Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                   Greenwyche vs Piedmont - 7/1/2009

                                                Results



                       Final Score:Greenwyche Gators                   320

                                   Piedmont Piranhas                   233



Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:39.40       1:41.13



      1) Monk, Mary Beth 7   2) Monk, Anna 8       3) Strankman, Cole Eli4) Hepler, Hallie 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:18.18      X2:13.28



      1) Calhoon, Anna Grace 2) Hickman, Darby 7   3) Campbell, Jessica 84) Soprano, Liz 8

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:31.13



      1) Evans, Zoe 8        2) Thurber, Isabella 63) Evans, Laura Kate K4) Hendrick, Chloe 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                C                         NT      X2:52.38



      1) Schomburg, Sarah 7  2) Warner, Kate Duncan3) Morgan, Emily 7    4) Poplin, Helen 6

 --- GREENWYCHE GATORS                A                    1:48.20            DQ



      1) Washburn, Renae 8   2) Ferguson, Rebecca 73) Coomer, Mary 8     4) Ferguson, Emily 7



Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    1:34.26       1:35.34



      1) Shockley, Cal 8     2) League, Parker 8   3) Landwehr, Connors 84) Taylor, Garret 8

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:34.76       1:36.10



      1) Werth, Benjamin 8   2) Jackson, Gabe 8    3) Herring, Wylder 8  4) Nurre, Alexander 7

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    1:51.33      X2:02.13



      1) Claybourne, Christo 2) Hawkins, Jackson 8 3) Strickland, David 84) Rogers, Jackson 7

 --- GREENWYCHE GATORS                C                    2:16.20      X2:26.00



      1) Smith, Duncan 7     2) Eastin, Joshua 7   3) Hartley, Sam 8     4) Douglas, Jake 7

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:55.49      x2:37.07



      1) Young, Garrett 7    2) Huttula, Matthew 7 3) Burns, Andrew 7    4) Fandre, Donovan 8



Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    3:26.14       3:30.69



      1) Burns, Emma 9       2) Ledyard, Kate 9    3) Monk, Abby 10      4) Perez, Makayla 9

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    4:17.46      x4:00.13



      1) Nunn, Julie 9       2) Lynch, Emma 9      3) Shores, Camryn 9   4) Bradford, Maddie 9

 --- GREENWYCHE GATORS                A                    3:18.26            DQ



      1) Rogers, Walton 10   2) Sieja, Andie 9     3) Conners, Olivia 10 4) Mitchell, Evie 9



Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    3:07.65       3:03.84



      1) Smith, Austin 10    2) Nurre, Nicholas 10 3) Overbeek, Cade 10  4) McEwen, Hunter 10

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    3:08.38       3:17.01



      1) Scoggins, Colton 9  2) Cox, Davis 10      3) Pullen, Ward 10    4) Kennamer, Carson 9

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    4:16.80      x4:01.58



      1) Harton, Hunter 10   2) Judge, Joseph 9    3) Bell, Robert 9     4) Rist, Nicholas 10

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    3:52.13      X4:21.97



      1) Coomer, Christopher 2) Evans, John Sadler 3) Carden, Caleb 9    4) Mullins, Michael 10

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X5:04.00



      1) O'Neil, Kenneth 9   2) Guy, Peyton 9      3) Larsen, Will 10    4) Raby, Franklin 9



Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:36.77       2:38.18



      1) Martinson, Sarah Ab 2) Cooper, Kelley 12  3) Jakab, Bailey 11   4) Malone, Hayden 12

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:41.34       2:48.70



      1) Hepler, Hannah 12   2) Ledyard, Ann 12    3) Bell, Maria 10     4) Jackson, Abbi 12

 --- GREENWYCHE GATORS                B                    3:03.21      X3:23.35



      1) Below, Ally 11      2) League, Avery 11   3) Jones, Katie 11    4) Morris, Perri Ann A

(Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:40.92      x3:29.57



      1) Smith, Lisa 12      2) Lynch, Kathleen 11 3) Hughes, Syann 11   4) Hubbard, Rebecca 11



Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:59.46       2:50.97



      1) Christian, Shelby 1 2) Herring, Jackson 113) Baldwin, Spencer 114) Anderson, Max 11

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:32.87       2:54.16



      1) McNeely, Paul 11    2) Cooper, Will 10    3) McDaris, Connor 12 4) Mullins, Matthew 12



Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:37.97       2:34.87



      1) Wire, Allison 14    2) Lynch, Ailish 12   3) Nunn, Kate 13      4) Van Peursem, Laura

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:37.64       2:41.28



      1) Larsen, Sydney 14   2) Sutphin, Emily 14  3) Easterling, Carolin4) Lawson, Anna L 13



Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:27.25       2:42.85



      1) Karigan, Stephen 14 2) Sutphin, Jared 13  3) Malone, Ben 13     4) Brown, Matthew 14



Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:25.07       2:31.60



      1) Karigan, Jennifer 1 2) Conners, Amelia 15 3) Toth, Katie 15     4) Johnson, Emily 15

