Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/14/2012 03:36 PM
                         2012 CAML vs SHER - 6/13/2012                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:28.65  
     1) Lemke, AnnaBeth E 8             2) Ferguson, Miranda 8            
     3) Reeves, Kate 7                  4) Swann, Emma Grace 7            
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:46.73  
     1) Earhart, Mary Grace 7           2) Roberts, Sofia 7               
     3) Jones, Sadie K 8                4) Bosse, Natalie 8               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                    X3:15.80  
     1) Jensen, Hannah 7                2) Laue, Abigail 6                
     3) Lawson, Jenna 8                 4) Wood, Marielle 8               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X3:20.00  
     1) Almond, Selah 6                 2) Johnson, Audrey 7              
     3) White, Kaitlyn 8                4) Galusha, Vivian 7              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                          DQ  
     1) Laue, Jaclyn 6                  2) Anderson, Mandy 8              
     3) Shepherd, Laura 8               4) Clark, Caroline 7              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     3:43.27  
     1) Sudderth, Thomas 8              2) Beams, Fisher 7                
     3) Cozelos, Mason 7                4) Hammer, Matthew 5              
  2 CAMELOT  'A'                                                4:09.56  
     1) Treen, Lake 6                   2) Baron, Campbell 7              
     3) Lewis, Jes 8                    4) Lemke, Wilson R 4              
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                3:41.44  
     1) Askew, Amber 9                  2) Jones, Morgan E 10             
     3) Dean, Jill A 9                  4) Bosse, Lydia 10                
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     5:00.40  
     1) Davis, Chloe 10                 2) Fryer, Hannah 9                
     3) Hammer, Emily 9                 4) Schroeder, Abigail 9           
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     3:25.07  
     1) Stogner, John Allen 9           2) Holland, Jay 10                
     3) Holtcamp, Mason S 9             4) Amborski, Matthew 9            
  2 CAMELOT  'A'                                                4:08.85  
     1) Thorington, Jake M 10           2) Sherman, Casey A 10            
     3) VanAllen, Hudson J 10           4) Earhart, Noah 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:54.02  
     1) Madison, Sarah 12               2) Clark, Katie 11                
     3) Holtcamp, Mackenzie L 11        4) Tomlin, Morgan 12              
 -- CAMELOT  'B'                                               X4:06.09  
     1) Hurley, Katelyn M 11            2) Meeks, Ashleigh 11             
     3) Kennedy, Jillian M 12           4)                                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X4:11.27  
     1) Johnson, Emily 11               2) Marr, Lydia 11                 
     3) Beams, Kennedy 11               4) Ward, Caroline 11              
 -- CAMELOT  'A'                                                     DQ  
     1) Reeves, Abby E 11               2) Honeycutt, Mary 11             
     3) Swann, Kaytlin 12               4) Swann, Caroline E 12           
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                3:00.21  
     1) Link, Ethan M 12                2) Nielsen, Garrett B 11          
     3) Wheeless, Collin M 12           4) Hughes, James 12               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     3:02.34  
     1) Byrd, Hugh 12                   2) Weis, Brandon 12               
     3) Gunn, Nathan 11                 4) Amborski, Robert 12            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X4:23.70  
     1) Jensen, Matthew 9               2) Jensen, Benjamin 11            
     3) Marr, Douglas 12                4) Schroeder, Gabriel 11          
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:29.89  
     1) Griffin, Emily M 14             2) Woody, Mae E 13                
     3) Woody, Madeline M 14            4) Thorington, Taylor L 13        
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:33.48  
     1) Laue, Sloan 14                  2) Weis, Emily 14                 
     3) Hammer, Kayla 13                4) Purves, Leah 13                
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:57.77  
     1) Hughes, SyAnn 14                2) Cote, Wanda L 14               
     3) Badar, Victoria E 13            4) Swann, Anna K 14               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X3:36.80  
     1) Medley, Katie 14                2) Ward, Emily 14                 
     3) Madison, Megan 13               4) Evans, Laura 11                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:28.57  
     1) Neese, Kyle T 14                2) Gehrdes, Jack 14               
     3) Meagher, Kaegan J 14            4) Fulmer, Bret M 14              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:42.59  
