Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet                 HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                     Lily Flagg vs Hampton Cove - 6/1/2011                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:18.22  
     1) Shiner, Katheryn 8              2) Shelton, Lauren 8              
     3) Crawford, Chandler 8            4) Haskell, Ardis 8               
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:48.12  
     1) Vosahlik, Elizabeth 7           2) Greenlee, Josephine 7          
     3) Scott, Kaitlyn 7                4) Gunsallus, Hanna 8             
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             1:56.81  
     1) Schmuck, Landry 7               2) Barraza, Chris 8               
     3) Wintzell, Ben 8                 4) Hubbert, Benjamin 8            
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:22.16  
     1) Morton, John Patrick 8          2) Wilson, Hunter 8               
     3) McClelland, Garrett 8           4) Hale, Ethan 7                  
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             3:51.28  
     1) Wintzell, Olivia 9              2) Lewis, Katheryn 10             
     3) Schmuck, Amery 9                4) Chua, Rachel 9                 
 -- LILY FLAGG  'B'                                                 XDQ  
     1) Lewis, Sarah 9                  2) Butler, Elise 9                
     3) Greenlee, Lizzie 9              4) Ward, Taylor 10                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                     DQ  
     1) Harrison, Kimberly 9            2) Colvin, Ashley 9               
     3) Applebaum, Katie 10             4) Lacy, Emma Clair 9             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                                    XDQ  
     1) Jacobs, Angel 10                2) Matheny, Jessica 10            
     3) Parris, Sydney 10               4) McCarthy, Keegan 10            
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                3:40.56  
     1) Banks, Sam 9                    2) Kelly, Sean 10                 
     3) Harrison, Nathan 10             4) Houser, Joey 9                 
  2 LILY FLAGG  'A'                                             4:02.59  
     1) Carlton, Andrew 10              2) Rorex, John David 9            
     3) Counts, Bryan 10                4) Emerson, Ian 9                 
 -- LILY FLAGG  'B'                                                 XDQ  
     1) Caruso, Daniel 10               2) Bryant, Joshua 10              
     3) Adams, James 9                  4) Butler, Ethan 10               
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:55.37  
     1) Walters, Avery 11               2) Caruso, Emily 12               
     3) Schmuck, Adaley 12              4) Uecker, Leila 12               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                3:06.44  
     1) Erickson, Sami 11               2) Colvin, Stefani 11             
     3) Matis, Jennifer 12              4) Skelton, Kyndall 12            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                               X3:08.16  
     1) Rhonemus, Emma 12               2) McClelland, Jessi 12           
     3) Matis, Nicole 12                4) Owen, Callie 11                
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- LILY FLAGG  'A'                                                  DQ  
     1) Thomson, Zach 11                2) Mayers, Micah 11               
     3) DeSanctis, Matthew 11           4) Hubbert, Jonathan 12           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                     DQ  
     1) Reynolds, Jace 12               2) Dombrowsky, Christopher 12     
     3) Crawford, Will 11               4) Brown, Chris 12                
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             3:13.84  
     1) Mayers, Sarah 13                2) Marett, Grace 14               
     3) Walters, Payton 14              4) Ward, Megan 12                 
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:32.00  
     1) Aldag, Franklin 13              2) Wintzinger, Trey 14            
     3) Urban, Scott 14                 4) Couch, Seth 14                 
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:54.25  
     1) Wintzell, Jacob 14              2) Spearing, Caleb 14             
     3) Jager, Daniel 14                4) Thomson, Ian 13                
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:43.12  
     1) Spearing, Sherry 16             2) Conners, Amelia 17             
     3) Busk, Hannah 17                 4) Marett, Savannah 16            
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:24.84  
     1) Cardno, Kevin 16                2) Damian, Luke 15                
     3) Dombrowsky, Nic 15              4) Moore, Nathan 17               
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:31.78  
     1) Foeller, Chris 15               2) Bryant, Jonathan 15            
