Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                  2009 JVRA vs BLOS -Yards - 6/24/2009

                                                Results



                       Final Score:Jones Valley Recreation Assn.       322

                                   Blossomwood Swim Team               224





Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:30.99       1:41.53



      1) Gilbert, Mary 8     2) Effinger, Maggie Jo3) Johnson, Jackie 7  4) Gilbert, Elizabeth

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X1:41.85



      1) Cimino, Maddie 7    2) Cagle, Savannah 8  3) Janssen, Kelli 8   4) Sisson, Claire 8

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    2:08.62      X1:59.42



      1) Mikatarian, Mikayla 2) Stucky, Caroline 8 3) Wessel, Lochlin 7  4) Anderson, Lainey 5

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:13.09



      1) Horgen, Emily 7     2) Butler, Emma 7     3) Hempstead, Maggie 84) Damson, Ali 7

 --- JONES VALLEY RECREATION          C                    2:29.46      X2:25.75



      1) Joiner, Eleanor Ann 2) Williamson, Lauren 3) Day, Jenna 7       4) Williamson, Julia 8

 --- JONES VALLEY RECREATION          A                    1:48.09            DQ



      1) Roberts, Anna 7     2) Roberts, Ella 8    3) Patz, Callie 7     4) Davis, Faith 8



Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:35.32       1:35.59



      1) Swing, Joe 8        2) League, Wills 8    3) Thurman, Reed 7    4) Cagle, Stephen 7

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:47.56       1:48.55



      1) Lehman, Robert 8    2) Jones, Noah 8      3) Barker, Luke 7     4) Boothe, Blake 7

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    3:05.76      X2:39.97



      1) Slinkard, Bennett 7 2) Tao, Mathew 7      3) Duncan, Tate 7     4) Hardy, Jackson 6



Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:38.68



      1) Bohan, Murphy 10    2) Johnston, Mackenzie3) Doyle, Anna Grace 14) Whitehurst, Cayla 1

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X4:21.05



      1) Bohan, Madison 10   2) Patterson, Riley 103) Henshaw, Allie 9   4) Creech, Bankston 9

 --- JONES VALLEY RECREATION          A                    3:04.42            DQ



      1) Patz, Avery 9       2) Childs, Abbie 10   3) Hui, Chloe 10      4) Accardi, Hollon 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:45.21            DQ



      1) Cimino, Sarah Marga 2) Junen, Rachel 10   3) Roberts, Riley 10  4) Nallamala, Kavi 10



Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:51.96       2:50.91



      1) Lioce, Dominick D 9 2) Vest, Jackson 9    3) Phelps, Colin 9    4) Luther, Michael 10

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:51.84       2:52.16



      1) Kretzschmar, Will 1 2) Johnson, Brooks 10 3) Thurman, Blake 10  4) Calvert, Ethan 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:33.15



      1) Darden, Will 9      2) Hensley, Ethan 9   3) Harbarger, Sam 9   4) Hirschler, Carson 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X4:01.01



      1) Kaylor, John Michae 2) Thurman, Grayson 9 3) Butler, Warren 9   4) Frederick, John 10



Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:14.33       2:15.90



      1) Wilson, Caroline 12 2) Sabio, Jesse 11    3) Pirani, Catherine 14) Clark, Amanda 12

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:27.04       2:27.59



      1) Clayton, Hannah Pag 2) Janssen, Alexa 11  3) Smith, Megan 12    4) Hnetynka, Tiffany 1

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    2:42.51      X2:39.83



      1) Taylor, Layne 12    2) Davis, Zoey 11     3) Lioce, Bonnie 11   4) Starck, Jacqueline

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:00.12



      1) Swing, Sally 11     2) Solomon, Stacy 12  3) VanDyke, Anne Hayde4) Caudle, Michelle 12



Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:20.12       2:37.07



      1) Steves, Ben 12      2) Chenault, Alex 12  3) Espy, Chandler 12  4) Hession, David 11

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:22.31            DQ



      1) Kaylor, Alex 11     2) Harbarger, Jackson 3) Smith, Tyler 12    4) Batson, Andrew 11



Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:09.37       2:11.16



      1) Olson, Elizabeth 13 2) Espy, Samantha 14  3) Starck, Jennifer 144) Luther, Michelle 14

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:09.65       2:20.50



      1) Moore, Sarah Gwin 1 2) Rushing, Madeline 13) Thompson, Isabella 4) Sherman, Brooke 13

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                         NT      X3:01.15



      1) Matus, Mary Katheri 2) Daniell, Samantha 13) Phelps, Paige 13   4) Lioce, Danielle 12



Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:00.39       2:00.39



      1) McDonald, Carter 13 2) Russell, Derek 14  3) Smith, Karter 14   4) Roberts, Christophe

