Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                        MTSP @ LILY - 6/17/2009

                                                Results



                       Final Score: Mountain Springs Swim Team          289    

                                    Lily Flagg Cows                     264





Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    1:31.61       1:37.81



      1) Weitenbeck, Abbey 8 2) Harris, Harding 8  3) Weakley, Regan 8   4) Gautreaux, Corinne

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    2:01.83       2:21.57



      1) Lewis, Sarah 7      2) Wintzell, Olivia 7 3) Schmuck, Amery 7   4) Lewis, Kathryn 8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    2:01.51      x2:06.78



      1) Thompson, Grace 8   2) Bouldin, Lily 8    3) York, Priscilla 7  4) Little, Caroline 8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                         NT      x2:31.43



      1) Brandon, Claire 6   2) Davis, Gracie 8    3) Brandon, Sophie 6  4) Moffet, Victoria 7

 --- LILY FLAGG COWS                  B                         NT      x3:14.47



      1) Fanning, Rachel 6   2) Johnson, Ashlyn 6  3) Huskey, Julia Paige4) Blacklock, Callie 7



Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    1:57.57       2:07.32



      1) Rorex, John David 7 2) Counts, Bryan 8    3) Thew, Kross 8      4) Caruso, Daniel 8

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:13.52       2:22.31



      1) Johnston, Drew 7    2) Hauenstein, Reid 8 3) Comulada, Gavin 6  4) Shook, Sam 7

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    3:05.47      x2:22.18



      1) Stettner, Alex 8    2) Hubbert, Benjamin 63) Schmuck, Landry 5  4) Carlton, Andrew 8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                         NT      x2:35.68



      1) Sullins, Charlie 6  2) Tillery, Luke 7    3) Fleming, Brayden 6 4) Brambach, Will 6

 --- LILY FLAGG COWS                  C                         NT      x3:57.09



      1) Wintzell, Ben Allen 2) Becher, Matthew 7  3) Andrews, Jake 5    4) Keeney, Michael 7



Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    3:17.87       3:20.56



      1) Uecker, Liela 10    2) Caruso, Emily 10   3) Schmuck, Adaley 10 4) Thomas, Ali 9

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:35.67       3:40.65



      1) Brandon, Grace 9    2) Morrison, Bailey 103) Oliver, Sarah Jorda4) Haynes, Leslie 10

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    4:04.82      x3:51.78



      1) Jager, Rebecca 10   2) Walters, Avery 9   3) Henrickson, Bonnie 4) Yost, Aimee 10

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    4:01.96      x4:11.07



      1) Spearman, Betsy 10  2) Skinner, Becky 10  3) Valentine, Emily 9 4) Sullins, Emma 10

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                    4:19.72      x4:45.53



      1) Rose, Emma 10                             3) Garding, Madelen 9 4) Jones, Rachel 10



Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:57.52       4:18.53



      1) Johnston, Sam 9     2) Patton, Daniel 9   3) Moffet, Quentin 9  4) Tillery, Joseph 9

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    5:07.00       4:28.88



      1) Andrews, Tyler 9    2) Hubbert, Jonathon 13) Johnson, Brady 9   4) Thew, James Paul 10



Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:55.80       3:00.62



      1) Weitenbeck, Brooke  2) Jones, Ellery 11   3) Malone, Mandy Kate 4) Joffrion, Rachel 12

   2 LILY FLAGG COWS                  A                         NT       4:08.21



      1) Stettner, Emma 11   2) Marett, Grace 12   3) Cook, Laura 11     4) Morris, Cassidy 11

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    3:13.98      x3:21.50



      1) Thompson, Emma Fran 2) Hendrix, Lily 12   3) Mickle, Peyton Ann 4) Chisler, Caroline M



Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:02.57       2:59.50



      1) Patton, Luke 12     2) Charlton, Cary 11  3) Huismann, Brendan 14) Wilbourn, Thomas 11

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    3:16.00       3:09.19



      1) Wintzell, Jacob 12  2) Brahm, James 11    3) Spearing, Caleb 12 4) Butler, David 12

 --- LILY FLAGG COWS                  B                         NT      x3:38.62



      1) Jager, Daniel 12    2) Blacklock, Jack 11 3) Botta, Brooks 11   4) Avery, Trent 11

