Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/15/2012 11:41 AM
                      2012 MCST vs VHST-Yards - 6/13/2012                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                            2:49.19  
     1) Wilson, Kaylen 6                2) Engel, Judith G 7              
     3) Terry, Emma R 7                 4) Sowash, Lillian G 7            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X3:04.91  
     1) Askew, Izzy 6                   2) Hewitt, Eve 7                  
     3) Hill, Caroline 7                4) Bukenya, Trish 5               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                      DQ  
     1) Quann, Megan 6                  2) Kalfus, Mia 7                  
     3) Davis, Sydney 6                 4) Morgan, Haley 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                            2:54.29  
     1) Queeney, Cole 8                 2) Carney, Gavin M 6              
     3) Beutjer, Braly 7                4) Carney, Cameron 4              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                      DQ  
     1) Hampton, Conner 7               2) Kalber, Kole 7                 
     3) Amos, Andrew 7                  4) Sarkisian, Sam 6               
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 3:31.81  
     1) Riesebos, Hope 9                2) Harris, Alexandria 9           
     3) Heeney, Nora 9                  4) Sharp, Lydia 9                 
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                            4:17.82  
     1) Wilson, Sara 9                  2) Terry, Kaitlyn 10              
     3) McLelland, Paige 10             4) Kelley, Olivia M 7             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:44.81  
     1) Amos, Carson 10                 2) Hudson, Neil 10                
     3) Sentell, Jack 9                 4) Worshek, Riley 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:58.94  
     1) Page, Isabelle 12               2) Reavis, Shelby 12              
     3) Davis, Taylor 11                4) Heeney, Adeline 12             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                     XDQ  
     1) Naumann, Elsa 11                2) Page, Catherine 11             
     3) Kalber, Kaylee 12               4) Riesebos, Victoria 11          
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:58.87  
     1) Stiles, Jay 11                  2) Worshek, Caleb 11              
     3) Sentell, Matthew 12             4) Hill, Cody 11                  
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:23.85  
     1) Brink, Angie 13                 2) LaMadrid, Angelica 14          
     3) Howard, Parker 14               4) Overcast, Rebekah 14           
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:16.21  
     1) Hale, Anna 15                   2) Clarke, Katelyn 17             
     3) Janssen, Alana 15               4) Potter, Kate 15                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Askew, Izzy                6 MCST                             30.25  
  2 Wilson, Kaylen             6 VALLEY HILL-SE                   37.19  
  3 Quann, Megan               6 MCST                             42.54  
  4 Davis, Sydney              6 MCST                           1:04.56  
  5 Engel, Katelyn             5 VALLEY HILL-SE                 1:08.57  
  6 Sowash, Riley              4 VALLEY HILL-SE                 1:13.82  
 -- Bukenya, Trish             5 MCST                            X51.75  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carney, Gavin M            6 VALLEY HILL-SE                   28.09  
  2 Sarkisian, Sam             6 MCST                             44.31  
  3 Carney, Cameron            4 VALLEY HILL-SE                   52.97  
  4 Sharp, David               6 MCST                           1:11.40  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hewitt, Eve                7 MCST                             22.66  
  2 Kelley, Olivia M           7 VALLEY HILL-SE                   26.66  
  3 Kalfus, Mia                7 MCST                             28.31  
  4 Terry, Emma R              7 VALLEY HILL-SE                   28.78  
  5 Engel, Judith G            7 VALLEY HILL-SE                   33.91  
  6 Morgan, Haley              7 MCST                             36.78  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Sowash, Lillian G          7 VALLEY HILL-SE                  X30.60  
 -- Hill, Caroline             7 MCST                            X35.75  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Andrew               7 MCST                             20.50  
  2 Kalber, Kole               7 MCST                             23.10  
  3 Briggs, William            7 VALLEY HILL-SE                   23.63  
  4 Queeney, Cole              8 VALLEY HILL-SE                   24.32  
  5 Beutjer, Braly             7 VALLEY HILL-SE                   38.78  
  6 Hampton, Conner            7 MCST                             41.47  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heeney, Nora               9 MCST                             37.59  
  2 McLelland, Paige          10 VALLEY HILL-SE                   49.97  
  3 Sharp, Lydia               9 MCST                             52.63  
  4 Bukenya, Cathy             9 MCST                             57.50  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Hoffmeyer, Sydney          9 VALLEY HILL-SE                  X47.74  
 -- Terry, Kaitlyn            10 VALLEY HILL-SE                  X55.59  
 -- Savage, Grayson G          9 VALLEY HILL-SE                  X56.22  