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:35.48       2:32.60



      1) Moran, Chase 13     2) Chenault, Blair 14 3) Kaliszak, Luke 13  4) Holloway, Michael 1

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:33.71



      1) Cimino, Addison 14  2) Hamm, Andy 13      3) Hicklen, Brewer 13 4) Kaylor, Daniel 13



Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:03.56       2:06.95



      1) Espy, Ryan 17       2) Sabio, Jasmine 15  3) Steves, Lindsay 15 4) Wilson, Kristyn 15

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:05.93       2:16.56



      1) Mahesh, Kellyn 16   2) Griffin, Jerilyn 173) Musgrove, Cade 16  4) Coulter, Kacey 17



Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:47.68       2:09.26



      1) Kaliszak, Tyler 16  2) Olson, Nick 15     3) Espy, Tyler 16     4) Shults, Jacob 17



Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Lainey           5 JONES VALLEY RECREATION    23.89         22.49



   2 Roby, Willa                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.78         27.34



   3 Adams, Anna                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.59         31.96



   4 Childs, Sarah Kate         6 JONES VALLEY RECREATION    34.10         32.32



   5 Kross, Pearce              6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.72         32.44



   6 Mikatarian, Stephanie      5 JONES VALLEY RECREATION    36.50         39.56





Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Krichev, Julia             5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.60        X26.66



 --- Paparella, Meg             5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.43        X29.67



 --- Henshaw, Caroline          6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.78        X30.44



 --- Kelly, Katie Garth         6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      35.20        X33.38



 --- Johnson, Madeline          6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.88        X34.06



 --- Sharpe, Haley Karen        6 JONES VALLEY RECREATION       NT        X34.11



 --- Stucky, Margaret           4 JONES VALLEY RECREATION    37.11        X37.43



 --- Anglin, Sadie              5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.16        X37.77



(Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- McCann, Morgan             6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X39.05



 --- Fann, Ridley               6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X39.96



 --- Boothe, Grace              5 JONES VALLEY RECREATION    43.94        X39.97



 --- Aboudonia, Nannette        6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.70        X40.53



 --- Colley, Caroline           5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.44        X44.12



 --- Mitchell, Sarah Kate       4 JONES VALLEY RECREATION       NT        X49.50



 --- Rawls, Audrey              6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      48.56        X52.16



 --- Patz, Ansley               5 JONES VALLEY RECREATION       NT        X56.06



 --- Hensley, Holland           5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:05.20      X1:04.78



 --- Stucky, Grace              4 JONES VALLEY RECREATION       NT      X1:10.23





Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hardy, Jackson             6 JONES VALLEY RECREATION    30.58         28.64



   2 Bence, Tyler               6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.99         30.84



   3 Martin, David              6 JONES VALLEY RECREATION    31.28         30.88



   4 Hirschler, Jackson         6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.68         33.42



   5 Claunch, James             6 JONES VALLEY RECREATION    38.87         37.13



   6 Johnson, Max               5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.01         40.72





Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Kruse, Cameron             6 JONES VALLEY RECREATION    42.06        X34.93



 --- Harbarger, David           6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.27        X38.40



 --- Horgen, Jack               5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.03        X43.04



 --- Bedsole, Chris             5 JONES VALLEY RECREATION       NT        X43.64



 --- Wessel, Frederick          6 JONES VALLEY RECREATION  1:04.60        X49.34



 --- Bell, Charlie              5 JONES VALLEY RECREATION       NT      X1:10.25



 --- Stuart, Benjamin           4 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT      X1:14.56



 --- Speer, Daniel              5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      52.50      X1:17.11





Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Johnson, Jackie            7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      19.32        J19.44



   2 Cimino, Maddie             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      19.91        J21.93



   3 Gilbert, Elizabeth         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      19.49        J18.20



   4 Davis, Faith               8 JONES VALLEY RECREATION    21.78        J22.10



   5 Roberts, Ella              8 JONES VALLEY RECREATION    19.89        J25.03



   6 Roberts, Anna              7 JONES VALLEY RECREATION    22.07        J25.75





Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Bloom, Hannah              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      23.38        X21.06



 --- Frederick, Lydia           8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      24.13        X22.73



 --- Sisson, Claire             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      21.42        X23.03



 --- Schlichter, Emily          8 JONES VALLEY RECREATION    28.12        X24.52



 --- Tucker, Mary Wynne         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.03        X25.42



 --- Gray, Rainey               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.66        X26.55



 --- Williamson, Lauren         8 JONES VALLEY RECREATION    25.60        X27.27



 --- Aboudonia, Gertrude        8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.58        X27.41



