Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos                          HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                      2011 SJST vs Mt. Carmel - 6/8/2011                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 1:51.14  
     1) O'Kain, Caitlin 8               2) Riesebos, Hope 8               
     3) Heeney, Nora 8                  4) Sharp, Lydia 8                 
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:55.62  
     1) Oshiro, Kristina 8              2) Barrett, Isabella 8            
     3) McDonald, Savannah 7            4) Pell, Mary Ellis 8             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X2:48.68  
     1) Bagdonas, Madeleine 7           2) Richardson, Adasia 7           
     3) Tipton, Rowan 8                 4) Brown, Madison 8               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:51.10  
     1) Black, Julie 7                  2) Austell, Arlee 8               
     3) Nulter, Cali 7                  4) Foster, Madison 8              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X3:14.50  
     1) Dodson, Jessica 8               2) Harris, Lexie 8                
     3) Culbreath, Haley 5              4) Falcon, Anna 8                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:53.42  
     1) Ingram, Grant 8                 2) Zeigler, Thomas 8              
     3) Bloyd, Trace 8                  4) Bishop, Eric 7                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:59.89  
     1) Ussery, Erin 10                 2) Robinson, Isabelle 10          
     3) Barrett, Emerson 10             4) Williams, Emma 10              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 3:50.46  
     1) Willem, Alyssa 9                2) Riesebos, Victoria 10          
     3) Culbreath, Rachel 9             4) Hillis, Jenna 10               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:40.62  
     1) McDonald, Naomi 9               2) Oshiro, Paige 9                
     3) Boyd, Haley 9                   4) Gipson, Abby 10                
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X4:14.34  
     1) Spence, Stephanie 9             2) Allen, Tori 10                 
     3) Bagdonas, Chloe 9               4) Foster, Lauren 10              
 -- SHARON JOHNSTON  'D'                                       X4:29.16  
     1) Meredith, Rachel 9              2) Freeman, Lea 10                
     3) Austell, Ally Mac 10            4) DeMellier, Chloe 10            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 3:47.20  
     1) O'Kain, Colin 10                2) Worshek, Riley 9               
     3) Worshek, Caleb 10               4) Parks, Ethan 9                 
 -- SHARON JOHNSTON  'A'                                             DQ  
     1) Nulter, Boyd 9                  2) Bassler, Coleton 10            
     3) Zeigler, Samuel 10              4) Davis, Wesley 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:28.40  
     1) Krause, Alex 12                 2) Pell, Anna Grace 11            
     3) Cooper, Anna 11                 4) Hill, Reily 12                 
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:56.13  
     1) Brink, Angie 12                 2) Gholson, Hannah 11             
     3) Heeney, Adeline 11              4) O'Barr, Hannah 11              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:06.20  
     1) Taylor, Alyssa 11               2) Zeigler, Julia 12              
     3) Morris, Anica 12                4) Broyles, Maggie 11             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                            XDQ  
     1) Nardone, Francesca 12           2) Smith, Michelle 12             
     3) Woosley, Nicole 11              4) Raley, Bella 11                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:53.42  
     1) Hill, Justin 12                 2) Falcon, Christian 12           
     3) Sentell, Matthew 11             4) Barinaga, Sampley 12           
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:54.90  
     1) Headlee, Joshua 11              2) Johnson, Jaedan 12             
     3) Quick, Tyler 11                 4) Hinten, Nathan 11              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:30.28  
     1) Wethington-Nagy, Ian 11         2) Bell, Sam 11                   
     3) Nulter, Adam 11                 4) Oshiro, Royce 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:18.82  
     1) Hale, Anna 14                   2) Stoner, Tess 13                
     3) Janssen, Alana 14               4) Potter, Kate 14                
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:20.70  
     1) Tinker, Jodie 14                2) Barrett, Kelsey 13             
     3) Atkinson, Adeline 13            4) Johnson, Zhivon 14             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X2:33.82  
     1) Barnes, Mary 13                 2) Overcast, Rebekah 13           
     3) Howard, Parker 13               4) Larson, Kathryn 14             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:00.51  
     1) Cagle, Audrey 14                2) Sothers, Hanna 13              
     3) Woosley, Jessica 14             4) Stegall, Sophia 14             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                                X3:12.11  
     1) Rivers, Mary 13                 2) Ballance, Annalysse 13         
     3) Willem, Jenny 13                4) Kern, Bailey N 13              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X3:29.53  
     1) Summerford, Lana 13             2) Bulluck, Micaiah 13            
