Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet                 HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                    RSAL vs YMCA-Meters_22June - 6/22/2011                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                             1:50.82  
     1) Sexton, Cara 7                  2) O'Shea, Genevieve 8            
     3) Allen, Kori L 8                 4) McCarty, Eboni 8               
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             2:10.88  
     1) Hamilton, Rebekah L 8           2) Hagood, Abigail R 8            
     3) Cornelius, Jessica R 8          4) Powell, Brenna A 7             
 -- YMCA Seals  'B'                                                 XDQ  
     1) Bocchino, D.D. 7                2) Nuttall, Sophia 6              
     3) Condurso, Ashley 8              4) Morris, Hayley 7               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             1:43.74  
     1) Eames, Jackson T 8              2) Paul, Nolen G 8                
     3) Stokes, Nicholaus S 8           4) Groves, Riley T 6              
  2 YMCA Seals  'A'                                             2:23.44  
     1) Hoang, Nick 8                   2) Hoang, Nolan 7                 
     3) Wyatt, Brodie 6                 4) Martinez, Christopher 6        
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:15.78  
     1) Powell, Holly E 9               2) Tarsitano, Christina D 10      
     3) Paul, Paulie F 9                4) Harting, Nichole L 9           
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X4:42.87  
     1) Villanueva, Ruthann N 9         2) Okochi, Yui 9                  
     3) Jordan, Kitty E 10              4) Bosse, Lydia E 9               
 -- YMCA Seals  'A'                                                  DQ  
     1) Fuell, Isabelle 10              2) Morris, Kaitlyn 9              
     3) Gilbert, Leah 10                4) Johnson, Natalie 9             
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             4:21.56  
     1) MacDonald, Trevor J 10          2) Stokes, Christopher F 10       
     3) Shuffler, Caleb C 10            4) Hamilton, Walker V 10          
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                                 XDQ  
     1) Clark, Jacob T 9                2) Hinkle, Joshua T 10            
     3) Bowes, William K 9              4) Byers, Justin M 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:52.84  
     1) Cornelius, Laura Beth E 12      2) Okochi, Rena 12                
     3) Raines, Jenna N 12              4) Villanueva, Sara J 11          
 -- YMCA Seals  'A'                                                  DQ  
     1) Degenaar, Lia 11                2) Lafontaine, Isabella 12        
     3) Dunn, Marley 11                 4) Park, Sarah 10                 
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                             3:42.85  
     1) Hoang, Jake 11                  2) Bolden, Jonathan 11            
     3) Bolden, Roderick 12             4) Morris, Ethan 11               
 -- Redstone Arsenal Launchers  'A'                                  DQ  
     1) von Spakovsky, Leos A 12        2) Boyajian, Matthew H 12         
     3) Hayes, Garren P 12              4) Haynes, Alec P 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             2:28.57  
     1) Paul, Erin M 13                 2) Haapoja, Ellen R 14            
     3) Maddox, Logan A 13              4) Munster, Claire C 13           
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X3:40.95  
     1) Bowes, Samantha P 13            2) MacDonald, Sam R 13            
     3) Stevenson, Ella M 13            4) Rhodes, Tasha S 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:17.30  
     1) Villanueva, Alan T 14           2) Gremillion, Alan M 14          
     3) Harting, Zach S 13              4) Boyajian, Anthony R 14         
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haynes, Leah E             5 Launchers                        34.13  
  2 Nuttall, Sophia            6 YMCA                             38.65  
  3 Tanner, Claire A           6 Launchers                        46.47  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groves, Riley T            6 Launchers                        22.64  
  2 Wyatt, Brodie              6 YMCA                             30.52  
  3 Martinez, Christopher      6 YMCA                             31.78  
  4 Eames, Tyler M             5 Launchers                        33.71  
  5 Ise, Aleksander A          6 Launchers                        36.00  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Kori L              8 YMCA                             22.26  
  2 McCarty, Eboni             8 YMCA                             23.74  
  3 Cornelius, Jessica R       8 Launchers                        26.44  
  4 Powell, Brenna A           7 Launchers                        29.20  
  5 Condurso, Ashley           8 YMCA                             34.02  
