Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                  2009 Camelot vs Peidmont - 6/24/2009

                                                Results 6/24/2009



                       Final Score:Camelot                             298

                                   Piedmont Piranhas                   255



Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    1:35.94       1:37.59



      1) Putman, Haley 8     2) Hu, Alison 8       3) Paul, Emily 7      4) Phillips, Keri 8

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:39.40       1:42.33



      1) Monk, Mary Beth 7   2) Monk, Anna 8       3) Strankman, Cole Eli4) Hepler, Hallie 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:21.30      X2:19.57



      1) Hale, Emily 8       2) Hickman, Darby 7   3) Speigle, Jillian 7 4) Soprano, Liz 8



Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:25.96       1:41.35



      1) Nurre, Alexander 7  2) Jackson, Gabe 8    3) Werth, Benjamin 8  4) Herring, Wylder 8

   2 CAMELOT                          A                    2:12.63       2:19.57



      1) MacDonald, Trevor 8 2) Stokes, Christopher3) Thorington, Jake 7 4) VanAllen, Hudson 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:55.49      X2:59.20



      1) Young, Garrett 7    2) Burns, Andrew 7    3) Huttula, Matthew 7 4) Rist, Alex 7

 --- CAMELOT                          C                         NT      X4:21.96



      1) Bowman, Jack 6      2) Lewis, Jes 5       3) Swann, Eli 6       4) Skonieczny, Caden 5

 --- CAMELOT                          B                         NT      X4:31.83



      1) Stokes, Nicholaus 6 2) Sherman, Casey 7   3) Turner, Evan 7     4) Stokes, John Thomas



Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:57.97       2:57.71



      1) Thorington, Taylor  2) Woody, Mae Mae 10  3) Taylor, Azette 10  4) Taylor, Afura 10

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:59.38       3:07.69



      1) Warner, Elle 10     2) Monk, Abby 10      3) Bell, Maria 10     4) Burns, Emma 9

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:56.43      X4:01.43



      1) Nunn, Julie 9       2) Ledyard, Kate 9    3) Perez, Makayla 9   4) Bohannan, Caroline

 --- CAMELOT                          B                    5:22.54      X4:50.66



      1) Swann, Caroline 9   2) Swann, Kaytlin 9   3) Durham, Bailey 10  4) Bader, Torey 10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                C                    6:10.35      X4:59.39



      1) Shores, Camryn 9    2) Huttula, Erin 10   3) Bradford, Maddie 9 4) Sims, Carley 9



Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    3:09.47       3:08.85



      1) Smith, Austin 10    2) Nurre, Nicholas 10 3) Overbeek, Cade 10  4) McEwen, Hunter 10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                         NT      X4:09.07



      1) Harton, Hunter 10   2) Judge, Joseph 9    3) Bell, Robert 10    4) Rist, Nicholas 10

 --- CAMELOT                          B                    4:23.43      X5:21.86



      1) Boerner, William 10 2) Dunn, Clark 10     3) Turner, Ethan 9    4) Davis, Trevor 10

 --- CAMELOT                          A                    3:42.00            DQ



      1) Hayes, Garren 10    2) Butler, Willem 9   3) Wheeless, Collin 9 4) Hurley, Scott 10



Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:48.31       2:46.69



      1) Paul, Erin 11       2) Woody, Maddie 11   3) Lewis, Erica 12    4) Currie, Allie 12

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:47.48       2:59.70



      1) Hepler, Hannah 12   2) Jackson, Abbi 12   3) Ledyard, Ann 12    4) Smith, Lisa 12

 --- CAMELOT                          B                    3:18.57      X3:18.18



      1) VanAllen, Hannah 11 2) Crain, Anna 11     3) Turner, McKenzie 114) Hurley, Elizabeth 1

 --- CAMELOT                          C                    4:33.84      X4:06.97



      1) Mcgough, Aylin 11   2) Mulqueen, Alicia 113) Swann, Anna 11     4) MacDonald, Sam 11



Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    3:04.77       3:32.41



      1) Meagher, Kaegan 11  2) Hollihan, David 11 3) Fulmer, Bret 11    4) Rivette, James 12

 --- CAMELOT                          B                    4:57.19      X2:43.09



      1) Gehrdes, Nicholas 1 2) Hagan, Colten 11

 --- PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:57.11      X2:53.43



      1) Bohannan, Ryan 12   2) Herring, Jackson 113) Baldwin, Spencer 114) Anderson, Max 11



Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:38.66       2:40.17



      1) Wire, Allison 14    2) Hickman, Emily 13  3) Nunn, Kate 13      4) Van Peursem, Laura

