Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

J                                  Greenwyche vs Monte Sano - 6/24/2009

                                                Results



                       Final Score:Greenwyche Gators                 318.5

                                   Monte Sano                        234.5



Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:40.83       1:45.57



      1) Hall, Anna Reid 8   2) Masterson, Marianne3) Farace, Campbell 8 4) Mathis, Anna 8

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    1:53.64       1:47.66



      1) Ferguson, Emily 7   2) Ferguson, Rebecca 73) Coomer, Mary 8     4) Washburn, Renae 8

 --- MONTE SANO                       B                    2:02.35      X2:13.13



      1) Geiger, Mary Grace  2) Wistner, Abigail 7 3) Tucker, Abby 8     4) Derington, Julia 7

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    2:26.70      X2:15.66



      1) Evans, Zoe 8        2) Fritz, Becca 7     3) Evans, Laura Kate 74) Hendrick, Jane 8

 --- MONTE SANO                       C                    2:35.98      X2:45.18



      1) Burbach, Madison 8  2) Goshen, Therese 7  3) Espada, Elise 7    4) Sibold, Lily 7



Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    1:34.83       1:37.21



      1) Shockley, Cal 8     2) League, Parker 8   3) Landwehr, Connors 84) Taylor, Garret 8

   2 MONTE SANO                       A                    1:41.22       1:43.46



      1) Huskey, Joshua 8    2) Bazzle, Jon-Michael3) Sisk, Connor 8     4) Klemm, Riley 8

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    1:54.02      X1:55.89



      1) Claybourne, Christo 2) Hawkins, Jackson 8 3) Kennamer, Carson 8 4) Rogers, Jackson 7

 --- MONTE SANO                       B                    2:04.96      X2:08.77



      1) Sheppard, Sam 7     2) Wilmoth, Caleb 7   3) Shaw, Maxwell 8    4) Pace, Hayden 8

 --- GREENWYCHE GATORS                C                    2:07.21      X2:21.97



      1) Grace, William 8    2) Smith, Duncan 7    3) Hartley, Sam 8     4) Steber, Ben 7



Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    3:00.16       3:04.89



      1) Scott, Zoe 10       2) Mokry, McKenzie 10 3) Clark, Annie 9     4) Lacey, Emma 10

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    3:21.46       3:30.14



      1) Rogers, Walton 10   2) Rezabek, Rachel 9  3) Conners, Olivia 10 4) Broyles, Joanna 10

 --- MONTE SANO                       B                    3:16.76      X3:20.78



      1) King, Anneliese 10  2) Horton, Laura 10   3) Christian, Betsy 9 4) Wood, Caroline 10

 --- MONTE SANO                       C                    3:29.82      X3:46.83



      1) Wood, Kathleen 10   2) Shell, Abbi 10     3) Jiminez, Victoria 14) Dunford, Annie 9

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    3:56.98      X4:52.07



      1) Mitchell, Evie 9    2) Fritz, Lilly 9     3) McNeely, Emma 9    4) Brown, Saylor 9



Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    3:14.77       3:11.57



      1) Slobe, Lucas 9      2) Cox, Davis 10      3) Cooper, Will 10    4) Scoggins, Colton 9

   2 MONTE SANO                       A                    3:40.34       3:58.81



      1) Wright, Marshall 10 2) Fair, Patrick 10   3) Shell, Nathen 9    4) Fulkerson, Tate 9

 --- GREENWYCHE GATORS                C                    4:28.04      X4:10.85



      1) O'Neil, Kenneth 9   2) Mullins, Michael 103) Foy, Matthew 10    4) Jones, Alex 9

 --- MONTE SANO                       B                    4:17.31      X4:33.75



      1) Barnes, Sam 9       2) Buchanan, Nathen 9 3) Daniel, Linden 10  4) Ordway, John 10

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    3:52.13      X4:46.90



      1) Guy, Peyton 9       2) Blevins, Daniel 9  3) Larsen, Will 9     4) Carden, Caleb 8



Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:38.79       2:40.97



      1) Cooper, Kelley 12   2) Malone, Hayden 11  3) Martinson, Sarah Ab4) Byers, Hannah 12

(Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 MONTE SANO                       A                    2:46.21       2:47.43



      1) Wistner, Albany 12  2) Fair, Sara Kate 12 3) Tiller, Faith 12   4) McCool, Kyra 12

 --- MONTE SANO                       B                    2:56.74      X2:58.87



      1) Hastings, Anna Grac 2) Derington, Sara 12 3) Clem, Laurel 12    4) Tucker, Emily 11

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    2:58.47      X3:12.87



      1) Below, Ally 11      2) League, Avery 11   3) Jones, Katie 11    4) Thurber, Megan 11

 --- MONTE SANO                       C                    3:43.89      X3:38.27



      1) Sisk, Morgan 11     2) Childress, Angel 113) Bowlin, Brooke 11  4) Correa, Luisa 11



Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:34.98       2:32.87



      1) Reynolds, Eli 12    2) Conners, Braxton 123) Kimrey, Andrew 12  4) Scoggins, Will 12

   2 MONTE SANO                       A                    2:41.69       2:39.51



      1) Graves, Macon 11    2) Howie, Houston 11  3) Clark, Dylan 12    4) Fulkerson, Jack 11

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    3:05.47      X3:08.19



      1) McNeely, Paul 11    2) Brown, Martin 11   3) McDaris, Connor 12 4) Mullins, Matthew 12

 --- MONTE SANO                       B                    3:14.60      X3:21.59



      1) Wilkinson, Haden 12 2) Beddingfield, Winst3) Geiger, Will 11    4) Castellow, Tyler 11



Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:31.84       2:30.03



      1) Sisk, Katherine 13  2) Mokry, Darby 14    3) Wermuth, Casey 14  4) Bradford, Olivia 14

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:41.10       2:35.42



      1) Larsen, Sydney 14   2) Neighbors, Anna 13 3) Easterling, Carolin4) Landwehr, Parker 13

