Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                    Jones Valley vs Blossomwood - 6/21/2006                    
                                    Results                                    
 
               FINAL SCORE - JONES VALLEY 332, BLOSSOMWOOD 207

Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:26.05    1:24.49    7  
     1) Sabio, Jesse 7                  2) Davis, Zoey 8                  
     3) Lioce, Bonnie 8                 4) Hui, Chloe 7                   
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:22.19    1:24.99  
     1) Cimino, Sarah Margaret 7        2) Roberts, Riley 7               
     3) Clayton, Hannah Page 8          4) Johnson, Macey 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:28.22   X1:34.72  
     1) Loftin, Jordan 8                2) Johnson, Joy 8                 
     3) VanDyke, Anne Hayden 8          4) Miller, Meredith 8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:36.16   X1:44.00  
     1) Smith, Sally Frances 8          2) Janssen, Alexa 8               
     3) Nallamala, Kavi 7               4) Junen, Rachel 7                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:55.69   X1:55.87  
     1) Faulkner, Kelly 8               2) Albert, Mackenzie 8            
     3) Rogers, Sarah 8                 4) Faulkner, Lauren 8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                2:11.92   X2:24.45  
     1) Purinton, Maggie 8              2) Markwalter, Lillie 7           
     3) Murphy, Maria 8                 4) Sheppard, Sarah Grace 6        
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:39.86    1:32.32    7  
     1) Hession, Jack 8                 2) Vest, Jackson 6                
     3) Luther, Michael 7               4) Hession, David 8               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:30.68    1:34.87  
     1) Kretzschmar, Will 7             2) Batson, Andrew 8               
     3) Medawar, Nicholas 8             4) Johnson, Brooks 7              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:06.84   X1:47.28  
     1) Harris, Samuel 8                2) Jones, Caleb 8                 
     3) Davis, Caleb 8                  4) Cobb, Will 8                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:56.98   X2:06.28  
     1) Kaylor, John Michael 7          2) Sutherland, Whit 7             
     3) Colley, Will 8                  4) Burkett, Graham 7              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:33.38    2:42.67    7  
     1) Pirani, Catherine 10            2) Vest, Ellis 9                  
     3) Olson, Elizabeth 10             4) Wilson, Caroline 9             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:47.85    2:50.50  
     1) Smith, Megan 9                  2) Morrow, Taylor 10              
     3) Moore, Sarah Gwin 10            4) Burton, Logan 10               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                3:13.64   X3:33.69  
     1) Albert, Kelly 9                 2) Taylor, Layne 9                
     3) Siegel, Katie An 9              4) Cobb, Kristen 10               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:30.19   X3:59.16  
     1) Gardner, Bailey 9               2) Doyle, Riley 9                 
     3) Steed, Millie 9                 4) Solomon, Stacy 9               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                3:35.87   X4:38.43  
     1) Clark, Amanda 9                 2) Miller, Karen 10               
     3) Martz, Hannah 9                 4) Phelps, Paige 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:42.14    2:39.07    7  
     1) Espy, Chandler 9                2) Sabio, Joel 9                  
     3) Kaliszak, Luke 10               4) Moran, Chase 10                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:45.90    2:47.93  
     1) McDonald, Carter 10             2) Hamm, Andy 10                  
     3) Roberts, Christopher 10         4) Overton, John Stewart 10       
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                3:14.80   X3:37.53  
     1) Chenault, Alex 9                2) Zoladz, Peter 9                
     3) Holbrook, Grant 9               4) Holloway, Michael 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:42.77   X4:02.88  
     1) Kaylor, Daniel 10               2) Harbarger, Jackson 9           
     3) Batson, Luke 9                  4) Gilbert, Hollis 10             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                4:16.58   X4:03.74  
     1) Ortega, Nicolas 9               2) Wilson, Frankie 9              
     3) Steves, Ben 9                   4) Davis, Sam 10                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:17.82    2:19.45    7  
     1) Sabio, Jasmine 12               2) Wilson, Kristyn 12             
     3) Steves, Lindsay 12              4) Espy, Samantha 11              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:31.61    2:32.29  
     1) Steed, Abby 12                  2) Janssen, Kaitlyn 12            
     3) Thompson, Isabella 11           4) Loftin, Brinn 11               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:54.06   X3:02.82  
     1) Clayton, Sanders 11             2) Walke, Katie 11                
     3) Parsons, Devon 11               4) Freeman, Elyse 12              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.96    2:28.56    7  
     1) Smith, Karter 11                2) Russell, Derek 11              
     3) Hudson, Harrison 12             4) Musgrove, Rawls 12             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:28.55    2:31.07  
     1) Chenault, Blair 11              2) Albert, Tucker 12              
