Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet                 HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                     2011 SHER vs LILY-Meters - 6/22/2011                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:06.78  
     1) Brown, Julianna 8               2) Hammer, Emily 8                
     3) Dutton, Madison 8               4) Schroeder, Abigail 8           
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:15.35  
     1) Keeney, Gracie 8                2) Busk, Oliva 8                  
     3) Johnson, Ashlyn 8               4) Greenlee, Josephine 7          
 -- Lily Flagg  'B'                                            X3:00.14  
     1)                                 2) Fanning, Rachel 8              
     3) Busk, Mia 6                     4) Gunsallus, Hanna 8             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:10.94  
     1) Bean, Taylor 7                  2) Anderson, Mandy 8              
     3) Bean, Marli 5                   4) Rorick, Caitlyn 6              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     1:41.89  
     1) Holtcamp, Mason S 8             2) Rorick, Michael 8              
     3) Stogner, John Allen 8           4) Amborski, Matthew 8            
  2 Lily Flagg  'A'                                             1:49.13  
     1) Hubbert, Benjamin 8             2) Barraza, Chris 8               
     3) Schmuck, Landry 7               4) Wright, Jacob 8                
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:34.38  
     1) Purves, John 8                  2) Jensen, Matthew 8              
     3) Griffith, Will 8                4) Roden, Wesley 8                
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:45.64  
     1) Andrews, Jake 7                 2) Wintzell, Ben A 8              
     3) Chua, CJ 8                      4) Butler, Joshua 8               
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                    X2:53.42  
     1) Formby, John David D 7          2) Lee, Mason 7                   
     3) Taylor, Wyatt 8                 4) Beams, Fisher 6                
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     3:26.38  
     1) Beams, Kennedy 10               2) Clark, Katie 10                
     3) Holtcamp, Mackenzie L 10        4) Marr, Lydia 10                 
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:45.59  
     1) Wintzell, Olivia 9              2) Lewis, Katheryn 10             
     3) Schmuck, Amery 9                4) Chua, Rachel 10                
 -- Lily Flagg  'B'                                            X4:50.07  
     1) Lewis, Sarah 9                  2) Adams, Gwendolyn 10            
     3) Butler, Elise 9                 4) Greenlee, Lizzie 9             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X4:50.38  
     1) Emmons, Madison 10              2) Yarbrough, Madison 10          
     3) Ward, Caroline 10               4) Fryer, Hannah 8                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     3:43.36  
     1) Gunn, Nathan 10                 2) Jensen, Benjamin 10            
     3) Formby, Nicholas 10             4) Holland, Jay 9                 
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:58.60  
     1) Emerson, Ian 9                  2) Rorex, John David 9            
     3) Counts, Bryan 10                4) Carlton, Andrew 10             
 -- Lily Flagg  'B'                                            X4:35.54  
     1) Keeney, Michael 9               2) Adams, James 9                 
     3) Caruso, Daniel 10               4) Clark, Josh 10                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:47.11  
     1) Hammer, Kayla 12                2) Tomlin, Morgan 11              
     3) Stogner, Jessica 12             4) Purves, Leah 12                
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:01.72  
     1) Caruso, Emily 12                2) Uecker, Leila 12               
     3) Walters, Avery 11               4) Thomas, Ali 11                 
 -- Lily Flagg  'B'                                            X3:37.14  
     1)                                 2) Henrikson, Bonnie 12           
     3) Jager, Rebecca 12               4) Yost, Aimee 12                 
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:43.94  
     1) Madison, Sarah 11               2) Madison, Megan 12              
     3) Chapman, Juli 11                4) Gallimore, Brooklynne 11       
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     3:01.25  
     1) Clark, Carey 12                 2) Weis, Brandon 11               
     3) Taylor, Benjamin 12             4) Gunn, Dalton 12                
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:33.77  
     1) Thomson, Zach 11                2) Johnson, Brady 11              
     3) DeSanctis, Matthew 11           4) Andrews, Tyler 12              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:21.25  
     1) Byrd, Hugh 11                   2) DeVaney, Collier 11            
     3) Amborski, Robert 11             4) Amborski, Samuel 12            
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:59.73  
     1) Cook, Laura 13                  2) Marett, Grace 14               
     3) Walters, Payton 14              4) Cooley, Anna 12                
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     3:21.20  
     1) Griffith, Shrader 13            2) Yarbrough, Darby 14            
     3) Weis, Emily 13                  4) Ward, Emily 13                 
