Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                 Mountain Springs vs Hampton Cove - 6/14/2006                  
                                    Results                                    
 
              FINAL SCORE - MOUNTAIN SPRINGS 231, HAMPTON COVE 322

Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:53.47    7  
     1) Hoffman, Olivia 8               2) Thompson, Hannah Grace 8       
     3) Harper, Abigail 7               4) Estes, Rachel 8                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:45.70    2:03.94  
     1) Oliver, Sarah Jordan 7          2) Jones, Ellery 8                
     3) Haynes, Leslie 7                4) Ferguson, Kate 8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:59.72   X2:11.84  
     1) Spearman, Betsy 7               2) Wilkins, Anna 8                
     3) Lanier, Elizabeth 7             4) Showers, Kaisey 7              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:28.79  
     1) Plotka, Jiji 7                  2) Brown, Catie 7                 
     3) Manning, Madelyn 7              4) Scherlis, Raquel 7             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:11.65   X2:46.91  
     1) Shell, Abbi 7                   2) Skinner, Becky 7               
     3) Rose, Emma 7                    4) Horton, Laura 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:56.50    1:50.72    7  
     1) Charlton, Cary 8                2) Adams, Blake 8                 
     3) Wilbourn, Thomas 8              4) Malone, Jacob 8                
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:14.75  
     1) Brown, Chris 7                  2) MacMurray, Max 7               
     3) Mordecai, Lucas 8               4) Reynolds, Jace 7               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:07.61   X2:14.19  
     1) Hannan, Jackson 8               2) Shell, Nathan 6                
     3) Rich, Jack 8                    4) Bakke, John 7                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:38.73  
     1) Dombrowsky, Christopher 7       2) Welborn, Luke 6                
     3) Rosenhoover, Graham 8           4) Thompson, Sam 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    3:24.06    7  
     1) Horn, Haley 10                  2) Maurel, Elise 9                
     3) Markusic, Elena 10              4) Rosenhoover, Candace 9         
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:21.33    3:28.19  
     1) Spearman, Carolanne 9           2) Rose, Mary Anna 10             
     3) Lanier, Harper 10               4) Weitenbeck, Brooke 9           
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   4:18.18   X4:11.57  
     1) Oliver, Emily 9                 2) Chisler, Caroline M 9          
     3) Malone, Mandy 9                 4) Hendrix, Lily 9                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X4:27.66  
     1) Fender, Elizabeth 9             2) Mordecai, Alexis 10            
     3) Gagliano, Cady 10               4) Watson, Savannah 10            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:39.51   X4:41.81  
     1) Joffrion, Rachel 9              2) Oliver, Lauren 9               
     3) Hnetynka, Tiffany 9             4) Oliver, Natalie 9              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'D'                   4:17.35   X5:50.40  
     1) Martyak, Emily 9                2) Wilbourn, Alli 9               
     3) Bakke, Lauren 9                 4) Mickle, Peyton Ann 9           
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:15.90    3:16.57    7  
     1) Upp, Christopher 10             2) Oliver, Bailey 10              
     3) Huismann, Brendan 9             4) Bozeman, Scott 10              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:38.76  
     1) Neighbors, Samuel 10            2) Rives, Cameron 9               
     3) McBride, John Parvin P 9        4) Russell, James 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT         DQ  
     1) Urban, Scott 9                  2) Wintzinger, Trey 9             
     3) Dombrowsky, Nicholas 10         4) Hawkins, Jack 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:33.41    7  
     1) Tolleson, Rachel 11             2) Tepool, Lauren 11              
     3) Wintzinger, Lindsey 12          4) Cole, Shelbie 12               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:02.08    3:01.38  
     1) Cox, Jennifer 12                2) Byrd, Sara Kathryn K 11        
     3) Pattillo, Audrey 12             4) Brown, Lillie 11               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:10.26    3:09.21    7  
     1) Satterfield, Forrest 11         2) Charlton, Tyler 11             
     3) Jones, Ethan 11                 4) Austin, Robin 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:33.59    7  
     1) Gagliano, Nicole 14             2) Hawkins, Hannah 14             
     3) Brock, Morgan Ashley 14         4) Neighbors, Sarah 14            
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:18.87    7  
     1) Ginn, Drew 14                   2) Urban, CJ 14                   
