Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/19/2012 11:45 PM
                     SJST vs. YMCA - 2012-6-13 - 6/13/2012                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:49.00  
     1) McDonald, Savannah 8            2) Black, Julie 8                 
     3) Nabors, Carlee 8                4) Bagdonas, Madeleine 8          
  2 YMCA SEALS  'A'                                             2:10.99  
     1) Butler, Taylor 8                2) Petersen, Serina 7             
     3) Sexton, Cara 8                  4) Simpson, Isabelle 8            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:35.25  
     1) Synan, Kassidy 8                2) Patch, Brooklyn 7              
     3) Nulter, Cali 8                  4) Kimbrell, MacKenzie 7          
 -- YMCA SEALS  'B'                                            x2:42.79  
     1) Wical, Alexia 6                 2) Culbertson, Kyrie 7            
     3) Kelley, Emilia 8                4) English, Olyvia 7              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x3:02.94  
     1) McCleary, Ella 7                2) Coble, Sara 8                  
     3) Hauke, Shelby 8                 4) Willett, Gracie 7              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                                       J2:36.74  
     1) McDonald, Brock 6               2) Mason, Ayden 7                 
     3) Blackwood, Benjamin 8           4) Witt, Quade 8                  
  3 YMCA SEALS  'A'                                            J2:55.69  
     1) Livingston Stanberry, Yoshi 7   2) Wyatt, Brodie 7                
     3) Martinez, Christopher 7         4) Bryan, Nate 7                  
 -- YMCA SEALS  'B'                                            x2:29.43  
     1) Hailey, Mathew 7                2) Lee, Mason 8                   
     3) Nichols, Jaden 8                4) Johnson, Nathan 6              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:14.74  
     1) Tripp, Brantley 6               2) Christensen, Matthew 7         
     3) Nulter, Dean 5                  4) Davis, William 6               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x3:38.73  
     1) Sparks, Conner 8                2) McCord, Kyle 6                 
     3) Spence, Stephen 6               4) Medellin, Adriel 7             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:51.86  
     1) McDonald, Naomi 10              2) Oshiro, Paige 10               
     3) Boyd, Haley 10                  4) Barrett, Isabella 9            
  2 YMCA SEALS  'A'                                             3:07.63  
     1) Allen, Kori L 9                 2) O'Shea, Genevieve 9            
     3) Shrier, Colleen 10              4) Brown, Julianna 9              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:36.59  
     1) Spence, Stephanie 10            2) Mason, Breanna 10              
     3) Meredith, Rachel 10             4) Austell, Arlee 9               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x4:00.98  
     1) Blackwood, Holly 10             2) Bassler, Camryn 9              
     3) Oshiro, Kristina 9              4) Tipton, Rowan 9                
 -- YMCA SEALS  'B'                                            x4:41.48  
     1) Bacon, Sydney 9                 2) Poston, Ella Joyce 9           
     3) Lee, Aurin 10                   4) Burnham, Victoria 9            
 -- SHARON JOHNSTON  'D'                                       x4:47.68  
     1) Gilstrap, Haley 10              2) Kimbrell, Emily 10             
     3) Harwood, Colleen 9              4) Abbott, September 9            
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        3:15.75  
     1) Lenoir, James 10                2) Nulter, Boyd 10                
     3) Ingram, Grant 9                 4) Davis, Wesley 10               
  2 YMCA SEALS  'A'                                             4:22.46  
     1) Culbertson, Quinnlan 9          2) Grier, Landan 10               
     3) Zuo, David 10                   4) Alford, Ethan 9                
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x4:38.09  
     1) Charlton, Trenton 10            2) Charlton, Ryan 9               
     3) Whisenant, Ryan 9               4) Medlin, Taylor 10              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x4:52.66  
     1) Theisen, Landon 9               2) West, Andrew 10                
     3) Broyles, Lawson 9               4) Erskine, Keyshawn 9            
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:29.84  
     1) Cooper, Anna 12                 2) Robinson, Isabelle 11          
     3) Barrett, Emerson 11             4) Broyles, Maggie 12             
  2 YMCA SEALS  'A'                                             2:53.80  
     1) Tidwell, Natalie 12             2) Dunn, Marley 12                
     3) Johnson, Natalie 11             4) Gilbert, Leah 11               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:45.15  
     1) Ussery, Erin 11                 2) Taylor, Alyssa 12              
     3) Williams, Emma 11               4) Black, Sarah 11                
