Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/26/2014 12:17 AM
                     2014 BLOSS vs MTSP-Yards - 6/25/2014                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:31.07    1:37.10    7  
     1) Livingston, Emily Grace 8       2) Gilliam, Riley 8               
     3) Krichev, Audrey 8               4) Rawls, Ava 8                   
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:40.26    1:37.35  
     1) Foy, Abby 8                     2) Retzke, Lillian 7              
     3) Roberts, Noah 8                 4) Defiore, Ellie 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:44.13   X1:41.47  
     1) Mullins, Anna Crawford 8        2) Fann, Josey 8                  
     3) Butkis, Stella 8                4) Suttles, Ella 8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:54.23  
     1) Heritage, Preston 8             2) Heritage, Greer 8              
     3) Henrich, Nancy Kate 8           4) Watson, May 8                  
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:17.04   X2:30.65  
     1) Cockrell, Collyns 7             2) Little, Campbell 8             
     3) Tumminello, Cici 7              4) Shultz, Annclaire 7            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:24.77   X2:42.47  
     1) Pommernck, Meredith 7           2) Schmitt, Avery 8               
     3) Peyton, Maggie 8                4) Bennett, Rowe 6                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:37.67    1:34.94    7  
     1) Waites, Will 7                  2) Hensley, Huck 8                
     3) Johnston, Matthew 8             4) Ward, Gates 8                  
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:38.56    1:52.97  
     1) Pendergrass, Matthew 8          2) Engberg, Ethan 8               
     3) Sowell, Joseph 7                4) Summerlin-Long, Jonah 7        
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:45.84   X1:36.50  
     1) McClung, Jacks 8                2) Bloom, Wyatt 8                 
     3) Thompson, Charles 8             4) Campbell, Roan 8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:18.47  
     1) Cazier, William 8               2) Buzzetta, Jack 7               
     3) Roberts, Nathan 6               4) Boyd, Matthew 8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:35.84  
     1) Dilworth, Colin 7               2) Brinkley, Bo 7                 
     3) Mitchell, Jack 8                4) Lusk, Andrew 7                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:42.65    2:41.90    7  
     1) Krichev, Julia 10               2) Colley, Caroline 10            
     3) Yates, Madelyn 9                4) Paparella, Meg 10              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:58.31    2:58.22  
     1) Johnston, Emma 9                2) Cazier, Alexandra 10           
     3) Comulada, Gabriela 9            4) Wilder, Walden 9               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:30.12  
     1) Dixon, Lindsey 9                2) McCann, Lauren 9               
     3) Watson, McKenna 9               4) Collins, Ella 10               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:34.41   X3:40.66  
     1) Summerlin-Long, Chenoah 10      2) Connell, Norah 9               
     3) Stepien, Chloe 9                4) Spangler, Anna Katherine 9     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:11.07  
     1) Kesting, Emma Grace 9           2) Murray, Dollie Meredith 10     
     3) Hensley, Holland 10             4) Waggoner, Stevey 10            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   4:13.58   X4:17.00  
     1) Hinton, Vivian 9                2) Rankin, Abbie 10               
     3) Hannah, Erin 9                  4) England, Katie 9               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:05.27    3:04.47    7  
     1) Peffer, Nolan 9                 2) Dillard, Andrew 9              
     3) Bennett, Jamieson 10            4) York, Peyton J 9               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:57.50    3:04.82  
     1) Malone, Callaway 10             2) Rainey, Lawson 9               
     3) Hyatt, Mike 10                  4) Samples, Luke 9                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:48.61   x4:13.12  
     1) Gunter, Cooper 10               2) Tidwell, Howard 9              
     3) Towry, Warren 9                 4) Buzzetta, Charlie 9            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   x4:27.69  
     1) Bohan, John 9                   2) Spearman, Bryson 8             
     3) Penfield, Thomas Henry 10       4) Roby, Billy 9                  
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   5:11.15   X5:24.00  
     1) Johnson, Luke 9                 2) Shultz, Nathan 10              
     3) Tumminello, Vince 9             4) Timberlake, Charlie 9          
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:27.57    2:27.78    7  
     1) Schaefer, Genevieve 11          2) York, Priscilla 12             
     3) Brandon, Sophie 11              4) Overton, Lauren-Cain 11        
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:47.06    2:35.59  
     1) Hensley, Evey 12                2) Johnson, Madeline 11           
     3) Cimino, Maddie 12               4) Henshaw, Caroline 11           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:39.42   X3:38.62  
     1) Rawls, Audrey 11                2) Suttles, Jane Katherine 11     
     3) Roby, Willa 11                  4) Moore, Vivian 11               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:36.43    2:40.40    7  
     1) Leach, Remington 12             2) Paparella, Preston 12          
     3) Thurman, Reed 12                4) Cagle, Stephen 12              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:39.59         x   
     1) Fulcher, Samual 12              2) Comulada, Gavin 11             
     3) Matteson, Tom 12                4) Carden, Wade 10                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:02.31   X3:03.53  
     1) Bouldin, Trey 11                2) Garding, Nikolai 11            
     3) Tillery, Luke 12                4) Walker, Charlie 11             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:07.96  