     3) Cowart, Kellsie 14              4) Pickett, Courtney 13           
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:32.38  
     1) Atkinson, Asa 14                2) Krause, Keith 14               
     3) Gordon, Joe 13                  4) Adams, Blake 13                
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:34.32  
     1) Bishop, Brooke 16               2) Wilson, Dana 16                
     3) Wilson, Jesica 15               4) Lozier, Rachel 15              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:18.46  
     1) Greising, Shaun 17              2) Taylor, Jacob 16               
     3) Jamar, Laban 15                 4) Thomas, Corey 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luckey, Gracie             6 SJST                             27.90  
  2 Owen, Bailey               5 SJST                             34.61  
  3 Culbreath, Haley           5 MCST                             44.11  
  4 Whisenant, Casey           5 SJST                             49.98  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Patch, Brooklyn            6 SJST                            X45.30  
 -- Gray, Madilyn              5 SJST                            X49.52  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Stephen            5 SJST                           1:08.93  
  2 Sharp, David               5 MCST                           2:52.25  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Nulter, Dean               4 SJST                          X1:02.84  
 -- McCord, Kyle               5 SJST                          X1:05.95  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella          8 SJST                            J18.29  
  2 Heeney, Nora               8 MCST                            J18.01  
  3 Riesebos, Hope             8 MCST                             23.20  
  4 Oshiro, Kristina           8 SJST                             23.60  
  5 Sharp, Lydia               8 MCST                             24.67  
  6 McDonald, Savannah         7 SJST                             27.20  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Richardson, Adasia         7 SJST                            X28.08  
 -- Bagdonas, Madeleine        7 SJST                            X31.16  
 -- Black, Julie               7 SJST                            X32.38  
 -- Nulter, Cali               7 SJST                            X34.68  
 -- Foster, Madison            8 SJST                            X34.98  
 -- Tipton, Rowan              8 SJST                            X37.16  
 -- Brown, Madison             8 SJST                            X37.28  
 -- Hauke, Shelby              7 SJST                            X38.36  
 -- Harwood, Colleen           8 SJST                            X48.67  
 -- Bryer, Allison             7 SJST                            X49.33  
 -- Coble, Sara                7 SJST                            X51.59  
 -- Norton, Meghan             7 MCST                            X54.14  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Jack              8 MCST                             17.37  
  2 Bishop, Eric               7 SJST                             19.43  
  3 Zeigler, Thomas            8 SJST                             23.39  
  4 Whisenant, Ryan            8 SJST                             24.27  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Barfield, Justin           7 SJST                            X38.71  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          10 SJST                             35.43  
  2 Ussery, Erin              10 SJST                             37.50  
  3 Williams, Emma            10 SJST                             39.71  
  4 Culbreath, Rachel          9 MCST                             39.79  
  5 Riesebos, Victoria        10 MCST                             48.78  
  6 Hillis, Jenna             10 MCST                             48.87  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Austell, Ally Mac         10 SJST                            X46.76  
 -- Gipson, Abby              10 SJST                            X48.54  
 -- Allen, Tori               10 SJST                            X48.89  
 -- Bagdonas, Chloe            9 SJST                            X50.45  
 -- Kellum, KatieAnn          10 SJST                            X52.39  
 -- Barfield, Megan            9 SJST                            X52.58  
 -- Foster, Lauren            10 SJST                            X54.38  
 -- Bryer, LeeCaroline         9 SJST                            X55.22  
 -- Meredith, Rachel           9 SJST                            X56.56  
 -- Freeman, Lea              10 SJST                          X1:00.55  
 -- Spence, Stephanie          9 SJST                          X1:01.01  
 -- Black, Sarah              10 SJST                          X1:02.84  
 -- DeMellier, Chloe          10 SJST                          X1:13.34  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            10 MCST                             37.75  
  2 Worshek, Riley             9 MCST                             40.89  
  3 O'Kain, Colin             10 MCST                             42.18  
  4 Davis, Wesley              9 SJST                             45.58  
  5 Bassler, Coleton          10 SJST                             52.16  
  6 Medlin, Taylor             9 SJST                             56.64  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Harrison, Joe             10 SJST                          X1:04.29  
 -- Cupp, Mason                9 MCST                          X1:09.01  