     3) Uecker, Dominic 16              4) Thomas, Ryan 15                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeOrio, Madison            6 HAMC                             28.28  
  2 Neicamp, Allie             6 HAMC                             32.50  
  3 Chua, Catherine            6 LILY                             43.56  
  4 Berg, Lily                 6 HAMC                             44.62  
  5 Mayers, Rebekah            6 LILY                             46.22  
  6 Butler, Abigal             6 LILY                             53.50  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Houser, Michaela           6 HAMC                            X34.00  
 -- Busk, Mia                  6 LILY                            X59.84  
 -- Emily, Shattuck            6 LILY                          X1:04.44  
 -- Mayers, Sophia             2 LILY                          X1:07.82  
 -- Jung, Oliva                3 LILY                          X1:08.56  
 -- Butler, Charlotte          3 LILY                          X1:40.06  
 -- Wright, Liberty            4 LILY                          X1:49.90  
 -- Chua, Fletcher             4 LILY                          X2:07.69  
 -- Butler, Isabella           5 LILY                          X2:14.63  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neville, Will              5 HAMC                             29.94  
  2 Thomson, Andrew            5 LILY                             35.71  
  3 Nixon, Aiden               6 HAMC                             39.07  
  4 Hazelrig, Lucas            6 LILY                           1:13.59  
  5 Harrison, Caleb            6 HAMC                           1:36.27  
  6 Wright, Noah               5 LILY                           1:48.72  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Caruso, Brendan            6 LILY                            X42.65  
 -- DeOrio, Tyler              4 HAMC                            X49.59  
 -- McClelland, Evan           6 HAMC                            X50.75  
 -- Chapman, Reece             6 HAMC                            X52.63  
 -- Blacklock, Garrett         4 LILY                          X1:06.12  
 -- Hale, Davin                4 HAMC                          X1:15.25  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shelton, Lauren            8 HAMC                             24.50  
  2 Greenlee, Josephine        7 LILY                            J29.62  
  3 Bryant, Faith              8 LILY                            J29.57  
  4 Busk, Oliva                8 LILY                             30.63  
  5 Beatty, Emily              7 HAMC                             31.81  
  6 Manning, Emma              8 HAMC                             35.66  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah               8 HAMC                             28.28  
  2 Brinkmeier, Grayson        7 HAMC                           1:03.44  
 -- Rhonemus, Ellee            8 HAMC                            X31.03  
 -- Schappell, Anya            7 HAMC                            X37.84  
 -- Gunsallus, Emma            7 LILY                            X39.78  
 -- Jaeger, Sarah              7 HAMC                            X40.62  
 -- Claflin, Emma              7 HAMC                            X43.81  
 -- Hazelrig, Jenna            8 LILY                            X48.16  
 -- Geisinger, Sierra          8 LILY                            X48.81  
 -- Miller, Claire             8 LILY                            X50.87  
 -- Hammond, Hannah Grace      8 LILY                          X1:01.22  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry            7 LILY                             16.29  
  2 Barraza, Chris             8 LILY                             23.59  
  3 Wright, Jacob              8 LILY                             28.09  
  4 Morton, John Patrick       8 HAMC                             29.56  
  5 Hale, Ethan                7 HAMC                             37.03  
  6 McClelland, Garrett        8 HAMC                             40.31  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wright, Dylan              7 LILY                            X33.06  
 -- Geisinger, Aidan           7 LILY                            X46.90  
 -- Miller, Gideon             7 LILY                          X1:19.25  
 -- Hazelrig, Lucas            6 LILY                          X1:20.07  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly         9 HAMC                             47.10  
  2 McCarthy, Keegan          10 HAMC                             53.81  
  3 Lacy, Emma Clair           9 HAMC                             56.88  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Matheny, Jessica          10 HAMC                            X59.06  
 -- Jacobs, Angel             10 HAMC                            X59.78  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Counts, Bryan             10 LILY                             40.94  
  2 Harrison, Nathan          10 HAMC                             43.25  
  3 Banks, Sam                 9 HAMC                             45.66  
  4 Rorex, John David          9 LILY                             46.97  