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X3:06.66



      1) Sutphin, Emily 14   2) Evans, Emily 12    3) Lawson, Anna 13    4) Thurber, Allie 13



Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:20.91       2:21.31



      1) Wisener, Jared 14   2) Craig, Brian 13    3) King, Connor 14    4) Bowlin, Bruce 13

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:27.25       2:32.22



      1) Karigan, Stephen 14 2) Sutphin, Jared 12  3) Larsen, Taylor 14  4) Scoggins, Brantley

 --- MONTE SANO                       B                    3:06.56      X3:06.02



      1) Graham, Tyler 13    2) Hastings, Joseph 133) Cardno, Kevin 14   4) Scott, Wynton 13



Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:25.91       2:28.23



      1) Karigan, Jennifer 1 2) Conners, Amelia 15 3) Toth, Katie 14     4) Kimrey, Rachel 17

   2 MONTE SANO                       A                    2:26.55       2:36.93



      1) Wright, Carter 15   2) Bowlin, Bethany 15 3) Scoggins, Sarah 15 4) Phares, Emily 15



Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:02.22       2:08.08



      1) Robb, Hudson 16     2) Conners, Cameron 163) Griffin, Steven 17 4) Fleming, Clay 17

   2 MONTE SANO                       A                    2:17.61       2:25.53



      1) Graham, Corey 16    2) Petroff, Ryan 15   3) Rhea, Landon Tyler 4) Fuller, Jacob 15



Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Dunford, Abigail           6 MONTE SANO                 26.63         23.17



(Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Grigsby, Ella Grace        6 GREENWYCHE GATORS          31.14         30.29



   3 Bazzle, Kate               6 MONTE SANO                 31.94         32.19



   4 Stone, Kate                6 GREENWYCHE GATORS          36.37        J33.89



   5 Masterson, Margaret        6 MONTE SANO                 29.74        J33.62



   6 Thurber, Isabella          6 GREENWYCHE GATORS          32.97         35.53





Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Evans, Jaya                6 GREENWYCHE GATORS          38.91        X33.19



 --- Brinkley, Ella             6 GREENWYCHE GATORS          40.48        X35.20



 --- Mathis, Millie             6 MONTE SANO                 43.59        X39.00



 --- Graves, Virginia           6 MONTE SANO                 37.17        X41.47



 --- Buchanan, Anna             6 MONTE SANO                 43.88        X41.76



 --- Mathis, Ally               5 MONTE SANO                 42.72        X45.13



 --- Perry, Olivia              5 MONTE SANO                 49.37        X46.77



 --- Howie, Maggie              5 MONTE SANO                 52.16        X56.47



 --- Agee, Abigail              5 MONTE SANO                 58.60        X57.97



 --- Lupinacci, Francesca       5 MONTE SANO                    NT        X59.49





Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jiminez, Connor            6 MONTE SANO                 22.57         23.26



   2 O'Neil, Stephen            6 GREENWYCHE GATORS          27.20         25.92



   3 Craig, Kieran              6 MONTE SANO                 24.69         26.99



   4 Perry, Quillan             6 MONTE SANO                 30.92         30.83



   5 Hawkins, Harrison          5 GREENWYCHE GATORS          38.26         40.09



   6 Kennamer, Griffin          5 GREENWYCHE GATORS          54.49         49.52





Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Burbach, Pierson           6 MONTE SANO                 31.69        X29.31



 --- Sheppard, Evan             6 MONTE SANO                 43.00        X34.62



 --- Tucker, Gregory            5 MONTE SANO                 44.43        X45.02



 --- Farace, Bodin              6 MONTE SANO                 36.81        X46.36



 --- Lang, Kane                 6 MONTE SANO                 50.53        X46.48



 --- Moore, Alex                6 MONTE SANO                 52.43        X47.28



 --- Coomer, David              6 GREENWYCHE GATORS          52.17        X50.86



 --- Moore, Will                6 MONTE SANO                 45.06        X51.11



 --- Fulkerson, Sam             5 MONTE SANO                 44.81        X58.47



 --- Bankowski, Clate           5 MONTE SANO                 58.07      X1:09.16





Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Masterson, Marianne        8 MONTE SANO                 18.40         19.33



   2 Coomer, Mary               8 GREENWYCHE GATORS          19.78         19.82



   3 Farace, Campbell           8 MONTE SANO                    NT         21.66



   4 Washburn, Renae            8 GREENWYCHE GATORS          25.47         24.83



   5 Derington, Julia           7 MONTE SANO                 25.44         28.89



   6 Evans, Laura Kate          7 GREENWYCHE GATORS          26.21         30.55





Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Burbach, Madison           8 MONTE SANO                 26.69        X26.92



(Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Goshen, Therese            7 MONTE SANO                 26.69        X27.51



 --- Hendrick, Jane             8 GREENWYCHE GATORS          29.25        X28.11



 --- Geiger, Mary Grace         8 MONTE SANO                 26.47        X28.61



 --- Evans, Zoe                 8 GREENWYCHE GATORS          32.11        X29.47



 --- Daniel, Kiera              7 MONTE SANO                 28.84        X31.14



 --- Hendrick, Chloe            7 GREENWYCHE GATORS          33.09        X31.71



 --- Banks, Macie               7 GREENWYCHE GATORS          31.88        X33.14



 --- Sibold, Lily               7 MONTE SANO                 34.19        X34.01



 --- Espada, Elise              7 MONTE SANO                 37.88        X37.33





Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 League, Parker             8 GREENWYCHE GATORS          19.82         19.32



   2 Landwehr, Connors          8 GREENWYCHE GATORS          20.29         19.47



  *3 Taylor, Garret             8 GREENWYCHE GATORS          20.12         19.98



  *3 Klemm, Riley               8 MONTE SANO                 19.84         19.98



   5 Sisk, Connor               8 MONTE SANO                 23.47         21.01



   6 Pace, Hayden               8 MONTE SANO                 26.94         26.50





Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Grace, William             8 GREENWYCHE GATORS          25.29        X21.83



