Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/9/2014 10:15 AM
                        2014 MTSPvs SHER-yds - 6/4/2014                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:12.03    1:48.59    7  
     1) Foy, Abby 8                     2) Retzke, Lillian 6              
     3) Roberts, Noah 8                 4) Schultz, Ann Clare 7           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:38.06    1:49.53  
     1) Whetstone, Savannah 7           2) Laue, Jaclyn 8                 
     3) Laue, Abigail 8                 4) Merrell, Kate 6                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:36.60   X2:17.06  
     1) Tumminello, Cici 7              2) Tillery, Lucy 8                
     3) Defiore, Ellie 8                4) Little, Campbell 8             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:20.67  
     1) Mackey, McKinley 4              2) Detwiler, Jane 7               
     3) Mackey, Christian 7             4) Olander, Anabel 4              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X3:31.74  
     1) Kuykendall, Hanna 8             2) Kuykendall, Abigail 6          
     3) Spickard, April 7               4) Cobb, Rachel 5                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:02.39    1:57.74    7  
     1) Sowell, Joseph 7                2) Cazier, William 8              
     3) Engberg, Ethan 8                4) Summerlin-Long, Jonah 7        
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:54.15    3:24.59  
     1) Hammer, Matthew 7               2) Camp, David 7                  
     3) Whetstone, Isaac 5              4) Detwiler, George 5             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:18.84    3:03.16    7  
     1) Johnston, Emma 9                2) Connell, Norah 9               
     3) Comulada, Gabriela 9            4) Wilder, Walden 9               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:03.32    3:05.03  
     1) Wirth, Alyssa 9                 2) Reese, Jessica 10              
     3) Shepherd, Laura 10              4) Spickard, Sarah 9              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:52.06   X3:41.79  
     1) Summerlin-Long, Chenoah 10      2) Cazier, Alexandra 10           
     3) Stepien, Chloe 9                4) Stewart, Ainslie 9             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:55.19  
     1) Jensen, Hannah 9                2) Clark, Caroline 9              
     3) Shaw, Maddie 9                  4) Detwiler, Evelyn 9             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X4:11.26  
     1) Lawler, Anna 10                 2) Kyemba, Sophia 9               
     3) Rorick, Caitlyn 9               4) Hartwig, Meredith 9            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   4:26.94   X4:14.56  
     1) Hinton, Vivian 9                2) Mcarthur, Addy 10              
     3) Hannah, Erin 9                  4) Spangler, Anna Katherine 9     
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:13.04    3:16.25    7  
     1) Bennett, Jamieson 10            2) Dillard, Andrew 9              
     3) Peffer, Nolan 9                 4) York, Peyton J 9               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:37.90    3:52.50  
     1) Segerson, Ryland 9              2) Purser, Hayden 9               
     3) Purser, Gibson 9                4) Peake, Cole 9                  
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:53.04        XDQ  
     1) Johnson, Luke 9                 2) Tidwell, Howard 9              
     3) Mcarthur, Freddie 10            4) Gunter, Cooper 10              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:36.05    2:28.06    7  
     1) Schaefer, Genevieve 11          2) York, Priscilla 12             
     3) Brandon, Sophie 11              4) Brandon, Claire 11             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:28.20    3:08.66  
     1) McGill, Callie 11               2) Hammer, Emily 11               
     3) Tucker, Katelynn 11             4) Wirth, Emily 12                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:57.92  
     1) Fryer, Hannah 11                2) Escobar, Annika 11             
     3) Schroeder, Abigail 11           4) Jensen, Hannah 9               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:35.30    2:29.06    7  
     1) Johnston, Drew 12               2) Adams, Reece 12                
     3) Peffer, Gage 12                 4) Shook, Sam 12                  
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:24.67    2:34.07  
     1) Rorick, Michael 11              2) Jensen, Matthew 11             
     3) Holtcamp, Mason S 11            4) Amborski, Matthew 11           
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:22.33   X3:02.50  
     1) Garding, Nikolai 11             2) Comulada, Gavin 11             
     3) Bouldin, Trey 11                4) Tillery, Luke 12               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X4:06.63  
     1) Purves, John 11                 2) Laue, Frederick 11             
     3) Jones, Luke 12                  4) Lawler, Ryan 12                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:03.72    2:04.47    7  
     1) Weakley, Regan 13               2) Garding, Madelene 14           
     3) Campbell, Devin 13              4) York, Hannah 14                
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:08.52    2:20.56  
     1) Rinehart, Elise 13              2) Tomlin, Morgan 13              
