Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to Monte Sano Makos       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/19/2014 12:25 AM
                     2014 MNSO vs BYRD Meters - 6/18/2014                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:47.02    1:48.00    7  
     1) Wilmoth, Marcela 8              2) Miller, Georgie 8              
     3) Quadrini, Claire 7              4) St. John, Sophia 8             
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               1:49.98    1:54.03  
     1) Lowe, Claudia 8                 2) Denson, Lexi 8                 
     3) Henriksen, Anna 6               4) Henriksen, Ava 8               
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:14.85   X2:20.94  
     1) Lecompte, Natalie 7             2) Long, Hannah 7                 
     3) Jones, Kara 7                   4) Stripling, Meredith 8          
 -- Monte Sano  'B'                                   2:36.25   X2:31.73  
     1) Worthy, Emily 8                 2) Roche, Elise 8                 
     3) Evans, Alexandra 8              4) Cunha, Masie 7                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:37.03    1:39.00    7  
     1) Bankowski, Brett 8              2) Patterson, Jay 8               
     3) Mathews, Elliot 8               4) Duncan, Graham 8               
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               1:45.69    1:49.82  
     1) McNeal, Cole 8                  2) Hill, Adam 7                   
     3) Lecompte, Tucker 8              4) Leebern, Seth 7                
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:08.05  
     1) Keener, William 7               2) McMillion, Caleb 7             
     3) Mitchell, Gabe 8                4) Otto, Owen 7                   
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:22.34   X2:32.79  
     1) Clark, Ethan 7                  2) Bishop, Logan 7                
     3) Smith, Hoke 7                   4) Gooden, Nolan 7                
 -- Byrd Spring-SE  'C'                               4:00.66   X3:25.96  
     1) Jones, Paul 7                   2) Ashburn, Evan 6                
     3) Aderholt, Jack 8                4) Cox, Nicholas 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               3:11.26    3:06.97    7  
     1) Henriksen, Emma 9               2) Hinely, Mary 10                
     3) Lecompte, Savannah 10           4) Waters, Deanna 10              
 -- Monte Sano  'B'                                   3:36.98   X4:00.65  
     1) McMillen, Callie 10             2) Perry, Olivia 10               
     3) Mitchell, Emma 10               4) Stephens, Stella 9             
 -- Monte Sano  'A'                                   3:14.01         DQ  
     1) Quadrini, Grace 9               2) Howie, Maggie 10               
     3) Keener, Clara 9                 4) Smith, Sophie 10               
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               3:43.62    3:51.08    7  
     1) Leebern, Caden 10               2) Lawson, Cole 9                 
     3) Smith, Sawyer 9                 4) Lawson, Jackson 10             
  2 Monte Sano  'A'                                   4:39.08    5:01.00  
     1) Garrison, James 10              2) Bankowski, Clate 10            
     3) Worthy, Will 9                  4) Fulkerson, Sam 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:32.58    2:35.81    7  
     1) Lindow, Tess 11                 2) Blasingame, Claire 11          
     3) Kelton, Laurel 12               4) Weir, Abby 12                  
  2 Monte Sano  'A'                                   2:37.24    2:48.00  
     1) Mathews, Rebecca 12             2) Rabban, Bella 12               
     3) Daniel, Kiera 12                4) Wistner, Abigail 12            
 -- Monte Sano  'B'                                   3:05.29   X3:04.89  
     1) Derington, Julia 12             2) Goshen, Therese 12             
     3) Graves, Virginia 11             4) Rabban, Sophie 11              
 -- Byrd Spring-SE  'B'                                    NT   X3:37.04  
     1) Denson, Peyton 11               2) Flinn, Madison 11              
     3) Noland, Riley 11                4) Love, Cameron 12               
 -- Monte Sano  'C'                                   4:01.77   X3:45.99  
     1) Sibold, Lily 12                 2) Naderi, Rose 12                
     3) Bazzle, Kate 11                 4) Naderi, Lily 10                
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:45.12    2:44.42    7  
     1) Stephens, Henry 12              2) Jiminez, Connor 11             
     3) Stephens, William 12            4) Craig, Kieran 11               
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               2:48.37    2:44.73  
     1) Jones, Adam 12                  2) Jones, Nick 12                 
     3) Hill, Aaron 11                  4) Lowe, Josh 11                  
 -- Monte Sano  'C'                                   3:25.33   X3:22.99  
     1) Wilmoth, Caleb 12               2) Egeland, Liam 11               
     3) Moore, Will 11                  4) Barnes, Matthew 12             
 -- Monte Sano  'B'                                   3:19.97   X3:23.38  
     1) Burbach, Pierson 11             2) Moore, Alex 11                 