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x3:02.45  
     1) Lack, Grace 11                  2) Freeman, Lea 11                
     3) Blackwood, Anna 12              4) Gipson, Abby 11                
 -- SHARON JOHNSTON  'D'                                       x3:41.87  
     1) Wethington-Nagy, Carly 12       2) Kellum, Kathryn 11             
     3) Austell, Ally Mac 11            4) Letson, MaKenzie 11            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:43.23  
     1) Quick, Tyler 12                 2) Hinten, Nathan 12              
     3) Oshiro, Royce 12                4) Headlee, Joshua 12             
  2 YMCA SEALS  'A'                                             3:46.11  
     1) Livingston, Ethan 11            2) Hvizda, Thomas 12              
     3) Bolden, Jonathan 12             4) Eltom, Mohamed 11              
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:10.18  
     1) Myers, Hunter 12                2) Bassler, Coleton 11            
     3) Nulter, Adam 12                 4) Medlin, Taylor 10              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:19.40  
     1) Atkinson, Adeline 14            2) Krause, Alex 13                
     3) Hill, Reily 13                  4) Barrett, Kelsey 14             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:19.68  
     1) Morris, Anica 13                2) Sothers, Hanna 14              
     3) Smith, Michelle 13              4) Burnette, Hope 11              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:32.42  
     1) Greising, Brent 14              2) Johnson, Jaedan 13             
     3) Gordon, Joe 14                  4) Gipson, John Todd 14           
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:25.32  
     1) Lozier, Rachel 16               2) Lenoir, MaryLee 16             
     3) Wilson, Jesica 16               4) Johnson, Zhivon 15             
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:52.83  
     1) Hinten, Brittany 16             2) Wilson, Dana 17                
     3) Bailey, Alex 16                 4) Hartley, Amber 17              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:13.42  
     1) Thomas, Corey 17                2) Jamar, Laban 16                
     3) Smith, Zachery 15               4) Taylor, Jacob 17               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aiello, Elena              6 YMCA                             25.00  
  2 Owen, Bailey               6 SJST                             25.11  
  3 Black, Jessica             5 SJST                             26.43  
  4 White, Mary Alice          6 SJST                             34.30  
  5 Wical, Alexia              6 YMCA                             36.91  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bruce, Katie               6 SJST                            X36.37  
 -- Whisenant, Casey           6 SJST                            X42.29  
 -- Bagdonas, Georgia          6 SJST                            X51.43  
 -- Bridges, Malorie           5 SJST                            X54.01  
 -- Owen, Rylee                4 SJST                          X1:09.59  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Nathan            6 YMCA                             32.33  
  2 McDonald, Brock            6 SJST                             37.80  
  3 McCord, Kyle               6 SJST                             38.41  
  4 Spence, Stephen            6 SJST                             53.42  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Nulter, Dean               5 SJST                            X36.89  
 -- Davis, William             6 SJST                            X43.18  
 -- Tripp, Brantley            6 SJST                            X43.64  
 -- McDonald, Bobby            5 SJST                          X1:01.22  
 -- Bruce, Nathan              6 SJST                          X1:23.68  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Savannah         8 SJST                             22.50  
  2 Simpson, Isabelle          8 YMCA                             24.86  
  3 Synan, Kassidy             8 SJST                             25.51  
  4 Bagdonas, Madeleine        8 SJST                             27.07  
  5 Petersen, Serina           7 YMCA                             27.48  
  6 English, Olyvia            7 YMCA                             28.68  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- McCleary, Ella             7 SJST                            X28.12  
 -- Hauke, Shelby              8 SJST                            X31.59  
 -- Coble, Sara                8 SJST                            X35.10  
 -- Ryan, Ashleigh             8 SJST                            X35.13  
 -- Kimbrell, MacKenzie        7 SJST                            X35.20  
 -- Patch, Brooklyn            7 SJST                            X35.22  
 -- Willett, Gracie            7 SJST                            X45.91  
 -- Williams, Madison          8 SJST                            X55.14  
 -- Harwood, Kaitlyn           7 SJST                          X3:21.72  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Christopher      7 YMCA                             20.96  
