Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/24/2012 11:47 AM
                 2012 Piedmont vs Greenwyche-Yards - 6/20/2012                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:36.88  
     1) King, Mary Foster 7             2) Hale, Olivia 8                 
     3) Nurre, Jane 8                   4) Hudson, Kate 8                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:40.04  
     1) Graves, Belle 8                 2) Keith, Anna C 8                
     3) Clary, Sydney 8                 4) Ellett, Tabory 8               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X2:15.06  
     1) Werth, Adeline 7                2) Herring, Winnie 7              
     3) Poplin, Alice 7                 4) Cost, Caroline 7               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:31.63  
     1) Byrd, Will 7                    2) Banks, Colton 8                
     3) Ziegler, William 8              4) Whitmire, Todd 7               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:55.43  
     1) Watts, Elijah 7                 2) Westra, Benjamin 8             
     3) Johns, James 7                  4) Perez, Grady 6                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X1:51.13  
     1) Clary, David 8                  2) Kimball, Myles 8               
     3) Grigsby, Mitchell 7             4) Lunsford, Luke 7               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X2:34.07  
     1) Caneer, Charles 8               2) Bailey, Jimmy 7                
     3) Caneer, Will 7                  4) Bailey, Bobby 6                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:43.34  
     1) Monk, Mary Beth 10              2) Archer, Jamie 9                
     3) Speigle, Jillian 10             4) Westenhoffer, Elizabeth 10     
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:50.57  
     1) Ferguson, Rebecca 10            2) Ferguson, Emily 10             
     3) Byrd, Maddie 9                  4) Jakab, Ella 10                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:40.56  
     1) Brinkley, Ella F 9              2) Grigsby, Ella Grace G 9        
     3) Higgins, Belle 9                4) Graves, Addie 10               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X3:48.44  
     1) Kamelchuk, Laura 9              2) Banks, Macie 10                
     3) Kimel, Corrine 9                4) Stone, Kate 9                  
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X4:02.59  
     1) Moody, Lily 9                   2) Garrison, Hannah 9             
     3) Whorton, Katelyn 9              4) Walker, Betsy 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:46.06  
     1) Caroll, Hayden 9                2) Nurre, Alexander 10            
     3) Calatrello, Henry 9             4) Schuetz, Neil 10               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      3:03.30  
     1) Smith, Duncan 10                2) Whitmire, John Bradley B 9     
     3) Rogers, Jackson 10              4) Steber, Ben 10                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X3:29.78  
     1) Shores, James 9                 2) Butler, Lucas 10               
     3) Rist, Alex 10                   4) Rigby, Connor 10               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:57.00  
     1) O'Neil, Stephen 9               2) Scott, Spencer 9               
     3) Duncan, Tate 10                 4) Hufford, Andy 10               
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:20.06  
     1) Monk, Anna 11                   2) Calatrello, Annie 12           
     3) Strankman, Cole Elizabeth 11    4) Hale, Emily 11                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:39.13  
     1) Byers, Sophie 12                2) Sieja, Andie 12                
     3) Coomer, Mary 11                 4) McNeely, Emma 12               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X2:53.63  
     1) Moody, Lizzie 11                2) Lynch, Emma 12                 
     3) Perez, Makayla 12               4) Ledyard, Kate 12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:03.47  
     1) Mitchell, Evie 12               2) Brown, Saylor 12               
     3) Speer, Sarah K 12               4) Kamelchuk, Riley 11            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:39.73  
     1) Shockley, Cal 11                2) League, Parker 11              
     3) Kennamer, Carson 11             4) Landwehr, Connors 11           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:00.72  
     1) Grace, William 11               2) Armstrong, Connor 11           
     3) Ceci, Jonathan 11               4) Jones, Alex 12                 
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:19.26  
     1) Jakab, Bailey 14                2) Conners, Olivia 13             
     3) Jones, Katie 14                 4) Huber, Laura 14                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:23.25  
     1) Monk, Abby 13                   2) Schuetz, Gianna 13             
     3) Bell, Maria 13                  4) Lynch, Kathleen 14             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:00.50  
     1) Smith, Austin 13                2) Herring, Jackson 14            
