Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                   2009 - MTSP vs Sherwood - 6/3/2009

                                                Results



                       Final Score:Sherwood Swim Team                  319

                                   Mountain Springs Swim Team          218



Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    1:40.99       1:47.97



      1) Bouldin, Lily 8     2) Weitenbeck, Abbey 83) Weakley, Regan 8   4) Gautreaux, Corinne

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:56.78       1:56.25



      1) Campbell, Devin 8   2) Yarbrough, Madison 3) Holtcamp, Mackenzie4) Seeley, Rachel 7

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                    3:06.55      X2:57.90



      1) Brandon, Claire 6   2) Davis, Gracie 8    3) Malone, Alice 7    4) Brandon, Sophie 6

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:35.78



      1) Condurso, Ashley 6  2) Johnson, Emily 8   3) Hammer, Emily 6    4) Brown, Julianna 6



Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:45.23       1:56.13



      1) Amos, Carson 7      2) Weis, Brandon 8    3) DeVaney, Collier 8 4) Gunn, Nathan 8

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:28.52       2:22.35



      1) Shook, Sam 7        2) Hauenstein, Reid 8 3) Johnston, Drew 7   4) Brambach, Will 6

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:12.75



      1) Dodd, Brennen 7     2) Amos, Ethan 6      3) Liddie, Evan 8     4) Brown, Levi 7

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                         NT      X5:34.21



      1) Wilhelm, Jason 6    2) Gautreaux, Adam 6  3) Haynes, John 8     4) Sullins, Charlie 6



Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:32.00       3:27.44



      1) Hammer, Kayla 10    2) Purves, Leah 10    3) Stogner, Jessica 104) Chapman, Rayna 10

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:40.60       3:29.13



      1) Brandon, Grace 9    2) Lynn, Claudia 10   3) Oliver, Sarah Jorda4) Spearman, Betsy 10

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    4:10.62      X3:55.72



      1) Malone, Liddy 10    2) Morrison, Bailey 103) Valentine, Emily 9 4) Haynes, Leslie 10

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                    4:34.53      X4:23.00



      1) Rose, Emma 10       2) Conover, Abigail 103) Garmon, Abbey 9    4) Sullins, Emma 9



Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:22.56       3:53.15



      1) Meredith, Weston 10 2) Byrd, Hugh 9       3) Taylor, Benjamin 104) Vickers, Carter 10

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    4:22.23       4:09.22



      1) Johnston, Sam 9     2) Ferguson, Riggs 10 3) Patton, Daniel 9   4) Moffet, Quentin 9



Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:01.34       2:58.84



      1) Spearman, Carolanne 2) Jones, Ellery 11   3) Malone, Mandy Kate 4) Weakley, Callie 11

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:02.72       3:59.19



      1) Pearman, Samantha 1 2) Weis, Emily 11     3) Eaton, Casey 11    4) Crumbley, Mae 12

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    3:13.10      X3:15.20



      1) Weitenbeck, Brooke  2) Hendrix, Lily 12   3) Mickle, Peyton Ann 4) Thompson, Emma Fran

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                    3:24.31      x3:30.57



      1) Ferguson, Kate 11   2) Oliver, Natalie 11 3) Jones, Elizabeth 124) Joffrion, Rachel 12



Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:02.66       2:56.53



      1) Patton, Luke 12     2) Huismann, Brendan 13) Wilbourn, Thomas 114) Hauenstein, Seth 11

(Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:33.22       3:20.69



      1) Fitzgibbon, Jackson 2) Anderson, Mitchell 3) DeVaney, Isaac 11  4) Mordecai, Lucas 11

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    4:00.71      X4:10.03



      1) Charlton, Cary 11   2) Malone, Jacob 11   3) Skinner, Nate 12   4) Gautreaux, Matthew



Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                         NT       2:53.78



      1) Danner, Taylor 13   2) Byrd, Rachel 13    3) Fitzgibbon, Micaela4) Mordecai, Alexis 13

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                         NT       3:05.69



      1) Weakley, Annabeth 1 2) Oliver, Emily 11   3) Rose, Mary Anna 13 4) Hoover, Savannah 13

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:59.97



      1) Vickers, Lydia 13   2) Lancaster, Sara 14 3) Chandler, Abigail 14) Mcghee, Mary 13



Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:33.47       2:36.40



      1) Charlton, Tyler 14  2) Oliver, Bailey 13  3) Jones, Ethan 14    4) Satterfield, Forres

