Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                              2009 Monte Sano vs Camelot-meters - 6/3/2009

                                                Results

       Will be rescored, not final:Camelot                             282

                       			   Monte Sano                          271

  

  

Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    1:27.37       1:35.40



      1) Putman, Haley 8     2) Hu, Alison 8       3) Paul, Emily 7      4) Phillips, Keri 8

   2 MONTE SANO                       A                    1:50.20       1:43.72



      1) Hall, Anna Reid 8   2) Horton, Maggie 8   3) Scoggins, Sydney 8 4) Wistner, Abigail N

 --- MONTE SANO                       B                    2:13.03      X1:56.78



      1) Mathis, Anna L 8    2) Derington, Julia 7 3) Farace, Campbell 8 4) Burbach, Madison 8

 --- MONTE SANO                       C                    2:24.89      X2:39.75



      1) Espada, Elise 7     2) Sibold, Lily H 7   3) Tucker, Abby 8     4) Daniel, Kiera 7

 --- CAMELOT                          B                         NT      X5:25.00



      1) Dean, Jill Anne 6   2) Swann, Emma Grace 4



Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:52.53       1:44.10



      1) Huskey, Joshua 7    2) Bazzle, Jon-Michael3) Sisk, Connor 8     4) Klemm, Riley 7

   2 CAMELOT                          A                    2:25.01       2:18.47



      1) MacDonald, Trevor 8 2) VanAllen, Hudson 7 3) Stokes, Christopher4) Thorington, Jake 7

 --- MONTE SANO                       B                    2:14.14      X2:12.13



      1) Sheppard, Sam 7     2) Wilmoth, Caleb 7   3) Shaw, Maxwell 8    4) Stephens, William 7

 --- MONTE SANO                       C                    3:41.05      X2:52.69



      1) Michael, Charlie 8  2) Jiminez, Connor 6  3) Pace, Hayden 8     4) Perry, Quillan 6

 --- CAMELOT                          C                         NT      X3:02.97



      1) Grover, Samuel 7                          3) Ivey, Tyler 8      4) Stokes, Nicholaus 6



Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    3:04.21       2:53.28



      1) Thorington, Taylor  2) Woody, Mae Mae 10  3) Taylor, Azette 10  4) Taylor, Afura 10

   2 MONTE SANO                       A                    3:04.95       2:59.00



      1) Scott, Zoe 10       2) Mokry, McKenzie 10 3) Clark, Annie 9     4) Lacey, Emma 10

 --- MONTE SANO                       B                    3:26.58      X3:22.62



      1) King, Anneliese 10  2) Horton, Laura 10   3) Jiminez, Victoria 14) Wood, Kathleen 10

 --- MONTE SANO                       C                    3:53.38      X3:41.40



      1) Shell, Abbi 10      2) Fuller, Rachel 9   3) Wood, Caroline 10  4) Bradford, Becca 9

 --- CAMELOT                          B                    5:47.85      X5:01.93



      1) Swann, Caroline 9   2) Swann, Kaytlin 9   3) Durham, Bailey 10  4) Bader, Torey 10



Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    4:08.35       3:39.00



      1) Hayes, Garren 10    2) Butler, Willem 9   3) Wheeless, Collin 9 4) Dunn, Clark 10

   2 MONTE SANO                       A                    4:12.36       3:51.57



      1) Dombrowski, Alex 9  2) Fulkerson, Tate 9  3) Shell, Nathen 9    4) Ordway, John 10

 --- CAMELOT                          C                         NT             x



      1) Bowman, David 9     2) Reynolds, Henry 10 3) Hurley, Scott 10   4) Dye, Tyler 10

 --- CAMELOT                          B                    4:40.04      X4:11.53



      1) Boerner, William 10 2) Davis, Trevor 10   3) Patty, Will 9      4) Hughes, James 9

 --- MONTE SANO                       B                    4:47.16      X4:52.97



      1) Buchanan, Nathen 9  2) Daniel, Linden 10  3) Farace, Wyatt 9    4) Prince, Connor 10



Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:55.48       2:43.56



      1) Castellow, Mallory  2) Wistner, Albany 12 3) Tiller, Faith E 12 4) Tucker, Emily 11

(Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 CAMELOT                          A                    2:37.99       2:48.31



      1) Currie, Allie 12    2) Woody, Maddie 11   3) Crain, Anna 11     4) Paul, Erin 11

 --- MONTE SANO                       B                    3:08.60      X3:14.27



      1) Hastings, Anna Grac 2) Akin, Anna L 11    3) McCool, Kyra 11    4) Bowlin, Brooke 11

 --- CAMELOT                          B                         NT      X4:12.00



      1) Lawrence, Mary Kath 2) Hurley, Elizabeth 13) Mulqueen, Alicia 114) Turner, McKenzie 11



Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:46.80       2:47.22



      1) Wermuth, Brandon 11 2) Howie, Houston 11  3) Fulkerson, Jack 11 4) Clark, Dylan 12

   2 CAMELOT                          A                    3:07.56       2:59.56



      1) Meagher, Kaegan 11  2) Kuo, Shaun 11      3) Hayes, Peyton 11   4) Fulmer, Bret 11

 --- MONTE SANO                       B                    3:20.04      X3:19.03



      1) Geiger, Will 11     2) Beddingfield, Winst3) Wilkinson, Haden 124) Castellow, Tyler 11

