Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/28/2012 01:28 PM
                  RSAL vs CAML_27June2012-Meters - 6/27/2012                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:20.96  
     1) Lemke, AnnaBeth 8               2) Ferguson, Miranda 8            
     3) Reeves, Kate 7                  4) Swann, Emma Grace 7            
  2 Redstone Launchers  'A'                                     3:09.54  
     1) Paden, Tonya 8                  2) Moore, Hailey 8                
     3) Powell, Brenna 8                4) Tanner, Claire 7               
 -- Camelot  'B'                                               X2:29.32  
     1) Earhart, Mary Grace 7           2) Jones, Sadie 8                 
     3) Roberts, Sofia 7                4) Bosse, Natalie 8               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Launchers  'A'                                     2:02.02  
     1) Derrington, Michael 7           2) Stokes, John Thomas 8          
     3) Groves, Riley 7                 4) Bell, Jace 8                   
  2 Camelot  'A'                                                2:29.96  
     1) Lewis, Jes 8                    2) Treen, Lake 6                  
     3) Baron, Campbell 7               4) Ashton, Liam 6                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Launchers  'A'                                     3:24.02  
     1) Cornelius, Jessica 9            2) Okochi, Yui 10                 
     3) Harting, Nichole 10             4) Hamilton, Rebekah 9            
  2 Camelot  'A'                                                3:30.83  
     1) Askew, Amber 9                  2) Jones, Morgan 10               
     3) Dean, Jill 9                    4) Bosse, Lydia 10                
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                4:39.07  
     1) Earhart, Noah 9                 2) Swann, Eli 9                   
     3) VanAllen, Hudson 10             4) McDonald, Tyler 9              
 -- Redstone Launchers  'A'                                          DQ  
     1) Eames, Jackson 9                2) Stokes, Nicholaus 9            
     3) Bowes, William 10               4) Bamburg, Jason 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                3:15.59  
     1) Reeves, Abby 11                 2) Honeycutt, Mary 11             
     3) Swann, Caroline 12              4) Swann, Kaytlin 12              
  2 Redstone Launchers  'A'                                     3:20.65  
     1) Bamburg, Sarah 12               2) Godard, Gillian 12             
     3) Key, Alexandra 12               4) Mix, Samantha 11               
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X3:47.44  
     1) Worley, Lydia 11                2) Vander Schaaf, Renita 12       
     3) Jordan, Kitty 11                4) Chapman, Julisia 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                3:03.74  
     1) Link, Ethan 12                  2) Hughes, James 12               
     3) Wheeless, Collin 12             4) Thorington, Jake 10            
  2 Redstone Launchers  'A'                                     3:40.99  
     1) Stokes, Christopher 11          2) Bowes, Seth 12                 
     3) Hinkle, Joshua 10               4) Spuhl, J. David 12             
 -- Redstone Launchers  'C'                                    X4:21.28  
     1) Brady, Sean 11                  2) Paden, Matthew 12              
     3) Van Riper, Nick 12              4) Rhyne, Zane 11                 
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X4:34.06  
     1) Wiggins, Ethan 12               2) Underwood, Ethan 11            
     3) Hinkle, James 12                4) Wiggins, Joshua 11             
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:30.79  
     1) Griffin, Emily 14               2) Woody, Mae 13                  
     3) Woody, Madeline 14              4) Thorington, Taylor 13          
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:57.83  
     1) Bowes, Samantha 14              2) MacDonald, Sam 14              
     3) Munster, Claire 14              4) Okochi, Rena 13                
 -- Camelot  'B'                                               X2:54.69  
     1) Hughes, SyAnn 14                2) Cote, Wanda 14                 
     3) Badar, Victoria 13              4) Swann, Anna 14                 
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Launchers  'A'                                     2:29.99  
     1) Hayes, Peyton 14                2) Taylor, Benjamin 13            
     3) Harting, Zach 14                4) Hayes, Garren 13               
  2 Camelot  'A'                                                2:54.15  
     1) Neese, Kyle 14                  2) Meagher, Kaegan 14             
     3) Hurley, Scott 13                4) Hagan, Colton 14               
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X3:57.64  
     1) Paden, Andrew 9                 2) Blankenship, John 13           
     3) Jordan, Patrick 14              4) Underwood, Ethan 11            