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                         NT      x3:52.46



      1) Hauenstein, Seth 11 2) Adams, Blake 11    3) Malone, Jacob 11   4) Gautreaux, Matthew



Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:00.67       2:46.31



      1) Weakley, Callie 11  2) Rose, Mary Anna 13 3) Weakley, Annabeth 14) Hoover, Savannah 13

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    2:54.00       2:52.31



      1) Haley, Emily 13     2) Marett, Savannah 143) Spearing, Sherry 144) Walters, Payton 12



Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:31.16       2:32.31



      1) Patton, Aaron 14    2) Oliver, Bailey 13  3) Jones, Ethan 14    4) Satterfield, Forres

   2 LILY FLAGG COWS                  A                         NT       2:56.69



      1) Foeller, Christophe 2) Thew, Blake 13     3) Daughtry, Lane 14  4) Thomas, Ryan 13



Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    2:31.50       2:34.00



      1) Alford, Melissa 15  2) Azar, Allyson 16   3) Busk, Hannah 15    4) Spearing, Julie 16

 --- LILY FLAGG COWS                  B                         NT      x2:56.72



      1) Bodkin, Elizabeth 1 2) Davis, Haley 16    3) Butler, Rachel 15  4) Henrickson, Anna 15



Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    2:19.57       2:18.88



      1) Jager, Gregory 17   2) Hobbs, Luke 16     3) Brahm, Christopher 4) Willuhn, Christophe

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:56.99       2:37.84



      1) Venters, James 17   2) Oliver, Tucker 17  3) Joffrion, Dylan 16 4) Smith, Robert 15



Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Brandon, Sophie            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         28.70



   2 Brandon, Claire            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         32.56



   3 Schaefer, Genevieve        6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         34.12



   4 Johnson, Ashlyn            6 LILY FLAGG COWS            43.71         39.03



   5 Fanning, Rachel            6 LILY FLAGG COWS            55.86         57.81



   6 Thew, Zoie                 5 LILY FLAGG COWS          1:27.26       1:22.38





Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Overton, Lauren-Cain       6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X36.62



 --- Little, Layne              6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X41.72



 --- Hinton, Vivian             4 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X57.62



 --- Comulada, Gabriela         4 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:03.19





Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Schmuck, Landry            5 LILY FLAGG COWS            25.44         27.53



   2 Brambach, Will             6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         28.68



   3 Sullins, Charlie           6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         35.06



   4 Fleming, Brayden           6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         36.50



   5 Hubbert, Benjamin          6 LILY FLAGG COWS            34.10         42.62



   6 Andrews, Jake              5 LILY FLAGG COWS               NT       1:02.41





Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Carden, Wade               5 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X42.34



 --- Mitchell, Drake            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X45.87



 --- Garding, Nikolai           6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X46.16



 --- Gautreaux, Adam            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X53.63



 --- Wintzell, Ben Allen        6 LILY FLAGG COWS            55.50        X56.07



 --- Gunter, Cooper             5 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X57.53



 --- Copeland, Aiden            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:33.44





Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weakley, Regan             8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         16.87



   2 Schmuck, Amery             7 LILY FLAGG COWS            20.78         21.81



   3 Gautreaux, Corinne         8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         22.00



   4 Wintzell, Olivia           7 LILY FLAGG COWS            24.44         25.75



   5 Little, Caroline           8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         27.69



   6 Lewis, Kathryn             8 LILY FLAGG COWS            26.66         29.31





Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- York, Priscilla            7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X26.18



 --- Thompson, Grace            8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X26.91



 --- Moffet, Victoria           7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X28.41



 --- Davis, Gracie              8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X30.94



 --- Blacklock, Callie          7 LILY FLAGG COWS            40.09        X47.03





Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Counts, Bryan              8 LILY FLAGG COWS            22.87         22.72



   2 Hauenstein, Reid           8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         26.28



   3 Shook, Sam                 7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         26.34



   4 Rorex, John David          7 LILY FLAGG COWS            23.60         27.25



   5 Caruso, Daniel             8 LILY FLAGG COWS            29.48         29.37



   6 Johnston, Drew             7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         30.47





Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Carlton, Andrew            8 LILY FLAGG COWS            33.22        X25.75



