Home
2022 Meets
2021 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                        SJST vs CHAP - 7/1/2009

                                                Results



                       Final Score:Sharon Johnston                     376

                                   Chapman Serpents                    172



Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    1:41.30       1:48.06



      1) Lack, Grace 8       2) Ussery, Erin 8     3) Barrett, Emerson 8 4) Boyd, Haley 7

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:08.63       2:13.08



      1) Seymour, Taylor 7   2) Newton, Faith 8    3) Plattsmier, Morgan 4) Lenoir, Victoria 8

 --- CHAPMAN SERPENTS                 B                         NT      X2:29.40



      1) Maddox, Zoe 8       2) McLendon, Anna Kate3) Gomez, Alexis 8    4) Townsend, Elizabeth

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X2:35.68



      1) Austell, Ally Mac 8 2) Oshiro, Paige 7    3) Spence, Stephanie 74) Hudson, McKenna 8



Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:07.03       1:48.94



      1) Lenoir, James 7     2) Carden, Harley 6   3) Edwards, Connor 6  4) Wray, Griffin 7

   2 SHARON JOHNSTON                  A                    2:00.81       1:52.24



      1) Hall, Griffin 8     2) Laymon, Stephen 8  3) Nulter, Boyd 7     4) Zeigler, Samuel 8

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X2:55.26



      1) Gordon, Jarod 7     2) Pavlik, Cameron 7  3) Sothers, Trent 7   4) Zeigler, Thomas 6

 --- SHARON JOHNSTON                  C                         NT      X3:55.99



      1) Thomas, Mason 7     2) Ingram, Grant 6    3) Taylor, Garrett 7  4) Bowman, Alex 8



Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    3:04.43       3:03.82



      1) Cooper, Anna 9      2) Krause, Alex 10    3) Hill, Reily 10     4) Pell, Anna Grace 9

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    4:07.56       4:33.40



      1) Harris, Britany 10  2) Selby, Kaytltn 9   3) Bott, Rebecca 10   4) Wray, Olivia 8

 --- SHARON JOHNSTON                  C                         NT      X4:05.08



      1) Raley, Bella 9      2) Smith, Michelle 10 3) Brown, Sierra 9    4) Watts, Rachel 10

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X4:22.96



      1) Taylor, Alyssa 9    2) Robinson, Isabelle 3) Zeigler, Julia 10  4) Wilken, Ciera 9



Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CHAPMAN SERPENTS                 A                    4:45.17       5:17.16



      1) Williamson, Travis  2) Renner, Daniel 9   3) Moore, Blake 9     4) Daye, Mike 10

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X4:20.27



      1) Wethington-Nagy, Ia 2) Pavlik, Eric 10    3) Nulter, Adam 9     4) Oshiro, Royce 9

 --- SHARON JOHNSTON                  A                    3:52.87            DQ



      1) Bell, Sam 10        2) Hinten, Nathan 9   3) Quick, Tyler 9     4) Myers, Hunter 9



Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:57.18       2:59.80



      1) Tinker, Jodie 12    2) Barrett, Kelsey 11 3) Atkinson, Adeline 14) Hinten, Amanda 11

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    3:17.39       3:32.26



      1) Overcast, Rebecca 1 2) Long, Kristen 10   3) Seymour, Kaitlyn 114) Oney, Louisa 11

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X3:44.84



      1) Godbehere, Allison  2) Sothers, Hanna 11  3) Triplett, Parker 114) Cagle, Audrey 12



Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    3:05.40       3:03.24



      1) Greising, Brent 11  2) Smith, Zachery 12  3) Atkinson, Asa 12   4) Lack, Josh 11

(Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    3:05.49       3:10.79



      1) Brown, Jacob A 11   2) Buckner, Robby 11  3) Johnson, Dalton 12 4) Gomez, Alex 11



Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:52.45       2:50.44



      1) Haupt, Katarina 14  2) Lozier, Rachel 13  3) Raley, Caylie 14   4) Bailey, Alexandria

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:47.45       3:08.30



      1) Harlan, Jackie 14   2) McLendon, Lane 14  3) Brower, Veronica 134) Troxell, Kayla 13

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X3:11.61



      1) Wilson, Dana 14     2) Holder, Claire 14  3) Brown, Megan 13    4) Hinten, Brittany 13



Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    3:15.58       3:21.57



      1) Lozier, Teddy 11    2) Smith, Zachery 12  3) Brandow, Philip 14 4) Thomas, Corey 14



Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:49.22       3:02.26



      1) Rogers, Alecia 15   2) DeRubeis, Jeanette 3) Haupt, Caity 15    4) Stinson, China 16

 --- CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:33.17            DQ



      1) Lenoir, Elizabeth 1 2) Harlan, Katie 16   3) Buckner, Katie 13  4) Lanizillo, Gabriell



Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:20.48       2:27.64



      1) Greising, Kirk 16   2) Smith, Benjamin 16 3) Cagle, Connor 16   4) Greising, Shaun 15



Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Barrett, Isabella          6 SHARON JOHNSTON            27.48         27.17



   2 Oshiro, Kristina           6 SHARON JOHNSTON            29.57         30.98



   3 Pell, Mary Ellis           6 SHARON JOHNSTON            28.81         32.89





Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- McDonald, Savannah Jane    5 SHARON JOHNSTON               NT        X49.34



 --- Sharp, Lydia               6 SHARON JOHNSTON               NT        X52.78



 --- Harwood, Colleen           6 SHARON JOHNSTON          1:18.66      X1:44.64





Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Carden, Harley             6 CHAPMAN SERPENTS           26.38         24.15



   2 Edwards, Connor            6 CHAPMAN SERPENTS           27.32         25.97



   3 Thomas, Ethan              6 SHARON JOHNSTON            39.69         36.13



   4 Ingram, Grant              6 SHARON JOHNSTON            35.76         42.98



   5 Wray, Carter               4 CHAPMAN SERPENTS           53.69         44.93



   6 Zeigler, Thomas            6 SHARON JOHNSTON            45.98         46.16





Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Baites, Ethan              6 CHAPMAN SERPENTS           38.34        X41.20



 --- Bishop, Frederick          5 SHARON JOHNSTON            47.13        X42.26





Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Lack, Grace                8 SHARON JOHNSTON            20.74         21.36



   2 Ussery, Erin               8 SHARON JOHNSTON            25.16         21.76



   3 Newton, Faith              8 CHAPMAN SERPENTS           23.90         24.51



   4 Lenoir, Victoria           8 CHAPMAN SERPENTS              NT         24.88



   5 Austell, Ally Mac          8 SHARON JOHNSTON            26.64         25.16



   6 McLendon, Anna Kate        8 CHAPMAN SERPENTS           26.88         28.69





Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Boyd, Haley                7 SHARON JOHNSTON            24.32        X24.95



 --- McDonald, Naomi            7 SHARON JOHNSTON            32.44        X30.92



 --- Flynn, Valerie             8 SHARON JOHNSTON            36.58        X35.57



 --- Ward, KatieBeth            7 SHARON JOHNSTON            51.48        X38.27



 --- Hudson, McKenna            8 SHARON JOHNSTON            35.29        X38.49



 --- Townsend, Elizabeth        7 CHAPMAN SERPENTS           41.75        X42.16



 --- Freeman, Lea               8 SHARON JOHNSTON               NT        X43.49



 --- Marlar, Sydney             7 SHARON JOHNSTON            54.18        X55.98





Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wray, Griffin              7 CHAPMAN SERPENTS              NT         20.94



   2 Hall, Griffin              8 SHARON JOHNSTON            22.77         22.84



   3 Zeigler, Samuel            8 SHARON JOHNSTON            27.65         25.86



   4 Parks, Ethan               7 CHAPMAN SERPENTS              NT         26.34



   5 Gordon, Jarod              7 SHARON JOHNSTON            27.65         27.86



   6 Lenoir, James              7 CHAPMAN SERPENTS           28.43         30.20





Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Pavlik, Cameron            7 SHARON JOHNSTON            31.36        X34.37



 --- Barton, Terrell            7 SHARON JOHNSTON            37.70        X35.38



 --- Sothers, Trent             7 SHARON JOHNSTON            46.37        X55.32





Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Pell, Anna Grace           9 SHARON JOHNSTON            41.76         42.13



   2 Cooper, Anna               9 SHARON JOHNSTON            41.78         42.72



   3 Zeigler, Julia            10 SHARON JOHNSTON            44.51         45.97



   4 Selby, Kaytltn             9 CHAPMAN SERPENTS              NT         52.79



   5 Buckner, Maggie            9 CHAPMAN SERPENTS              NT         59.99



   6 Bott, Rebecca             10 CHAPMAN SERPENTS         1:07.46       1:02.18





Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Tittle, Chloe              9 SHARON JOHNSTON               NT        X53.92



