Home
2018 Meets
2017 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL Swimming Champ. Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/16/2014 01:33 PM
                      2014 PIED vs MNSO-Yards - 6/4/2014                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:39.72    1:38.62    7  
     1) Quadrini, Claire 7              2) Evans, Alexandra 8             
     3) St. John, Sophia C 8            4) Miller, Georgie 8              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:43.80    1:40.31  
     1) Brooks, Caroline 8              2) Howell, Rowen 7                
     3) King, Betsy 7                   4) Steele, Abby 8                 
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X2:14.41  
     1) Wilmoth, Marcela 8              2) Kephart, Alyssa 6              
     3) Worthy, Emily M 7               4) Smith, Nadia E 8               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:36.81   X2:22.91  
     1) Bostick, Adaline 6              2) Gaines, Xoi 8                  
     3) Steele, Suzy 8                  4) Duckett, Claire 7              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:36.03    1:32.45    7  
     1) Patterson, Jay 8                2) Huskey, Alec 8                 
     3) Bankowski, Brett W 8            4) Wren, Emerson 8                
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:45.41    1:40.69  
     1) Bostick, Braden 8               2) Elkins, Jack 8                 
     3) Walker, Philip 8                4) Jacobsen, Carter 8             
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:10.96   X2:01.86  
     1) Keener, William 7               2) Duncan, Graham 8               
     3) Mitchell, Gabe 8                4) Otto, Owen W 7                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:06.33    2:52.72    7  
     1) King, Mary Foster 9             2) Bender, Scout 10               
     3) Hale, Olivia 10                 4) Graves, Belle 10               
  2 MONTE SANO  'A'                                   3:03.78    2:58.09  
     1) Agee, Abigail 10                2) Howie, Maggie 10               
     3) Keener, Clara 9                 4) Smith, Sophie 10               
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:45.41   X3:21.41  
     1) Quadrini, Grace M 8             2) Mitchell, Emma 10              
     3) Perry, Olivia 10                4) Stephens, Stella E 9           
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:56.41   X3:59.44  
     1) Watson, Emma 9                  2) Parks, Isabella 9              
     3) Hudson, Kate 10                 4) Cobb, Kennedy Grace 9          
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            3:16.49    3:11.25    7  
     1) Hopkins, Fields 9               2) Westra, Benjamin 10            
     3) Johns, William 10               4) Gaines, Xander 9               
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            4:41.45   X4:11.02  
     1) Satterfeal, Noah 10             2) Huttula, David 9               
     3) Jackson, Caden 10               4) Artrip, Cullen 10              
 -- MONTE SANO  'A'                                   3:48.81         DQ  
     1) Bankowski, Clate 10             2) Worthy, Will K 9               
     3) Masterson, Aaron 9              4) Foster, Harry 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:29.08    2:17.57    7  
     1) Monk, Marybeth 12               2) Archer, Jamie 11               
     3) Schloss, Anna Kathryn 12        4) Speigle, Jillian 12            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:36.84    2:32.63  
     1) Bledsoe, Leah 12                2) Wistner, Abigail N 12          
     3) Rabban, Bella 12                4) Dunford, Abigail C 11          
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:48.69   X2:45.63  
     1) Derington, Julia 12             2) Masterson, Margaret 11         
     3) Graves, Virginia 11             4) Rabban, Sophie 11              
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            3:24.31   X3:04.59  
     1) Graham, Katie 11                2) Poplin, Helen 11               
     3) Erbach, Lizzie 11               4) Satterfeal, Sesalie 12         
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:01.30   X3:06.66  
     1) Lawrence, Lucy Wu 11            2) Buchanan, Anna C 11            
     3) Daniel, Kiera 12                4) Naderi, Rose 12                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:22.35    2:16.72    7  
     1) Caroll, Hayden 11               2) Calatrello, Henry 11           
     3) Wan, Ethan 12                   4) Schuetz, Neil 12               
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:32.55    2:29.13  
     1) Stephens, Henry T 12            2) Jiminez, Connor 11             
     3) Stephens, William 12            4) Condron, Jack P 12             
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:38.25   X2:28.34  
     1) Klemm, Riley 12                 2) Wilmoth, Caleb 12              
     3) Huskey, Joshua 12               4) Craig, Kieran 11               
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:06.75   X2:55.72  
     1) Sheppard, Sam 12                2) Moore, Alex 11                 
     3) Perry, Quillan 11               4) Barnes, Matthew 12             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X3:03.66  
     1) Shores, James 11                2) Huttula, Matthew 12            