     3) Goode, Hayden 14                4) Kuykendall, Madison 13         
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:05.70    2:12.16    7  
     1) Gunn, Nathan 13                 2) Weis, Brandon 13               
     3) DeVaney, Collier 13             4) Amborski, Robert 13            
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:40.12    2:27.81  
     1) Patton, Daniel 14               2) Hauenstein, Reid 13            
     3) Johnston, Sam 14                4) Celeski, Noah 14               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:43.89  
     1) Byrd, Hugh 14                   2) Schroeder, Gabriel 13          
     3) Reese, Nick 13                  4) Mackey, Kaden 13               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:11.11    2:06.68    7  
     1) Hammer, Kayla 15                2) Weis, Emily 16                 
     3) Holtcamp, Mackenzie L 13        4) Purves, Leah 15                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:41.98    2:48.62  
     1) Matteson, Maggie 15             2) Oliver, Sarah Jordan 15        
     3) Weakley, Callie 16              4) McDuffee, Megan 16             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:30.53  
     1) Baird, Katelin 15               2) Madison, Sarah 14              
     3) Ward, Emily 16                  4) Laue, Sloan 16                 
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X3:17.96  
     1) Escobar, Ariel 15               2) Medley, Katie 16               
     3) Escobar, Maja 13                4) McFadden, Kayla 15             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:08.69    2:12.53    7  
     1) DeVaney, Isaac 16               2) Amborski, Carl 17              
     3) Clark, Carey 15                 4) Amborski, Samuel 15            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrell, Kate              6 SHERWOOD               28.55      26.56    5  
  2 Bennett, Rowe              6 STINGRAYS              38.82      29.53    3  
  3 Connell, Jane              6 STINGRAYS                 NT      33.74    1  
  4 Cockrell, Collyns          6 STINGRAYS              41.16      37.28  
  5 Kuykendall, Abigail        6 SHERWOOD               47.08      43.68  
  6 Mackey, McKinley           4 SHERWOOD                  NT    1:09.58  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Buzzetta, Mia              6 STINGRAYS              39.07     X33.72  
 -- Chisler, Keely             6 STINGRAYS                 NT     X35.53  
 -- Balch, Evelyn              5 STINGRAYS              43.53     X35.63  
 -- Johnston, Norah            5 STINGRAYS              47.51     X37.03  
 -- Johnson, Reese             5 STINGRAYS              50.34     X41.31  
 -- Allen, Ava                 6 STINGRAYS              54.11     X41.66  
 -- Cockrell, Cassidy          5 STINGRAYS                 NT     X45.81  
 -- Havin, Lizzy               6 SHERWOOD                  NT     X52.30  
 -- Cobb, Rachel               5 SHERWOOD                  NT     X55.47  
 -- Olander, Anabel            4 SHERWOOD             1:16.53     X55.67  
 -- Whetstone, Addison         4 SHERWOOD                  NT   X1:05.29  
 -- Sparks, Caroline           6 STINGRAYS                 NT   X1:07.07  
 -- Spangler, Aleksandra       4 STINGRAYS                 NT   X1:15.56  
 -- Koehler, Riley             4 SHERWOOD                  NT   X1:53.58  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Nathan            6 STINGRAYS              30.70      29.66    5  
  2 Whetstone, Isaac           5 SHERWOOD               34.87      33.78    3  
  3 Retzke, Jefferson          5 STINGRAYS              36.50      36.47    1  
  4 Cazier, Noah               6 STINGRAYS              54.65      52.40  
  5 Nguyen, Andrew             5 SHERWOOD                  NT      57.97  
  6 Detwiler, George           5 SHERWOOD                  NT      59.12  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cozelos, Aiden             5 SHERWOOD               43.83     X39.35  
 -- Schultz, Caleb             6 STINGRAYS              36.56     X49.56  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Noah              8 STINGRAYS              20.75      19.10    5  
  2 Laue, Abigail              8 SHERWOOD               22.27      19.31    3  
  3 Foy, Abby                  8 STINGRAYS              22.46      20.69    1  
  4 Whetstone, Savannah        7 SHERWOOD               26.42      22.83  
  5 Defiore, Ellie             8 STINGRAYS                 NT      23.43  
  6 Mackey, Christian          7 SHERWOOD               33.16      30.22  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Shivers-Mazzei, Adeline    7 STINGRAYS                 NT     X27.03  
 -- Pommernck, Meredith        7 STINGRAYS              35.06     X29.97  
 -- Schultz, Ann Clare         7 STINGRAYS              38.41     X30.56  
 -- Little, Campbell           8 STINGRAYS              29.75     X31.28  
 -- Boyd, Zadie                7 STINGRAYS              40.22     X33.91  
 -- Schmitt, Avery             8 STINGRAYS              36.71     X39.47  
 -- Detwiler, Jane             7 SHERWOOD                  NT     X46.50  
 -- Murphy, Brenna             7 STINGRAYS                 NT     X54.29  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engberg, Ethan             8 STINGRAYS              21.65      17.46    5  
  2 Sowell, Joseph             7 STINGRAYS              21.97      20.31    3  
