Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/28/2012 01:25 PM
                   2012 JVRA vs Greenwyche-Yards - 6/27/2012                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          1:35.03  
     1) Kowalczyk, Angela 6             2) Boothe, Grace 8                
     3) Anderson, Lainey 8              4) Burns, Julia 8                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:36.68  
     1) Graves, Belle 8                 2) Ayers, Anna K 8                
     3) Thomas, Anna Ellis E 8          4) Clary, Sydney 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X2:23.50  
     1) Dupre, Ellie Kate 8             2) Mikatarian, Stephanie 8        
     3) Winn, Emma 8                    4) Schantz, Cora 7                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                         X2:44.59  
     1) Schantz, Greta 7                2) Schlichter, Elisabeth 7        
     3) Reeves, Emma Grace 7            4) Wolfe, Emma 7                  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:25.47  
     1) Byrd, Will 7                    2) Kimball, Myles 8               
     3) Ziegler, William 8              4) Grigsby, Mitchell 7            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          1:25.81  
     1) Matthews, Michael 7             2) Bedsole, Chris 8               
     3) Hardy, Samuel 7                 4) Bell, Charlie 8                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X1:55.68  
     1) Skutta, Jake M 7                2) Danner, Peyton 7               
     3) Kennamer, Griffin 8             4) Manley, Matt 7                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X2:04.73  
     1) Knight, Daniel 8                2) Pollock, Ben 8                 
     3) Lehman, Mitchell 7              4) Berkey, Chase 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                         X2:18.17  
     1) Kruse, Tanner 7                 2) DePlatchett, Matthew 7         
     3) Cheng, Alex 8                   4) Thomas, James-Hale 7           
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X2:19.74  
     1) Caneer, Will 7                  2) Caneer, Charles 8              
     3) Clary, David 8                  4) Bailey, Jimmy 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:49.53  
     1) Ferguson, Rebecca 10            2) Ferguson, Emily 10             
     3) Byrd, Maddie 9                  4) Brinkley, Ella F 9             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:51.10  
     1) Matthews, Laurel 10             2) Kowalczyk, Elizabeth 10        
     3) Shepard, Anna 9                 4) Eichstaedt, Emily 10           
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X3:19.79  
     1) Wessel, Lochlin 10              2) Schlichter, Caroline 9         
     3) Hayes, Lauren 9                 4) Sharpe, Haley Karen 9          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:25.14  
     1) Graves, Addie 10                2) Kimel, Corrine 9               
     3) Grigsby, Ella Grace G 9         4) Banks, Macie 10                
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:53.23  
     1) Robin, Luke 9                   2) Burns, Andrew 10               
     3) Hardy, Jackson 9                4) Barker, Luke 10                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      3:01.23  
     1) Smith, Duncan 10                2) Scott, Spencer 9               
     3) Rogers, Jackson 10              4) Steber, Ben 10                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:40.05  
     1) Coomer, David 9                 2) Danner, Jackson 9              
     3) Duncan, Tate 10                 4) O'Neil, Stephen 9              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X4:18.44  
     1) Crane, Andrew 10                2) Kruse, Cameron 9               
     3) Grelier, Charles 9              4) Boothe, Blake 10               
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:33.49  
     1) Byers, Sophie 12                2) Sieja, Andie 12                
     3) Coomer, Mary 11                 4) McNeely, Emma 12               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:40.38  
     1) Burns, Emma 12                  2) Mikatarian, Mikayla 11         
     3) Shepard, Lindsey 12             4) Cox, Ela 11                    
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:59.67  
     1) Mitchell, Evie 12               2) Brown, Saylor 12               
     3) Speer, Sarah K 12               4) Higgins, Belle 9               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:27.70  
     1) Shockley, Cal 11                2) Landwehr, Connors 11           
     3) Kennamer, Carson 11             4) Jones, Alex 12                 
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:31.16  
     1) Lehman, Robert 11               2) Vest, Jackson 12               
     3) Phelps, Colin 12                4) Jones, Noah 11                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:12.49  
     1) Grace, William 11               2) Armstrong, Connor 12           
     3) Ceci, Jonathan 11               4) Ceci, Nick 11                  
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:24.17  
