Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet                 HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                         2011 SJST vs YMCA - 6/1/2011                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:49.64  
     1) Oshiro, Kristina 8              2) Nabors, Carlee 6               
     3) Barrett, Isabella 8             4) Pell, Mary Ellis 7             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x2:46.39  
     1) James, Nicole 8                 2) Owen, Bailey 5                 
     3) Tipton, Rowan 8                 4) Harwood, Colleen 8             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:59.23  
     1) Black, Julie 7                  2) Richardson, Adasia 7           
     3) Nulter, Cali 7                  4) Brown, Madison 8               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:04.11  
     1) Ingram, Grant 8                 2) Zeigler, Thomas 8              
     3) Bishop, Eric 7                  4) Bloyd, Trace 8                 
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:45.29  
     1) Barfield, Justin 7              2) Whisenant, Ryan 8              
     3) Broyles, Lawson 8               4) McElwee, Connor 8              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:57.39  
     1) Lack, Grace 10                  2) Robinson, Isabelle 10          
     3) Barrett, Emerson 10             4) Williams, Emma 10              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:40.45  
     1) Wilken, Ciera 10                2) Allen, Tori 10                 
     3) Austell, Ally Mac 10            4) Gipson, Abby 10                
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x3:52.11  
     1) McDonald, Naomi 9               2) Oshiro, Paige 9                
     3) Spence, Stephanie 9             4) Freeman, Lea 9                 
 -- SHARON JOHNSTON  'D'                                       x4:16.60  
     1) Ussery, Erin 10                 2) Bryer, LeeCaroline 9           
     3) Boyd, Haley 9                   4) Bagdonas, Chloe 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        3:58.20  
     1) Zeigler, Samuel 9               2) Bassler, Coleton 10            
     3) Nulter, Boyd 9                  4) Davis, Wesley 9                
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x6:50.80  
     1) Harrison, Joe 10                2) Shipp, Kenneth 10              
     3) Medlin, Taylor 9                4) Wallace, Tyler 9               
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:41.11  
     1) Cooper, Anna 11                 2) Pell, Anna Grace 11            
     3) Hill, Reily 12                  4) Zeigler, Julia 12              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:21.26  
     1) Woosley, Nicole 11              2) Taylor, Alyssa 11              
     3) Morris, Anica 12                4) Raley, Bella 11                
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x3:36.22  
     1) Summerford, Shelley 11          2) Harrison, Amelia 12            
     3) Broyles, Maggie 11              4) Gordon, McKenzie 11            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:55.31  
     1) Headlee, Joshua 11              2) Johnson, Jaedan 12             
     3) Quick, Tyler 11                 4) Hinten, Nathan 11              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:35.32  
     1) Kizer, Shawn 11                 2) Bell, Sam 11                   
     3) Oshiro, Royce 11                4) Hartley, Drew 10               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x4:05.13  
     1) Wethington-Nagy, Ian 11         2) Griffin, Daniel 12             
     3) Nulter, Adam 11                 4) Cox, De'ontzy 12               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:26.01  
     1) Tinker, Jodie 14                2) Barrett, Kelsey 13             
     3) Atkinson, Adeline 13            4) Johnson, Zhivon 14             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:20.11  
     1) Cowart, Kellsie 14              2) Sothers, Hanna 13              
     3) Woosley, Jessica 14             4) Stegall, Sophia 14             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:40.08  
     1) Atkinson, Asa 14                2) Krause, Keith 14               
     3) Gordon, Joe 13                  4) Lack, Josh 13                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:35.26  
     1) Hinten, Brittany 15             2) Wilson, Dana 16                
     3) Wilson, Jesica 15               4) Bailey, Alex 15                
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:20.33  
     1) Greising, Shaun 17              2) Thomas, Corey 16               
     3) Jamar, Laban 15                 4) Taylor, Jacob 16               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luckey, Gracie             6 SJST                             27.81  
  2 Owen, Bailey               5 SJST                             33.80  
  3 Whisenant, Casey           5 SJST                             51.58  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Patch, Brooklyn            6 SJST                            X45.01  
 -- McElwee, Abby              6 SJST                            X49.42  
 -- Gray, Madilyn              5 SJST                          X2:48.01  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wyatt, Brodie              6 YMCA                             30.39  
  2 Spence, Stephen            5 SJST                             58.82  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- McDonald, Brock            5 SJST                            X43.67  
 -- Nulter, Dean               4 SJST                            X53.87  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella          8 SJST                             17.56  
  2 Allen, Kori L              8 YMCA                             19.40  
  3 Pell, Mary Ellis           7 SJST                             21.52  