  3 Summerlin-Long, Jonah      7 STINGRAYS              23.45      23.71    1  
  4 Hammer, Matthew            7 SHERWOOD               32.07      25.25  
  5 Camp, David                7 SHERWOOD                  NT      40.93  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cazier, William            8 STINGRAYS              34.69     X29.44  
 -- Allen, Jackson             7 STINGRAYS                 NT     X32.27  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela         9 STINGRAYS              36.53     J36.72    3  
  2 Reese, Jessica            10 SHERWOOD               40.15     J36.97    5  
  3 Wirth, Alyssa              9 SHERWOOD                  NT     J37.15    1  
  4 Shepherd, Laura           10 SHERWOOD               43.91      41.92  
  5 Johnston, Emma             9 STINGRAYS              40.18      41.97  
  6 Wilder, Walden             9 STINGRAYS              43.91      46.33  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Stewart, Ainslie           9 STINGRAYS              47.73     X45.15  
 -- Mcarthur, Addy            10 STINGRAYS              52.72     X45.73  
 -- Spangler, Anna Katherine   9 STINGRAYS                 NT     X46.00  
 -- Rorick, Caitlyn            9 SHERWOOD                  NT     X47.07  
 -- Shaw, Maddie               9 SHERWOOD                  NT     X48.15  
 -- Hinton, Vivian             9 STINGRAYS              55.13     X51.25  
 -- Kyemba, Sophia             9 SHERWOOD                  NT     X53.37  
 -- Rankin, Abbie             10 STINGRAYS              52.03     X54.10  
 -- Stepien, Chloe             9 STINGRAYS            1:01.66     X57.09  
 -- Detwiler, Evelyn           9 SHERWOOD                  NT     X59.54  
 -- Jensen, Hannah             9 SHERWOOD                  NT   X1:02.81  
 -- England, Katie             9 STINGRAYS            1:03.09   X1:03.56  
 -- Hartwig, Meredith          9 SHERWOOD                  NT   X1:09.77  
 -- Cobb, Emily               10 SHERWOOD                  NT   X1:10.52  
 -- Erwin, Isabella            9 SHERWOOD                  NT   X1:32.56  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mcarthur, Freddie         10 STINGRAYS              46.29      41.47    5  
  2 York, Peyton J             9 STINGRAYS              38.72      41.59    3  
  3 Peffer, Nolan              9 STINGRAYS              46.13      44.00    1  
  4 Segerson, Ryland           9 SHERWOOD               47.84      46.88  
  5 Purser, Hayden             9 SHERWOOD               57.54      49.60  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gunter, Cooper            10 STINGRAYS              49.18     X48.75  
 -- Buzzetta, Charlie          9 STINGRAYS              56.27     X51.91  
 -- Johnson, Luke              9 STINGRAYS            1:03.48     X56.34  
 -- Towry, Warren              9 STINGRAYS            1:15.64   X1:07.30  
 -- Tidwell, Howard            9 STINGRAYS                 NT   X1:07.32  
 -- Tumminello, Vince          9 STINGRAYS              59.30   X1:13.28  
 -- Coffman, Daniel            9 STINGRAYS            1:06.88   X1:15.60  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Priscilla           12 STINGRAYS              29.90      29.53    5  
  2 Brandon, Sophie           11 STINGRAYS              31.53      31.59    3  
  3 Wirth, Emily              12 SHERWOOD               36.44      34.22    1  
  4 Overton, Lauren-Cain      11 STINGRAYS                 NT      35.21  
  5 Tucker, Katelynn          11 SHERWOOD               42.61      38.13  
  6 Schroeder, Abigail        11 SHERWOOD               44.10      50.95  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- England, Shannon          11 STINGRAYS              46.25     X40.62  
 -- Fryer, Hannah             11 SHERWOOD               47.17     X46.44  
 -- Davis, Chloe              12 SHERWOOD             1:14.77     X50.38  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              12 STINGRAYS              28.58      28.91    5  
  2 Holtcamp, Mason S         11 SHERWOOD               31.15      29.94    3  
  3 Shook, Sam                12 STINGRAYS              33.96      32.66    1  
  4 Johnston, Drew            12 STINGRAYS              34.96      34.50  
  5 Rorick, Michael           11 SHERWOOD               38.79      35.66  
  6 Amborski, Matthew         11 SHERWOOD               38.28      38.21  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bouldin, Trey             11 STINGRAYS              36.50     X36.34  
 -- Comulada, Gavin           11 STINGRAYS              42.33     X39.09  
 -- Matteson, Tom             12 STINGRAYS              45.93     X39.72  
 -- Tillery, Luke             12 STINGRAYS              41.22     X41.44  
 -- Fulcher, Samual           12 STINGRAYS              42.22     X41.90  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            13 STINGRAYS              25.37      24.88    5  
  2 Holtcamp, Mackenzie L     13 SHERWOOD               26.98      27.19    3  
  3 Rinehart, Elise           13 SHERWOOD               31.58      29.62    1  
  4 Goode, Hayden             14 SHERWOOD               30.05      29.73  
  5 Bouldin, Lily             13 STINGRAYS              29.95      30.39  
  6 Weitenbeck, Abbey         13 STINGRAYS                 NT      35.91  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kuykendall, Madison       13 SHERWOOD                  NT     X34.28  
 -- Bailey, Samantha          14 SHERWOOD                  NT     X37.06  
 -- Escobar, Maja             13 SHERWOOD                  NT     X40.21  