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:44.06       2:57.91



      1) Lane, Jeremiah 13   2) Eaton, Jacob 13    3) Anderson, Cory 14  4) Purves, Chris 13



Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                         NT       2:27.12



      1) Lane, Jesse 15      2) Fitzgibbon, Zach 153) Anderson, Christian4) Spurgeon, Evan 17

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                         NT       2:31.06



      1) Venters, James 17   2) Hannan, Drew 17    3) Oliver, Tucker 17  4) Malone, Jack 16



Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Brandon, Sophie            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   31.59         32.87



   2 Brandon, Claire            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   36.54         33.82



   3 Brown, Julianna            6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         34.82



   4 Little, Layne              6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   40.10         37.03



   5 Condurso, Ashley           6 SHERWOOD SWIM TEAM       1:08.69         50.19



   6 Hammer, Emily              6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         54.25





Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Liddie, Alex               5 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         59.56



 --- Anderson, Amanda           5 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X59.09



 --- Comulada, Gabriela         4 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:09.18



 --- Shaw, Maddie               4 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:10.69



 --- Hinton, Vivian             4 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:21.41



 --- Schroeder, Abigail         6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:26.06



 --- Rorick, Caitlyn            4 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:59.85





Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, John Allen        6 SHERWOOD SWIM TEAM         33.81         20.94



   2 Amos, Ethan                6 SHERWOOD SWIM TEAM         44.04         24.87



   3 Holtcamp, Mason S          6 SHERWOOD SWIM TEAM         40.40         28.31



   4 Brambach, Will             6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   31.91         30.62



   5 Sullins, Charlie           6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   36.08         37.45



(Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   6 Comulada, Gavin            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   42.61         43.66





Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Fleming, Brayden           5 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X31.68



 --- Phillips, Daniel           6 SHERWOOD SWIM TEAM         39.75        X37.88



 --- Formby, John David D       5 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X40.26



 --- Purves, John               6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X41.78



 --- Stieglitz, Dylan           5 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X44.59



 --- Wiesmann, Andy             6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X48.22



 --- Negast, Luke               6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X48.91



 --- Wilhelm, Jason             6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   43.92        X51.10



 --- Garding, Nikolai           6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X52.94



 --- Bennett, Jamieson          5 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   53.71        X56.48



 --- Penfield, Matthew          6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X56.63



 --- Gunter, Cooper             4 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X59.44



 --- Carden, Wade               5 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   54.39      X1:05.31



 --- Gautreaux, Adam            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:04.87      X1:07.65



 --- Rorick, Michael            6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:15.56



 --- Copeland, Aiden            5 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:38.97





Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weakley, Regan             8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   16.10         16.07



   2 Holtcamp, Mackenzie L      8 SHERWOOD SWIM TEAM         19.72         18.09



   3 Campbell, Devin            8 SHERWOOD SWIM TEAM         22.93         19.41



   4 Gautreaux, Corinne         8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   23.14         20.76



   5 Little, Caroline           8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   24.63         24.25



   6 Seeley, Rachel             7 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         30.41





Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bouldin, Lily              8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   33.27         30.78



 --- Thompson, Grace            8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   29.35        X25.00



 --- York, Priscilla            7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X29.66



 --- Moffet, Victoria           7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   31.04        X32.91



 --- Davis, Gracie              8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   34.85        X34.53



 --- Evans, Laura               8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X35.91



 --- Malone, Alice              7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   58.09        X42.25



 --- Marr, Lydia                7 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:05.44





Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weis, Brandon              8 SHERWOOD SWIM TEAM         22.19        J19.29



   2 Gunn, Nathan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         20.56        J19.85



   3 Amos, Carson               7 SHERWOOD SWIM TEAM         26.88        J21.03



   4 Hauenstein, Reid           8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   28.09        J23.81



   5 Johnston, Drew             7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   31.16        J32.50



   6 Shook, Sam                 7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   30.48        J32.25





Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Adams, Reece               7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         44.78



(Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Davis, Eli                 7 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         56.15



 --- Conner, Garrett            8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X23.50



 --- Liddie, Evan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         29.35        X23.72



 --- Formby, Nicholas           8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X28.43



 --- Clapsadle, Harrison        8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X28.72



 --- Dodd, Brennen              7 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X29.38



 --- Brown, Levi                7 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X33.35



 --- Penfield, Richard          8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X33.56



 --- Schroeder, Gabriel         8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X34.84



 --- Jensen, Benjamin           8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X40.43