  4 McDonald, Savannah         7 SJST                             23.27  
  5 Sexton, Cara               7 YMCA                             34.13  
  6 Morris, Hayley             7 YMCA                             40.98  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Richardson, Adasia         7 SJST                            X31.23  
 -- Austell, Arlee             8 SJST                            X33.15  
 -- Black, Julie               7 SJST                            X33.16  
 -- Nulter, Cali               7 SJST                            X37.28  
 -- Foster, Madison            8 SJST                            X38.86  
 -- Brown, Madison             8 SJST                            X41.12  
 -- Harwood, Colleen           8 SJST                            X43.75  
 -- Tipton, Rowan              8 SJST                            X46.28  
 -- Bryer, Allison             7 SJST                            X47.13  
 -- Coble, Sara                7 SJST                            X48.84  
 -- Hauke, Shelby              7 SJST                            X50.42  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ingram, Grant              8 SJST                             19.76  
  2 Bishop, Eric               7 SJST                             20.08  
  3 Whisenant, Ryan            8 SJST                             29.56  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Broyles, Lawson            8 SJST                            X27.90  
 -- McElwee, Connor            8 SJST                            X46.72  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ussery, Erin              10 SJST                             37.78  
  2 Williams, Emma            10 SJST                             38.73  
  3 Boyd, Haley                9 SJST                             39.82  
  4 Dunn, Marley A            10 YMCA                             44.71  
  5 Morris, Kaitlyn            9 YMCA                             54.08  
  6 Jackson, Amiia             9 YMCA                           2:08.10  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Gilbert, Leah             10 YMCA                            X37.65  
 -- Fuell, Isabelle           10 YMCA                            X45.20  
 -- Gipson, Abby              10 SJST                            X47.62  
 -- McDonald, Naomi            9 SJST                            X47.71  
 -- Austell, Ally Mac         10 SJST                            X48.36  
 -- Foster, Lauren            10 SJST                            X50.93  
 -- Allen, Tori               10 SJST                            X51.68  
 -- Kellum, KatieAnn          10 SJST                            X58.33  
 -- Spence, Stephanie          9 SJST                            X59.09  
 -- Marshall, Kaelin          10 YMCA                          X1:00.30  
 -- Black, Sarah              10 SJST                          X1:01.81  
 -- Freeman, Lea               9 SJST                          X1:02.39  
 -- DeMellier, Chloe          10 SJST                          X1:03.32  
 -- Bryer, LeeCaroline         9 SJST                          X1:27.54  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Wesley              9 SJST                             46.16  
  2 Bassler, Coleton          10 SJST                             51.58  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wallace, Tyler             9 SJST                          X1:21.57  
 -- Coble, James              10 SJST                          X1:37.65  
 -- Hartley, Drew             10 SJST                          X1:50.59  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Reily               12 SJST                             30.56  
  2 Pell, Anna Grace          11 SJST                             32.73  
  3 Zeigler, Julia            12 SJST                             38.19  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Broyles, Maggie           11 SJST                            X37.65  
 -- Taylor, Alyssa            11 SJST                            X39.82  
 -- Summerford, Shelley       11 SJST                            X39.82  
 -- Woosley, Nicole           11 SJST                            X42.20  
 -- Raley, Bella              11 SJST                            X49.78  
 -- Wethington-Nagy, Carly    11 SJST                            X57.12  
 -- Harrison, Amelia          12 SJST                          X1:00.36  
 -- Sisk, Tyler               12 SJST                          X1:08.56  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Headlee, Joshua           11 SJST                             34.29  
  2 Hinten, Nathan            11 SJST                             36.81  
  3 Kizer, Shawn              11 SJST                             39.66  
  4 Detrick, Wyatt            12 YMCA                             44.64  
  5 Morris, Ethan             11 YMCA                             52.33  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Griffin, Daniel           12 SJST                            X53.21  
 -- Wethington-Nagy, Ian      11 SJST                            X53.39  
 -- Cox, De'ontzy             12 SJST                          X1:03.48  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Adeline         13 SJST                             29.58  
  2 Freeman, Clara            14 YMCA                             29.77  
  3 Johnson, Zhivon           14 SJST                             32.20  
  4 Cagle, Audrey             14 SJST                             35.46  
  5 Leahy, Alyssa             13 YMCA                             48.18  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Stegall, Sophia           14 SJST                            X39.29  
 -- Woosley, Jessica          14 SJST                            X39.80  
 -- Summerford, Lana          13 SJST                            X42.68  
 -- Cowart, Kellsie           14 SJST                            X43.36  
 -- Pickett, Courtney         13 SJST                            X43.65  