   2 CAMELOT                          A                    2:47.99       2:48.91



      1) Currie, Sarah 13    2) Zimmerman, Ansley 13) Stone, Jordan 14   4) Carter, Kayla 14



Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:29.26       2:28.85



      1) Prasher, Karl 14    2) Ogden, Devin 13    3) Garrett, Dustin 14 4) Gehrdes, Chuck 13

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:36.55       2:34.08



      1) Bohannan, Evan 14   2) Baldwin, Parker 13 3) Smith, John 13     4) Strankman, Stone 13

 --- CAMELOT                          B                         NT      X2:57.99



      1) Sparkman, Nick 14   2) Ellis, Ross 13     3) Jones, Steven 13



Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:17.70       2:26.46



      1) Kittredge, Krys 16  2) Woody, Marley 15   3) Smith, Callie 15   4) Newman, Iman 16

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:41.62       2:47.92



      1) Warner, Hannah 15   2) Nalley, Lindsey 15 3) Hahneman, Lilly 15 4) Warner, Sarah 15



Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:23.34       2:28.75



      1) Scrip, Steven 16    2) West, James 16     3) Nalley, Andrew 17  4) Stuart, Philip 16

 --- CAMELOT                          A                    2:09.11            DQ



      1) Hollihan, Brad 15   2) Butler, Keegan 17  3) Taylor, Tehuti 16  4) Taylor, Tchaasu 15



Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Nurre, Jane                5 PIEDMONT PIRANHAS          32.68         27.45



   2 Burns, Julia               5 PIEDMONT PIRANHAS          38.68         32.99



   3 Dean, Jill Anne            6 CAMELOT                    36.14         34.22



   4 Askew, Amber               6 CAMELOT                    45.67         41.89



   5 Warner, Kate Duncan        6 PIEDMONT PIRANHAS          34.75         42.02



   6 Swann, Emma Grace          4 CAMELOT                  2:01.78       2:24.49





Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Moss, Emma                 5 PIEDMONT PIRANHAS             NT        X37.44



 --- Poplin, Alice              4 PIEDMONT PIRANHAS        1:04.10      X1:04.39





Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stokes, Nicholaus          6 CAMELOT                    27.47         29.38



(Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Shores, James              6 PIEDMONT PIRANHAS          32.26         31.16



   3 Schomburg, Luke            5 PIEDMONT PIRANHAS          36.04         41.78



   4 Bowman, Jack               6 CAMELOT                    49.27         42.36



   5 Martin, Caleb              6 PIEDMONT PIRANHAS          41.17         44.46



   6 Swann, Eli                 6 CAMELOT                    59.07         51.59





Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Caroll, Hayden             6 PIEDMONT PIRANHAS          47.70        X39.45



 --- Lewis, Jes                 5 CAMELOT                    54.00        X50.31



 --- Skonieczny, Caden          5 CAMELOT                  1:05.24      X1:01.05



 --- Stokes, John Thomas        5 CAMELOT                  2:08.51      X2:26.48





Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hu, Alison                 8 CAMELOT                    18.06         18.19



   2 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          18.94         19.55



   3 Phillips, Keri             8 CAMELOT                    26.23         21.59



   4 Paul, Emily                7 CAMELOT                    20.03         21.69



   5 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          20.17         22.20



   6 Hepler, Hallie             7 PIEDMONT PIRANHAS          22.24         23.45





Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Hale, Emily                8 PIEDMONT PIRANHAS          26.28        X27.63



 --- Hickman, Darby             7 PIEDMONT PIRANHAS          31.67        X29.19



 --- Soprano, Liz               8 PIEDMONT PIRANHAS          25.84        X31.66



 --- Schomburg, Sarah           7 PIEDMONT PIRANHAS          32.00        X34.08



 --- Poplin, Helen              7 PIEDMONT PIRANHAS          37.50        X42.11





Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          17.38         18.77



   2 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          18.91         19.43



   3 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          19.15         19.76



   4 Thorington, Jake           7 CAMELOT                    26.03         24.35



   5 VanAllen, Hudson           7 CAMELOT                    25.72         26.59



   6 Stokes, Christopher        8 CAMELOT                       NT         32.22





Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Young, Garrett             7 PIEDMONT PIRANHAS          26.32        X28.63



 --- Burns, Andrew              7 PIEDMONT PIRANHAS          31.57        X30.87



 --- Huttula, Matthew           7 PIEDMONT PIRANHAS          31.08        X33.30



 --- Sherman, Casey             7 CAMELOT                    36.96        X33.53



 --- Rist, Alex                 7 PIEDMONT PIRANHAS          37.53        X45.18



 --- Turner, Evan               7 CAMELOT                    42.18        X48.17



 --- Grover, Samuel             7 CAMELOT                    53.65        X48.46



 --- Elliot, David              7 CAMELOT                       NT      X1:01.43





Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bell, Maria               10 PIEDMONT PIRANHAS          35.29         36.28



(Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Taylor, Afura             10 CAMELOT                    37.65         37.25



   3 Woody, Mae Mae            10 CAMELOT                    39.77         40.13



   4 Thorington, Taylor        10 CAMELOT                    39.68         41.04



   5 Warner, Elle              10 PIEDMONT PIRANHAS          41.17         41.95



   6 Monk, Abby                10 PIEDMONT PIRANHAS          41.51         42.45





Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Perez, Makayla             9 PIEDMONT PIRANHAS          43.68        X46.16



 --- Bader, Torey              10 CAMELOT                    57.76        X52.84



 --- Bradford, Maddie           9 PIEDMONT PIRANHAS          54.18        X53.03



 --- Bohannan, Caroline         9 PIEDMONT PIRANHAS          53.59        X54.00



 --- Sims, Carley               9 PIEDMONT PIRANHAS        1:00.93        X59.77



 --- Duckwitz, Kaylee           9 CAMELOT                  1:24.25      X1:07.97



 --- Lynch, Emma                9 PIEDMONT PIRANHAS        1:03.27      X1:08.99



 --- Huttula, Erin             10 PIEDMONT PIRANHAS        1:12.74      X1:13.01



 --- Durham, Bailey            10 CAMELOT                  1:13.44      X1:18.32



 --- Swann, Kaytlin             9 CAMELOT                  1:15.18      X1:22.56





Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          34.43         35.63



   2 Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          39.31         39.98



   3 Hayes, Garren             10 CAMELOT                    43.34         42.28



   4 McEwen, Hunter            10 PIEDMONT PIRANHAS          42.90         42.96



   5 Wheeless, Collin           9 CAMELOT                    44.72         43.48



   6 Hurley, Scott             10 CAMELOT                    48.73         47.47





Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Bell, Robert              10 PIEDMONT PIRANHAS          52.82        X45.97



 --- Harton, Hunter            10 PIEDMONT PIRANHAS          49.57        X46.88



 --- Judge, Joseph              9 PIEDMONT PIRANHAS          47.94        X47.33



 --- Boerner, William          10 CAMELOT                    53.64        X51.63



 --- Rist, Nicholas            10 PIEDMONT PIRANHAS          51.17        X57.51



 --- Davis, Trevor             10 CAMELOT                    48.91        X59.32



 --- Turner, Ethan              9 CAMELOT                  1:45.71      X1:55.44





Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Paul, Erin                11 CAMELOT                    34.60         34.81



   2 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          33.06         34.89



   3 Lewis, Erica              12 CAMELOT                       NT         35.09



   4 Currie, Allie             12 CAMELOT                    37.05         37.69



   5 Hepler, Hannah            12 PIEDMONT PIRANHAS          39.19         39.28



   6 Jackson, Abbi             12 PIEDMONT PIRANHAS          40.56         41.23





Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Hurley, Elizabeth         12 CAMELOT                    42.77        X41.38



 --- Turner, McKenzie          11 CAMELOT                    42.13        X45.13



 --- Hughes, Syann             11 PIEDMONT PIRANHAS          45.13        X48.19



 --- Lynch, Kathleen           11 PIEDMONT PIRANHAS          46.93        X48.38



(Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Mcgough, Aylin            11 CAMELOT                  1:22.98        X58.04



 --- Mulqueen, Alicia          11 CAMELOT                    58.68        X58.86



 --- MacDonald, Sam            11 CAMELOT                    56.57      X1:00.63





Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hayes, Peyton             11 CAMELOT                    34.10         33.88



   2 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          33.68         34.24



   3 Fulmer, Bret              11 CAMELOT                    35.57         35.31



   4 Anderson, Max             11 PIEDMONT PIRANHAS             NT         36.88



   5 Bohannan, Ryan            12 PIEDMONT PIRANHAS          38.82         40.33



   6 Rivette, James            12 CAMELOT                       NT         49.57





Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Martin, Jake              11 PIEDMONT PIRANHAS          46.75        X46.32



 --- Morgan, Eli               11 PIEDMONT PIRANHAS          41.82        X48.70



 --- Gehrdes, Nicholas         12 CAMELOT                    57.66        X53.01



 --- Hagan, Colten             11 CAMELOT                  1:09.31      X1:05.81





Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          32.58         33.20



   2 Stone, Jordan             14 CAMELOT                       NT         35.16



   3 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          33.48         35.33



   4 Van Peursem, Laura        14 PIEDMONT PIRANHAS          34.83         35.41



   5 Zimmerman, Ansley         13 CAMELOT                    35.33         36.40



   6 Currie, Sarah             13 CAMELOT                    38.59         38.36





Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Rivette, Maria            13 CAMELOT                    51.36        X53.53





Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, John               13 PIEDMONT PIRANHAS          29.24         29.61



   2 Gehrdes, Chuck            13 CAMELOT                    30.69         31.31



   3 Garrett, Dustin           14 CAMELOT                       NT         32.04



   4 Prasher, Karl             14 CAMELOT                    34.44         33.89



   5 Bohannan, Evan            14 PIEDMONT PIRANHAS          33.82         34.49



   6 Strankman, Stone          13 PIEDMONT PIRANHAS          33.89         34.50





Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Ellis, Ross               13 CAMELOT                    39.16        X38.63





Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Newman, Iman              16 CAMELOT                    29.25         30.54



   2 Smith, Callie             15 CAMELOT                    31.09         31.97



   3 Woody, Marley             15 CAMELOT                    32.53         32.44



   4 Warner, Sarah             15 PIEDMONT PIRANHAS             NT         33.84



   5 Warner, Hannah            15 PIEDMONT PIRANHAS          35.70         34.25



   6 Nalley, Lindsey           15 PIEDMONT PIRANHAS          35.28         35.99





Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Taylor, Tehuti            16 CAMELOT                    26.59         26.44



   2 Taylor, Tchaasu           15 CAMELOT                    27.66         28.72



   3 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          28.03         29.75



   4 Butler, Keegan            17 CAMELOT                       NT         30.32



   5 Scrip, Steven             16 PIEDMONT PIRANHAS          29.58         31.54



   6 Stuart, Philip            16 PIEDMONT PIRANHAS          31.01         32.33





Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hu, Alison                 8 CAMELOT                    22.36         22.71



   2 Putman, Haley              8 CAMELOT                    29.06         29.22



   3 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          30.15         29.54



   4 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          26.78         29.95



   5 Phillips, Keri             8 CAMELOT                    31.31         33.13



   6 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          29.18         36.19





Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          24.88         26.87



   2 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          26.64         28.89



   3 Nurre, Alexander           7 PIEDMONT PIRANHAS          30.31         32.43



   4 Stokes, Christopher        8 CAMELOT                    39.15         39.94



   5 VanAllen, Hudson           7 CAMELOT                    41.03         41.32



   6 MacDonald, Trevor          8 CAMELOT                    45.34         50.82





Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Woody, Mae Mae            10 CAMELOT                    46.37         47.22



   2 Taylor, Azette            10 CAMELOT                    48.41         49.68



   3 Taylor, Afura             10 CAMELOT                    50.06         50.25



   4 Bell, Maria               10 PIEDMONT PIRANHAS          50.08         50.26



   5 Monk, Abby                10 PIEDMONT PIRANHAS          57.85         59.23



   6 Ledyard, Kate              9 PIEDMONT PIRANHAS        1:03.09       1:03.51





Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          52.92         52.34



   2 Butler, Willem             9 CAMELOT                    57.74         59.75



   3 Hayes, Garren             10 CAMELOT                  1:03.01       1:02.88



   4 Dunn, Clark               10 CAMELOT                  1:07.26       1:05.12



   5 Judge, Joseph              9 PIEDMONT PIRANHAS             NT       1:05.67



 --- Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          53.00            DQ





Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          40.83         42.69



   2 Paul, Erin                11 CAMELOT                    50.47         50.07



   3 Woody, Maddie             11 CAMELOT                    50.16         50.75



   4 Hepler, Hannah            12 PIEDMONT PIRANHAS          54.81         51.49



   5 VanAllen, Hannah          11 CAMELOT                    52.66         51.62



   6 Jackson, Abbi             12 PIEDMONT PIRANHAS          45.92         51.87





Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          46.41         49.19



   2 Fulmer, Bret              11 CAMELOT                    55.69         51.50



   3 Bohannan, Ryan            12 PIEDMONT PIRANHAS          56.01         58.17



   4 Hollihan, David           11 CAMELOT                  1:13.02       1:11.07



   5 Weathers, James           11 CAMELOT                    58.75       1:38.03





Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Zimmerman, Ansley         13 CAMELOT                    44.03         44.77



   2 Tecza, Abby               14 PIEDMONT PIRANHAS          46.33         44.88



   3 Stone, Jordan             14 CAMELOT                    43.91         45.32



   4 Van Peursem, Laura        14 PIEDMONT PIRANHAS          47.84         47.77



   5 Lynch, Ailish             13 PIEDMONT PIRANHAS          48.24         48.29



   6 Carter, Kayla             14 CAMELOT                    54.28         53.12





Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Ogden, Devin              13 CAMELOT                    43.32         44.16