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:57.07  
     1) Freeman, Clara 15               2) Stone, Jordan 17               
     3) Mills, Grace 16                 4) Lewis, Erica 15                
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:08.19  
     1) Butler, David 15                2) Zimmerman, Frank 17            
     3) Prasher, Karl 17                4) Gehrdes, Chuck 16              
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:17.80  
     1) Santiago, Derek 15              2) Luo, Kevin 15                  
     3) Cornelius, Joshua 15            4) Warren, Matthew 16             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swann, Sarah               6 CAM                              54.88  
  2 Kronk, Lauren              6 Launchers                        56.36  
  3 Groves, Brooke             5 Launchers                      1:09.31  
  4 Casey, Sophie              4 CAM                            1:10.64  
  5 Brady, Lizzy               6 Launchers                      1:16.59  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eames, Tyler               6 Launchers                        31.44  
  2 Bell, Jayden               5 Launchers                        39.77  
  3 Ashton, Liam               6 CAM                              40.69  
  4 Underwood, Stephen         6 Launchers                        42.93  
  5 Treen, Lake                6 CAM                              43.79  
  6 Lemke, Wilson              4 CAM                            1:12.87  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ferguson, John             5 CAM                           X1:39.69  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reeves, Kate               7 CAM                              22.60  
  2 Powell, Brenna             8 Launchers                        25.52  
  3 Bosse, Natalie             8 CAM                              28.36  
  4 Lemke, AnnaBeth            8 CAM                              28.79  
  5 Moore, Hailey              8 Launchers                        35.18  
  6 Paden, Tonya               8 Launchers                        50.48  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Earhart, Mary Grace        7 CAM                             X28.29  
 -- Swann, Emma Grace          7 CAM                             X35.51  
 -- Tanner, Claire             7 Launchers                       X37.24  
 -- Holloway, Ellie            7 CAM                             X39.05  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Jes                 8 CAM                              23.14  
  2 Baron, Campbell            7 CAM                              25.49  
  3 Stokes, John Thomas        8 Launchers                        30.43  
  4 Underwood, Stephen         6 Launchers                        41.97  
  5 Reynolds, Conner           7 Launchers                        51.05  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bell, Jace                 8 Launchers                       X28.53  
 -- Banas, Dominic             8 Launchers                       X29.30  
 -- Derrington, Michael        7 Launchers                       X29.35  
 -- Cobert, Xander             8 Launchers                       X34.58  
 -- Ise, Aleksander            7 Launchers                       X35.67  
 -- Tuggle, Jeffrey            8 Launchers                       X37.15  
 -- Hurley, Dylan              7 CAM                           X1:26.85  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah          9 Launchers                        38.39  
  2 Dean, Jill                 9 CAM                              40.30  
  3 Cornelius, Jessica         9 Launchers                        44.08  
  4 Askew, Amber               9 CAM                              45.53  
  5 Jones, Morgan             10 CAM                              52.19  
  6 Brady, Melody              9 Launchers                      1:12.08  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Lakin, Zadie              10 Launchers                       X49.51  
 -- Powell, Holly             10 Launchers                       X51.12  
 -- Okochi, Yui               10 Launchers                       X51.50  
 -- Grochowski, Peyton        10 Launchers                       X58.10  
 -- Berry, Denise              9 Launchers                     X1:04.06  
 -- Naumcheff, Stevie         10 CAM                           X1:05.07  
 -- Moore, Kelsey             10 Launchers                     X1:09.07  
 -- Johnson, Tiffany          10 Launchers                     X1:23.11  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thorington, Jake          10 CAM                              41.57  
  2 Stokes, Nicholaus          9 Launchers                        42.00  
  3 VanAllen, Hudson          10 CAM                              45.61  
  4 Anderson, Gabriel          9 Launchers                        59.53  
  5 Earhart, Noah              9 CAM                              59.65  
  6 Paden, Andrew              9 Launchers                        59.72  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Hinkle, Joshua            10 Launchers                       X45.14  