     3) Kaliszak, Zack 12               4) Olson, Nick 12                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:57.57   X2:55.78  
     1) Cimino, Addison 11              2) Medawar, William 11            
     3) Miller, Riley 12                4) Junen, Daniel 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:17.91    2:23.49    7  
     1) Mahesh, Kellyn 13               2) Musgrove, Cade 13              
     3) Coulter, Kacey 14               4) Moore, Lauren 12               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:16.79    2:41.63  
     1) Steves, Alyssa 14               2) Giardini, Layne 14             
     3) Ward, Hanly 11                  4) Daniell, Kathleen 14           
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:03.22    2:08.01    7  
     1) Espy, Tyler 13                  2) Kaliszak, Tyler 13             
     3) Shults, Jacob 14                4) Merijanian, Aaron 12           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:27.26    2:29.07  
     1) Spelce, Gramm 13                2) Gray, Robert 13                
     3) Junen, Patrick 14               4) Sutherland, Tyler 14           
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:06.33    2:36.70    7  
     1) Dudley, Caitlin 17              2) Siniard, Ann Bradley 13        
     3) Martz, Katelyn 15               4) Merijanian, Alexis 15          
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:53.93    2:15.36    7  
     1) Powers, Brian 16                2) Prince, Brendan 17             
     3) Esneault, Ricky 15              4) Olson, Joseph 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Molly                6 JVRA                   27.72      24.69    5  
  2 Bence, Sara Parker         6 BLOSSOMWOOD            24.86      25.32    3  
  3 Johnston, Mackenzie        6 BLOSSOMWOOD            28.25      31.36    1  
  4 Henshaw, Allie             6 BLOSSOMWOOD            27.80      31.69  
  5 Sheppard, Sarah Grace      6 JVRA                   42.00      45.31  
  6 Davis, Faith               5 JVRA                   52.53      54.79  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamelchuk, Riley           5 JVRA                      NT    1:15.68  
 -- Gilbert, Mary              5 BLOSSOMWOOD            39.73     X34.88  
 -- Frazier, Abigail           6 BLOSSOMWOOD            37.00     X37.68  
 -- Robinson, Molly            5 BLOSSOMWOOD            42.69     X37.85  
 -- Loftin, Crosby             6 BLOSSOMWOOD            31.60     X40.27  
 -- Gardner, Maggie            6 BLOSSOMWOOD            44.63     X40.33  
 -- Soprano, Mary Beth         5 JVRA                 1:14.54     X42.51  
 -- Hempstead, Maggie          6 BLOSSOMWOOD               NT     X43.49  
 -- Johnson, Anna Grace        6 BLOSSOMWOOD            37.60     X43.50  
 -- Gilbert, Elizabeth         4 BLOSSOMWOOD            46.85     X46.74  
 -- Hutchens, Sara             5 BLOSSOMWOOD          1:00.73     X53.85  
 -- Bloom, Hannah              5 BLOSSOMWOOD               NT   X1:03.74  
 -- Williamson, Lauren         5 JVRA                      NT   X1:08.54  
 -- Siegal, Ivey Beth          4 JVRA                      NT   X1:15.10  
 -- Williamson, Julia          5 JVRA                      NT   X2:10.88  
 -- Johnson, Madeline          3 BLOSSOMWOOD          1:24.58   X3:03.42  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vest, Jackson              6 JVRA                   20.93      21.37    5  
  2 Nallamala, Ramann          6 BLOSSOMWOOD            24.30      24.63    3  
  3 Phelps, Colin              6 JVRA                   28.23      25.44    1  
  4 Hensley, Ethan             6 BLOSSOMWOOD            26.12      27.80  
  5 Dodgen, Van                6 BLOSSOMWOOD            25.65      28.97  
  6 Wiginton, Wade             5 JVRA                   45.38      48.66  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Johnson, William           6 BLOSSOMWOOD            28.89     X30.43  
 -- Hirschler, Carson          6 BLOSSOMWOOD            30.83     X32.30  
 -- Mantooth, Matthew          6 BLOSSOMWOOD            39.13     X36.95  
 -- Gardner, Connor            6 BLOSSOMWOOD            54.97     X38.63  
 -- Brabston, Campbell         5 BLOSSOMWOOD            38.74     X39.86  
 -- Harbarger, Sam             6 BLOSSOMWOOD            32.39     X40.12  
 -- Roby, Jackson              6 BLOSSOMWOOD            42.37     X41.59  
 -- Lockwood, Richard          5 BLOSSOMWOOD            39.96     X42.40  
 -- Barker, Bo                 6 JVRA                   52.63     X43.87  
 -- Lehman, Robert             5 JVRA                   56.48     X45.50  
 -- Nelson, Oakes              5 JVRA                      NT     X45.84  
 -- Overton, Gray              6 BLOSSOMWOOD            46.67     X46.33  
 -- Tucker, Calvin             5 BLOSSOMWOOD            35.14     X46.73  
 -- Ginsburg, Will             6 JVRA                   45.47     X48.53  
 -- Jones, Noah                5 JVRA                   52.41     X58.06  
 -- Pruitt, Christopher        4 JVRA                 1:39.54   X1:16.59  
 -- Ethan, Calvert             6 BLOSSOMWOOD            34.12   X1:18.00  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lioce, Bonnie              8 JVRA                   16.35      16.94    5  
  2 Cimino, Sarah Margaret     7 BLOSSOMWOOD            16.64      17.29    3  
  3 Clayton, Hannah Page       8 BLOSSOMWOOD            18.83      17.32    1  
  4 Hui, Chloe                 7 JVRA                   16.85      17.69  
  5 Sabio, Jesse               7 JVRA                   17.83      18.19  
  6 Roberts, Riley             7 BLOSSOMWOOD            17.38      18.28  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Nallamala, Kavi            7 BLOSSOMWOOD            21.34     X19.93  