 --- Haynes, John               8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X29.72



 --- Tillery, Luke              7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X32.38



 --- Stettner, Alex             8 LILY FLAGG COWS            33.81        X34.00



 --- Adams, Reece               7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X36.75



 --- Keeney, Michael            7 LILY FLAGG COWS               NT        X40.29



 --- Matteson, Tom              7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X41.75



(Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Becher, Matthew            7 LILY FLAGG COWS            45.10        X43.75



 --- Brooks, Alden              7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X51.13



 --- Wiesmann, Andy             7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X55.78





Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Schmuck, Adaley           10 LILY FLAGG COWS            35.69         32.12



   2 Uecker, Liela             10 LILY FLAGG COWS            38.37         39.94



   3 Brandon, Grace             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         45.00



   4 Thomas, Ali                9 LILY FLAGG COWS            40.40         46.91



   5 Lynn, Claudia             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         51.75



   6 Haynes, Leslie            10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         55.75





Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Becher, Grace             10 LILY FLAGG COWS            55.78        X50.22



 --- Henrickson, Bonnie        10 LILY FLAGG COWS            55.12        X51.09



 --- Scott, Hannah             10 LILY FLAGG COWS            52.85        X51.78



 --- Yost, Aimee               10 LILY FLAGG COWS            51.85        X52.60



 --- Skinner, Becky            10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X53.25



 --- Fanning, Anna              9 LILY FLAGG COWS            53.09        X55.50



 --- Sullins, Emma             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X57.41



 --- Garding, Madelen           9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X58.04



 --- York, Hannah               9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X58.81



 --- Jones, Rachel             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:04.09



 --- Rose, Emma                10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:06.50



 --- Matteson, Maggie          10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:07.12





Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Johnston, Sam              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J47.09



   2 Moffet, Quentin            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J47.03



   3 Patton, Daniel             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J52.56



   4 Johnson, Brady             9 LILY FLAGG COWS          1:01.85        J54.09



   5 Hubbert, Jonathon         10 LILY FLAGG COWS            56.38        J57.56



   6 Thew, James Paul          10 LILY FLAGG COWS          1:01.15      J1:02.41





Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Tillery, Joseph            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X59.65





Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weakley, Callie           11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         35.72



   2 Jones, Ellery             11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         36.22



   3 Walters, Payton           12 LILY FLAGG COWS            38.53         39.31



   4 Joffrion, Rachel          12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         42.09



   5 Marett, Grace             12 LILY FLAGG COWS            40.16         46.59



   6 Morris, Cassidy           11 LILY FLAGG COWS            55.28         51.22





Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Thompson, Emma Frances    12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X43.31



(Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Valentine, Katie          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X47.66



 --- Overton, Cameron          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X49.75





Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Butler, David             12 LILY FLAGG COWS            31.75         34.25



   2 Wilbourn, Thomas          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         34.72



   3 Huismann, Brendan         12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         35.72



   4 Patton, Luke              12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         37.81



   5 Spearing, Caleb           12 LILY FLAGG COWS            42.09         39.50



   6 Jager, Daniel             12 LILY FLAGG COWS            44.35         47.28





Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Adams, Blake              11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X42.12



 --- Blacklock, Jack           11 LILY FLAGG COWS            48.44        X50.81



 --- Avery, Trent              11 LILY FLAGG COWS            46.21        X51.06





Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Spearing, Sherry          14 LILY FLAGG COWS            35.15         33.44



   2 Weakley, Annabeth         14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         36.00



   3 Marett, Savannah          14 LILY FLAGG COWS            35.53         38.65



   4 Rose, Mary Anna           13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         39.90



   5 Hoover, Savannah          13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         42.13



   6 Haley, Emily              13 LILY FLAGG COWS            41.66         43.00





Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Foeller, Christopher      14 LILY FLAGG COWS            29.91         29.79



   2 Jones, Ethan              14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         30.00



   3 Patton, Aaron             14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         32.59



   4 Satterfield, Forrest      14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         33.90



   5 Daughtry, Lane            14 LILY FLAGG COWS            40.22         37.00





Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Busk, Hannah              15 LILY FLAGG COWS               NT         31.09



