Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet                 HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                      2011 SHER vs MTSP-Yards - 6/8/2011                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             1:35.03  
     1) Brandon, Claire 8               2) Overton, Lauren-Cain 8         
     3) Brandon, Sophie 8               4) Schaefer, Genevieve 8          
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     1:45.65  
     1) Brown, Julianna 8               2) Hammer, Emily 8                
     3) Dutton, Madison 8               4) Anderson, Mandy 7              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:19.68  
     1) Shepherd, Laura 7               2) Fryer, Hannah 8                
     3) Schroeder, Abigail 8            4) Rorick, Caitlyn 6              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     1:31.91  
     1) Rorick, Michael 8               2) Jensen, Matthew 8              
     3) Holtcamp, Mason S 8             4) Stogner, John Allen 8          
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             1:36.29  
     1) Bouldin, Trey 8                 2) Garding, Nikolai 8             
     3) Sullins, Charlie 8              4) Bennett, Jamieson 7            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X2:00.61  
     1) Fleming, Braden 8               2) Comulada, Gavin 8              
     3) Carden, Wade 7                  4) Gunter, Cooper 7               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:13.35  
     1) Amborski, Matthew 8             2) Purves, John 8                 
     3) Griffith, Will 8                4) Roden, Wesley 8                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:29.28  
     1) Weakley, Regan 10               2) Weitenbeck, Abbey 10           
     3) Campbell, Devin 10              4) Gautreaux, Corinne 10          
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X3:12.23  
     1) Bouldin, Lily 10                2) Thompson, Grace 10             
     3) Foster, Margaret 10             4) Moffet, Victoria 9             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X4:01.77  
     1) Lee, Grace Aurin A 9            2) Yarbrough, Madison 10          
     3) Beams, Kennedy 10               4) Ward, Caroline 10              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                          DQ  
     1) Tomlin, Morgan 10               2) Clark, Katie 10                
     3) Holtcamp, Mackenzie L 10        4) Marr, Lydia 10                 
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     3:23.50  
     1) Gunn, Nathan 10                 2) Jensen, Benjamin 10            
     3) Formby, Nicholas 10             4) Holland, Jay 9                 
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             3:31.13  
     1) Hauenstein, Reid 10             2) Adams, Reece 9                 
     3) Peffer, Gage 9                  4) Shook, Sam 9                   
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:31.44  
     1) Hammer, Kayla 12                2) Purves, Leah 12                
     3) Chapman, Rayna 12               4) Stogner, Jessica 12            
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:34.09  
     1) Brandon, Grace 11               2) Lynn, Claudia 12               
     3) Garding, Madelene 11            4) Malone, Liddy 12               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X3:15.77  
     1) Jones, Lauren 12                2) Chapman, Juli 11               
     3) Anthony, Eleese 12              4) Madison, Megan 12              
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:30.21  
     1) Clark, Carey 12                 2) Weis, Brandon 11               
     3) Taylor, Benjamin 12             4) Gunn, Dalton 12                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             3:01.28  
     1) Johnston, Sam 11                2) Ferguson, Riggs 12             
     3) Aquila, Ben 12                  4) Morris, Spencer 11             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:56.18  
     1) Byrd, Hugh 11                   2) DeVaney, Collier 11            
     3) Amborski, Robert 11             4) Amborski, Samuel 12            
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:29.19  
     1) Ferguson, Kate 13               2) Jones, Ellery 13               
     3) Mickle, Peyton Ann 14           4) Weakley, Callie 13             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:45.91  
     1) Laue, Sloan 13                  2) Griffith, Shrader 13           
     3) Weis, Emily 13                  4) Holden, Stephanie 14           
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:28.03  
     1) Chandler, Michael 14            2) Anderson, Mitchell 14          