 -- Bowes, William            10 Launchers                     X1:02.09  
 -- Bamburg, Jason            10 Launchers                     X1:02.45  
 -- Taylor, Wyatt              9 Launchers                     X1:05.95  
 -- Reynolds, Christian        9 Launchers                     X1:09.87  
 -- Blankenship, Samuel        9 Launchers                     X1:17.72  
 -- Swann, Eli                 9 CAM                           X1:20.96  
 -- Chaffin, Jacob             9 Launchers                     X1:53.34  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swann, Caroline           12 CAM                              37.57  
  2 Key, Alexandra            12 Launchers                        41.92  
  3 Honeycutt, Mary           11 CAM                              42.84  
  4 Swann, Kaytlin            12 CAM                              45.24  
  5 Mix, Samantha             11 Launchers                        46.91  
  6 Tuggle, Allison           11 Launchers                      1:12.10  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Godard, Gillian           12 Launchers                       X40.47  
 -- Chapman, Julisia          12 Launchers                       X41.23  
 -- Bamburg, Sarah            12 Launchers                       X44.69  
 -- Vander Schaaf, Renita     12 Launchers                       X46.05  
 -- Key, Carly                11 Launchers                       X48.30  
 -- Hurley, Katelyn           11 CAM                             X49.73  
 -- Anderson, Alyssa          11 Launchers                       X53.66  
 -- Jordan, Kitty             11 Launchers                       X53.83  
 -- Oglesby, Katie            11 Launchers                       X56.80  
 -- Campbell, Sasha           12 Launchers                       X57.23  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin          12 CAM                              33.30  
  2 Spuhl, J. David           12 Launchers                        35.94  
  3 Hughes, James             12 CAM                              36.23  
  4 Link, Ethan               12 CAM                              43.22  
  5 Wiggins, Joshua           11 Launchers                        46.72  
  6 Hinkle, James             12 Launchers                        53.04  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bowes, Seth               12 Launchers                       X48.99  
 -- Brady, Sean               11 Launchers                       X49.39  
 -- Stokes, Christopher       11 Launchers                       X49.58  
 -- Paden, Matthew            12 Launchers                       X56.14  
 -- Wiggins, Ethan            12 Launchers                       X57.06  
 -- Rhyne, Zane               11 Launchers                     X1:01.15  
 -- Van Riper, Nick           12 Launchers                     X1:03.49  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Munster, Claire           14 Launchers                        29.34  
  2 Woody, Madeline           14 CAM                              30.17  
  3 Griffin, Emily            14 CAM                              31.77  
  4 Thorington, Taylor        13 CAM                              33.89  
  5 MacDonald, Sam            14 Launchers                        40.13  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Van Allen, Hannah         14 Launchers                       X36.64  
 -- Badar, Victoria           13 CAM                             X36.88  
 -- Swann, Anna               14 CAM                             X37.82  
 -- Cote, Wanda               14 CAM                             X39.09  
 -- Wiggs, Rebecca            14 CAM                             X42.67  
 -- Okochi, Rena              13 Launchers                       X44.04  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harting, Zach             14 Launchers                        28.80  
  2 Neese, Kyle               14 CAM                              32.54  
  3 Meagher, Kaegan           14 CAM                              32.58  
  4 Taylor, Benjamin          13 Launchers                        35.58  
  5 Hayes, Garren             13 Launchers                        36.95  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Blankenship, John         13 Launchers                       X42.91  
 -- Hagan, Colton             14 CAM                             X45.47  
 -- Jordan, Patrick           14 Launchers                       X51.16  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haapoja, Ellen            15 Launchers                        30.83  
  2 Freeman, Clara            15 CAM                              32.92  
  3 Lewis, Erica              15 CAM                              35.30  
  4 Stone, Jordan             17 CAM                              36.95  
  5 Worley, Hannah            15 Launchers                        53.66  
 
Event 43  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Askew, Heather            16 CAM                             X38.05  
