Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos                          HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                      2011 BLOS vs GREN-Yards - 6/8/2011                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:41.38  
     1) Byrd, Maddie 8                  2) Lewis, Madelynn 8              
     3) Grigsby, Ella Grace G 8         4) Aylward, Mary C 8              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:47.17  
     1) Alison, Madelyn 8               2) Adams, Anna 8                  
     3) Paparella, Meg 6                4) Krichev, Julia 7               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:04.06  
     1) Lewis, Claire 7                 2) Ayers, Anna K 7                
     3) Stone, Kate 8                   4) Keith, Anna C 7                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X2:07.56  
     1) Yates, Madelyn 6                2) Parker, Merrill 7              
     3) Banish, Katie 8                 4) Suttles, Jane Katherine 8      
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                                 X2:09.00  
     1) Alison, Mary Ellis 8            2) Moore, Vivian 8                
     3) Aboudonia, Nannette 8           4) Anglin, Sadie 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:43.25  
     1) Tolen, John William 7           2) Egeland, Liam 8                
     3) Brambach, Will 8                4) Hirschler, Jackson 8           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:44.28  
     1) Byrd, Will 6                    2) Danner, Jackson 8              
     3) Coomer, David 8                 4) Whitmire, John Bradley B 8     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X2:14.00  
     1) Young, David 7                  2) Harbarger, David 8             
     3) Adams, John 8                   4) McCrary, Gamble 7              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:23.94  
     1) Atkins, Cade 8                  2) Banks, Colton 7                
     3) Ziegler, William 7              4) Lewis, Sullivan 7              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:58.73  
     1) Cimino, Maddie 9                2) Janssen, Kelli 10              
     3) Johnson, Jackie 9               4) Schloss, Anna 9                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      3:13.44  
     1) Washburn, Renae 10              2) Garrison, Sarah 10             
     3) Ferguson, Emily 9               4) Jakab, Ella 9                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X3:26.00  
     1) Gilbert, Mary 10                2) Cagle, Savannah 10             
     3) Seymour, Taylor 9               4) Hutchens, Sara 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:43.19  
     1) Ferguson, Rebecca 9             2) Fritz, Becca 9                 
     3) Banks, Macie 9                  4) Kamelchuck, Riley 10           
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:46.31  
     1) Claybourne, Christopher 10      2) League, Parker 10              
     3) Landwehr, Connors 10            4) Kennamer, Carson 10            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:59.27  
     1) Swing, Joe 10                   2) League, Willsey 10             
     3) Thurman, Reed 9                 4) Cagle, Stephen 9               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:21.50  
     1) Holland, Brandon 9              2) Grace, William 10              
     3) Rogers, Jackson 9               4) Smith, Duncan 9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X3:48.00  
     1) Hall, Griffin 10                2) Parker, Batts 10               
     3) Blankenship, Nate 9             4) Batson, Cole 9                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                                 X4:20.47  
     1) Cummings, Andrew 10             2) Paparella, Preston 9           
     3) Smith, Preston 9                4) Pope, Aidan 9                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:33.66  
     1) Cimino, Sarah Margaret 12       2) Loftin, Crosby 11              
     3) Nallamala, Kavi 12              4) Speer, Sarah Kate 11           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:41.75  
     1) Rogers, Walton 12               2) Sieja, Andie 11                
     3) Conners, Olivia 12              4) Tauss, Charlotte 12            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:11.84  
     1) McNeely, Emma 11                2) Garrison, Lillian 11           
     3) Bohannon, Caroline 11           4) Broyles, Joanna 12             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X3:20.75  
     1) Saft, Virginia 11               2) Brown, Saylor 11               
     3) Byers, Sophie 11                4) Blevins, Grace 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:28.19  
     1) Cooper, Will 12                 2) Cox, Davis 12                  
     3) Slobe, Lucas 11                 4) Powell, Joel 11                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:28.33  
     1) Kretzschmar, Will 12            2) Darden, Will 11                
     3) Mantooth, Matthew 11            4) Thurman, Blake 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X3:16.00  
     1) Calvert, Ethan 11               2) Roby, Jackson 11               
     3) Harbarger, Sam 11               4) Butler, Warren 11              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                                 X3:22.57  
     1) Kaylor, John Michael 12         2) Burkett, Graham 12             
     3) Suttles, Bennett 11             4) Smith, Connor 12               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:20.66  
     1) Jakab, Bailey 13                2) League, Avery 13               
     3) Byers, Hannah 14                4) Huber, Laura 13                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:24.85  
