Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/24/2012 11:49 AM
                     2012 SHER vs HAMC-Meters - 6/20/2012                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                1:59.07  
     1) Jarres, GiGi 8                  2) Neicamp, Allie G 7             
     3) Burnside, Olivia 7              4) Houser, Michaela 7             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:44.88  
     1) Laue, Jaclyn 6                  2) Rorick, Caitlyn 7              
     3) White, Kaitlyn 8                4) Lawson, Jenna 8                
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X2:28.47  
     1) DeOrio, Madison L 7             2) Summers, Caroline 8            
     3) Cazier, Alexandra 8             4) Turner, Abbey J 8              
 -- Hampton Cove Hurricanes  'C'                               X2:36.60  
     1) Brix, Samantha 6                2) Ferguson, Emma C 7             
     3) McClure, Kara Beth E 8          4) King, Emily 7                  
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:50.97  
     1) Laue, Abigail 6                 2) Clark, Caroline 7              
     3) Johnson, Audrey 7               4) Almond, Selah 6                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:16.89  
     1) Neville, Will 6                 2) Nixon, Aiden C 7               
     3) Harrison, Caleb 7               4) McClelland, Evan P 7           
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X3:02.82  
     1) Hall, Grayson 7                 2) Chapman, Reece S 7             
     3) Newman, Barrett W 8             4) DeOrio, Tyler 5                
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                3:39.87  
     1) Lee, Maggie E 9                 2) Anthony, Morgan 9              
     3) Harrison, Kimberly 10           4) Fagan, Ally 9                  
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     4:58.27  
     1) Davis, Chloe 10                 2) Anderson, Mandy 9              
     3) Hammer, Emily 9                 4) Schroeder, Abigail 9           
 -- Hampton Cove Hurricanes  'C'                               X4:19.13  
     1) Carter, Virginia 9              2) Scherlis, Sophia 9             
     3) Barten, Cora M 10               4) Smith, Dora 10                 
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X4:22.81  
     1) Shiner, Katheryn E 9            2) Kelly, Sarah 9                 
     3) Rhonemus, Ellee 9               4) Parris, Kelli 10               
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X5:33.41  
     1) Fryer, Hannah 9                 2) Lawson, Elysa 9                
     3) Lawson, Jenna 8                 4) Sudderth, Ellie 10             
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     3:24.95  
     1) Stogner, John Allen 9           2) Holland, Jay 10                
     3) Holtcamp, Mason S 9             4) Amborski, Matthew 9            
  2 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                3:43.48  
     1) Morton, John Patrick 9          2) Banks, Sam 10                  
     3) Houser, Joey 10                 4) Wright, Christopher T 10       
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X5:16.87  
     1) Laue, Frederick 9               2) Jensen, Matthew 9              
     3) Purves, John 9                  4) Rorick, Michael 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:51.26  
     1) Madison, Sarah 12               2) Clark, Katie 11                
     3) Holtcamp, Mackenzie L 11        4) Tomlin, Morgan 12              
  2 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:58.09  
     1) Wright, Meghan P 11             2) Bray, Christina 12             
     3) Applebaum, Katie 11             4) Erickson, Sami R 12            
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X4:01.98  
     1) Johnson, Emily 11               2) Marr, Lydia 11                 
     3) Beams, Kennedy 11               4) Ward, Caroline 11              
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:51.07  
     1) DeVaney, Collier 12             2) Amborski, Robert 12            
     3) Weis, Brandon 12                4) Gunn, Nathan 11                
  2 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                3:03.11  
     1) Harrison, Nathan 11             2) Kelly, Sean 11                 
     3) Tichow, Michael A 12            4) Davis, Jackson 12              
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:33.21  
     1) Formby, Nicholas 11             2) Jensen, Benjamin 11            
     3) Marr, Douglas 12                4) Schroeder, Gabriel 11          
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:31.99  
     1) Laue, Sloan 14                  2) Weis, Emily 14                 
     3) Hammer, Kayla 13                4) Purves, Leah 13                
  2 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:53.29  
     1) Rhonemus, Emma M 13             2) Kelly, Sami 13                 
     3) Brown, Catie 13                 4) Corrigan, Lexi E 13            
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X3:06.70  
     1) Corbett, Audrey J 14            2) Estes, Rachel 14               
     3) McClelland, Jessi R 13          4) Smith, Jewel 13                
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:39.75  
     1) Medley, Katie 14                2) Ward, Emily 14                 