     3) DeVaney, Isaac 13               4) Amborski, Carl 14              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:50.03  
     1) Hauenstein, Seth 13             2) Patton, Luke 14                
     3) Moffet, Quentin 11              4) Gautreaux, Matthew 13          
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:26.90  
     1) Danner, Taylor 15               2) Byrd, Rachel 15                
     3) Chandler, Abigail 15            4) Lancaster, Sara 16             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:09.46  
     1) Satterfield, Forrest 16         2) Jones, Ethan 16                
     3) Lynn, Jacob 15                  4) Charlton, Tyler 16             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:10.44  
     1) Lane, Jeremiah 15               2) Tomblin, Camren 16             
     3) Laue, Brandon 16                4) Anderson, Cory 16              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela         6 STINGRAYS                        23.53  
  2 Johnston, Emma             6 STINGRAYS                        26.53  
  3 Rorick, Caitlyn            6 SHERWOOD                         36.06  
  4 Bean, Marli                5 SHERWOOD                         42.34  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Hinton, Vivian             6 STINGRAYS                       X27.63  
 -- Hannah, Erin               6 STINGRAYS                       X32.57  
 -- Laue, Jaclyn               5 SHERWOOD                        X33.44  
 -- Stepien, Chloe             6 STINGRAYS                       X33.73  
 -- Tillery, Lucy              5 STINGRAYS                     X1:17.63  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Harry              6 STINGRAYS                        28.03  
  2 Cozelos, Mason             6 SHERWOOD                         44.71  
  3 Beams, Fisher              6 SHERWOOD                         46.78  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie            8 STINGRAYS                        17.94  
  2 Brandon, Claire            8 STINGRAYS                        18.86  
  3 Dutton, Madison            8 SHERWOOD                         20.41  
  4 Brown, Julianna            8 SHERWOOD                         21.09  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Shepherd, Laura            7 SHERWOOD                        X26.56  
 -- Anderson, Mandy            7 SHERWOOD                        X26.94  
 -- Fryer, Hannah              8 SHERWOOD                        X27.53  
 -- Overton, Lauren-Cain       8 STINGRAYS                       X30.06  
 -- Bean, Taylor               7 SHERWOOD                        X31.50  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S          8 SHERWOOD                         17.59  
  2 Bennett, Jamieson          7 STINGRAYS                       J18.24  
  3 Bouldin, Trey              8 STINGRAYS                       J18.19  
  4 Amborski, Matthew          8 SHERWOOD                         21.20  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Roden, Wesley              8 SHERWOOD                        X22.13  
 -- Formby, John David D       7 SHERWOOD                        X24.15  
 -- Taylor, Wyatt              8 SHERWOOD                        X28.49  
 -- Gunter, Cooper             7 STINGRAYS                       X28.72  
 -- Purves, John               8 SHERWOOD                        X29.56  
 -- Jensen, Matthew            8 SHERWOOD                        X31.09  
 -- Lee, Mason                 7 SHERWOOD                        X33.23  
 -- Laue, Frederick            8 SHERWOOD                        X33.83  
 -- Griffith, Will             8 SHERWOOD                        X42.49  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            10 STINGRAYS                        27.19  
  2 Campbell, Devin           10 STINGRAYS                        27.65  
  3 Tomlin, Morgan            10 SHERWOOD                         34.87  
  4 Marr, Lydia               10 SHERWOOD                         50.14  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bouldin, Lily             10 STINGRAYS                       X38.91  
 -- Moffet, Victoria           9 STINGRAYS                       X39.84  
 -- Thompson, Grace           10 STINGRAYS                       X39.96  
 -- Beams, Kennedy            10 SHERWOOD                        X48.00  
 -- Malone, Alice              9 STINGRAYS                       X52.50  
 -- Lee, Grace Aurin A         9 SHERWOOD                        X52.66  
 -- Ward, Caroline            10 SHERWOOD                        X59.13  
 -- Emmons, Madison           10 SHERWOOD                        X59.27  
 -- Yarbrough, Madison        10 SHERWOOD                      X1:07.37  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Formby, Nicholas          10 SHERWOOD                         35.61  
