Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet                 HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
                 2012 Piedmont vs Monte Sano-Yards - 6/6/2012                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:38.93    1:32.50        
     1) Agee, Abigail 8                 2) Howie, Maggie 8                
     3) Mathis, Ally 8                  4) Smith, Sophie 8                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:41.35    1:34.27        
     1) King, Mary Foster 7             2) Hale, Olivia 8                 
     3) Nurre, Jane 8                   4) Hudson, Kate 8                 
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:08.37   X1:58.99        
     1) Mathews, Corrina 8              2) Garmon, Mandy 7                
     3) Perry, Olivia 8                 4) St. John, Sophia C 6           
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:00.26   X2:07.47        
     1) McMillen, Callie 8              2) Owens, Kate 8                  
     3) Keener, Clara 7                 4) Stephens, Stella E 7           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:20.94        
     1) Herring, Winnie 7               2) Werth, Adeline 7               
     3) Poplin, Alice 7                 4) Cost, Caroline 7               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:57.62    1:52.47        
     1) Watts, Elijah 7                 2) Huttula, David 7               
     3) Johns, James 7                  4) Schomburg, Luke 8              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:09.82    2:00.15        
     1) Garrison, James D 8             2) Tucker, Gregory 8              
     3) Fulkerson, Sam 8                4) Masterson, Aaron 7             
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:14.84   X1:59.53        
     1) Finley, Tate 7                  2) Egeland, Peyton D 7            
     3) Bankowski, Brett W 6            4) Bankowski, Clate 8             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:06.13    2:54.99        
     1) Monk, Mary Beth 10              2) Speigle, Jillian 10            
     3) Archer, Jamie 9                 4) Satterfeal, Sesalie 10         
  2 MONTE SANO  'A'                                   3:11.39    3:00.15        
     1) Bledsoe, Leah 10                2) Mathews, Rebecca 10            
     3) Rabban, Bella 10                4) Dunford, Abigail C 9           
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:42.25   X3:33.19        
     1) Lawrence, Lucy Wu 9             2) Sibold, Lily H 10              
     3) Graves, Virginia 9              4) Mathis, Millie 9               
 -- MONTE SANO  'C'                                   5:21.13        SCR        
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:56.25    2:48.05        
     1) Klemm, Riley 10                 2) Wilmoth, Caleb 10              
     3) Huskey, Joshua 10               4) Sheppard, Sam 10               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:55.79    2:58.93        
     1) Schuetz, Neil 10                2) Calatrello, Henry 9            
     3) Caroll, Hayden 9                4) Huttula, Matthew 10            
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X3:17.28        
     1) Burbach, Pierson 9              2) Perry, Quillan 9               
     3) Boyd, Jacob 9                   4) Stephens, Henry T 10           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            4:18.25   X3:59.76        
     1) Shores, James 9                 2) Butler, Lucas 10               
     3) Rigby, Connor 10                4) Westra, Benjamin 8             
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:31.15    2:24.41        
     1) Dunford, Annie 12               2) Masterson, Marianne E 11       
     3) Clark, Annie 12                 4) Scoggins, Sydney 11            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:30.05    2:24.92        
     1) Younkin, Kayla 12               2) Calatrello, Annie 12           
     3) Monk, Anna 11                   4) Perez, Makayla 12              
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:00.51   X2:58.63        
     1) Fuller, Rachel 12               2) Bradford, Becca 12             
     3) Mathis, Anna L 11               4) Tucker, Abby 11                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:14.29   X3:03.47        
     1) Moody, Lizzie 11                2) Lynch, Emma 12                 
     3) Ledyard, Kate 12                4) Rigby, Lauren 12               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:40.75    2:34.89        
     1) Herring, Wylder 11              2) Werth, Benjamin 11             
     3) Bell, Robert 12                 4) Nurre, Alexander 10            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:51.16    2:44.17        
     1) Younes, Alexander 12            2) Bazzle, Jon-Michael 11         
     3) Rabban, Isaac 12                4) Jackson, Gabe 11               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:21.54    2:20.28        
     1) Scott, Zoe 13                   2) McCool, Kyra 14                
     3) Lacey, Emma 13                  4) Hastings, Anna Grace 14        
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:31.86    2:24.27        
     1) Monk, Abby 13                   2) Lynch, Kathleen 14             
     3) Bell, Maria 13                  4) Schuetz, Gianna 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:04.08    2:01.24        
     1) Herring, Jackson 14             2) Nurre, Nicholas 13             
     3) Overbeek, Cade 13               4) Baldwin, Spencer 14            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:13.33    2:08.72        
     1) Michael, John 14                2) Klemm, Chandler 14             
     3) Graves, Macon 14                4) Howie, Houston 14              
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:37.36   X2:35.00        
     1) Beddingfield, Winston 14        2) Ready, Quinn E 13              
     3) Ordway, John 13                 4) Daniel, Linden 13              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:37.37        
