Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet                 HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                     2011 CAML vs BYRD-Meters - 6/22/2011                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            1:43.37  
     1) Hinely, Mary 7                  2) Lindow, Tess 8                 
     3) Blasingame, Claire 8            4) Bagwell, Disney 8              
 -- CAMELOT  'A'                                                     DQ  
     1) Lemke, AnnaBeth E 7             2) Stinson, Catherine A 8         
     3) Dean, Jill A 8                  4) Askew, Amber 8                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:21.42  
     1) Wiggs, Andrew G 8               2) Swann, Eli 8                   
     3) Kalber, Kole A 6                4) Lewis, Jes 7                   
  2 BYRD SPRING  'A'                                            2:29.71  
     1) Roden, Caleb 8                  2) Suermann, Trevor 8             
     3) Lowe, Joshua 8                  4) Lindow, Gabe 6                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- BYRD SPRING  'A'                                                 DQ  
     1) Weir, Abby 9                    2) Wilke, Kara 10                 
     3) Northcutt, Ali 10               4) Przybysz, Catlyn 10            
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                4:13.00  
     1) Thorington, Jake M 9            2) Nielsen, Garrett B 10          
     3) VanAllen, Hudson J 9            4) Cote, Pavel J 9                
  2 BYRD SPRING  'A'                                            4:35.54  
     1) Wilke, Zachary 9                2) Porter, Cody 9                 
     3) Williams, Cooper 10             4) Gubarev, Victor 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:38.62  
     1) Vasquez, Emily 11               2) Blasingame, Renae 11           
     3) Northcutt, Mary 12              4) Evans, Brittany 11             
  2 CAMELOT  'A'                                                2:50.23  
     1) Thorington, Taylor L 12         2) Woody, Mae E 12                
     3) Badar, Victoria E 12            4) Swann, Caroline E 11           
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:46.98  
     1) Vasquez, Sam 12                 2) Blasingame, Ian 12             
     3) Lindow, Jackson 12              4) Weir, Andrew 11                
  2 CAMELOT  'A'                                                3:37.37  
     1) Link, Ethan M 11                2) Hughes, James 11               
     3) Wheeless, Collin M 11           4) Boykin, Michael M 12           
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:41.52  
     1) Lindow, Cassidy 14              2) McDonald, Haley 14             
     3) Keylor, Sierra 13               4) Luttrell, Holly 14             
  2 CAMELOT  'A'                                                2:46.16  
     1) Woody, Madeline M 13            2) Lewis, Erica 14                
     3) VanAllen, Hannah J 13           4) Wiggs, Rebecca M 13            
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:44.34  
     1) Meagher, Kaegan J 13            2) Gehrdes, Mark 13               
     3) Gehrdes, Jack 13                4) Neese, Kyle T 13               
  2 BYRD SPRING  'A'                                            2:50.43  
     1) Williams, Carter 14             2) Hinely, Joe 13                 
     3) Manush, Ben 13                  4) Northcutt, Thomas 14           
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:39.83  
     1) Lindow, Michaila 16             2) Hinely, Megan 15               
     3) Keller, Sydney 16               4) Luttrell, Anna 17              
  2 CAMELOT  'A'                                                2:41.59  
     1) Mills, Grace E 15               2) Woody, Marley 17               
     3) Stone, Jordan L 16              4) Wilson, Cady 17                
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:21.19  
     1) Searcy, Philip 17               2) Hollihan, Brad R 17            
     3) Zimmerman, Fritz R 16           4) Mills, Sean C 17               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reeves, Kate               6 CAM                              26.13  
  2 Henriksen, Emma            6 BYRD SPRING                      26.45  
  3 Lowe, Claudia              5 BYRD SPRING                      43.16  
  4 Swann, Emma Grace          6 CAM                              46.97  
  5 Henriksen, Ava             5 BYRD SPRING                      51.03  
  6 Swann, Sarah               5 CAM                            1:12.79  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Jones, Kara                4 BYRD SPRING                     X59.93  
 -- Brummett, Faith            5 BYRD SPRING                   X1:59.71  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalber, Kole A             6 CAM                              27.49  
  2 Lindow, Gabe               6 BYRD SPRING                      35.91  
  3 Davis, Jackson             6 BYRD SPRING                      35.96  