     1) Lane, Josiah 14                 2) Clark, Carey 13                
     3) Gunn, Dalton 13                 4) Amborski, Samuel 13            
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:12.03  
     1) Gehrdes, Mark 14                2) Meeks, Austin 13               
     3) Hurley, Scott A 13              4) Hagan, Colton 14               
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:45.91  
     1) Mills, Grace E 16               2) Lewis, Erica 15                
     3) Stone, Jordan L 17              4) Askew, Heather 15              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:54.69  
     1) Byrd, Rachel 16                 2) Lancaster, Sara 17             
     3) Chandler, Abigail 16            4) Holden, Stephanie 15           
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:07.56  
     1) Butler, David 15                2) Zimmerman, Fritz R 17          
     3) Prasher, Karl 16                4) Gehrdes, Chuck 16              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:31.29  
     1) Evans, Bradley 16               2) Anderson, Mitchell 15          
     3) Laue, Brandon 17                4) Anderson, Cory 17              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:50.89  
     1) Corder, Mitchell 17             2) Lane, Jeremiah 16              
     3) Purves, Chris 16                4) Amborski, Carl 15              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holloway, Ellie            6 CAM                             J34.97  
  2 Laue, Jaclyn               6 SHERWOOD                        J34.63  
  3 Almond, Selah              6 SHERWOOD                         43.38  
  4 Trapp, Emma                6 CAM                              45.97  
  5 Winfrey, Wesleigh Jane     6 SHERWOOD                        J56.93  
  6 Swann, Sarah               6 CAM                             J56.77  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Laue, Abigail              6 SHERWOOD                        X36.51  
 -- Winfrey, Rachel            3 SHERWOOD                      X1:06.69  
 -- Trapp, Kayla               6 CAM                           X1:07.57  
 -- Allen, Katie Beth          4 SHERWOOD                      X1:55.78  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Treen, Lake                6 CAM                              57.50  
  2 Ashton, Liam               6 CAM                            1:05.97  
  3 Hammer, Matthew            5 SHERWOOD                       1:22.67  
  4 Lemke, Wilson R            4 CAM                            2:07.83  
 -- Riley, Caleb               5 SHERWOOD                            DQ  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Cozelos, Aiden             3 SHERWOOD                      X1:09.21  
 -- Ferguson, John S           5 CAM                           X2:06.48  
 -- Galusha, Colin             4 SHERWOOD                      X2:06.99  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Mandy            8 SHERWOOD                         22.07  
  2 Reeves, Kate               7 CAM                              23.21  
  3 Shepherd, Laura            8 SHERWOOD                         23.77  
  4 Lemke, AnnaBeth E          8 CAM                              27.23  
  5 Swann, Emma Grace          7 CAM                              35.31  
  6 Jensen, Hannah             7 SHERWOOD                         37.67  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Earhart, Mary Grace        7 CAM                             X31.69  
 -- Bosse, Natalie             8 CAM                             X31.74  
 -- Clark, Caroline            7 SHERWOOD                        X32.76  
 -- Galusha, Vivian            7 SHERWOOD                        X53.53  
 -- Ferguson, Miranda          8 CAM                           X1:06.51  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Jes                 8 CAM                              24.39  
  2 Baron, Campbell            7 CAM                              27.46  
  3 Beams, Fisher              7 SHERWOOD                         32.45  
  4 Cozelos, Mason             7 SHERWOOD                         38.15  
  5 Hurley, Dylan              7 CAM                            1:14.48  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Jill A               9 CAM                              40.27  
  2 Askew, Amber               9 CAM                              45.81  
  3 Jones, Morgan E           10 CAM                              50.69  
  4 Schroeder, Abigail         9 SHERWOOD                       1:06.87  
  5 Davis, Chloe              10 SHERWOOD                       1:22.99  
 -- Fryer, Hannah              9 SHERWOOD                            DQ  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stogner, John Allen        9 SHERWOOD                         40.76  
  2 Thorington, Jake M        10 CAM                              44.53  
  3 Sherman, Casey A          10 CAM                              45.44  
  4 Holland, Jay              10 SHERWOOD                         45.69  
  5 VanAllen, Hudson J        10 CAM                              49.07  