     3) Rigby, Connor 12                4) Artrip, Ian 12                 
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:14.13    2:12.16    7  
     1) Monk, Anna 13                   2) Calatrello, Annie 14           
     3) Strankman, Cole Elizabeth 13    4) Rigby, Lauren 14               
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:37.69    2:32.81  
     1) Dunford, Annie 14               2) Fuller, Rachel 14              
     3) Masterson, Marianne E 13        4) Bradford, Becca 14             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:45.30   X2:38.46  
     1) Copeland, Tinsley 14            2) Ledyard, Kate 14               
     3) Hale, Emily 13                  4) Campbell, Jessica 13           
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    2:09.72    7  
     1) Chance, Caleb 13                2) Werth, Benjamin 13             
     3) Bell, Robert 14                 4) Herring, Wylder 13             
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:26.87    2:20.93  
     1) Rabban, Isaac 14                2) Bazzle, Jon-Michael 13         
     3) Goshen, Joesph C 14             4) Younes, Patrick 14             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:17.87    2:17.88    7  
     1) Monk, Abby 15                   2) Schuetz, Gianna 15             
     3) Ledyard, Ann 17                 4) Bell, Maria 15                 
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:29.30    2:19.02  
     1) Tiller, Faith E 17              2) Horton, Laura 15               
     3) Lacey, Emma 15                  4) Derington, Sara 17             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:50.84    1:49.12    7  
     1) Overbeek, Cade 15               2) Herring, Jackson 16            
     3) Smith, Austin 15                4) Baldwin, Spencer 16            
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:02.06    1:57.40  
     1) Stephens, Ciaran 17             2) Howie, Houston 16              
     3) Graves, Macon 16                4) Ready, Quinn E 15              
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:24.46   X2:15.73  
     1) Klemm, Chandler 16              2) Clark, Dylan 17                
     3) Daniel, Linden 15               4) Wright, Marshall 15            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Adella            6 PIEDMONT               38.53      32.51    5  
  2 Kephart, Alyssa            6 MAKOS                     NT      38.34    3  
  3 Masterson, Mollie          6 MAKOS                     NT      47.80    1  
  4 Wessel, Anne               6 PIEDMONT               50.00      50.96  
  5 Bostick, Adaline           6 PIEDMONT               32.30    1:15.03  
  6 Lawrence, Molly Wu         3 MAKOS                     NT    2:08.12  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hudson, Harper             5 PIEDMONT                  NT     X50.60  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baumgartner, Max T         6 MAKOS                  32.05      25.65    5  
  2 Evans, Matthew             6 MAKOS                     NT      38.19    3  
  3 McMillion, Sam             5 MAKOS                  51.17      47.77    1  
  4 Schmitz, Wilson            5 PIEDMONT             1:03.88      52.72  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McCarty, Evan              6 MAKOS                     NT     X32.92  
 -- Echols, Paul               6 MAKOS                     NT     X49.88  
 -- Smith, Shane               6 MAKOS                1:28.31   X1:12.23  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace M          8 MAKOS                     NT      16.05    5  
  2 St. John, Sophia C         8 MAKOS                  20.13      18.04    3  
  3 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               22.19      20.84    1  
  4 King, Betsy                7 PIEDMONT               23.18      21.30  
  5 Howell, Rowen              7 PIEDMONT               22.17      22.09  
  6 Miller, Georgie            8 MAKOS                  21.61      23.25  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Graham, Audrey             7 PIEDMONT                  NT     X23.39  
 -- Amos, Haynes               8 PIEDMONT                  NT     X25.43  
 -- Duckett, Claire            7 PIEDMONT               34.00     X27.81  
 -- Gaines, Xoi                8 PIEDMONT               26.16     X28.50  
 -- Steele, Suzy               8 PIEDMONT               37.03     X29.51  
 -- Parks, Penelope            7 PIEDMONT                  NT     X33.19  
 -- Smith, Nadia E             8 MAKOS                  43.00     X39.05  
 -- Och, Bella                 7 PIEDMONT                  NT   X1:23.23  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               16.82      15.50    5  
  2 Huskey, Alec               8 MAKOS                  16.23      18.24    3  
  3 Walker, Philip             8 PIEDMONT               17.68      18.47    1  
  4 Wren, Emerson              8 MAKOS                  21.51      21.75  
  5 McMillion, Caleb J         7 MAKOS                  26.27      22.66  
  6 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               21.64      23.29  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Otto, Owen W               7 MAKOS                  27.26     X26.15  
 -- Hopkins, Kemper            7 PIEDMONT               28.93     X27.78  
 -- Servick, Jack              7 PIEDMONT               30.19     X29.09  
 -- Rigby, Joshua              8 PIEDMONT               41.16     X29.57  
