Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                  Byrd Springs vs Sherwood - 6/17/2009

                                                Results



                       Final Score:Sherwood Swim Team                  344

                                   Byrd Spring                         209



Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:24.45       1:30.06



      1) Campbell, Devin 8   2) Clark, Katie 8     3) Holtcamp, Mackenzie4) Orcutt, Tori 7

   2 BYRD SPRING                      A                    1:49.68       1:49.31



      1) Mosley, Claire 8    2) Weir, Abigail 7    3) Luttrell, Victoria 4) Lindow, Tess 6

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                    2:22.84      X2:20.60



      1) Marr, Lydia 8       2) Yarbrough, Madison 3) Orcutt, Colby 6    4) Seeley, Rachel 7

 --- BYRD SPRING                      B                    2:37.58      X2:21.00



      1) Hinely, Mary 5      2) Matson, Emily 8    3) Przybysz, Catlyn 8 4) Tate, Brooke 6

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X2:29.31



      1) Evans, Laura 8      2) Johnson, Emily 8   3) McBrayer, Alyse 8  4) Brown, Julianna 6

 --- BYRD SPRING                      C                    3:43.13      X3:17.78



      1) Simms, Abbie 8      2) Frazier, Cheyenne 83) Lowe, Claire 8     4) Bagwell, Disney 6



Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:32.64       1:37.50



      1) Stieglitz, Maxwell  2) Gunn, Nathan 8     3) Stogner, John Allen4) Amos, Carson 7

   2 BYRD SPRING                      A                    2:16.09       2:17.03



      1) Lowe, Joshua 6      2) Gubarev, Victor 7  3) Williams, Collin 8 4) Gilbert, Griffin 7

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X2:03.60



      1) Formby, Nicholas 8  2) Holtcamp, Mason S 63) Liddie, Evan 8     4) Amos, Ethan 6

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                    2:09.30      X2:29.31



      1) Marshall, Matthew 8 2) Phillips, Daniel 6 3) Conner, Garrett 8  4) Dodd, Brennen 7



Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:03.86       3:01.34



      1) Stogner, Jessica 10 2) Purves, Leah 10    3) McBrayer, Avery 10 4) Gilmore, Shannon 10

   2 BYRD SPRING                      A                    3:12.60       3:10.63



      1) Booth, Kit 10       2) Hinely, Emma 9     3) Vasquez, Emily 9   4) McDonald, Sydney 10

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:56.69



      1) Jones, Lauren 10    2) Chapman, Juli 9    3) Hammer, Kayla 10   4) Seeley, Anna 10

 --- BYRD SPRING                      B                         NT      X4:07.53



      1) Evans, Brittany 9   2) Mosley, Miranda 9  3) Przybysz, Emory 10 4) Tate, Alex 9

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                    3:24.65      X4:28.31



      1) Peyton, Emily 9     2) Madison, Sarah 9   3) Baldwin, Jenny 9   4) Madison, Megan 10



Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:52.30       2:44.75



      1) Stieglitz, Westin 9 2) Clark, Carey 10    3) Orcutt, Daniel 10  4) Weis, Brandon 9

   2 BYRD SPRING                      A                    2:58.54       2:57.19



      1) Lindow, Jackson 10  2) Gibson, Ethan 9    3) Vasquez, Sam 10    4) Simms, Jesse 10

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:24.88



      1) Bartley, Ty 10      2) Byrd, Hugh 9       3) McAfee, Connor 10  4) Zabel, Richard 10

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                    3:26.73      X3:45.78



      1) King, Sam 10        2) Vickers, Carter 10 3) Meredith, Weston 104) Dodd, Dustin 10

 --- BYRD SPRING                      B                         NT      X4:43.91



      1) Gilbert, Dillon 9   2) Chastain, Ethan 9  3) Weir, Andrew 9     4) Williams, Campbell



Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:39.21       2:35.35



      1) Lindow, Cassidy 12  2) Booth, Elaine 12   3) McDonald, Haley 12 4) Luttrell, Holly 12

(Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:47.30       2:38.25



      1) Orcutt, Jackie 12   2) Eaton, Casey 11    3) Stieglitz, Caroline4) Maddox, Logan 11

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:17.68



      1) McAfee, Natalie 10  2) Weis, Emily 11     3) Pearman, Samantha 14) Reardon, Katherine

 --- BYRD SPRING                      B                    3:35.07      X3:41.84



      1) Chastain, Claire 11 2) Carriger, Catie 12 3) Gibson, Helen 11   4) Gresham, Cara 11



Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:43.15       2:43.87



      1) Hinely, Joseph 11   2) Williams, Carter 123) Manush, Ben 11     4) Traller, Greg 11

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:46.30       3:07.19



      1) Fitzgibbon, Jackson 2) Anderson, Mitchell 3) Marshall, Zachary 14) Jones, Sammy A 12

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X4:53.75



      1) Snoddy, Timothy 11  2) Lane, Josiah 11    3) Conner, Taylor 12  4) Evans, Michael 12

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT           XDQ



      1) Horton, Bradley 12  2) Baldwin, Thomas 12                       4) Williams, Jacob 11



Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:22.91       2:28.00



      1) Kirsch, Elizabeth 1 2) Hinely, Megan 13   3) Keller, Sydney 14  4) Chastain, Carley 14

