Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                             2009 Blossomwood vs Piedmont-Yards - 6/3/2009

                                                Results



                       Final Score:Piedmont Piranhas                 304.5

                                   Blossomwood Swim Team             247.5



Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:35.66       1:33.60



      1) Monk, Mary Beth 7   2) Calhoon, Anna Grace3) Strankman, Cole Eli4) Monk, Anna 8

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:21.19       1:36.69



      1) Cimino, Maddie 7    2) Effinger, Maggie Jo3) Gilbert, Elizabeth 4) Johnson, Jackie 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:14.03      X1:53.15



      1) Speigle, Jillian 7  2) Hale, Emily 8      3) Campbell, Jessica 84) Hepler, Hallie 7

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X1:55.23



      1) Gilbert, Mary 8     2) Cagle, Savannah 8  3) Janssen, Kelli 8   4) Tucker, Mary Wynne

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:04.69



      1) Parker, Julie 8     2) Dothard, Ashley 8  3) Schloss, Anna 7    4) Butler, Emma 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                C                    3:23.25      X2:36.78



      1) Soprano, Liz 8      2) Morgan, Emily 7    3) Hickman, Darby 7   4) Schomburg, Sarah 7



Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:29.63       1:24.91



      1) Judge, Joseph 8     2) Jackson, Gabe 8    3) Werth, Benjamin 8  4) Herring, Wylder 8

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:25.08       1:39.03



      1) Swing, Joe 8        2) Parker, Batts 8    3) Thurman, Reed 7    4) Cagle, Stephen 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:14.52      X1:57.75



      1) Mohlere, Matt 7     2) Burns, Andrew 7    3) Nurre, Alexander 7 4) Young, Garrett 7

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:12.08



      1) Smith, Preston 7    2) Stuart, Alex 7     3) Schrimsher, Jack 8 4) Dothard, Bo 7



Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:58.45       2:49.66



      1) Burns, Emma 9       2) Monk, Abby 10      3) Bell, Maria 10     4) Warner, Elle 10

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:39.50       3:06.97



      1) Johnston, Mackenzie 2) Whitehurst, Cayla 13) Cimino, Sarah Marga4) Doyle, Anna Grace 1

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:37.75      X3:26.71



      1) Shores, Camryn 9    2) Ledyard, Kate 9    3) Nunn, Julie 9      4) Perez, Makayla 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:44.72



      1) Bohan, Murphy 10    2) Frazier, Abigail 9 3) Loftin, Crosby 9   4) Bohan, Madison 10

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X4:09.59



      1) Parsons, Chloe 9    2) Tepool, Anna 10    3) Speer, Sarah Kate 94) Johnson, Anna Grace



Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:57.33       2:45.50



      1) Smith, Austin 10    2) Nurre, Nicholas 10 3) Overbeek, Cade 10  4) McEwen, Hunter 10

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:41.69       2:51.41



      1) Kretzschmar, Will 1 2) Johnson, Brooks 10 3) Thurman, Blake 10  4) Calvert, Ethan 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:16.72



      1) Mantooth, Matthew 9 2) Hirschler, Carson 93) Young, Jack 10     4) Harbarger, Sam 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:35.53



      1) Darden, Will 9      2) Burkett, Graham 10 3) Butler, Warren 9   4) Gray, Monroe 10



Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:41.89       2:31.53



      1) Hepler, Hannah 12   2) Jackson, Abbi 12   3) Ledyard, Ann 12    4) Lynch, Ailish 12

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:18.78       2:33.63



      1) Kesting, Megan 11   2) Johnson, Joy 11    3) Smith, Megan 12    4) Swing, Sally 11

(Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:03.06



      1) Caudle, Michelle 12 2) Hnetynka, Tiffany 13) VanDyke, Anne Hayde4) Miller, Meredith 11

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:22.50      X3:13.72



      1) Smith, Lisa 12      2) Lynch, Kathleen 11 3) Hubbard, Rebecca 114) Hughes, Syann 11

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:22.63



      1) Johnson, Macey 11   2) Loftin, Jordan 11  3) Solomon, Stacy 12  4) Schrimsher, Hannah



Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:22.31       3:05.85



      1) Batson, Luke 12     2) Harbarger, Jackson 3) Medawar, Nicholas 14) Batson, Andrew 11

 --- PIEDMONT PIRANHAS                A                    3:00.81            DQ



      1) Bohannan, Ryan 12   2) Herring, Jackson 113) Baldwin, Spencer 114) Anderson, Max 11



Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:20.75       2:14.00



      1) Moore, Sarah Gwin 1 2) Parsons, Devon 14  3) Thompson, Isabella 4) Sherman, Brooke 13

 --- PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:27.03            DQ



      1) Wire, Allison 14    2) Hickman, Emily 13  3) Nunn, Kate 13      4) Hahnemann, Anna 11



Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:06.76       2:04.07



      1) Hamm, Andy 13       2) Russell, Derek 14  3) Smith, Karter 14   4) Cimino, Addison 14

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:19.20       2:20.00



      1) Bohannan, Evan 14   2) Calhoon, Bradford 13) Baldwin, Parker 13 4) Strankman, Stone 13



Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:05.82       2:34.06



      1) Rushing, Madeline 1 2) Griffin, Jerilyn 173) Steed, Abbey 15    4) Coulter, Kacey 17



Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:16.26       2:00.59



      1) Scrip, Steven 16    2) West, James 16     3) Nunn, Will 15      4) Nalley, Andrew 17

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:00.10       2:03.07



      1) Musgrove, Rawls 15  2) Janssen, Drew 16   3) Hudson, Harrison 154) Sutherland, Tyler 1



Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Roby, Willa                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.57        J26.78



   2 Adams, Anna                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J28.59



   3 Nurre, Jane                5 PIEDMONT PIRANHAS          32.43        J29.44



   4 Kross, Pearce              6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      35.32        J28.72



   5 Warner, Kate Duncan        6 PIEDMONT PIRANHAS          31.31        J33.03



   6 Poplin, Helen              6 PIEDMONT PIRANHAS          35.76        J33.78





Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Henshaw, Caroline          6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X29.78



 --- Krichev, Julia             5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.41        X33.60



 --- Burns, Julia               5 PIEDMONT PIRANHAS          45.03        X34.85



 --- Kelly, Katie Garth         6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X36.69



(Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Johnson, Madeline          6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:04.22        X38.79



 --- Anglin, Sadie              5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X41.16



 --- Parker, Merrill            5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X42.52



 --- Aboudonia, Nannette        6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X45.31



 --- Poplin, Alice              4 PIEDMONT PIRANHAS             NT      X1:08.41



 --- Rawls, Audrey              5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT      X1:10.81



 --- Mohlere, Sarah             4 PIEDMONT PIRANHAS        1:16.78      X1:20.44





Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Shores, James              6 PIEDMONT PIRANHAS          34.59         29.06



   2 Hunter, Sam                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      39.67         29.69



   3 Bence, Tyler               6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.21         30.75



   4 Hirschler, Jackson         6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      43.41         33.68





Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Frazier, Gavin             6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.03        X30.34



 --- Schomburg, Luke            5 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X32.47



 --- Hunter, Andrew             4 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X39.25



 --- Martin, Caleb              6 PIEDMONT PIRANHAS        1:01.60        X39.84



 --- Harbarger, David           6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X42.44



 --- Johnson, Max               5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X44.06



 --- Hunter, Sam                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X44.12



 --- Speer, Daniel              5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X52.50



 --- Adams, John                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X53.85





Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          18.07        J17.06



   2 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          18.28        J18.17



   3 Johnson, Jackie            7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      20.43        J19.80



   4 Gilbert, Elizabeth         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      20.25        J20.12



   5 Cimino, Maddie             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      21.22        J19.91



   6 Calhoon, Anna Grace        7 PIEDMONT PIRANHAS          23.13        J25.00





Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Hepler, Hallie             7 PIEDMONT PIRANHAS          26.89        X20.04



 --- Sisson, Claire             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.84        X23.41



 --- Hale, Emily                8 PIEDMONT PIRANHAS          25.03        X23.68



 --- Cagle, Savannah            8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.36        X24.65



 --- Frederick, Lydia           8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X24.75



 --- Soprano, Liz               8 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X26.19