     3) Madison, Megan 13               4) Evans, Laura 11                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:38.87  
     1) Gunn, Dalton 13                 2) Clark, Carey 13                
     3) DeVaney, Isaac 14               4) Byrd, Hugh 12                  
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:51.97  
     1) Byrd, Rachel 16                 2) Lancaster, Sara 17             
     3) Chandler, Abigail 16            4) Anthony, Eleese 13             
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:14.94  
     1) Wintzinger, Trey 15             2) Hawkins, Jack R 15             
     3) Dombrowsky, Nic 16              4) Couch, Seth 15                 
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:23.72  
     1) Amborski, Carl 15               2) Anderson, Mitchell 15          
     3) Lane, Jeremiah 16               4) Laue, Brandon 17               
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X2:50.04  
     1) Brown, Chris 13                 2) McClelland, Graham S 15        
     3) Damian, Luke 16                 4) Ferguson, Connor E 15          
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brix, Samantha             6 HAMC                             30.40  
  2 McGee, Annalyse V          6 HAMC                             32.33  
  3 Laue, Jaclyn               6 Sherwood                         34.96  
  4 Laue, Abigail              6 Sherwood                         37.23  
  5 Almond, Selah              6 Sherwood                         39.41  
  6 McGee, Lucy G              4 HAMC                           2:06.25  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Winfrey, Wesleigh Jane     6 Sherwood                      X1:04.37  
 -- Winfrey, Rachel            3 Sherwood                      X1:13.08  
 -- Schroeder, Ella            3 Sherwood                      X1:13.10  
 -- Allen, Katie Beth          4 Sherwood                      X2:05.21  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neville, Will              6 HAMC                             26.17  
  2 DeOrio, Tyler              5 HAMC                             30.83  
  3 Vergara, Cruz J            5 HAMC                             38.41  
  4 Hammer, Matthew            5 Sherwood                       1:08.65  
  5 Riley, Caleb               5 Sherwood                       1:13.79  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Shiner, Harrison A         6 HAMC                            X36.59  
 -- McClure, Evan              5 HAMC                            X41.23  
 -- Summers, Andrew            6 HAMC                            X49.97  
 -- Cazier, William            6 HAMC                            X57.77  
 -- Cozelos, Aiden             3 Sherwood                      X1:13.10  
 -- Galusha, Colin             4 Sherwood                      X1:36.34  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Michaela           7 HAMC                             23.99  
  2 Turner, Abbey J            8 HAMC                             26.75  
  3 Cazier, Alexandra          8 HAMC                             28.50  
  4 Clark, Caroline            7 Sherwood                         29.99  
  5 Lawson, Jenna              8 Sherwood                         33.45  
  6 White, Kaitlyn             8 Sherwood                         33.94  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- DeOrio, Madison L          7 HAMC                            X26.93  
 -- Ferguson, Emma C           7 HAMC                            X33.45  
 -- King, Emily                7 HAMC                            X43.43  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb            7 HAMC                             24.93  
  2 McClelland, Evan P         7 HAMC                             26.95  
  3 Beams, Fisher              7 Sherwood                         31.87  
  4 Chapman, Reece S           7 HAMC                             35.00  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Hall, Grayson              7 HAMC                            X35.92  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly        10 HAMC                             41.35  
  2 Fagan, Ally                9 HAMC                             47.37  
  3 Anderson, Mandy            9 Sherwood                         52.06  
  4 Shiner, Katheryn E         9 HAMC                             52.81  
  5 Sudderth, Ellie           10 Sherwood                       1:00.44  
  6 Schroeder, Abigail         9 Sherwood                       1:07.41  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Brix, Samantha             6 HAMC                            X50.12  
 -- Rhonemus, Ellee            9 HAMC                          X1:06.13  
 -- Fryer, Hannah              9 Sherwood                      X1:13.53  
 -- Foreman, Stella C          9 HAMC                          X1:31.07  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S          9 Sherwood                         38.86  
  2 Stogner, John Allen        9 Sherwood                         39.69  
  3 Wright, Christopher T     10 HAMC                             42.44  
  4 Houser, Joey              10 HAMC                             42.87  
  5 Morton, John Patrick       9 HAMC                             52.00  
  6 Rorick, Michael            9 Sherwood                         52.09  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Amborski, Matthew          9 Sherwood                        X54.36  
