Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/1/2014 11:22 PM
                    2014 JVRA vs Piedmont-Yards - 7/1/2014                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:32.24    1:39.43    7  
     1) King, Betsy 7                   2) Howell, Rowen 7                
     3) Brooks, Caroline 8              4) Graham, Audrey 7               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:36.65    1:42.62  
     1) Baker, Macy 8                   2) Kowalczyk, Angela 8            
     3) Thomas, Katherine 6             4) Anderson, Ellie 6              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:57.19   X1:59.16  
     1) Amos, Haynes 8                  2) Gaines, Xoi 8                  
     3) Steele, Abby 8                  4) Cobb, Ensley 8                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X4:24.01  
     1) Dickey, Janie 5                 2) Jenkins, Lane 8                
     3) Ragsdale, Ella 8                4) Mikatarian, Holly 5            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:24.03    1:26.32    7  
     1) Robin, Charlie 8                2) Mitchell, William 8            
     3) Bedsole, Luke 7                 4) Bell, Jack 8                   
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:33.96    1:32.07  
     1) Bostick, Braden 8               2) Elkins, Jack 8                 
     3) Walker, Philip 8                4) Perez, Grady 8                 
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X2:05.47  
     1) Miller, Dane 8                  2) Pugh, William 8                
     3) Ocampo, Nicholas 7              4) Pollock, Carter 8              
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:49.18    2:45.44    7  
     1) King, Mary Foster 9             2) Graves, Belle 10               
     3) Bender, Scout 10                4) Nurre, Jane 10                 
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                3:07.77    3:05.15  
     1) Cost, Caroline 9                2) Burns, Julia 10                
     3) Thomas, Anna 10                 4) Patz, Ansley 10                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                3:28.85   X3:31.82  
     1) Mitchell, Sarah Kate 9          2) Schlichter, Elisabeth 9        
     3) Reeves, Emma Grace 9            4) Schantz, Cora 9                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:31.08   X3:43.03  
     1) Hudson, Kate 10                 2) Herring, Winnie 9              
     3) Hale, Olivia 10                 4) Werth, Adeline 9               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                     NT   X4:02.56  
     1) Schantz, Greta 9                2) Boothe, Grace 10               
     3) Mikatarian, Stephanie 10        4) Dahlman, Kara 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:28.86    2:31.08    7  
     1) Bedsole, Chris 10               2) Byrd, Will 9                   
     3) Matthews, Michael 9             4) Bell, Charlie 10               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:15.11    3:11.56  
     1) Gaines, Xander 9                2) Westra, Benjamin 10            
     3) Jackson, Caden 10               4) Hopkins, Fields 9              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                     NT   X3:30.76  
     1) Macri, Joe 9                    2) Berkey, Chase 9                
     3) Hardy, Samuel 9                 4) Kruse, Tanner 8                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:16.92    2:15.47    7  
     1) Monk, Marybeth 12               2) Archer, Jamie 11               
     3) Schloss, Anna Kathryn 12        4) Speigle, Jillian 12            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:16.89    2:15.95  
     1) Byrd, Maddie 11                 2) Eichstaedt, Emily 12           
     3) Shepherd, Anna 11               4) Patz, Callie 12                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:36.82   X2:41.10  
     1) Matthews, Laurel 12             2) Schlichter, Caroline 11        
     3) Anderson, Lainey 10             4) Dahlman, Alison 11             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:29.74   X3:32.27  
     1) Graham, Katie 11                2) Dempsey, Emma 11               
     3) Poplin, Helen 12                4) Hughston, Hannah 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:18.12    2:20.69    7  
     1) Caroll, Hayden 11               2) Calatrello, Henry 11           
     3) Wan, Ethan 12                   4) Shores, James 11               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:38.85    2:32.84  
     1) Robin, Luke 11                  2) Burns, Andrew 12               
     3) Hardy, Jackson 11               4) Thomas, James-Hale 9           
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:11.32    2:10.83    7  
     1) Calatrello, Annie 14            2) Monk, Anna 13                  
     3) Strankman, Cole Elizabeth 13    4) Rigby, Lauren 14               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:14.06    2:13.10  
     1) Blevins, Emily 13               2) Kowalczyk, Elizabeth 12        
     3) Shepherd, Lindsey 14            4) Patz, Avery 14                 
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:35.43   X2:37.18  
     1) Copeland, Tinsley 14            2) Hall, Anna Reid 14             