     1) Jakab, Bailey 14                2) League, Avery 14               
     3) Jones, Katie 14                 4) Huber, Laura 14                
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:16.67  
     1) Coomer, Christopher 13          2) Cooper, Will 13                
     3) McNeely, Paul 14                4) Kimel, Sam 13                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:11.68  
     1) Olson, Liz 16                   2) Starck, Jennifer 17            
     3) Phelps, Paige 16                4) Pirani, Catherine 15           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:19.35  
     1) Katta, Meghna 16                2) Cooper, Kelly 15               
     3) Byers, Hannah 15                4) Huber, Emma 17                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:03.65  
     1) Brown, Matthew 17               2) Sutphin, Jared 16              
     3) Kimrey, Andrew 15               4) Larsen, Taylor 17              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela          6 JVRA                             22.41  
  2 Barker, Ellis              6 JVRA                             23.40  
  3 Scott, Sydney              6 GREN                             27.29  
  4 Hicks, Krycanne            6 GREN                             32.58  
  5 Ayers, Caroline            5 GREN                             33.38  
  6 Knight, Abigail            6 JVRA                             40.49  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Baker, Macy                6 JVRA                            X24.43  
 -- Anderson, Ellie            4 JVRA                            X32.59  
 -- Mayfield, Reagan           6 GREN                            X37.77  
 -- Brinkley, Charlotte        5 GREN                            X39.26  
 -- Thomas, Katherine          4 JVRA                            X43.34  
 -- Ghanta, Rachna             6 JVRA                            X44.04  
 -- McCary, Addie              6 GREN                            X44.67  
 -- Payne, Sarah               6 GREN                            X50.55  
 -- McManus, Molly             6 GREN                            X52.61  
 -- Payne, Anne                6 GREN                            X52.67  
 -- Sharpe, Jules              5 JVRA                            X56.08  
 -- Cheng, Emily               6 JVRA                          X1:30.22  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Justin            6 GREN                             24.46  
  2 Johnson, Bradford          6 GREN                             24.92  
  3 Bell, Jack                 6 JVRA                             24.93  
  4 Pollock, Carter            6 JVRA                             25.02  
  5 Robin, Charlie             6 JVRA                             26.89  
  6 Bailey, Bobby              6 GREN                             31.53  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Mitchell, William          6 JVRA                            X29.75  
 -- Thomas, Austin             6 GREN                            X33.20  
 -- Moore, Quinn               6 JVRA                            X35.63  
 -- McManus, Wright            6 GREN                            X36.15  
 -- Chung, JJ                  6 GREN                            X36.15  
 -- Bell, Brent                4 JVRA                            X38.74  
 -- Blue, Wallace              6 GREN                            X40.98  
 -- Bedsole, Luke              5 JVRA                            X41.43  
 -- Reeves, Jack               4 JVRA                            X46.20  
 -- Shadinger, Austin          4 JVRA                            X58.87  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey           8 JVRA                             16.48  
  2 Burns, Julia               8 JVRA                             19.09  
  3 Graves, Belle              8 GREN                             20.35  
  4 Thomas, Anna Ellis E       8 GREN                             21.94  
  5 Clary, Sydney              8 GREN                             22.03  
  6 Mikatarian, Stephanie      8 JVRA                             22.04  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Dupre, Ellie Kate          8 JVRA                            X22.18  
 -- Ellett, Tabory             8 GREN                            X24.43  
 -- Schlichter, Elisabeth      7 JVRA                            X28.19  
 -- Morton, Katie              8 JVRA                            X29.93  
 -- Reeves, Emma Grace         7 JVRA                            X30.70  
 -- McManus, Clara Grace G     8 GREN                            X33.36  
 -- Schantz, Greta             7 JVRA                            X33.72  
 -- Wolfe, Emma                7 JVRA                            X37.63  
 -- Winn, Emma                 8 JVRA                            X37.97  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris             8 JVRA                             16.54  
  2 Byrd, Will                 7 GREN                             16.59  
  3 Matthews, Michael          7 JVRA                             17.96  
  4 Ziegler, William           8 GREN                             19.79  
  5 Kimball, Myles             8 GREN                             19.85  