 --- MONTE SANO                       C                    3:51.29      X3:55.25



      1) Michael, John 11    2) Klemm, Chandler 11                       4) Stephens, Ciaran 12

 --- CAMELOT                          B                    4:51.91      X3:58.22



      1) Ellis, Ross 12      2) Hollihan, David 11 3) Gehrdes, Jack 11   4) Rivette, James 12



Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:43.74       2:42.84



      1) Sisk, Katherine 13  2) Derington, Sara 12 3) Mokry, Darby 14    4) Bradford, Olivia 14

   2 CAMELOT                          A                    3:24.67       2:46.12



      1) Currie, Sarah 13    2) Stone, Jordan 14   3) Zimmerman, Ansley 14) Carter, Kayla 14



Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:28.30       2:22.94



      1) Bowlin, Bruce 13    2) Petroff, Ryan 14   3) King, Connor 14    4) Craig, Brian 13

   2 CAMELOT                          A                    2:18.02       2:35.75



      1) Sparkman, Nick 14   2) Zimmerman, Fritz 143) Butler, Tate 13    4) Gehrdes, Chuck 13

 --- CAMELOT                          B                    2:36.61      X2:41.82



      1) Jones, Steven 13    2) Ogden, Devin 13    3) Prasher, Karl 13   4) Turner, Gavin 14



Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                         NT       2:19.78



      1) Smith, Callie 15    2) Woody, Marley 15   3) Kittredge, Krys 16 4) Newman, Iman 16

   2 MONTE SANO                       A                    2:35.04       2:32.16



      1) Phares, Emily 15    2) Bowlin, Bethany 15 3) Scoggins, Sarah 15 4) Wright, Carter 15

 --- MONTE SANO                       B                    2:47.29      X2:52.57



      1) Thompson, Aubrey 16 2) Bradford, Emily 16 3) Wisener, Jessica 174) Sharp, Madeline 15



Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                         NT       2:07.50



      1) Taylor, Tchaasu 15  2) Hollihan, Brad 15  3) Taylor, Tehuti 16  4) Sparkman, Jake 17

   2 MONTE SANO                       A                    2:07.20       2:23.15



      1) Graham, Corey 16    2) Rhea, Landon Tyler 3) Fuller, Jacob 15   4) Hastings, Joseph 13



Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bazzle, Kate               6 MONTE SANO                 37.31         34.57



(Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Dean, Jill Anne            6 CAMELOT                       NT         40.38



   3 Buchanan, Anna C           6 MONTE SANO                 45.88         47.02



   4 Mathis, Ally               5 MONTE SANO                    NT         55.44



   5 Swann, Emma Grace          4 CAMELOT                       NT       2:33.44





Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Mathis, Mellie             6 MONTE SANO                 53.53        X57.38



 --- Perry, Olivia              5 MONTE SANO                 52.09      X1:01.67





Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jiminez, Connor            6 MONTE SANO                 32.37         24.94



   2 Stokes, Nicholaus          6 CAMELOT                       NT         27.47



   3 Craig, Kieran              6 MONTE SANO                 44.39         32.00



   4 Perry, Quillan             6 MONTE SANO                 39.22         38.21



   5 Myers, Conner              6 CAMELOT                       NT         49.12



   6 Lewis, Jes                 5 CAMELOT                       NT       1:01.53





Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Burbach, Pierson           6 MONTE SANO                 38.15        X31.69



 --- Farace, Bodin              6 MONTE SANO                 49.56        X46.57



 --- Tucker, Gregory            5 MONTE SANO                 53.75        X51.59



 --- Sheppard, Evan             6 MONTE SANO                 45.63        X53.39



 --- Fulkerson, Sam             5 MONTE SANO               1:45.67        X57.21



 --- Wiggs, Andrew              6 CAMELOT                       NT        X57.66



 --- Bankowski, Clate           5 MONTE SANO               1:27.00        X58.07



 --- Moore, Will                6 MONTE SANO                 58.09      X1:00.71



 --- Swann, Eli                 6 CAMELOT                       NT      X1:01.71



 --- Lang, Kane L               6 MONTE SANO               1:04.09      X1:07.15



 --- Skonieczny, Caden          5 CAMELOT                       NT      X1:25.53



 --- Moore, Alex                6 MONTE SANO               1:04.60      X1:37.74



 --- Stokes, John Thomas        4 CAMELOT                       NT      X2:25.38





Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hu, Alison                 8 CAMELOT                       NT         18.50



   2 Scoggins, Sydney           8 MONTE SANO                 20.81        J20.09



   3 Paul, Emily                7 CAMELOT                       NT        J20.17



   4 Hall, Anna Reid            8 MONTE SANO                 22.72        J19.62



   5 Putman, Haley              8 CAMELOT                       NT         22.25



   6 Geiger, Mary Grace G       8 MONTE SANO                 28.03         28.59





Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Derington, Julia           7 MONTE SANO                 29.00        X25.44



 --- Daniel, Kiera              7 MONTE SANO                 34.06        X28.84



 --- Burbach, Madison           8 MONTE SANO                 31.72        X30.93



 --- Sibold, Lily H             7 MONTE SANO                 36.01        X34.19





Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bazzle, Jon-Michael        8 MONTE SANO                 20.84         21.84



