Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/24/2014 09:45 AM
                       2014 BLOS vs HC-Yards - 6/18/2014                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:32.20    1:39.24    7  
     1) Williams, Ava 8                 2) Gilliam, Riley 8               
     3) Rawls, Ava 8                    4) Fann, Josey 8                  
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:04.90    1:47.64  
     1) Brix, Samantha 8                2) Neicamp, Sydney-Kate 7         
     3) Schappell, Olivia M 8           4) McGee, Annalyse V 8            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:52.00  
     1) Dixon, Lila 8                   2) Moore, Jane Beason 8           
     3) Watson, May 8                   4) Heritage, Preston 8            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:56.36  
     1) Meyer, Macie 7                  2) Bray, Cayla 7                  
     3) Helton, Lindsey 8               4) Moore, Isabel m 8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:01.19  
     1) Livingston, Emily Grace 8       2) Heritage, Greer 8              
     3) Butkis, Stella 8                4) Fierro, Brooke 8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:17.77  
     1) George, Lily B 7                2) Haley, Anna Elisabeth C 7      
     3) Winton, Riley 8                 4) Andrews, Rochelle L 8          
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:26.22    1:32.75    7  
     1) Neville, Will 8                 2) Carter, William M 8            
     3) Thomas, Logan R 8               4) Shiner, Harrison A 8           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:43.46    1:40.94  
     1) Waites, Will 7                  2) Thompson, Charles 8            
     3) Johnston, Matthew 8             4) Ward, Gates 8                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:03.34  
     1) Beatty, Brendan W 8             2) Simmons, Connor 8              
     3) Vergara, Cruz J 7               4) Carter, John B 7               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:21.91  
     1) Starnes, Daniel H 8             2) Wood, Joseph J 6               
     3) Warr, John Wilson 8             4) Winton, Reid 6                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:44.25  
     1) Aboudonia, Raz 7                2) Wilson, Wyatt 7                
     3) Dilworth, Colin 7               4) Brinkley, Bo 7                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:54.07  
     1) Blankenship, Will 7             2) Howard, John Randall 7         
     3) Mitchell, Jack 8                4) Davis, Sam 8                   
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:42.88    2:49.87    7  
     1) Yates, Madelyn 9                2) Colley, Caroline 10            
     3) Paparella, Meg 10               4) Watson, McKenna 9              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:05.23    3:01.91  
     1) Neicamp, Allie G 9              2) Beatty, Emily M 10             
     3) Houser, Michaela 9              4) Schappell, Anya R 10           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT         x   
     1) Jarres, GiGi 10                 2) Ferguson, Emma C 9             
     3) Carter, Abigail G 10            4) Turner, Abbey J 10             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:14.48   X4:01.21  
     1) Dixon, Lindsey 9                2) Collins, Ella 10               
     3) Hensley, Holland 10             4) Leach, Lakelee 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X4:09.59  
     1) McLain, Madison C 9             2) George, Ann C 9                
     3) Logan, Hallie 9                 4) Wiegmann, Victoria d 10        
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        3:11.13    2:55.05    7  
     1) Malone, Callaway 10             2) Rainey, Lawson 9               
     3) Collins, Owen 9                 4) Tolen, John William 10         
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:01.93    3:19.56  
     1) Nixon, Aiden C 9                2) Mcclelland, Evan P 9           
     3) Harrison, Caleb 9               4) Cannaday, Elijah S 9           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:25.68   X3:25.35  
     1) Bohan, John 9                   2) Hyatt, Mike 10                 
     3) Samples, Luke 9                 4) Gentry, Travis 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X4:00.63  
     1) Newman, Barrett W 10            2) Carter Jr, Brian 10            
     3) Miller, Darin J 10              4) Anderson, Andrew L 9           
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:35.09    2:35.34    7  
     1) Harrison, Kimberly 12           2) Anthony, Morgan B 11           
     3) Carter, Virginia 11             4) Brix, Sophia 11                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:48.39    2:43.69  
     1) Suttles, Jane Katherine 11      2) Johnson, Madeline 11           
     3) Cimino, Maddie 12               4) Hensley, Evey 12               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:02.76  
     1) Shiner, Katheryn E 11           2) Barten, Cora M 12              
     3) Smith, Dora 12                  4) O'Halloran, Maddy 11           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:19.79   X3:51.97  
     1) Rawls, Audrey 11                2) Moradi, Maryam 12              
     3) Roby, Willa 11                  4) Moore, Vivian 11               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:38.50    2:40.29    7  
     1) Blankenship, Nate 12            2) Paparella, Preston 12          
     3) Thurman, Reed 12                4) Cagle, Stephen 12              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:36.70    2:40.69  
     1) McClelland, Garrett J 11        2) Houser, Joey 12                