 -- Clegg, Will               10 Sherwood                        X56.19  
 -- Jensen, Matthew            9 Sherwood                      X1:13.50  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     11 Sherwood                         33.99  
  2 Applebaum, Katie          11 HAMC                             36.09  
  3 Erickson, Sami R          12 HAMC                             39.83  
  4 Clark, Katie              11 Sherwood                         41.86  
  5 Bray, Christina           12 HAMC                             42.38  
  6 Beams, Kennedy            11 Sherwood                         48.75  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Evans, Laura              11 Sherwood                        X49.47  
 -- Marr, Lydia               11 Sherwood                        X50.34  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Collier          12 Sherwood                         35.17  
  2 Gunn, Nathan              11 Sherwood                         36.37  
  3 Harrison, Nathan          11 HAMC                             38.47  
  4 Tichow, Michael A         12 HAMC                             38.62  
  5 Amborski, Robert          12 Sherwood                         38.69  
  6 Davis, Jackson            12 HAMC                             40.06  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Marr, Douglas             12 Sherwood                        X47.81  
 -- Schroeder, Gabriel        11 Sherwood                        X53.29  
 -- White, Connor             12 Sherwood                        X56.97  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laue, Sloan               14 Sherwood                         34.60  
  2 Kelly, Sami               13 HAMC                             35.49  
  3 Rhonemus, Emma M          13 HAMC                             37.78  
  4 Brown, Catie              13 HAMC                             40.21  
  5 Anthony, Eleese           13 Sherwood                         41.59  
  6 Madison, Megan            13 Sherwood                         41.84  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Estes, Rachel             14 HAMC                            X40.63  
 -- Smith, Jewel              13 HAMC                            X46.95  
 -- Medley, Katie             14 Sherwood                        X56.44  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            14 Sherwood                         28.25  
  2 Clark, Carey              13 Sherwood                         31.10  
  3 Aldag, Franklin           14 HAMC                             32.53  
  4 Brown, Chris              13 HAMC                             32.91  
  5 Gunn, Dalton              13 Sherwood                         33.31  
  6 Dombrowsky, Christopher   13 HAMC                             39.18  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Amanda             15 HAMC                             31.37  
  2 Byrd, Rachel              16 Sherwood                         35.35  
  3 Chandler, Abigail         16 Sherwood                         36.70  
  4 Lancaster, Sara           17 Sherwood                         38.06  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          15 HAMC                             26.65  
  2 Dombrowsky, Nic           16 HAMC                             27.44  
  3 Laue, Brandon             17 Sherwood                         28.34  
  4 Anderson, Cory            17 Sherwood                         28.53  
  5 Couch, Seth               15 HAMC                             30.84  
  6 Amborski, Carl            15 Sherwood                         32.73  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ferguson, Connor E        15 HAMC                            X37.58  
 -- McClelland, Graham S      15 HAMC                            X39.87  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G           7 HAMC                             31.06  
  2 Claflin, Emma H            8 HAMC                             35.22  
  3 Lawson, Jenna              8 Sherwood                         44.08  
  4 Rorick, Caitlyn            7 Sherwood                         44.38  
  5 White, Kaitlyn             8 Sherwood                         45.56  
  6 Summers, Caroline          8 HAMC                             47.21  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neville, Will              6 HAMC                             33.28  
  2 Nixon, Aiden C             7 HAMC                             33.86  
  3 Sudderth, Thomas           8 Sherwood                         44.09  
  4 Beams, Fisher              7 Sherwood                         50.07  
 -- McClelland, Evan P         7 HAMC                                DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Sarah               9 HAMC                           1:00.35  
  2 Anthony, Morgan            9 HAMC                           1:03.44  
  3 Hammer, Emily              9 Sherwood                       1:07.58  
 -- Schroeder, Abigail         9 Sherwood                            DQ  
 -- Lawson, Elysa              9 Sherwood                            DQ  
 -- Edwards, McKenzie M        9 HAMC                                DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holland, Jay              10 Sherwood                         54.95  
  2 Stogner, John Allen        9 Sherwood                         57.56  
  3 Banks, Sam                10 HAMC                           1:01.47  