  4 Lawson, Cole               6 BYRD SPRING                      46.63  
 -- Fulton, Tyler              6 BYRD SPRING                     X53.13  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire         8 BYRD SPRING                      16.63  
  2 Dean, Jill A               8 CAM                              19.94  
  3 Askew, Amber               8 CAM                              21.60  
  4 Lindow, Tess               8 BYRD SPRING                      21.94  
  5 Hinely, Mary               7 BYRD SPRING                      24.23  
  6 Stinson, Catherine A       8 CAM                              29.05  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Jones, Sadie K             7 CAM                             X40.46  
 -- Lecompte, Savannah         7 BYRD SPRING                     X51.19  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Joshua               8 BYRD SPRING                      22.36  
  2 Lewis, Jes                 7 CAM                              27.80  
  3 Swann, Eli                 8 CAM                              31.08  
  4 Roden, Caleb               8 BYRD SPRING                      32.93  
  5 Suermann, Trevor           8 BYRD SPRING                      37.40  
  6 Wiggs, Andrew G            8 CAM                              42.83  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor L           10 CAM                              39.13  
  2 Northcutt, Ali            10 BYRD SPRING                      43.06  
  3 Weir, Abby                 9 BYRD SPRING                      46.00  
  4 Przybysz, Catlyn          10 BYRD SPRING                      49.25  
  5 Jones, Morgan E            9 CAM                              52.02  
  6 Reeves, Abby E            10 CAM                              57.08  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wilke, Kate               10 BYRD SPRING                     X54.45  
 -- Childers, Daisy            9 BYRD SPRING                     X57.03  
 -- Love, Cameron              9 BYRD SPRING                     X57.52  
 -- Kelton, Laurel             9 BYRD SPRING                     X59.37  
 -- Lowe, Claire              10 BYRD SPRING                   X1:08.75  
 -- Matson, Emily             10 BYRD SPRING                   X1:10.65  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thorington, Jake M         9 CAM                              45.34  
  2 Williams, Cooper          10 BYRD SPRING                      49.50  
  3 VanAllen, Hudson J         9 CAM                              51.93  
  4 Cote, Pavel J              9 CAM                              56.23  
  5 Gubarev, Victor            9 BYRD SPRING                      58.49  
  6 Wilke, Zachary             9 BYRD SPRING                      58.57  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Sherman, Casey A           9 CAM                             X52.56  
 -- Jones, Adam                9 BYRD SPRING                   X1:23.06  
 -- Brummett, Austin           9 BYRD SPRING                   X1:28.86  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily            11 BYRD SPRING                      33.97  
  2 Thorington, Taylor L      12 CAM                              34.49  
  3 Evans, Brittany           11 BYRD SPRING                      34.97  
  4 McDonald, Sydney          12 BYRD SPRING                      36.47  
  5 Woody, Mae E              12 CAM                              37.95  
  6 Swann, Caroline E         11 CAM                              39.33  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Roden, Alexia             11 BYRD SPRING                     X45.59  
 -- Przybysz, Emory           12 BYRD SPRING                     X45.88  
 -- Swann, Katlyn             11 CAM                             X47.35  
 -- Fulton, Giselle           11 BYRD SPRING                   X1:21.75  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam              12 BYRD SPRING                      30.71  
  2 Blasingame, Ian           12 BYRD SPRING                      30.73  
  3 Wheeless, Collin M        11 CAM                              37.38  
  4 Weir, Andrew              11 BYRD SPRING                      43.23  
  5 Boykin, Michael M         12 CAM                              45.29  
  6 Cote, Peter R             11 CAM                              54.01  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Hurley, Scott A           12 CAM                             X42.04  
 -- Davis, Trevor A           12 CAM                             X44.77  
 -- Bohan, Drew               11 CAM                             X55.43  
 -- Suermann, Jacob           12 BYRD SPRING                   X1:19.20  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Madeline M         13 CAM                             J33.28  
  2 Keylor, Sierra            13 BYRD SPRING                     J33.07  
  3 Lewis, Erica              14 CAM                              34.89  
  4 Booth, Elaine             14 BYRD SPRING                      35.81  
  5 Luttrell, Holly           14 BYRD SPRING                      36.09  