 --- Dothard, Ashley            8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X26.35



 --- Huckaby, Sara Davey        7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.13        X26.94



 --- Bloom, Hannah              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.72        X27.62



 --- Parker, Julie              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.35        X28.00



 --- Tucker, Mary Wynne         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X28.13



 --- Campbell, Jessica          8 PIEDMONT PIRANHAS          28.41        X28.28



 --- Hickman, Darby             7 PIEDMONT PIRANHAS          33.81        X28.53



 --- Schomburg, Sarah           7 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X28.83



 --- Hempstead, Maggie          8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.53        X28.89



(Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Aboudonia, Gertrude        8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X29.16



 --- Gray, Rainey               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.49        X34.19



 --- Butler, Emma               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.13        X35.66



 --- Morgan, Emily              7 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X36.75





Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      17.16         15.31



   2 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          16.81         15.66



   3 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          17.81         17.25



   4 Judge, Joseph              8 PIEDMONT PIRANHAS          18.46         18.25



   5 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      22.04         23.46



   6 Cagle, Stephen             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         24.12





Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Young, Garrett             7 PIEDMONT PIRANHAS          30.56        X23.71



 --- Mohlere, Matt              7 PIEDMONT PIRANHAS          29.27        X25.15



 --- Huttula, Matthew           7 PIEDMONT PIRANHAS          38.78        X28.00



 --- Burns, Andrew              7 PIEDMONT PIRANHAS          31.00        X28.44



 --- Smith, Preston             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      43.14        X34.10



 --- Rist, Alex                 7 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X35.72



 --- Batson, Cole               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.50        X36.65



 --- Dothard, Bo                7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X42.01





Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cimino, Sarah Margaret    10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.50         29.12



   2 Bell, Maria               10 PIEDMONT PIRANHAS          33.70         31.79



   3 Warner, Elle              10 PIEDMONT PIRANHAS          38.22         37.09



   4 Monk, Abby                10 PIEDMONT PIRANHAS          37.40         37.81



   5 Johnston, Mackenzie        9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         42.57



   6 Doyle, Anna Grace         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.25         43.68





Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Tepool, Anna              10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X46.16



 --- Bohan, Murphy             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X46.53



 --- Frazier, Abigail           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X46.59



 --- Newman, Lane              10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X47.80



 --- Bohan, Madison            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X47.88



 --- Bradford, Maddie           9 PIEDMONT PIRANHAS          55.57        X48.81



 --- Shores, Camryn             9 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X51.35



 --- Johnson, Anna Grace        9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X57.44



 --- Huckaby, McKenzie          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X58.00



 --- Lynch, Emma                9 PIEDMONT PIRANHAS        1:00.34      X1:01.37



 --- Parsons, Chloe             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT      X1:02.55



 --- Huttula, Erin             10 PIEDMONT PIRANHAS        1:13.81      X1:05.53





Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          31.02         31.06



   2 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.78         31.16



(Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          36.38         35.41



   4 Thurman, Blake            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.09         37.90



   5 McEwen, Hunter            10 PIEDMONT PIRANHAS          40.31         38.65



   6 Johnson, Brooks           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      43.80         39.25





Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Calvert, Ethan             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X36.63



 --- Darden, Will               9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X40.53



 --- Mantooth, Matthew          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X40.93



 --- Burkett, Graham           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.53        X42.58



 --- Jobe, Noah                10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.91        X43.46



 --- Martin, Jake              10 PIEDMONT PIRANHAS          46.90        X43.48



 --- Butler, Warren             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X44.21



 --- Sutherland, Whit          10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X45.29



 --- Rist, Nicholas            10 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X46.10



 --- Smith, Connor             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      54.92        X46.69



 --- Kelly, Winston             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X46.81



 --- Thurman, Grayson           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X46.93



 --- Gray, Monroe              10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      54.12        X50.19



 --- Parker, Harrison           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X51.34



 --- Frederick, John           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X53.28



 --- Roby, Jackson              9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X54.47





Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.78        J29.69



   2 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          30.97        J29.78