     3) Tepool, Trent 14                4) Harris, Michael 13             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:38.28         DQ  
     1) Venters, James 14               2) Hannan, Drew 14                
     3) Oliver, Tucker 14               4) Howard, Hunter 13              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:17.40    7  
     1) Brethour, Annie 16              2) Monaco, Kristin 13             
     3) Hardy, Liz 15                   4) Urban, Cori 17                 
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                        NT    2:22.35  
     1) Paludan, Ashley 15              2) Powell, Cecilia 15             
     3) Orr, Jordan 15                  4) Heslip, Megen 17               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:12.69    2:08.53    7  
     1) Venters, Sam 16                 2) Shepard, Hunt 15               
     3) Heath, Stahler 15               4) Shepard, John 15               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:16.06  
     1) Brown, Matthew 15               2) Smyser, Will 17                
     3) Hardy, Adam 16                  4) Iosco, Matt 16                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon, Grace             6 STINGRAYS              22.75      23.88    5  
  2 Owen, Callie               6 HAMC                   30.78      26.37    3  
  3 Valentine, Emily           6 STINGRAYS              29.82      26.44    1  
  4 Perrin, Bailey             6 STINGRAYS              25.15      26.81  
  5 Kozar, Jessica             6 HAMC                   40.72      32.32  
  6 Damian, Sasha              5 HAMC                      NT      53.00  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Weitenbeck, Abbey          5 STINGRAYS              39.63     X39.91  
 -- Williams, Lily Kate        6 STINGRAYS                 NT     X41.18  
 -- Yarbrough, Ellis           5 HAMC                      NT     X56.41  
 -- Gunter, Sidney             6 STINGRAYS            1:01.12   X1:10.35  
 -- Horton, Maggie             5 STINGRAYS            1:01.33   X1:40.15  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welborn, Luke              6 HAMC                   26.41      25.69    5  
  2 Johnston, Sam              6 STINGRAYS              26.87      27.31    3  
  3 Fisher, Noah               6 HAMC                   34.28      28.80    1  
  4 Tichow, Michael            6 HAMC                   37.28      30.85  
  5 Moffet, Quentin            6 STINGRAYS              28.85      31.69  
  6 Lemire, Truman             6 STINGRAYS              35.92      36.97  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fadul, Aidan               6 HAMC                      NT      46.16  
 -- Shell, Nathan              6 STINGRAYS              36.74     X29.06  
 -- Welborn, Jack              5 HAMC                   42.21     X31.78  
 -- Johnston, Will             6 HAMC                      NT     X33.50  
 -- Horn, Will                 5 HAMC                 1:07.44     X35.99  
 -- Harrison, Nathan           5 HAMC                   49.31     X36.41  
 -- Crawford, Will             6 HAMC                   43.57     X38.41  
 -- Fiore, Jay                 6 HAMC                   46.47     X39.47  
 -- Tillery, Joseph            6 STINGRAYS                 NT     X53.84  
 -- Ambroz, Reid               6 STINGRAYS              50.09   X1:04.13  
 -- Hines, Cam                 5 STINGRAYS              54.21   X1:54.99  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Olivia            8 HAMC                   21.14      19.87    5  
  2 Estes, Rachel              8 HAMC                   23.00      22.34    3  
  3 Harper, Abigail            7 HAMC                   23.66      22.91    1  
  4 Jones, Ellery              8 STINGRAYS              21.30      22.94  
  5 Haynes, Leslie             7 STINGRAYS              22.84      24.62  
  6 Ferguson, Kate             8 STINGRAYS              28.77      27.12  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Byrd, Taylor A             8 STINGRAYS                 NT     X20.56  
 -- Estes, Emily               8 HAMC                   27.40     X24.66  
 -- Shell, Abbi                7 STINGRAYS              28.83     X26.25  
 -- Valentine, Emily           6 STINGRAYS              29.82     X27.07  
 -- Spearman, Betsy            7 STINGRAYS              28.05     X27.34  
 -- Plotka, Jiji               7 HAMC                   37.91     X28.79  
 -- Scherlis, Raquel           7 HAMC                   32.34     X30.58  
 -- Hyde, Makayla              8 HAMC                      NT     X30.84  
 -- Showers, Kaisey            7 STINGRAYS              30.37     X31.09  
 -- Matteson, Maggie           7 STINGRAYS              34.17     X31.59  
 -- Skinner, Becky             7 STINGRAYS              33.68     X33.88  
 -- Rose, Emma                 7 STINGRAYS              35.21     X36.31  
 -- Horton, Laura              7 STINGRAYS              35.20     X39.84  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mordecai, Lucas            8 HAMC                   20.09      18.47    5  