 --- Rogers, Jackson            7 GREENWYCHE GATORS          23.87        X24.57



 --- Smith, Duncan              7 GREENWYCHE GATORS          26.98        X27.06



 --- Hawkins, Jackson           8 GREENWYCHE GATORS          26.69        X28.09



 --- Stephens, William          7 MONTE SANO                 30.09        X29.26



 --- Eastin, Joshua             7 GREENWYCHE GATORS          31.67        X31.95



 --- Douglas, Jake              7 GREENWYCHE GATORS          38.03        X37.16



 --- Steber, Ben                7 GREENWYCHE GATORS          37.49        X39.81



 --- Barnes, Matthew            7 MONTE SANO                 50.26        X42.94



 --- Jackson, Harrison          7 MONTE SANO                 41.19      X1:02.76





Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, McKenzie           10 MONTE SANO                 36.72         36.37



   2 Conners, Olivia           10 GREENWYCHE GATORS          36.33         36.41



   3 Clark, Annie               9 MONTE SANO                 36.87         38.37



   4 Lacey, Emma               10 MONTE SANO                 40.97         41.31



   5 Rogers, Walton            10 GREENWYCHE GATORS          39.32         42.99



   6 Broyles, Joanna           10 GREENWYCHE GATORS          46.99         46.03





Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Wood, Kathleen            10 MONTE SANO                 44.78        X40.36



 --- Wood, Caroline            10 MONTE SANO                 41.56        X41.09



 --- Dunford, Annie             9 MONTE SANO                 44.18        X44.95



 --- Shell, Abbi               10 MONTE SANO                 44.23        X45.97



 --- Fuller, Rachel             9 MONTE SANO                 46.02        X47.21



 --- Bradford, Becca           10 MONTE SANO                 47.16        X49.11



 --- Agee, Caitlyn              9 MONTE SANO               1:04.16        X59.26



 --- Blevins, Grace             9 GREENWYCHE GATORS        1:03.73        X59.41



 --- Espada, Elena              9 MONTE SANO                 57.85      X1:01.03



 --- McNeely, Emma              9 GREENWYCHE GATORS        1:02.29      X1:04.77



(Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Brown, Saylor              9 GREENWYCHE GATORS        1:13.11      X1:15.47





Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cooper, Will              10 GREENWYCHE GATORS          35.93         37.17



   2 Cox, Davis                10 GREENWYCHE GATORS          41.26         38.98



   3 Slobe, Lucas               9 GREENWYCHE GATORS          38.98         39.44



   4 Fulkerson, Tate            9 MONTE SANO                 46.31         44.07



   5 Shell, Nathen              9 MONTE SANO                 49.50         45.01



   6 Fair, Patrick             10 MONTE SANO                 48.72         47.45





Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Barnes, Sam                9 MONTE SANO               1:16.32        X49.76



 --- Ordway, John              10 MONTE SANO                 50.09        X50.50



 --- Mullins, Michael          10 GREENWYCHE GATORS             NT        X51.30



 --- Foy, Matthew              10 GREENWYCHE GATORS          54.15        X54.85



 --- Carden, Caleb              8 GREENWYCHE GATORS          54.77        X55.00



 --- Guy, Peyton                9 GREENWYCHE GATORS          59.40        X55.20



 --- Jones, Alex                9 GREENWYCHE GATORS          57.03        X55.84



 --- Thornton, James           10 GREENWYCHE GATORS          54.51        X57.96



 --- Ellett, Boots              9 GREENWYCHE GATORS        1:00.02      X1:00.68



 --- Holmes, Thomas            10 GREENWYCHE GATORS             NT      X1:01.89



 --- Larsen, Will               9 GREENWYCHE GATORS          57.45      X1:02.23



 --- O'Neil, Kenneth            9 GREENWYCHE GATORS        1:08.53      X1:14.69



 --- Moore, Sam                 9 MONTE SANO                    NT      X1:15.18



 --- Blevins, Daniel            9 GREENWYCHE GATORS        1:16.87      X1:20.49





Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Martinson, Sarah Abbott   12 GREENWYCHE GATORS          32.34         31.89



   2 Cooper, Kelley            12 GREENWYCHE GATORS          38.02         32.63



   3 Tucker, Emily             11 MONTE SANO                 35.21         35.60



   4 Wistner, Albany           12 MONTE SANO                 34.82        J35.69



   5 Tiller, Faith             12 MONTE SANO                 34.91        J35.67



   6 Byers, Hannah             12 GREENWYCHE GATORS          36.32         36.16





Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Thurber, Megan            11 GREENWYCHE GATORS          38.65        X39.81



 --- Evans, Emily              12 GREENWYCHE GATORS          41.48        X39.87



 --- Huber, Laura              11 GREENWYCHE GATORS          41.16        X40.10



 --- Below, Ally               11 GREENWYCHE GATORS          39.40        X41.02



 --- Akin, Anna                11 MONTE SANO                 44.78        X45.40



 --- Morris, Perri Ann         12 GREENWYCHE GATORS          45.66        X46.97



 --- Correa, Luisa             11 MONTE SANO                 52.94        X50.21



 --- League, Avery             11 GREENWYCHE GATORS          46.90        X51.80



 --- Childress, Angel          11 MONTE SANO                    NT      X1:02.93



 --- Chilton, Anna             11 GREENWYCHE GATORS        1:13.27      X1:15.31





Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Graves, Macon             11 MONTE SANO                 33.38         31.20



(Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 McNeely, Paul             11 GREENWYCHE GATORS          34.32         33.50