     3) Perez, Makayla 14               4) Nunn, Julie 14                 
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:07.76    2:05.36    7  
     1) Werth, Benjamin 13              2) Nurre, Alexander 12            
     3) Chance, Caleb 13                4) Herring, Wylder 13             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:14.39    2:10.95  
     1) Lioce, Dominick 14              2) Vest, Jackson 14               
     3) Phelps, Colin 14                4) Jones, Noah 13                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:06.31    2:08.93    7  
     1) Blevins, Rebecca 15             2) Sabio, Jesse 16                
     3) Pirani, Catherine 17            4) Lioce, Bonnie 16               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:15.78    2:22.13  
     1) Monk, Abby 15                   2) Lynch, Kathleen 16             
     3) Ledyard, Ann 17                 4) Bell, Maria 15                 
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:50.22    1:50.98    7  
     1) Overbeek, Cade 15               2) Herring, Jackson 16            
     3) Smith, Austin 15                4) Baldwin, Spencer 16            
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:06.07    2:04.58  
     1) Kowalczyk, Matt 15              2) Botta, Brooks 16               
     3) Jones, Caleb S. 16              4) Sabio, Joel 17                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Katherine          6 JVRA                   22.18     J22.83    5  
  2 Bostick, Adaline           6 PIEDMONT               27.97     J22.57    3  
  3 Anderson, Ellie            6 JVRA                   25.51      26.70    1  
  4 Jackson, Adella            6 PIEDMONT               32.51      35.12  
  5 Hudson, Harper             5 PIEDMONT               37.84      35.58  
  6 Mikatarian, Holly          5 JVRA                   32.65    1:10.24  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Inman, Abigail             6 JVRA                 1:02.16     X30.33  
 -- Cost, Emma Kate            6 JVRA                   33.81     X31.01  
 -- Spink, Caitlyn             6 JVRA                      NT     X33.07  
 -- Baker, Austill             6 JVRA                   36.97     X36.82  
 -- Wessel, Anne               6 PIEDMONT               41.60     X39.37  
 -- Chandler, Emma Kate        5 JVRA                   43.47     X39.57  
 -- Greilier, Mary Francis     5 JVRA                   40.07     X39.87  
 -- Ortega, Rosa               6 JVRA                   42.08     X40.44  
 -- Chandler, Lucy             5 JVRA                   51.23     X48.14  
 -- Dickey, Janie              5 JVRA                   56.41     X49.06  
 -- Welch, Mia                 5 JVRA                 1:06.22     X52.93  
 -- Mullins, Skylar            5 JVRA                   48.59     X56.22  
 -- Plucker, Laurel            6 JVRA                   48.75   X1:04.16  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Brent                6 JVRA                   18.66      21.52    5  
  2 Patz, Micah                6 JVRA                   25.75      25.07    3  
  3 Shadinger, Austin          6 JVRA                   27.03      25.60    1  
  4 Schmitz, Wilson            5 PIEDMONT               41.77      46.96  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Reeves, Jack               6 JVRA                   25.89     X25.72  
 -- Patz, Isaac                6 JVRA                   29.15     X27.67  
 -- Pugh, Benjamin             6 JVRA                   29.76     X29.31  
 -- Hardy, Benjamin            5 JVRA                   35.72     X31.08  
 -- Jenkins, Will              6 JVRA                   31.44     X31.34  
 -- Broach, William            6 JVRA                   51.18     X38.63  
 -- Macri, Josh                6 JVRA                   44.70     X40.21  
 -- Chandler, Cole             5 JVRA                   39.66     X44.69  
 -- Schantz, Carlton           5 JVRA                   47.88     X45.59  
 -- Schantz, Franklin          5 JVRA                   58.39     X54.76  
 -- Kowalczyk, Jonathan        4 JVRA                   47.59   X1:03.02  
 -- Spalding, Andrew           3 JVRA                      NT   X2:04.04  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela          8 JVRA                   16.97      16.94    5  
  2 Baker, Macy                8 JVRA                   19.50      18.25    3  
  3 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               20.22      19.76    1  
  4 Howell, Rowen              7 PIEDMONT               21.83      22.42  
  5 King, Betsy                7 PIEDMONT               21.18      24.72  
  6 Ragsdale, Ella             8 JVRA                   30.14      27.53  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gaines, Xoi                8 PIEDMONT               26.16     X25.24  
 -- Cobb, Ensley               8 PIEDMONT               25.69     X26.83  
 -- Steele, Abby               8 PIEDMONT               24.14     X27.43  
 -- Duckett, Claire            7 PIEDMONT               27.81     X28.23  
 -- Jenkins, Lane              8 JVRA                   32.71     X30.59  
 -- Och, Bella                 7 PIEDMONT               33.40     X33.93  
 -- Steele, Suzy               8 PIEDMONT               29.51     X35.66  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               15.43      15.86    5  