 -- Wilson, Sara               9 VALLEY HILL-SE                X1:00.85  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            10 MCST                             31.59  
  2 Amos, Carson              10 MCST                             33.78  
  3 Sentell, Jack              9 MCST                             34.06  
  4 Briggs, Tyler              9 VALLEY HILL-SE                   40.00  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Parks, Ethan              10 MCST                            X39.54  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor             11 MCST                             30.84  
  2 Heeney, Adeline           12 MCST                             33.75  
  3 Wilson, Rebekka           11 VALLEY HILL-SE                   37.15  
  4 Norton, Ashley            12 MCST                           1:18.78  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          12 MCST                             30.37  
  2 Worshek, Caleb            11 MCST                             31.38  
  3 Vardaman, Parker          12 VALLEY HILL-SE                   44.56  
  4 Hill, Cody                11 MCST                             45.13  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Parker            14 MCST                             30.16  
  2 Brink, Angie              13 MCST                             30.25  
  3 LaMadrid, Angelica        14 MCST                             34.09  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Falcon, Christian         13 MCST                             35.16  
  2 Hill, Justin              13 MCST                             35.81  
  3 Barinaga, Sampley         13 MCST                             36.03  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Alana            15 MCST                             27.44  
  2 Clarke, Katelyn           17 MCST                             28.96  
  3 Willem, Katie             16 MCST                             36.75  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Will              16 MCST                             27.06  
  2 Hyde, Russell             15 VALLEY HILL-SE                   27.50  
  3 Hitchcock, Rhett          16 MCST                             29.12  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terry, Emma R              7 VALLEY HILL-SE                   39.03  
  2 Engel, Judith G            7 VALLEY HILL-SE                   40.18  
  3 Quann, Megan               6 MCST                             46.63  
 -- Hill, Caroline             7 MCST                                DQ  
 -- Kelley, Olivia M           7 VALLEY HILL-SE                      DQ  
 -- Kalfus, Mia                7 MCST                                DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Briggs, William            7 VALLEY HILL-SE                      DQ  
 -- Sharp, David               6 MCST                                DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Riesebos, Hope             9 MCST                             55.41  
  2 Harris, Alexandria         9 MCST                           1:10.56  
  3 Hoffmeyer, Sydney          9 VALLEY HILL-SE                 1:13.06  
  4 McLelland, Paige          10 VALLEY HILL-SE                 1:13.93  
  5 Terry, Kaitlyn            10 VALLEY HILL-SE                 1:29.06  
 -- Kalfus, Zoe               10 MCST                                DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hudson, Neil              10 MCST                             49.78  
  2 Amos, Ethan                9 MCST                             52.40  
  3 Briggs, Tyler              9 VALLEY HILL-SE                   57.50  
  4 Agena, Cody               10 MCST                           1:00.59  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalber, Kaylee            12 MCST                             46.53  
  2 Wilson, Rebekka           11 VALLEY HILL-SE                   54.91  
  3 Riesebos, Victoria        11 MCST                           1:08.38  
 -- Page, Catherine           11 MCST                                DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            11 MCST                             41.66  
  2 Stiles, Jay               11 MCST                           1:08.53  
  3 Vardaman, Parker          12 VALLEY HILL-SE                 1:11.69  
 -- Holmes, Terrence          11 MCST                                DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Overcast, Rebekah         14 MCST                             41.87  
 -- LaMadrid, Angelica        14 MCST                                DQ  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Hill, Justin              13 MCST                                DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Alana            15 MCST                             38.56  
  2 Potter, Kate              15 MCST                             41.13  
  3 Willem, Katie             16 MCST                             54.87  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 1:37.46  
     1) Kalber, Kole M7                 2) Askew, Izzy W6                 
     3) Hewitt, Eve W7                  4) Amos, Andrew M7                
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                            1:56.34  
     1) Engel, Judith G W7              2) Queeney, Cole M8               
     3) Terry, Emma R W7                4) Briggs, William M7             
 -- VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'B'                           X2:03.56  
     1) Beutjer, Braly M7               2) Wilson, Kaylen W6              