 --- Mikatarian, Mikayla        8 JONES VALLEY RECREATION    26.29        X28.13



 --- Hensley, Evey              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.59        X28.40



 --- Williamson, Julia          8 JONES VALLEY RECREATION    25.50        X29.25



(Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Cox, Ella                  8 JONES VALLEY RECREATION    27.99        X29.25



 --- Day, Jenna                 7 JONES VALLEY RECREATION    29.65        X31.15



 --- Huckaby, Sara Davey        7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.94        X32.24



 --- Butler, Emma               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.48        X32.41



 --- Joiner, Eleanor Ann        8 JONES VALLEY RECREATION    27.21        X32.41



 --- Hempstead, Maggie          8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.53        X32.59



 --- Crump, Annie               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      39.87        X35.30



 --- Damson, Ali                7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.90        X37.97





Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      15.31         16.22



   2 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      19.22         20.35



   3 Lehman, Robert             8 JONES VALLEY RECREATION    21.95         21.69



   4 Barker, Luke               7 JONES VALLEY RECREATION    24.56         21.74



   5 Cagle, Stephen             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      24.12         22.59



   6 Boothe, Blake              7 JONES VALLEY RECREATION    27.54         24.79





Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Paparella, Preston         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         38.75



 --- Stuart, Alex               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      25.17        X18.47



 --- Fann, Sims                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.06        X25.77



 --- Batson, Cole               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      24.78        X27.75



 --- Slinkard, Bennett          7 JONES VALLEY RECREATION    28.83        X29.44



 --- Smith, Preston             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.73        X29.95



 --- Tao, Mathew                7 JONES VALLEY RECREATION    34.58        X34.59



 --- Sickels, Noah              7 JONES VALLEY RECREATION    39.24        X41.93





Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hui, Chloe                10 JONES VALLEY RECREATION    29.31         28.82



   2 Cimino, Sarah Margaret    10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.12         29.57



   3 Roberts, Riley            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      35.19         34.84



   4 Junen, Rachel             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.48         41.63



   5 Accardi, Hollon            9 JONES VALLEY RECREATION    43.78         44.42



   6 Childs, Abbie             10 JONES VALLEY RECREATION    54.09         51.90





Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Johnston, Mackenzie        9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.57        X42.28



 --- Henshaw, Allie             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      50.66        X52.84



 --- Patterson, Riley          10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.60        X53.78



 --- Bohan, Madison            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.88        X54.02



 --- Bohan, Murphy             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.53        X55.58



 --- Huckaby, McKenzie          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      58.00      X1:00.23



 --- Creech, Bankston           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:08.39      X1:11.16





Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Vest, Jackson              9 JONES VALLEY RECREATION    31.97         32.32



   2 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.16         32.34



   3 Phelps, Colin              9 JONES VALLEY RECREATION    33.16         33.84



(Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   4 Thurman, Blake            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.09         38.62



   5 Hirschler, Carson          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         41.77



   6 Lioce, Dominick D          9 JONES VALLEY RECREATION    44.65         46.12





Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Nallamala, Ramann          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         41.23



 --- Calvert, Ethan             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.63        X38.24



 --- Darden, Will               9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.53        X38.69



 --- Smith, Connor             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.30        X45.00



 --- Butler, Warren             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.76        X45.23



 --- Hensley, Ethan             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.66        X46.65



 --- Gray, Monroe              10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      49.75        X49.49



 --- Jobe, Noah                10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.80        X50.22



 --- Thurman, Grayson           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.93        X52.78



 --- Frederick, John           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      52.78        X57.22



 --- Kelly, Winston             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.81        X58.41





Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Amanda             12 JONES VALLEY RECREATION    28.15         29.34



   2 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.69         30.50



   3 Wilson, Caroline          12 JONES VALLEY RECREATION    30.04         30.99



   4 Pirani, Catherine         12 JONES VALLEY RECREATION    30.94         31.22



   5 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.00         32.95



   6 Hnetynka, Tiffany         12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.96         33.84





Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Moshier, Sarah Beth       12 JONES VALLEY RECREATION    34.65        X33.31



 --- Johnson, Joy              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.03        X33.64



 --- Starck, Jacqueline        12 JONES VALLEY RECREATION    34.58        X34.07



 --- Caudle, Michelle          12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.37        X38.09



 --- Solomon, Stacy            12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.52        X39.13



 --- Johnson, Macey            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.47        X41.13



 --- Taylor, Layne             12 JONES VALLEY RECREATION    35.79        X41.90





Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Espy, Chandler            12 JONES VALLEY RECREATION    26.71         26.85



   2 Steves, Ben               12 JONES VALLEY RECREATION    32.37         32.92



   3 Chenault, Alex            12 JONES VALLEY RECREATION    33.18         35.44



   4 Harbarger, Jackson        12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.01         36.11



   5 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.50         36.90



   6 Birchfield, Thomas        11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         43.34





Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Smith, Tyler              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.13        X39.66