 -- Rivette, Maria            16 CAM                             X46.93  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Frank          17 CAM                              26.69  
  2 Santiago, Derek           15 Launchers                        27.87  
  3 Gehrdes, Chuck            16 CAM                              28.06  
  4 Butler, David             15 CAM                              29.65  
  5 Cornelius, Joshua         15 Launchers                       J31.17  
  6 Foeller, Chris            17 Launchers                       J30.57  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Brenna             8 Launchers                        39.27  
  2 Ferguson, Miranda          8 CAM                              43.32  
  3 Jones, Sadie               8 CAM                              44.89  
  4 Lemke, AnnaBeth            8 CAM                              52.09  
  5 Moore, Hailey              8 Launchers                        57.66  
 -- Paden, Tonya               8 Launchers                           DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Jes                 8 CAM                              36.33  
  2 Banas, Dominic             8 Launchers                        40.00  
  3 Baron, Campbell            7 CAM                              41.01  
 -- Ise, Aleksander            7 Launchers                           DQ  
 -- Stokes, John Thomas        8 Launchers                           DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Jill                 9 CAM                              57.64  
  2 Jones, Morgan             10 CAM                            1:02.19  
  3 Okochi, Yui               10 Launchers                      1:06.43  
  4 Askew, Amber               9 CAM                            1:10.23  
  5 Powell, Holly             10 Launchers                      1:14.92  
  6 Brady, Melody              9 Launchers                      1:20.62  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stokes, Nicholaus          9 Launchers                        57.78  
  2 Thorington, Jake          10 CAM                            1:01.17  
  3 VanAllen, Hudson          10 CAM                            1:05.94  
  4 Earhart, Noah              9 CAM                            1:38.35  
 -- Blankenship, Samuel        9 Launchers                           DQ  
 -- Paden, Andrew              9 Launchers                           DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swann, Kaytlin            12 CAM                              50.10  
  2 Godard, Gillian           12 Launchers                        53.67  
  3 Chapman, Julisia          12 Launchers                        54.27  
  4 Reeves, Abby              11 CAM                            1:00.58  
  5 Campbell, Sasha           12 Launchers                      1:09.96  
 -- Honeycutt, Mary           11 CAM                                 DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin          12 CAM                              45.44  
  2 Hughes, James             12 CAM                              52.43  
  3 Underwood, Ethan          11 Launchers                      1:00.30  
  4 Brady, Sean               11 Launchers                      1:02.94  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Munster, Claire           14 Launchers                        40.43  
  2 Woody, Madeline           14 CAM                              40.56  
  3 Woody, Mae                13 CAM                              42.09  
  4 Thorington, Taylor        13 CAM                              46.55  
  5 Bowes, Samantha           14 Launchers                        54.08  
  6 Okochi, Rena              13 Launchers                        55.30  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Peyton             14 Launchers                        40.24  
  2 Harting, Zach             14 Launchers                        40.50  
  3 Taylor, Benjamin          13 Launchers                        43.72  
  4 Meagher, Kaegan           14 CAM                              46.19  
  5 Hurley, Scott             13 CAM                              50.28  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haapoja, Ellen            15 Launchers                        40.92  
  2 Stone, Jordan             17 CAM                              44.43  
  3 Lewis, Erica              15 CAM                              44.62  
  4 Mills, Grace              16 CAM                              50.95  
 -- Worley, Hannah            15 Launchers                           DQ  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Frank          17 CAM                              33.77  
  2 Gehrdes, Chuck            16 CAM                              37.48  
  3 Butler, David             15 CAM                              38.60  
  4 Luo, Kevin                15 Launchers                        39.29  
  5 Cornelius, Joshua         15 Launchers                        43.78  
  6 Foeller, Chris            17 Launchers                        47.83  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                1:47.15  