   3 Reynolds, Eli             12 GREENWYCHE GATORS          33.90         33.93



   4 Clark, Dylan              12 MONTE SANO                 34.07         34.52



   5 Fulkerson, Jack           11 MONTE SANO                 34.59         34.97



   6 Conners, Braxton          12 GREENWYCHE GATORS          34.12         35.47





Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Mullins, Matthew          12 GREENWYCHE GATORS          38.86        X38.84



 --- McDaris, Connor           12 GREENWYCHE GATORS          38.78        X39.18



 --- Geiger, Will              11 MONTE SANO                 44.85        X39.19



 --- Stephens, Ciaran          12 MONTE SANO                 42.40        X40.61



 --- Powell, John Collin       12 GREENWYCHE GATORS          40.78        X40.66



 --- Beddingfield, Winston     11 MONTE SANO                 44.40        X43.27



 --- Klemm, Chandler           11 MONTE SANO                 46.40        X45.90



 --- Mitchell, Beau            12 GREENWYCHE GATORS          49.58        X46.42



 --- Blevins, Joel             11 GREENWYCHE GATORS          48.45        X48.17





Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                 30.46         30.60



   2 Easterling, Caroline      13 GREENWYCHE GATORS          32.84         32.05



  *3 Larsen, Sydney            14 GREENWYCHE GATORS          34.70        J34.49



  *3 Wermuth, Casey            14 MONTE SANO                 34.69        J34.79



  *5 Sisk, Katherine           13 MONTE SANO                 34.12        J35.23



  *5 Landwehr, Parker          13 GREENWYCHE GATORS          34.38        J35.35





Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Thurber, Allie            13 GREENWYCHE GATORS          39.47        X40.49



 --- Haymes, Ruby              14 MONTE SANO                 39.85        X42.00





Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 King, Connor              14 MONTE SANO                 27.47         28.10



   2 Wisener, Jared            14 MONTE SANO                 29.05         30.44



   3 Sutphin, Jared            12 GREENWYCHE GATORS          30.51         30.77



   4 Larsen, Taylor            14 GREENWYCHE GATORS          34.10         33.03



   5 Scoggins, Brantley        14 GREENWYCHE GATORS             NT         33.69



   6 Crook, Lowell             13 MONTE SANO                 37.69         37.49





Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Scott, Wynton             13 MONTE SANO                 40.75        X39.77





Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Toth, Katie               14 GREENWYCHE GATORS          30.80         30.70



   2 Scoggins, Sarah           15 MONTE SANO                 31.00         31.57



   3 Karigan, Jennifer         17 GREENWYCHE GATORS          32.35         32.85



   4 Conners, Amelia           15 GREENWYCHE GATORS          32.42         33.36



   5 Phares, Emily             15 MONTE SANO                 33.21         33.60



   6 Wright, Carter            15 MONTE SANO                 35.93         35.17





Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Ordway, Sarah Katherine   15 MONTE SANO                 36.91        X36.19



 --- Mitchell, Claudia         15 GREENWYCHE GATORS          39.39        X37.32





Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 26.34         26.52



   2 Conners, Cameron          16 GREENWYCHE GATORS          26.37         26.66



   3 Griffin, Steven           17 GREENWYCHE GATORS          27.23         27.38



   4 Fleming, Clay             17 GREENWYCHE GATORS          28.31         28.69



   5 Petroff, Ryan             15 MONTE SANO                 30.37         30.39



   6 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 30.00         30.79





Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Masterson, Marianne        8 MONTE SANO                 26.16         25.27



   2 Hall, Anna Reid            8 MONTE SANO                 29.34         28.75



   3 Ferguson, Emily            7 GREENWYCHE GATORS          35.26         30.68



   4 Wistner, Abigail           7 MONTE SANO                    NT         31.15



   5 Ferguson, Rebecca          7 GREENWYCHE GATORS          33.15         31.71



   6 Fritz, Becca               7 GREENWYCHE GATORS          35.43         33.99





Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 League, Parker             8 GREENWYCHE GATORS          25.53         26.60



   2 Bazzle, Jon-Michael        8 MONTE SANO                 27.72         28.47



   3 Shockley, Cal              8 GREENWYCHE GATORS          28.52         28.67



   4 Landwehr, Connors          8 GREENWYCHE GATORS          29.46         31.09



   5 Shaw, Maxwell              8 MONTE SANO                 30.80         32.32



   6 Wilmoth, Caleb             7 MONTE SANO                 30.78         32.73





Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, McKenzie           10 MONTE SANO                 45.09         48.71



   2 Conners, Olivia           10 GREENWYCHE GATORS          49.38         49.59



   3 Lacey, Emma               10 MONTE SANO                 54.19         54.28



   4 Horton, Laura             10 MONTE SANO                 56.16         55.25



   5 Rezabek, Rachel            9 GREENWYCHE GATORS             NT       1:11.67



   6 Fritz, Lilly               9 GREENWYCHE GATORS             NT       1:17.91





Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cooper, Will              10 GREENWYCHE GATORS          49.44         52.57



   2 Cox, Davis                10 GREENWYCHE GATORS          53.87         53.87



   3 Fair, Patrick             10 MONTE SANO                 52.28         56.07



   4 Scoggins, Colton           9 GREENWYCHE GATORS             NT         58.03



   5 Buchanan, Nathen           9 MONTE SANO               1:04.51         58.62



   6 Fulkerson, Tate            9 MONTE SANO                 59.30       1:01.27





Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cooper, Kelley            12 GREENWYCHE GATORS          45.33         43.47



   2 Fair, Sara Kate           12 MONTE SANO                 43.31         43.97



   3 Malone, Hayden            11 GREENWYCHE GATORS          47.09         48.21



(Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   4 Byers, Hannah             12 GREENWYCHE GATORS          48.92         48.53



   5 Wistner, Albany           12 MONTE SANO                 47.28         49.27



   6 Derington, Sara           12 MONTE SANO                 50.85         52.86





Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Conners, Braxton          12 GREENWYCHE GATORS          42.70         43.37



