Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/12/2014 08:58 AM
                     Byrd Springs vs Piedmont - 6/11/2014                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:39.83    1:44.59    7  
     1) Lowe, Claudia E 8               2) Denson, Lexi J 8               
     3) Henriksen, Anna S 6             4) Henriksen, Ava L 8             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:40.31    1:44.75  
     1) King, Betsy 7                   2) Howell, Rowen 7                
     3) Brooks, Caroline 8              4) Graham, Audrey 7               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            2:42.36   X2:18.94  
     1) Bostick, Adaline 6              2) Steele, Suzy 8                 
     3) Cobb, Ensley 8                  4) Duckett, Claire 7              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:08.34   X2:21.53  
     1) Lecompte, Natalie J 7           2) Long, Hannah E 7               
     3) Jones, Kara K 7                 4) Suwarow, Addie J 7             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:09.38   X2:21.87  
     1) Gaines, Xoi 8                   2) Jackson, Adella 6              
     3) Steele, Abby 8                  4) Amos, Haynes 8                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:38.24    1:35.50    7  
     1) Bostick, Braden 8               2) Elkins, Jack 8                 
     3) Walker, Philip 8                4) Perez, Grady 8                 
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:38.31    1:43.03  
     1) McNeal, Cole T 8                2) Hill, Adam A 7                 
     3) Lecompte, Tucker J 8            4) Wofford, Jason R 8             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:03.01   X1:57.97  
     1) Clark, Ethan W 7                2) Aderholt, Jack G 8             
     3) Smith, Hoke H 7                 4) Leebern, Seth D 7              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:32.90   X2:21.22  
     1) Hopkins, Kemper 7               2) Servick, Jack 7                
     3) Jacobsen, Carter 8              4) Rigby, Joshua 8                
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:30.31   X2:40.91  
     1) Jones, Paul A 7                 2) Bishop, Logan J 7              
     3) Gooden, Nolan E 7               4) Cox, Nicholas R 7              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:49.75    2:49.47    7  
     1) King, Mary Foster 9             2) Graves, Belle 10               
     3) Bender, Scout 10                4) Nurre, Jane 10                 
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:56.24    2:50.28  
     1) Henriksen, Emma M 9             2) Hinely, Mary E 10              
     3) Lecompte, Savannah M 10         4) Waters, Deanna C 10            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:38.28   X3:35.53  
     1) Hudson, Kate 10                 2) Herring, Winnie 9              
     3) Hale, Olivia 10                 4) Werth, Adeline 9               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'C'                            4:16.88   X4:08.13  
     1) Watson, Emma 9                  2) Parks, Isabella 9              
     3) Dempsey, Arabella 9             4) Cobb, Kennedy Grace 9          
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:25.60    3:10.85    7  
     1) Lawson, Cole B 9                2) Durant, Timmy P 10             
     3) Lawson, Jackson B 10            4) Leebern, Caden G 10            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:14.38    3:11.47  
     1) Hopkins, Fields 9               2) Westra, Benjamin 10            
     3) Johns, William 10               4) Gaines, Xander 9               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            4:07.15   X3:59.87  
     1) Satterfeal, Noah 10             2) Huttula, David 9               
     3) Jackson, Caden 10               4) Johns, James 9                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               4:32.83   X4:31.66  
     1) Fulton, Tyler J 9               2) Noland, Jonathan W 10          
     3) Smith, Sawyer B 9               4) Suwarow, Chapin M 8            
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:13.15    2:16.44    7  
     1) Monk, Marybeth 12               2) Schloss, Anna Kathryn 12       
     3) Erbach, Lizzie 11               4) Speigle, Jillian 12            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:21.28    2:18.19  
     1) Lindow, Tess M 11               2) Weir, Abby E 12                
     3) Blasingame, Claire C 11         4) Amis, Abby C 12                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:17.50   X3:05.40  
     1) Graham, Katie 11                2) Archer, Jamie 11               
     3) Satterfeal, Sesalie 12          4) Dempsey, Emma 11               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:09.37  
     1) Flinn, Madison G 11             2) Flinn, Bailey N 11             
     3) Tate, Brooke B 11               4) Noland, Riley M 11             
