Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                  2009 MNSO vs BLWD-meters - 6/17/2009

                                                Results



                       Final Score:Monte Sano                          322  

                                   Blossomwood Swim Team               231



Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:38.87       1:41.34



      1) Hall, Anna Reid 8   2) Horton, Maggie 8   3) Masterson, Marianne4) Scoggins, Sydney 8

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:33.79       1:50.62



      1) Gilbert, Elizabeth  2) Effinger, Maggie Jo3) Johnson, Jackie 7  4) Gilbert, Mary 8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                    1:53.17      X2:04.59



      1) Aboudonia, Gertrude 2) Janssen, Kelli 8   3) Schloss, Anna 7    4) Cagle, Savannah 8

 --- MONTE SANO                       C                    2:23.01      X2:11.22



      1) Geiger, Mary Grace  2) Wistner, Abigail N 3) Tucker, Abby 8     4) Burbach, Madison 8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:18.00



      1) Bloom, Hannah 8     2) Hutchens, Sara 8   3) Tucker, Mary Wynne 4) Dothard, Ashley 8

 --- MONTE SANO                       B                    2:17.59      X2:21.15



      1) Espada, Elise 7     2) Daniel, Kiera 7    3) Farace, Campbell 8 4) Sibold, Lily H 7



Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:46.52       1:45.59



      1) Swing, Joe 8        2) Parker, Batts 8    3) Thurman, Reed 7    4) Cagle, Stephen 7

   2 MONTE SANO                       A                    1:43.63       1:48.78



      1) Huskey, Joshua 8    2) Sheppard, Sam 7    3) Sisk, Connor 8     4) Klemm, Riley 8

 --- MONTE SANO                       B                    2:08.93      X2:03.34



      1) Jiminez, Connor 6   2) Wilmoth, Caleb 7   3) Shaw, Maxwell 8    4) Pace, Hayden 8

 --- MONTE SANO                       C                    3:02.97      X3:25.00



      1) Michael, Charlie 8  2) Jackson, Harrison 73) Stephens, William 74) Barnes, Matthew 7



Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    3:13.33       3:10.97



      1) Scott, Zoe 10       2) Horton, Laura 10   3) Clark, Annie 9     4) Lacey, Emma 10

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    3:02.99       3:22.22



      1) Roberts, Riley 10   2) Junen, Rachel 10   3) Nallamala, Kavi 10 4) Doyle, Anna Grace 1

 --- MONTE SANO                       B                    3:20.58      X3:22.19



      1) Jiminez, Victoria 1 2) King, Anneliese 10 3) Christian, Betsy 9 4) Wood, Caroline 10

 --- MONTE SANO                       C                    3:43.53      X3:49.57



      1) Dunford, Annie 9    2) Fuller, Rachel 9   3) Wood, Kathleen 10  4) Shell, Abbi 10

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X4:12.47



      1) Henshaw, Allie 9    2) Bohan, Madison 10  3) Speer, Sarah Kate 94) Tepool, Anna 10

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                    3:36.53      X4:20.16



      1) Bohan, Murphy 10    2) Frazier, Abigail 9 3) Johnson, Anna Grace4) Johnston, Mackenzie



Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    3:11.58       3:43.63



      1) Kretzschmar, Will 1 2) Johnson, Brooks 10 3) Thurman, Blake 10  4) Calvert, Ethan 9

   2 MONTE SANO                       A                    3:44.46       3:45.97



      1) Dombrowski, Alex 9  2) Fair, Patrick 10   3) Shell, Nathen 9    4) Buchanan, Nathen 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:16.09



      1) Jobe, Noah 10       2) Burkett, Graham 10 3) Mantooth, Matthew 94) Thurman, Grayson 9

 --- MONTE SANO                       B                    4:47.89      X4:39.69



      1) Wright, Marshall 10 2) Daniel, Linden 10  3) Farace, Wyatt 9    4) Barnes, Sam A 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                    3:44.91      X4:46.32



      1) Young, Jack 10      2) Hirschler, Carson 93) Harbarger, Sam 9   4) Darden, Will 9



Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:46.61       2:42.60



      1) Wistner, Albany 12  2) Fair, Sara Kate 12 3) Tiller, Faith E 12 4) McCool, Kyra 12

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:43.57       2:44.31



      1) Clayton, Hannah Pag 2) Janssen, Alexa 11  3) Smith, Megan 12    4) Hnetynka, Tiffany 1

 --- MONTE SANO                       B                    3:07.12      X3:09.97



      1) Hastings, Anna Grac 2) Derington, Sara 12 3) Bowlin, Brooke 11  4) Tucker, Emily 11

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                    3:02.68      X3:12.37



      1) Kesting, Megan 11   2) Johnson, Joy 11    3) VanDyke, Anne Hayde4) Miller, Meredith 11



Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:47.51       2:53.43



      1) Fulkerson, Jack 11  2) Howie, Houston 11  3) Clark, Dylan 12    4) Castellow, Tyler 11

