Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos                          HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                       Lily Flagg vs Camelot - 6/8/2011                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:11.28  
     1) Keeney, Gracie 8                2) Busk, Oliva 8                  
     3) Johnson, Ashlyn 8               4) Bryant, Faith 8                
  2 CAMELOT  'A'                                                2:30.69  
     1) Lemke, AnnaBeth E 7             2) Stinson, Catherine A 8         
     3) Dean, Jill A 8                  4) Askew, Amber 8                 
 -- LILY FLAGG  'C'                                            X3:25.60  
     1) Geisinger, Sierra 8             2) Gunsallus, Hanna 8             
     3) Fanning, Rachel 8               4) Miller, Claire 8               
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X3:27.71  
     1) Vosahlik, Elizabeth 7           2) Gore, Madison 8                
     3) Chua, Catherine 6               4) Gunsallus, Emma 7              
 -- LILY FLAGG  'D'                                            X3:56.25  
     1) Hazelrig, Jenna 8               2) Keeney, Bridget 7              
     3) Scott, Kaitlyn 7                4) Hammond, Hannah Grace 8        
 -- CAMELOT  'B'                                                    XDQ  
     1) Reeves, Kate 6                  2) Swann, Emma Grace 6            
     3) Jones, Sadie K 7                4) Swann, Sarah 5                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             1:58.75  
     1) Butler, Joshua 8                2) Barraza, Chris 8               
     3) Schmuck, Landry 7               4) Andrews, Jake 7                
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:28.18  
     1) Wintzell, Ben A 8               2) Hubbert, Benjamin 8            
     3) Chua, CJ 8                      4) Wright, Jacob 8                
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             4:01.47  
     1) Lewis, Katheryn 10              2) Wintzell, Olivia 9             
     3) Schmuck, Amery 9                4) Chua, Rachel 9                 
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X5:38.31  
     1) Butler, Elise 9                 2) Jenkins, Eleanor 9             
     3) Lewis, Sarah 9                  4) Blacklock, Callie 9            
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             3:56.06  
     1) Bryant, Joshua 10               2) Rorex, John David 9            
     3) Counts, Bryan 10                4) Butler, Ethan 10               
  2 CAMELOT  'A'                                                4:12.88  
     1) VanAllen, Hudson J 9            2) Nielsen, Garrett B 10          
     3) Thorington, Jake M 9            4) Cote, Pavel J 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:49.85  
     1) Schmuck, Adaley 12              2) Uecker, Leila 12               
     3) Walters, Avery 11               4) Thomas, Ali 11                 
  2 CAMELOT  'A'                                                2:54.47  
     1) Thorington, Taylor L 12         2) Woody, Mae E 12                
     3) Badar, Victoria E 12            4) Swann, Caroline E 11           
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X3:35.09  
     1) Caruso, Emily 12                2) Henrikson, Bonnie 12           
     3) Scott, Hannah 12                4) Fanning, Anna 11               
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                3:17.12  
     1) Bohan, Drew 11                  2) Wheeless, Collin M 11          
     3) Link, Ethan M 11                4) Hughes, James 11               
 -- CAMELOT  'B'                                                    XDQ  
     1) Boykin, Michael M 12            2) Davis, Trevor A 12             
     3) Turner, Ethan P 11              4) Cote, Peter R 11               
 -- LILY FLAGG  'A'                                                  DQ  
     1) Thomson, Zach 11                2) Andrews, Tyler 12              
     3) DeSanctis, Matthew 11           4) Johnson, Brady 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:48.41  
     1) Swann, Anna K 13                2) VanAllen, Hannah J 13          
     3) Woody, Madeline M 13            4) Griffin, Emily M 13            
  2 LILY FLAGG  'A'                                             3:06.81  
     1) Cook, Laura 13                  2) Marett, Grace 14               
     3) Walters, Payton 14              4) Cooley, Anna 12                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:29.84  
     1) Meagher, Kaegan J 13            2) Fulmer, Bret M 13              
     3) Butler, David 14                4) Neese, Kyle T 13               
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:53.60  
     1) Wintzell, Jacob 14              2) Botta, Brooks 13               
     3) Avery, Trent 13                 4) Spearing, Caleb 14             
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:35.13  
     1) Bodkin, Lizzie 17               2) Conners, Amelia 17             
     3) Busk, Hannah 17                 4) Spearing, Sherry 16            
  2 CAMELOT  'A'                                                2:37.94  
     1) Watson, Katie 17                2) Woody, Marley 17               
     3) Mills, Grace E 15               4) Stone, Jordan L 16             
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:08.37  
     1) Searcy, Philip 17               2) Hollihan, Brad R 17            