  6 Laue, Frederick            9 SHERWOOD                       1:15.17  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     11 SHERWOOD                         32.69  
  2 Swann, Caroline E         12 CAM                              37.25  
  3 Swann, Kaytlin            12 CAM                              43.17  
  4 Clark, Katie              11 SHERWOOD                         44.23  
  5 Kennedy, Jillian M        12 CAM                              44.27  
  6 Madison, Sarah            12 SHERWOOD                         48.22  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ward, Caroline            11 SHERWOOD                        X47.42  
 -- Evans, Laura              11 SHERWOOD                        X48.97  
 -- Hurley, Katelyn M         11 CAM                             X50.53  
 -- Meeks, Ashleigh           11 CAM                             X51.05  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin M        12 CAM                              33.93  
  2 Gunn, Nathan              11 SHERWOOD                         36.31  
  3 Weis, Brandon             12 SHERWOOD                         36.47  
  4 Hughes, James             12 CAM                              36.94  
  5 Byrd, Hugh                12 SHERWOOD                         42.63  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Marr, Douglas             12 SHERWOOD                        X46.73  
 -- Schroeder, Gabriel        11 SHERWOOD                        X53.83  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Madeline M         14 CAM                              31.13  
  2 Griffin, Emily M          14 CAM                              32.77  
  3 Hammer, Kayla             13 SHERWOOD                         33.87  
  4 Weis, Emily               14 SHERWOOD                         34.56  
  5 Thorington, Taylor L      13 CAM                              34.70  
  6 Ward, Emily               14 SHERWOOD                         37.75  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Swann, Anna K             14 CAM                             X37.40  
 -- Badar, Victoria E         13 CAM                             X39.99  
 -- Cote, Wanda L             14 CAM                             X41.02  
 -- Wiggs, Rebecca M          14 CAM                             X41.07  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fulmer, Bret M            14 CAM                              30.49  
  2 Clark, Carey              13 SHERWOOD                         30.86  
  3 Gunn, Dalton              13 SHERWOOD                         31.97  
  4 Neese, Kyle T             14 CAM                              32.71  
  5 Meagher, Kaegan J         14 CAM                              32.94  
  6 Amborski, Samuel          13 SHERWOOD                         39.99  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Meeks, Austin             13 CAM                             X41.74  
 -- Hagan, Colton             14 CAM                             X47.27  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Erica              15 CAM                              34.60  
  2 Byrd, Rachel              16 SHERWOOD                         35.09  
  3 Stone, Jordan L           17 CAM                             J37.28  
  4 Chandler, Abigail         16 SHERWOOD                        J37.21  
  5 Askew, Heather            15 CAM                              39.69  
  6 Holden, Stephanie         15 SHERWOOD                         42.90  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Fritz R        17 CAM                             J27.16  
  2 Gehrdes, Chuck            16 CAM                             J26.85  
  3 Laue, Brandon             17 SHERWOOD                         28.61  
  4 Prasher, Karl             16 CAM                              29.77  
  5 Lane, Jeremiah            16 SHERWOOD                         33.54  
  6 Purves, Chris             16 SHERWOOD                         39.30  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ogden, Devin              16 CAM                             X31.28  
 -- Jones, Sammy              15 SHERWOOD                        X35.69  
 -- Corder, Mitchell          17 SHERWOOD                        X38.58  
 -- Evans, Michael            15 SHERWOOD                        X52.36  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Laura            8 SHERWOOD                         33.17  
  2 Anderson, Mandy            8 SHERWOOD                         40.94  
  3 Jones, Sadie K             8 CAM                              45.53  
  4 Jensen, Hannah             7 SHERWOOD                         48.49  
  5 Lemke, AnnaBeth E          8 CAM                              49.84  
 -- Ferguson, Miranda          8 CAM                                 DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Jes                 8 CAM                              34.99  
  2 Sudderth, Thomas           8 SHERWOOD                         40.23  
  3 Baron, Campbell            7 CAM                              43.07  
  4 Beams, Fisher              7 SHERWOOD                         46.14  