     3) Bray, Matthew 12                4) Morton, John Patrick 11        
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:07.26   X3:06.16  
     1) Adams, John 11                  2) Brambach, Will 11              
     3) Leach, Remington 12             4) Batson, Cole 12                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:34.47    2:33.12    7  
     1) Aboudonia, Gertrude 13          2) Harris, Harding 13             
     3) Gilbert, Mary 13                4) Frederick, Lydia 13            
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:13.08    2:18.89    7  
     1) Swing, Joe 13                   2) Harbarger, Sam 14              
     3) Butler, Warren 14               4) Calvert, Ethan 14              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:12.05    2:24.16  
     1) Hosna, Jack T 13                2) Tichow, Michael A 14           
     3) Davis, Jackson 14               4) Carter, Dan 14                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:55.39    2:03.47    7  
     1) Wintzinger, Trey 17             2) Brown, Chris 15                
     3) Couch, Seth 17                  4) Ferguson, Connor E 17          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.39    2:24.99  
     1) Kretzschmar, Will 15            2) Smith, Tyler 17                
     3) Medawar, Nicholas 16            4) Kaylor, Alex 16                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella             5 HAMC                   27.64      24.06    5  
  2 McGee, Lucy G              6 HAMC                   30.78      25.81    3  
  3 Thomas, Laura Riley        6 HAMC                   29.72      30.26    1  
  4 Farrell, Hill              6 BLOSSOMWOOD            38.17      34.60  
  5 Holden, Sydney             5 BLOSSOMWOOD            35.11      37.33  
  6 Raleigh, Sarah Medders     6 BLOSSOMWOOD            35.72      41.22  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wester, Corrine            4 BLOSSOMWOOD          1:17.96    1:23.59  
 -- McLain, Jennings "         6 HAMC                   34.12     X25.72  
 -- MacGrotty, Mazie           5 HAMC                   30.97     X30.06  
 -- Morton, Julia E            6 HAMC                   35.00     X34.32  
 -- Graffeo, Miriam E          5 HAMC                   32.20     X35.66  
 -- Morgan, Mabrey             6 BLOSSOMWOOD            43.33     X39.13  
 -- Heard, Katherine           6 BLOSSOMWOOD            52.68     X40.87  
 -- Parsons, Alexa             5 BLOSSOMWOOD            36.43     X40.95  
 -- Mullins, Mem               6 BLOSSOMWOOD            40.17     X42.91  
 -- Paparella, Ellie           5 BLOSSOMWOOD            59.29     X46.06  
 -- Layne, Maggie Kate         4 BLOSSOMWOOD            41.12     X49.85  
 -- Davenport, Allie           5 BLOSSOMWOOD               NT     X51.44  
 -- McNabb, Lydia C            6 HAMC                      NT     X54.08  
 -- Smith, Matilda             5 BLOSSOMWOOD            50.77     X55.29  
 -- Wester, Julianna           5 BLOSSOMWOOD            55.01   X1:20.47  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           5 BLOSSOMWOOD            27.45     J25.22    5  
  2 Chapman, Liam C            6 HAMC                   30.46     J25.40    1  
  3 Watson, Ben                6 BLOSSOMWOOD            27.13     J25.48    3  
  4 Winton, Reid               6 HAMC                   26.22      25.78  
  5 Moore, Ian                 6 HAMC                   26.02      27.47  
  6 Cook, Hugh                 6 BLOSSOMWOOD            31.59      32.25  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harrison, David            6 HAMC                   32.16     X32.34  
 -- Raleigh, Tripp             6 BLOSSOMWOOD            34.56     X33.17  
 -- Warr, Ryan T               6 HAMC                   31.00     X34.00  
 -- Wood, Joseph J             6 HAMC                   36.09     X35.37  
 -- Livingston, Mason          6 BLOSSOMWOOD            47.08     X42.22  
 -- Malone, Van                6 BLOSSOMWOOD            46.17     X44.62  
 -- Carter, Lewis H            5 HAMC                   52.89     X45.40  
 -- Turner, Lucas              6 BLOSSOMWOOD            52.24     X46.69  
 -- Faulkner, Clate            5 HAMC                 1:07.00     X49.28  
 -- Simmons, Parker            5 HAMC                   55.27     X49.99  
 -- Miller, Parker             6 HAMC                      NT     X52.28  
 -- Johnston, Caleb            5 BLOSSOMWOOD            58.89     X52.43  
 -- Hereford, Alex             5 BLOSSOMWOOD            45.73     X55.94  
 -- Cobb, Ephraim              6 BLOSSOMWOOD               NT     X56.93  
 -- Livingston, JT             5 BLOSSOMWOOD          1:30.58     X58.59  
 -- Clark, Will                4 BLOSSOMWOOD               NT   X1:18.72  
 -- Fierro, David              4 BLOSSOMWOOD               NT   X1:39.57  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brix, Samantha             8 HAMC                   18.00      17.47    5  
  2 Rawls, Ava                 8 BLOSSOMWOOD            18.77      18.56    3  
  3 Meyer, Macie               7 HAMC                   23.25     J22.21  
  4 Fann, Josey                8 BLOSSOMWOOD            22.68     J22.25  
  5 Layne, Shelby              8 BLOSSOMWOOD            22.68      22.44  
  6 McGee, Annalyse V          8 HAMC                   21.20     J29.08    1  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Suttles, Ella              8 BLOSSOMWOOD            20.80     X18.87  
 -- Watson, May                8 BLOSSOMWOOD            26.56     X22.68  
 -- Andrews, Rochelle L        8 HAMC                   25.89     X23.63  
 -- Moore, Isabel m            8 HAMC                   23.26     X24.09  
 -- Moore, Jane Beason         8 BLOSSOMWOOD            24.84     X24.82  
 -- Heritage, Preston          8 BLOSSOMWOOD            24.56     X25.25  
