Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)

                                 2011 WHBG vs MNSO - 6/29/2011

                                            Results



                         Combined Team Scores - Through Event 96

  1. Monte Sano                       366       

  2. Whitesburg Tide                   186

 

Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    1:33.88      1:33.88          

      1) Agee, Abigail 7    2) Rabban, Sophie 8   3) Graves, Virginia 8 4) Dunford, Abigail C 

   2 WHITESBURG TIDE                A                    1:49.87      1:49.87          

      1) Lynam, Abby 8      2) Zibas, Camille 8   3) Ledbetter, Kate 8  4) Cape, Emma 8

 --- MONTE SANO                     B                         NT     X3:00.00          

      1) Smith, Sophie 7    2) Mitchell, Emma 7   3) Mathis, Millie 8   4) Craig, Alexis 7

 --- MONTE SANO                     C                    2:29.22     X3:00.00          

      1) Mathis, Ally 7     2) Owens, Kate 7      3) Perry, Olivia 7    4) Wren, Ellie M 8

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X3:00.00          

      1) Click, Chandler 8  2) Askew, Marissa 8   3) Martin, Julia 6    4) Zibas, Julia 5

 

Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    1:29.63      1:34.74          

      1) Burbach, Pierson 8 2) Jiminez, Connor 8  3) Craig, Kieran 8    4) Perry, Quillan 8

   2 WHITESBURG TIDE                A                    1:32.57      1:38.61          

      1) Wimberly, Carter G 2) Rooker, Matthew 7  3) Stinson, Jake 7    4) Wilson, Walker 7

 --- MONTE SANO                     B                    1:44.66     X1:51.06          

      1) Sheppard, Evan 8   2) Moore, Alex 8      3) Moore, Will 8      4) Lang, Kane L 8

 --- MONTE SANO                     C                    2:23.02     X2:05.71          

      1) Boyd, Jacob 8      2) Tucker, Gregory 7  3) Bankowski, Clate 7 4) Fulkerson, Sam 7

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X2:16.56          

      1) Skonieczny, Caden 72) Harlow, Owen 8     3) Lamb, Ethan 7      4) Hoyt, Warren 8

 

Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 WHITESBURG TIDE                A                    2:47.27      2:42.26          

      1) Maurer, Gracie 10  2) Hu, Alison 10      3) Clinton, Sydney 10 4) Mix, Samantha 10

   2 MONTE SANO                     A                    2:46.42      2:47.19          

      1) Burbach, Madison 102) Masterson, Marianne3) Scoggins, Sydney 104) Rabban, Bella 9

 --- MONTE SANO                     B                    4:03.38     X3:27.49          

      1) Mathis, Anna L 10  2) Derington, Julia 9 3) Mathews, Rebecca 9 4) Horton, Maggie 10

 --- MONTE SANO                     C                         NT     X3:41.35          

      1) Bellenfant, Raychel2) Thornton, Stephanie3) Wistner, Abigail N 4) Tucker, Abby 10

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT          XDQ          

      1) Lynam, Sarah 9     2) Honeycutt, Mary 10 3) Williams, Hailey 104) Courson, Millie 10

 

Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:48.71      2:54.19          

      1) Klemm, Riley 10    2) Bazzle, Jon-Michael3) Huskey, Joshua 10  4) Jackson, Gabe 10

   2 WHITESBURG TIDE                A                    2:41.00      3:00.37          

      1) Richardson, John 102) Jose, Garrett D 10 3) Burney, Judson 9   4) Wilson, Reynolds 10

 --- MONTE SANO                     B                    3:39.71     X3:59.20          

      1) Sheppard, Sam 9    2) Wilmoth, Caleb 9   3) Stephens, William 94) Michael, Charlie 10

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X4:16.37          

      1) McElreath, Alan 10 2) Snead, Jonah 9     3) Maurer, Jack 9     4) Steadmon, Lync 9

 

Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:16.53      2:20.65          

      1) Scott, Zoe 12      2) Mokry, McKenzie 12 3) Clark, Annie 11    4) Lacey, Emma 12

   2 WHITESBURG TIDE                A                    2:29.69      2:51.08          

      1) Cape, Jesse 11     2) Stinson, Emma G 11 3) Wilkerson, Hannah L4) Martin, Rebecca 11

(Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay)

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

 --- MONTE SANO                     C                    2:42.27     X2:41.54          

      1) Wood, Caroline 12  2) Horton, Laura 12   3) Thornton, Cary Jo 14) Wood, Kathleen 12

 --- MONTE SANO                     B                    2:52.21     X2:49.20          

      1) Dunford, Annie 11  2) Fuller, Rachel 11  3) King, Anneliese 12 4) Christian, Betsy 11

 

Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:47.69      2:58.07          

      1) Ordway, John 12    2) Fair, Patrick 12   3) Rabban, Isaac 11   4) Ready, Quinn E 12

 --- MONTE SANO                     B                    4:12.10     X4:14.34          

      1) Wright, Marshall 122) Younes, Alexander 13) Barnes, Sam A 11   4) Dombroski, Alex 11

 

Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:27.97      2:30.12          

      1) Tiller, Faith E 14 2) Jackson, Abbi E 14 3) McCool, Kyra 14    4) Wistner, Albany 14

 --- MONTE SANO                     B                    2:39.30     X2:41.72          

      1) Bowlin, Brooke 13  2) Derington, Sara 14 3) Clem, Laurel 14    4) Shattuck, Katie 14

 

Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:13.52      2:40.45          

      1) Michael, John 13   2) Graves, Macon 13   3) Clark, Dylan 14    4) Klemm, Chandler 13

 --- MONTE SANO                     B                    3:01.35          XDQ          

      1) Beddingfield, Winst2) Wilkinson, Haden 143) Stephens, Ciaran 144) Thomas, Lawson 13

 

Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 WHITESBURG TIDE                A                    2:15.52      2:13.17          

      1) Cutter, Amy 16     2) Henderson, Sara E 13) Sullins, Ella 15   4) Snead, Morgan 15

   2 MONTE SANO                     A                    2:12.47      2:15.65          

      1) Mokry, Darby 16    2) Bowlin, Bethany 17 3) Scoggins, Sarah 17 4) Phares, Emily 17

 

Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 WHITESBURG TIDE                A                    2:01.06      2:02.26          

      1) Bogardus, Zach S 152) Holder, Dylan 16   3) Cleveland, Jonah N 4) Abbott, Jake 16

   2 MONTE SANO                     A                    2:04.39      2:06.97          

      1) Wisener, Jared 16  2) Craig, Brian 15    3) Petroff, Ryan 17   4) Crook, Lowell H 15

 

Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Martin, Julia            6 WHITESBURG TIDE            25.11        26.11          

   2 Garmon, Mandy            6 MONTE SANO                 29.31        29.79          

   3 Zajac, Sophia            5 WHITESBURG TIDE            33.50        30.03          

   4 Sheppard, Peyton         6 MONTE SANO                 29.05        31.49          

   5 Cain, Elizabeth          6 MONTE SANO                 37.27        33.09          

   6 Zibas, Julia             5 WHITESBURG TIDE            24.86        37.34          

 

Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Maurer, Sophie           5 WHITESBURG TIDE            38.12       X33.92          

 --- Faulkner, Mia            5 WHITESBURG TIDE            47.50       X44.17          

 --- Glassman, Rileigh        6 WHITESBURG TIDE               NT       X47.23          

 --- Turner, Madeline Rae     5 WHITESBURG TIDE            54.56       X47.57          

(Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition)

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Skonieczny, Abby         5 WHITESBURG TIDE            57.99       X53.09          

 --- Boyd, Zoe                5 MONTE SANO                 57.96       X55.17          

 --- Beranek, Harper          4 MONTE SANO                 54.92     X1:05.64          

 --- Turner, Sydney           3 WHITESBURG TIDE            56.79     X1:11.92          

 --- Zibas, Natalie           4 WHITESBURG TIDE          1:27.06     X1:23.62          

 

Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Bankowski, Brett W       6 MONTE SANO                 22.56        23.18          

   2 Lynam, Christopher       6 WHITESBURG TIDE            30.77        28.01          

   3 Beranek, Jacob J         6 MONTE SANO                 28.60        30.29          

   4 Mathews, Elliot          5 MONTE SANO                 33.69        32.82          

   5 Burney, Jack             6 WHITESBURG TIDE            34.44        33.41          

   6 Wimberly, Seth           5 WHITESBURG TIDE            52.07        44.25          

 

Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Patterson, Jay           5 MONTE SANO                 41.25       X36.00          

 --- Spivey, Bryson           6 MONTE SANO                 37.27       X38.05          

 --- Masterson, Aaron         6 MONTE SANO                 35.44       X41.15          

 --- Huskey, Alec             5 MONTE SANO                 37.40       X45.96          

 --- Wren, Emerson            5 MONTE SANO                 48.49       X48.49          

 --- Pace, Charlie            5 MONTE SANO                 40.86       X49.43          

 --- Presson, Devon           6 MONTE SANO               1:08.60     X1:01.94          

 --- Forgey, Walker           5 WHITESBURG TIDE          1:09.18     X1:10.91          

 --- Forgey, Truman           3 WHITESBURG TIDE               NT     X1:27.93          

 --- Keener, William          4 MONTE SANO               1:10.47     X2:17.79          

 --- Carroll, Cruce           5 WHITESBURG TIDE               NT     X2:19.89          

 

Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Lawrence, Lucy Wu        8 MONTE SANO                 20.24        19.36          

   2 Bazzle, Kate             8 MONTE SANO                 23.95        19.78          

   3 Zibas, Camille           8 WHITESBURG TIDE            22.56        20.65          

   4 Cape, Emma               8 WHITESBURG TIDE            19.46        21.13          

   5 Masterson, Margaret      8 MONTE SANO                 19.67        21.15          

   6 Lynam, Abby              8 WHITESBURG TIDE            25.93        22.89          

 

Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Mathis, Millie           8 MONTE SANO                 22.32       X21.68          