  2 Wilbourn, Thomas           8 STINGRAYS              20.69      20.07    3  
  3 Malone, Jacob              8 STINGRAYS              26.47      20.82    1  
  4 Dombrowsky, Christopher    7 HAMC                      NT      25.66  
  5 Reynolds, Jace             7 HAMC                   27.87      25.91  
  6 Adams, Blake               8 STINGRAYS              26.50      27.35  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Thompson, Sam              7 HAMC                   33.28     X26.46  
 -- Stephenson, Max            8 HAMC                   33.22     X28.25  
 -- Johnson, Christopher       7 HAMC                   32.66     X28.25  
 -- Bakke, John                7 STINGRAYS              37.72     X31.57  
 -- Daniel, Linden             7 STINGRAYS              31.91     X32.03  
 -- Hannan, Jackson            8 STINGRAYS              35.39     X40.91  
 -- Yarbrough, Reed            7 HAMC                      NT     X48.18  
 -- Ferguson, Riggs            7 STINGRAYS              38.17   X1:42.22  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maurel, Elise              9 HAMC                   41.10      41.38    5  
  2 Horn, Haley               10 HAMC                   44.87      43.23    3  
  3 Hnetynka, Tiffany          9 STINGRAYS              45.50      44.10    1  
  4 Weitenbeck, Brooke         9 STINGRAYS              40.87      46.12  
  5 Rosenhoover, Candace       9 HAMC                   47.69      46.97  
  6 Lanier, Harper            10 STINGRAYS              45.16      47.13  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Chisler, Caroline M        9 STINGRAYS              48.08     X47.94  
 -- Joffrion, Rachel           9 STINGRAYS              47.18     X49.68  
 -- Gagliano, Cady            10 HAMC                   52.59     X51.72  
 -- Oliver, Emily              9 STINGRAYS              56.09     X54.19  
 -- Fender, Elizabeth          9 HAMC                 1:02.56     X55.04  
 -- Reynolds, Mia             10 HAMC                   54.12     X56.37  
 -- Malone, Mandy              9 STINGRAYS              54.22     X57.38  
 -- Mickle, Peyton Ann         9 STINGRAYS            1:05.23   X1:03.67  
 -- Bakke, Lauren              9 STINGRAYS            1:03.69   X1:04.31  
 -- Hendrix, Lily              9 STINGRAYS              57.47   X1:06.16  
 -- Oliver, Lauren             9 STINGRAYS            1:12.95   X1:06.72  
 -- Wilbourn, Alli             9 STINGRAYS            1:15.37   X1:14.25  
 -- Watson, Savannah          10 HAMC                 1:19.15   X1:14.47  
 -- Oliver, Natalie            9 STINGRAYS            1:23.34   X1:19.12  
 -- Martyak, Emily             9 STINGRAYS            1:23.60   X1:36.38  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Nicholas      10 HAMC                   33.91      34.22    5  
  2 Oliver, Bailey            10 STINGRAYS              34.44      34.28    3  
  3 Wintzinger, Trey           9 HAMC                   37.34      36.38    1  
  4 Upp, Christopher          10 STINGRAYS              42.66      38.61  
  5 McBride, John Parvin P     9 HAMC                   41.40      41.22  
  6 Skinner, Nate              9 STINGRAYS              50.22      46.50  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Eric              6 HAMC                      NT    1:34.85  
 -- Rich, Ben                 10 STINGRAYS              53.21     X45.25  
 -- Neighbors, Samuel         10 HAMC                   50.69     X48.56  
 -- Adams, Colin              10 STINGRAYS              52.09     X53.88  
 -- Russell, James             9 HAMC                   54.28     X58.16  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintzinger, Lindsey       12 HAMC                   32.10      30.59    5  
  2 Tolleson, Rachel          11 HAMC                   32.16      31.89    3  
  3 Pattillo, Audrey          12 STINGRAYS              35.72      35.78    1  
  4 Brown, Emily              12 HAMC                      NT      36.00  
  5 Cox, Jennifer             12 STINGRAYS              37.28      36.66  
  6 Brown, Lillie             11 STINGRAYS              44.22      44.59  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole, Shelbie             12 HAMC                      NT      35.59  
 -- Thompson, Rebekah         12 HAMC                   39.65     X39.09  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ethan              11 STINGRAYS              36.58      35.94    5  
  2 Rosenhoover, Cameron      11 HAMC                   44.87      37.69    3  
  3 Satterfield, Forrest      11 STINGRAYS              38.41      39.66    1  
  4 Austin, Robin             11 STINGRAYS              41.44      42.77  
  5 Stephenson, Mitch         11 HAMC                   55.91      45.77  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nubbe, Valerie            13 STINGRAYS              26.80      27.44    5  
  2 Neighbors, Sarah          14 HAMC                      NT      32.33    3  
  3 Gagliano, Nicole          14 HAMC                   33.25      33.00    1  
