Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/24/2012 11:50 AM
                    2012 LILY vs MCST - Meters - 6/20/2012                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:11.47  
     1) Gunsullus, Emma 7               2) Mayers, Rebekah 7              
     3) Thew, Zoie 8                    4) Greenlee, Josephine 8          
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 3:52.66  
     1) Davis, Sydney 6                 2) Kalfus, Mia 8                  
     3) Askew, Izzy 6                   4) Hill, Caroline 7               
 -- Lily Flagg  'C'                                            X2:12.47  
     1) Scott, Kaitlyn 8                2) Johnson, Macey 7               
     3) Chua, Catherine 7               4) Vosahlik, Elizabeth 8          
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:36.72  
     1) Shattuck, Emily 7               2) Butler, Abigal 8               
     3) Busk, Mia 7                     4) O'Halloran, Olivia 7           
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:30.19  
     1) Amos, Andrew 7                  2) Sharp, David 6                 
     3) Darby, Jackson 5                4) Hampton, Conner 7              
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:30.34  
     1) Andrews, Jake 8                 2) Barnett, Evan 7                
     3) Caruso, Brendan 7               4) Sudduth, Jonathan 8            
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 3:41.18  
     1) Falcon, Anna 9                  2) Riesebos, Hope 9               
     3) Heeney, Nora 9                  4) Sharp, Lydia 9                 
  2 Lily Flagg  'A'                                             4:06.28  
     1) Gunsallus, Hannah 9             2) Butler, Elise 10               
     3) Johnson, Ashlyn 9               4) Wintzell, Olivia 10            
 -- Lily Flagg  'B'                                            X4:43.60  
     1) Lewis, Sarah 10                 2) Greenlee, Lizzie 10            
     3) Gore, Madison 9                 4) Bryant, Faith 9                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 3:02.62  
     1) Sentell, Jack 9                 2) Amos, Ethan 9                  
     3) Amos, Carson 10                 4) Worshek, Riley 10              
 -- Lily Flagg  'B'                                            X4:45.60  
     1) Chua, CJ 9                      2) Butler, Joshua 9               
     3) Adams, James 10                 4) Wood, Ethan 10                 
 -- Lily Flagg  'C'                                            X5:14.50  
     1) Cothran, Micah 9                2) Rivera, Joseph 9               
     3) Wintzell, Ben A 9               4) Sammarco, Brendan 9            
 -- Lily Flagg  'A'                                                  DQ  
     1) Hubbert, Benjamin 9             2) Barraza, Chris 9               
     3) Rorex, John David 10            4) Wright, Jacob 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                                     XDQ  
     1) Neal, Lauren 12                 2) Page, Catherine 11             
     3) Page, Isabelle 12               4) Naumann, Elsa 11               
 -- Lily Flagg  'A'                                                  DQ  
     1) Fanning, Anna 12                2) Lewis, Katheryn 11             
     3) Walters, Avery 12               4) Adams, Gwendolyn 11            
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                      DQ  
     1) Riesebos, Victoria 11           2) Kalber, Kaylee 12              
     3) Davis, Taylor 11                4) Reavis, Shelby 12              
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 3:14.19  
     1) Stiles, Jay 11                  2) Worshek, Caleb 11              
     3) Sentell, Matthew 12             4) Holmes, Terrence 11            
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:24.35  
     1) Thomson, Zach 12                2) Johnson, Brady 12              
     3) DeSanctis, Matthew 12           4) Thew, Kross 11                 
 -- Lily Flagg  'B'                                                 XDQ  
     1) Clark, Josh 11                  2) Carlton, Andrew 11             
     3) Bryant, Joshua 11               4) Sammarco, Joey 11              
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Lily Flagg  'A'                                                  DQ  
     1) Ward, Megan 13                  2) Mayers, Sarah 14               
     3) Jager, Rebecca 13               4) Caruso, Emily 13               
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                      DQ  
     1) Overcast, Rebekah 14            2) Kern, Bailey N 14              
     3) Howard, Parker 14               4) LaMadrid, Angelica 14          
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:58.25  
     1) Hubbert, Jonathan 13            2) Avery, Trent 14                
     3) Counts, Daniel 14               4) Andrews, Tyler 13              
 -- Lily Flagg  'B'                                            X3:26.97  
     1) Botta, Brooks 14                2) Thomson, Ian 14                
     3) Thew, JP 13                     4) Posey, Brad 13                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:32.94  
     1) Potter, Kate 15                 2) Clarke, Katelyn 17             
     3) Janssen, Alana 15               4) Hale, Anna 15                  