 --- Smith, Sophie            7 MONTE SANO                 23.42       X21.82          

 --- Perry, Olivia            7 MONTE SANO                 25.00       X24.16          

 --- Mathis, Ally             7 MONTE SANO                 25.85       X24.70          

 --- Mathews, Corrina         7 MONTE SANO                 24.09       X25.37          

 --- Owens, Kate              7 MONTE SANO                 33.74       X27.70          

 --- Mitchell, Emma           7 MONTE SANO                 37.66       X35.46          

 --- Wren, Ellie M            8 MONTE SANO                 45.72       X42.91          

 --- Craig, Alexis            7 MONTE SANO                 55.09     X1:00.77          

 

Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Jiminez, Connor          8 MONTE SANO                 16.16        16.97          

(Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle)

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   2 Wimberly, Carter G       8 WHITESBURG TIDE            19.28        18.83          

   3 Harlow, Owen             8 WHITESBURG TIDE            21.07        20.08          

   4 Stinson, Jake            7 WHITESBURG TIDE            21.50        20.42          

   5 Craig, Kieran            8 MONTE SANO                 19.23        20.45          

   6 Lang, Kane L             8 MONTE SANO                 24.83        26.30          

 

Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Fulkerson, Sam           7 MONTE SANO                 28.80       X27.58          

 --- Bankowski, Clate         7 MONTE SANO                 25.20       X27.58          

 --- Lamb, Ethan              7 WHITESBURG TIDE            47.73       X55.43          

 

Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Scoggins, Sydney        10 MONTE SANO                 32.71        33.93          

   2 Maurer, Gracie          10 WHITESBURG TIDE            36.53        37.06          

   3 Masterson, Marianne E   10 MONTE SANO                 36.33        37.63          

   4 Mix, Samantha           10 WHITESBURG TIDE            41.14        38.11          

   5 Tucker, Abby            10 MONTE SANO                 43.87        45.36          

   6 Lynam, Sarah             9 WHITESBURG TIDE            46.83        49.68          

 

Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Burbach, Madison        10 MONTE SANO                 43.92       X41.32          

 --- Bellenfant, Raychel     10 MONTE SANO                 49.89       X53.85          

 --- Thornton, Stephanie     10 MONTE SANO                 55.94       X57.56          

 --- Fox, Corina              9 WHITESBURG TIDE               NT     X1:47.98          

 

Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Jose, Garrett D         10 WHITESBURG TIDE            35.29        35.70          

   2 Bazzle, Jon-Michael     10 MONTE SANO                 39.28        36.94          

   3 Pace, Hayden            10 MONTE SANO                 38.59        37.51          

   4 Huskey, Joshua          10 MONTE SANO                 39.20        38.67          

   5 Wilson, Reynolds        10 WHITESBURG TIDE            39.23        39.07          

   6 Richardson, John        10 WHITESBURG TIDE            47.92        47.02          

 

Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Barnes, Matthew          9 MONTE SANO                 57.65       X53.43          

 --- Michael, Charlie        10 MONTE SANO               1:03.09     X1:04.70          

 

Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Lacey, Emma             12 MONTE SANO                 31.00        31.03          

   2 Wood, Kathleen          12 MONTE SANO                 31.34        31.69          

   3 Cape, Jesse             11 WHITESBURG TIDE            33.82        32.70          

   4 Christian, Betsy        11 MONTE SANO                 39.46        37.22          

   5 Hoyt, Judi              12 WHITESBURG TIDE            40.12        38.90          

   6 Stinson, Emma G         11 WHITESBURG TIDE            40.72        40.11          

 

Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Rabban, Isaac           11 MONTE SANO                 34.06        36.07          

(Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle)

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   2 Fair, Patrick           12 MONTE SANO                    NT        38.89          

   3 Barnes, Sam A           11 MONTE SANO                 45.83        45.31          

 

Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Moore, Sam              11 MONTE SANO                 41.89       X41.90          

 --- Younes, Patrick         11 MONTE SANO                 51.02       X48.92          

 

Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Wistner, Albany         14 MONTE SANO                 31.78        31.90          

   2 McCool, Kyra            14 MONTE SANO                 32.23        31.93          

   3 Cape, Catherine         13 WHITESBURG TIDE            34.48        32.87          

   4 Shattuck, Katie         14 MONTE SANO                 32.68        32.88          

   5 Williams, Sarah         13 WHITESBURG TIDE            34.19        33.61          

 

Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Graves, Macon           13 MONTE SANO                 27.05        26.76          

   2 Burney, Jadie           13 WHITESBURG TIDE            27.43        27.59          

   3 Stinson, Cade           13 WHITESBURG TIDE            31.42        31.84          

   4 Klemm, Chandler         13 MONTE SANO                 31.33        31.95          

   5 Ledbetter, Nathan C     13 WHITESBURG TIDE            35.54        36.01          

   6 Thomas, Lawson          13 MONTE SANO                 46.94        46.36          

 

Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Henderson, Sara E       17 WHITESBURG TIDE            28.10        28.46          

   2 Scoggins, Sarah         17 MONTE SANO                 29.16        28.81          

   3 Phares, Emily           17 MONTE SANO                 29.81        30.90          

   4 Snead, Morgan           15 WHITESBURG TIDE            33.17        33.06          

   5 Bowlin, Bethany         17 MONTE SANO                    NT        34.02          

 

Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Wisener, Jared          16 MONTE SANO                 25.77        25.70          

   2 Cleveland, Jonah N      15 WHITESBURG TIDE            26.40        26.69          

   3 Holder, Dylan           16 WHITESBURG TIDE            28.19        27.43          

   4 Crook, Lowell H         15 MONTE SANO                 27.36        29.71          

   5 Jedlovec, Dylan         15 WHITESBURG TIDE            30.70        30.02          

   6 Graham, Tyler           15 MONTE SANO                 30.88        31.32          

 

Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Rabban, Sophie           8 MONTE SANO                 26.77        27.35          

  *2 Ledbetter, Kate          8 WHITESBURG TIDE            28.12       J28.92          

  *2 Bazzle, Kate             8 MONTE SANO                 28.94       J28.92          

   4 Masterson, Margaret      8 MONTE SANO                 28.85       J28.87          

   5 Cape, Emma               8 WHITESBURG TIDE            32.04        32.17          

   6 Askew, Marissa           8 WHITESBURG TIDE            34.30        33.31          

 

Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Jiminez, Connor          8 MONTE SANO                 23.47        22.33          

(Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke)

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   2 Wimberly, Carter G       8 WHITESBURG TIDE               NT        28.30          

   3 Rooker, Matthew          7 WHITESBURG TIDE            27.68        28.62          

   4 Moore, Alex              8 MONTE SANO                 28.94        30.17          

   5 Hoyt, Warren             8 WHITESBURG TIDE            32.35        33.00          

 --- Tucker, Gregory          7 MONTE SANO                 28.41           DQ          

 

Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Hu, Alison              10 WHITESBURG TIDE            35.72        35.62          

   2 Hall, Anna Reid         10 MONTE SANO                 48.20        46.18          

   3 Mix, Samantha           10 WHITESBURG TIDE            50.59        46.48          

   4 Honeycutt, Mary         10 WHITESBURG TIDE            47.66        48.92          

   5 Horton, Maggie          10 MONTE SANO                 54.09        54.97          

   6 Derington, Julia         9 MONTE SANO               1:12.93      1:03.28          

 

Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Jackson, Gabe           10 MONTE SANO                 45.15        45.37          

   2 Wilson, Reynolds        10 WHITESBURG TIDE            50.80        49.87          

   3 Maurer, Jack             9 WHITESBURG TIDE            52.70        51.07          

   4 Huskey, Joshua          10 MONTE SANO                 57.21        55.24          

   5 Sheppard, Sam            9 MONTE SANO                 56.88        57.54          

 --- Snead, Jonah             9 WHITESBURG TIDE          1:28.84           DQ          

 

Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Horton, Laura           12 MONTE SANO                 44.63        36.37          

   2 Fuller, Rachel          11 MONTE SANO                 45.46        45.46          

   3 Smith, Kendall K        11 WHITESBURG TIDE            50.74        49.99          

   4 Stinson, Emma G         11 WHITESBURG TIDE            50.13        50.10          

   5 Martin, Rebecca         11 WHITESBURG TIDE          1:02.33        59.57          

 --- Mokry, McKenzie         12 MONTE SANO                 35.63           DQ          

 

Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Fair, Patrick           12 MONTE SANO                 42.37        43.27          

   2 Rabban, Isaac           11 MONTE SANO                 42.42        45.05          

   3 Younes, Alexander       11 MONTE SANO               1:23.16      1:11.12          

 

Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Jackson, Abbi E         14 MONTE SANO                 45.42        43.98          

   2 McCool, Kyra            14 MONTE SANO                 43.05        44.56          

   3 Derington, Sara         14 MONTE SANO                 45.48        44.58          

   4 Williams, Sarah         13 WHITESBURG TIDE            45.89        45.05          

   5 Cape, Catherine         13 WHITESBURG TIDE               NT        52.13          

 

Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Clark, Dylan            14 MONTE SANO                 34.95        34.82          

   2 Howie, Houston          13 MONTE SANO                 38.99        38.67          

   3 Stinson, Cade           13 WHITESBURG TIDE            47.78        47.34          

   4 Ledbetter, Nathan C     13 WHITESBURG TIDE            46.50        48.00          

(Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke)

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

 --- Wilkinson, Haden        14 MONTE SANO                 41.76           DQ          

 

Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Mokry, Darby            16 MONTE SANO                 34.26        35.56          

   2 Henderson, Sara E       17 WHITESBURG TIDE            36.27       J35.56          

   3 Bowlin, Bethany         17 MONTE SANO                 39.44        39.74          

   4 Cutter, Amy             16 WHITESBURG TIDE            41.94        40.38          

   5 Sharp, Madeline         17 MONTE SANO                    NT        43.44          

   6 Snead, Morgan           15 WHITESBURG TIDE            46.64        46.83          

 

Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Petroff, Ryan           17 MONTE SANO                 33.05        35.12          

   2 Holder, Dylan           16 WHITESBURG TIDE            35.49        35.56          

   3 Craig, Brian            15 MONTE SANO                 36.39        36.11          

   4 Abbott, Jake            16 WHITESBURG TIDE            38.41        39.61          

   5 Graham, Tyler           15 MONTE SANO                 41.34        42.54          

   6 Jedlovec, Dylan         15 WHITESBURG TIDE               NT        45.10          

 

Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    1:10.08      1:14.99          

      1) Dunford, Abigail C 2) Craig, Kieran M8   3) Rabban, Sophie W8  4) Jiminez, Connor M8

   2 WHITESBURG TIDE                A                    1:17.75      1:23.34          

      1) Stinson, Jake M7   2) Ledbetter, Kate W8 3) Cape, Emma W8      4) Wimberly, Carter G 

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X1:33.74          

      1) Skonieczny, Caden M2) Askew, Marissa W8  3) Zibas, Camille W8  4) Wilson, Walker M7

 --- MONTE SANO                     C                    1:56.12     X1:58.04          

      1) Mitchell, Emma W7  2) Moore, Alex M8     3) Perry, Olivia W7   4) Bankowski, Clate M7

 --- WHITESBURG TIDE                C                         NT     X2:14.05          

      1) Hoyt, Warren M8    2) Click, Chandler W8 3) Harris, Caden M7   4) Martin, Julia W6

 --- MONTE SANO                     B                    2:10.15     X2:14.84          

      1) Craig, Alexis W7   2) Fulkerson, Sam M7  3) Mathis, Millie W8  4) Boyd, Jacob M8

 

Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 WHITESBURG TIDE                A                    2:22.57      2:19.77          

      1) Burney, Judson M9  2) Clinton, Sydney W103) Jose, Garrett D M104) Hu, Alison W10

   2 MONTE SANO                     A                    2:22.95      2:27.60          

      1) Masterson, Marianne2) Sheppard, Sam M9   3) Jackson, Gabe M10  4) Scoggins, Sydney W1

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X2:44.04          

      1) Mix, Samantha W10  2) Maurer, Gracie W10 3) Richardson, John M14) Wilson, Reynolds M1

 --- MONTE SANO                     B                    3:33.37     X3:05.79          

      1) Stephens, William M2) Hall, Anna Reid W103) Michael, Charlie M14) Wistner, Abigail N 

 --- MONTE SANO                     C                    3:28.93     X3:16.92          

      1) Barnes, Matthew M9 2) Huskey, Joshua M10 3) Bellenfant, Raychel4) Mathews, Rebecca W9

 --- WHITESBURG TIDE                C                         NT     X3:41.87          

      1) McElreath, Alan M102) Williams, Hailey W13) Lynam, Sarah W9    4) Steadmon, Lync M9

 

Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:06.20      2:17.38          

      1) Lacey, Emma W12    2) Rabban, Isaac M11  3) Ordway, John M12   4) Mokry, McKenzie W12

(Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay)

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

 --- MONTE SANO                     B                         NT     X2:40.09          

      1) Fuller, Rachel W11 2) Ready, Quinn E M12 3) Fair, Patrick M12  4) King, Anneliese W12

 --- MONTE SANO                     C                    2:46.88          XDQ          

      1) Younes, Patrick M112) Thornton, Cary Jo W3) Hamilton, Ruthie W14) Moore, Sam M11

 

Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    1:59.42      2:02.12          

      1) Wistner, Albany W142) Wilkinson, Haden M13) Tiller, Faith E W144) Graves, Macon M13

   2 WHITESBURG TIDE                A                    2:07.52      2:09.79          

      1) Stinson, Cade M13  2) Cape, Catherine W133) Williams, Sarah W134) Burney, Jadie M13

 --- MONTE SANO                     C                    2:10.58     X2:06.28          

      1) Derington, Sara W142) Bowlin, Brooke W13 3) Stephens, Ciaran M14) Klemm, Chandler M13

 --- MONTE SANO                     B                    2:23.01     X2:24.48          

      1) Shattuck, Katie W142) Thomas, Lawson M13 3) Jackson, Abbi E W144) Michael, John M13

 

Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 WHITESBURG TIDE                A                    1:45.62      1:52.37          

      1) Bogardus, Zach S M12) Cutter, Amy W16    3) Henderson, Sara E W4) Cleveland, Jonah N 

   2 MONTE SANO                     A                    2:01.21      2:18.26          

      1) Fuller, Jacob M17  2) Graham, Tyler M15  3) Ordway, Sarah Kathe4) Mokry, Darby W16

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X2:06.65          

      1) Abbott, Jake M16   2) Sullins, Ella W15  3) Snead, Morgan W15  4) Holder, Dylan M16

 --- MONTE SANO                     C                    1:55.57     X2:19.52          

      1) Wisener, Jared M16 2) Petroff, Ryan M17  3) Scoggins, Sarah W174) Sharp, Madeline W17

 --- MONTE SANO                     B                         NT     X2:19.55          

      1) Crook, Lowell H M152) Craig, Brian M15   3) Bowlin, Bethany W174) Phares, Emily W17

 

Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Dunford, Abigail C       8 MONTE SANO                 27.77       J36.00          