  2 Bedsole, Luke              7 JVRA                   17.34      16.71    3  
  3 Bell, Jack                 8 JVRA                   17.56      17.65    1  
  4 Walker, Philip             8 PIEDMONT               17.53      19.00  
  5 Pugh, William              8 JVRA                   20.89      20.25  
  6 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               19.87      22.67  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Miller, Dane               8 JVRA                   23.34     X21.27  
 -- Pollock, Carter            8 JVRA                   22.37     X24.14  
 -- Rigby, Joshua              8 PIEDMONT               29.25     X25.63  
 -- Ocampo, Nicholas           7 JVRA                   27.50     X29.09  
 -- Dickey, Drew               7 JVRA                   35.12     X37.16  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Jane               10 PIEDMONT               32.95      32.93    5  
  2 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               35.48      34.06    3  
  3 Graves, Belle             10 PIEDMONT               36.59      37.03    1  
  4 Patz, Ansley              10 JVRA                   40.72      39.10  
  5 Mitchell, Sarah Kate       9 JVRA                   41.31      39.15  
  6 Cost, Caroline             9 JVRA                   39.85      39.94  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dempsey, Arabella          9 PIEDMONT               48.19     X44.82  
 -- Hudson, Kate              10 PIEDMONT               45.51     X45.52  
 -- Boothe, Grace             10 JVRA                   44.68     X46.56  
 -- Watson, Emma               9 PIEDMONT               49.82     X48.23  
 -- Schantz, Greta             9 JVRA                   45.59     X48.59  
 -- Reeves, Emma Grace         9 JVRA                   48.14     X48.66  
 -- Herring, Winnie            9 PIEDMONT               49.14     X48.80  
 -- Miller, Marshall          10 JVRA                   48.57     X50.16  
 -- Adcock, Mikaela            9 PIEDMONT               53.83     X51.01  
 -- Cobb, Kennedy Grace        9 PIEDMONT               54.61     X51.41  
 -- Werth, Adeline             9 PIEDMONT               45.49     X51.50  
 -- McFadden, Meghan          10 JVRA                   57.66     X55.39  
 -- Dahlman, Kara             10 JVRA                   52.70     X55.97  
 -- Duncan, Phoebe            10 JVRA                   56.82     X56.63  
 -- Johnson, Victoria         10 JVRA                   53.00     X56.85  
 -- Winn, Emma                10 JVRA                 1:03.14   X1:07.50  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            10 JVRA                   30.00      31.03    5  
  2 Bell, Charlie             10 JVRA                   32.50      33.41    3  
  3 Matthews, Michael          9 JVRA                      NT      34.12    1  
  4 Hopkins, Fields            9 PIEDMONT               37.12      37.96  
  5 Gaines, Xander             9 PIEDMONT               41.38      40.03  
  6 Westra, Benjamin          10 PIEDMONT               43.65      45.23  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kruse, Tanner              8 JVRA                   43.71     X42.70  
 -- Berkey, Chase              9 JVRA                   46.19     X43.87  
 -- Macri, Joe                 9 JVRA                   50.32     X50.25  
 -- Sims, Aidan                9 PIEDMONT               53.78     X52.57  
 -- Arp, Scout                 9 PIEDMONT             1:02.13   X1:02.88  
 -- Grelier, Patrick           9 JVRA                 1:11.46   X1:10.39  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               26.24      27.37    5  
  2 Patz, Callie              12 JVRA                   28.46     J28.33    3  
  3 Schloss, Anna Kathryn     12 PIEDMONT               27.65     J28.29    1  
  4 Shepherd, Anna            11 JVRA                   29.59      29.65  
  5 Eichstaedt, Emily         12 JVRA                   29.69      30.16  
  6 Speigle, Jillian          12 PIEDMONT               32.47      32.17  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dempsey, Emma             11 PIEDMONT               37.61     X37.28  
 -- Schlichter, Caroline      11 JVRA                   39.22     X40.70  
 -- Dahlman, Alison           11 JVRA                   41.46     X42.41  
 -- Poplin, Helen             12 PIEDMONT               43.50     X44.58  
 -- Graham, Katie             11 PIEDMONT               43.28     X48.14  
 -- Hughston, Hannah          12 PIEDMONT               56.06     X54.85  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wan, Ethan                12 PIEDMONT               27.66      28.00    5  
  2 Hardy, Jackson            11 JVRA                   33.02      32.13    3  
  3 Caroll, Hayden            11 PIEDMONT               30.35      32.32    1  
  4 Shores, James             11 PIEDMONT               33.72      35.87  
  5 Robin, Luke               11 JVRA                   36.51      36.38  
  6 Kruse, Cameron            11 JVRA                   38.00      44.04  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                13 PIEDMONT               26.50      26.80    5  
  2 Shepherd, Lindsey         14 JVRA                   27.54      27.09    3  
  3 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               28.33      29.06    1  