 -- Johnson, Joy               8 BLOSSOMWOOD            22.37     X20.87  
 -- Loftin, Jordan             8 BLOSSOMWOOD            22.13     X20.91  
 -- Clayton, Alee              7 BLOSSOMWOOD            22.87     X21.09  
 -- Word, Whitney              8 BLOSSOMWOOD            18.25     X21.43  
 -- Jiminez, Victoria          7 BLOSSOMWOOD            25.89     X21.82  
 -- Faulkner, Lauren           8 JVRA                   24.16     X22.25  
 -- Rogers, Sarah              8 JVRA                   25.67     X23.42  
 -- Libutti, Michela           8 BLOSSOMWOOD            34.10     X23.76  
 -- Gardner, Brenna            8 BLOSSOMWOOD            23.23     X24.18  
 -- Junen, Rachel              7 BLOSSOMWOOD            25.67     X24.28  
 -- Murphy, Maria              8 JVRA                   26.87     X25.40  
 -- Doyle, Anna Grace          7 BLOSSOMWOOD            26.81     X26.81  
 -- Albert, Mackenzie          8 JVRA                   25.69     X26.94  
 -- Johnson, Rachel            7 JVRA                      NT     X27.05  
 -- Brabston, Sarah            8 BLOSSOMWOOD            25.21     X27.13  
 -- Bohan, Madison             7 BLOSSOMWOOD            27.43     X28.03  
 -- Bohan, Murphy              7 BLOSSOMWOOD            25.18     X28.87  
 -- Purinton, Maggie           8 JVRA                      NT     X28.95  
 -- Markwalter, Lillie         7 JVRA                   31.81     X35.39  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kretzschmar, Will          7 BLOSSOMWOOD            16.73      17.53    5  
  2 Hession, David             8 JVRA                   20.10      18.69    3  
  3 Luther, Michael            7 JVRA                   18.65      19.04    1  
  4 Medawar, Nicholas          8 BLOSSOMWOOD            17.92      19.12  
  5 Hession, Jack              8 JVRA                   20.94      20.88  
  6 Johnson, Brooks            7 BLOSSOMWOOD            20.51      21.33  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cobb, Will                 8 JVRA                   21.25     X18.65  
 -- Pruitt, James              8 JVRA                      NT     X22.94  
 -- Colley, Will               8 BLOSSOMWOOD            22.91     X23.09  
 -- Harris, Samuel             8 JVRA                   25.47     X23.41  
 -- Young, Alex                7 BLOSSOMWOOD            27.18     X24.60  
 -- Davis, Caleb               8 JVRA                   24.19     X25.24  
 -- Sutherland, Whit           7 BLOSSOMWOOD            24.68     X25.50  
 -- Kaylor, John Michael       7 BLOSSOMWOOD            26.64     X25.97  
 -- Crow, Dawson               7 BLOSSOMWOOD            28.87     X30.65  
 -- Wiginton, Bryce            8 JVRA                   33.51     X31.49  
 -- Jobe, Noah                 7 BLOSSOMWOOD            42.78     X33.99  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Sarah Gwin         10 BLOSSOMWOOD            31.00     J31.15    5  
  2 Olson, Elizabeth          10 JVRA                   31.30     J31.47    3  
  3 Pirani, Catherine         10 JVRA                   34.78     J33.49    1  
  4 Wilson, Caroline           9 JVRA                   35.16     J33.47  
  5 Burton, Logan             10 BLOSSOMWOOD            36.91     J37.16  
  6 Smith, Megan               9 BLOSSOMWOOD            37.01     J37.46  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cobb, Kristen             10 JVRA                   47.03      46.11  
  2 Giardini, Anna            10 JVRA                   46.35    1:44.10  
 -- Martz, Hannah              9 JVRA                   46.30     X50.19  
 -- Caudle, Michelle           9 BLOSSOMWOOD            46.34     X50.25  
 -- Clark, Amanda              9 JVRA                   48.25     X50.29  
 -- Siegel, Katie An           9 JVRA                      NT     X50.32  
 -- Solomon, Stacy             9 BLOSSOMWOOD            45.39     X53.50  
 -- Doyle, Riley               9 BLOSSOMWOOD            59.37     X58.63  
 -- Phelps, Paige             10 JVRA                   55.59   X1:06.27  
 -- Sheppard, Claire Elizabe   9 JVRA                 1:08.24   X1:12.61  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaliszak, Luke            10 JVRA                   32.87      32.69    5  
  2 Espy, Chandler             9 JVRA                   32.78      32.94    3  
  3 Roberts, Christopher      10 BLOSSOMWOOD            32.72      34.22    1  
  4 Sabio, Joel                9 JVRA                   34.55      35.54  
  5 McDonald, Carter          10 BLOSSOMWOOD            33.90      35.56  
  6 Batson, Luke               9 BLOSSOMWOOD            41.34      45.94  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Sam                10 JVRA                      NT      45.24  
 -- Holbrook, Grant            9 JVRA                   53.89         x   
 -- Zoladz, Peter              9 JVRA                   43.10     X40.38  
 -- Holloway, Michael         10 JVRA                   40.92     X42.78  
 -- Ortega, Nicolas            9 JVRA                   54.85     X46.00  
 -- Johnson, Clay             10 JVRA                      NT     X46.82  
 -- Harbarger, Jackson         9 BLOSSOMWOOD            52.17     X46.93  
 -- Pooler, Breonn             9 JVRA                   51.39     X47.47  
 -- Steves, Ben                9 JVRA                   47.10     X47.55  
 -- Kaylor, Daniel            10 BLOSSOMWOOD            51.73     X49.07  
 -- Gilbert, Hollis           10 BLOSSOMWOOD            51.54     X49.99  
 -- Lockwood, Carter           9 BLOSSOMWOOD            49.04     X50.03  
 -- Cochran, Miller            9 JVRA                   46.47     X55.02  
 -- Wilson, Frankie            9 JVRA                   53.53     X55.69  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabio, Jasmine            12 JVRA                   29.57      28.27    5  