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:59.97  
     1) Marett, Grace 15                2) Ward, Erin 16                  
     3) Spearing, Sherry 17             4) Marett, Savannah 17            
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:39.75  
     1) Uecker, Dominic 17              2) Spearing, Caleb 15             
     3) Bryant, Jonathan 16             4) Jager, Daniel 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Askew, Izzy                6 MCST                             35.03  
  2 Quann, Megan               6 MCST                             43.34  
  3 Chua, Fletcher             5 LILY                             46.88  
  4 Bukenya, Trish             5 MCST                             53.19  
  5 Rivera, Sadie              5 LILY                             59.10  
  6 Butler, Isabella           6 LILY                           1:02.94  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wright, Liberty            5 LILY                          X1:06.57  
 -- Butler, Victoria           3 LILY                          X1:23.94  
 -- Page, Sarah Francis        3 LILY                          X1:49.75  
 -- Mayers, Sophia             3 LILY                          X1:51.91  
 -- Butler, Charlotte          4 LILY                          X2:41.44  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomson, Andrew            6 LILY                             25.75  
  2 Wright, Noah               6 LILY                             31.50  
  3 Cothran, Evan              6 LILY                             37.50  
  4 Sarkisian, Sam             6 MCST                             42.81  
  5 Davis, Benjamin            6 MCST                             48.44  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Page, Jake                 6 LILY                            X43.63  
 -- Blacklock, Garrett         5 LILY                            X47.35  
 -- Gray, Eli                  6 LILY                            X48.84  
 -- Woods, Gabriel             6 LILY                            X56.19  
 -- O'Halloran, Eamonn         5 LILY                            X58.68  
 -- Cothran, Jonas             4 LILY                          X1:08.75  
 -- Vosahlik, Adam             5 LILY                          X1:22.12  
 -- Gray, Canaan               4 LILY                          X1:26.00  
 -- Marett, Aubrey             4 LILY                          X1:44.19  
 -- Sudduth, Daniel            4 LILY                          X2:23.40  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenlee, Josephine        8 LILY                             22.91  
  2 Hewitt, Eve                7 MCST                             25.22  
  3 Scott, Kaitlyn             8 LILY                             25.84  
  4 Kalfus, Mia                8 MCST                             32.31  
  5 Gunsullus, Emma            7 LILY                             32.87  
  6 Hill, Caroline             7 MCST                             47.00  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Vosahlik, Elizabeth        8 LILY                            X27.04  
 -- Smith, Jessie              8 LILY                            X27.50  
 -- Shattuck, Emily            7 LILY                            X30.68  
 -- O'Halloran, Olivia         7 LILY                            X32.94  
 -- Butler, Abigal             8 LILY                            X33.82  
 -- Busk, Mia                  7 LILY                            X35.19  
 -- Powell, Aspen              7 LILY                            X47.87  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Andrew               7 MCST                             22.50  
  2 Andrews, Jake              8 LILY                             24.06  
  3 Kalber, Kole               7 MCST                             25.43  
  4 Copeland, Cody             5 LILY                             30.97  
  5 Wright, Dylan              8 LILY                             31.25  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Cothran, Evan              6 LILY                            X32.69  
 -- Barnett, Evan              7 LILY                            X37.31  
 -- Sudduth, Jonathan          8 LILY                            X39.37  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintzell, Olivia          10 LILY                             45.00  
  2 Gunsallus, Hannah          9 LILY                             45.63  
  3 Riesebos, Hope             9 MCST                             47.91  
  4 Butler, Elise             10 LILY                             51.88  
  5 Falcon, Anna               9 MCST                           1:00.59  
  6 Kalfus, Zoe               10 MCST                           1:14.50  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Brown, Willow              9 LILY                            X59.12  
 -- Busk, Oliva                9 LILY                          X1:04.56  
 -- Gore, Madison              9 LILY                          X1:10.53  
 -- Orcutt, Victoria          10 MCST                          X1:14.68  
 -- Orcutt, Colby              9 MCST                          X1:15.69  
 -- Hammond, Hannah Grace      9 LILY                          X1:52.82  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            10 MCST                             35.56  
  2 Sentell, Jack              9 MCST                             38.16  
  3 Amos, Carson              10 MCST                             38.44  