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:42.27       3:56.04



      1) Birchfield, Thomas  2) Batson, Andrew 11  3) Medawar, Nicholas 14) Kaylor, Alex 11

 --- MONTE SANO                       B                    3:22.43      X3:25.46



      1) Geiger, Will 11     2) Beddingfield, Winst3) Wilkinson, Haden 124) Stephens, Ciaran 12



Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:31.92       2:38.81



      1) Castellow, Mallory  2) Mokry, Darby 14    3) Wermuth, Casey 14  4) Sisk, Katherine 13

 --- MONTE SANO                       B                    3:11.02      X3:00.28



      1) Sisk, Morgan 11     2) Sharp, Laurel 13   3) Wright, Hannah 14  4) Haymes, Ruby 14



Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:14.06       2:12.84



      1) McDonald, Carter 13 2) Russell, Derek 14  3) Smith, Karter 14   4) Roberts, Christophe

   2 MONTE SANO                       A                    2:24.09       2:22.54



      1) Bowlin, Bruce 13    2) King, Connor 14    3) Wisener, Jared 14  4) Craig, Brian 13

 --- MONTE SANO                       B                    3:01.76      X3:10.22



      1) Scott, Wynton 13    2) Graham, Tyler 13   3) Hastings, Joseph 134) Holder-Jones, Chris



Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:31.10       2:32.09



      1) Phares, Emily 15    2) Bowlin, Bethany 15 3) Scoggins, Sarah 15 4) Thompson, Aubrey 16

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:24.14       2:35.85



      1) Griffin, Jerilyn 17 2) Janssen, Kaitlyn 153) Musgrove, Cade 16  4) Moore, Sarah Gwin 1

 --- MONTE SANO                       B                    2:55.14      X2:55.00



      1) Bradford, Emily 16  2) Wisener, Jessica 173) Wright, Carter 15  4) Ordway, Sarah Kathe



Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:14.20       2:11.13



      1) Byrne, Kevin 16     2) Petroff, Ryan 15   3) Rhea, Landon Tyler 4) Graham, Corey 16

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                         NT       2:20.75



      1) Musgrove, Rawls 15  2) Miller, Riley 15   3) Hudson, Harrison 154) Sutherland, Tyler 1



Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Dunford, Abigail C         6 MONTE SANO                 28.87         26.63



   2 Roby, Willa                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.73         32.97



(Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Masterson, Margaret        6 MONTE SANO                 29.74         33.41



   4 Bazzle, Kate               6 MONTE SANO                 31.94         33.84



   5 Paparella, Meg             5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.00         38.22



   6 Henshaw, Caroline          6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.06         39.13





Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Johnson, Madeline          6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.47        X34.28



 --- Parker, Merrill            5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.22        X36.46



 --- Krichev, Julia             5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.30        X37.59



 --- Kelly, Katie Garth         6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.73        X39.07



 --- Creech, Mary Maddox        6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.37        X41.15



 --- Mathis, Ally               5 MONTE SANO                 45.91        X42.72



 --- Graves, Virginia           6 MONTE SANO                 37.17        X43.41



 --- Mathis, Millie             6 MONTE SANO                 43.75        X43.59



 --- Perry, Olivia              5 MONTE SANO                 52.09        X49.37



 --- Anglin, Sadie              5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.69        X52.02



 --- Howie, Maggie              5 MONTE SANO                 55.72        X52.16



 --- Aboudonia, Nannette        6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.18        X52.35



 --- Colley, Caroline           5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X52.66



 --- Rawls, Audrey              6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      53.90        X57.90



 --- Agee, Abigail              5 MONTE SANO                 58.60      X1:00.46





Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Craig, Kieran              6 MONTE SANO                 30.22         24.69



   2 Jiminez, Connor            6 MONTE SANO                 22.57         25.03



   3 Perry, Quillan             6 MONTE SANO                 30.92         31.03



   4 Hunter, Sam                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.96         34.15



   5 Bence, Tyler               6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.29         37.07



   6 Hutchens, John             6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.62         39.57





Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Burbach, Pierson           6 MONTE SANO                 31.69        X33.37



 --- Farace, Bodin              6 MONTE SANO                 45.41        X36.81



 --- Hirschler, Jackson         6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.38        X40.98



 --- Sheppard, Evan             6 MONTE SANO                 45.63        X43.00



 --- Tucker, Gregory            5 MONTE SANO                 46.23        X44.43



 --- Fulkerson, Sam             5 MONTE SANO                 47.10        X44.81



 --- Johnson, Max               5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.41        X50.38



 --- Lang, Kane L               6 MONTE SANO                 59.58        X50.53



 --- Adams, John                6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      50.76        X51.59



 --- Hunter, Andrew             4 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      43.57        X51.85



 --- Moore, Alex                6 MONTE SANO               1:23.60        X52.43



 --- Harbarger, David           6 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.70        X52.75



 --- Moore, Will                6 MONTE SANO                 45.06        X53.97



 --- Bankowski, Clate           5 MONTE SANO                 58.07      X1:03.15



 --- Speer, Daniel              5 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      58.28      X1:15.32





Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Masterson, Marianne E      8 MONTE SANO                 18.40         19.29



(Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Scoggins, Sydney           8 MONTE SANO                 20.09         20.12



   3 Johnson, Jackie            7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      21.46         21.44



   4 Farace, Campbell           8 MONTE SANO                 22.87         23.07



   5 Gilbert, Elizabeth         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      21.63         23.51



   6 Janssen, Kelli             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      24.44         25.50





Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Wistner, Abigail N         7 MONTE SANO                 25.44        X23.06



 --- Sisson, Claire             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      25.67        X23.78



 --- Geiger, Mary Grace G       8 MONTE SANO                 28.03        X26.47



 --- Schloss, Anna              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X26.75



 --- Frederick, Lydia           8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.86        X26.78



 --- Burbach, Madison           8 MONTE SANO                 26.69        X27.57



 --- Bloom, Hannah              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      25.95        X29.30



 --- Tucker, Mary Wynne         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.47        X30.00



 --- Dothard, Ashley            8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.25        X30.47



 --- Aboudonia, Gertrude        8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.37        X31.72



 --- Hutchens, Sara             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      26.84        X32.65



 --- Butler, Emma               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      35.04        X32.72



 --- Hensley, Evey              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.04        X32.85



 --- Gray, Rainey               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.92        X33.62



 --- Huckaby, Sara Davey        7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.90        X35.96



 --- Damson, Ali                7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.26        X37.63



 --- Sibold, Lily H             7 MONTE SANO                 34.19        X37.87



 --- Espada, Elise              7 MONTE SANO                 38.23        X37.88



 --- Crump, Annie               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X44.26





Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      16.99         17.22



   2 Klemm, Riley               8 MONTE SANO                 19.84        J20.71



   3 Parker, Batts              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      21.72        J20.44



   4 Bazzle, Jon-Michael        8 MONTE SANO                 20.21         20.97



   5 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      21.33         22.99



   6 Huskey, Joshua             8 MONTE SANO                 26.47         23.78





Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Pace, Hayden               8 MONTE SANO                 27.72        X26.94



 --- Stuart, Alex               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.32        X27.94



 --- Fann, Sims                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.32        X28.93



 --- Paparella, Preston         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.98        X31.64



 --- Batson, Cole               7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.51        X31.72



 --- Smith, Preston             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.85        X37.44



 --- Michael, Charlie           8 MONTE SANO                 32.57        X39.93



 --- Jackson, Harrison          7 MONTE SANO                 47.97        X41.19



 --- Dothard, Bo                7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.61        X42.16



 --- Barnes, Matthew            7 MONTE SANO                 50.26        X54.22





Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Roberts, Riley            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      39.06         39.63



(Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Lacey, Emma               10 MONTE SANO                 41.57         40.97



   3 Wood, Caroline            10 MONTE SANO                 43.00         41.56



   4 Nallamala, Kavi           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.35         43.19



   5 Jiminez, Victoria         10 MONTE SANO                 42.19         44.91



   6 Junen, Rachel             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      54.70         47.15





Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Bradford, Becca           10 MONTE SANO                 49.44        X47.16



 --- Tepool, Anna              10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.24        X49.06



 --- Newman, Lane              10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      49.91        X49.69



 --- Frazier, Abigail           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.71        X52.87



 --- Speer, Sarah Kate          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      55.34        X55.59



 --- Patterson, Riley          10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      57.38        X57.28



 --- Henshaw, Allie             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      56.23        X59.07



 --- Parsons, Chloe             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:09.43      X1:02.03



 --- Johnson, Anna Grace        9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:03.76      X1:03.32



 --- Agee, Caitlyn              9 MONTE SANO               1:04.79      X1:04.16



 --- Bohan, Madison            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      53.15      X1:04.69



 --- Huckaby, McKenzie          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:04.38      X1:13.34



 --- Creech, Bankston           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:20.76      X1:15.91





Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.59         37.78



   2 Thurman, Blake            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.06         43.13



   3 Harbarger, Sam             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         47.93



   4 Shell, Nathen              9 MONTE SANO                 53.94         49.50



   5 Farace, Wyatt              9 MONTE SANO               1:06.75         51.43



   6 Wright, Marshall          10 MONTE SANO               1:14.32       1:05.25





Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Mantooth, Matthew          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      43.59        X45.25



 --- Hensley, Ethan             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      49.65        X49.57



 --- Butler, Warren             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.46        X50.39



 --- Burkett, Graham           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.26        X50.63



 --- Sutherland, Whit          10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      48.61        X50.87



 --- Schrimsher, Jack           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X53.66



 --- Kelly, Winston             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.96        X54.53



 --- Gray, Monroe              10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      55.71        X55.22



 --- Kaylor, John Michael      10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        X55.82



 --- Thurman, Grayson           9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      52.09        X56.56



 --- Smith, Connor             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      49.17        X57.50



 --- Frederick, John           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      59.14        X58.59



 --- Jobe, Noah                10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.51      X1:05.59



 --- Roby, Jackson              9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:00.46      X1:10.56





Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.96         34.84



   2 Wistner, Albany           12 MONTE SANO                 34.82         36.06



   3 Tucker, Emily             11 MONTE SANO                 35.21         36.35



(Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   4 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.41        J38.00



   5 Hnetynka, Tiffany         12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.59        J37.82



   6 Bowlin, Brooke            11 MONTE SANO                 36.71         38.22





Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Caudle, Michelle          12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.48        X44.40



 --- Miller, Meredith          11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.79        X44.54



 --- Akin, Anna L              11 MONTE SANO                 46.38        X44.78



 --- Correa, Luisa             11 MONTE SANO                    NT        X52.94





Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Dylan              12 MONTE SANO                 34.07         34.35



   2 Fulkerson, Jack           11 MONTE SANO                    NT         34.59



   3 Castellow, Tyler          11 MONTE SANO                 38.63         37.65



   4 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.30         40.63



   5 Batson, Andrew            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.42         44.03



   6 Kaylor, Alex              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      52.56         51.87





Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Stephens, Ciaran          12 MONTE SANO                 43.31        X42.40



 --- Smith, Tyler              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.63        X45.65





Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                 30.46         30.69



   2 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.59         31.17



   3 Parsons, Devon            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.01         31.25



   4 Wermuth, Casey            14 MONTE SANO                 34.87         34.69



   5 Haymes, Ruby              14 MONTE SANO                 39.85         43.41





Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 King, Connor              14 MONTE SANO                 27.57         27.47



   2 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      28.19         28.23



   3 Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.86         28.49



   4 Wisener, Jared            14 MONTE SANO                 29.05         29.12



   5 Roberts, Christopher      13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.21         30.84



   6 Scott, Wynton             13 MONTE SANO                 45.50         40.75





Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Holder-Jones, Christian   13 MONTE SANO                 35.73        X36.03



 --- Crook, Lowell H           13 MONTE SANO                    NT        X37.69



 --- Kaylor, Daniel            13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.93        X40.39





Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Scoggins, Sarah           15 MONTE SANO                 31.00         31.54



   2 Musgrove, Cade            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.46         33.97



   3 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.29         34.42



   4 Bowlin, Bethany           15 MONTE SANO                 36.97         36.38



(Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   5 Wisener, Jessica          17 MONTE SANO                 39.16         37.07



   6 Janssen, Kaitlyn          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.82         37.69





Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Ordway, Sarah Katherine   15 MONTE SANO                 38.16        X36.91





Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Byrne, Kevin              16 MONTE SANO                 26.17         26.22



   2 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 26.34         26.59



   3 Sutherland, Tyler         17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.18         26.97



   4 Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.12         29.86



   5 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 30.12         30.00



   6 Musgrove, Rawls           15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.46         30.50





Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Masterson, Marianne E      8 MONTE SANO                 27.50         26.16



   2 Effinger, Maggie Jo        8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.64         29.69



   3 Janssen, Kelli             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.26         30.54



   4 Cagle, Savannah            8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      33.27         31.03



   5 Daniel, Kiera              7 MONTE SANO                 41.10         38.34



   6 Goshen, Therese            7 MONTE SANO                 37.32         39.27





Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bazzle, Jon-Michael        8 MONTE SANO                 27.79         27.72



   2 Wilmoth, Caleb             7 MONTE SANO                 33.97         30.78



   3 League, Wills              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT        J37.37



   4 Sheppard, Sam              7 MONTE SANO                 40.59         34.34



   5 Parker, Batts              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      54.05        J31.44



   6 Cagle, Stephen             7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.18         39.44





Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Roberts, Riley            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.96         50.18



   2 Horton, Laura             10 MONTE SANO                 56.16         58.19



   3 Junen, Rachel             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      58.85         58.97



   4 Shell, Abbi               10 MONTE SANO               1:02.51       1:01.22



   5 Fuller, Rachel             9 MONTE SANO               1:01.96       1:04.19





Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Fair, Patrick             10 MONTE SANO                 52.28         53.35



   2 Johnson, Brooks           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      56.89         56.06



   3 Hirschler, Carson          9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      59.03       1:01.25



   4 Darden, Will               9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:01.57       1:03.00



   5 Daniel, Linden            10 MONTE SANO               1:07.19       1:07.91



   6 Ordway, John              10 MONTE SANO                    NT       1:19.09





Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Fair, Sara Kate           12 MONTE SANO                 43.31         43.60



(Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Janssen, Alexa            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.72         47.37



   3 Kesting, Megan            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      49.22         48.07



   4 Wistner, Albany           12 MONTE SANO                 47.28         48.16



   5 Johnson, Joy              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      50.97         50.81



   6 Derington, Sara           12 MONTE SANO                 50.85         51.85





Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Howie, Houston            11 MONTE SANO                 48.78         51.06



   2 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.16         51.44



   3 Beddingfield, Winston     11 MONTE SANO                 59.06         53.78



   4 Wilkinson, Haden          12 MONTE SANO                 56.50         54.55



   5 Batson, Andrew            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      57.60         56.52



   6 Birchfield, Thomas        11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         59.97





Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                 36.99         36.91