 -- Smith, Derek               7 MAKOS                  45.23     X37.60  
 -- Otto, Andrew               7 MAKOS                1:06.55     X50.64  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               37.32      36.19    5  
  2 Graves, Belle             10 PIEDMONT               37.84      36.75    3  
  3 Howie, Maggie             10 MAKOS                  38.44      37.16    1  
  4 Smith, Sophie             10 MAKOS                  36.79      37.35  
  5 Hale, Olivia              10 PIEDMONT               39.59      41.90  
  6 Stephens, Stella E         9 MAKOS                  44.05      44.78  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sheppard, Peyton           9 MAKOS                  48.61     X46.70  
 -- Craig, Alexis             10 MAKOS                  55.13     X50.59  
 -- Parks, Isabella            9 PIEDMONT                  NT     X53.06  
 -- Mitchell, Emma            10 MAKOS                  55.00     X53.76  
 -- Herring, Winnie            9 PIEDMONT             1:02.34     X56.20  
 -- Cobb, Kennedy Grace        9 PIEDMONT             1:04.96   X1:03.06  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields            9 PIEDMONT               37.12      38.72    5  
  2 Foster, Harry              9 MAKOS                  39.71      38.81    3  
  3 Johns, William            10 PIEDMONT               39.74      39.51    1  
  4 Gaines, Xander             9 PIEDMONT               41.47      42.87  
  5 Worthy, Will K             9 MAKOS                  45.53      50.53  
  6 Presson, Devon             9 MAKOS                1:15.22    1:04.00  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Garrison, James D         10 MAKOS                     NT     X39.62  
 -- Huttula, David             9 PIEDMONT               46.10     X43.78  
 -- Jackson, Caden            10 PIEDMONT               44.16     X44.78  
 -- Johns, James               9 PIEDMONT                  NT     X45.43  
 -- Sims, Aidan                9 PIEDMONT                  NT     X55.57  
 -- Satterfeal, Noah          10 PIEDMONT               52.73     X56.55  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               26.24      26.84    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn     12 PIEDMONT               28.60      27.65    3  
  3 Speigle, Jillian          12 PIEDMONT               32.75      32.47    1  
  4 Dunford, Abigail C        11 MAKOS                  33.85      33.99  
  5 Buchanan, Anna C          11 MAKOS                  40.17      37.53  
  6 Lawrence, Lucy Wu         11 MAKOS                  36.23      37.77  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Satterfeal, Sesalie       12 PIEDMONT               40.38     X36.82  
 -- Naderi, Rose              12 MAKOS                  37.80     X37.59  
 -- Graham, Katie             11 PIEDMONT                  NT     X43.28  
 -- Poplin, Helen             11 PIEDMONT                  NT     X45.01  
 -- Hughston, Hannah          12 PIEDMONT             1:00.78   X1:02.63  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wan, Ethan                12 PIEDMONT               28.39      27.78    5  
  2 Calatrello, Henry         11 PIEDMONT               30.65      30.71    3  
  3 Caroll, Hayden            11 PIEDMONT               32.70     J31.33    1  
  4 Klemm, Riley              12 MAKOS                  30.77      31.08  
  5 Stephens, Henry T         12 MAKOS                  31.05     J30.99  
  6 Sheppard, Evan            11 MAKOS                  36.11      35.50  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Condron, Jack P           12 MAKOS                  34.36     X34.44  
 -- Moore, Alex               11 MAKOS                  40.69     X34.87  
 -- Perry, Quillan            11 MAKOS                  38.32     X35.57  
 -- Burbach, Pierson          11 MAKOS                  38.51     X35.72  
 -- Rigby, Connor             12 PIEDMONT               37.56     X35.91  
 -- Moore, Will               11 MAKOS                  42.88     X37.69  
 -- Barnes, Matthew           12 MAKOS                  40.47     X40.89  
 -- Miller, Wyatt             12 MAKOS                     NT     X41.93  
 -- Lang, Kane L              11 MAKOS                  39.07     X42.12  
 -- Egeland, Liam W           11 MAKOS                  40.59     X42.97  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                13 PIEDMONT               27.13      26.66    5  
  2 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               28.33      28.50    3  
  3 Masterson, Marianne E     13 MAKOS                  30.75      30.21    1  
  4 Rigby, Lauren             14 PIEDMONT               31.81      31.91  
  5 Dunford, Annie            14 MAKOS                  31.92      32.49  
  6 Bradford, Becca           14 MAKOS                  34.75      34.69  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Nunn, Julie               14 PIEDMONT               37.20     X32.66  
 -- Copeland, Tinsley         14 PIEDMONT               34.80     X33.40  
 -- Hall, Anna Reid           14 PIEDMONT               42.37     X34.67  
 -- Campbell, Jessica         13 PIEDMONT               36.67     X35.58  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             13 PIEDMONT               26.18      26.63    5  
  2 Rabban, Isaac             14 MAKOS                  27.09      26.86    3  
  3 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               26.59      27.31    1  