 --- Davis, Sam                12 JONES VALLEY RECREATION    41.32        X40.15



 --- Wilson, Frankie           12 JONES VALLEY RECREATION    43.17        X41.70





Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Olson, Elizabeth          13 JONES VALLEY RECREATION    27.69         28.03



   2 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.08         28.13



   3 Espy, Samantha            14 JONES VALLEY RECREATION    28.90         28.74



   4 Luther, Michelle          14 JONES VALLEY RECREATION    29.02         29.56



   5 Thompson, Isabella        14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.40         30.08



   6 Rushing, Madeline         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.79         32.58





Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Phelps, Paige             13 JONES VALLEY RECREATION    34.62        X34.76



 --- Matus, Mary Katherine     13 JONES VALLEY RECREATION    35.67        X35.56



 --- Giardini, Anna            13 JONES VALLEY RECREATION  1:07.75      X1:09.01





Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      25.10         25.53



   2 Kaliszak, Luke            13 JONES VALLEY RECREATION    25.40         25.57



   3 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      25.40         25.97



   4 McDonald, Carter          13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.63         27.91



   5 Chenault, Blair           14 JONES VALLEY RECREATION    33.75         33.32



   6 Holloway, Michael         13 JONES VALLEY RECREATION       NT         40.06





Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Hicklen, Brewer           13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X29.16



 --- Hamm, Andy                13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.85        X30.47



 --- Kaylor, Daniel            13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.39        X36.44





Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Espy, Ryan                17 JONES VALLEY RECREATION    27.46        J28.20



   2 Sabio, Jasmine            15 JONES VALLEY RECREATION    27.00        J27.47



   3 Wilson, Kristyn           15 JONES VALLEY RECREATION    27.88         28.22



   4 Mahesh, Kellyn            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.10         30.34



   5 Musgrove, Cade            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.44         30.91





Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kaliszak, Tyler           16 JONES VALLEY RECREATION    23.28         23.44



   2 Olson, Nick               15 JONES VALLEY RECREATION       NT         25.47



   3 Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.23         25.87



   4 Espy, Tyler               16 JONES VALLEY RECREATION    24.47         26.15





Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Effinger, Maggie Jo        8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      24.90         27.69



   2 Roberts, Ella              8 JONES VALLEY RECREATION    28.21         28.15



   3 Cagle, Savannah            8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.95        J28.83



   4 Janssen, Kelli             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.51        J28.77



   5 Stucky, Caroline           8 JONES VALLEY RECREATION    33.02         30.05



   6 Wessel, Lochlin            7 JONES VALLEY RECREATION    39.10         33.84





Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 League, Wills              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.67        J34.42



   2 Barker, Luke               7 JONES VALLEY RECREATION    37.31        J30.36



   3 Jones, Noah                8 JONES VALLEY RECREATION    31.82        J27.19



   4 Lehman, Robert             8 JONES VALLEY RECREATION    34.90        J30.88



   5 Cagle, Stephen             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      35.53        J48.76



   6 Paparella, Preston         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      49.74        J48.76





Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hui, Chloe                10 JONES VALLEY RECREATION    40.67         39.53



   2 Roberts, Riley            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.21         44.16



   3 Nallamala, Kavi           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      54.29         51.91



   4 Junen, Rachel             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      53.02         52.16



   5 Childs, Abbie             10 JONES VALLEY RECREATION    56.72         56.18



   6 Patz, Avery                9 JONES VALLEY RECREATION  1:13.37       1:13.22





Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Vest, Jackson              9 JONES VALLEY RECREATION    42.08         42.40



   2 Phelps, Colin              9 JONES VALLEY RECREATION    49.54         49.10



   3 Johnson, Brooks           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      50.50         49.22



   4 Hirschler, Carson          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      53.18         53.26



   5 Lioce, Dominick D          9 JONES VALLEY RECREATION    59.44       1:07.25



   6 Kaylor, John Michael      10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT       1:18.63





Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Sabio, Jesse              11 JONES VALLEY RECREATION    38.14         39.03



   2 Clark, Amanda             12 JONES VALLEY RECREATION    38.13         39.24



   3 Janssen, Alexa            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.68         42.35



   4 Davis, Zoey               11 JONES VALLEY RECREATION    45.54         44.91



   5 Hnetynka, Tiffany         12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      48.56         46.91



   6 Swing, Sally              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         50.09





Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Caleb              11 JONES VALLEY RECREATION    47.78         46.35