 -- Winton, Riley              8 HAMC                   25.84     X25.26  
 -- Fleischmann, Maggie        8 BLOSSOMWOOD            25.51     X26.47  
 -- Fierro, Brooke             8 BLOSSOMWOOD               NT     X26.84  
 -- Dixon, Lila                8 BLOSSOMWOOD            27.13     X27.05  
 -- Bray, Cayla                7 HAMC                   31.91     X27.16  
 -- Heritage, Greer            8 BLOSSOMWOOD            24.90     X27.57  
 -- Livingston, Emily Grace    8 BLOSSOMWOOD            27.20     X27.65  
 -- George, Lily B             7 HAMC                   32.47     X29.08  
 -- Brinkley, Wini             8 BLOSSOMWOOD            27.59     X30.72  
 -- Howard, Mary Mae           7 BLOSSOMWOOD            35.33     X31.62  
 -- Haley, Anna Elisabeth C    7 HAMC                   31.43     X31.94  
 -- Helton, Lindsey            8 HAMC                   23.93     X32.04  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              8 HAMC                   16.04      15.35    5  
  2 Ward, Gates                8 BLOSSOMWOOD            19.79      18.33    3  
  3 Johnston, Matthew          8 BLOSSOMWOOD            21.63      20.00    1  
  4 Howard, John Randall       7 BLOSSOMWOOD            21.65      21.09  
  5 Carter, William M          8 HAMC                   20.75      21.25  
  6 Shiner, Harrison A         8 HAMC                   20.50      22.27  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Wyatt              7 BLOSSOMWOOD               NT      44.22  
 -- Mitchell, Jack             8 BLOSSOMWOOD            24.41     X22.99  
 -- Starnes, Daniel H          8 HAMC                   26.43     X24.78  
 -- Carter, John B             7 HAMC                   24.22     X25.35  
 -- Warr, John Wilson          8 HAMC                   24.55     X27.34  
 -- Vergara, Cruz J            7 HAMC                   28.13     X28.32  
 -- Valenzuela, Kai S          8 HAMC                   29.66     X28.50  
 -- Blankenship, Will          7 BLOSSOMWOOD            27.99     X29.81  
 -- Dilworth, Colin            7 BLOSSOMWOOD            37.25     X30.96  
 -- Aboudonia, Raz             7 BLOSSOMWOOD            30.75     X33.13  
 -- Miller, Hayden             8 HAMC                   34.14     X33.56  
 -- Brinkley, John Allen       7 BLOSSOMWOOD               NT     X37.10  
 -- Harris, Hooper             7 BLOSSOMWOOD            39.72     X42.40  
 -- Foreman, Max               7 HAMC                   40.65     X42.97  
 -- Brinkley, Bo               7 BLOSSOMWOOD            37.84     X43.63  
 -- Faulkner, Zell             7 HAMC                   44.85     X44.22  
 -- Ewing, Eshan               7 BLOSSOMWOOD            50.05     X46.06  
 -- Timberlake, Andrew         7 BLOSSOMWOOD               NT     X49.94  
 -- Gilliam, Carter            7 BLOSSOMWOOD          1:05.17   X1:12.94  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paparella, Meg            10 BLOSSOMWOOD            36.02      34.59    5  
  2 Beatty, Emily M           10 HAMC                   39.03      37.72    3  
  3 Houser, Michaela           9 HAMC                   38.19      38.33    1  
  4 Neicamp, Allie G           9 HAMC                   37.63      38.50  
  5 Watson, McKenna            9 BLOSSOMWOOD            39.33      40.31  
  6 Dixon, Lindsey             9 BLOSSOMWOOD            41.05      45.22  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Schappell, Anya R         10 HAMC                   47.16     X44.27  
 -- Ferguson, Emma C           9 HAMC                   42.18     X44.53  
 -- McLain, Madison C          9 HAMC                      NT     X45.47  
 -- Wiegmann, Victoria d      10 HAMC                   55.83     X49.28  
 -- Leach, Lakelee             9 BLOSSOMWOOD            53.45     X49.38  
 -- George, Ann C              9 HAMC                   57.78     X53.16  
 -- Hensley, Holland          10 BLOSSOMWOOD          1:01.55     X54.68  
 -- Frost, Layla               9 HAMC                 1:08.97     X59.16  
 -- Logan, Hallie              9 HAMC                 1:00.68   X1:01.74  
 -- Haider, Ava L             10 HAMC                 1:11.17   X1:02.68  
 -- League, Betty             10 BLOSSOMWOOD          1:06.24   X1:04.00  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolen, John William       10 BLOSSOMWOOD            35.26      34.61    5  
  2 Harrison, Caleb            9 HAMC                   37.76      40.41    3  
  3 Mcclelland, Evan P         9 HAMC                   39.18      40.50    1  
  4 Malone, Callaway          10 BLOSSOMWOOD            40.91      41.40  
  5 Samples, Luke              9 BLOSSOMWOOD            45.10      44.25  
  6 Cannaday, Elijah S         9 HAMC                   45.06      47.66  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gentry, Travis             9 BLOSSOMWOOD            46.59     X45.41  
 -- Penfield, Thomas Henry    10 BLOSSOMWOOD            51.31     X45.66  
 -- Carter Jr, Brian          10 HAMC                   45.56     X47.12  
 -- Miller, Darin J           10 HAMC                   52.96     X52.27  
 -- Andrews, Raymond C         9 HAMC                 1:07.00     X59.87  
 -- Roby, Billy                9 BLOSSOMWOOD            59.25   X1:03.00  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            12 BLOSSOMWOOD            32.09      27.69    5  
  2 Harrison, Kimberly        12 HAMC                   31.22      31.38    3  
  3 Brix, Sophia              11 HAMC                   33.40      32.63    1  
  4 Carter, Virginia          11 HAMC                   33.32      32.92  
  5 Johnson, Madeline         11 BLOSSOMWOOD            37.12      37.88  
  6 Hensley, Evey             12 BLOSSOMWOOD            43.73      39.97  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Helton, Erin              12 HAMC                   39.07     X37.19  