     3) Perry, Quillan 11               4) Lang, Kane 11                  
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:24.88    2:28.71    7  
     1) Hinely, Emma 14                 2) Blasingame, Renae 13           
     3) Northcutt, Ali 13               4) Vasquez, Emily 13              
  2 Monte Sano  'A'                                   3:11.31    2:57.00  
     1) Clark, Annie 14                 2) Fuller, Rachel 14              
     3) Scoggins, Sydney 13             4) Thornton, Stephanie 13         
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:53.81   X2:56.12  
     1) Fulton, Giselle 14              2) Amis, Abby 12                  
     3) Luttrell, Torri 13              4)                                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:30.16    2:39.00    7  
     1) Klemm, Riley 13                 2) Rabban, Isaac 14               
     3) Goshen, Joesph 14               4) Younes, Patrick 14             
 -- Monte Sano  'B'                                   3:01.53   X2:58.17  
     1) Younes, Alexander 14            2) Bazzle, Jon-Michael 13         
     3) Huskey, Joshua 13               4) Barnes, Sam 14                 
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:30.27    2:32.69    7  
     1) Northcutt, Mary 15              2) McDonald, Sydney 15            
     3) Hui, Chloe 15                   4) Luttrell, Holly 17             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:53.43    2:41.00  
     1) Scott, Zoe 15                   2) Bradford, Becca 15             
     3) Lacey, Emma 15                  4) McCool, Kyra 17                
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:09.62    2:08.93    7  
     1) Vasquez, Sam 15                 2) Hinely, Joe 16                 
     3) Manush, Ben 16                  4) Reed, Luke 15                  
  2 Monte Sano  'A'                                   2:16.33    2:27.00  
     1) Klemm, Chandler 16              2) Ready, Quinn 15                
     3) Daniel, Linden 15               4) Stephens, Ciaran 17            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna            6 Byrd Spring-SE         23.38      24.93    5  
  2 Mathews, Tessa             6 Makos                  26.19      27.91    3  
  3 Kephart, Alyssa            6 Makos                  40.70      41.59    1  
  4 Partain, Shelby            6 Byrd Spring-SE         42.32      48.23  
  5 Cantey, Lily               6 Makos                  52.30      52.20  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Matthew             6 Makos                  42.39      27.95    5  
  2 Baumgartner, Max           6 Makos                  28.47      28.83    3  
  3 Henriksen, CJ              4 Byrd Spring-SE         34.97      38.68    1  
  4 McCarty, Evan              6 Makos                  36.54      40.29  
  5 Clark, Malachi             6 Byrd Spring-SE         37.46      49.75  
  6 Ashburn, Evan              6 Byrd Spring-SE         52.10    1:08.23  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Echols, Paul               6 Makos                  44.13     X39.93  
 -- McMillion, Sam             5 Makos                  53.02     X49.03  
 -- Webb, Zachary              5 Byrd Spring-SE       1:04.28   X1:01.61  
 -- Partain, Warren            4 Byrd Spring-SE       1:03.96   X1:29.81  
 -- Smith, Shane               6 Makos                1:16.75   X1:36.77  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Ava             8 Byrd Spring-SE         21.89      22.73    5  
  2 Evans, Alexandra           8 Makos                  24.93      23.72    3  
  3 Lowe, Claudia              8 Byrd Spring-SE         21.32      24.29    1  
  4 Jones, Kara                7 Byrd Spring-SE         34.44      27.61  
  5 Roche, Elise               8 Makos                  26.95      28.41  
 -- Quadrini, Claire           7 Makos                  20.45         DQ  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Long, Hannah               7 Byrd Spring-SE         32.22     X34.39  
 -- Stripling, Meredith        8 Byrd Spring-SE         32.39     X34.96  
 -- Waters, Piper              8 Byrd Spring-SE         33.90     X37.41  
 -- Smith, Nadia               8 Makos                  38.66     X37.55  
 -- Cunha, Masie               7 Makos                  35.99     X38.32  
 -- Suwarow, Addie             7 Byrd Spring-SE         39.99     X38.91  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bankowski, Brett           8 Makos                  18.41      19.13    5  
  2 Mathews, Elliot            8 Makos                  19.55      19.30    3  
  3 Lecompte, Tucker           8 Byrd Spring-SE         20.08      21.99    1  
  4 Leebern, Seth              7 Byrd Spring-SE         22.41      22.24  
  5 McNeal, Cole               8 Byrd Spring-SE         23.45      23.79  
  6 Duncan, Graham             8 Makos                  22.27      24.39  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Otto, Owen                 7 Makos                  29.03     X25.92  
 -- Clark, Ethan               7 Byrd Spring-SE         24.78     X27.70  
 -- Aderholt, Jack             8 Byrd Spring-SE         33.48     X30.59  
 -- Smith, Hoke                7 Byrd Spring-SE         30.11     X32.00  