   3 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.27        J31.00



   4 Lynch, Ailish             12 PIEDMONT PIRANHAS          35.31        J33.65



   5 Hepler, Hannah            12 PIEDMONT PIRANHAS          36.28        J35.31



   6 Swing, Sally              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.75        J35.35





Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Caudle, Michelle          12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      39.16        X37.37



 --- Loftin, Jordan            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X39.09



 --- Johnson, Macey            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.47        X40.90



 --- Smith, Lisa               12 PIEDMONT PIRANHAS          40.75        X41.17



 --- Solomon, Stacy            12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.52        X42.68



 --- Lynch, Kathleen           11 PIEDMONT PIRANHAS          58.41        X42.78



 --- Hughes, Syann             11 PIEDMONT PIRANHAS          45.84        X44.21





Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          31.28         30.58



   2 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.23         34.50



   3 Baldwin, Spencer          11 PIEDMONT PIRANHAS          35.78         35.46



   4 Harbarger, Jackson        12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.13         37.01



   5 Batson, Luke              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.17         37.87



   6 West, David               12 PIEDMONT PIRANHAS          40.17         44.00





Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Morgan, Eli               11 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X37.68



 --- Calhoon, Michael          11 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X45.25





Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Parsons, Devon            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.03        J27.94



   2 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.34        J28.46



   3 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          29.96        J30.12



   4 Thompson, Isabella        14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.96        J30.07



   5 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          30.16        J30.79



   6 Hickman, Emily            13 PIEDMONT PIRANHAS          33.25        J32.22





Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.64         25.10



   2 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.10         25.40



   3 Cimino, Addison           14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.38         27.96



  *4 Strankman, Stone          13 PIEDMONT PIRANHAS          31.00         30.53



  *4 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          30.53         30.53



   6 Bohannan, Evan            14 PIEDMONT PIRANHAS             NT         31.19





Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.19         28.90



   2 Smith, Amanda             17 PIEDMONT PIRANHAS             NT         30.00



   3 Coulter, Kacey            17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.38         30.66



   4 Nalley, Lindsey           15 PIEDMONT PIRANHAS          32.87         31.78





Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Sutherland, Tyler         17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         24.71



   2 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          28.49         25.25



   3 Nunn, Will                15 PIEDMONT PIRANHAS          28.69         25.88



   4 Scrip, Steven             16 PIEDMONT PIRANHAS          27.08         26.65



   5 Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         26.69



   6 Musgrove, Rawls           15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         27.44





Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          25.90         24.13



   2 Effinger, Maggie Jo        8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.88         24.90



   3 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          28.93         27.16



   4 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          26.29         28.35



   5 Janssen, Kelli             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.61         29.06



   6 Cimino, Maddie             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.89         31.22





Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          24.34         22.41



   2 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          24.31         24.00



   3 Nurre, Alexander           7 PIEDMONT PIRANHAS          30.56         27.31



   4 Stuart, Alex               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         36.48



   5 Cagle, Stephen             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         38.39



(Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.76         40.31





Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bell, Maria               10 PIEDMONT PIRANHAS          46.65        J46.78



   2 Monk, Abby                10 PIEDMONT PIRANHAS          52.97        J55.25



  *3 Johnston, Mackenzie        9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J57.12



  *3 Ledyard, Kate              9 PIEDMONT PIRANHAS          58.03        J57.25



   5 Loftin, Crosby             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J58.00



 --- Whitehurst, Cayla         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT            DQ





Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          50.12         47.68



   2 Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          51.75         47.75



   3 Johnson, Brooks           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      55.15         51.25



   4 Hirschler, Carson          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         56.13



   5 Young, Jack               10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:06.40         56.22



   6 McEwen, Hunter            10 PIEDMONT PIRANHAS        1:00.84         59.06





Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          38.15        J36.82



   2 Jackson, Abbi             12 PIEDMONT PIRANHAS          45.84        J41.37



   3 Lynch, Ailish             12 PIEDMONT PIRANHAS          46.10        J44.53



   4 Kesting, Megan            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      50.25        J44.34



   5 Johnson, Joy              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.19        J47.16



   6 Miller, Meredith          11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J49.59





Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          46.73         42.91