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:39.50       2:42.20



      1) Warner, Hannah 15   2) Nalley, Lindsey 15 3) Smith, Amanda 17   4) Warner, Sarah 15



Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:02.22       2:16.55



      1) Griffin, Steven 17  2) Conners, Cameron 163) Fleming, Clay 17   4) Merijanian, Aaron 1

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:17.55       2:28.79



      1) Scrip, Steven 16    2) West, James 16     3) Nunn, Will 15      4) Nalley, Andrew 17



Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Nurre, Jane                5 PIEDMONT PIRANHAS          27.45         26.33



   2 Burns, Julia               5 PIEDMONT PIRANHAS          32.99         31.58



   3 Grigsby, Ella Grace G      6 GREENWYCHE GATORS          30.29         32.49



   4 Thurber, Isabella          6 GREENWYCHE GATORS          32.97         35.23



   5 Moss, Emma                 5 PIEDMONT PIRANHAS          37.44         35.57



   6 Evans, Jaya                6 GREENWYCHE GATORS          33.19         35.67





Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Brinkley, Ella F           6 GREENWYCHE GATORS          35.20        X33.00



 --- Stone, Kate                6 GREENWYCHE GATORS          33.89        X33.08



 --- Wilson, Meg                6 GREENWYCHE GATORS          41.68        X42.88



 --- Poplin, Alice              4 PIEDMONT PIRANHAS        1:00.24      X1:09.63





Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 O'Neil, Stephen            6 GREENWYCHE GATORS          25.92         28.92



(Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Shores, James              6 PIEDMONT PIRANHAS          31.16         29.30



   3 Hawkins, Harrison          5 GREENWYCHE GATORS          38.26         40.35



   4 Schomburg, Luke            5 PIEDMONT PIRANHAS          36.04         40.70



   5 Kennamer, Griffin          5 GREENWYCHE GATORS          49.52         50.72



 --- Caroll, Hayden             6 PIEDMONT PIRANHAS          35.91            DQ





Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Martin, Caleb              6 PIEDMONT PIRANHAS          41.17        X43.19



 --- Coomer, David              6 GREENWYCHE GATORS          50.86        X47.03



 --- Bradford, Hayden           5 PIEDMONT PIRANHAS             NT      X1:24.93





Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          18.94         19.55



   2 Coomer, Mary               8 GREENWYCHE GATORS          19.78         19.73



   3 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          20.17         20.37



   4 Hepler, Hallie             7 PIEDMONT PIRANHAS          22.24         21.65



   5 Washburn, Renae            8 GREENWYCHE GATORS          24.83         23.02



   6 Ferguson, Emily            7 GREENWYCHE GATORS          23.79         23.34





Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Hendrick, Jane C           8 GREENWYCHE GATORS          28.11        X26.57



 --- Schomburg, Sarah           7 PIEDMONT PIRANHAS          32.00        X27.93



 --- Soprano, Liz               8 PIEDMONT PIRANHAS          25.84        X28.99



 --- Evans, Zoe                 8 GREENWYCHE GATORS          29.47        X29.47



 --- Banks, Macie               7 GREENWYCHE GATORS          31.88        X30.89



 --- Evans, Laura Kate K        7 GREENWYCHE GATORS          26.21        X31.75



 --- Poplin, Helen              6 PIEDMONT PIRANHAS          37.50        X33.56



 --- Hendrick, Chloe            7 GREENWYCHE GATORS          31.71        X34.21



 --- Warner, Kate Duncan        6 PIEDMONT PIRANHAS          34.75        X35.52



 --- Hickman, Darby             7 PIEDMONT PIRANHAS          29.19        X35.78



 --- Morgan, Emily              7 PIEDMONT PIRANHAS          40.79        X43.05





Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Shockley, Cal              8 GREENWYCHE GATORS          19.28         18.39



   2 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          18.26         19.08



   3 Landwehr, Connors          8 GREENWYCHE GATORS          19.47         19.17



   4 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          17.38         19.24



   5 League, Parker             8 GREENWYCHE GATORS          19.32         19.54



   6 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          18.84         19.99





Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Strickland, David          8 GREENWYCHE GATORS          25.10        X24.66



 --- Rogers, Jackson            7 GREENWYCHE GATORS          23.87        X25.34



 --- Smith, Duncan              7 GREENWYCHE GATORS          26.65        X26.33



 --- Hawkins, Jackson           8 GREENWYCHE GATORS          26.69        X26.64



 --- Hartley, Sam               8 GREENWYCHE GATORS          28.69        X28.47



 --- Burns, Andrew              7 PIEDMONT PIRANHAS          27.65        X29.88



 --- Huttula, Matthew           7 PIEDMONT PIRANHAS          31.08        X30.67



(Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Young, Garrett             7 PIEDMONT PIRANHAS          26.32        X31.24