  5 Carlton, Andrew           10 LILY                             57.69  
  6 Trafton, Joshua            9 HAMC                           1:45.22  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uecker, Leila             12 LILY                             35.06  
  2 Walters, Avery            11 LILY                             35.90  
  3 Skelton, Kyndall          12 HAMC                             38.06  
  4 Matis, Nicole             12 HAMC                             40.00  
  5 Jager, Rebecca            12 LILY                             40.75  
  6 Jacobs, Rachel            11 HAMC                             51.66  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Lee, Maddie               11 HAMC                            X42.00  
 -- Kelly, Sami               12 HAMC                            X42.90  
 -- McClelland, Jessi         12 HAMC                            X53.43  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crawford, Will            11 HAMC                             40.18  
  2 Shelton, Nathan           12 HAMC                             41.72  
  3 Thomson, Zach             11 LILY                             44.15  
  4 Hubbert, Jonathan         12 LILY                             52.28  
  5 DeSanctis, Matthew        11 LILY                             55.22  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maurel, Elise             14 HAMC                             29.85  
  2 Walters, Payton           14 LILY                             35.10  
  3 Damian, Lexi              14 HAMC                             35.97  
  4 Marett, Grace             14 LILY                             39.12  
  5 Trobaugh, Marissa         13 HAMC                             40.94  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          14 HAMC                             28.62  
  2 Spearing, Caleb           14 LILY                             33.50  
  3 Wintzell, Jacob           14 LILY                             34.31  
  4 Counts, Daniel            13 LILY                             37.75  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             30.63  
  2 Dailey, Julia             15 HAMC                             33.53  
  3 Spearing, Sherry          16 LILY                             34.31  
  4 Erickson, Maddie          15 HAMC                             38.25  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Nic           15 HAMC                             29.00  
  2 Moore, Nathan             17 HAMC                             29.25  
  3 Bryant, Jonathan          15 LILY                             29.57  
  4 Foeller, Chris            15 LILY                             31.09  
  5 Uecker, Dominic           16 LILY                             32.34  
  6 Damian, Luke              15 HAMC                             32.59  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haskell, Ardis             8 HAMC                            J36.22  
  2 Busk, Oliva                8 LILY                            J37.62  
  3 Bryant, Faith              8 LILY                            J30.02  
  4 Shelton, Lauren            8 HAMC                            J43.56  
  5 Gore, Madison              8 LILY                            J44.57  
  6 Manning, Emma              8 HAMC                            J42.28  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barraza, Chris             8 LILY                             26.47  
  2 Wintzell, Ben              8 LILY                             32.97  
  3 Wilson, Hunter             8 HAMC                             36.60  
  4 Chua, CJ                   8 LILY                             40.34  
  5 Morton, John Patrick       8 HAMC                             41.38  
  6 Hale, Ethan                7 HAMC                             48.00  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Applebaum, Katie          10 HAMC                             54.97  
  2 Colvin, Ashley             9 HAMC                           1:01.25  
 -- Wintzell, Olivia           9 LILY                                DQ  
 -- McCarthy, Keegan          10 HAMC                                DQ  
 -- Butler, Elise              9 LILY                                DQ  
 -- Lewis, Sarah               9 LILY                                DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rorex, John David          9 LILY                             55.53  
  2 Counts, Bryan             10 LILY                             57.38  
  3 Kelly, Sean               10 HAMC                          J1:03.88  
  4 Banks, Sam                 9 HAMC                          J1:03.50  
 -- Aldag, Thomas              9 HAMC                                DQ  
 -- Bryant, Joshua            10 LILY                                DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uecker, Leila             12 LILY                             48.04  
  2 Skelton, Kyndall          12 HAMC                            J52.50  
  3 Corrigan, Lexi            12 HAMC                            J52.15  
  4 Lee, Maddie               11 HAMC                             52.88  