  6 Hagood, Abigail R          8 Launchers                        38.68  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Sepulveda, Sabrina N       7 Launchers                       X37.49  
 -- Brady, Melody B            8 Launchers                       X40.15  
 -- Busby, Elizabeth A         7 Launchers                       X40.44  
 -- Cardo, Danielle            8 Launchers                     X1:04.95  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carden, Harley             8 YMCA                             20.59  
  2 Stokes, Nicholaus S        8 Launchers                        20.80  
  3 Hoang, Nick                8 YMCA                             24.93  
  4 Eames, Jackson T           8 Launchers                        25.56  
  5 Bechen, Dominic J          8 Launchers                        30.44  
  6 Hoang, Nolan               7 YMCA                             36.48  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Byers, Jonathan A          8 Launchers                       X27.17  
 -- Haynes, Nicholas E         6 Launchers                       X28.75  
 -- von Spakovsky, Josef A     7 Launchers                       X29.27  
 -- Shuffler, Ethan C          7 Launchers                       X30.40  
 -- Wilson, Ryan J             8 Launchers                       X32.46  
 -- Sepulveda, Samuel A        8 Launchers                       X39.83  
 -- Reynolds, Christian M      8 Launchers                       X45.21  
 -- Candelaria, Logan          7 Launchers                       X51.21  
 -- Tuggle, Jeffrey E          7 Launchers                       X59.89  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Paulie F             9 Launchers                        39.94  
  2 Harting, Nichole L         9 Launchers                        42.48  
  3 Johnson, Natalie           9 YMCA                             46.86  
  4 Fuell, Isabelle           10 YMCA                             52.76  
  5 Morris, Kaitlyn            9 YMCA                             54.94  
  6 Jordan, Kitty E           10 Launchers                      1:01.55  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Villanueva, Ruthann N      9 Launchers                     X1:02.28  
 -- Henderson, Nyssa           9 YMCA                          X1:03.89  
 -- Bosse, Lydia E             9 Launchers                     X1:04.37  
 -- Hagood, Emily G            9 Launchers                     X1:09.62  
 -- Park, Sarah               10 YMCA                          X1:10.26  
 -- Okochi, Yui                9 Launchers                     X1:25.67  
 -- Michael, Ella              9 YMCA                          X1:27.39  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Walker V        10 Launchers                        49.74  
  2 Stokes, Christopher F     10 Launchers                        55.25  
  3 Underwood, Ethan          10 YMCA                           1:01.04  
  4 Hinkle, Joshua T          10 Launchers                      1:01.56  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Brady, Sean M             10 Launchers                       X53.94  
 -- Shuffler, Caleb C         10 Launchers                       X54.07  
 -- MacDonald, Trevor J       10 Launchers                       X54.25  
 -- Byers, Justin M            9 Launchers                     X1:00.83  
 -- Byers, Joshua C            9 Launchers                     X1:13.45  
 -- Bowes, William K           9 Launchers                     X1:20.66  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Okochi, Rena              12 Launchers                        47.69  
  2 Cornelius, Laura Beth E   12 Launchers                        51.15  
  3 Villanueva, Sara J        11 Launchers                        52.44  
  4 Dunn, Marley              11 YMCA                             56.06  
  5 Marshall, Kaelin          10 YMCA                           1:00.40  
  6 Degenaar, Lia             11 YMCA                           1:08.23  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Raines, Jenna N           12 Launchers                       X49.54  
 -- Bamburg, Sarah A          11 Launchers                     X1:02.49  
 -- Campbell, Sasha M         11 Launchers                     X1:25.74  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bolden, Jonathan          11 YMCA                             40.20  
  2 Hayes, Garren P           12 Launchers                        41.55  
  3 Hoang, Jake               11 YMCA                             43.95  
  4 Haynes, Alec P            11 Launchers                        44.90  
  5 Eames, Jason B            11 Launchers                        47.12  
  6 Morris, Ethan             11 YMCA                             52.25  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- von Spakovsky, Leos A     12 Launchers                       X38.28  
 -- Boyajian, Matthew H       12 Launchers                       X47.46  
 -- Longino, Carter T         12 Launchers                       X59.84  
 -- Hinkle, James E           11 Launchers                     X1:03.42  