  4 Rorex, John David         10 LILY                             43.22  
  5 Barraza, Chris             9 LILY                             45.12  
  6 Hubbert, Benjamin          9 LILY                             48.88  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wintzell, Ben A            9 LILY                          X1:00.78  
 -- Powell, Gage               9 LILY                          X1:03.81  
 -- Cothran, Micah             9 LILY                          X1:14.56  
 -- Rivera, Joseph             9 LILY                          X1:20.63  
 -- Sammarco, Brendan          9 LILY                          X1:33.44  
 -- Wood, Ethan               10 LILY                          X1:36.84  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor             11 MCST                            J38.17  
  2 Walters, Avery            12 LILY                            J36.41  
  3 Lewis, Katheryn           11 LILY                             42.94  
  4 Adams, Gwendolyn          11 LILY                             49.75  
  5 Naumann, Elsa             11 MCST                             52.84  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          12 MCST                             34.65  
  2 Worshek, Caleb            11 MCST                             35.53  
  3 Thomson, Zach             12 LILY                             41.87  
  4 Butler, Ethan             11 LILY                             43.97  
  5 Holmes, Terrence          11 MCST                             55.84  
  6 Thew, Kross               11 LILY                             59.00  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Clark, Josh               11 LILY                            X53.35  
 -- Sammarco, Joey            11 LILY                          X1:05.28  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Parker            14 MCST                             34.97  
  2 Mayers, Sarah             14 LILY                            J35.13  
  3 Caruso, Emily             13 LILY                            J36.15  
  4 LaMadrid, Angelica        14 MCST                            J35.00  
  4 Overcast, Rebekah         14 MCST                            J36.31  
  6 Jager, Rebecca            13 LILY                             39.16  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Avery, Trent              14 LILY                             32.00  
  2 Counts, Daniel            14 LILY                             35.22  
  3 Andrews, Tyler            13 LILY                             35.97  
  4 Falcon, Christian         13 MCST                             36.50  
  5 Barinaga, Sampley         13 MCST                             36.56  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wood, Zachary             12 LILY                          X1:45.69  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Alana            15 MCST                            J30.78  
  2 Clarke, Katelyn           17 MCST                            J31.59  
  3 Orcutt, Jackie            15 MCST                            J30.43  
  4 Spearing, Sherry          17 LILY                            J33.53  
  5 Marett, Savannah          17 LILY                            J30.66  
  6 Marett, Grace             15 LILY                             38.53  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jonathan          16 LILY                             29.13  
  2 Spearing, Caleb           15 LILY                             29.75  
  3 Hitchcock, Rhett          16 MCST                             32.75  
  4 Maguire, Zach             15 MCST                             38.34  
  5 Thew, Blake               16 LILY                             39.31  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenlee, Josephine        8 LILY                             38.69  
  2 Hewitt, Eve                7 MCST                            J41.04  
  3 Mayers, Rebekah            7 LILY                             40.66  
  4 Chua, Catherine            7 LILY                            J39.03  
  5 Askew, Izzy                6 MCST                             43.78  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jake              8 LILY                             34.00  
  2 Amos, Andrew               7 MCST                             36.28  
  3 Copeland, Cody             5 LILY                             40.16  
  4 Hampton, Conner            7 MCST                             53.56  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Ashlyn            9 LILY                           1:01.88  
  2 Wintzell, Olivia          10 LILY                           1:02.47  
  3 Orcutt, Colby              9 MCST                           1:05.85  
  4 Harris, Alexandria         9 MCST                           1:20.59  
  5 Falcon, Anna               9 MCST                           1:25.44  
  6 Greenlee, Lizzie          10 LILY                           1:26.19  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rorex, John David         10 LILY                             54.03  
  2 Barraza, Chris             9 LILY                             55.25  
  3 Amos, Ethan                9 MCST                           1:01.37  
  4 Adams, James              10 LILY                           1:10.52  
 -- Parks, Ethan              10 MCST                                DQ  