  2 Gunn, Nathan              10 SHERWOOD                         36.21  
  3 Hauenstein, Reid          10 STINGRAYS                        43.96  
  4 Shook, Sam                 9 STINGRAYS                        44.10  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Tillery, Luke              9 STINGRAYS                       X44.76  
 -- Holland, Jay               9 SHERWOOD                        X48.66  
 -- Gallimore, Alec            9 SHERWOOD                        X50.88  
 -- Stepien, Gage              9 STINGRAYS                       X54.41  
 -- Schroeder, Gabriel        10 SHERWOOD                        X54.46  
 -- Dutton, Drew              10 SHERWOOD                        X57.21  
 -- Clegg, Will                9 SHERWOOD                      X1:01.72  
 -- Wiesmann, Andy             9 STINGRAYS                     X1:16.63  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garding, Madelene         11 STINGRAYS                        30.54  
  2 Purves, Leah              12 SHERWOOD                         31.24  
  3 Stogner, Jessica          12 SHERWOOD                         31.53  
  4 Brandon, Grace            11 STINGRAYS                        32.99  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Anthony, Eleese           12 SHERWOOD                        X38.96  
 -- Madison, Megan            12 SHERWOOD                        X40.36  
 -- Hoffman, Grace            12 STINGRAYS                       X42.53  
 -- Chapman, Juli             11 SHERWOOD                        X44.19  
 -- Madison, Sarah            11 SHERWOOD                        X46.73  
 -- Jones, Lauren             12 SHERWOOD                        X51.83  
 -- Gallimore, Brooklynne     11 SHERWOOD                        X56.65  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Carey              12 SHERWOOD                        J30.44  
  2 Gunn, Dalton              12 SHERWOOD                        J30.35  
  3 Aquila, Ben               12 STINGRAYS                        35.00  
  4 Johnston, Sam             11 STINGRAYS                        35.72  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tillery, Joseph           11 STINGRAYS                        48.83  
 -- Amborski, Samuel          12 SHERWOOD                        X38.19  
 -- Patton, Daniel            11 STINGRAYS                       X39.06  
 -- Marr, Douglas             11 SHERWOOD                        X40.72  
 -- Roden, Tommie             11 SHERWOOD                        X41.90  
 -- Morris, Cole              11 STINGRAYS                     X1:02.18  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laue, Sloan               13 SHERWOOD                         30.59  
  2 Weakley, Callie           13 STINGRAYS                        30.66  
  3 Jones, Ellery             13 STINGRAYS                        31.19  
  4 Weis, Emily               13 SHERWOOD                         32.52  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Hendrix, Lily             14 STINGRAYS                       X35.00  
 -- Holden, Stephanie         14 SHERWOOD                        X39.62  
 -- Ward, Emily               13 SHERWOOD                        X42.43  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            13 SHERWOOD                         25.13  
  2 Anderson, Mitchell        14 SHERWOOD                         29.49  
  3 Patton, Luke              14 STINGRAYS                        30.82  
  4 Hauenstein, Seth          13 STINGRAYS                        32.28  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Lane, Josiah              13 SHERWOOD                        X33.34  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Danner, Taylor            15 SHERWOOD                         29.66  
  2 Lancaster, Sara           16 SHERWOOD                         32.09  
  3 Weakley, Annabeth         16 STINGRAYS                        33.30  
  4 Hoover, Savannah          15 STINGRAYS                        36.66  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laue, Brandon             16 SHERWOOD                         25.78  
  2 Jones, Ethan              16 STINGRAYS                        26.16  
  3 Lynn, Jacob               15 STINGRAYS                        28.59  
  4 Corder, Mitchell          16 SHERWOOD                         32.69  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brandon, Claire            8 STINGRAYS                        27.03  
  2 Dutton, Madison            8 SHERWOOD                         27.59  
  3 Little, Layne              8 STINGRAYS                        28.87  
  4 Hammer, Emily              8 SHERWOOD                         30.43  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garding, Nikolai           8 STINGRAYS                        24.63  
  2 Stogner, John Allen        8 SHERWOOD                         25.84  
