brian              10 Monte Sano             48.17      51.48  
 23 Huismann, Brendan          9 Mountain Springs       58.31      53.73  
 24 Anderson, Mitchell         9 Sherwood               54.93      53.89  
 25 Urban, Scott               9 Hampton Cove           53.97      54.64  
 26 Finnell, Walker            9 Piedmont               50.02      54.81  
 27 Williams, Carter           9 Byrd Spring            59.94      55.47  
 28 Spearing, Caleb            9 Lily Flagg             52.77      56.42  
 29 Christian, Shelby          9 Piedmont               53.29      57.05  
 30 Tygielski, Eric            9 Sherwood             1:14.41      57.41  
 31 Gehrdes, Chuck            10 Camelot                59.46      59.04  
 32 Christian, Harris          9 Piedmont               59.99    1:03.31  
 33 Jedlovec, Dylan           10 Whitesburg           1:11.13    1:03.98  
 34 Mann, Blake               10 Valley Hill          1:06.43    1:06.03  
 35 Atkinson, Asa              9 Sharon Johnston      1:03.51    1:07.97  
 36 Hill, Rutger              10 Sharon Johnston      1:14.78    1:08.76  
 37 McLelland, Chase           9 Valley Hill            47.82    1:14.43  
 38 Doss, Caleb               10 Sharon Johnston      1:03.46    1:15.40  
 39 Lenoir, Andrew             9 Chapman              1:02.68    1:18.25  
 -- Jones, Sam                 9 Sherwood             1:12.67         DQ  
 -- Terrell, Evan             10 Lily Flagg           1:02.70         NS  
 -- O'Connor, Ryan             9 Byrd Spring          1:12.45         NS  
 -- Lester, Grayson            9 Chapman              1:55.70         NS  
 -- Vaden, Adam                9 YMCA                 1:08.21         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hinson, Chandler S        10 Greenwyche             31.67      32.26  
  2 Espy, Chandler             9 Jones Valley           33.42      33.34  
  3 Smith, John               10 Piedmont               37.25      35.77  
  4 Malone, Ben               10 Greenwyche             37.32      37.83  
  5 Roberts, Christopher      10 Blossomwood            39.20      38.01  
  6 McDonald, Carter          10 Blossomwood            39.04      38.17  
  7 Scoggins, Will             9 Monte Sano             37.15      38.25  
 -- Kaliszak, Luke            10 Jones Valley           36.55         DQ  
B - Final
  9 Jones, Steven             10 Camelot                39.83      39.33  
 10 Dombrowsky, Nicholas      10 Hampton Cove           40.99      40.16  
 11 Graves, Jackson           10 Monte Sano             41.60      40.49  
 12 Baldwin, Parker           10 Piedmont               40.22      40.79  
 13 Reynolds, Eli              9 Greenwyche             41.86      41.07  
 14 Windsor, Alex             10 Valley Hill            41.18      41.14  
 15 Jedlovec, Dylan           10 Whitesburg             41.66      42.09  
 16 Bowlin, Bruce             10 Monte Sano             41.65      48.72  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hinson, Chandler S        10 Greenwyche             31.03      31.67  
  2 Espy, Chandler             9 Jones Valley           35.49      33.42  
  3 Kaliszak, Luke            10 Jones Valley           36.03      36.55  
  4 Scoggins, Will             9 Monte Sano             38.40      37.15  
  5 Smith, John               10 Piedmont               33.14      37.25  
  6 Malone, Ben               10 Greenwyche             41.13      37.32  
  7 McDonald, Carter          10 Blossomwood            39.39      39.04  
  8 Roberts, Christopher      10 Blossomwood            38.88      39.20  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Steven             10 Camelot                40.31      39.83  
 10 Baldwin, Parker           10 Piedmont               36.23      40.22  
 11 Dombrowsky, Nicholas      10 Hampton Cove           45.93      40.99  
 12 Windsor, Alex             10 Valley Hill            45.84      41.18  
 13 Graves, Jackson           10 Monte Sano             44.56      41.60  
 14 Bowlin, Bruce             10 Monte Sano             40.92      41.65  
 15 Jedlovec, Dylan           10 Whitesburg             48.29      41.66  
 16 Reynolds, Eli              9 Greenwyche             43.68      41.86  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Oliver, Bailey            10 Mountain Springs       45.86      42.30  
 18 Bogardus, Zach S          10 Whitesburg             48.08      43.40  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Faulkner, Brian           10 Jones Valley           51.14      45.75  
 20 Rufe, Jake                10 Valley Hill            53.93      45.76  
 21 Overton, John Stewart     10 Blossomwood            48.58      45.99  