 -- Agena, Cody               10 MCST                                DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanning, Anna             12 LILY                             55.38  
  2 Page, Catherine           11 MCST                           1:13.47  
  3 Page, Isabelle            12 MCST                           1:32.09  
 -- Ward, Taylor              11 LILY                                DQ  
 -- Neal, Lauren              12 MCST                                DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            11 MCST                             46.56  
  2 Sentell, Matthew          12 MCST                             47.94  
  3 Mayers, Micah             12 LILY                             56.03  
  4 Johnson, Brady            12 LILY                             57.35  
 -- Butler, Ethan             11 LILY                                DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Overcast, Rebekah         14 MCST                             47.22  
  2 Caruso, Emily             13 LILY                             49.91  
  3 LaMadrid, Angelica        14 MCST                             53.13  
  4 Kern, Bailey N            14 MCST                             57.35  
  5 Ward, Megan               13 LILY                             58.94  
  6 Henrickson, Bonnie        12 LILY                             59.28  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            13 MCST                             39.63  
  2 Blacklock, Jack           14 LILY                             45.62  
  3 Botta, Brooks             14 LILY                             46.03  
  4 Andrews, Tyler            13 LILY                             47.97  
  5 Falcon, Christian         13 MCST                             48.97  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Kate              15 MCST                             46.41  
  2 Marett, Savannah          17 LILY                             46.78  
  3 Larson, Kathryn           15 MCST                             52.03  
  4 Ward, Erin                16 LILY                             53.44  
  4 Hale, Anna                15 MCST                             53.44  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jonathan          16 LILY                             42.16  
  2 Evans, Patrick            17 LILY                             44.60  
  3 Evans, Andrew             15 LILY                             57.97  
  4 Maguire, Zach             15 MCST                             58.35  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             1:56.28  
     1) Wright, Dylan M8                2) Chua, Catherine W7             
     3) Scott, Kaitlyn W8               4) Copeland, Cody M5              
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:11.43  
     1) Barnett, Evan M7                2) Vosahlik, Elizabeth W8         
     3) Johnson, Macey W7               4) Sudduth, Jonathan M8           
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                                X3:21.06  
     1) Sarkisian, Sam M6               2) Bukenya, Trish W5              
     3) Davis, Benjamin M6              4) Askew, Izzy W6                 
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                      DQ  
     1) Kalber, Kole M7                 2) Kalfus, Mia W8                 
     3) Hewitt, Eve W7                  4) Amos, Andrew M7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:41.75  
     1) Sentell, Jack M9                2) Riesebos, Hope W9              
     3) Heeney, Nora W9                 4) Worshek, Riley M10             
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:59.53  
     1) Barraza, Chris M9               2) Gunsallus, Hannah W9           
     3) Wintzell, Olivia W10            4) Rorex, John David M10          
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                                X3:30.62  
     1) Maguire, Jacob M10              2) Sharp, Lydia W9                
     3) Orcutt, Victoria W10            4) Amos, Ethan M9                 
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'C'                                X4:38.31  
     1) Agena, Cody M10                 2) Bailey, Sarah W9               
     3) Orcutt, Colby W9                4) Parks, Ethan M10               
 -- Lily Flagg  'C'                                            X4:42.00  
     1) Powell, Gage M9                 2) Lewis, Sarah W10               
     3) Sammarco, Brendan M9            4) Brown, Willow W9               
 -- Lily Flagg  'B'                                            X5:28.00  
     1) Rivera, Joseph M9               2) Hammond, Hannah Grace W9       
     3) Butler, Elise W10               4) Wood, Ethan M10                
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:28.25  
     1) Worshek, Caleb M11              2) Page, Isabelle W12             
     3) Davis, Taylor W11               4) Sentell, Matthew M12           
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:54.59  
     1) Thomson, Zach M12               2) Lewis, Katheryn W11            
     3) Walters, Avery W12              4) Thew, Kross M11                
 -- Lily Flagg  'C'                                            X3:02.22  
     1) Mayers, Micah M12               2) Fanning, Anna W12              
     3) Adams, Gwendolyn W11            4) Carlton, Andrew M11            
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                                X3:17.54  