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:27.44       2:41.59



      1) Mordecai, Alexis 13 2) Byrd, Rachel 13    3) Fitzgibbon, Micaela4) Lancaster, Sara 14

 --- BYRD SPRING                      B                    3:04.51      X3:59.91



      1) Mosley, Reagan 14   2) Gubarev, Dasha 12  3) Boley, Frances 14  4) Martin, Victoria 13



Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:38.06       2:32.22



      1) Lane, Jeremiah 13   2) Anderson, Cory 14  3) Eaton, Jacob 13    4) Tygielski, Nicholas

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X4:05.03



      1) Evans, Bradley 13   2) Purves, Chris 13   3) Lyles, Zachary 13  4) Snoddy, TJ 14



Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:37.11       2:40.44



      1) Harmon, Susan 17    2) Luttrell, Anna 15  3) Cucksee, Sarah 15  4) Lindow, Michaila 14

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:23.16            DQ



      1) Kokes, Kelso 15     2) Lancaster, Anna 16 3) Cronise, Alex 13   4) Mcghee, Mary 13



Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:09.06       2:11.22



      1) Jones, Eric A 15    2) Fitzgibbon, Zach 153) Anderson, Christian4) Vickers, Jackson 15

   2 BYRD SPRING                      A                    2:19.64       2:20.09



      1) Frazier, Logan 16   2) Mog, Riley 17      3) Woods, Travis 17   4) Keller, Collin 15

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:32.63



      1) King, Benjamin 15   2) Lane, Jesse 15     3) Spurgeon, Evan 17  4) Lane, Josh 17



Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Lindow, Tess               6 BYRD SPRING                22.01         21.66



   2 Tate, Brooke               6 BYRD SPRING                28.13         24.66



   3 Hinely, Mary               5 BYRD SPRING                26.41         28.09



(Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   4 Brown, Julianna            6 SHERWOOD SWIM TEAM         30.60         29.32



   5 Orcutt, Colby              6 SHERWOOD SWIM TEAM         31.70         30.88



   6 Anderson, Amanda           5 SHERWOOD SWIM TEAM         40.46         41.66





Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Bagwell, Disney            6 BYRD SPRING                40.72        X35.59



 --- Dutton, Madison            6 SHERWOOD SWIM TEAM         45.58        X36.57



 --- Hammer, Emily              6 SHERWOOD SWIM TEAM         48.87        X39.97



 --- Condurso, Ashley           6 SHERWOOD SWIM TEAM         45.22        X42.91



 --- Shaw, Maddie               4 SHERWOOD SWIM TEAM       1:03.68        X57.40





Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, John Allen        6 SHERWOOD SWIM TEAM         18.86         19.25



   2 Amos, Ethan                6 SHERWOOD SWIM TEAM         22.41         23.72



   3 Holtcamp, Mason S          6 SHERWOOD SWIM TEAM         24.52         25.97



   4 Lowe, Joshua               6 BYRD SPRING                25.55         26.46





Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Negast, Luke               6 SHERWOOD SWIM TEAM         30.13        X28.22



 --- Stieglitz, Dylan           5 SHERWOOD SWIM TEAM         35.00        X35.69



 --- Formby, John David D       5 SHERWOOD SWIM TEAM         36.27        X35.91



 --- Roden, Wesley              6 SHERWOOD SWIM TEAM         43.32        X39.29



 --- Wilson, Gracin             5 SHERWOOD SWIM TEAM         54.00        X40.37





Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Holtcamp, Mackenzie L      8 SHERWOOD SWIM TEAM         16.30         16.10



   2 Campbell, Devin            8 SHERWOOD SWIM TEAM         17.49         18.50



   3 Weir, Abigail              7 BYRD SPRING                20.62         21.06



   4 Clark, Katie               8 SHERWOOD SWIM TEAM         25.95         22.07



   5 Luttrell, Victoria         8 BYRD SPRING                22.78         25.07



   6 Przybysz, Catlyn           8 BYRD SPRING                24.72         25.16





Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Seeley, Rachel             7 SHERWOOD SWIM TEAM         27.25        X24.13



 --- Yarbrough, Madison         8 SHERWOOD SWIM TEAM         34.35        X29.47



 --- Johnson, Emily             8 SHERWOOD SWIM TEAM         33.08        X30.37



 --- Frazier, Cheyenne          8 BYRD SPRING                29.66        X30.97



 --- Matson, Emily              8 BYRD SPRING                35.01        X31.47



 --- Evans, Laura               8 SHERWOOD SWIM TEAM         30.77        X32.59



 --- Marr, Lydia                8 SHERWOOD SWIM TEAM         46.98        X39.44



 --- Lowe, Claire               8 BYRD SPRING                46.81        X43.63



 --- Simms, Abbie               8 BYRD SPRING              1:09.53      X1:07.47





Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Gunn, Nathan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         17.88         16.84



   2 Amos, Carson               7 SHERWOOD SWIM TEAM         18.86         19.53



   3 Stieglitz, Maxwell         8 SHERWOOD SWIM TEAM         19.38         19.84



(Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   4 Gubarev, Victor            7 BYRD SPRING                25.72         24.87



   5 Gilbert, Griffin           7 BYRD SPRING                29.87         28.22





Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Formby, Nicholas           8 SHERWOOD SWIM TEAM         25.61        X22.63