   2 Gehrdes, Chuck            13 CAMELOT                    45.00         44.35



   3 Sparkman, Nick            14 CAMELOT                    49.46         48.59



   4 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          48.53         50.62



   5 Strankman, Stone          13 PIEDMONT PIRANHAS          55.96         56.81





Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Woody, Marley             15 CAMELOT                    39.17         41.94



   2 Kittredge, Krys           16 CAMELOT                    41.15         42.51



   3 Haines, Chelsea           17 CAMELOT                    42.41         45.90



   4 Nalley, Lindsey           15 PIEDMONT PIRANHAS          45.68         46.42



   5 Martin, Jamie             15 PIEDMONT PIRANHAS             NT         52.02



 --- Hahneman, Lilly           15 PIEDMONT PIRANHAS          55.47            DQ





Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Taylor, Tehuti            16 CAMELOT                    34.56         34.84



   2 Hollihan, Brad            15 CAMELOT                    36.51         36.67



   3 Butler, Keegan            17 CAMELOT                    37.31         38.66



   4 West, James               16 PIEDMONT PIRANHAS          38.36         39.88



   5 Stuart, Philip            16 PIEDMONT PIRANHAS          39.75         40.19



   6 Judge, Caleb              16 PIEDMONT PIRANHAS          45.79         43.17





Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:15.40       1:24.77



      1) Jackson, Gabe M8    2) Monk, Mary Beth W7 3) Monk, Anna W8      4) Herring, Wylder M8

   2 CAMELOT                          A                    1:29.84       1:31.94



      1) Thorington, Jake M7 2) Paul, Emily W7     3) Hu, Alison W8      4) VanAllen, Hudson M7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    1:26.10      X1:29.95



      1) Nurre, Alexander M7 2) Hepler, Hallie W7  3) Strankman, Cole Eli4) Werth, Benjamin M8

 --- CAMELOT                          C                    2:40.95      X4:25.44



      1) Turner, Evan M7     2) Swann, Emma Grace W3) Dean, Jill Anne W6 4) Sherman, Casey M7

 --- CAMELOT                          B                    1:46.88      X5:26.57



      1) Stokes, Christopher 2) Stokes, John Thomas3) Skonieczny, Caden M4) Stokes, Nicholaus M



Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:30.20       2:39.30



      1) Smith, Austin M10   2) Warner, Elle W10   3) Bell, Maria W10    4) Overbeek, Cade M10

   2 CAMELOT                          A                    2:45.39       2:50.00



      1) Wheeless, Collin M9 2) Thorington, Taylor 3) Taylor, Afura W10  4) Hayes, Garren M10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:49.37      X2:57.08



      1) McEwen, Hunter M10  2) Perez, Makayla W9  3) Monk, Abby W10     4) Nurre, Nicholas M10

 --- CAMELOT                          B                    2:57.82      X3:09.91



      1) Davis, Trevor M10   2) Taylor, Azette W10 3) Woody, Mae Mae W10 4) Hurley, Scott M10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                C                    3:10.62      X3:14.87



      1) Harton, Hunter M10  2) Ledyard, Kate W9   3) Burns, Emma W9     4) Judge, Joseph M9

 --- CAMELOT                          C                    3:35.07      X3:36.80



      1) Dunn, Clark M10     2) Bader, Torey W10   3) Swann, Caroline W9 4) Boerner, William M1



Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:21.32       2:19.28



      1) Fulmer, Bret M11    2) Lewis, Erica W12   3) Paul, Erin W11     4) Hayes, Peyton M11

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:24.75       2:25.60



      1) Anderson, Max M11   2) Hepler, Hannah W12 3) Ledyard, Ann W12   4) Herring, Jackson M1

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:39.90      X2:52.15



      1) Baldwin, Spencer M1 2) Hahnemann, Anna W113) Jackson, Abbi W12  4) Bohannan, Ryan M12

 --- CAMELOT                          B                         NT      X3:03.81



      1) Meagher, Kaegan M11 2) VanAllen, Hannah W13) Hurley, Elizabeth W4) Rivette, James M12

 --- CAMELOT                          C                         NT      X3:17.29



      1) Gehrdes, Nicholas M 2) Turner, McKenzie W13) Crain, Anna W11    4) Hollihan, David M11



Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:09.12       2:11.57



      1) Bohannan, Evan M14  2) Nunn, Kate W13     3) Wire, Allison W14  4) Smith, John M13

   2 CAMELOT                          A                    2:12.14       2:14.37



      1) Gehrdes, Chuck M13  2) Stone, Jordan W14  3) Zimmerman, Ansley W4) Garrett, Dustin M14

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:18.37      X2:28.13



      1) Baldwin, Parker M13 2) Hickman, Emily W13 3) Van Peursem, Laura 4) Strankman, Stone M1