  2 Wilson, Kristyn           12 JVRA                   31.29      30.37    3  
  3 Thompson, Isabella        11 BLOSSOMWOOD            31.41      31.47    1  
  4 Loftin, Brinn             11 BLOSSOMWOOD            32.76      34.47  
  5 Espy, Samantha            11 JVRA                   33.56      34.88  
  6 Moore, Lauren             12 BLOSSOMWOOD            33.96      35.66  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Parsons, Devon            11 BLOSSOMWOOD            36.57     X35.00  
 -- Freeman, Elyse            12 BLOSSOMWOOD            36.74     X35.99  
 -- Burkett, Allison          11 BLOSSOMWOOD            39.53     X39.03  
 -- Walke, Katie              11 BLOSSOMWOOD            39.94     X41.12  
 -- Daniel, Samantha          11 JVRA                   43.50     X42.80  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Nick               12 JVRA                   28.25      28.22    5  
  2 Smith, Karter             11 BLOSSOMWOOD            29.30      29.53    3  
  3 Kaliszak, Zack            12 JVRA                   29.37      29.74    1  
  4 Musgrove, Rawls           12 BLOSSOMWOOD            30.47      32.34  
  5 Hudson, Harrison          12 BLOSSOMWOOD            34.19      33.35  
  6 Albert, Tucker            12 JVRA                   37.45      36.93  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Junen, Daniel             11 BLOSSOMWOOD            35.97     X36.82  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coulter, Kacey            14 BLOSSOMWOOD            28.38      28.65    5  
  2 Mahesh, Kellyn            13 BLOSSOMWOOD            28.03      28.81    3  
  3 Musgrove, Cade            13 BLOSSOMWOOD            30.82      31.31    1  
  4 Steves, Alyssa            14 JVRA                   31.53      32.58  
  5 Giardini, Layne           14 JVRA                   36.06      36.38  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaliszak, Tyler           13 JVRA                   25.49      25.53    5  
  2 Shults, Jacob             14 JVRA                   26.77      26.25    3  
  3 Espy, Tyler               13 JVRA                   30.35      32.57    1  
  4 Junen, Patrick            14 BLOSSOMWOOD            32.63      33.89  
  5 Janssen, Drew             13 BLOSSOMWOOD               NT      36.13  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Burriss, Joseph           13 BLOSSOMWOOD            34.72     X34.64  
 -- Clark, Eric               14 JVRA                   41.87     X35.10  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coulter, Samantha         16 BLOSSOMWOOD            27.15      27.97    5  
  2 Dudley, Caitlin           17 JVRA                   26.41      28.08    3  
  3 Martz, Katelyn            15 JVRA                   28.96      30.00    1  
  4 Lewis, Jessica            17 BLOSSOMWOOD            28.93      30.06  
  5 Merijanian, Alexis        15 JVRA                   30.58      32.44  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prince, Brendan           17 JVRA                   23.70      23.42    5  
  2 Moore, Guice              17 BLOSSOMWOOD            25.76      25.27    3  
  3 Powers, Brian             16 JVRA                   26.78      28.60    1  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabio, Jesse               7 JVRA                   22.28      22.19    5  
  2 Roberts, Riley             7 BLOSSOMWOOD            23.97      24.69    3  
  3 Davis, Zoey                8 JVRA                   26.28      25.78    1  
  4 Hui, Chloe                 7 JVRA                   25.57      26.56  
  5 Janssen, Alexa             8 BLOSSOMWOOD            26.66      27.10  
  6 Miller, Meredith           8 BLOSSOMWOOD            28.29      28.51  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Medawar, Nicholas          8 BLOSSOMWOOD            27.01      25.62    5  
  2 Vest, Jackson              6 JVRA                   27.97      26.10    3  
  3 Jones, Caleb               8 JVRA                   32.25      26.62    1  
  4 Batson, Andrew             8 BLOSSOMWOOD            28.23      31.03  
  5 Hession, David             8 JVRA                   36.27      31.99  
  6 Burkett, Graham            7 BLOSSOMWOOD            37.90      39.54  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Caroline           9 JVRA                   47.59      47.77    5  
  2 Morrow, Taylor            10 BLOSSOMWOOD            48.04      48.53    3  
  3 Vest, Ellis                9 JVRA                   53.54      51.50    1  
  4 Taylor, Layne              9 JVRA                   53.90      56.18  
  5 Burton, Logan             10 BLOSSOMWOOD          1:03.51      56.53  
  6 Gardner, Bailey            9 BLOSSOMWOOD          1:00.35    1:02.72  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espy, Chandler             9 JVRA                   44.06      43.72    5  
  2 Roberts, Christopher      10 BLOSSOMWOOD            44.19      43.83    3  
  3 Overton, John Stewart     10 BLOSSOMWOOD            49.23      48.20    1  
  4 Hamm, Andy                10 BLOSSOMWOOD            48.33      48.59  
  5 Chenault, Alex             9 JVRA                   55.63      54.77  
  6 Moran, Chase              10 JVRA                      NT      56.36  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabio, Jasmine            12 JVRA                   34.10      34.47    5  
  2 Wilson, Kristyn           12 JVRA                   36.43      35.84    3  
  3 Espy, Samantha            11 JVRA                   44.61      41.99    1  
  4 Janssen, Kaitlyn          12 BLOSSOMWOOD            43.30      45.69  
  5 Moore, Lauren             12 BLOSSOMWOOD            48.07      48.75  