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X4:06.31  
     1) Gooden, Rori V 10               2) Denson, Peyton G 11            
     3) Love, Cameron D 12              4) Wofford, Allie M 9             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:31.78    2:26.56    7  
     1) Hill, Aaron M 11                2) Jones, Nick P 12               
     3) Jones, Adam J 12                4) Lowe, Josh M 11                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:16.72    2:26.78  
     1) Caroll, Hayden 11               2) Schuetz, Neil 12               
     3) Calatrello, Henry 11            4) Shores, James 11               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:29.88  
     1) Porter, Cody J 12               2) Flinn, Taylor J 11             
     3) Wofford, Josh D 12              4)                                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:12.16    2:11.31    7  
     1) Strankman, Cole Elizabeth 13    2) Calatrello, Annie 14           
     3) Monk, Anna 13                   4) Nunn, Julie 14                 
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:12.20    2:11.47  
     1) Hinely, Emma C 14               2) Blasingame, Renae R 13         
     3) Northcutt, Ali E 13             4) Vasquez, Emily R 13            
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:38.39   X2:41.32  
     1) Copeland, Tinsley 14            2) Campbell, Jessica 13           
     3) Hale, Emily 13                  4) Perez, Makayla 14              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:46.30   X2:41.94  
     1) Fulton, Giselle P 14            2) Evans, Brittany A 14           
     3) Luttrell, Torri E 13            4) Lowe, Claire E 13              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:08.47    2:14.56    7  
     1) Werth, Benjamin 13              2) Nurre, Alexander 12            
     3) Bell, Robert 14                 4) Herring, Wylder 13             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:11.64    2:12.16    7  
     1) Northcutt, Mary A 15            2) McDonald, Haley M 17           
     3) Hui, Chloe H 15                 4) Luttrell, Holly R 17           
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:15.78    2:23.77  
     1) Monk, Abby 15                   2) Schuetz, Gianna 15             
     3) Lynch, Ailish 17                4) Bell, Maria 15                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:50.84    1:50.65    7  
     1) Overbeek, Cade 15               2) Herring, Jackson 16            
     3) Smith, Austin 15                4) Baldwin, Spencer 16            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:53.73    1:53.28  
     1) Vasquez, Sam E 15               2) Hinely, Joe M 16               
     3) Blasingame, Ian I 15            4) Reed, Luke A 15                
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S          6 BYRD SPRING-SE         21.06      22.15    5  
  2 Jackson, Adella            6 PIEDMONT               32.51      36.75    3  
  3 Bostick, Adaline           6 PIEDMONT               32.30      37.50    1  
  4 Partain, Shelby B          6 BYRD SPRING-SE         42.10      38.13  
  5 Hudson, Harper             5 PIEDMONT               50.60      45.19  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wessel, Anne               6 PIEDMONT               50.96     X45.91  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            4 BYRD SPRING-SE         31.50      38.37    5  
  2 Clark, Malachi M           6 BYRD SPRING-SE         33.75      38.47    3  
  3 Ashburn, Evan D            6 BYRD SPRING-SE         46.94      47.19    1  
  4 Schmitz, Wilson            5 PIEDMONT               52.72      49.32  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Partain, Warren S          4 BYRD SPRING-SE       1:06.34     X57.62  
 -- Webb, Zachary P            5 BYRD SPRING-SE         57.91   X1:04.19  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Claudia E            8 BYRD SPRING-SE         19.81      19.21    5  
  2 Henriksen, Ava L           8 BYRD SPRING-SE         20.47      19.72    3  
  3 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               20.84      20.22    1  
  4 King, Betsy                7 PIEDMONT               21.30      21.18  
  5 Graham, Audrey             7 PIEDMONT               23.39      23.56  
  6 Denson, Lexi J             8 BYRD SPRING-SE         28.13      25.57  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cobb, Ensley               8 PIEDMONT               32.30     X25.69  
 -- Stripling, Meredith L      8 BYRD SPRING-SE            NT     X29.18  
 -- Duckett, Claire            7 PIEDMONT               27.81     X30.16  
 -- Steele, Suzy               8 PIEDMONT               29.51     X35.00  
 -- Parks, Penelope            7 PIEDMONT               33.19     X35.66  
 -- Amos, Haynes               8 PIEDMONT               25.43     X39.15  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               15.50      15.43    5  
  2 Lecompte, Tucker J         8 BYRD SPRING-SE         18.69      18.09    3  