 --- Brown, Levi                7 SHERWOOD SWIM TEAM         26.13        X28.63



 --- Marshall, Matthew          8 SHERWOOD SWIM TEAM         27.31        X31.44



 --- Dodd, Brennen              7 SHERWOOD SWIM TEAM         26.47        X31.47



 --- Dutton, Drew               8 SHERWOOD SWIM TEAM         43.69        X39.16





Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, Jessica          10 SHERWOOD SWIM TEAM         35.14         35.12



   2 Vasquez, Emily             9 BYRD SPRING                35.07         35.56



   3 McBrayer, Avery           10 SHERWOOD SWIM TEAM         34.32         35.81



   4 Hinely, Emma               9 BYRD SPRING                37.97         38.94



   5 McAfee, Natalie           10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         39.10



   6 McDonald, Sydney          10 BYRD SPRING                40.94         42.72





Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Madison, Megan            10 SHERWOOD SWIM TEAM         44.23        X41.38



 --- Madison, Sarah             9 SHERWOOD SWIM TEAM         53.83        X47.63



 --- Seeley, Anna              10 SHERWOOD SWIM TEAM         53.18        X51.12



 --- Przybysz, Emory           10 BYRD SPRING                54.94        X51.22



 --- Chapman, Juli              9 SHERWOOD SWIM TEAM         54.78        X51.72



 --- Mosley, Miranda            9 BYRD SPRING                56.50        X59.19



 --- Tate, Alex                 9 BYRD SPRING                   NT      X1:00.50



 --- Baldwin, Jenny             9 SHERWOOD SWIM TEAM       1:01.04      X1:01.00



 --- Peyton, Emily              9 SHERWOOD SWIM TEAM       1:03.07      X1:01.71



 --- Jones, Lauren             10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:18.23      X1:11.07



 --- Roden, Alexia              9 BYRD SPRING                   NT      X1:17.18





Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Vasquez, Sam              10 BYRD SPRING                28.78         29.75



   2 Orcutt, Daniel            10 SHERWOOD SWIM TEAM         31.43         32.66



   3 Lindow, Jackson           10 BYRD SPRING                35.53         36.25



   4 Clark, Carey              10 SHERWOOD SWIM TEAM         42.54         37.40



   5 Vickers, Carter           10 SHERWOOD SWIM TEAM         39.55         38.97



   6 Williams, Campbell        10 BYRD SPRING                43.91         47.22





Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Zabel, Richard            10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X41.47



 --- Bartley, Ty               10 SHERWOOD SWIM TEAM         45.95        X42.60



 --- Byrd, Hugh                 9 SHERWOOD SWIM TEAM         43.16        X46.00



 --- Weir, Andrew               9 BYRD SPRING                51.25        X46.87



 --- Dodd, Dustin              10 SHERWOOD SWIM TEAM         52.45        X47.25



 --- Gilbert, Dillon            9 BYRD SPRING                56.66        X51.46



 --- Roden, Tommie              9 SHERWOOD SWIM TEAM         52.40        X53.62



 --- King, Sam                 10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X56.34



(Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Campbell, Connor          10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:04.31      X1:03.21



 --- Marr, Douglas              9 SHERWOOD SWIM TEAM       1:14.59      X1:09.59





Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Booth, Elaine             12 BYRD SPRING                32.63         32.29



   2 McDonald, Haley           12 BYRD SPRING                33.90         34.22



   3 Orcutt, Jackie            12 SHERWOOD SWIM TEAM         35.16         34.59



   4 Lindow, Cassidy           12 BYRD SPRING                34.75         35.75



   5 Maddox, Logan             11 SHERWOOD SWIM TEAM         36.79         37.63



   6 Stieglitz, Caroline       11 SHERWOOD SWIM TEAM         41.92         38.34





Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Carriger, Catie           12 BYRD SPRING                38.66        X37.47



 --- Cooper, Sarah             12 BYRD SPRING                37.67        X38.37



 --- Gibson, Helen             11 BYRD SPRING                36.45        X38.56



 --- Chastain, Claire          11 BYRD SPRING                49.75        X48.88



 --- Gresham, Cara             11 BYRD SPRING                45.50        X51.32



 --- Reardon, Katherine        11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X55.15



 --- Franck, Hannah            11 SHERWOOD SWIM TEAM       1:15.33      X1:10.25





Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Mitchell        12 SHERWOOD SWIM TEAM         33.16         32.25



   2 Williams, Carter          12 BYRD SPRING                32.18         33.37



   3 Hinely, Joseph            11 BYRD SPRING                34.28         34.19



   4 Traller, Greg             11 BYRD SPRING                35.22         36.31



   5 Marshall, Zachary         12 SHERWOOD SWIM TEAM         46.28         40.50



   6 Snoddy, Timothy           11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         43.16





Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Jones, Sammy A            12 SHERWOOD SWIM TEAM         41.02        X42.81



 --- Williams, Jacob           11 SHERWOOD SWIM TEAM         44.78        X43.56



 --- Conner, Taylor            12 SHERWOOD SWIM TEAM         46.12        X43.97



 --- Horton, Bradley           12 SHERWOOD SWIM TEAM         54.50        X53.34



 --- Boley, Cameron            11 BYRD SPRING                51.29      X1:04.97



 --- Evans, Michael            12 SHERWOOD SWIM TEAM       1:12.47      X1:14.84





Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hinely, Megan             13 BYRD SPRING                27.87         27.88