  6 Clayton, Sanders          11 BLOSSOMWOOD            54.74      53.65  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Nick               12 JVRA                   37.59      37.87    5  
  2 Russell, Derek            11 BLOSSOMWOOD            41.91      41.67    3  
  3 Albert, Tucker            12 JVRA                   44.47      44.69    1  
  4 Medawar, William          11 BLOSSOMWOOD            47.43      45.22  
  5 Miller, Riley             12 BLOSSOMWOOD            47.40      46.63  
  6 Chenault, Blair           11 JVRA                   49.22      48.03  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coulter, Kacey            14 BLOSSOMWOOD               NT      36.64    5  
  2 Steves, Alyssa            14 JVRA                   39.97      39.75    3  
  3 Musgrove, Cade            13 BLOSSOMWOOD            42.38      42.13    1  
  4 Daniell, Kathleen         14 JVRA                   44.72      42.95  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaliszak, Tyler           13 JVRA                   32.52      32.09    5  
  2 Roth, Kaehler             13 JVRA                   41.62      39.35    3  
  3 Espy, Tyler               13 JVRA                   44.40      42.31    1  
  4 Gray, Robert              13 BLOSSOMWOOD            40.36      42.37  
  5 Janssen, Drew             13 BLOSSOMWOOD            41.29      43.19  
  6 Junen, Patrick            14 BLOSSOMWOOD            45.63      43.63  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Jessica            17 BLOSSOMWOOD            36.51      37.80    5  
  2 Wilson, Mackenzie         16 JVRA                   44.98      38.47    3  
  3 Byrom, Lorin              16 BLOSSOMWOOD               NT      40.81    1  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prince, Brendan           17 JVRA                   31.92      32.64    5  
  2 Esneault, Ricky           15 JVRA                   34.62      34.16    3  
  3 Powers, Brian             16 JVRA                   35.94      37.26    1  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:08.67    1:13.38    7  
     1) Roberts, Riley 7                2) Medawar, Nicholas 8            
     3) Kretzschmar, Will 7             4) Cimino, Sarah Margaret 7       
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:11.95    1:16.15  
     1) Luther, Michael 7               2) Hession, David 8               
     3) Hui, Chloe 7                    4) Lioce, Bonnie 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:21.89   x1:24.00  
     1) Jones, Caleb 8                  2) Hession, Jack 8                
     3) Sabio, Jesse 7                  4) Davis, Zoey 8                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        1:18.19   X1:35.08  
     1) Johnson, Joy 8                  2) Kaylor, John Michael 7         
     3) Jiminez, Victoria 7             4) Young, Jack 7                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                1:28.60   x1:36.41  
     1) Harris, Samuel 8                2) Faulkner, Kelly 8              
     3) Davis, Caleb 8                  4) Faulkner, Lauren 8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:16.87   X1:47.44  
     1) Johnson, Brooks 7               2) Bohan, Madison 7               
     3) Crow, Dawson 7                  4) Bohan, Murphy 7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:11.73    2:15.45    7  
     1) Pirani, Catherine 10            2) Espy, Chandler 9               
     3) Olson, Elizabeth 10             4) Kaliszak, Luke 10              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:14.53    2:19.78  
     1) Moore, Sarah Gwin 10            2) Burton, Logan 10               
     3) McDonald, Carter 10             4) Roberts, Christopher 10        
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:25.95   x2:46.28  
     1) Chenault, Alex 9                2) Givens, Rachel 10              
     3) Wilson, Caroline 9              4) Sabio, Joel 9                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                2:47.78   x3:02.10  
     1) Clark, Amanda 9                 2) Moran, Chase 10                
     3) Cobb, Kristen 10                4) Holloway, Michael 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:16.75  
     1) Hamm, Andy 10                   2) Gardner, Bailey 9              
     3) Harbarger, Jackson 9            4) Morrow, Taylor 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:28.02   X3:29.97  
     1) Batson, Luke 9                  2) Caudle, Michelle 9             
     3) Doyle, Riley 9                  4) Gilbert, Hollis 10             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:58.32    2:02.53    7  
     1) Olson, Nick 12                  2) Wilson, Kristyn 12             
     3) Sabio, Jasmine 12               4) Kaliszak, Zack 12              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.94    2:07.80  
     1) Musgrove, Rawls 12              2) Loftin, Brinn 11               
     3) Thompson, Isabella 11           4) Smith, Karter 11               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:15.91   x2:28.37  
     1) Chenault, Blair 11              2) Espy, Samantha 11              
     3) Albert, Tucker 12               4) Steves, Lindsay 12             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        2:14.51   X2:37.23  
     1) Freeman, Elyse 12               2) Medawar, William 11            
     3) Burkett, Allison 11             4) Caudle, James 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:37.68  
     1) Walke, Katie 11                 2) Junen, Daniel 11               
     3) Parsons, Devon 11               4) Miller, Riley 12               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                2:34.99   x2:49.88  
     1) Daniel, Samantha 11             2) Sheppard, Andy 11              