  4 Monaco, Kristin           13 HAMC                   34.72      35.25  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ginn, Drew                14 HAMC                   26.59      25.81    5  
  2 Tepool, Trent             14 HAMC                   29.34      30.41    3  
  3 Oliver, Tucker            14 STINGRAYS              30.41      31.06    1  
  4 Howard, Hunter            13 STINGRAYS              32.95      33.98  
  5 Venters, James            14 STINGRAYS              33.56      34.53  
  6 Harris, Michael           13 HAMC                   35.44      34.69  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Jordan               15 STINGRAYS              27.12      27.65    5  
  2 Paludan, Ashley           15 STINGRAYS                 NT      29.32    3  
  3 Hardy, Liz                15 HAMC                      NT      30.78    1  
  4 Brethour, Annie           16 HAMC                   32.60      30.82  
  5 Heslip, Megen             17 STINGRAYS              31.93      33.16  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Stahler            15 STINGRAYS              26.32      26.00    5  
  2 Brown, Matthew            15 HAMC                   26.22      26.12    3  
  3 Shepard, Hunt             15 STINGRAYS                 NT      27.81    1  
  4 Venters, Sam              16 STINGRAYS              30.39      29.39  
  5 Hardy, Adam               16 HAMC                      NT      31.48  
  6 Iosco, Matt               16 HAMC                      NT      35.25  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Olivia            8 HAMC                   30.90      25.75    5  
  2 Jones, Ellery              8 STINGRAYS              26.29      27.15    3  
  3 Wilkins, Anna              8 STINGRAYS              29.77      29.22    1  
  4 Thompson, Hannah Grace     8 HAMC                   35.63      29.41  
  5 Lanier, Elizabeth          7 STINGRAYS              34.14      32.99  
  6 Brown, Catie               7 HAMC                   40.69      36.22  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilbourn, Thomas           8 STINGRAYS              29.59      29.19    5  
  2 Charlton, Cary             8 STINGRAYS              34.30      31.49    3  
  3 Adams, Blake               8 STINGRAYS              32.06      32.03    1  
  4 Rosenhoover, Graham        8 HAMC                   37.43      32.88  
  5 Welborn, Luke              6 HAMC                   35.81      33.47  
  6 Brown, Chris               7 HAMC                   35.78      34.80  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Mary Anna           10 STINGRAYS              55.35      52.22    5  
  2 Maurel, Elise              9 HAMC                   55.65      54.22    3  
  3 Markusic, Elena           10 HAMC                   57.07    1:00.39    1  
  4 Chisler, Caroline M        9 STINGRAYS            1:00.61    1:00.73  
  5 Spearman, Carolanne        9 STINGRAYS            1:02.14    1:02.00  
  6 Damian, Lexi               9 HAMC                 1:12.62    1:08.72  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver, Bailey            10 STINGRAYS              44.88      44.85    5  
  2 Wintzinger, Trey           9 HAMC                   49.94      45.59    3  
  3 Urban, Scott               9 HAMC                   58.25      54.59    1  
  4 Hawkins, Jack              9 HAMC                   56.78      54.96  
  5 Huismann, Brendan          9 STINGRAYS              58.98      59.36  
  6 Bozeman, Scott            10 STINGRAYS              59.20    1:01.97  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolleson, Rachel          11 HAMC                   45.60      45.09    5  
  2 Monaco, Allie             11 HAMC                   54.31      48.41    3  
  3 Byrd, Sara Kathryn K      11 STINGRAYS              48.46      48.93    1  
  4 Tepool, Lauren            11 HAMC                   51.32      51.04  
  5 Upp, Sydney               12 STINGRAYS                 NT      52.91  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ethan              11 STINGRAYS              44.79      45.72    5  
  2 Rosenhoover, Cameron      11 HAMC                   57.62      51.50    3  
  3 Satterfield, Forrest      11 STINGRAYS              57.60      57.29    1  
  4 Charlton, Tyler           11 STINGRAYS                 NT    1:00.28  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nubbe, Valerie            13 STINGRAYS              36.51      36.41    5  
  2 Hawkins, Hannah           14 HAMC                   43.87      41.19    3  
  3 Neighbors, Sarah          14 HAMC                   44.31      42.13    1  
  4 Monaco, Kristin           13 HAMC                   46.14      43.84  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ginn, Drew                14 HAMC                   40.25      36.47    5  
  2 Urban, CJ                 14 HAMC                   40.69      38.87    3  
  3 Oliver, Tucker            14 STINGRAYS              40.70      41.09    1  
  4 Hannan, Drew              14 STINGRAYS              43.66      41.66  
  5 Harris, Michael           13 HAMC                   44.12      44.22  