  2 Wyatt, Brodie              7 YMCA                             22.81  
  3 Blackwood, Benjamin        8 SJST                             24.51  
  4 Medellin, Robert           8 SJST                             32.18  
  5 Karnes, Connor             7 YMCA                             35.08  
  6 Sparks, Conner             8 SJST                             35.95  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Elsamadicy, Rami           8 YMCA                            X33.65  
 -- Hailey, Mathew             7 YMCA                            X39.86  
 -- Medellin, Adriel           7 SJST                            X44.71  
 -- Livingston Stanberry, Yo   7 YMCA                            X52.22  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella          9 SJST                             37.51  
  2 Shrier, Colleen           10 YMCA                             39.16  
  3 Bagdonas, Chloe           10 SJST                             39.62  
  4 Mason, Breanna            10 SJST                             44.49  
  5 Brown, Julianna            9 YMCA                             45.17  
  6 Bacon, Sydney              9 YMCA                             49.29  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Kimbrell, Emily           10 SJST                            X34.65  
 -- Bassler, Camryn            9 SJST                            X39.16  
 -- Meredith, Rachel          10 SJST                            X46.49  
 -- Gilstrap, Haley           10 SJST                            X47.68  
 -- Blackwood, Holly          10 SJST                            X48.27  
 -- Oshiro, Kristina           9 SJST                            X48.45  
 -- Austell, Arlee             9 SJST                            X49.22  
 -- Spence, Stephanie         10 SJST                            X54.24  
 -- Tipton, Rowan              9 SJST                          X1:10.76  
 -- Abbott, September          9 SJST                          X1:10.79  
 -- Marks, Taylor             10 SJST                          X1:10.99  
 -- Gross, Violet              9 SJST                          X1:19.35  
 -- Burnham, Victoria          9 YMCA                          X1:20.82  
 -- Harwood, Colleen           9 SJST                          X1:24.16  
 -- Burruss, Shelby            9 SJST                          X1:25.93  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Wesley             10 SJST                             38.14  
  2 Lenoir, James             10 SJST                             41.64  
  3 Zuo, David                10 YMCA                             42.84  
  4 Nulter, Boyd              10 SJST                             43.13  
  5 Grier, Landan             10 YMCA                             46.51  
  6 Culbertson, Quinnlan       9 YMCA                             50.11  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Medlin, Taylor            10 SJST                            X51.86  
 -- Charlton, Trenton         10 SJST                            X57.48  
 -- Erskine, Keyshawn          9 SJST                            X57.55  
 -- Broyles, Lawson            9 SJST                            X58.61  
 -- Frazier, Jonah             9 SJST                            X59.29  
 -- Theisen, Landon            9 SJST                          X1:06.54  
 -- Wallace, Tyler            10 SJST                          X1:08.80  
 -- Tripp, Brayden            10 SJST                          X1:14.19  
 -- West, Andrew              10 SJST                          X1:22.99  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Natalie          11 YMCA                             31.73  
  2 Robinson, Isabelle        11 SJST                             33.69  
  3 Ussery, Erin              11 SJST                             34.76  
  4 Gilbert, Leah             11 YMCA                             35.34  
  5 Blackwood, Anna           12 SJST                             35.36  
  6 Tidwell, Natalie          12 YMCA                             37.12  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Lack, Grace               11 SJST                            X33.83  
 -- Williams, Emma            11 SJST                            X36.70  
 -- Taylor, Alyssa            12 SJST                            X37.89  
 -- Austell, Ally Mac         11 SJST                            X37.90  
 -- Black, Sarah              11 SJST                            X38.30  
 -- Gipson, Abby              11 SJST                            X44.28  
 -- Kellum, Kathryn           11 SJST                            X44.52  
 -- Sharp, Rebecca            12 SJST                            X45.30  
 -- Freeman, Lea              11 SJST                            X47.74  
 -- Wethington-Nagy, Carly    12 SJST                            X48.02  
 -- Letson, MaKenzie          11 SJST                            X52.45  
 -- Burnette, Hope            11 SJST                            X59.42  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              12 SJST                             32.53  