 --- Eastin, Joshua             7 GREENWYCHE GATORS          31.67        X33.39



 --- Steber, Ben                7 GREENWYCHE GATORS          37.49        X34.69



 --- Douglas, Jake              7 GREENWYCHE GATORS          37.16        X35.31



 --- Rist, Alex                 7 PIEDMONT PIRANHAS          37.53        X38.59





Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bell, Maria               10 PIEDMONT PIRANHAS          35.29         36.07



   2 Conners, Olivia           10 GREENWYCHE GATORS          36.33         37.35



   3 Monk, Abby                10 PIEDMONT PIRANHAS          41.51         43.53



   4 Rogers, Walton            10 GREENWYCHE GATORS          39.32         44.50



   5 Perez, Makayla             9 PIEDMONT PIRANHAS             NT         45.07



   6 Sieja, Andie               9 GREENWYCHE GATORS          46.47         47.41





Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Oliver, Mary Leigh         9 GREENWYCHE GATORS             NT         51.94



 --- Shores, Camryn             9 PIEDMONT PIRANHAS          51.13        X49.76



 --- Bradford, Maddie           9 PIEDMONT PIRANHAS          52.00        X57.14



 --- Huttula, Erin             10 PIEDMONT PIRANHAS        1:12.74      X1:00.87



 --- Lynch, Emma                9 PIEDMONT PIRANHAS        1:03.27      X1:02.00





Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cooper, Will              10 GREENWYCHE GATORS          35.93         35.55



   2 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          34.43         35.67



   3 Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          38.38         38.43



   4 Cox, Davis                10 GREENWYCHE GATORS          38.98         39.20



   5 McEwen, Hunter            10 PIEDMONT PIRANHAS          42.90         43.28



   6 Pullen, Ward              10 GREENWYCHE GATORS          45.61         45.48





Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Armstrong, Connor          9 GREENWYCHE GATORS             NT         58.87



 --- Harton, Hunter            10 PIEDMONT PIRANHAS          46.88        X47.55



 --- Evans, John Sadler S      10 GREENWYCHE GATORS          50.06        X49.83



 --- Rist, Nicholas            10 PIEDMONT PIRANHAS          51.17        X54.93



 --- Carden, Caleb              9 GREENWYCHE GATORS          54.77        X56.01



 --- Guy, Peyton                9 GREENWYCHE GATORS          55.20        X56.76



 --- Jones, Alex                9 GREENWYCHE GATORS          55.84        X57.67



 --- Ellett, Boots              9 GREENWYCHE GATORS        1:00.02        X58.83



 --- Larsen, Will              10 GREENWYCHE GATORS          57.45      X1:00.75



 --- Raby, Franklin             9 GREENWYCHE GATORS          57.38      X1:00.84



 --- O'Neil, Kenneth            9 GREENWYCHE GATORS        1:08.53      X1:14.27





Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Martinson, Sarah Abbott   12 GREENWYCHE GATORS          31.89         32.34



   2 Cooper, Kelley            12 GREENWYCHE GATORS          32.63         32.58



   3 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          33.06         33.67



   4 Jakab, Bailey             11 GREENWYCHE GATORS          35.07         35.37



   5 Hepler, Hannah            12 PIEDMONT PIRANHAS          39.19         40.71



(Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Jackson, Abbi             12 PIEDMONT PIRANHAS          40.03         42.94





Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Huber, Laura              11 GREENWYCHE GATORS          40.10        X39.94



 --- Below, Ally               11 GREENWYCHE GATORS          39.40        X40.03



 --- Evans, Emily              12 GREENWYCHE GATORS          39.87        X42.44



 --- Smith, Lisa               12 PIEDMONT PIRANHAS          44.10        X43.19



 --- Lynch, Kathleen           11 PIEDMONT PIRANHAS          46.93        X44.43



 --- Morris, Perri Ann A       12 GREENWYCHE GATORS          45.66        X46.25



 --- League, Avery             11 GREENWYCHE GATORS          46.90        X52.61



 --- Hughes, Syann             11 PIEDMONT PIRANHAS          45.13        X55.32



 --- Chilton, Anna             11 GREENWYCHE GATORS        1:13.27      X1:12.87





Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          33.68        J33.02



   2 McNeely, Paul             11 GREENWYCHE GATORS          33.50        J33.23



   3 Baldwin, Spencer          11 PIEDMONT PIRANHAS          39.09        J37.90



   4 McDaris, Connor           12 GREENWYCHE GATORS          38.78        J37.88



   5 Mullins, Matthew          12 GREENWYCHE GATORS          38.38        J38.72





Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Morgan, Eli               11 PIEDMONT PIRANHAS          41.82        X49.37





Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Easterling, Caroline      14 GREENWYCHE GATORS          32.05         32.15



   2 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          32.31         32.93



   3 Larsen, Sydney            14 GREENWYCHE GATORS          34.49         33.86



   4 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          33.48         34.97



   5 Hickman, Emily            13 PIEDMONT PIRANHAS          35.76         36.80



   6 Larsen, Sarah             13 GREENWYCHE GATORS          38.28         36.87





Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, John               13 PIEDMONT PIRANHAS          29.08         29.12