  6 Bell, Charlie              8 JVRA                             19.97  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Grigsby, Mitchell          7 GREN                            X22.51  
 -- Kruse, Tanner              7 JVRA                            X24.00  
 -- Lehman, Mitchell           7 JVRA                            X24.58  
 -- Berkey, Chase              8 JVRA                            X24.62  
 -- Pollock, Ben               8 JVRA                            X24.83  
 -- Knight, Daniel             8 JVRA                            X25.38  
 -- Thomas, James-Hale         7 JVRA                            X26.75  
 -- Manley, Matt               7 GREN                            X26.92  
 -- Skutta, Jake M             7 GREN                            X27.76  
 -- Caneer, Charles            8 GREN                            X29.94  
 -- Claunch, Henry             7 JVRA                            X30.09  
 -- Grelier, Patrick           7 JVRA                            X31.20  
 -- Caneer, Will               7 GREN                            X32.15  
 -- Bailey, Jimmy              7 GREN                            X37.05  
 -- DePlatchett, Matthew       7 JVRA                            X47.60  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           10 GREN                             34.19  
  2 Shepard, Anna              9 JVRA                             34.48  
  3 Eichstaedt, Emily         10 JVRA                             34.66  
  4 Matthews, Laurel          10 JVRA                             35.46  
  5 Byrd, Maddie               9 GREN                             35.59  
  6 Ferguson, Rebecca         10 GREN                             37.59  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Sharpe, Haley Karen        9 JVRA                            X41.47  
 -- Brinkley, Ella F           9 GREN                            X42.83  
 -- Banks, Macie              10 GREN                            X43.97  
 -- Higgins, Belle             9 GREN                            X44.25  
 -- Grigsby, Ella Grace G      9 GREN                            X45.49  
 -- Schlichter, Caroline       9 JVRA                            X50.60  
 -- Dupre, Susanna            10 JVRA                            X52.81  
 -- Graves, Addie             10 GREN                            X54.59  
 -- DePlatchett, Erin         10 JVRA                          X1:02.17  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barker, Luke              10 JVRA                             34.51  
  2 Rogers, Jackson           10 GREN                             35.39  
  3 Burns, Andrew             10 JVRA                             36.22  
  4 Smith, Duncan             10 GREN                             36.91  
  5 Robin, Luke                9 JVRA                             40.89  
  6 Steber, Ben               10 GREN                             42.74  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Kruse, Cameron             9 JVRA                            X44.54  
 -- Duncan, Tate              10 GREN                            X47.89  
 -- O'Neil, Stephen            9 GREN                            X48.45  
 -- Sickels, Noah             10 JVRA                            X51.06  
 -- Hufford, Andy             10 GREN                            X54.33  
 -- Grelier, Charles           9 JVRA                            X55.27  
 -- Crane, Andrew             10 JVRA                            X57.73  
 -- Dupre, Sam                10 JVRA                          X1:03.00  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shepard, Lindsey          12 JVRA                             30.29  
  2 Coomer, Mary              11 GREN                            J31.55  
  3 Burns, Emma               12 JVRA                            J31.25  
  4 Byers, Sophie             12 GREN                             32.78  
  5 Sieja, Andie              12 GREN                             33.59  
  6 Cox, Ela                  11 JVRA                             42.22  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Mitchell, Evie            12 GREN                            X39.43  
 -- Ghanta, Megha             11 JVRA                            X44.94  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vest, Jackson             12 JVRA                             28.70  
  2 Phelps, Colin             12 JVRA                             28.97  
  3 Kennamer, Carson          11 GREN                             30.68  
  4 Jones, Alex               12 GREN                             31.53  
  5 Shockley, Cal             11 GREN                             31.93  
  6 Jones, Noah               11 JVRA                             42.32  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ceci, Jonathan            11 GREN                            X38.60  
 -- Armstrong, Connor         12 GREN                            X42.87  
 -- Ceci, Nick                11 GREN                            X48.22  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lioce, Bonnie             14 JVRA                             28.43  
  2 Sabio, Jesse              14 JVRA                             29.53  
  3 Jakab, Bailey             14 GREN                             29.68  
  4 Jones, Katie              14 GREN                             33.62  
  5 Below, Ally               14 GREN                             36.29  