   2 Fulkerson, Jack           11 MONTE SANO                 44.40         43.70



   3 Kimrey, Andrew            12 GREENWYCHE GATORS          45.10         44.48



   4 Howie, Houston            11 MONTE SANO                 48.78         48.57



   5 Wilkinson, Haden          12 MONTE SANO                 54.55         55.87



   6 Brown, Martin             11 GREENWYCHE GATORS          54.02         56.07





Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                 36.91         36.54



   2 Landwehr, Parker          13 GREENWYCHE GATORS          44.08         43.42



   3 Neighbors, Anna           13 GREENWYCHE GATORS          44.69         44.72



   4 Ledford, Allie Claire     13 MONTE SANO                 48.50         46.07



   5 Larsen, Sydney            14 GREENWYCHE GATORS          46.39         47.31



   6 Bradford, Olivia          14 MONTE SANO                 49.92         49.79





Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Sutphin, Jared            12 GREENWYCHE GATORS          39.85         39.95



   2 Bowlin, Bruce             13 MONTE SANO                 39.50         40.02



   3 Karigan, Stephen          14 GREENWYCHE GATORS             NT         44.98



   4 Craig, Brian              13 MONTE SANO                 44.81         45.97



   5 Hastings, Joseph          13 MONTE SANO                 48.66         49.07





Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Toth, Katie               14 GREENWYCHE GATORS          38.84         38.86



   2 Conners, Amelia           15 GREENWYCHE GATORS          40.90         42.31



   3 Bowlin, Bethany           15 MONTE SANO                 42.96         43.19



   4 Kimrey, Rachel            17 GREENWYCHE GATORS          47.16         43.31





Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Conners, Cameron          16 GREENWYCHE GATORS          31.62         32.04



   2 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 33.81         33.92



   3 Petroff, Ryan             15 MONTE SANO                 37.69         38.93



   4 Westrope, Clayton         17 GREENWYCHE GATORS          40.40         40.96



   5 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 40.00         41.49



   6 Brouwer, Jake             15 GREENWYCHE GATORS          46.28         45.83





Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:18.07       1:24.82



      1) Hall, Anna Reid W8  2) Klemm, Riley M8    3) Masterson, Marianne4) Bazzle, Jon-Michael

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    1:24.78       1:28.03



      1) League, Parker M8   2) Coomer, Mary W8    3) Washburn, Renae W8 4) Shockley, Cal M8

 --- MONTE SANO                       B                    1:31.21      X1:34.24



      1) Pace, Hayden M8     2) Farace, Campbell W83) Tucker, Abby W8    4) Shaw, Maxwell M8

(Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- MONTE SANO                       C                    1:46.08      X1:47.76



      1) Sisk, Connor M8     2) Mathis, Anna W8    3) Burbach, Madison W84) Stephens, William M



Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:30.56       2:38.04



      1) Slobe, Lucas M9     2) Conners, Olivia W103) Rogers, Walton W10 4) Cooper, Will M10

   2 MONTE SANO                       A                    2:48.62       2:53.78



      1) Mokry, McKenzie W10 2) Fair, Patrick M10  3) Fulkerson, Tate M9 4) Clark, Annie W9

 --- MONTE SANO                       C                    3:07.80      X3:11.81



      1) Farace, Wyatt M9    2) King, Anneliese W103) Jiminez, Victoria W4) Daniel, Linden M10

 --- MONTE SANO                       B                    3:05.94      X3:24.86



      1) Ordway, John M10    2) Bradford, Becca W103) Fuller, Rachel W9  4) Shell, Nathen M9

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X3:57.35



      1) Guy, Peyton M9      2) Blevins, Grace W9  3) Mitchell, Evie W9  4) Foy, Matthew M10

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X4:39.85



      1) Blevins, Daniel M9  2) McNeely, Emma W9   3) Fritz, Lilly W9    4) Thornton, James M10



Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:13.50       2:13.37



      1) McNeely, Paul M11   2) Martinson, Sarah Ab3) Cooper, Kelley W12 4) Reynolds, Eli M12

   2 MONTE SANO                       A                    2:15.44       2:16.98



      1) Clark, Dylan M12    2) Fair, Sara Kate W123) Wistner, Albany W124) Graves, Macon M11

 --- MONTE SANO                       B                    2:35.10      X2:41.13



      1) Beddingfield, Winst 2) Tucker, Emily W11  3) Tiller, Faith W12  4) Wilkinson, Haden M1

 --- MONTE SANO                       C                    2:39.48      X2:48.44



      1) Howie, Houston M11  2) McCool, Kyra W12   3) Bowlin, Brooke W11 4) Klemm, Chandler M11

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:57.07



      1) Brown, Martin M11   2) Huber, Laura W11   3) Morris, Perri Ann W4) Mullins, Matthew M1

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X3:07.53



      1) League, Avery W11   2) Blevins, Joel M11  3) Jones, Katie W11   4) Mitchell, Beau M12



Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:01.08       2:05.53



      1) Wisener, Jared M14  2) Sisk, Katherine W133) Mokry, Darby W14   4) King, Connor M14

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:08.55       2:11.86



      1) Scoggins, Brantley  2) Easterling, Carolin3) Landwehr, Parker W14) Sutphin, Jared M12

 --- MONTE SANO                       B                    2:19.49      X2:44.48



      1) Cardno, Kevin M14   2) Bradford, Olivia W13) Wermuth, Casey W14 4) Bowlin, Bruce M13

 --- MONTE SANO                       C                    2:33.01      X2:50.43



      1) Crook, Lowell M13   2) Haymes, Ruby W14   3) Hastings, Anna Grac4) Craig, Brian M13



Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    1:56.75       2:02.65



      1) Griffin, Steven M17 2) Toth, Katie W14    3) Karigan, Jennifer W4) Conners, Cameron M1

   2 MONTE SANO                       A                    1:57.93       2:04.45



      1) Scoggins, Sarah W15 2) Phares, Emily W15  3) Fuller, Jacob M15  4) Rhea, Landon Tyler