 --- Smith, Michelle           10 SHARON JOHNSTON          1:08.82      X1:05.33



 --- Watts, Rachel             10 SHARON JOHNSTON          1:01.21      X1:07.13



 --- Wethington-Nagy, Carly     9 SHARON JOHNSTON          1:09.19      X1:15.70



 --- Wilken, Ciera              9 SHARON JOHNSTON               NT      X1:23.43



 --- Murray, Veronica           9 SHARON JOHNSTON          1:40.55      X1:38.26





Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Myers, Hunter              9 SHARON JOHNSTON            49.76         48.57



   2 Bell, Sam                 10 SHARON JOHNSTON            57.45         48.64



   3 Williamson, Travis        10 CHAPMAN SERPENTS           52.55         48.98



   4 Hinten, Nathan             9 SHARON JOHNSTON            47.39         50.40



   5 Renner, Daniel             9 CHAPMAN SERPENTS         1:05.47       1:07.30



   6 Daye, Mike                10 CHAPMAN SERPENTS         1:44.85       1:29.32





Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Pavlik, Eric              10 SHARON JOHNSTON            51.41        X50.71



 --- Oshiro, Royce              9 SHARON JOHNSTON          1:01.28      X1:05.29





Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Seymour, Kaitlyn          11 CHAPMAN SERPENTS              NT         38.58



   2 Kramer, Callie            11 CHAPMAN SERPENTS              NT         42.43



   3 Hinten, Amanda            11 SHARON JOHNSTON            47.18         44.72



   4 Barrett, Kelsey           11 SHARON JOHNSTON            43.23         45.32



   5 Oney, Louisa              11 CHAPMAN SERPENTS              NT         47.14



   6 Sothers, Hanna            11 SHARON JOHNSTON            47.70         48.94





Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Cagle, Audrey             12 SHARON JOHNSTON               NT        X40.34



 --- Godbehere, Allison        12 SHARON JOHNSTON            52.74        X48.26



 --- Stephens, Janeka          11 SHARON JOHNSTON            56.62      X1:00.70



 --- Daye, Alexis              11 CHAPMAN SERPENTS         1:08.85      X1:05.21





Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Johnson, Dalton           12 CHAPMAN SERPENTS           30.88         31.10



   2 Brown, Jacob A            11 CHAPMAN SERPENTS           37.01         35.33



   3 Atkinson, Asa             12 SHARON JOHNSTON            34.81         35.79



   4 Gomez, Alex               11 CHAPMAN SERPENTS              NT         46.85



   5 Lack, Josh                11 SHARON JOHNSTON            45.42         47.64



   6 Lozier, Teddy             11 SHARON JOHNSTON            46.16         55.42





Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Harlan, Jackie            14 CHAPMAN SERPENTS           30.63         31.50



   2 McLendon, Lane            14 CHAPMAN SERPENTS           34.69         33.81



   3 Haupt, Katarina           14 SHARON JOHNSTON            35.28         35.17



   4 Wilson, Dana              14 SHARON JOHNSTON            35.46         35.30



   5 Holder, Claire            14 SHARON JOHNSTON            35.82         35.59



   6 Troxell, Kayla            13 CHAPMAN SERPENTS           41.72         43.46





Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



 --- Wilson, Jesica            13 SHARON JOHNSTON            40.42        X36.74



 --- Brown, Megan              13 SHARON JOHNSTON            38.58        X39.27



 --- Hinten, Brittany          13 SHARON JOHNSTON            41.11        X41.15



 --- Stinson, Erin             14 SHARON JOHNSTON            41.35        X42.56





Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Brandow, Philip           14 SHARON JOHNSTON            33.40         34.44



   2 Troxell, Alan             13 CHAPMAN SERPENTS           37.53         37.10



   3 Taylor, Jacob             14 SHARON JOHNSTON            41.15         39.84



   4 Keegans, Sergej           13 CHAPMAN SERPENTS           39.86         41.16



   5 Thomas, Corey             14 SHARON JOHNSTON            41.81         42.34





Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Harlan, Katie             16 CHAPMAN SERPENTS           27.72         27.87



   2 Lenoir, Elizabeth         15 CHAPMAN SERPENTS              NT         37.48



   3 Haupt, Caity              15 SHARON JOHNSTON            35.26         37.55



   4 Rogers, Alecia            15 SHARON JOHNSTON            39.70         38.13



   5 Lanizillo, Gabriella      16 CHAPMAN SERPENTS           40.53         39.30



   6 Stinson, China            16 SHARON JOHNSTON            47.42         47.42





Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cagle, Connor             16 SHARON JOHNSTON            30.88         30.42