     3) Carney, Gavin M M6              4) Kelley, Olivia M W7            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X2:59.41  
     1) Sarkisian, Sam M6               2) Morgan, Hannah W6              
     3) Hill, Caroline W7               4) Hampton, Conner M7             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:27.28  
     1) Sentell, Jack M9                2) Riesebos, Hope W9              
     3) Heeney, Nora W9                 4) Worshek, Riley M10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                     XDQ  
     1) Hudson, Neil M10                2) Kalfus, Zoe W10                
     3) Sharp, Lydia W9                 4) Amos, Carson M10               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:09.15  
     1) Worshek, Caleb M11              2) Heeney, Adeline W12            
     3) Davis, Taylor W11               4) Sentell, Matthew M12           
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                            3:07.40  
     1) Wilson, Rebekka W11             2) Terry, Kaitlyn W10             
     3) Briggs, Tyler M9                4) Vardaman, Parker M12           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X3:13.41  
     1) Stiles, Jay M11                 2) Page, Isabelle W12             
     3) Naumann, Elsa W11               4) Hill, Cody M11                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                                     XDQ  
     1) Morgan, Hampton M11             2) Kalber, Kaylee W12             
     3) Riesebos, Victoria W11          4) Holmes, Terrence M11           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:13.25  
     1) Barinaga, Sampley M13           2) Howard, Parker W14             
     3) Brink, Angie W13                4) Hill, Justin M13               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 1:56.10  
     1) Hitchcock, Rhett M16            2) Clarke, Katelyn W17            
     3) Janssen, Alana W15              4) Stoner, Will M16               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sowash, Lillian G          7 VALLEY HILL-SE                   33.41  
  2 Kelley, Olivia M           7 VALLEY HILL-SE                   34.87  
  3 Askew, Izzy                6 MCST                             39.68  
  4 Quann, Megan               6 MCST                             40.53  
  5 Engel, Judith G            7 VALLEY HILL-SE                   40.66  
  6 Morgan, Hannah             6 MCST                             48.72  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Andrew               7 MCST                             22.19  
  2 Queeney, Cole              8 VALLEY HILL-SE                   29.60  
  3 Kalber, Kole               7 MCST                             32.69  
  4 Beutjer, Braly             7 VALLEY HILL-SE                 1:08.22  
  5 Sharp, David               6 MCST                           1:26.82  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Riesebos, Hope             9 MCST                             55.03  
  2 Hoffmeyer, Sydney          9 VALLEY HILL-SE                J1:05.57  
  3 Savage, Grayson G          9 VALLEY HILL-SE                J1:05.19  
  4 Bailey, Sarah              9 MCST                           1:08.94  
  5 Wilson, Sara               9 VALLEY HILL-SE                 1:13.50  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Jack              9 MCST                             40.34  
  2 Amos, Ethan                9 MCST                             43.37  
  3 Briggs, Tyler              9 VALLEY HILL-SE                 1:00.41  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Page, Isabelle            12 MCST                             51.93  
  2 Kalber, Kaylee            12 MCST                             58.31  
  3 Naumann, Elsa             11 MCST                           1:02.97  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          12 MCST                             35.75  
  2 Stiles, Jay               11 MCST                           1:04.16  
  3 Vardaman, Parker          12 VALLEY HILL-SE                 1:05.85  
  4 Morgan, Hampton           11 MCST                           1:25.56  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brink, Angie              13 MCST                             39.03  
  2 Howard, Parker            14 MCST                             40.44  
  3 Overcast, Rebekah         14 MCST                             40.87  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Justin              13 MCST                             44.53  
  2 Barinaga, Sampley         13 MCST                             46.72  
  3 Falcon, Christian         13 MCST                             49.44  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Kate              15 MCST                             36.00  
  2 Hale, Anna                15 MCST                             36.13  
  3 Clarke, Katelyn           17 MCST                             36.68  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hitchcock, Rhett          16 MCST                             37.82  
  2 Hyde, Russell             15 VALLEY HILL-SE                   38.72  
  3 Stoner, Will              16 MCST                             39.50  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terry, Emma R              7 VALLEY HILL-SE                   35.41  
  2 Sowash, Lillian G          7 VALLEY HILL-SE                   36.00  
  3 Engel, Judith G            7 VALLEY HILL-SE                   49.18  
  4 Morgan, Haley              7 MCST                             49.34  
  5 Hill, Caroline             7 MCST                           1:02.41  