     3) Overbeek, Cade 13               4) Baldwin, Spencer 14            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:31.07  
     1) Coomer, Christopher 13          2) Cooper, Will 13                
     3) Kimel, Sam 13                   4) Brown, Martin 14               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:12.25  
     1) Wire, Allison 17                2) Ledyard, Ann 15                
     3) Lynch, Ailish 16                4) Nunn, Kate 16                  
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:16.85  
     1) Cooper, Kelly 15                2) League, Avery 14               
     3) Katta, Meghna 16                4) Byers, Beth 17                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:43.33  
     1) Calatrello, Jack 16             2) Lawrence, Jackson 17           
     3) Smith, John 16                  4) Calatrello, Thomas 17          
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:49.47  
     1) Reynolds, Eli 15                2) Conners, Braxton 15            
     3) Sutphin, Jared 16               4) Brown, Matthew 17              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X2:38.65  
     1) Baldwin, Parker 16              2) Strankman, Stone 16            
     3) Christian, Harris 15            4) Christian, Shelby 15           
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Sydney              6 GREN                             26.17  
  2 Steele, Abby               6 PIEDMONT                         27.46  
  3 King, Betsy                5 PIEDMONT                         28.09  
  4 Brooks, Caroline           6 PIEDMONT                         28.43  
  5 Hicks, Krycanne            6 GREN                             32.90  
  6 Keith, Caroline            6 GREN                             37.57  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Graham, Audrey             5 PIEDMONT                        X30.63  
 -- Brock, Emma                6 PIEDMONT                        X34.91  
 -- Howell, Rowen              5 PIEDMONT                        X36.00  
 -- Brinkley, Charlotte        5 GREN                            X38.11  
 -- McCary, Addie              6 GREN                            X44.16  
 -- Payne, Sarah               6 GREN                            X44.43  
 -- Payne, Anne                6 GREN                            X48.09  
 -- Steele, Suzy               6 PIEDMONT                        X50.13  
 -- McManus, Molly             6 GREN                            X56.94  
 -- Jackson, Adella            4 PIEDMONT                      X1:06.00  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Grady               6 PIEDMONT                         25.10  
  2 Walker, Philip             6 PIEDMONT                        J25.10  
  3 Freeman, Justin            6 GREN                             27.74  
  4 Johnson, Bradford          6 GREN                             30.31  
  5 Elkins, Jack               6 PIEDMONT                         30.63  
  6 McManus, Wright            6 GREN                             42.43  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bailey, Bobby              6 GREN                            X29.91  
 -- Whitmire, Daniel           6 GREN                            X32.25  
 -- Thomas, Austin             6 GREN                            X33.75  
 -- Burger, Hayes              6 PIEDMONT                        X34.88  
 -- Lunsford, Judd             5 GREN                            X36.06  
 -- Blue, Wallace              6 GREN                            X41.41  
 -- Chung, JJ                  6 GREN                            X42.34  
 -- Rigby, Joshua              6 PIEDMONT                        X43.44  
 -- Servick, Jack              5 PIEDMONT                        X49.53  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nurre, Jane                8 PIEDMONT                         15.80  
  2 Graves, Belle              8 GREN                             19.18  
  3 King, Mary Foster          7 PIEDMONT                         19.89  
  4 Hale, Olivia               8 PIEDMONT                         20.40  
  5 Clary, Sydney              8 GREN                             21.43  
  6 Keith, Anna C              8 GREN                             22.81  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Poplin, Alice              7 PIEDMONT                        X26.00  
 -- Herring, Winnie            7 PIEDMONT                        X28.87  
 -- Dempsey, Arabella          7 PIEDMONT                        X30.49  
 -- Cost, Caroline             7 PIEDMONT                        X31.38  
 -- McManus, Clara Grace G     8 GREN                            X31.53  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 7 GREN                             16.57  
  2 Ziegler, William           8 GREN                             18.68  
  3 Schomburg, Luke            8 PIEDMONT                         19.68  
  4 Whitmire, Todd             7 GREN                             21.75  
  5 Johns, James               7 PIEDMONT                         21.97  
  6 Jackson, Caden             8 PIEDMONT                         24.70  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Kimball, Myles             8 GREN                            X21.09  