   2 Harrison, Jacob           16 CHAPMAN SERPENTS           36.04         31.53



   3 Greising, Kirk            16 SHARON JOHNSTON            29.99         31.76



   4 Tinker, Joel              15 SHARON JOHNSTON            34.35         33.10





Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Robinson, Isabelle         8 SHARON JOHNSTON            28.73         28.10



   2 Ussery, Erin               8 SHARON JOHNSTON            32.55         35.62



   3 McLendon, Anna Kate        8 CHAPMAN SERPENTS              NT         38.58



   4 Gomez, Alexis              8 CHAPMAN SERPENTS           37.87         39.85



   5 Newton, Faith              8 CHAPMAN SERPENTS           39.69         42.54



   6 Oshiro, Paige              7 SHARON JOHNSTON            36.34         55.70





Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Wray, Griffin              7 CHAPMAN SERPENTS              NT         29.16



   2 Laymon, Stephen            8 SHARON JOHNSTON            33.59         31.02



   3 Carden, Harley             6 CHAPMAN SERPENTS              NT         31.28



   4 Zeigler, Samuel            8 SHARON JOHNSTON            37.34         32.38



   5 Nulter, Boyd               7 SHARON JOHNSTON            33.64         35.76



   6 Lenoir, James              7 CHAPMAN SERPENTS           33.11         37.44





Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Zeigler, Julia            10 SHARON JOHNSTON            59.57         58.39



   2 Pell, Anna Grace           9 SHARON JOHNSTON            56.87         59.96



   3 Long, Kristen             10 CHAPMAN SERPENTS         1:14.97       1:03.33



   4 Harris, Britany           10 CHAPMAN SERPENTS         1:14.84       1:07.57



   5 Selby, Kaytltn             9 CHAPMAN SERPENTS         1:19.28       1:10.20



   6 Raley, Bella               9 SHARON JOHNSTON          1:18.08       1:12.20





Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Quick, Tyler               9 SHARON JOHNSTON          1:01.65       1:00.48



   2 Hinten, Nathan             9 SHARON JOHNSTON          1:19.13       1:17.74



(Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   3 Moore, Blake               9 CHAPMAN SERPENTS         1:21.92       1:17.79



   4 Renner, Daniel             9 CHAPMAN SERPENTS         1:15.00       1:18.68



   5 Daye, Mike                10 CHAPMAN SERPENTS         1:36.29       1:33.28



 --- Nulter, Adam               9 SHARON JOHNSTON          1:04.76            DQ





Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Overcast, Rebecca         11 CHAPMAN SERPENTS           56.69         50.87



   2 Barrett, Kelsey           11 SHARON JOHNSTON            53.87         53.48



   3 Hinten, Amanda            11 SHARON JOHNSTON               NT         59.26



   4 Sothers, Hanna            11 SHARON JOHNSTON          1:04.18       1:00.42



   5 Oney, Louisa              11 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:00.56



   6 Derrick, Brenna           12 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:09.14





Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Krause, Keith             12 SHARON JOHNSTON            45.86         47.50



   2 Greising, Brent           11 SHARON JOHNSTON            50.24         49.95



   3 Smith, Zachery            12 SHARON JOHNSTON            52.59         53.48



   4 Buckner, Robby            11 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:08.71



   5 Gomez, Alex               11 CHAPMAN SERPENTS         1:23.14       1:13.76





Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 McLendon, Lane            14 CHAPMAN SERPENTS           43.68         42.27



   2 Lenoir, MaryLee           13 CHAPMAN SERPENTS           51.55         47.22



   3 Lozier, Rachel            13 SHARON JOHNSTON            49.27         49.48



   4 Bailey, Alexandria        13 SHARON JOHNSTON            53.12         52.21



   5 Holder, Claire            14 SHARON JOHNSTON            51.51         53.08



   6 Buckner, Katie            13 CHAPMAN SERPENTS           57.05         55.01





Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Brandow, Philip           14 SHARON JOHNSTON            43.73         46.38



   2 Thomas, Corey             14 SHARON JOHNSTON            51.81         51.42



   3 Taylor, Jacob             14 SHARON JOHNSTON            50.50         51.52



 --- Troxell, Alan             13 CHAPMAN SERPENTS              NT            DQ





Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Harlan, Katie             16 CHAPMAN SERPENTS           35.09         35.22



   2 Lanizillo, Gabriella      16 CHAPMAN SERPENTS           51.59         55.85



   3 Rogers, Alecia            15 SHARON JOHNSTON            57.21       1:01.51



 --- Stinson, China            16 SHARON JOHNSTON               NT            DQ





Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Cooper, James             16 SHARON JOHNSTON            36.50         36.76