     3) Zimmerman, Fritz R 16           4) Gehrdes, Chuck 15              
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:29.69  
     1) Foeller, Chris 16               2) Thomas, Ryan 15                
     3) Bryant, Jonathan 15             4) Uecker, Dominic 16             
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:47.60  
     1) Hollihan, David E 13            2) Davis, Steven M 15             
     3) Prasher, Karl 15                4) Mills, Sean C 17               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Macey             6 LILY                             30.88  
  2 Reeves, Kate               6 CAM                              38.60  
  3 Swann, Sarah               5 CAM                              42.90  
  4 Chua, Catherine            6 LILY                             42.96  
  5 Swann, Emma Grace          6 CAM                              45.43  
  6 Butler, Abigal             6 LILY                             52.31  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Busk, Mia                  6 LILY                            X54.84  
 -- Emily, Shattuck            6 LILY                          X1:03.37  
 -- Wright, Liberty            4 LILY                          X1:04.00  
 -- Chua, Fletcher             4 LILY                          X1:25.38  
 -- Keeney, Emily              5 LILY                          X1:36.58  
 -- Butler, Isabella           5 LILY                          X1:48.28  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalber, Kole A             6 CAM                              27.38  
  2 Caruso, Brendan            6 LILY                             42.28  
  3 Wright, Noah               5 LILY                           1:17.99  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Blacklock, Garrett         4 LILY                          X1:03.00  
 -- Vosahlik, Adam             4 LILY                          X1:03.75  
 -- Hazelrig, Lucas            6 LILY                          X1:06.25  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Jill A               8 CAM                              23.00  
  2 Johnson, Ashlyn            8 LILY                             23.86  
  3 Keeney, Gracie             8 LILY                             24.00  
  4 Busk, Oliva                8 LILY                             34.96  
  5 Lemke, AnnaBeth E          7 CAM                              35.56  
  6 Jones, Sadie K             7 CAM                              37.95  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Fanning, Rachel            8 LILY                            X38.59  
 -- Keeney, Bridget            7 LILY                            X39.07  
 -- Vosahlik, Elizabeth        7 LILY                            X40.81  
 -- Gunsallus, Emma            7 LILY                            X41.59  
 -- Miller, Claire             8 LILY                            X42.28  
 -- Hazelrig, Jenna            8 LILY                            X47.88  
 -- Gore, Madison              8 LILY                            X48.16  
 -- Geisinger, Sierra          8 LILY                          X1:01.09  
 -- Hammond, Hannah Grace      8 LILY                          X1:20.41  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry            7 LILY                             19.78  
  2 Barraza, Chris             8 LILY                             22.16  
  3 Lewis, Jes                 7 CAM                              26.75  
  4 Swann, Eli                 8 CAM                              29.59  
  5 Wright, Jacob              8 LILY                             30.07  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wright, Dylan              7 LILY                            X34.88  
 -- Geisinger, Aidan           7 LILY                            X43.65  
 -- Miller, Gideon             7 LILY                            X59.63  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor L           10 CAM                              38.43  
  2 Schmuck, Amery             9 LILY                             39.87  
  3 Wintzell, Olivia           9 LILY                             47.41  
  4 Lewis, Katheryn           10 LILY                             49.28  
  5 Jones, Morgan E            9 CAM                              51.35  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Butler, Elise              9 LILY                          X1:05.75  
 -- Jenkins, Eleanor           9 LILY                          X1:07.88  
 -- Blacklock, Callie          9 LILY                          X1:23.00  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Counts, Bryan             10 LILY                             39.53  
  2 Rorex, John David          9 LILY                             46.81  
  3 Thorington, Jake M         9 CAM                              49.81  
  4 Carlton, Andrew           10 LILY                             52.90  
  5 Cote, Pavel J              9 CAM                              54.13  
  6 Nielsen, Garrett B        10 CAM                            1:00.26  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Turner, Evan J             9 CAM                           X1:26.68  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           12 LILY                             31.82  
  2 Uecker, Leila             12 LILY                             34.26  
  3 Thorington, Taylor L      12 CAM                              35.47  
  4 Walters, Avery            11 LILY                             36.28  
  5 Woody, Mae E              12 CAM                              37.56  