   2 Chenault, Alex            12 JONES VALLEY RECREATION    46.34         46.46



   3 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.09         46.85



   4 Harbarger, Jackson        12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      49.62         49.83



   5 Batson, Andrew            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      50.92         51.92



   6 Hession, Jack             11 JONES VALLEY RECREATION    57.28         53.12





Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Espy, Samantha            14 JONES VALLEY RECREATION    37.25         38.50



   2 Starck, Jennifer          14 JONES VALLEY RECREATION    38.16         38.67



   3 Sherman, Brooke           13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.31         41.66



   4 Rushing, Madeline         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.28         43.54



   5 Moran, Lauren             14 JONES VALLEY RECREATION    50.45         45.93





Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.46         33.44



   2 Roberts, Christopher      13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.81         36.29



   3 Cimino, Addison           14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.18         40.59



   4 Chenault, Blair           14 JONES VALLEY RECREATION    43.44         45.53



   5 Moran, Chase              13 JONES VALLEY RECREATION    53.14         48.02



 --- Duncan, Jackson           14 JONES VALLEY RECREATION       NT            DQ





Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Sabio, Jasmine            15 JONES VALLEY RECREATION    31.87         33.66



   2 Espy, Ryan                17 JONES VALLEY RECREATION    32.11         34.08



   3 Wilson, Kristyn           15 JONES VALLEY RECREATION    35.47         36.25



   4 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.98         37.50



   5 Janssen, Kaitlyn          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.22         42.31



   6 Musgrove, Cade            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.38         42.47





Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kaliszak, Tyler           16 JONES VALLEY RECREATION       NT         28.59



   2 Olson, Nick               15 JONES VALLEY RECREATION    30.88         32.87



   3 Roth, Kaehler             16 JONES VALLEY RECREATION    35.28         35.41



   4 Miller, Riley             15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.62         40.19





Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:12.53       1:22.38



      1) Johnson, Jackie W7  2) Gilbert, Elizabeth 3) Thurman, Reed M7   4) Swing, Joe M8

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:28.18       1:34.94



      1) Barker, Luke M7     2) Davis, Faith W8    3) Roberts, Ella W8   4) Lehman, Robert M8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X1:34.77



      1) Cagle, Savannah W8  2) Cagle, Stephen M7  3) Gilbert, Mary W8   4) League, Wills M8

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    1:42.33      X1:44.23



      1) Slinkard, Bennett M 2) Anderson, Lainey W53) Roberts, Anna W7   4) Boothe, Blake M7

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X1:44.95



      1) Stuart, Alex M7     2) Smith, Preston M8  3) Sisson, Claire W8  4) Janssen, Kelli W8

 --- JONES VALLEY RECREATION          C                    1:52.96      X2:08.84



      1) Duncan, Tate M7     2) Williamson, Lauren 3) Williamson, Julia W4) Hardy, Jackson M6



Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:11.56       2:19.75



      1) Roberts, Riley W10  2) Thurman, Blake M10 3) Kretzschmar, Will M4) Cimino, Sarah Marga

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:17.90       2:23.81



      1) Phelps, Colin M9    2) Accardi, Hollon W9 3) Hui, Chloe W10     4) Vest, Jackson M9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:57.45



      1) Butler, Warren M9   2) Kaylor, John Michae3) Johnston, Mackenzie4) Whitehurst, Cayla W

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:25.79



      1) Thurman, Grayson M9 2) Hirschler, Carson M3) Bohan, Madison W10 4) Bohan, Murphy W10

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    2:59.49      X3:37.39



      1) Lioce, Dominick D M 2) Childs, Abbie W10  3) Patz, Avery W9     4) Barker, Bo M9



Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:57.27       2:07.31



      1) Steves, Ben M12     2) Wilson, Caroline W13) Clark, Amanda W12  4) Espy, Chandler M12

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:12.20       2:26.94



      1) Medawar, Nicholas M 2) Harbarger, Jackson 3) Clayton, Hannah Pag4) Smith, Megan W12

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    2:10.78      X2:22.32



      1) Davis, Sam M12      2) Lioce, Bonnie W11  3) Pirani, Catherine W4) Chenault, Alex M12

 --- JONES VALLEY RECREATION          C                    2:17.39      X2:23.44



      1) Hession, David M11  2) Moshier, Sarah Beth3) Starck, Jacqueline 4) Hession, Jack M11

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:45.14



      1) Batson, Andrew M11  2) Smith, Tyler M12   3) Solomon, Stacy W12 4) Miller, Meredith W1

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:51.64



      1) Birchfield, Thomas  2) Caudle, Michelle W13) Johnson, Macey W11 4) Kaylor, Alex M11



Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:46.52       1:52.53



      1) Moore, Sarah Gwin W 2) Thompson, Isabella 3) Smith, Karter M14  4) Russell, Derek M14