 --- MONTE SANO                       B                    2:14.80      X2:18.04



      1) Graham, Corey M16   2) Ordway, Sarah Kathe3) Bradford, Emily W164) Petroff, Ryan M15

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:26.10



      1) Thurber, Allie W13  2) Brouwer, Jake M15  3) Mitchell, Claudia W4) Merijanian, Aaron M



Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Coomer, Mary               8 GREENWYCHE GATORS          25.47         24.61



   2 Washburn, Renae            8 GREENWYCHE GATORS          30.34         28.46



   3 Hall, Anna Reid            8 MONTE SANO                 28.00         30.02



   4 Ferguson, Emily            7 GREENWYCHE GATORS          29.37         30.53



   5 Wistner, Abigail           7 MONTE SANO                 31.55         33.42



   6 Mathis, Anna               8 MONTE SANO                 32.04         35.47





Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Shockley, Cal              8 GREENWYCHE GATORS          24.68         24.93



   2 Klemm, Riley               8 MONTE SANO                 26.78         27.11



   3 Claybourne, Christopher    8 GREENWYCHE GATORS          27.66         27.99



   4 Kennamer, Carson           8 GREENWYCHE GATORS          29.07         28.49



   5 Huskey, Joshua             8 MONTE SANO                 27.32         29.78



   6 Sheppard, Sam              7 MONTE SANO                 36.23         37.14





Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Annie               9 MONTE SANO                 48.19         46.59



   2 Scott, Zoe                10 MONTE SANO                 50.41         48.63



   3 Mokry, McKenzie           10 MONTE SANO                 47.22         48.77



   4 Rogers, Walton            10 GREENWYCHE GATORS          49.46         49.13



   5 Mitchell, Evie             9 GREENWYCHE GATORS             NT       1:10.24



   6 Rezabek, Rachel            9 GREENWYCHE GATORS        1:07.71       1:10.60





Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Slobe, Lucas               9 GREENWYCHE GATORS          47.59         47.95



   2 Scoggins, Colton           9 GREENWYCHE GATORS             NT         52.75



   3 Buchanan, Nathen           9 MONTE SANO               1:10.60         55.68



   4 Farace, Wyatt              9 MONTE SANO                    NT       1:06.39



   5 Foy, Matthew              10 GREENWYCHE GATORS        1:16.24       1:16.79



   6 Wright, Marshall          10 MONTE SANO               1:14.61       1:19.17





Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Martinson, Sarah Abbott   12 GREENWYCHE GATORS          38.97         39.33



   2 Cooper, Kelley            12 GREENWYCHE GATORS          41.90         43.73



   3 Bowlin, Brooke            11 MONTE SANO                 53.07         46.37



   4 Hastings, Anna Grace      11 MONTE SANO                 48.03        J46.68



   5 Byers, Hannah             12 GREENWYCHE GATORS          45.38        J46.59



   6 Sisk, Morgan              11 MONTE SANO                 54.79         51.03





Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Graves, Macon             11 MONTE SANO                 38.61         39.01



   2 Reynolds, Eli             12 GREENWYCHE GATORS          39.12         41.60



   3 Clark, Dylan              12 MONTE SANO                 44.57         43.57



   4 Conners, Braxton          12 GREENWYCHE GATORS          43.37         45.95



   5 Kimrey, Andrew            12 GREENWYCHE GATORS          43.69         46.83





Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                    NT         37.19



   2 Sisk, Katherine           13 MONTE SANO                 42.97         41.60



   3 Larsen, Sydney            14 GREENWYCHE GATORS          44.50         42.59



   4 Neighbors, Anna           13 GREENWYCHE GATORS          45.85         45.80



   5 Landwehr, Parker          13 GREENWYCHE GATORS          45.47         46.49



   6 Bradford, Olivia          14 MONTE SANO                 50.97         50.64





Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 King, Connor              14 MONTE SANO                 32.47         33.42



   2 Karigan, Stephen          14 GREENWYCHE GATORS          39.99         40.92



   3 Scoggins, Brantley        14 GREENWYCHE GATORS          52.34         43.16



   4 Cardno, Kevin             14 MONTE SANO                 50.70         51.60



   5 Graham, Tyler             13 MONTE SANO                 50.03         51.99





Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Karigan, Jennifer         17 GREENWYCHE GATORS          37.93         37.38



   2 Scoggins, Sarah           15 MONTE SANO                 37.56         38.58



   3 Phares, Emily             15 MONTE SANO                 39.29         40.30



   4 Byers, Katie              17 GREENWYCHE GATORS          44.73         45.05



   5 Wright, Carter            15 MONTE SANO                 40.29         46.42



   6 Kimrey, Rachel            17 GREENWYCHE GATORS             NT         48.63





Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Griffin, Steven           17 GREENWYCHE GATORS          30.48         30.57



   2 Conners, Cameron          16 GREENWYCHE GATORS          30.15         30.74



   3 Robb, Hudson              16 GREENWYCHE GATORS          33.29         34.87



   4 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 39.46         38.93



   5 Graham, Corey             16 MONTE SANO                 39.85         41.16





Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Masterson, Marianne        8 MONTE SANO                 22.15         23.70



   2 Coomer, Mary               8 GREENWYCHE GATORS          25.65         24.83



   3 Farace, Campbell           8 MONTE SANO                 24.40         25.08



   4 Ferguson, Rebecca          7 GREENWYCHE GATORS          32.80         33.50



   5 Tucker, Abby               8 MONTE SANO                    NT        J33.83



   6 Washburn, Renae            8 GREENWYCHE GATORS          33.24        J33.65





Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Shockley, Cal              8 GREENWYCHE GATORS          22.41         22.29