   2 Parsons, Devon            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      44.81         45.28



   3 Rushing, Madeline         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      47.43         46.93



   4 Sharp, Laurel             13 MONTE SANO                 50.70         47.18



   5 Sisk, Katherine           13 MONTE SANO                 50.38         48.78





Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.47         36.03



   2 Bowlin, Bruce             13 MONTE SANO                 42.02         39.50



   3 Roberts, Christopher      13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.64         40.17



   4 Cimino, Addison           14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.50         42.38



   5 Craig, Brian              13 MONTE SANO                 45.36         44.81



   6 Hastings, Joseph          13 MONTE SANO                 49.35         48.66





Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      38.83         42.35



   2 Bowlin, Bethany           15 MONTE SANO                 42.96         43.56



   3 Phares, Emily             15 MONTE SANO                 43.91         44.53



   4 Janssen, Kaitlyn          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.75         46.85



   5 Musgrove, Cade            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.93         47.13



   6 Sharp, Madeline           15 MONTE SANO                 53.75         50.60





Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 34.23         33.81



   2 Petroff, Ryan             15 MONTE SANO                 37.69         38.59



   3 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 40.00         40.62



   4 Miller, Riley             15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.87         45.94





Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:15.47       1:26.03



      1) Johnson, Jackie W7  2) Thurman, Reed M7   3) Gilbert, Elizabeth 4) Swing, Joe M8

   2 MONTE SANO                       A                    1:18.07       1:28.85



      1) Hall, Anna Reid W8  2) Bazzle, Jon-Michael3) Klemm, Riley M8    4) Masterson, Marianne

(Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- MONTE SANO                       B                    1:33.57      X1:40.34



      1) Sisk, Connor M8     2) Mathis, Anna L W8  3) Wistner, Abigail N 4) Shaw, Maxwell M8

 --- MONTE SANO                       C                    1:55.07      X1:58.25



      1) Goshen, Therese W7  2) Sibold, Lily H W7  3) Huskey, Joshua M8  4) Pace, Hayden M8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:12.53



      1) Frederick, Lydia W8 2) Hensley, Evey W7   3) Paparella, Preston 4) Stuart, Alex M7

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                    1:35.03      X2:25.05



      1) Batson, Cole M7     2) Crump, Annie W7    3) Dothard, Bo M7     4) Janssen, Kelli W8



Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:45.57       2:45.35



      1) Roberts, Riley W10  2) Nallamala, Kavi W103) Thurman, Blake M10 4) Kretzschmar, Will M

   2 MONTE SANO                       A                    3:00.25       3:03.65



      1) Lacey, Emma W10     2) Daniel, Linden M10 3) Fair, Patrick M10  4) Clark, Annie W9

 --- MONTE SANO                       B                    3:15.94      X3:19.72



      1) Wood, Caroline W10  2) Dombrowski, Alex M93) Shell, Nathen M9   4) Jiminez, Victoria W

 --- MONTE SANO                       C                    3:49.03      X3:35.12



      1) Dunford, Annie W9   2) Wright, Marshall M13) Farace, Wyatt M9   4) King, Anneliese W10

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:39.82



      1) Young, Jack M10     2) Sutherland, Whit M13) Speer, Sarah Kate W4) Parsons, Chloe W9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                    2:41.89      X3:52.15



      1) Burkett, Graham M10 2) Butler, Warren M9  3) Creech, Bankston W94) Doyle, Anna Grace W



Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:18.75       2:25.60



      1) Tiller, Faith E W12 2) Wistner, Albany W123) Clark, Dylan M12   4) Fulkerson, Jack M11

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:19.84       2:47.12



      1) Clayton, Hannah Pag 2) Batson, Andrew M11 3) Medawar, Nicholas M4) Smith, Tyler M12

 --- MONTE SANO                       B                    2:26.13      X2:28.03



      1) Wermuth, Brandon M1 2) Howie, Houston M11 3) Fair, Sara Kate W124) Tucker, Emily W11

 --- MONTE SANO                       C                    2:34.34      X2:40.93



      1) McCool, Kyra W12    2) Wilkinson, Haden M13) Castellow, Tyler M14) Bowlin, Brooke W11

 --- MONTE SANO                       D                    2:48.36      X2:46.00



      1) Michael, John M11   2) Klemm, Chandler M113) Derington, Sara W124) Hastings, Anna Grac

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:11.94



      1) Birchfield, Thomas  2) Caudle, Michelle W13) Kaylor, Alex M11   4) Miller, Meredith W1



Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:11.14       2:01.10



      1) Parsons, Devon W14  2) Moore, Sarah Gwin W3) Russell, Derek M14 4) Smith, Karter M14

   2 MONTE SANO                       A                    2:01.20       2:03.71



      1) Wisener, Jared M14  2) Sisk, Katherine W133) Mokry, Darby W14   4) King, Connor M14

 --- MONTE SANO                       B                    2:18.89      X2:34.84



      1) Holder-Jones, Chris 2) Castellow, Mallory 3) Wermuth, Casey W14 4) Bowlin, Bruce M13