     3) Murphy, Nate 11                 4) Ward, Hanly 11                 
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.76    1:57.80    7  
     1) Sutherland, Tyler 14            2) Junen, Patrick 14              
     3) Mahesh, Kellyn 13               4) Coulter, Kacey 14              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:49.79    1:59.03  
     1) Shults, Jacob 14                2) Giardini, Layne 14             
     3) Steves, Alyssa 14               4) Kaliszak, Tyler 13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:43.44    1:51.95    7  
     1) Wilson, Mackenzie 16            2) Esneault, Ricky 15             
     3) Dudley, Caitlin 17              4) Prince, Brendan 17             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:45.50    1:57.93  
     1) Byrom, Lorin 16                 2) Sammons, Ben 15                
     3) Moore, Guice 17                 4) Coulter, Samantha 16           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clayton, Hannah Page       8 BLOSSOMWOOD            21.86      20.69    5  
  2 Lioce, Bonnie              8 JVRA                   21.28      21.50    3  
  3 Cimino, Sarah Margaret     7 BLOSSOMWOOD            21.38      22.75    1  
  4 Sabio, Jesse               7 JVRA                   21.92      23.53  
  5 Johnson, Macey             8 BLOSSOMWOOD            29.90      24.87  
  6 Faulkner, Kelly            8 JVRA                   27.75      27.52  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kretzschmar, Will          7 BLOSSOMWOOD            22.27      23.60    5  
  2 Luther, Michael            7 JVRA                   25.66      26.01    3  
  3 Hession, Jack              8 JVRA                   28.73      28.31    1  
  4 Jones, Caleb               8 JVRA                   34.87      28.45  
  5 Young, Jack                7 BLOSSOMWOOD            36.56      35.14  
  6 Johnson, Brooks            7 BLOSSOMWOOD            34.12      35.50  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Elizabeth          10 JVRA                   37.59      37.27    5  
  2 Pirani, Catherine         10 JVRA                   39.35      38.37    3  
  3 Moore, Sarah Gwin         10 BLOSSOMWOOD            39.29      38.89    1  
  4 Burton, Logan             10 BLOSSOMWOOD            46.03      47.93  
  5 Smith, Megan               9 BLOSSOMWOOD            45.37      48.97  
  6 Taylor, Layne              9 JVRA                      NT      55.01  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaliszak, Luke            10 JVRA                   37.59      36.11    5  
  2 McDonald, Carter          10 BLOSSOMWOOD            40.51      41.77    3  
  3 Faulkner, Brian           10 JVRA                   47.29      49.40    1  
  4 Zoladz, Peter              9 JVRA                      NT      53.31  
  5 Overton, John Stewart     10 BLOSSOMWOOD            58.98      54.66  
  6 Batson, Luke               9 BLOSSOMWOOD          1:02.20      58.21  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabio, Jasmine            12 JVRA                   35.13      35.81    5  
  2 Steves, Lindsay           12 JVRA                   38.43      39.13    3  
  3 Steed, Abby               12 BLOSSOMWOOD            40.41      40.90    1  
  4 Espy, Samantha            11 JVRA                      NT      44.16  
  5 Janssen, Kaitlyn          12 BLOSSOMWOOD               NT      45.67  
  6 Clayton, Sanders          11 BLOSSOMWOOD            46.15      47.29  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Karter             11 BLOSSOMWOOD            34.73      36.01    5  
  2 Kaliszak, Zack            12 JVRA                   35.95      36.77    3  
  3 Musgrove, Rawls           12 BLOSSOMWOOD            39.00      40.59    1  
  4 Cimino, Addison           11 BLOSSOMWOOD            41.17      43.49  
  5 Chenault, Blair           11 JVRA                   48.19      45.50  
  6 Sheppard, Andy            11 JVRA                   54.69      49.47  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahesh, Kellyn            13 BLOSSOMWOOD            33.67      34.54    5  
  2 Steves, Alyssa            14 JVRA                   38.54      39.43    3  
  3 Daniell, Kathleen         14 JVRA                   48.12      48.40    1  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaliszak, Tyler           13 JVRA                      NT      30.72    5  
  2 Shults, Jacob             14 JVRA                   32.33      31.89    3  
  3 Espy, Tyler               13 JVRA                   35.90      38.22    1  
  4 Spelce, Gramm             13 BLOSSOMWOOD            42.39      41.78  
  5 Sutherland, Tyler         14 BLOSSOMWOOD            40.63      46.03  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudley, Caitlin           17 JVRA                   30.53      31.87    5  
  2 Coulter, Samantha         16 BLOSSOMWOOD            32.26      32.25    3  
  3 Wilson, Mackenzie         16 JVRA                   33.80      34.56    1  
  4 Lewis, Jessica            17 BLOSSOMWOOD            34.41      36.50  
  5 Martz, Katelyn            15 JVRA                   33.26      38.54  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esneault, Ricky           15 JVRA                   28.26      28.74    5  
  2 Moore, Guice              17 BLOSSOMWOOD            33.01      31.77    3  
  3 Olson, Joseph             15 JVRA                   34.81      33.32    1  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret     7 BLOSSOMWOOD            18.87     J18.90    5  
  2 Clayton, Hannah Page       8 BLOSSOMWOOD            19.46     J20.00    3  
  3 VanDyke, Anne Hayden       8 BLOSSOMWOOD            21.53     J21.85    1  
  4 Lioce, Bonnie              8 JVRA                   21.00     J21.58  