     1) Clayton, Hannah Page 13         2) Janssen, Alexa 13              
     3) VanDyke, Anne Hayden 13         4) Swing, Sally 13                
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:00.50  
     1) Reynolds, Eli 14                2) Conners, Braxton 14            
     3) Kimrey, Andrew 14               4) Sutphin, Jared 14              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:35.99  
     1) Smith, Tyler 14                 2) Harbarger, Jackson 14          
     3) Medawar, Nicholas 13            4) Batson, Andrew 13              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:11.00  
     1) Katta, Meghna 15                2) Landwehr, Parker 15            
     3) Toth, Katie 16                  4) Easterling, Caroline 15        
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:14.00  
     1) Moore, Sarah Gwin 15            2) Sherman, Brooke 15             
     3) Parsons, Devon 16               4) Janssen, Kaitlyn 16            
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:54.97  
     1) Karigan, Stephen 16             2) Brown, Matthew 16              
     3) Bohannon, Evan 16               4) Larsen, Taylor 16              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:59.03  
     1) McDonald, Carter 15             2) Roberts, Christopher 15        
     3) Smith, Karter 16                4) Cimino, Addison 16             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paparella, Meg             6 BLOSSOMWOOD                      18.48  
  2 Yates, Madelyn             6 BLOSSOMWOOD                      21.00  
  3 Holland, Mallory           6 GREN                             24.96  
  4 Smith, Corinne             6 GREN                             26.00  
  5 Aylward, Elizabeth         6 GREN                             29.17  
  6 Watson, McKenna            6 BLOSSOMWOOD                      29.19  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ayers, Caroline            4 GREN                            X32.32  
 -- Krichev, Audrey            5 BLOSSOMWOOD                     X33.68  
 -- Leech, Lakelee             6 BLOSSOMWOOD                     X33.87  
 -- Suttles, Ella              5 BLOSSOMWOOD                     X34.00  
 -- Henshaw, Ella              5 BLOSSOMWOOD                     X39.31  
 -- Butkis, Stella             5 BLOSSOMWOOD                     X45.47  
 -- Cobb, Sarah                5 BLOSSOMWOOD                     X58.00  
 -- Gilliam, Riley             5 BLOSSOMWOOD                     X58.80  
 -- Heritage, Greer            5 BLOSSOMWOOD                     X59.06  
 -- Heritage, Preston          5 BLOSSOMWOOD                   X1:04.12  
 -- McCrary, Eliza             5 BLOSSOMWOOD                   X1:09.00  
 -- Henrich, Nancy Kate        5 BLOSSOMWOOD                   X1:12.00  
 -- Hicks, Krycanne            5 GREN                          X1:14.48  
 -- McManus, Molly             5 GREN                          X1:48.47  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 6 GREN                             21.40  
  2 Danner, Peyton             6 GREN                             24.31  
  3 Whitmire, Todd             6 GREN                             28.43  
  4 Langford, Clements         6 BLOSSOMWOOD                     J28.58  
  5 Samples, Luke              6 BLOSSOMWOOD                     J28.56  
  6 Egeland, Peyton            6 BLOSSOMWOOD                      33.00  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Grigsby, Mitchell          6 GREN                            X32.93  
 -- Johnson, Bradford          5 GREN                            X34.94  
 -- Collins, Owen              6 BLOSSOMWOOD                     X36.00  
 -- Dodgen, Drew               5 BLOSSOMWOOD                     X36.15  
 -- Manley, Matt               6 GREN                            X36.41  
 -- Roby, Billy                6 BLOSSOMWOOD                     X37.76  
 -- Tumminello, Vince          6 BLOSSOMWOOD                     X41.72  
 -- Lunsford, Luke             6 BLOSSOMWOOD                     X42.33  
 -- Skutta, Jake M             6 GREN                            X42.37  
 -- Bailey, Bobby              5 GREN                            X43.10  
 -- McManus, Wright            5 GREN                            X43.41  
 -- Duncan, Graham             5 BLOSSOMWOOD                     X46.19  
 -- Freeman, Justin            5 GREN                            X47.81  
 -- Aylward, Richard           5 GREN                            X49.63  
 -- Ward, Gates                5 BLOSSOMWOOD                     X53.00  
 -- Sanders, Jack              6 BLOSSOMWOOD                     X59.59  
 -- Whitmire, Daniel           5 GREN                          X1:02.97  
 -- Strickland, Park           4 GREN                          X1:48.34  
 -- Lunsford, Judd             4 BLOSSOMWOOD                   X1:57.00  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Maddie               8 GREN                             17.54  
  2 Krichev, Julia             7 BLOSSOMWOOD                      19.33  
  3 Adams, Anna                8 BLOSSOMWOOD                      20.03  
  4 Grigsby, Ella Grace G      8 GREN                             20.10  
  5 Brinkley, Ella F           8 GREN                             20.84  
  6 Roby, Willa                8 BLOSSOMWOOD                      21.59  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Stone, Kate                8 GREN                            X24.88  
 -- Alison, Mary Ellis         8 BLOSSOMWOOD                     X25.26  
 -- Wilson, Meg                8 GREN                            X25.37  
 -- Suttles, Jane Katherine    8 BLOSSOMWOOD                     X26.37  
 -- Keith, Anna C              7 GREN                            X26.56  
 -- Aylward, Mary C            8 GREN                            X27.41  
 -- Collins, Ella              7 BLOSSOMWOOD                     X27.84  
 -- Alison, Madelyn            8 BLOSSOMWOOD                     X27.88  