     1) Smith, Austin 13                2) Martin, Jake 13                
     3) Anderson, Max 14                4) Rist, Nicholas 13              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:11.21    2:10.19        
     1) Castellow, Mallory 15           2) Mokry, Darby 17                
     3) Parsons, Devon J 17             4) Tiller, Faith E 15             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:15.41    2:11.71        
     1) Wire, Allison 17                2) Ledyard, Ann 15                
     3) Lynch, Ailish 15                4) Nunn, Kate 16                  
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:46.08    1:50.82        
     1) Baldwin, Parker 16              2) Lawrence, Jackson 17           
     3) Calatrello, Jack 16             4) Calatrello, Thomas 17          
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:01.18    1:58.88        
     1) Graves, Jackson 16              2) Petroff, Ryan 17               
     3) Stephens, Ciaran 15             4) Clark, Dylan 15                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Betsy                5 PIEDMONT               35.72      29.31        
  2 Steele, Abby               6 PIEDMONT               33.04      32.25        
  3 Evans, Alexandra           6 MAKOS                     NT      35.13        
  4 Graham, Audrey             5 PIEDMONT               44.59      40.12        
  5 Wilmoth, Marcela           6 MAKOS                  41.41      45.53        
  6 St. John, Sophia C         6 MAKOS                  37.65      46.02        
 -- Boyd, Zoe                  6 MAKOS                  41.73        SCR        
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brock, Emma                6 PIEDMONT               46.74     X35.79        
 -- Brooks, Caroline           6 PIEDMONT               48.44     X35.87        
 -- Quadrini, Grace M          6 MAKOS                  50.55     X36.00        
 -- Miller, Georgie            6 MAKOS                  47.44     X37.13        
 -- Dempsey, Arabella          6 PIEDMONT                  NT     X41.75        
 -- Howell, Rowen              5 PIEDMONT               47.49     X43.22        
 -- Rouche, Elise              6 MAKOS                  52.46     X48.94        
 -- Mathews, Tessa             4 MAKOS                  59.68     X57.90        
 -- Steele, Suzy               6 PIEDMONT               58.00   X1:00.26        
 -- Worthy, Emily M            5 MAKOS                  56.41   X1:07.73        
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bankowski, Brett W         6 MAKOS                  21.59      26.35        
  2 Perez, Grady               6 PIEDMONT               31.15      26.55        
  3 Walker, Philip             6 PIEDMONT               32.50      26.69        
  4 Huskey, Alec               6 MAKOS                  31.62      28.25        
  5 Mathews, Elliot            6 MAKOS                     NT      29.27        
  6 Elkins, Jack               6 PIEDMONT               40.25      34.67        
 -- Patterson, Jay             6 MAKOS                  37.16        SCR        
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Patterson, Jay             6 MAKOS                     NT     X30.65        
 -- Lawrence, Jack Wu          6 MAKOS                  42.94     X41.75        
 -- Pippins, Lawson            6 PIEDMONT               56.23     X46.28        
 -- Keener, William            5 MAKOS                  50.90     X46.34        
 -- Rigby, Joshua              6 PIEDMONT               53.78     X55.90        
 -- McMillion, Caleb J         5 MAKOS                1:32.27   X1:36.34        
 -- Garrison, Luke             6 MAKOS                1:08.95   X2:00.71        
 -- Baumgartner, Max T         4 MAKOS                2:05.31   X2:20.48        
 -- Mathews, Elliot            6 MAKOS                  33.28        SCR        
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nurre, Jane                8 PIEDMONT               17.17      16.52        
  2 Smith, Sophie              8 MAKOS                  19.91      18.05        
  3 Agee, Abigail              8 MAKOS                  20.52      20.43        
  4 King, Mary Foster          7 PIEDMONT               21.81     J20.97        
  5 Mathis, Ally               8 MAKOS                  20.50     J20.66        
  6 Hale, Olivia               8 PIEDMONT               22.50      23.97        
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McMillen, Callie           8 MAKOS                  25.98     X25.17        
 -- Stephens, Stella E         7 MAKOS                     NT     X26.41        
 -- Keener, Clara              7 MAKOS                  26.80     X27.03        
 -- Poplin, Alice              7 PIEDMONT                  NT     X27.56        
 -- Herring, Winnie            7 PIEDMONT               31.34     X30.20        
 -- Cost, Caroline             7 PIEDMONT               32.50     X31.85        
 -- Craig, Alexis              8 MAKOS                  31.08     X32.64        
 -- Watson, Emma               7 PIEDMONT               34.15     X32.66        
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Gregory            8 MAKOS                  19.64      19.84        
  2 Schomburg, Luke            8 PIEDMONT               21.12     J21.52        
  3 Johns, James               7 PIEDMONT               22.75     J21.31        
  4 Bankowski, Clate           8 MAKOS                  23.59      24.89        
  5 Huttula, David             7 PIEDMONT               22.31      25.65        
  6 Masterson, Aaron           7 MAKOS                  22.50      30.31        
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Finley, Tate               7 MAKOS                  27.22     X24.12        
 -- Satterfeal, Noah           8 PIEDMONT               29.03     X32.77        
 -- Worthy, Will K             7 MAKOS                  52.03     X37.06        
 -- Condron, Sean J            7 MAKOS                     NT     X38.43        
 -- Sims, Aiden                7 PIEDMONT               45.16     X38.45        
 -- Gaines, Xander             7 PIEDMONT               47.47     X38.76        
 -- Westra, Benjamin           8 PIEDMONT               36.98     X38.83        