   2 Sisk, Connor               8 MONTE SANO                 26.34         24.13



   3 Taylor, Garret             8 GREENWYCHE GATORS          28.07         24.58



   4 Landwehr, Connors          8 GREENWYCHE GATORS          24.50         25.21



   5 Bazzle, Jon-Michael        8 MONTE SANO                 30.44         26.72



   6 Shaw, Maxwell              8 MONTE SANO                    NT         35.47





Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Christian, Betsy           9 MONTE SANO                 47.53         46.85



(Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Conners, Olivia           10 GREENWYCHE GATORS          47.78         47.35



   3 Jiminez, Victoria         10 MONTE SANO                 48.10         50.83



   4 Broyles, Joanna           10 GREENWYCHE GATORS        1:09.95         55.57



   5 Rogers, Walton            10 GREENWYCHE GATORS             NT         56.65



   6 King, Anneliese           10 MONTE SANO                 52.97         58.08





Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Slobe, Lucas               9 GREENWYCHE GATORS          48.53         47.21



   2 Cooper, Will              10 GREENWYCHE GATORS          47.70         47.83



   3 Cox, Davis                10 GREENWYCHE GATORS          53.57         51.65



   4 Fulkerson, Tate            9 MONTE SANO               1:06.68       1:02.61



   5 Fair, Patrick             10 MONTE SANO               1:03.06       1:05.57



   6 Shell, Nathen              9 MONTE SANO               1:02.22       1:07.80





Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Martinson, Sarah Abbott   12 GREENWYCHE GATORS          37.28         37.30



   2 McCool, Kyra              12 MONTE SANO                 41.89         42.60



   3 Clem, Laurel              12 MONTE SANO                 42.65         43.25



   4 Malone, Hayden            11 GREENWYCHE GATORS          52.27         45.07



   5 Wistner, Albany           12 MONTE SANO                    NT         47.13





Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Dylan              12 MONTE SANO                 39.81         39.61



   2 Kimrey, Andrew            12 GREENWYCHE GATORS          40.97         40.33



  *3 McNeely, Paul             11 GREENWYCHE GATORS          42.58         42.29



  *3 Fulkerson, Jack           11 MONTE SANO                 41.40         42.29



   5 Reynolds, Eli             12 GREENWYCHE GATORS          41.28         45.19



   6 Castellow, Tyler          11 MONTE SANO                 54.09         47.92





Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Easterling, Caroline      13 GREENWYCHE GATORS          37.53         35.98



   2 Wermuth, Casey            14 MONTE SANO                 36.74         37.19



   3 Sisk, Katherine           13 MONTE SANO                 43.40         40.96



   4 Neighbors, Anna           13 GREENWYCHE GATORS          41.31         41.19



   5 Lawson, Anna              13 GREENWYCHE GATORS          42.47         42.87



   6 Bradford, Olivia          14 MONTE SANO                    NT         46.53





Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 King, Connor              14 MONTE SANO                 30.21         30.57



   2 Wisener, Jared            14 MONTE SANO                 33.97         33.09



   3 Bowlin, Bruce             13 MONTE SANO                 37.50         36.59



   4 Sutphin, Jared            12 GREENWYCHE GATORS          36.99         37.98



   5 Karigan, Stephen          14 GREENWYCHE GATORS          45.08         43.15



   6 Larsen, Taylor            14 GREENWYCHE GATORS          39.00         44.03





Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Toth, Katie               14 GREENWYCHE GATORS          34.07         33.72



(Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Scoggins, Sarah           15 MONTE SANO                 33.51         34.38



   3 Phares, Emily             15 MONTE SANO                 36.98         38.37



   4 Karigan, Jennifer         17 GREENWYCHE GATORS          37.56         39.66



   5 Wisener, Jessica          17 MONTE SANO                 40.56         40.27



   6 Kimrey, Rachel            17 GREENWYCHE GATORS          39.74         41.23





Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Griffin, Steven           17 GREENWYCHE GATORS          29.00         29.88



   2 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 30.07         30.27



   3 Fleming, Clay             17 GREENWYCHE GATORS          33.04         33.38



   4 Merijanian, Aaron         15 GREENWYCHE GATORS          35.43         34.87



   5 Petroff, Ryan             15 MONTE SANO                 34.71         35.59



   6 Graham, Corey             16 MONTE SANO                 40.53         41.65





Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:21.46       1:35.57



      1) Hall, Anna Reid 8   2) Mathis, Anna 8     3) Farace, Campbell 8 4) Masterson, Marianne

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    1:37.90       1:44.59



      1) Washburn, Renae 8   2) Evans, Laura Kate 73) Ferguson, Emily 7  4) Coomer, Mary 8

 --- MONTE SANO                       C                    1:48.69      X1:52.83



      1) Daniel, Kiera 7     2) Goshen, Therese 7  3) Burbach, Madison 8 4) Geiger, Mary Grace

 --- MONTE SANO                       B                    1:37.75      X1:59.19



      1) Wistner, Abigail 7  2) Tucker, Abby 8     3) Derington, Julia 7 4) Sibold, Lily 7

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    1:55.43      X2:08.26



      1) Ferguson, Rebecca 7 2) Fritz, Becca 7     3) Hendrick, Jane 8   4) Grigsby, Ella Grace



Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    1:19.94       1:21.27



      1) League, Parker 8    2) Landwehr, Connors 83) Taylor, Garret 8   4) Shockley, Cal 8

   2 MONTE SANO                       A                    1:24.83       1:28.43



      1) Bazzle, Jon-Michael 2) Sisk, Connor 8     3) Shaw, Maxwell 8    4) Klemm, Riley 8

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    1:32.77      X1:41.17



      1) Kennamer, Carson 8  2) Claybourne, Christo3) Rogers, Jackson 7  4) Hartley, Sam 8

 --- MONTE SANO                       B                    2:05.76      X1:58.37



      1) Huskey, Joshua 8    2) Pace, Hayden 8     3) Wilmoth, Caleb 7   4) Burbach, Pierson 6

 --- GREENWYCHE GATORS                C                    1:44.06      X2:05.63



      1) Steber, Ben 7       2) Grace, William 8   3) Hawkins, Jackson 8 4) Smith, Duncan 7