 --- Matteson, Tom              7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   51.60        X40.54



 --- Clifton, Jack              8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X42.13



 --- Clifton, Nicholas          6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X58.33





Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, Jessica          10 SHERWOOD SWIM TEAM         42.50        J39.00



   2 Brandon, Grace             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   43.98        J42.96



   3 Purves, Leah              10 SHERWOOD SWIM TEAM         49.75        J46.81



   4 Lynn, Claudia             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   45.87        J46.97



   5 Spearman, Betsy           10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   45.24        J47.25



   6 Chapman, Rayna            10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        J47.68





Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Haynes, Leslie            10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   50.79        X45.94



 --- Valentine, Emily           9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   50.13        X47.53



 --- Madison, Megan            10 SHERWOOD SWIM TEAM         59.56        X49.09



 --- Morrison, Bailey          10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   52.96        X49.50



 --- Sullins, Emma              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   52.46        X54.37



 --- Skinner, Becky            10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   55.26        X55.06



 --- Jones, Rachel             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   56.01        X55.84



 --- Chapman, Juli              9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:02.35



 --- Rose, Emma                10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:02.26      X1:06.12



 --- Garmon, Abbey              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:00.01      X1:06.19



 --- Matteson, Maggie          10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:06.26      X1:07.00



 --- Conover, Abigail          10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:05.25      X1:07.66



 --- Garding, Madelen           9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:08.59



 --- Peyton, Emily              9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:10.01



 --- York, Hannah               9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT      X1:10.31



 --- Swearingen, Kayla K       10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:13.94



 --- Jones, Lauren             10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:39.87





Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Vickers, Carter           10 SHERWOOD SWIM TEAM         47.53        J43.90



   2 Meredith, Weston          10 SHERWOOD SWIM TEAM         56.94        J45.75



   3 Johnston, Sam              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   46.32        J47.22



   4 Byrd, Hugh                 9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        J47.91



   5 Ferguson, Riggs           10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   49.87        J48.44



   6 Moffet, Quentin            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        J48.50





Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Aquila, Ben               10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X52.75



 --- Roden, Tommie              9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X58.16



 --- Dodd, Dustin               9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X58.22



 --- Harris, Hoyt              10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:05.02      X1:00.44



 --- Campbell, Connor          10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:32.88      X1:11.38



 --- Rorick, Ryan               9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:15.06



 --- Marr, Douglas              9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:52.85





Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Ellery             11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   35.39         35.59



   2 Weakley, Callie           11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   35.61         35.62



   3 Spearman, Carolanne       12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   37.91         38.94



   4 Eaton, Casey              11 SHERWOOD SWIM TEAM         59.44         45.25



   5 Weis, Emily               11 SHERWOOD SWIM TEAM         52.10         45.71





Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Joffrion, Rachel          12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   41.56        X39.51



 --- Thompson, Emma Frances    12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   40.06        X43.72



 --- Oliver, Emily             11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   43.80        X44.82



 --- Jones, Elizabeth          12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   45.41        X45.50



 --- Oliver, Lauren            11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   45.23        X46.35



 --- Wilbourn, Alli            12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   50.55        X48.09



 --- Oliver, Natalie           11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   48.42        X49.29



 --- Williams, Hannah          11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:28.35





Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 DeVaney, Isaac            11 SHERWOOD SWIM TEAM         37.81         35.56



   2 Huismann, Brendan         12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   35.98         35.72



   3 Wilbourn, Thomas          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   35.96         35.96



   4 Mordecai, Lucas           11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         42.12



   5 Jones, Sammy A            12 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         45.53





Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Skinner, Nate             12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   43.51        X43.34



 --- Snoddy, Timothy           11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X54.81



 --- Gautreaux, Matthew        11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   54.09        X55.87



 --- Conner, Taylor            12 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X58.07



 --- Lane, Josiah              11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:00.00



 --- Evans, Michael            12 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:20.44





Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Danner, Taylor            13 SHERWOOD SWIM TEAM         34.63         33.75



   2 Weakley, Annabeth         14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   35.98         35.28



   3 Vickers, Lydia            13 SHERWOOD SWIM TEAM         41.72         36.78



   4 Byrd, Rachel              13 SHERWOOD SWIM TEAM         40.31         38.72



   5 Rose, Mary Anna           13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   40.29         40.38



   6 Hoover, Savannah          13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         45.00





Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Cory            14 SHERWOOD SWIM TEAM         36.03         32.35