     1) Adams, John 11                  2) Brambach, Will 11              
     3) Batson, Cole 12                 4) Stogner, Mason 12              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:25.66         DQ  
     1) Johnston, Drew 12               2) Adams, Reece 12                
     3) Peffer, Gage 12                 4) Shook, Sam 12                  
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:02.73    2:04.82    7  
     1) Weakley, Regan 13               2) Garding, Madelene 14           
     3) Campbell, Devin 14              4) Bouldin, Lily 13               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:39.97    2:30.78  
     1) Aboudonia, Gertrude 13          2) Janssen, Kelli 13              
     3) Harris, Harding 13              4) Frederick, Lydia 13            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:09.75  
     1) Gilbert, Mary 13                2) Cagle, Savannah 13             
     3) Creech, Bankston 14             4) Green, Stefanie 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:12.74    2:07.50    7  
     1) Swing, Joe 13                   2) Darden, Will 14                
     3) Butler, Warren 14               4) Calvert, Ethan 14              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:26.13    2:28.75  
     1) Patton, Daniel 14               2) Hauenstein, Reid 13            
     3) Johnston, Sam 14                4) Celeski, Noah 14               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:07.00    2:07.91    7  
     1) Cimino, Sarah Margaret 15       2) Jones, Ellery 16               
     3) Roberts, Riley 15               4) Smith, Megan 17                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:39.61    2:43.40  
     1) Matteson, Maggie 15             2) Oliver, Sarah Jordan 15        
     3) Weakley, Callie 16              4) Weitenbeck, Abbey 13           
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:01.30    2:08.65    7  
     1) Espy, Chandler 17               2) Dodds, Dominic 17              
     3) Morris, Harry 15                4) Patton, Luke 17                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:09.24    2:11.68  
     1) Kretzschmar, Will 15            2) Smith, Tyler 17                
     3) Medawar, Nicholas 16            4) Kaylor, John Michael 15        
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            6 BLOSSOMWOOD            21.82      20.59    5  
  2 Sanders, Sarah Collins     6 BLOSSOMWOOD            24.41      25.10    3  
  3 Bennett, Rowe              6 STINGRAYS              29.02      29.41    1  
  4 Connell, Jane              6 STINGRAYS              31.64      34.12  
  5 McCool, Keely              6 STINGRAYS              30.76      34.16  
  6 Farrell, Hill              6 BLOSSOMWOOD            34.60      37.45  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fierro, Averee             6 BLOSSOMWOOD               NT      47.63  
 -- Lusk, Mary Coles           6 BLOSSOMWOOD            44.94     X31.78  
 -- Mullins, Mem               6 BLOSSOMWOOD            40.17     X33.90  
 -- Heard, Sarah Bryant        6 BLOSSOMWOOD          1:01.12     X34.56  
 -- Holden, Sydney             5 BLOSSOMWOOD            35.11     X34.72  
 -- Heard, Katherine           6 BLOSSOMWOOD            40.87     X35.75  
 -- Parsons, Alexa             5 BLOSSOMWOOD            36.43     X37.13  
 -- Johnson, Reese             5 STINGRAYS              41.31     X39.78  
 -- Paparella, Ellie           5 BLOSSOMWOOD            46.06     X43.48  
 -- Johnston, Norah            5 STINGRAYS              37.03     X43.50  
 -- Craig, Benton              6 BLOSSOMWOOD            45.93     X45.47  
 -- Sparks, Caroline           6 STINGRAYS              52.15     X47.43  
 -- Cockrell, Cassidy          5 STINGRAYS              45.81     X50.56  
 -- Davenport, Allie           5 BLOSSOMWOOD            51.44     X50.75  
 -- Plumlee, Jane              6 BLOSSOMWOOD            42.98     X52.83  
 -- Spangler, Aleksandra       4 STINGRAYS            1:15.56     X53.51  
 -- Smith, Matilda             6 BLOSSOMWOOD            50.77     X55.03  
 -- Wester, Julianna           5 BLOSSOMWOOD            55.01   X1:15.10  
 -- Wester, Corrine            4 BLOSSOMWOOD          1:17.96   X1:44.03  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           5 BLOSSOMWOOD            25.22      24.63    5  
  2 Roberts, Nathan            6 STINGRAYS              24.97      25.10    3  
  3 Watson, Ben                6 BLOSSOMWOOD            25.48      26.34    1  
  4 Cazier, Noah               6 STINGRAYS              40.19      34.17  
  5 Retzke, Jefferson          5 STINGRAYS              34.22      43.34  
  6 Roberts, Bross             6 BLOSSOMWOOD            26.00      48.73  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shultz, Caleb              6 STINGRAYS                 NT      35.56  
  2 Fierro, David              4 BLOSSOMWOOD               NT    1:53.57  
 -- Cook, Hugh                 6 BLOSSOMWOOD            31.59     X29.75  
 -- Hereford, Alex             5 BLOSSOMWOOD            45.73     X38.25  
 -- Cobb, Ephraim              6 BLOSSOMWOOD            56.93     X39.19  
 -- Malone, Van                6 BLOSSOMWOOD            44.62     X40.38  
 -- Livingston, Mason          6 BLOSSOMWOOD            42.22     X40.88  
 -- Turner, Lucas              6 BLOSSOMWOOD            46.69     X41.06  
 -- Johnston, Caleb            5 BLOSSOMWOOD            52.43     X49.43  
 -- Livingston, JT             5 BLOSSOMWOOD            58.59   X1:00.68  
 -- Clark, Will                4 BLOSSOMWOOD          1:18.72   X1:30.93  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey            8 BLOSSOMWOOD            17.32      17.06    5  
  2 Roberts, Noah              8 STINGRAYS              19.08      17.28    3  
  3 Rawls, Ava                 8 BLOSSOMWOOD            18.56      20.31    1  
  4 Defiore, Ellie             8 STINGRAYS              23.43     J21.43  
  5 Suttles, Ella              8 BLOSSOMWOOD            18.87     J21.44  
  6 Foy, Abby                  8 STINGRAYS              20.69     J21.25  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fierro, Brooke             8 BLOSSOMWOOD               NT      25.59  
  2 Shultz, Annclaire          7 STINGRAYS                 NT      30.15  