 -- McMillen, Ryan             7 MAKOS                  46.75     X39.19        
 -- Servick, Sam               8 PIEDMONT               33.59        SCR        
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Mary Beth           10 PIEDMONT               29.47      30.26        
  2 Speigle, Jillian          10 PIEDMONT               36.00      37.09        
  3 Goshen, Therese           10 MAKOS                  41.85      38.31        
  4 Dunford, Abigail C         9 MAKOS                  41.31      39.80        
  5 Rabban, Sophie             9 MAKOS                     NT      40.47        
  6 Archer, Jamie              9 PIEDMONT               41.62      41.97        
 -- Derington, Julia          10 MAKOS                  43.89        SCR        
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mathis, Millie             9 MAKOS                  50.16     X48.13        
 -- Walker, Betsy             10 PIEDMONT                  NT     X51.37        
 -- Poplin, Helen             10 PIEDMONT             1:02.22     X53.63        
 -- Sibold, Lily H            10 MAKOS                1:00.01     X54.65        
 -- Moody, Lily                9 PIEDMONT               58.75     X55.09        
 -- Garrison, Hannah           9 PIEDMONT             1:11.30   X1:03.33        
 -- Brooks, Mary Kate         10 PIEDMONT             1:05.16   X1:03.37        
 -- Graham, Katie              9 PIEDMONT             1:22.08   X1:09.48        
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Henry          9 PIEDMONT               31.69      32.09        
  2 Klemm, Riley              10 MAKOS                  32.63      32.13        
  3 Nurre, Alexander          10 PIEDMONT               34.99      33.74        
  4 Huskey, Joshua            10 MAKOS                  37.59      39.16        
  5 Wilmoth, Caleb            10 MAKOS                     NT      40.43        
 -- Stephens, William         10 MAKOS                  38.44        SCR        
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Shores, James              9 PIEDMONT               39.47     X39.13        
 -- Sheppard, Evan             9 MAKOS                  40.54     X41.69        
 -- Sheppard, Sam             10 MAKOS                  39.84     X42.03        
 -- Burbach, Pierson           9 MAKOS                  43.75     X42.36        
 -- Rigby, Connor             10 PIEDMONT               42.44     X42.99        
 -- Perry, Quillan             9 MAKOS                  47.41     X44.19        
 -- Butler, Lucas             10 PIEDMONT               57.41     X46.22        
 -- Boyd, Jacob                9 MAKOS                  46.49     X46.62        
 -- Moore, Will                9 MAKOS                  52.40     X47.33        
 -- Moore, Alex                9 MAKOS                  56.74     X49.78        
 -- Condron, Jack P           10 MAKOS                  57.10     X51.16        
 -- Barnes, Matthew           10 MAKOS                  52.14     X53.18        
 -- Egeland, Liam W           10 MAKOS                  54.56     X54.15        
 -- Miller, Wyatt             10 MAKOS                1:00.24     X58.72        
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Anna                11 PIEDMONT               29.31      29.04        
  2 Scoggins, Sydney          11 MAKOS                  31.05      30.69        
  3 Calatrello, Annie         12 PIEDMONT               31.47      31.89        
  4 Masterson, Marianne E     11 MAKOS                  34.01      34.15        
  5 Perez, Makayla            12 PIEDMONT               35.07      35.38        
  6 Mathis, Anna L            11 MAKOS                  36.64      36.45        
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hale, Emily               11 PIEDMONT                  NT     X34.81        
 -- Moody, Lizzie             11 PIEDMONT               39.06     X39.08        
 -- Tucker, Abby              11 MAKOS                  39.97     X41.13        
 -- Burbach, Madison          11 MAKOS                  45.85     X41.13        
 -- Lynch, Emma               12 PIEDMONT               43.91     X41.57        
 -- Horton, Maggie            11 MAKOS                     NT     X41.67        
 -- Rigby, Lauren             12 PIEDMONT               44.33     X42.54        
 -- Campbell, Jessica         11 PIEDMONT                  NT     X43.47        
 -- Aldridge, Chloe           12 PIEDMONT               46.37     X47.53        
 -- Thornton, Stephanie       11 MAKOS                  53.87     X51.63        
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Gabe             11 MAKOS                  32.99      31.43        
  2 Bell, Robert              12 PIEDMONT               31.72      31.65        
  3 Werth, Benjamin           11 PIEDMONT               32.10      32.09        
  4 Herring, Wylder           11 PIEDMONT               32.03      32.53        
  5 Bazzle, Jon-Michael       11 MAKOS                  36.12      36.47        
  6 Goshen, Joesph C          12 MAKOS                  38.76      37.81        
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Barnes, Sam A             12 MAKOS                     NT     X41.94        
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Maria               13 PIEDMONT               30.91      30.34        
  2 Monk, Abby                13 PIEDMONT               29.66      30.40        
  3 Hastings, Anna Grace      14 MAKOS                     NT      30.71        
  4 Lacey, Emma               13 MAKOS                  29.61      31.18        
  5 Lynch, Kathleen           14 PIEDMONT               35.84      34.47        
  6 Horton, Laura             13 MAKOS                  35.16      37.03        
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Whorton, Anna             13 PIEDMONT               36.25     X35.20        
 -- Huttula, Erin             13 PIEDMONT               41.29     X38.64        
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herring, Jackson          14 PIEDMONT               24.25      24.37        
  2 Overbeek, Cade            13 PIEDMONT               24.78      25.19        
  3 Graves, Macon             14 MAKOS                  25.90      26.07        