   2 Eaton, Jacob              13 SHERWOOD SWIM TEAM         36.84         33.53



   3 Oliver, Bailey            13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   34.91         34.32



   4 Satterfield, Forrest      14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   33.99         34.84



   5 Wilhelm, Hudson           13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   36.49         38.00



   6 Purves, Chris             13 SHERWOOD SWIM TEAM         50.75         45.03





Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Bozeman, Scott            13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT        X36.57



 --- Lyles, Zachary            13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X47.03



 --- Snoddy, TJ                14 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        X48.78



 --- Evans, Bradley            13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT      X1:02.16





Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Nubbe, Valerie            16 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   28.65         29.78



   2 Kokes, Kelso              15 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         31.38



   3 Pattillo, Audrey          15 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   40.95         37.97





Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Christian       16 SHERWOOD SWIM TEAM         28.90         30.05



   2 Venters, James            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         30.63



   3 Oliver, Tucker            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   31.87         32.50



   4 Hannan, Drew              17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   33.19         32.87



   5 Fitzgibbon, Zach          15 SHERWOOD SWIM TEAM         32.50         33.19



   6 Spurgeon, Evan            17 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         34.00





Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Jones, Eric A             15 SHERWOOD SWIM TEAM         35.31        X31.19





Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Harris, Harding            8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   28.66        J25.29



   2 Holtcamp, Mackenzie L      8 SHERWOOD SWIM TEAM         30.69        J27.31



   3 Weitenbeck, Abbey          8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   26.68        J27.78



   4 Bouldin, Lily              8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   38.02        J33.21





Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weis, Brandon              8 SHERWOOD SWIM TEAM         27.94         24.61



   2 DeVaney, Collier           8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         30.40



   3 Gunn, Nathan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         33.25         31.34



   4 Hauenstein, Reid           8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   35.11         34.79



   5 Johnston, Drew             7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   47.56         49.15



   6 Gautreaux, Adam            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       2:19.13





Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Purves, Leah              10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:05.37       1:02.36



   2 Lynn, Claudia             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:03.86       1:02.42



(Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Oliver, Sarah Jordan      10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:03.07       1:04.81



   4 Hammer, Kayla             10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:08.44       1:06.38



   5 Malone, Liddy             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:07.25       1:06.41



   6 Seeley, Anna              10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:20.47





Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Byrd, Hugh                 9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:06.88



   2 Taylor, Benjamin          10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:32.47       1:07.41



   3 Ferguson, Riggs           10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:06.23       1:11.46



   4 Patton, Daniel             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:18.24



   5 Moffet, Quentin            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:19.06





Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Eaton, Casey              11 SHERWOOD SWIM TEAM       1:11.35         51.56



   2 Weis, Emily               11 SHERWOOD SWIM TEAM         54.10         52.78



   3 Hendrix, Lily             12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   53.80         53.08



   4 Weitenbeck, Brooke        12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   54.11         53.44



   5 Franck, Hannah            11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:20.63





Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 DeVaney, Isaac            11 SHERWOOD SWIM TEAM         50.47         42.78



   2 Anderson, Mitchell        12 SHERWOOD SWIM TEAM         49.00         48.75



   3 Huismann, Brendan         12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   49.24         49.81



   4 Wilbourn, Thomas          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   51.77         53.15



   5 Patton, Luke              12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   50.84         53.81



   6 Chandler, Michael         12 SHERWOOD SWIM TEAM       1:10.44       1:04.28





Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Fitzgibbon, Micaela       14 SHERWOOD SWIM TEAM         46.00         45.84



   2 Lancaster, Sara           14 SHERWOOD SWIM TEAM         48.90         48.25



   3 Byrd, Rachel              13 SHERWOOD SWIM TEAM         55.53         50.41



   4 Rose, Mary Anna           13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   50.43         51.63



   5 Hoover, Savannah          13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:27.75





Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Ethan              14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   38.62         38.78



   2 Oliver, Bailey            13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   41.75         41.59



   3 Eaton, Jacob              13 SHERWOOD SWIM TEAM         48.07         44.03



   4 Lynn, Jacob               13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   52.06         46.82



   5 Tygielski, Nicholas       14 SHERWOOD SWIM TEAM         57.03         51.12



   6 Lane, Jeremiah            13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         54.72





Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Nubbe, Valerie            16 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   38.03         39.91



   2 Kokes, Kelso              15 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         40.69



   3 Pattillo, Audrey          15 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   50.32         50.03



   4 Snoddy, Sarah             16 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:02.40





Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hannan, Drew              17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   41.79         42.32