     1) Stiles, Jay M11                 2) Kalber, Kaylee W12             
     3) Holmes, Terrence M11            4) Reavis, Shelby W12             
 -- Lily Flagg  'B'                                            X3:33.19  
     1) Clark, Josh M11                 2) Chua, Rachel W11               
     3) Ward, Taylor W11                4) Johnson, Brady M12             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:18.06  
     1) Counts, Daniel M14              2) Mayers, Sarah W14              
     3) Caruso, Emily W13               4) Avery, Trent M14               
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:18.66  
     1) Overcast, Rebekah W14           2) Barinaga, Sampley M13          
     3) Orcutt, Daniel M13              4) Howard, Parker W14             
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:41.38  
     1) Henrickson, Bonnie W12          2) Botta, Brooks M14              
     3) Hubbert, Jonathan M13           4) Jager, Rebecca W13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                            J2:14.38  
     1) Spearing, Caleb M15             2) Spearing, Sherry W17           
     3) Marett, Savannah W17            4) Bryant, Jonathan M16           
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                J2:12.00  
     1) Clarke, Katelyn W17             2) Maguire, Zach M15              
     3) Hitchcock, Rhett M16            4) Janssen, Alana W15             
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:28.00  
     1) Ward, Erin W16                  2) Jager, Daniel M15              
     3) Marett, Grace W15               4) Evans, Patrick M17             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenlee, Josephine        8 LILY                             29.00  
  2 Gunsullus, Emma            7 LILY                             39.16  
  3 Mayers, Rebekah            7 LILY                             40.38  
  4 Quann, Megan               6 MCST                             48.60  
  5 Davis, Sydney              6 MCST                           1:03.67  
  6 Bukenya, Trish             5 MCST                           1:29.02  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jake              8 LILY                             31.91  
  2 Kalber, Kole               7 MCST                             32.59  
  3 Davis, Benjamin            6 MCST                             43.93  
  4 Caruso, Brendan            7 LILY                             48.66  
  5 Barnett, Evan              7 LILY                             52.44  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heeney, Nora               9 MCST                             55.75  
  2 Riesebos, Hope             9 MCST                           1:03.62  
  3 Gunsallus, Hannah          9 LILY                           1:04.57  
  4 Johnson, Ashlyn            9 LILY                           1:06.78  
  5 Butler, Elise             10 LILY                           1:20.00  
  6 Bukenya, Cathy             9 MCST                           1:35.41  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Jack              9 MCST                             45.44  
  2 Amos, Ethan                9 MCST                             53.75  
  3 Hubbert, Benjamin          9 LILY                             58.97  
  4 Wright, Jacob              9 LILY                           1:06.03  
  5 Chua, CJ                   9 LILY                           1:18.97  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor             11 MCST                             42.50  
  2 Walters, Avery            12 LILY                             45.19  
  3 Fanning, Anna             12 LILY                             51.09  
  4 Riesebos, Victoria        11 MCST                           1:15.75  
  5 Norton, Ashley            12 MCST                           1:58.30  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Cody                11 MCST                           1:00.41  
  2 Johnson, Brady            12 LILY                           1:00.44  
  3 Mayers, Micah             12 LILY                           1:01.37  
  4 Butler, Ethan             11 LILY                           1:04.79  
  5 Holmes, Terrence          11 MCST                           1:09.38  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mayers, Sarah             14 LILY                             41.47  
  2 Jager, Rebecca            13 LILY                             44.28  
  3 Howard, Parker            14 MCST                             45.72  
  4 LaMadrid, Angelica        14 MCST                             52.03  
  5 Ward, Megan               13 LILY                             54.53  
  6 Kern, Bailey N            14 MCST                           1:04.00  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            13 MCST                             33.63  
  2 Avery, Trent              14 LILY                             44.00  
  3 Barinaga, Sampley         13 MCST                             49.91  
  4 Hubbert, Jonathan         13 LILY                             56.06  
  5 Falcon, Christian         13 MCST                             58.41  
  6 Thew, JP                  13 LILY                             59.59  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Orcutt, Jackie            15 MCST                             36.12  
  2 Potter, Kate              15 MCST                             40.59  