  5 Cozelos, Mason             7 SHERWOOD                         50.37  
  6 Nielsen, Wyatt             7 CAM                              54.87  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Morgan E           10 CAM                            1:06.16  
  2 Askew, Amber               9 CAM                            1:06.91  
  3 Hammer, Emily              9 SHERWOOD                       1:09.58  
  4 Bosse, Lydia              10 CAM                            1:15.34  
  5 Fryer, Hannah              9 SHERWOOD                       1:34.00  
  6 Davis, Chloe              10 SHERWOOD                       1:54.62  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stogner, John Allen        9 SHERWOOD                         56.01  
  2 Holtcamp, Mason S          9 SHERWOOD                         57.07  
  3 Thorington, Jake M        10 CAM                            1:06.87  
  4 VanAllen, Hudson J        10 CAM                            1:09.32  
  5 Sherman, Casey A          10 CAM                            1:09.69  
  6 Amborski, Matthew          9 SHERWOOD                       1:16.93  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomlin, Morgan            12 SHERWOOD                         46.04  
  2 Swann, Kaytlin            12 CAM                              49.29  
  3 Honeycutt, Mary           11 CAM                              49.32  
  4 Madison, Sarah            12 SHERWOOD                         56.27  
  5 Kennedy, Jillian M        12 CAM                              57.48  
  6 Beams, Kennedy            11 SHERWOOD                       1:00.82  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin M        12 CAM                              45.53  
  2 Weis, Brandon             12 SHERWOOD                         48.70  
  3 Amborski, Robert          12 SHERWOOD                         51.17  
  4 Hughes, James             12 CAM                              55.64  
  5 Jensen, Benjamin          11 SHERWOOD                         56.34  
  6 Nielsen, Garrett B        11 CAM                            1:00.46  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Madeline M         14 CAM                              41.72  
  2 Weis, Emily               14 SHERWOOD                         41.90  
  3 Woody, Mae E              13 CAM                              42.44  
  4 Thorington, Taylor L      13 CAM                              47.67  
  5 Ward, Emily               14 SHERWOOD                         53.41  
  6 Madison, Megan            13 SHERWOOD                       1:00.50  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gehrdes, Jack             14 CAM                              42.05  
  2 Clark, Carey              13 SHERWOOD                         43.89  
  3 Fulmer, Bret M            14 CAM                              43.97  
  4 Meagher, Kaegan J         14 CAM                              46.13  
  5 Lane, Josiah              14 SHERWOOD                         53.59  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Erica              15 CAM                              44.57  
  2 Mills, Grace E            16 CAM                              50.07  
  3 Chandler, Abigail         16 SHERWOOD                         51.19  
  4 Lancaster, Sara           17 SHERWOOD                         51.27  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Fritz R        17 CAM                              33.71  
  2 Gehrdes, Chuck            16 CAM                              37.89  
  3 Butler, David             15 CAM                              37.95  
  4 Anderson, Mitchell        15 SHERWOOD                         42.27  
  5 Amborski, Carl            15 SHERWOOD                         46.89  
  6 Laue, Brandon             17 SHERWOOD                         52.99  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                1:52.27  
     1) Baron, Campbell M7              2) Swann, Emma Grace W7           
     3) Reeves, Kate W7                 4) Lewis, Jes M8                  
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:02.11  
     1) Anderson, Mandy W8              2) Shepherd, Laura W8             
     3) Sudderth, Thomas M8             4) Beams, Fisher M7               
 -- CAMELOT  'C'                                               X2:48.92  
     1) Nielsen, Wyatt M7               2) Jones, Sadie K W8              
     3) Bosse, Natalie W8               4) Ashton, Liam M6                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X3:34.16  
     1) Winfrey, Wesleigh Jane W6       2) Hammer, Matthew M5             
     3) White, Kaitlyn W8               4) Cozelos, Mason M7              
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:52.46  
     1) Lemke, Wilson R M4              2) Earhart, Mary Grace W7         
     3) Lemke, AnnaBeth E W8            4) Treen, Lake M6                 
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                3:06.92  
     1) VanAllen, Hudson J M10          2) Askew, Amber W9                
     3) Dean, Jill A W9                 4) Thorington, Jake M M10         
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     3:45.65  