  4 Herring, Wylder           13 PIEDMONT                  NT      30.21  
  5 Goshen, Joesph C          14 MAKOS                  31.68      31.00  
  6 Younes, Patrick           14 MAKOS                  31.71      32.10  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rist, Nicholas            14 PIEDMONT                  NT     X33.50  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiller, Faith E           17 MAKOS                  27.86      28.63    5  
  2 Lacey, Emma               15 MAKOS                  29.87      29.08    3  
  3 Monk, Abby                15 PIEDMONT               31.12      31.12    1  
  4 McCool, Kyra              16 MAKOS                     NT      32.16  
  5 Bell, Maria               15 PIEDMONT               33.19      32.57  
  6 Schuetz, Gianna           15 PIEDMONT               34.43      34.35  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               23.30      23.69    5  
  2 Herring, Jackson          16 PIEDMONT               24.00     J23.69    3  
  3 Smith, Austin             15 PIEDMONT               24.89      24.57    1  
  4 Stephens, Ciaran          17 MAKOS                     NT      24.64  
  5 Graves, Macon             16 MAKOS                     NT      24.75  
  5 Ready, Quinn E            15 MAKOS                  26.24     J26.40  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Beddingfield, Winston     16 MAKOS                     NT     X26.60  
 -- Christian, Shelby         17 PIEDMONT                  NT     X31.47  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           7 MAKOS                  27.09      25.93    5  
  2 Evans, Alexandra           8 MAKOS                  28.91      30.07    3  
  3 Howell, Rowen              7 PIEDMONT               22.17      31.00    1  
  4 Steele, Abby               8 PIEDMONT               31.53      31.44  
  5 Jackson, Adella            6 PIEDMONT               40.00      33.32  
  6 Worthy, Emily M            7 MAKOS                  39.07      36.90  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huskey, Alec               8 MAKOS                  24.35      24.75    5  
  2 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               28.42      25.91    3  
  3 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               29.44      30.44    1  
  4 Duncan, Graham             8 MAKOS                  36.21      36.75  
 -- Jacobsen, Carter           8 PIEDMONT               51.20         DQ  
 -- Wren, Emerson              8 MAKOS                  32.96         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howie, Maggie             10 MAKOS                  49.70      48.91    5  
  2 Graves, Belle             10 PIEDMONT               53.66      49.19    3  
  3 Garmon, Mandy              9 MAKOS                  51.38      50.21    1  
  4 Bender, Scout             10 PIEDMONT               53.81      51.96  
  5 Perry, Olivia             10 MAKOS                  56.96      52.50  
  6 Hale, Olivia              10 PIEDMONT               58.22      54.69  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westra, Benjamin          10 PIEDMONT               54.31      52.20    5  
  2 Worthy, Will K             9 MAKOS                1:02.90    1:04.78    3  
  3 Masterson, Aaron           9 MAKOS                1:05.16    1:05.12    1  
  4 Johns, William            10 PIEDMONT               53.40    1:06.47  
  5 Fulkerson, Sam            10 MAKOS                     NT    1:06.68  
 -- Artrip, Cullen            10 PIEDMONT             1:04.50         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schloss, Anna Kathryn     12 PIEDMONT               33.45      34.16    5  
  2 Rabban, Bella             12 MAKOS                  39.60      37.50    3  
  3 Archer, Jamie             11 PIEDMONT               47.73      43.22    1  
  4 Speigle, Jillian          12 PIEDMONT               44.84      43.65  
  5 Graves, Virginia          11 MAKOS                     NT      43.90  
  6 Masterson, Margaret       11 MAKOS                  48.45      47.54  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calatrello, Henry         11 PIEDMONT               39.65      38.91    5  
  2 Jiminez, Connor           11 MAKOS                  42.97      41.07    3  
  3 Stephens, Henry T         12 MAKOS                  43.21      41.29    1  
  4 Wilmoth, Caleb            12 MAKOS                  45.22      43.13  
  5 Schuetz, Neil             12 PIEDMONT               46.44      45.09  
  6 Huttula, Matthew          12 PIEDMONT               52.53      54.22  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                13 PIEDMONT               35.63      34.71    5  
  2 Calatrello, Annie         14 PIEDMONT               39.12      37.56    3  
  3 Masterson, Marianne E     13 MAKOS                  40.69      39.17    1  
  4 Ledyard, Kate             14 PIEDMONT               49.90      45.83  
  5 Dunford, Annie            14 MAKOS                  45.90      47.16  
  6 Fuller, Rachel            14 MAKOS                  48.19      49.09  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Isaac             14 MAKOS                  35.16      33.17    5  
  2 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               35.80      33.31    3  
  3 Bazzle, Jon-Michael       13 MAKOS                  41.93      40.89    1  
  4 Bell, Robert              14 PIEDMONT               44.75      41.78  