  6 VanAllen, Hannah J        13 CAM                              37.84  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Cote, Wanda L             13 CAM                             X44.07  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hinely, Joe               13 BYRD SPRING                      31.15  
  2 Gehrdes, Jack             13 CAM                              32.88  
  3 Neese, Kyle T             13 CAM                              32.93  
  4 Meagher, Kaegan J         13 CAM                              36.16  
 -- Parker, Cole J            14 CAM                             X39.11  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hinely, Megan             15 BYRD SPRING                      30.53  
  2 Woody, Marley             17 CAM                              32.99  
  3 Keller, Sydney            16 BYRD SPRING                      33.25  
  4 Mills, Grace E            15 CAM                              36.99  
  5 Luttrell, Anna            17 BYRD SPRING                      38.27  
  6 Wilson, Cady              17 CAM                              40.49  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Fritz R        16 CAM                              28.29  
  2 Searcy, Philip            17 CAM                              29.20  
  3 Mills, Sean C             17 CAM                              33.27  
  4 Guerrero, Nicolas         16 BYRD SPRING                      34.70  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire         8 BYRD SPRING                      24.32  
  2 Lindow, Tess               8 BYRD SPRING                     J31.43  
  3 Hinely, Mary               7 BYRD SPRING                     J31.27  
  4 Dean, Jill A               8 CAM                              33.52  
  5 Stinson, Catherine A       8 CAM                              53.86  
  6 Lemke, AnnaBeth E          7 CAM                              56.07  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Joshua               8 BYRD SPRING                      27.69  
  2 Swann, Eli                 8 CAM                              37.83  
  3 Suermann, Trevor           8 BYRD SPRING                      39.50  
  4 Kalber, Kole A             6 CAM                              44.85  
  5 Lawson, Jackson            7 BYRD SPRING                      57.50  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor L           10 CAM                              59.57  
  2 Weir, Abby                 9 BYRD SPRING                    1:02.14  
  3 Wilke, Kara               10 BYRD SPRING                    1:03.25  
  4 Rowden, Madison           10 BYRD SPRING                    1:06.66  
  5 Reeves, Abby E            10 CAM                            1:16.83  
  6 Hurley, Katelyn M         10 CAM                            1:19.12  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nielsen, Garrett B        10 CAM                            1:04.63  
  2 Porter, Cody               9 BYRD SPRING                    1:06.86  
  3 Thorington, Jake M         9 CAM                            1:17.53  
  4 Wilke, Zachary             9 BYRD SPRING                    1:23.77  
 -- Williams, Cooper          10 BYRD SPRING                         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Mae E              12 CAM                              45.67  
  2 Blasingame, Renae         11 BYRD SPRING                      47.09  
  3 Thorington, Taylor L      12 CAM                              47.29  
  4 Hinely, Emma              11 BYRD SPRING                      47.95  
  5 McDonald, Sydney          12 BYRD SPRING                      51.64  
  6 Kalber, Kaylee M          11 CAM                              57.59  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian           12 BYRD SPRING                      41.03  
  2 Wheeless, Collin M        11 CAM                              54.24  
  3 Lindow, Jackson           12 BYRD SPRING                      54.59  
  4 Hurley, Scott A           12 CAM                              58.87  
  5 Hughes, James             11 CAM                            1:03.66  
  6 Weir, Andrew              11 BYRD SPRING                    1:05.70  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Haley           14 BYRD SPRING                     J43.79  
  2 Woody, Madeline M         13 CAM                             J43.25  
  3 Lewis, Erica              14 CAM                              45.42  
  4 Lindow, Cassidy           14 BYRD SPRING                      46.99  
  5 Carriger, Catie           14 BYRD SPRING                      50.18  
  6 Swann, Anna K             13 CAM                              57.03  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hinely, Joe               13 BYRD SPRING                      44.06  
  2 Manush, Ben               13 BYRD SPRING                      45.23  
  3 Gehrdes, Jack             13 CAM                              48.40  
  4 Gehrdes, Nicholas         14 CAM                             J55.17  
  5 Parker, Cole J            14 CAM                             J55.06  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Marley             17 CAM                              39.63  