     1) Stogner, John Allen M9          2) Fryer, Hannah W9               
     3) Schroeder, Abigail W9           4) Holtcamp, Mason S M9           
 -- CAMELOT  'C'                                                     x   
     1)                                 2) Stinson, Catherine A W9        
     3) McDonald, Tyler M9              4) Swann, Eli M9                  
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:40.27  
     1) Earhart, Noah M9                2) Bosse, Lydia W10               
     3) Jones, Morgan E W10             4) Sherman, Casey A M10           
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X4:23.65  
     1) Holland, Jay M10                2) Jensen, Matthew M9             
     3) Hammer, Emily W9                4) Lawson, Elysa W9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:24.17  
     1) Amborski, Robert M12            2) Holtcamp, Mackenzie L W11      
     3) Tomlin, Morgan W12              4) Weis, Brandon M12              
  2 CAMELOT  'A'                                                2:34.92  
     1) Hughes, James M12               2) Swann, Kaytlin W12             
     3) Swann, Caroline E W12           4) Wheeless, Collin M M12         
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:05.27  
     1) Nielsen, Garrett B M11          2) Kennedy, Jillian M W12         
     3) Honeycutt, Mary W11             4) Link, Ethan M M12              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                    X3:22.76  
     1) Byrd, Hugh M12                  2) Evans, Laura W11               
     3) Schroeder, Gabriel M11          4) Ward, Caroline W11             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X3:28.23  
     1) Jensen, Benjamin M11            2) Johnson, Emily W11             
     3) Marr, Lydia W11                 4) Marr, Douglas M12              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:08.33  
     1) Neese, Kyle T M14               2) Griffin, Emily M W14           
     3) Woody, Madeline M W14           4) Fulmer, Bret M M14             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:13.23  
     1) Hammer, Kayla W13               2) Gunn, Dalton M13               
     3) Purves, Leah W13                4) Clark, Carey M13               
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:15.65  
     1) Gehrdes, Jack M14               2) Woody, Mae E W13               
     3) Thorington, Taylor L W13        4) Meagher, Kaegan J M14          
 -- CAMELOT  'C'                                               X2:32.69  
     1) Meeks, Austin M13               2) Cote, Wanda L W14              
     3) Badar, Victoria E W13           4) Gehrdes, Mark M14              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:47.89  
     1) Laue, Sloan W14                 2) Medley, Katie W14              
     3) Amborski, Samuel M13            4) Gunn, Nathan M11               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:10.33  
     1) Gehrdes, Chuck M16              2) Lewis, Erica W15               
     3) Freeman, Clara W15              4) Zimmerman, Fritz R M17         
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:10.93  
     1) Anderson, Cory M17              2) Byrd, Rachel W16               
     3) Chandler, Abigail W16           4) Laue, Brandon M17              
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:24.58  
     1) Prasher, Karl M16               2) Mills, Grace E W16             
     3) Stone, Jordan L W17             4) Butler, David M15              
 -- CAMELOT  'C'                                               X2:32.61  
     1) Hughes, SyAnn W14               2) Hagan, Colton M14              
     3) Rivette, Maria W16              4) Ogden, Devin M16               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:37.87  
     1) Lane, Jeremiah M16              2) Lancaster, Sara W17            
     3) Purves, Chris M16               4) Holden, Stephanie W15          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reeves, Kate               7 CAM                              30.89  
  2 Lemke, AnnaBeth E          8 CAM                              34.27  
  3 Lawson, Jenna              8 SHERWOOD                         38.09  
  4 Swann, Emma Grace          7 CAM                              38.94  
  5 White, Kaitlyn             8 SHERWOOD                         41.89  
  6 Winfrey, Wesleigh Jane     6 SHERWOOD                         58.43  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Jes                 8 CAM                              29.53  
  2 Sudderth, Thomas           8 SHERWOOD                         42.27  
  3 Treen, Lake                6 CAM                              55.15  
  4 Cozelos, Mason             7 SHERWOOD                         57.17  
 -- Nielsen, Wyatt             7 CAM                                 DQ  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Jill A               9 CAM                              47.55  
  2 Askew, Amber               9 CAM                              52.97  