   2 Malone, Ben               13 GREENWYCHE GATORS          30.82         30.13



   3 Sutphin, Jared            13 GREENWYCHE GATORS          30.51         30.60



   4 Brown, Matthew            14 GREENWYCHE GATORS          31.77         31.58



   5 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          33.89         34.55





Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Wilson, Reid              13 GREENWYCHE GATORS          39.97        X40.79





Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Karigan, Jennifer         17 GREENWYCHE GATORS          32.35         32.19



   2 Toth, Katie               15 GREENWYCHE GATORS          30.70         32.38



   3 Conners, Amelia           15 GREENWYCHE GATORS          32.42         34.41



   4 Smith, Amanda             17 PIEDMONT PIRANHAS          33.30         34.49



   5 Warner, Sarah             15 PIEDMONT PIRANHAS          33.40         36.06



(Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Warner, Hannah            15 PIEDMONT PIRANHAS          33.82         36.36





Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Conners, Cameron          16 GREENWYCHE GATORS          26.37         26.99



   2 Griffin, Steven           17 GREENWYCHE GATORS          27.23         27.33



   3 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          28.03         27.79



   4 Fleming, Clay             17 GREENWYCHE GATORS          28.31         28.67



   5 Scrip, Steven             16 PIEDMONT PIRANHAS          29.58         30.69



   6 Nunn, Will                15 PIEDMONT PIRANHAS          28.73         30.70





Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Kimbrough, John           17 PIEDMONT PIRANHAS          35.65        X33.24





Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          26.78         27.57



   2 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          29.54         30.06



   3 Ferguson, Emily            7 GREENWYCHE GATORS          30.68         32.47



   4 Ferguson, Rebecca          7 GREENWYCHE GATORS          31.60         32.93



   5 Calhoon, Anna Grace        7 PIEDMONT PIRANHAS          33.78         35.82



   6 Thurber, Isabella          6 GREENWYCHE GATORS          39.59         41.31





Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          24.88         26.54



   2 League, Parker             8 GREENWYCHE GATORS          25.53         27.00



   3 Taylor, Garret             8 GREENWYCHE GATORS          33.18         27.49



   4 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          26.64         28.13



   5 Landwehr, Connors          8 GREENWYCHE GATORS          29.46         30.48



   6 Nurre, Alexander           7 PIEDMONT PIRANHAS          30.31         31.23





Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Conners, Olivia           10 GREENWYCHE GATORS          49.38         48.41



   2 Bell, Maria               10 PIEDMONT PIRANHAS          50.08         49.17



   3 Sieja, Andie               9 GREENWYCHE GATORS          57.23         56.81



   4 Monk, Abby                10 PIEDMONT PIRANHAS          57.65         59.73



   5 Ledyard, Kate              9 PIEDMONT PIRANHAS        1:03.09       1:07.16



   6 Brown, Saylor              9 GREENWYCHE GATORS        1:12.33       1:11.84





Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cooper, Will              10 GREENWYCHE GATORS          49.44         49.54



   2 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          50.73         49.85



   3 Cox, Davis                10 GREENWYCHE GATORS          53.78         51.40



   4 Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          52.30         53.54



   5 Scoggins, Colton           9 GREENWYCHE GATORS          58.03       1:01.26



   6 Judge, Joseph              9 PIEDMONT PIRANHAS        1:05.67       1:04.78





Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          39.59         42.40



(Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Cooper, Kelley            12 GREENWYCHE GATORS          43.47         43.91



   3 Malone, Hayden            12 GREENWYCHE GATORS          47.09         47.16



   4 Hepler, Hannah            12 PIEDMONT PIRANHAS          51.49         51.46



 --- Thurber, Megan            12 GREENWYCHE GATORS          52.38            DQ





Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          46.41         47.37



   2 Mullins, Matthew          12 GREENWYCHE GATORS          52.07         49.91



   3 Christian, Harris         12 PIEDMONT PIRANHAS          52.34         52.25



   4 Brown, Martin             11 GREENWYCHE GATORS          54.02         57.13



   5 West, David               12 PIEDMONT PIRANHAS          54.60       1:00.45



   6 Mitchell, Beau            12 GREENWYCHE GATORS        1:13.49       1:04.06





Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Larsen, Sydney            14 GREENWYCHE GATORS          46.39         44.98



   2 Sutphin, Emily            14 GREENWYCHE GATORS             NT         45.71



   3 Van Peursem, Laura        14 PIEDMONT PIRANHAS          45.67         46.07



   4 Easterling, Caroline      14 GREENWYCHE GATORS          50.27         46.87



   5 Lynch, Ailish             12 PIEDMONT PIRANHAS          48.04         48.85



   6 West, Kristin             14 PIEDMONT PIRANHAS          49.53         51.50





Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Sutphin, Jared            13 GREENWYCHE GATORS          39.85         40.80