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:55.74       1:57.49



      1) Chenault, Blair M14 2) Espy, Samantha W14 3) Olson, Elizabeth W14) Kaliszak, Luke M13

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:12.22



      1) Rushing, Madeline W 2) Sherman, Brooke W133) Hamm, Andy M13     4) Hicklen, Brewer M13

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                         NT      X2:20.22



      1) Holloway, Michael M 2) Luther, Michelle W13) Moran, Lauren W14  4) Duncan, Jackson M14



Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:41.61       2:02.27



      1) Olson, Nick M15     2) Espy, Ryan W17     3) Sabio, Jasmine W15 4) Kaliszak, Tyler M16

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:47.10       2:08.60



      1) Mahesh, Kellyn W16  2) Miller, Riley M15  3) Musgrove, Cade W16 4) Hudson, Harrison M1



Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Horgen, Emily              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      25.47         24.03



   2 Johnson, Jackie            7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.47         26.69



   3 Davis, Faith               8 JONES VALLEY RECREATION    29.10         26.79



   4 Gilbert, Mary              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      24.50         28.81



   5 Roberts, Anna              7 JONES VALLEY RECREATION    28.72        J32.29



   6 Patz, Callie               7 JONES VALLEY RECREATION    29.02        J31.09





Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      18.69        J20.65



   2 Lehman, Robert             8 JONES VALLEY RECREATION    23.20        J29.43



   3 Boothe, Blake              7 JONES VALLEY RECREATION    42.62        J34.19



   4 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.59        J32.53



   5 League, Wills              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.28        J37.08



   6 Duncan, Tate               7 JONES VALLEY RECREATION    50.62        J40.50





Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cimino, Sarah Margaret    10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.33         34.00



   2 Hui, Chloe                10 JONES VALLEY RECREATION    33.90         34.03



   3 Whitehurst, Cayla         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:00.13         49.10



(Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   4 Doyle, Anna Grace         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      56.64         54.69



   5 Accardi, Hollon            9 JONES VALLEY RECREATION    56.06         57.81



   6 Patz, Avery                9 JONES VALLEY RECREATION  1:01.62       1:10.97





Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.56         40.31



   2 Phelps, Colin              9 JONES VALLEY RECREATION    56.91         45.31



   3 Thurman, Blake            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.66         46.65



   4 Johnson, Brooks           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      52.17         51.60



   5 Lioce, Dominick D          9 JONES VALLEY RECREATION    48.42         56.63



   6 Barker, Bo                 9 JONES VALLEY RECREATION  1:23.34       1:23.47





Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Pirani, Catherine         12 JONES VALLEY RECREATION    34.89        J34.33



   2 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.19        J33.61



   3 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.33        J38.47



   4 Wilson, Caroline          12 JONES VALLEY RECREATION    36.86        J39.10



   5 Lioce, Bonnie             11 JONES VALLEY RECREATION    38.25        J40.31



   6 Swing, Sally              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.72        J42.96





Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Espy, Chandler            12 JONES VALLEY RECREATION    29.32         29.50



   2 Steves, Ben               12 JONES VALLEY RECREATION    39.03         40.46



   3 Hession, Jack             11 JONES VALLEY RECREATION    45.72         51.65



   4 Kaylor, Alex              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:04.04         58.42





Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.99         30.75



   2 Olson, Elizabeth          13 JONES VALLEY RECREATION    31.84         32.92



   3 Thompson, Isabella        14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.57         35.06



   4 Starck, Jennifer          14 JONES VALLEY RECREATION    34.83         36.24



   5 Espy, Samantha            14 JONES VALLEY RECREATION    36.50         37.78



   6 Rushing, Madeline         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.89         42.09





Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kaliszak, Luke            13 JONES VALLEY RECREATION    28.78         28.94



   2 Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.93         30.09



   3 McDonald, Carter          13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.03         33.66



   4 Cimino, Addison           14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.23         37.59



   5 Chenault, Blair           14 JONES VALLEY RECREATION    42.88         43.94



   6 Duncan, Jackson           14 JONES VALLEY RECREATION       NT         50.34





Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Espy, Ryan                17 JONES VALLEY RECREATION    30.56         31.67



   2 Sabio, Jasmine            15 JONES VALLEY RECREATION    34.19         33.24



   3 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.63         35.47



   4 Mahesh, Kellyn            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.24         35.82



(Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   5 Steves, Lindsay           15 JONES VALLEY RECREATION    38.09         37.13





Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Olson, Nick               15 JONES VALLEY RECREATION    29.57         29.72



   2 Kaliszak, Tyler           16 JONES VALLEY RECREATION    27.12         30.64



   3 Shults, Jacob             17 JONES VALLEY RECREATION       NT         32.70



   4 Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.95         35.94





Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Johnson, Jackie            7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      24.80         24.16