  5 Herring, Wylder           13 PIEDMONT                  NT      43.29  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledyard, Ann              17 PIEDMONT               36.14      34.41    5  
  2 Lacey, Emma               15 MAKOS                  39.14      38.74    3  
  3 Schuetz, Gianna           15 PIEDMONT               42.99      42.34    1  
  4 Derington, Sara           17 MAKOS                  46.32      44.35  
  5 Horton, Laura             15 MAKOS                  45.03      45.27  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Macon             16 MAKOS                     NT      31.31    5  
  2 Herring, Jackson          16 PIEDMONT               31.00      31.84    3  
  3 Howie, Houston            16 MAKOS                  34.55      32.67    1  
  4 Baldwin, Spencer          16 PIEDMONT               34.28      32.83  
  5 Clark, Dylan              17 MAKOS                  35.00      34.73  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                        NT    1:13.57    7  
     1) Quadrini, Claire W7             2) Quadrini, Grace M W8           
     3) Huskey, Alec M8                 4) Patterson, Jay M8              
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:18.86    1:17.34  
     1) Walker, Philip M8               2) Brooks, Caroline W8            
     3) Howell, Rowen W7                4) Bostick, Braden M8             
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X1:34.54  
     1) Evans, Alexandra W8             2) Roche, Elise W8                
     3) McMillion, Caleb J M7           4) Wren, Emerson M8               
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:02.58   X1:59.28  
     1) Smith, Nadia E W8               2) Miller, Georgie W8             
     3) Otto, Owen W M7                 4) Duncan, Graham M8              
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:32.02    2:30.84    7  
     1) Johns, William M10              2) Graves, Belle W10              
     3) King, Mary Foster W9            4) Hopkins, Fields M9             
  2 MONTE SANO  'A'                                        NT    2:45.63  
     1) Smith, Sophie W10               2) Agee, Abigail W10              
     3) Bankowski, Clate M10            4) Fulkerson, Sam M10             
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X3:15.83  
     1) Garmon, Mandy W9                2) Mitchell, Emma W10             
     3) Masterson, Aaron M9             4) McMillen, Ryan M9              
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X3:18.06  
     1) Sheppard, Peyton W9             2) Naderi, Lily W10               
     3) Presson, Devon M9               4) Foster, Harry M9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:58.03    1:53.91    7  
     1) Calatrello, Henry M11           2) Schloss, Anna Kathryn W12      
     3) Monk, Marybeth W12              4) Wan, Ethan M12                 
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:03.94    2:04.88  
     1) Rabban, Bella W12               2) Wistner, Abigail N W12         
     3) Klemm, Riley M12                4) Stephens, Henry T M12          
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                            2:15.73   X2:13.63  
     1) Schuetz, Neil M12               2) Archer, Jamie W11              
     3) Speigle, Jillian W12            4) Caroll, Hayden M11             
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:38.47   X2:31.22  
     1) Naderi, Rose W12                2) Rabban, Sophie W11             
     3) Moore, Will M11                 4) Burbach, Pierson M11           
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:34.81   X2:49.47  
     1) Buchanan, Anna C W11            2) Masterson, Margaret W11        
     3) Lang, Kane L M11                4) Egeland, Liam W M11            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:48.23    1:57.09    7  
     1) Werth, Benjamin M13             2) Strankman, Cole Elizabeth W13  
     3) Monk, Anna W13                  4) Chance, Caleb M13              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:01.44    2:03.95  
     1) Masterson, Marianne E W13       2) Dunford, Annie W14             
     3) Rabban, Isaac M14               4) Goshen, Joesph C M14           
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:18.19   X2:21.63  
     1) Fuller, Rachel W14              2) Burbach, Madison W13           
     3) Younes, Patrick M14             4) Bazzle, Jon-Michael M13        
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:47.72    1:47.77    7  
     1) Tiller, Faith E W17             2) Lacey, Emma W15                
     3) Graves, Macon M16               4) Stephens, Ciaran M17           
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:48.48    1:53.60  
     1) Herring, Jackson M16            2) Monk, Abby W15                 
     3) Schuetz, Gianna W15             4) Overbeek, Cade M15             
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:00.51   X2:04.78  
     1) Derington, Sara W17             2) Horton, Laura W15              
     3) Clark, Dylan M17                4) Howie, Houston M16             
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X2:07.66  
     1) Thornton, Cary Jo W15           2) McCool, Kyra W16               
     3) Beddingfield, Winston M16       4) Ready, Quinn E M15             
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'B'                                 NT   X2:23.83  
     1) Christian, Shelby M17           2) Bell, Maria W15                