  4 Rigby, Lauren             14 PIEDMONT               31.50      31.92  
  5 Patz, Avery               14 JVRA                   34.31      32.25  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Copeland, Tinsley         14 PIEDMONT               32.91     X33.45  
 -- Nunn, Julie               14 PIEDMONT               32.56     X33.46  
 -- Hall, Anna Reid           14 PIEDMONT               34.34     X34.64  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             13 PIEDMONT               26.18      26.24    5  
  2 Phelps, Colin             14 JVRA                   25.82      26.63    3  
  3 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               26.59      27.09    1  
  4 Vest, Jackson             14 JVRA                   27.63      27.66  
  5 Nurre, Alexander          12 PIEDMONT               28.52      28.33  
  6 Jones, Noah               13 JVRA                   37.87      37.59  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lioce, Bonnie             16 JVRA                   27.94      28.59    5  
  2 Ledyard, Ann              17 PIEDMONT               29.00      28.96    3  
  3 Pirani, Catherine         17 JVRA                   29.44      29.02    1  
  4 Taylor, Lane              17 JVRA                      NT      33.34  
  5 Lynch, Kathleen           16 PIEDMONT               33.75      34.33  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Giardini, Anna            17 JVRA                   57.14     X56.88  
 -- Roth, Anna Ryane          16 JVRA                 1:00.38   X1:04.28  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               23.30      23.92    5  
  2 Sabio, Joel               17 JVRA                   24.33      24.28    2  
  2 Herring, Jackson          16 PIEDMONT               23.69     J24.32    2  
  4 Kowalczyk, Matt           15 JVRA                   26.50      24.46  
  5 Baldwin, Spencer          16 PIEDMONT               24.97      25.21  
  6 Botta, Brooks             16 JVRA                      NT      25.95  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Robert              14 PIEDMONT               28.94      28.66  
  2 McEwen, Hunter            15 PIEDMONT               29.32      29.81  
  3 Rist, Nicholas            15 PIEDMONT               30.97      30.44  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela          8 JVRA                   20.50      22.52    5  
  2 Baker, Macy                8 JVRA                   26.95      25.58    3  
  3 Howell, Rowen              7 PIEDMONT               28.76      32.55    1  
  4 Thomas, Katherine          6 JVRA                   33.38      33.97  
  5 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               32.22      35.43  
  6 Graham, Audrey             7 PIEDMONT                  NT      39.74  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               27.30      28.98    5  
  2 Mitchell, William          8 JVRA                   26.69      29.22    3  
  3 Thomas, Austin             8 JVRA                   30.72      30.84    1  
  4 Robin, Charlie             8 JVRA                   28.72      31.06  
  5 Perez, Grady               8 PIEDMONT               35.78      44.29  
  6 Hopkins, Kemper            7 PIEDMONT               44.62      45.63  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Belle             10 PIEDMONT               49.14      49.05    5  
  2 Burns, Julia              10 JVRA                   49.96      50.83    3  
  3 Bender, Scout             10 PIEDMONT               51.96      51.22    1  
  4 Mitchell, Sarah Kate       9 JVRA                   54.28      53.39  
  5 Hale, Olivia              10 PIEDMONT               54.47      58.11  
  6 Schlichter, Elisabeth      9 JVRA                   57.34      58.53  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 9 JVRA                   42.19      42.33    5  
  2 Westra, Benjamin          10 PIEDMONT               51.18      50.37    3  
  3 Thomas, James-Hale         9 JVRA                   49.50      51.37    1  
  4 Hardy, Samuel              9 JVRA                   49.59      54.12  
  5 Jackson, Caden            10 PIEDMONT             1:01.73    1:00.50  
  6 Satterfeal, Noah          10 PIEDMONT             1:23.75    1:14.76  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn     12 PIEDMONT               34.16      35.20    5  
  2 Kowalczyk, Elizabeth      12 JVRA                   41.56      40.78    3  
  3 Byrd, Maddie              11 JVRA                   41.51      41.53    1  
  4 Speigle, Jillian          12 PIEDMONT               43.65      42.29  
  5 Eichstaedt, Emily         12 JVRA                   41.19      43.03  
  6 Archer, Jamie             11 PIEDMONT               43.22      45.35  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wan, Ethan                12 PIEDMONT               39.29      37.87    5  
  2 Calatrello, Henry         11 PIEDMONT               38.91      39.41    3  
  3 Burns, Andrew             12 JVRA                   43.65      42.38    1  
  4 Schuetz, Neil             12 PIEDMONT               45.09      47.38  
  5 Boothe, Blake             12 JVRA                   52.47      52.51  
  6 Kruse, Cameron            11 JVRA                      NT    1:01.19  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                13 PIEDMONT               33.91      34.38    5  