 -- O'Halloran, Maddy         11 HAMC                   38.54     X39.66  
 -- Anderson, Caroline G      12 HAMC                   39.94     X40.44  
 -- Rhonemus, Ellee           11 HAMC                   42.82     X40.88  
 -- Cain, Alexyss             11 HAMC                   42.42     X41.19  
 -- Smith, Dora               12 HAMC                   44.34     X43.43  
 -- Moore, Vivian             11 BLOSSOMWOOD               NT     X46.84  
 -- Rawls, Audrey             11 BLOSSOMWOOD            49.05     X47.90  
 -- Foreman, Stella C         11 HAMC                   57.42     X52.12  
 -- Wallace, Emily            11 HAMC                   51.48     X53.50  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houser, Joey              12 HAMC                   32.82      32.00    5  
  2 Thurman, Reed             12 BLOSSOMWOOD            34.00      34.78    3  
  3 Cagle, Stephen            12 BLOSSOMWOOD            33.87      34.83    1  
  4 Morton, John Patrick      11 HAMC                   34.72      35.23  
  5 McClelland, Garrett J     11 HAMC                   36.68      35.28  
  6 Brambach, Will            11 BLOSSOMWOOD            35.68      35.60  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Stogner, Mason            12 BLOSSOMWOOD            36.77     X36.45  
 -- Adams, John               11 BLOSSOMWOOD               NT     X38.63  
 -- Miller, Cornelis          11 BLOSSOMWOOD            38.01     X38.91  
 -- Harbarger, David          11 BLOSSOMWOOD            37.80     X41.12  
 -- Frost, Gage               12 HAMC                   45.84     X43.04  
 -- Anthony, Brandon M        11 HAMC                   41.56     X43.35  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bray, Christina           14 HAMC                   31.31      31.10    5  
  2 Applebaum, Katie          13 HAMC                   31.82      32.76    3  
  3 Frederick, Lydia          13 BLOSSOMWOOD            38.93      34.93    1  
  4 Harris, Harding           13 BLOSSOMWOOD            34.33      35.32  
  5 Gilbert, Mary             13 BLOSSOMWOOD            37.28      37.44  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jackson            14 HAMC                   30.19      27.90    5  
  2 Swing, Joe                13 BLOSSOMWOOD            27.77      28.11    3  
  3 Hensley, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            29.88      28.69    1  
  4 Calvert, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            28.98      28.78  
  5 Tichow, Michael A         14 HAMC                   28.74      30.37  
  6 Hosna, Jack T             13 HAMC                   29.70      31.56  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- League, Willsey           13 BLOSSOMWOOD            35.90     X35.98  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, Lexi E          15 HAMC                   29.88      29.10    5  
  2 Rhonemus, Emma M          15 HAMC                   30.25      29.74    3  
  3 Bohan, Murphy             15 BLOSSOMWOOD            33.28      32.92    1  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Chris              15 HAMC                   25.90      26.90    5  
  2 Couch, Seth               17 HAMC                   25.12      27.15    3  
  3 Kretzschmar, Will         15 BLOSSOMWOOD            27.95      27.75    1  
  4 Medawar, Nicholas         16 BLOSSOMWOOD               NT      28.22  
  5 Smith, Tyler              17 BLOSSOMWOOD               NT      30.03  
  6 Ferguson, Connor E        17 HAMC                   28.72      31.22  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate       7 HAMC                   26.02      26.72    5  
  2 Gilliam, Riley             8 BLOSSOMWOOD            27.86      27.83    3  
  3 McGee, Annalyse V          8 HAMC                   27.91      28.15    1  
  4 Brix, Samantha             8 HAMC                   31.94      28.41  
  5 Fann, Josey                8 BLOSSOMWOOD            27.90      29.25  
  6 Layne, Shelby              8 BLOSSOMWOOD            33.69      36.00  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              8 HAMC                   22.84      23.38    5  
  2 Carter, William M          8 HAMC                   27.00      27.28    3  
  3 Thompson, Charles          8 BLOSSOMWOOD            31.75      30.13    1  
  4 Simmons, Connor            8 HAMC                   30.95      31.91  
  5 Waites, Will               7 BLOSSOMWOOD               NT      45.38  
  6 Howard, John Randall       7 BLOSSOMWOOD               NT      47.75  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn             9 BLOSSOMWOOD            45.29      45.06    5  
  2 Neicamp, Allie G           9 HAMC                   49.47     J48.00    1  
  3 Beatty, Emily M           10 HAMC                   49.83     J48.29    3  
  4 Paparella, Meg            10 BLOSSOMWOOD            49.37      49.16  
  5 Colley, Caroline          10 BLOSSOMWOOD            54.83      53.88  
  6 Turner, Abbey J           10 HAMC                   56.94      54.94  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rainey, Lawson             9 BLOSSOMWOOD            49.92      51.19    5  
  2 Hyatt, Mike               10 BLOSSOMWOOD            51.38      51.59    3  
  3 Mcclelland, Evan P         9 HAMC                   56.10      58.10    1  
  4 Newman, Barrett W         10 HAMC                   58.44      58.86  
  5 Tolen, John William       10 BLOSSOMWOOD          1:02.06    1:00.16  
  6 Nixon, Aiden C             9 HAMC                 1:00.85    1:00.22  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helton, Erin              12 HAMC                   49.41     J44.94    3  
  2 Anthony, Morgan B         11 HAMC                   43.14     J45.00    5  
  3 Johnson, Madeline         11 BLOSSOMWOOD            45.84      45.60    1  