 -- Barinaga, Jesse            9 MCST                          X1:11.47  
 -- Wallace, Tyler             9 SJST                          X1:18.87  
 -- Coble, James              10 SJST                          X1:33.82  
 -- Hartley, Drew             10 SJST                          X1:43.26  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Alex              12 SJST                             31.18  
  2 Brink, Angie              12 MCST                             32.43  
  3 Cooper, Anna              11 SJST                             33.01  
  4 Heeney, Adeline           11 MCST                             35.13  
  5 Gholson, Hannah           11 MCST                             36.64  
  6 Zeigler, Julia            12 SJST                             37.70  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Broyles, Maggie           11 SJST                            X37.21  
 -- Taylor, Alyssa            11 SJST                            X37.34  
 -- Nardone, Francesca        12 SJST                            X39.15  
 -- Reavis, Shelby            11 MCST                            X41.19  
 -- Woosley, Nicole           11 SJST                            X41.82  
 -- Smith, Michelle           12 SJST                            X42.46  
 -- Raley, Bella              11 SJST                            X44.09  
 -- Harrison, Amelia          12 SJST                            X49.52  
 -- Wethington-Nagy, Carly    11 SJST                          X1:00.50  
 -- Norton, Ashley            11 MCST                          X1:37.24  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          11 MCST                             32.58  
  2 Headlee, Joshua           11 SJST                             33.39  
  3 Quick, Tyler              11 SJST                             35.13  
  4 Barinaga, Sampley         12 MCST                             38.79  
  5 Falcon, Christian         12 MCST                             39.11  
  6 Johnson, Jaedan           12 SJST                             48.30  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Oshiro, Royce             11 SJST                            X42.65  
 -- Griffin, Daniel           12 SJST                            X49.40  
 -- Wethington-Nagy, Ian      11 SJST                            X51.36  
 -- Cox, De'ontzy             12 SJST                            X54.65  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tinker, Jodie             14 SJST                             29.85  
  2 Stoner, Tess              13 MCST                             29.96  
  3 Johnson, Zhivon           14 SJST                            J32.20  
  4 Hale, Anna                14 MCST                            J31.98  
  5 Howard, Parker            13 MCST                             34.95  
  6 Sothers, Hanna            13 SJST                             37.92  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Larson, Kathryn           14 MCST                            X33.21  
 -- Ballance, Annalysse       13 MCST                            X37.54  
 -- Woosley, Jessica          14 SJST                            X38.60  
 -- Willem, Jenny             13 MCST                            X38.68  
 -- Summerford, Lana          13 SJST                            X40.62  
 -- Bulluck, Micaiah          13 SJST                            X41.58  
 -- Stegall, Sophia           14 SJST                            X41.64  
 -- Cowart, Kellsie           14 SJST                            X43.46  
 -- Kern, Bailey N            13 MCST                            X43.57  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Zachery            14 SJST                             30.84  
  2 Gordon, Joe               13 SJST                             32.56  
  3 Adams, Blake              13 SJST                             37.11  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Katelyn           16 MCST                             27.46  
  2 Wilson, Jesica            15 SJST                             33.28  
  3 Bailey, Alex              15 SJST                             34.32  
  4 Bishop, Brooke            16 SJST                             34.81  
  5 Willem, Katie             15 MCST                             38.53  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Leslie, Tiara             15 SJST                            X43.51  
 -- Smith, Janae              16 SJST                            X44.12  
 -- Hartley, Amber            15 SJST                            X46.87  
 -- Odionu, Janelle           15 SJST                          X1:00.82  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Will              15 MCST                             26.72  
  2 Johnson, Tyler            15 MCST                             27.36  
  3 Jamar, Laban              15 SJST                             29.10  
  4 Thomas, Corey             16 SJST                             30.18  
  5 Taylor, Jacob             16 SJST                             30.24  
  6 Brink, Stephen            17 MCST                             31.24  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heeney, Nora               8 MCST                             28.24  
  2 Oshiro, Kristina           8 SJST                             32.76  
  3 McDonald, Savannah         7 SJST                             36.93  
  4 Austell, Arlee             8 SJST                             40.73  
  5 Harris, Lexie              8 MCST                             41.01  
  6 O'Kain, Caitlin            8 MCST                             42.48  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Jack              8 MCST                             25.23  