  2 Blevins, Emily            13 JVRA                   38.39      38.37    3  
  3 Patz, Avery               14 JVRA                   53.38      49.88    1  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vest, Jackson             14 JVRA                   32.70      32.70    5  
  2 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               33.31      34.53    3  
  3 Nurre, Alexander          12 PIEDMONT               35.44      36.99    1  
  4 Lioce, Dominick           14 JVRA                   37.78      40.59  
  5 Herring, Wylder           13 PIEDMONT               41.78      43.95  
  6 Jones, Noah               13 JVRA                   46.65      49.25  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabio, Jesse              16 JVRA                   34.03      36.15    5  
  2 Ledyard, Ann              17 PIEDMONT               34.41      37.16    3  
  3 Blevins, Rebecca          15 JVRA                   37.86      38.30    1  
  4 Lioce, Bonnie             16 JVRA                   38.91      39.50  
  5 Lynch, Kathleen           16 PIEDMONT               37.87      42.67  
  6 Schuetz, Gianna           15 PIEDMONT               42.34      42.70  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herring, Jackson          16 PIEDMONT               31.00      31.42    5  
  2 Sabio, Joel               17 JVRA                   31.97      31.56    3  
  3 Baldwin, Spencer          16 PIEDMONT               32.83      33.19    1  
  4 Botta, Brooks             16 JVRA                   34.00      35.53  
  5 Nurre, Nicholas           15 PIEDMONT               34.50      35.62  
  6 Kowalczyk, Matt           15 JVRA                   36.91      37.66  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:11.37    1:11.50    7  
     1) Bell, Jack M8                   2) Baker, Macy W8                 
     3) Kowalczyk, Angela W8            4) Bedsole, Luke M7               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:14.36    1:18.26  
     1) Walker, Philip M8               2) King, Betsy W7                 
     3) Brooks, Caroline W8             4) Bostick, Braden M8             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            1:25.65   X1:37.13  
     1) Rigby, Joshua M8                2) Graham, Audrey W7              
     3) Howell, Rowen W7                4) Hopkins, Kemper M7             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:24.57   X1:37.65  
     1) Bell, Brent M6                  2) Anderson, Ellie W6             
     3) Thomas, Katherine W6            4) Pugh, William M8               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                1:46.05   X2:27.66  
     1) Pollock, Carter M8              2) Mikatarian, Holly W5           
     3) Ragsdale, Ella W8               4) Miller, Dane M8                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:22.62    2:22.52    7  
     1) Bell, Charlie M10               2) Patz, Ansley W10               
     3) Cost, Caroline W9               4) Bedsole, Chris M10             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:26.93    2:27.33  
     1) Gaines, Xander M9               2) King, Mary Foster W9           
     3) Nurre, Jane W10                 4) Hopkins, Fields M9             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:29.59   X2:32.07  
     1) Thomas, James-Hale M9           2) Mitchell, Sarah Kate W9        
     3) Burns, Julia W10                4) Byrd, Will M9                  
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                2:45.59   X2:55.93  
     1) Kruse, Tanner M8                2) Mikatarian, Stephanie W10      
     3) Schantz, Cora W9                4) Hardy, Samuel M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:51.90    1:57.03    7  
     1) Caroll, Hayden M11              2) Schloss, Anna Kathryn W12      
     3) Monk, Marybeth W12              4) Wan, Ethan M12                 
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:04.51    2:04.50  
     1) Burns, Andrew M12               2) Shepherd, Anna W11             
     3) Patz, Callie W12                4) Hardy, Jackson M11             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:14.95   X2:32.90  
     1) Kruse, Cameron M11              2) Byrd, Maddie W11               
     3) Eichstaedt, Emily W12           4) Boothe, Blake M12              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:40.94  
     1) Rigby, Connor M12               2) Dempsey, Emma W11              
     3) Graham, Katie W11               4) Shores, James M11              
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:47.60    1:48.16    7  
     1) Werth, Benjamin M13             2) Strankman, Cole Elizabeth W13  
     3) Monk, Anna W13                  4) Chance, Caleb M13              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:49.77    1:50.00  
     1) Phelps, Colin M14               2) Blevins, Emily W13             
     3) Shepherd, Lindsey W14           4) Vest, Jackson M14              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:47.11    1:47.55    7  
     1) Herring, Jackson M16            2) Monk, Abby W15                 
     3) Ledyard, Ann W17                4) Overbeek, Cade M15             
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:48.21    1:48.93  
     1) Kowalczyk, Matt M15             2) Pirani, Catherine W17          