     3) Whorton, Anna W15               4) Christian, Harris M17          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace M          8 MAKOS                     NT      19.21  
  2 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               24.88      23.03    3  
  3 King, Betsy                7 PIEDMONT               25.60      24.69    1  
  4 Quadrini, Claire           7 MAKOS                  24.50      27.41    5  
  5 Wilmoth, Marcela           8 MAKOS                  32.34      28.13  
  6 Howell, Rowen              7 PIEDMONT               29.87      29.82  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bostick, Braden            8 PIEDMONT               23.65     J22.66    5  
  2 Bankowski, Brett W         8 MAKOS                  26.19     J22.63    3  
  3 Patterson, Jay             8 MAKOS                  25.96     J27.28    1  
  4 Keener, William            7 MAKOS                  29.21     J26.80  
  5 Walker, Philip             8 PIEDMONT               28.66      30.77  
  6 Elkins, Jack               8 PIEDMONT               32.83      33.78  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               44.34      39.72    5  
  2 Agee, Abigail             10 MAKOS                  44.68      45.25    3  
  3 Graves, Belle             10 PIEDMONT               51.16      47.39    1  
  4 McMillen, Callie          10 MAKOS                  52.55      52.02  
  5 Hudson, Kate              10 PIEDMONT               54.81      55.13  
  6 Naderi, Lily              10 MAKOS                  59.60      56.97  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopkins, Fields            9 PIEDMONT               52.88      54.03    5  
  2 Gaines, Xander             9 PIEDMONT             1:01.06    1:03.75    3  
  3 McMillen, Ryan             9 MAKOS                1:20.80    1:04.09    1  
  4 Westra, Benjamin          10 PIEDMONT             1:06.24    1:07.56  
  5 Lawrence, Jack Wu          9 MAKOS                1:35.43    1:32.66  
 -- Bankowski, Clate          10 MAKOS                1:04.04         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               30.88      30.03    5  
  2 Erbach, Lizzie            11 PIEDMONT               41.03      39.07    3  
  3 Wistner, Abigail N        12 MAKOS                  40.77      40.66    1  
  4 Bledsoe, Leah             12 MAKOS                  41.10      41.06  
  5 Speigle, Jillian          12 PIEDMONT               44.27      42.40  
  6 Derington, Julia          12 MAKOS                  44.88      45.85  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wan, Ethan                12 PIEDMONT               32.97      32.15    5  
  2 Klemm, Riley              12 MAKOS                  36.58      35.42    3  
  3 Caroll, Hayden            11 PIEDMONT               36.67      36.95    1  
  4 Stephens, Henry T         12 MAKOS                  37.36      37.61  
  5 Schuetz, Neil             12 PIEDMONT               42.78      43.77  
  6 Sheppard, Sam             12 MAKOS                  48.69      45.53  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Anna                13 PIEDMONT               30.67      30.82    5  
  2 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               34.69      34.57    3  
  3 Calatrello, Annie         14 PIEDMONT               34.22      34.59    1  
  4 Dunford, Annie            14 MAKOS                  38.98      38.66  
  5 Burbach, Madison          13 MAKOS                  44.38      43.43  
  6 Fuller, Rachel            14 MAKOS                  45.23      46.44  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             13 PIEDMONT               31.38      31.18    5  
  2 Bell, Robert              14 PIEDMONT               40.72      39.32    3  
  3 Goshen, Joesph C          14 MAKOS                  45.70      43.86    1  
  4 Bazzle, Jon-Michael       13 MAKOS                  46.61      45.53  
  5 Younes, Patrick           14 MAKOS                  43.78      46.50  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Abby                15 PIEDMONT               34.83      34.12    5  
  2 Tiller, Faith E           17 MAKOS                  34.36      34.23    3  
  3 Lacey, Emma               15 MAKOS                     NT      36.37    1  
  4 Derington, Sara           17 MAKOS                     NT      41.11  
  5 Bell, Maria               15 PIEDMONT               42.10      43.40  
  6 Whorton, Anna             15 PIEDMONT               49.67      46.04  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               27.00      27.82    5  
  2 Smith, Austin             15 PIEDMONT               31.61      29.45    3  
  3 Stephens, Ciaran          17 MAKOS                     NT      33.68    1  
  4 Klemm, Chandler           16 MAKOS                  37.27      35.83  
  5 Wright, Marshall          15 MAKOS                  40.09      37.13  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John, Sophia C         8 MAKOS                  24.70      23.21    5  
  2 Brooks, Caroline           8 PIEDMONT               27.59      23.56    3  
  3 Quadrini, Claire           7 MAKOS                  24.75      23.91    1  
  4 Evans, Alexandra           8 MAKOS                  29.03      27.97  
  5 King, Betsy                7 PIEDMONT               32.61      30.28  
  6 Steele, Abby               8 PIEDMONT               33.75      32.80  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huskey, Alec               8 MAKOS                  23.14      23.93    5  