  2 Stone, Jordan L           16 CAM                              46.67  
  3 Keller, Sydney            16 BYRD SPRING                      48.29  
  4 Wilson, Cady              17 CAM                              53.67  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Fritz R        16 CAM                              32.47  
  2 Hollihan, Brad R          17 CAM                              32.82  
  3 Davis, Steven M           15 CAM                              43.75  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            1:32.09  
     1) Lindow, Tess W8                 2) Roden, Caleb M8                
     3) Lowe, Joshua M8                 4) Blasingame, Claire W8          
  2 CAMELOT  'A'                                                1:45.52  
     1) Swann, Eli M8                   2) Dean, Jill A W8                
     3) Askew, Amber W8                 4) Lewis, Jes M7                  
 -- BYRD SPRING  'B'                                           X2:04.85  
     1) Suermann, Trevor M8             2) Lindow, Gabe M6                
     3) Bagwell, Disney W8              4) Hinely, Mary W7                
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:29.13  
     1) Wiggs, Andrew G M8              2) Jones, Sadie K W7              
     3) Dennen, Sean M6                 4) Stinson, Catherine A W8        
 -- BYRD SPRING  'C'                                           X2:38.47  
     1) Davis, Jackson M6               2) Lawson, Jackson M7             
     3) Noland, Riley W8                4) Lecompte, Savannah W7          
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                3:17.09  
     1) Cote, Pavel J M9                2) Davis, Taylor L W10            
     3) Jones, Morgan E W9              4) Thorington, Jake M M9          
  2 BYRD SPRING  'A'                                            3:23.67  
     1) Weir, Abby W9                   2) Williams, Cooper M10           
     3) Gubarev, Victor M9              4) Northcutt, Ali W10             
 -- BYRD SPRING  'B'                                           X3:51.90  
     1) Wilke, Zachary M9               2) Porter, Cody M9                
     3) Przybysz, Catlyn W10            4) Wilke, Kara W10                
 -- BYRD SPRING  'C'                                           X5:14.37  
     1) Jones, Adam M9                  2) Brummett, Austin M9            
     3) Lowe, Claire W10                4) Matson, Emily W10              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:06.43  
     1) Blasingame, Ian M12             2) Vasquez, Emily W11             
     3) Northcutt, Mary W12             4) Vasquez, Sam M12               
  2 CAMELOT  'A'                                                2:43.85  
     1) Hughes, James M11               2) Woody, Mae E W12               
     3) Thorington, Taylor L W12        4) Wheeless, Collin M M11         
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:49.23  
     1) Davis, Trevor A M12             2) Badar, Victoria E W12          
     3) Swann, Caroline E W11           4) Boykin, Michael M M12          
 -- CAMELOT  'C'                                               X3:25.07  
     1) Cote, Peter R M11               2) Kalber, Kaylee M W11           
     3) Swann, Katlyn W11               4) Bohan, Drew M11                
 -- BYRD SPRING  'B'                                           X3:39.39  
     1) Childers, Chance M11            2) Roden, Alexia W11              
     3) Suermann, Jacob M12             4) Przybysz, Emory W12            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:13.57  
     1) Lewis, Erica W14                2) Gehrdes, Jack M13              
     3) Neese, Kyle T M13               4) Woody, Madeline M W13          
  2 BYRD SPRING  'A'                                            2:15.30  
     1) Hinely, Joe M13                 2) Luttrell, Holly W14            
     3) Keylor, Sierra W13              4) Williams, Carter M14           
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:45.83  
     1) Cote, Wanda L W13               2) Gehrdes, Mark M13              
     3) Parker, Cole J M14              4) Swann, Anna K W13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:06.05  
     1) Zimmerman, Fritz R M16          2) Stone, Jordan L W16            
     3) Woody, Marley W17               4) Hollihan, Brad R M17           
  2 BYRD SPRING  'A'                                            2:13.52  
     1) Keller, Sydney W16              2) Keller, Collin M17             
     3) Guerrero, Nicolas M16           4) Hinely, Megan W15              
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:24.91  
     1) Davis, Steven M M15             2) Wilson, Cady W17               
     3) Mills, Grace E W15              4) Mills, Sean C M17              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lindow, Tess               8 BYRD SPRING                     J29.30  
  2 Hinely, Mary               7 BYRD SPRING                     J29.20  