  3 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               21.64      19.87    1  
  4 Leebern, Seth D            7 BYRD SPRING-SE         21.75      20.19  
  5 Perez, Grady               8 PIEDMONT               22.19      20.56  
  6 Clark, Ethan W             7 BYRD SPRING-SE         22.32      25.15  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jacobsen, Carter           8 PIEDMONT               28.37     X22.28  
 -- Smith, Hoke H              7 BYRD SPRING-SE         32.38     X27.13  
 -- Servick, Jack              7 PIEDMONT               29.09     X29.91  
 -- Rigby, Joshua              8 PIEDMONT               29.57     X30.09  
 -- Aderholt, Jack G           8 BYRD SPRING-SE         37.53     X30.16  
 -- Cox, Nicholas R            7 BYRD SPRING-SE         39.56     X42.41  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Jane               10 PIEDMONT               33.47      33.00    5  
  2 Hinely, Mary E            10 BYRD SPRING-SE         33.28      33.22    3  
  3 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               36.19      35.66    1  
  4 Waters, Deanna C          10 BYRD SPRING-SE            NT      37.50  
  5 Lecompte, Savannah M      10 BYRD SPRING-SE         35.80      39.09  
  6 Hale, Olivia              10 PIEDMONT               39.59      41.87  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Watson, Emma               9 PIEDMONT               51.59     X49.82  
 -- Dempsey, Arabella          9 PIEDMONT               50.59     X50.82  
 -- Parks, Isabella            9 PIEDMONT               53.06     X53.06  
 -- Werth, Adeline             9 PIEDMONT               47.75     X53.31  
 -- Cobb, Kennedy Grace        9 PIEDMONT             1:03.06     X58.09  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields            9 PIEDMONT               37.12      40.66    5  
  2 Leebern, Caden G          10 BYRD SPRING-SE         45.03      43.79    3  
  3 Lawson, Jackson B         10 BYRD SPRING-SE         48.28      44.94    1  
  4 Jackson, Caden            10 PIEDMONT               44.16      46.34  
  5 Huttula, David             9 PIEDMONT               43.78      46.94  
  6 Durant, Timmy P           10 BYRD SPRING-SE         45.13      46.97  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Johns, James               9 PIEDMONT               45.43     X44.85  
 -- Sims, Aidan                9 PIEDMONT               55.57     X56.81  
 -- Artrip, Cullen            10 PIEDMONT                  NT     X56.84  
 -- Arp, Scout                 9 PIEDMONT             1:19.73   X1:07.85  
 -- Fulton, Tyler J            9 BYRD SPRING-SE       1:27.08   X1:24.12  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               26.24      26.81    5  
  2 Blasingame, Claire C      11 BYRD SPRING-SE         27.97      27.50    3  
  3 Speigle, Jillian          12 PIEDMONT               32.47      32.91    1  
  4 Amis, Abby C              12 BYRD SPRING-SE         34.12      33.34  
  5 Erbach, Lizzie            11 PIEDMONT               34.44      35.75  
  6 Love, Cameron D           12 BYRD SPRING-SE         42.22      39.25  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Noland, Riley M           11 BYRD SPRING-SE            NT     X35.38  
 -- Dempsey, Emma             11 PIEDMONT               37.75     X38.56  
 -- Poplin, Helen             12 PIEDMONT               45.01     X43.50  
 -- Flinn, Bailey N           11 BYRD SPRING-SE            NT     X45.41  
 -- Flinn, Madison G          11 BYRD SPRING-SE            NT     X49.59  
 -- Starace, Abigail          11 PIEDMONT               53.69     X53.28  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wan, Ethan                12 PIEDMONT               27.78      27.66    5  
  2 Hill, Aaron M             11 BYRD SPRING-SE         28.50      28.37    3  
  3 Nurre, Alexander          12 PIEDMONT               29.52      29.60    1  
  4 Jones, Adam J             12 BYRD SPRING-SE         32.47      32.71  
  5 Lowe, Josh M              11 BYRD SPRING-SE         33.72      34.94  
  6 Shores, James             11 PIEDMONT                  NT      35.59  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Artrip, Ian               12 PIEDMONT               36.72     X34.93  
 -- Flinn, Taylor J           11 BYRD SPRING-SE            NT     X43.90  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily R          13 BYRD SPRING-SE         27.31      27.60    5  
  2 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               28.33      28.35    3  
  3 Calatrello, Annie         14 PIEDMONT               29.50      30.54    1  
  4 Hinely, Emma C            14 BYRD SPRING-SE            NT      30.75  
  5 Rigby, Lauren             14 PIEDMONT               31.81      32.16  
  6 Lowe, Claire E            13 BYRD SPRING-SE         43.06      40.16  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Nunn, Julie               14 PIEDMONT               32.66     X32.94  
 -- Hall, Anna Reid           14 PIEDMONT               34.67     X34.84  