 -- Stewart, Hailey           11 STINGRAYS                 NT   X1:07.19  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amborski, Robert          13 SHERWOOD               28.63      27.90    5  
  2 Gunn, Nathan              13 SHERWOOD               28.85      28.11    3  
  3 Johnston, Sam             14 STINGRAYS              29.13      28.53    1  
  4 Hauenstein, Reid          13 STINGRAYS              32.37      29.72  
  5 Weis, Brandon             13 SHERWOOD               30.44      29.86  
  6 Celeski, Noah             14 STINGRAYS              33.03      32.31  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Schroeder, Gabriel        13 SHERWOOD               34.00     X37.19  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             15 SHERWOOD               27.40      27.06    5  
  2 Purves, Leah              15 SHERWOOD               28.61      29.93    3  
  3 Laue, Sloan               16 SHERWOOD               29.56      30.06    1  
  4 Weakley, Callie           16 STINGRAYS              31.40      31.09  
  5 Oliver, Sarah Jordan      15 STINGRAYS              37.06      36.31  
  6 Matteson, Maggie          15 STINGRAYS              40.68      42.09  
 
Event 43  Girls 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McFadden, Kayla           15 SHERWOOD                  NT     X30.91  
 -- Fulcher, Laura Kate       14 STINGRAYS                 NT     X34.65  
 -- Escobar, Ariel            15 SHERWOOD                  NT     X42.29  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espy, Chandler            17 STINGRAYS              33.81      22.69    5  
  2 DeVaney, Isaac            16 SHERWOOD               24.39      24.25    3  
  3 Clark, Carey              15 SHERWOOD               24.93      24.93    1  
  4 Amborski, Carl            17 SHERWOOD               27.61      27.78  
  5 Dodds, Dominic            17 STINGRAYS              34.70      33.32  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Evans, Michael            17 SHERWOOD               39.12     X35.87  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laue, Jaclyn               8 SHERWOOD               27.62      25.69    5  
  2 Roberts, Noah              8 STINGRAYS              29.62      26.25    3  
  3 Retzke, Lillian            6 STINGRAYS              35.78      28.87    1  
  4 Foy, Abby                  8 STINGRAYS              40.17      39.13  
  5 Merrell, Kate              6 SHERWOOD               44.19      39.24  
  6 Mackey, Christian          7 SHERWOOD             1:23.78      41.72  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engberg, Ethan             8 STINGRAYS              36.80      27.06    5  
  2 Summerlin-Long, Jonah      7 STINGRAYS                 NT      31.46    3  
  3 Cazier, William            8 STINGRAYS              37.72      36.35    1  
  4 Camp, David                7 SHERWOOD                  NT      43.80  
  5 Whetstone, Isaac           5 SHERWOOD               51.48      46.28  
  6 Detwiler, George           5 SHERWOOD                  NT    1:26.84  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela         9 STINGRAYS              52.47     J48.32    3  
  2 Reese, Jessica            10 SHERWOOD               57.87     J48.37    5  
  3 Clark, Caroline            9 SHERWOOD             1:07.58     J51.61    1  
  4 Cazier, Alexandra         10 STINGRAYS              59.96      53.13  
  5 Connell, Norah             9 STINGRAYS              59.36      56.93  
  6 Spikard, Sarah             9 SHERWOOD                  NT    1:01.20  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         10 STINGRAYS              45.69      45.95    5  
  2 Dillard, Andrew            9 STINGRAYS              58.72      56.56    3  
  3 Purser, Gibson             9 SHERWOOD             1:06.30      57.37    1  
  4 York, Peyton J             9 STINGRAYS              59.78      59.27  
  5 Segerson, Ryland           9 SHERWOOD                  NT    1:13.66  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Priscilla           12 STINGRAYS              40.73      40.19    5  
  2 Schaefer, Genevieve       11 STINGRAYS              43.88      42.19    3  
  3 Hammer, Emily             11 SHERWOOD               53.29      48.29    1  
  4 Overton, Lauren-Cain      11 STINGRAYS              50.12      48.58  
  5 McGill, Callie            11 SHERWOOD                  NT    1:03.41  
  6 Schroeder, Abigail        11 SHERWOOD             1:20.03    1:19.09  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Reece              12 STINGRAYS              47.46      43.15    5  
  2 Jensen, Matthew           11 SHERWOOD               47.91      46.10    3  
  3 Garding, Nikolai          11 STINGRAYS              49.56      46.63    1  
  4 Purves, John              11 SHERWOOD             1:00.00      54.37  
  5 Amborski, Matthew         11 SHERWOOD             1:00.52      57.74  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           13 STINGRAYS              34.74      34.53    5  
  2 Garding, Madelene         14 STINGRAYS              36.64      36.78    3  
  3 York, Hannah              14 STINGRAYS              40.08      39.33    1  
  4 Tomlin, Morgan            13 SHERWOOD               38.94      39.72  
  5 Clark, Katie              13 SHERWOOD               41.93      42.56  
  6 Madison, Sarah            14 SHERWOOD               44.49      47.13  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amborski, Robert          13 SHERWOOD               37.14      37.60    5  