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:53.19  
     1) Wintzell, Jacob 14              2) Botta, Brooks 13               
     3) Jager, Daniel 14                4) Spearing, Caleb 14             
 -- Sherwood Swim Team  'A'                                          DQ  
     1) DeVaney, Isaac 13               2) Holden, Mitchell 14            
     3) Amborski, Carl 14               4) Chandler, Michael 14           
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:36.22  
     1) Conners, Amelia 17              2) Spearing, Sherry 16            
     3) Busk, Hannah 17                 4) Bodkin, Lizzie 17              
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:42.47  
     1) Kokes, Kelso 17                 2) Fitzgibbon, Micaela 16         
     3) Chandler, Abigail 15            4) Lancaster, Sara 16             
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:38.91  
     1) Uecker, Dominic 16              2) Thomson, Ian 13                
     3) Bryant, Jonathan 15             4) Evans, Patrick 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Macey             6 LILY                             31.19  
  2 Chua, Catherine            6 LILY                             34.56  
  3 Rorick, Caitlyn            6 Sherwood                         41.01  
  4 Bean, Marli                5 Sherwood                         56.06  
  5 Jensen, Hannah             6 Sherwood                       1:50.02  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Butler, Abigal             7 LILY                            X46.93  
 -- Chua, Fletcher             4 LILY                            X55.10  
 -- Shattuck, Emily            6 LILY                          X1:00.97  
 -- Keeney, Emily              5 LILY                          X1:04.24  
 -- Butler, Charlotte          3 LILY                          X1:04.33  
 -- Butler, Isabella           5 LILY                          X1:09.74  
 -- Busk, Mia                  6 LILY                          X1:12.88  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomson, Andrew            5 LILY                             32.69  
  2 Caruso, Brendan            6 LILY                             38.47  
  3 Beams, Fisher              6 Sherwood                         41.22  
  4 Cozelos, Mason             6 Sherwood                         47.10  
  5 Dutton, Clay               6 Sherwood                       1:01.44  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dutton, Madison            8 Sherwood                         22.44  
  2 Brown, Julianna            8 Sherwood                         23.94  
  3 Johnson, Ashlyn            8 LILY                             24.48  
  4 Keeney, Gracie             8 LILY                             26.09  
  5 Anderson, Mandy            8 Sherwood                         27.28  
  6 Greenlee, Josephine        7 LILY                             28.26  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Gunsallus, Hanna           8 LILY                            X24.63  
 -- Fanning, Rachel            8 LILY                            X34.67  
 -- Peddycoart, Emily          7 Sherwood                        X35.02  
 -- Schroeder, Abigail         8 Sherwood                        X35.03  
 -- Miller, Claire             8 LILY                            X36.29  
 -- Keeney, Bridget            7 LILY                            X37.19  
 -- Gunsallus, Emma            7 LILY                            X38.45  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stogner, John Allen        8 Sherwood                         17.37  
  2 Schmuck, Landry            7 LILY                             18.03  
  3 Holtcamp, Mason S          8 Sherwood                         20.28  
  4 Barraza, Chris             8 LILY                             21.36  
  5 Roden, Wesley              8 Sherwood                         24.28  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Butler, Joshua             8 LILY                            X27.42  
 -- Purves, John               8 Sherwood                        X29.94  
 -- Taylor, Wyatt              8 Sherwood                        X33.23  
 -- Lee, Mason                 7 Sherwood                        X34.15  
 -- Miller, Gideon             7 LILY                            X46.10  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     10 Sherwood                         36.14  
  2 Schmuck, Amery             9 LILY                             40.69  
  3 Clark, Katie              10 Sherwood                         48.09  
  4 Lewis, Katheryn           10 LILY                             50.27  
  5 Adams, Gwendolyn          10 LILY                             50.71  
  6 Beams, Kennedy            10 Sherwood                         51.82  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Butler, Elise              9 LILY                            X54.18  
 -- Greenlee, Lizzie           9 LILY                          X1:04.43  
 -- Ward, Taylor              10 LILY                          X1:05.12  
 -- Emmons, Madison           10 Sherwood                      X1:05.62  
 -- Ward, Caroline            10 Sherwood                      X1:08.79  
 -- Lewis, Sarah               9 LILY                          X1:14.43  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Counts, Bryan             10 LILY                             38.29  
  2 Gunn, Nathan              10 Sherwood                         40.35  
  3 Formby, Nicholas          10 Sherwood                         40.43  