 -- Grigsby, Mitchell          7 GREN                            X21.53  
 -- Servick, Sam               8 PIEDMONT                        X25.89  
 -- Satterfeal, Noah           8 PIEDMONT                        X26.25  
 -- Gaines, Xander             7 PIEDMONT                        X27.56  
 -- Caneer, Charles            8 GREN                            X29.15  
 -- Caneer, Will               7 GREN                            X30.60  
 -- Bailey, Jimmy              7 GREN                            X33.23  
 -- Kennamer, Griffin          8 GREN                            X33.31  
 -- Pippins, Lawson            7 PIEDMONT                        X35.50  
 -- Lunsford, Luke             7 GREN                            X42.13  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Mary Beth           10 PIEDMONT                         29.75  
  2 Ferguson, Emily           10 GREN                             34.25  
  3 Speigle, Jillian          10 PIEDMONT                         35.35  
  4 Byrd, Maddie               9 GREN                             36.50  
  5 Westenhoffer, Elizabeth   10 PIEDMONT                         37.62  
  6 Jakab, Ella               10 GREN                             42.00  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Brinkley, Ella F           9 GREN                            X41.97  
 -- Banks, Macie              10 GREN                            X44.46  
 -- Satterfeal, Sesalie       10 PIEDMONT                        X44.56  
 -- Kamelchuk, Laura           9 GREN                            X45.82  
 -- Higgins, Belle             9 GREN                            X46.53  
 -- Whorton, Katelyn           9 PIEDMONT                        X47.80  
 -- Grigsby, Ella Grace G      9 GREN                            X47.85  
 -- Walker, Betsy             10 PIEDMONT                        X48.40  
 -- Moody, Lily                9 PIEDMONT                        X50.75  
 -- Graves, Addie             10 GREN                            X53.16  
 -- Poplin, Helen             10 PIEDMONT                        X56.41  
 -- Stone, Kate                9 GREN                            X57.81  
 -- Brooks, Mary Kate         10 PIEDMONT                        X59.50  
 -- Garrison, Hannah           9 PIEDMONT                      X1:01.39  
 -- Graham, Katie              9 PIEDMONT                      X1:05.09  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Henry          9 PIEDMONT                         33.18  
  2 Nurre, Alexander          10 PIEDMONT                         34.41  
  3 Rogers, Jackson           10 GREN                             35.66  
  4 Caroll, Hayden             9 PIEDMONT                         36.17  
  5 Smith, Duncan             10 GREN                             37.00  
  6 Steber, Ben               10 GREN                             40.19  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Shores, James              9 PIEDMONT                        X38.56  
 -- Rigby, Connor             10 PIEDMONT                        X41.03  
 -- Johns, William             9 PIEDMONT                        X45.41  
 -- Butler, Lucas             10 PIEDMONT                        X47.77  
 -- Duncan, Tate              10 GREN                            X47.98  
 -- Rist, Alex                10 PIEDMONT                        X59.78  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Anna                11 PIEDMONT                         29.38  
  2 Strankman, Cole Elizabet  11 PIEDMONT                         31.53  
  3 Coomer, Mary              11 GREN                             31.63  
  4 Byers, Sophie             12 GREN                             33.93  
  4 McNeely, Emma             12 GREN                            J36.03  
  4 Hale, Emily               11 PIEDMONT                        J36.31  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ledyard, Kate             12 PIEDMONT                        X37.35  
 -- Moody, Lizzie             11 PIEDMONT                        X37.41  
 -- Rigby, Lauren             12 PIEDMONT                        X42.35  
 -- Campbell, Jessica         11 PIEDMONT                        X43.45  
 -- Aldridge, Chloe           12 PIEDMONT                        X43.84  
 -- Brown, Saylor             12 GREN                            X43.87  
 -- Kamelchuk, Riley          11 GREN                            X44.54  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 League, Parker            11 GREN                             30.40  
  2 Kennamer, Carson          11 GREN                             30.66  
  3 Werth, Benjamin           11 PIEDMONT                         31.53  
  4 Herring, Wylder           11 PIEDMONT                        J32.38  
  5 Shockley, Cal             11 GREN                            J32.18  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Jones, Alex               12 GREN                            X31.89  
 -- Ceci, Jonathan            11 GREN                            X39.69  
 -- Armstrong, Connor         11 GREN                            X39.94  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conners, Olivia           13 GREN                             29.69  
  2 Bell, Maria               13 PIEDMONT                         30.06  
  3 Jakab, Bailey             14 GREN                             30.16  