   2 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.09         46.53



   3 Harbarger, Jackson        12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      52.32         49.62



   4 Bohannan, Ryan            12 PIEDMONT PIRANHAS             NT         50.46



   5 West, David               12 PIEDMONT PIRANHAS          49.19         54.38



   6 Batson, Andrew            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      54.51         54.89





Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Parsons, Devon            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.85        J40.37



   2 Sherman, Brooke           13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.19        J40.31



   3 West, Kristin             14 PIEDMONT PIRANHAS          46.78        J44.84



   4 Hickman, Emily            13 PIEDMONT PIRANHAS          47.30        J46.97





Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.75         32.96



   2 Calhoon, Bradford         14 PIEDMONT PIRANHAS             NT         38.60



   3 Cimino, Addison           14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.84         39.06



   4 Hamm, Andy                13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      43.03         40.60



   5 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          46.90         43.72



   6 Strankman, Stone          13 PIEDMONT PIRANHAS          55.47         52.84





Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.98         38.09



   2 Nalley, Lindsey           15 PIEDMONT PIRANHAS          42.96         41.15





Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 West, James               16 PIEDMONT PIRANHAS          38.30         35.85



   2 Scrip, Steven             16 PIEDMONT PIRANHAS          37.84         36.59



   3 Janssen, Drew             16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.25         37.69



   4 Miller, Riley             15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.09         38.62



   5 Judge, Caleb              16 PIEDMONT PIRANHAS          43.16         41.25





Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:10.63       1:11.97



      1) Monk, Anna W8       2) Monk, Mary Beth W7 3) Werth, Benjamin M8 4) Herring, Wylder M8

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:05.41       1:20.72



      1) Thurman, Reed M7    2) Johnson, Jackie W7 3) Cimino, Maddie W7  4) Swing, Joe M8

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    1:18.56      X1:18.56



      1) Jackson, Gabe M8    2) Judge, Joseph M8   3) Strankman, Cole Eli4) Calhoon, Anna Grace

 --- PIEDMONT PIRANHAS                C                    1:38.42      X1:39.97



      1) Nurre, Alexander M7 2) Mohlere, Matt M7   3) Speigle, Jillian W74) Hale, Emily W8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X1:44.52



      1) Schloss, Anna W7    2) Gilbert, Mary W8   3) Smith, Preston M7  4) Cagle, Stephen M7

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X1:49.69



      1) Janssen, Kelli W8   2) Schrimsher, Jack M83) Stuart, Alex M7    4) Tucker, Mary Wynne



Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:18.50       2:18.00



      1) Bell, Maria W10     2) Monk, Abby W10     3) Smith, Austin M10  4) Overbeek, Cade M10

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:20.32       2:29.00



      1) Thurman, Blake M10  2) Doyle, Anna Grace W3) Kretzschmar, Will M4) Cimino, Sarah Marga

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:35.07      X2:37.43



      1) McEwen, Hunter M10  2) Perez, Makayla W9  3) Warner, Elle W10   4) Nurre, Nicholas M10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                C                    2:55.44      X3:00.94



      1) Martin, Jake M10    2) Rist, Nicholas M10 3) Ledyard, Kate W9   4) Burns, Emma W9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:04.77



      1) Harbarger, Sam M9   2) Darden, Will M9    3) Bohan, Madison W10 4) Bohan, Murphy W10

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:17.77



      1) Burkett, Graham M10 2) Butler, Warren M9  3) Frazier, Abigail W94) Johnson, Anna Grace



Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:13.34       2:11.34



      1) Ledyard, Ann W12    2) Baldwin, Spencer M13) Lynch, Ailish W12  4) Herring, Jackson M1

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:00.36       2:16.06



      1) Medawar, Nicholas M 2) Harbarger, Jackson 3) Clayton, Hannah Pag4) Smith, Megan W12

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:36.22      X2:35.19



      1) West, David M12     2) Jackson, Abbi W12  3) Hepler, Hannah W12 4) Anderson, Max M11



Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:58.37       1:51.53



      1) Thompson, Isabella  2) Parsons, Devon W14 3) Smith, Karter M14  4) Russell, Derek M14

(Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:59.15       2:03.75



      1) Nunn, Kate W13      2) Baldwin, Parker M133) Wire, Allison W14  4) Bohannan, Evan M14