 --- MONTE SANO                       C                    2:22.92      X2:31.97



      1) Stephens, William 7 2) Tucker, Gregory 5  3) Barnes, Matthew 7  4) Sheppard, Sam 7



Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:36.12       2:43.42



      1) Clark, Annie 9      2) Wood, Caroline 10  3) Lacey, Emma 10     4) Mokry, McKenzie 10

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:49.11       3:02.60



      1) Rogers, Walton 10   2) Broyles, Joanna 10 3) Rezabek, Rachel 9  4) Conners, Olivia 10

 --- MONTE SANO                       B                    2:54.35      X3:00.91



      1) King, Anneliese 10  2) Shell, Abbi 10     3) Dunford, Annie 9   4) Jiminez, Victoria 1

 --- MONTE SANO                       C                    3:20.34      X3:36.43



      1) Horton, Laura 10    2) Bradford, Becca 10 3) Fuller, Rachel 9   4) Espada, Elena 9

(Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- GREENWYCHE GATORS                B                    3:26.16      X4:40.97



      1) McNeely, Emma 9     2) Brown, Saylor 9    3) Fritz, Lilly 9     4) Blevins, Grace 9



Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:41.78       2:41.19



      1) Slobe, Lucas 9      2) Cox, Davis 10      3) Scoggins, Colton 9 4) Cooper, Will 10

   2 MONTE SANO                       A                    3:14.62       3:21.50



      1) Fair, Patrick 10    2) Ordway, John 10    3) Shell, Nathen 9    4) Fulkerson, Tate 9

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X3:59.38



      1) Foy, Matthew 10     2) Jones, Alex 9      3) Guy, Peyton 9      4) Larsen, Will 9

 --- MONTE SANO                       B                    3:46.58      X4:13.69



      1) Farace, Wyatt 9     2) Dombrowski, Alex 9 3) Daniel, Linden 10  4) Wright, Marshall 10

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    3:20.07      X4:27.04



      1) Ellett, Boots 9     2) Carden, Caleb 8    3) Blevins, Daniel 9  4) Mullins, Michael 10



Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:21.75       2:19.69



      1) Cooper, Kelley 12   2) Malone, Hayden 11  3) Byers, Hannah 12   4) Martinson, Sarah Ab

   2 MONTE SANO                       A                    2:19.82       2:23.93



      1) Fair, Sara Kate 12  2) Tucker, Emily 11   3) Tiller, Faith 12   4) Wistner, Albany 12

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:57.71



      1) Below, Ally 11      2) Huber, Laura 11    3) Jones, Katie 11    4) League, Avery 11

 --- MONTE SANO                       C                    3:06.68      X3:06.02



      1) Akin, Anna 11       2) Correa, Luisa 11   3) Clem, Laurel 12    4) Sisk, Morgan 11

 --- MONTE SANO                       B                    2:34.28      X3:32.96



      1) Childress, Angel 11 2) Hastings, Anna Grac3) Derington, Sara 12 4) Bowlin, Brooke 11



Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:14.53       2:19.30



      1) McNeely, Paul 11    2) Kimrey, Andrew 12  3) Conners, Braxton 124) Reynolds, Eli 12

   2 MONTE SANO                       A                    2:17.98       2:19.68



      1) Clark, Dylan 12     2) Castellow, Tyler 113) Fulkerson, Jack 11 4) Graves, Macon 11

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    2:30.61      X2:47.73



      1) Mitchell, Beau 12   2) McDaris, Connor 12 3) Mullins, Matthew 124) Powell, John Collin

 --- MONTE SANO                       B                    2:43.14      X2:53.34



      1) Wilkinson, Haden 12 2) Beddingfield, Winst3) Stephens, Ciaran 124) Geiger, Will 11



Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:18.04       2:16.77



      1) Landwehr, Parker 13 2) Larsen, Sydney 14  3) Neighbors, Anna 13 4) Easterling, Carolin

   2 MONTE SANO                       A                    2:16.29       2:22.21



      1) Wermuth, Casey 14   2) Bradford, Olivia 143) Sisk, Katherine 13 4) Mokry, Darby 14

 --- MONTE SANO                       B                    2:36.85      x2:49.27



      1) Haymes, Ruby 14     2) McCool, Kyra 12    3) Ledford, Allie Clai4) Castellow, Mallory

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:52.96



      1) Morris, Perri Ann 1 2) Lawson, Anna 13    3) Sutphin, Emily 14  4) Thurber, Allie 13



Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:02.60       2:10.21



      1) Wisener, Jared 14   2) Cardno, Kevin 14   3) Bowlin, Bruce 13   4) King, Connor 14

(Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:07.20       2:17.43



      1) Larsen, Taylor 14   2) Scoggins, Brantley 3) Karigan, Stephen 144) Sutphin, Jared 12

 --- MONTE SANO                       B                    2:39.96      X2:48.69



      1) Crook, Lowell 13    2) Scott, Wynton 13   3) Hastings, Joseph 134) Graham, Tyler 13



Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:08.64       2:14.20



      1) Conners, Amelia 15  2) Karigan, Jennifer 13) Kimrey, Rachel 17  4) Toth, Katie 14

   2 MONTE SANO                       A                    2:16.52       2:14.53



      1) Phares, Emily 15    2) Bowlin, Bethany 15 3) Wright, Carter 15  4) Scoggins, Sarah 15



Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    1:50.82       1:54.36



      1) Griffin, Steven 17  2) Fleming, Clay 17   3) Robb, Hudson 16    4) Conners, Cameron 16

   2 MONTE SANO                       A                    2:00.27       2:00.68



      1) Fuller, Jacob 15    2) Graham, Corey 16   3) Petroff, Ryan 15   4) Rhea, Landon Tyler







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Greenwyche Gators                 318.5      2. Monte Sano                         234.5

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org