 -- Anglin, Sadie              7 BLOSSOMWOOD                     X28.19  
 -- Moore, Vivian              8 BLOSSOMWOOD                     X29.06  
 -- Ayers, Anna K              7 GREN                            X34.19  
 -- Aboudonia, Nannette        8 BLOSSOMWOOD                     X39.25  
 -- McManus, Clara Grace G     7 GREN                            X44.78  
 -- League, Betty              7 BLOSSOMWOOD                     X56.31  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brambach, Will             8 BLOSSOMWOOD                      18.41  
  2 Tolen, John William        7 BLOSSOMWOOD                      18.75  
  3 Whitmire, John Bradley B   8 GREN                             20.50  
  4 Danner, Jackson            8 GREN                             20.84  
  5 Coomer, David              8 GREN                             24.57  
  6 Egeland, Liam              8 BLOSSOMWOOD                      25.22  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Adams, John                8 BLOSSOMWOOD                     X22.81  
 -- Banks, Colton              7 GREN                            X22.90  
 -- Frazier, Gavin             8 BLOSSOMWOOD                     X23.15  
 -- McCrary, Gamble            7 BLOSSOMWOOD                     X28.59  
 -- Lewis, Sullivan            7 GREN                            X30.00  
 -- Craig, Bridges             7 BLOSSOMWOOD                     X32.59  
 -- Kennamer, Griffin          7 GREN                            X32.81  
 -- Hyatt, Mike                7 BLOSSOMWOOD                     X33.29  
 -- Jacques, Parker            7 GREN                            X33.53  
 -- Atkins, Cade               8 GREN                            X33.87  
 -- Penfield, Thomas Henry     7 BLOSSOMWOOD                     X36.69  
 -- Hudson, Alton              7 BLOSSOMWOOD                     X40.75  
 -- Koken, Brett               7 GREN                            X48.68  
 -- Young, David               7 BLOSSOMWOOD                     X51.64  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie             9 BLOSSOMWOOD                      36.81  
  2 Schloss, Anna              9 BLOSSOMWOOD                      38.16  
  3 Gilbert, Mary             10 BLOSSOMWOOD                      39.22  
  4 Washburn, Renae           10 GREN                             41.22  
  5 Ferguson, Emily            9 GREN                             41.66  
  6 Jakab, Ella                9 GREN                             44.53  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Damson, Ali                9 BLOSSOMWOOD                     X46.37  
 -- Banks, Macie               9 GREN                            X46.37  
 -- Cagle, Savannah           10 BLOSSOMWOOD                     X50.10  
 -- Seymour, Taylor            9 BLOSSOMWOOD                     X50.43  
 -- Hutchens, Sara            10 BLOSSOMWOOD                     X52.26  
 -- Aboudonia, Gertrude       10 BLOSSOMWOOD                     X54.63  
 -- Fritz, Becca               9 GREN                            X57.25  
 -- Kamelchuck, Riley         10 GREN                          X1:01.50  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swing, Joe                10 BLOSSOMWOOD                      33.23  
  2 League, Parker            10 GREN                             34.00  
  3 Kennamer, Carson          10 GREN                             35.22  
  4 Parker, Batts             10 BLOSSOMWOOD                      38.93  
  5 Claybourne, Christopher   10 GREN                             38.97  
  6 Thurman, Reed              9 BLOSSOMWOOD                      42.60  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Smith, Duncan              9 GREN                            X40.63  
 -- Cummings, Andrew          10 BLOSSOMWOOD                     X43.84  
 -- Alison, Luke              10 BLOSSOMWOOD                     X43.97  
 -- Hall, Griffin             10 BLOSSOMWOOD                     X44.15  
 -- Batson, Cole               9 BLOSSOMWOOD                     X45.78  
 -- Ceci, Jonathan            10 GREN                            X45.97  
 -- Steber, Ben                9 GREN                            X54.90  
 -- Holland, Brandon           9 GREN                            X55.34  
 -- Douglas, Jake              9 GREN                            X56.63  
 -- Smith, Preston             9 BLOSSOMWOOD                     X57.19  
 -- Ceci, Nick                10 GREN                            X58.69  
 -- Pope, Aidan                9 BLOSSOMWOOD                     X59.83  
 -- Ceci, Daniel              10 GREN                          X1:01.00  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    12 BLOSSOMWOOD                      26.54  
  2 Nallamala, Kavi           12 BLOSSOMWOOD                      31.84  
  3 Rogers, Walton            12 GREN                             32.34  
  4 Tauss, Charlotte          12 GREN                             37.06  
  5 Conners, Olivia           12 GREN                             39.47  
  6 Speer, Sarah Kate         11 BLOSSOMWOOD                      40.78  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Byers, Sophie             11 GREN                            X37.59  
 -- Bohannon, Caroline        11 GREN                            X38.87  
 -- McNeely, Emma             11 GREN                            X40.37  
 -- Mitchell, Evie            11 GREN                            X42.69  
 -- Blevins, Grace            11 GREN                            X42.72  
 -- Saft, Virginia            11 GREN                            X47.87  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Will              12 GREN                             29.40  
  2 Cox, Davis                12 GREN                             31.75  
  2 Slobe, Lucas              11 GREN                             31.75  
  4 Kretzschmar, Will         12 BLOSSOMWOOD                      32.60  
  5 Thurman, Blake            12 BLOSSOMWOOD                      33.81  