 -- Garrison, Luke             8 Makos                  34.18     X33.01  
 -- Gooden, Nolan              7 Byrd Spring-SE         33.02     X36.60  
 -- Smith, Derek               7 Makos                  41.74     X38.13  
 -- Cox, Nicholas              7 Byrd Spring-SE         43.91     X47.36  
 -- Otto, Andrew               7 Makos                  56.21     X47.71  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Mary              10 Byrd Spring-SE         36.87      37.79    5  
  2 Lecompte, Savannah        10 Byrd Spring-SE         39.74      39.43    3  
  3 Henriksen, Emma            9 Byrd Spring-SE         40.45      39.73    1  
  4 Smith, Sophie             10 Makos                  40.84      42.00  
  5 Howie, Maggie             10 Makos                  41.25      43.55  
  6 Perry, Olivia             10 Makos                  49.49      49.93  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- McMillen, Callie          10 Makos                  49.17     X49.02  
 -- Gooden, Rori              10 Byrd Spring-SE       1:01.29     X59.90  
 -- Mitchell, Emma            10 Makos                  59.67   X1:02.28  
 -- Craig, Alexis             10 Makos                  56.15   X1:02.43  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garrison, James           10 Makos                  43.98      45.37    5  
  2 Fulkerson, Sam            10 Makos                  47.56      48.71    3  
  3 Leebern, Caden            10 Byrd Spring-SE         48.61      49.85    1  
  4 Lawson, Cole               9 Byrd Spring-SE         53.40      51.88  
  5 Lawson, Jackson           10 Byrd Spring-SE         49.88      53.69  
  6 Bankowski, Clate          10 Makos                  52.07      56.02  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Fulton, Tyler              9 Byrd Spring-SE       1:33.37   X1:37.41  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire        11 Byrd Spring-SE         30.53      31.84    5  
  2 Rabban, Bella             12 Makos                  32.82      33.00    3  
  3 Mathews, Rebecca          12 Makos                  32.65      33.23    1  
  4 Weir, Abby                12 Byrd Spring-SE         33.09      34.30  
  5 Lindow, Tess              11 Byrd Spring-SE         33.89      34.35  
  6 Graves, Virginia          11 Makos                     NT      35.77  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Noland, Riley             11 Byrd Spring-SE         39.27     X37.07  
 -- Rabban, Sophie            11 Makos                  38.38     X39.05  
 -- Goshen, Therese           12 Makos                  40.23     X40.08  
 -- Naderi, Rose              12 Makos                  41.72     X40.77  
 -- Love, Cameron             12 Byrd Spring-SE         43.57     X44.53  
 -- Bazzle, Kate              11 Makos                  43.60     X47.56  
 -- Flinn, Bailey             11 Byrd Spring-SE         50.41     X50.39  
 -- Sibold, Lily              12 Makos                  49.40     X53.44  
 -- Flinn, Madison            11 Byrd Spring-SE         55.04     X53.97  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron               11 Byrd Spring-SE         31.49      32.86    5  
  2 Jiminez, Connor           11 Makos                  36.62      37.21    3  
  3 Jones, Adam               12 Byrd Spring-SE         36.04      37.33    1  
  4 Perry, Quillan            11 Makos                  39.48      40.05  
  5 Jones, Nick               12 Byrd Spring-SE         46.23      45.58  
  6 Barnes, Matthew           12 Makos                  44.66      46.15  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Condron, Jack             12 Makos                  38.14     X37.14  
 -- Craig, Kieran             11 Makos                  37.10     X37.23  
 -- Miller, Wyatt             12 Makos                  44.33     X44.35  
 -- Egeland, Liam             11 Makos                  45.05     X47.92  
 -- Flinn, Taylor             11 Byrd Spring-SE         48.73     X48.21  
 -- Lang, Kane                11 Makos                  43.37     X52.12  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily            13 Byrd Spring-SE         30.31      31.38    5  
  2 Scoggins, Sydney          13 Makos                     NT      32.16    3  
  3 Blasingame, Renae         13 Byrd Spring-SE         33.51      33.13    1  
  4 Hinely, Emma              14 Byrd Spring-SE         34.13      33.78  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Amis, Abby                12 Byrd Spring-SE         37.01     X37.98  
 -- Luttrell, Torri           13 Byrd Spring-SE         41.72     X43.38  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Isaac             14 Makos                  29.81      30.23    5  
  2 Klemm, Riley              13 Makos                  34.15      35.12    3  
  3 Barnes, Sam               14 Makos                  36.15      38.02    1  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe                15 Byrd Spring-SE         28.60      28.41    5  
  2 Northcutt, Mary           15 Byrd Spring-SE         28.64      30.53    3  
  3 Lacey, Emma               15 Makos                  32.28      33.11    1  
  4 Wistner, Albany           17 Makos                     NT      33.24  