  5 Scott, Hannah             12 LILY                             57.19  
  6 Yost, Aimee               12 LILY                           1:06.37  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Christopher   12 HAMC                             56.53  
  2 Reynolds, Jace            12 HAMC                             57.72  
  3 Mayers, Micah             11 LILY                             57.91  
  4 DeSanctis, Matthew        11 LILY                             58.16  
  5 Shelton, Nathan           12 HAMC                           1:12.85  
 -- Miller, Gabriel           11 LILY                                DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Payton           14 LILY                             47.75  
  2 Marett, Grace             14 LILY                             49.66  
  3 Damian, Lexi              14 HAMC                             50.06  
  4 Trobaugh, Marissa         13 HAMC                             52.85  
  5 Mayers, Sarah             13 LILY                             54.43  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          14 HAMC                             37.75  
  2 Botta, Brooks             13 LILY                             48.62  
  3 Spearing, Caleb           14 LILY                             49.66  
  4 Aldag, Franklin           13 HAMC                             50.53  
  5 Jager, Daniel             14 LILY                             54.97  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spearing, Sherry          16 LILY                             43.91  
  2 Conners, Amelia           17 LILY                             44.22  
  3 Erickson, Maddie          15 HAMC                             48.97  
  4 Haley, Emily              15 LILY                             51.54  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Damian, Luke              15 HAMC                             41.19  
  2 Bryant, Jonathan          15 LILY                             41.50  
  3 Cardno, Kevin             16 HAMC                             44.47  
  4 Thomas, Ryan              15 LILY                             49.87  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             1:45.12  
     1) Barraza, Chris M8               2) Busk, Oliva W8                 
     3) Schmuck, Landry M7              4) Greenlee, Josephine W7         
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                1:48.57  
     1) Shelton, Lauren W8              2) Haskell, Ardis W8              
     3) McClelland, Garrett M8          4) Morton, John Patrick M8        
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:48.34  
     1) Chua, CJ M8                     2) Hazelrig, Jenna W8             
     3) Wright, Dylan M7                4) Gunsallus, Emma W7             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:55.06  
     1) Rorex, John David M9            2) Wintzell, Olivia W9            
     3) Counts, Bryan M10               4) Schmuck, Amery W9              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                3:01.38  
     1) Applebaum, Katie W10            2) Harrison, Kimberly W9          
     3) Harrison, Nathan M10            4) Banks, Sam M9                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                               X4:03.21  
     1) Colvin, Ashley W9               2) Lacy, Emma Clair W9            
     3) Houser, Joey M9                 4) Aldag, Thomas M9               
 -- LILY FLAGG  'C'                                            X4:22.28  
     1) Lewis, Sarah W9                 2) Butler, Ethan M10              
     3) Bryant, Joshua M10              4) Butler, Elise W9               
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X4:28.72  
     1) Carlton, Andrew M10             2) Chua, Rachel W9                
     3) Clark, Josh M10                 4) Jenkins, Eleanor W9            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:42.79  
     1) Skelton, Kyndall W12            2) Rhonemus, Emma W12             
     3) Crawford, Will M11              4) Reynolds, Jace M12             
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:45.40  
     1) DeSanctis, Matthew M11          2) Mayers, Micah M11              
     3) Walters, Avery W11              4) Schmuck, Adaley W12            
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X3:12.93  
     1) Hubbert, Jonathan M12           2) Cooley, Anna W12               
     3) Miller, Gabriel M11             4) Jager, Rebecca W12             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:10.84  
     1) Damian, Lexi W14                2) Maurel, Elise W14              
     3) Urban, Scott M14                4) Wintzinger, Trey M14           
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:24.85  
     1) Spearing, Caleb M14             2) Marett, Grace W14              
     3) Wintzell, Jacob M14             4) Walters, Payton W14            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:07.94  
     1) Conners, Amelia W17             2) Bryant, Jonathan M15           