  6 Swann, Caroline E         11 CAM                              39.07  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Henrikson, Bonnie         12 LILY                            X42.85  
 -- Kennedy, Jillian M        11 CAM                             X48.38  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Tyler            12 LILY                             36.75  
  2 Hughes, James             11 CAM                              40.84  
  3 Thomson, Zach             11 LILY                             44.35  
  4 Johnson, Brady            11 LILY                             45.37  
  5 Boykin, Michael M         12 CAM                              47.31  
  6 Cote, Peter R             11 CAM                            1:02.94  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bohan, Drew               11 CAM                             X51.91  
 -- Turner, Ethan P           11 CAM                           X1:18.28  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Madeline M         13 CAM                              33.53  
  2 Walters, Payton           14 LILY                             35.44  
  3 Griffin, Emily M          13 CAM                              35.94  
  4 Marett, Grace             14 LILY                             40.37  
  5 Cook, Laura               13 LILY                             41.62  
  6 Swann, Anna K             13 CAM                              42.60  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Cote, Wanda L             13 CAM                             X46.15  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, David             14 CAM                              29.63  
  2 Fulmer, Bret M            13 CAM                              32.10  
  3 Neese, Kyle T             13 CAM                              32.72  
  4 Wintzell, Jacob           14 LILY                             33.53  
  5 Spearing, Caleb           14 LILY                             33.56  
  6 Counts, Daniel            13 LILY                             38.37  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Parker, Cole J            14 CAM                             X40.34  
 -- Hollihan, David E         13 CAM                             X44.28  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             29.96  
  2 Woody, Marley             17 CAM                              32.28  
  3 Spearing, Sherry          16 LILY                             34.72  
  4 Stone, Jordan L           16 CAM                              34.75  
  5 Mills, Grace E            15 CAM                              36.09  
  6 Haley, Emily              15 LILY                             40.09  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Gordon, Riley             15 LILY                            X37.68  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hollihan, Brad R          17 CAM                              27.47  
  2 Zimmerman, Fritz R        16 CAM                              27.72  
  3 Gehrdes, Chuck            15 CAM                              28.18  
  4 Bryant, Jonathan          15 LILY                             29.31  
  5 Foeller, Chris            16 LILY                             30.78  
  6 Uecker, Dominic           16 LILY                             31.59  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Mills, Sean C             17 CAM                             X32.60  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Ashlyn            8 LILY                             26.66  
  2 Dean, Jill A               8 CAM                              33.21  
  3 Askew, Amber               8 CAM                              35.22  
  4 Busk, Oliva                8 LILY                             39.07  
 -- Bryant, Faith              8 LILY                                DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barraza, Chris             8 LILY                             27.15  
  2 Wintzell, Ben A            8 LILY                             35.69  
  3 Swann, Eli                 8 CAM                              37.53  
  4 Chua, CJ                   8 LILY                             42.18  
  5 Kalber, Kole A             6 CAM                              43.31  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintzell, Olivia           9 LILY                           1:02.25  
  2 Jones, Morgan E            9 CAM                            1:11.87  
  3 Chua, Rachel               9 LILY                           1:15.43  
  4 Hurley, Katelyn M         10 CAM                            1:19.88  
  5 Reeves, Abby E            10 CAM                            1:22.13  
  6 Lewis, Sarah               9 LILY                           1:28.28  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rorex, John David          9 LILY                             56.22  
  2 Counts, Bryan             10 LILY                             57.84  
  3 Nielsen, Garrett B        10 CAM                            1:07.91  
  4 Bryant, Joshua            10 LILY                           1:08.78  
 -- VanAllen, Hudson J         9 CAM                                 DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Mae E              12 CAM                              44.28  
  2 Thorington, Taylor L      12 CAM                              46.75  
  3 Thomas, Ali               11 LILY                             56.97  
  4 Kalber, Kaylee M          11 CAM                              58.47  
  5 Fanning, Anna             11 LILY                           1:09.00  
 -- Scott, Hannah             12 LILY                                DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin M        11 CAM                             J47.87  