  2 Gunn, Nathan              13 SHERWOOD               39.44      38.66    3  
  3 Weis, Brandon             13 SHERWOOD               38.77      38.72    1  
  4 Johnston, Sam             14 STINGRAYS              43.14      42.50  
  5 Hauenstein, Reid          13 STINGRAYS              45.92      42.59  
  6 Patton, Daniel            14 STINGRAYS              48.57      45.41  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weis, Emily               16 SHERWOOD               34.85      36.59    5  
  2 Baird, Katelin            15 SHERWOOD                  NT      45.39    3  
  3 Oliver, Sarah Jordan      15 STINGRAYS              47.83      46.03    1  
  4 McDuffee, Megan           16 STINGRAYS              51.80      56.72  
  5 Medley, Katie             16 SHERWOOD             1:00.32    1:08.80  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espy, Chandler            17 STINGRAYS              30.36      29.28    5  
  2 DeVaney, Isaac            16 SHERWOOD               31.91      32.22    3  
  3 Dodds, Dominic            17 STINGRAYS                 NT      39.50    1  
  4 Amborski, Carl            17 SHERWOOD               38.99      41.87  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:26.83    1:24.12    7  
     1) Sowell, Joseph M7               2) Foy, Abby W8                   
     3) Roberts, Noah W8                4) Engberg, Ethan M8              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:24.16    1:49.29  
     1) Laue, Abigail W8                2) Hammer, Matthew M7             
     3) Laue, Jaclyn W8                 4) Whetstone, Isaac M5            
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:39.74   X1:43.50  
     1) Pendergrass, Matthew M8         2) Tillery, Lucy W8               
     3) Defiore, Ellie W8               4) Summerlin-Long, Jonah M7       
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:56.29   X2:03.50  
     1) Boyd, Matthew M8                2) Retzke, Lillian W6             
     3) Little, Campbell W8             4) Cazier, William M8             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:29.33    2:31.19    7  
     1) York, Peyton J M9               2) Johnston, Emma W9              
     3) Comulada, Gabriela W9           4) Bennett, Jamieson M10          
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:21.92    2:53.97  
     1) Shepherd, Laura W10             2) Reese, Jessica W10             
     3) Segerson, Ryland M9             4) Purser, Gibson M9              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:57.04   X3:02.62  
     1) Peffer, Nolan M9                2) Summerlin-Long, Chenoah W10    
     3) Wilder, Walden W9               4) Gunter, Cooper M10             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:04.34   X3:11.68  
     1) Mcarthur, Freddie M10           2) Stewart, Ainslie W9            
     3) Cazier, Alexandra W10           4) Dillard, Andrew M9             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X4:27.26  
     1) Peake, Cole M9                  2) Purser, Hayden M9              
     3) Erwin, Isabella W9              4) Cobb, Emily W10                
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:03.97    2:06.51    7  
     1) Shook, Sam M12                  2) Brandon, Sophie W11            
     3) York, Priscilla W12             4) Peffer, Gage M12               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:03.20    2:19.41  
     1) Tucker, Katelynn W11            2) Rorick, Michael M11            
     3) Wirth, Emily W12                4) Holtcamp, Mason S M11          
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:18.41   X2:20.34  
     1) Johnston, Drew M12              2) Brandon, Claire W11            
     3) Schaefer, Genevieve W11         4) Adams, Reece M12               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:29.01   X2:37.86  
     1) Bouldin, Trey M11               2) England, Shannon W11           
     3) Overton, Lauren-Cain W11        4) Garding, Nikolai M11           
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X3:08.36  
     1) Hammer, Emily W11               2) Escobar, Annika W11            
     3) Purves, John M11                4) Jensen, Matthew M11            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:11.14  
     1) Jones, Luke M12                 2) Fryer, Hannah W11              
     3) Laue, Frederick M11             4) Schroeder, Abigail W11         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:52.86    1:51.81    7  
     1) Patton, Daniel M14              2) Campbell, Devin W13            
     3) Weakley, Regan W13              4) Johnston, Sam M14              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:49.83    1:53.25  
     1) Amborski, Robert M13            2) Rinehart, Elise W13            
     3) Gunn, Nathan M13                4) Holtcamp, Mackenzie L W13      
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:18.18  
     1) Kuykendall, Madison W13         2) Mackey, Kaden M13              
     3) Byrd, Hugh M14                  4) Clark, Katie W13               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:21.02  
     1) Bailey, Samantha W14            2) Reese, Nick M13                
     3) Schroeder, Gabriel M13          4) Tomlin, Morgan W13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:48.48    1:48.97    7  
     1) Purves, Leah W15                2) Clark, Carey M15               