  3 Boyd, Zadie                7 STINGRAYS                 NT      36.50  
 -- Henrich, Nancy Kate        8 BLOSSOMWOOD            21.64     X21.88  
 -- Tumminello, Cici           7 STINGRAYS              32.56     X23.94  
 -- Watson, May                8 BLOSSOMWOOD            22.56     X24.03  
 -- Moore, Jane Beason         8 BLOSSOMWOOD            24.82     X24.25  
 -- Heritage, Preston          8 BLOSSOMWOOD            24.56     X24.48  
 -- Cockrell, Collyns          7 STINGRAYS              28.70     X24.83  
 -- Fleischmann, Maggie        8 BLOSSOMWOOD            25.51     X24.96  
 -- Peyton, Maggie             8 STINGRAYS              27.60     X25.19  
 -- Dixon, Lila                8 BLOSSOMWOOD            27.05     X25.59  
 -- Cobb, Sarah                8 BLOSSOMWOOD            26.95     X25.59  
 -- Brinkley, Wini             8 BLOSSOMWOOD            27.59     X26.41  
 -- Tillery, Lucy              8 STINGRAYS              26.92     X26.71  
 -- Henrich, Anna Beth         7 BLOSSOMWOOD            36.92     X30.06  
 -- Heritage, Greer            8 BLOSSOMWOOD            24.90     X31.71  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hensley, Huck              8 BLOSSOMWOOD            18.02      17.91    5  
  2 Engberg, Ethan             8 STINGRAYS              17.46      18.12    3  
  3 Ward, Gates                8 BLOSSOMWOOD            18.33      18.97    1  
  4 Johnston, Matthew          8 BLOSSOMWOOD            19.40      19.18  
  5 Sowell, Joseph             7 STINGRAYS              20.31      19.73  
  6 Summerlin-Long, Jonah      7 STINGRAYS              19.22      20.75  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Howard, John Randall       7 BLOSSOMWOOD            21.09     X20.84  
 -- Mitchell, Jack             8 BLOSSOMWOOD            22.99     X23.06  
 -- Boyd, Matthew              8 STINGRAYS                 NT     X24.22  
 -- Spearman, Bryson           8 BLOSSOMWOOD               NT     X24.98  
 -- Dilworth, Colin            7 BLOSSOMWOOD            30.96     X27.97  
 -- Davis, Sam                 8 BLOSSOMWOOD            27.35     X28.91  
 -- Lusk, Andrew               7 BLOSSOMWOOD            30.45     X29.03  
 -- Blankenship, Will          7 BLOSSOMWOOD            27.99     X30.12  
 -- Brinkley, John Allen       7 BLOSSOMWOOD            37.10     X30.57  
 -- Buzzetta, Jack             7 STINGRAYS              34.78     X31.97  
 -- Aboudonia, Raz             7 BLOSSOMWOOD            30.75     X33.72  
 -- Harris, Hooper             7 BLOSSOMWOOD            36.81     X36.19  
 -- Brinkley, Bo               7 BLOSSOMWOOD            37.84     X36.69  
 -- Wilson, Wyatt              7 BLOSSOMWOOD            44.22     X37.14  
 -- Ewing, Eshan               7 BLOSSOMWOOD            46.06     X44.60  
 -- Timberlake, Andrew         7 BLOSSOMWOOD            49.94     X59.21  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            10 BLOSSOMWOOD            32.49      32.18    5  
  2 Paparella, Meg            10 BLOSSOMWOOD            34.59      35.40    3  
  3 Comulada, Gabriela         9 STINGRAYS              35.97      37.06    1  
  4 Wilder, Walden             9 STINGRAYS              43.91      39.09  
  5 Watson, McKenna            9 BLOSSOMWOOD            39.33      40.78  
  6 Johnston, Emma             9 STINGRAYS              40.18      45.06  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Collins, Ella             10 BLOSSOMWOOD            43.83     X43.06  
 -- Spangler, Anna Katherine   9 STINGRAYS              44.95     X45.69  
 -- Dixon, Lindsey             9 BLOSSOMWOOD            41.05     X48.23  
 -- Rankin, Abbie             10 STINGRAYS              52.03     X49.53  
 -- Hinton, Vivian             9 STINGRAYS              50.33     X51.10  
 -- Hannah, Erin               9 STINGRAYS              48.47     X52.46  
 -- Kesting, Emma Grace        9 BLOSSOMWOOD            58.26     X52.91  
 -- Stepien, Chloe             9 STINGRAYS              57.09     X55.40  
 -- McCann, Lauren             9 BLOSSOMWOOD          1:05.72     X55.50  
 -- Hensley, Holland          10 BLOSSOMWOOD            54.68     X55.97  
 -- England, Katie             9 STINGRAYS              54.83     X57.50  
 -- Murray, Dollie Meredith   10 BLOSSOMWOOD          1:09.16   X1:08.53  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         10 STINGRAYS              33.85      34.38    5  
  2 Malone, Callaway          10 BLOSSOMWOOD            41.40      37.88    3  
  3 York, Peyton J             9 STINGRAYS              38.72      40.91    1  
  4 Samples, Luke              9 BLOSSOMWOOD               NT      42.31  
  5 Bohan, John                9 BLOSSOMWOOD               NT      43.57  
  6 Dillard, Andrew            9 STINGRAYS              49.73      48.30  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shultz, Nathan            10 STINGRAYS                 NT      59.78  
 -- Gunter, Cooper            10 STINGRAYS              48.75     X46.38  
 -- Buzzetta, Charlie          9 STINGRAYS              46.97     X46.81  
 -- Johnson, Luke              9 STINGRAYS              50.09     X50.67  
 -- Tumminello, Vince          9 STINGRAYS              53.34     X54.78  
 -- Matheny, Bennett           9 BLOSSOMWOOD            55.45   X1:03.66  
 -- Timberlake, Charlie        9 STINGRAYS            1:35.86   X1:36.17  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            12 BLOSSOMWOOD            27.69      28.22    5  
  2 York, Priscilla           12 STINGRAYS              29.53      30.06    3  
  3 Brandon, Sophie           11 STINGRAYS              31.53      31.88    1  
  4 Johnson, Madeline         11 BLOSSOMWOOD            37.12      36.57  
  5 Overton, Lauren-Cain      11 STINGRAYS              35.21      37.31  
  6 Henshaw, Caroline         11 BLOSSOMWOOD            39.59      38.30  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- England, Shannon          12 STINGRAYS              40.62     X44.18  
 -- Roby, Willa               11 BLOSSOMWOOD            42.92     X44.47  
 -- McCann, Morgan            11 BLOSSOMWOOD            47.71     X47.97  
 -- Rawls, Audrey             11 BLOSSOMWOOD            47.90     X48.37  