  4 Rorex, John David          9 LILY                             51.56  
  5 Holland, Jay               9 Sherwood                         55.06  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Keeney, Michael            9 LILY                            X55.63  
 -- Clark, Josh               10 LILY                            X57.20  
 -- Butler, Ethan             10 LILY                          X1:00.09  
 -- Clegg, Will                9 Sherwood                      X1:05.63  
 -- Schroeder, Gabriel        10 Sherwood                      X1:05.86  
 -- Dutton, Drew              10 Sherwood                      X1:07.09  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uecker, Leila             12 LILY                             34.19  
  2 Hammer, Kayla             12 Sherwood                         34.41  
  3 Stogner, Jessica          12 Sherwood                         35.31  
  4 Walters, Avery            11 LILY                             36.01  
  5 Purves, Leah              12 Sherwood                         36.03  
  6 Thomas, Ali               11 LILY                             42.23  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Jager, Rebecca            12 LILY                            X39.25  
 -- Madison, Megan            12 Sherwood                        X44.46  
 -- Yost, Aimee               12 LILY                            X44.86  
 -- Ward, Megan               12 LILY                            X46.29  
 -- Chapman, Juli             11 Sherwood                        X49.56  
 -- Fanning, Anna             11 LILY                            X49.70  
 -- Madison, Sarah            11 Sherwood                        X51.33  
 -- Gallimore, Brooklynne     11 Sherwood                        X52.09  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Carey              12 Sherwood                         33.43  
  2 Gunn, Dalton              12 Sherwood                         33.73  
  3 Andrews, Tyler            12 LILY                             35.90  
  4 DeVaney, Collier          11 Sherwood                         42.97  
  5 Thomson, Zach             11 LILY                             44.11  
  6 Johnson, Brady            11 LILY                             45.69  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Amborski, Samuel          12 Sherwood                        X41.87  
 -- Marr, Douglas             11 Sherwood                        X45.90  
 -- Roden, Tommie             11 Sherwood                        X47.63  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           13 LILY                             31.69  
  2 Walters, Payton           14 LILY                             35.50  
  3 Weis, Emily               13 Sherwood                         37.35  
  4 Marett, Grace             14 LILY                             37.63  
  5 Griffith, Shrader         13 Sherwood                         41.37  
  6 Holden, Stephanie         14 Sherwood                         41.75  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            13 Sherwood                         28.03  
  2 Amborski, Carl            14 Sherwood                         32.96  
  3 Wintzell, Jacob           14 LILY                             33.29  
  4 Spearing, Caleb           14 LILY                             33.64  
  5 Botta, Brooks             13 LILY                             37.47  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             29.95  
  2 Spearing, Sherry          16 LILY                             34.99  
  3 Fitzgibbon, Micaela       16 Sherwood                         35.91  
  4 Conners, Amelia           17 LILY                             36.16  
  5 Lancaster, Sara           16 Sherwood                         36.29  
  6 Chandler, Abigail         15 Sherwood                         36.91  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jonathan          15 LILY                             29.43  
  2 Uecker, Dominic           16 LILY                             32.31  
  3 Corder, Mitchell          16 Sherwood                         35.87  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Ashlyn            8 LILY                             31.45  
  2 Hammer, Emily              8 Sherwood                         33.99  
  3 Brown, Julianna            8 Sherwood                         37.53  
  4 Busk, Oliva                8 LILY                             38.75  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barraza, Chris             8 LILY                             27.77  
  2 Rorick, Michael            8 Sherwood                         30.94  
  3 Wintzell, Ben A            8 LILY                             34.83  
  4 Formby, John David D       7 Sherwood                         38.59  
  5 Chua, CJ                   8 LILY                             41.04  
  6 Purves, John               8 Sherwood                         48.09  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Katie              10 Sherwood                         56.15  
  2 Adams, Gwendolyn          10 LILY                           1:00.81  
  3 Wintzell, Olivia           9 LILY                           1:05.58  
  4 Marr, Lydia               10 Sherwood                       1:10.78  
  5 Chua, Rachel              10 LILY                           1:14.20  
  6 Yarbrough, Madison        10 Sherwood                       1:15.78  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gunn, Nathan              10 Sherwood                       1:00.28  
  2 Caruso, Daniel            10 LILY                           1:02.52  