  2 Patterson, Jay             8 MAKOS                  23.53      24.43    3  
  3 Walker, Philip             8 PIEDMONT               23.95      25.31    1  
  4 Mitchell, Gabe             8 MAKOS                  38.28      30.56  
  5 Jacobsen, Carter           8 PIEDMONT               45.87      34.81  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Mary Foster          9 PIEDMONT               47.83      45.29    5  
  2 Keener, Clara              9 MAKOS                  52.61      46.91    3  
  3 Bender, Scout             10 PIEDMONT               55.78      47.37    1  
  4 Smith, Sophie             10 MAKOS                  50.59      48.99  
  5 Agee, Abigail             10 MAKOS                  50.65      50.05  
  6 Hale, Olivia              10 PIEDMONT               50.34      52.21  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns, William            10 PIEDMONT               47.83      50.78    5  
  2 Hopkins, Fields            9 PIEDMONT               54.87      55.77    3  
  3 Masterson, Aaron           9 MAKOS                1:02.16      58.73    1  
  4 Gaines, Xander             9 PIEDMONT               55.97    1:02.59  
  5 Worthy, Will K             9 MAKOS                1:16.28    1:11.91  
  6 Lawrence, Jack Wu          9 MAKOS                1:38.35    1:36.06  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monk, Marybeth            12 PIEDMONT               28.43      28.75    5  
  2 Schloss, Anna Kathryn     12 PIEDMONT               31.34      31.20    3  
  3 Erbach, Lizzie            11 PIEDMONT               37.72     J36.49    1  
  4 Graves, Virginia          11 MAKOS                     NT     J37.88  
  5 Daniel, Kiera             12 MAKOS                  44.50     J34.70  
  6 Rabban, Sophie            11 MAKOS                  49.08      44.10  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wan, Ethan                12 PIEDMONT               32.09      30.50    5  
  2 Calatrello, Henry         11 PIEDMONT               36.10      36.55    3  
  3 Stephens, William         12 MAKOS                  37.86      37.39    1  
  4 Huskey, Joshua            12 MAKOS                  41.13      38.49  
  5 Craig, Kieran             11 MAKOS                  42.37      40.22  
 -- Artrip, Ian               12 PIEDMONT             1:00.43         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strankman, Cole Elizabet  13 PIEDMONT               32.53      31.69    5  
  2 Calatrello, Annie         14 PIEDMONT               34.05      34.00    3  
  3 Masterson, Marianne E     13 MAKOS                  35.77      35.35    1  
  4 Hale, Emily               13 PIEDMONT               40.24      36.78  
  5 Bradford, Becca           14 MAKOS                  46.95      43.70  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chance, Caleb             13 PIEDMONT               29.72      29.75    5  
  2 Werth, Benjamin           13 PIEDMONT               32.69      32.39    3  
  3 Bell, Robert              14 PIEDMONT               36.08      33.77    1  
  4 Goshen, Joesph C          14 MAKOS                  38.54      35.23  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiller, Faith E           17 MAKOS                  25.81      30.21    5  
  2 Ledyard, Ann              17 PIEDMONT                  NT      31.22    3  
  3 Monk, Abby                15 PIEDMONT               34.87      34.71    1  
  4 Bell, Maria               15 PIEDMONT               36.29      36.57  
  5 McCool, Kyra              16 MAKOS                     NT      39.72  
  6 Thornton, Cary Jo         15 MAKOS                  42.06      42.23  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overbeek, Cade            15 PIEDMONT               25.60     J27.84    5  
  2 Stephens, Ciaran          17 MAKOS                     NT      26.89    3  
  3 Smith, Austin             15 PIEDMONT               27.81     J28.93    1  
  4 Graves, Macon             16 MAKOS                     NT     J25.87  
  5 Baldwin, Spencer          16 PIEDMONT               29.57     J32.76  
  6 Daniel, Linden            15 MAKOS                  38.56     J27.25  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:23.23    1:16.67    7  
     1) St. John, Sophia C 8            2) Miller, Georgie 8              
     3) Quadrini, Grace M 8             4) Quadrini, Claire 7             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:31.68    1:32.03  
     1) Brooks, Caroline 8              2) Steele, Abby 8                 
     3) King, Betsy 7                   4) Howell, Rowen 7                
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X1:58.59  
     1) Smith, Nadia E 8                2) Roche, Elise 8                 
     3) Wilmoth, Marcela 8              4) Worthy, Emily M 7              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   1:15.88    1:18.59    7  
     1) Bankowski, Brett W 8            2) Wren, Emerson 8                
     3) Patterson, Jay 8                4) Huskey, Alec 8                 
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:18.33    1:22.72  
     1) Walker, Philip 8                2) Jacobsen, Carter 8             
     3) Elkins, Jack 8                  4) Bostick, Braden 8              
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X1:40.54  
     1) Keener, William 7               2) Mitchell, Gabe 8               
     3) McMillion, Caleb J 7            4) Duncan, Graham 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:35.11    2:36.14    7  