  4 Barten, Cora M            12 HAMC                   44.05      46.03  
  5 Hensley, Evey             12 BLOSSOMWOOD            51.16      48.84  
  6 Suttles, Jane Katherine   11 BLOSSOMWOOD               NT      59.15  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bray, Matthew             12 HAMC                   40.68      41.50    5  
  2 Paparella, Preston        12 BLOSSOMWOOD            45.16      46.63    3  
  3 Blankenship, Nate         12 BLOSSOMWOOD               NT      47.40    0.5
  3 Houser, Joey              12 HAMC                   45.54     J47.60    0.5
  4 McClelland, Garrett J     11 HAMC                   49.40     J48.54  
  5 Brambach, Will            11 BLOSSOMWOOD            49.87     J48.94  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bray, Christina           14 HAMC                   38.57      40.62    5  
  2 Harris, Harding           13 BLOSSOMWOOD               NT      41.75    3  
  3 Frederick, Lydia          13 BLOSSOMWOOD               NT      42.25    1  
  4 Applebaum, Katie          13 HAMC                   41.69      43.59  
  5 Aboudonia, Gertrude       13 BLOSSOMWOOD            45.61      45.17  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jackson            14 HAMC                   36.72      37.54    5  
  2 Carter, Dan               14 HAMC                   42.16     J40.99    3  
  3 Tichow, Michael A         14 HAMC                   42.39     J40.94    1  
  4 Butler, Warren            14 BLOSSOMWOOD            40.85      43.52  
  5 Hensley, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            42.25      44.44  
  6 Harbarger, Sam            14 BLOSSOMWOOD               NT      47.00  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, Lexi E          15 HAMC                   38.59      38.54    5  
  2 Bohan, Murphy             15 BLOSSOMWOOD            48.09      47.45    3  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          17 HAMC                   31.27      32.96    5  
  2 Brown, Chris              15 HAMC                      NT      39.13    3  
  3 Medawar, Nicholas         16 BLOSSOMWOOD            39.92      41.72    1  
  4 Ferguson, Connor E        17 HAMC                   40.13      42.83  
  5 Smith, Tyler              17 BLOSSOMWOOD               NT      43.41  
  6 Colley, Will              16 BLOSSOMWOOD            44.33      49.03  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:16.44    1:17.87    7  
     1) Neville, Will M8                2) Shiner, Harrison A M8          
     3) Brix, Samantha W8               4) McGee, Annalyse V W8           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:13.90    1:18.94  
     1) Fann, Josey W8                  2) Johnston, Matthew M8           
     3) Rawls, Ava W8                   4) Ward, Gates M8                 
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:37.47  
     1) Thomas, Logan R M8              2) Carter, William M M8           
     3) Moore, Isabel m W8              4) Meyer, Macie W7                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:45.03  
     1) Winton, Riley W8                2) Schappell, Olivia M W8         
     3) Carter, John B M7               4) Beatty, Brendan W M8           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:53.19  
     1) Aboudonia, Raz M7               2) Brinkley, Wini W8              
     3) Suttles, Ella W8                4) Dilworth, Colin M7             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:12.50  
     1) Brinkley, John Allen M7         2) Fleischmann, Maggie W8         
     3) Fierro, Brooke W8               4) Timberlake, Andrew M7          
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.96    2:23.38    7  
     1) Tolen, John William M10         2) Collins, Owen M9               
     3) Paparella, Meg W10              4) Yates, Madelyn W9              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:33.15    2:36.00  
     1) Neicamp, Allie G W9             2) Houser, Michaela W9            
     3) Harrison, Caleb M9              4) Mcclelland, Evan P M9          
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:58.24  
     1) Turner, Abbey J W10             2) McLain, Madison C W9           
     3) Newman, Barrett W M10           4) Nixon, Aiden C M9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:05.35  
     1) Collins, Ella W10               2) Hensley, Holland W10           
     3) Gentry, Travis M9               4) Hyatt, Mike M10                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:05.65  
     1) Jarres, GiGi W10                2) Miller, Darin J M10            
     3) Ferguson, Emma C W9             4) Cannaday, Elijah S M9          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:53.85  
     1) Roby, Billy M9                  2) League, Betty W10              
     3) Leach, Lakelee W9               4) Penfield, Thomas Henry M10     
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:10.06    2:09.29    7  
     1) Harrison, Kimberly W12          2) Bray, Matthew M12              
     3) Brix, Sophia W11                4) Houser, Joey M12               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:14.17    2:16.37  
     1) Johnson, Madeline W11           2) Thurman, Reed M12              
     3) Cagle, Stephen M12              4) Cimino, Maddie W12             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:18.35  
     1) Carter, Virginia W11            2) Morton, John Patrick M11       
     3) McClelland, Garrett J M11       4) Barten, Cora M W12             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:34.83   X2:47.60  
     1) Adams, John M11                 2) Batson, Cole M12               
     3) Suttles, Jane Katherine W11     4) Roby, Willa W11                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:49.09  