  3 Jensen, Benjamin          10 Sherwood                       1:04.36  
  4 Carlton, Andrew           10 LILY                           1:17.80  
  5 Holland, Jay               9 Sherwood                       1:18.68  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uecker, Leila             12 LILY                             47.90  
  2 Tomlin, Morgan            11 Sherwood                         48.49  
  3 Purves, Leah              12 Sherwood                         49.06  
  4 Caruso, Emily             12 LILY                             57.07  
  5 Thomas, Ali               11 LILY                             59.93  
  6 Anthony, Eleese           12 Sherwood                       1:03.00  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Tyler            12 LILY                             47.51  
  2 Clark, Carey              12 Sherwood                         47.60  
  3 Weis, Brandon             11 Sherwood                         52.50  
  4 Byrd, Hugh                11 Sherwood                         55.84  
  5 Johnson, Brady            11 LILY                             59.82  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weis, Emily               13 Sherwood                         46.08  
  2 Marett, Grace             14 LILY                             50.15  
  3 Mayers, Sarah             13 LILY                             52.45  
  4 Yarbrough, Darby          14 Sherwood                       1:00.06  
  5 Cook, Laura               13 LILY                           1:00.10  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spearing, Caleb           14 LILY                             45.69  
  2 Amborski, Carl            14 Sherwood                         46.38  
  3 Botta, Brooks             13 LILY                             47.99  
  4 Wintzell, Jacob           14 LILY                             50.83  
  5 Holden, Mitchell          14 Sherwood                         55.08  
  6 Chandler, Michael         14 Sherwood                         59.19  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgibbon, Micaela       16 Sherwood                         44.78  
  2 Spearing, Sherry          16 LILY                             45.29  
  3 Conners, Amelia           17 LILY                             45.44  
  4 Kokes, Kelso              17 Sherwood                         46.29  
  5 Lancaster, Sara           16 Sherwood                         49.28  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jonathan          15 LILY                             42.41  
  2 Evans, Patrick            16 LILY                             48.09  
  3 Corder, Mitchell          16 Sherwood                       1:01.22  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     1:29.07  
     1) Holtcamp, Mason S M8            2) Dutton, Madison W8             
     3) Brown, Julianna W8              4) Stogner, John Allen M8         
  2 Lily Flagg  'A'                                             1:46.00  
     1) Barraza, Chris M8               2) Keeney, Gracie W8              
     3) Greenlee, Josephine W7          4) Schmuck, Landry M7             
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:05.27  
     1) Hubbert, Benjamin M8            2) Miller, Claire W8              
     3) Gunsallus, Hanna W8             4) Butler, Joshua M8              
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                    X2:06.62  
     1) Rorick, Michael M8              2) Peddycoart, Emily W7           
     3) Purves, John M8                 4) Fryer, Hannah W8               
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:17.25  
     1) Griffith, Will M8               2) Schroeder, Abigail W8          
     3) Taylor, Wyatt M8                4) Bean, Taylor W7                
 -- Lily Flagg  'C'                                            X2:17.91  
     1) Andrews, Jake M7                2) Fanning, Rachel W8             
     3) Busk, Oliva W8                  4)                                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:48.59  
     1) Gunn, Nathan M10                2) Holtcamp, Mackenzie L W10      
     3) Clark, Katie W10                4) Formby, Nicholas M10           
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:05.80  
     1) Carlton, Andrew M10             2) Lewis, Katheryn W10            
     3) Schmuck, Amery W9               4) Counts, Bryan M10              
 -- Lily Flagg  'B'                                            X4:02.84  
     1) Clark, Josh M10                 2) Ward, Taylor W10               
     3) Caruso, Daniel M10              4) Chua, Rachel W10               
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                    X4:20.53  
     1) Clegg, Will M9                  2) Yarbrough, Madison W10         
     3) Gallimore, Alec M9              4) Marr, Lydia W10                
 -- Lily Flagg  'C'                                            X4:26.89  
     1) Greenlee, Lizzie W9             2) Keeney, Michael M9             
     3) Lewis, Sarah W9                 4) Butler, Elise W9               
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X4:39.34  
     1) Ward, Caroline W10              2) Schroeder, Gabriel M10         
     3) Emmons, Madison W10             4) Dutton, Drew M10               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:27.50  
     1) Clark, Carey M12                2) Stogner, Jessica W12           
     3) Purves, Leah W12                4) Gunn, Dalton M12               
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:31.29  