  3 Larson, Kathryn           15 MCST                             50.66  
  4 Ward, Erin                16 LILY                             56.63  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hitchcock, Rhett          16 MCST                             41.81  
  2 Jager, Daniel             15 LILY                             44.37  
  3 Maguire, Zach             15 MCST                             58.22  
  4 Thew, Blake               16 LILY                           1:00.22  
 -- Evans, Andrew             15 LILY                                DQ  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Kaitlyn             8 LILY                             35.84  
  2 Thew, Zoie                 8 LILY                             37.50  
  3 Chua, Catherine            7 LILY                             45.06  
  4 Askew, Izzy                6 MCST                             45.43  
  5 Kalfus, Mia                8 MCST                             53.53  
  6 Davis, Sydney              6 MCST                           1:21.00  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Andrew               7 MCST                             31.47  
  2 Kalber, Kole               7 MCST                             34.00  
  3 Thomson, Andrew            6 LILY                             36.53  
  4 Wright, Dylan              8 LILY                             47.72  
  5 Barnett, Evan              7 LILY                             52.09  
  6 Hampton, Conner            7 MCST                             55.94  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Orcutt, Victoria          10 MCST                             46.97  
  2 Heeney, Nora               9 MCST                             49.35  
  3 Riesebos, Hope             9 MCST                           1:04.91  
  4 Johnson, Ashlyn            9 LILY                           1:07.94  
  5 Wintzell, Olivia          10 LILY                           1:08.72  
  6 Greenlee, Lizzie          10 LILY                           1:22.41  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            10 MCST                             39.28  
  2 Amos, Carson              10 MCST                             42.66  
  3 Rorex, John David         10 LILY                             55.53  
  4 Barraza, Chris             9 LILY                           1:02.59  
  5 Adams, James              10 LILY                           1:04.00  
  6 Agena, Cody               10 MCST                           1:21.31  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor             11 MCST                             41.10  
  2 Walters, Avery            12 LILY                             43.87  
  3 Lewis, Katheryn           11 LILY                             56.88  
  4 Reavis, Shelby            12 MCST                             59.87  
  5 Adams, Gwendolyn          11 LILY                           1:10.91  
  6 Riesebos, Victoria        11 MCST                           1:21.38  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          12 MCST                             40.21  
  2 Worshek, Caleb            11 MCST                             42.35  
  3 DeSanctis, Matthew        12 LILY                             47.85  
  4 Mayers, Micah             12 LILY                             55.82  
  5 Carlton, Andrew           11 LILY                           1:05.56  
  6 Holmes, Terrence          11 MCST                           1:11.09  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Parker            14 MCST                             37.53  
  2 Mayers, Sarah             14 LILY                             39.16  
  3 Overcast, Rebekah         14 MCST                             43.50  
  4 Jager, Rebecca            13 LILY                             48.32  
  5 Caruso, Emily             13 LILY                             50.62  
 -- Kern, Bailey N            14 MCST                                DQ  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            13 MCST                             33.56  
  2 Avery, Trent              14 LILY                             39.31  
  3 Barinaga, Sampley         13 MCST                             55.59  
  4 Hubbert, Jonathan         13 LILY                           1:05.10  
  5 Thew, JP                  13 LILY                           1:07.78  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Alana            15 MCST                             34.50  
  2 Clarke, Katelyn           17 MCST                            J37.00  
  3 Spearing, Sherry          17 LILY                            J36.97  
  4 Hale, Anna                15 MCST                             41.00  
  5 Marett, Savannah          17 LILY                             51.75  
  6 Ward, Erin                16 LILY                             53.63  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jonathan          16 LILY                             31.15  
  2 Spearing, Caleb           15 LILY                             40.13  
  3 Hitchcock, Rhett          16 MCST                             43.63  
  4 Jager, Daniel             15 LILY                             55.81  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             1:47.40  
     1) Chua, Catherine 7               2) Greenlee, Josephine 8          
     3) Johnson, Macey 7                4) Scott, Kaitlyn 8               
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 3:29.46  