  6 Darden, Will              11 BLOSSOMWOOD                      35.32  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Jones, Alex               11 GREN                            X37.38  
 -- Kaylor, John Michael      12 BLOSSOMWOOD                     X37.83  
 -- Harbarger, Sam            11 BLOSSOMWOOD                     X38.18  
 -- Burkett, Graham           12 BLOSSOMWOOD                     X39.22  
 -- Smith, Connor             12 BLOSSOMWOOD                     X39.31  
 -- Suttles, Bennett          11 BLOSSOMWOOD                     X39.40  
 -- Butler, Warren            11 BLOSSOMWOOD                     X39.72  
 -- Roby, Jackson             11 BLOSSOMWOOD                     X48.22  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clayton, Hannah Page      13 BLOSSOMWOOD                      28.89  
  2 Jakab, Bailey             13 GREN                             29.41  
  3 Byers, Hannah             14 GREN                             30.00  
  4 Spearman, Carolanne       14 BLOSSOMWOOD                      32.38  
  5 Swing, Sally              13 BLOSSOMWOOD                      32.68  
  6 Huber, Laura              13 GREN                             34.53  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutphin, Jared            14 GREN                             24.81  
  2 Conners, Braxton          14 GREN                             24.87  
  3 Reynolds, Eli             14 GREN                             27.16  
  4 Smith, Tyler              14 BLOSSOMWOOD                      32.13  
  5 Medawar, Nicholas         13 BLOSSOMWOOD                      32.75  
  6 Batson, Luke              14 BLOSSOMWOOD                      35.53  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bohannon, Ryan            14 GREN                            X29.40  
 -- Powell, John Collin C     14 GREN                            X29.60  
 -- Brown, Martin             13 GREN                            X36.36  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Sarah Gwin         15 BLOSSOMWOOD                      27.03  
  2 Toth, Katie               16 GREN                             27.34  
  3 Parsons, Devon            16 BLOSSOMWOOD                      28.56  
  4 Katta, Meghna             15 GREN                             29.15  
  5 Easterling, Caroline      15 GREN                             30.56  
  6 Browers, Veronica         15 BLOSSOMWOOD                      33.19  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Karter             16 BLOSSOMWOOD                      23.63  
  2 Bohannon, Evan            16 GREN                             24.72  
  3 Brown, Matthew            16 GREN                             25.43  
  4 Larsen, Taylor            16 GREN                             26.38  
  5 McDonald, Carter          15 BLOSSOMWOOD                      26.40  
  6 Roberts, Christopher      15 BLOSSOMWOOD                      27.03  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Madelynn            8 GREN                             23.97  
  2 Grigsby, Ella Grace G      8 GREN                             26.72  
  3 Johnson, Madeline          8 BLOSSOMWOOD                      26.91  
  4 Adams, Anna                8 BLOSSOMWOOD                      29.38  
  5 Brinkley, Ella F           8 GREN                             31.97  
  6 Henshaw, Caroline          8 BLOSSOMWOOD                      32.84  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brambach, Will             8 BLOSSOMWOOD                      25.70  
  2 Danner, Jackson            8 GREN                             29.06  
  3 Ziegler, William           7 GREN                             29.19  
  4 Whitmire, John Bradley B   8 GREN                             30.41  
  5 Egeland, Liam              8 BLOSSOMWOOD                      35.18  
  6 Hirschler, Jackson         8 BLOSSOMWOOD                      35.20  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schloss, Anna              9 BLOSSOMWOOD                      49.29  
  2 Janssen, Kelli            10 BLOSSOMWOOD                      50.03  
  3 Garrison, Sarah           10 GREN                             51.25  
  4 Cimino, Maddie             9 BLOSSOMWOOD                      52.85  
  5 Washburn, Renae           10 GREN                             55.62  
  6 Ferguson, Rebecca          9 GREN                             56.46  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 League, Parker            10 GREN                             47.32  
  2 League, Willsey           10 BLOSSOMWOOD                      52.98  
  3 Grace, William            10 GREN                             55.50  
  4 Parker, Batts             10 BLOSSOMWOOD                      57.97  
  5 Rogers, Jackson            9 GREN                           1:02.10  
  6 Paparella, Preston         9 BLOSSOMWOOD                    1:08.78  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garrison, Lillian         11 GREN                             43.15  
  2 Nallamala, Kavi           12 BLOSSOMWOOD                      44.58  
  3 Sieja, Andie              11 GREN                             46.06  
  4 Loftin, Crosby            11 BLOSSOMWOOD                      46.97  
  5 Brown, Saylor             11 GREN                             56.38  
  6 Speer, Sarah Kate         11 BLOSSOMWOOD                      59.62  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Will              12 GREN                             41.44  
  2 Cox, Davis                12 GREN                             42.00  
  3 Darden, Will              11 BLOSSOMWOOD                      44.03  
  4 Mantooth, Matthew         11 BLOSSOMWOOD                      46.03  
  5 Scoggins, Colton          11 GREN                             48.22  
  6 Calvert, Ethan            11 BLOSSOMWOOD                      50.07  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byers, Hannah             14 GREN                             39.78  