 -- Moore, Vivian             11 BLOSSOMWOOD            46.84     X49.37  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              12 STINGRAYS              28.58      28.94    5  
  2 Shook, Sam                12 STINGRAYS              32.66      33.63    3  
  3 Johnston, Drew            12 STINGRAYS              34.50      34.23    1  
  4 Cagle, Stephen            12 BLOSSOMWOOD            33.87      35.18  
  5 Thurman, Reed             12 BLOSSOMWOOD            34.00      35.19  
  6 Leach, Remington          12 BLOSSOMWOOD               NT      36.23  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bouldin, Trey             11 STINGRAYS              36.34     X37.15  
 -- Harbarger, David          11 BLOSSOMWOOD            37.80     X38.75  
 -- Miller, Cornelis          11 BLOSSOMWOOD            38.01     X39.19  
 -- Walker, Charlie           11 STINGRAYS              36.80     X40.00  
 -- Adams, John               11 BLOSSOMWOOD            38.63     X40.79  
 -- Comulada, Gavin           11 STINGRAYS              39.09     X41.03  
 -- Matteson, Tom             12 STINGRAYS              39.72     X41.87  
 -- Tillery, Luke             12 STINGRAYS              41.22     X42.28  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            13 STINGRAYS              24.88      24.62    5  
  2 Bouldin, Lily             13 STINGRAYS              29.95      30.56    3  
  3 Janssen, Kelli            13 BLOSSOMWOOD            32.54      31.97    1  
  4 Cagle, Savannah           13 BLOSSOMWOOD               NT      34.60  
  5 Frederick, Lydia          13 BLOSSOMWOOD            34.93      35.16  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Green, Stefanie           13 BLOSSOMWOOD            42.60     X43.56  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Sam             14 STINGRAYS              28.42      27.71    5  
  2 Swing, Joe                13 BLOSSOMWOOD            27.77      28.06    3  
  3 Hensley, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            28.69      28.60    1  
  4 Calvert, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            28.78      29.41  
  5 Hauenstein, Reid          13 STINGRAYS              29.72      30.91  
  6 Celeski, Noah             14 STINGRAYS              32.31      33.30  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    15 BLOSSOMWOOD            25.63      25.28    5  
  2 Smith, Megan              17 BLOSSOMWOOD            28.19      28.59    3  
  3 Jones, Ellery             16 BLOSSOMWOOD            29.05      28.73    1  
  4 Weakley, Callie           16 STINGRAYS              31.07      30.12  
  5 Oliver, Sarah Jordan      15 STINGRAYS              36.31      35.63  
  6 McDuffee, Megan           16 STINGRAYS              35.93      36.56  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Harry             15 STINGRAYS              26.09      26.50    5  
  2 Hauenstein, Seth          16 STINGRAYS              29.28      27.83    3  
  3 Kretzschmar, Will         15 BLOSSOMWOOD            27.75      27.88    1  
  4 Kaylor, John Michael      15 BLOSSOMWOOD            28.31      28.35  
  5 Medawar, Nicholas         16 BLOSSOMWOOD            28.22      28.63  
  6 Morris, Hudson            16 STINGRAYS              29.04      29.31  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Burkett, Graham           15 BLOSSOMWOOD            30.28     X29.00  
 -- Kaylor, Alex              16 BLOSSOMWOOD               NT     X31.25  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fann, Josey                8 BLOSSOMWOOD            27.09      25.91    5  
  2 Retzke, Lillian            7 STINGRAYS              27.62      28.47    3  
  3 Roberts, Noah              8 STINGRAYS              26.25      28.66    1  
  4 Gilliam, Riley             8 BLOSSOMWOOD            27.83      30.97  
  5 Mullins, Anna Crawford     8 BLOSSOMWOOD            30.65      31.22  
  6 Schmitt, Avery             8 STINGRAYS              43.00      40.75  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloom, Wyatt               8 BLOSSOMWOOD            28.77      24.43    5  
  2 Engberg, Ethan             8 STINGRAYS              25.83      24.72    3  
  3 Hensley, Huck              8 BLOSSOMWOOD            27.93      30.09    1  
  4 Thompson, Charles          8 BLOSSOMWOOD            30.13      31.82  
  5 Cazier, William            8 STINGRAYS              36.35      33.38  
  6 Summerlin-Long, Jonah      7 STINGRAYS              31.46      34.31  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn             9 BLOSSOMWOOD            45.06      45.50    5  
  2 Paparella, Meg            10 BLOSSOMWOOD            49.16      47.34    3  
  3 Comulada, Gabriela         9 STINGRAYS              48.32      49.06    1  
  4 Wilder, Walden             9 STINGRAYS              53.18      51.95  
  5 Cazier, Alexandra         10 STINGRAYS              49.81      52.56  
  6 Colley, Caroline          10 BLOSSOMWOOD            53.88      56.05  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         10 STINGRAYS              43.07      45.09    5  
  2 Rainey, Lawson             9 BLOSSOMWOOD            49.92      48.22    3  
  3 Hyatt, Mike               10 BLOSSOMWOOD            51.38      50.81    1  
  4 Malone, Callaway          10 BLOSSOMWOOD               NT      55.87  
  5 Dillard, Andrew            9 STINGRAYS              55.90      58.53  
  6 Tidwell, Howard            9 STINGRAYS                 NT    1:24.69  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Priscilla           12 STINGRAYS              38.93      39.25    5  
  2 Schaefer, Genevieve       11 STINGRAYS              42.19      42.97    3  
  3 Johnson, Madeline         11 BLOSSOMWOOD            42.61      43.68    1  
  4 Hensley, Evey             12 BLOSSOMWOOD            48.84      51.40  
  5 Overton, Lauren-Cain      11 STINGRAYS              47.53      51.54  
  6 Henshaw, Caroline         11 BLOSSOMWOOD               NT      53.58  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Reece              12 STINGRAYS              43.15      43.71    5  
  2 Paparella, Preston        12 BLOSSOMWOOD            45.16      45.13    3  
  3 Garding, Nikolai          11 STINGRAYS              45.45      48.66    1  
  4 Brambach, Will            11 BLOSSOMWOOD            48.94     J51.94  
  5 Johnston, Drew            12 STINGRAYS              50.54     J51.82  