   2 Oliver, Tucker            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   41.45         43.40



   3 Fitzgibbon, Zach          15 SHERWOOD SWIM TEAM         43.38         44.63



   4 Lane, Jesse               15 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         45.75



   5 Venters, James            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         45.94



   6 Spurgeon, Evan            17 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         52.66





Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:26.38       1:21.13



      1) Campbell, Devin W8  2) Amos, Carson M7    3) Weis, Brandon M8   4) Holtcamp, Mackenzie

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    1:36.16       1:42.28



      1) Hauenstein, Reid M8 2) Shook, Sam M7      3) Weakley, Regan W8  4) Weitenbeck, Abbey W

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    1:49.49      X1:47.57



      1) Johnston, Drew M7   2) Brambach, Will M6  3) Gautreaux, Corinne 4) Harris, Harding W8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                    2:01.99      X2:35.56



      1) Comulada, Gavin M6  2) Sullins, Charlie M63) Little, Caroline W84) Malone, Alice W7

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:49.78



      1) Amos, Andrew M4     2) Anderson, Amanda W53) Evans, Laura W8    4) Phillips, Daniel M6

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:43.13



      1) Shaw, Maddie W4     2) Marr, Lydia W7     3) Rorick, Michael M6 4) Penfield, Richard M



Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:02.62       3:03.47



      1) Byrd, Hugh M9       2) Meredith, Weston M13) Chapman, Rayna W10 4) Stogner, Jessica W1

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:05.41       3:09.69



      1) Johnston, Sam M9    2) Ferguson, Riggs M103) Brandon, Grace W9  4) Spearman, Betsy W10

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                         NT      X3:31.58



      1) Moffet, Quentin M9  2) Malone, Liddy W10  3) Lynn, Claudia W10  4) Patton, Daniel M9

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X4:12.41



      1) Rorick, Ryan M9     2) Swearingen, Kayla K3) Thomas, Carter M9  4) Gilmore, Shannon W1

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X5:07.47



      1) Madison, Sarah W9   2) Marr, Douglas M9   3) Peyton, Emily W9   4) Roden, Tommie M9



Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:22.94       2:26.44



      1) Wilbourn, Thomas M1 2) Huismann, Brendan M3) Jones, Ellery W11  4) Weakley, Callie W11

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:47.97       2:42.34



      1) Eaton, Casey W11    2) Pearman, Samantha W3) Jones, Sammy A M12 4) DeVaney, Isaac M11

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    2:36.65      X2:48.00



      1) Patton, Luke M12    2) Hauenstein, Seth M13) Spearman, Carolanne4) Thompson, Emma Fran

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                    2:50.32      X3:10.55



      1) Skinner, Nate M12   2) Adams, Blake M11   3) Hendrix, Lily W12  4) Joffrion, Rachel W1

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:38.68



      1) Willis, Lauren W11  2) Yarbrough, Darby W13) Davis, Eli M7      4) Meredith, Zachary M

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X4:45.63



      1) Evans, Michael M12  2) Horton, Bradley M123) Maddox, Logan W11  4) Williams, Hannah W1



Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:26.16       2:16.72



      1) Danner, Taylor W13  2) Chandler, Abigail W3) Anderson, Cory M14 4) Eaton, Jacob M13

(Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:14.41       2:21.38



      1) Jones, Ethan M14    2) Rose, Mary Anna W133) Satterfield, Forres4) Weakley, Annabeth W

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                         NT      X2:45.65



      1) Oliver, Bailey M13  2) Hoover, Savannah W13) Malone, Mandy Kate 4) Wilhelm, Hudson M13

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                         NT      X2:51.72



 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:10.46



      1) Evans, Bradley M13  2) Byrd, Rachel W13   3) Lyles, Zachary M13 4) Mordecai, Alexis W1



Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:12.59       2:13.31



      1) Oliver, Tucker M17  2) Venters, James M17 3) Pattillo, Audrey W14) Nubbe, Valerie W16

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:13.37       2:21.51



      1) Kokes, Kelso W15    2) Snoddy, Sarah W16  3) Lane, Jesse M15    4) Anderson, Christian



Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Campbell, Devin            8 SHERWOOD SWIM TEAM         27.68         22.04