     1) Stogner, Mason M12              2) Hensley, Evey W12              
     3) Miller, Cornelis M11            4) Rawls, Audrey W11              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:50.25  
     1) O'Halloran, Maddy W11           2) Anthony, Brandon M M11         
     3) Cain, Alexyss W11               4) Frost, Gage M12                
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:55.62    2:05.32    7  
     1) Bray, Christina W14             2) Applebaum, Katie W13           
     3) Tichow, Michael A M14           4) Davis, Jackson M14             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:00.41    2:15.24  
     1) Harris, Harding W13             2) Aboudonia, Gertrude W13        
     3) Calvert, Ethan M14              4) Swing, Joe M13                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:25.25  
     1) Cagle, Savannah W13             2) Frederick, Lydia W13           
     3) League, Willsey M13             4) Hensley, Ethan M14             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:44.55    2:01.19    7  
     1) Corrigan, Lexi E W15            2) Couch, Seth M17                
     3) Rhonemus, Emma M W15            4) Wintzinger, Trey M17           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:54.06    2:17.29  
     1) Bohan, Murphy W15               2) Gilbert, Mary W13              
     3) Medawar, Nicholas M16           4) Kretzschmar, Will M15          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Ava              8 BLOSSOMWOOD            24.43      23.54    5  
  2 Rawls, Ava                 8 BLOSSOMWOOD            24.50      24.90    3  
  3 Meyer, Macie               7 HAMC                   31.25      25.32    1  
  4 Brix, Samantha             8 HAMC                      NT      25.92  
  5 McGee, Annalyse V          8 HAMC                   39.24      29.00  
  6 Layne, Shelby              8 BLOSSOMWOOD               NT      32.84  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              8 HAMC                   19.99      21.03    5  
  2 Waites, Will               7 BLOSSOMWOOD            27.69      26.75    3  
  3 Johnston, Matthew          8 BLOSSOMWOOD            27.21      27.20    1  
  4 Shiner, Harrison A         8 HAMC                   29.93      28.28  
  5 Thomas, Logan R            8 HAMC                   28.72      28.36  
  6 Howard, John Randall       7 BLOSSOMWOOD               NT      31.84  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn             9 BLOSSOMWOOD            38.33      40.63    5  
  2 Turner, Abbey J           10 HAMC                   51.22      49.99    3  
  3 Carter, Abigail G         10 HAMC                 1:00.23      52.34    1  
  4 Collins, Ella             10 BLOSSOMWOOD               NT      54.69  
  5 Dixon, Lindsey             9 BLOSSOMWOOD               NT    1:00.10  
 -- Houser, Michaela           9 HAMC                   47.65         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tolen, John William       10 BLOSSOMWOOD            48.00      46.43    5  
  2 Malone, Callaway          10 BLOSSOMWOOD            50.44      49.72    3  
  3 Bohan, John                9 BLOSSOMWOOD            54.84      52.31    1  
  4 Nixon, Aiden C             9 HAMC                   49.53      52.47  
  5 Harrison, Caleb            9 HAMC                   47.69      52.78  
  6 Mcclelland, Evan P         9 HAMC                 1:01.00    1:01.00  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            12 BLOSSOMWOOD            34.32      32.24    5  
  2 Harrison, Kimberly        12 HAMC                   36.16      36.97    3  
  3 Barten, Cora M            12 HAMC                   41.05      40.90    1  
  4 Shiner, Katheryn E        11 HAMC                   44.22      44.66  
  5 Hensley, Evey             12 BLOSSOMWOOD            49.70      49.56  
  6 Suttles, Jane Katherine   11 BLOSSOMWOOD            50.43      54.04  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blankenship, Nate         12 BLOSSOMWOOD            41.37      39.83    5  
  2 Bray, Matthew             12 HAMC                   44.07      41.97    3  
  3 Thurman, Reed             12 BLOSSOMWOOD            46.77      43.35    1  
  4 Morton, John Patrick      11 HAMC                   49.40      43.46  
  5 McClelland, Garrett J     11 HAMC                   47.13      44.54  
  6 Leach, Remington          12 BLOSSOMWOOD               NT      45.81  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aboudonia, Gertrude       13 BLOSSOMWOOD            44.40      46.22    5  
  2 Gilbert, Mary             13 BLOSSOMWOOD               NT      46.56    3  
  3 Cagle, Savannah           13 BLOSSOMWOOD            56.88      50.16    1  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                13 BLOSSOMWOOD            31.65      31.59    5  
  2 Calvert, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            36.69      37.16    3  
  3 Harbarger, Sam            14 BLOSSOMWOOD            38.89      37.67    1  
  4 Davis, Jackson            14 HAMC                   39.08      39.72  
  5 Hosna, Jack T             13 HAMC                   42.24      39.92  
  6 Carter, Dan               14 HAMC                   47.91      41.50  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhonemus, Emma M          15 HAMC                   34.47      35.28    5  
  2 Corrigan, Lexi E          15 HAMC                   35.76      35.47    3  
 -- Bohan, Murphy             15 BLOSSOMWOOD            45.65         DQ  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          17 HAMC                   28.03      30.47    5  
  2 Kretzschmar, Will         15 BLOSSOMWOOD            32.23      32.93    3  
  3 Couch, Seth               17 HAMC                   35.90      33.75    1  
  4 Colley, Will              16 BLOSSOMWOOD            41.07      41.44  