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                         NT      X2:12.00



      1) Hickman, Emily W13  2) West, Kristin W14  3) Calhoon, Bradford M4) Strankman, Stone M1



Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                         NT       1:52.91



      1) Scrip, Steven M16   2) Nalley, Lindsey W153) Smith, Amanda W17  4) Nalley, Andrew M17

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:47.10       1:54.23



      1) Hudson, Harrison M1 2) Steed, Abbey W15   3) Griffin, Jerilyn W14) Sutherland, Tyler M

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                         NT      X2:00.59



      1) Nunn, Will M15      2) Martin, Jamie W15  3) Hahneman, Lilly W154) West, James M16



Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Gilbert, Elizabeth         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J21.38



   2 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          23.66        J23.55



   3 Calhoon, Anna Grace        7 PIEDMONT PIRANHAS          30.97        J25.19



   4 Gilbert, Mary              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.65        J24.50



   5 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          29.32        J27.19



   6 Cimino, Maddie             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.71        J32.58





Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      22.67         18.69



   2 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          25.85         22.68



   3 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          25.95         24.12



   4 Judge, Joseph              8 PIEDMONT PIRANHAS          26.45         24.50



   5 Schrimsher, Jack           8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         32.94



   6 Stuart, Alex               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         36.59





Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cimino, Sarah Margaret    10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.03        J34.33



   2 Warner, Elle              10 PIEDMONT PIRANHAS          49.46        J45.60



   3 Burns, Emma                9 PIEDMONT PIRANHAS          50.50        J40.09



   4 Nunn, Julie                9 PIEDMONT PIRANHAS        1:02.62        J52.16



   5 Doyle, Anna Grace         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J56.64



   6 Whitehurst, Cayla         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT      J1:00.13





Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.50         38.56



   2 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          42.72         39.25



   3 Thurman, Blake            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      48.32         44.66



   4 Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          50.53         50.07



   5 Johnson, Brooks           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      53.50         52.17



   6 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          50.09         54.00





Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.54        J37.35



   2 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.72        J38.19



(Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Kesting, Megan            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      57.53        J41.54



   4 Hepler, Hannah            12 PIEDMONT PIRANHAS          46.43        J39.10



   5 Lynch, Ailish             12 PIEDMONT PIRANHAS          48.81        J46.27



   6 Jackson, Abbi             12 PIEDMONT PIRANHAS          53.07        J51.88





Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bohannan, Ryan            12 PIEDMONT PIRANHAS             NT         41.56



   2 Baldwin, Spencer          11 PIEDMONT PIRANHAS          49.35         45.06



   3 Anderson, Max             11 PIEDMONT PIRANHAS          56.09         48.60



   4 Smith, Tyler              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:13.90         59.00





Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.69        J33.32



   2 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          34.88        J34.56



   3 Thompson, Isabella        14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.67        J35.09



   4 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          39.25        J37.83



   5 Rushing, Madeline         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.37        J41.06



   6 West, Kristin             14 PIEDMONT PIRANHAS          41.60        J43.07





Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.09         31.60



   2 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          36.37         36.13



   3 Cimino, Addison           14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.90         36.23



   4 Bohannan, Evan            14 PIEDMONT PIRANHAS             NT         40.47



   5 Calhoon, Bradford         14 PIEDMONT PIRANHAS             NT         47.31



   6 Kaylor, Daniel            13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         50.22





Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.63         35.25



   2 Warner, Hannah            15 PIEDMONT PIRANHAS             NT         36.61



   3 Warner, Sarah             15 PIEDMONT PIRANHAS             NT         38.53



   4 Smith, Amanda             17 PIEDMONT PIRANHAS             NT         38.85





Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



  *1 Musgrove, Rawls           15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.58        J33.57



  *1 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          37.53        J34.12



   3 Scrip, Steven             16 PIEDMONT PIRANHAS          34.66        J34.58



   4 Nunn, Will                15 PIEDMONT PIRANHAS          45.56        J37.78



   5 Sutherland, Tyler         17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J36.04



 --- Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.95            DQ





Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          22.90         20.40



   2 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          23.50         21.84