 -- Bulluck, Micaiah          13 SJST                            X44.69  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Keith             14 SJST                             34.28  
  2 Lack, Josh                13 SJST                             35.19  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Alicia            16 YMCA                             29.21  
  2 Wilson, Jesica            15 SJST                             33.00  
  3 Bailey, Alex              15 SJST                             34.08  
  4 Hinten, Brittany          15 SJST                             35.14  
  5 Dunn, Aubrey              16 YMCA                             37.52  
  6 Leahy, Kristin            15 YMCA                             46.61  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Leslie, Tiara             15 SJST                            X46.45  
 -- Smith, Janae              16 SJST                            X46.93  
 -- Hartley, Amber            15 SJST                            X50.76  
 -- Odionu, Janelle           15 SJST                          X1:03.57  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Austin             17 YMCA                             25.20  
  2 Greising, Shaun           17 SJST                             27.31  
  3 Taylor, Jacob             16 SJST                             31.08  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella          8 SJST                             26.34  
  2 Nabors, Carlee             6 SJST                             35.79  
  3 Pell, Mary Ellis           7 SJST                             42.37  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zeigler, Thomas            8 SJST                            J32.22  
  2 Ingram, Grant              8 SJST                            J32.13  
  3 Whisenant, Ryan            8 SJST                             43.52  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oshiro, Paige              9 SJST                            J51.57  
  2 Robinson, Isabelle        10 SJST                            J51.54  
  3 Lack, Grace               10 SJST                             52.48  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bassler, Coleton          10 SJST                             56.30  
  2 Zeigler, Samuel            9 SJST                           1:02.20  
 -- Harrison, Joe             10 SJST                                DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pell, Anna Grace          11 SJST                             43.91  
  2 Zeigler, Julia            12 SJST                             47.65  
  3 Morris, Anica             12 SJST                             52.75  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              11 SJST                             51.20  
  2 Johnson, Jaedan           12 SJST                             51.80  
  3 Bell, Sam                 11 SJST                           1:04.21  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tinker, Jodie             14 SJST                             42.93  
  2 Barrett, Kelsey           13 SJST                             45.24  
  3 Sothers, Hanna            13 SJST                             50.08  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Keith             14 SJST                             41.13  
  2 Lack, Josh                13 SJST                             54.22  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Dana              16 SJST                             45.07  
  2 Dunn, Aubrey              16 YMCA                             46.83  
  3 Hinten, Brittany          15 SJST                             54.46  
 -- Leahy, Kristin            15 YMCA                                DQ  
 -- Bishop, Brooke            16 SJST                                DQ  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jamar, Laban              15 SJST                             35.98  
  2 Taylor, Jacob             16 SJST                             41.69  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:23.89  
     1) Pell, Mary Ellis W7             2) Ingram, Grant M8               
     3) Bishop, Eric M7                 4) Barrett, Isabella W8           
  2 YMCA SEALS  'A'                                             1:57.20  
     1) Allen, Kori L W8                2) Wyatt, Brodie M6               
     3) Sexton, Cara W7                 4) Morris, Hayley W7              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:01.29  
     1) Whisenant, Ryan M8              2) McDonald, Savannah W7          
     3) Tipton, Rowan W8                4) Broyles, Lawson M8             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x2:19.54  
     1) Black, Julie W7                 2) Bloyd, Trace M8                
     3) Austell, Arlee W8               4) McElwee, Connor M8             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:50.68  
     1) Davis, Wesley M9                2) Zeigler, Samuel M9             
     3) Lack, Grace W10                 4) Barrett, Emerson W10           
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x4:38.76  
     1) Boyd, Haley W9                  2) Medlin, Taylor M9              
     3) Wilken, Ciera W10               4) Harrison, Joe M10              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                             4:24.36  
     1) Detrick, Wyatt M12              2) Jackson, Amiia W9              
     3) Morris, Ethan M11               4) Dunn, Marley A W10             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:02.01  
     1) Morris, Anica W12               2) Raley, Bella W11               
     3) Nulter, Adam M11                4) Oshiro, Royce M11              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X4:07.13  
     1) Sisk, Tyler W12                 2) Wethington-Nagy, Carly W11     
     3) Wethington-Nagy, Ian M11        4) Griffin, Daniel M12            
 -- SHARON JOHNSTON  'A'                                             DQ  