     3) Hammer, Kayla W15               4) DeVaney, Isaac M16             
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:04.35    2:06.22  
     1) Espy, Chandler M17              2) Dodds, Dominic M17             
     3) Weakley, Callie W16             4) Oliver, Sarah Jordan W15       
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:10.96  
     1) Amborski, Carl M17              2) McFadden, Kayla W15            
     3) Evans, Michael M17              4) Ward, Emily W16                
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laue, Abigail              8 SHERWOOD               23.04      25.65    5  
  2 Foy, Abby                  8 STINGRAYS                 NT      26.40    3  
  3 Kuykendall, Hanna          8 SHERWOOD               40.13      33.61    1  
  4 Tumminello, Cici           7 STINGRAYS              37.87      35.94  
  5 Spikard, April             7 SHERWOOD                  NT      42.39  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowell, Joseph             7 STINGRAYS              30.22      26.69    5  
  2 Pendergrass, Matthew       8 STINGRAYS              42.15      28.57    3  
  3 Whetstone, Isaac           5 SHERWOOD               45.92      37.28    1  
  4 Boyd, Matthew              8 STINGRAYS              53.37      44.68  
  5 Camp, David                7 SHERWOOD                  NT      48.40  
  6 Hammer, Matthew            7 SHERWOOD               47.16      51.78  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirth, Alyssa              9 SHERWOOD                  NT      44.84    5  
  2 Johnston, Emma             9 STINGRAYS              48.44      46.47    3  
  3 Shepherd, Laura           10 SHERWOOD               48.90      51.75    1  
  4 Wilder, Walden             9 STINGRAYS              56.58      51.91  
  5 Lawler, Anna              10 SHERWOOD             1:01.07      54.41  
  6 Summerlin-Long, Chenoah   10 STINGRAYS              54.37      54.50  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         10 STINGRAYS              44.56      43.65    5  
  2 Peffer, Nolan              9 STINGRAYS              58.07      51.79    3  
  3 York, Peyton J             9 STINGRAYS              57.10      52.56    1  
  4 Purser, Gibson             9 SHERWOOD             1:27.86      57.99  
  5 Segerson, Ryland           9 SHERWOOD             1:11.75    1:03.22  
  6 Purser, Hayden             9 SHERWOOD             1:16.95    1:03.33  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York, Priscilla           12 STINGRAYS              37.27      38.25    5  
  2 Schaefer, Genevieve       11 STINGRAYS              39.14      39.12    3  
  3 Brandon, Sophie           11 STINGRAYS              40.14      40.12    1  
  4 Wirth, Emily              12 SHERWOOD               51.10      47.13  
  5 Tucker, Katelynn          11 SHERWOOD             1:00.95      49.71  
  6 Escobar, Annika           11 SHERWOOD                  NT      52.18  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S         11 SHERWOOD               36.46      35.66    5  
  2 Peffer, Gage              12 STINGRAYS              39.03      40.78    3  
  3 Adams, Reece              12 STINGRAYS              42.18      41.37    1  
  4 Johnston, Drew            12 STINGRAYS              42.80      42.51  
  5 Rorick, Michael           11 SHERWOOD               44.82      42.70  
  6 Lawler, Ryan              12 SHERWOOD                  NT    1:17.01  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            13 STINGRAYS              29.44      29.22    5  
  2 Campbell, Devin           13 STINGRAYS              30.10      30.35    3  
  3 Holtcamp, Mackenzie L     13 SHERWOOD               32.70      33.13    1  
  4 Rinehart, Elise           13 SHERWOOD                  NT      34.32  
  5 York, Hannah              14 STINGRAYS              37.76      37.66  
  6 Madison, Sarah            14 SHERWOOD               43.09      45.69  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Collier          13 SHERWOOD               31.13      32.60    5  
  2 Johnston, Sam             14 STINGRAYS              38.78      37.47    3  
  3 Byrd, Hugh                14 SHERWOOD               46.96      40.87    1  
  4 Hauenstein, Reid          13 STINGRAYS              45.00      46.22  
  5 Sowell, Jason             13 STINGRAYS              50.73      49.58  
 -- Mackey, Kaden             13 SHERWOOD               41.31         DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             15 SHERWOOD               30.89      31.59    5  
  2 Weis, Emily               16 SHERWOOD               34.69      36.64    3  
  3 Ward, Emily               16 SHERWOOD               40.33      40.50    1  
  4 Weakley, Callie           16 STINGRAYS              44.19      42.88  
  5 McDuffee, Megan           16 STINGRAYS              48.40      48.85  
  6 Matteson, Maggie          15 STINGRAYS              54.11      53.52  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            16 SHERWOOD               26.72      27.00    5  
  2 Clark, Carey              15 SHERWOOD               27.65      28.74    3  
  3 Amborski, Samuel          15 SHERWOOD               41.29      39.35    1  
  4 Dodds, Dominic            17 STINGRAYS              45.15      42.82  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah        7 SHERWOOD               39.58      28.30    5  
  2 Laue, Jaclyn               8 SHERWOOD               33.00      29.13    3  
  3 Laue, Abigail              8 SHERWOOD               31.83      34.34    1  