   2 Spearing, Julie           16 LILY FLAGG COWS            31.07         32.12



   3 Azar, Allyson             16 LILY FLAGG COWS            35.62         33.47



   4 Pattillo, Audrey          15 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         37.66





Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Henrickson, Anna          15 LILY FLAGG COWS            41.09        X43.25



 --- Bodkin, Elizabeth         15 LILY FLAGG COWS            41.44        X43.31





Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jager, Gregory            17 LILY FLAGG COWS            28.35        J28.13



   2 Brahm, Christopher        16 LILY FLAGG COWS            28.22        J28.88



   3 Willuhn, Christopher      16 LILY FLAGG COWS            28.69        J30.22



   4 Venters, James            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J30.13



   5 Oliver, Tucker            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J32.15



(Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Smith, Robert             15 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J39.78





Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weakley, Regan             8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         24.44



   2 Harris, Harding            8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         27.16



   3 Weitenbeck, Abbey          8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         27.37



   4 Schmuck, Amery             7 LILY FLAGG COWS            27.75         35.26



   5 Lewis, Kathryn             8 LILY FLAGG COWS            37.54         38.18



   6 Wintzell, Olivia           7 LILY FLAGG COWS            32.85         38.65





Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Rorex, John David          7 LILY FLAGG COWS            29.28        J30.00



   2 Caruso, Daniel             8 LILY FLAGG COWS            32.37        J32.90



   3 Hauenstein, Reid           8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J34.16



   4 Schmuck, Landry            5 LILY FLAGG COWS            37.47        J31.72



   5 Haynes, John               8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J38.75



 --- Tillery, Luke              7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT            DQ





Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Uecker, Liela             10 LILY FLAGG COWS            55.84         53.00



   2 Oliver, Sarah Jordan      10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:02.38



   3 Walters, Avery             9 LILY FLAGG COWS          1:00.57       1:02.59



   4 Lynn, Claudia             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:08.44



   5 Morrison, Bailey          10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:08.97



   6 Caruso, Emily             10 LILY FLAGG COWS          1:11.97       1:09.28





Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Andrews, Tyler             9 LILY FLAGG COWS          1:22.22      J1:09.75



   2 Overton, Gray              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      J1:09.65



   3 Patton, Daniel             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      J1:17.50



 --- Hubbert, Jonathon         10 LILY FLAGG COWS          1:09.90            DQ



 --- Troyanek, Luke            10 LILY FLAGG COWS          1:30.15            DQ





Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Ellery             11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         47.03



   2 Marett, Grace             12 LILY FLAGG COWS            50.12         51.56



   3 Weitenbeck, Brooke        12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         52.25



   4 Hendrix, Lily             12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         52.66



   5 Cook, Laura               11 LILY FLAGG COWS          1:11.00       1:03.56



   6 Morris, Cassidy           11 LILY FLAGG COWS          1:17.03       1:08.71





Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Huismann, Brendan         12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J48.94



   2 Spearing, Caleb           12 LILY FLAGG COWS            49.50        J51.40



   3 Patton, Luke              12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J52.70



   4 Brahm, James              11 LILY FLAGG COWS            56.26        J52.37



   5 Charlton, Cary            11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J55.65



(Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Botta, Brooks             11 LILY FLAGG COWS          1:01.50        J57.28





Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Spearing, Sherry          14 LILY FLAGG COWS            42.72         37.93



   2 Byrd, Sara Kathryn K      14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         45.91



   3 Marett, Savannah          14 LILY FLAGG COWS            46.78         47.41



   4 Rose, Mary Anna           13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         49.82





Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Ethan              14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         39.91



   2 Oliver, Bailey            13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         41.72



   3 Lynn, Jacob               13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         44.84



   4 Daughtry, Lane            14 LILY FLAGG COWS            47.29         49.75



   5 Thomas, Ryan              13 LILY FLAGG COWS            53.81         52.38





Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Spearing, Julie           16 LILY FLAGG COWS            41.94         44.41



   2 Davis, Haley              16 LILY FLAGG COWS               NT         44.84



   3 Azar, Allyson             16 LILY FLAGG COWS               NT         45.75





Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hobbs, Luke               16 LILY FLAGG COWS            42.12         40.18