     1) Headlee, Joshua M11             2) Pell, Anna Grace W11           
     3) Quick, Tyler M11                4) Hill, Reily W12                
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:03.98  
     1) Tinker, Jodie W14               2) Krause, Keith M14              
     3) Atkinson, Adeline W13           4) Atkinson, Asa M14              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X2:45.48  
     1) Gordon, Joe M13                 2) Bell, Sam M11                  
     3) Summerford, Lana W13            4) Pickett, Courtney W13          
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:57.52  
     1) Johnson, Jaedan M12             2) Lack, Josh M13                 
     3) Woosley, Jessica W14            4) Bulluck, Micaiah W13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:04.89  
     1) Wilson, Jesica W15              2) Bailey, Alex W15               
     3) Jamar, Laban M15                4) Greising, Shaun M17            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Kori L              8 YMCA                             24.81  
  2 Pell, Mary Ellis           7 SJST                            J29.09  
  3 Oshiro, Kristina           8 SJST                            J28.95  
  4 Nabors, Carlee             6 SJST                             34.87  
  5 Sexton, Cara               7 YMCA                             38.20  
  6 Morris, Hayley             7 YMCA                             38.76  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bishop, Eric               7 SJST                             27.21  
  2 Ingram, Grant              8 SJST                             29.73  
  3 Bloyd, Trace               8 SJST                             31.36  
  4 Wyatt, Brodie              6 YMCA                             34.72  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          10 SJST                             42.63  
  2 Wilken, Ciera             10 SJST                             47.34  
  3 Lack, Grace               10 SJST                             48.10  
  4 Dunn, Marley A            10 YMCA                             57.03  
  5 Jackson, Amiia             9 YMCA                          J1:34.88  
 -- Morris, Kaitlyn            9 YMCA                                DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nulter, Boyd               9 SJST                           1:03.89  
  2 Davis, Wesley              9 SJST                           1:04.71  
  3 Zeigler, Samuel            9 SJST                           1:06.82  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Anica             12 SJST                             47.56  
  2 Zeigler, Julia            12 SJST                             53.59  
 -- Cooper, Anna              11 SJST                                DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Headlee, Joshua           11 SJST                             45.56  
  2 Kizer, Shawn              11 SJST                             47.51  
  3 Detrick, Wyatt            12 YMCA                             59.57  
  4 Morris, Ethan             11 YMCA                           1:06.78  
 -- Hinten, Nathan            11 SJST                                DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Clara            14 YMCA                             33.57  
  2 Cagle, Audrey             14 SJST                             42.54  
  3 Sothers, Hanna            13 SJST                             54.26  
  4 Leahy, Alyssa             13 YMCA                           1:03.20  
 -- Tinker, Jodie             14 SJST                                DQ  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Asa             14 SJST                             38.77  
  2 Gordon, Joe               13 SJST                             41.68  
  3 Lack, Josh                13 SJST                             46.80  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Alicia            16 YMCA                             34.70  
  2 Bishop, Brooke            16 SJST                             38.80  
  3 Wilson, Dana              16 SJST                             39.95  
  4 Hinten, Brittany          15 SJST                             43.63  
  5 Dunn, Aubrey              16 YMCA                             47.34  
  6 Leahy, Kristin            15 YMCA                           1:03.19  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Austin             17 YMCA                             31.97  
  2 Greising, Shaun           17 SJST                             34.51  
  3 Jamar, Laban              15 SJST                             35.98  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella          8 SJST                             22.46  
  2 McDonald, Savannah         7 SJST                             30.17  
  3 Oshiro, Kristina           8 SJST                             30.29  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bloyd, Trace               8 SJST                             31.54  
  2 Bishop, Eric               7 SJST                             33.45  
  3 Zeigler, Thomas            8 SJST                             38.30  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          10 SJST                             41.93  
  2 Ussery, Erin              10 SJST                             47.34  
  3 Boyd, Haley                9 SJST                             49.92  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zeigler, Samuel            9 SJST                           1:06.24  
  2 Davis, Wesley              9 SJST                           1:11.75  
 -- Nulter, Boyd               9 SJST                                DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Reily               12 SJST                             37.63  
  2 Cooper, Anna              11 SJST                             41.12  
  3 Morris, Anica             12 SJST                             52.07  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              11 SJST                             45.92  