     1) Thomson, Zach M11               2) Walters, Avery W11             
     3) Uecker, Leila W12               4) Andrews, Tyler M12             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:57.75  
     1) Chapman, Rayna W12              2) Marr, Douglas M11              
     3) Gallimore, Brooklynne W11       4) Taylor, Benjamin M12           
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                    X2:58.75  
     1) Amborski, Robert M11            2) Roden, Tommie M11              
     3) Chapman, Juli W11               4) Anthony, Eleese W12            
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:59.87  
     1) Miller, Gabriel M11             2) Thomas, Ali W11                
     3) Henrikson, Bonnie W12           4) Johnson, Brady M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:18.70  
     1) Wintzell, Jacob M14             2) Schmuck, Adaley W13            
     3) Walters, Payton W14             4) Spearing, Caleb M14            
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:31.87  
     1) Holden, Mitchell M14            2) Holden, Stephanie W14          
     3) Weis, Emily W13                 4) DeVaney, Isaac M13             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:43.81  
     1) Amborski, Carl M14              2) Griffith, Shrader W13          
     3) Ward, Emily W13                 4) Fitzgibbon, Jackson M13        
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:45.98  
     1) Botta, Brooks M13               2) Cook, Laura W13                
     3) Mayers, Sarah W13               4) Thomson, Ian M13               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:18.38  
     1) Bryant, Jonathan M15            2) Spearing, Sherry W16           
     3) Foeller, Chris M16              4) Busk, Hannah W17               
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:35.67  
     1) Corder, Mitchell M16            2) Chandler, Abigail W15          
     3) Lancaster, Sara W16             4) Kokes, Kelso W17               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keeney, Gracie             8 LILY                             32.88  
  2 Dutton, Madison            8 Sherwood                         33.20  
  3 Gunsallus, Hanna           8 LILY                             35.29  
  4 Busk, Oliva                8 LILY                             39.01  
  5 Bean, Taylor               7 Sherwood                         49.75  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stogner, John Allen        8 Sherwood                         22.50  
  2 Schmuck, Landry            7 LILY                             23.41  
  3 Holtcamp, Mason S          8 Sherwood                         26.59  
  4 Barraza, Chris             8 LILY                             32.85  
  5 Hubbert, Benjamin          8 LILY                             33.32  
  6 Griffith, Will             8 Sherwood                         36.25  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     10 Sherwood                         43.53  
  2 Schmuck, Amery             9 LILY                             45.89  
  3 Wintzell, Olivia           9 LILY                             58.40  
  4 Lewis, Katheryn           10 LILY                             59.24  
  5 Beams, Kennedy            10 Sherwood                       1:04.27  
  6 Marr, Lydia               10 Sherwood                       1:04.72  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Formby, Nicholas          10 Sherwood                         49.16  
  2 Counts, Bryan             10 LILY                             55.61  
  3 Jensen, Benjamin          10 Sherwood                       1:03.25  
  4 Gallimore, Alec            9 Sherwood                       1:04.81  
  5 Caruso, Daniel            10 LILY                           1:16.87  
  6 Butler, Ethan             10 LILY                           1:22.57  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             12 Sherwood                         41.98  
  2 Stogner, Jessica          12 Sherwood                         44.28  
  3 Purves, Leah              12 Sherwood                         48.34  
  4 Thomas, Ali               11 LILY                             54.43  
  5 Fanning, Anna             11 LILY                             57.53  
  6 Yost, Aimee               12 LILY                             59.73  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Carey              12 Sherwood                         40.89  
  2 Gunn, Dalton              12 Sherwood                         45.28  
  3 Weis, Brandon             11 Sherwood                         52.94  
  4 Thomson, Zach             11 LILY                             57.59  
  5 Miller, Gabriel           11 LILY                             59.59  
 -- Andrews, Tyler            12 LILY                                DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Payton           14 LILY                             42.93  
  2 Mayers, Sarah             13 LILY                             51.60  
  3 Griffith, Shrader         13 Sherwood                         53.53  
  4 Holden, Stephanie         14 Sherwood                         53.89  
  5 Ward, Emily               13 Sherwood                       1:03.04  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            13 Sherwood                         31.57  
  2 Spearing, Caleb           14 LILY                             43.94  
  3 Fitzgibbon, Jackson       13 Sherwood                         49.75  
  4 Avery, Trent              13 LILY                             49.76  