  3 Rorick, Michael            8 SHERWOOD                         26.26  
  4 Comulada, Gavin            8 STINGRAYS                        32.35  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            10 STINGRAYS                        39.65  
  2 Tomlin, Morgan            10 SHERWOOD                         42.25  
  3 Holtcamp, Mackenzie L     10 SHERWOOD                         46.28  
  4 Weitenbeck, Abbey         10 STINGRAYS                        53.56  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Formby, Nicholas          10 SHERWOOD                        J55.94  
  2 Hauenstein, Reid          10 STINGRAYS                       J55.59  
  3 Jensen, Benjamin          10 SHERWOOD                       1:00.29  
  4 Adams, Reece               9 STINGRAYS                      1:13.13  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garding, Madelene         11 STINGRAYS                        41.81  
  2 Purves, Leah              12 SHERWOOD                         45.34  
  3 Chapman, Rayna            12 SHERWOOD                         46.90  
  4 Lynn, Claudia             12 STINGRAYS                        47.20  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weis, Brandon             11 SHERWOOD                         45.37  
  2 DeVaney, Collier          11 SHERWOOD                         47.60  
  3 Ferguson, Riggs           12 STINGRAYS                        49.60  
  4 Morris, Spencer           11 STINGRAYS                      1:08.90  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Ellery             13 STINGRAYS                        38.88  
  2 Weis, Emily               13 SHERWOOD                         41.00  
  3 Overton, Cameron          13 STINGRAYS                        46.96  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            13 SHERWOOD                         34.25  
  2 Anderson, Mitchell        14 SHERWOOD                         37.51  
  3 Patton, Luke              14 STINGRAYS                        42.96  
  4 Gautreaux, Matthew        13 STINGRAYS                        57.41  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgibbon, Micaela       16 SHERWOOD                         38.79  
  2 Byrd, Rachel              15 SHERWOOD                         39.28  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Ethan              16 STINGRAYS                        33.25  
  2 Jones, Eric               17 SHERWOOD                         36.30  
  3 Lynn, Jacob               15 STINGRAYS                       J37.02  
  4 Tomblin, Camren           16 SHERWOOD                        J36.90  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     1:17.38  
     1) Holtcamp, Mason S M8            2) Brown, Julianna W8             
     3) Dutton, Madison W8              4) Stogner, John Allen M8         
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             1:17.69  
     1) Bennett, Jamieson M7            2) Brandon, Claire W8             
     3) Brandon, Sophie W8              4) Bouldin, Trey M8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X1:31.02  
     1) Carden, Wade M7                 2) Overton, Lauren-Cain W8        
     3) Schaefer, Genevieve W8          4) Fleming, Braden M8             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:00.88  
     1) Formby, John David D M7         2) Fryer, Hannah W8               
     3) Taylor, Wyatt M8                4) Bean, Taylor W7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:21.19  
     1) Formby, Nicholas M10            2) Holtcamp, Mackenzie L W10      
     3) Tomlin, Morgan W10              4) Gunn, Nathan M10               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:27.00  
     1) Campbell, Devin W10             2) Peffer, Gage M9                
     3) Shook, Sam M9                   4) Weakley, Regan W10             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X2:45.31  
     1) Foster, Margaret W10            2) Hauenstein, Reid M10           
     3) Johnston, Drew M9               4) Gautreaux, Corinne W10         
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X4:10.54  
     1) Emmons, Madison W10             2) Yarbrough, Madison W10         
     3) Schroeder, Gabriel M10          4) Gallimore, Alec M9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:09.31  
     1) Gunn, Dalton M12                2) Stogner, Jessica W12           
     3) Purves, Leah W12                4) Clark, Carey M12               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:18.78  
     1) Brandon, Grace W11              2) Johnston, Sam M11              
     3) Aquila, Ben M12                 4) Garding, Madelene W11          
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X2:34.54  
     1) Lynn, Claudia W12               2) Ferguson, Riggs M12            