     1) Baron, Campbell M7              2) Lemke, AnnaBeth W8             
     3) Reeves, Kate W7                 4) Lewis, Jes M8                  
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:18.15  
     1) Groves, Riley M7                2) Bell, Jace M8                  
     3) Paden, Tonya W8                 4) Powell, Brenna W8              
 -- Camelot  'B'                                               X2:34.05  
     1) Ashton, Liam M6                 2) Earhart, Mary Grace W7         
     3) Swann, Emma Grace W7            4) Treen, Lake M6                 
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X3:06.04  
     1) Stokes, John Thomas M8          2) Eames, Tyler M6                
     3) Groves, Brooke W5               4) Tanner, Claire W7              
 -- Redstone Launchers  'C'                                    X3:57.95  
     1) Cobert, Xander M8               2) Derrington, Michael M7         
     3) Brady, Lizzy W6                 4) Moore, Hailey W8               
 -- Camelot  'C'                                                    XDQ  
     1) Lemke, Wilson M4                2) Jones, Sadie W8                
     3) Bosse, Natalie W8               4)                                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Launchers  'A'                                     2:59.87  
     1) Stokes, Nicholaus M9            2) Eames, Jackson M9              
     3) Harting, Nichole W10            4) Hamilton, Rebekah W9           
  2 Camelot  'A'                                                3:14.64  
     1) VanAllen, Hudson M10            2) Jones, Morgan W10              
     3) Dean, Jill W9                   4) Thorington, Jake M10           
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X3:55.36  
     1) Blankenship, Samuel M9          2) Anderson, Gabriel M9           
     3) Okochi, Yui W10                 4) Cornelius, Jessica W9          
 -- Camelot  'B'                                               X3:55.52  
     1) Earhart, Noah M9                2) Bosse, Lydia W10               
     3) Stinson, Catherine W9           4) McDonald, Tyler M9             
 -- Redstone Launchers  'C'                                    X4:18.20  
     1) Bamburg, Jason M10              2) Paden, Andrew M9               
     3) Grochowski, Peyton W10          4) Lakin, Zadie W10               
 -- Camelot  'C'                                                    XDQ  
     1) Naumcheff, Stevie W10           2) Swann, Eli M9                  
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:33.25  
     1) Hughes, James M12               2) Honeycutt, Mary W11            
     3) Swann, Caroline W12             4) Wheeless, Collin M12           
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:47.69  
     1) Spuhl, J. David M12             2) Hinkle, Joshua M10             
     3) Chapman, Julisia W12            4) Godard, Gillian W12            
 -- Redstone Launchers  'C'                                    X3:29.26  
     1) Van Riper, Nick M12             2) Brady, Sean M11                
     3) Anderson, Alyssa W11            4) Bamburg, Sarah W12             
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X3:36.13  
     1) Wiggins, Joshua M11             2) Rhyne, Zane M11                
     3) Key, Alexandra W12              4) Mix, Samantha W11              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:08.99  
     1) Woody, Madeline W14             2) Neese, Kyle M14                
     3) Griffin, Emily W14              4) Meagher, Kaegan M14            
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:13.18  
     1) Harting, Zach M14               2) Hayes, Peyton M14              
     3) Munster, Claire W14             4) Bowes, Samantha W14            
 -- Camelot  'B'                                               X2:32.33  
     1) Thorington, Taylor W13          2) Woody, Mae W13                 
     3) Hagan, Colton M14               4) Hurley, Scott M13              
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X2:42.88  
     1) Taylor, Benjamin M13            2) Hayes, Garren M13              
     3) Okochi, Rena W13                4) MacDonald, Sam W14             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:05.13  
     1) Gehrdes, Chuck M16              2) Lewis, Erica W15               
     3) Freeman, Clara W15              4) Zimmerman, Frank M17           
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:11.69  
     1) Santiago, Derek M15             2) Worley, Hannah W15             
     3) Luo, Kevin M15                  4) Haapoja, Ellen W15             
 -- Camelot  'C'                                               X2:45.63  
     1) Rivette, Maria W16              2) Askew, Heather W16             
     3) Stone, Jordan W17               4) Prasher, Karl M17              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reeves, Kate               7 CAM                              29.17  
  2 Lemke, AnnaBeth            8 CAM                              37.25  
  3 Jones, Sadie               8 CAM                              38.64  