  4 Schultz, Ann Clare         7 STINGRAYS              48.55      43.34  
  5 Tumminello, Cici           7 STINGRAYS                 NT      45.49  
 -- Roberts, Noah              8 STINGRAYS                 NT         DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowell, Joseph             7 STINGRAYS              31.50     J25.22    3  
  2 Summerlin-Long, Jonah      7 STINGRAYS              33.19     J29.59    1  
  3 Engberg, Ethan             8 STINGRAYS              31.00     J29.93    5  
  4 Hammer, Matthew            7 SHERWOOD               42.04      33.10  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela         9 STINGRAYS              47.13      41.91    5  
  2 Shepherd, Laura           10 SHERWOOD               44.65      47.06    3  
  3 Johnston, Emma             9 STINGRAYS              55.94      58.34    1  
  4 Spikard, Sarah             9 SHERWOOD                  NT      58.81  
  5 Hannah, Erin               9 STINGRAYS            1:16.48    1:12.77  
 -- Reese, Jessica            10 SHERWOOD             1:08.71         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         10 STINGRAYS              48.61      44.44    5  
  2 Mcarthur, Freddie         10 STINGRAYS            1:04.94      55.47    3  
  3 Peffer, Nolan              9 STINGRAYS            1:09.13    1:02.60    1  
  4 Purser, Gibson             9 SHERWOOD                  NT    1:06.19  
  5 Purser, Hayden             9 SHERWOOD                  NT    1:16.31  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie           11 STINGRAYS              40.43      38.59    5  
  2 Wirth, Emily              12 SHERWOOD               47.89      41.72    3  
  3 Schaefer, Genevieve       11 STINGRAYS              41.64      42.25    1  
  4 Brandon, Claire           11 STINGRAYS                 NT      44.37  
  5 Tucker, Katelynn          11 SHERWOOD               49.40      48.97  
  6 Hammer, Emily             11 SHERWOOD               55.90      50.97  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S         11 SHERWOOD               33.29      32.03    5  
  2 Peffer, Gage              12 STINGRAYS              31.08      32.17    3  
  3 Shook, Sam                12 STINGRAYS              41.77      38.78    1  
  4 Adams, Reece              12 STINGRAYS              42.19      39.39  
  5 Jones, Luke               12 SHERWOOD             1:07.47    1:03.90  
  6 Laue, Frederick           11 SHERWOOD                  NT    1:12.49  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           13 STINGRAYS              27.84      27.69    5  
  2 Weakley, Regan            13 STINGRAYS              28.90      28.87    3  
  3 Holtcamp, Mackenzie L     13 SHERWOOD               29.37      29.65    1  
  4 Garding, Madelene         14 STINGRAYS              30.81      30.67  
  5 Clark, Katie              13 SHERWOOD               39.41      35.66  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Collier          13 SHERWOOD               31.58      30.97    5  
  2 Weis, Brandon             13 SHERWOOD               35.57      34.63    3  
  3 Reese, Nick               13 SHERWOOD               42.74      34.74    1  
  4 Patton, Daniel            14 STINGRAYS              43.25      42.81  
  5 Celeski, Noah             14 STINGRAYS              48.53      43.91  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purves, Leah              15 SHERWOOD               32.24      32.91    5  
  2 Ward, Emily               16 SHERWOOD               33.74      35.66    3  
  3 Weakley, Callie           16 STINGRAYS              37.68      36.53    1  
  4 Oliver, Sarah Jordan      15 STINGRAYS              41.65      42.10  
  5 Medley, Katie             16 SHERWOOD               50.22      56.20  
  6 McDuffee, Megan           16 STINGRAYS              57.00      58.85  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espy, Chandler            17 STINGRAYS              25.60      25.23    5  
  2 Clark, Carey              15 SHERWOOD               27.04      27.40    3  
  3 Amborski, Carl            17 SHERWOOD               32.65      31.66    1  
  4 Amborski, Samuel          15 SHERWOOD               43.46      43.99  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:22.76    1:36.32    7  
     1) Merrell, Kate 6                 2) Laue, Jaclyn 8                 
     3) Whetstone, Savannah 7           4) Laue, Abigail 8                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:35.75    1:37.75  
     1) Foy, Abby 8                     2) Schultz, Ann Clare 7           
     3) Defiore, Ellie 8                4) Roberts, Noah 8                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:03.65   X2:08.59  
     1) Retzke, Lillian 6               2) Tumminello, Cici 7             
     3) Peyton, Maggie 8                4) Little, Campbell 8             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:29.00   X2:34.89  
     1) Schmitt, Avery 8                2) Boyd, Zadie 7                  
     3) Tillery, Lucy 8                 4) Pommernck, Meredith 7          
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:30.82    1:30.18    7  
     1) Sowell, Joseph 7                2) Pendergrass, Matthew 8         
     3) Summerlin-Long, Jonah 7         4) Engberg, Ethan 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:44.77    2:44.47    7  
     1) Johnston, Emma 9                2) Summerlin-Long, Chenoah 10     
     3) Wilder, Walden 9                4) Comulada, Gabriela 9           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:44.98    2:45.03  