     3) Lioce, Bonnie W16               4) Sabio, Joel M17                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:10.19  
     1) McEwen, Hunter M15              2) Schuetz, Gianna W15            
     3) Lynch, Kathleen W16             4) Bell, Robert M14               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Macy                8 JVRA                   23.18      24.35    5  
  2 Amos, Haynes               8 PIEDMONT               27.83      25.89    3  
  3 King, Betsy                7 PIEDMONT               24.69      30.37    1  
  4 Anderson, Ellie            6 JVRA                   33.37      33.72  
  5 Ragsdale, Ella             8 JVRA                      NT      34.31  
  6 Bostick, Adaline           6 PIEDMONT               36.91      36.07  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               22.15      20.81    5  
  2 Bedsole, Luke              7 JVRA                   21.56      20.91    3  
  3 Robin, Charlie             8 JVRA                   21.50      22.65    1  
  4 Bell, Jack                 8 JVRA                   28.08      25.78  
  5 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               29.81      31.20  
  6 Walker, Philip             8 PIEDMONT               28.66      31.23  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Jane               10 PIEDMONT               42.93      35.29    5  
  2 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               39.72      39.97    3  
  3 Graves, Belle             10 PIEDMONT               45.12      44.77    1  
  4 Mitchell, Sarah Kate       9 JVRA                   51.26      50.88  
  5 Cost, Caroline             9 JVRA                   47.11      51.28  
  6 Burns, Julia              10 JVRA                   50.97      52.25  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Will                 9 JVRA                   34.59      35.20    5  
  2 Bedsole, Chris            10 JVRA                   35.89      37.70    3  
  3 Matthews, Michael          9 JVRA                   42.31      42.18    1  
  4 Hopkins, Fields            9 PIEDMONT               52.51      53.12  
  5 Gaines, Xander             9 PIEDMONT               53.90      53.95  
  6 Westra, Benjamin          10 PIEDMONT             1:06.24    1:09.83  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               30.03      32.53    5  
  2 Shepherd, Anna            11 JVRA                   33.87      33.90    3  
  3 Byrd, Maddie              11 JVRA                   35.22      35.20    1  
  4 Anderson, Lainey          10 JVRA                   36.97      37.22  
  5 Archer, Jamie             11 PIEDMONT               43.57      46.75  
 -- Speigle, Jillian          12 PIEDMONT               42.40         DQ  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caroll, Hayden            11 PIEDMONT               35.57      36.09    5  
  2 Calatrello, Henry         11 PIEDMONT               37.71      37.63    3  
  3 Hardy, Jackson            11 JVRA                   40.80      39.94    1  
  4 Robin, Luke               11 JVRA                   42.00      41.65  
  5 Burns, Andrew             12 JVRA                   46.93      46.19  
  6 Rigby, Connor             12 PIEDMONT               46.70      49.20  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                13 PIEDMONT               30.59      31.53    5  
  2 Shepherd, Lindsey         14 JVRA                   31.96      31.90    3  
  3 Blevins, Emily            13 JVRA                   34.06      34.15    1  
  4 Calatrello, Annie         14 PIEDMONT               34.22      34.23  
  5 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               34.57      35.47  
  6 Patz, Avery               14 JVRA                      NT      44.25  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             13 PIEDMONT               30.22      30.62    5  
  2 Phelps, Colin             14 JVRA                   31.76      32.56    3  
  3 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               32.48      33.68    1  
  4 Lioce, Dominick           14 JVRA                   33.88      36.72  
  5 Herring, Wylder           13 PIEDMONT               37.77      40.35  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lioce, Bonnie             16 JVRA                   31.81      32.82    5  
  2 Blevins, Rebecca          15 JVRA                   33.84      33.72    3  
  3 Pirani, Catherine         17 JVRA                   33.32      33.94    1  
  4 Monk, Abby                15 PIEDMONT               34.12      35.33  
  5 Bell, Maria               15 PIEDMONT               40.60      40.67  
  6 Schuetz, Gianna           15 PIEDMONT               43.63      43.87  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               27.00      28.04    5  
  2 Smith, Austin             15 PIEDMONT               29.44      29.42    3  
  3 Kowalczyk, Matt           15 JVRA                   33.27      33.19    1  
  4 Sabio, Joel               17 JVRA                   32.54      34.66  
  5 Nurre, Nicholas           15 PIEDMONT               37.94      38.85  
  6 Jones, Caleb S.           16 JVRA                      NT      40.34  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Angela          8 JVRA                   20.41      21.07    5  
  2 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               21.99      24.12    3  