  4 Monk, Abby                13 PIEDMONT                         30.32  
  5 Jones, Katie              14 GREN                             32.85  
  6 Lynch, Kathleen           14 PIEDMONT                         34.93  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herring, Jackson          14 PIEDMONT                         24.28  
  2 Overbeek, Cade            13 PIEDMONT                         25.32  
  3 Baldwin, Spencer          14 PIEDMONT                         26.73  
  4 Cooper, Will              13 GREN                             28.56  
  5 Coomer, Christopher       13 GREN                             28.73  
  6 Mullins, Michael          13 GREN                             40.97  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Anderson, Max             14 PIEDMONT                        X28.37  
 -- Martin, Jake              14 PIEDMONT                        X32.03  
 -- Bell, Robert              13 PIEDMONT                        X33.00  
 -- Rist, Nicholas            13 PIEDMONT                        X38.94  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Kelly             15 GREN                             27.19  
  2 Wire, Natalie             15 PIEDMONT                         27.50  
  3 Nunn, Kate                16 PIEDMONT                         29.10  
  4 Katta, Meghna             16 GREN                             29.28  
  5 Wire, Allison             17 PIEDMONT                         30.09  
  6 Byers, Beth               17 GREN                             33.87  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, John               16 PIEDMONT                         22.74  
  2 Lawrence, Jackson         17 PIEDMONT                         23.54  
  3 Calatrello, Thomas        17 PIEDMONT                        J24.22  
  4 Brown, Matthew            17 GREN                            J23.86  
  5 Sutphin, Jared            16 GREN                            J24.22  
  6 Conners, Braxton          15 GREN                             24.32  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nurre, Jane                8 PIEDMONT                         27.13  
  2 Ellett, Tabory             8 GREN                             29.31  
  3 Hale, Olivia               8 PIEDMONT                         29.62  
  4 Keith, Anna C              8 GREN                             30.21  
  5 Herring, Winnie            7 PIEDMONT                         35.11  
  6 Graves, Belle              8 GREN                             35.72  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 7 GREN                             24.17  
  2 Westra, Benjamin           8 PIEDMONT                         26.94  
  3 Whitmire, Todd             7 GREN                             28.96  
  4 Schomburg, Luke            8 PIEDMONT                         29.03  
  5 Banks, Colton              8 GREN                             29.75  
  6 Jackson, Caden             8 PIEDMONT                         32.44  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           10 GREN                             48.85  
  2 Ferguson, Rebecca         10 GREN                             49.50  
  3 Speigle, Jillian          10 PIEDMONT                         51.09  
  4 Kimel, Corrine             9 GREN                             51.32  
  5 Archer, Jamie              9 PIEDMONT                         52.75  
  6 Westenhoffer, Elizabeth   10 PIEDMONT                         53.69  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Henry          9 PIEDMONT                         43.59  
  2 Nurre, Alexander          10 PIEDMONT                         44.83  
  3 Rogers, Jackson           10 GREN                             52.74  
  4 Shores, James              9 PIEDMONT                         56.73  
  5 Scott, Spencer             9 GREN                             59.87  
  6 Whitmire, John Bradley B   9 GREN                           1:00.13  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Annie         12 PIEDMONT                         40.15  
  2 Sieja, Andie              12 GREN                             43.00  
  3 Strankman, Cole Elizabet  11 PIEDMONT                         43.78  
  4 Byers, Sophie             12 GREN                             44.67  
  5 Lynch, Emma               12 PIEDMONT                         46.50  
  6 Speer, Sarah K            12 GREN                             49.06  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Werth, Benjamin           11 PIEDMONT                         41.29  
  2 League, Parker            11 GREN                             43.19  
  3 Landwehr, Connors         11 GREN                             45.63  
  4 Kennamer, Carson          11 GREN                             46.72  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conners, Olivia           13 GREN                             37.21  
  2 League, Avery             14 GREN                             39.94  
  3 Schuetz, Gianna           13 PIEDMONT                         44.63  
  4 Lynch, Kathleen           14 PIEDMONT                         45.97  
  5 Whorton, Anna             13 PIEDMONT                         46.10  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herring, Jackson          14 PIEDMONT                         32.19  