 -- Campbell, Jessica         13 PIEDMONT               35.58     X36.56  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               26.59      27.31    5  
  2 Weir, Andrew N            14 BYRD SPRING-SE         29.13      29.06    3  
  3 Bell, Robert              14 PIEDMONT               29.17      29.28    1  
  4 Herring, Wylder           13 PIEDMONT               30.21      31.09  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe H              15 BYRD SPRING-SE         25.77      26.45    5  
  2 Ledyard, Ann              17 PIEDMONT               29.50      29.00    3  
  3 McDonald, Haley M         17 BYRD SPRING-SE            NT      31.50    1  
  4 Luttrell, Holly R         17 BYRD SPRING-SE         32.35      32.69  
  5 Whorton, Anna             15 PIEDMONT               37.09      33.93  
  6 Lynch, Kathleen           16 PIEDMONT               34.46      34.75  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam E            15 BYRD SPRING-SE         26.10      23.84    5  
  2 Herring, Jackson          16 PIEDMONT               23.69      24.25    3  
  3 Smith, Austin             15 PIEDMONT               24.57      24.56    1  
  4 Baldwin, Spencer          16 PIEDMONT               25.03      25.37  
  5 Hinely, Joe M             16 BYRD SPRING-SE         24.72      25.47  
  6 Reed, Luke A              15 BYRD SPRING-SE         26.46      27.00  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rist, Nicholas            15 PIEDMONT               33.50     X31.00  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denson, Lexi J             8 BYRD SPRING-SE         28.57      29.38    5  
  2 Gaines, Xoi                8 PIEDMONT               31.88      30.87    3  
  3 Lecompte, Natalie J        7 BYRD SPRING-SE         34.12      31.34    1  
  4 Howell, Rowen              7 PIEDMONT               31.00      31.43  
  5 Long, Hannah E             7 BYRD SPRING-SE         34.38      35.06  
  6 Steele, Abby               8 PIEDMONT               31.44      36.72  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Adam A               7 BYRD SPRING-SE         29.91      28.72    5  
  2 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               29.44      29.06    3  
  3 Bishop, Logan J            7 BYRD SPRING-SE         35.41      33.34    1  
  4 Perez, Grady               8 PIEDMONT               35.93      35.78  
  5 Jones, Paul A              7 BYRD SPRING-SE         36.75      37.72  
  6 Hopkins, Kemper            7 PIEDMONT               47.99      44.62  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Mary E            10 BYRD SPRING-SE         47.72      47.53    5  
  2 Graves, Belle             10 PIEDMONT               49.19      50.37    3  
  3 Bender, Scout             10 PIEDMONT               51.96      52.87    1  
  4 Hale, Olivia              10 PIEDMONT               54.69      54.68  
  5 Waters, Deanna C          10 BYRD SPRING-SE         59.16      56.57  
  6 Gooden, Rori V            10 BYRD SPRING-SE       1:28.88    1:24.28  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durant, Timmy P           10 BYRD SPRING-SE         52.69      50.84    5  
  2 Noland, Jonathan W        10 BYRD SPRING-SE            NT    1:04.03    3  
  3 Lawson, Cole B             9 BYRD SPRING-SE       1:00.94    1:04.07    1  
  4 Johns, William            10 PIEDMONT               53.40    1:04.56  
  5 Huttula, David             9 PIEDMONT             1:06.00    1:06.38  
 -- Westra, Benjamin          10 PIEDMONT               52.20         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn     12 PIEDMONT               34.16      35.05    5  
  2 Blasingame, Claire C      11 BYRD SPRING-SE         35.72      35.18    3  
  3 Weir, Abby E              12 BYRD SPRING-SE         41.72      43.16    1  
  4 Archer, Jamie             11 PIEDMONT               43.22      47.04  
  5 Satterfeal, Sesalie       12 PIEDMONT             1:04.00      54.82  
  6 Denson, Peyton G          11 BYRD SPRING-SE         55.94      55.25  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Alexander          12 PIEDMONT               36.45      37.37    5  
  2 Calatrello, Henry         11 PIEDMONT               38.91      39.40    3  
  3 Hill, Aaron M             11 BYRD SPRING-SE         39.13      40.00    1  
  4 Schuetz, Neil             12 PIEDMONT               45.09      46.38  
  5 Porter, Cody J            12 BYRD SPRING-SE            NT      47.16  
  6 Wofford, Josh D           12 BYRD SPRING-SE         53.28      51.25  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                13 PIEDMONT               34.71      35.09    5  
  2 Blasingame, Renae R       13 BYRD SPRING-SE         36.68      36.28    3  
  3 Calatrello, Annie         14 PIEDMONT               37.56      39.53    1  
  4 Northcutt, Ali E          13 BYRD SPRING-SE         39.28      40.96  
  5 Fulton, Giselle P         14 BYRD SPRING-SE         43.94      44.00  
  6 Ledyard, Kate             14 PIEDMONT               45.83      45.59  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               33.31      35.07    5  