  4 Aldag, Thomas             10 HAMC                           1:05.11  
  5 McClelland, Garrett J      9 HAMC                           1:11.05  
 -- Purves, John               9 Sherwood                            DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomlin, Morgan            12 Sherwood                         46.06  
  2 Bray, Christina           12 HAMC                             48.29  
  3 Clark, Katie              11 Sherwood                         50.43  
  4 Damian, Sasha             11 HAMC                             54.78  
 -- Johnson, Emily            11 Sherwood                            DQ  
 -- Parris, Sydney            11 HAMC                                DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weis, Brandon             12 Sherwood                         47.89  
  2 DeVaney, Collier          12 Sherwood                         48.37  
  3 Davis, Jackson            12 HAMC                             49.43  
  4 Kelly, Sean               11 HAMC                             51.17  
  5 Byrd, Hugh                12 Sherwood                       1:02.47  
 -- Tichow, Michael A         12 HAMC                                DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weis, Emily               14 Sherwood                         41.88  
  2 Purves, Leah              13 Sherwood                         44.61  
  3 Corrigan, Lexi E          13 HAMC                             45.40  
  4 McClelland, Jessi R       13 HAMC                             47.07  
  5 Kelly, Sami               13 HAMC                             48.47  
  6 Anthony, Eleese           13 Sherwood                       1:06.19  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            14 Sherwood                         38.74  
  2 Aldag, Franklin           14 HAMC                             45.50  
  3 Gunn, Dalton              13 Sherwood                         47.95  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Amanda             15 HAMC                             40.59  
  2 Byrd, Rachel              16 Sherwood                         46.59  
  3 Lancaster, Sara           17 Sherwood                         49.47  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          15 HAMC                             36.99  
  2 Anderson, Cory            17 Sherwood                         39.54  
  3 Anderson, Mitchell        15 Sherwood                         40.77  
  4 Hawkins, Jack R           15 HAMC                             42.86  
  5 Damian, Luke              16 HAMC                             43.00  
  6 Amborski, Carl            15 Sherwood                         49.69  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                1:42.36  
     1) Harrison, Caleb M7              2) Cazier, Alexandra W8           
     3) McClelland, Evan P M7           4) Houser, Michaela W7            
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:16.32  
     1) Sudderth, Thomas M8             2) Laue, Jaclyn W6                
     3) Clark, Caroline W7              4) Beams, Fisher M7               
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X1:57.33  
     1) Nixon, Aiden C M7               2) Neicamp, Allie G W7            
     3) Chapman, Reece S M7             4) Turner, Abbey J W8             
 -- Hampton Cove Hurricanes  'C'                               X2:04.78  
     1) DeOrio, Tyler M5                2) Jarres, GiGi W8                
     3) Newman, Barrett W M8            4) DeOrio, Madison L W7           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:57.19  
     1) Wright, Christopher T M10       2) Fagan, Ally W9                 
     3) Houser, Joey M10                4) Harrison, Kimberly W10         
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     3:22.07  
     1) Stogner, John Allen M9          2) Anderson, Mandy W9             
     3) Schroeder, Abigail W9           4) Holtcamp, Mason S M9           
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X3:18.56  
     1) Banks, Sam M10                  2) Shiner, Katheryn E W9          
     3) Morton, John Patrick M9         4) Lee, Maggie E W9               
 -- Hampton Cove Hurricanes  'C'                               X3:39.00  
     1) Aldag, Thomas M10               2) Kelly, Sarah W9                
     3) Watson, Carter M9               4) Scherlis, Sophia W9            
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X4:11.35  
     1) Clegg, Will M10                 2) Hammer, Emily W9               
     3) Sudderth, Ellie W10             4) Rorick, Michael M9             
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                    X5:13.15  
     1) Fryer, Hannah W9                2) Laue, Frederick M9             
     3) Jensen, Matthew M9              4) Lawson, Elysa W9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:25.33  
     1) DeVaney, Collier M12            2) Gunn, Nathan M11               
     3) Tomlin, Morgan W12              4) Holtcamp, Mackenzie L W11      
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X2:53.93  
     1) Davis, Jackson M12              2) Wright, Meghan P W11           
     3) Kelly, Sean M11                 4) Bray, Christina W12            
 -- Sherwood Swim Team  'C'                                    X3:28.31  
     1) Madison, Sarah W12              2) Jensen, Benjamin M11           
     3) Johnson, Emily W11              4) Schroeder, Gabriel M11         