  3 Jones, Morgan E           10 CAM                              54.92  
  4 Fryer, Hannah              9 SHERWOOD                       1:09.92  
  5 Davis, Chloe              10 SHERWOOD                       1:13.60  
  6 Lawson, Elysa              9 SHERWOOD                       1:32.19  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S          9 SHERWOOD                         46.79  
  2 Thorington, Jake M        10 CAM                            1:00.03  
  3 Sherman, Casey A          10 CAM                            1:02.77  
  4 Holland, Jay              10 SHERWOOD                       1:05.64  
  5 Earhart, Noah              9 CAM                            1:16.96  
  6 Jensen, Matthew            9 SHERWOOD                       1:42.33  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swann, Caroline E         12 CAM                              46.06  
  2 Tomlin, Morgan            12 SHERWOOD                         46.39  
  3 Swann, Kaytlin            12 CAM                              51.64  
  4 Reeves, Abby E            11 CAM                              55.03  
  5 Clark, Katie              11 SHERWOOD                         56.75  
  6 Johnson, Emily            11 SHERWOOD                       1:26.99  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gunn, Nathan              11 SHERWOOD                         47.13  
  2 Link, Ethan M             12 CAM                              48.58  
  3 Hughes, James             12 CAM                              49.79  
  4 Amborski, Robert          12 SHERWOOD                         50.47  
  5 Byrd, Hugh                12 SHERWOOD                         52.13  
  6 Nielsen, Garrett B        11 CAM                            1:09.83  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laue, Sloan               14 SHERWOOD                         40.83  
  2 Griffin, Emily M          14 CAM                              40.96  
  3 Purves, Leah              13 SHERWOOD                         42.29  
  4 Thorington, Taylor L      13 CAM                              44.31  
  5 Woody, Mae E              13 CAM                              46.59  
  6 Medley, Katie             14 SHERWOOD                       1:05.16  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gunn, Dalton              13 SHERWOOD                         40.93  
  2 Neese, Kyle T             14 CAM                              42.61  
  3 Gehrdes, Mark             14 CAM                              46.69  
  4 Amborski, Samuel          13 SHERWOOD                         49.53  
 -- Gehrdes, Jack             14 CAM                                 DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Rachel              16 SHERWOOD                         41.02  
  2 Stone, Jordan L           17 CAM                              42.84  
  3 Mills, Grace E            16 CAM                              44.83  
  4 Lancaster, Sara           17 SHERWOOD                         45.08  
  5 Askew, Heather            15 CAM                              48.32  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, David             15 CAM                              35.77  
  2 Gehrdes, Chuck            16 CAM                              36.80  
  3 Prasher, Karl             16 CAM                              37.97  
  4 Amborski, Carl            15 SHERWOOD                         42.11  
  5 Corder, Mitchell          17 SHERWOOD                         44.74  
  6 Jones, Sammy              15 SHERWOOD                         48.92  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Laura            8 SHERWOOD                         28.56  
  2 Anderson, Mandy            8 SHERWOOD                         34.47  
  3 Reeves, Kate               7 CAM                              37.05  
  4 Roberts, Sofia             7 CAM                              42.72  
  5 Jones, Sadie K             8 CAM                              47.29  
  6 Johnson, Audrey            7 SHERWOOD                         53.69  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sudderth, Thomas           8 SHERWOOD                         35.29  
  2 Baron, Campbell            7 CAM                              40.18  
  3 Beams, Fisher              7 SHERWOOD                         46.43  
  4 Hurley, Dylan              7 CAM                            1:29.77  
 -- Nielsen, Wyatt             7 CAM                                 DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Jill A               9 CAM                              51.01  
  2 Bosse, Lydia              10 CAM                            1:14.01  
  3 Hammer, Emily              9 SHERWOOD                       1:18.57  
  4 Stinson, Catherine A       9 CAM                            1:29.71  
  5 Schroeder, Abigail         9 SHERWOOD                       1:33.69  
  6 Lawson, Elysa              9 SHERWOOD                       2:11.80  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S          9 SHERWOOD                         45.58  
  2 VanAllen, Hudson J        10 CAM                            1:06.11  
  3 Amborski, Matthew          9 SHERWOOD                       1:12.41  