 22 Williams, Carter           9 Byrd Spring            50.63      49.06  
 23 Finnell, Walker            9 Piedmont               46.21      49.15  
 24 Butler, Tate              10 Camelot                57.77      49.35  
 25 Jager, Daniel              9 Lily Flagg             58.42      50.23  
 26 Urban, Scott               9 Hampton Cove           55.19      51.27  
 27 Hyde, Russell              9 Valley Hill            51.25      51.72  
 28 Watson, Kyle              10 Camelot                52.59      53.17  
 29 Rives, Cameron             9 Hampton Cove           56.45      53.79  
 30 Huismann, Brendan          9 Mountain Springs       56.05      54.13  
 31 Atkinson, Asa              9 Sharon Johnston        59.30      58.40  
 32 Brahm, James               9 Lily Flagg           1:09.33      59.42  
 33 Sharp, Austin             10 Sharon Johnston      1:05.09      59.56  
 34 Tygielski, Eric            9 Sherwood             1:12.13    1:04.73  
 35 Chandler, Michael          9 Sherwood             1:20.04    1:09.28  
 36 Jones, Sam                 9 Sherwood             1:14.56    1:15.59  
 37 McCullough, Matthew       10 Sharon Johnston      1:11.01    1:22.74  
 -- Wilhelm, Hudson           10 Mountain Springs       49.30         DQ  
 -- Vaden, Adam                9 YMCA                 1:40.15         NS  
 -- Terrell, Evan             10 Lily Flagg             58.37         NS  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenwyche                                        2:15.23    2:10.46  
  2 Jones Valley                                      2:18.30    2:10.74  
  3 Blossomwood                                       2:17.32    2:18.07  
  4 Monte Sano                                        2:21.87    2:22.41  
  5 Hampton Cove                                      2:31.43    2:29.93  
  6 Mountain Springs                                  2:32.39    2:30.44  
  7 Camelot                                           1:55.30    2:33.48  
  8 Whitesburg                                        2:19.93    2:34.21  
  9 Piedmont                                          2:23.54    2:34.24  
 10 Valley Hill                                       2:39.40    2:42.38  
 11 Lily Flagg                                        2:44.30    2:51.37  
 12 Sharon Johnston                                   2:59.97    3:06.30  
 13 Sherwood                                          3:38.42    3:26.45  
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley                                      2:37.45    2:29.04  
  2 Greenwyche                                        2:35.27    2:32.89  
  3 Blossomwood                                       2:36.87    2:37.17  
  4 Monte Sano                                        2:43.78    2:42.06  
  5 Hampton Cove                                      2:52.22    2:47.73  
  6 Camelot                                           2:32.65    2:54.66  
  7 Mountain Springs                                  3:02.32    2:58.78  
  8 Piedmont                                          2:45.87    3:05.62  
  9 Valley Hill                                       3:19.25    3:17.99  
 10 Lily Flagg                                        3:13.53    3:28.30  
 11 Sharon Johnston                                   3:39.71    3:54.14  
 -- Whitesburg                                        3:03.77         DQ  
 -- Sherwood                                          4:03.38         DQ  
 
Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones Valley                                      2:10.24    2:06.76  
  2 Greenwyche                                        2:10.04    2:09.57  
  3 Blossomwood                                       2:14.32    2:15.49  
  4 Piedmont                                          2:03.69    2:16.34  
  5 Whitesburg                                        2:23.04    2:16.64  
  6 Lily Flagg                                        2:28.29    2:22.07  
  7 Monte Sano                                        2:19.32    2:24.31  
  8 Camelot                                           1:59.66    2:32.30  
  9 Hampton Cove                                      2:41.69    2:37.98  
 10 Mountain Springs                                  2:33.86    2:39.92  
 11 Valley Hill                                       2:40.93    2:40.09  
 12 Byrd Spring                                       3:01.25    2:50.32  
 13 Sherwood                                          3:11.01    2:51.75  
 14 Sharon Johnston                                   2:51.25    3:01.17  
 -- Chapman                                           2:56.77         DQ  
 -- YMCA                                              3:57.35        SCR  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org