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:31.00  
     1) Marr, Douglas M12               2) Evans, Laura W11               
     3) White, Connor M12               4) Ward, Caroline W11             
 -- Hampton Cove Hurricanes  'A'                                     DQ  
     1) Harrison, Nathan M11            2) Erickson, Sami R W12           
     3) Tichow, Michael A M12           4) Applebaum, Katie W11           
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:11.53  
     1) Clark, Carey M13                2) Hammer, Kayla W13              
     3) Weis, Emily W14                 4) DeVaney, Isaac M14             
  2 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:23.33  
     1) Brown, Chris M13                2) Brown, Catie W13               
     3) Kelly, Sami W13                 4) Aldag, Franklin M14            
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:36.23  
     1) Gunn, Dalton M13                2) Amborski, Robert M12           
     3) Madison, Megan W13              4) Anthony, Eleese W13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:05.40  
     1) Clark, Amanda W15               2) Dombrowsky, Nic M16            
     3) Rhonemus, Emma M W13            4) Wintzinger, Trey M15           
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:15.86  
     1) Anderson, Mitchell M15          2) Byrd, Rachel W16               
     3) Chandler, Abigail W16           4) Laue, Brandon M17              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G           7 HAMC                             27.89  
  2 Jarres, GiGi               8 HAMC                             29.89  
  3 Laue, Jaclyn               6 Sherwood                         36.55  
  4 Claflin, Emma H            8 HAMC                             36.90  
  5 Galusha, Vivian            7 Sherwood                         39.09  
  6 Johnson, Audrey            7 Sherwood                         42.41  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neville, Will              6 HAMC                             28.35  
  2 Harrison, Caleb            7 HAMC                             31.43  
  3 Nixon, Aiden C             7 HAMC                             34.88  
  4 Sudderth, Thomas           8 Sherwood                         37.78  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly        10 HAMC                             47.95  
  2 Lee, Maggie E              9 HAMC                           1:02.63  
  3 Anderson, Mandy            9 Sherwood                       1:02.93  
  4 Carter, Virginia           9 HAMC                           1:08.41  
  5 Davis, Chloe              10 Sherwood                       1:15.18  
  6 Lawson, Elysa              9 Sherwood                       1:39.13  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S          9 Sherwood                         47.33  
  2 Stogner, John Allen        9 Sherwood                         48.00  
  3 Wright, Christopher T     10 HAMC                             55.06  
  4 Houser, Joey              10 HAMC                             57.78  
  5 Morton, John Patrick       9 HAMC                           1:06.50  
  6 Laue, Frederick            9 Sherwood                       1:22.44  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     11 Sherwood                         42.09  
  2 Tomlin, Morgan            12 Sherwood                         44.96  
  3 Erickson, Sami R          12 HAMC                             49.47  
  4 Applebaum, Katie          11 HAMC                             49.86  
  5 Wright, Meghan P          11 HAMC                             52.94  
  6 Madison, Sarah            12 Sherwood                         54.34  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Collier          12 Sherwood                         42.92  
  2 Formby, Nicholas          11 Sherwood                         44.86  
  3 Harrison, Nathan          11 HAMC                             45.93  
  4 Davis, Jackson            12 HAMC                             51.64  
  5 Jensen, Benjamin          11 Sherwood                         58.94  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             13 Sherwood                         38.19  
  2 Laue, Sloan               14 Sherwood                         40.22  
  3 Purves, Leah              13 Sherwood                         40.82  
  4 Combs, Savannah D         13 HAMC                             44.05  
  5 Brown, Catie              13 HAMC                             46.90  
  6 Rhonemus, Emma M          13 HAMC                             48.81  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            14 Sherwood                         30.59  
  2 Clark, Carey              13 Sherwood                         36.01  
  3 Brown, Chris              13 HAMC                             42.47  
  4 Dombrowsky, Christopher   13 HAMC                             47.86  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Rachel              16 Sherwood                         41.87  
  2 Chandler, Abigail         16 Sherwood                         43.55  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          15 HAMC                             32.43  
  2 Dombrowsky, Nic           16 HAMC                             32.71  
  3 Lane, Jeremiah            16 Sherwood                         40.00  
  4 Amborski, Carl            15 Sherwood                         40.01  
  5 Hawkins, Jack R           15 HAMC                             42.06  