  4 Tanner, Claire             7 Launchers                        58.58  
  5 Paden, Tonya               8 Launchers                      1:14.02  
  6 Brady, Lizzy               6 Launchers                      1:15.64  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groves, Riley              7 Launchers                        22.55  
  2 Lewis, Jes                 8 CAM                              31.02  
  3 Cobert, Xander             8 Launchers                        35.86  
  4 Treen, Lake                6 CAM                              59.24  
  5 Underwood, Stephen         6 Launchers                      1:01.76  
  6 Ashton, Liam               6 CAM                            1:05.00  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah          9 Launchers                        50.29  
  2 Cornelius, Jessica         9 Launchers                        52.96  
  3 Jones, Morgan             10 CAM                              59.41  
  4 Okochi, Yui               10 Launchers                      1:02.98  
  5 Bosse, Lydia              10 CAM                            1:14.54  
  6 Stinson, Catherine         9 CAM                            1:14.91  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hinkle, Joshua            10 Launchers                        53.59  
  2 Thorington, Jake          10 CAM                              57.67  
  3 Bowes, William            10 Launchers                      1:06.24  
  4 Anderson, Gabriel          9 Launchers                      1:18.22  
  5 Earhart, Noah              9 CAM                            1:20.87  
  6 McDonald, Tyler            9 CAM                            1:28.79  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swann, Caroline           12 CAM                              46.04  
  2 Swann, Kaytlin            12 CAM                              52.61  
  3 Bamburg, Sarah            12 Launchers                       J56.81  
  4 Reeves, Abby              11 CAM                             J56.46  
  5 Worley, Lydia             11 Launchers                      1:08.89  
 -- Mix, Samantha             11 Launchers                           DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, James             12 CAM                              50.27  
  2 Link, Ethan               12 CAM                              52.20  
  3 Wiggins, Joshua           11 Launchers                        55.46  
  4 Rhyne, Zane               11 Launchers                      1:24.10  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Emily            14 CAM                              39.66  
  2 Thorington, Taylor        13 CAM                              41.83  
  3 Woody, Mae                13 CAM                              46.19  
  4 MacDonald, Sam            14 Launchers                        51.39  
  5 Bowes, Samantha           14 Launchers                        52.34  
  6 Okochi, Rena              13 Launchers                        56.16  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Peyton             14 Launchers                        35.43  
  2 Taylor, Benjamin          13 Launchers                        42.22  
  3 Hurley, Scott             13 CAM                              47.69  
  4 Blankenship, John         13 Launchers                        59.22  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Clara            15 CAM                              38.12  
  2 Mills, Grace              16 CAM                              44.19  
  3 Stone, Jordan             17 CAM                              44.33  
  4 Worley, Hannah            15 Launchers                        56.00  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Santiago, Derek           15 Launchers                        33.27  
  2 Butler, David             15 CAM                              35.75  
  3 Foeller, Chris            17 Launchers                        37.57  
  4 Prasher, Karl             17 CAM                              37.88  
  5 Warren, Matthew           16 Launchers                        41.04  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reeves, Kate               7 CAM                              32.60  
  2 Roberts, Sofia             7 CAM                              35.80  
  3 Powell, Brenna             8 Launchers                        39.12  
  4 Jones, Sadie               8 CAM                              43.82  
  5 Tanner, Claire             7 Launchers                      1:02.03  
 -- Moore, Hailey              8 Launchers                           DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groves, Riley              7 Launchers                        21.63  
  2 Baron, Campbell            7 CAM                              35.29  
  3 Derrington, Michael        7 Launchers                        43.98  
  4 Bell, Jace                 8 Launchers                        44.51  
  5 Ashton, Liam               6 CAM                             J52.88  