  5 Thomson, Ian              13 LILY                             54.13  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             31.77  
  2 Kokes, Kelso              17 Sherwood                         40.75  
  3 Chandler, Abigail         15 Sherwood                         45.15  
  4 Haley, Emily              15 LILY                             46.00  
  5 Lancaster, Sara           16 Sherwood                         46.66  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uecker, Dominic           16 LILY                             41.49  
  2 Corder, Mitchell          16 Sherwood                         47.67  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dutton, Madison            8 Sherwood                         28.67  
  2 Johnson, Ashlyn            8 LILY                             33.18  
  3 Brown, Julianna            8 Sherwood                         36.03  
  4 Hammer, Emily              8 Sherwood                         41.12  
  5 Busk, Mia                  6 LILY                             50.17  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stogner, John Allen        8 Sherwood                         19.94  
  2 Schmuck, Landry            7 LILY                             19.97  
  3 Holtcamp, Mason S          8 Sherwood                         20.44  
  4 Amborski, Matthew          8 Sherwood                         33.47  
  5 Chua, CJ                   8 LILY                             46.24  
 -- Wintzell, Ben A            8 LILY                                DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     10 Sherwood                         40.66  
  2 Clark, Katie              10 Sherwood                         59.00  
  3 Beams, Kennedy            10 Sherwood                       1:04.81  
  4 Wintzell, Olivia           9 LILY                           1:11.93  
  5 Chua, Rachel              10 LILY                           1:18.86  
 -- Adams, Gwendolyn          10 LILY                                DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gunn, Nathan              10 Sherwood                         53.66  
  2 Formby, Nicholas          10 Sherwood                         54.76  
  3 Counts, Bryan             10 LILY                             59.37  
  4 Jensen, Benjamin          10 Sherwood                       1:06.55  
  5 Caruso, Daniel            10 LILY                           1:19.16  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             12 Sherwood                         39.37  
  2 Uecker, Leila             12 LILY                             42.34  
  3 Stogner, Jessica          12 Sherwood                         43.78  
  4 Walters, Avery            11 LILY                             44.38  
  5 Chapman, Rayna            12 Sherwood                         44.69  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Benjamin          12 Sherwood                         44.73  
  2 Amborski, Robert          11 Sherwood                         50.53  
  3 Weis, Brandon             11 Sherwood                         53.59  
  4 Thomson, Zach             11 LILY                           1:02.89  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmuck, Adaley           13 LILY                             39.67  
  2 Walters, Payton           14 LILY                             40.72  
  3 Weis, Emily               13 Sherwood                         41.50  
  4 Ward, Emily               13 Sherwood                         57.75  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            13 Sherwood                         35.07  
  2 Amborski, Carl            14 Sherwood                         41.35  
  3 Jager, Daniel             14 LILY                             46.83  
  4 Fitzgibbon, Jackson       13 Sherwood                         50.72  
 -- Thomson, Ian              13 LILY                                DQ  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busk, Hannah              17 LILY                             30.91  
  2 Chandler, Abigail         15 Sherwood                         42.06  
  3 Kokes, Kelso              17 Sherwood                         42.57  
  4 Spearing, Sherry          16 LILY                             43.84  
  5 Fitzgibbon, Micaela       16 Sherwood                         44.85  
  6 Haley, Emily              15 LILY                             52.99  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jonathan          15 LILY                             34.98  
  2 Uecker, Dominic           16 LILY                             42.06  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             1:56.44  
     1) Keeney, Gracie 8                2) Johnson, Ashlyn 8              
     3) Gunsallus, Hanna 8              4) Busk, Oliva 8                  
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     1:58.11  
     1) Brown, Julianna 8               2) Fryer, Hannah 8                
     3) Hammer, Emily 8                 4) Dutton, Madison 8              
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:17.35  
     1) Gunsallus, Emma 7               2) Fanning, Rachel 8              
     3) Johnson, Macey 6                4) Keeney, Bridget 7              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:38.10  
     1) Bean, Taylor 7                  2) Peddycoart, Emily 7            
     3) Rorick, Caitlyn 6               4) Schroeder, Abigail 8           
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     1:30.90  
     1) Holtcamp, Mason S 8             2) Amborski, Matthew 8            