  2 Overbeek, Cade            13 PIEDMONT                         34.37  
  3 Nurre, Nicholas           13 PIEDMONT                         35.97  
  4 Cooper, Will              13 GREN                             36.90  
  5 Brown, Martin             14 GREN                             43.44  
  6 Mullins, Michael          13 GREN                             57.18  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ledyard, Ann              15 PIEDMONT                         35.87  
  2 Cooper, Kelly             15 GREN                             36.64  
  3 Lynch, Ailish             16 PIEDMONT                         38.04  
  4 Dobrowolski, Natalia      15 GREN                             48.22  
  5 Huber, Emma               17 GREN                             52.69  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Jackson         17 PIEDMONT                         29.75  
  2 Calatrello, Thomas        17 PIEDMONT                         31.22  
  3 Brown, Matthew            17 GREN                             31.23  
  4 Strankman, Stone          16 PIEDMONT                         31.49  
  5 Sutphin, Jared            16 GREN                             32.40  
  6 Larsen, Taylor            17 GREN                             33.03  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:17.52  
     1) Ziegler, William M8             2) Graves, Belle W8               
     3) Clary, Sydney W8                4) Byrd, Will M7                  
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X1:40.97  
     1) Keith, Anna C W8                2) McManus, Clara Grace G W8      
     3) Kimball, Myles M8               4) Clary, David M8                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X1:44.53  
     1) Perez, Grady M6                 2) Hudson, Kate W8                
     3) Werth, Adeline W7               4) Watts, Elijah M7               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X1:55.12  
     1) Ellett, Tabory W8               2) Thomas, Anna Ellis E W8        
     3) Bailey, Jimmy M7                4) Caneer, Will M7                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                           DQ  
     1) Schomburg, Luke M8              2) Hale, Olivia W8                
     3) Johns, James M7                 4) Nurre, Jane W8                 
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:14.87  
     1) Calatrello, Henry M9            2) Speigle, Jillian W10           
     3) Nurre, Alexander M10            4) Monk, Mary Beth W10            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:27.58  
     1) Smith, Duncan M10               2) Ferguson, Emily W10            
     3) Ferguson, Rebecca W10           4) Rogers, Jackson M10            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X2:39.56  
     1) Schuetz, Neil M10               2) Archer, Jamie W9               
     3) Westenhoffer, Elizabeth W10     4) Shores, James M9               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:03.84  
     1) Hufford, Andy M10               2) Kamelchuk, Laura W9            
     3) Kimel, Corrine W9               4) Scott, Spencer M9              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X3:29.53  
     1) Duncan, Tate M10                2) Grigsby, Ella Grace G W9       
     3) Graves, Addie W10               4) O'Neil, Stephen M9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:06.19  
     1) Herring, Wylder M11             2) Strankman, Cole Elizabeth W11  
     3) Werth, Benjamin M11             4) Monk, Anna W11                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:10.01  
     1) Coomer, Mary W11                2) Kennamer, Carson M11           
     3) McNeely, Emma W12               4) League, Parker M11             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:51.35  
     1) Ceci, Nick M11                  2) Kamelchuk, Riley W11           
     3) Mitchell, Evie W12              4) Grace, William M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:52.65  
     1) Overbeek, Cade M13              2) Bell, Maria W13                
     3) Monk, Abby W13                  4) Herring, Jackson M14           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:59.33  
     1) Cooper, Will M13                2) Jakab, Bailey W14              
     3) Conners, Olivia W13             4) Coomer, Christopher M13        
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X2:08.34  
     1) Nurre, Nicholas M13             2) Whorton, Anna W13              
     3) Lynch, Kathleen W14             4) Anderson, Max M14              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:33.84  
     1) Brown, Martin M14               2) Below, Ally W14                
     3) Broyles, Joanna W13             4) Mullins, Michael M13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:43.78  
     1) Calatrello, Thomas M17          2) Nunn, Kate W16                 
     3) Wire, Natalie W15               4) Smith, John M16                
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:45.28  
     1) Brown, Matthew M17              2) Cooper, Kelly W15              
     3) Katta, Meghna W16               4) Sutphin, Jared M16             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X1:59.19  