  2 Herring, Wylder           13 PIEDMONT               43.29      41.78    3  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe H              15 BYRD SPRING-SE         35.66      35.72    5  
  2 Ledyard, Ann              17 PIEDMONT               34.41      36.50    3  
  3 Lynch, Ailish             17 PIEDMONT               36.14      39.72    1  
  4 McDonald, Haley M         17 BYRD SPRING-SE         39.44      39.91  
  5 Schuetz, Gianna           15 PIEDMONT               42.34      43.65  
  6 McDonald, Sydney M        15 BYRD SPRING-SE         43.18      46.16  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               32.00      31.72    5  
  2 Baldwin, Spencer          16 PIEDMONT               32.83      33.66    3  
  3 Hinely, Joe M             16 BYRD SPRING-SE         33.78      33.84    1  
  4 Nurre, Nicholas           15 PIEDMONT               35.53      35.63  
  5 Reed, Luke A              15 BYRD SPRING-SE         36.81      36.90  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:15.32    1:16.88    7  
     1) Walker, Philip M8               2) King, Betsy W7                 
     3) Brooks, Caroline W8             4) Bostick, Braden M8             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:20.10    1:21.01  
     1) McNeal, Cole T M8               2) Henriksen, Ava L W8            
     3) Lowe, Claudia E W8              4) Lecompte, Tucker J M8          
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:28.24   X1:35.69  
     1) Wofford, Jason R M8             2) Leebern, Seth D M7             
     3) Henriksen, Anna S W6            4) Lecompte, Natalie J W7         
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:29.31   X1:38.37  
     1) Jacobsen, Carter M8             2) Graham, Audrey W7              
     3) Howell, Rowen W7                4) Hopkins, Kemper M7             
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               1:44.17   X2:11.40  
     1) Aderholt, Jack G M8             2) Bishop, Logan J M7             
     3) Suwarow, Addie J W7             4) Waters, Piper L W8             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:39.24    2:40.08    3.5
     1) Lecompte, Savannah M W10        2) Leebern, Caden G M10           
     3) Durant, Timmy P M10             4) Hinely, Mary E W10             
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:30.84   J2:40.09    3.5
     1) Hopkins, Fields M9              2) Gaines, Xander M9              
     3) Bender, Scout W10               4) Nurre, Jane W10                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               3:08.05   X2:56.25  
     1) Lawson, Cole B M9               2) Lawson, Jackson B M10          
     3) Henriksen, Emma M W9            4) Waters, Deanna C W10           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X3:26.75  
     1) Jackson, Caden M10              2) Herring, Winnie W9             
     3) Sims, Aidan M9                  4) Hudson, Kate W10               
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X3:51.69  
     1) Noland, Jonathan W M10          2) Smith, Sawyer B M9             
     3) Gooden, Rori V W10              4) Wofford, Allie M W9            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:58.75    2:02.53    7  
     1) Hill, Aaron M M11               2) Weir, Abby E W12               
     3) Jones, Adam J M12               4) Blasingame, Claire C W11       
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:53.91    2:05.66  
     1) Speigle, Jillian W12            2) Archer, Jamie W11              
     3) Caroll, Hayden M11              4) Wan, Ethan M12                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:24.46   X2:31.09  
     1) Porter, Cody J M12              2) Jones, Nick P M12              
     3) Lindow, Tess M W11              4) Amis, Abby C W12               
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:45.74   X3:13.40  
     1) Flinn, Taylor J M11             2) Flinn, Madison G W11           
     3) Flinn, Bailey N W11             4) Wofford, Josh D M12            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:57.09    1:56.59    7  
     1) Calatrello, Annie W14           2) Rigby, Lauren W14              
     3) Bell, Robert M14                4) Werth, Benjamin M13            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:07.22    2:00.62  
     1) Blasingame, Renae R W13         2) Lowe, Josh M M11               
     3) Weir, Andrew N M14              4) Vasquez, Emily R W13           
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:53.60    1:57.25    7  
     1) Overbeek, Cade M15              2) Ledyard, Ann W17               
     3) Monk, Abby W15                  4) Herring, Jackson M16           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   x2:09.53  
     1) Nurre, Nicholas M15             2) McEwen, Hunter M15             
     3) Schuetz, Gianna W15             4) Lynch, Kathleen W16            
 -- BYRD SPRING-SE  'A'                               1:42.39         DQ  
     1) Hui, Chloe H W15                2) Northcutt, Mary A W15          