  2 Zeigler, Thomas            8 SJST                             29.64  
  3 Whisenant, Ryan            8 SJST                             30.64  
  4 Ingram, Grant              8 SJST                             30.71  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Isabelle        10 SJST                             50.16  
  2 Oshiro, Paige              9 SJST                             51.42  
  3 Boyd, Haley                9 SJST                             54.63  
  4 Hillis, Jenna             10 MCST                           1:14.22  
  5 Willem, Alyssa             9 MCST                           1:29.21  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            10 MCST                             47.63  
  2 Bassler, Coleton          10 SJST                             56.21  
  3 Worshek, Riley             9 MCST                             56.25  
  4 Nulter, Boyd               9 SJST                           1:01.51  
  5 Zeigler, Samuel           10 SJST                           1:04.26  
  6 Hill, Cody                10 MCST                           1:25.89  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Reily               12 SJST                             42.08  
  2 Pell, Anna Grace          11 SJST                             44.16  
  3 Brink, Angie              12 MCST                             45.08  
  4 Zeigler, Julia            12 SJST                             46.96  
  5 Gholson, Hannah           11 MCST                             52.29  
  6 Heeney, Adeline           11 MCST                             53.46  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          11 MCST                             47.22  
  2 Johnson, Jaedan           12 SJST                            J50.46  
  3 Falcon, Christian         12 MCST                            J50.13  
  4 Hinten, Nathan            11 SJST                             58.02  
  5 Bell, Sam                 11 SJST                           1:01.65  
 -- Barinaga, Harrison        11 MCST                                DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Alana            14 MCST                             38.26  
  2 Stoner, Tess              13 MCST                             40.13  
  3 Tinker, Jodie             14 SJST                             41.11  
  4 Potter, Kate              14 MCST                             41.68  
  5 Barrett, Kelsey           13 SJST                             42.90  
  6 Sothers, Hanna            13 SJST                             48.81  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Blake              13 SJST                             41.13  
  2 Smith, Zachery            14 SJST                             46.81  
 -- Krause, Keith             14 SJST                                DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Katelyn           16 MCST                             37.55  
  2 Lozier, Rachel            15 SJST                             41.80  
  3 Wilson, Dana              16 SJST                             45.32  
  4 Hinten, Brittany          15 SJST                             52.12  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jamar, Laban              15 SJST                            J37.11  
  2 Stoner, Will              15 MCST                            J37.02  
  3 Taylor, Jacob             16 SJST                             40.51  
  4 Brink, Stephen            17 MCST                             41.83  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:23.76  
     1) Ingram, Grant M8                2) Pell, Mary Ellis W8            
     3) Bishop, Eric M7                 4) Barrett, Isabella W8           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 3:41.88  
     1) Sharp, David M5                 2) Riesebos, Hope W8              
     3) Heeney, Nora W8                 4) Sentell, Jack M8               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X2:24.48  
     1) Whisenant, Ryan M8              2) James, Nicole W8               
     3) Harwood, Colleen W8             4) McElwee, Connor M8             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:31.54  
     1) Broyles, Lawson M8              2) Foster, Madison W8             
     3) Tipton, Rowan W8                4) Barfield, Justin M7            
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:44.43  
     1) Worshek, Riley M9               2) Riesebos, Victoria W10         
     3) Culbreath, Rachel W9            4) Worshek, Caleb M10             
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:45.37  
     1) Ussery, Erin W10                2) Davis, Wesley M9               
     3) Zeigler, Samuel M10             4) Barrett, Emerson W10           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X3:28.41  
     1) Hill, Cody M10                  2) Willem, Alyssa W9              
     3) Hillis, Jenna W10               4) O'Kain, Colin M10              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:31.26  
     1) Nulter, Boyd M9                 2) Bagdonas, Chloe W9             
     3) Barfield, Megan W9              4) Bassler, Coleton M10           
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X3:57.19  
     1) Medlin, Taylor M9               2) Zeigler, Thomas M8             
     3) Black, Sarah W10                4) Kellum, KatieAnn W10           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:14.34  
     1) Quick, Tyler M11                2) Headlee, Joshua M11            
     3) Krause, Alex W12                4) Hill, Reily W12                