  6 Auffenorde, Isabella      14 JVRA                             44.12  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McNeely, Paul             14 GREN                             26.97  
  2 Cooper, Will              13 GREN                             28.97  
  3 Coomer, Christopher       13 GREN                             29.25  
  4 Kowalczyk, Matt           13 JVRA                             30.42  
  5 Jones, Caleb              14 JVRA                             34.53  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Brown, Martin             14 GREN                            X34.28  
 -- Mullins, Michael          13 GREN                            X41.41  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Kelly             15 GREN                             27.97  
  2 Olson, Liz                16 JVRA                             28.27  
  3 Pirani, Catherine         15 JVRA                             29.06  
  4 Katta, Meghna             16 GREN                             29.31  
  5 Byers, Hannah             15 GREN                             30.34  
  6 Phelps, Paige             16 JVRA                             34.09  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutphin, Jared            16 GREN                             24.61  
  2 Brown, Matthew            17 GREN                             24.88  
  3 Larsen, Taylor            17 GREN                             25.30  
  4 Sabio, Joel               15 JVRA                             25.52  
  5 Steves, Ben               15 JVRA                             30.06  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela          6 JVRA                             27.57  
  2 Ayers, Anna K              8 GREN                             28.66  
  3 Graves, Belle              8 GREN                             28.97  
  4 Boothe, Grace              8 JVRA                             29.25  
  5 Smith, Corinne             7 GREN                             29.90  
  6 Mikatarian, Stephanie      8 JVRA                             32.28  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 7 GREN                             22.84  
  2 Bedsole, Chris             8 JVRA                             23.10  
  3 Cheng, Alex                8 JVRA                             23.29  
  4 Kimball, Myles             8 GREN                             26.20  
  5 Bell, Charlie              8 JVRA                             26.88  
  6 Danner, Peyton             7 GREN                             28.47  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           10 GREN                             45.93  
  2 Kowalczyk, Elizabeth      10 JVRA                             51.23  
  3 Ferguson, Rebecca         10 GREN                             51.41  
  4 Kimel, Corrine             9 GREN                             51.95  
  5 Wessel, Lochlin           10 JVRA                             55.04  
  6 Hayes, Lauren              9 JVRA                             58.93  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Andrew             10 JVRA                             47.67  
  2 Rogers, Jackson           10 GREN                             53.24  
  3 Scott, Spencer             9 GREN                            J54.86  
  4 Barker, Luke              10 JVRA                            J54.78  
  5 Boothe, Blake             10 JVRA                             56.14  
  6 Danner, Jackson            9 GREN                           1:02.03  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Emma               12 JVRA                             42.73  
  2 Sieja, Andie              12 GREN                             44.98  
  3 Speer, Sarah K            12 GREN                             46.20  
  4 Byers, Sophie             12 GREN                             46.87  
  5 Cox, Ela                  11 JVRA                           1:03.00  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vest, Jackson             12 JVRA                             35.63  
  2 Landwehr, Connors         11 GREN                             46.91  
  3 Kennamer, Carson          11 GREN                             47.25  
  4 Jones, Noah               11 JVRA                             48.66  
  5 Grace, William            11 GREN                             51.25  
  6 Lehman, Robert            11 JVRA                             58.67  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sabio, Jesse              14 JVRA                             33.88  
  2 League, Avery             14 GREN                             39.89  
  3 Huber, Laura              14 GREN                             48.19  
  4 Below, Ally               14 GREN                             51.74  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Will              13 GREN                             36.21  
  2 Kowalczyk, Matt           13 JVRA                             40.98  
  3 Cox, Davis                13 GREN                             41.52  
  4 Kimel, Sam                13 GREN                             41.59  
  5 Jones, Caleb              14 JVRA                             42.88  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starck, Jennifer          17 JVRA                             34.15  