   2 Weakley, Regan             8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   22.06         24.75



   3 Weitenbeck, Abbey          8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   26.71         28.78



   4 Thompson, Grace            8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         33.90



   5 Yarbrough, Madison         8 SHERWOOD SWIM TEAM         53.06         36.38





Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Gunn, Nathan               8 SHERWOOD SWIM TEAM         28.12         25.63



   2 Amos, Carson               7 SHERWOOD SWIM TEAM         35.37         27.47



   3 Weis, Brandon              8 SHERWOOD SWIM TEAM         31.18         27.82



   4 Hauenstein, Reid           8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   38.42         31.37



   5 Johnston, Drew             7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   43.90         35.96





Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, Jessica          10 SHERWOOD SWIM TEAM         50.84         50.18



   2 Chapman, Rayna            10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         57.65



   3 Brandon, Grace             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   56.58         57.75



   4 Hammer, Kayla             10 SHERWOOD SWIM TEAM         58.18         58.65



   5 Lynn, Claudia             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:02.95         59.18



   6 Oliver, Sarah Jordan      10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:02.04       1:04.87





Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Johnston, Sam              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   55.42         52.48



   2 Taylor, Benjamin          10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:23.16         56.81



   3 Meredith, Weston          10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:10.84         57.35



   4 Byrd, Hugh                 9 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:01.12



   5 Moffet, Quentin            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:06.04



   6 Ferguson, Riggs           10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:05.10       1:13.06





Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Ellery             11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   46.02         48.00



   2 Weakley, Callie           11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   49.46         49.27



   3 Spearman, Carolanne       12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   49.57         53.40



(Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   4 Eaton, Casey              11 SHERWOOD SWIM TEAM       1:17.69         57.41



   5 Yarbrough, Darby          11 SHERWOOD SWIM TEAM       1:11.97       1:00.24



   6 Willis, Lauren            11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:06.66





Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 DeVaney, Isaac            11 SHERWOOD SWIM TEAM         44.72         41.51



   2 Patton, Luke              12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   46.68         48.69



   3 Fitzgibbon, Jackson       11 SHERWOOD SWIM TEAM       1:00.03         53.22



   4 Hauenstein, Seth          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   54.51         56.71



   5 Jones, Sammy A            12 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         58.35



   6 Charlton, Cary            11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   54.86       1:06.50





Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Danner, Taylor            13 SHERWOOD SWIM TEAM         41.38        J39.82



   2 Weakley, Annabeth         14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   43.70        J44.87



   3 Chandler, Abigail         13 SHERWOOD SWIM TEAM         51.97        J44.78



   4 Rose, Mary Anna           13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   56.71        J57.31



   5 Mcghee, Mary              13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        J59.34





Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Cory            14 SHERWOOD SWIM TEAM         45.22        J39.94



   2 Jones, Ethan              14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   42.01        J39.97



   3 Charlton, Tyler           14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   44.56        J44.96



   4 Satterfield, Forrest      14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   42.42        J44.97



   5 Lane, Jeremiah            13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT        J53.35



   6 Purves, Chris             13 SHERWOOD SWIM TEAM         58.82        J59.10





Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Kokes, Kelso              15 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         38.15



   2 Pattillo, Audrey          15 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         52.28





Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Christian       16 SHERWOOD SWIM TEAM         39.72         38.06



   2 Lane, Jesse               15 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         42.37



   3 Vickers, Jackson          15 SHERWOOD SWIM TEAM         42.36         45.37



   4 Hollis, Michael           17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:07.00



 --- Venters, James            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT            DQ





Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Weakley, Regan             8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   20.69         19.09



   2 Holtcamp, Mackenzie L      8 SHERWOOD SWIM TEAM         24.71         19.10



   3 Campbell, Devin            8 SHERWOOD SWIM TEAM         31.47         23.34



   4 Weitenbeck, Abbey          8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   27.38         29.34



   5 Harris, Harding            8 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   33.30         30.19



   6 Hammer, Emily              6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         55.96





Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, John Allen        6 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         25.94



   2 Amos, Carson               7 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         27.38



   3 DeVaney, Collier           8 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         30.18



   4 Shook, Sam                 7 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   45.27         37.97



   5 Comulada, Gavin            6 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT         38.22





Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Stogner, Jessica          10 SHERWOOD SWIM TEAM         55.10        J46.50



   2 Oliver, Sarah Jordan      10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   54.92        J55.09



   3 Brandon, Grace             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   57.42        J55.59



  *4 Malone, Liddy             10 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   59.23      J1:00.22



  *4 Gilmore, Shannon          10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:19.34      J1:00.43