  2 Andrews, Tyler            12 LILY                            J47.47  
  3 Hughes, James             11 CAM                              48.47  
  4 Johnson, Brady            11 LILY                            J59.43  
  5 Hurley, Scott A           12 CAM                             J58.88  
  6 Miller, Gabriel           11 LILY                           1:18.62  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Madeline M         13 CAM                              44.06  
  2 VanAllen, Hannah J        13 CAM                              46.63  
  3 Marett, Grace             14 LILY                             48.41  
  4 Cook, Laura               13 LILY                             55.68  
  5 Ward, Megan               12 LILY                           1:00.35  
  6 Cote, Wanda L             13 CAM                            1:01.87  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, David             14 CAM                              39.43  
  2 Spearing, Caleb           14 LILY                             47.06  
  3 Botta, Brooks             13 LILY                             47.44  
  4 Meagher, Kaegan J         13 CAM                              50.16  
  5 Blacklock, Jack           13 LILY                             50.50  
  6 Parker, Cole J            14 CAM                              55.84  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Marley             17 CAM                              40.35  
  2 Spearing, Sherry          16 LILY                             43.66  
  3 Conners, Amelia           17 LILY                             44.69  
  4 Stone, Jordan L           16 CAM                              45.47  
  5 Watson, Katie             17 CAM                              49.78  
  6 Haley, Emily              15 LILY                             51.12  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hollihan, Brad R          17 CAM                              32.22  
  2 Zimmerman, Fritz R        16 CAM                              32.78  
  3 Gehrdes, Chuck            15 CAM                              39.40  
  4 Bryant, Jonathan          15 LILY                             42.06  
  5 Thomas, Ryan              15 LILY                             50.78  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             1:39.79  
     1) Barraza, Chris M8               2) Keeney, Gracie W8              
     3) Johnson, Ashlyn W8              4) Schmuck, Landry M7             
  2 CAMELOT  'A'                                                1:43.59  
     1) Swann, Eli M8                   2) Askew, Amber W8                
     3) Dean, Jill A W8                 4) Lewis, Jes M7                  
 -- LILY FLAGG  'C'                                            X1:12.38  
     1) Andrews, Jake M7                2) Scott, Kaitlyn W7              
     3) Bryant, Faith W8                4) Butler, Joshua M8              
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:27.00  
     1) Hubbert, Benjamin M8            2) Hazelrig, Jenna W8             
     3) Fanning, Rachel W8              4) Wright, Jacob M8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:58.72  
     1) Rorex, John David M9            2) Wintzell, Olivia W9            
     3) Schmuck, Amery W9               4) Counts, Bryan M10              
  2 CAMELOT  'A'                                                3:20.69  
     1) Cote, Pavel J M9                2) Jones, Morgan E W9             
     3) Davis, Taylor L W10             4) Thorington, Jake M M9          
 -- LILY FLAGG  'C'                                            X4:08.22  
     1) Keeney, Michael M9              2) Butler, Elise W9               
     3) Jenkins, Eleanor W9             4) Carter, Zachary M9             
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X4:21.12  
     1) Ward, Taylor W10                2) Butler, Ethan M10              
     3) Bryant, Joshua M10              4) Chua, Rachel W9                
 -- CAMELOT  'B'                                               X4:39.41  
     1) Grover, Samuel B M9             2) Hurley, Katelyn M W10          
     3) Reeves, Abby E W10              4) Turner, Evan J M9              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:26.84  
     1) Thomson, Zach M11               2) Schmuck, Adaley W12            
     3) Uecker, Leila W12               4) Andrews, Tyler M12             
  2 CAMELOT  'A'                                                2:33.84  
     1) Hughes, James M11               2) Woody, Mae E W12               
     3) Thorington, Taylor L W12        4) Wheeless, Collin M M11         
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:58.78  
     1) Miller, Gabriel M11             2) Thomas, Ali W11                
     3) Walters, Avery W11              4) Johnson, Brady M11             
 -- LILY FLAGG  'C'                                            X3:12.12  
     1) DeSanctis, Matthew M11          2) Caruso, Emily W12              
     3) Henrikson, Bonnie W12           4) Hubbert, Jonathan M12          
 -- CAMELOT  'C'                                               X3:31.31  
     1) Bohan, Drew M11                 2) Kalber, Kaylee M W11           
     3) Swann, Katlyn W11               4) Cote, Peter R M11              
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:33.57  
     1) Hurley, Scott A M12             2) Kennedy, Jillian M W11         
     3) Swann, Caroline E W11           4) Turner, Ethan P M11            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:13.41  