     3) Hinely, Joe M M16               4) Vasquez, Sam E M15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Claudia E            8 BYRD SPRING-SE         23.19      23.43    5  
  2 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               23.03      24.09    3  
  3 King, Betsy                7 PIEDMONT               24.69      27.59    1  
  4 Henriksen, Anna S          6 BYRD SPRING-SE         26.29      28.22  
  5 Howell, Rowen              7 PIEDMONT               29.82      36.53  
  6 Suwarow, Addie J           7 BYRD SPRING-SE            NT      37.97  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               22.66      24.72    5  
  2 McNeal, Cole T             8 BYRD SPRING-SE         25.37      27.00    3  
  3 Walker, Philip             8 PIEDMONT               28.66      31.34    1  
  4 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               32.83      33.25  
  5 Clark, Ethan W             7 BYRD SPRING-SE         34.34      33.56  
  6 Wofford, Jason R           8 BYRD SPRING-SE         45.28      38.35  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               39.72      41.18    5  
  2 Henriksen, Emma M          9 BYRD SPRING-SE         48.50      45.22    3  
  3 Lecompte, Savannah M      10 BYRD SPRING-SE         42.95      46.63    1  
  4 Graves, Belle             10 PIEDMONT               47.39      47.59  
  5 Hudson, Kate              10 PIEDMONT               54.81      58.65  
  6 Wofford, Allie M           9 BYRD SPRING-SE       1:27.22    1:23.06  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaines, Xander             9 PIEDMONT             1:01.06      53.90    5  
  2 Leebern, Caden G          10 BYRD SPRING-SE       1:13.85      54.03    3  
  3 Hopkins, Fields            9 PIEDMONT               52.88      54.85    1  
  4 Lawson, Cole B             9 BYRD SPRING-SE         59.54      59.81  
  5 Satterfeal, Noah          10 PIEDMONT             1:17.09    1:16.91  
  6 Suwarow, Chapin M          8 BYRD SPRING-SE       1:23.84    1:20.65  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               30.03      30.68    5  
  2 Lindow, Tess M            11 BYRD SPRING-SE         35.75      35.41    3  
  3 Weir, Abby E              12 BYRD SPRING-SE         39.81      37.46    1  
  4 Speigle, Jillian          12 PIEDMONT               42.40      42.69  
  5 Denson, Peyton G          11 BYRD SPRING-SE         57.03      48.06  
  6 Graham, Katie             11 PIEDMONT                  NT      55.06  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caroll, Hayden            11 PIEDMONT               36.67      35.57    5  
  2 Jones, Adam J             12 BYRD SPRING-SE         39.09      39.72    3  
  3 Schuetz, Neil             12 PIEDMONT               42.78      46.28    1  
  4 Jones, Nick P             12 BYRD SPRING-SE         47.00      46.84  
  5 Rigby, Connor             12 PIEDMONT               46.70      49.03  
  6 Wofford, Josh D           12 BYRD SPRING-SE         51.40      58.09  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                13 PIEDMONT               30.67      30.59    5  
  2 Hinely, Emma C            14 BYRD SPRING-SE         35.78      34.50    3  
  3 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               34.57      35.00    1  
  4 Fulton, Giselle P         14 BYRD SPRING-SE         36.93      37.28  
  5 Perez, Makayla            14 PIEDMONT                  NT      44.79  
  6 Luttrell, Torri E         13 BYRD SPRING-SE         50.78      50.78  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Robert              14 PIEDMONT               39.32      38.88    5  
  2 Weir, Andrew N            14 BYRD SPRING-SE            NT      43.00    3  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northcutt, Mary A         15 BYRD SPRING-SE         31.08      31.75    5  
  2 Monk, Abby                15 PIEDMONT               34.12      35.69    3  
  3 McDonald, Haley M         17 BYRD SPRING-SE         38.63      38.57    1  
  4 McDonald, Sydney M        15 BYRD SPRING-SE         41.15      41.00  
  5 Bell, Maria               15 PIEDMONT               42.10      42.72  
  6 Whorton, Anna             15 PIEDMONT               46.04      45.72  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               27.00      28.16    5  
  2 Vasquez, Sam E            15 BYRD SPRING-SE         32.41      29.43    3  
  3 Smith, Austin             15 PIEDMONT               29.45      29.72    1  
  4 Herring, Jackson          16 PIEDMONT                  NT      31.21  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               23.56      24.32    5  
  2 Henriksen, Ava L           8 BYRD SPRING-SE         31.97      29.44    3  
  3 King, Betsy                7 PIEDMONT               30.28      32.78    1  
  4 Jones, Kara K              7 BYRD SPRING-SE         31.31      32.91  
  5 Steele, Abby               8 PIEDMONT               32.80      37.47  
  6 Waters, Piper L            8 BYRD SPRING-SE            NT      40.56  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lecompte, Tucker J         8 BYRD SPRING-SE         21.35      20.94    5  