   3 Johnson, Jackie            7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         24.80



   4 Speigle, Jillian           7 PIEDMONT PIRANHAS          33.34         27.16



   5 Gilbert, Elizabeth         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         27.22



(Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Schloss, Anna              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         27.51





Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      21.66         18.81



   2 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          22.03         19.21



   3 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          21.91         19.50



   4 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          22.80         22.72



   5 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         25.73



   6 Cagle, Stephen             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         36.40





Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cimino, Sarah Margaret    10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.78         34.50



   2 Bell, Maria               10 PIEDMONT PIRANHAS          36.76         36.40



   3 Warner, Elle              10 PIEDMONT PIRANHAS          53.76         48.50



   4 Monk, Abby                10 PIEDMONT PIRANHAS          56.19         51.97



   5 Doyle, Anna Grace         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT       1:02.93



   6 Speer, Sarah Kate          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT       1:06.88





Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          36.37         34.30



   2 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.72         41.72



   3 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          47.44         45.12



   4 Thurman, Blake            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.15         50.00



   5 Bell, Robert               9 PIEDMONT PIRANHAS        1:01.07         50.47



   6 Harbarger, Sam             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         50.83





Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          34.31         33.09



   2 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.03         34.07



   3 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.13         39.13



   4 VanDyke, Anne Hayden      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.84         41.77



   5 Jackson, Abbi             12 PIEDMONT PIRANHAS          49.74         46.28



   6 Hubbard, Rebecca          11 PIEDMONT PIRANHAS          51.72         51.04





Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          45.75         38.22



   2 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.10         38.78



   3 Baldwin, Spencer          11 PIEDMONT PIRANHAS          44.25         40.60



   4 Anderson, Max             11 PIEDMONT PIRANHAS          57.65         43.18



   5 Harbarger, Jackson        12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         52.48



   6 Batson, Luke              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:01.31         54.98





Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Parsons, Devon            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.72         28.69



   2 Thompson, Isabella        14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.46         33.00



   3 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.31         33.75



   4 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          34.50         35.00



(Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   5 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          35.94         37.01





Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.45        J27.68



   2 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.63        J27.85



   3 Strankman, Stone          13 PIEDMONT PIRANHAS          40.94        J37.79



   4 Bohannan, Evan            14 PIEDMONT PIRANHAS             NT        J37.78



   5 Hamm, Andy                13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J39.21





Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Musgrove, Cade            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.84         31.50



   2 Smith, Amanda             17 PIEDMONT PIRANHAS             NT         36.01



   3 Warner, Hannah            15 PIEDMONT PIRANHAS             NT         36.69



   4 Nalley, Lindsey           15 PIEDMONT PIRANHAS          38.81         37.24





Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.59         28.75



   2 Nunn, Will                15 PIEDMONT PIRANHAS          34.81         29.97



   3 Sutherland, Tyler         17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         30.47



   4 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          37.90         32.06



   5 West, James               16 PIEDMONT PIRANHAS          41.00         34.84





Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:18.98       1:23.38



      1) Monk, Mary Beth 7   2) Calhoon, Anna Grace3) Strankman, Cole Eli4) Monk, Anna 8

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:13.40       1:24.12



      1) Gilbert, Elizabeth  2) Gilbert, Mary 8    3) Johnson, Jackie 7  4) Cimino, Maddie 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    1:43.67      X1:42.44



      1) Hale, Emily 8       2) Campbell, Jessica 83) Hepler, Hallie 7   4) Speigle, Jillian 7

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X1:42.72



      1) Tucker, Mary Wynne  2) Schloss, Anna 7    3) Parker, Julie 8    4) Janssen, Kelli 8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:11.09



      1) Huckaby, Sara Davey 2) Hempstead, Maggie 83) Gray, Rainey 7     4) Aboudonia, Gertrude

 --- PIEDMONT PIRANHAS                C                    2:13.31      X2:25.43



      1) Hickman, Darby 7    2) Poplin, Helen 6    3) Nurre, Jane 5      4) Warner, Kate Duncan



Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:10.55       1:14.72



      1) Herring, Wylder 8   2) Jackson, Gabe 8    3) Werth, Benjamin 8  4) Judge, Joseph 8