  6 Leach, Remington          12 BLOSSOMWOOD               NT    1:02.47  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              34.53      34.56    5  
  2 Garding, Madelene         14 STINGRAYS              36.02      35.47    3  
  3 Janssen, Kelli            13 BLOSSOMWOOD            37.55      36.50    1  
  4 Harris, Harding           13 BLOSSOMWOOD            41.75      41.41  
  5 Frederick, Lydia          13 BLOSSOMWOOD            42.25      41.81  
  6 Bouldin, Lily             13 STINGRAYS              43.15      43.92  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darden, Will              14 BLOSSOMWOOD            38.21      37.18    5  
  2 Hauenstein, Reid          13 STINGRAYS              40.73      41.59    3  
  3 Butler, Warren            14 BLOSSOMWOOD            40.85      42.41    1  
  4 Tillery, Joseph           14 STINGRAYS              46.99      44.78  
  5 Celeski, Noah             14 STINGRAYS              47.95      45.57  
  6 Hensley, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            42.25      46.80  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ellery             16 BLOSSOMWOOD            36.05      35.53    5  
  2 Roberts, Riley            15 BLOSSOMWOOD            37.47      38.62    3  
  3 Oliver, Sarah Jordan      15 STINGRAYS              45.18      45.72    1  
  4 Bohan, Murphy             15 BLOSSOMWOOD            47.45      48.04  
  5 McDuffee, Megan           16 STINGRAYS              51.80      53.06  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espy, Chandler            17 STINGRAYS              29.28      33.21    5  
  2 Dodds, Dominic            17 STINGRAYS              39.50      39.90    3  
  3 Medawar, Nicholas         16 BLOSSOMWOOD            39.92      40.75    1  
  4 Morris, Hudson            16 STINGRAYS                 NT      41.10  
  5 Smith, Tyler              17 BLOSSOMWOOD            43.41      42.03  
  6 Colley, Will              16 BLOSSOMWOOD            44.33      49.05  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:12.23    1:17.97    7  
     1) Ward, Gates M8                  2) Rawls, Ava W8                  
     3) Hensley, Huck M8                4) Krichev, Audrey W8             
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:16.45    1:19.40  
     1) Summerlin-Long, Jonah M7        2) Foy, Abby W8                   
     3) Roberts, Noah W8                4) Engberg, Ethan M8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:38.22  
     1) Campbell, Roan M8               2) Brinkley, Wini W8              
     3) Cobb, Sarah W8                  4) Howard, John Randall M7        
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:42.33  
     1) Fleischmann, Maggie W8          2) Spearman, Bryson M8            
     3) Moore, Jane Beason W8           4) Thompson, Charles M8           
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:34.41   X1:56.00  
     1) Pendergrass, Matthew M8         2) Tillery, Lucy W8               
     3) Boyd, Zadie W7                  4) Sowell, Joseph M7              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:46.50   X2:00.72  
     1) Cazier, William M8              2) Shultz, Annclaire W7           
     3) Cockrell, Collyns W7            4) Buzzetta, Jack M7              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:23.09    2:30.47    7  
     1) Hyatt, Mike M10                 2) Collins, Owen M9               
     3) Yates, Madelyn W9               4) Krichev, Julia W10             
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:28.72    2:34.03  
     1) York, Peyton J M9               2) Johnston, Emma W9              
     3) Comulada, Gabriela W9           4) Bennett, Jamieson M10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:37.33   X2:50.56  
     1) Waggoner, Stevey W10            2) Samples, Luke M9               
     3) Collins, Ella W10               4) Bohan, John M9                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:53.89   X3:29.77  
     1) Buzzetta, Charlie M9            2) Rankin, Abbie W10              
     3) England, Katie W9               4) Johnson, Luke M9               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:48.49  
     1) Matheny, Bennett M9             2) Roby, Billy M9                 
     3) Murray, Dollie Meredith W10     4) Kesting, Emma Grace W9         
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:51.85   X4:18.50  
     1) Timberlake, Charlie M9          2) Stepien, Chloe W9              
     3) Wilder, Walden W9               4) Tumminello, Vince M9           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:02.30    2:07.84    7  
     1) Shook, Sam M12                  2) Brandon, Sophie W11            
     3) York, Priscilla W12             4) Peffer, Gage M12               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:12.68    2:18.40  
     1) Thurman, Reed M12               2) Johnson, Madeline W11          
     3) Cagle, Stephen M12              4) Cimino, Maddie W12             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:17.41   X2:31.62  
     1) Johnston, Drew M12              2) Overton, Lauren-Cain W11       
     3) Schaefer, Genevieve W11         4) Adams, Reece M12               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:27.77   X2:48.35  
     1) Bouldin, Trey M11               2) England, Shannon W12           
     3) Brandon, Claire W11             4) Comulada, Gavin M11            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:31.61   X2:59.35  
     1) Batson, Cole M12                2) Moore, Vivian W11              
     3) Harbarger, David M11            4) McCann, Morgan W11             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:03.23  
     1) Roby, Willa W11                 2) Rawls, Audrey W11              
     3) Miller, Cornelis M11            4) Adams, John M11                
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:49.05    1:53.03    7  
     1) Hauenstein, Reid M13            2) Campbell, Devin W14            
     3) Weakley, Regan W13              4) Johnston, Sam M14              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.33    2:09.91  
     1) Hensley, Ethan M14              2) Frederick, Lydia W13           