   2 Brahm, Christopher        16 LILY FLAGG COWS               NT         40.22



   3 Oliver, Tucker            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         42.68



   4 Willuhn, Christopher      16 LILY FLAGG COWS            41.90         43.60





Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    1:25.19       1:32.91



      1) Hauenstein, Reid M8 2) Shook, Sam M7      3) Weakley, Regan W8  4) Gautreaux, Corinne

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    1:33.28       1:43.31



      1) Rorex, John David M 2) Wintzell, Olivia W73) Schmuck, Amery W7  4) Caruso, Daniel M8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    1:46.55      x1:52.69



      1) Brambach, Will M6   2) Johnston, Drew M7  3) Weitenbeck, Abbey W4) Little, Caroline W8

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    1:54.16      x2:10.50



      1) Schmuck, Landry M5  2) Lewis, Sarah W7    3) Lewis, Kathryn W8  4) Counts, Bryan M8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                         NT      x2:30.44



      1) Thompson, Grace W8  2) Comulada, Gavin M6 3) Overton, Lauren-Cai4) Tillery, Luke M7

 --- LILY FLAGG COWS                  C                         NT      x2:45.78



      1) Becher, Matthew M7  2) Fanning, Rachel W6 3) Huskey, Julia Paige4) Carlton, Andrew M8



Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:03.13       3:10.06



      1) Johnston, Sam M9    2) Moffet, Quentin M9 3) Brandon, Grace W9  4) Lynn, Claudia W10

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    3:11.59       3:13.72



      1) Thew, James Paul M1 2) Hubbert, Jonathon M3) Uecker, Liela W10  4) Schmuck, Adaley W10

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    3:19.05      x3:37.97



      1) Tillery, Joseph M9  2) Patton, Daniel M9  3) Haynes, Leslie W10 4) Spearman, Betsy W10

(Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- LILY FLAGG COWS                  B                    3:37.66      x3:50.87



      1) Troyanek, Luke M10  2) Caruso, Emily W10  3) Johnson, Brady M9  4) Thomas, Ali W9



Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:21.35       2:17.47



      1) Huismann, Brendan M 2) Wilbourn, Thomas M13) Weakley, Callie W114) Jones, Ellery W11

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    2:27.03       2:35.25



      1) Spearing, Caleb M12 2) Walters, Payton W123) Marett, Grace W12  4) Butler, David M12

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    2:33.69      x2:43.40



      1) Patton, Luke M12    2) Thompson, Emma Fran3) Joffrion, Rachel W14) Hauenstein, Seth M1

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                         NT      x3:07.75



      1) Adams, Blake M11    2) Malone, Mandy Kate 3) Mickle, Peyton Ann 4) Charlton, Cary M11

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    3:00.88      x3:07.91



      1) Wintzell, Jacob M12 2) Stettner, Emma W11 3) Cook, Laura W11    4) Jager, Daniel M12



Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:13.47       2:17.16



      1) Jones, Ethan M14    2) Patton, Aaron M14  3) Byrd, Sara Kathryn 4) Weakley, Annabeth W

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    2:23.59       2:20.44



      1) Marett, Savannah W1 2) Daughtry, Lane M14 3) Spearing, Sherry W14) Foeller, Christophe

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                         NT      x2:36.32



      1) Oliver, Bailey M13  2) Rose, Mary Anna W133) Hoover, Savannah W14) Lynn, Jacob M13



Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    2:00.77       2:07.04



      1) Busk, Hannah W15    2) Spearing, Julie W163) Jager, Gregory M17 4) Brahm, Christopher

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:10.86       2:26.90



      1) Venters, James M17  2) Oliver, Tucker M17 3) Nubbe, Valerie W16 4) Pattillo, Audrey W1

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    2:08.39      x2:21.94



      1) Alford, Melissa W15 2) Hobbs, Luke M16    3) Butler, Rachel W15 4) Willuhn, Christophe



Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weitenbeck, Abbey          8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         26.41



   2 Thompson, Grace            8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         29.81



   3 Bouldin, Lily              8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         31.69



   4 Wintzell, Olivia           7 LILY FLAGG COWS            32.22         33.47



   5 Huskey, Julia Paige        7 LILY FLAGG COWS            38.56         46.81



   6 Lewis, Sarah               7 LILY FLAGG COWS            34.57         50.06





Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Counts, Bryan              8 LILY FLAGG COWS            33.56         31.43