 --- CAMELOT                          B                    2:34.37      X2:33.09



      1) Ogden, Devin M13    2) Currie, Sarah W13  3) Carter, Kayla W14  4) Prasher, Karl M14

 --- CAMELOT                          C                         NT      X2:50.93



      1) Rivette, Maria W13  2) Jones, Steven M13  3) Ellis, Ross M13    4) Sparkman, Nick M14



Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    1:54.59       2:00.88



      1) Taylor, Tchaasu M15 2) Smith, Callie W15  3) Newman, Iman W16   4) Taylor, Tehuti M16

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:06.19       2:15.67



      1) Scrip, Steven M16   2) Nalley, Lindsey W153) Warner, Hannah W15 4) Nalley, Andrew M17

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:11.35      X2:23.37



      1) West, James M16     2) Martin, Jamie W15  3) Hahneman, Lilly W154) Stuart, Philip M16



Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          26.14         26.62



   2 Hu, Alison                 8 CAMELOT                    22.57         27.97



   3 Putman, Haley              8 CAMELOT                    24.92         28.23



   4 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          30.18         31.33



(Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   5 Phillips, Keri             8 CAMELOT                       NT         33.30



   6 Speigle, Jillian           7 PIEDMONT PIRANHAS          34.54         33.39





Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          25.17         25.81



   2 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          26.77         27.78



   3 Nurre, Alexander           7 PIEDMONT PIRANHAS          33.48         32.58



   4 Thorington, Jake           7 CAMELOT                    36.81         38.43



   5 MacDonald, Trevor          8 CAMELOT                    34.01         42.22



   6 Stokes, Christopher        8 CAMELOT                    38.53         46.94





Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Taylor, Azette            10 CAMELOT                    50.10         49.95



   2 Thorington, Taylor        10 CAMELOT                    48.61         50.72



   3 Burns, Emma                9 PIEDMONT PIRANHAS          44.50         50.77



   4 Warner, Elle              10 PIEDMONT PIRANHAS          50.62         55.96



   5 Swann, Caroline            9 CAMELOT                  1:06.74       1:04.23



 --- Nunn, Julie                9 PIEDMONT PIRANHAS          57.90            DQ





Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          43.57         44.82



   2 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          55.60         54.32



   3 Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          55.58         54.34



   4 Wheeless, Collin           9 CAMELOT                    59.67         58.22



   5 Dunn, Clark               10 CAMELOT                  1:11.57       1:06.40



   6 Butler, Willem             9 CAMELOT                  1:06.31       1:08.38





Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Paul, Erin                11 CAMELOT                    39.14         40.01



   2 Currie, Allie             12 CAMELOT                    42.82         42.78



   3 Lewis, Erica              12 CAMELOT                    41.66         43.22



   4 Hepler, Hannah            12 PIEDMONT PIRANHAS          43.40         46.99





Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hayes, Peyton             11 CAMELOT                    40.06         40.72



   2 Bohannan, Ryan            12 PIEDMONT PIRANHAS          46.03         45.13



   3 Baldwin, Spencer          11 PIEDMONT PIRANHAS          50.02         50.63



   4 Anderson, Max             11 PIEDMONT PIRANHAS          53.21         52.11



   5 Meagher, Kaegan           11 CAMELOT                    49.36         54.78



 --- Rivette, James            12 CAMELOT                       NT            DQ





Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          36.46         37.93



   2 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          41.21         43.59



   3 Zimmerman, Ansley         13 CAMELOT                    44.21         45.47



  *5 Currie, Sarah             13 CAMELOT                    44.80        J46.13



  *5 Carter, Kayla             14 CAMELOT                    50.81         55.43



(Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Lynch, Ailish             13 PIEDMONT PIRANHAS             NT            DQ





Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Garrett, Dustin           14 CAMELOT                       NT         38.47



   2 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          40.09         39.85



   3 Bohannan, Evan            14 PIEDMONT PIRANHAS          42.46         39.87



   4 Smith, John               13 PIEDMONT PIRANHAS          40.68         40.97



   5 Prasher, Karl             14 CAMELOT                    45.78         41.15



   6 Gehrdes, Chuck            13 CAMELOT                    43.87         43.94





Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kittredge, Krys           16 CAMELOT                    34.59         36.28



   2 Smith, Callie             15 CAMELOT                    37.03         38.71



   3 Woody, Marley             15 CAMELOT                    39.91         41.61



   4 Warner, Sarah             15 PIEDMONT PIRANHAS          42.77         43.32



   5 Martin, Jamie             15 PIEDMONT PIRANHAS          43.53         45.87



 --- Warner, Hannah            15 PIEDMONT PIRANHAS          40.64            DQ





Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Taylor, Tchaasu           15 CAMELOT                    33.82         34.28