     1) Strankman, Stone M16            2) Ledyard, Ann W15               
     3) Wire, Allison W17               4) Calatrello, Jack M16           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:10.03  
     1) Larsen, Taylor M17              2) Huber, Emma W17                
     3) Dobrowolski, Natalia W15        4) Kimrey, Andrew M15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Mary Foster          7 PIEDMONT                         23.41  
  2 Graves, Belle              8 GREN                             24.88  
  3 Thomas, Anna Ellis E       8 GREN                             29.60  
  4 Clary, Sydney              8 GREN                             29.90  
  5 Werth, Adeline             7 PIEDMONT                         36.44  
  6 Hudson, Kate               8 PIEDMONT                         38.53  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 7 GREN                             19.87  
  2 Ziegler, William           8 GREN                             26.50  
  3 Clary, David               8 GREN                             28.69  
  4 Watts, Elijah              7 PIEDMONT                         30.75  
  5 Johns, James               7 PIEDMONT                         35.15  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Mary Beth           10 PIEDMONT                         33.21  
  2 Byrd, Maddie               9 GREN                             40.50  
  3 Ferguson, Rebecca         10 GREN                             42.67  
  4 Westenhoffer, Elizabeth   10 PIEDMONT                         51.44  
  5 Jakab, Ella               10 GREN                             53.07  
  6 Satterfeal, Sesalie       10 PIEDMONT                       1:02.14  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Duncan             10 GREN                             44.06  
  2 Caroll, Hayden             9 PIEDMONT                         45.63  
  3 Nurre, Alexander          10 PIEDMONT                        J45.63  
  4 Schuetz, Neil             10 PIEDMONT                         51.77  
  5 Steber, Ben               10 GREN                             53.28  
  6 O'Neil, Stephen            9 GREN                             58.83  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Anna                11 PIEDMONT                         34.03  
  2 Calatrello, Annie         12 PIEDMONT                         36.44  
  3 Coomer, Mary              11 GREN                             42.00  
  4 Byers, Sophie             12 GREN                             44.62  
  5 Perez, Makayla            12 PIEDMONT                         45.97  
  6 Mitchell, Evie            12 GREN                             46.44  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shockley, Cal             11 GREN                             38.07  
  2 Werth, Benjamin           11 PIEDMONT                         38.16  
  3 Landwehr, Connors         11 GREN                             39.94  
  4 Grace, William            11 GREN                             42.12  
  5 Herring, Wylder           11 PIEDMONT                         43.22  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakab, Bailey             14 GREN                             34.23  
  2 Monk, Abby                13 PIEDMONT                         35.12  
  3 Bell, Maria               13 PIEDMONT                         40.00  
  4 Broyles, Joanna           13 GREN                             43.54  
  5 Below, Ally               14 GREN                             45.00  
  6 Schuetz, Gianna           13 PIEDMONT                         45.29  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coomer, Christopher       13 GREN                             33.22  
  2 Smith, Austin             13 PIEDMONT                         33.50  
  3 Baldwin, Spencer          14 PIEDMONT                         35.28  
  4 Cooper, Will              13 GREN                             36.10  
  5 Anderson, Max             14 PIEDMONT                         38.65  
  6 Mullins, Michael          13 GREN                             58.03  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wire, Allison             17 PIEDMONT                         34.28  
  2 Cooper, Kelly             15 GREN                             34.83  
  3 Katta, Meghna             16 GREN                             35.54  
  4 Ledyard, Ann              15 PIEDMONT                         35.75  
  5 Nunn, Kate                16 PIEDMONT                         35.93  
  6 Huber, Emma               17 GREN                             49.00  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Jack          16 PIEDMONT                         28.27  
  2 Baldwin, Parker           16 PIEDMONT                         29.17  
  3 Reynolds, Eli             15 GREN                            J29.67  
  4 Strankman, Stone          16 PIEDMONT                        J29.63  
  5 Conners, Braxton          15 GREN                             30.37  
  6 Brown, Matthew            17 GREN                             44.63  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nurre, Jane                8 PIEDMONT                         18.90  
  2 King, Mary Foster          7 PIEDMONT                         23.37  
  3 Clary, Sydney              8 GREN                             24.66  