   2 Smith, Benjamin           16 SHARON JOHNSTON            42.92         41.54



   3 Tinker, Joel              15 SHARON JOHNSTON            47.26         46.02



 --- Harrison, Jacob           16 CHAPMAN SERPENTS              NT            DQ





Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    1:33.32       1:29.57



      1) Zeigler, Samuel M8  2) Hall, Griffin M8   3) Robinson, Isabelle 4) Barrett, Emerson W8

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    1:53.72       1:46.84



      1) Carden, Harley M6   2) Plattsmier, Morgan 3) Maddox, Zoe W8     4) Lenoir, James M7

 --- CHAPMAN SERPENTS                 C                         NT      X1:59.51



      1) Daye, Andre M8      2) Newton, Faith W8   3) Parks, Ethan M7    4) McLendon, Anna Kate

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X2:03.13



      1) Thomas, Mason M7    2) Gordon, Jarod M7   3) Boyd, Haley W7     4) Spence, Stephanie W

 --- CHAPMAN SERPENTS                 B                         NT      X2:12.84



      1) Baites, Ethan M6    2) Edwards, Connor M6 3) Lenoir, Victoria W84) Gomez, Alexis W8

 --- SHARON JOHNSTON                  C                         NT      X2:28.62



      1) Oshiro, Paige W7    2) Zeigler, Thomas M6 3) McDonald, Naomi W7 4) Nulter, Boyd M7



Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:44.82       2:51.08



      1) Quick, Tyler M9     2) Hinten, Nathan M9  3) Hill, Reily W10    4) Krause, Alex W10

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    3:31.03       3:53.32



      1) Renner, Daniel M9   2) Harris, Britany W103) Long, Kristen W10  4) Williamson, Travis

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X3:33.88



      1) Pavlik, Eric M10    2) Taylor, Alyssa W9  3) Brown, Sierra W9   4) Oshiro, Royce M9

 --- SHARON JOHNSTON                  C                         NT      X4:12.34



      1) Schacht, Brennan M9 2) Smith, Michelle W103) Heller, Nicholas M94) Wilken, Ciera W9

 --- CHAPMAN SERPENTS                 B                         NT      X4:48.54



      1) Bott, Rebecca W10   2) Buckner, Maggie W9 3) Daye, Mike M10     4) Moore, Blake M9



Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:29.54       2:24.60



      1) Krause, Keith M12   2) Atkinson, Asa M12  3) Tinker, Jodie W12  4) Atkinson, Adeline W

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:26.78       2:36.53



      1) Johnson, Dalton M12 2) Brown, Jacob A M11 3) Oney, Louisa W11   4) Seymour, Kaitlyn W1

 --- CHAPMAN SERPENTS                 B                         NT      X3:19.47



      1) Buckner, Robby M11  2) Gomez, Alex M11    3) Derrick, Brenna W124) Kramer, Callie W11

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X3:20.62



      1) Smith, Zachery M12  2) Lack, Josh M11     3) Triplett, Parker W14) Sothers, Hanna W11



Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:24.58       2:32.19



      1) Taylor, Jacob M14   2) Bailey, Alexandria 3) Raley, Caylie W14  4) Brandow, Philip M14

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X3:00.42



      1) Thomas, Corey M14   2) Wittschen, Shandy W3) Wilson, Jesica W13 4) Lozier, Teddy M11



Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:08.51       2:16.56



      1) Haupt, Caity W15    2) Rogers, Alecia W15 3) Cooper, James M16  4) Hale, Spencer M16

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:00.53       2:25.35



      1) Keegans, Sergej M13 2) Harrison, Jacob M163) Lanizillo, Gabriell4) Harlan, Katie W16



Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Barrett, Emerson           8 SHARON JOHNSTON            24.48         25.10



(Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke)

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   2 Plattsmier, Morgan         8 CHAPMAN SERPENTS           29.20         27.20



   3 Lack, Grace                8 SHARON JOHNSTON            25.86         27.42



   4 Seymour, Taylor            7 CHAPMAN SERPENTS           31.22         31.63



   5 Spence, Stephanie          7 SHARON JOHNSTON            33.86         34.46



   6 Maddox, Zoe                8 CHAPMAN SERPENTS           37.68         38.78





Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hall, Griffin              8 SHARON JOHNSTON            23.25         25.60