  2 Cooper, Kelly             15 GREN                             36.93  
  3 Olson, Liz                16 JVRA                             38.78  
  4 Byers, Hannah             15 GREN                             40.85  
  5 Dobrowolski, Natalia      15 GREN                             50.03  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutphin, Jared            16 GREN                             31.53  
  2 Brown, Matthew            17 GREN                            J32.19  
  3 Sabio, Joel               15 JVRA                            J32.02  
  4 Larsen, Taylor            17 GREN                             33.31  
  5 Steves, Ben               15 JVRA                             40.73  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          1:13.63  
     1) Bell, Charlie M8                2) Burns, Julia W8                
     3) Anderson, Lainey W8             4) Bedsole, Chris M8              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:19.58  
     1) Ziegler, William M8             2) Graves, Belle W8               
     3) Clary, Sydney W8                4) Byrd, Will M7                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X1:34.40  
     1) Kruse, Tanner M7                2) Mikatarian, Stephanie W8       
     3) Boothe, Grace W8                4) Matthews, Michael M7           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X1:40.87  
     1) Smith, Corinne W7               2) Manley, Matt M7                
     3) Grigsby, Mitchell M7            4) Ellett, Tabory W8              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X1:48.76  
     1) Caneer, Charles M8              2) Kennamer, Griffin M8           
     3) McManus, Clara Grace G W8       4) Ayers, Anna K W8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                         X2:00.56  
     1) Knight, Daniel M8               2) Winn, Emma W8                  
     3) Dupre, Ellie Kate W8            4) Grelier, Patrick M7            
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:23.34  
     1) Burns, Andrew M10               2) Matthews, Laurel W10           
     3) Eichstaedt, Emily W10           4) Barker, Luke M10               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:24.29  
     1) Smith, Duncan M10               2) Ferguson, Emily W10            
     3) Byrd, Maddie W9                 4) Rogers, Jackson M10            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:59.87  
     1) Duncan, Tate M10                2) Banks, Macie W10               
     3) Ferguson, Rebecca W10           4) Steber, Ben M10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X3:17.78  
     1) Kruse, Cameron M9               2) Sharpe, Haley Karen W9         
     3) Schlichter, Caroline W9         4) Sickels, Noah M10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X3:22.74  
     1) Danner, Jackson M9              2) Higgins, Belle W9              
     3) Graves, Addie W10               4) Scott, Spencer M9              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                         X3:24.52  
     1) Boothe, Blake M10               2) Hitchcock, Lindsey W10         
     3) Dupre, Susanna W10              4) Dupre, Sam M10                 
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:02.49  
     1) Phelps, Colin M12               2) Burns, Emma W12                
     3) Shepard, Lindsey W12            4) Vest, Jackson M12              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:10.48  
     1) Shockley, Cal M11               2) Coomer, Mary W11               
     3) Byers, Sophie W12               4) Kennamer, Carson M11           
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X2:38.07  
     1) Ceci, Nick M11                  2) McNeely, Emma W12              
     3) Brown, Saylor W12               4) Jones, Alex M12                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:41.70  
     1) Armstrong, Connor M12           2) Mitchell, Evie W12             
     3) Speer, Sarah K W12              4) Ceci, Jonathan M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:58.29  
     1) Cooper, Will M13                2) Jakab, Bailey W14              
     3) Jones, Katie W14                4) McNeely, Paul M14              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:01.41  
     1) Lioce, Bonnie W14               2) Jones, Caleb M14               
     3) Kowalczyk, Matt M13             4) Sabio, Jesse W14               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:13.82  
     1) Cox, Davis M13                  2) Below, Ally W14                
     3) League, Avery W14               4) Kimel, Sam M13                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X2:33.09  
     1) Brown, Martin M14               2) Broyles, Joanna W13            
     3) Huber, Laura W14                4) Mullins, Michael M13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:46.87  
     1) Sutphin, Jared M16              2) Cooper, Kelly W15              
     3) Katta, Meghna W16               4) Brown, Matthew M17             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          1:52.55  
     1) Steves, Ben M15                 2) Starck, Jennifer W17           
     3) Olson, Liz W16                  4) Sabio, Joel M15                