   2 Klemm, Riley               7 MONTE SANO                 25.09         22.22



   3 Sisk, Connor               8 MONTE SANO                 23.97         23.47



   4 VanAllen, Hudson           7 CAMELOT                       NT         25.72



   5 Thorington, Jake           7 CAMELOT                       NT         26.03



   6 Sherman, Casey             7 CAMELOT                       NT         37.91





Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Ivey, Tyler                8 CAMELOT                       NT        X25.47



 --- Pace, Hayden               8 MONTE SANO                 39.00        X30.19



 --- Michael, Charlie           8 MONTE SANO                 35.41        X32.57



 --- Stephens, William          7 MONTE SANO                 30.09        X34.06



 --- Grover, Samuel             7 CAMELOT                       NT        X53.65



 --- Barnes, Matthew            7 MONTE SANO                    NT        X58.59





Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Taylor, Afura             10 CAMELOT                       NT        J37.91



   2 Clark, Annie               9 MONTE SANO                 36.87        J37.78



   3 Thorington, Taylor        10 CAMELOT                       NT         40.25



   4 Woody, Mae Mae            10 CAMELOT                       NT         40.50



   5 Jiminez, Victoria         10 MONTE SANO                 43.82         42.19



   6 Lacey, Emma               10 MONTE SANO                 41.57         43.37





Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Wood, Caroline            10 MONTE SANO                 45.84        X43.00



 --- Horton, Laura             10 MONTE SANO                 49.31        X49.87



 --- Fuller, Rachel             9 MONTE SANO                 49.38        X50.16



 --- Espada, Elena c            9 MONTE SANO                 57.85      X1:04.17



 --- Bader, Torey              10 CAMELOT                       NT      X1:05.32



 --- Swann, Caroline            9 CAMELOT                       NT      X1:06.28



 --- Agee, Caitlyn              9 MONTE SANO               1:33.53      X1:13.25



 --- Durham, Bailey            10 CAMELOT                       NT      X1:13.44



 --- Swann, Kaytlin             9 CAMELOT                       NT      X1:20.97



 --- Kalber, Kaylee             9 CAMELOT                       NT      X1:21.82





Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wheeless, Collin           9 CAMELOT                       NT        J44.72



   2 Hayes, Garren             10 CAMELOT                       NT        J44.59



   3 Fulkerson, Tate            9 MONTE SANO                 51.50         46.31



   4 Buchanan, Nathen           9 MONTE SANO                 53.59         50.43



   5 Dunn, Clark               10 CAMELOT                       NT         53.72



   6 Ordway, John              10 MONTE SANO                 52.85         55.07





Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Hurley, Scott             10 CAMELOT                       NT        X50.85



 --- Hughes, James              9 CAMELOT                       NT        X52.69



 --- Patty, Will                9 CAMELOT                       NT        X53.22



(Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Boerner, William          10 CAMELOT                       NT        X56.89



 --- Reynolds, Henry           10 CAMELOT                       NT        X58.68



 --- Daniel, Linden            10 MONTE SANO               1:02.44        X58.82



 --- Wright, Marshall          10 MONTE SANO               1:17.74      X1:14.32



 --- Barnes, Sam A              9 MONTE SANO               1:29.71      X1:36.56



 --- Turner, Ethan              9 CAMELOT                       NT      X2:20.93





Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Paul, Erin                11 CAMELOT                       NT        J34.82



   2 Wistner, Albany           12 MONTE SANO                 35.88        J34.82



   3 Tiller, Faith E           12 MONTE SANO                 36.78         34.91



   4 Tucker, Emily             11 MONTE SANO                 37.13         36.18



   5 Woody, Maddie             11 CAMELOT                       NT         37.25



   6 VanAllen, Hannah          11 CAMELOT                       NT         40.97





Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Derington, Sara           12 MONTE SANO                 40.71        X39.44



 --- Turner, McKenzie          11 CAMELOT                       NT        X42.13



 --- Sisk, Morgan              11 MONTE SANO                 45.37        X42.57



 --- Hurley, Elizabeth         12 CAMELOT                       NT        X43.53



 --- Akin, Anna L              11 MONTE SANO                 47.12        X46.38



 --- MacDonald, Sam            11 CAMELOT                       NT      X1:02.28



 --- Mulqueen, Alicia          11 CAMELOT                       NT      X1:10.41



 --- Lawrence, Mary Kathryn    11 CAMELOT                       NT      X1:13.12





Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Dylan              12 MONTE SANO                 29.31         34.07



   2 Hayes, Peyton             11 CAMELOT                       NT         34.10



   3 Fulkerson, Jack           11 MONTE SANO                 36.25         34.95



   4 Wermuth, Brandon          11 MONTE SANO                 37.38        J36.69



   5 Fulmer, Bret              11 CAMELOT                       NT        J36.43



   6 Kuo, Shaun                11 CAMELOT                       NT         36.79





Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Castellow, Tyler          11 MONTE SANO                 38.63        X38.75



 --- Ellis, Ross               12 CAMELOT                       NT        X39.16



 --- Stephens, Ciaran          12 MONTE SANO                 41.80        X44.53



 --- Beddingfield, Winston     11 MONTE SANO                 44.81        X45.93



 --- Klemm, Chandler           11 MONTE SANO                 55.46        X48.78



 --- Rivette, James            12 CAMELOT                       NT        X51.06



 --- Hollihan, David           11 CAMELOT                       NT        X53.06



 --- Hagan, Cotton             11 CAMELOT                       NT      X1:14.43





Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Sisk, Katherine           13 MONTE SANO                 36.50         34.12