  4 McDonald, Tyler            9 CAM                            1:27.29  
  5 Earhart, Noah              9 CAM                            1:43.37  
  6 Jensen, Matthew            9 SHERWOOD                       1:48.93  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     11 SHERWOOD                         36.20  
  2 Swann, Caroline E         12 CAM                              46.71  
  3 Clark, Katie              11 SHERWOOD                         51.52  
  4 Honeycutt, Mary           11 CAM                              56.92  
  5 Kennedy, Jillian M        12 CAM                            1:04.19  
  6 Marr, Lydia               11 SHERWOOD                       1:11.51  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin M        12 CAM                              40.42  
  2 Weis, Brandon             12 SHERWOOD                         40.87  
  3 Link, Ethan M             12 CAM                              50.49  
  4 Gunn, Nathan              11 SHERWOOD                         51.39  
  5 Nielsen, Garrett B        11 CAM                            1:01.17  
  6 Byrd, Hugh                12 SHERWOOD                       1:01.97  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woody, Madeline M         14 CAM                              35.31  
  2 Hammer, Kayla             13 SHERWOOD                         36.77  
  3 Griffin, Emily M          14 CAM                              40.57  
  4 Purves, Leah              13 SHERWOOD                         42.11  
  5 Hughes, SyAnn             14 CAM                              42.58  
  6 Madison, Megan            13 SHERWOOD                         55.39  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Carey              13 SHERWOOD                         34.39  
  2 Fulmer, Bret M            14 CAM                              36.21  
  3 Meagher, Kaegan J         14 CAM                              39.17  
  4 Lane, Josiah              14 SHERWOOD                        J41.95  
  5 Gehrdes, Mark             14 CAM                             J41.12  
  6 Gunn, Dalton              13 SHERWOOD                         43.05  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Erica              15 CAM                              40.74  
  2 Stone, Jordan L           17 CAM                              41.39  
  3 Chandler, Abigail         16 SHERWOOD                         42.09  
  4 Mills, Grace E            16 CAM                              42.57  
  5 Lancaster, Sara           17 SHERWOOD                         43.29  
  6 Byrd, Rachel              16 SHERWOOD                         46.23  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Fritz R        17 CAM                              29.01  
  2 Prasher, Karl             16 CAM                              33.23  
  3 Laue, Brandon             17 SHERWOOD                         34.24  
  4 Butler, David             15 CAM                              35.93  
  5 Purves, Chris             16 SHERWOOD                         45.38  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:02.64  
     1) Shepherd, Laura 8               2) Lawson, Jenna 8                
     3) Clark, Caroline 7               4) Anderson, Mandy 8              
  2 CAMELOT  'A'                                                2:05.53  
     1) Swann, Emma Grace 7             2) Earhart, Mary Grace 7          
     3) Lemke, AnnaBeth E 8             4) Reeves, Kate 7                 
 -- CAMELOT  'C'                                                     x   
     1) Swann, Sarah 6                  2) Casey, Sophie 4                
     3) Trapp, Kayla 6                  4) Ferguson, Miranda 8            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X2:33.73  
     1) Johnson, Audrey 7               2) White, Kaitlyn 8               
     3) Laue, Jaclyn 6                  4) Laue, Abigail 6                
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:15.43  
     1) Jones, Sadie K 8                2) Trapp, Emma 6                  
     3) Roberts, Sofia 7                4) Bosse, Natalie 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     3:06.36  
     1) Sudderth, Thomas 8              2) Cozelos, Mason 7               
     3) Hammer, Matthew 5               4) Beams, Fisher 7                
  2 CAMELOT  'A'                                                4:08.49  
     1) Baron, Campbell 7               2) Lemke, Wilson R 4              
     3) Treen, Lake 6                   4) Lewis, Jes 8                   
 -- CAMELOT  'B'                                               X5:03.07  
     1) Nielsen, Wyatt 7                2) Ferguson, John S 5             
     3) Hurley, Dylan 7                 4) Ashton, Liam 6                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                3:35.13  
     1) Askew, Amber 9                  2) Bosse, Lydia 10                
     3) Jones, Morgan E 10              4) Dean, Jill A 9                 
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     5:18.65  
     1) Schroeder, Abigail 9            2) Hammer, Emily 9                