     1) Spickard, Sarah 9               2) Shepherd, Laura 10             
     3) Wirth, Alyssa 9                 4) Reese, Jessica 10              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:14.14   X3:12.90  
     1) Stewart, Ainslie 9              2) Hannah, Erin 9                 
     3) Connell, Norah 9                4) Cazier, Alexandra 10           
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:38.88   X3:30.59  
     1) Mcarthur, Addy 10               2) Stepien, Chloe 9               
     3) Hinton, Vivian 9                4) Rankin, Abbie 10               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X3:55.41  
     1) Rorick, Caitlyn 9               2) Jensen, Hannah 9               
     3) Shaw, Maddie 9                  4) Hartwig, Meredith 9            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X4:30.01  
     1) Erwin, Isabella 9               2) Cobb, Emily 10                 
     3) Detwiler, Evelyn 9              4) Clark, Caroline 9              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:41.60    2:46.75    7  
     1) York, Peyton J 9                2) Peffer, Nolan 9                
     3) Mcarthur, Freddie 10            4) Bennett, Jamieson 10           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:28.94    3:14.00  
     1) Segerson, Ryland 9              2) Purser, Hayden 9               
     3) Peake, Cole 9                   4) Purser, Gibson 9               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:08.68   X3:25.41  
     1) Buzzetta, Charlie 9             2) Dillard, Andrew 9              
     3) Gunter, Cooper 10               4) Tumminello, Vince 9            
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:10.81    2:17.00    7  
     1) Schaefer, Genevieve 11          2) Brandon, Claire 11             
     3) Brandon, Sophie 11              4) York, Priscilla 12             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:14.47    2:58.94  
     1) Schroeder, Abigail 11           2) Fryer, Hannah 11               
     3) Tucker, Katelynn 11             4) Wirth, Emily 12                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:22.78  
     1) McGill, Callie 11               2) Escobar, Annika 11             
     3) Lawler, Anna 10                 4) Hammer, Emily 11               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:11.57    2:21.41    7  
     1) Shook, Sam 12                   2) Johnston, Drew 12              
     3) Adams, Reece 12                 4) Peffer, Gage 12                
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:05.15    2:30.75  
     1) Jones, Luke 12                  2) Amborski, Matthew 11           
     3) Rorick, Michael 11              4) Holtcamp, Mason S 11           
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:35.00   X2:44.00  
     1) Bouldin, Trey 11                2) Fulcher, Samual 12             
     3) Tillery, Luke 12                4) Garding, Nikolai 11            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:25.33  
     1) Purves, John 11                 2) Laue, Frederick 11             
     3) Lawler, Ryan 12                 4) Jensen, Matthew 11             
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:49.08    1:46.47    7  
     1) Campbell, Devin 13              2) York, Hannah 14                
     3) Garding, Madelene 14            4) Weakley, Regan 13              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:00.05    2:06.47  
     1) Rinehart, Elise 13              2) Madison, Sarah 14              
     3) Tomlin, Morgan 13               4) Holtcamp, Mackenzie L 13       
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:16.59  
     1) Kuykendall, Madison 13          2) Clark, Katie 13                
     3) Bailey, Samantha 14             4) Goode, Hayden 14               
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:48.67    1:58.12    7  
     1) Weis, Brandon 13                2) DeVaney, Collier 13            
     3) Gunn, Nathan 13                 4) Amborski, Robert 13            
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:06.86    2:10.69  
     1) Patton, Daniel 14               2) Celeski, Noah 14               
     3) Hauenstein, Reid 13             4) Johnston, Sam 14               
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:21.50  
     1) Byrd, Hugh 14                   2) Reese, Nick 13                 
     3) Mackey, Kaden 13                4) Schroeder, Gabriel 13          
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:57.13    1:59.07    7  
     1) Purves, Leah 15                 2) Weis, Emily 16                 
     3) Laue, Sloan 16                  4) Hammer, Kayla 15               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:20.29    2:25.90  
     1) Weitenbeck, Abbey 13            2) Oliver, Sarah Jordan 15        
     3) McDuffee, Megan 16              4) Weakley, Callie 16             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:40.74  
     1) Ward, Emily 16                  2) Medley, Katie 16               
     3) Escobar, Ariel 15               4) Baird, Katelin 15              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:52.68    1:54.41    7  
     1) Amborski, Carl 17               2) Amborski, Samuel 15            
     3) Clark, Carey 15                 4) DeVaney, Isaac 16              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org