   2 Agee, Abigail            7 MONTE SANO                 25.49       J27.56          

   3 Cape, Emma               8 WHITESBURG TIDE            27.81       J27.98          

   4 Lawrence, Lucy Wu        8 MONTE SANO                 26.58       J29.29          

   5 Lynam, Abby              8 WHITESBURG TIDE            28.77       J31.49          

   6 Click, Chandler          8 WHITESBURG TIDE            31.47       J32.30          

 

Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Perry, Quillan           8 MONTE SANO                 24.50       J25.99          

   2 Skonieczny, Caden        7 WHITESBURG TIDE            26.99       J28.38          

   3 Sheppard, Evan           8 MONTE SANO                 25.33       J28.66          

   4 Rooker, Matthew          7 WHITESBURG TIDE               NT       J29.39          

   5 Wilson, Walker           7 WHITESBURG TIDE               NT       J31.74          

   6 Boyd, Jacob              8 MONTE SANO                 33.22       J25.42          

 

Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Maurer, Gracie          10 WHITESBURG TIDE            42.86        44.79          

   2 Scoggins, Sydney        10 MONTE SANO                 45.88        45.18          

   3 Mathis, Anna L          10 MONTE SANO                 47.34        48.66          

   4 Wistner, Abigail N       9 MONTE SANO                 48.12        50.16          

   5 Clinton, Sydney         10 WHITESBURG TIDE            49.19        50.78          

(Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke)

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   6 Williams, Hailey        10 WHITESBURG TIDE          1:26.58      1:12.98          

 

Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Klemm, Riley            10 MONTE SANO                 41.10        40.92          

   2 Burney, Judson           9 WHITESBURG TIDE            41.12        41.34          

   3 Jose, Garrett D         10 WHITESBURG TIDE            49.98        50.00          

   4 Wilmoth, Caleb           9 MONTE SANO                 53.94        55.86          

   5 Sheppard, Sam            9 MONTE SANO                 52.03      1:00.26          

   6 Steadmon, Lync           9 WHITESBURG TIDE               NT      1:19.61          

 

Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Cape, Jesse             11 WHITESBURG TIDE            41.25        37.41          

   2 Scott, Zoe              12 MONTE SANO                 35.64        38.21          

   3 Wood, Caroline          12 MONTE SANO                    NT        41.18          

   4 Wilkerson, Hannah L     12 WHITESBURG TIDE            43.97        44.97          

   5 Dunford, Annie          11 MONTE SANO                 47.91        45.16          

   6 Hoyt, Judi              12 WHITESBURG TIDE            49.71        47.52          

 

Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Ordway, John            12 MONTE SANO                 40.32        47.69          

   2 Wright, Marshall        12 MONTE SANO               1:02.36      1:04.84          

   3 Spivey, Jake            11 MONTE SANO                    NT      1:20.81          

 

Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Tiller, Faith E         14 MONTE SANO                 34.68        37.65          

   2 Cape, Catherine         13 WHITESBURG TIDE               NT        40.27          

   3 Wistner, Albany         14 MONTE SANO                 41.89        43.27          

   4 Bowlin, Brooke          13 MONTE SANO                 41.12        43.54          

 

Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Burney, Jadie           13 WHITESBURG TIDE            32.15        32.18          

   2 Beddingfield, Winston   13 MONTE SANO                 44.77        42.19          

   3 Stephens, Ciaran        14 MONTE SANO                    NT        42.68          

   4 Howie, Houston          13 MONTE SANO                 42.82        43.24          

   5 Ledbetter, Nathan C     13 WHITESBURG TIDE            46.05        45.29          

 

Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Cutter, Amy             16 WHITESBURG TIDE            33.25        33.10          

   2 Mokry, Darby            16 MONTE SANO                 31.69        34.48          

   3 Phares, Emily           17 MONTE SANO                 36.59        38.34          

   4 Bowlin, Bethany         17 MONTE SANO                    NT        41.43          

   5 Snead, Morgan           15 WHITESBURG TIDE            41.27        41.91          

 

Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Bogardus, Zach S        15 WHITESBURG TIDE            32.35        31.47          

   2 Cleveland, Jonah N      15 WHITESBURG TIDE            32.84        34.28          

   3 Fuller, Jacob           17 MONTE SANO                 34.60        37.41          

(Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke)

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   4 Crook, Lowell H         15 MONTE SANO                 35.87        38.97          

   5 Abbott, Jake            16 WHITESBURG TIDE            33.51        41.92          

 --- Wisener, Jared          16 MONTE SANO                 31.53           DQ          

 

Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Graves, Virginia         8 MONTE SANO                 25.32        26.80          

   2 Zibas, Camille           8 WHITESBURG TIDE            31.23        27.09          

   3 Rabban, Sophie           8 MONTE SANO                 25.59        28.16          

   4 Lawrence, Lucy Wu        8 MONTE SANO                 25.54        28.68          

   5 Ledbetter, Kate          8 WHITESBURG TIDE            28.54        33.27          

   6 Askew, Marissa           8 WHITESBURG TIDE            31.43        34.07          

 

Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Jiminez, Connor          8 MONTE SANO                 20.55        20.55          