  6 Corder, Mitchell          17 Sherwood                         42.25  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jaeger, Sarah              8 HAMC                             34.09  
  2 Cazier, Alexandra          8 HAMC                             37.85  
  3 Rorick, Caitlyn            7 Sherwood                         42.60  
  4 White, Kaitlyn             8 Sherwood                         46.25  
 -- Jarres, GiGi               8 HAMC                                DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb            7 HAMC                             33.23  
  2 Nixon, Aiden C             7 HAMC                             35.38  
  3 Sudderth, Thomas           8 Sherwood                        J40.49  
  4 Newman, Barrett W          8 HAMC                            J40.28  
  5 Beams, Fisher              7 Sherwood                         47.56  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrison, Kimberly        10 HAMC                             51.10  
  2 Hammer, Emily              9 Sherwood                       1:16.20  
  3 Anderson, Mandy            9 Sherwood                       1:20.44  
 -- Davis, Chloe              10 Sherwood                            DQ  
 -- Barten, Cora M            10 HAMC                                DQ  
 -- Shiner, Katheryn E         9 HAMC                                DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S          9 Sherwood                         44.00  
  2 Banks, Sam                10 HAMC                             57.50  
  3 Watson, Carter             9 HAMC                           1:05.37  
  4 Houser, Joey              10 HAMC                           1:06.12  
  5 Holland, Jay              10 Sherwood                       1:23.62  
 -- Rorick, Michael            9 Sherwood                            DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     11 Sherwood                         37.05  
  2 Tomlin, Morgan            12 Sherwood                         42.05  
  3 Applebaum, Katie          11 HAMC                             44.77  
  4 Erickson, Sami R          12 HAMC                             48.27  
  5 Bray, Christina           12 HAMC                             53.72  
  6 Ward, Caroline            11 Sherwood                       1:04.54  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weis, Brandon             12 Sherwood                         41.89  
  2 Gunn, Nathan              11 Sherwood                         48.13  
  3 Amborski, Robert          12 Sherwood                         49.09  
  4 Kelly, Sean               11 HAMC                             50.19  
  5 Harrison, Nathan          11 HAMC                             50.53  
  6 Tichow, Michael A         12 HAMC                             51.23  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             13 Sherwood                         36.47  
  2 Weis, Emily               14 Sherwood                         37.53  
  3 Ward, Emily               14 Sherwood                         42.75  
  4 Brown, Catie              13 HAMC                             43.96  
  5 Combs, Savannah D         13 HAMC                             45.93  
  6 McClelland, Jessi R       13 HAMC                             50.12  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Carey              13 Sherwood                         35.16  
  2 Brown, Chris              13 HAMC                             39.74  
  3 Gunn, Dalton              13 Sherwood                         40.56  
  4 Dombrowsky, Christopher   13 HAMC                             44.72  
  5 Aldag, Franklin           14 HAMC                             47.06  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Amanda             15 HAMC                             35.74  
  2 Chandler, Abigail         16 Sherwood                         40.76  
  3 Lancaster, Sara           17 Sherwood                         41.89  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dombrowsky, Nic           16 HAMC                             30.77  
  2 Couch, Seth               15 HAMC                             34.91  
  3 Lane, Jeremiah            16 Sherwood                         36.80  
  4 Damian, Luke              16 HAMC                             38.25  
  5 Jones, Sammy              15 Sherwood                         46.25  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                1:48.75  
     1) Cazier, Alexandra 8             2) Neicamp, Allie G 7             
     3) Turner, Abbey J 8               4) Houser, Michaela 7             
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:30.29  
     1) Laue, Jaclyn 6                  2) Clark, Caroline 7              
     3) Almond, Selah 6                 4) Laue, Abigail 6                
 -- Hampton Cove Hurricanes  'C'                               X1:51.51  
     1) Jaeger, Sarah 8                 2) Claflin, Emma H 8              
     3) McClure, Kara Beth E 8          4) Brix, Samantha 6               
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X2:01.44  
     1) Summers, Caroline 8             2) Ferguson, Emma C 7             
     3) Jarres, GiGi 8                  4) DeOrio, Madison L 7            
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X2:32.07  
     1) Lawson, Jenna 8                 2) Rorick, Caitlyn 7              