     3) Morris, Spencer M11             4) Malone, Liddy W12              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:50.47  
     1) Weis, Brandon M11               2) Hammer, Kayla W12              
     3) Gallimore, Brooklynne W11       4) Roden, Tommie M11              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     1:58.85  
     1) Anderson, Mitchell M14          2) Laue, Sloan W13                
     3) Weis, Emily W13                 4) DeVaney, Isaac M13             
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:02.94  
     1) Jones, Ellery W13               2) Hauenstein, Seth M13           
     3) Patton, Luke M14                4) Weakley, Callie W13            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X2:33.57  
     1) Mickle, Peyton Ann W14          2) Ferguson, Kate W13             
     3) Gautreaux, Matthew M13          4) Moffet, Quentin M11            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:40.61  
     1) Chandler, Michael M14           2) Holden, Stephanie W14          
     3) Fitzgibbon, Jackson M13         4) Ward, Emily W13                
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     1:57.47  
     1) Anderson, Cory M16              2) Byrd, Rachel W15               
     3) Danner, Taylor W15              4) Laue, Brandon M16              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:15.35  
     1) Satterfield, Forrest M16        2) Weakley, Annabeth W16          
     3) Hoover, Savannah W15            4) Jones, Ethan M16               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:14.62  
     1) Purves, Chris M15               2) Corder, Mitchell M16           
     3) Fitzgibbon, Micaela W16         4) Chandler, Abigail W15          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie            8 STINGRAYS                        22.69  
  2 Brandon, Claire            8 STINGRAYS                        25.60  
  3 Brown, Julianna            8 SHERWOOD                         26.13  
  4 Schroeder, Abigail         8 SHERWOOD                         40.65  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stogner, John Allen        8 SHERWOOD                         21.68  
  2 Holtcamp, Mason S          8 SHERWOOD                         22.15  
  3 Garding, Nikolai           8 STINGRAYS                       J29.66  
  4 Bouldin, Trey              8 STINGRAYS                       J29.59  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           10 STINGRAYS                        33.90  
  2 Weakley, Regan            10 STINGRAYS                        34.93  
  3 Tomlin, Morgan            10 SHERWOOD                         46.53  
  4 Clark, Katie              10 SHERWOOD                         53.22  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Formby, Nicholas          10 SHERWOOD                         42.53  
  2 Gunn, Nathan              10 SHERWOOD                         43.85  
  3 Hauenstein, Reid          10 STINGRAYS                      1:01.83  
  4 Peffer, Gage               9 STINGRAYS                      1:09.53  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             12 SHERWOOD                         37.62  
  2 Garding, Madelene         11 STINGRAYS                        38.72  
  3 Brandon, Grace            11 STINGRAYS                        41.04  
  4 Stogner, Jessica          12 SHERWOOD                         41.90  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Carey              12 SHERWOOD                         37.54  
  2 Aquila, Ben               12 STINGRAYS                       J45.76  
  3 Johnston, Sam             11 STINGRAYS                       J45.47  
  4 Byrd, Hugh                11 SHERWOOD                         48.44  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laue, Sloan               13 SHERWOOD                         36.47  
  2 Jones, Ellery             13 STINGRAYS                        39.03  
  3 Weakley, Callie           13 STINGRAYS                        43.82  
  4 Griffith, Shrader         13 SHERWOOD                         48.33  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            13 SHERWOOD                         28.69  
  2 Patton, Luke              14 STINGRAYS                        38.41  
  3 Hauenstein, Seth          13 STINGRAYS                       J42.89  
  4 Fitzgibbon, Jackson       13 SHERWOOD                        J42.75  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Danner, Taylor            15 SHERWOOD                        J36.50  
  2 Weakley, Annabeth         16 STINGRAYS                       J35.62  
  3 Byrd, Rachel              15 SHERWOOD                         37.00  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Cory            16 SHERWOOD                         32.84  
  2 Satterfield, Forrest      16 STINGRAYS                        35.87  