  3 Askew, Amber               8 CAM                             J30.08  
  4 Reeves, Kate               6 CAM                             J29.74  
  5 Bagwell, Disney            8 BYRD SPRING                      32.12  
  6 Lemke, AnnaBeth E          7 CAM                              37.57  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Jes                 7 CAM                              36.50  
  2 Swann, Eli                 8 CAM                              43.80  
  3 Wiggs, Andrew G            8 CAM                              45.51  
  4 Roden, Caleb               8 BYRD SPRING                      47.37  
  5 Suermann, Trevor           8 BYRD SPRING                      48.27  
 -- Lawson, Jackson            7 BYRD SPRING                         DQ  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Northcutt, Ali            10 BYRD SPRING                      55.22  
  2 Weir, Abby                 9 BYRD SPRING                      55.58  
  3 Jones, Morgan E            9 CAM                              56.97  
  4 Davis, Payton              9 BYRD SPRING                      57.28  
  5 Reeves, Abby E            10 CAM                              58.69  
  6 Hurley, Katelyn M         10 CAM                            1:20.49  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thorington, Jake M         9 CAM                            1:02.21  
  2 Sherman, Casey A           9 CAM                            1:11.50  
  3 Nielsen, Garrett B        10 CAM                            1:12.73  
  4 Wilke, Zachary             9 BYRD SPRING                    1:15.01  
  5 Gubarev, Victor            9 BYRD SPRING                    1:25.72  
  6 Porter, Cody               9 BYRD SPRING                    1:52.63  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Northcutt, Mary           12 BYRD SPRING                      38.88  
  2 Vasquez, Emily            11 BYRD SPRING                      40.22  
  3 Evans, Brittany           11 BYRD SPRING                      41.48  
  4 Woody, Mae E              12 CAM                              48.16  
  5 Swann, Katlyn             11 CAM                              57.37  
 -- Thorington, Taylor L      12 CAM                                 DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam              12 BYRD SPRING                      36.71  
  2 Lindow, Jackson           12 BYRD SPRING                      46.17  
  3 Wheeless, Collin M        11 CAM                              49.12  
  4 Weir, Andrew              11 BYRD SPRING                      58.75  
  5 Bohan, Drew               11 CAM                              59.90  
 -- Link, Ethan M             11 CAM                                 DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Madeline M         13 CAM                              40.00  
  2 Keylor, Sierra            13 BYRD SPRING                      42.53  
  3 Booth, Elaine             14 BYRD SPRING                      43.93  
  4 Lindow, Cassidy           14 BYRD SPRING                      46.35  
  5 VanAllen, Hannah J        13 CAM                              46.69  
 -- Swann, Anna K             13 CAM                                 DQ  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hinely, Joe               13 BYRD SPRING                      40.13  
  2 Meagher, Kaegan J         13 CAM                              41.96  
  3 Neese, Kyle T             13 CAM                              42.13  
  4 Gehrdes, Jack             13 CAM                              43.20  
  5 Manush, Ben               13 BYRD SPRING                      46.97  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hinely, Megan             15 BYRD SPRING                      37.25  
  2 Stone, Jordan L           16 CAM                              43.19  
  3 Mills, Grace E            15 CAM                              43.67  
  4 Luttrell, Anna            17 BYRD SPRING                      46.60  
  5 Wilson, Cady              17 CAM                              52.51  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hollihan, Brad R          17 CAM                              34.59  
  2 Searcy, Philip            17 CAM                              37.31  
  3 Guerrero, Nicolas         16 BYRD SPRING                      42.85  
  4 Davis, Steven M           15 CAM                              48.27  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire         8 BYRD SPRING                      19.23  
  2 Dean, Jill A               8 CAM                              28.44  
  3 Askew, Amber               8 CAM                              29.97  
  4 Bagwell, Disney            8 BYRD SPRING                      32.47  
  5 Noland, Riley              8 BYRD SPRING                      33.30  
  6 Jones, Sadie K             7 CAM                              56.16  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Joshua               8 BYRD SPRING                      28.17  
  2 Kalber, Kole A             6 CAM                              36.97  
  3 Roden, Caleb               8 BYRD SPRING                      42.62  