     3) Janssen, Kelli W13              4) Swing, Joe M13                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:12.93   X2:19.54  
     1) Sowell, Jason M13               2) Weitenbeck, Abbey W13          
     3) Bouldin, Lily W13               4) Tillery, Joseph M14            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:49.79    1:49.87    7  
     1) Medawar, Nicholas M16           2) Smith, Megan W17               
     3) Kretzschmar, Will M15           4) Cimino, Sarah Margaret W15     
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:52.36    1:50.87  
     1) Morris, Harry M15               2) Oliver, Sarah Jordan W15       
     3) Weakley, Callie W16             4) Espy, Chandler M17             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey            8 BLOSSOMWOOD            23.39      22.72    5  
  2 Rawls, Ava                 8 BLOSSOMWOOD            24.50      25.56    3  
  3 Foy, Abby                  8 STINGRAYS              26.40      26.69    1  
  4 Little, Campbell           8 STINGRAYS              31.93      29.59  
  5 Livingston, Emily Grace    8 BLOSSOMWOOD            25.13      31.59  
  6 Pommernck, Meredith        7 STINGRAYS                 NT      42.71  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waites, Will               7 BLOSSOMWOOD            26.75     J25.59    5  
  2 Sowell, Joseph             7 STINGRAYS              26.46     J25.29    3  
  3 McClung, Jacks             8 BLOSSOMWOOD            27.67      28.31    1  
  4 Campbell, Roan             8 BLOSSOMWOOD            31.73      30.76  
  5 Pendergrass, Matthew       8 STINGRAYS              28.57      33.53  
  6 Roberts, Nathan            6 STINGRAYS                 NT      46.53  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            10 BLOSSOMWOOD            36.94      38.31    5  
  2 Yates, Madelyn             9 BLOSSOMWOOD            38.33      39.85    3  
  3 Johnston, Emma             9 STINGRAYS              46.47      49.75    1  
  4 Wilder, Walden             9 STINGRAYS              51.91      50.94  
  5 Waggoner, Stevey          10 BLOSSOMWOOD               NT      53.23  
  6 Connell, Norah             9 STINGRAYS              53.62      55.75  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malone, Callaway          10 BLOSSOMWOOD            49.72      46.81    5  
  2 Peffer, Nolan              9 STINGRAYS              49.20      49.47    3  
  3 York, Peyton J             9 STINGRAYS              52.19      53.15    1  
  4 Carden, Wade              10 STINGRAYS              56.00      53.59  
  5 Bohan, John                9 BLOSSOMWOOD            52.31      56.00  
  6 Penfield, Thomas Henry    10 BLOSSOMWOOD               NT    1:13.68  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            12 BLOSSOMWOOD            32.24      33.87    5  
  2 York, Priscilla           12 STINGRAYS              36.46      37.94    3  
  3 Schaefer, Genevieve       11 STINGRAYS              36.84      39.78    1  
  4 Brandon, Claire           11 STINGRAYS              40.87      41.72  
  5 Hensley, Evey             12 BLOSSOMWOOD            49.56      50.72  
  6 Suttles, Jane Katherine   11 BLOSSOMWOOD            49.69      52.21  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              12 STINGRAYS              39.03      38.44    5  
  2 Johnston, Drew            12 STINGRAYS              39.25      42.19    3  
  3 Adams, Reece              12 STINGRAYS              41.37      42.34    1  
  4 Thurman, Reed             12 BLOSSOMWOOD            43.35      45.56  
  5 Leach, Remington          12 BLOSSOMWOOD            45.81      48.03  
  6 Stogner, Mason            12 BLOSSOMWOOD               NT      52.32  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            13 STINGRAYS              29.22      29.53    5  
  2 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              30.10      30.25    3  
  3 Garding, Madelene         14 STINGRAYS              31.53      31.09    1  
  4 Aboudonia, Gertrude       13 BLOSSOMWOOD            44.40      41.81  
  5 Gilbert, Mary             13 BLOSSOMWOOD            46.48      46.72  
  6 Frederick, Lydia          13 BLOSSOMWOOD               NT      48.75  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                13 BLOSSOMWOOD            31.59      32.34    5  
  2 Calvert, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            36.69      35.00    3  
  3 Johnston, Sam             14 STINGRAYS              37.47      37.47    1  
  4 Patton, Daniel            14 STINGRAYS              39.74      37.91  
  5 Hensley, Ethan            14 BLOSSOMWOOD            39.61      39.66  
  6 Hauenstein, Reid          13 STINGRAYS              44.08      44.87  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    15 BLOSSOMWOOD            28.97      28.03    5  
  2 Smith, Megan              17 BLOSSOMWOOD            35.07      35.22    3  
  3 Roberts, Riley            15 BLOSSOMWOOD            36.93      36.52    1  
  4 Weakley, Callie           16 STINGRAYS              41.23      42.59  
  5 Fulcher, Ashley           16 STINGRAYS              46.57      48.69  
  6 Matteson, Maggie          15 STINGRAYS              52.93      55.72  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espy, Chandler            17 STINGRAYS              24.63      24.99    5  
  2 Kretzschmar, Will         15 BLOSSOMWOOD            32.23      33.25    3  
  3 Hauenstein, Seth          16 STINGRAYS              38.27      36.19    1  
  4 Colley, Will              16 BLOSSOMWOOD            41.07     J42.56  
  5 Morris, Harry             15 STINGRAYS              40.92     J42.43  
  6 Kaylor, Alex              16 BLOSSOMWOOD            51.13      49.07  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey            8 BLOSSOMWOOD            21.14      20.96    5  
  2 Roberts, Noah              8 STINGRAYS              22.81      23.11    3  
  3 Butkis, Stella             8 BLOSSOMWOOD            24.52      24.99    1  
  4 Rawls, Ava                 8 BLOSSOMWOOD            24.18      27.79  
  5 Foy, Abby                  8 STINGRAYS              26.41      29.35  
  6 Defiore, Ellie             8 STINGRAYS              28.36      30.47  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engberg, Ethan             8 STINGRAYS              23.56      23.19    5  