  2 Nulter, Adam              11 SJST                             53.47  
  3 Oshiro, Royce             11 SJST                             59.54  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Adeline         13 SJST                             33.21  
  2 Johnson, Zhivon           14 SJST                             39.41  
  3 Barrett, Kelsey           13 SJST                             40.09  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Asa             14 SJST                             35.98  
  2 Krause, Keith             14 SJST                             38.47  
  3 Gordon, Joe               13 SJST                             40.17  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jerman, Alicia            16 YMCA                             33.60  
  2 Wilson, Jesica            15 SJST                             35.90  
  3 Wilson, Dana              16 SJST                             39.47  
  4 Bailey, Alex              15 SJST                             42.13  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Austin             17 YMCA                             29.10  
  2 Jamar, Laban              15 SJST                             34.86  
  3 Greising, Shaun           17 SJST                            J35.97  
  4 Taylor, Jacob             16 SJST                            J35.72  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:32.11  
     1) McDonald, Savannah 7            2) Pell, Mary Ellis 7             
     3) Oshiro, Kristina 8              4) Barrett, Isabella 8            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:26.59  
     1) Black, Julie 7                  2) Brown, Madison 8               
     3) Nabors, Carlee 6                4) Nulter, Cali 7                 
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X3:04.98  
     1) Harwood, Colleen 8              2) Richardson, Adasia 7           
     3) James, Nicole 8                 4) Tipton, Rowan 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:36.96  
     1) Bloyd, Trace 8                  2) Zeigler, Thomas 8              
     3) Ingram, Grant 8                 4) Bishop, Eric 7                 
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:02.93  
     1) Whisenant, Ryan 8               2) Broyles, Lawson 8              
     3) Spence, Stephen 5               4) Nulter, Dean 4                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:37.67  
     1) Lack, Grace 10                  2) Ussery, Erin 10                
     3) Williams, Emma 10               4) Barrett, Emerson 10            
  2 YMCA SEALS  'A'                                             3:11.01  
     1) Fuell, Isabelle 10              2) Gilbert, Leah 10               
     3) Dunn, Marley A 10               4) Marshall, Kaelin 10            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:01.83  
     1) Robinson, Isabelle 10           2) Austell, Ally Mac 10           
     3) Oshiro, Paige 9                 4) McDonald, Naomi 9              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X3:18.86  
     1) Boyd, Haley 9                   2) Gipson, Abby 10                
     3) Spence, Stephanie 9             4) Wilken, Ciera 10               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        3:52.78  
     1) Zeigler, Samuel 9               2) Nulter, Boyd 9                 
     3) Davis, Wesley 9                 4) Wallace, Tyler 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:23.62  
     1) Cooper, Anna 11                 2) Zeigler, Julia 12              
     3) Pell, Anna Grace 11             4) Hill, Reily 12                 
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:12.84  
     1) Sisk, Tyler 12                  2) Morris, Anica 12               
     3) Broyles, Maggie 11              4) Taylor, Alyssa 11              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       X3:29.30  
     1) Summerford, Shelley 11          2) Woosley, Nicole 11             
     3) Wethington-Nagy, Carly 11       4) Harrison, Amelia 12            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:32.31  
     1) Hinten, Nathan 11               2) Kizer, Shawn 11                
     3) Headlee, Joshua 11              4) Quick, Tyler 11                
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X3:23.44  
     1) Bell, Sam 11                    2) Wethington-Nagy, Ian 11        
     3) Griffin, Daniel 12              4) Nulter, Adam 11                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:06.74  
     1) Johnson, Zhivon 14              2) Barrett, Kelsey 13             
     3) Tinker, Jodie 14                4) Atkinson, Adeline 13           
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       X2:40.42  
     1) Cagle, Audrey 14                2) Stegall, Sophia 14             
     3) Woosley, Jessica 14             4) Cowart, Kellsie 14             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:19.38  
     1) Oshiro, Royce 11                2) Gordon, Joe 13                 
     3) Krause, Keith 14                4) Atkinson, Asa 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:18.55  
     1) Bailey, Alex 15                 2) Bishop, Brooke 16              
     3) Hinten, Brittany 15             4) Wilson, Jesica 15              
  2 YMCA SEALS  'A'                                             2:31.20  
     1) Jerman, Alicia 16               2) Dunn, Aubrey 16                
     3) Leahy, Kristin 15               4) Freeman, Clara 14              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:07.00  
     1) Taylor, Jacob 16                2) Lack, Josh 13                  
     3) Jamar, Laban 15                 4) Greising, Shaun 17             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Sharon Johnston                     483   2. YMCA Seals                           62

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org