   2 Brown, Matthew            14 GREENWYCHE GATORS          43.09         41.53



   3 Larsen, Taylor            14 GREENWYCHE GATORS          44.98         44.87



   4 Smith, John               13 PIEDMONT PIRANHAS          47.97         45.98



   5 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          48.53         49.76





Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Toth, Katie               15 GREENWYCHE GATORS          38.84         41.59



   2 Conners, Amelia           15 GREENWYCHE GATORS          40.90         43.68



   3 Reynolds, Lindy           17 GREENWYCHE GATORS          47.47         46.29



   4 Nalley, Lindsey           15 PIEDMONT PIRANHAS          45.68         47.24



   5 Martin, Jamie             15 PIEDMONT PIRANHAS          52.02         52.80



   6 Hahneman, Lilly           15 PIEDMONT PIRANHAS          55.47         55.54





Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Conners, Cameron          16 GREENWYCHE GATORS          31.62         30.87



   2 Westrope, Clayton         17 GREENWYCHE GATORS          40.40         39.46



   3 Stuart, Philip            16 PIEDMONT PIRANHAS          39.75         40.27



   4 West, James               16 PIEDMONT PIRANHAS          37.92         41.07



   5 Judge, Caleb              16 PIEDMONT PIRANHAS          32.12         41.80



   6 Brouwer, Jake             15 GREENWYCHE GATORS          45.83         45.06





Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:15.40       1:22.24



      1) Jackson, Gabe M8    2) Monk, Mary Beth W7 3) Monk, Anna W8      4) Herring, Wylder M8

(Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 GREENWYCHE GATORS                A                    1:23.40       1:24.45



      1) League, Parker M8   2) Coomer, Mary W8    3) Washburn, Renae W8 4) Shockley, Cal M8

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    1:26.10      x1:29.20



      1) Nurre, Alexander M7 2) Hepler, Hallie W7  3) Strankman, Cole Eli4) Werth, Benjamin M8

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X1:54.04



      1) Claybourne, Christo 2) Hendrick, Jane C W83) Evans, Zoe W8      4) Hawkins, Jackson M8

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X1:55.97



      1) Rogers, Jackson M7  2) Ferguson, Rebecca W3) Evans, Laura Kate K4) Smith, Duncan M7



Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:30.20       2:31.99



      1) Smith, Austin M10   2) Monk, Abby W10     3) Bell, Maria W10    4) Overbeek, Cade M10

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:30.56       2:36.66



      1) Cox, Davis M10      2) Conners, Olivia W103) Rogers, Walton W10 4) Cooper, Will M10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:49.37      x3:05.50



      1) McEwen, Hunter M10  2) Perez, Makayla W9  3) Ledyard, Kate W9   4) Nurre, Nicholas M10

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X3:33.38



      1) Guy, Peyton M9      2) Oliver, Mary Leigh 3) Sieja, Andie W9    4) Mullins, Michael M1

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X4:11.01



      1) Coomer, Christopher 2) Brown, Saylor W9   3) Mitchell, Evie W9  4) Ellett, Boots M9



Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:10.21       2:18.87



      1) Martinson, Sarah Ab 2) Cooper, Kelley W12 3) McDaris, Connor M124) McNeely, Paul M11

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:22.81       2:31.78



      1) Ledyard, Ann W12    2) Hepler, Hannah W12 3) Anderson, Max M11  4) Herring, Jackson M1

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:46.46      x2:47.14



      1) Christian, Harris M 2) Hahneman, Anna W11 3) Jackson, Abbi W12  4) Baldwin, Spencer M1

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X3:01.40



      1) Mullins, Matthew M1 2) Morris, Perri Ann A3) Evans, Emily W12   4) Brown, Martin M11

 --- PIEDMONT PIRANHAS                C                    2:50.76      x3:04.57



      1) Christian, Shelby M 2) Smith, Lisa W12    3) Lynch, Kathleen W114) Morgan, Eli M11



Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:07.76       2:07.73



      1) Malone, Ben M13     2) Easterling, Carolin3) Larsen, Sydney W14 4) Sutphin, Jared M13

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:09.19       2:12.00



      1) Baldwin, Parker M13 2) Nunn, Kate W13     3) Wire, Allison W14  4) Smith, John M13

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:31.71



      1) Scoggins, Brantley  2) Lawson, Anna L W13 3) Huber, Emma W14    4) Karigan, Stephen M1

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X2:41.15



      1) Larsen, Taylor M14  2) Larsen, Sarah W13  3) Sutphin, Emily W14 4) Wilson, Reid M13



Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    1:56.65       2:03.86



      1) Griffin, Steven M17 2) Toth, Katie W15    3) Karigan, Jennifer W4) Conners, Cameron M1

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:03.90       2:08.75



      1) Nunn, Will M15      2) Warner, Sarah W15  3) Smith, Amanda W17  4) Nalley, Andrew M17

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    2:10.12      x2:30.03



      1) Stuart, Philip M16  2) Nalley, Lindsey W153) Warner, Hannah W15 4) Scrip, Steven M16

(Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:51.77



      1) Brouwer, Jake M15   2) Mitchell, Claudia W3) Reynolds, Lindy W174) Merijanian, Aaron M



Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Coomer, Mary               8 GREENWYCHE GATORS          24.61         25.38



   2 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          26.14         27.13



   3 Calhoon, Anna Grace        7 PIEDMONT PIRANHAS          27.96         27.99



   4 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          30.18         28.05



   5 Washburn, Renae            8 GREENWYCHE GATORS          28.46         28.37



   6 Ferguson, Emily            7 GREENWYCHE GATORS          29.37         29.76





Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          24.62         24.81



   2 Shockley, Cal              8 GREENWYCHE GATORS          24.68         24.91



   3 Taylor, Garret             8 GREENWYCHE GATORS          30.29         26.57



   4 Jackson, Gabe              8 PIEDMONT PIRANHAS          26.64         28.08



   5 Nurre, Alexander           7 PIEDMONT PIRANHAS          30.15         31.95



   6 Claybourne, Christopher    8 GREENWYCHE GATORS          27.66         31.98





Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Rogers, Walton            10 GREENWYCHE GATORS          48.45         48.24



   2 Burns, Emma                9 PIEDMONT PIRANHAS          50.77         52.29



   3 Nunn, Julie                9 PIEDMONT PIRANHAS          57.90         59.37



   4 McNeely, Emma              9 GREENWYCHE GATORS        1:12.72       1:08.30



   5 Mitchell, Evie             9 GREENWYCHE GATORS        1:10.24       1:10.20





Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          42.66         44.10



   2 Smith, Austin             10 PIEDMONT PIRANHAS          54.34         51.25



   3 Scoggins, Colton           9 GREENWYCHE GATORS          52.75         53.12



   4 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          54.32         54.33



   5 Coomer, Christopher        9 GREENWYCHE GATORS          59.37         54.35



   6 Mullins, Michael          10 GREENWYCHE GATORS        1:01.61       1:01.59





Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Martinson, Sarah Abbott   12 GREENWYCHE GATORS          38.97         39.91



   2 Jakab, Bailey             11 GREENWYCHE GATORS          42.16         41.76



   3 Cooper, Kelley            12 GREENWYCHE GATORS          41.90         43.16



   4 Hepler, Hannah            12 PIEDMONT PIRANHAS          43.40         45.99





Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 McNeely, Paul             11 GREENWYCHE GATORS          46.32         45.01



   2 McDaris, Connor           12 GREENWYCHE GATORS          50.95         46.97



   3 Baldwin, Spencer          11 PIEDMONT PIRANHAS          49.52         47.73



   4 Anderson, Max             11 PIEDMONT PIRANHAS          52.11         49.11



   5 Christian, Shelby         12 PIEDMONT PIRANHAS          51.11         51.30



   6 Mullins, Matthew          12 GREENWYCHE GATORS          51.82         51.59





Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          36.46         39.53



   2 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          41.21         41.92



   3 Larsen, Sydney            14 GREENWYCHE GATORS          42.59         43.63



   4 West, Kristin             14 PIEDMONT PIRANHAS          46.18         47.69



   5 Larsen, Sarah             13 GREENWYCHE GATORS          46.64         48.41



   6 Lawson, Anna L            13 GREENWYCHE GATORS          57.08         49.44





Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Malone, Ben               13 GREENWYCHE GATORS          37.34         36.47



   2 Baldwin, Parker           13 PIEDMONT PIRANHAS          39.44         39.73



   3 Karigan, Stephen          14 GREENWYCHE GATORS          39.99         41.34



   4 Brown, Matthew            14 GREENWYCHE GATORS          41.43         43.29





Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Karigan, Jennifer         17 GREENWYCHE GATORS          37.38         37.33



   2 Johnson, Emily            15 GREENWYCHE GATORS          38.59         38.40



   3 Smith, Amanda             17 PIEDMONT PIRANHAS          40.46         41.57



   4 Warner, Hannah            15 PIEDMONT PIRANHAS          40.64         42.87



   5 Warner, Sarah             15 PIEDMONT PIRANHAS          42.77         45.21



   6 Mitchell, Claudia         15 GREENWYCHE GATORS          47.78         47.77





Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Conners, Cameron          16 GREENWYCHE GATORS          30.15         29.61



   2 Griffin, Steven           17 GREENWYCHE GATORS          30.48         32.03



   3 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          37.85         36.53



   4 Scrip, Steven             16 PIEDMONT PIRANHAS          37.89         38.32



   5 Merijanian, Aaron         16 GREENWYCHE GATORS          43.95         42.09



   6 Nunn, Will                15 PIEDMONT PIRANHAS          41.08         43.13





Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Strankman, Cole Elizabe    8 PIEDMONT PIRANHAS          24.24         23.29