  5 Scott, Zoe                15 Makos                     NT      34.36  
  6 Luttrell, Holly           17 Byrd Spring-SE         35.91      37.51  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam              15 Byrd Spring-SE         26.46      26.82    5  
  2 Stephens, Ciaran          17 Makos                  27.23      27.25    3  
  3 Hinely, Joe               16 Byrd Spring-SE         27.44      28.41    1  
  4 Klemm, Chandler           16 Makos                     NT      29.98  
  5 Ready, Quinn              15 Makos                  29.13      30.28  
  6 Manush, Ben               16 Byrd Spring-SE         29.98      30.33  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           7 Makos                  28.78      28.73    5  
  2 Denson, Lexi               8 Byrd Spring-SE         31.71      29.55    3  
  3 Miller, Georgie            8 Makos                  30.62     J31.08    1  
  4 Evans, Alexandra           8 Makos                  32.09     J30.65  
  5 Lecompte, Natalie          7 Byrd Spring-SE         34.79      37.10  
  6 Lowe, Claudia              8 Byrd Spring-SE         34.17      37.49  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Jay             8 Makos                  25.96      26.45    5  
  2 Hill, Adam                 7 Byrd Spring-SE         31.88      33.09    3  
  3 Bishop, Logan              7 Byrd Spring-SE         37.01      38.69    1  
  4 McMillion, Caleb           7 Makos                     NT      38.77  
  5 Jones, Paul                7 Byrd Spring-SE         40.79      44.96  
 -- Bankowski, Brett           8 Makos                  32.27         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Mary              10 Byrd Spring-SE         52.76      52.19    5  
  2 Howie, Maggie             10 Makos                  54.29      53.99    3  
  3 Waters, Deanna            10 Byrd Spring-SE       1:02.79      57.21    1  
  4 Keener, Clara              9 Makos                1:00.76      58.23  
  5 Stephens, Stella           9 Makos                1:14.47    1:14.09  
  6 Gooden, Rori              10 Byrd Spring-SE       1:33.55    1:25.89  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Sawyer              9 Byrd Spring-SE       1:01.25    1:02.35    5  
  2 Noland, Jonathan          10 Byrd Spring-SE            NT    1:05.87    3  
  3 Lawson, Cole               9 Byrd Spring-SE       1:07.64    1:07.45    1  
  4 Worthy, Will               9 Makos                1:09.82    1:11.33  
  5 Bankowski, Clate          10 Makos                1:24.43    1:35.65  
 -- Fulkerson, Sam            10 Makos                1:13.49         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire        11 Byrd Spring-SE         39.05      40.44    5  
  2 Rabban, Bella             12 Makos                  41.32      41.13    3  
  3 Wistner, Abigail          12 Makos                  48.09      47.57    1  
  4 Kelton, Laurel            12 Byrd Spring-SE         51.16      49.86  
  5 Derington, Julia          12 Makos                  54.83      52.13  
  6 Denson, Peyton            11 Byrd Spring-SE       1:01.33      57.67  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Henry           12 Makos                  45.83      47.12    5  
  2 Jiminez, Connor           11 Makos                  45.59      47.23    3  
  3 Lowe, Josh                11 Byrd Spring-SE         49.54      48.60    1  
  4 Jones, Nick               12 Byrd Spring-SE         49.84      49.20  
  5 Moore, Alex               11 Makos                  56.98      53.60  
  6 Porter, Cody              12 Byrd Spring-SE         52.35      53.83  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Renae         13 Byrd Spring-SE         40.27      40.31    5  
  2 Hinely, Emma              14 Byrd Spring-SE         42.56      42.47    3  
  3 Scoggins, Sydney          13 Makos                     NT      44.08    1  
  4 Northcutt, Ali            13 Byrd Spring-SE         43.60      46.08  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Isaac             14 Makos                  36.82      37.23    5  
  2 Bazzle, Jon-Michael       13 Makos                  45.39      48.19    3  
 -- Younes, Alexander         14 Makos                     NT         DQ  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe                15 Byrd Spring-SE         39.58      41.75    5  
  2 Lacey, Emma               15 Makos                  43.00     J45.32    3  
  3 McDonald, Haley           17 Byrd Spring-SE         43.78     J45.05    1  
  4 Scott, Zoe                15 Makos                     NT      48.97  
  5 McDonald, Sydney          15 Byrd Spring-SE         47.93      52.13  
  6 Bradford, Becca           15 Makos                  52.47      56.05  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Joe               16 Byrd Spring-SE         37.50      37.92    5  
  2 Beddingfield, Winston     16 Makos                  39.52      39.39    3  
  3 Ready, Quinn              15 Makos                  39.08      39.63    1  
  4 Reed, Luke                15 Byrd Spring-SE         40.86      40.13  
  5 Lindow, Jackson           15 Byrd Spring-SE         40.87      40.88  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:18.43    1:20.00    7  
     1) Mathews, Elliot M8              2) St. John, Sophia W8            