  4 Baldwin, Spencer          14 PIEDMONT               26.78      28.00        
  5 Michael, John             14 MAKOS                  29.03      28.90        
  6 Howie, Houston            14 MAKOS                  29.19      29.52        
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Martin, Jake              13 PIEDMONT               33.27     X32.72        
 -- Daniel, Linden            13 MAKOS                  34.04     X34.23        
 -- Rist, Nicholas            13 PIEDMONT               41.40     X37.90        
 -- Wright, Marshall          13 MAKOS                  46.57     X46.10        
 -- Nurre, Nicholas           13 PIEDMONT                  NT        SCR        
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mokry, Darby              17 MAKOS                  26.20      28.10        
  2 Tiller, Faith E           15 MAKOS                  28.38      28.41        
  3 Nunn, Kate                16 PIEDMONT               29.10      29.34        
  4 Wire, Allison             17 PIEDMONT               29.18     J29.34        
  5 Ledyard, Ann              15 PIEDMONT               29.72      29.38        
  6 Derington, Sara           15 MAKOS                  31.68      31.69        
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Whorton, Rachel           15 PIEDMONT               35.66     X35.81        
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Jackson         17 PIEDMONT               24.01      23.85        
  2 Calatrello, Thomas        17 PIEDMONT               23.75      23.95        
  3 Calatrello, Jack          16 PIEDMONT                  NT      24.59        
  4 Graves, Jackson           16 MAKOS                  23.77     J26.16        
  5 Petroff, Ryan             17 MAKOS                  25.31     J25.96        
  6 Stephens, Ciaran          15 MAKOS                  26.14     J26.03        
 -- Smith, John               16 PIEDMONT               22.40        SCR        
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Simonis, John Mark        17 PIEDMONT                  NT     X27.57        
 -- Christian, Harris         15 PIEDMONT               29.00     X34.10        
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nurre, Jane                8 PIEDMONT               26.17      25.83        
  2 Howie, Maggie              8 MAKOS                  28.78      27.03        
  3 Garmon, Mandy              7 MAKOS                  28.48      27.59        
  4 Hale, Olivia               8 PIEDMONT               29.35      29.07        
  5 Hudson, Kate               8 PIEDMONT               33.39      38.81        
 -- Owens, Kate                8 MAKOS                  28.60         DQ        
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Gregory            8 MAKOS                  27.50      27.02        
  2 Fulkerson, Sam             8 MAKOS                  31.48      30.41        
  3 Schomburg, Luke            8 PIEDMONT               33.60      31.29        
  4 Johns, James               7 PIEDMONT               37.28      33.81        
  5 Huttula, David             7 PIEDMONT               33.40      34.98        
 -- Bankowski, Clate           8 MAKOS                  38.25         DQ        
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speigle, Jillian          10 PIEDMONT               51.85      50.09        
  2 Rabban, Sophie             9 MAKOS                  58.18      55.18        
  3 Masterson, Margaret        9 MAKOS                  59.32      55.50        
  4 Archer, Jamie              9 PIEDMONT               57.31      56.49        
  5 Bazzle, Kate               9 MAKOS                     NT      59.67        
 -- Whorton, Katelyn           9 PIEDMONT             1:07.53         DQ        
 -- Rabban, Bella             10 MAKOS                  45.41        SCR        
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Henry          9 PIEDMONT               41.65      41.20        
  2 Nurre, Alexander          10 PIEDMONT                  NT      45.19        
  3 Wilmoth, Caleb            10 MAKOS                  50.53      50.36        
  4 Huskey, Joshua            10 MAKOS                  50.45      50.60        
  5 Schuetz, Neil             10 PIEDMONT               52.65      53.94        
  6 Stephens, Henry T         10 MAKOS                     NT    1:01.06        
 -- Jiminez, Connor            9 MAKOS                  50.51        SCR        
 -- Huttula, Matthew          10 PIEDMONT               56.51        SCR        
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Annie         12 PIEDMONT               41.26      40.95        
  2 Masterson, Marianne E     11 MAKOS                  43.50      42.69        
  3 Fuller, Rachel            12 MAKOS                  46.68      46.44        
  4 Younkin, Kayla            12 PIEDMONT               47.44      47.73        
  5 Lynch, Emma               12 PIEDMONT               50.28      47.88        
  6 Bradford, Becca           12 MAKOS                  47.75      48.16        
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rabban, Isaac             12 MAKOS                  44.03      40.90        
  2 Werth, Benjamin           11 PIEDMONT               42.69      41.38        
  3 Jackson, Gabe             11 MAKOS                  45.01      44.47        
  4 Bazzle, Jon-Michael       11 MAKOS                  42.37      45.37        
  5 Herring, Wylder           11 PIEDMONT               46.88      45.72        
 -- Nurre, Alexander          10 PIEDMONT               47.63        SCR        
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCool, Kyra              14 MAKOS                  36.83      43.16        
  2 Bowlin, Brooke            14 MAKOS                  40.90      43.41        
  2 Schuetz, Gianna           13 PIEDMONT               45.27     J43.79        
  2 Lynch, Kathleen           14 PIEDMONT               44.62     J44.36        
  5 Huttula, Erin             13 PIEDMONT               52.18      47.77        
  6 Thornton, Cary Jo         13 MAKOS                  45.56      49.75        
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graves, Macon             14 MAKOS                  32.17      31.93        