   2 Gilbert, Elizabeth         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.32         26.24



   3 Roberts, Anna              7 JONES VALLEY RECREATION    31.39         31.44



   4 Roberts, Ella              8 JONES VALLEY RECREATION    28.23         31.84



   5 Cimino, Maddie             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         39.27



 --- Patz, Callie               7 JONES VALLEY RECREATION    29.38            DQ





Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      18.59         19.50



   2 Barker, Luke               7 JONES VALLEY RECREATION    25.00         25.29



   3 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      24.55         28.51



   4 Cagle, Stephen             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.63         31.43



   5 Jones, Noah                8 JONES VALLEY RECREATION    35.94         43.31



   6 Duncan, Tate               7 JONES VALLEY RECREATION    38.03         43.88





Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cimino, Sarah Margaret    10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.38         33.97



   2 Roberts, Riley            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.61         42.15



   3 Nallamala, Kavi           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.26         45.49



   4 Accardi, Hollon            9 JONES VALLEY RECREATION  1:05.75       1:00.06



   5 Childs, Abbie             10 JONES VALLEY RECREATION  1:13.57       1:10.96



   6 Patz, Avery                9 JONES VALLEY RECREATION  1:02.43       1:12.29





Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.67        J40.18



   2 Vest, Jackson              9 JONES VALLEY RECREATION    38.99        J40.10



   3 Harbarger, Sam             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      50.83         51.85



   4 Kaylor, John Michael      10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT       1:07.87



   5 Lioce, Dominick D          9 JONES VALLEY RECREATION  1:19.05       1:15.06



   6 Barker, Bo                 9 JONES VALLEY RECREATION  1:20.27       1:31.15





Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Pirani, Catherine         12 JONES VALLEY RECREATION    32.46         32.00



   2 Wilson, Caroline          12 JONES VALLEY RECREATION    35.30         35.65



   3 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.07         36.00



   4 Lioce, Bonnie             11 JONES VALLEY RECREATION    36.28         37.72



   5 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      39.13         42.39



   6 VanDyke, Anne Hayden      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.77         43.69





Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Espy, Chandler            12 JONES VALLEY RECREATION    28.81         28.76



   2 Steves, Ben               12 JONES VALLEY RECREATION    39.06         41.88



   3 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.78         43.88



   4 Harbarger, Jackson        12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         47.26



   5 Hession, David            11 JONES VALLEY RECREATION    46.22         50.62



   6 Batson, Andrew            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      53.23         55.81





Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Starck, Jennifer          14 JONES VALLEY RECREATION    31.26         31.33



   2 Thompson, Isabella        14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.46         31.75



   3 Luther, Michelle          14 JONES VALLEY RECREATION    32.50         32.26



   4 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.32         33.25



   5 Olson, Elizabeth          13 JONES VALLEY RECREATION    32.78         35.63



   6 Sherman, Brooke           13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.48         39.59





Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kaliszak, Luke            13 JONES VALLEY RECREATION    27.91        J27.79



   2 Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.68        J27.41



   3 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.85         28.20



   4 Roberts, Christopher      13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.71         32.11





Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wilson, Kristyn           15 JONES VALLEY RECREATION    30.10         31.03



   2 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.53         33.14



   3 Steves, Lindsay           15 JONES VALLEY RECREATION    33.25         33.52



   4 Mahesh, Kellyn            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.77         33.97



   5 Musgrove, Cade            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.50         34.03



   6 Holloway, Hannah          15 JONES VALLEY RECREATION    35.47         37.03





Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kaliszak, Tyler           16 JONES VALLEY RECREATION    25.24         25.85



   2 Espy, Tyler               16 JONES VALLEY RECREATION    25.81         27.66



   3 Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.75         29.03



   4 Shults, Jacob             17 JONES VALLEY RECREATION    27.97         30.25





Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:20.14       1:26.10



      1) Gilbert, Mary 8     2) Cimino, Maddie 7   3) Gilbert, Elizabeth 4) Johnson, Jackie 7

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:27.63       1:46.58



      1) Davis, Faith 8      2) Anderson, Lainey 5 3) Roberts, Anna 7    4) Roberts, Ella 8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                    1:33.09      X1:41.56



      1) Sisson, Claire 8    2) Janssen, Kelli 8   3) Cagle, Savannah 8  4) Effinger, Maggie Jo

 --- JONES VALLEY RECREATION          C                    1:49.04      X2:08.50



      1) Stucky, Caroline 8  2) Cox, Ella 8        3) Day, Jenna 7       4) Childs, Sarah Kate

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                    1:52.62      X2:11.03



      1) Hempstead, Maggie 8 2) Kross, Pearce 6    3) Butler, Emma 7     4) Hensley, Evey 7



Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:23.82       1:23.41



      1) League, Wills 8     2) Cagle, Stephen 7   3) Thurman, Reed 7    4) Swing, Joe 8

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:42.88       1:41.36



      1) Barker, Luke 7      2) Slinkard, Bennett 73) Boothe, Blake 7    4) Lehman, Robert 8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X1:59.99



      1) Paparella, Preston  2) Stuart, Alex 7     3) Hirschler, Jackson 4) Smith, Preston 8

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    2:06.22      X2:23.79



      1) Kruse, Cameron 6    2) Duncan, Tate 7     3) Jones, Noah 8      4) Hardy, Jackson 6



Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:24.04       2:29.59



      1) Nallamala, Kavi 10  2) Junen, Rachel 10   3) Roberts, Riley 10  4) Cimino, Sarah Marga

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:50.64       3:08.54



      1) Childs, Abbie 10    2) Patz, Avery 9      3) Accardi, Hollon 9  4) Hui, Chloe 10

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:17.97



      1) Bohan, Madison 10   2) Bohan, Murphy 10   3) Doyle, Anna Grace 14) Henshaw, Allie 9



Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:27.07       2:29.67



      1) Phelps, Colin 9     2) Lioce, Dominick D 93) Luther, Michael 10 4) Vest, Jackson 9

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:21.41       2:35.19



      1) Johnson, Brooks 10  2) Calvert, Ethan 9   3) Thurman, Blake 10  4) Kretzschmar, Will 1

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:09.25



      1) Butler, Warren 9    2) Darden, Will 9     3) Frederick, John 10 4) Harbarger, Sam 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:15.74



      1) Smith, Connor 10    2) Thurman, Grayson 9 3) Kaylor, John Michae4) Hirschler, Carson 9



Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:02.35       2:10.71



      1) Wilson, Caroline 12 2) Lioce, Bonnie 11   3) Pirani, Catherine 14) Clark, Amanda 12

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:09.00       2:21.56



      1) Clayton, Hannah Pag 2) Swing, Sally 11    3) Hnetynka, Tiffany 14) Smith, Megan 12

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    2:23.20      X2:20.50



      1) Sabio, Jesse 11     2) Davis, Zoey 11     3) Taylor, Layne 12   4) Starck, Jacqueline

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:36.15



      1) Solomon, Stacy 12   2) Johnson, Macey 11  3) Janssen, Alexa 11  4) VanDyke, Anne Hayde



Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    2:05.70       2:20.86



      1) Steves, Ben 12      2) Hession, David 11  3) Chenault, Alex 12  4) Espy, Chandler 12

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:32.31       2:51.68



      1) Harbarger, Jackson  2) Smith, Tyler 12    3) Batson, Andrew 11  4) Medawar, Nicholas 1

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    2:39.69      X2:39.45



      1) Davis, Sam 12       2) Jones, Caleb 11    3) Hession, Jack 11   4) Wilson, Frankie 12



Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:56.55       2:02.13



      1) Espy, Samantha 14   2) Starck, Jennifer 143) Luther, Michelle 144) Olson, Elizabeth 13

(Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:01.08       2:08.81



      1) Loftin, Brinn 14    2) Rushing, Madeline 13) Thompson, Isabella 4) Moore, Sarah Gwin 1

 --- JONES VALLEY RECREATION          B                    2:16.66      x2:28.65



      1) Lioce, Danielle 12  2) Moran, Lauren 14   3) Phelps, Paige 13   4) Matus, Mary Katheri



Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:45.68       1:48.33



      1) Roberts, Christophe 2) Cimino, Addison 14 3) Smith, Karter 14   4) Russell, Derek 14

   2 JONES VALLEY RECREATION          A                         NT       2:13.77



      1) Chenault, Blair 14  2) Duncan, Jackson 14 3) Kaliszak, Luke 13  4) Moran, Chase 13

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:09.97



      1) Hamm, Andy 13       2) Hicklen, Brewer 13 3) Kaylor, Daniel 13  4) McDonald, Carter 13



Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:53.58       2:05.67



      1) Espy, Ryan 17       2) Steves, Lindsay 15 3) Wilson, Kristyn 15 4) Sabio, Jasmine 15

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:54.50       2:09.32



      1) Sherman, Brooke 13  2) Griffin, Jerilyn 173) Mahesh, Kellyn 16  4) Musgrove, Cade 16



Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 JONES VALLEY RECREATION          A                    1:37.92       2:18.79



      1) Lewallen, Thomas 17 2) Shults, Jacob 17   3) Olson, Nick 15     4) Kaliszak, Tyler 16







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Jones Valley Recreation Assn.       322      2. Blossomwood Swim Team                224

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org