     3) Quadrini, Claire W7             4) Bankowski, Brett M8            
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               1:25.70    1:30.27  
     1) Lowe, Claudia W8                2) Leebern, Seth M7               
     3) Henriksen, Ava W8               4) Lecompte, Tucker M8            
 -- Monte Sano  'B'                                   1:50.13   X1:57.45  
     1) Duncan, Graham M8               2) Roche, Elise W8                
     3) Cunha, Masie W7                 4) Mitchell, Gabe M8              
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               1:37.97   X2:02.90  
     1) McNeal, Cole M8                 2) Clark, Ethan M7                
     3) Long, Hannah W7                 4) Lecompte, Natalie W7           
 -- Monte Sano  'C'                                   2:20.77   X2:21.67  
     1) Smith, Derek M7                 2) Smith, Nadia W8                
     3) Mathews, Tessa W6               4) Garrison, Luke M8              
 -- Byrd Spring-SE  'C'                               1:58.12   X2:24.72  
     1) Hill, Adam M7                   2) Smith, Hoke M7                 
     3) Suwarow, Addie W7               4) Waters, Piper W8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:55.10    2:59.16    7  
     1) Leebern, Caden M10              2) Lawson, Jackson M10            
     3) Hinely, Mary W10                4) Lecompte, Savannah W10         
  2 Monte Sano  'A'                                   2:53.43    3:03.93  
     1) Fulkerson, Sam M10              2) Smith, Sophie W10              
     3) Howie, Maggie W10               4) Garrison, James M10            
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               3:05.56   X3:29.18  
     1) Smith, Sawyer M9                2) Lawson, Cole M9                
     3) Waters, Deanna W10              4) Gooden, Rori W10               
 -- Monte Sano  'B'                                   3:54.69   X3:41.18  
     1) McMillen, Ryan M9               2) Naderi, Lily W10               
     3) Mitchell, Emma W10              4) Worthy, Will M9                
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:11.15    2:16.47    7  
     1) Hill, Aaron M11                 2) Jones, Adam M12                
     3) Weir, Abby W12                  4) Blasingame, Claire W11         
  2 Monte Sano  'A'                                   2:16.49    2:19.80  
     1) Jiminez, Connor M11             2) Mathews, Rebecca W12           
     3) Rabban, Bella W12               4) Stephens, Henry M12            
 -- Monte Sano  'C'                                   2:38.29   X2:42.65  
     1) Goshen, Therese W12             2) Naderi, Rose W12               
     3) Stephens, William M12           4) Moore, Alex M11                
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:40.15   X2:43.82  
     1) Porter, Cody M12                2) Jones, Nick M12                
     3) Lindow, Tess W11                4) Kelton, Laurel W12             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:44.45   X2:54.03  
     1) Miller, Wyatt M12               2) Bazzle, Kate W11               
     3) Rabban, Sophie W11              4) Condron, Jack M12              
 -- Byrd Spring-SE  'C'                               2:59.71   X3:16.60  
     1) Flinn, Taylor M11               2) Flinn, Madison W11             
     3) Flinn, Bailey W11               4) Lowe, Josh M11                 
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:34.01    2:17.03    7  
     1) Clark, Annie W14                2) Scoggins, Sydney W13           
     3) Klemm, Riley M13                4) Rabban, Isaac M14              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:04.34    2:07.42    7  
     1) Ready, Quinn M15                2) Lacey, Emma W15                
     3) McCool, Kyra W17                4) Stephens, Ciaran M17           
 -- Monte Sano  'B'                                   2:14.50   X2:13.51  
     1) Klemm, Chandler M16             2) Scott, Zoe W15                 
     3) Wistner, Albany W17             4) Daniel, Linden M15             
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:10.23   X2:14.21  
     1) Reed, Luke M15                  2) Manush, Ben M16                
     3) McDonald, Haley W17             4) Luttrell, Holly W17            
 -- Byrd Spring-SE  'A'                               1:51.14         DQ  
     1) Hui, Chloe W15                  2) Northcutt, Mary W15            
     3) Hinely, Joe M16                 4) Vasquez, Sam M15               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Claudia              8 Byrd Spring-SE         25.74      25.92    5  
  2 Henriksen, Ava             8 Byrd Spring-SE         31.08      30.50    3  
  3 Miller, Georgie            8 Makos                  34.69      34.49    1  
  4 Wilmoth, Marcela           8 Makos                  30.45      35.13  
  5 Lecompte, Natalie          7 Byrd Spring-SE         29.55      36.75  
  6 Worthy, Emily              8 Makos                  44.35      50.12  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bankowski, Brett           8 Makos                  25.12      24.81    5  
  2 Mathews, Elliot            8 Makos                  28.21      27.74    3  