  2 Herring, Jackson          14 PIEDMONT               34.13      32.24        
  3 Overbeek, Cade            13 PIEDMONT               34.56      34.00        
  4 Nurre, Nicholas           13 PIEDMONT               38.19      36.72        
  5 Howie, Houston            14 MAKOS                  36.64      43.00        
  6 Ready, Quinn E            13 MAKOS                     NT      44.57        
 -- Beddingfield, Winston     14 MAKOS                  39.89        SCR        
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mokry, Darby              17 MAKOS                  33.53      36.27        
  2 Ledyard, Ann              15 PIEDMONT               37.01      37.01        
  3 Lynch, Ailish             15 PIEDMONT               39.63      38.07        
  4 Parsons, Devon J          17 MAKOS                  40.95      40.28        
  5 Derington, Sara           15 MAKOS                  45.94      45.19        
  6 Whorton, Rachel           15 PIEDMONT               49.66      50.40        
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Jackson         17 PIEDMONT               29.91      30.29        
  2 Calatrello, Thomas        17 PIEDMONT               31.44      31.73        
  3 Petroff, Ryan             17 MAKOS                  32.24      32.54        
  4 Baldwin, Parker           16 PIEDMONT               34.56      33.50        
  5 Clark, Dylan              15 MAKOS                  33.15      35.57        
  6 Stephens, Ciaran          15 MAKOS                  36.15      36.52        
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:24.04    1:26.17        
     1) Johns, James M7                 2) King, Mary Foster W7           
     3) Huttula, David M7               4) Nurre, Jane W8                 
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:21.19    1:30.07        
     1) Tucker, Gregory M8              2) Masterson, Aaron M7            
     3) Howie, Maggie W8                4) Smith, Sophie W8               
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:30.51   X1:48.94        
     1) Keener, Clara W7                2) Stephens, Stella E W7          
     3) Egeland, Peyton D M7            4) Fulkerson, Sam M8              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:49.52   X1:50.58        
     1) Jackson, Caden M8               2) Herring, Winnie W7             
     3) Hudson, Kate W8                 4) Johns, William M8              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                                 NT   X2:00.12        
     1) Watts, Elijah M7                2) Perez, Grady M6                
     3) Cost, Caroline W7               4) Werth, Adeline W7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:14.12    2:15.37        
     1) Calatrello, Henry M9            2) Speigle, Jillian W10           
     3) Nurre, Alexander M10            4) Monk, Mary Beth W10            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:23.45    2:25.33        
     1) Rabban, Bella W10               2) Mathews, Rebecca W10           
     3) Klemm, Riley M10                4) Huskey, Joshua M10             
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:00.01   X3:08.22        
     1) Mathis, Millie W9               2) Masterson, Margaret W9         
     3) Sheppard, Evan M9               4) Boyd, Jacob M9                 
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:20.99   X3:18.98        
     1) Graves, Virginia W9             2) Bazzle, Kate W9                
     3) Condron, Jack P M10             4) Barnes, Matthew M10            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:04.53    2:04.27        
     1) Bell, Robert M12                2) Calatrello, Annie W12          
     3) Herring, Wylder M11             4) Monk, Anna W11                 
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:07.18    2:04.97        
     1) Scoggins, Sydney W11            2) Clark, Annie W12               
     3) Rabban, Isaac M12               4) Jackson, Gabe M11              
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:21.42   X2:25.53        
     1) Masterson, Marianne E W11       2) Dunford, Annie W12             
     3) Bazzle, Jon-Michael M11         4) Younes, Patrick M12            
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:40.23   X2:37.17        
     1) Bradford, Becca W12             2) Mathis, Anna L W11             
     3) Goshen, Joesph C M12            4) Younes, Alexander M12          
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:49.60    1:50.34        
     1) Overbeek, Cade M13              2) Bell, Maria W13                
     3) Monk, Abby W13                  4) Herring, Jackson M14           
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:16.36    2:19.33        
     1) Ordway, John M13                2) Wright, Marshall M13           
     3) Lacey, Emma W13                 4) McCool, Kyra W14               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:06.44   X2:06.75        
     1) Smith, Austin M13               2) Whorton, Anna W13              
     3) Lynch, Kathleen W14             4) Baldwin, Spencer M14           
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X2:18.06        
     1) Thornton, Cary Jo W13           2) Ready, Quinn E M13             
     3) Daniel, Linden M13              4) Hastings, Anna Grace W14       
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:44.43    1:47.63        
     1) Calatrello, Thomas M17          2) Wire, Allison W17              
     3) Nunn, Kate W16                  4) Lawrence, Jackson M17          
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:46.45    1:50.97        
     1) Crook, Lowell H M15             2) Petroff, Ryan M17              
     3) Mokry, Darby W17                4) Tiller, Faith E W15            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:49.55   X1:52.17        
     1) Calatrello, Jack M16            2) Lynch, Ailish W15              
     3) Ledyard, Ann W15                4) Baldwin, Parker M16            
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:56.16   X1:58.43        
     1) Graves, Jackson M16             2) Graham, Tyler M16              