  6 Davis, Sydney              6 MCST                           1:10.94  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amos, Andrew               7 MCST                             26.44  
  2 Briggs, William            7 VALLEY HILL-SE                   28.34  
  3 Queeney, Cole              8 VALLEY HILL-SE                   34.41  
  4 Hampton, Conner            7 MCST                             48.63  
  5 Beutjer, Braly             7 VALLEY HILL-SE                 1:02.19  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heeney, Nora               9 MCST                             45.81  
  2 McLelland, Paige          10 VALLEY HILL-SE                   57.97  
 -- Savage, Grayson G          9 VALLEY HILL-SE                      DQ  
 -- Wilson, Sara               9 VALLEY HILL-SE                      DQ  
 -- Sharp, Lydia               9 MCST                                DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            10 MCST                             35.03  
  2 Amos, Carson              10 MCST                             37.93  
  3 Hudson, Neil              10 MCST                             45.16  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Taylor             11 MCST                             37.16  
  2 Heeney, Adeline           12 MCST                             47.37  
  3 Wilson, Rebekka           11 VALLEY HILL-SE                   50.56  
  4 Reavis, Shelby            12 MCST                             54.00  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          12 MCST                             34.53  
  2 Worshek, Caleb            11 MCST                             35.81  
 -- Hill, Cody                11 MCST                                DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Parker            14 MCST                             33.16  
  2 LaMadrid, Angelica        14 MCST                             39.16  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barinaga, Sampley         13 MCST                            J46.78  
  2 Falcon, Christian         13 MCST                            J46.41  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Alana            15 MCST                             32.12  
  2 Clarke, Katelyn           17 MCST                             35.56  
  3 Hale, Anna                15 MCST                             37.28  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Will              16 MCST                             32.66  
  2 Hitchcock, Rhett          16 MCST                             36.00  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                            2:15.66  
     1) Terry, Emma R 7                 2) Engel, Judith G 7              
     3) Kelley, Olivia M 7              4) Sowash, Lillian G 7            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:24.87  
     1) Askew, Izzy 6                   2) Quann, Megan 6                 
     3) Morgan, Haley 7                 4) Hewitt, Eve 7                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X3:44.00  
     1) Kalfus, Mia 7                   2) Bukenya, Trish 5               
     3) Morgan, Hannah 6                4) Davis, Sydney 6                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:01.94  
     1) Kalber, Kole 7                  2) Sarkisian, Sam 6               
     3) Hampton, Conner 7               4) Amos, Andrew 7                 
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                            2:23.75  
     1) Queeney, Cole 8                 2) Beutjer, Braly 7               
     3) Carney, Gavin M 6               4) Carney, Cameron 4              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 3:23.62  
     1) Riesebos, Hope 9                2) Harris, Alexandria 9           
     3) Bukenya, Cathy 9                4) Heeney, Nora 9                 
  2 VALLEY HILL COUNTRY CLUB-SE  'A'                            3:36.41  
     1) Hoffmeyer, Sydney 9             2) Wilson, Sara 9                 
     3) McLelland, Paige 10             4) Terry, Kaitlyn 10              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:18.50  
     1) Sentell, Jack 9                 2) Hudson, Neil 10                
     3) Amos, Carson 10                 4) Worshek, Riley 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:30.12  
     1) Heeney, Adeline 12              2) Page, Isabelle 12              
     3) Reavis, Shelby 12               4) Davis, Taylor 11               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                                X3:23.50  
     1) Kalber, Kaylee 12               2) Page, Catherine 11             
     3) Riesebos, Victoria 11           4) Norton, Ashley 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 3:17.78  
     1) Worshek, Caleb 11               2) Holmes, Terrence 11            
     3) Morgan, Hampton 11              4) Sentell, Matthew 12            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:12.63  
     1) Howard, Parker 14               2) Overcast, Rebekah 14           
     3) Brink, Angie 13                 4) LaMadrid, Angelica 14          
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:36.81  
     1) Barinaga, Sampley 13            2) Hill, Cody 11                  
     3) Falcon, Christian 13            4) Hill, Justin 13                
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                                 2:13.56  
     1) Clarke, Katelyn 17              2) Hale, Anna 15                  
     3) Willem, Katie 16                4) Janssen, Alana 15              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org