     3) Johnson, Audrey 7               4) Galusha, Vivian 7              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                1:59.76  
     1) Harrison, Caleb 7               2) Nixon, Aiden C 7               
     3) Chapman, Reece S 7              4) Neville, Will 6                
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X2:33.36  
     1) Newman, Barrett W 8             2) Hall, Grayson 7                
     3) DeOrio, Tyler 5                 4)                                
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                3:20.52  
     1) Fagan, Ally 9                   2) Shiner, Katheryn E 9           
     3) Kelly, Sarah 9                  4) Harrison, Kimberly 10          
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     4:43.07  
     1) Schroeder, Abigail 9            2) Hammer, Emily 9                
     3) Davis, Chloe 10                 4) Anderson, Mandy 9              
 -- Hampton Cove Hurricanes  'C'                               X3:36.56  
     1) Rhonemus, Ellee 9               2) Anthony, Morgan 9              
     3) Edwards, McKenzie M 9           4) Smith, Dora 10                 
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X3:39.41  
     1) Lee, Maggie E 9                 2) Carter, Virginia 9             
     3) Parris, Kelli 10                4) Scherlis, Sophia 9             
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X5:11.00  
     1) Fryer, Hannah 9                 2) Lawson, Elysa 9                
     3) Sudderth, Ellie 10              4) White, Kaitlyn 8               
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:53.57  
     1) Houser, Joey 10                 2) Morton, John Patrick 9         
     3) Banks, Sam 10                   4) Wright, Christopher T 10       
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X4:22.72  
     1) Laue, Frederick 9               2) Purves, John 9                 
     3) Jensen, Matthew 9               4) Rorick, Michael 9              
 -- Sherwood Swim Team  'A'                                          DQ  
     1) Stogner, John Allen 9           2) Holland, Jay 10                
     3) Amborski, Matthew 9             4) Holtcamp, Mason S 9            
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:37.74  
     1) Tomlin, Morgan 12               2) Clark, Katie 11                
     3) Beams, Kennedy 11               4) Holtcamp, Mackenzie L 11       
  2 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:40.58  
     1) Erickson, Sami R 12             2) Wright, Meghan P 11            
     3) Bray, Christina 12              4) Applebaum, Katie 11            
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:26.44  
     1) Ward, Caroline 11               2) Madison, Sarah 12              
     3) Johnson, Emily 11               4) Marr, Lydia 11                 
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:30.63  
     1) DeVaney, Collier 12             2) Weis, Brandon 12               
     3) Amborski, Robert 12             4) Gunn, Nathan 11                
 -- Sherwood Swim Team  'B'                                    X3:22.11  
     1) Marr, Douglas 12                2) White, Connor 12               
     3) Schroeder, Gabriel 11           4) Byrd, Hugh 12                  
 -- Hampton Cove Hurricanes  'A'                                     DQ  
     1) Tichow, Michael A 12            2) Davis, Jackson 12              
     3) Kelly, Sean 11                  4) Harrison, Nathan 11            
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:16.38  
     1) Laue, Sloan 14                  2) Weis, Emily 14                 
     3) Purves, Leah 13                 4) Hammer, Kayla 13               
  2 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                2:32.27  
     1) Corrigan, Lexi E 13             2) Rhonemus, Emma M 13            
     3) Kelly, Sami 13                  4) Brown, Catie 13                
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X2:43.33  
     1) Estes, Rachel 14                2) McClelland, Jessi R 13         
     3) Smith, Jewel 13                 4) Corbett, Audrey J 14           
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:20.77  
     1) Clark, Carey 13                 2) Gunn, Dalton 13                
     3) Formby, Nicholas 11             4) DeVaney, Isaac 14              
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:38.74  
     1) Chandler, Abigail 16            2) Ward, Emily 14                 
     3) Byrd, Rachel 16                 4) Lancaster, Sara 17             
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hampton Cove Hurricanes  'A'                                1:58.69  
     1) Dombrowsky, Nic 16              2) Damian, Luke 16                
     3) Couch, Seth 15                  4) Wintzinger, Trey 15            
  2 Sherwood Swim Team  'A'                                     2:00.23  
     1) Anderson, Mitchell 15           2) Anderson, Cory 17              
     3) Lane, Jeremiah 16               4) Laue, Brandon 17               
 -- Hampton Cove Hurricanes  'B'                               X2:29.82  
     1) Aldag, Franklin 14              2) McClelland, Graham S 15        
     3) Ferguson, Connor E 15           4) Hawkins, Jack R 15             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Sherwood Swim Team                  280   2. Hampton Cove Hurricanes             272

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org