   2 Keller, Sydney            14 BYRD SPRING                29.90         30.91



   3 Lancaster, Sara           14 SHERWOOD SWIM TEAM         32.82         32.28



   4 Chastain, Carley          14 BYRD SPRING                33.72         34.75



   5 Cronise, Alex             13 SHERWOOD SWIM TEAM         37.42         35.56



   6 Mordecai, Alexis          13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         36.47





Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Boley, Frances            14 BYRD SPRING                39.47        X41.94



 --- Martin, Victoria          13 BYRD SPRING                42.38        X44.75





Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Eaton, Jacob              13 SHERWOOD SWIM TEAM         30.21        J29.10



   2 Anderson, Cory            14 SHERWOOD SWIM TEAM         29.14        J28.94



   3 Frazier, Dominic          13 BYRD SPRING                36.69        J37.22



   4 Lane, Jeremiah            13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        J37.75





Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Snoddy, TJ                14 SHERWOOD SWIM TEAM         43.95        X40.66



 --- Evans, Bradley            13 SHERWOOD SWIM TEAM         54.05        X51.35





Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kokes, Kelso              15 SHERWOOD SWIM TEAM         28.27         28.47



   2 Harmon, Susan             17 BYRD SPRING                30.75         30.91



   3 Lancaster, Anna           16 SHERWOOD SWIM TEAM         31.72         32.19



   4 Luttrell, Anna            15 BYRD SPRING                32.12         35.25





Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mog, Riley                17 BYRD SPRING                22.73         22.68



   2 Anderson, Christian       16 SHERWOOD SWIM TEAM         26.04         26.60



   3 Lane, Josh                17 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         28.15



   4 Woods, Travis             17 BYRD SPRING                28.34         29.00



   5 Lane, Jesse               15 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         29.03





Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- King, Benjamin            15 SHERWOOD SWIM TEAM         44.09        X41.63





Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Campbell, Devin            8 SHERWOOD SWIM TEAM         32.60         20.35



   2 Clark, Katie               8 SHERWOOD SWIM TEAM         24.13         25.03



   3 Weir, Abigail              7 BYRD SPRING                31.03         29.13



   4 McBrayer, Alyse            8 SHERWOOD SWIM TEAM         32.41         30.75



   5 Lindow, Tess               6 BYRD SPRING                33.22         31.81



   6 Przybysz, Catlyn           8 BYRD SPRING                40.10         35.81





Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Gunn, Nathan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         27.17         27.19



   2 Williams, Collin           8 BYRD SPRING                31.27         28.81



   3 Stogner, John Allen        6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         30.72



   4 Conner, Garrett            8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         31.78



   5 Gubarev, Victor            7 BYRD SPRING                38.17         38.84





Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Purves, Leah              10 SHERWOOD SWIM TEAM         56.18         55.22



   2 McBrayer, Avery           10 SHERWOOD SWIM TEAM         57.04         55.59



   3 McAfee, Natalie           10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         56.69



   4 McDonald, Sydney          10 BYRD SPRING              1:04.10       1:03.75



   5 Booth, Kit                10 BYRD SPRING              1:03.37       1:04.78



(Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Evans, Brittany            9 BYRD SPRING                   NT            DQ





Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stieglitz, Westin          9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         47.19



   2 Weis, Brandon              9 SHERWOOD SWIM TEAM         51.95         49.37



   3 Clark, Carey              10 SHERWOOD SWIM TEAM         47.46         49.43



   4 Gibson, Ethan              9 BYRD SPRING                59.00         59.85



   5 Simms, Jesse              10 BYRD SPRING              1:04.66       1:00.28



   6 Chastain, Ethan            9 BYRD SPRING                   NT       1:29.50





Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 McDonald, Haley           12 BYRD SPRING                41.43         41.84



   2 Orcutt, Jackie            12 SHERWOOD SWIM TEAM         44.93         42.25



   3 Booth, Elaine             12 BYRD SPRING                43.75         43.03



   4 Gubarev, Dasha            12 BYRD SPRING                48.90         45.90



   5 Weis, Emily               11 SHERWOOD SWIM TEAM         47.55         45.97



   6 Eaton, Casey              11 SHERWOOD SWIM TEAM         46.45         46.18





Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Mitchell        12 SHERWOOD SWIM TEAM         41.98         42.47



   2 Manush, Ben               11 BYRD SPRING                44.62         45.09



   3 Williams, Carter          12 BYRD SPRING                45.65         46.94



   4 Marshall, Zachary         12 SHERWOOD SWIM TEAM         53.49         51.84



   5 Traller, Greg             11 BYRD SPRING                   NT         52.47



   6 Fitzgibbon, Jackson       11 SHERWOOD SWIM TEAM         56.40         52.50





Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hinely, Megan             13 BYRD SPRING                35.21        J35.04