     3) Foeller, Chris M15              4) Busk, Hannah W17               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:14.25  
     1) Dailey, Julia W15               2) Erickson, Maddie W15           
     3) Damian, Luke M15                4) Dombrowsky, Nic M15            
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X2:36.53  
     1) Bodkin, Lizzie W17              2) Uecker, Dominic M16            
     3) Ward, Erin W15                  4) Thomas, Ryan M15               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Oliva                8 LILY                             36.57  
  2 Crawford, Chandler         8 HAMC                             37.56  
  3 Shiner, Katheryn           8 HAMC                             40.34  
  4 Gunsallus, Hanna           8 LILY                             42.79  
  5 Scott, Kaitlyn             7 LILY                             49.94  
  6 Rhonemus, Ellee            8 HAMC                             52.18  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry            7 LILY                             22.66  
  2 McClelland, Garrett        8 HAMC                             37.13  
  3 Wilson, Hunter             8 HAMC                            J45.88  
  4 Hubbert, Benjamin          8 LILY                             39.97  
  5 Hale, Ethan                7 HAMC                            J39.50  
  6 Wintzell, Ben              8 LILY                             50.37  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Amery             9 LILY                             46.47  
  2 Harrison, Kimberly         9 HAMC                             54.59  
  3 Jacobs, Angel             10 HAMC                             58.78  
  4 Wintzell, Olivia           9 LILY                             59.88  
  5 Adams, Gwendolyn          10 LILY                           1:05.56  
 -- Applebaum, Katie          10 HAMC                                DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Nathan          10 HAMC                             51.81  
  2 Rorex, John David          9 LILY                           1:00.63  
  3 Adams, James               9 LILY                           1:25.38  
  4 Emerson, Ian               9 LILY                           1:34.22  
 -- Trafton, Joshua            9 HAMC                                DQ  
 -- Houser, Joey               9 HAMC                                DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           12 LILY                             39.25  
  2 Uecker, Leila             12 LILY                             42.43  
  3 Walters, Avery            11 LILY                             43.59  
  4 Rhonemus, Emma            12 HAMC                             48.12  
  5 Corrigan, Lexi            12 HAMC                             51.22  
  6 Erickson, Sami            11 HAMC                             51.35  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crawford, Will            11 HAMC                             50.65  
  2 Dombrowsky, Christopher   12 HAMC                             50.84  
  3 Reynolds, Jace            12 HAMC                             53.06  
  4 Hubbert, Jonathan         12 LILY                           1:02.37  
  5 Miller, Gabriel           11 LILY                           1:05.09  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mayers, Sarah             13 LILY                             40.00  
 -- Maurel, Elise             14 HAMC                                DQ  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Urban, Scott              14 HAMC                             40.65  
  2 Spearing, Caleb           14 LILY                             44.97  
  3 Wintzell, Jacob           14 LILY                            J44.97  
  4 Avery, Trent              13 LILY                             50.04  
  5 Aldag, Franklin           13 HAMC                             53.91  
 -- Couch, Seth               14 HAMC                                DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             32.65  
  2 Dailey, Julia             15 HAMC                             44.38  
  3 Conners, Amelia           17 LILY                             46.68  
  4 Bodkin, Lizzie            17 LILY                             49.00  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Nic           15 HAMC                             34.90  
  2 Cardno, Kevin             16 HAMC                             44.04  
 -- Thomas, Ryan              15 LILY                                DQ  
 -- Uecker, Dominic           16 LILY                                DQ  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haskell, Ardis             8 HAMC                             31.75  
  2 Shelton, Lauren            8 HAMC                             42.40  
  3 Bryant, Faith              8 LILY                             43.75  
  4 Beatty, Emily              7 HAMC                             48.44  
  5 Busk, Mia                  6 LILY                             54.91  
  6 Chua, Catherine            6 LILY                           1:01.12  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Landry            7 LILY                             22.47  