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X2:05.14  
     1) Larsen, Taylor M17              2) Byers, Hannah W15              
     3) Dobrowolski, Natalia W15        4) Kimrey, Andrew M15             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:09.68  
     1) Powell, John Collin C M15       2) Huber, Emma W17                
     3) Hnetynka, Tiffany W15           4) Karigan, Stephen M17           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey           8 JVRA                             20.63  
  2 Burns, Julia               8 JVRA                             25.07  
  3 Graves, Belle              8 GREN                             25.94  
  4 Thomas, Anna Ellis E       8 GREN                             26.36  
  5 Kowalczyk, Angela          6 JVRA                             26.99  
  6 Smith, Corinne             7 GREN                             32.09  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 7 GREN                             20.07  
  2 Matthews, Michael          7 JVRA                             21.25  
  3 Bell, Charlie              8 JVRA                             26.22  
  4 Ziegler, William           8 GREN                             26.47  
  5 Hardy, Samuel              7 JVRA                             26.85  
  6 Clary, David               8 GREN                             29.41  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Maddie               9 GREN                             40.83  
  2 Ferguson, Rebecca         10 GREN                             41.58  
  3 Matthews, Laurel          10 JVRA                             43.01  
  4 Shepard, Anna              9 JVRA                             43.41  
  5 Wessel, Lochlin           10 JVRA                             47.83  
  6 Kimel, Corrine             9 GREN                             56.74  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Duncan             10 GREN                             43.43  
  2 Robin, Luke                9 JVRA                            J48.68  
  3 Hardy, Jackson             9 JVRA                            J48.56  
  4 Coomer, David              9 GREN                             53.38  
  5 Steber, Ben               10 GREN                             56.91  
  6 Boothe, Blake             10 JVRA                           1:04.87  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Emma               12 JVRA                             35.04  
  2 Shepard, Lindsey          12 JVRA                             36.63  
  3 Coomer, Mary              11 GREN                             39.93  
  4 Byers, Sophie             12 GREN                             42.11  
  5 McNeely, Emma             12 GREN                             43.40  
  6 Mikatarian, Mikayla       11 JVRA                             54.83  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vest, Jackson             12 JVRA                             34.06  
  2 Phelps, Colin             12 JVRA                             37.53  
  3 Shockley, Cal             11 GREN                             38.95  
  4 Landwehr, Connors         11 GREN                             41.77  
  5 Grace, William            11 GREN                             43.30  
  6 Lehman, Robert            11 JVRA                             47.73  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lioce, Bonnie             14 JVRA                             32.76  
  2 Jakab, Bailey             14 GREN                             34.63  
  3 Sabio, Jesse              14 JVRA                             35.34  
  4 Broyles, Joanna           13 GREN                             44.23  
  5 Below, Ally               14 GREN                             46.57  
  6 Auffenorde, Isabella      14 JVRA                             58.87  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McNeely, Paul             14 GREN                             33.16  
  2 Coomer, Christopher       13 GREN                             35.37  
  3 Cooper, Will              13 GREN                             36.27  
  4 Kowalczyk, Matt           13 JVRA                             38.33  
  5 Jones, Caleb              14 JVRA                             46.15  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starck, Jennifer          17 JVRA                             32.01  
  2 Olson, Liz                16 JVRA                             32.75  
  3 Pirani, Catherine         15 JVRA                             32.80  
  4 Katta, Meghna             16 GREN                             34.34  
  5 Cooper, Kelly             15 GREN                             34.87  
  6 Huber, Emma               17 GREN                             45.18  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Eli             15 GREN                             28.96  
  2 Brown, Matthew            17 GREN                             30.57  
  3 Sabio, Joel               15 JVRA                             32.11  
  4 Powell, John Collin C     15 GREN                             34.83  
  5 Steves, Ben               15 JVRA                             35.19  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Lainey           8 JVRA                             16.89  
  2 Burns, Julia               8 JVRA                             23.06  