     1) Hill, Caroline 7                2) Quann, Megan 6                 
     3) Bukenya, Trish 5                4) Hewitt, Eve 7                  
 -- Lily Flagg  'B'                                            X2:02.69  
     1) Gunsullus, Emma 7               2) Mayers, Rebekah 7              
     3) Thew, Zoie 8                    4) Vosahlik, Elizabeth 8          
 -- Lily Flagg  'C'                                            X2:32.69  
     1) Shattuck, Emily 7               2) Busk, Mia 7                    
     3) Powell, Aspen 7                 4) Butler, Abigal 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:02.82  
     1) Andrews, Jake 8                 2) Copeland, Cody 5               
     3) Wright, Dylan 8                 4) Cothran, Evan 6                
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:42.72  
     1) Sarkisian, Sam 6                2) Hampton, Conner 7              
     3) Davis, Benjamin 6               4) Kalber, Kole 7                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 3:01.16  
     1) Riesebos, Hope 9                2) Orcutt, Colby 9                
     3) Orcutt, Victoria 10             4) Heeney, Nora 9                 
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:33.13  
     1) Gunsallus, Hannah 9             2) Greenlee, Lizzie 10            
     3) Butler, Elise 10                4) Wintzell, Olivia 10            
 -- Lily Flagg  'B'                                            X4:19.19  
     1) Brown, Willow 9                 2) Busk, Oliva 9                  
     3) Gore, Madison 9                 4) Bryant, Faith 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:49.09  
     1) Sentell, Jack 9                 2) Parks, Ethan 10                
     3) Amos, Carson 10                 4) Worshek, Riley 10              
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:22.94  
     1) Barraza, Chris 9                2) Hubbert, Benjamin 9            
     3) Butler, Joshua 9                4) Rorex, John David 10           
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             3:11.69  
     1) Adams, Gwendolyn 11             2) Fanning, Anna 12               
     3) Chua, Rachel 11                 4) Lewis, Katheryn 11             
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'B'                                X3:58.22  
     1) Naumann, Elsa 11                2) Page, Catherine 11             
     3) Neal, Lauren 12                 4) Kalfus, Zoe 10                 
 -- Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                      DQ  
     1) Page, Isabelle 12               2) Riesebos, Victoria 11          
     3) Reavis, Shelby 12               4) Davis, Taylor 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:46.75  
     1) Worshek, Caleb 11               2) Amos, Ethan 9                  
     3) Hill, Cody 11                   4) Sentell, Matthew 12            
  2 Lily Flagg  'A'                                             3:01.12  
     1) Thew, Kross 11                  2) Butler, Ethan 11               
     3) Mayers, Micah 12                4) Thomson, Zach 12               
 -- Lily Flagg  'B'                                            X3:23.69  
     1) Carlton, Andrew 11              2) Bryant, Joshua 11              
     3) Sammarco, Joey 11               4) Johnson, Brady 12              
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:33.60  
     1) Overcast, Rebekah 14            2) Kern, Bailey N 14              
     3) LaMadrid, Angelica 14           4) Howard, Parker 14              
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:34.13  
     1) Caruso, Emily 13                2) Ward, Megan 13                 
     3) Jager, Rebecca 13               4) Mayers, Sarah 14               
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:26.44  
     1) Counts, Daniel 14               2) Andrews, Tyler 13              
     3) Blacklock, Jack 14              4) Avery, Trent 14                
  2 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:43.75  
     1) Falcon, Christian 13            2) Holmes, Terrence 11            
     3) Orcutt, Daniel 13               4) Barinaga, Sampley 13           
 -- Lily Flagg  'B'                                            X3:09.56  
     1) Botta, Brooks 14                2) Thomson, Ian 14                
     3) Posey, Brad 13                  4) Hubbert, Jonathan 13           
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Mt. Carmel Hammerheads  'A'                                 2:18.41  
     1) Clarke, Katelyn 17              2) Larson, Kathryn 15             
     3) Potter, Kate 15                 4) Janssen, Alana 15              
  2 Lily Flagg  'A'                                             2:29.13  
     1) Marett, Savannah 17             2) Ward, Erin 16                  
     3) Marett, Grace 15                4) Spearing, Sherry 17            
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lily Flagg  'A'                                             2:17.44  
     1) Spearing, Caleb 15              2) Uecker, Dominic 17             
     3) Jager, Daniel 15                4) Bryant, Jonathan 16            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Mt. Carmel Hammerheads              287   2. Lily Flagg                          252

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org