     3) Parsons, Devon J W17            4) Castellow, Mallory W15         
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sophie              8 MAKOS                  23.53      23.05        
  2 Agee, Abigail              8 MAKOS                  24.47      24.12        
  3 King, Mary Foster          7 PIEDMONT               25.22      25.52        
  4 Howie, Maggie              8 MAKOS                  26.59      26.50        
  5 Werth, Adeline             7 PIEDMONT               34.38      37.56        
  6 Hudson, Kate               8 PIEDMONT               39.06      44.35        
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watts, Elijah              7 PIEDMONT               33.54      33.50        
  2 Fulkerson, Sam             8 MAKOS                  38.59      33.97        
  3 Garrison, James D          8 MAKOS                  48.29      37.40        
  4 Huttula, David             7 PIEDMONT               41.28      37.67        
  5 Egeland, Peyton D          7 MAKOS                  48.31     J43.40        
  6 Jackson, Caden             8 PIEDMONT               44.72     J42.69        
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Mary Beth           10 PIEDMONT               34.25      33.82        
  2 Bledsoe, Leah             10 MAKOS                     NT      50.23        
  3 Mathews, Rebecca          10 MAKOS                  53.15      50.49        
  4 Lawrence, Lucy Wu          9 MAKOS                  54.93      53.53        
  5 Satterfeal, Sesalie       10 PIEDMONT             1:07.75    1:00.31        
  6 Whorton, Katelyn           9 PIEDMONT             1:10.62    1:06.03        
 -- Bazzle, Kate               9 MAKOS                  56.90        SCR        
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klemm, Riley              10 MAKOS                  39.73      40.45        
  2 Caroll, Hayden             9 PIEDMONT                  NT      46.56        
  3 Wilmoth, Caleb            10 MAKOS                  50.24     J49.99        
  4 Stephens, Henry T         10 MAKOS                  48.40     J49.88        
  5 Huttula, Matthew          10 PIEDMONT               57.77      52.25        
  6 Schuetz, Neil             10 PIEDMONT               52.50      54.86        
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Anna                11 PIEDMONT               33.85      34.40        
  2 Clark, Annie              12 MAKOS                     NT      35.53        
  3 Younkin, Kayla            12 PIEDMONT               40.84      39.69        
  4 Dunford, Annie            12 MAKOS                  43.64      41.43        
  5 Scoggins, Sydney          11 MAKOS                  43.89      41.91        
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Werth, Benjamin           11 PIEDMONT               42.09      40.67        
  2 Bell, Robert              12 PIEDMONT               42.41      42.07        
  3 Rabban, Isaac             12 MAKOS                  47.58      43.50        
  4 Bazzle, Jon-Michael       11 MAKOS                  45.06      51.37        
  5 Younes, Alexander         12 MAKOS                  54.40      51.44        
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Zoe                13 MAKOS                  36.09      35.03        
  2 Monk, Abby                13 PIEDMONT               35.59      36.27        
  3 Hastings, Anna Grace      14 MAKOS                     NT      37.95        
  4 Bell, Maria               13 PIEDMONT               40.69      40.38        
  5 McCool, Kyra              14 MAKOS                  37.23      41.72        
  6 Schuetz, Gianna           13 PIEDMONT               48.47      43.87        
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Austin             13 PIEDMONT               35.84      33.53        
  2 Michael, John             14 MAKOS                  33.96      35.25        
  3 Baldwin, Spencer          14 PIEDMONT               36.25      36.47        
  4 Anderson, Max             14 PIEDMONT                  NT      37.66        
  5 Klemm, Chandler           14 MAKOS                  40.96      40.53        
  6 Ordway, John              13 MAKOS                  40.78      41.13        
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mokry, Darby              17 MAKOS                  30.20      34.21        
  2 Wire, Allison             17 PIEDMONT               33.80      35.28        
  3 Tiller, Faith E           15 MAKOS                  35.31     J36.44        
  4 Ledyard, Ann              15 PIEDMONT               36.22     J36.02        
  5 Nunn, Kate                16 PIEDMONT               36.37      37.25        
  6 Castellow, Mallory        15 MAKOS                  37.54      38.08        
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Jack          16 PIEDMONT               28.13      27.57        
  2 Baldwin, Parker           16 PIEDMONT               30.22      29.67        
  3 Calatrello, Thomas        17 PIEDMONT                  NT      31.40        
  4 Graves, Jackson           16 MAKOS                  32.77      33.57        
  5 Crook, Lowell H           15 MAKOS                  36.02      34.85        
  6 Stephens, Ciaran          15 MAKOS                  36.24      36.73        
 -- Smith, John               16 PIEDMONT               31.29        SCR        
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nurre, Jane                8 PIEDMONT               22.63      21.33        
  2 Mathis, Ally               8 MAKOS                  25.77      23.71        
  3 King, Mary Foster          7 PIEDMONT               26.15      24.46        
  4 Perry, Olivia              8 MAKOS                  28.59      26.25        
  5 Mathews, Corrina           8 MAKOS                  28.07      27.09        
  6 Hale, Olivia               8 PIEDMONT                  NT      29.85        
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schomburg, Luke            8 PIEDMONT               28.44      27.65        
  2 Johns, James               7 PIEDMONT               29.56      29.34        
  3 Johns, William             8 PIEDMONT               40.00      30.75        
  4 Tucker, Gregory            8 MAKOS                  26.33      32.28        