  2 Janssen, Alexa            13 BLOSSOMWOOD                      42.30  
  3 League, Avery             13 GREN                             43.41  
  4 Johnson, Macey            13 BLOSSOMWOOD                      46.34  
  5 Huber, Laura              13 GREN                             47.12  
  6 Seymour, Kaitlyn          13 BLOSSOMWOOD                      53.00  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conners, Braxton          14 GREN                             31.03  
  2 Sutphin, Jared            14 GREN                             34.32  
  3 Kimrey, Andrew            14 GREN                             35.15  
  4 Harbarger, Jackson        14 BLOSSOMWOOD                      40.83  
  5 Batson, Andrew            13 BLOSSOMWOOD                      41.53  
  6 Medawar, Nicholas         13 BLOSSOMWOOD                      43.96  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Toth, Katie               16 GREN                             34.97  
  2 Landwehr, Parker          15 GREN                             37.97  
  3 Neighbors, Anna           15 GREN                             39.59  
  4 Sherman, Brooke           15 BLOSSOMWOOD                      40.49  
  5 Janssen, Kaitlyn          16 BLOSSOMWOOD                      42.63  
  6 Browers, Veronica         15 BLOSSOMWOOD                      43.16  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Matthew            16 GREN                             33.85  
  2 Roberts, Christopher      15 BLOSSOMWOOD                      34.36  
  3 Larsen, Taylor            16 GREN                             35.34  
  4 Cimino, Addison           16 BLOSSOMWOOD                      38.34  
  5 Karigan, Stephen          16 GREN                             40.40  
  6 Kaylor, Daniel            15 BLOSSOMWOOD                      41.50  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:20.00  
     1) Roby, Willa W8                  2) Tolen, John William M7         
     3) Krichev, Julia W7               4) Brambach, Will M8              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:21.66  
     1) Whitmire, John Bradley B M8     2) Grigsby, Ella Grace G W8       
     3) Byrd, Maddie W8                 4) Danner, Jackson M8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X1:53.00  
     1) Aboudonia, Nannette W8          2) Hirschler, Jackson M8          
     3) Adams, Anna W8                  4) McCrary, Gamble M7             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X1:54.03  
     1) Kennamer, Griffin M7            2) Wilson, Meg W8                 
     3) Keith, Anna C W7                4) Banks, Colton M7               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:06.27  
     1) Atkins, Cade M8                 2) Ayers, Anna K W7               
     3) Stone, Kate W8                  4) Ziegler, William M7            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                                 X2:18.30  
     1) Penfield, Thomas Henry M7       2) Moore, Vivian W8               
     3) Hudson, Alton M7                4) Suttles, Jane Katherine W8     
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:31.24  
     1) Schloss, Anna W9                2) Thurman, Reed M9               
     3) Cimino, Maddie W9               4) Swing, Joe M10                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:36.40  
     1) Washburn, Renae W10             2) Kennamer, Carson M10           
     3) Jakab, Ella W9                  4) League, Parker M10             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X2:56.44  
     1) Gilbert, Elizabeth W9           2) Cagle, Savannah W10            
     3) League, Willsey M10             4) Parker, Batts M10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:24.35  
     1) Smith, Duncan M9                2) Fritz, Becca W9                
     3) Banks, Macie W9                 4) Steber, Ben M9                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X3:30.22  
     1) Douglas, Jake M9                2) Hendrick, Chloe W9             
     3) Kamelchuck, Riley W10           4) Holland, Brandon M9            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                                 X3:56.21  
     1) Pope, Aidan M9                  2) Seymour, Taylor W9             
     3) Batson, Cole M9                 4) Hutchens, Sara W10             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:05.00  
     1) Thurman, Blake M12              2) Nallamala, Kavi W12            
     3) Kretzschmar, Will M12           4) Cimino, Sarah Margaret W12     
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:10.15  
     1) Slobe, Lucas M11                2) Conners, Olivia W12            
     3) Rogers, Walton W12              4) Cooper, Will M12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X2:36.13  
     1) Scoggins, Colton M11            2) Byers, Sophie W11              
     3) McNeely, Emma W11               4) Martinson, Coleman M12         
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:37.44  
     1) Foy, Matthew M12                2) Broyles, Joanna W12            
     3) Mitchell, Evie W11              4) Jones, Alex M11                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X2:49.59  
     1) Blankenship, Hannah W11         2) Burkett, Graham M12            
     3) Butler, Warren M11              4) Speer, Sarah Kate W11          
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:52.03  
     1) Sutphin, Jared M14              2) Jakab, Bailey W13              
     3) Byers, Hannah W14               4) Conners, Braxton M14           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:09.00  
     1) Batson, Luke M14                2) Spearman, Carolanne W14        
     3) Batson, Andrew M13              4) Clayton, Hannah Page W13       
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:16.37  