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:21.23  
     1) Sentell, Matthew M11            2) Falcon, Christian M12          
     3) Heeney, Adeline W11             4) Brink, Angie W12               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X2:41.29  
     1) O'Barr, Hannah W11              2) Hill, Justin M12               
     3) Barinaga, Sampley M12           4) Gholson, Hannah W11            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:48.18  
     1) Nardone, Francesca W12          2) Broyles, Maggie W11            
     3) Oshiro, Royce M11               4) Nulter, Adam M11               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X3:34.24  
     1) Wethington-Nagy, Ian M11        2) Smith, Michelle W12            
     3) Griffin, Daniel M12             4) Wethington-Nagy, Carly W11     
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                                X4:52.46  
     1) Barinaga, Vaughn M11            2) Norton, Ashley W11             
     3) Reavis, Shelby W11              4) Barinaga, Harrison M11         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:02.76  
     1) Atkinson, Asa M14               2) Krause, Keith M14              
     3) Atkinson, Adeline W13           4) Tinker, Jodie W14              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:31.13  
     1) Gordon, Joe M13                 2) Smith, Zachery M14             
     3) Summerford, Lana W13            4) Cowart, Kellsie W14            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X2:34.06  
     1) Adams, Blake M13                2) Pickett, Courtney W13          
     3) Kizer, Shawn M11                4) Bulluck, Micaiah W13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:02.73  
     1) Stoner, Will M15                2) Willem, Katie W15              
     3) Clarke, Katelyn W16             4) Johnson, Tyler M15             
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:03.82  
     1) Lozier, Rachel W15              2) Bailey, Alex W15               
     3) Jamar, Laban M15                4) Greising, Shaun M17            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:18.13  
     1) Hinten, Brittany W15            2) Taylor, Jacob M16              
     3) Thomas, Corey M16               4) Leslie, Tiara W15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella          8 SJST                             24.54  
  2 Pell, Mary Ellis           8 SJST                             29.29  
  3 Sharp, Lydia               8 MCST                             29.53  
  4 Riesebos, Hope             8 MCST                             32.14  
  5 Falcon, Anna               8 MCST                             35.75  
  6 Austell, Arlee             8 SJST                             38.61  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ingram, Grant              8 SJST                             25.20  
  2 Bloyd, Trace               8 SJST                             31.52  
  3 Broyles, Lawson            8 SJST                             40.43  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          10 SJST                             43.59  
  2 Culbreath, Rachel          9 MCST                             51.40  
  3 Oshiro, Paige              9 SJST                             58.29  
  4 Riesebos, Victoria        10 MCST                           1:05.33  
  5 Willem, Alyssa             9 MCST                           1:08.40  
 -- Robinson, Isabelle        10 SJST                                DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Riley             9 MCST                            J53.20  
  2 O'Kain, Colin             10 MCST                            J52.73  
  3 Hill, Cody                10 MCST                             57.45  
  4 Nulter, Boyd               9 SJST                           1:01.70  
  5 Davis, Wesley              9 SJST                           1:06.31  
  6 Zeigler, Samuel           10 SJST                           1:17.28  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Alex              12 SJST                             35.40  
  2 Cooper, Anna              11 SJST                             39.16  
  3 Brink, Angie              12 MCST                             42.06  
  4 Morris, Anica             12 SJST                             48.80  
  5 Meier, Holland            12 MCST                             52.45  
  6 Meier, Faith              12 MCST                             56.45  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Headlee, Joshua           11 SJST                             43.17  
  2 Kizer, Shawn              11 SJST                             48.20  
  3 Hill, Justin              12 MCST                             52.26  
  4 Hinten, Nathan            11 SJST                             52.70  
  5 Barinaga, Sampley         12 MCST                             57.21  
  6 Barinaga, Vaughn          11 MCST                           2:03.17  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Adeline         13 SJST                             36.10  
  2 Potter, Kate              14 MCST                             36.40  
  3 Hale, Anna                14 MCST                             36.83  
  4 Cagle, Audrey             14 SJST                             40.73  
  5 Barnes, Mary              13 MCST                             40.86  
  6 Barrett, Kelsey           13 SJST                             42.16  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Asa             14 SJST                             38.52  
  2 Gordon, Joe               13 SJST                             41.68  