 -- Bowes, Seth M             11 Launchers                     X1:05.17  
 -- Griffin, Kaleb M          12 Launchers                     X1:16.15  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haapoja, Ellen R          14 Launchers                        30.89  
  2 Paul, Erin M              13 Launchers                        31.33  
  3 Maddox, Logan A           13 Launchers                        32.24  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bowes, Samantha P         13 Launchers                       X47.88  
 -- Rhodes, Tasha S           13 Launchers                       X49.34  
 -- Stevenson, Ella M         13 Launchers                       X51.47  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harting, Zach S           13 Launchers                        29.87  
  2 Hoang, Jesse              13 YMCA                             37.74  
  3 Gremillion, Alan M        14 Launchers                        41.96  
  4 Villanueva, Alan T        14 Launchers                        45.42  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Boyajian, Anthony R       14 Launchers                       X45.27  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Alicia            16 YMCA                             33.94  
  2 Peterson, Julie           16 YMCA                             39.82  
  3 Dunn, Aubrey              16 YMCA                             43.54  
  4 Villanueva, Elizabeth A   16 Launchers                        45.91  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Austin             17 YMCA                             29.14  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Shea, Genevieve          8 YMCA                             29.42  
  2 Allen, Kori L              8 YMCA                             33.44  
  3 Cornelius, Jessica R       8 Launchers                        35.87  
  4 Hamilton, Rebekah L        8 Launchers                        36.62  
  5 Powell, Brenna A           7 Launchers                        48.62  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stokes, Nicholaus S        8 Launchers                        26.98  
  2 Paul, Nolen G              8 Launchers                        27.61  
  3 Carden, Harley             8 YMCA                             30.31  
  4 Shuffler, Ethan C          7 Launchers                        50.29  
 -- Hoang, Nolan               7 YMCA                                DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tarsitano, Christina D    10 Launchers                        44.94  
  2 Johnson, Natalie           9 YMCA                           1:19.05  
  3 Okochi, Yui                9 Launchers                      1:25.54  
  4 Marshall, Kaelin          10 YMCA                           1:34.61  
 -- Villanueva, Ruthann N      9 Launchers                           DQ  
 -- Morris, Kaitlyn            9 YMCA                                DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Underwood, Ethan          10 YMCA                           1:14.99  
  2 Stokes, Christopher F     10 Launchers                      1:15.38  
  3 Bowes, William K           9 Launchers                      1:38.41  
 -- Hinkle, Joshua T          10 Launchers                           DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Villanueva, Sara J        11 Launchers                        59.89  
  2 Cornelius, Laura Beth E   12 Launchers                      1:00.17  
  3 Lafontaine, Isabella      12 YMCA                           1:03.39  
  4 Bamburg, Sarah A          11 Launchers                      1:24.55  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Garren P           12 Launchers                        58.53  
  2 Eames, Jason B            11 Launchers                      1:00.38  
  3 Hvizda, Thomas            11 YMCA                           1:17.00  
 -- Hinkle, James E           11 Launchers                           DQ  
 -- Bolden, Jonathan          11 YMCA                                DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haapoja, Ellen R          14 Launchers                        42.00  
  2 Munster, Claire C         13 Launchers                        45.19  
  3 MacDonald, Sam R          13 Launchers                      1:01.70  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harting, Zach S           13 Launchers                        41.87  
  2 Hayes, Peyton L           13 Launchers                        42.83  
  3 Hoang, Jesse              13 YMCA                             57.08  
  4 Gremillion, Alan M        14 Launchers                      1:04.34  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunn, Aubrey              16 YMCA                             55.70  
  2 Villanueva, Elizabeth A   16 Launchers                        57.63  
 -- Peterson, Julie           16 YMCA                                DQ  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             1:33.29  
     1) Paul, Nolen G M8                2) Groves, Riley T M6             
     3) Hamilton, Rebekah L W8          4) Cornelius, Jessica R W8        