 --- MONTE SANO                       C                    2:38.68      X2:41.10



      1) Haymes, Ruby W14    2) Hastings, Joseph M13) Wright, Hannah W14 4) Craig, Brian M13



Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:56.72       2:02.00



      1) Scoggins, Sarah W15 2) Phares, Emily W15  3) Rhea, Landon Tyler 4) Byrne, Kevin M16

(Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:02.22       2:05.03



      1) Griffin, Jerilyn W1 2) Musgrove, Cade W16 3) Hudson, Harrison M14) Sutherland, Tyler M

 --- MONTE SANO                       B                    2:11.76      X2:19.78



      1) Thompson, Aubrey W1 2) Wright, Carter W15 3) Petroff, Ryan M15  4) Fuller, Jacob M15



Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Gilbert, Mary              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.20         29.91



   2 Johnson, Jackie            7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         30.49



   3 Gilbert, Elizabeth         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      23.73         30.55



   4 Farace, Campbell           8 MONTE SANO                 37.87         36.78



   5 Mathis, Anna L             8 MONTE SANO                 32.04         38.03



   6 Derington, Julia           7 MONTE SANO                 47.41         39.79





Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      20.75         20.89



   2 Klemm, Riley               8 MONTE SANO                 26.78         28.87



   3 Huskey, Joshua             8 MONTE SANO                 27.32         29.25



   4 Bazzle, Jon-Michael        8 MONTE SANO                 29.57         30.82



   5 League, Wills              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         34.72



   6 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.84         35.94





Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Scott, Zoe                10 MONTE SANO                 50.41         50.62



   2 King, Anneliese           10 MONTE SANO                 51.51         55.63



   3 Dunford, Annie             9 MONTE SANO                 56.00         58.28



   4 Doyle, Anna Grace         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:02.87       1:02.90



   5 Johnston, Mackenzie        9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT       1:04.34



   6 Bohan, Murphy             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT       1:07.44





Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.80         47.03



   2 Thurman, Blake            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      49.57         52.73



   3 Calvert, Ethan             9 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      57.44         58.65



   4 Dombrowski, Alex           9 MONTE SANO                 59.53       1:04.19



   5 Wright, Marshall          10 MONTE SANO               1:14.61       1:17.56



   6 Barnes, Sam A              9 MONTE SANO                    NT       1:33.78





Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      42.39        J45.43



   2 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      41.44        J45.06



   3 Hastings, Anna Grace      11 MONTE SANO                 48.56         48.03



   4 Kesting, Megan            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.11         48.06



   5 Tucker, Emily             11 MONTE SANO                 54.25         53.22



   6 Sisk, Morgan              11 MONTE SANO                 55.13         54.79





Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wermuth, Brandon          11 MONTE SANO                    NT         42.84



   2 Geiger, Will              11 MONTE SANO                 50.99         48.03



(Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Michael, John             11 MONTE SANO                 56.00         51.60



   4 Kaylor, Alex              11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:14.34       1:11.08





Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                 36.37         36.03



   2 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.62         36.72



   3 Castellow, Mallory        13 MONTE SANO                 44.07        J46.06



   4 Wright, Hannah            14 MONTE SANO                 55.20        J46.00



   5 Rushing, Madeline         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.39         46.40





Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 King, Connor              14 MONTE SANO                 33.78         32.47



   2 McDonald, Carter          13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.66         37.23



   3 Bowlin, Bruce             13 MONTE SANO                 37.40         39.19



   4 Cimino, Addison           14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      40.22         42.44



   5 Graham, Tyler             13 MONTE SANO                 50.03         52.25



 --- Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.33            DQ





Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Griffin, Jerilyn          17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      35.11         39.63



   2 Wright, Carter            15 MONTE SANO                    NT         44.18



   3 Thompson, Aubrey          16 MONTE SANO                    NT         44.22



   4 Bradford, Emily           16 MONTE SANO                 47.16         47.69





Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Byrne, Kevin              16 MONTE SANO                 32.59         32.50



   2 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 33.00         34.50



   3 Sutherland, Tyler         17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.09         38.03



   4 Musgrove, Rawls           15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.26         39.07



   5 Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.57        J39.88



   6 Graham, Corey             16 MONTE SANO                 41.33        J39.85





Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hall, Anna Reid            8 MONTE SANO                 32.59         25.60



   2 Johnson, Jackie            7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.53         28.28



   3 Horton, Maggie             8 MONTE SANO                 35.08         29.28



   4 Gilbert, Elizabeth         7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      29.22         29.68



   5 Tucker, Abby               8 MONTE SANO                 31.11         30.38



   6 Janssen, Kelli             8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         32.06





Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Swing, Joe                 8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      20.88         20.63



   2 Sisk, Connor               8 MONTE SANO                 28.68         26.34



   3 Thurman, Reed              7 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      27.25         28.95



   4 Parker, Batts              8 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         31.87



   5 Shaw, Maxwell              8 MONTE SANO                 31.01         34.57



   6 Stephens, William          7 MONTE SANO                 42.16         46.94





Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Annie               9 MONTE SANO                 45.19         43.69