  2 Headlee, Joshua           12 SJST                             33.91  
  3 Bolden, Jonathan          12 YMCA                             35.73  
  4 Oshiro, Royce             12 SJST                             36.40  
  5 Hvizda, Thomas            12 YMCA                             42.53  
  6 Livingston, Ethan         11 YMCA                             50.59  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Myers, Hunter             12 SJST                            X36.09  
 -- Coble, James              11 SJST                          X1:05.47  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Adeline         14 SJST                             29.88  
  2 Smith, Michelle           13 SJST                             37.65  
  3 Sothers, Hanna            14 SJST                             38.01  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Morris, Anica             13 SJST                            X39.23  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Joe               14 SJST                             29.51  
  2 Detrick, Wyatt            13 YMCA                             31.87  
  3 Gipson, John Todd         14 SJST                             35.56  
  4 Bolden, Roderick          13 YMCA                             36.69  
  5 Livingston Stanbery, Mas  13 YMCA                             37.12  
  6 Lozier, Teddy             14 SJST                             37.87  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Jesica            16 SJST                             30.73  
  2 Lozier, Rachel            16 SJST                             32.55  
  3 Bailey, Alex              16 SJST                             33.95  
  4 Dunn, Aubrey              17 YMCA                             41.28  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Hartley, Amber            17 SJST                            X40.42  
 -- Leslie, Tiara             16 SJST                            X41.33  
 -- Smith, Janae              17 SJST                            X41.38  
 -- McDuffie, Reagan          15 SJST                            X42.39  
 -- Wootton, Savannah         17 SJST                            X43.26  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Corey             17 SJST                             28.48  
  2 Krause, Keith             15 SJST                             31.12  
  3 Smith, Zachery            15 SJST                             32.33  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Witt, Jarod               16 SJST                            X32.15  
 -- Lenoir, Andrew            15 SJST                            X38.13  
 -- Wetherholt, Dallas        15 SJST                            X49.07  
 -- Wells, Avery              15 SJST                            X58.06  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee             8 SJST                             28.34  
  2 McDonald, Savannah         8 SJST                             31.14  
  3 Sexton, Cara               8 YMCA                             32.99  
  4 Nulter, Cali               8 SJST                             41.89  
 -- Petersen, Serina           7 YMCA                                DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Jaden             8 YMCA                             33.70  
  2 Blackwood, Benjamin        8 SJST                             34.21  
  3 Mason, Ayden               7 SJST                             36.75  
  4 Martinez, Christopher      7 YMCA                             40.02  
  5 Bryan, Nate                7 YMCA                             47.40  
  6 Sparks, Conner             8 SJST                           1:08.45  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shrier, Colleen           10 YMCA                             48.23  
  2 McDonald, Naomi           10 SJST                             50.71  
  3 Bagdonas, Chloe           10 SJST                             52.10  
  4 O'Shea, Genevieve          9 YMCA                             53.78  
  5 Allen, Kori L              9 YMCA                             54.89  
  6 Mason, Breanna            10 SJST                             56.26  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Wesley             10 SJST                             56.91  
  2 Grier, Landan             10 YMCA                           1:03.05  
  3 Alford, Ethan              9 YMCA                           1:26.87  
  4 Garrett, Christian        10 YMCA                           1:47.95  
 -- Whisenant, Ryan            9 SJST                                DQ  
 -- Charlton, Ryan             9 SJST                                DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Isabelle        11 SJST                             41.94  
  2 Blackwood, Anna           12 SJST                             44.34  
  3 Broyles, Maggie           12 SJST                             44.67  
  4 Tidwell, Natalie          12 YMCA                             53.28  
  5 Dunn, Marley              12 YMCA                             55.62  
 -- Trapane, Ceci             11 YMCA                                DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hinten, Nathan            12 SJST                             47.21  