   2 Bradford, Olivia          14 MONTE SANO                 38.84         38.60



   3 Currie, Sarah             13 CAMELOT                       NT         38.81



   4 Carter, Kayla             14 CAMELOT                       NT         39.78



(Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   5 Haymes, Ruby              14 MONTE SANO                    NT         41.22



   6 Spring, Desiree           13 CAMELOT                       NT         44.41





Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Zimmerman, Fritz          14 CAMELOT                       NT         27.53



   2 King, Connor              14 MONTE SANO                 28.57         27.57



   3 Bowlin, Bruce             13 MONTE SANO                 30.91         30.35



   4 Petroff, Ryan             14 MONTE SANO                 31.69         30.37



   5 Gehrdes, Chuck            13 CAMELOT                       NT         30.69



   6 Butler, Tate              13 CAMELOT                       NT         35.96





Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Prasher, Karl             13 CAMELOT                       NT        X34.44



 --- Craig, Brian              13 MONTE SANO                 38.34        X37.53





Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Newman, Iman              16 CAMELOT                       NT         29.25



   2 Smith, Callie             15 CAMELOT                       NT         31.28



   3 Scoggins, Sarah           15 MONTE SANO                 31.28         31.57



   4 Woody, Marley             15 CAMELOT                       NT         32.53



   5 Phares, Emily             15 MONTE SANO                 32.00         33.21



   6 Bradford, Emily           16 MONTE SANO                 38.02         37.87





Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Jeziorski, Heather        16 CAMELOT                       NT        X33.10



 --- Ordway, Sarah Katherine   15 MONTE SANO                 39.62        X38.16



 --- Thompson, Aubrey          16 MONTE SANO                 33.78        X40.87



 --- Sharp, Madeline           15 MONTE SANO                 40.88        X42.37





Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Taylor, Tehuti            16 CAMELOT                       NT         26.75



   2 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 27.93         27.22



   3 Sparkman, Jake            17 CAMELOT                       NT         27.38



   4 Taylor, Tchaasu           15 CAMELOT                       NT         27.66



   5 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 31.34         31.90



   6 Graham, Corey             16 MONTE SANO                 33.56         33.85





Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hu, Alison                 8 CAMELOT                       NT         23.10



   2 Putman, Haley              8 CAMELOT                       NT         29.06



   3 Horton, Maggie             8 MONTE SANO                 30.40         29.53



   4 Phillips, Keri             8 CAMELOT                       NT         31.31



   5 Wistner, Abigail N         7 MONTE SANO                 35.09         34.49



   6 Goshen, Therese            7 MONTE SANO                 45.75         37.32





Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Shaw, Maxwell              8 MONTE SANO                 32.84         31.28



(Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Sisk, Connor               8 MONTE SANO                 35.47         32.25



   3 Wilmoth, Caleb             7 MONTE SANO                 34.19         33.97



   4 Stokes, Christopher        8 CAMELOT                       NT         39.15



   5 VanAllen, Hudson           7 CAMELOT                       NT         41.28



   6 MacDonald, Trevor          8 CAMELOT                       NT         45.34





Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, McKenzie           10 MONTE SANO                 47.78         45.28



   2 Woody, Mae Mae            10 CAMELOT                       NT         47.38



   3 Taylor, Azette            10 CAMELOT                       NT         48.41



   4 Taylor, Afura             10 CAMELOT                       NT         50.47



   5 Lacey, Emma               10 MONTE SANO                 56.38         56.12



   6 King, Anneliese           10 MONTE SANO                 56.52         57.37





Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Butler, Willem             9 CAMELOT                       NT         58.10



   2 Fulkerson, Tate            9 MONTE SANO               1:03.84       1:02.81



   3 Buchanan, Nathen           9 MONTE SANO               1:09.21       1:04.51



   4 Dunn, Clark               10 CAMELOT                       NT       1:11.66



   5 Davis, Trevor             10 CAMELOT                       NT       1:12.72





Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wistner, Albany           12 MONTE SANO                 49.29         47.28



   2 Tiller, Faith E           12 MONTE SANO                 53.72         51.00



   3 Woody, Maddie             11 CAMELOT                       NT         51.78



   4 VanAllen, Hannah          11 CAMELOT                       NT         52.66



   5 Crain, Anna               11 CAMELOT                       NT         53.84



   6 Bowlin, Brooke            11 MONTE SANO                 53.91         57.62





Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Fulkerson, Jack           11 MONTE SANO                 45.15         44.40



   2 Clark, Dylan              12 MONTE SANO                 45.00         44.79



   3 Howie, Houston            11 MONTE SANO                 51.68         48.78



   4 Kuo, Shaun                11 CAMELOT                       NT         54.25



   5 Fulmer, Bret              11 CAMELOT                       NT         57.43



   6 Weathers, James           11 CAMELOT                       NT         58.75





Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                 38.65         38.43



   2 Stone, Jordan             14 CAMELOT                       NT         43.91



   3 Zimmerman, Ansley         13 CAMELOT                       NT         44.03



   4 Sharp, Laurel             13 MONTE SANO                 52.71         50.93



   5 Carter, Kayla             14 CAMELOT                       NT         54.28





Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 King, Connor              14 MONTE SANO                 36.78         35.59