  3 McNeal, Cole               8 Byrd Spring-SE         28.16      29.72    1  
  4 Lecompte, Tucker           8 Byrd Spring-SE         25.79      29.91  
  5 Keener, William            7 Makos                  29.75      35.99  
  6 Hill, Adam                 7 Byrd Spring-SE         35.69      38.99  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace            9 Makos                  48.95      47.69    5  
  2 Henriksen, Emma            9 Byrd Spring-SE         50.19     J51.62    3  
  3 Lecompte, Savannah        10 Byrd Spring-SE         47.67     J48.20    1  
  4 Smith, Sophie             10 Makos                  51.99      51.97  
  5 Waters, Deanna            10 Byrd Spring-SE         58.16      53.27  
  6 Naderi, Lily              10 Makos                     NT    1:03.98  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leebern, Caden            10 Byrd Spring-SE         59.97      57.50    5  
  2 Fulkerson, Sam            10 Makos                     NT    1:00.87    3  
  3 Lawson, Cole               9 Byrd Spring-SE       1:06.09    1:03.36    1  
  4 Garrison, James           10 Makos                1:07.27    1:03.89  
  5 Noland, Jonathan          10 Byrd Spring-SE            NT    1:06.15  
  6 McMillen, Ryan             9 Makos                1:11.14    1:10.53  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess              11 Byrd Spring-SE         39.31     J39.98    5  
  2 Weir, Abby                12 Byrd Spring-SE         41.58     J39.89    3  
  3 Mathews, Rebecca          12 Makos                  41.27      42.94    1  
  4 Rabban, Bella             12 Makos                  43.16     J43.93  
  5 Kelton, Laurel            12 Byrd Spring-SE         44.33     J43.88  
  6 Wistner, Abigail          12 Makos                  45.13      47.10  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron               11 Byrd Spring-SE         38.61      39.22    5  
  2 Stephens, Henry           12 Makos                  40.93      40.75    3  
  3 Jones, Adam               12 Byrd Spring-SE         43.39      44.97    1  
  4 Burbach, Pierson          11 Makos                  49.30      46.57  
  5 Wilmoth, Caleb            12 Makos                  48.60      47.15  
  6 Jones, Nick               12 Byrd Spring-SE         51.99      53.29  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily            13 Byrd Spring-SE         35.61      38.76    5  
  2 Hinely, Emma              14 Byrd Spring-SE         38.30      40.69    3  
  3 Fulton, Giselle           14 Byrd Spring-SE         40.99      41.90    1  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Isaac             14 Makos                  38.51      38.85    5  
  2 Klemm, Riley              13 Makos                  39.03      41.96    3  
 -- Younes, Patrick           14 Makos                  48.60         DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe                15 Byrd Spring-SE         35.65      33.63    5  
  2 Northcutt, Mary           15 Byrd Spring-SE         34.50      36.09    3  
  3 Scott, Zoe                15 Makos                     NT      40.65    1  
  4 McDonald, Sydney          15 Byrd Spring-SE         45.51      44.85  
  5 Thornton, Cary Jo         15 Makos                  48.33      47.27  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam              15 Byrd Spring-SE         32.67      30.01    5  
  2 Lindow, Jackson           15 Byrd Spring-SE         37.15      37.17    3  
  3 Reed, Luke                15 Byrd Spring-SE         37.58      37.21    1  
  4 Stephens, Ciaran          17 Makos                  36.83      37.35  
  5 Klemm, Chandler           16 Makos                  39.77      41.23  
  6 Wright, Marshall          15 Makos                  41.21      44.68  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           7 Makos                  25.93      25.58    5  
  2 St. John, Sophia           8 Makos                  25.76      26.93    3  
  3 Evans, Alexandra           8 Makos                  31.05      31.14    1  
  4 Henriksen, Anna            6 Byrd Spring-SE         30.64      34.67  
  5 Henriksen, Ava             8 Byrd Spring-SE         32.68      35.89  
  6 Lecompte, Natalie          7 Byrd Spring-SE         35.20      41.66  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Jay             8 Makos                  26.12      24.61    5  
  2 Mathews, Elliot            8 Makos                  23.68      24.73    3  
  3 Lecompte, Tucker           8 Byrd Spring-SE         23.24      26.33    1  
  4 McNeal, Cole               8 Byrd Spring-SE         30.45      28.11  
  5 Mitchell, Gabe             8 Makos                  33.92      31.87  
  6 Hill, Adam                 7 Byrd Spring-SE         38.36      39.03  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Mary              10 Byrd Spring-SE         48.28      48.18    5  
  2 Lecompte, Savannah        10 Byrd Spring-SE         46.69      49.99    3  
  3 Quadrini, Grace            9 Makos                  49.29      50.87    1  
  4 Henriksen, Emma            9 Byrd Spring-SE         56.85      56.42  
  5 Smith, Sophie             10 Makos                  54.38      57.87  