  2 Bassler, Coleton          11 SJST                             47.38  
  3 Hvizda, Thomas            12 YMCA                             48.82  
  4 Bolden, Jonathan          12 YMCA                             49.92  
  5 Nulter, Adam              12 SJST                             59.35  
  6 Eltom, Mohamed            11 YMCA                           1:14.81  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Alex              13 SJST                             37.17  
  2 Sothers, Hanna            14 SJST                             47.79  
  3 Smith, Michelle           13 SJST                             49.50  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greising, Brent           14 SJST                             39.58  
  2 Gordon, Joe               14 SJST                             41.96  
  3 Johnson, Jaedan           13 SJST                             43.76  
  4 Bolden, Roderick          13 YMCA                             52.96  
  5 Livingston Stanbery, Mas  13 YMCA                             58.39  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Zhivon           15 SJST                             41.20  
  2 Wilson, Dana              17 SJST                             44.29  
  3 Lenoir, MaryLee           16 SJST                             45.82  
  4 Dunn, Aubrey              17 YMCA                             49.13  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jamar, Laban              16 SJST                             33.46  
  2 Thomas, Corey             17 SJST                             37.38  
  3 Taylor, Jacob             17 SJST                             42.89  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:29.74  
     1) Mason, Ayden M7                 2) Blackwood, Benjamin M8         
     3) Nabors, Carlee W8               4) Black, Julie W8                
  2 YMCA SEALS  'A'                                             1:37.21  
     1) Wyatt, Brodie M7                2) Petersen, Serina W7            
     3) Sexton, Cara W8                 4) Martinez, Christopher M7       
 -- YMCA SEALS  'B'                                            x1:42.09  
     1) Johnson, Nathan M6              2) Simpson, Isabelle W8           
     3) Aiello, Elena W6                4) Elsamadicy, Rami M8            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:24.67  
     1) Sparks, Conner M8               2) McCleary, Ella W7              
     3) Kimbrell, MacKenzie W7          4) Witt, Quade M8                 
 -- YMCA SEALS  'C'                                            x2:51.41  
     1) Livingston Stanberry, Yoshi M7  2) English, Olyvia W7             
     3) Wical, Alexia W6                4) Hailey, Mathew M7              
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x2:53.36  
     1) Patch, Brooklyn W7              2) Willett, Gracie W7             
     3) Medellin, Adriel M7             4) Christensen, Matthew M7        
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:34.83  
     1) Ingram, Grant M9                2) Barrett, Isabella W9           
     3) Boyd, Haley W10                 4) Davis, Wesley M10              
  2 YMCA SEALS  'A'                                             2:52.24  
     1) Grier, Landan M10               2) Shrier, Colleen W10            
     3) Allen, Kori L W9                4) Zuo, David M10                 
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:28.06  
     1) Mason, Breanna W10              2) Bassler, Camryn W9             
     3) Theisen, Landon M9              4) Whisenant, Ryan M9             
 -- YMCA SEALS  'B'                                            x3:34.82  
     1) Bacon, Sydney W9                2) Brown, Julianna W9             
     3) Culbertson, Quinnlan M9         4) Alford, Ethan M9               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x4:01.70  
     1) Kimbrell, Emily W10             2) Gilstrap, Haley W10            
     3) Frazier, Jonah M9               4) Wallace, Tyler M10             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:09.58  
     1) Headlee, Joshua M12             2) Quick, Tyler M12               
     3) Cooper, Anna W12                4) Barrett, Emerson W11           
  2 YMCA SEALS  'A'                                             2:26.82  
     1) Hvizda, Thomas M12              2) Gilbert, Leah W11              
     3) Johnson, Natalie W11            4) Bolden, Jonathan M12           
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:34.67  
     1) Nulter, Adam M12                2) Austell, Ally Mac W11          
     3) Black, Sarah W11                4) Hinten, Nathan M12             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x2:51.57  
     1) Myers, Hunter M12               2) Bassler, Coleton M11           
     3) Taylor, Alyssa W12              4) Wethington-Nagy, Carly W12     
 -- YMCA SEALS  'B'                                            x3:39.28  
     1) Dunn, Marley W12                2) Trapane, Ceci W11              
     3) Livingston, Ethan M11           4) Eltom, Mohamed M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:02.14  