   2 Hollihan, Brad            15 CAMELOT                       NT         35.37



   3 Searcy, Philip            15 CAMELOT                    35.41         35.42



   4 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          37.87         37.85



   5 Scrip, Steven             16 PIEDMONT PIRANHAS          38.38         37.89



   6 Kimbrough, John           17 PIEDMONT PIRANHAS          45.95         44.25





Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hu, Alison                 8 CAMELOT                       NT         19.19



   2 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          24.24         24.27



   3 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          22.64         24.65



   4 Speigle, Jillian           7 PIEDMONT PIRANHAS          30.15         26.84



   5 Paul, Emily                7 CAMELOT                    24.98         27.00



   6 Putman, Haley              8 CAMELOT                    28.52         28.13





Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          21.64         23.39



   2 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          21.32         23.81



   3 Nurre, Alexander           7 PIEDMONT PIRANHAS          28.97         29.58



   4 Thorington, Jake           7 CAMELOT                    33.75         36.73



   5 VanAllen, Hudson           7 CAMELOT                    35.77         37.28



   6 Stokes, Christopher        8 CAMELOT                    39.24         41.04





Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bell, Maria               10 PIEDMONT PIRANHAS          40.40         43.06



   2 Taylor, Azette            10 CAMELOT                    45.34         48.19



   3 Taylor, Afura             10 CAMELOT                    48.77         50.66



   4 Warner, Elle              10 PIEDMONT PIRANHAS          53.84         55.47



(Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   5 Woody, Mae Mae            10 CAMELOT                    52.72         55.49





Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          38.07         42.05



   2 Bell, Robert              10 PIEDMONT PIRANHAS          56.02         53.56



   3 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          50.08         53.74



   4 Wheeless, Collin           9 CAMELOT                    58.84         57.00



   5 Butler, Willem             9 CAMELOT                    58.53       1:02.78



   6 Hayes, Garren             10 CAMELOT                  1:03.96       1:06.03





Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          36.73         38.55



   2 Lewis, Erica              12 CAMELOT                    41.96         40.78



   3 Crain, Anna               11 CAMELOT                    47.79         46.01



   4 Currie, Allie             12 CAMELOT                    49.18         46.31



   5 Jackson, Abbi             12 PIEDMONT PIRANHAS          51.37         52.10





Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hayes, Peyton             11 CAMELOT                    41.09         40.09



   2 Fulmer, Bret              11 CAMELOT                    44.47         42.85



   3 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          40.55         42.99



   4 Baldwin, Spencer          11 PIEDMONT PIRANHAS          42.85         45.73



   5 Anderson, Max             11 PIEDMONT PIRANHAS          46.85         47.03



   6 Meagher, Kaegan           11 CAMELOT                    53.75         55.87





Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          37.84         37.63



   2 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          39.13         38.44



   3 Stone, Jordan             14 CAMELOT                    39.38         40.62



   4 Van Peursem, Laura        14 PIEDMONT PIRANHAS          41.55         40.89



   5 Currie, Sarah             13 CAMELOT                    50.09         52.92



   6 Carter, Kayla             14 CAMELOT                    52.69         54.12





Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, John               13 PIEDMONT PIRANHAS          31.67         31.94



   2 Garrett, Dustin           14 CAMELOT                       NT         37.47



   3 Bohannan, Evan            14 PIEDMONT PIRANHAS          40.10         39.61



   4 Jones, Steven             13 CAMELOT                    39.22         39.95



   5 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          41.17         42.32



   6 Ogden, Devin              13 CAMELOT                    37.73         46.00





Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kittredge, Krys           16 CAMELOT                    33.81         34.28



   2 Newman, Iman              16 CAMELOT                    34.01         34.47



   3 Smith, Callie             15 CAMELOT                    34.69         36.84



   4 Warner, Hannah            15 PIEDMONT PIRANHAS          40.73         42.36



   5 Nalley, Lindsey           15 PIEDMONT PIRANHAS          41.34         43.77



(Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Hahneman, Lilly           15 PIEDMONT PIRANHAS          49.92         48.21





Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Taylor, Tehuti            16 CAMELOT                    29.53         29.62



   2 Hollihan, Brad            15 CAMELOT                    32.94         32.47



   3 Taylor, Tchaasu           15 CAMELOT                    32.26         32.72



   4 West, James               16 PIEDMONT PIRANHAS          38.30         36.51



   5 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          35.59         37.71



   6 Stuart, Philip            16 PIEDMONT PIRANHAS          43.48         39.09





Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:22.99       1:27.53



      1) Monk, Mary Beth 7   2) Hepler, Hallie 7   3) Strankman, Cole Eli4) Monk, Anna 8