  3 Thomas, Katherine          6 JVRA                   27.46      26.89    1  
  4 Graham, Audrey             7 PIEDMONT               28.56      28.49  
  5 King, Betsy                7 PIEDMONT               30.28      38.20  
  6 Anderson, Ellie            6 JVRA                      NT      41.00  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               19.74      18.71    5  
  2 Bedsole, Luke              7 JVRA                   18.28      19.59    3  
  3 Bell, Jack                 8 JVRA                   21.91      21.28    1  
  4 Robin, Charlie             8 JVRA                   23.33      26.00  
  5 Walker, Philip             8 PIEDMONT               23.95      28.69  
  6 Perez, Grady               8 PIEDMONT               30.62      32.99  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nurre, Jane               10 PIEDMONT               41.29      42.00    5  
  2 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               42.32      42.49    3  
  3 Cost, Caroline             9 JVRA                   49.18      50.31    1  
  4 Thomas, Anna              10 JVRA                   50.43      51.21  
  5 Bender, Scout             10 PIEDMONT               47.37      52.08  
  6 Mikatarian, Stephanie     10 JVRA                   59.53    1:00.06  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bedsole, Chris            10 JVRA                   32.78      33.41    5  
  2 Byrd, Will                 9 JVRA                   35.89      35.95    3  
  3 Bell, Charlie             10 JVRA                   36.19      36.53    1  
  4 Jackson, Caden            10 PIEDMONT               52.91      52.83  
  5 Hopkins, Fields            9 PIEDMONT               54.87      56.77  
  6 Gaines, Xander             9 PIEDMONT               54.40    1:16.59  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               28.16      29.57    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn     12 PIEDMONT               31.20     J32.07    3  
  3 Shepherd, Anna            11 JVRA                   32.02     J31.96    1  
  4 Patz, Callie              12 JVRA                   32.66      33.78  
  5 Eichstaedt, Emily         12 JVRA                   33.73      34.72  
  6 Archer, Jamie             11 PIEDMONT               46.60      41.65  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wan, Ethan                12 PIEDMONT               29.92      30.60    5  
  2 Hardy, Jackson            11 JVRA                   35.20      35.62    3  
  3 Calatrello, Henry         11 PIEDMONT               35.02      35.90    1  
  4 Caroll, Hayden            11 PIEDMONT               37.54      37.77  
  5 Burns, Andrew             12 JVRA                   46.00      44.33  
  6 Kruse, Cameron            11 JVRA                   53.38    1:03.41  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepherd, Lindsey         14 JVRA                   29.96      29.50    5  
  2 Blevins, Emily            13 JVRA                      NT      31.90    3  
  3 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               31.69      32.11    1  
  4 Calatrello, Annie         14 PIEDMONT               34.00      34.37  
  5 Perez, Makayla            14 PIEDMONT               37.10      37.00  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             13 PIEDMONT               29.63      28.96    5  
  2 Phelps, Colin             14 JVRA                   29.94      30.83    3  
  3 Vest, Jackson             14 JVRA                   31.22      31.06    1  
  4 Nurre, Alexander          12 PIEDMONT               34.03      33.99  
  5 Herring, Wylder           13 PIEDMONT               38.68      38.23  
  6 Lioce, Dominick           14 JVRA                   35.85      39.34  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pirani, Catherine         17 JVRA                   30.50      30.63    5  
  2 Ledyard, Ann              17 PIEDMONT               31.22      31.70    3  
  3 Blevins, Rebecca          15 JVRA                   32.77      32.71    1  
  4 Monk, Abby                15 PIEDMONT               34.53      35.21  
  5 Bell, Maria               15 PIEDMONT               36.29      36.47  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               25.58      25.93    5  
  2 Smith, Austin             15 PIEDMONT               27.25      27.46    3  
  3 Herring, Jackson          16 PIEDMONT               27.07      27.98    1  
  4 Botta, Brooks             16 JVRA                   30.66      30.56  
  5 Jones, Caleb S.           16 JVRA                   34.47      36.03  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:24.16    1:29.72    7  
     1) Baker, Macy 8                   2) Anderson, Ellie 6              
     3) Thomas, Katherine 6             4) Kowalczyk, Angela 8            
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:26.62    1:31.43  
     1) King, Betsy 7                   2) Graham, Audrey 7               
     3) Howell, Rowen 7                 4) Brooks, Caroline 8             
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:09.31   X2:58.31  
     1) Mikatarian, Holly 5             2) Cost, Emma Kate 6              
     3) Jenkins, Lane 8                 4) Ragsdale, Ella 8               
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:13.39    1:14.66    7  