   2 Hauenstein, Reid           8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         33.10



   3 Rorex, John David          7 LILY FLAGG COWS            30.22         33.91



   4 Johnston, Drew             7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         35.40



   5 Thew, Kross                8 LILY FLAGG COWS            33.69         35.44



   6 Shook, Sam                 7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         35.91





Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Schmuck, Adaley           10 LILY FLAGG COWS            45.59         45.25



(Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Uecker, Liela             10 LILY FLAGG COWS            51.03         47.04



   3 Walters, Avery             9 LILY FLAGG COWS            56.56         52.54



   4 Brandon, Grace             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         52.81



   5 Spearman, Betsy           10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:08.13



 --- Lynn, Claudia             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT            DQ





Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Johnston, Sam              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         54.41



   2 Moffet, Quentin            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:05.19



   3 Andrews, Tyler             9 LILY FLAGG COWS               NT       1:08.44



   4 Tillery, Joseph            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:10.38



   5 Hubbert, Jonathon         10 LILY FLAGG COWS          1:14.44       1:12.47



   6 Troyanek, Luke            10 LILY FLAGG COWS          1:28.47       1:18.47





Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Ellery             11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J45.56



   2 Walters, Payton           12 LILY FLAGG COWS            45.72        J45.47



   3 Weakley, Callie           11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         49.91



   4 Weitenbeck, Brooke        12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         50.81



   5 Stettner, Emma            11 LILY FLAGG COWS          1:02.03       1:05.40



   6 Cook, Laura               11 LILY FLAGG COWS          1:18.57       1:09.47





Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Butler, David             12 LILY FLAGG COWS            41.91         43.37



   2 Patton, Luke              12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         46.10



   3 Wintzell, Jacob           12 LILY FLAGG COWS            52.51         50.78



   4 Hauenstein, Seth          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         54.62



   5 Jager, Daniel             12 LILY FLAGG COWS            55.31         55.22



   6 Charlton, Cary            11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         55.37





Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



  *1 Haley, Emily              13 LILY FLAGG COWS            51.28        J49.31



  *1 Rose, Mary Anna           13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J55.78



   3 Weakley, Annabeth         14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J30.16



   4 Marett, Savannah          14 LILY FLAGG COWS            55.84        J55.69





Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Foeller, Christopher      14 LILY FLAGG COWS            38.97         36.78



   2 Patton, Aaron             14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         40.44



   3 Satterfield, Forrest      14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         42.53



   4 Charlton, Tyler           14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         46.80



   5 Thew, Blake               13 LILY FLAGG COWS               NT         57.06



   6 Thomas, Ryan              13 LILY FLAGG COWS            59.60       1:05.47





Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Busk, Hannah              15 LILY FLAGG COWS            35.43         36.25



   2 Alford, Melissa           15 LILY FLAGG COWS            41.72         40.13



(Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Martin, Lindsey           17 LILY FLAGG COWS            44.81         41.13



   4 Meigs, Sarah              16 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         51.62





Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jager, Gregory            17 LILY FLAGG COWS            35.81         33.90



   2 Venters, James            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         36.88



   3 Willuhn, Christopher      16 LILY FLAGG COWS            39.63         38.44



   4 Hobbs, Luke               16 LILY FLAGG COWS            51.75         43.84





Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weakley, Regan             8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J20.53



   2 Schmuck, Amery             7 LILY FLAGG COWS            27.75        J27.78



   3 Weitenbeck, Abbey          8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J30.44



   4 Harris, Harding            8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J30.44



   5 Huskey, Julia Paige        7 LILY FLAGG COWS            46.53        J40.47



   6 Lewis, Kathryn             8 LILY FLAGG COWS            37.54        J43.66





Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Shook, Sam                 7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J36.41



   2 Johnston, Drew             7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J38.16



   3 Thew, Kross                8 LILY FLAGG COWS            32.11        J38.62



   4 Caruso, Daniel             8 LILY FLAGG COWS            40.60        J38.53



   5 Counts, Bryan              8 LILY FLAGG COWS            36.84        J40.03



   6 Comulada, Gavin            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J47.66





Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Schmuck, Adaley           10 LILY FLAGG COWS            45.87         48.07