  6 Treen, Lake                6 CAM                             J52.21  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Jill                 9 CAM                              50.47  
  2 Cornelius, Jessica         9 Launchers                        55.65  
  3 Hamilton, Rebekah          9 Launchers                        57.17  
  4 Bosse, Lydia              10 CAM                            1:14.25  
  5 Stinson, Catherine         9 CAM                            1:29.90  
  6 Moore, Kelsey             10 Launchers                      1:49.86  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stokes, Nicholaus          9 Launchers                        57.06  
  2 Eames, Jackson             9 Launchers                        57.81  
  3 VanAllen, Hudson          10 CAM                            1:03.41  
  4 McDonald, Tyler            9 CAM                            1:26.57  
 -- Taylor, Wyatt              9 Launchers                           DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chapman, Julisia          12 Launchers                        46.33  
  2 Swann, Caroline           12 CAM                              47.20  
  3 Godard, Gillian           12 Launchers                        53.98  
  4 Bamburg, Sarah            12 Launchers                      1:01.97  
 -- Honeycutt, Mary           11 CAM                                 DQ  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wheeless, Collin          12 CAM                              41.26  
  2 Link, Ethan               12 CAM                              48.77  
  3 Underwood, Ethan          11 Launchers                      1:03.31  
  4 Stokes, Christopher       11 Launchers                      1:11.47  
 -- Spuhl, J. David           12 Launchers                           DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Munster, Claire           14 Launchers                        32.85  
  2 Woody, Madeline           14 CAM                              33.41  
  3 Hughes, SyAnn             14 CAM                              42.06  
  4 MacDonald, Sam            14 Launchers                        53.06  
  5 Wiggs, Rebecca            14 CAM                              55.74  
  6 Bowes, Samantha           14 Launchers                        59.33  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harting, Zach             14 Launchers                        29.16  
  2 Hayes, Peyton             14 Launchers                        32.25  
  3 Meagher, Kaegan           14 CAM                              36.88  
  4 Neese, Kyle               14 CAM                              43.88  
  5 Hurley, Scott             13 CAM                              48.64  
  6 Hayes, Garren             13 Launchers                        55.11  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Clara            15 CAM                              36.67  
  2 Haapoja, Ellen            15 Launchers                        37.72  
  3 Lewis, Erica              15 CAM                              40.66  
  4 Mills, Grace              16 CAM                              44.73  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Frank          17 CAM                              29.10  
  2 Luo, Kevin                15 Launchers                       J31.66  
  3 Prasher, Karl             17 CAM                             J31.59  
  4 Gehrdes, Chuck            16 CAM                              34.48  
  5 Cornelius, Joshua         15 Launchers                        34.79  
  6 Warren, Matthew           16 Launchers                        40.20  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                1:58.64  
     1) Bosse, Natalie 8                2) Earhart, Mary Grace 7          
     3) Lemke, AnnaBeth 8               4) Reeves, Kate 7                 
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:56.89  
     1) Paden, Tonya 8                  2) Powell, Brenna 8               
     3) Tanner, Claire 7                4) Moore, Hailey 8                
 -- Camelot  'B'                                               X2:15.35  
     1) Jones, Sadie 8                  2) Roberts, Sofia 7               
     3) Holloway, Ellie 7               4) Swann, Emma Grace 7            
 -- Camelot  'C'                                                    XDQ  
     1) Ferguson, Miranda 8             2) Trapp, Kayla 6                 
     3) Swann, Sarah 6                  4) Trapp, Emma 6                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Launchers  'A'                                     1:53.16  
     1) Groves, Riley 7                 2) Bell, Jace 8                   
     3) Stokes, John Thomas 8           4) Eames, Tyler 6                 
  2 Camelot  'A'                                                2:24.96  
     1) Baron, Campbell 7               2) Ashton, Liam 6                 
     3) Treen, Lake 6                   4) Lewis, Jes 8                   
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X2:14.08  
     1) Cobert, Xander 8                2) Derrington, Michael 7          
     3) Banas, Dominic 8                4) Ise, Aleksander 7              