   2 Zimmerman, Fritz          14 CAMELOT                       NT         35.87



(Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Petroff, Ryan             14 MONTE SANO                 39.02         37.69



   4 Ogden, Devin              13 CAMELOT                       NT         43.32



   5 Gehrdes, Chuck            13 CAMELOT                       NT         45.00



   6 Hastings, Joseph          13 MONTE SANO                 49.82         49.35





Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Woody, Marley             15 CAMELOT                       NT         40.97



   2 Kittredge, Krys           16 CAMELOT                       NT         41.15



   3 Haines, Chelsea           17 CAMELOT                       NT         42.41



   4 Bowlin, Bethany           15 MONTE SANO                 41.52         43.46



   5 Wright, Carter            15 MONTE SANO                 45.37         45.35



   6 Wisener, Jessica          17 MONTE SANO                 46.17         48.38





Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 35.20         34.56



   2 Taylor, Tehuti            16 CAMELOT                       NT         35.53



   3 Hollihan, Brad            15 CAMELOT                       NT         36.75



   4 Butler, Keegan            17 CAMELOT                       NT         37.31



   5 Graham, Corey             16 MONTE SANO                 51.11         46.57





Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:28.34       1:31.00



      1) Sisk, Connor M8     2) Hall, Anna Reid W8 3) Scoggins, Sydney W84) Bazzle, Jon-Michael

   2 CAMELOT                          A                    1:41.25       1:32.78



      1) VanAllen, Hudson M7 2) Paul, Emily W7     3) Hu, Alison W8      4) Thorington, Jake M7

 --- MONTE SANO                       B                    1:42.83      X1:39.49



      1) Huskey, Joshua M7   2) Horton, Maggie W8  3) Wistner, Abigail N 4) Klemm, Riley M7

 --- MONTE SANO                       C                    1:53.01      X1:45.41



      1) Sheppard, Sam M7    2) Mathis, Anna L W8  3) Farace, Campbell W84) Shaw, Maxwell M8

 --- CAMELOT                          B                    1:59.82      X2:29.60



      1) Dean, Jill Anne W6  2) Grover, Samuel M7  3) Sumera, Maggie W7  4) Smith, Ben M8



Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:55.76       2:48.13



      1) Wheeless, Collin M9 2) Thorington, Taylor 3) Taylor, Afura W10  4) Hayes, Garren M10

 --- MONTE SANO                       B                    3:12.85      X3:08.17



      1) Shell, Nathen M9    2) King, Anneliese W103) Lacey, Emma W10    4) Buchanan, Nathen M9

 --- CAMELOT                          C                         NT      X3:55.96



      1) Swann, Caroline W9  2) Patty, Will M9     3) Hurley, Scott M10  4) Dunn, Clark M10

 --- MONTE SANO                       C                    3:20.85      X4:04.59



      1) Dombrowski, Alex M9 2) Wood, Kathleen W10 3) Jiminez, Victoria W4) Barnes, Sam A M9

 --- CAMELOT                          B                         NT      X6:29.81



      1) Durham, Bailey W10  2) Swann, Kaytlin W9  3) Reynolds, Henry M104) Turner, Ethan M9

 --- MONTE SANO                       A                    2:57.94            DQ



      1) Clark, Annie W9     2) Ordway, John M10   3) Fulkerson, Tate M9 4) Mokry, McKenzie W10



Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:23.25       2:21.21



      1) Wistner, Albany W12 2) Tiller, Faith E W123) Fulkerson, Jack M114) Clark, Dylan M12

(Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 CAMELOT                          A                    2:22.88       2:21.59



      1) Fulmer, Bret M11    2) Woody, Maddie W11  3) Paul, Erin W11     4) Hayes, Peyton M11

 --- MONTE SANO                       B                    2:31.08      X2:30.43



      1) Castellow, Tyler M1 2) Castellow, Mallory 3) Tucker, Emily W11  4) Wermuth, Brandon M1

 --- MONTE SANO                       C                    2:38.10      X2:40.48



      1) Stephens, Ciaran M1 2) Bowlin, Brooke W11 3) McCool, Kyra W11   4) Howie, Houston M11

 --- CAMELOT                          B                    2:46.62      X2:50.25



      1) Meagher, Kaegan M11 2) VanAllen, Hannah W13) Currie, Allie W12  4) Weathers, James M11

 --- CAMELOT                          C                         NT      X3:03.63



      1) Kuo, Shaun M11      2) Hollihan, David M113) Turner, McKenzie W14) Hurley, Elizabeth W



Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:07.13       2:04.16



      1) Petroff, Ryan M14   2) Sisk, Katherine W133) Mokry, Darby W14   4) King, Connor M14

   2 CAMELOT                          A                    2:18.10       2:14.94



      1) Gehrdes, Chuck M13  2) Currie, Sarah W13  3) Zimmerman, Ansley W4) Zimmerman, Fritz M1

 --- CAMELOT                          B                    2:53.86      X2:30.63



      1) Butler, Tate M13    2) Sparkman, Nick M14 3) Carter, Kayla W14  4) Ogden, Devin M13

 --- MONTE SANO                       C                    2:42.66      X2:43.74



      1) Scott, Wynton M13   2) Haymes, Ruby W14   3) Sharp, Laurel W13  4) Craig, Brian M13



Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                         NT       1:57.09



      1) Taylor, Tehuti M16  2) Sparkman, Jake M17 3) Newman, Iman W16   4) Kittredge, Krys W16

   2 MONTE SANO                       A                    2:02.55       2:03.81



      1) Scoggins, Sarah W15 2) Phares, Emily W15  3) Fuller, Jacob M15  4) Rhea, Landon Tyler



Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Paul, Emily                7 CAMELOT                       NT         26.43



   2 Putman, Haley              8 CAMELOT                       NT         27.69



   3 Hall, Anna Reid            8 MONTE SANO                 29.19         28.00



   4 Phillips, Keri             8 CAMELOT                       NT         31.53



   5 Mathis, Anna L             8 MONTE SANO                 34.85         32.04



   6 Espada, Elise              7 MONTE SANO                 37.90         42.41





Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Huskey, Joshua             7 MONTE SANO                 29.22         27.32



   2 Klemm, Riley               7 MONTE SANO                 34.15         28.08



   3 MacDonald, Trevor          8 CAMELOT                       NT         35.71



   4 Sheppard, Sam              7 MONTE SANO                 36.23         36.62



   5 Thorington, Jake           7 CAMELOT                       NT         36.81



   6 Stokes, Christopher        8 CAMELOT                       NT         39.35





Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Thorington, Taylor        10 CAMELOT                       NT         49.43



   2 Taylor, Azette            10 CAMELOT                       NT         50.81



   3 Scott, Zoe                10 MONTE SANO                 50.41         51.09



   4 Woody, Mae Mae            10 CAMELOT                       NT         55.82



   5 Wood, Kathleen            10 MONTE SANO                 56.32         57.42



(Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Shell, Abbi               10 MONTE SANO                 58.35         57.85





Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hayes, Garren             10 CAMELOT                       NT         56.69



   2 Dombrowski, Alex           9 MONTE SANO               1:05.98         59.53



   3 Wheeless, Collin           9 CAMELOT                       NT       1:00.34



   4 Butler, Willem             9 CAMELOT                       NT       1:08.09



   5 Fulkerson, Tate            9 MONTE SANO               1:23.28       1:20.79





Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Paul, Erin                11 CAMELOT                       NT         39.63



   2 Currie, Allie             12 CAMELOT                       NT         42.88



   3 Castellow, Mallory        12 MONTE SANO                 46.50         44.91



   4 Woody, Maddie             11 CAMELOT                       NT         45.38



   5 McCool, Kyra              11 MONTE SANO                 49.28         45.78



   6 Hastings, Anna Grace      11 MONTE SANO                 50.04         48.56





Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hayes, Peyton             11 CAMELOT                       NT         40.72



   2 Fulkerson, Jack           11 MONTE SANO                 44.19         44.00



   3 Meagher, Kaegan           11 CAMELOT                       NT         50.75



   4 Geiger, Will              11 MONTE SANO                 48.97         50.99



   5 Gehrdes, Jack             11 CAMELOT                       NT         53.44



   6 Michael, John             11 MONTE SANO                 56.00         58.03





Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                 38.37         36.37



   2 Sisk, Katherine           13 MONTE SANO                 42.97         43.78



   3 Zimmerman, Ansley         13 CAMELOT                       NT         44.21



   4 Currie, Sarah             13 CAMELOT                       NT         48.00



   5 Carter, Kayla             14 CAMELOT                       NT         50.81



   6 Bradford, Olivia          14 MONTE SANO                 50.37         50.97





Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Zimmerman, Fritz          14 CAMELOT                       NT         36.03



   2 Bowlin, Bruce             13 MONTE SANO                 38.51         37.40



   3 Lawrence, Jackson         14 CAMELOT                       NT         43.90



   4 Gehrdes, Chuck            13 CAMELOT                       NT         44.82



   5 Graham, Tyler             13 MONTE SANO                 57.28         50.03



   6 Scott, Wynton             13 MONTE SANO                 56.90         50.95





Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kittredge, Krys           16 CAMELOT                       NT         34.59



   2 Smith, Callie             15 CAMELOT                       NT         37.15



   3 Scoggins, Sarah           15 MONTE SANO                 36.97         37.56



   4 Woody, Marley             15 CAMELOT                       NT         39.91



   5 Wright, Carter            15 MONTE SANO                 43.90         40.29



(Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Bowlin, Bethany           15 MONTE SANO                 46.28         45.96





Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



  *1 Rhea, Landon Tyler        16 MONTE SANO                 33.76        J33.00



  *1 Sparkman, Jake            17 CAMELOT                       NT        J33.31



   3 Taylor, Tchaasu           15 CAMELOT                       NT        J33.82



   4 Searcy, Philip            15 CAMELOT                       NT        J35.41



   5 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 36.97        J39.63





Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hu, Alison                 8 CAMELOT                       NT         20.97



   2 Paul, Emily                7 CAMELOT                       NT        J25.10



   3 Scoggins, Sydney           8 MONTE SANO                 25.54        J24.38



   4 Phillips, Keri             8 CAMELOT                       NT        J28.63



   5 Farace, Campbell           8 MONTE SANO                 33.47        J24.40



   6 Tucker, Abby               8 MONTE SANO                 33.54        J59.06





Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Sisk, Connor               8 MONTE SANO                 29.72         28.68