     1) Butler, David M14               2) Griffin, Emily M W13           
     3) Woody, Madeline M W13           4) Fulmer, Bret M M13             
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:30.84  
     1) Wintzell, Jacob M14             2) Marett, Grace W14              
     3) Walters, Payton W14             4) Spearing, Caleb M14            
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:47.22  
     1) Thomson, Ian M13                2) Botta, Brooks M13              
     3) Cook, Laura W13                 4) Yost, Aimee W12                
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:57.53  
     1) Cote, Wanda L W13               2) Hollihan, David E M13          
     3) Swann, Anna K W13               4) VanAllen, Hannah J W13         
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:04.63  
     1) Hollihan, Brad R M17            2) Stone, Jordan L W16            
     3) Woody, Marley W17               4) Zimmerman, Fritz R M16         
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:07.16  
     1) Foeller, Chris M16              2) Spearing, Sherry W16           
     3) Busk, Hannah W17                4) Bryant, Jonathan M15           
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:16.60  
     1) Searcy, Philip M17              2) Mills, Grace E W15             
     3) Watson, Katie W17               4) Gehrdes, Chuck M15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Askew, Amber               8 CAM                              28.19  
  2 Keeney, Gracie             8 LILY                             32.50  
  3 Lemke, AnnaBeth E          7 CAM                              39.38  
  4 Gunsallus, Hanna           8 LILY                             40.78  
 -- Busk, Oliva                8 LILY                                DQ  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry            7 LILY                             23.79  
  2 Hubbert, Benjamin          8 LILY                             32.00  
  3 Lewis, Jes                 7 CAM                              37.65  
  4 Swann, Eli                 8 CAM                              40.88  
  5 Wintzell, Ben A            8 LILY                             46.28  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery             9 LILY                             47.25  
  2 Davis, Taylor L           10 CAM                              55.59  
  3 Lewis, Katheryn           10 LILY                             59.56  
  4 Reeves, Abby E            10 CAM                            1:05.72  
  5 Hurley, Katelyn M         10 CAM                            1:14.56  
  6 Chua, Rachel               9 LILY                           1:16.38  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rorex, John David          9 LILY                           1:00.28  
  2 Thorington, Jake M         9 CAM                            1:07.60  
  3 Grover, Samuel B           9 CAM                            1:12.59  
  4 VanAllen, Hudson J         9 CAM                            1:22.75  
 -- Bryant, Joshua            10 LILY                                DQ  
 -- Carlton, Andrew           10 LILY                                DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uecker, Leila             12 LILY                             42.91  
  2 Walters, Avery            11 LILY                             43.72  
  3 Woody, Mae E              12 CAM                              48.03  
  4 Swann, Caroline E         11 CAM                              50.91  
  5 Caruso, Emily             12 LILY                             54.10  
  6 Kalber, Kaylee M          11 CAM                            1:02.03  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin M        11 CAM                              46.32  
  2 Thomson, Zach             11 LILY                             55.22  
  3 Bohan, Drew               11 CAM                              58.50  
  4 Link, Ethan M             11 CAM                              58.88  
  5 Hubbert, Jonathan         12 LILY                           1:01.00  
  6 Johnson, Brady            11 LILY                           1:09.72  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Payton           14 LILY                             41.81  
  2 Griffin, Emily M          13 CAM                              42.84  
  3 VanAllen, Hannah J        13 CAM                              45.25  
  4 Swann, Anna K             13 CAM                              52.34  
  5 Marett, Grace             14 LILY                             55.34  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meagher, Kaegan J         13 CAM                              41.47  
  2 Neese, Kyle T             13 CAM                              43.00  
  3 Spearing, Caleb           14 LILY                             44.68  
  4 Wintzell, Jacob           14 LILY                             45.13  
  5 Avery, Trent              13 LILY                             50.94  
  6 Parker, Cole J            14 CAM                              54.44  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             32.09  
  2 Woody, Marley             17 CAM                              42.50  
  3 Conners, Amelia           17 LILY                             42.56  
  4 Mills, Grace E            15 CAM                              44.47  
  5 Watson, Katie             17 CAM                              44.94  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hollihan, Brad R          17 CAM                              33.63  