  5 Fulkerson, Sam             8 MAKOS                  31.53      32.31        
  6 Masterson, Aaron           7 MAKOS                  33.86      32.97        
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Mary Beth           10 PIEDMONT               35.29      35.41        
  2 Rabban, Bella             10 MAKOS                  43.24      40.58        
  3 Speigle, Jillian          10 PIEDMONT                  NT      41.13        
  4 Bledsoe, Leah             10 MAKOS                  59.52      52.37        
  5 Graves, Virginia           9 MAKOS                1:02.36      53.45        
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calatrello, Henry          9 PIEDMONT               37.13      37.41        
  2 Klemm, Riley              10 MAKOS                  40.71      42.00        
  3 Jiminez, Connor            9 MAKOS                  51.23      42.45        
  4 Nurre, Alexander          10 PIEDMONT               44.37      43.59        
  5 Stephens, William         10 MAKOS                  48.40      46.81        
  6 Caroll, Hayden             9 PIEDMONT                  NT      50.59        
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Anna                11 PIEDMONT               32.88      31.41        
  2 Clark, Annie              12 MAKOS                  32.96      33.58        
  3 Dunford, Annie            12 MAKOS                  44.57      38.97        
  4 Younkin, Kayla            12 PIEDMONT               41.72      40.47        
  5 Perez, Makayla            12 PIEDMONT               41.40      42.82        
  6 Mathis, Anna L            11 MAKOS                  44.14      43.81        
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Robert              12 PIEDMONT               39.13      39.33        
  2 Herring, Wylder           11 PIEDMONT               40.84      42.20        
  3 Rabban, Isaac             12 MAKOS                  41.40      44.31        
  4 Younes, Patrick           12 MAKOS                  51.63      55.14        
  5 Younes, Alexander         12 MAKOS                     NT    1:00.33        
 -- Jackson, Gabe             11 MAKOS                  38.70        SCR        
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monk, Abby                13 PIEDMONT               32.57      33.15        
  2 Bell, Maria               13 PIEDMONT               35.40     J35.40        
  3 Lacey, Emma               13 MAKOS                  34.25     J34.95        
  4 Scott, Zoe                13 MAKOS                  44.54      36.99        
  5 Bowlin, Brooke            14 MAKOS                  36.47      42.31        
  6 Lynch, Kathleen           14 PIEDMONT               49.56      47.31        
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herring, Jackson          14 PIEDMONT               29.18      27.66        
  2 Overbeek, Cade            13 PIEDMONT               28.45      28.66        
  3 Graves, Macon             14 MAKOS                  29.30      29.30        
  4 Smith, Austin             13 PIEDMONT               33.09      32.22        
  5 Klemm, Chandler           14 MAKOS                  34.00      33.78        
  6 Ordway, John              13 MAKOS                  38.10      39.02        
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Devon J          17 MAKOS                  31.76      31.63        
  2 Tiller, Faith E           15 MAKOS                  31.36      32.33        
  3 Lynch, Ailish             15 PIEDMONT               35.50      33.20        
  4 Nunn, Kate                16 PIEDMONT               35.38      36.10        
  5 Castellow, Mallory        15 MAKOS                  39.55      41.14        
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Jackson         17 PIEDMONT               27.87      26.83        
  2 Calatrello, Jack          16 PIEDMONT               27.78      27.39        
  2 Petroff, Ryan             17 MAKOS                  27.24     J27.73        
  4 Baldwin, Parker           16 PIEDMONT                  NT     J27.56        
  5 Graves, Jackson           16 MAKOS                  28.27      31.21        
  6 Clark, Dylan              15 MAKOS                  30.04      34.86        
 -- Smith, John               16 PIEDMONT               24.29        SCR        
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:19.74    1:25.33        
     1) Smith, Sophie 8                 2) Agee, Abigail 8                
     3) Mathis, Ally 8                  4) Howie, Maggie 8                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:34.47    1:38.01        
     1) King, Mary Foster 7             2) Hale, Olivia 8                 
     3) Hudson, Kate 8                  4) Nurre, Jane 8                  
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:31.54   X1:42.69        
     1) Perry, Olivia 8                 2) Garmon, Mandy 7                
     3) Owens, Kate 8                   4) Mathews, Corrina 8             
 -- MONTE SANO  'C'                                   1:50.88   X1:47.89        
     1) McMillen, Callie 8              2) Keener, Clara 7                
     3) Stephens, Stella E 7            4) Craig, Alexis 8                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:07.13        
     1) Brooks, Caroline 6              2) Werth, Adeline 7               
     3) Poplin, Alice 7                 4) Cost, Caroline 7               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:31.96    1:41.07        
     1) Tucker, Gregory 8               2) Masterson, Aaron 7             
     3) Bankowski, Clate 8              4) Fulkerson, Sam 8               
 -- MONTE SANO  'B'                                   1:46.98   X1:50.22        
     1) Finley, Tate 7                  2) Egeland, Peyton D 7            
     3) Garrison, James D 8             4) Bankowski, Brett W 6           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:08.52        
     1) Jackson, Caden 8                2) Satterfeal, Noah 8             
     3) Watts, Elijah 7                 4) Perez, Grady 6                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:39.09         DQ        
     1) Schomburg, Luke 8               2) Johns, James 7                 