   2 Wilson, Walker           7 WHITESBURG TIDE            26.98        24.38          

   3 Craig, Kieran            8 MONTE SANO                 23.05        26.55          

   4 Moore, Will              8 MONTE SANO                 25.56       J26.74          

   5 Stinson, Jake            7 WHITESBURG TIDE            25.11       J26.70          

   6 Skonieczny, Caden        7 WHITESBURG TIDE               NT        39.50          

 

Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Hu, Alison              10 WHITESBURG TIDE               NT        32.29          

   2 Rabban, Bella            9 MONTE SANO                 45.56        47.62          

   3 Clinton, Sydney         10 WHITESBURG TIDE            46.54        48.07          

   4 Mathis, Anna L          10 MONTE SANO                 46.90        49.17          

   5 Honeycutt, Mary         10 WHITESBURG TIDE            56.10        57.80          

   6 Mathews, Rebecca         9 MONTE SANO               1:14.63        59.40          

 

Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Burney, Judson           9 WHITESBURG TIDE            40.82        41.07          

   2 Bazzle, Jon-Michael     10 MONTE SANO                 55.86        51.29          

   3 Maurer, Jack             9 WHITESBURG TIDE            54.83        51.62          

   4 Stephens, William        9 MONTE SANO                 51.83        52.28          

   5 Wilmoth, Caleb           9 MONTE SANO                 55.75        58.61          

   6 McElreath, Alan         10 WHITESBURG TIDE          1:17.40      1:06.46          

 

Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Clark, Annie            11 MONTE SANO                    NT        35.79          

   2 King, Anneliese         12 MONTE SANO                 39.38        38.02          

   3 Cape, Jesse             11 WHITESBURG TIDE            42.97        43.15          

   4 Wilkerson, Hannah L     12 WHITESBURG TIDE            44.99        46.83          

 --- Thornton, Cary Jo       12 MONTE SANO                 40.37           DQ          

 

Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Rabban, Isaac           11 MONTE SANO                 40.96        45.92          

   2 Fair, Patrick           12 MONTE SANO                 43.81        49.47          

 --- Ready, Quinn E          12 MONTE SANO                    NT           DQ          

 

Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Tiller, Faith E         14 MONTE SANO                 31.78        34.90          

   2 McCool, Kyra            14 MONTE SANO                 36.09        38.30          

   3 Bowlin, Brooke          13 MONTE SANO                 39.80        40.56          

 --- Williams, Sarah         13 WHITESBURG TIDE            47.01           DQ          

 

Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Stephens, Ciaran        14 MONTE SANO                 31.90        31.13          

   2 Burney, Jadie           13 WHITESBURG TIDE            32.05        32.18          

   3 Klemm, Chandler         13 MONTE SANO                 33.92        33.86          

   4 Michael, John           13 MONTE SANO                 38.23        34.95          

   5 Stinson, Cade           13 WHITESBURG TIDE            43.01        38.32          

 

Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Sullins, Ella           15 WHITESBURG TIDE               NT        31.04          

   2 Henderson, Sara E       17 WHITESBURG TIDE            31.22        31.48          

   3 Cutter, Amy             16 WHITESBURG TIDE            31.10        31.67          

   4 Scoggins, Sarah         17 MONTE SANO                 31.53        31.84          

   5 Phares, Emily           17 MONTE SANO                 34.52        35.45          

 

Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly

     Name                   Age Team                   Seed Time  Finals Time

   1 Bogardus, Zach S        15 WHITESBURG TIDE            31.47        29.34          

   2 Petroff, Ryan           17 MONTE SANO                 29.11        30.02          

   3 Holder, Dylan           16 WHITESBURG TIDE               NT        30.94          

   4 Fuller, Jacob           17 MONTE SANO                 33.79        32.73          

   5 Craig, Brian            15 MONTE SANO                 33.49        33.92          

   6 Jedlovec, Dylan         15 WHITESBURG TIDE            33.26        34.78          

 

Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    1:14.60      1:23.53          

      1) Rabban, Sophie 8   2) Masterson, Margaret3) Lawrence, Lucy Wu 84) Dunford, Abigail C 

   2 WHITESBURG TIDE                A                    1:26.70      1:32.49          

      1) Ledbetter, Kate 8  2) Lynam, Abby 8      3) Zibas, Camille 8   4) Cape, Emma 8

 --- MONTE SANO                     B                    1:37.26     X1:43.92          

      1) Mathis, Ally 7     2) Mathis, Millie 8   3) Perry, Olivia 7    4) Mathews, Corrina 7

 --- MONTE SANO                     C                    2:20.56     X2:17.17          

      1) Mitchell, Emma 7   2) Wren, Ellie M 8    3) Owens, Kate 7      4) Graves, Virginia 8

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X2:28.92          

      1) Click, Chandler 8  2) Martin, Julia 6    3) Skonieczny, Abby 5 4) Askew, Marissa 8

 

Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    1:16.32      1:18.43          

      1) Craig, Kieran 8    2) Perry, Quillan 8   3) Sheppard, Evan 8   4) Jiminez, Connor 8

   2 WHITESBURG TIDE                A                    1:23.38      1:24.55          

      1) Stinson, Jake 7    2) Rooker, Matthew 7  3) Wilson, Walker 7   4) Wimberly, Carter G 