     1) Atkinson, Adeline W14           2) Greising, Brent M14            
     3) Hill, Reily W13                 4) Gordon, Joe M14                
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:26.00  
     1) Barrett, Kelsey W14             2) Gipson, John Todd M14          
     3) Smith, Michelle W13             4) Johnson, Jaedan M13            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x2:36.32  
     1) Morris, Anica W13               2) Sothers, Hanna W14             
     3) Oshiro, Royce M12               4) Lozier, Teddy M14              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:59.65  
     1) Lozier, Rachel W16              2) Johnson, Zhivon W15            
     3) Thomas, Corey M17               4) Jamar, Laban M16               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:14.16  
     1) Lenoir, MaryLee W16             2) Bailey, Alex W16               
     3) Krause, Keith M15               4) Smith, Zachery M15             
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x2:40.89  
     1) Lenoir, Andrew M15              2) Witt, Jarod M16                
     3) McDuffie, Reagan W15            4) Leslie, Tiara W16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Black, Julie               8 SJST                             24.92  
  2 Bagdonas, Madeleine        8 SJST                             30.34  
  3 Butler, Taylor             8 YMCA                             31.97  
  4 Culbertson, Kyrie          7 YMCA                             37.20  
  5 Kelley, Emilia             8 YMCA                             37.94  
  6 Synan, Kassidy             8 SJST                             43.21  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mason, Ayden               7 SJST                             29.14  
  2 Nichols, Jaden             8 YMCA                             37.32  
  3 Blackwood, Benjamin        8 SJST                             38.27  
  4 Christensen, Matthew       7 SJST                             42.01  
  5 Lee, Mason                 8 YMCA                             47.70  
  6 Bryan, Nate                7 YMCA                             53.40  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Haley               10 SJST                             42.14  
  2 McDonald, Naomi           10 SJST                             44.98  
  3 Brown, Julianna            9 YMCA                             54.12  
  4 Bagdonas, Chloe           10 SJST                             56.17  
  5 Poston, Ella Joyce         9 YMCA                           1:00.95  
 -- Lee, Aurin                10 YMCA                                DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ingram, Grant              9 SJST                             49.14  
  2 Zuo, David                10 YMCA                             54.00  
  3 Lenoir, James             10 SJST                             54.43  
  4 Davis, Wesley             10 SJST                             55.21  
  5 Culbertson, Quinnlan       9 YMCA                             59.54  
  6 Garrett, Christian        10 YMCA                           1:51.45  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          11 SJST                             36.34  
  2 Cooper, Anna              12 SJST                             38.37  
  3 Ussery, Erin              11 SJST                             38.44  
  4 Johnson, Natalie          11 YMCA                             41.13  
  5 Dunn, Marley              12 YMCA                             46.58  
  6 Tidwell, Natalie          12 YMCA                             49.64  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quick, Tyler              12 SJST                             39.17  
  2 Headlee, Joshua           12 SJST                             44.26  
  3 Hinten, Nathan            12 SJST                             46.26  
  4 Livingston, Ethan         11 YMCA                           1:11.11  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Alex              13 SJST                             33.37  
  2 Hill, Reily               13 SJST                             38.48  
  3 Barrett, Kelsey           14 SJST                             40.68  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greising, Brent           14 SJST                             36.60  
  2 Detrick, Wyatt            13 YMCA                             37.13  
  3 Lozier, Teddy             14 SJST                             40.57  
  4 Gipson, John Todd         14 SJST                             41.64  
  5 Bolden, Roderick          13 YMCA                             45.96  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lozier, Rachel            16 SJST                             36.74  
  2 Wilson, Dana              17 SJST                             39.18  
  3 Lenoir, MaryLee           16 SJST                             41.81  
  4 Dunn, Aubrey              17 YMCA                             44.90  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jamar, Laban              16 SJST                             33.14  