   2 Roberts, Riley            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.76         45.08



   3 Christian, Betsy           9 MONTE SANO                 49.02         47.53



   4 Nallamala, Kavi           10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      50.24         52.03



   5 Wood, Kathleen            10 MONTE SANO               1:01.34       1:03.87



   6 Junen, Rachel             10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT       1:09.06





Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kretzschmar, Will         10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      45.14         47.44



   2 Thurman, Blake            10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      51.23         54.39



   3 Young, Jack               10 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT         57.62



   4 Fair, Patrick             10 MONTE SANO                    NT       1:03.06



   5 Dombrowski, Alex           9 MONTE SANO               1:07.97       1:14.22



 --- Daniel, Linden            10 MONTE SANO               1:08.10            DQ





Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Smith, Megan              12 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      37.82         40.28



   2 Tiller, Faith E           12 MONTE SANO                 39.84         41.44



   3 Fair, Sara Kate           12 MONTE SANO                 38.86         41.66



   4 McCool, Kyra              12 MONTE SANO                 41.89         45.03



   5 Clayton, Hannah Page      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      43.43         48.40



   6 VanDyke, Anne Hayden      11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      46.36         49.29





Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Dylan              12 MONTE SANO                 40.24         39.81



   2 Fulkerson, Jack           11 MONTE SANO                 43.65         41.40



   3 Medawar, Nicholas         11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      43.05         48.25



   4 Klemm, Chandler           11 MONTE SANO                 57.59         56.25



   5 Batson, Andrew            11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM    1:00.04         59.09



   6 Birchfield, Thomas        11 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM         NT       1:06.31





Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Parsons, Devon            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.85         34.28



   2 Moore, Sarah Gwin         13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      36.99         37.54



   3 Wermuth, Casey            14 MONTE SANO                 36.74         37.62



   4 Wright, Hannah            14 MONTE SANO                 45.34         42.00



   5 Sisk, Katherine           13 MONTE SANO                 43.40         44.04





Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 King, Connor              14 MONTE SANO                 30.21         30.32



   2 Smith, Karter             14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.72         31.37



   3 Russell, Derek            14 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      30.91         32.09



   4 Wisener, Jared            14 MONTE SANO                 35.73         33.97



   5 Roberts, Christopher      13 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.09         35.40



   6 Bowlin, Bruce             13 MONTE SANO                 40.10         37.50





Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Scoggins, Sarah           15 MONTE SANO                    NT         35.03



   2 Musgrove, Cade            16 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      34.97         35.71



   3 Phares, Emily             15 MONTE SANO                 36.98         37.75



   4 Thompson, Aubrey          16 MONTE SANO                    NT         43.22





Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Byrne, Kevin              16 MONTE SANO                 29.94         30.37



   2 Hudson, Harrison          15 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      31.91         32.29



   3 Sutherland, Tyler         17 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM      32.67         32.86



   4 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 35.65         34.69



   5 Petroff, Ryan             15 MONTE SANO                 40.47         34.71





Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:20.98       1:29.16



      1) Hall, Anna Reid 8   2) Farace, Campbell 8 3) Scoggins, Sydney 8 4) Masterson, Marianne

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:24.58       1:34.82



      1) Gilbert, Elizabeth  2) Janssen, Kelli 8   3) Gilbert, Mary 8    4) Johnson, Jackie 7

 --- MONTE SANO                       B                    1:40.30      X1:50.31



      1) Derington, Julia 7  2) Horton, Maggie 8   3) Wistner, Abigail N 4) Mathis, Anna L 8

 --- MONTE SANO                       C                    1:47.79      X1:52.09



      1) Burbach, Madison 8  2) Geiger, Mary Grace 3) Goshen, Therese 7  4) Tucker, Abby 8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X2:02.62



      1) Gray, Rainey 7      2) Frederick, Lydia 8 3) Effinger, Maggie Jo4) Cagle, Savannah 8

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:19.73



      1) Tucker, Mary Wynne  2) Schloss, Anna 7    3) Huckaby, Sara Davey4) Hensley, Evey 7



Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:26.81       1:27.63



      1) Thurman, Reed 7     2) Cagle, Stephen 7   3) Parker, Batts 8    4) Swing, Joe 8

   2 MONTE SANO                       A                    1:24.83       1:31.28



      1) Bazzle, Jon-Michael 2) Sisk, Connor 8     3) Shaw, Maxwell 8    4) Klemm, Riley 8

 --- MONTE SANO                       B                    1:46.82      X1:48.19



      1) Huskey, Joshua 8    2) Sheppard, Sam 7    3) Pace, Hayden 8     4) Jiminez, Connor 6

 --- MONTE SANO                       C                    2:02.92      X2:03.60



      1) Craig, Kieran 6     2) Burbach, Pierson 6 3) Perry, Quillan 6   4) Stephens, William 7

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                    2:03.42      X2:15.43