     1) Walker, Philip 8                2) Perez, Grady 8                 
     3) Elkins, Jack 8                  4) Bostick, Braden 8              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:11.78    1:15.01  
     1) Bell, Jack 8                    2) Bell, Brent 6                  
     3) Robin, Charlie 8                4) Bedsole, Luke 7                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                1:30.44   X1:28.84  
     1) Pollock, Carter 8               2) Thomas, Austin 8               
     3) Miller, Dane 8                  4) Pugh, William 8                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                1:46.65   X1:56.10  
     1) Welch, Walker 8                 2) Ocampo, Nicholas 7             
     3) Shadinger, Austin 6             4) Reeves, Jack 6                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:24.61    2:33.95    7  
     1) King, Mary Foster 9             2) Hale, Olivia 10                
     3) Graves, Belle 10                4) Nurre, Jane 10                 
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:42.15    2:40.87  
     1) Burns, Julia 10                 2) Mitchell, Sarah Kate 9         
     3) Patz, Ansley 10                 4) Cost, Caroline 9               
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:53.20   X3:17.03  
     1) Mikatarian, Stephanie 10        2) Schantz, Greta 9               
     3) Boothe, Grace 10                4) Schantz, Cora 9                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'C'                3:18.70   X3:30.07  
     1) Miller, Marshall 10             2) Johnson, Victoria 10           
     3) Schlichter, Elisabeth 9         4) Reeves, Emma Grace 9           
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:10.51    2:17.74    7  
     1) Bell, Charlie 10                2) Matthews, Michael 9            
     3) Byrd, Will 9                    4) Bedsole, Chris 10              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:45.93    2:48.13  
     1) Gaines, Xander 9                2) Jackson, Caden 10              
     3) Westra, Benjamin 10             4) Hopkins, Fields 9              
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:57.13   X3:00.03  
     1) Kruse, Tanner 8                 2) Berkey, Chase 9                
     3) Macri, Joe 9                    4) Thomas, James-Hale 9           
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:59.26    2:00.39    7  
     1) Schloss, Anna Kathryn 12        2) Archer, Jamie 11               
     3) Speigle, Jillian 12             4) Monk, Marybeth 12              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:58.49    2:00.64  
     1) Shepherd, Anna 11               2) Byrd, Maddie 11                
     3) Eichstaedt, Emily 12            4) Patz, Callie 12                
 -- JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'B'                2:18.27   X2:30.88  
     1) Matthews, Laurel 12             2) Schlichter, Caroline 11        
     3) Sharpe, Haley Karen 11          4) Kowalczyk, Elizabeth 12        
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:02.38    2:08.33    7  
     1) Caroll, Hayden 11               2) Shores, James 11               
     3) Calatrello, Henry 11            4) Wan, Ethan 12                  
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:20.97    2:19.64  
     1) Burns, Andrew 12                2) Hardy, Samuel 9                
     3) Robin, Luke 11                  4) Hardy, Jackson 11              
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:55.83    1:58.85    7  
     1) Strankman, Cole Elizabeth 13    2) Rigby, Lauren 14               
     3) Calatrello, Annie 14            4) Monk, Anna 13                  
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:01.86    2:02.69  
     1) Blevins, Emily 13               2) Patz, Avery 14                 
     3) Anderson, Lainey 10             4) Shepherd, Lindsey 14           
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:51.50    1:56.77    7  
     1) Werth, Benjamin 13              2) Herring, Wylder 13             
     3) Nurre, Alexander 12             4) Chance, Caleb 13               
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                2:07.65    2:01.90  
     1) Phelps, Colin 14                2) Jones, Noah 13                 
     3) Lioce, Dominick 14              4) Vest, Jackson 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:58.06    2:01.28    7  
     1) Pirani, Catherine 17            2) Sabio, Jesse 16                
     3) Blevins, Rebecca 15             4) Lioce, Bonnie 16               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:06.44    2:12.27  
     1) Monk, Abby 15                   2) Lynch, Kathleen 16             
     3) Bell, Maria 15                  4) Ledyard, Ann 17                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:36.52    1:39.16    7  
     1) Herring, Jackson 16             2) Baldwin, Spencer 16            
     3) Smith, Austin 15                4) Overbeek, Cade 15              
  2 JONES VALLEY RECREATION ASSN.  'A'                1:48.12    1:59.46  
     1) Kowalczyk, Matt 15              2) Jones, Caleb S. 16             
     3) Botta, Brooks 16                4) Sabio, Joel 17                 

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org