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X1:41.39          

      1) Harlow, Owen 8     2) Harris, Caden 7    3) Skonieczny, Caden 74) Hoyt, Warren 8

 --- MONTE SANO                     B                    1:43.18     X1:47.33          

      1) Fulkerson, Sam 7   2) Boyd, Jacob 8      3) Tucker, Gregory 7  4) Moore, Will 8

 

Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 WHITESBURG TIDE                A                    2:37.40      2:26.18          

      1) Clinton, Sydney 10 2) Maurer, Gracie 10  3) Mix, Samantha 10   4) Hu, Alison 10

   2 MONTE SANO                     A                    2:26.87      2:30.90          

      1) Masterson, Marianne2) Rabban, Bella 9    3) Mathis, Anna L 10  4) Scoggins, Sydney 10

 --- MONTE SANO                     C                    2:53.02     X3:06.78          

      1) Horton, Maggie 10  2) Wistner, Abigail N 3) Tucker, Abby 10    4) Derington, Julia 9

 --- MONTE SANO                     B                    3:12.91     X3:15.32          

      1) Burbach, Madison 102) Bellenfant, Raychel3) Thornton, Stephanie4) Hall, Anna Reid 10

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X3:27.38          

      1) Lynam, Sarah 9     2) Courson, Millie 10 3) Williams, Hailey 104) Honeycutt, Mary 10

 

Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 WHITESBURG TIDE                A                    2:32.82      2:33.09          

      1) Jose, Garrett D 10 2) Maurer, Jack 9     3) Wilson, Reynolds 104) Burney, Judson 9

   2 MONTE SANO                     A                    2:34.63      2:34.69          

      1) Klemm, Riley 10                          3) Pace, Hayden 10    4) Jackson, Gabe 10

 --- MONTE SANO                     B                    3:25.63     X3:27.74          

      1) Sheppard, Sam 9    2) Michael, Charlie 103) Barnes, Matthew 9  4) Stephens, William 9

 --- WHITESBURG TIDE                B                         NT     X3:51.17          

      1) McElreath, Alan 10 2) Snead, Jonah 9     3) Steadmon, Lync 9   4) Richardson, John 10

 

Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:02.19      2:07.49          

      1) Lacey, Emma 12     2) Wood, Kathleen 12  3) Clark, Annie 11    4) Mokry, McKenzie 12

   2 WHITESBURG TIDE                A                    2:15.95      2:30.88          

      1) Wilkerson, Hannah L2) Martin, Rebecca 11 3) Stinson, Emma G 11 4) Cape, Jesse 11

 --- MONTE SANO                     B                    2:15.60     X2:17.65          

      1) King, Anneliese 12 2) Wood, Caroline 12  3) Scott, Zoe 12      4) Dunford, Annie 11

 --- MONTE SANO                     C                    2:28.54     X2:33.54          

      1) Thornton, Cary Jo 12) Christian, Betsy 113) Horton, Laura 12   4) Hamilton, Ruthie 11

 

Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:32.31      2:37.26          

      1) Rabban, Isaac 11   2) Ready, Quinn E 12  3) Fair, Patrick 12   4) Ordway, John 12

 --- MONTE SANO                     B                    3:09.22     X2:56.30          

      1) Dombroski, Alex 11 2) Moore, Sam 11      3) Younes, Alexander 14) Younes, Patrick 11

 

Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:04.10      2:09.08          

      1) Wistner, Albany 14 2) McCool, Kyra 14    3) Bowlin, Brooke 13  4) Tiller, Faith E 14

 --- MONTE SANO                     B                    2:18.55     X2:19.48          

      1) Shattuck, Katie 14 2) Derington, Sara 14 3) Jackson, Abbi E 14 4) Clem, Laurel 14

 

Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    1:55.19      2:25.07          

      1) Clark, Dylan 14    2) Michael, John 13   3) Howie, Houston 13  4) Graves, Macon 13

 --- MONTE SANO                     B                    2:07.00     X1:57.81          

      1) Beddingfield, Winst2) Dombroski, Max 14  3) Klemm, Chandler 13 4) Stephens, Ciaran 14

 

Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    2:00.66      1:57.40          

      1) Scoggins, Sarah 17 2) Bowlin, Bethany 17 3) Phares, Emily 17   4) Mokry, Darby 16

   2 WHITESBURG TIDE                A                    2:05.26      1:59.27          

      1) Cutter, Amy 16     2) Sullins, Ella 15   3) Snead, Morgan 15   4) Henderson, Sara E 1

 

Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay

     Team                       Relay                  Seed Time  Finals Time

   1 MONTE SANO                     A                    1:49.70      1:50.00          

      1) Crook, Lowell H 15 2) Petroff, Ryan 17   3) Fuller, Jacob 17   4) Wisener, Jared 16

   2 WHITESBURG TIDE                A                    1:42.46      1:51.00          

      1) Bogardus, Zach S 152) Holder, Dylan 16   3) Jedlovec, Dylan 15 4) Burney, Jadie 13

 

Combined Team Scores

                                                                



                         Combined Team Scores - Through Event 96

  1. Monte Sano                       366       2. Whitesburg Tide                   186

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org