  2 Barraza, Chris             8 LILY                             29.00  
  3 McClelland, Garrett        8 HAMC                             34.00  
  4 Chua, CJ                   8 LILY                             41.44  
  5 Wilson, Hunter             8 HAMC                             46.10  
  6 Morton, John Patrick       8 HAMC                           1:00.16  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly         9 HAMC                             57.60  
  2 Colvin, Ashley             9 HAMC                           1:11.34  
 -- Parris, Sydney            10 HAMC                                DQ  
 -- Chua, Rachel               9 LILY                                DQ  
 -- Greenlee, Lizzie           9 LILY                                DQ  
 -- Adams, Gwendolyn          10 LILY                                DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Nathan          10 HAMC                             54.34  
  2 Counts, Bryan             10 LILY                             57.97  
  3 Banks, Sam                 9 HAMC                           1:13.15  
  4 Caruso, Daniel            10 LILY                           1:17.31  
  5 Kelly, Sean               10 HAMC                           1:22.63  
 -- Carlton, Andrew           10 LILY                                DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           12 LILY                             41.13  
  2 Walters, Avery            11 LILY                             42.91  
  3 Matis, Nicole             12 HAMC                             45.50  
  4 Matis, Jennifer           12 HAMC                             51.19  
  5 Jager, Rebecca            12 LILY                             53.19  
 -- Skelton, Kyndall          12 HAMC                                DQ  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Jace            12 HAMC                             46.35  
  2 DeSanctis, Matthew        11 LILY                             57.38  
  3 Mayers, Micah             11 LILY                           1:03.29  
  4 Crawford, Will            11 HAMC                           1:03.66  
  5 Shelton, Nathan           12 HAMC                           1:15.44  
  6 Hubbert, Jonathan         12 LILY                           1:19.56  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maurel, Elise             14 HAMC                             35.35  
  2 Walters, Payton           14 LILY                             40.06  
  3 Damian, Lexi              14 HAMC                             47.13  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          14 HAMC                             35.44  
  2 Urban, Scott              14 HAMC                             38.85  
  3 Jager, Daniel             14 LILY                             48.56  
  4 Avery, Trent              13 LILY                             50.57  
 -- Botta, Brooks             13 LILY                                DQ  
 -- Couch, Seth               14 HAMC                                DQ  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             31.56  
  2 Dailey, Julia             15 HAMC                             38.90  
  3 Spearing, Sherry          16 LILY                             42.07  
  4 Haley, Emily              15 LILY                             52.12  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Nic           15 HAMC                             33.09  
  2 Moore, Nathan             17 HAMC                            J34.22  
  3 Bryant, Jonathan          15 LILY                            J34.07  
  4 Foeller, Chris            15 LILY                             36.65  
  5 Damian, Luke              15 HAMC                             41.41  
  6 Uecker, Dominic           16 LILY                             46.50  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                1:53.59  
     1) Shelton, Lauren 8               2) Shiner, Katheryn 8             
     3) Haskell, Ardis 8                4) Crawford, Chandler 8           
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:22.28  
     1) Scott, Kaitlyn 7                2) Bryant, Faith 8                
     3) Busk, Oliva 8                   4) Greenlee, Josephine 7          
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                               X2:38.75  
     1) Claflin, Emma 7                 2) Rhonemus, Ellee 8              
     3) Beatty, Emily 7                 4) Manning, Emma 8                
 -- LILY FLAGG  'C'                                            X2:51.00  
     1) Miller, Claire 8                2) Hammond, Hannah Grace 8        
     3) Gore, Madison 8                 4) Gunsallus, Hanna 8             
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X3:50.43  
     1) Hazelrig, Jenna 8               2) Vosahlik, Elizabeth 7          
     3) Butler, Abigal 6                4) Geisinger, Sierra 8            
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             1:48.03  
     1) Barraza, Chris 8                2) Chua, CJ 8                     