  2 Taylor, Jacob             17 SJST                             38.16  
  3 Krause, Keith             15 SJST                             40.40  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Black, Julie               8 SJST                             26.35  
  2 Sexton, Cara               8 YMCA                             26.62  
  3 Nabors, Carlee             8 SJST                             28.81  
  4 Butler, Taylor             8 YMCA                             40.00  
  5 Kelley, Emilia             8 YMCA                             41.51  
  6 Nulter, Cali               8 SJST                             42.48  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Jaden             8 YMCA                             29.89  
  2 Lee, Mason                 8 YMCA                             33.05  
  3 Mason, Ayden               7 SJST                            J33.40  
  4 Wyatt, Brodie              7 YMCA                            J33.35  
  5 Christensen, Matthew       7 SJST                             42.40  
  6 Medellin, Robert           8 SJST                             56.46  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Haley               10 SJST                             41.59  
  2 Barrett, Isabella          9 SJST                             44.18  
  3 McDonald, Naomi           10 SJST                             45.16  
  4 Allen, Kori L              9 YMCA                             47.67  
  5 O'Shea, Genevieve          9 YMCA                             56.94  
  6 Poston, Ella Joyce         9 YMCA                           1:13.57  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ingram, Grant              9 SJST                             55.12  
  2 Nulter, Boyd              10 SJST                           1:05.60  
 -- Whisenant, Ryan            9 SJST                                DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Anna              12 SJST                             34.99  
  2 Barrett, Emerson          11 SJST                             37.11  
  3 Broyles, Maggie           12 SJST                             38.53  
  4 Gilbert, Leah             11 YMCA                             39.67  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oshiro, Royce             12 SJST                             46.39  
  2 Nulter, Adam              12 SJST                             47.85  
  3 Bassler, Coleton          11 SJST                             51.60  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Adeline         14 SJST                             32.42  
  2 Hill, Reily               13 SJST                             33.60  
  3 Smith, Michelle           13 SJST                           1:08.51  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Joe               14 SJST                             34.21  
  2 Greising, Brent           14 SJST                             37.74  
  3 Detrick, Wyatt            13 YMCA                             44.60  
  4 Livingston Stanbery, Mas  13 YMCA                             47.40  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Jesica            16 SJST                             34.03  
  2 Johnson, Zhivon           15 SJST                             35.20  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jamar, Laban              16 SJST                             29.98  
  2 Thomas, Corey             17 SJST                             33.33  
  3 Krause, Keith             15 SJST                             37.49  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        1:37.09  
     1) Nabors, Carlee 8                2) McDonald, Savannah 8           
     3) Bagdonas, Madeleine 8           4) Black, Julie 8                 
  2 YMCA SEALS  'A'                                             1:49.75  
     1) Petersen, Serina 7              2) Simpson, Isabelle 8            
     3) Butler, Taylor 8                4) Sexton, Cara 8                 
 -- YMCA SEALS  'B'                                            x2:05.47  
     1) Aiello, Elena 6                 2) Culbertson, Kyrie 7            
     3) English, Olyvia 7               4) Kelley, Emilia 8               
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x2:09.45  
     1) McCleary, Ella 7                2) Black, Jessica 5               
     3) Kimbrell, MacKenzie 7           4) Synan, Kassidy 8               
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:18.72  
     1) Patch, Brooklyn 7               2) Nulter, Cali 8                 
     3) Hauke, Shelby 8                 4) Coble, Sara 8                  
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA SEALS  'A'                                             1:45.27  
     1) Wyatt, Brodie 7                 2) Nichols, Jaden 8               
     3) Johnson, Nathan 6               4) Martinez, Christopher 7        
  2 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:01.26  
     1) Christensen, Matthew 7          2) Witt, Quade 8                  
     3) Mason, Ayden 7                  4) Blackwood, Benjamin 8          
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:45.01  