  2 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               29.83      21.48    3  
  3 Walker, Philip             8 PIEDMONT               23.95      25.53    1  
  4 McNeal, Cole T             8 BYRD SPRING-SE         27.75      27.43  
  5 Perez, Grady               8 PIEDMONT               34.92      33.16  
  6 Gooden, Nolan E            7 BYRD SPRING-SE         35.50      34.21  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               45.29      43.29    5  
  2 Nurre, Jane               10 PIEDMONT               47.16      44.69    3  
  3 Lecompte, Savannah M      10 BYRD SPRING-SE         42.06      44.91    1  
  4 Henriksen, Emma M          9 BYRD SPRING-SE         51.22      53.59  
  5 Waters, Deanna C          10 BYRD SPRING-SE            NT      57.18  
  6 Herring, Winnie            9 PIEDMONT             1:07.34    1:13.38  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns, William            10 PIEDMONT               47.83      51.15    5  
  2 Gaines, Xander             9 PIEDMONT               55.97      54.40    3  
  3 Jackson, Caden            10 PIEDMONT               58.63      56.72    1  
  4 Suwarow, Chapin M          8 BYRD SPRING-SE       1:07.94    1:00.81  
  5 Lawson, Jackson B         10 BYRD SPRING-SE       1:01.00    1:01.00  
 -- Smith, Sawyer B            9 BYRD SPRING-SE         55.06         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               28.43      28.16    5  
  2 Blasingame, Claire C      11 BYRD SPRING-SE         29.69      29.01    3  
  3 Schloss, Anna Kathryn     12 PIEDMONT               31.20      31.51    1  
  4 Lindow, Tess M            11 BYRD SPRING-SE         36.81      35.28  
  5 Erbach, Lizzie            11 PIEDMONT               36.49      38.28  
  6 Tate, Brooke B            11 BYRD SPRING-SE         48.32      44.31  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wan, Ethan                12 PIEDMONT               30.50      30.31    5  
  2 Hill, Aaron M             11 BYRD SPRING-SE         34.37      33.97    3  
  3 Calatrello, Henry         11 PIEDMONT               36.10      35.55    1  
  4 Caroll, Hayden            11 PIEDMONT               42.00      37.90  
  5 Lowe, Josh M              11 BYRD SPRING-SE         48.25      46.90  
  6 Jones, Nick P             12 BYRD SPRING-SE         55.65      51.09  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily R          13 BYRD SPRING-SE         30.41      30.88    5  
  2 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               31.69      32.28    3  
  3 Northcutt, Ali E          13 BYRD SPRING-SE         32.43      35.34    1  
  4 Blasingame, Renae R       13 BYRD SPRING-SE         37.57      36.32  
  5 Hale, Emily               13 PIEDMONT               36.78      36.89  
  6 Copeland, Tinsley         14 PIEDMONT               41.30      42.53  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               32.39      32.35    5  
  2 Bell, Robert              14 PIEDMONT               33.77      34.00    3  
  3 Herring, Wylder           13 PIEDMONT                  NT      38.68    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northcutt, Mary A         15 BYRD SPRING-SE         28.56      30.15    5  
  2 Hui, Chloe H              15 BYRD SPRING-SE         28.77      30.47    3  
  3 Ledyard, Ann              17 PIEDMONT               31.22      32.94    1  
  4 Monk, Abby                15 PIEDMONT               34.71      35.85  
  5 Bell, Maria               15 PIEDMONT               36.29      38.03  
  6 McDonald, Sydney M        15 BYRD SPRING-SE         41.78      39.81  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               25.60      26.06    5  
  2 Vasquez, Sam E            15 BYRD SPRING-SE         29.07      27.66    3  
  3 Herring, Jackson          16 PIEDMONT               28.00      27.98    1  
  4 Hinely, Joe M             16 BYRD SPRING-SE         29.41      30.19  
  5 Reed, Luke A              15 BYRD SPRING-SE         32.31      31.85  
  6 Nurre, Nicholas           15 PIEDMONT               32.10      33.56  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:25.09    1:30.18    7  
     1) Lowe, Claudia E 8               2) Lecompte, Natalie J 7          
     3) Henriksen, Ava L 8              4) Henriksen, Anna S 6            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:27.62    1:35.31  
     1) King, Betsy 7                   2) Graham, Audrey 7               
     3) Howell, Rowen 7                 4) Brooks, Caroline 8             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:04.22   X2:07.97  
     1) Denson, Lexi J 8                2) Long, Hannah E 7               
     3) Jones, Kara K 7                 4) Waters, Piper L 8              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:17.01    1:17.59    7  
     1) Walker, Philip 8                2) Perez, Grady 8                 
     3) Elkins, Jack 8                  4) Bostick, Braden 8              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:23.25    1:24.66  