     3) Wright, Jacob 8                 4) Schmuck, Landry 7              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:18.78  
     1) Morton, John Patrick 8          2) Wilson, Hunter 8               
     3) Hale, Ethan 7                   4) McClelland, Garrett 8          
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X3:14.13  
     1) Wintzell, Ben 8                 2) Miller, Gideon 7               
     3) Geisinger, Aidan 7              4) Butler, Joshua 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             3:25.28  
     1) Wintzell, Olivia 9              2) Lewis, Katheryn 10             
     3) Chua, Rachel 9                  4) Schmuck, Amery 9               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                3:37.25  
     1) Applebaum, Katie 10             2) Colvin, Ashley 9               
     3) Lacy, Emma Clair 9              4) Harrison, Kimberly 9           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                               X4:03.90  
     1) McCarthy, Keegan 10             2) Matheny, Jessica 10            
     3) Parris, Sydney 10               4) Jacobs, Angel 10               
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X4:59.28  
     1) Butler, Elise 9                 2) Lewis, Sarah 9                 
     3) Jenkins, Eleanor 9              4) Ward, Taylor 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             3:30.10  
     1) Rorex, John David 9             2) Caruso, Daniel 10              
     3) Carlton, Andrew 10              4) Counts, Bryan 10               
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X4:16.00  
     1) Butler, Ethan 10                2) Clark, Josh 10                 
     3) Miller, Gideon 7                4) Bryant, Joshua 10              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                     DQ  
     1) Banks, Sam 9                    2) Houser, Joey 9                 
     3) Trafton, Joshua 9               4) Harrison, Nathan 10            
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:25.16  
     1) Walters, Avery 11               2) Uecker, Leila 12               
     3) Caruso, Emily 12                4) Schmuck, Adaley 12             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:50.09  
     1) Matis, Nicole 12                2) Rhonemus, Emma 12              
     3) Corrigan, Lexi 12               4) Skelton, Kyndall 12            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                               X2:53.66  
     1) Colvin, Stefani 11              2) Matis, Jennifer 12             
     3) Erickson, Sami 11               4) Owen, Callie 11                
 -- LILY FLAGG  'B'                                            X3:02.16  
     1) Cooley, Anna 12                 2) Ward, Megan 12                 
     3) Henrikson, Bonnie 12            4) Jager, Rebecca 12              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                               X3:09.69  
     1) Jacobs, Rachel 11               2) Lee, Maddie 11                 
     3) McClelland, Jessi 12            4) Brown, Catie 12                
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:49.22  
     1) Crawford, Will 11               2) Dombrowsky, Christopher 12     
     3) Brown, Chris 12                 4) Reynolds, Jace 12              
  2 LILY FLAGG  'A'                                             3:18.44  
     1) Hubbert, Jonathan 12            2) DeSanctis, Matthew 11          
     3) Mayers, Micah 11                4) Thomson, Zach 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:47.62  
     1) Marett, Grace 14                2) Mayers, Sarah 13               
     3) Scott, Hannah 12                4) Walters, Payton 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:17.78  
     1) Urban, Scott 14                 2) Aldag, Franklin 13             
     3) Couch, Seth 14                  4) Wintzinger, Trey 14            
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:34.81  
     1) Jager, Daniel 14                2) Counts, Daniel 13              
     3) Wintzell, Jacob 14              4) Spearing, Caleb 14             
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 LILY FLAGG  'A'                                             2:44.25  
     1) Conners, Amelia 17              2) Spearing, Sherry 16            
     3) Marett, Savannah 16             4) Busk, Hannah 17                
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                                2:09.56  
     1) Dombrowsky, Nic 15              2) Cardno, Kevin 16               
     3) Damian, Luke 15                 4) Moore, Nathan 17               
  2 LILY FLAGG  'A'                                             2:19.28  
     1) Foeller, Chris 15               2) Uecker, Dominic 16             
     3) Thomas, Ryan 15                 4) Bryant, Jonathan 15            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Lily Flagg                          270   2. Hampton Cove Hurricanes             269

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org