  4 Thomas, Anna Ellis E       8 GREN                             24.81  
  5 Keith, Anna C              8 GREN                             27.41  
  6 Hale, Olivia               8 PIEDMONT                         28.43  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ziegler, William           8 GREN                             21.83  
  2 Schomburg, Luke            8 PIEDMONT                         28.82  
  3 Whitmire, Todd             7 GREN                             28.87  
  4 Banks, Colton              8 GREN                             29.56  
  5 Johns, James               7 PIEDMONT                         31.65  
  6 Watts, Elijah              7 PIEDMONT                         44.31  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Mary Beth           10 PIEDMONT                         35.68  
  2 Byrd, Maddie               9 GREN                             40.63  
  3 Speigle, Jillian          10 PIEDMONT                         41.57  
  4 Ferguson, Emily           10 GREN                             42.26  
  5 Ferguson, Rebecca         10 GREN                             47.35  
  6 Archer, Jamie              9 PIEDMONT                         49.60  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Henry          9 PIEDMONT                         38.28  
  2 Rogers, Jackson           10 GREN                             47.43  
  3 Smith, Duncan             10 GREN                             48.00  
  4 Caroll, Hayden             9 PIEDMONT                         51.63  
  5 Steber, Ben               10 GREN                             55.97  
  6 Schuetz, Neil             10 PIEDMONT                         59.23  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Anna                11 PIEDMONT                         32.38  
  2 Strankman, Cole Elizabet  11 PIEDMONT                         34.78  
  3 Calatrello, Annie         12 PIEDMONT                         36.53  
  4 Coomer, Mary              11 GREN                             37.76  
  5 Sieja, Andie              12 GREN                             41.84  
  6 Speer, Sarah K            12 GREN                             45.65  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennamer, Carson          11 GREN                            J37.29  
  2 Shockley, Cal             11 GREN                             39.69  
  3 League, Parker            11 GREN                             40.53  
 -- Herring, Wylder           11 PIEDMONT                            DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakab, Bailey             14 GREN                             32.67  
  2 Monk, Abby                13 PIEDMONT                         33.38  
  3 Bell, Maria               13 PIEDMONT                        J34.41  
  4 Conners, Olivia           13 GREN                            J33.97  
  5 Jones, Katie              14 GREN                             35.04  
  6 Lynch, Kathleen           14 PIEDMONT                         45.33  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herring, Jackson          14 PIEDMONT                         28.00  
  2 Overbeek, Cade            13 PIEDMONT                         28.06  
  3 Smith, Austin             13 PIEDMONT                         32.45  
  4 Coomer, Christopher       13 GREN                             32.98  
  5 Brown, Martin             14 GREN                             46.53  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katta, Meghna             16 GREN                             32.09  
  2 Ledyard, Ann              15 PIEDMONT                         32.13  
  3 Lynch, Ailish             16 PIEDMONT                         33.62  
  4 Nunn, Kate                16 PIEDMONT                         34.28  
  5 Huber, Emma               17 GREN                             47.81  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, John               16 PIEDMONT                         23.96  
  2 Lawrence, Jackson         17 PIEDMONT                         26.66  
  3 Sutphin, Jared            16 GREN                             26.87  
  4 Baldwin, Parker           16 PIEDMONT                         27.49  
  5 Kimrey, Andrew            15 GREN                             28.22  
  6 Reynolds, Eli             15 GREN                             28.41  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:28.22  
     1) Hale, Olivia 8                  2) Hudson, Kate 8                 
     3) King, Mary Foster 7             4) Nurre, Jane 8                  
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:31.30  
     1) Graves, Belle 8                 2) Ellett, Tabory 8               
     3) Keith, Anna C 8                 4) Clary, Sydney 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:18.56  
     1) Ziegler, William 8              2) Banks, Colton 8                
     3) Whitmire, Todd 7                4) Byrd, Will 7                   
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:36.47  
     1) Schomburg, Luke 8               2) Walker, Philip 6               
     3) Perez, Grady 6                  4) Johns, James 7                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X1:43.00  
     1) Bailey, Jimmy 7                 2) Clary, David 8                 
     3) Grigsby, Mitchell 7             4) Kimball, Myles 8               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X2:09.19  