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:15.38       1:29.13



      1) Cagle, Stephen 7    2) Schrimsher, Jack 8 3) Thurman, Reed 7    4) Swing, Joe 8

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    1:51.61      X1:41.93



      1) Mohlere, Matt 7     2) Burns, Andrew 7    3) Young, Garrett 7   4) Nurre, Alexander 7



Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:28.67       2:33.78



      1) Monk, Abby 10       2) Perez, Makayla 9   3) Warner, Elle 10    4) Bell, Maria 10

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:27.76       2:58.38



      1) Cimino, Sarah Marga 2) Doyle, Anna Grace 13) Johnston, Mackenzie4) Bohan, Madison 10

(Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:04.08      X3:01.88



      1) Ledyard, Kate 9     2) Bradford, Maddie 9 3) Nunn, Julie 9      4) Burns, Emma 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:35.15



      1) Huckaby, McKenzie 9 2) Newman, Lane 10    3) Parsons, Chloe 9   4) Tepool, Anna 10

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:41.47



      1) Bohan, Murphy 10    2) Frazier, Abigail 9 3) Johnson, Anna Grace4) Loftin, Crosby 9



Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:24.90       2:26.13



      1) Overbeek, Cade 10   2) Smith, Austin 10   3) Nurre, Nicholas 10 4) McEwen, Hunter 10

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:23.14       2:30.87



      1) Johnson, Brooks 10  2) Thurman, Blake 10  3) Calvert, Ethan 9   4) Kretzschmar, Will 1

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:50.69



      1) Young, Jack 10      2) Thurman, Grayson 9 3) Mantooth, Matthew 94) Hirschler, Carson 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:56.10



      1) Burkett, Graham 10  2) Butler, Warren 9   3) Harbarger, Sam 9   4) Darden, Will 9



Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:06.27       2:12.34



      1) Clayton, Hannah Pag 2) Smith, Megan 12    3) Hnetynka, Tiffany 14) Swing, Sally 11

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:19.10       2:23.00



      1) Lynch, Ailish 12    2) Jackson, Abbi 12   3) Hepler, Hannah 12  4) Ledyard, Ann 12

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:38.36



      1) Loftin, Jordan 11   2) Miller, Meredith 113) Solomon, Stacy 12  4) VanDyke, Anne Hayde

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:01.15



      1) Caudle, Michelle 12 2) Johnson, Joy 11    3) Johnson, Macey 11  4) Kesting, Megan 11



Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:30.46       2:18.00



      1) Baldwin, Spencer 11 2) Anderson, Max 11   3) Bohannan, Ryan 12  4) Herring, Jackson 11

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:06.06       2:50.00



      1) Harbarger, Jackson  2) Smith, Tyler 12    3) Batson, Luke 12    4) Medawar, Nicholas 1



Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:04.52       2:05.69



      1) Parsons, Devon 14   2) Rushing, Madeline 13) Moore, Sarah Gwin 14) Thompson, Isabella

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:06.24       2:13.01



      1) Nunn, Kate 13       2) Smith, Lisa 12     3) Hickman, Emily 13  4) Wire, Allison 14



Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:55.46       1:54.88



      1) Smith, Karter 14    2) Hamm, Andy 13      3) Cimino, Addison 14 4) Russell, Derek 14

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:57.31       2:07.00



      1) Bohannan, Evan 14   2) Baldwin, Parker 13 3) Strankman, Stone 134) Calhoon, Bradford 1



Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                         NT       2:01.00



      1) Warner, Sarah 15    2) Warner, Hannah 15  3) Nalley, Lindsey 15 4) Smith, Amanda 17

(Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:54.50       2:03.22



      1) Musgrove, Cade 16   2) Griffin, Jerilyn 173) Steed, Abbey 15    4) Coulter, Kacey 17



Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:53.13       1:47.91



      1) Nalley, Andrew 17   2) West, James 16     3) Nunn, Will 15      4) Scrip, Steven 16

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:46.65       1:52.12



      1) Musgrove, Rawls 15  2) Miller, Riley 15   3) Hudson, Harrison 154) Sutherland, Tyler 1







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Piedmont Piranhas                 304.5      2. Blossomwood Swim Team              247.5

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org