  6 Hollis, Michael           14 STINGRAYS            1:00.47      52.90  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paludan, Ashley           15 STINGRAYS                 NT      42.28    5  
  2 Hardy, Liz                15 HAMC                      NT      42.94    3  
  3 Heslip, Megen             17 STINGRAYS              48.26      45.90    1  
  4 Powell, Cecilia           15 STINGRAYS                 NT      45.99  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iosco, Matt               16 HAMC                      NT      36.73    5  
  2 Shepard, John             15 STINGRAYS                 NT      38.20    3  
  3 Shepard, Hunt             15 STINGRAYS              41.21      38.31    1  
  4 Brown, Matthew            15 HAMC                   38.28      38.62  
  5 Venters, Sam              16 STINGRAYS              39.48      39.06  
  6 Moss, Ryan                15 HAMC                      NT      46.56  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:35.03    7  
     1) Reynolds, Jace 7                2) Hoffman, Olivia 8              
     3) Harper, Abigail 7               4) Mordecai, Lucas 8              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:31.21    1:40.25  
     1) Haynes, Leslie 7                2) Sadler, Blake 8                
     3) Jones, Ellery 8                 4) Wilbourn, Thomas 8             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:43.66  
     1) Manning, Madelyn 7              2) Dombrowsky, Christopher 7      
     3) Estes, Rachel 8                 4) Johnson, Christopher 7         
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:39.96   X1:57.84  
     1) Adams, Blake 8                  2) Charlton, Cary 8               
     3) Lanier, Elizabeth 7             4) Oliver, Sarah Jordan 7         
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:59.47  
     1) Scherlis, Raquel 7              2) MacMurray, Max 7               
     3) Plotka, Jiji 7                  4) Rosenhoover, Graham 8          
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'D'                           NT   X1:59.85  
     1) Taheri, Mauhaun 8               2) Brown, Catie 7                 
     3) Brown, Chris 7                  4) Estes, Emily 8                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:43.18   X1:59.95  
     1) Bakke, John 7                   2) Johnston, Sam 6                
     3) Wilkins, Anna 8                 4) Perrin, Bailey 6               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:41.69    7  
     1) Wintzinger, Trey 9              2) Maurel, Elise 9                
     3) Horn, Haley 10                  4) Dombrowsky, Nicholas 10        
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:40.27    2:55.91  
     1) Weitenbeck, Brooke 9            2) Lanier, Harper 10              
     3) Upp, Christopher 10             4) Oliver, Bailey 10              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:52.46   X3:11.03  
     1) Rose, Mary Anna 10              2) Skinner, Nate 9                
     3) Spearman, Carolanne 9           4) Huismann, Brendan 9            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:13.90  
     1) Hawkins, Jack 9                 2) Gagliano, Cady 10              
     3) Reynolds, Mia 10                4) Urban, Scott 9                 
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:24.23  
     1) Rives, Cameron 9                2) Fender, Elizabeth 9            
     3) Mordecai, Alexis 10             4) McBride, John Parvin P 9       
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'D'                           NT   X3:38.48  
     1) Russell, James 9                2) Markusic, Elena 10             
     3) Damian, Lexi 9                  4) Neighbors, Samuel 10           
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:53.13   X3:39.48  
     1) Malone, Mandy 9                 2) Adams, Colin 10                
     3) Bakke, Lauren 9                 4) Rich, Ben 10                   
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:27.99    2:33.59    7  
     1) Jones, Ethan 11                 2) Satterfield, Forrest 11        
     3) Byrd, Sara Kathryn K 11         4) Cox, Jennifer 12               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:39.47  
     1) Cole, Shelbie 12                2) Rosenhoover, Cameron 11        
     3) Stephenson, Mitch 11            4) Tepool, Lauren 11              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:38.14   X2:53.06  
     1) Austin, Robin 11                2) Chisler, Evan W 11             
     3) Brown, Lillie 11                4) Upp, Sydney 12                 
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:04.37    7  
     1) Ginn, Drew 14                   2) Gagliano, Nicole 14            
     3) Neighbors, Sarah 14             4) Tepool, Trent 14               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                        NT    2:13.12  
     1) Venters, James 14               2) Pattillo, Audrey 12            
     3) Oliver, Tucker 14               4) Nubbe, Valerie 13              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:16.10  