  4 Lawson, Jackson            7 BYRD SPRING                      55.96  
  5 Lewis, Jes                 7 CAM                              56.12  
  6 Wiggs, Andrew G            8 CAM                            1:11.26  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor L           10 CAM                              48.51  
  2 Northcutt, Ali            10 BYRD SPRING                      56.19  
  3 Rowden, Madison           10 BYRD SPRING                      59.99  
  4 Luttrell, Torri           10 BYRD SPRING                    1:05.79  
  5 Jones, Morgan E            9 CAM                            1:09.16  
  6 Hurley, Katelyn M         10 CAM                            1:27.68  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nielsen, Garrett B        10 CAM                            1:04.30  
  2 Sherman, Casey A           9 CAM                            1:18.90  
  3 Gubarev, Victor            9 BYRD SPRING                    1:19.77  
  4 Porter, Cody               9 BYRD SPRING                    1:48.51  
 -- VanAllen, Hudson J         9 CAM                                 DQ  
 -- Williams, Cooper          10 BYRD SPRING                         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Northcutt, Mary           12 BYRD SPRING                      36.25  
  2 Vasquez, Emily            11 BYRD SPRING                      39.32  
  3 Evans, Brittany           11 BYRD SPRING                      41.36  
  4 Badar, Victoria E         12 CAM                              47.61  
  5 Swann, Caroline E         11 CAM                              48.49  
  6 Kalber, Kaylee M          11 CAM                            1:05.07  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian           12 BYRD SPRING                      33.97  
  2 Vasquez, Sam              12 BYRD SPRING                      36.53  
  3 Lindow, Jackson           12 BYRD SPRING                      45.69  
  4 Link, Ethan M             11 CAM                            1:08.28  
  5 Davis, Trevor A           12 CAM                            1:14.82  
  6 Cote, Peter R             11 CAM                            1:19.35  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keylor, Sierra            13 BYRD SPRING                      40.48  
  2 Lewis, Erica              14 CAM                              40.94  
  3 McDonald, Haley           14 BYRD SPRING                      42.19  
  4 VanAllen, Hannah J        13 CAM                              42.47  
  5 Carriger, Catie           14 BYRD SPRING                      46.99  
  6 Wiggs, Rebecca M          13 CAM                              50.12  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manush, Ben               13 BYRD SPRING                      36.22  
  2 Meagher, Kaegan J         13 CAM                              41.06  
  3 Williams, Carter          14 BYRD SPRING                      42.38  
  4 Gehrdes, Mark             13 CAM                              45.03  
  5 Neese, Kyle T             13 CAM                              46.99  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hinely, Megan             15 BYRD SPRING                      35.03  
  2 Keller, Sydney            16 BYRD SPRING                      37.88  
  3 Woody, Marley             17 CAM                              39.51  
  4 Mills, Grace E            15 CAM                              41.27  
  5 Stone, Jordan L           16 CAM                              43.29  
  6 Luttrell, Anna            17 BYRD SPRING                      47.41  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Fritz R        16 CAM                              29.29  
  2 Hollihan, Brad R          17 CAM                              31.43  
  3 Searcy, Philip            17 CAM                              34.84  
  4 Guerrero, Nicolas         16 BYRD SPRING                      43.37  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            1:30.53  
     1) Lindow, Tess 8                  2) Bagwell, Disney 8              
     3) Hinely, Mary 7                  4) Blasingame, Claire 8           
  2 CAMELOT  'A'                                                1:52.49  
     1) Askew, Amber 8                  2) Lemke, AnnaBeth E 7            
     3) Stinson, Catherine A 8          4) Dean, Jill A 8                 
 -- BYRD SPRING  'B'                                           X2:28.32  
     1) Noland, Riley 8                 2) Lecompte, Savannah 7           
     3) Henriksen, Emma 6               4) Lowe, Claudia 5                
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:19.84  
     1) Jones, Sadie K 7                2) Swann, Sarah 5                 
     3) Swann, Emma Grace 6             4) Reeves, Kate 6                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:09.08  
     1) Roden, Caleb 8                  2) Suermann, Trevor 8             
     3) Lindow, Gabe 6                  4) Lowe, Joshua 8                 
  2 CAMELOT  'A'                                                2:13.51  
     1) Kalber, Kole A 6                2) Wiggs, Andrew G 8              