   2 Bazzle, Jon-Michael        8 MONTE SANO                 30.44         31.00



   3 Shaw, Maxwell              8 MONTE SANO                 33.63         31.02



   4 Thorington, Jake           7 CAMELOT                       NT         33.75



   5 Stokes, Christopher        8 CAMELOT                       NT         41.57





Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Annie               9 MONTE SANO                 45.19         45.22



   2 Taylor, Azette            10 CAMELOT                       NT         45.68



   3 Mokry, McKenzie           10 MONTE SANO                 49.00         45.91



   4 Taylor, Afura             10 CAMELOT                       NT        J50.44



   5 Thorington, Taylor        10 CAMELOT                       NT        J52.62



   6 Jiminez, Victoria         10 MONTE SANO                 50.90        J48.10





Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Butler, Willem             9 CAMELOT                       NT         58.53



   2 Wheeless, Collin           9 CAMELOT                       NT         58.84



   3 Shell, Nathen              9 MONTE SANO               1:09.69       1:02.22



   4 Hayes, Garren             10 CAMELOT                       NT       1:03.96



   5 Dombrowski, Alex           9 MONTE SANO               1:14.35       1:07.97





Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Tiller, Faith E           12 MONTE SANO                 42.56         39.84



   2 McCool, Kyra              11 MONTE SANO                 44.53         41.89



   3 Clem, Laurel              12 MONTE SANO                 48.67         42.65



   4 Paul, Erin                11 CAMELOT                       NT         43.10



   5 Crain, Anna               11 CAMELOT                       NT         48.78



   6 VanAllen, Hannah          11 CAMELOT                       NT         54.56





Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Clark, Dylan              12 MONTE SANO                 40.24         41.44



   2 Hayes, Peyton             11 CAMELOT                       NT         42.25



   3 Fulmer, Bret              11 CAMELOT                       NT         44.47



   4 Geiger, Will              11 MONTE SANO                 53.19         51.57



   5 Meagher, Kaegan           11 CAMELOT                       NT         55.75



   6 Wilkinson, Haden          12 MONTE SANO                 56.54         56.65





Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Mokry, Darby              14 MONTE SANO                 35.18         34.48



   2 Zimmerman, Ansley         13 CAMELOT                       NT         45.00



   3 Sisk, Katherine           13 MONTE SANO                 46.63         46.37



   4 Bradford, Olivia          14 MONTE SANO                 48.50         47.12



   5 Currie, Sarah             13 CAMELOT                       NT         51.10





Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 King, Connor              14 MONTE SANO                 32.43         31.78



   2 Wisener, Jared            14 MONTE SANO                    NT         35.73



   3 Jones, Steven             13 CAMELOT                       NT         39.22



   4 Bowlin, Bruce             13 MONTE SANO                 42.10         40.10



   5 Sparkman, Nick            14 CAMELOT                       NT         41.41



   6 Ogden, Devin              13 CAMELOT                       NT         45.31





Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kittredge, Krys           16 CAMELOT                       NT         33.81



   2 Scoggins, Sarah           15 MONTE SANO                 33.50         34.06



   3 Newman, Iman              16 CAMELOT                       NT         34.53



   4 Smith, Callie             15 CAMELOT                       NT         35.28



   5 Phares, Emily             15 MONTE SANO                 40.87         39.06



   6 Wright, Carter            15 MONTE SANO                 40.81         42.85





Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Taylor, Tehuti            16 CAMELOT                       NT         29.97



   2 Taylor, Tchaasu           15 CAMELOT                       NT         32.41



   3 Hollihan, Brad            15 CAMELOT                       NT         32.94



   4 Fuller, Jacob             15 MONTE SANO                 36.37         35.65



   5 Graham, Corey             16 MONTE SANO                 42.95         40.53





Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    1:27.76       1:27.59



      1) Paul, Emily 7       2) Phillips, Keri 8   3) Putman, Haley 8    4) Hu, Alison 8

   2 MONTE SANO                       A                    1:34.67       1:36.47



      1) Hall, Anna Reid 8   2) Horton, Maggie 8   3) Wistner, Abigail N 4) Scoggins, Sydney 8

 --- CAMELOT                          B                         NT      X1:27.59



 --- MONTE SANO                       B                         NT      X1:58.25



      1) Tucker, Abby 8      2) Geiger, Mary Grace 3) Derington, Julia 7 4) Goshen, Therese 7

 --- MONTE SANO                       C                         NT      X2:31.28



      1) Burbach, Madison 8  2) Daniel, Kiera 7    3) Sibold, Lily H 7   4) Espada, Elise 7



Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    1:36.50       1:36.50



      1) Sisk, Connor 8      2) Huskey, Joshua 7   3) Klemm, Riley 7     4) Bazzle, Jon-Michael

   2 CAMELOT                          A                    2:19.37       1:58.85



      1) Stokes, Christopher 2) VanAllen, Hudson 7 3) Stokes, Nicholaus 64) Thorington, Jake 7

 --- MONTE SANO                       B                    2:01.43      X1:52.92



      1) Sheppard, Sam 7     2) Jiminez, Connor 6  3) Stephens, William 74) Shaw, Maxwell 8



Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:38.66       2:39.47



      1) Thorington, Taylor  2) Taylor, Azette 10  3) Woody, Mae Mae 10  4) Taylor, Afura 10