     1) Monaco, Kristin 13              2) Harris, Michael 13             
     3) O'Bradovich, Kaitlin 13         4) Urban, CJ 14                   
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:49.82    1:51.81    7  
     1) Shepard, John 15                2) Paludan, Ashley 15             
     3) Heath, Stahler 15               4) Orr, Jordan 15                 
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:00.25  
     1) Smyser, Will 17                 2) Hardy, Liz 15                  
     3) Brethour, Annie 16              4) Brown, Matthew 15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Olivia            8 HAMC                   31.13      29.25    5  
  2 Oliver, Sarah Jordan       7 STINGRAYS              26.66      30.66    3  
  3 Haynes, Leslie             7 STINGRAYS              30.03      31.44    1  
  4 Wilkins, Anna              8 STINGRAYS              33.40      32.79  
  5 Manning, Madelyn           7 HAMC                   37.96      38.42  
  6 Harper, Abigail            7 HAMC                   40.72      38.53  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mordecai, Lucas            8 HAMC                   31.21     J27.35    5  
  2 Sadler, Blake              8 STINGRAYS              31.34     J29.69    3  
  3 Charlton, Cary             8 STINGRAYS              32.89     J29.54    1  
  4 Adams, Blake               8 STINGRAYS              35.25     J31.70  
  5 Taheri, Mauhaun            8 HAMC                   37.45     J34.19  
  6 Brown, Chris               7 HAMC                   40.00     J43.90  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maurel, Elise              9 HAMC                   52.19      48.53    5  
  2 Horn, Haley               10 HAMC                   54.03      52.30    3  
  3 Spearman, Carolanne        9 STINGRAYS              50.47      56.25    1  
  4 Mordecai, Alexis          10 HAMC                      NT      59.28  
  5 Weitenbeck, Brooke         9 STINGRAYS              55.53    1:02.44  
  6 Joffrion, Rachel           9 STINGRAYS              56.84    1:05.39  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Nicholas      10 HAMC                   44.31      44.25    5  
  2 Wintzinger, Trey           9 HAMC                   48.28      44.69    3  
  3 Urban, Scott               9 HAMC                   52.00      52.53    1  
  4 Upp, Christopher          10 STINGRAYS                 NT      54.91  
  5 Huismann, Brendan          9 STINGRAYS              59.38    1:04.00  
  6 Bozeman, Scott            10 STINGRAYS            1:06.99    1:17.06  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolleson, Rachel          11 HAMC                   36.94      36.38    5  
  2 Wintzinger, Lindsey       12 HAMC                   40.43      37.00    3  
  3 Murphy, Hope              12 HAMC                   40.15      38.71    1  
  4 Cox, Jennifer             12 STINGRAYS              46.13      48.90  
  5 Byrd, Sara Kathryn K      11 STINGRAYS              48.37      53.56  
  6 Upp, Sydney               12 STINGRAYS                 NT      59.81  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Satterfield, Forrest      11 STINGRAYS              47.91      46.44    5  
  2 Rosenhoover, Cameron      11 HAMC                 1:01.12      50.31    3  
  3 Charlton, Tyler           11 STINGRAYS              53.49      54.25    1  
  4 Chisler, Evan W           11 STINGRAYS            1:03.18      56.42  
  5 Stephenson, Mitch         11 HAMC                 1:12.91    1:06.59  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gagliano, Nicole          14 HAMC                   42.75      39.85    5  
  2 Hawkins, Hannah           14 HAMC                   44.43      42.85    3  
  3 O'Bradovich, Kaitlin      13 HAMC                      NT      45.81    1  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ginn, Drew                14 HAMC                   32.06      31.21    5  
  2 Tepool, Trent             14 HAMC                   36.06      35.08    3  
  3 Urban, CJ                 14 HAMC                   36.80      35.31    1  
  4 Venters, James            14 STINGRAYS              40.06      38.50  
  5 Howard, Hunter            13 STINGRAYS              44.07      43.88  
  6 Joffrion, Dylan           13 STINGRAYS              47.03      45.74  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Jordan               15 STINGRAYS              32.97      33.25    5  
  2 Brethour, Annie           16 HAMC                   39.22      37.44    3  
  3 Heslip, Megen             17 STINGRAYS                 NT      42.25    1  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepard, John             15 STINGRAYS              32.92      32.40    5  
  2 Smyser, Will              17 HAMC                      NT      34.22    3  
  3 Venters, Sam              16 STINGRAYS              36.64      37.09    1  
  4 Heath, Stahler            15 STINGRAYS                 NT      37.36  
  5 Moss, Ryan                15 HAMC                      NT      44.75  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ellery              8 STINGRAYS              27.84      29.22    5  