     3) Swann, Eli 8                    4) Lewis, Jes 7                   
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            3:13.69  
     1) Weir, Abby 9                    2) Przybysz, Catlyn 10            
     3) Wilke, Kara 10                  4) Northcutt, Ali 10              
  2 CAMELOT  'A'                                                3:34.58  
     1) Jones, Morgan E 9               2) Reeves, Abby E 10              
     3) Hurley, Katelyn M 10            4) Davis, Taylor L 10             
 -- BYRD SPRING  'B'                                           X3:31.80  
     1) Luttrell, Torri 10              2) Rowden, Madison 10             
     3) Davis, Payton 9                 4) Wilke, Kate 10                 
 -- BYRD SPRING  'C'                                           X4:11.88  
     1) Kelton, Laurel 9                2) Childers, Daisy 9              
     3) Lowe, Claire 10                 4) Love, Cameron 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                3:41.89  
     1) Cote, Pavel J 9                 2) Sherman, Casey A 9             
     3) Nielsen, Garrett B 10           4) Thorington, Jake M 9           
  2 BYRD SPRING  'A'                                            4:02.69  
     1) Williams, Cooper 10             2) Gubarev, Victor 9              
     3) Wilke, Zachary 9                4) Porter, Cody 9                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:20.96  
     1) Vasquez, Emily 11               2) McDonald, Sydney 12            
     3) Evans, Brittany 11              4) Northcutt, Mary 12             
  2 CAMELOT  'A'                                                2:34.10  
     1) Woody, Mae E 12                 2) Badar, Victoria E 12           
     3) Swann, Caroline E 11            4) Thorington, Taylor L 12        
 -- BYRD SPRING  'B'                                           X3:09.49  
     1) Blasingame, Renae 11            2) Przybysz, Emory 12             
     3) Roden, Alexia 11                4) Fulton, Giselle 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:39.99  
     1) Blasingame, Ian 12              2) Weir, Andrew 11                
     3) Lindow, Jackson 12              4) Vasquez, Sam 12                
  2 CAMELOT  'A'                                                3:14.14  
     1) Hughes, James 11                2) Link, Ethan M 11               
     3) Boykin, Michael M 12            4) Wheeless, Collin M 11          
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:21.21  
     1) Cote, Peter R 11                2) Turner, Ethan P 11             
     3) Davis, Trevor A 12              4) Bohan, Drew 11                 
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:21.59  
     1) Luttrell, Holly 14              2) Booth, Elaine 14               
     3) McDonald, Haley 14              4) Keylor, Sierra 13              
  2 CAMELOT  'A'                                                2:30.01  
     1) Lewis, Erica 14                 2) VanAllen, Hannah J 13          
     3) Wiggs, Rebecca M 13             4) Woody, Madeline M 13           
 -- BYRD SPRING  'B'                                           X2:35.62  
     1) Carriger, Catie 14              2) Rowden, Chandler 13            
     3) Hinely, Emma 11                 4) Lindow, Cassidy 14             
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:13.62  
     1) Kalber, Kaylee M 11             2) Cote, Wanda L 13               
     3) Swann, Katlyn 11                4) Swann, Anna K 13               
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:15.42  
     1) Hinely, Joe 13                  2) Manush, Ben 13                 
     3)                                 4) Williams, Carter 14            
  2 CAMELOT  'A'                                                2:27.71  
     1) Meagher, Kaegan J 13            2) Gehrdes, Nicholas 14           
     3) Gehrdes, Jack 13                4) Neese, Kyle T 13               
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 BYRD SPRING  'A'                                            2:22.43  
     1) Keller, Sydney 16               2) Lindow, Michaila 16            
     3) Luttrell, Anna 17               4) Hinely, Megan 15               
  2 CAMELOT  'A'                                                2:33.05  
     1) Stone, Jordan L 16              2) Wilson, Cady 17                
     3) Mills, Grace E 15               4) Woody, Marley 17               
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                4:26.73  
     1) Searcy, Philip 17               2) Zimmerman, Fritz R 16          
     3) Hollihan, Brad R 17             4) Mills, Sean C 17               
 -- CAMELOT  'B'                                                     x   
     1) Gehrdes, Mark 13                2) Parker, Cole J 14              
     3) Dearman, Ryan T 6               4) Davis, Steven M 15             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Byrd Spring                         305   2. Camelot                             241

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org