   2 CAMELOT                          A                    1:26.57       1:27.54



      1) Paul, Emily 7       2) Phillips, Keri 8   3) Putman, Haley 8    4) Hu, Alison 8



Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:18.51       1:26.76



      1) Herring, Wylder 8   2) Jackson, Gabe 8    3) Werth, Benjamin 8  4) Nurre, Alexander 7

   2 CAMELOT                          A                    1:50.15       2:19.63



      1) Thorington, Jake 7  2) Turner, Evan 7     3) Sherman, Casey 7   4) VanAllen, Hudson 7

 --- CAMELOT                          B                    2:57.27      X4:44.17



      1) Skonieczny, Caden 5 2) Bowman, Jack 6     3) Swann, Eli 6       4) Lewis, Jes 5



Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:37.51       2:39.97



      1) Thorington, Taylor  2) Taylor, Azette 10  3) Woody, Mae Mae 10  4) Taylor, Afura 10

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:41.65       2:44.64



      1) Warner, Elle 10     2) Burns, Emma 9      3) Monk, Abby 10      4) Bell, Maria 10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:13.53      X3:28.68



      1) Ledyard, Kate 9     2) Bohannan, Caroline 3) Nunn, Julie 9      4) Perez, Makayla 9

 --- CAMELOT                          B                    4:22.87      X4:19.49



      1) Bader, Torey 10     2) Swann, Kaytlin 9   3) Duckwitz, Kaylee 9 4) Swann, Caroline 9



Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:37.92       2:45.31



      1) Smith, Austin 10    2) McEwen, Hunter 10  3) Nurre, Nicholas 10 4) Overbeek, Cade 10

   2 CAMELOT                          A                    3:05.70       3:22.59



      1) Wheeless, Collin 9  2) Davis, Trevor 10   3) Hurley, Scott 10   4) Hayes, Garren 10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:21.50      X3:48.08



      1) Judge, Joseph 9     2) Huttula, Matthew 7 3) Rist, Nicholas 10  4) Bell, Robert 10

 --- CAMELOT                          B                    3:27.17      X3:50.00



      1) Dunn, Clark 10      2) Patty, Will 9      3) Butler, Willem 9   4) Hughes, James 9



Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:28.60       2:25.84



      1) Currie, Allie 12    2) Woody, Maddie 11   3) Lewis, Erica 12    4) Paul, Erin 11

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:34.24       2:39.69



      1) Hepler, Hannah 12   2) Hahnemann, Anna 11 3) Jackson, Abbi 12   4) Ledyard, Ann 12

(Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- CAMELOT                          B                    2:45.29      X2:49.60



                             2) Swann, Anna 11



Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:33.41       2:28.41



      1) Anderson, Max 11    2) Baldwin, Spencer 113) Bohannan, Ryan 12  4) Herring, Jackson 11

   2 CAMELOT                          A                    2:37.72       2:35.66



      1) Fulmer, Bret 11     2) Meagher, Kaegan 11 3) Hayes, Garren 10   4) Hayes, Peyton 11



Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:16.65       2:21.73



      1) Nunn, Kate 13       2) Van Peursem, Laura 3) Hickman, Emily 13  4) Wire, Allison 14

   2 CAMELOT                          A                    2:38.11       2:32.25



      1) Currie, Sarah 13    2) Stone, Jordan 14   3) Carter, Kayla 14   4) Zimmerman, Ansley 1



Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:08.40       2:10.68



      1) Gehrdes, Chuck 13   2) Ogden, Devin 13    3) Prasher, Karl 14   4) Garrett, Dustin 14

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:10.84       2:11.93



      1) Bohannan, Evan 14   2) Baldwin, Parker 13 3) Strankman, Stone 134) Smith, John 13

 --- CAMELOT                          B                         NT      X2:40.46



      1) Jones, Steven 13    2) Sparkman, Nick 14  3) Ellis, Ross 13     4) Zimmerman, Fritz 14



Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:05.97       2:12.97



      1) Smith, Callie 15    2) Kittredge, Krys 16 3) Woody, Marley 15   4) Newman, Iman 16

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:20.24       2:26.13



      1) Nalley, Lindsey 15  2) Warner, Sarah 15   3) Warner, Hannah 15  4) Martin, Jamie 15



Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    1:53.84       1:49.09



      1) Taylor, Tehuti 16   2) Taylor, Tchaasu 15 3) Searcy, Philip 15  4) Hollihan, Brad 15

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:57.35       2:06.79



      1) Scrip, Steven 16    2) Stuart, Philip 16  3) West, James 16     4) Nalley, Andrew 17







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Camelot                             298      2. Piedmont Piranhas                    255

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org