   2 Oliver, Sarah Jordan      10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         54.22



   3 Brandon, Grace             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         56.41



   4 Valentine, Emily           9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         57.88



   5 Walters, Avery             9 LILY FLAGG COWS          1:00.75         58.03



   6 Thomas, Ali                9 LILY FLAGG COWS               NT       1:11.25





Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Johnston, Sam              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         57.04



   2 Moffet, Quentin            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:02.56



   3 Patton, Daniel             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:12.75



   4 Andrews, Tyler             9 LILY FLAGG COWS          1:27.72       1:19.68



   5 Thew, James Paul          10 LILY FLAGG COWS          1:29.69       1:26.44



 --- Johnson, Brady             9 LILY FLAGG COWS               NT            DQ





Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Walters, Payton           12 LILY FLAGG COWS            45.81        J50.47



   2 Malone, Mandy Kate        12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J50.35



   3 Weakley, Callie           11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J45.38



   4 Mickle, Peyton Ann        12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J44.65



   5 Marett, Grace             12 LILY FLAGG COWS            45.93        J56.94



(Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Cook, Laura               11 LILY FLAGG COWS          1:19.13      J1:19.47





Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Huismann, Brendan         12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         42.71



   2 Butler, David             12 LILY FLAGG COWS            43.37         42.75



   3 Wilbourn, Thomas          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         43.97



   4 Spearing, Caleb           12 LILY FLAGG COWS            53.50         52.12



   5 Charlton, Cary            11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         57.13



   6 Botta, Brooks             11 LILY FLAGG COWS            57.78       1:04.25





Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Byrd, Sara Kathryn K      14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J40.19



   2 Spearing, Sherry          14 LILY FLAGG COWS            45.03        J40.09



   3 Weakley, Annabeth         14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         43.68



   4 Haley, Emily              13 LILY FLAGG COWS            53.87         54.35





Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Ethan              14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         33.88



   2 Foeller, Christopher      14 LILY FLAGG COWS            36.88         34.91



   3 Oliver, Bailey            13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         42.75



   4 Bozeman, Scott            13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         43.13



   5 Daughtry, Lane            14 LILY FLAGG COWS            40.57         44.40





Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Busk, Hannah              15 LILY FLAGG COWS               NT         33.41



   2 Alford, Melissa           15 LILY FLAGG COWS            40.38         41.34



   3 Butler, Rachel            15 LILY FLAGG COWS               NT         45.53





Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Brahm, Christopher        16 LILY FLAGG COWS            31.63         31.28



   2 Jager, Gregory            17 LILY FLAGG COWS            33.96         34.96



   3 Hobbs, Luke               16 LILY FLAGG COWS            41.54         36.84



   4 Oliver, Tucker            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         38.94





Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    1:21.60       1:32.04



      1) Gautreaux, Corinne  2) Harris, Harding 8  3) Weitenbeck, Abbey 84) Weakley, Regan 8

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    1:51.07       2:06.84



      1) Lewis, Sarah 7      2) Wintzell, Olivia 7 3) Lewis, Kathryn 8   4) Schmuck, Amery 7

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                         NT      x1:56.13



      1) Bouldin, Lily 8     2) Davis, Gracie 8    3) Little, Caroline 8 4) Thompson, Grace 8

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    3:46.92      x3:08.55



      1) Blacklock, Callie 7 2) Huskey, Julia Paige3) Fanning, Rachel 6  4) Johnson, Ashlyn 6



Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    1:41.39       1:45.94



      1) Rorex, John David 7 2) Schmuck, Landry 5  3) Counts, Bryan 8    4) Caruso, Daniel 8

(Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    1:50.15       1:54.22



      1) Hauenstein, Reid 8  2) Shook, Sam 7       3) Brambach, Will 6   4) Johnston, Drew 7

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    2:18.53      x2:11.31



      1) Carlton, Andrew 8   2) Hubbert, Benjamin 63) Stettner, Alex 8   4) Thew, Kross 8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    2:23.29      x2:42.22



      1) Fleming, Brayden 6  2) Tillery, Luke 7    3) Sullins, Charlie 6 4) Matteson, Tom 7