  6 Perry, Olivia             10 Makos                     NT    1:04.07  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Sawyer              9 Byrd Spring-SE         57.34    1:02.09    5  
  2 Garrison, James           10 Makos                1:18.77    1:05.65    3  
  3 Noland, Jonathan          10 Byrd Spring-SE            NT    1:09.07    1  
  4 Worthy, Will               9 Makos                1:19.82    1:38.87  
 -- Lawson, Jackson           10 Byrd Spring-SE       1:07.71         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire        11 Byrd Spring-SE         32.20      33.10    5  
  2 Lindow, Tess              11 Byrd Spring-SE         39.16     J39.83    3  
  3 Weir, Abby                12 Byrd Spring-SE         42.08     J39.67    1  
  4 Mathews, Rebecca          12 Makos                  40.83      41.76  
  5 Graves, Virginia          11 Makos                  42.05      41.80  
  6 Daniel, Kiera             12 Makos                  38.52      47.51  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron               11 Byrd Spring-SE         37.71      38.39    5  
  2 Stephens, William         12 Makos                  41.50      42.27    3  
  3 Jones, Adam               12 Byrd Spring-SE         42.60      42.63    1  
  4 Stephens, Henry           12 Makos                  44.91      42.64  
  5 Moore, Will               11 Makos                  52.59      53.48  
  6 Lowe, Josh                11 Byrd Spring-SE         52.06      56.76  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily            13 Byrd Spring-SE         33.76      34.19    5  
  2 Northcutt, Ali            13 Byrd Spring-SE         36.00      37.16    3  
  3 Scoggins, Sydney          13 Makos                     NT      39.77    1  
  4 Blasingame, Renae         13 Byrd Spring-SE         40.32      40.17  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goshen, Joesph            14 Makos                  39.11      39.87    5  
  2 Younes, Patrick           14 Makos                  42.97      41.02    3  
  3 Huskey, Joshua            13 Makos                  42.72      48.94    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northcutt, Mary           15 Byrd Spring-SE         31.70      34.31    5  
  2 Lacey, Emma               15 Makos                  36.93      37.62    3  
  3 McCool, Kyra              17 Makos                  44.09      39.22    1  
  4 McDonald, Haley           17 Byrd Spring-SE            NT      41.33  
  5 Thornton, Cary Jo         15 Makos                  46.69      44.45  
  6 Luttrell, Holly           17 Byrd Spring-SE            NT      45.99  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Ciaran          17 Makos                  29.85      29.60    5  
  2 Manush, Ben               16 Byrd Spring-SE         30.08      30.17    3  
  3 Vasquez, Sam              15 Byrd Spring-SE         30.70      30.44    1  
  4 Reed, Luke                15 Byrd Spring-SE         35.35      35.99  
  5 Daniel, Linden            15 Makos                  30.25      37.11  
  6 Ready, Quinn              15 Makos                  38.03      39.17  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:29.39    1:34.91    7  
     1) Quadrini, Claire 7              2) Miller, Georgie 8              
     3) Evans, Alexandra 8              4) St. John, Sophia 8             
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               1:32.95    1:38.99  
     1) Henriksen, Ava 8                2) Henriksen, Anna 6              
     3) Lecompte, Natalie 7             4) Lowe, Claudia 8                
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:06.89   X2:15.77  
     1) Denson, Lexi 8                  2) Suwarow, Addie 7               
     3) Jones, Kara 7                   4) Waters, Piper 8                
 -- Monte Sano  'B'                                   2:03.00   X2:17.07  
     1) Roche, Elise 8                  2) Wilmoth, Marcela 8             
     3) Worthy, Emily 8                 4) Smith, Nadia 8                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:22.16    1:26.34    7  
     1) Mathews, Elliot 8               2) Patterson, Jay 8               
     3) Duncan, Graham 8                4) Bankowski, Brett 8             
  2 Byrd Spring-SE  'A'                               1:30.72    1:34.97  
     1) Lecompte, Tucker 8              2) Leebern, Seth 7                
     3) McNeal, Cole 8                  4) Clark, Ethan 7                 
 -- Monte Sano  'B'                                   1:55.40   X1:54.24  
     1) Otto, Owen 7                    2) Garrison, Luke 8               
     3) Keener, William 7               4) McMillion, Caleb 7             
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:03.42   X2:19.52  
     1) Hill, Adam 7                    2) Smith, Hoke 7                  
     3) Bishop, Logan 7                 4) Gooden, Nolan 7                
 -- Monte Sano  'C'                                   2:31.34   X2:27.48  
     1) Baumgartner, Max 6              2) Smith, Derek 7                 
     3) Otto, Andrew 7                  4) Mitchell, Gabe 8               
 -- Byrd Spring-SE  'C'                               2:21.47   X3:08.34  
     1) Aderholt, Jack 8                2) Ashburn, Evan 6                