   2 Coomer, Mary               8 GREENWYCHE GATORS          24.35         24.32



   3 Monk, Anna                 8 PIEDMONT PIRANHAS          22.64         25.27



   4 Monk, Mary Beth            7 PIEDMONT PIRANHAS          25.12         27.73



   5 Washburn, Renae            8 GREENWYCHE GATORS          33.24         31.49



   6 Ferguson, Rebecca          7 GREENWYCHE GATORS          32.80         34.92





Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Wylder            8 PIEDMONT PIRANHAS          21.64         22.03



   2 Shockley, Cal              8 GREENWYCHE GATORS          22.29         22.30



   3 Werth, Benjamin            8 PIEDMONT PIRANHAS          21.32         23.84



   4 Landwehr, Connors          8 GREENWYCHE GATORS          24.50         24.88



   5 League, Parker             8 GREENWYCHE GATORS          29.16         27.18



   6 Nurre, Alexander           7 PIEDMONT PIRANHAS          28.97         28.77





Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Conners, Olivia           10 GREENWYCHE GATORS          47.35         46.81



(Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Rogers, Walton            10 GREENWYCHE GATORS          53.14         56.29



   3 Sieja, Andie               9 GREENWYCHE GATORS        1:15.68       1:09.20





Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Overbeek, Cade            10 PIEDMONT PIRANHAS          38.07         40.88



   2 Cooper, Will              10 GREENWYCHE GATORS          47.70         48.16



   3 Cox, Davis                10 GREENWYCHE GATORS          51.65         49.34



   4 Nurre, Nicholas           10 PIEDMONT PIRANHAS          50.08         49.76



   5 Bell, Robert               9 PIEDMONT PIRANHAS          53.56         55.47



   6 Pullen, Ward              10 GREENWYCHE GATORS        1:04.29       1:00.07





Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Martinson, Sarah Abbott   12 GREENWYCHE GATORS          37.28         36.77



   2 Ledyard, Ann              12 PIEDMONT PIRANHAS          36.16         38.90



   3 Jakab, Bailey             11 GREENWYCHE GATORS          38.17         39.36



   4 Jones, Katie              11 GREENWYCHE GATORS          44.53         45.59



   5 Hubbard, Rebecca          11 PIEDMONT PIRANHAS          56.65         52.99





Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Herring, Jackson          11 PIEDMONT PIRANHAS          40.55         41.73



   2 McNeely, Paul             11 GREENWYCHE GATORS          42.29         43.26



   3 Anderson, Max             11 PIEDMONT PIRANHAS          45.85         44.11



   4 Baldwin, Spencer          11 PIEDMONT PIRANHAS          42.85         44.97



   5 McDaris, Connor           12 GREENWYCHE GATORS          46.27         46.56



   6 Mitchell, Beau            12 GREENWYCHE GATORS        1:07.82         59.20





Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Easterling, Caroline      14 GREENWYCHE GATORS          35.98         36.73



   2 Wire, Allison             14 PIEDMONT PIRANHAS          36.93         39.07



   3 Nunn, Kate                13 PIEDMONT PIRANHAS          38.44         39.49



   4 Van Peursem, Laura        14 PIEDMONT PIRANHAS          40.89         41.67



   5 Lawson, Anna L            13 GREENWYCHE GATORS          42.47         44.38



   6 Huber, Emma               14 GREENWYCHE GATORS          57.51         49.56





Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, John               13 PIEDMONT PIRANHAS          31.50        J32.23



   2 Malone, Ben               13 GREENWYCHE GATORS          35.64        J35.84



   3 Sutphin, Jared            13 GREENWYCHE GATORS          36.99        J40.18



   4 Larsen, Taylor            14 GREENWYCHE GATORS          39.00        J39.90



   5 Strankman, Stone          13 PIEDMONT PIRANHAS          41.95        J40.73





Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Toth, Katie               15 GREENWYCHE GATORS          33.72         36.76



   2 Karigan, Jennifer         17 GREENWYCHE GATORS          37.56         36.93



   3 Kimrey, Rachel            17 GREENWYCHE GATORS          39.74         38.57



   4 Smith, Amanda             17 PIEDMONT PIRANHAS          37.83         38.83



   5 Warner, Hannah            15 PIEDMONT PIRANHAS          40.73         38.84



(Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Nalley, Lindsey           15 PIEDMONT PIRANHAS          41.34         44.31





Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Griffin, Steven           17 GREENWYCHE GATORS          29.00         29.43



   2 Fleming, Clay             17 GREENWYCHE GATORS          33.04         32.31



   3 Nalley, Andrew            17 PIEDMONT PIRANHAS          35.59         34.03



   4 Merijanian, Aaron         16 GREENWYCHE GATORS          34.87         35.44



   5 Nunn, Will                15 PIEDMONT PIRANHAS          33.27         35.45



   6 Scrip, Steven             16 PIEDMONT PIRANHAS             NT         42.97





Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:22.99       1:29.54



      1) Monk, Mary Beth 7   2) Hepler, Hallie 7   3) Strankman, Cole Eli4) Monk, Anna 8