  3 Krause, Keith             14 SJST                             43.86  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lozier, Rachel            15 SJST                             36.89  
  2 Bailey, Alex              15 SJST                             44.00  
  3 Willem, Katie             15 MCST                             53.10  
 -- Bishop, Brooke            16 SJST                                DQ  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greising, Shaun           17 SJST                             34.08  
  2 Johnson, Tyler            15 MCST                             35.36  
  3 Thomas, Corey             16 SJST                             37.10  
  4 Jamar, Laban              15 SJST                             37.13  
  5 Brink, Stephen            17 MCST                             47.36  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heeney, Nora               8 MCST                             21.65  
  2 Barrett, Isabella          8 SJST                             22.18  
  3 O'Kain, Caitlin            8 MCST                            J33.40  
  4 Pell, Mary Ellis           8 SJST                            J33.21  
  5 McDonald, Savannah         7 SJST                             37.60  
  6 Culbreath, Haley           5 MCST                           1:04.13  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Jack              8 MCST                             24.02  
  2 Bishop, Eric               7 SJST                             28.43  
  3 Bloyd, Trace               8 SJST                             29.45  
  4 Broyles, Lawson            8 SJST                             41.22  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Emma            10 SJST                             48.36  
  2 Ussery, Erin              10 SJST                             49.41  
  3 Boyd, Haley                9 SJST                            J51.60  
  4 Culbreath, Rachel          9 MCST                            J51.58  
  5 Riesebos, Victoria        10 MCST                           1:25.20  
 -- Hillis, Jenna             10 MCST                                DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            10 MCST                             48.80  
  2 Nulter, Boyd               9 SJST                           1:00.20  
  3 O'Kain, Colin             10 MCST                           1:06.20  
  4 Zeigler, Samuel           10 SJST                           1:08.50  
 -- Parks, Ethan               9 MCST                                DQ  
 -- Medlin, Taylor             9 SJST                                DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Reily               12 SJST                             39.21  
  2 Pell, Anna Grace          11 SJST                             42.54  
  3 Heeney, Adeline           11 MCST                             43.15  
  4 Meier, Holland            12 MCST                             52.49  
  5 O'Barr, Hannah            11 MCST                             54.36  
  6 Morris, Anica             12 SJST                             55.74  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          11 MCST                             38.43  
  2 Quick, Tyler              11 SJST                             47.11  
  3 Barinaga, Sampley         12 MCST                            J56.08  
  4 Nulter, Adam              11 SJST                            J55.64  
  5 Falcon, Christian         12 MCST                           1:05.72  
 -- Kizer, Shawn              11 SJST                                DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Alana            14 MCST                             31.70  
  2 Atkinson, Adeline         13 SJST                             34.10  
  3 Howard, Parker            13 MCST                             35.97  
  4 Johnson, Zhivon           14 SJST                             39.00  
  5 Overcast, Rebekah         13 MCST                             40.17  
  6 Cagle, Audrey             14 SJST                             50.91  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Zachery            14 SJST                             37.62  
  2 Atkinson, Asa             14 SJST                             39.15  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Katelyn           16 MCST                             32.28  
  2 Wilson, Jesica            15 SJST                            J38.18  
  3 Wilson, Dana              16 SJST                            J37.92  
  4 Hinten, Brittany          15 SJST                             44.91  
  5 Willem, Katie             15 MCST                             51.26  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Will              15 MCST                             33.51  
  2 Johnson, Tyler            15 MCST                             35.26  
  3 Greising, Shaun           17 SJST                            J36.54  
  4 Thomas, Corey             16 SJST                            J36.28  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:35.83  
     1) Oshiro, Kristina 8              2) McDonald, Savannah 7           
     3) Pell, Mary Ellis 8              4) Barrett, Isabella 8            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 1:47.25  
     1) Riesebos, Hope 8                2) Falcon, Anna 8                 
     3) O'Kain, Caitlin 8               4) Heeney, Nora 8                 
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:17.28  
     1) Black, Julie 7                  2) Austell, Arlee 8               
     3) Bagdonas, Madeleine 7           4) Richardson, Adasia 7           
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X2:44.60  