   2 Fitzgibbon, Micaela       14 SHERWOOD SWIM TEAM         39.91        J39.66



   3 Keller, Sydney            14 BYRD SPRING                40.88        J40.40



   4 Lindow, Michaila          14 BYRD SPRING                45.56        J44.15



   5 Lancaster, Sara           14 SHERWOOD SWIM TEAM         42.85        J44.09



   6 Byrd, Rachel              13 SHERWOOD SWIM TEAM         45.41        J44.38





Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Cory            14 SHERWOOD SWIM TEAM         39.30         38.44



   2 Tygielski, Nicholas       14 SHERWOOD SWIM TEAM         46.05         46.60



   3 Lane, Jeremiah            13 SHERWOOD SWIM TEAM         49.30         48.40



   4 Frazier, Dominic          13 BYRD SPRING                58.09       1:04.12





Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kokes, Kelso              15 SHERWOOD SWIM TEAM         36.29         36.00



   2 Lancaster, Anna           16 SHERWOOD SWIM TEAM         39.52         42.22



   3 Carriger, Sydney          15 BYRD SPRING                46.59         46.59



   4 Harmon, Susan             17 BYRD SPRING                47.10         47.06



   5 Cucksee, Sarah            15 BYRD SPRING                54.84         54.69





Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mog, Riley                17 BYRD SPRING                30.87         33.25



   2 Fitzgibbon, Zach          15 SHERWOOD SWIM TEAM         37.44         38.44



   3 Vickers, Jackson          15 SHERWOOD SWIM TEAM         44.67         40.37



   4 Jones, Eric A             15 SHERWOOD SWIM TEAM         40.89         41.56



   5 Frazier, Logan            16 BYRD SPRING              1:00.90         53.87





Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:10.53       1:13.62



      1) Stieglitz, Maxwell  2) Campbell, Devin W8 3) Gunn, Nathan M8    4) Holtcamp, Mackenzie

   2 BYRD SPRING                      A                    1:31.36       1:46.16



      1) Lindow, Tess W6     2) Gubarev, Victor M7 3) Lowe, Joshua M6    4) Weir, Abigail W7

 --- BYRD SPRING                      B                    1:43.09      X1:44.72



      1) Williams, Collin M8 2) Gilbert, Griffin M73) Luttrell, Victoria 4) Przybysz, Catlyn W8

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                    1:26.35      X1:49.44



      1) Stogner, John Allen 2) Brown, Julianna W6 3) Brown, Levi M7     4) Negast, Luke M6

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                    1:35.74      X2:36.50



      1) Amos, Carson M7     2) Anderson, Amanda W53) Condurso, Ashley W64) Formby, John David



Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:20.44       2:18.25



      1) McBrayer, Avery W10 2) Stogner, Jessica W13) Stieglitz, Westin M4) Orcutt, Daniel M10

   2 BYRD SPRING                      A                    2:17.35       2:20.84



      1) Vasquez, Emily W9   2) Lindow, Jackson M103) Hinely, Emma W9    4) Vasquez, Sam M10

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:47.48



      1) McAfee, Natalie W10 2) Weis, Brandon M9   3) Madison, Megan W10 4) Clark, Carey M10

 --- BYRD SPRING                      B                    2:48.60      X3:04.19



      1) Simms, Jesse M10    2) Williams, Campbell 3) McDonald, Sydney W14) Evans, Brittany W9

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:15.81



      1) Hammer, Kayla W10   2) McAfee, Connor M10 3) Byrd, Hugh M9      4) Baldwin, Jenny W9

 --- BYRD SPRING                      C                    3:34.69      X3:20.85



      1) Chastain, Ethan M9  2) Gilbert, Dillon M9 3) Booth, Kit W10     4) Przybysz, Emory W10



Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:12.99       2:18.78



      1) Booth, Elaine W12   2) McDonald, Haley W123) Hinely, Joseph M11 4) Williams, Carter M1

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:19.77       2:24.06



      1) Orcutt, Jackie W12  2) Fitzgibbon, Jackson3) Maddox, Logan W11  4) Anderson, Mitchell

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:20.78



      1) Jones, Sammy A M12  2) Weis, Emily W11    3) Williams, Hannah W14) Horton, Bradley M12

 --- BYRD SPRING                      B                    2:59.15      X3:21.06



      1) Boley, Cameron M11  2) Gibson, Joseph M11 3) Lindow, Cassidy W124) Luttrell, Holly W12

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:39.96



      1) Pearman, Samantha W 2) Reardon, Katherine 3) Williams, Jacob M114) Evans, Michael M12



Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:02.97       2:09.50



      1) Eaton, Jacob M13    2) Lancaster, Sara W143) Fitzgibbon, Micaela4) Anderson, Cory M14

   2 BYRD SPRING                      A                    1:58.92       2:15.00



      1) Keller, Sydney W14  2) Manush, Ben M11    3) Frazier, Dominic M14) Hinely, Megan W13

(Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:48.00



      1) Cronise, Alex W13   2) Lyles, Zachary M13 3) Mcghee, Mary W13   4) Evans, Bradley M13



Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    1:53.94       1:57.25



      1) Woods, Travis M17   2) Luttrell, Anna W15 3) Harmon, Susan W17  4) Mog, Riley M17

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:57.33       2:00.56



      1) Kokes, Kelso W15    2) Jones, Eric A M15  3) Lancaster, Anna W164) Anderson, Christian

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:17.84



      1) Crumbley, Anna Morg 2) Spurgeon, Evan M17 3) Snoddy, Sarah W16  4) Lane, Josh M17



Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Campbell, Devin            8 SHERWOOD SWIM TEAM         19.86         21.34



   2 Holtcamp, Mackenzie L      8 SHERWOOD SWIM TEAM         20.86         21.53



   3 McBrayer, Alyse            8 SHERWOOD SWIM TEAM         32.04         25.03



   4 Mosley, Claire             8 BYRD SPRING                28.02         27.03



   5 Weir, Abigail              7 BYRD SPRING                31.69         29.81



   6 Luttrell, Victoria         8 BYRD SPRING                33.95         32.50





Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Gunn, Nathan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         22.23        J22.59



   2 Stieglitz, Maxwell         8 SHERWOOD SWIM TEAM         23.24        J23.62



   3 Liddie, Evan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         33.73        J29.53



   4 Gilbert, Griffin           7 BYRD SPRING                   NT        J35.28



   5 Lowe, Joshua               6 BYRD SPRING                39.65        J44.50



   6 Williams, Collin           8 BYRD SPRING                   NT        J35.43





Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, Jessica          10 SHERWOOD SWIM TEAM         45.21         42.72



   2 McBrayer, Avery           10 SHERWOOD SWIM TEAM         51.84         43.13



   3 Vasquez, Emily             9 BYRD SPRING                44.48         46.50



   4 Hinely, Emma               9 BYRD SPRING                49.37         48.60



   5 McDonald, Sydney          10 BYRD SPRING                57.62         57.75



   6 Peyton, Emily              9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:08.91





Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Vasquez, Sam              10 BYRD SPRING                37.32         37.33



   2 Stieglitz, Westin          9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         39.72



   3 Lindow, Jackson           10 BYRD SPRING                42.72         44.33



   4 Meredith, Weston          10 SHERWOOD SWIM TEAM         51.67         46.75



   5 Simms, Jesse              10 BYRD SPRING                56.94         57.78



 --- Orcutt, Daniel            10 SHERWOOD SWIM TEAM         39.41            DQ





Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Orcutt, Jackie            12 SHERWOOD SWIM TEAM         38.63         38.72



   2 Lindow, Cassidy           12 BYRD SPRING                40.87         38.85



   3 Stieglitz, Caroline       11 SHERWOOD SWIM TEAM         47.34         43.44



   4 Luttrell, Holly           12 BYRD SPRING                42.74         43.84



(Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   5 Gubarev, Dasha            12 BYRD SPRING                   NT         48.40



   6 Pearman, Samantha         12 SHERWOOD SWIM TEAM         51.97         49.50





Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Mitchell        12 SHERWOOD SWIM TEAM         40.27        J39.97



   2 Hinely, Joseph            11 BYRD SPRING                   NT        J40.53



   3 Manush, Ben               11 BYRD SPRING                41.66        J41.50



   4 Baldwin, Thomas           12 SHERWOOD SWIM TEAM         48.90        J49.29



   5 Lane, Josiah              11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      J4:05.91



   6 Gibson, Joseph            11 BYRD SPRING              1:14.88      J1:15.75





Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Byrd, Rachel              13 SHERWOOD SWIM TEAM         39.44         40.75



   2 Kirsch, Elizabeth         14 BYRD SPRING                42.69         42.22



   3 Mosley, Reagan            14 BYRD SPRING                43.50         44.15



   4 Lindow, Michaila          14 BYRD SPRING                43.33         44.16



   5 Mcghee, Mary              13 SHERWOOD SWIM TEAM         53.46         55.40



 --- Fitzgibbon, Micaela       14 SHERWOOD SWIM TEAM         43.95            DQ





Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Cory            14 SHERWOOD SWIM TEAM         35.98         36.75



   2 Eaton, Jacob              13 SHERWOOD SWIM TEAM         58.81         38.66



   3 Frazier, Dominic          13 BYRD SPRING                51.54         50.78



   4 Lyles, Zachary            13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         54.37





Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kokes, Kelso              15 SHERWOOD SWIM TEAM         33.39         33.41



   2 Harmon, Susan             17 BYRD SPRING                   NT         38.09



   3 Luttrell, Anna            15 BYRD SPRING                38.50         42.53



   4 Snoddy, Sarah             16 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         48.69



   5 Cucksee, Sarah            15 BYRD SPRING                53.31         52.00



   6 Crumbley, Anna Morgan     16 SHERWOOD SWIM TEAM         51.56         55.03





Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Christian       16 SHERWOOD SWIM TEAM         34.29         33.06



   2 Lane, Jesse               15 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         35.22



   3 Woods, Travis             17 BYRD SPRING                31.29         35.43



   4 Frazier, Logan            16 BYRD SPRING                46.00         44.07



 --- Spurgeon, Evan            17 SHERWOOD SWIM TEAM            NT            DQ





Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Holtcamp, Mackenzie L      8 SHERWOOD SWIM TEAM         17.05         17.72



   2 Clark, Katie               8 SHERWOOD SWIM TEAM         34.66         23.18



   3 Orcutt, Tori               7 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         30.75



   4 Luttrell, Victoria         8 BYRD SPRING                28.62         30.94



   5 Mosley, Claire             8 BYRD SPRING                42.22         33.87



   6 Przybysz, Catlyn           8 BYRD SPRING                43.35         35.90





Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stieglitz, Maxwell         8 SHERWOOD SWIM TEAM         27.08         22.84