     1) Powell, John Collin C M14       2) Jones, Katie W13               
     3) Huber, Laura W13                4) Brown, Martin M13              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X2:23.00  
     1) Smith, Tyler M14                2) Seymour, Kaitlyn W13           
     3) Kaylor, Alex M13                4) Johnson, Macey W13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:46.00  
     1) Moore, Sarah Gwin W15           2) Parsons, Devon W16             
     3) McDonald, Carter M15            4) Smith, Karter M16              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:53.50  
     1) Bohannon, Evan M16              2) Katta, Meghna W15              
     3) Toth, Katie W16                 4) Brown, Matthew M16             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:04.47  
     1) Karigan, Stephen M16            2) Neighbors, Anna W15            
     3) Katta, Priya W16                4) Scoggins, Brantley M16         
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Maddie               8 GREN                             20.94  
  2 Lewis, Claire              7 GREN                             26.81  
  3 Brinkley, Ella F           8 GREN                             27.10  
  4 Johnson, Madeline          8 BLOSSOMWOOD                      30.63  
  5 Parker, Merrill            7 BLOSSOMWOOD                      31.55  
  6 Banish, Katie              8 BLOSSOMWOOD                      34.45  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 6 GREN                             24.81  
  2 Whitmire, John Bradley B   8 GREN                             27.25  
  3 Tolen, John William        7 BLOSSOMWOOD                      28.63  
  4 Coomer, David              8 GREN                             29.54  
  5 Egeland, Liam              8 BLOSSOMWOOD                      34.80  
  6 Harbarger, David           8 BLOSSOMWOOD                      47.19  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie             9 BLOSSOMWOOD                      42.09  
  2 Johnson, Jackie            9 BLOSSOMWOOD                      46.75  
  3 Garrison, Sarah           10 GREN                             50.75  
  4 Gilbert, Mary             10 BLOSSOMWOOD                      50.84  
  5 Ferguson, Emily            9 GREN                             52.40  
  6 Washburn, Renae           10 GREN                             52.81  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swing, Joe                10 BLOSSOMWOOD                      36.98  
  2 Landwehr, Connors         10 GREN                             44.28  
  3 Claybourne, Christopher   10 GREN                             48.47  
  4 Rogers, Jackson            9 GREN                             50.84  
  5 Thurman, Reed              9 BLOSSOMWOOD                      56.60  
  6 Blankenship, Nate          9 BLOSSOMWOOD                    1:05.29  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    12 BLOSSOMWOOD                      30.23  
  2 Rogers, Walton            12 GREN                             39.25  
  3 Tauss, Charlotte          12 GREN                             45.81  
  4 Blankenship, Hannah       11 BLOSSOMWOOD                     J57.66  
  5 Speer, Sarah Kate         11 BLOSSOMWOOD                     J53.53  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kretzschmar, Will         12 BLOSSOMWOOD                      35.96  
  2 Cooper, Will              12 GREN                             38.00  
  3 Slobe, Lucas              11 GREN                             38.81  
  4 Thurman, Blake            12 BLOSSOMWOOD                      40.20  
  5 Calvert, Ethan            11 BLOSSOMWOOD                      45.78  
  6 Martinson, Coleman        12 GREN                             51.06  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clayton, Hannah Page      13 BLOSSOMWOOD                      33.99  
  2 Jakab, Bailey             13 GREN                             34.15  
  3 Swing, Sally              13 BLOSSOMWOOD                      39.74  
  4 Jones, Katie              13 GREN                             44.00  
  5 Seymour, Kaitlyn          13 BLOSSOMWOOD                      44.75  
  6 League, Avery             13 GREN                             48.73  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Eli             14 GREN                             31.16  
  2 Conners, Braxton          14 GREN                             32.37  
  3 McNeely, Paul             13 GREN                             35.59  
  4 Batson, Luke              14 BLOSSOMWOOD                      45.95  
  5 Kaylor, Alex              13 BLOSSOMWOOD                      52.90  
  6 Smith, Tyler              14 BLOSSOMWOOD                      55.75  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Sarah Gwin         15 BLOSSOMWOOD                      30.17  
  2 Katta, Meghna             15 GREN                             34.72  
  3 Neighbors, Anna           15 GREN                             37.94  
  4 Katta, Priya              16 GREN                             44.03  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Karter             16 BLOSSOMWOOD                      29.06  
  2 Bohannon, Evan            16 GREN                            J29.25  
  3 McDonald, Carter          15 BLOSSOMWOOD                     J29.22  
  4 Brown, Matthew            16 GREN                             33.04  
  5 Karigan, Stephen          16 GREN                             34.01  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Maddie               8 GREN                             20.85  
  2 Adams, Anna                8 BLOSSOMWOOD                      23.31  
  3 Krichev, Julia             7 BLOSSOMWOOD                     J24.63  
  4 Henshaw, Caroline          8 BLOSSOMWOOD                     J23.99  
  5 Lewis, Madelynn            8 GREN                             26.97  
  6 Grigsby, Ella Grace G      8 GREN                             29.00  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brambach, Will             8 BLOSSOMWOOD                      22.74  