  2 Estes, Rachel              8 HAMC                   30.78      29.44    3  
  3 Harper, Abigail            7 HAMC                   29.56      31.97    1  
  4 Manning, Madelyn           7 HAMC                   34.22      33.62  
  5 Lanier, Elizabeth          7 STINGRAYS              36.26      35.91  
  6 Oliver, Sarah Jordan       7 STINGRAYS              26.63      36.34  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mordecai, Lucas            8 HAMC                   23.41      22.96    5  
  2 Wilbourn, Thomas           8 STINGRAYS              26.63      24.10    3  
  3 Rich, Jack                 8 STINGRAYS              33.75      25.66    1  
  4 Brown, Chris               7 HAMC                   40.10      34.72  
  5 Sadler, Blake              8 STINGRAYS              43.28      35.03  
  6 Tichow, Michael            6 HAMC                   37.17      36.41  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lanier, Harper            10 STINGRAYS              54.64      55.81    5  
  2 Markusic, Elena           10 HAMC                   57.10      57.19    3  
  3 Spearman, Carolanne        9 STINGRAYS              59.27      59.52    1  
  4 Horn, Haley               10 HAMC                 1:07.63    1:02.62  
  5 Damian, Lexi               9 HAMC                 1:18.82    1:18.28  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Nicholas      10 HAMC                   53.53     J46.93    5  
  2 McBride, John Parvin P     9 HAMC                   50.28     J49.69    3  
  3 Oliver, Bailey            10 STINGRAYS              54.66     J49.50    1  
  4 Huismann, Brendan          9 STINGRAYS              56.56     J58.63  
  5 Rives, Cameron             9 HAMC                   57.37   J1:02.25  
  6 Bozeman, Scott            10 STINGRAYS            1:02.39   J1:10.04  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintzinger, Lindsey       12 HAMC                   38.38     J36.07    5  
  2 Murphy, Hope              12 HAMC                      NT     J42.72    3  
  3 Cole, Shelbie             12 HAMC                   45.31     J42.97    1  
  4 Cox, Jennifer             12 STINGRAYS              48.77     J52.13  
  5 Brown, Lillie             11 STINGRAYS              57.68     J56.09  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ethan              11 STINGRAYS              43.75      45.03    5  
  2 Charlton, Tyler           11 STINGRAYS              59.10    1:01.06    3  
  3 Chisler, Evan W           11 STINGRAYS            1:08.73    1:05.71    1  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nubbe, Valerie            13 STINGRAYS              30.43      30.97    5  
  2 Hawkins, Hannah           14 HAMC                   42.63      40.47    3  
  3 O'Bradovich, Kaitlin      13 HAMC                   44.71      42.43    1  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, CJ                 14 HAMC                   34.63      32.31    5  
  2 Tepool, Trent             14 HAMC                   37.75      37.45    3  
  3 Malone, Jack              13 STINGRAYS              47.87      40.79    1  
  4 Harris, Michael           13 HAMC                   44.80      41.43  
  5 Oliver, Tucker            14 STINGRAYS              41.61      41.44  
  6 Joffrion, Dylan           13 STINGRAYS              47.14      45.60  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orr, Jordan               15 STINGRAYS              31.87      32.34    5  
  2 Hardy, Liz                15 HAMC                      NT      34.59    3  
  3 Brethour, Annie           16 HAMC                   36.25      34.62    1  
  4 Paludan, Ashley           15 STINGRAYS                 NT      35.03  
  5 Powell, Cecilia           15 STINGRAYS                 NT      39.79  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Stahler            15 STINGRAYS              28.66      28.53    5  
  2 Shepard, John             15 STINGRAYS              31.77      29.37    3  
  3 Brown, Matthew            15 HAMC                   31.28      30.09    1  
  4 Shepard, Hunt             15 STINGRAYS              36.79      34.41  
  5 Hardy, Adam               16 HAMC                      NT      36.18  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:42.06    7  
     1) Estes, Rachel 8                 2) Manning, Madelyn 7             
     3) Harper, Abigail 7               4) Hoffman, Olivia 8              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:30.82    1:51.50  
     1) Haynes, Leslie 7                2) Ferguson, Kate 8               
     3) Oliver, Sarah Jordan 7          4) Jones, Ellery 8                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:42.74   X1:48.19  
     1) Wilkins, Anna 8                 2) Perrin, Bailey 6               
     3) Byrd, Taylor A 8                4) Showers, Kaisey 7              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:02.07  
     1) Plotka, Jiji 7                  2) Thompson, Hannah Grace 8       