     1) McNeal, Cole T 8                2) Leebern, Seth D 7              
     3) Wofford, Jason R 8              4) Lecompte, Tucker J 8           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:46.38   X1:53.38  
     1) Clark, Ethan W 7                2) Hill, Adam A 7                 
     3) Bishop, Logan J 7               4) Gooden, Nolan E 7              
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:09.67   X2:29.44  
     1) Aderholt, Jack G 8              2) Jones, Paul A 7                
     3) Smith, Hoke H 7                 4) Clark, Malachi M 6             
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:40.74    2:30.62    7  
     1) Waters, Deanna C 10             2) Henriksen, Emma M 9            
     3) Lecompte, Savannah M 10         4) Hinely, Mary E 10              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:26.00    2:32.22  
     1) King, Mary Foster 9             2) Hale, Olivia 10                
     3) Graves, Belle 10                4) Nurre, Jane 10                 
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:41.75    2:53.25    7  
     1) Johns, William 10               2) Westra, Benjamin 10            
     3) Gaines, Xander 9                4) Hopkins, Fields 9              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:06.55    3:06.09  
     1) Leebern, Caden G 10             2) Durant, Timmy P 10             
     3) Lawson, Cole B 9                4) Lawson, Jackson B 10           
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:38.59  
     1) Noland, Jonathan W 10           2) Smith, Sawyer B 9              
     3) Suwarow, Chapin M 8             4) Fulton, Tyler J 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:02.43    2:02.25    7  
     1) Weir, Abby E 12                 2) Amis, Abby C 12                
     3) Lindow, Tess M 11               4) Blasingame, Claire C 11        
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:02.70    2:03.28  
     1) Schloss, Anna Kathryn 12        2) Archer, Jamie 11               
     3) Speigle, Jillian 12             4) Monk, Marybeth 12              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:37.65   X2:44.47  
     1) Denson, Peyton G 11             2) Love, Cameron D 12             
     3) Noland, Riley M 11              4) Tate, Brooke B 11              
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X4:00.34  
     1) Flinn, Bailey N 11              2) Flinn, Madison G 11            
     3) Wofford, Allie M 9              4) Gooden, Rori V 10              
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:59.28    2:10.34    7  
     1) Nurre, Alexander 12             2) Schuetz, Neil 12               
     3) Rigby, Connor 12                4) Wan, Ethan 12                  
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:12.85    2:23.90  
     1) Jones, Adam J 12                2) Porter, Cody J 12              
     3) Lowe, Josh M 11                 4) Hill, Aaron M 11               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:55.16  
     1) Jones, Nick P 12                2) Wofford, Josh D 12             
     3) Flinn, Taylor J 11              4)                                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:56.30    1:57.22    7  
     1) Strankman, Cole Elizabeth 13    2) Rigby, Lauren 14               
     3) Calatrello, Annie 14            4) Monk, Anna 13                  
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:58.48    1:59.21  
     1) Blasingame, Renae R 13          2) Northcutt, Ali E 13            
     3) Hinely, Emma C 14               4) Vasquez, Emily R 13            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:24.80   X2:24.09  
     1) Evans, Brittany A 14            2) Fulton, Giselle P 14           
     3) Luttrell, Torri E 13            4) Lowe, Claire E 13              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:56.69    2:00.97    7  
     1) Werth, Benjamin 13              2) Calatrello, Henry 11           
     3) Herring, Wylder 13              4) Bell, Robert 14                
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:49.88    1:57.89    7  
     1) Northcutt, Mary A 15            2) Luttrell, Holly R 17           
     3) McDonald, Sydney M 15           4) Hui, Chloe H 15                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:14.03    2:17.25  
     1) Bell, Maria 15                  2) Lynch, Kathleen 16             
     3) Whorton, Anna 15                4) Ledyard, Ann 17                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:36.59    1:38.07    7  
     1) Herring, Jackson 16             2) Baldwin, Spencer 16            
     3) Smith, Austin 15                4) Overbeek, Cade 15              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:38.64    1:40.54  
     1) Hinely, Joe M 16                2) Blasingame, Ian I 15           
     3) Reed, Luke A 15                 4) Vasquez, Sam E 15              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org