  2 Coomer, David              8 GREN                            J28.57  
  3 Byrd, Will                 6 GREN                            J28.72  
  4 Ziegler, William           7 GREN                            J26.62  
  5 Harbarger, David           8 BLOSSOMWOOD                     J29.75  
  6 Tolen, John William        7 BLOSSOMWOOD                     J29.72  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Jackie            9 BLOSSOMWOOD                      48.59  
  2 Ferguson, Rebecca          9 GREN                             51.34  
  3 Ferguson, Emily            9 GREN                             51.90  
  4 Schloss, Anna              9 BLOSSOMWOOD                      52.53  
  5 Gilbert, Elizabeth         9 BLOSSOMWOOD                      53.63  
  6 Jakab, Ella                9 GREN                             59.09  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swing, Joe                10 BLOSSOMWOOD                      38.89  
  2 Landwehr, Connors         10 GREN                             43.16  
  3 League, Parker            10 GREN                             49.85  
  4 Thurman, Reed              9 BLOSSOMWOOD                      53.27  
  5 Rogers, Jackson            9 GREN                             54.28  
  6 Cagle, Stephen             9 BLOSSOMWOOD                      58.22  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    12 BLOSSOMWOOD                      28.49  
  2 Nallamala, Kavi           12 BLOSSOMWOOD                      38.34  
  3 Rogers, Walton            12 GREN                             40.91  
  4 Tauss, Charlotte          12 GREN                             45.91  
  5 Broyles, Joanna           12 GREN                             46.68  
  6 Loftin, Crosby            11 BLOSSOMWOOD                      52.69  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Slobe, Lucas              11 GREN                             35.87  
  2 Kretzschmar, Will         12 BLOSSOMWOOD                      38.69  
  3 Mantooth, Matthew         11 BLOSSOMWOOD                      40.09  
  4 Thurman, Blake            12 BLOSSOMWOOD                      40.18  
  5 Powell, Joel              11 GREN                             41.10  
  6 Coomer, Christopher       12 GREN                             42.38  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakab, Bailey             13 GREN                             32.06  
  2 Byers, Hannah             14 GREN                             34.59  
  3 Jones, Katie              13 GREN                             36.47  
  4 Clayton, Hannah Page      13 BLOSSOMWOOD                      36.56  
  5 VanDyke, Anne Hayden      13 BLOSSOMWOOD                      37.01  
  6 Swing, Sally              13 BLOSSOMWOOD                      37.62  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutphin, Jared            14 GREN                             29.31  
  2 Reynolds, Eli             14 GREN                             31.25  
  3 Kimrey, Andrew            14 GREN                             31.28  
  4 Medawar, Nicholas         13 BLOSSOMWOOD                      36.34  
  5 Harbarger, Jackson        14 BLOSSOMWOOD                      39.97  
  6 Batson, Andrew            13 BLOSSOMWOOD                      40.90  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Toth, Katie               16 GREN                             29.82  
  2 Parsons, Devon            16 BLOSSOMWOOD                      31.23  
  3 Moore, Sarah Gwin         15 BLOSSOMWOOD                      32.57  
  4 Katta, Meghna             15 GREN                             32.66  
  5 Easterling, Caroline      15 GREN                             33.82  
  6 Browers, Veronica         15 BLOSSOMWOOD                      39.90  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Karter             16 BLOSSOMWOOD                      25.55  
  2 Bohannon, Evan            16 GREN                             28.94  
  3 McDonald, Carter          15 BLOSSOMWOOD                     J28.94  
  4 Roberts, Christopher      15 BLOSSOMWOOD                      29.73  
  5 Larsen, Taylor            16 GREN                             30.25  
  6 Karigan, Stephen          16 GREN                             37.72  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:25.00  
     1) Krichev, Julia 7                2) Paparella, Meg 6               
     3) Adams, Anna 8                   4) Roby, Willa 8                  
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:31.22  
     1) Grigsby, Ella Grace G 8         2) Lewis, Madelynn 8              
     3) Brinkley, Ella F 8              4) Byrd, Maddie 8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X1:39.43  
     1) Alison, Madelyn 8               2) Alison, Mary Ellis 8           
     3) Parker, Merrill 7               4) Henshaw, Caroline 8            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                                 X2:01.10  
     1) Anglin, Sadie 7                 2) Banish, Katie 8                
     3) Johnson, Madeline 8             4) Moore, Vivian 8                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:08.66  
     1) Ayers, Anna K 7                 2) Aylward, Mary C 8              
     3) Keith, Anna C 7                 4) Lewis, Claire 7                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:27.00  
     1) Hirschler, Jackson 8            2) Tolen, John William 7          
     3) Frazier, Gavin 8                4) Brambach, Will 8               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:28.44  
     1) Danner, Jackson 8               2) Coomer, David 8                
     3) Whitmire, John Bradley B 8      4) Byrd, Will 6                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X1:46.87  
     1) Harbarger, David 8              2) Egeland, Liam 8                