 -- YMCA Seals  'C'                                            X2:00.22  
     1) Sexton, Cara W7                 2) O'Shea, Genevieve W8           
     3) Carden, Harley M8               4) Martinez, Christopher M6       
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X2:09.26  
     1) Stokes, Nicholaus S M8          2) Clark, Brandon P M7            
     3) Powell, Brenna A W7             4) Hagood, Abigail R W8           
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                            X2:23.95  
     1) Wilson, Ryan J M8               2) von Spakovsky, Josef A M7      
     3) Haynes, Leah E W5               4) Sepulveda, Sabrina N W7        
 -- YMCA Seals  'A'                                                  DQ  
     1) Allen, Kori L W8                2) Hoang, Nick M8                 
     3) McCarty, Eboni W8               4) Wyatt, Brodie M6               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:07.20  
     1) Hamilton, Walker V M10          2) Stokes, Christopher F M10      
     3) Tarsitano, Christina D W10      4) Paul, Paulie F W9              
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X3:38.04  
     1) Shuffler, Caleb C M10           2) Hinkle, Joshua T M10           
     3) Harting, Nichole L W9           4) Jordan, Kitty E W10            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                            X4:09.92  
     1) Brady, Sean M M10               2) MacDonald, Trevor J M10        
     3) Hagood, Emily G W9              4) Powell, Holly E W9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                             3:04.42  
     1) Hoang, Jake M11                 2) Dunn, Marley W11               
     3) Lafontaine, Isabella W12        4) Bolden, Jonathan M11           
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:09.15  
     1) Hayes, Garren P M12             2) Boyajian, Matthew H M12        
     3) Okochi, Rena W12                4) Raines, Jenna N W12            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X3:23.45  
     1) Villanueva, Sara J W11          2) Haynes, Alec P M11             
     3) Eames, Jason B M11              4) Cornelius, Laura Beth E W12    
 -- YMCA Seals  'B'                                            X3:35.63  
     1) Degenaar, Lia W11               2) Morris, Ethan M11              
     3) Bolden, Roderick M12            4) Morris, Kaitlyn W9             
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                            X4:25.97  
     1) Bamburg, Sarah A W11            2) Bowes, Seth M M11              
     3) Campbell, Sasha M W11           4) von Spakovsky, Leos A M12      
 -- YMCA Seals  'C'                                            X4:51.53  
     1) Hvizda, Thomas M11              2) Jones, Cade M12                
     3) Park, Sarah W10                 4) Michael, Ella W9               
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             2:05.11  
     1) Hayes, Peyton L M13             2) Harting, Zach S M13            
     3) Haapoja, Ellen R W14            4) Paul, Erin M W13               
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X2:38.20  
     1) Boyajian, Anthony R M14         2) Villanueva, Alan T M14         
     3) Munster, Claire C W13           4) Maddox, Logan A W13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                             2:30.95  
     1) Hoang, Jesse M13                2) Dunn, Aubrey W16               
     3) Peterson, Julie W16             4) Coyle, Austin M17              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Kori L              8 YMCA                             27.09  
  2 Cornelius, Jessica R       8 Launchers                        28.60  
  3 Hamilton, Rebekah L        8 Launchers                        30.26  
  4 Brady, Melody B            8 Launchers                        37.40  
  5 Morris, Hayley             7 YMCA                             39.21  
  6 Bocchino, D.D.             7 YMCA                             39.88  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Nolen G              8 Launchers                        26.57  
  2 Groves, Riley T            6 Launchers                        26.99  
  3 Hoang, Nick                8 YMCA                             28.61  
  4 Carden, Harley             8 YMCA                             34.27  
  5 Byers, Jonathan A          8 Launchers                        36.30  
  6 Wyatt, Brodie              6 YMCA                             38.33  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tarsitano, Christina D    10 Launchers                        43.55  
  2 Paul, Paulie F             9 Launchers                        46.79  
  3 Harting, Nichole L         9 Launchers                        49.86  
  4 Fuell, Isabelle           10 YMCA                             54.68  
  5 Degenaar, Krista           9 YMCA                           1:12.04  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Trevor J       10 Launchers                      1:02.12  