   2 Lenoir, James              7 CHAPMAN SERPENTS           31.33         29.43



   3 Wray, Griffin              7 CHAPMAN SERPENTS              NT         34.26



   4 Zeigler, Samuel            8 SHARON JOHNSTON            34.24         36.75



   5 Daye, Andre                8 CHAPMAN SERPENTS           57.82         41.29



   6 Nulter, Boyd               7 SHARON JOHNSTON               NT         43.53





Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Krause, Alex              10 SHARON JOHNSTON            41.89         43.32



   2 Taylor, Alyssa             9 SHARON JOHNSTON          1:01.32         59.62



   3 Raley, Bella               9 SHARON JOHNSTON          1:04.91       1:06.16



   4 Long, Kristen             10 CHAPMAN SERPENTS         1:07.81       1:06.77



   5 Harris, Britany           10 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:13.13



   6 Selby, Kaytltn             9 CHAPMAN SERPENTS         1:14.01       1:13.19





Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Bell, Sam                 10 SHARON JOHNSTON            57.20       1:02.75



   2 Hinten, Nathan             9 SHARON JOHNSTON          1:18.35       1:11.10



   3 Wethington-Nagy, Ian       9 SHARON JOHNSTON          1:04.73       1:14.72



   4 Williamson, Travis        10 CHAPMAN SERPENTS         1:15.78       1:24.18



   5 Moore, Blake               9 CHAPMAN SERPENTS         1:26.49       1:32.72



   6 Renner, Daniel             9 CHAPMAN SERPENTS         1:48.04       1:45.13





Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Tinker, Jodie             12 SHARON JOHNSTON            44.85         44.70



   2 Atkinson, Adeline         11 SHARON JOHNSTON               NT         46.95



   3 Seymour, Kaitlyn          11 CHAPMAN SERPENTS              NT         52.13



   4 Overcast, Rebecca         11 CHAPMAN SERPENTS           56.37         53.28



   5 Triplett, Parker          11 SHARON JOHNSTON          1:01.82       1:06.73



   6 Oney, Louisa              11 CHAPMAN SERPENTS         1:03.46       1:11.34





Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Krause, Keith             12 SHARON JOHNSTON            45.79         50.71



   2 Greising, Brent           11 SHARON JOHNSTON            47.43         51.57



   3 Lack, Josh                11 SHARON JOHNSTON            58.59         57.70



   4 Buckner, Robby            11 CHAPMAN SERPENTS         1:06.43       1:00.62



 --- Brown, Jacob A            11 CHAPMAN SERPENTS           48.57            DQ



 --- Johnson, Dalton           12 CHAPMAN SERPENTS           44.90            DQ





Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Harlan, Jackie            14 CHAPMAN SERPENTS           37.86         39.17



   2 Wilson, Dana              14 SHARON JOHNSTON            44.87         44.37



   3 Haupt, Katarina           14 SHARON JOHNSTON            42.26         44.50



   4 McLendon, Lane            14 CHAPMAN SERPENTS           46.32         47.28



   5 Buckner, Katie            13 CHAPMAN SERPENTS           57.43         59.96



 --- Raley, Caylie             14 SHARON JOHNSTON               NT            DQ





Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Troxell, Alan             13 CHAPMAN SERPENTS           46.78         43.38



   2 Thomas, Corey             14 SHARON JOHNSTON            57.87       1:02.14



   3 Keegans, Sergej           13 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:07.21





Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Lanizillo, Gabriella      16 CHAPMAN SERPENTS           47.31        J34.29



   2 Lenoir, Elizabeth         15 CHAPMAN SERPENTS              NT        J47.91



   3 Haupt, Caity              15 SHARON JOHNSTON            44.79        J48.50



   4 Rogers, Alecia            15 SHARON JOHNSTON            55.11        J48.32



   5 Stinson, China            16 SHARON JOHNSTON            56.70        J51.98





Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Greising, Kirk            16 SHARON JOHNSTON            36.60         37.28



   2 Greising, Shaun           15 SHARON JOHNSTON            39.57         37.60



   3 Schulte, Stephen          16 SHARON JOHNSTON            40.08         40.39



 --- Harrison, Jacob           16 CHAPMAN SERPENTS           41.64            DQ





Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Barrett, Emerson           8 SHARON JOHNSTON            20.34         22.90



   2 Plattsmier, Morgan         8 CHAPMAN SERPENTS           25.90         27.10



   3 Robinson, Isabelle         8 SHARON JOHNSTON            28.24         27.70



   4 Austell, Ally Mac          8 SHARON JOHNSTON            35.43         34.32



   5 Wray, Olivia               8 CHAPMAN SERPENTS           37.36         46.40



   6 Lenoir, Victoria           8 CHAPMAN SERPENTS              NT         47.29





Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hall, Griffin              8 SHARON JOHNSTON            30.91         29.38