     1) Nulter, Cali 7                  2) Brown, Madison 8               
     3) Harwood, Colleen 8              4) James, Nicole 8                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X2:54.62  
     1) Harris, Lexie 8                 2) Hewitt, Eve 6                  
     3) Norton, Meghan 7                4) Sharp, Lydia 8                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:36.76  
     1) Bloyd, Trace 8                  2) Zeigler, Thomas 8              
     3) Ingram, Grant 8                 4) Bishop, Eric 7                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:35.14  
     1) Robinson, Isabelle 10           2) Williams, Emma 10              
     3) Ussery, Erin 10                 4) Barrett, Emerson 10            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 3:26.42  
     1) Riesebos, Victoria 10           2) Willem, Alyssa 9               
     3) Hillis, Jenna 10                4) Culbreath, Rachel 9            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X3:25.78  
     1) Bagdonas, Chloe 9               2) Allen, Tori 10                 
     3) Austell, Ally Mac 10            4) Freeman, Lea 10                
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:32.84  
     1) Boyd, Haley 9                   2) Meredith, Rachel 9             
     3) Oshiro, Paige 9                 4) Spence, Stephanie 9            
 -- SHARON JOHNSTON  'D'                                       X3:42.22  
     1) Gipson, Abby 10                 2) Barfield, Megan 9              
     3) Foster, Lauren 10               4) Black, Sarah 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        3:28.90  
     1) Nulter, Boyd 9                  2) Bassler, Coleton 10            
     3) Zeigler, Samuel 10              4) Davis, Wesley 9                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                      DQ  
     1) O'Kain, Colin 10                2) Sentell, Jack 8                
     3) Worshek, Riley 9                4) Worshek, Caleb 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:15.34  
     1) Pell, Anna Grace 11             2) Cooper, Anna 11                
     3) Krause, Alex 12                 4) Hill, Reily 12                 
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:36.13  
     1) Heeney, Adeline 11              2) O'Barr, Hannah 11              
     3) Gholson, Hannah 11              4) Brink, Angie 12                
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:38.03  
     1) Morris, Anica 12                2) Broyles, Maggie 11             
     3) Taylor, Alyssa 11               4) Zeigler, Julia 12              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X3:09.98  
     1) Nardone, Francesca 12           2) Raley, Bella 11                
     3) Woosley, Nicole 11              4) Wethington-Nagy, Carly 11      
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X4:16.98  
     1) Reavis, Shelby 11               2) Norton, Ashley 11              
     3) Meier, Faith 12                 4) Meier, Holland 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:29.20  
     1) Hinten, Nathan 11               2) Kizer, Shawn 11                
     3) Quick, Tyler 11                 4) Headlee, Joshua 11             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:38.14  
     1) Falcon, Christian 12            2) Hill, Justin 12                
     3) Barinaga, Sampley 12            4) Sentell, Matthew 11            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:16.90  
     1) Johnson, Jaedan 12              2) Cox, De'ontzy 12               
     3) Nulter, Adam 11                 4) Oshiro, Royce 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:04.62  
     1) Barrett, Kelsey 13              2) Johnson, Zhivon 14             
     3) Atkinson, Adeline 13            4) Tinker, Jodie 14               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X2:22.42  
     1) Barnes, Mary 13                 2) Howard, Parker 13              
     3) Larson, Kathryn 14              4) Overcast, Rebekah 13           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                                X2:36.70  
     1) Willem, Jenny 13                2) Kern, Bailey N 13              
     3) Ballance, Annalysse 13          4) Haugh, Mackenzie 14            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:39.14  
     1) Cagle, Audrey 14                2) Sothers, Hanna 13              
     3) Stegall, Sophia 14              4) Woosley, Jessica 14            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                      DQ  
     1) Stoner, Tess 13                 2) Hale, Anna 14                  
     3) Potter, Kate 14                 4) Janssen, Alana 14              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:19.04  
     1) Smith, Zachery 14               2) Gordon, Joe 13                 
     3) Krause, Keith 14                4) Adams, Blake 13                
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:17.13  
     1) Bishop, Brooke 16               2) Wilson, Jesica 15              
     3) Bailey, Alex 15                 4) Lozier, Rachel 15              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:02.65  
     1) Taylor, Jacob 16                2) Thomas, Corey 16               
     3) Jamar, Laban 15                 4) Greising, Shaun 17             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Sharon Johnston                     357   2. Mt. Carmel Hammerheads              193

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org