   2 Stogner, John Allen        6 SHERWOOD SWIM TEAM         23.37         23.06



   3 Williams, Collin           8 BYRD SPRING                28.40         30.41



   4 Liddie, Evan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         30.02         30.53



   5 Gilbert, Griffin           7 BYRD SPRING                   NT         46.97



   6 Lowe, Joshua               6 BYRD SPRING                   NT       1:01.31





Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, Jessica          10 SHERWOOD SWIM TEAM         41.89         40.75



   2 Vasquez, Emily             9 BYRD SPRING                44.41         45.19



   3 McAfee, Natalie           10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         46.78



   4 Gilmore, Shannon          10 SHERWOOD SWIM TEAM         54.44         50.16



   5 Hinely, Emma               9 BYRD SPRING                   NT         51.06



   6 Booth, Kit                10 BYRD SPRING              1:01.03       1:01.28





Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Orcutt, Daniel            10 SHERWOOD SWIM TEAM         35.83         34.57



   2 Vasquez, Sam              10 BYRD SPRING                37.32         35.91



   3 Stieglitz, Westin          9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         37.25



   4 Lindow, Jackson           10 BYRD SPRING                45.03         46.04



   5 McAfee, Connor            10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         49.85



   6 Gibson, Ethan              9 BYRD SPRING              1:01.97         57.97





Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Booth, Elaine             12 BYRD SPRING                   NT         41.60



   2 McDonald, Haley           12 BYRD SPRING                39.59         42.06



   3 Stieglitz, Caroline       11 SHERWOOD SWIM TEAM         45.43         43.16



   4 Lindow, Cassidy           12 BYRD SPRING                46.53         45.34



   5 Eaton, Casey              11 SHERWOOD SWIM TEAM         51.15         45.88



   6 Maddox, Logan             11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         46.34





Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Manush, Ben               11 BYRD SPRING                37.56         38.68



   2 Williams, Carter          12 BYRD SPRING                39.41         42.56



   3 Mordecai, Lucas           11 SHERWOOD SWIM TEAM         41.22         44.75



   4 Hinely, Joseph            11 BYRD SPRING                42.86         48.62



   5 Fitzgibbon, Jackson       11 SHERWOOD SWIM TEAM         47.37         50.31



   6 Marshall, Zachary         12 SHERWOOD SWIM TEAM         57.80         51.81





Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hinely, Megan             13 BYRD SPRING                31.15         31.85



   2 Keller, Sydney            14 BYRD SPRING                31.29         34.59



   3 Fitzgibbon, Micaela       14 SHERWOOD SWIM TEAM         39.42         39.87



   4 Chastain, Carley          14 BYRD SPRING                41.12         41.11



   5 Mordecai, Alexis          13 SHERWOOD SWIM TEAM         39.67         41.16



   6 Byrd, Rachel              13 SHERWOOD SWIM TEAM       1:01.32         45.81





Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Eaton, Jacob              13 SHERWOOD SWIM TEAM         35.87         34.25



   2 Tygielski, Nicholas       14 SHERWOOD SWIM TEAM         43.09         40.22



   3 Purves, Chris             13 SHERWOOD SWIM TEAM         49.36         48.12





Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Lancaster, Mary Kate      17 SHERWOOD SWIM TEAM         33.93         38.37



   2 Luttrell, Anna            15 BYRD SPRING                41.47         41.00



   3 Cucksee, Sarah            15 BYRD SPRING                44.29         46.19



   4 Lancaster, Anna           16 SHERWOOD SWIM TEAM         35.80         51.72





Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mog, Riley                17 BYRD SPRING                25.99         26.88



   2 Anderson, Christian       16 SHERWOOD SWIM TEAM         28.96         29.38



   3 Woods, Travis             17 BYRD SPRING                32.56         34.12



   4 Fitzgibbon, Zach          15 SHERWOOD SWIM TEAM         33.85         36.00



   5 Vickers, Jackson          15 SHERWOOD SWIM TEAM         36.28         40.16



 --- Frazier, Logan            16 BYRD SPRING                55.15            DQ





Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:21.65       1:20.22



      1) Campbell, Devin 8   2) McBrayer, Alyse 8  3) Orcutt, Tori 7     4) Holtcamp, Mackenzie

   2 BYRD SPRING                      A                    1:30.13       1:41.13



      1) Weir, Abigail 7     2) Lindow, Tess 6     3) Luttrell, Victoria 4) Przybysz, Catlyn 8

 --- BYRD SPRING                      B                    1:50.26      X1:57.55



      1) Mosley, Claire 8    2) Hinely, Mary 5     3) Tate, Brooke 6     4) Frazier, Cheyenne 8

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X2:06.69



      1) Seeley, Rachel 7    2) Brown, Julianna 6  3) Orcutt, Colby 6    4) Yarbrough, Madison

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:08.31



      1) Clark, Katie 8      2) Evans, Laura 8     3) Johnson, Emily 8   4) Marr, Lydia 8

 --- BYRD SPRING                      C                    2:33.63      X3:04.91



      1) Simms, Abbie 8      2) Matson, Emily 8    3) Bagwell, Disney 6  4) Lowe, Claire 8



Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:14.98       1:20.25



      1) Stogner, John Allen 2) Stieglitz, Maxwell 3) Amos, Carson 7     4) Gunn, Nathan 8

   2 BYRD SPRING                      A                    1:44.32       1:47.07



      1) Williams, Collin 8  2) Lowe, Joshua 6     3) Gubarev, Victor 7  4) Gilbert, Griffin 7

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT           XDQ



      1) Conner, Garrett 8   2) Liddie, Evan 8     3) Formby, Nicholas 8 4) Brown, Levi 7



Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:51.51       2:38.91



      1) Stogner, Jessica 10 2) Gilmore, Shannon 103) Purves, Leah 10    4) McBrayer, Avery 10

   2 BYRD SPRING                      A                    2:38.23       2:44.37



      1) Hinely, Emma 9      2) McDonald, Sydney 103) Evans, Brittany 9  4) Vasquez, Emily 9

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:25.35



      1) Madison, Megan 10   2) Madison, Sarah 9   3) Peyton, Emily 9    4) McAfee, Natalie 10

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:59.58



      1) Hammer, Kayla 10    2) Seeley, Anna 10    3) Baldwin, Jenny 9   4) Jones, Lauren 10

(Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- BYRD SPRING                      B                         NT      X4:08.94



      1) Booth, Kit 10       2) Mosley, Miranda 9  3) Przybysz, Emory 10 4) Tate, Alex 9



Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:25.76       2:27.97



      1) Stieglitz, Westin 9 2) Meredith, Weston 103) Vickers, Carter 10 4) Orcutt, Daniel 10

   2 BYRD SPRING                      A                    2:27.72       2:34.37



      1) Lindow, Jackson 10  2) Simms, Jesse 10    3) Williams, Campbell 4) Vasquez, Sam 10

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:25.93



      1) Clark, Carey 10     2) Roden, Tommie 9    3) Marr, Douglas 9    4) McAfee, Connor 10

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:28.78



      1) Byrd, Hugh 9        2) Bartley, Ty 10     3) Campbell, Connor 104) King, Sam 10

 --- BYRD SPRING                      B                         NT      X3:35.12



      1) Chastain, Ethan 9   2) Gibson, Ethan 9    3) Gilbert, Dillon 9  4) Weir, Andrew 9



Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:16.28       2:20.41



      1) McDonald, Haley 12  2) Lindow, Cassidy 12 3) Luttrell, Holly 12 4) Booth, Elaine 12

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:21.75       2:30.40



      1) Maddox, Logan 11    2) Eaton, Casey 11    3) Stieglitz, Caroline4) Orcutt, Jackie 12

 --- BYRD SPRING                      B                    2:30.99      X2:37.81



      1) Gibson, Helen 11    2) Cooper, Sarah 12   3) Gubarev, Dasha 12  4) Carriger, Catie 12

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:43.47



      1) Weis, Emily 11      2) Pearman, Samantha 13) Williams, Hannah 114) Franck, Hannah 11



Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:17.15       2:25.19



      1) Manush, Ben 11      2) Traller, Greg 11   3) Hinely, Joseph 11  4) Williams, Carter 12

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:38.04       2:40.72



      1) Fitzgibbon, Jackson 2) Mordecai, Lucas 11 3) Jones, Sammy A 12  4) Anderson, Mitchell

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:14.78



      1) Conner, Taylor 12   2) Lane, Josiah 11    3) Williams, Jacob 11 4) Marshall, Zachary 1



Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:06.96       2:13.38



      1) Keller, Sydney 14   2) Chastain, Carley 143) Lindow, Michaila 144) Hinely, Megan 13

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                         NT       2:21.25



      1) Fitzgibbon, Micaela 2) Lancaster, Sara 14 3) Mordecai, Alexis 134) Byrd, Rachel 13

 --- BYRD SPRING                      B                    2:33.89      X2:43.93



      1) Kirsch, Elizabeth 1 2) Martin, Victoria 133) Mosley, Reagan 14  4) Boley, Frances 14



Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:02.66       2:21.38



      1) Eaton, Jacob 13     2) Tygielski, Nicholas3) Purves, Chris 13   4) Anderson, Cory 14

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:50.72



      1) Snoddy, TJ 14       2) Evans, Bradley 13  3) Lane, Jeremiah 13  4) Baldwin, Thomas 12



Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BYRD SPRING                      A                    2:13.06       2:15.72



      1) Harmon, Susan 17    2) Luttrell, Anna 15  3) Carriger, Sydney 154) Cucksee, Sarah 15

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:11.61       2:19.32



      1) Lancaster, Anna 16  2) Lancaster, Mary Kat3) Crumbley, Anna Morg4) Kokes, Kelso 15



Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:52.91       1:54.41



      1) Jones, Eric A 15    2) Fitzgibbon, Zach 153) Vickers, Jackson 154) Anderson, Christian

   2 BYRD SPRING                      A                    1:58.31       1:57.69



      1) Woods, Travis 17    2) Frazier, Logan 16  3) Keller, Collin 15  4) Mog, Riley 17

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:10.78



      1) King, Benjamin 15   2) Lane, Josh 17      3) Lane, Jesse 15     4) Spurgeon, Evan 17







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Sherwood Swim Team                  344      2. Byrd Spring                          209

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org