 -- Redstone Launchers  'C'                                    X3:03.28  
     1) Tuggle, Jeffrey 8               2) Bell, Jayden 5                 
     3) Underwood, Stephen 6            4) Reynolds, Conner 7             
 -- Camelot  'B'                                               X4:13.61  
     1) Lemke, Wilson 4                 2) Ferguson, John 5               
     3) Hurley, Dylan 7                 4) Nielsen, Wyatt 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Launchers  'A'                                     3:01.44  
     1) Harting, Nichole 10             2) Hamilton, Rebekah 9            
     3) Okochi, Yui 10                  4) Cornelius, Jessica 9           
  2 Camelot  'A'                                                3:37.33  
     1) Naumcheff, Stevie 10            2) Bosse, Lydia 10                
     3) Jones, Morgan 10                4) Dean, Jill 9                   
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X3:56.95  
     1) Grochowski, Peyton 10           2) Berry, Denise 9                
     3) Lakin, Zadie 10                 4) Powell, Holly 10               
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Launchers  'A'                                     3:52.99  
     1) Stokes, Nicholaus 9             2) Eames, Jackson 9               
     3) Bamburg, Jason 10               4) Anderson, Gabriel 9            
  2 Camelot  'A'                                                4:44.17  
     1) Swann, Eli 9                    2) Earhart, Noah 9                
     3) VanAllen, Hudson 10             4) McDonald, Tyler 9              
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X5:39.59  
     1) Chaffin, Jacob 9                2) Paden, Andrew 9                
     3) Bowes, William 10               4) Taylor, Wyatt 9                
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:52.22  
     1) Honeycutt, Mary 11              2) Reeves, Abby 11                
     3) Swann, Kaytlin 12               4) Swann, Caroline 12             
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:56.54  
     1) Bamburg, Sarah 12               2) Godard, Gillian 12             
     3) Chapman, Julisia 12             4) Mix, Samantha 11               
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X3:24.29  
     1) Key, Alexandra 12               2) Oglesby, Katie 11              
     3) Vander Schaaf, Renita 12        4) Key, Carly 11                  
 -- Redstone Launchers  'C'                                    X4:04.80  
     1) Worley, Lydia 11                2) Tuggle, Allison 11             
     3) Jordan, Kitty 11                4) Campbell, Sasha 12             
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:36.16  
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:55.46  
     1) Spuhl, J. David 12              2) Hinkle, Joshua 10              
     3) Brady, Sean 11                  4) Wiggins, Joshua 11             
 -- Redstone Launchers  'B'                                    X3:21.94  
     1) Hinkle, James 12                2) Underwood, Ethan 11            
     3) Stokes, Christopher 11          4) Bowes, Seth 12                 
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:14.32  
     1) Griffin, Emily 14               2) Woody, Mae 13                  
     3) Thorington, Taylor 13           4) Woody, Madeline 14             
  2 Redstone Launchers  'A'                                     2:42.19  
     1) Munster, Claire 14              2) Okochi, Rena 13                
     3) Bowes, Samantha 14              4) MacDonald, Sam 14              
 -- Camelot  'B'                                               X2:30.86  
     1) Badar, Victoria 13              2) Hughes, SyAnn 14               
     3) Cote, Wanda 14                  4) Swann, Anna 14                 
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redstone Launchers  'A'                                     2:16.79  
     1) Harting, Zach 14                2) Hayes, Peyton 14               
     3) Taylor, Benjamin 13             4) Hayes, Garren 13               
  2 Camelot  'A'                                                2:32.00  
     1) Hagan, Colton 14                2) Meagher, Kaegan 14             
     3) Neese, Kyle 14                  4) Hurley, Scott 13               
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                2:54.63  
     1) Lewis, Erica 15                 2) Mills, Grace 16                
     3) Stone, Jordan 17                4) Freeman, Clara 15              
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Camelot  'A'                                                1:54.61  
     1) Butler, David 15                2) Zimmerman, Frank 17            
     3) Gehrdes, Chuck 16               4) Prasher, Karl 17               
  2 Redstone Launchers  'A'                                     1:58.94  
     1) Santiago, Derek 15              2) Luo, Kevin 15                  
     3) Cornelius, Joshua 15            4) Warren, Matthew 16             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org