  2 Searcy, Philip            17 CAM                              36.03  
  3 Foeller, Chris            16 LILY                             36.44  
  4 Uecker, Dominic           16 LILY                             38.50  
  5 Davis, Steven M           15 CAM                              44.07  
  6 Thomas, Ryan              15 LILY                             56.03  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Jill A               8 CAM                              27.97  
  2 Johnson, Ashlyn            8 LILY                             28.60  
  3 Keeney, Gracie             8 LILY                             33.75  
  4 Askew, Amber               8 CAM                              34.37  
  5 Jones, Sadie K             7 CAM                              58.81  
 -- Bryant, Faith              8 LILY                                DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry            7 LILY                             25.34  
  2 Barraza, Chris             8 LILY                             30.81  
  3 Kalber, Kole A             6 CAM                              39.31  
  4 Lewis, Jes                 7 CAM                              50.60  
 -- Chua, CJ                   8 LILY                                DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor L           10 CAM                              50.54  
  2 Wintzell, Olivia           9 LILY                           1:06.25  
  3 Jones, Morgan E            9 CAM                            1:08.81  
  4 Lewis, Katheryn           10 LILY                           1:11.97  
  5 Reeves, Abby E            10 CAM                            1:21.56  
 -- Chua, Rachel               9 LILY                                DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Counts, Bryan             10 LILY                             57.25  
  2 VanAllen, Hudson J         9 CAM                            1:18.40  
  3 Carlton, Andrew           10 LILY                           1:19.32  
  4 Thorington, Jake M         9 CAM                            1:21.87  
  5 Turner, Evan J             9 CAM                            1:58.06  
 -- Emerson, Ian               9 LILY                                DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           12 LILY                             38.78  
  2 Thorington, Taylor L      12 CAM                              41.00  
  3 Uecker, Leila             12 LILY                             41.63  
  4 Walters, Avery            11 LILY                             43.03  
  5 Badar, Victoria E         12 CAM                              48.19  
  6 Swann, Katlyn             11 CAM                            1:06.94  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin M        11 CAM                              46.12  
  2 Andrews, Tyler            12 LILY                             50.00  
  3 DeSanctis, Matthew        11 LILY                             52.53  
  4 Link, Ethan M             11 CAM                            1:04.84  
  5 Hubbert, Jonathan         12 LILY                           1:09.43  
  6 Davis, Trevor A           12 CAM                            1:11.53  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Madeline M         13 CAM                              39.85  
  2 Walters, Payton           14 LILY                             40.63  
  3 VanAllen, Hannah J        13 CAM                              42.28  
  4 Cote, Wanda L             13 CAM                            1:03.36  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, David             14 CAM                              35.57  
  2 Fulmer, Bret M            13 CAM                              36.41  
  3 Meagher, Kaegan J         13 CAM                              41.44  
  4 Avery, Trent              13 LILY                             46.50  
  5 Blacklock, Jack           13 LILY                           1:02.43  
 -- Thomson, Ian              13 LILY                                DQ  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             31.44  
  2 Spearing, Sherry          16 LILY                             41.38  
  3 Stone, Jordan L           16 CAM                              41.56  
  4 Mills, Grace E            15 CAM                              42.88  
  5 Watson, Katie             17 CAM                              44.47  
  6 Ward, Erin                15 LILY                             49.35  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Fritz R        16 CAM                              29.35  
  2 Searcy, Philip            17 CAM                              33.09  
  3 Bryant, Jonathan          15 LILY                             34.00  
  4 Prasher, Karl             15 CAM                              34.94  
  5 Foeller, Chris            16 LILY                             37.29  
  6 Uecker, Dominic           16 LILY                             45.75  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:02.03  
     1) Askew, Amber 8                  2) Lemke, AnnaBeth E 7            
     3) Stinson, Catherine A 8          4) Dean, Jill A 8                 
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:16.19  
     1) Keeney, Gracie 8                2) Scott, Kaitlyn 7               
     3) Busk, Oliva 8                   4) Johnson, Ashlyn 8              
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:38.81  
     1) Gunsallus, Emma 7               2) Johnson, Macey 6               
     3) Keeney, Bridget 7               4) Bryant, Faith 8                
 -- CAMELOT  'B'                                                    XDQ  