  2 Ward, Gates                8 BLOSSOMWOOD            24.65      24.04    3  
  3 Johnston, Matthew          8 BLOSSOMWOOD            24.66      24.25    1  
  4 Sowell, Joseph             7 STINGRAYS              24.94      26.85  
  5 Summerlin-Long, Jonah      7 STINGRAYS              26.48      26.97  
  6 Waites, Will               7 BLOSSOMWOOD            27.25      28.61  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn             9 BLOSSOMWOOD            37.24      37.59    5  
  2 Krichev, Julia            10 BLOSSOMWOOD            37.44      37.84    3  
  3 Paparella, Meg            10 BLOSSOMWOOD            43.03      40.94    1  
  4 Comulada, Gabriela         9 STINGRAYS              38.12      41.59  
  5 Summerlin-Long, Chenoah   10 STINGRAYS              55.25      51.82  
  6 Johnston, Emma             9 STINGRAYS              55.94      59.63  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         10 STINGRAYS              43.43      42.31    5  
  2 Collins, Owen              9 BLOSSOMWOOD            43.25      43.03    3  
  3 Carden, Wade              10 STINGRAYS              55.66      52.57    1  
  4 Samples, Luke              9 BLOSSOMWOOD            52.60      53.38  
  5 York, Peyton J             9 STINGRAYS                 NT      57.30  
  6 Penfield, Thomas Henry    10 BLOSSOMWOOD               NT    1:14.62  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            12 BLOSSOMWOOD            32.31      32.94    5  
  2 Brandon, Sophie           11 STINGRAYS              36.59      36.84    3  
  3 Schaefer, Genevieve       11 STINGRAYS              41.37      42.41    1  
  4 Henshaw, Caroline         11 BLOSSOMWOOD            50.28      48.37  
  5 Brandon, Claire           11 STINGRAYS              44.37      50.32  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              12 STINGRAYS              30.60      31.75    5  
  2 Thurman, Reed             12 BLOSSOMWOOD            37.57      38.69    3  
  3 Adams, Reece              12 STINGRAYS              39.39      39.57    1  
  4 Shook, Sam                12 STINGRAYS              38.78      40.59  
  5 Brambach, Will            11 BLOSSOMWOOD            49.46      48.49  
  6 Batson, Cole              12 BLOSSOMWOOD            48.34      51.31  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              27.69      28.87    5  
  2 Weakley, Regan            13 STINGRAYS              28.47      29.53    3  
  3 Garding, Madelene         14 STINGRAYS              29.81      30.09    1  
  4 Janssen, Kelli            13 BLOSSOMWOOD            39.04      37.41  
  5 Harris, Harding           13 BLOSSOMWOOD            43.09      41.09  
  6 Gilbert, Mary             13 BLOSSOMWOOD            47.48      49.70  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                13 BLOSSOMWOOD            30.15      31.56    5  
  2 Butler, Warren            14 BLOSSOMWOOD            34.25      32.00    3  
  3 Darden, Will              14 BLOSSOMWOOD               NT      37.72    1  
  4 Johnston, Sam             14 STINGRAYS              33.35      38.62  
  5 Patton, Daniel            14 STINGRAYS              42.81      40.71  
  6 Sowell, Jason             13 STINGRAYS              55.41      52.33  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    15 BLOSSOMWOOD            27.17      26.72    5  
  2 Jones, Ellery             16 BLOSSOMWOOD            33.22      33.51    3  
  3 Smith, Megan              17 BLOSSOMWOOD            32.82      33.78    1  
  4 Weakley, Callie           16 STINGRAYS              35.35      35.38  
  5 Oliver, Sarah Jordan      15 STINGRAYS              41.65      40.94  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espy, Chandler            17 STINGRAYS              24.97      27.07    5  
  2 Morris, Harry             15 STINGRAYS              29.40      29.66    3  
  3 Medawar, Nicholas         16 BLOSSOMWOOD            32.88      31.53    1  
  4 Kretzschmar, Will         15 BLOSSOMWOOD            32.87      32.82  
  5 Dodds, Dominic            17 STINGRAYS              40.49      39.19  
  6 Burkett, Graham           15 BLOSSOMWOOD               NT      39.80  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:14.70    1:19.84    7  
     1) Rawls, Ava 8                    2) Fann, Josey 8                  
     3) Suttles, Ella 8                 4) Krichev, Audrey 8              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:30.12    1:36.31  
     1) Foy, Abby 8                     2) Tillery, Lucy 8                
     3) Defiore, Ellie 8                4) Roberts, Noah 8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:37.35  
     1) Watson, May 8                   2) Mullins, Anna Crawford 8       
     3) Livingston, Emily Grace 8       4) Moore, Jane Beason 8           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:37.68  
     1) Butkis, Stella 8                2) Dixon, Lila 8                  
     3) Gilliam, Riley 8                4) Heritage, Preston 8            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:52.35   X1:55.24  
     1) Peyton, Maggie 8                2) Little, Campbell 8             
     3) Cockrell, Collyns 7             4) Connell, Jane 6                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:56.58   X2:06.29  
     1) Retzke, Lillian 7               2) Schmitt, Avery 8               
     3) Pommernck, Meredith 7           4) Tumminello, Cici 7             
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:16.50    1:21.03    7  
     1) Ward, Gates 8                   2) Campbell, Roan 8               
     3) Johnston, Matthew 8             4) Hensley, Huck 8                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:20.74    1:28.87  
     1) Summerlin-Long, Jonah 7         2) Pendergrass, Matthew 8         
     3) Sowell, Joseph 7                4) Engberg, Ethan 8               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:44.01  
     1) Dilworth, Colin 7               2) Howard, John Randall 7         
     3) Mitchell, Jack 8                4) Spearman, Bryson 8             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:48.48   X2:12.06  
     1) Boyd, Matthew 8                 2) Buzzetta, Jack 7               