     3) Roden, Wesley 8                 4) Stogner, John Allen 8          
  2 Lily Flagg  'A'                                             1:39.31  
     1) Barraza, Chris 8                2) Hubbert, Benjamin 8            
     3) Butler, Joshua 8                4) Schmuck, Landry 7              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X1:59.94  
     1) Rorick, Michael 8               2) Taylor, Wyatt 8                
     3) Purves, John 8                  4) Formby, John David D 7         
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:20.67  
     1) Miller, Gideon 7                2) Thomson, Andrew 5              
     3) Andrews, Jake 7                 4) Chua, CJ 8                     
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                    X2:25.66  
     1) Cozelos, Mason 6                2) Jensen, Matthew 8              
     3) Lee, Mason 7                    4) Griffith, Will 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     3:12.29  
     1) Clark, Katie 10                 2) Marr, Lydia 10                 
     3) Beams, Kennedy 10               4) Holtcamp, Mackenzie L 10       
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:24.19  
     1) Wintzell, Olivia 9              2) Lewis, Katheryn 10             
     3) Chua, Rachel 10                 4) Schmuck, Amery 9               
 -- Lily Flagg  'B'                                            X4:26.39  
     1) Adams, Gwendolyn 10             2) Ward, Taylor 10                
     3) Lewis, Sarah 9                  4) Butler, Elise 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     3:20.64  
     1) Gunn, Nathan 10                 2) Jensen, Benjamin 10            
     3) Holland, Jay 9                  4) Formby, Nicholas 10            
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:40.43  
     1) Caruso, Daniel 10               2) Butler, Ethan 10               
     3) Carlton, Andrew 10              4) Counts, Bryan 10               
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X4:31.75  
     1) Schroeder, Gabriel 10           2) Dutton, Drew 10                
     3) Clegg, Will 9                   4) Gallimore, Alec 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:31.24  
     1) Purves, Leah 12                 2) Hammer, Kayla 12               
     3) Tomlin, Morgan 11               4) Stogner, Jessica 12            
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:34.88  
     1) Caruso, Emily 12                2) Thomas, Ali 11                 
     3) Walters, Avery 11               4) Uecker, Leila 12               
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:00.06  
     1) Anthony, Eleese 12              2) Madison, Megan 12              
     3) Chapman, Juli 11                4) Chapman, Rayna 12              
 -- Lily Flagg  'B'                                            X3:05.18  
     1) Fanning, Anna 11                2) Henrikson, Bonnie 12           
     3) Ward, Megan 12                  4) Jager, Rebecca 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:38.00  
     1) Clark, Carey 12                 2) Amborski, Robert 11            
     3) Weis, Brandon 11                4) Gunn, Dalton 12                
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:57.46  
     1) Thomson, Zach 11                2) Miller, Gabriel 11             
     3) Johnson, Brady 11               4) Andrews, Tyler 12              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:53.00  
     1) Byrd, Hugh 11                   2) DeVaney, Collier 11            
     3) Taylor, Benjamin 12             4) Amborski, Samuel 12            
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:30.49  
     1) Marett, Grace 14                2) Schmuck, Adaley 13             
     3) Mayers, Sarah 13                4) Walters, Payton 14             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:56.37  
     1) Ward, Emily 13                  2) Holden, Stephanie 14           
     3) Griffith, Shrader 13            4) Weis, Emily 13                 
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:26.21  
     1) Holden, Mitchell 14             2) Amborski, Carl 14              
     3) Chandler, Michael 14            4) DeVaney, Isaac 13              
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:29.89  
     1) Wintzell, Jacob 14              2) Botta, Brooks 13               
     3) Thomson, Ian 13                 4) Spearing, Caleb 14             
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:24.51  
     1) Spearing, Sherry 16             2) Conners, Amelia 17             
     3) Haley, Emily 15                 4) Busk, Hannah 17                
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:32.30  
     1) Lancaster, Sara 16              2) Chandler, Abigail 15           
     3) Fitzgibbon, Micaela 16          4) Kokes, Kelso 17                
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:50.68  
     1) Bodkin, Lizzie 17               2) Gordon, Riley 15               
     3) Ward, Erin 15                   4) Hopkins, Mary Beth 17          
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:13.81  
     1) Avery, Trent 13                 2) Evans, Patrick 16              
     3) Uecker, Dominic 16              4) Bryant, Jonathan 15            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Sherwood Swim Team                  303   2. Lily Flagg                          248

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org