  5 Ferguson, Connor E        17 HAMC                   37.75      44.30  
  6 Smith, Tyler              17 BLOSSOMWOOD            43.52      44.31  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilliam, Riley             8 BLOSSOMWOOD            29.22      25.81    5  
  2 Rawls, Ava                 8 BLOSSOMWOOD            24.18      26.07    3  
  3 Butkis, Stella             8 BLOSSOMWOOD            24.52     J28.03    1  
  4 Meyer, Macie               7 HAMC                   31.78     J27.94  
  5 Schappell, Olivia M        8 HAMC                   32.01      31.38  
  6 Neicamp, Sydney-Kate       7 HAMC                   33.54      31.72  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, William M          8 HAMC                   26.73      23.69    5  
  2 Ward, Gates                8 BLOSSOMWOOD            29.61      24.65    3  
  3 Thomas, Logan R            8 HAMC                   27.35      26.52    1  
  4 Johnston, Matthew          8 BLOSSOMWOOD            24.66      27.55  
  5 Thompson, Charles          8 BLOSSOMWOOD               NT      29.25  
 -- Beatty, Brendan W          8 HAMC                   28.13         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn             9 BLOSSOMWOOD            37.24      37.77    5  
  2 Paparella, Meg            10 BLOSSOMWOOD               NT      43.03    3  
  3 Houser, Michaela           9 HAMC                   45.23      45.19    1  
  4 Jarres, GiGi              10 HAMC                   49.95      50.60  
  5 Watson, McKenna            9 BLOSSOMWOOD            52.61      54.31  
  6 Carter, Abigail G         10 HAMC                   55.60      57.37  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Owen              9 BLOSSOMWOOD            52.36      43.25    5  
  2 Harrison, Caleb            9 HAMC                   37.76      46.31    3  
  3 Samples, Luke              9 BLOSSOMWOOD            52.87      52.60    1  
  4 Malone, Callaway          10 BLOSSOMWOOD               NT      55.78  
  5 Nixon, Aiden C             9 HAMC                   52.47      56.63  
  6 Carter Jr, Brian          10 HAMC                   57.03      58.72  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            12 BLOSSOMWOOD               NT      32.31    5  
  2 Harrison, Kimberly        12 HAMC                   37.06      38.25    3  
  3 Carter, Virginia          11 HAMC                   41.45     J46.03    1  
  4 Brix, Sophia              11 HAMC                   44.00     J45.50  
  5 Suttles, Jane Katherine   11 BLOSSOMWOOD               NT      46.25  
  6 Roby, Willa               11 BLOSSOMWOOD            59.24    1:01.85  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bray, Matthew             12 HAMC                   37.39      36.68    5  
  2 Thurman, Reed             12 BLOSSOMWOOD            38.10      37.57    3  
  3 Houser, Joey              12 HAMC                      NT      42.75    1  
  4 Morton, John Patrick      11 HAMC                   41.91      46.17  
  5 Batson, Cole              12 BLOSSOMWOOD               NT      48.34  
  6 Leach, Remington          12 BLOSSOMWOOD            49.15      50.87  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bray, Christina           14 HAMC                   34.44      34.00    5  
  2 Applebaum, Katie          13 HAMC                   37.49      36.99    3  
  3 Harris, Harding           13 BLOSSOMWOOD               NT      44.50    1  
  4 Gilbert, Mary             13 BLOSSOMWOOD            49.08      47.48  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                13 BLOSSOMWOOD            30.95      30.15    5  
  2 Butler, Warren            14 BLOSSOMWOOD            34.27      34.25    3  
  3 Tichow, Michael A         14 HAMC                   29.71      35.69    1  
  4 Harbarger, Sam            14 BLOSSOMWOOD            34.76      35.73  
  5 Hosna, Jack T             13 HAMC                   43.12      37.61  
  6 Woodruff, Jackson         13 HAMC                 1:13.27      57.57  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhonemus, Emma M          15 HAMC                   37.90      34.50    5  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintzinger, Trey          17 HAMC                   28.20      27.89    5  
  2 Couch, Seth               17 HAMC                   27.81      28.00    3  
  3 Brown, Chris              15 HAMC                   30.12      29.59    1  
  4 Medawar, Nicholas         16 BLOSSOMWOOD               NT      32.88  
  5 Kretzschmar, Will         15 BLOSSOMWOOD            32.87      33.28  
  6 Frederick, John           15 BLOSSOMWOOD               NT      38.29  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:23.09    1:28.22    7  
     1) Meyer, Macie 7                  2) McGee, Annalyse V 8            
     3) Brix, Samantha 8                4) Moore, Isabel m 8              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:23.04    1:31.70  
     1) Fann, Josey 8                   2) Gilliam, Riley 8               
     3) Suttles, Ella 8                 4) Rawls, Ava 8                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:41.69  
     1) Butkis, Stella 8                2) Layne, Shelby 8                
     3) Dixon, Lila 8                   4) Fierro, Brooke 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:46.84  
     1) Fleischmann, Maggie 8           2) Heritage, Greer 8              
     3) Heritage, Preston 8             4) Moore, Jane Beason 8           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:54.06  
     1) Andrews, Rochelle L 8           2) Haley, Anna Elisabeth C 7      
     3) Nuwayhid, Ella 5                4) Bray, Cayla 7                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:02.19  
     1) Schappell, Olivia M 8           2) Winton, Riley 8                