  5 Hui, Chloe                 7 JVRA                   26.00     J25.95  
  6 Faulkner, Kelly            8 JVRA                   30.00     J30.84  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kretzschmar, Will          7 BLOSSOMWOOD            18.14      21.45    5  
  2 Luther, Michael            7 JVRA                   23.06      22.04    3  
  3 Medawar, Nicholas          8 BLOSSOMWOOD            22.83      23.38    1  
  4 Jones, Caleb               8 JVRA                   30.18      28.19  
  5 Davis, Caleb               8 JVRA                   46.94      28.29  
  6 Batson, Andrew             8 BLOSSOMWOOD            28.99      29.43  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Sarah Gwin         10 BLOSSOMWOOD            37.53      36.80    5  
  2 Olson, Elizabeth          10 JVRA                   37.59      37.13    3  
  3 Pirani, Catherine         10 JVRA                   37.69      37.24    1  
  4 Wilson, Caroline           9 JVRA                   38.62      40.16  
  5 Smith, Megan               9 BLOSSOMWOOD            46.39      49.82  
  6 Steed, Millie              9 BLOSSOMWOOD            59.58    1:04.72  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espy, Chandler             9 JVRA                   37.57      35.91    5  
  2 Kaliszak, Luke            10 JVRA                   36.97      36.53    3  
  3 McDonald, Carter          10 BLOSSOMWOOD            41.94      42.97    1  
  4 Roberts, Christopher      10 BLOSSOMWOOD            41.09      43.64  
  5 Overton, John Stewart     10 BLOSSOMWOOD            58.39      49.08  
  6 Faulkner, Brian           10 JVRA                   51.64      52.35  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Kristyn           12 JVRA                   34.38      33.57    5  
  2 Thompson, Isabella        11 BLOSSOMWOOD            35.14      33.67    3  
  3 Steves, Lindsay           12 JVRA                   35.13      38.90    1  
  4 Steed, Abby               12 BLOSSOMWOOD            40.43      40.41  
  5 Clayton, Sanders          11 BLOSSOMWOOD            42.13      44.99  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Nick               12 JVRA                   33.22      32.82    5  
  2 Smith, Karter             11 BLOSSOMWOOD            34.40      33.12    3  
  3 Kaliszak, Zack            12 JVRA                   32.69      35.90    1  
  4 Russell, Derek            11 BLOSSOMWOOD            39.69      38.77  
  5 Hudson, Harrison          12 BLOSSOMWOOD            37.85      39.88  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahesh, Kellyn            13 BLOSSOMWOOD            31.16      32.17    5  
  2 Coulter, Kacey            14 BLOSSOMWOOD            32.37      32.19    3  
  3 Musgrove, Cade            13 BLOSSOMWOOD            37.29      36.59    1  
  4 Daniell, Kathleen         14 JVRA                   46.44      43.09  
  5 Giardini, Layne           14 JVRA                   42.59      43.59  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shults, Jacob             14 JVRA                   29.75      30.02    5  
  2 Sutherland, Tyler         14 BLOSSOMWOOD            33.30      32.67    3  
  3 Merijanian, Aaron         12 JVRA                      NT      33.17    1  
  4 Roth, Kaehler             13 JVRA                   40.33      37.19  
  5 Junen, Patrick            14 BLOSSOMWOOD            36.79      37.71  
  6 Gray, Robert              13 BLOSSOMWOOD            39.23      39.40  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coulter, Samantha         16 BLOSSOMWOOD            30.04      29.97    5  
  2 Dudley, Caitlin           17 JVRA                   28.84      30.62    3  
  3 Wilson, Mackenzie         16 JVRA                   30.32      33.06    1  
  4 Martz, Katelyn            15 JVRA                   30.99      34.43  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esneault, Ricky           15 JVRA                   25.90      25.97    5  
  2 Prince, Brendan           17 JVRA                   28.41      26.89    3  
  3 Moore, Guice              17 BLOSSOMWOOD            33.15      30.83    1  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:09.76    1:15.69    7  
     1) Roberts, Riley 7                2) Janssen, Alexa 8               
     3) Clayton, Hannah Page 8          4) Cimino, Sarah Margaret 7       
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:13.22    1:21.53  
     1) Hui, Chloe 7                    2) Davis, Zoey 8                  
     3) Sabio, Jesse 7                  4) Lioce, Bonnie 8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:31.33  
     1) Smith, Sally Frances 8          2) Loftin, Jordan 8               
     3) Miller, Meredith 8              4) Overton, Cameron 8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:34.87  
     1) Clayton, Alee 7                 2) Gardner, Brenna 8              
     3) Johnson, Joy 8                  4) Junen, Rachel 7                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:37.78   x1:35.48  
     1) Faulkner, Kelly 8               2) Rogers, Sarah 8                
     3) Faulkner, Lauren 8              4) Albert, Mackenzie 8            
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                1:50.84   x2:19.07  
     1) Murphy, Maria 8                 2) Sheppard, Sarah Grace 6        
     3) Markwalter, Lillie 7            4) Purinton, Maggie 8             
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:15.78    1:23.59    7  
     1) Johnson, Brooks 7               2) Batson, Andrew 8               
     3) Medawar, Nicholas 8             4) Kretzschmar, Will 7            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:20.62    1:24.78  
     1) Hession, Jack 8                 2) Hession, David 8               