  3 Clary, Sydney              8 GREN                            J28.96  
  4 Thomas, Anna Ellis E       8 GREN                            J27.77  
  5 Mikatarian, Stephanie      8 JVRA                            J28.10  
  6 Ayers, Anna K              8 GREN                             31.12  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris             8 JVRA                             19.00  
  2 Matthews, Michael          7 JVRA                             19.87  
  3 Ziegler, William           8 GREN                             20.85  
  4 Hardy, Samuel              7 JVRA                             22.22  
  5 Clary, David               8 GREN                             30.98  
  6 Kennamer, Griffin          8 GREN                             32.42  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eichstaedt, Emily         10 JVRA                             38.06  
  2 Byrd, Maddie               9 GREN                             38.39  
  3 Ferguson, Emily           10 GREN                             41.26  
  4 Shepard, Anna              9 JVRA                             42.43  
  5 Matthews, Laurel          10 JVRA                             46.51  
  6 Kimel, Corrine             9 GREN                             53.59  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Jackson           10 GREN                             45.24  
  2 Hardy, Jackson             9 JVRA                             45.81  
  3 Smith, Duncan             10 GREN                             47.83  
  4 Barker, Luke              10 JVRA                             48.28  
  5 Burns, Andrew             10 JVRA                             52.60  
  6 Steber, Ben               10 GREN                           1:02.69  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shepard, Lindsey          12 JVRA                             34.71  
  2 Coomer, Mary              11 GREN                             36.81  
  3 Sieja, Andie              12 GREN                             41.31  
  4 Cox, Ela                  11 JVRA                             56.04  
  5 Mikatarian, Mikayla       11 JVRA                           1:02.28  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phelps, Colin             12 JVRA                             32.79  
  2 Kennamer, Carson          11 GREN                             37.33  
  3 Shockley, Cal             11 GREN                             40.87  
  4 Landwehr, Connors         11 GREN                             41.43  
  5 Lehman, Robert            11 JVRA                             59.85  
  6 Jones, Noah               11 JVRA                           1:13.46  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakab, Bailey             14 GREN                             31.93  
  2 Lioce, Bonnie             14 JVRA                             32.08  
  3 Jones, Katie              14 GREN                             35.87  
  4 Broyles, Joanna           13 GREN                             41.78  
  5 Auffenorde, Isabella      14 JVRA                           1:05.56  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coomer, Christopher       13 GREN                            J33.90  
  2 Kimel, Sam                13 GREN                            J33.77  
  3 McNeely, Paul             14 GREN                             37.25  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starck, Jennifer          17 JVRA                             29.68  
  2 Pirani, Catherine         15 JVRA                             30.97  
  3 Katta, Meghna             16 GREN                             32.70  
  4 Byers, Hannah             15 GREN                             33.77  
  5 Hnetynka, Tiffany         15 GREN                             45.97  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutphin, Jared            16 GREN                             26.89  
  2 Kimrey, Andrew            15 GREN                             28.76  
  3 Reynolds, Eli             15 GREN                             29.03  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                         J2:26.27  
     1) Burns, Julia 8                  2) Kowalczyk, Angela 6            
     3) Barker, Ellis 6                 4) Anderson, Lainey 8             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                     J1:30.99  
     1) Ayers, Anna K 8                 2) Thomas, Anna Ellis E 8         
     3) Clary, Sydney 8                 4) Graves, Belle 8                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X1:53.90  
     1) Ellett, Tabory 8                2) Smith, Corinne 7               
     3) McManus, Clara Grace G 8        4) Scott, Sydney 6                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X2:10.59  
     1) Morton, Katie 8                 2) Reeves, Emma Grace 7           
     3) Schlichter, Elisabeth 7         4) Boothe, Grace 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                         X2:13.21  
     1) Mikatarian, Stephanie 8         2) Winn, Emma 8                   
     3) Schantz, Greta 7                4) Schantz, Cora 7                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          1:16.33  
     1) Bell, Charlie 8                 2) Cheng, Alex 8                  