     3) Johns, William 8                4) Huttula, David 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:35.34    2:32.94        
     1) Speigle, Jillian 10             2) Satterfeal, Sesalie 10         
     3) Archer, Jamie 9                 4) Monk, Mary Beth 10             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:34.86    2:33.89        
     1) Mathews, Rebecca 10             2) Dunford, Abigail C 9           
     3) Bledsoe, Leah 10                4) Rabban, Bella 10               
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:54.70   X3:09.85        
     1) Bazzle, Kate 9                  2) Graves, Virginia 9             
     3) Masterson, Margaret 9           4) Lawrence, Lucy Wu 9            
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:13.93   X3:12.78        
     1) Rabban, Sophie 9                2) Mathis, Millie 9               
     3) Goshen, Therese 10              4) Sibold, Lily H 10              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:24.36    2:28.89        
     1) Huttula, Matthew 10             2) Shores, James 9                
     3) Schuetz, Neil 10                4) Calatrello, Henry 9            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:28.50    2:29.58        
     1) Huskey, Joshua 10               2) Jiminez, Connor 9              
     3) Stephens, William 10            4) Klemm, Riley 10                
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:11.30   X2:49.32        
     1) Perry, Quillan 9                2) Wilmoth, Caleb 10              
     3) Sheppard, Evan 9                4) Burbach, Pierson 9             
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:13.45   X3:07.76        
     1) Stephens, Henry T 10            2) Moore, Alex 9                  
     3) Moore, Will 9                   4) Sheppard, Sam 10               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:26.54   X3:13.33        
     1) Butler, Lucas 10                2) Rist, Alex 10                  
     3) Rigby, Connor 10                4) Caroll, Hayden 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:08.99    2:09.63        
     1) Scoggins, Sydney 11             2) Dunford, Annie 12              
     3) Masterson, Marianne E 11        4) Clark, Annie 12                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:06.97    2:10.40        
     1) Calatrello, Annie 12            2) Younkin, Kayla 12              
     3) Perez, Makayla 12               4) Monk, Anna 11                  
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:31.52   X2:47.04        
     1) Ledyard, Kate 12                2) Lynch, Emma 12                 
     3) Moody, Lizzie 11                4) Rigby, Lauren 12               
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:58.35   X2:54.25        
     1) Mathis, Anna L 11               2) Thornton, Stephanie 11         
     3) Burbach, Madison 11             4) Horton, Maggie 11              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:12.95        
     1) Werth, Benjamin 11              2) Nurre, Alexander 10            
     3) Herring, Wylder 11              4) Bell, Robert 12                
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:20.33    2:25.02        
     1) Rabban, Isaac 12                2) Bazzle, Jon-Michael 11         
     3) Jackson, Gabe 11                4) Goshen, Joesph C 12            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:01.61    2:06.84        
     1) McCool, Kyra 14                 2) Hastings, Anna Grace 14        
     3) Scott, Zoe 13                   4) Lacey, Emma 13                 
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:12.66    2:11.65        
     1) Bell, Maria 13                  2) Whorton, Anna 13               
     3) Lynch, Kathleen 14              4) Monk, Abby 13                  
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:43.38    1:46.73        
     1) Overbeek, Cade 13               2) Smith, Austin 13               
     3) Baldwin, Spencer 14             4) Herring, Jackson 14            
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:58.91    1:59.31        
     1) Michael, John 14                2) Klemm, Chandler 14             
     3) Daniel, Linden 13               4) Graves, Macon 14               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:11.04        
     1) Nurre, Nicholas 13              2) Rist, Nicholas 13              
     3) Martin, Jake 13                 4) Anderson, Max 14               
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:04.87   X2:23.19        
     1)                                 2) Ordway, John 13                
     3) Howie, Houston 14               4) Ready, Quinn E 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:54.65    2:00.87        
     1) Mokry, Darby 17                 2) Castellow, Mallory 15          
     3) Parsons, Devon J 17             4) Tiller, Faith E 15             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:58.91    2:02.64        
     1) Wire, Allison 17                2) Lynch, Ailish 15               
     3) Ledyard, Ann 15                 4) Nunn, Kate 16                  
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:35.07    1:38.81        
     1) Calatrello, Thomas 17           2) Calatrello, Jack 16            
     3) Lawrence, Jackson 17            4) Smith, John 16                 
  2 MONTE SANO  'A'                                   1:41.91    2:07.34        
     1) Graves, Jackson 16              2) Clark, Dylan 15                
     3) Stephens, Ciaran 15             4) Petroff, Ryan 17               
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Piedmont Piranhas                333.66   2. Monte Sano                       219.33
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 96                    
 
  1. Monte Sano                       143.33   2. Piedmont Piranhas                115.66
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 96                     
 
  1. Piedmont Piranhas                   183   2. Monte Sano                           76

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org