     3) Vest, Jackson 6                 4) Luther, Michael 7              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:34.46   x1:46.81  
     1) Wiginton, Bryce 8               2) Jones, Caleb 8                 
     3) Davis, Caleb 8                  4) Harris, Samuel 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:49.10  
     1) Kaylor, John Michael 7          2) Sutherland, Whit 7             
     3) Young, Alex 7                   4) Jobe, Noah 7                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:27.49   X1:51.16  
     1) Crow, Dawson 7                  2) Burkett, Graham 7              
     3) Young, Jack 7                   4) Colley, Will 8                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:18.38    2:27.57    7  
     1) Olson, Elizabeth 10             2) Taylor, Layne 9                
     3) Wilson, Caroline 9              4) Pirani, Catherine 10           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:22.72    2:42.04  
     1) Burton, Logan 10                2) Steed, Millie 9                
     3) Smith, Megan 9                  4) Moore, Sarah Gwin 10           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:52.49   x3:16.05  
     1) Clark, Amanda 9                 2) Vest, Ellis 9                  
     3) Albert, Kelly 9                 4) Martz, Hannah 9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:45.56  
     1) Caudle, Michelle 9              2) Doyle, Riley 9                 
     3) Gardner, Bailey 9               4) Solomon, Stacy 9               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                2:59.91   x3:58.18  
     1) Sheppard, Claire Elizabeth 9    2) Faulkner, Lauren 8             
     3) Siegel, Katie An 9              4) Phelps, Paige 10               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:19.30    2:23.52    7  
     1) Espy, Chandler 9                2) Chenault, Alex 9               
     3) Moran, Chase 10                 4) Kaliszak, Luke 10              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.83    2:24.67  
     1) McDonald, Carter 10             2) Hamm, Andy 10                  
     3) Overton, John Stewart 10        4) Roberts, Christopher 10        
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:48.28   x3:05.78  
     1) Holloway, Michael 10            2)                                
     3) Faulkner, Brian 10              4) Zoladz, Peter 9                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                3:18.49   x3:21.38  
     1) Ortega, Nicolas 9               2) Steves, Ben 9                  
     3) Pooler, Breonn 9                4) Wilson, Frankie 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:52.68   X3:25.72  
     1) Gilbert, Hollis 10              2) Batson, Luke 9                 
     3) Harbarger, Jackson 9            4) Kaylor, Daniel 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:04.41    2:06.49    7  
     1) Steves, Lindsay 12              2) Espy, Samantha 11              
     3) Wilson, Kristyn 12              4) Sabio, Jasmine 12              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:11.94    2:15.40  
     1) Thompson, Isabella 11           2) Loftin, Brinn 11               
     3) Steed, Abby 12                  4) Moore, Lauren 12               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:24.88   X2:40.56  
     1) Walke, Katie 11                 2) Janssen, Kaitlyn 12            
     3) Parsons, Devon 11               4) Freeman, Elyse 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.51    2:10.10    7  
     1) Cimino, Addison 11              2) Musgrove, Rawls 12             
     3) Russell, Derek 11               4) Smith, Karter 11               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:09.98    2:12.38  
     1) Olson, Nick 12                  2) Albert, Tucker 12              
     3) Chenault, Blair 11              4) Kaliszak, Zack 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:29.73   X2:40.44  
     1) Hudson, Harrison 12             2) Junen, Daniel 11               
     3) Miller, Riley 12                4) Medawar, William 11            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.91    2:06.67    7  
     1) Clayton, Sanders 11             2) Musgrove, Cade 13              
     3) Coulter, Kacey 14               4) Mahesh, Kellyn 13              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:04.45    2:31.73  
     1) Ward, Hanly 11                  2) Giardini, Layne 14             
     3) Daniell, Kathleen 14            4) Steves, Alyssa 14              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:47.78    1:54.73    7  
     1) Shults, Jacob 14                2) Merijanian, Aaron 12           
     3) Espy, Tyler 13                  4) Kaliszak, Tyler 13             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:10.41    2:14.63  
     1) Gray, Robert 13                 2) Junen, Patrick 14              
     3) Burriss, Joseph 13              4) Sutherland, Tyler 14           
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:51.50         DQ  
     1) Dudley, Caitlin 17              2) Martz, Katelyn 15              
     3) Merijanian, Alexis 15           4) Wilson, Mackenzie 16           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.85         DQ  
     1) Lewis, Jessica 17               2) Janssen, Kelsey 15             
     3) Byrom, Lorin 16                 4) Coulter, Samantha 16           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:42.52         DQ  
     1) Esneault, Ricky 15              2) Cochran, Calvin 15             
     3) Prince, Brendan 17              4) Olson, Joseph 15               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org