     3) Cazier, William 8               4) Roberts, Nathan 6              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:59.00  
     1) Harris, Hooper 7                2) Gilliam, Carter 7              
     3) Aboudonia, Raz 7                4) Blankenship, Will 7            
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:26.76    2:27.62    7  
     1) Watson, McKenna 9               2) Paparella, Meg 10              
     3) Yates, Madelyn 9                4) Krichev, Julia 10              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:44.21    2:48.35  
     1) Johnston, Emma 9                2) Summerlin-Long, Chenoah 10     
     3) Wilder, Walden 9                4) Comulada, Gabriela 9           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:47.51   X3:07.47  
     1) Waggoner, Stevey 10             2) Dixon, Lindsey 9               
     3) Collins, Ella 10                4) Hensley, Holland 10            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:10.03   X3:23.02  
     1) Cazier, Alexandra 10            2) Hannah, Erin 9                 
     3) Connell, Norah 9                4) Stepien, Chloe 9               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:03.30   X3:27.93  
     1) Rankin, Abbie 10                2) Hinton, Vivian 9               
     3) England, Katie 9                4) Spangler, Anna Katherine 9     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        3:35.47   X3:55.83  
     1) Murray, Dollie Meredith 10      2) McCann, Lauren 9               
     3) Kesting, Emma Grace 9           4) Colley, Caroline 10            
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:36.36    2:36.19    7  
     1) York, Peyton J 9                2) Carden, Wade 10                
     3) Peffer, Nolan 9                 4) Bennett, Jamieson 10           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:39.42    2:41.60  
     1) Hyatt, Mike 10                  2) Collins, Owen 9                
     3) Malone, Callaway 10             4) Bohan, John 9                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:37.56  
     1) Matheny, Bennett 9              2) Rainey, Lawson 9               
     3) Samples, Luke 9                 4) Penfield, Thomas Henry 10      
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:09.45   X3:58.00  
     1) Johnson, Luke 9                 2) Tumminello, Vince 9            
     3) Towry, Warren 9                 4) Tidwell, Howard 9              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                        NT   x4:16.46  
     1) Buzzetta, Charlie 9             2) Dillard, Andrew 9              
     3) Shultz, Nathan 10               4) Timberlake, Charlie 9          
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:09.90    2:19.41    7  
     1) Brandon, Sophie 11              2) Brandon, Claire 11             
     3) Schaefer, Genevieve 11          4) York, Priscilla 12             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:24.37    2:31.38  
     1) Hensley, Evey 12                2) Henshaw, Caroline 11           
     3) Johnson, Madeline 11            4) Cimino, Maddie 12              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:12.47  
     1) Roby, Willa 11                  2) McCann, Morgan 11              
     3) Moore, Vivian 11                4) Rawls, Audrey 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:09.81    2:18.41    7  
     1) Shook, Sam 12                   2) Johnston, Drew 12              
     3) Adams, Reece 12                 4) Peffer, Gage 12                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.92    2:27.91  
     1) Brambach, Will 11               2) Stogner, Mason 12              
     3) Thurman, Reed 12                4) Cagle, Stephen 12              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:27.29   X2:39.62  
     1) Tillery, Luke 12                2) Comulada, Gavin 11             
     3) Walker, Charlie 11              4) Garding, Nikolai 11            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:31.08   X2:42.78  
     1) Batson, Cole 12                 2) Harbarger, David 11            
     3) Miller, Cornelis 11             4) Adams, John 11                 
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:48.59    1:54.47    7  
     1) Campbell, Devin 14              2) Bouldin, Lily 13               
     3) Garding, Madelene 14            4) Weakley, Regan 13              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:17.46    2:27.40  
     1) Harris, Harding 13              2) Cagle, Savannah 13             
     3) Frederick, Lydia 13             4) Janssen, Kelli 13              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:52.59  
     1) Gilbert, Mary 13                2) Green, Stefanie 13             
     3) Aboudonia, Gertrude 13          4) Creech, Bankston 14            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:55.04    1:57.37    7  
     1) Darden, Will 14                 2) Hensley, Ethan 14              
     3) Calvert, Ethan 14               4) Swing, Joe 13                  
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:02.78    1:59.88  
     1) Hauenstein, Reid 13             2) Patton, Daniel 14              
     3) Celeski, Noah 14                4) Johnston, Sam 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:52.26    1:59.25    7  
     1) Roberts, Riley 15               2) Jones, Ellery 16               
     3) Smith, Megan 17                 4) Cimino, Sarah Margaret 15      
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:13.70    2:22.47  
     1) Oliver, Sarah Jordan 15         2) McDuffee, Megan 16             
     3) Matteson, Maggie 15             4) Weakley, Callie 16             
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:45.59    1:50.72    7  
     1) Morris, Harry 15                2) Morris, Hudson 16              
     3) Hauenstein, Seth 16             4) Espy, Chandler 17              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:51.65    1:58.12  
     1) Burkett, Graham 15              2) Kaylor, John Michael 15        
     3) Medawar, Nicholas 16            4) Kretzschmar, Will 15           

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org