     3) Jones, Paul 7                   4) Clark, Malachi 6               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:38.68    2:39.82    7  
     1) Henriksen, Emma 9               2) Lecompte, Savannah 10          
     3) Waters, Deanna 10               4) Hinely, Mary 10                
  2 Monte Sano  'A'                                   2:45.90    2:53.59  
     1) Quadrini, Grace 9               2) Howie, Maggie 10               
     3) Keener, Clara 9                 4) Smith, Sophie 10               
 -- Monte Sano  'B'                                   3:23.66   X3:53.87  
     1) Stephens, Stella 9              2) McMillen, Callie 10            
     3) Mitchell, Emma 10               4) Craig, Alexis 10               
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               3:21.98    3:16.76    7  
     1) Noland, Jonathan 10             2) Lawson, Cole 9                 
     3) Lawson, Jackson 10              4) Leebern, Caden 10              
  2 Monte Sano  'A'                                   3:14.15    3:18.10  
     1) Fulkerson, Sam 10               2) Worthy, Will 9                 
     3) Bankowski, Clate 10             4) Garrison, James 10             
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:15.18    2:14.35    7  
     1) Weir, Abby 12                   2) Kelton, Laurel 12              
     3) Lindow, Tess 11                 4) Blasingame, Claire 11          
  2 Monte Sano  'A'                                   2:19.98    2:23.14  
     1) Rabban, Bella 12                2) Wistner, Abigail 12            
     3) Rabban, Sophie 11               4) Mathews, Rebecca 12            
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:50.66  
     1) Derington, Julia 12             2) Daniel, Kiera 12               
     3) Sibold, Lily 12                 4) Graves, Virginia 11            
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:53.10   X2:57.69  
     1) Noland, Riley 11                2) Flinn, Bailey 11               
     3) Love, Cameron 12                4) Denson, Peyton 11              
 -- Monte Sano  'B'                                   2:58.37   X2:59.32  
     1) Bazzle, Kate 11                 2) Goshen, Therese 12             
     3) Naderi, Rose 12                 4) Naderi, Lily 10                
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:27.32    2:28.17    7  
     1) Jones, Adam 12                  2) Porter, Cody 12                
     3) Lowe, Josh 11                   4) Hill, Aaron 11                 
  2 Monte Sano  'A'                                   2:25.75    2:28.76  
     1) Jiminez, Connor 11              2) Craig, Kieran 11               
     3) Stephens, William 12            4) Stephens, Henry 12             
 -- Monte Sano  'B'                                   2:45.82   X3:04.75  
     1) Condron, Jack 12                2) Burbach, Pierson 11            
     3) Lang, Kane 11                   4) Barnes, Matthew 12             
 -- Monte Sano  'C'                                   2:48.36        XDQ  
     1) Egeland, Liam 11                2) Miller, Wyatt 12               
     3) Perry, Quillan 11               4) Wilmoth, Caleb 12              
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:11.02    2:16.63    7  
     1) Blasingame, Renae 13            2) Northcutt, Ali 13              
     3) Hinely, Emma 14                 4) Vasquez, Emily 13              
  2 Monte Sano  'A'                                   2:52.37    2:35.14  
     1) Clark, Annie 14                 2) Fuller, Rachel 14              
     3) Thornton, Stephanie 13          4) Scoggins, Sydney 13            
 -- Byrd Spring-SE  'B'                               2:29.94   X2:34.51  
     1) Fulton, Giselle 14              2) Amis, Abby 12                  
     3) Luttrell, Torri 13              4)                                
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:13.57    2:24.03    7  
     1) Klemm, Riley 13                 2) Goshen, Joesph 14              
     3) Younes, Patrick 14              4) Rabban, Isaac 14               
 -- Monte Sano  'B'                                   2:32.32   X2:30.37  
     1) Bazzle, Jon-Michael 13          2) Huskey, Joshua 13              
     3) Younes, Alexander 14            4) Barnes, Sam 14                 
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               2:08.12    2:11.81    7  
     1) Northcutt, Mary 15              2) Luttrell, Holly 17             
     3) McDonald, Haley 17              4) Hui, Chloe 15                  
  2 Monte Sano  'A'                                   2:23.64    2:20.47  
     1) Scott, Zoe 15                   2) McCool, Kyra 17                
     3) Thornton, Cary Jo 15            4) Lacey, Emma 15                 
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd Spring-SE  'A'                               1:53.25    1:54.33    7  
     1) Reed, Luke 15                   2) Manush, Ben 16                 
     3) Hinely, Joe 16                  4) Vasquez, Sam 15                
  2 Monte Sano  'A'                                   1:57.76    1:59.97  
     1) Ready, Quinn 15                 2) Howie, Houston 16              
     3) Daniel, Linden 15               4) Stephens, Ciaran 17            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org