     3) Helton, Lindsey 8               4) George, Lily B 7               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:21.09    1:20.97    7  
     1) Waites, Will 7                  2) Howard, John Randall 7         
     3) Johnston, Matthew 8             4) Ward, Gates 8                  
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:21.38    1:25.75  
     1) Shiner, Harrison A 8            2) Carter, William M 8            
     3) Thomas, Logan R 8               4) Neville, Will 8                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:43.78  
     1) Beatty, Brendan W 8             2) Carter, John B 7               
     3) Warr, John Wilson 8             4) Simmons, Connor 8              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:55.50  
     1) Moore, Ian 6                    2) Starnes, Daniel H 8            
     3) Valenzuela, Kai S 8             4) Vergara, Cruz J 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:18.19  
     1) Aboudonia, Raz 7                2) Blankenship, Will 7            
     3) Harris, Hooper 7                4) Dilworth, Colin 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:18.38  
     1) Thompson, Charles 8             2) Mitchell, Jack 8               
     3) Davis, Sam 8                    4) Gilliam, Carter 7              
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:28.19    2:36.82    7  
     1) Colley, Caroline 10             2) Watson, McKenna 9              
     3) Paparella, Meg 10               4) Yates, Madelyn 9               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:35.60    2:39.00  
     1) Beatty, Emily M 10              2) Houser, Michaela 9             
     3) Ferguson, Emma C 9              4) Neicamp, Allie G 9             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:00.69  
     1) Jarres, GiGi 10                 2) Turner, Abbey J 10             
     3) Schappell, Anya R 10            4) Carter, Abigail G 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:22.50  
     1) Dixon, Lindsey 9                2) Collins, Ella 10               
     3) Hensley, Holland 10             4) Leach, Lakelee 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:38.00  
     1) George, Ann C 9                 2) Wiegmann, Victoria d 10        
     3) Logan, Hallie 9                 4) McLain, Madison C 9            
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:45.06    2:39.52    7  
     1) Malone, Callaway 10             2) Hyatt, Mike 10                 
     3) Collins, Owen 9                 4) Tolen, John William 10         
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:40.70    2:55.94  
     1) Mcclelland, Evan P 9            2) Cannaday, Elijah S 9           
     3) Nixon, Aiden C 9                4) Harrison, Caleb 9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:11.12  
     1) Samples, Luke 9                 2) Rainey, Lawson 9               
     3) Penfield, Thomas Henry 10       4) Gentry, Travis 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:38.13  
     1) Newman, Barrett W 10            2) Carter Jr, Brian 10            
     3) Anderson, Andrew L 9            4) Miller, Darin J 10             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:18.30    2:17.94    7  
     1) Barten, Cora M 12               2) Brix, Sophia 11                
     3) Carter, Virginia 11             4) Harrison, Kimberly 12          
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:47.34    2:33.35  
     1) Roby, Willa 11                  2) Hensley, Evey 12               
     3) Johnson, Madeline 11            4) Cimino, Maddie 12              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:41.34  
     1) Anthony, Morgan B 11            2) Shiner, Katheryn E 11          
     3) Helton, Erin 12                 4) O'Halloran, Maddy 11           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:45.93  
     1) Crawford, Chandler 11           2) Cain, Alexyss 11               
     3) Anderson, Caroline G 12         4) Rhonemus, Ellee 11             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:15.23    2:23.22    7  
     1) Morton, John Patrick 11         2) Anthony, Brandon M 11          
     3) McClelland, Garrett J 11        4) Houser, Joey 12                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:20.19    2:24.00  
     1) Brambach, Will 11               2) Batson, Cole 12                
     3) Thurman, Reed 12                4) Cagle, Stephen 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:37.28  
     1) Leach, Remington 12             2) Blankenship, Nate 12           
     3) Adams, John 11                  4) Miller, Cornelis 11            
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.81    2:42.96    7  
     1) Frederick, Lydia 13             2) Gilbert, Mary 13               
     3) Aboudonia, Gertrude 13          4) Harris, Harding 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:57.39    1:58.65    7  
     1) Harbarger, Sam 14               2) Butler, Warren 14              
     3) Calvert, Ethan 14               4) Swing, Joe 13                  
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:56.53    2:00.41  
     1) Hosna, Jack T 13                2) Woodruff, Jackson 13           
     3) Davis, Jackson 14               4) Tichow, Michael A 14           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:43.77    1:48.91    7  
     1) Brown, Chris 15                 2) Couch, Seth 17                 
     3) Ferguson, Connor E 17           4) Wintzinger, Trey 17            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:53.91    2:15.89  
     1) Frederick, John 15              2) Kaylor, Alex 16                
     3) Kretzschmar, Will 15            4) Medawar, Nicholas 16           

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org