     1) McDonald, Brock 6               2) Sparks, Conner 8               
     3) Davis, William 6                4) Medellin, Adriel 7             
 -- YMCA SEALS  'C'                                            x2:46.92  
     1) Bryan, Nate 7                   2) Elsamadicy, Rami 8             
     3) Hailey, Mathew 7                4) Livingston Stanberry, Yoshi 7  
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x3:30.93  
     1) McDonald, Bobby 5               2) Spence, Stephen 6              
     3) Nulter, Dean 5                  4) McCord, Kyle 6                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:39.36  
     1) McDonald, Naomi 10              2) Bagdonas, Chloe 10             
     3) Barrett, Isabella 9             4) Boyd, Haley 10                 
  2 YMCA SEALS  'A'                                             2:57.08  
     1) Shrier, Colleen 10              2) O'Shea, Genevieve 9            
     3) Brown, Julianna 9               4) Allen, Kori L 9                
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:21.78  
     1) Oshiro, Kristina 9              2) Bassler, Camryn 9              
     3) Austell, Arlee 9                4) Spence, Stephanie 10           
 -- YMCA SEALS  'B'                                            x3:55.10  
     1) Bacon, Sydney 9                 2) Burnham, Victoria 9            
     3) Lee, Aurin 10                   4) Poston, Ella Joyce 9           
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x4:06.90  
     1) Blackwood, Holly 10             2) Gilstrap, Haley 10             
     3) Kimbrell, Emily 10              4) Tipton, Rowan 9                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:51.10  
     1) Nulter, Boyd 10                 2) Lenoir, James 10               
     3) Ingram, Grant 9                 4) Davis, Wesley 10               
  2 YMCA SEALS  'A'                                             3:26.66  
     1) Grier, Landan 10                2) Hailey, Mathew 7               
     3) Culbertson, Quinnlan 9          4) Zuo, David 10                  
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x4:01.94  
     1) Medlin, Taylor 10               2) Charlton, Trenton 10           
     3) Theisen, Landon 9               4) Erskine, Keyshawn 9            
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x4:31.22  
     1) Broyles, Lawson 9               2) Dawson, Jeremy 9               
     3) Frazier, Jonah 9                4) Charlton, Ryan 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:17.26  
     1) Ussery, Erin 11                 2) Broyles, Maggie 12             
     3) Cooper, Anna 12                 4) Barrett, Emerson 11            
  2 YMCA SEALS  'A'                                             2:31.33  
     1) Tidwell, Natalie 12             2) Dunn, Marley 12                
     3) Gilbert, Leah 11                4) Johnson, Natalie 11            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:32.36  
     1) Williams, Emma 11               2) Lack, Grace 11                 
     3) Black, Sarah 11                 4) Austell, Ally Mac 11           
 -- SHARON JOHNSTON  'C'                                       x3:09.81  
     1) Gipson, Abby 11                 2) Freeman, Lea 11                
     3) Kellum, Kathryn 11              4) Sharp, Rebecca 12              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:17.88  
     1) Headlee, Joshua 12              2) Oshiro, Royce 12               
     3) Hinten, Nathan 12               4) Quick, Tyler 12                
  2 YMCA SEALS  'A'                                             3:21.85  
     1) Hvizda, Thomas 12               2) Eltom, Mohamed 11              
     3) Livingston, Ethan 11            4) Bolden, Jonathan 12            
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x2:59.59  
     1) Myers, Hunter 12                2) Bassler, Coleton 11            
     3) Nulter, Adam 12                 4) Wallace, Tyler 10              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:06.77  
     1) Atkinson, Adeline 14            2) Barrett, Kelsey 14             
     3) Krause, Alex 13                 4) Hill, Reily 13                 
 -- SHARON JOHNSTON  'B'                                       x3:00.39  
     1) Smith, Michelle 13              2) Letson, MaKenzie 11            
     3) Morris, Anica 13                4) Sothers, Hanna 14              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:19.46  
     1) Gipson, John Todd 14            2) Lozier, Teddy 14               
     3) Greising, Brent 14              4) Gordon, Joe 14                 
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:11.83  
     1) Bailey, Alex 16                 2) Wilson, Jesica 16              
     3) Lozier, Rachel 16               4) Johnson, Zhivon 15             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON  'A'                                        2:02.34  
     1) Taylor, Jacob 17                2) Krause, Keith 15               
     3) Thomas, Corey 17                4) Jamar, Laban 16                

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org