     1) Whitmire, Daniel 6              2) Lunsford, Luke 7               
     3) Caneer, Will 7                  4) Caneer, Charles 8              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:28.59  
     1) Speigle, Jillian 10             2) Archer, Jamie 9                
     3) Westenhoffer, Elizabeth 10      4) Monk, Mary Beth 10             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:29.81  
     1) Byrd, Maddie 9                  2) Ferguson, Rebecca 10           
     3) Jakab, Ella 10                  4) Ferguson, Emily 10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:10.37  
     1) Kimel, Corrine 9                2) Brinkley, Ella F 9             
     3) Graves, Addie 10                4) Kamelchuk, Laura 9             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                     X3:20.31  
     1) Stone, Kate 9                   2) Higgins, Belle 9               
     3) Grigsby, Ella Grace G 9         4) Banks, Macie 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:27.59  
     1) Nurre, Alexander 10             2) Shores, James 9                
     3) Caroll, Hayden 9                4) Calatrello, Henry 9            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:39.96  
     1) Smith, Duncan 10                2) Steber, Ben 10                 
     3) Whitmire, John Bradley B 9      4) Rogers, Jackson 10             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X2:52.65  
     1) Johns, William 9                2) Butler, Lucas 10               
     3) Rigby, Connor 10                4) Schuetz, Neil 10               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X3:12.19  
     1) Duncan, Tate 10                 2) O'Neil, Stephen 9              
     3) Scott, Spencer 9                4) Byrd, Will 7                   
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:09.65  
     1) Strankman, Cole Elizabeth 11    2) Perez, Makayla 12              
     3) Calatrello, Annie 12            4) Monk, Anna 11                  
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:17.97  
     1) Byers, Sophie 12                2) Sieja, Andie 12                
     3) McNeely, Emma 12                4) Coomer, Mary 11                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X2:37.10  
     1) Moody, Lizzie 11                2) Rigby, Lauren 12               
     3) Ledyard, Kate 12                4) Hale, Emily 11                 
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:45.22  
     1) Speer, Sarah K 12               2) Mitchell, Evie 12              
     3) Kamelchuk, Riley 11             4) Brown, Saylor 12               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:29.42  
     1) Shockley, Cal 11                2) Landwehr, Connors 11           
     3) Kennamer, Carson 11             4) League, Parker 11              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                     X2:48.57  
     1) Jones, Alex 12                  2) Grace, William 11              
     3) Ceci, Nick 11                   4) Ceci, Jonathan 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      2:06.84  
     1) Bell, Maria 13                  2) Whorton, Anna 13               
     3) Lynch, Kathleen 14              4) Monk, Abby 13                  
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:07.41  
     1) Jakab, Bailey 14                2) Huber, Laura 14                
     3) Jones, Katie 14                 4) Conners, Olivia 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:41.87  
     1) Overbeek, Cade 13               2) Smith, Austin 13               
     3) Baldwin, Spencer 14             4) Herring, Jackson 14            
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:23.02  
     1) Cooper, Will 13                 2) Mullins, Michael 13            
     3) Brown, Martin 14                4) Coomer, Christopher 13         
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                     X2:01.88  
     1) Nurre, Nicholas 13              2) Martin, Jake 14                
     3) Bell, Robert 13                 4) Anderson, Max 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:57.40  
     1) Nunn, Kate 16                   2) Ledyard, Ann 15                
     3) Wire, Allison 17                4) Wire, Natalie 15               
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      2:00.01  
     1) Katta, Meghna 16                2) Byers, Beth 17                 
     3) Below, Ally 14                  4) Cooper, Kelly 15               
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                      1:33.84  
     1) Calatrello, Thomas 17           2) Calatrello, Jack 16            
     3) Lawrence, Jackson 17            4) Smith, John 16                 
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                                      1:37.60  
     1) Brown, Matthew 17               2) Conners, Braxton 15            
     3) Larsen, Taylor 17               4) Sutphin, Jared 16              
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Piedmont Piranhas                   355   2. Greenwyche Gators                   198

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org