   5 Hammer, Kayla             10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:11.00      J1:04.03





Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Meredith, Weston          10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:59.15         56.69



   2 Taylor, Benjamin          10 SHERWOOD SWIM TEAM       1:41.72         59.31



   3 Johnston, Sam              9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:06.43       1:04.03



   4 Moffet, Quentin            9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE      NT       1:04.60



   5 Zabel, Richard            10 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:06.91



   6 Patton, Daniel             9 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE 1:15.56       1:30.28





Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Malone, Mandy Kate        12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   48.76         46.67



   2 Weakley, Callie           11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   48.44         47.66



   3 Mickle, Peyton Ann        12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   48.92         52.47



   4 Pearman, Samantha         12 SHERWOOD SWIM TEAM         59.56         53.16



   5 Weis, Emily               11 SHERWOOD SWIM TEAM       1:03.82         59.28



   6 Franck, Hannah            11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:32.94





Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Huismann, Brendan         12 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   44.39         45.22



   2 Wilbourn, Thomas          11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   45.00         45.50



   3 Mordecai, Lucas           11 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         45.75



   4 Fitzgibbon, Jackson       11 SHERWOOD SWIM TEAM         55.34         54.03



   5 Charlton, Cary            11 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   53.00         54.15



   6 Chandler, Michael         12 SHERWOOD SWIM TEAM       1:19.32       1:02.31





Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Danner, Taylor            13 SHERWOOD SWIM TEAM         42.12         41.81



  *2 Mordecai, Alexis          13 SHERWOOD SWIM TEAM            NT         44.03



  *2 Weakley, Annabeth         14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   42.74         44.03



   4 Fitzgibbon, Micaela       14 SHERWOOD SWIM TEAM         48.62         45.78





Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Jones, Ethan              14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   33.17         37.53



   2 Eaton, Jacob              13 SHERWOOD SWIM TEAM         49.88         39.82



(Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Oliver, Bailey            13 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   42.24         43.98



   4 Anderson, Cory            14 SHERWOOD SWIM TEAM         49.53         44.06



   5 Charlton, Tyler           14 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   41.58         45.01



   6 Purves, Chris             13 SHERWOOD SWIM TEAM       1:03.06         54.79





Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Nubbe, Valerie            16 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   30.45         33.53



   2 Snoddy, Sarah             16 SHERWOOD SWIM TEAM            NT       1:01.94





Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Anderson, Christian       16 SHERWOOD SWIM TEAM         34.47         34.88



   2 Hannan, Drew              17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   43.37         41.50



   3 Oliver, Tucker            17 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TE   39.44         41.84



   4 Fitzgibbon, Zach          15 SHERWOOD SWIM TEAM         40.72         43.41



   5 Vickers, Jackson          15 SHERWOOD SWIM TEAM         42.10         46.66





Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:41.43       1:32.94



      1) Campbell, Devin 8   2) Seeley, Rachel 7   3) Tomlin, Morgan 8   4) Holtcamp, Mackenzie

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    1:24.01       1:32.96



      1) Weitenbeck, Abbey 8 2) Thompson, Grace 8  3) Gautreaux, Corinne 4) Weakley, Regan 8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    1:48.20      X1:59.91



      1) Brandon, Sophie 6   2) Little, Caroline 8 3) Brandon, Claire 6  4) Harris, Harding 8

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X3:27.75



      1) Dutton, Madison 6   2) Evans, Laura 8     3) Hammer, Emily 6    4) Yarbrough, Madison

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X5:08.44



      1) Rorick, Caitlyn 4   2) Johnson, Emily 8   3) Brown, Julianna 6  4) Condurso, Ashley 6



Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    1:29.29       1:32.63



      1) Gunn, Nathan 8      2) Amos, Ethan 6      3) Weis, Brandon 8    4) Amos, Carson 7

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:01.64       1:56.00



      1) Hauenstein, Reid 8  2) Shook, Sam 7       3) Johnston, Drew 7   4) Brambach, Will 6

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X1:51.91



      1) Stogner, John Allen 2) Dodd, Brennen 7    3) Conner, Garrett 8  4) Formby, Nicholas 8

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    2:27.97      X3:01.69



      1) Wilhelm, Jason 6    2) Sullins, Charlie 6 3) Fleming, Brayden 5 4) Comulada, Gavin 6



Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:20.97       3:04.08



      1) Chapman, Rayna 10   2) Purves, Leah 10    3) Gilmore, Shannon 104) Stogner, Jessica 10