  3 Charlton, Tyler           16 STINGRAYS                        37.09  
  4 Purves, Chris             15 SHERWOOD                         45.63  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie            8 STINGRAYS                        20.97  
  2 Schaefer, Genevieve        8 STINGRAYS                        22.26  
  3 Dutton, Madison            8 SHERWOOD                         25.94  
  4 Hammer, Emily              8 SHERWOOD                         32.67  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stogner, John Allen        8 SHERWOOD                         17.63  
  2 Holtcamp, Mason S          8 SHERWOOD                         18.62  
  3 Bennett, Jamieson          7 STINGRAYS                        23.97  
  4 Sullins, Charlie           8 STINGRAYS                        28.96  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           10 STINGRAYS                        29.91  
  2 Holtcamp, Mackenzie L     10 SHERWOOD                         33.91  
  3 Clark, Katie              10 SHERWOOD                         52.11  
  4 Harris, Harding           10 STINGRAYS                        52.23  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peffer, Gage               9 STINGRAYS                        49.25  
  2 Jensen, Benjamin          10 SHERWOOD                       1:10.28  
 -- Gunn, Nathan              10 SHERWOOD                            DQ  
 -- Shook, Sam                 9 STINGRAYS                           DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             12 SHERWOOD                         35.90  
  2 Chapman, Rayna            12 SHERWOOD                         40.59  
  3 Oliver, Sarah Jordan      12 STINGRAYS                        41.87  
  4 Brandon, Grace            11 STINGRAYS                        42.91  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Benjamin          12 SHERWOOD                         37.97  
  2 Amborski, Robert          11 SHERWOOD                         42.07  
  3 Aquila, Ben               12 STINGRAYS                        46.03  
  4 Johnston, Sam             11 STINGRAYS                        46.53  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laue, Sloan               13 SHERWOOD                         35.97  
  2 Weis, Emily               13 SHERWOOD                         37.91  
  3 Weakley, Callie           13 STINGRAYS                        38.50  
  4 Mickle, Peyton Ann        14 STINGRAYS                        39.87  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amborski, Carl            14 SHERWOOD                         35.34  
  2 Chandler, Michael         14 SHERWOOD                         46.25  
 -- Hauenstein, Seth          13 STINGRAYS                           DQ  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chandler, Abigail         15 SHERWOOD                         35.25  
  2 Danner, Taylor            15 SHERWOOD                         36.35  
  3 Weakley, Annabeth         16 STINGRAYS                        37.87  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Ethan              16 STINGRAYS                        28.91  
  2 Laue, Brandon             16 SHERWOOD                         31.25  
  3 Lynn, Jacob               15 STINGRAYS                        33.33  
  4 Lane, Jeremiah            15 SHERWOOD                         33.94  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             1:23.91  
     1) Brandon, Claire 8               2) Overton, Lauren-Cain 8         
     3) Schaefer, Genevieve 8           4) Brandon, Sophie 8              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     1:43.96  
     1) Dutton, Madison 8               2) Anderson, Mandy 7              
     3) Fryer, Hannah 8                 4) Brown, Julianna 8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X2:12.88  
     1) Comulada, Gabriela 6            2) Johnston, Emma 6               
     3) Stepien, Chloe 6                4) Morris, Caroline 7             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:27.67  
     1) Schroeder, Abigail 8            2) Bean, Marli 5                  
     3) Shepherd, Laura 7               4) Hammer, Emily 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     1:21.03  
     1) Holtcamp, Mason S 8             2) Amborski, Matthew 8            
     3) Roden, Wesley 8                 4) Stogner, John Allen 8          
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             1:26.15  
     1) Bennett, Jamieson 7             2) Carden, Wade 7                 
     3) Fleming, Braden 8               4) Bouldin, Trey 8                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X1:43.72  
     1) Comulada, Gavin 8               2) Garding, Nikolai 8             
     3) Gunter, Cooper 7                4) Sullins, Charlie 8             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X1:57.24  