   2 MONTE SANO                       A                    2:38.91       2:41.40



      1) Clark, Annie 9      2) King, Anneliese 10 3) Lacey, Emma 10     4) Mokry, McKenzie 10

 --- MONTE SANO                       B                    3:00.60      X2:56.03



      1) Wood, Kathleen 10   2) Scott, Zoe 10      3) Wood, Caroline 10  4) Jiminez, Victoria 1

 --- MONTE SANO                       C                    3:14.30      X3:18.29



      1) Horton, Laura 10    2) Bradford, Becca 9  3) Fuller, Rachel 9   4) Shell, Abbi 10

 --- CAMELOT                          B                    4:57.11      X5:20.15



      1) Kalber, Kaylee 9    2) Durham, Bailey 10  3) Swann, Kaytlin 9   4) Swann, Caroline 9



Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    3:23.60       3:09.72



      1) Dunn, Clark 10      2) Wheeless, Collin 9 3) Butler, Willem 9   4) Hayes, Garren 10

   2 MONTE SANO                       A                    3:31.88       3:13.63



      1) Ordway, John 10     2) Shell, Nathen 9    3) Buchanan, Nathen 9 4) Fulkerson, Tate 9

 --- CAMELOT                          B                    3:53.44      X3:52.59



      1) Davis, Trevor 10    2) Boerner, William 103) Patty, Will 9      4) Hughes, James 9

 --- MONTE SANO                       B                    4:01.40      X4:18.49



      1) Wright, Marshall 10 2) Farace, Wyatt 9    3) Daniel, Linden 10  4) Prince, Connor 10

 --- CAMELOT                          C                         NT      X4:28.25



      1) Hurley, Scott 10    2) Turner, Ethan 9    3) Reynolds, Henry 10 4) Wilson, Andrew 10



Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:27.73       2:24.16



      1) Tiller, Faith E 12  2) Castellow, Mallory 3) Tucker, Emily 11   4) Wistner, Albany 12

 --- MONTE SANO                       B                    2:40.61      X2:40.00



      1) Bowlin, Brooke 11   2) Hastings, Anna Grac3) Derington, Sara 12 4) McCool, Kyra 11

 --- CAMELOT                          B                    2:59.79      X3:24.44



      1) Hurley, Elizabeth 1 2) Mulqueen, Alicia 113) Turner, McKenzie 114) Crain, Anna 11

 --- CAMELOT                          A                    2:29.75            DQ



      1) Woody, Maddie 11    2) VanAllen, Hannah 113) Currie, Allie 12   4) Paul, Erin 11



Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                    2:39.75       2:22.75



      1) Fulmer, Bret 11     2) Kuo, Shaun 11      3) Ellis, Ross 12     4) Hayes, Peyton 11

   2 MONTE SANO                       A                    2:21.57       2:27.00



      1) Fulkerson, Jack 11  2) Castellow, Tyler 113) Wermuth, Brandon 114) Clark, Dylan 12

 --- MONTE SANO                       B                    2:45.14      X2:54.42



      1) Stephens, Ciaran 12 2) Michael, John 11                         4) Howie, Houston 11

 --- MONTE SANO                       C                    2:57.29      X3:00.56



      1) Beddingfield, Winst 2) Klemm, Chandler 11 3) Geiger, Will 11    4) Wilkinson, Haden 12

(Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



 --- CAMELOT                          B                    3:09.77      X3:17.03



      1) Meagher, Kaegan 11  2) Hollihan, David 11 3) Gehrdes, Jack 11   4) Weathers, James 11



Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:27.53       2:23.16



      1) Sisk, Katherine 13  2) Sharp, Laurel 13   3) Bradford, Olivia 144) Mokry, Darby 14

   2 CAMELOT                          A                    2:58.09       2:27.09



      1) Currie, Sarah 13    2) Stone, Jordan 14   3) Carter, Kayla 14   4) Zimmerman, Ansley 1



Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MONTE SANO                       A                    2:02.27       1:57.59



      1) Bowlin, Bruce 13    2) Petroff, Ryan 14   3) Wisener, Jared 14  4) King, Connor 14

   2 CAMELOT                          A                    2:13.87       2:09.31



      1) Gehrdes, Chuck 13   2) Butler, Tate 13    3) Lawrence, Jackson 14) Zimmerman, Fritz 14



Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                         NT       2:06.56



      1) Newman, Iman 16     2) Smith, Callie 15   3) Woody, Marley 15   4) Kittredge, Krys 16

   2 MONTE SANO                       A                    2:14.15       2:18.03



      1) Phares, Emily 15    2) Wisener, Jessica 173) Wright, Carter 15  4) Scoggins, Sarah 15

 --- MONTE SANO                       B                    2:30.54      X2:29.07



      1) Thompson, Aubrey 16 2) Bradford, Emily 16 3) Ordway, Sarah Kathe4) Bowlin, Bethany 15



Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CAMELOT                          A                         NT       1:53.84



      1) Hollihan, Brad 15   2) Taylor, Tchaasu 15 3) Taylor, Tehuti 16  4) Sparkman, Jake 17

   2 MONTE SANO                       A                    2:11.17       2:11.28



      1) Fuller, Jacob 15    2) Craig, Brian 13    3) Graham, Corey 16   4) Rhea, Landon Tyler







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Camelot                             282      2. Monte Sano                           271

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org