     1) Swann, Emma Grace 6             2) Swann, Sarah 5                 
     3) Jones, Sadie K 7                4) Reeves, Kate 6                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             1:47.75  
     1) Barraza, Chris 8                2) Hubbert, Benjamin 8            
     3) Wright, Jacob 8                 4) Schmuck, Landry 7              
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:20.69  
     1) Andrews, Jake 7                 2) Thomson, Andrew 5              
     3) Wright, Dylan 7                 4) Butler, Joshua 8               
 -- LILY FLAGG  'C'                                            X2:57.81  
     1) Wintzell, Ben A 8               2) Miller, Gideon 7               
     3) Geisinger, Aidan 7              4) Chua, CJ 8                     
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             3:31.87  
     1) Lewis, Katheryn 10              2) Chua, Rachel 9                 
     3) Wintzell, Olivia 9              4) Schmuck, Amery 9               
  2 CAMELOT  'A'                                                3:36.78  
     1) Hurley, Katelyn M 10            2) Jones, Morgan E 9              
     3) Reeves, Abby E 10               4) Davis, Taylor L 10             
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X5:09.97  
     1) Ward, Taylor 10                 2) Lewis, Sarah 9                 
     3) Blacklock, Callie 9             4) Butler, Elise 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             3:35.65  
     1) Rorex, John David 9             2) Butler, Ethan 10               
     3) Carlton, Andrew 10              4) Counts, Bryan 10               
  2 CAMELOT  'A'                                                4:34.00  
     1) Nielsen, Garrett B 10           2) Turner, Evan J 9               
     3) Cote, Pavel J 9                 4) Thorington, Jake M 9           
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:31.13  
     1) Schmuck, Adaley 12              2) Thomas, Ali 11                 
     3) Walters, Avery 11               4) Uecker, Leila 12               
  2 CAMELOT  'A'                                                2:42.12  
     1) Woody, Mae E 12                 2) Swann, Katlyn 11               
     3) Badar, Victoria E 12            4) Thorington, Taylor L 12        
 -- LILY FLAGG  'C'                                            X3:07.53  
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X3:36.47  
     1) Cooley, Anna 12                 2) Yost, Aimee 12                 
     3) Jenkins, Eleanor 9              4) Ward, Megan 12                 
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:53.78  
     1) Hughes, James 11                2) Link, Ethan M 11               
     3) Boykin, Michael M 12            4) Wheeless, Collin M 11          
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:54.85  
     1) Thomson, Zach 11                2) Hubbert, Jonathan 12           
     3) Johnson, Brady 11               4) Andrews, Tyler 12              
 -- CAMELOT  'B'                                               X4:05.96  
     1) Bohan, Drew 11                  2) Turner, Ethan P 11             
     3) Davis, Trevor A 12              4) Cote, Peter R 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:29.25  
     1) VanAllen, Hannah J 13           2) Swann, Anna K 13               
     3) Griffin, Emily M 13             4) Woody, Madeline M 13           
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:43.56  
     1) Cook, Laura 13                  2) Marett, Grace 14               
     3) Caruso, Emily 12                4) Walters, Payton 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:16.72  
     1) Neese, Kyle T 13                2) Butler, David 14               
     3) Meagher, Kaegan J 13            4) Fulmer, Bret M 13              
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:26.31  
     1) Spearing, Caleb 14              2) Counts, Daniel 13              
     3) Botta, Brooks 13                4) Wintzell, Jacob 14             
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:20.75  
     1) Spearing, Sherry 16             2) Haley, Emily 15                
     3) Conners, Amelia 17              4) Busk, Hannah 17                
  2 CAMELOT  'A'                                                2:24.94  
     1) Stone, Jordan L 16              2) Mills, Grace E 15              
     3) Watson, Katie 17                4) Woody, Marley 17               
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:42.31  
     1) Hopkins, Mary Beth 18           2) Ward, Erin 15                  
     3) Bodkin, Lizzie 17               4) Gordon, Riley 15               
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                1:59.05  
     1) Hollihan, Brad R 17             2) Prasher, Karl 15               
     3) Gehrdes, Chuck 15               4) Zimmerman, Fritz R 16          
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:15.56  
     1) Foeller, Chris 16               2) Thomas, Ryan 15                
     3) Uecker, Dominic 16              4) Bryant, Jonathan 15            
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:16.47  
     1) Parker, Cole J 14               2) Searcy, Philip 17              
     3) Davis, Steven M 15              4) Mills, Sean C 17               
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Lily Flagg                          283   2. Camelot                             270

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org