     3) Scherlis, Raquel 7              4) Brown, Catie 7                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:49.94   X2:11.83  
     1) Rose, Emma 7                    2) Skinner, Becky 7               
     3) Spearman, Betsy 7               4) Brandon, Grace 6               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:40.35    1:46.25    7  
     1) Adams, Blake 8                  2) Charlton, Cary 8               
     3) Malone, Jacob 8                 4) Wilbourn, Thomas 8             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    1:48.22  
     1) Brown, Chris 7                  2) Dombrowsky, Christopher 7      
     3) Reynolds, Jace 7                4) Mordecai, Lucas 8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:52.41   X1:58.78  
     1) Bakke, John 7                   2) Sadler, Blake 8                
     3) Daniel, Linden 7                4) Rich, Jack 8                   
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:03.01  
     1) Johnson, Christopher 7          2) Taheri, Mauhaun 8              
     3) Thompson, Sam 7                 4) Rosenhoover, Marshall 6        
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                        NT   X2:28.96  
     1) Ferguson, Riggs 7               2) Hannan, Jackson 8              
     3) Shell, Nathan 6                 4) Lemire, Truman 6               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    3:02.90    7  
     1) Horn, Haley 10                  2) Mordecai, Alexis 10            
     3) Rosenhoover, Candace 9          4) Maurel, Elise 9                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:54.91    3:03.40  
     1) Lanier, Harper 10               2) Hnetynka, Tiffany 9            
     3) Rose, Mary Anna 10              4) Weitenbeck, Brooke 9           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:36.45  
     1) Markusic, Elena 10              2) Gagliano, Cady 10              
     3) Fender, Elizabeth 9             4) Damian, Lexi 9                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:19.19   X4:26.64  
     1) Oliver, Natalie 9               2) Oliver, Lauren 9               
     3) Malone, Mandy 9                 4) Oliver, Emily 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:37.85    7  
     1) Wintzinger, Trey 9              2) Rives, Cameron 9               
     3) Urban, Scott 9                  4) Dombrowsky, Nicholas 10        
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:40.68    2:48.66  
     1) Upp, Christopher 10             2) Bozeman, Scott 10              
     3) Huismann, Brendan 9             4) Oliver, Bailey 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:15.28    7  
     1) Tolleson, Rachel 11             2) Cole, Shelbie 12               
     3) Murphy, Hope 12                 4) Wintzinger, Lindsey 12         
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:34.71    2:38.72  
     1) Byrd, Sara Kathryn K 11         2) Brown, Lillie 11               
     3) Cox, Jennifer 12                4) Pattillo, Audrey 12            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:35.90  
     1) Thompson, Rebekah 12            2) Brown, Emily 12                
     3) Monaco, Allie 11                4) Tepool, Lauren 11              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:39.92    2:54.43    7  
     1) Chisler, Evan W 11              2) Satterfield, Forrest 11        
     3) Austin, Robin 11                4) Jones, Ethan 11                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:20.66    7  
     1) O'Bradovich, Kaitlin 13         2) Hawkins, Hannah 14             
     3) Neighbors, Sarah 14             4) Gagliano, Nicole 14            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:01.37    7  
     1) Urban, CJ 14                    2) Harris, Michael 13             
     3) Tepool, Trent 14                4) Ginn, Drew 14                  
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:11.44    2:14.97  
     1) Oliver, Tucker 14               2) Howard, Hunter 13              
     3) Venters, James 14               4) Malone, Jack 13                
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                        NT    2:04.77    7  
     1) Paludan, Ashley 15              2) Heslip, Megen 17               
     3) Powell, Cecilia 15              4) Orr, Jordan 15                 
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:06.41  
     1) Brethour, Annie 16              2) Hardy, Liz 15                  
     3) O'Bradovich, Megan 14           4) Urban, Cori 17                 
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                        NT    1:51.40    7  
     1) Venters, Sam 16                 2) Shepard, John 15               
     3) Heath, Stahler 15               4) Shepard, Hunt 15               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:19.63  
     1) Hardy, Adam 16                  2) Iosco, Matt 16                 
     3) Moss, Ryan 15                   4) Brown, Matthew 15              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org