     1) Rorick, Michael 8               2) Laue, Frederick 8              
     3) Lee, Mason 7                    4) Griffith, Will 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:15.00  
     1) Campbell, Devin 10              2) Foster, Margaret 10            
     3) Gautreaux, Corinne 10           4) Weakley, Regan 10              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:46.22  
     1) Tomlin, Morgan 10               2) Marr, Lydia 10                 
     3) Clark, Katie 10                 4) Holtcamp, Mackenzie L 10       
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X2:45.48  
     1) Bouldin, Lily 10                2) Weitenbeck, Abbey 10           
     3) Moffet, Victoria 9              4) Harris, Harding 10             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X4:01.68  
     1) Beams, Kennedy 10               2) Ward, Caroline 10              
     3) Lee, Grace Aurin A 9            4) Emmons, Madison 10             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:54.87  
     1) Formby, Nicholas 10             2) Jensen, Benjamin 10            
     3) Holland, Jay 9                  4) Gunn, Nathan 10                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             3:10.10  
     1) Hauenstein, Reid 10             2) Johnston, Drew 9               
     3) Peffer, Gage 9                  4) Shook, Sam 9                   
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                            X3:53.77  
     1) Stepien, Gage 9                 2) Wiesmann, Andy 9               
     3) Tillery, Luke 9                 4) Adams, Reece 9                 
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X4:05.57  
     1) Gallimore, Alec 9               2) Schroeder, Gabriel 10          
     3) Dutton, Drew 10                 4) Purves, John 8                 
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:17.28  
     1) Purves, Leah 12                 2) Hammer, Kayla 12               
     3) Chapman, Rayna 12               4) Stogner, Jessica 12            
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:21.28  
     1) Brandon, Grace 11               2) Lynn, Claudia 12               
     3) Malone, Liddy 12                4) Garding, Madelene 11           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:22.13  
     1) Gunn, Dalton 12                 2) Amborski, Samuel 12            
     3) Byrd, Hugh 11                   4) Clark, Carey 12                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:41.19  
     1) Johnston, Sam 11                2) Morris, Spencer 11             
     3) Ferguson, Riggs 12              4) Aquila, Ben 12                 
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:28.46  
     1) DeVaney, Collier 11             2) Taylor, Benjamin 12            
     3) Marr, Douglas 11                4) Amborski, Robert 11            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:18.37  
     1) Jones, Ellery 13                2) Ferguson, Kate 13              
     3) Mickle, Peyton Ann 14           4) Weakley, Callie 13             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:22.13  
     1) Weis, Emily 13                  2) Holden, Stephanie 14           
     3) Madison, Megan 12               4) Laue, Sloan 13                 
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:53.60  
     1) Chapman, Juli 11                2) Ward, Emily 13                 
     3) Griffith, Shrader 13            4) Madison, Sarah 11              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:07.09  
     1) Anderson, Mitchell 14           2) Amborski, Carl 14              
     3) Lane, Josiah 13                 4) DeVaney, Isaac 13              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:37.00  
     1) Hauenstein, Seth 13             2) Gautreaux, Matthew 13          
     3) Moffet, Quentin 11              4) Patton, Luke 14                
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:11.59  
     1) Lancaster, Sara 16              2) Fitzgibbon, Micaela 16         
     3) Byrd, Rachel 15                 4) Danner, Taylor 15              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     1:50.88  
     1) Anderson, Cory 16               2) Jones, Eric 17                 
     3) Tomblin, Camren 16              4) Laue, Brandon 16               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                             2:08.31  
     1) Satterfield, Forrest 16         2) Bozeman, Scott 15              
     3) Lynn, Jacob 15                  4) Jones, Ethan 16                
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Sherwood Swim Team                  343   2. Mountain Springs Swim Team          207

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org