     3) Davis, Chloe 10                 4) Fryer, Hannah 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     3:09.54  
     1) Stogner, John Allen 9           2) Amborski, Matthew 9            
     3) Holland, Jay 10                 4) Holtcamp, Mason S 9            
  2 CAMELOT  'A'                                                3:45.17  
     1) VanAllen, Hudson J 10           2) Earhart, Noah 9                
     3) Sherman, Casey A 10             4) Thorington, Jake M 10          
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:57.73  
     3) McDonald, Tyler 9               4) Swann, Eli 9                   
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:44.39  
     1) Tomlin, Morgan 12               2) Clark, Katie 11                
     3) Beams, Kennedy 11               4) Holtcamp, Mackenzie L 11       
  2 CAMELOT  'A'                                                3:00.25  
     1) Swann, Kaytlin 12               2) Kennedy, Jillian M 12          
     3) Honeycutt, Mary 11              4) Swann, Caroline E 12           
 -- CAMELOT  'B'                                               X3:41.29  
     1) Hurley, Katelyn M 11            2) Reeves, Abby E 11              
     3) Stinson, Catherine A 9          4) Meeks, Ashleigh 11             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X3:42.98  
     1) Madison, Sarah 12               2) Evans, Laura 11                
     3) Ward, Caroline 11               4) Johnson, Emily 11              
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:39.29  
     1) Amborski, Robert 12             2) Weis, Brandon 12               
     3) Byrd, Hugh 12                   4) Gunn, Nathan 11                
  2 CAMELOT  'A'                                                2:47.10  
     1) Hughes, James 12                2) Nielsen, Garrett B 11          
     3) Link, Ethan M 12                4) Wheeless, Collin M 12          
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X3:49.45  
     1) Schroeder, Gabriel 11           2) Marr, Douglas 12               
     3) Jensen, Benjamin 11             4) Laue, Frederick 9              
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:15.89  
     1) Griffin, Emily M 14             2) Woody, Mae E 13                
     3) Thorington, Taylor L 13         4) Woody, Madeline M 14           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:19.09  
     1) Laue, Sloan 14                  2) Purves, Leah 13                
     3) Weis, Emily 14                  4) Hammer, Kayla 13               
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:35.88  
     1) Cote, Wanda L 14                2) Hughes, SyAnn 14               
     3) Swann, Anna K 14                4) Badar, Victoria E 13           
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                    X3:03.25  
     1) Madison, Megan 13               2) Marr, Lydia 11                 
     3) Medley, Katie 14                4) Ward, Emily 14                 
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:15.05  
     1) Neese, Kyle T 14                2) Gehrdes, Jack 14               
     3) Meagher, Kaegan J 14            4) Fulmer, Bret M 14              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:20.98  
     1) Clark, Carey 13                 2) Lane, Josiah 14                
     3) Amborski, Samuel 13             4) Gunn, Dalton 13                
 -- CAMELOT  'B'                                               X2:50.61  
     1) Hurley, Scott A 13              2) Meeks, Austin 13               
     3) Hagan, Colton 14                4) Gehrdes, Mark 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                2:32.24  
     1) Askew, Heather 15               2) Mills, Grace E 16              
     3) Stone, Jordan L 17              4) Lewis, Erica 15                
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:35.06  
     1) Chandler, Abigail 16            2) Lancaster, Sara 17             
     3) Holden, Stephanie 15            4) Byrd, Rachel 16                
 -- CAMELOT  'B'                                                     x   
     3) Wiggs, Rebecca M 14             4) Rivette, Maria 16              
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAMELOT  'A'                                                1:57.55  
     1) Gehrdes, Chuck 16               2) Prasher, Karl 16               
     3) Butler, David 15                4) Zimmerman, Fritz R 17          
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                                     2:12.08  
     1) Jones, Sammy 15                 2) Anderson, Mitchell 15          
     3) Amborski, Carl 15               4) Laue, Brandon 17               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                          x   
     1)                                 2) Lane, Jeremiah 16              
     3) Corder, Mitchell 17             4) Evans, Michael 15              
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Camelot                             346   2. Sherwood Swim Team                  207

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org