  2 Brady, Sean M             10 Launchers                      1:04.89  
  3 Hinkle, Joshua T          10 Launchers                      1:13.56  
  4 Underwood, Ethan          10 YMCA                           1:18.70  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunn, Marley              11 YMCA                           1:00.23  
  2 Okochi, Rena              12 Launchers                      1:03.66  
  3 Raines, Jenna N           12 Launchers                      1:07.21  
  4 Degenaar, Lia             11 YMCA                           1:20.40  
 -- Bamburg, Sarah A          11 Launchers                           DQ  
 -- Lafontaine, Isabella      12 YMCA                                DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bolden, Roderick          12 YMCA                             51.77  
  2 Boyajian, Matthew H       12 Launchers                        58.52  
  3 Hoang, Jake               11 YMCA                             59.99  
  4 Hvizda, Thomas            11 YMCA                           1:09.25  
  5 Bowes, Seth M             11 Launchers                      1:19.18  
 -- Haynes, Alec P            11 Launchers                           DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haapoja, Ellen R          14 Launchers                        39.13  
  2 Munster, Claire C         13 Launchers                        40.26  
  3 Stevenson, Ella M         13 Launchers                      1:06.10  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Peyton L           13 Launchers                        36.95  
  2 Hoang, Jesse              13 YMCA                             44.61  
  3 Gremillion, Alan M        14 Launchers                        50.47  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Alicia            16 YMCA                             41.12  
  2 Dunn, Aubrey              16 YMCA                             51.28  
  3 Villanueva, Elizabeth A   16 Launchers                        55.43  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Austin             17 YMCA                             34.42  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah L        8 Launchers                        28.66  
  2 O'Shea, Genevieve          8 YMCA                             44.96  
  3 Sexton, Cara               7 YMCA                             45.20  
  4 Hagood, Abigail R          8 Launchers                        48.30  
 -- Morris, Hayley             7 YMCA                                DQ  
 -- Powell, Brenna A           7 Launchers                           DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groves, Riley T            6 Launchers                        25.09  
  2 Paul, Nolen G              8 Launchers                        27.83  
  3 Eames, Jackson T           8 Launchers                        28.68  
 -- Wyatt, Brodie              6 YMCA                                DQ  
 -- Martinez, Christopher      6 YMCA                                DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harting, Nichole L         9 Launchers                        45.57  
  2 Paul, Paulie F             9 Launchers                        47.49  
  3 Powell, Holly E            9 Launchers                      1:23.33  
  4 Degenaar, Krista           9 YMCA                           1:26.22  
 -- Johnson, Natalie           9 YMCA                                DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Walker V        10 Launchers                      1:15.28  
  2 Stokes, Christopher F     10 Launchers                      1:27.56  
  3 MacDonald, Trevor J       10 Launchers                      1:34.24  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lafontaine, Isabella      12 YMCA                             57.34  
  2 Raines, Jenna N           12 Launchers                      1:03.20  
  3 Dunn, Marley              11 YMCA                           1:09.71  
  4 Villanueva, Sara J        11 Launchers                      1:14.09  
  5 Okochi, Rena              12 Launchers                      1:20.32  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Garren P           12 Launchers                        52.43  
  2 Bolden, Jonathan          11 YMCA                            J57.48  
  3 von Spakovsky, Leos A     12 Launchers                       J57.11  
  4 Bolden, Roderick          12 YMCA                           1:02.81  
  5 Eames, Jason B            11 Launchers                      1:10.88  
  6 Morris, Ethan             11 YMCA                           1:23.69  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maddox, Logan A           13 Launchers                       J35.27  
  2 Paul, Erin M              13 Launchers                       J35.21  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harting, Zach S           13 Launchers                        33.33  
  2 Hayes, Peyton L           13 Launchers                        34.62  