     3) Matthews, Michael 7             4) Bedsole, Chris 8               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:17.61  
     1) Ziegler, William 8              2) Kimball, Myles 8               
     3) Grigsby, Mitchell 7             4) Byrd, Will 7                   
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X1:47.25  
     1) Pollock, Ben 8                  2) Berkey, Chase 8                
     3) Grelier, Patrick 7              4) Hardy, Samuel 7                
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X1:49.57  
     1) Kennamer, Griffin 8             2) Skutta, Jake M 7               
     3) Caneer, Will 7                  4) Clary, David 8                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X1:55.69  
     1) Bailey, Jimmy 7                 2) Caneer, Charles 8              
     3) Danner, Peyton 7                4) Manley, Matt 7                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                         X2:20.44  
     1) Lehman, Mitchell 7              2) Thomas, James-Hale 7           
     3) Claunch, Henry 7                4) DePlatchett, Matthew 7         
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:28.86  
     1) Eichstaedt, Emily 10            2) Hayes, Lauren 9                
     3) Matthews, Laurel 10             4) Shepard, Anna 9                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:30.73  
     1) Byrd, Maddie 9                  2) Ferguson, Rebecca 10           
     3) Brinkley, Ella F 9              4) Ferguson, Emily 10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:16.78  
     1) Kimel, Corrine 9                2) Higgins, Belle 9               
     3) Graves, Addie 10                4) Banks, Macie 10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                              XDQ  
     1) Sharpe, Haley Karen 9           2)                                
     3) Kowalczyk, Elizabeth 10         4) Schlichter, Caroline 9         
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:38.25  
     1) Burns, Andrew 10                2) Hardy, Jackson 9               
     3) Robin, Luke 9                   4) Barker, Luke 10                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:44.09  
     1) Smith, Duncan 10                2) Steber, Ben 10                 
     3) Coomer, David 9                 4) Rogers, Jackson 10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:28.67  
     1) Danner, Jackson 9               2) Scott, Spencer 9               
     3) O'Neil, Stephen 9               4) Duncan, Tate 10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                         X3:58.44  
     1) Crane, Andrew 10                2) Dupre, Sam 10                  
     3) Grelier, Charles 9              4) Sickels, Noah 10               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:16.83  
     1) Byers, Sophie 12                2) Sieja, Andie 12                
     3) McNeely, Emma 12                4) Coomer, Mary 11                
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:25.57  
     1) Burns, Emma 12                  2) Cox, Ela 11                    
     3) Wessel, Lochlin 10              4) Shepard, Lindsey 12            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:52.16  
     1) Mitchell, Evie 12               2) Speer, Sarah K 12              
     3) Grigsby, Ella Grace G 9         4) Brown, Saylor 12               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:09.48  
     1) Shockley, Cal 11                2) Landwehr, Connors 11           
     3) Jones, Alex 12                  4) Kennamer, Carson 11            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          2:19.77  
     1) Phelps, Colin 12                2) Lehman, Robert 11              
     3) Jones, Noah 11                  4) Vest, Jackson 12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:44.96  
     1) Ceci, Jonathan 11               2) Armstrong, Connor 12           
     3) Ceci, Nick 11                   4) Grace, William 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:13.71  
     1) Jakab, Bailey 14                2) Jones, Katie 14                
     3) Huber, Laura 14                 4) League, Avery 14               
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:06.95  
     1) Cooper, Will 13                 2) Coomer, Christopher 13         
     3) Kimel, Sam 13                   4) McNeely, Paul 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                          1:57.09  
     1) Olson, Liz 16                   2) Wilson, Caroline 15            
     3) Pirani, Catherine 15            4) Starck, Jennifer 17            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:04.07  
     1) Katta, Meghna 16                2) Byers, Hannah 15               
     3) Huber, Emma 17                  4) Cooper, Kelly 15               
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:59.90  
     1) Sutphin, Jared 16               2) Larsen, Taylor 17              
     3) Kimrey, Andrew 15               4) Brown, Matthew 17              
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Greenwyche Gators                   281   2. Jones Valley Recreation Assn.       272

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org