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    3:04.52       3:15.44



      1) Brandon, Grace 9    2) Spearman, Betsy 10 3) Lynn, Claudia 10   4) Malone, Liddy 10

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    3:23.32      X3:29.91



      1) Oliver, Sarah Jorda 2) Valentine, Emily 9 3) Haynes, Leslie 10  4) Sullins, Emma 9

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          C                    3:44.24      x3:58.97



      1) Morrison, Bailey 10 2) Skinner, Becky 10  3) Jones, Rachel 10   4) Garmon, Abbey 9

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X4:25.06



      1) Hammer, Kayla 10    2) Chapman, Juli 9    3) Madison, Megan 10  4) Madison, Sarah 9



Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:00.72       3:21.59



      1) Meredith, Weston 10 2) Vickers, Carter 10 3) Taylor, Benjamin 104) Byrd, Hugh 9

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                         NT       3:51.94



      1) Johnston, Sam 9     2) Ferguson, Riggs 10 3) Harris, Hoyt 10    4) Patton, Daniel 9

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X4:58.31



      1) DeVaney, Collier 8  2) Campbell, Connor 103) Dodd, Dustin 9     4) Marr, Douglas 9

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X5:08.25



      1) Roden, Tommie 9     2) Rorick, Ryan 9     3) Jensen, Benjamin 8 4) Zabel, Richard 10



Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:28.97       2:38.47



      1) Jones, Ellery 11    2) Weakley, Callie 11 3) Spearman, Carolanne4) Thompson, Emma Fran

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:45.22       3:11.38



      1) Pearman, Samantha 1 2) Weis, Emily 11     3) Crumbley, Mae 12   4) Eaton, Casey 11

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    2:48.41      X2:58.91



      1) Hendrix, Lily 12    2) Joffrion, Rachel 123) Malone, Mandy Kate 4) Oliver, Emily 11

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X5:40.57



      1) Franck, Hannah 11   2) Yarbrough, Darby 113) Willis, Lauren 11  4) Williams, Hannah 11



Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:30.62       2:38.19



      1) Wilbourn, Thomas 11 2) Huismann, Brendan 13) Patton, Luke 12    4) Hauenstein, Seth 11

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    3:05.03       2:58.37



      1) Anderson, Mitchell  2) Conner, Taylor 12  3) Mordecai, Lucas 11 4) DeVaney, Isaac 11

 --- MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          B                    3:07.80      X3:24.83



      1) Skinner, Nate 12    2) Malone, Jacob 11   3) Gautreaux, Matthew 4) Charlton, Cary 11

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:40.44



      1) Chandler, Michael 1 2) Snoddy, Timothy 11 3) Davis, Eli 7       4) Lane, Josiah 11

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               C                         NT      X4:05.53



      1) Fitzgibbon, Jackson 2) Evans, Michael 12  3) Horton, Bradley 12 4) Williams, Jacob 11



Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                         NT       2:35.16



      1) Byrd, Rachel 13     2) Vickers, Lydia 13  3) Chandler, Abigail 14) Danner, Taylor 13

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                         NT       2:47.09



      1) Rose, Mary Anna 13  2) Hoover, Savannah 133) Malone, Liddy 10   4) Weakley, Annabeth 1

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X2:46.50



      1) Fitzgibbon, Micaela 2) Mcghee, Mary 13    3) Mordecai, Alexis 134) Lancaster, Sara 14



Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                    2:11.71       2:30.69



      1) Jones, Ethan 14     2) Wilhelm, Hudson 13 3) Satterfield, Forres4) Oliver, Bailey 13

   2 SHERWOOD SWIM TEAM               A                    2:25.84       2:38.31



      1) Anderson, Cory 14   2) Purves, Chris 13   3) Tygielski, Nicholas4) Eaton, Jacob 13

 --- SHERWOOD SWIM TEAM               B                         NT      X3:24.31



      1) Lane, Jeremiah 13   2) Evans, Bradley 13  3) Lyles, Zachary 13  4) Snoddy, TJ 14



Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHERWOOD SWIM TEAM               A                         NT       2:12.97



      1) Vickers, Jackson 15 2) Lane, Jesse 15     3) Fitzgibbon, Zach 154) Anderson, Christian

   2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM T          A                         NT       2:18.51



      1) Hannan, Drew 17     2) Malone, Jack 16    3) Venters, James 17  4) Oliver, Tucker 17







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Sherwood Swim Team                  319      2. Mountain Springs Swim Team           218

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org