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    1:37.26       1:41.49



      1) Washburn, Renae 8   2) Evans, Laura Kate K3) Ferguson, Emily 7  4) Coomer, Mary 8

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:09.19



      1) Evans, Zoe 8        2) Ferguson, Rebecca 73) Banks, Macie 7     4) Hendrick, Jane C 8

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    1:45.23      x2:23.66



      1) Soprano, Liz 8      2) Hickman, Darby 7   3) Campbell, Jessica 84) Calhoon, Anna Grace



Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    1:18.48       1:20.14



      1) League, Parker 8    2) Landwehr, Connors 83) Taylor, Garret 8   4) Shockley, Cal 8

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:18.51       1:21.04



      1) Jackson, Gabe 8     2) Nurre, Alexander 7 3) Werth, Benjamin 8  4) Herring, Wylder 8

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X1:55.99



      1) Strickland, David 8 2) Steber, Ben 7      3) Rogers, Jackson 7  4) Hawkins, Jackson 8

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X2:01.47



      1) Hartley, Sam 8      2) Eastin, Joshua 7   3) Douglas, Jake 7    4) Claybourne, Christo



Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:52.45       2:48.03



      1) Ledyard, Kate 9     2) Monk, Abby 10      3) Perez, Makayla 9   4) Bell, Maria 10

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    3:00.31       3:08.95



      1) Rogers, Walton 10   2) Sieja, Andie 9     3) Oliver, Mary Leigh 4) Conners, Olivia 10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:22.88      x3:38.99



      1) Nunn, Julie 9       2) Bradford, Maddie 9 3) Burns, Emma 9      4) Shores, Camryn 9



Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:37.92       2:42.26



      1) Smith, Austin 10    2) McEwen, Hunter 10  3) Nurre, Nicholas 10 4) Overbeek, Cade 10

   2 GREENWYCHE GATORS                A                    2:41.19       2:56.17



      1) Pullen, Ward 10     2) Scoggins, Colton 9 3) Evans, John Sadler 4) Cooper, Will 10

 --- PIEDMONT PIRANHAS                B                    3:11.35      x3:18.49



      1) Judge, Joseph 9     2) Rist, Nicholas 10  3) Harton, Hunter 10  4) Bell, Robert 9

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X3:37.89



      1) Carden, Caleb 9     2) Coomer, Christopher3) Kennamer, Carson 9 4) Guy, Peyton 9

 --- GREENWYCHE GATORS                C                         NT      X4:01.23



      1) O'Neil, Kenneth 9   2) Mullins, Michael 103) Larsen, Will 10    4) Jones, Alex 9



Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:19.17       2:24.22



      1) Jakab, Bailey 11    2) Malone, Hayden 12  3) Thurber, Megan 12  4) Martinson, Sarah Ab

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:37.80       2:49.27



      1) Hepler, Hannah 12   2) Hahneman, Anna 11  3) Jackson, Abbi 12   4) Ledyard, Ann 12

 --- GREENWYCHE GATORS                B                         NT      X2:50.67



      1) Evans, Emily 12     2) Morris, Perri Ann A3) Huber, Laura 11    4) Below, Ally 11



Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:18.12       2:27.03



      1) McDaris, Connor 12  2) Mullins, Matthew 123) Cox, Davis 10      4) McNeely, Paul 11

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:28.47       2:29.34



      1) Anderson, Max 11    2) Christian, Shelby 13) Baldwin, Spencer 114) Herring, Jackson 11



Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:13.23       2:19.33



      1) Larsen, Sydney 14   2) Cooper, Kelley 12  3) Lawson, Anna L 13  4) Easterling, Carolin

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:16.65       2:20.85



      1) Nunn, Kate 13       2) Hickman, Emily 13  3) Van Peursem, Laura 4) Wire, Allison 14



Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 GREENWYCHE GATORS                A                    2:06.13       2:10.04



      1) Malone, Ben 13      2) Brown, Matthew 14  3) Larsen, Taylor 14  4) Sutphin, Jared 13

   2 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:10.84       2:19.36



      1) Strankman, Stone 13 2) Christian, Harris 13) Baldwin, Parker 13 4) Smith, John 13



Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    2:16.67       2:42.07



      1) Warner, Sarah 15    2) Nalley, Lindsey 15 3) Warner, Hannah 15  4) Smith, Amanda 17

 --- GREENWYCHE GATORS                A                    2:08.54            DQ



      1) Conners, Amelia 15  2) Karigan, Jennifer 13) Johnson, Emily 15  4) Toth, Katie 15



Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 PIEDMONT PIRANHAS                A                    1:57.35       2:25.97



      1) Nunn, Will 15       2) Stuart, Philip 16  3) Scrip, Steven 16   4) Nalley, Andrew 17

 --- GREENWYCHE GATORS                A                    1:52.32            DQ



      1) Griffin, Steven 17  2) Fleming, Clay 17   3) Brouwer, Jake 15   4) Conners, Cameron 16







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Greenwyche Gators                   320      2. Piedmont Piranhas                    233

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org