 --- LILY FLAGG COWS                  C                         NT      x3:31.25



      1) Becher, Matthew 7   2) Andrews, Jake 5    3) Wintzell, Ben Allen4) Keeney, Michael 7



Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    2:40.65       2:58.10



      1) Thomas, Ali 9       2) Uecker, Liela 10   3) Walters, Avery 9   4) Schmuck, Adaley 10

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:01.56       3:22.72



      1) Brandon, Grace 9    2) Lynn, Claudia 10   3) Haynes, Leslie 10  4) Spearman, Betsy 10

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    3:18.45      x3:34.66



      1) Yost, Aimee 10      2) Henrickson, Bonnie 3) Jager, Rebecca 10  4) Caruso, Emily 10

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    3:16.39      x3:34.85



      1) Valentine, Emily 9  2) Sullins, Emma 10   3) Morrison, Bailey 104) Oliver, Sarah Jorda

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                    3:40.34      x4:15.78



      1) Conover, Abigail 10 2) Skinner, Becky 10  3) Jones, Rachel 10   4) York, Hannah 9



Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:16.00       3:37.03



      1) Johnston, Sam 9     2) Patton, Daniel 9   3) Moffet, Quentin 9  4) Tillery, Joseph 9

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    4:08.60       4:02.09



      1) Hubbert, Jonathon 1 2) Thew, James Paul 103) Johnson, Brady 9   4) Andrews, Tyler 9



Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:24.00       2:49.46



      1) Weakley, Callie 11  2) Jones, Ellery 11   3) Weitenbeck, Brooke 4) Hendrix, Lily 12

   2 LILY FLAGG COWS                  A                         NT       3:23.63



      1) Cook, Laura 11      2) Morris, Cassidy 11 3) Stettner, Emma 11  4) Marett, Grace 12

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                         NT      x2:58.97



      1) Thompson, Emma Fran 2) Wilbourn, Alli 12  3) Overton, Cameron 114) Valentine, Katie 11



Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:31.04       2:30.66



      1) Huismann, Brendan 1 2) Wilbourn, Thomas 113) Patton, Luke 12    4) Hauenstein, Seth 11

   2 LILY FLAGG COWS                  A                    2:42.00       2:32.84



      1) Spearing, Caleb 12  2) Jager, Daniel 12   3) Wintzell, Jacob 12 4) Butler, David 12

 --- LILY FLAGG COWS                  B                    3:10.49      x3:11.15



      1) Avery, Trent 11     2) Brahm, James 11    3) Botta, Brooks 11   4) Blacklock, Jack 11

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                         NT      x3:35.00



      1) Adams, Blake 11     2) Charlton, Cary 11  3) Gautreaux, Matthew 4) Malone, Jacob 11



Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    2:34.72       2:32.12



      1) Haley, Emily 13     2) Spearing, Sherry 143) Walters, Payton 12 4) Marett, Savannah 14

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:35.04       2:33.87



      1) Byrd, Sara Kathryn  2) Weakley, Annabeth 13) Rose, Mary Anna 13 4) Hoover, Savannah 13



Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:11.70       2:20.19



      1) Jones, Ethan 14     2) Patton, Aaron 14   3) Satterfield, Forres4) Oliver, Bailey 13

   2 LILY FLAGG COWS                  A                         NT       2:32.65



      1) Daughtry, Lane 14   2) Thew, Blake 13     3) Morris, Chase 14   4) Foeller, Christophe



Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    2:17.15       2:17.13



      1) Spearing, Julie 16  2) Azar, Allyson 16   3) Alford, Melissa 15 4) Busk, Hannah 15

 --- LILY FLAGG COWS                  B                         NT      x2:45.65



      1) Martin, Lindsey 17  2) Bodkin, Elizabeth 13) Henrickson, Anna 154) Butler, Rachel 15



Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 LILY FLAGG COWS                  A                    2:00.63       2:01.37



      1) Hobbs, Luke 16      2) Willuhn, Christophe3) Jager, Gregory 17  4) Brahm, Christopher

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:12.93       2:17.97



      1) Venters, James 17   2) Oliver, Tucker 17  3) Lynn, Jacob 13     4) Smith, Robert 15







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Mountain Springs Swim Team          289      2. Lily Flagg Cows                      264

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org