  3 Boyajian, Anthony R       14 Launchers                        59.83  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Alicia            16 YMCA                             39.52  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Austin             17 YMCA                             31.54  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                             1:53.05  
     1) Allen, Kori L 8                 2) McCarty, Eboni 8               
     3) Condurso, Ashley 8              4) O'Shea, Genevieve 8            
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             1:59.50  
     1) Hamilton, Rebekah L 8           2) Cornelius, Jessica R 8         
     3) Powell, Brenna A 7              4) Hagood, Abigail R 8            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X2:44.00  
     1) Haynes, Leah E 5                2) Sepulveda, Sabrina N 7         
     3) Busby, Elizabeth A 7            4) Brady, Melody B 8              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             1:33.94  
     1) Paul, Nolen G 8                 2) Groves, Riley T 6              
     3) Stokes, Nicholaus S 8           4) Eames, Jackson T 8             
  2 YMCA Seals  'A'                                             1:59.73  
     1) Hoang, Nick 8                   2) Wyatt, Brodie 6                
     3) Hoang, Nolan 7                  4) Carden, Harley 8               
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X2:17.54  
     1) Sepulveda, Samuel A 8           2) Shuffler, Ethan C 7            
     3) Byers, Jonathan A 8             4) Wilson, Ryan J 8               
 -- Redstone Arsenal Launchers  'C'                            X2:55.85  
     1) Tuggle, Jeffrey E 7             2) Bechen, Dominic J 8            
     3) Eames, Tyler M 5                4) Stokes, John Thomas T 7        
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:03.13  
     1) Tarsitano, Christina D 10       2) Paul, Paulie F 9               
     3) Harting, Nichole L 9            4) Jordan, Kitty E 10             
  2 YMCA Seals  'A'                                             3:51.85  
     1) Morris, Kaitlyn 9               2) Fuell, Isabelle 10             
     3) Johnson, Natalie 9              4) Marshall, Kaelin 10            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X4:50.07  
     1) Hagood, Emily G 9               2) Powell, Holly E 9              
     3) Bosse, Lydia E 9                4) Okochi, Yui 9                  
 -- YMCA Seals  'B'                                            X5:16.05  
     1) Sexton, Cara 7                  2) Michael, Ella 9                
     3) Henderson, Nyssa 9              4) Degenaar, Krista 9             
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:42.65  
     1) Hamilton, Walker V 10           2) Stokes, Christopher F 10       
     3) Shuffler, Caleb C 10            4) Hinkle, Joshua T 10            
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X4:02.08  
     1) Brady, Sean M 10                2) MacDonald, Trevor J 10         
     3) Byers, Joshua C 9               4) Byers, Justin M 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:35.10  
     1) Okochi, Rena 12                 2) Bamburg, Sarah A 11            
     3) Cornelius, Laura Beth E 12      4) Raines, Jenna N 12             
  2 YMCA Seals  'A'                                             3:54.22  
     1) Dunn, Marley 11                 2) Henderson, Nyssa 9             
     3) Degenaar, Lia 11                4) Lafontaine, Isabella 12        
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA Seals  'A'                                             3:05.82  
     1) Hoang, Jake 11                  2) Morris, Ethan 11               
     3) Bolden, Jonathan 11             4) Bolden, Roderick 12            
  2 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             3:25.19  
     1) Hayes, Garren P 12              2) Boyajian, Matthew H 12         
     3) Haynes, Alec P 11               4) Longino, Carter T 12           
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X4:22.63  
     1) Griffin, Kaleb M 12             2) Bowes, Seth M 11               
     3) Hinkle, James E 11              4) Eames, Jason B 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             2:12.75  
     1) Haapoja, Ellen R 14             2) Paul, Erin M 13                
     3) Munster, Claire C 13            4) Maddox, Logan A 13             
 -- Redstone Arsenal Launchers  'B'                            X3:05.73  
     1) Stevenson, Ella M 13            2) MacDonald, Sam R 13            
     3) Rhodes, Tasha S 13              4) Bowes, Samantha P 13           
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Arsenal Launchers  'A'                             2:40.00  
     1) Boyajian, Anthony R 14          2) Harting, Zach S 13             
     3) Hayes, Peyton L 13              4) Villanueva, Alan T 14          
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Redstone Arsenal Launchers          329   2. YMCA Seals                          169

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org