     1) Howie, Maggie 10                2) Agee, Abigail 10               
     3) Keener, Clara 9                 4) Smith, Sophie 10               
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:35.57    2:39.91  
     1) Graves, Belle 10                2) Bender, Scout 10               
     3) Hale, Olivia 10                 4) King, Mary Foster 9            
 -- MONTE SANO  'C'                                   3:01.71   X3:01.13  
     1) Perry, Olivia 10                2) Stephens, Stella E 9           
     3) McMillen, Callie 10             4) Sheppard, Peyton 9             
 -- MONTE SANO  'B'                                   3:19.50   X3:28.18  
     1) Garmon, Mandy 9                 2) Craig, Alexis 10               
     3) Mitchell, Emma 10               4) Naderi, Lily 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:41.98    2:50.72    7  
     1) Johns, William 10               2) Westra, Benjamin 10            
     3) Gaines, Xander 9                4) Hopkins, Fields 9              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:53.36    3:01.76  
     1) Masterson, Aaron 9              2) Worthy, Will K 9               
     3) Bankowski, Clate 10             4) Foster, Harry 9                
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X3:51.03  
     1) Lawrence, Jack Wu 9             2) McMillen, Ryan 9               
     3) Presson, Devon 9                4) Fulkerson, Sam 10              
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:13.08    2:02.29    7  
     1) Schloss, Anna Kathryn 12        2) Erbach, Lizzie 11              
     3) Speigle, Jillian 12             4) Monk, Marybeth 12              
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:10.27    2:13.34  
     1) Wistner, Abigail N 12           2) Bledsoe, Leah 12               
     3) Graves, Virginia 11             4) Rabban, Bella 12               
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:25.25   X2:28.53  
     1) Rabban, Sophie 11               2) Derington, Julia 12            
     3) Dunford, Abigail C 11           4) Lawrence, Lucy Wu 11           
 -- MONTE SANO  'C'                                   2:30.58   X2:45.22  
     1) Daniel, Kiera 12                2) Masterson, Margaret 11         
     3) Naderi, Rose 12                 4) Buchanan, Anna C 11            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:01.26    2:03.67    7  
     1) Calatrello, Henry 11            2) Schuetz, Neil 12               
     3) Caroll, Hayden 11               4) Wan, Ethan 12                  
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:12.30    2:14.48  
     1) Jiminez, Connor 11              2) Stephens, William 12           
     3) Condron, Jack P 12              4) Stephens, Henry T 12           
 -- MONTE SANO  'C'                                        NT   X2:37.79  
     1) Moore, Will 11                  2) Burbach, Pierson 11            
     3) Wilmoth, Caleb 12               4) Miller, Wyatt 12               
 -- MONTE SANO  'B'                                   2:32.86   X2:37.85  
     1) Moore, Alex 11                  2) Perry, Quillan 11              
     3) Huskey, Joshua 12               4) Barnes, Matthew 12             
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:56.77    1:58.25    7  
     1) Strankman, Cole Elizabeth 13    2) Rigby, Lauren 14               
     3) Calatrello, Annie 14            4) Monk, Anna 13                  
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:13.45    2:17.94  
     1) Dunford, Annie 14               2) Bradford, Becca 14             
     3) Fuller, Rachel 14               4) Masterson, Marianne E 13       
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                                 NT    1:56.69    7  
     1) Werth, Benjamin 13              2) Herring, Wylder 13             
     3) Bell, Robert 14                 4) Chance, Caleb 13               
  2 MONTE SANO  'A'                                   2:03.84    2:12.00  
     1) Bazzle, Jon-Michael 13          2) Younes, Patrick 14             
     3) Goshen, Joesph C 14             4) Rabban, Isaac 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MONTE SANO  'A'                                   2:04.34    2:07.19    7  
     1) Lacey, Emma 15                  2) Horton, Laura 15               
     3) Thornton, Cary Jo 15            4) Tiller, Faith E 17             
  2 PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            2:08.80    2:14.03  
     1) Monk, Abby 15                   2) Schuetz, Gianna 15             
     3) Bell, Maria 15                  4) Ledyard, Ann 17                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- MONTE SANO  'B'                                        NT   X1:59.74  
     1) Klemm, Chandler 16              2) Wright, Marshall 15            
     3) Daniel, Linden 15               4) Clark, Dylan 17                
 -- PIEDMONT PIRANHAS  'A'                            1:37.22         DQ  
     1) Baldwin, Spencer 16             2) McEwen, Hunter 15              
     3) Christian, Harris 17            4) Herring, Jackson 16            
 -- MONTE SANO  'A'                                   1:42.64         DQ  
     1) Howie, Houston 16               2) Graves, Macon 16               
     3) Ready, Quinn E 15               4) Stephens, Ciaran 17            

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2018 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org