     3) Adams, John 8                   4) Egeland, Peyton 6              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:04.16  
     1) Banks, Colton 7                 2) Atkins, Cade 8                 
     3) Kennamer, Griffin 7             4) Ziegler, William 7             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                                 X2:30.44  
     1) Hudson, Alton 7                 2) Penfield, Thomas Henry 7       
     3) Hyatt, Mike 7                   4) McCrary, Gamble 7              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:44.00  
     1) Gilbert, Mary 10                2) Schloss, Anna 9                
     3) Johnson, Jackie 9               4) Cimino, Maddie 9               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:54.62  
     1) Ferguson, Emily 9               2) Jakab, Ella 9                  
     3) Washburn, Renae 10              4) Garrison, Sarah 10             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X3:08.73  
     1) Janssen, Kelli 10               2) Gilbert, Elizabeth 9           
     3) Hutchens, Sara 10               4) Cagle, Savannah 10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:42.00  
     1) Ferguson, Rebecca 9             2) Banks, Macie 9                 
     3) Kamelchuck, Riley 10            4) Fritz, Becca 9                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:30.12  
     1) Kennamer, Carson 10             2) Claybourne, Christopher 10     
     3) Landwehr, Connors 10            4) League, Parker 10              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:50.00  
     1) Swing, Joe 10                   2) Cagle, Stephen 9               
     3) Parker, Batts 10                4) Thurman, Reed 9                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:57.63  
     1) Grace, William 10               2) Rogers, Jackson 9              
     3) Smith, Duncan 9                 4) Ceci, Jonathan 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X3:23.13  
     1) Blankenship, Nate 9             2) Cummings, Andrew 10            
     3) League, Willsey 10              4) Batson, Cole 9                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X3:59.35  
     1) Ceci, Daniel 10                 2) Ceci, Nick 10                  
     3) Steber, Ben 9                   4) Douglas, Jake 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:21.00  
     1) Speer, Sarah Kate 11            2) Loftin, Crosby 11              
     3) Nallamala, Kavi 12              4) Cimino, Sarah Margaret 12      
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:28.69  
     1) Rogers, Walton 12               2) Sieja, Andie 11                
     3) Tauss, Charlotte 12             4) Conners, Olivia 12             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:00.25  
     1) Blevins, Grace 11               2) Bohannon, Caroline 11          
     3) Brown, Saylor 11                4) McNeely, Emma 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:06.72  
     1) Slobe, Lucas 11                 2) Cox, Davis 12                  
     3) Powell, Joel 11                 4) Cooper, Will 12                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:19.00  
     1) Darden, Will 11                 2) Calvert, Ethan 11              
     3) Thurman, Blake 12               4) Kretzschmar, Will 12           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                                 X2:39.87  
     1) Kaylor, John Michael 12         2) Mantooth, Matthew 11           
     3) Roby, Jackson 11                4) Suttles, Bennett 11            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                                 X2:41.50  
     1) Butler, Warren 11               2) Burkett, Graham 12             
     3) Smith, Connor 12                4) Harbarger, Sam 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:09.59  
     1) Jakab, Bailey 13                2) Jones, Katie 13                
     3) League, Avery 13                4) Byers, Hannah 14               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:12.00  
     1) Spearman, Carolanne 14          2) Swing, Sally 13                
     3) Janssen, Alexa 13               4) Clayton, Hannah Page 13        
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:45.69  
     1) Conners, Braxton 14             2) Reynolds, Eli 14               
     3) McNeely, Paul 13                4) Sutphin, Jared 14              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  2:46.00  
     1) Batson, Luke 14                 2) Harbarger, Jackson 14          
     3) Medawar, Nicholas 13            4) Batson, Andrew 13              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:06.12  
     1) Kimrey, Andrew 14               2) Powell, John Collin C 14       
     3) Brown, Martin 13                4) Bohannon, Ryan 14              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:47.00  
     1) Katta, Meghna 15                2) Easterling, Caroline 15        
     3) Landwehr, Parker 15             4) Toth, Katie 16                 
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:59.01  
     1) Moore, Sarah Gwin 15            2) Parsons, Devon 16              
     3) Janssen, Kaitlyn 16             4) Sherman, Brooke 15             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:42.28  
     1) Bohannon, Evan 16               2) Larsen, Taylor 16              
     3) Scoggins, Brantley 16           4) Brown, Matthew 16              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                                  1:43.62  
     1) Smith, Karter 16                2) Cimino, Addison 16             
     3) McDonald, Carter 15             4) Roberts, Christopher 15        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Greenwyche Gators                   309   2. Blossomwood Swim Team               244

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org