      1) Batson, Cole 7      2) League, Wills 8    3) Paparella, Preston 4) Smith, Preston 7



Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:43.63       2:47.97



      1) Lacey, Emma 10      2) Wood, Caroline 10  3) Jiminez, Victoria 14) Clark, Annie 9

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:56.14       3:01.84



      1) Nallamala, Kavi 10  2) Johnston, Mackenzie3) Doyle, Anna Grace 14) Roberts, Riley 10

 --- MONTE SANO                       B                    2:56.97      X3:06.75



      1) Dunford, Annie 9    2) Wood, Kathleen 10  3) Shell, Abbi 10     4) King, Anneliese 10

 --- MONTE SANO                       C                    3:10.15      X3:22.37



      1) Fuller, Rachel 9    2) Bradford, Becca 10 3) Horton, Laura 10   4) Christian, Betsy 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:46.58



      1) Speer, Sarah Kate 9 2) Parsons, Chloe 9   3) Newman, Lane 10    4) Tepool, Anna 10

(Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X4:13.78



      1) Junen, Rachel 10    2) Johnson, Anna Grace3) Huckaby, McKenzie 94) Frazier, Abigail 9



Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:36.97       2:58.05



      1) Thurman, Blake 10   2) Johnson, Brooks 10 3) Calvert, Ethan 9   4) Kretzschmar, Will 1

   2 MONTE SANO                       A                    3:45.37       4:20.97



      1) Daniel, Linden 10   2) Farace, Wyatt 9    3) Ordway, John 10    4) Fair, Patrick 10

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            C                         NT      X3:27.97



      1) Harbarger, Sam 9    2) Hensley, Ethan 9   3) Hirschler, Carson 94) Darden, Will 9

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X3:40.03



      1) Gray, Monroe 10     2) Frederick, John 10 3) Butler, Warren 9   4) Burkett, Graham 10



Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:20.82       2:28.13



      1) Tiller, Faith E 12  2) Fair, Sara Kate 12 3) Tucker, Emily 11   4) Wistner, Albany 12

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:30.95       2:32.81



      1) Hnetynka, Tiffany 1 2) Janssen, Alexa 11  3) Clayton, Hannah Pag4) Smith, Megan 12

 --- MONTE SANO                       B                    2:34.68      X2:43.12



      1) McCool, Kyra 12     2) Sisk, Morgan 11    3) Derington, Sara 12 4) Bowlin, Brooke 11

 --- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            B                         NT      X2:49.23



      1) Caudle, Michelle 12 2) Johnson, Joy 11    3) Kesting, Megan 11  4) Miller, Meredith 11



Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:26.00       2:32.28



      1) Fulkerson, Jack 11  2) Castellow, Tyler 113) Wermuth, Brandon 114) Clark, Dylan 12

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:22.53       3:31.18



      1) Batson, Andrew 11   2) Birchfield, Thomas 3) Kaylor, Alex 11    4) Medawar, Nicholas 1

 --- MONTE SANO                       B                    2:50.70      X2:51.90



      1) Michael, John 11    2) Beddingfield, Winst3) Stephens, Ciaran 124) Geiger, Will 11



Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:17.39       2:21.59



      1) Sisk, Katherine 13  2) Castellow, Mallory 3) Wermuth, Casey 14  4) Mokry, Darby 14

 --- MONTE SANO                       B                    2:42.58      X2:41.75



      1) Wright, Hannah 14   2) Sharp, Laurel 13   3) Hastings, Anna Grac4) Haymes, Ruby 14



Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    1:57.30       1:58.25



      1) Roberts, Christophe 2) Cimino, Addison 14 3) Russell, Derek 14  4) Smith, Karter 14

   2 MONTE SANO                       A                    2:02.70       2:04.72



      1) Wisener, Jared 14   2) Holder-Jones, Chris3) Bowlin, Bruce 13   4) King, Connor 14

 --- MONTE SANO                       B                    2:44.55      X2:45.03



      1) Hastings, Joseph 13 2) Scott, Wynton 13   3) Graham, Tyler 13   4) Crook, Lowell H 13



Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:15.48       2:16.05



      1) Phares, Emily 15    2) Wright, Carter 15  3) Thompson, Aubrey 164) Scoggins, Sarah 15

(Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                    2:15.86       2:16.25



      1) Coulter, Kacey 17   2) Musgrove, Cade 16  3) Steed, Abbey 15    4) Griffin, Jerilyn 17

 --- MONTE SANO                       B                    2:32.16      X2:31.68



      1) Bradford, Emily 16  2) Wisener, Jessica 173) Ordway, Sarah Kathe4) Sharp, Madeline 15



Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:53.00       1:56.65



      1) Rhea, Landon Tyler  2) Petroff, Ryan 15   3) Fuller, Jacob 15   4) Byrne, Kevin 16

   2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM            A                         NT       2:12.58



      1) Musgrove, Rawls 15  2) Burris, Joseph 16  3) Hudson, Harrison 154) Sutherland, Tyler 1







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Monte Sano                          322      2. Blossomwood Swim Team                231

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org