   2 Edwards, Connor            6 CHAPMAN SERPENTS           33.87         29.55



   3 Parks, Ethan               7 CHAPMAN SERPENTS              NT         29.82



   4 Carden, Harley             6 CHAPMAN SERPENTS           37.04         34.50



   5 Nulter, Boyd               7 SHARON JOHNSTON            35.15         35.92



   6 Laymon, Stephen            8 SHARON JOHNSTON            36.32         39.98





Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hill, Reily               10 SHARON JOHNSTON            43.76         45.23



   2 Cooper, Anna               9 SHARON JOHNSTON            54.68         51.80



   3 Brown, Sierra              9 SHARON JOHNSTON            57.75         54.24



   4 Long, Kristen             10 CHAPMAN SERPENTS         1:01.59         59.00



   5 Buckner, Maggie            9 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:18.75





Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Quick, Tyler               9 SHARON JOHNSTON            56.40         58.76



   2 Nulter, Adam               9 SHARON JOHNSTON          1:09.12       1:04.20



   3 Moore, Blake               9 CHAPMAN SERPENTS         1:11.63       1:09.49



   4 Williamson, Travis        10 CHAPMAN SERPENTS         1:04.03       1:13.72



   5 Daye, Mike                10 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:32.44



 --- Bell, Sam                 10 SHARON JOHNSTON          1:07.16            DQ





Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Atkinson, Adeline         11 SHARON JOHNSTON            38.99         37.82



   2 Tinker, Jodie             12 SHARON JOHNSTON            44.75         40.99



   3 Seymour, Kaitlyn          11 CHAPMAN SERPENTS           51.96         51.01



   4 Kramer, Callie            11 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:04.43



   5 Triplett, Parker          11 SHARON JOHNSTON            58.79       1:06.93



   6 Bott, Rebecca             10 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:23.24





Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Johnson, Dalton           12 CHAPMAN SERPENTS           37.86         38.48



   2 Atkinson, Asa             12 SHARON JOHNSTON            44.72         41.51



   3 Brown, Jacob A            11 CHAPMAN SERPENTS           52.79         49.42



   4 Smith, Zachery            12 SHARON JOHNSTON            58.40         51.68



   5 Buckner, Robby            11 CHAPMAN SERPENTS           59.15       1:02.78



   6 Lozier, Teddy             11 SHARON JOHNSTON          1:02.92       1:03.97





Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Raley, Caylie             14 SHARON JOHNSTON            40.60         41.26



   2 Lozier, Rachel            13 SHARON JOHNSTON            40.46         41.96



   3 Bailey, Alexandria        13 SHARON JOHNSTON            45.50         46.20



   4 Brower, Veronica          13 CHAPMAN SERPENTS           44.19         46.93



   5 Troxell, Kayla            13 CHAPMAN SERPENTS           56.03         57.40



   6 Buckner, Katie            13 CHAPMAN SERPENTS              NT       1:05.59





Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Brandow, Philip           14 SHARON JOHNSTON            41.80         42.32





Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Harlan, Katie             16 CHAPMAN SERPENTS           32.29         32.21



   2 Haupt, Caity              15 SHARON JOHNSTON            45.89         47.21





Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                     Age Team                   Seed Time   Finals Time



   1 Hale, Spencer             16 SHARON JOHNSTON            33.16         33.84



   2 Cagle, Connor             16 SHARON JOHNSTON            34.68         33.98



   3 Greising, Shaun           15 SHARON JOHNSTON            38.99         37.93





Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    1:33.78       1:30.51



      1) Ussery, Erin 8      2) Lack, Grace 8      3) Robinson, Isabelle 4) Barrett, Emerson 8

(Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay)

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    1:36.93       1:47.60



      1) Plattsmier, Morgan  2) Newton, Faith 8    3) Wray, Olivia 8     4) McLendon, Anna Kate

 --- CHAPMAN SERPENTS                 B                         NT      X2:08.44



      1) Gomez, Alexis 8     2) Lenoir, Victoria 8 3) Maddox, Zoe 8      4) Seymour, Taylor 7

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X2:10.85



      1) Boyd, Haley 7       2) Austell, Ally Mac 83) Oshiro, Paige 7    4) Spence, Stephanie 7

 --- SHARON JOHNSTON                  C                         NT      X2:21.93



      1) McDonald, Naomi 7   2) Barrett, Isabella 63) Hudson, McKenna 8  4) Flynn, Valerie 8



Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CHAPMAN SERPENTS                 A                    1:53.72       1:48.12



      1) Wray, Carter 4      2) Baites, Ethan 6    3) Daye, Andre 8      4) Parks, Ethan 7

   2 SHARON JOHNSTON                  A                    1:45.29       1:54.38



      1) Zeigler, Samuel 8   2) Nulter, Boyd 7     3) Laymon, Stephen 8  4) Hall, Griffin 8

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X2:30.29



      1) Pavlik, Cameron 7   2) Thomas, Ethan 6    3) Zeigler, Thomas 6  4) Thomas, Mason 7



Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:45.18       3:18.18



      1) Taylor, Alyssa 9    2) Zeigler, Julia 10  3) Raley, Bella 9     4) Krause, Alex 10

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    3:35.35       3:43.98



      1) Bott, Rebecca 10    2) Long, Kristen 10   3) Harris, Britany 10 4) Selby, Kaytltn 9

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X3:35.88



      1) Brown, Sierra 9     2) Batson, Bailee 9   3) Smith, Michelle 10 4) Hill, Reily 10

 --- SHARON JOHNSTON                  C                         NT      X4:44.40



      1) Watts, Rachel 10    2) Wilken, Ciera 9    3) Cooper, Anna 9     4) Wethington-Nagy, Ca



Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    3:22.76       3:17.79



      1) Myers, Hunter 9     2) Bell, Sam 10       3) Hinten, Nathan 9   4) Quick, Tyler 9

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    3:58.53       4:35.27



      1) Williamson, Travis  2) Moore, Blake 9     3) Bolden, Roderick 104) Renner, Daniel 9

 --- SHARON JOHNSTON                  C                         NT      X4:16.70



      1) Oshiro, Royce 9     2) Pavlik, Eric 10    3) Wethington-Nagy, Ia4) Nulter, Adam 9



Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CHAPMAN SERPENTS                 A                    3:03.24       3:02.40



      1) Oney, Louisa 11     2) Kramer, Callie 11  3) Overcast, Rebecca 14) Seymour, Kaitlyn 11

 --- CHAPMAN SERPENTS                 B                         NT      X4:02.58



      1) Daye, Alexis 11     2) Derrick, Brenna 12 3) Parks, Ryann 12    4) Buckner, Maggie 9

 --- SHARON JOHNSTON                  A                    2:40.34            DQ



      1) Hinten, Amanda 11   2) Sothers, Hanna 11  3) Triplett, Parker 114) Barrett, Kelsey 11



Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:35.61       2:50.20



      1) Johnson, Dalton 12  2) Brown, Jacob A 11  3) Buckner, Robby 11  4) Lenoir, Andrew 12

   2 SHARON JOHNSTON                  A                    3:00.52       2:52.11



      1) Smith, Zachery 12   2) Lozier, Teddy 11   3) Krause, Keith 12   4) Atkinson, Asa 12



Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:27.93       2:30.87



      1) Haupt, Katarina 14  2) Hinten, Brittany 133) Lozier, Rachel 13  4) Raley, Caylie 14

   2 CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:29.41       2:45.26



      1) Buckner, Katie 13   2) McLendon, Lane 14  3) Troxell, Kayla 13  4) Lenoir, MaryLee 13

 --- SHARON JOHNSTON                  B                         NT      X2:41.56



      1) Brown, Megan 13     2) Wilson, Jesica 13  3) Bailey, Alexandria 4) Stinson, Erin 14



Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:49.58       2:53.25



      1) Taylor, Jacob 14    2) Thomas, Corey 14   3) Lack, Josh 11      4) Brandow, Philip 14



Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 CHAPMAN SERPENTS                 A                    2:29.51       2:22.08



      1) Lenoir, Elizabeth 1 2) Harlan, Katie 16   3) Lanizillo, Gabriell4) Brower, Veronica 13

 --- SHARON JOHNSTON                  A                    2:31.65            DQ



      1) Haupt, Caity 15     2) Rogers, Alecia 15  3) Stinson, China 16  4) Raley, Caylie 14



Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                         Relay                  Seed Time   Finals Time



   1 SHARON JOHNSTON                  A                    2:05.93       2:14.50



      1) Tinker, Joel 15     2) Smith, Benjamin 16 3) Schulte, Stephen 164) Hale, Spencer 16







                            Combined Team Scores - Through Event 96



  1. Sharon Johnston                     376      2. Chapman Serpents                     172

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2022 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org