Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F                HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/1/2015 11:41 PM
                     2015 BLOS vs BYRD - Yards - 7/1/2015                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:42.88    1:48.89    7  
     1) Partain, Shelby B 7             2) Jones, Kara K 8                
     3) Henriksen, Anna S 7             4) Henderson, Ida M 7             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:34.52  
     1) Mullins, Mem 7                  2) Fierro, Averee 7               
     3) Farrell, Hill 7                 4) Watts, Amber 8                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:46.43         DQ  
     1) Parsons, Alexa 6                2) Krichev, Sophie 7              
     3) Langford, Ella 7                4) Holden, Sydney 6               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:33.92    1:38.12    7  
     1) Goldmon, William 6              2) Watson, Ben 7                  
     3) Howard, John Randall 8          4) Roberts, Bross 7               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:35.69    1:48.31  
     1) Ashburn, Evan D 7               2) Hill, Adam A 8                 
     3) Smith, Hoke H 8                 4) Gooden, Nolan E 8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:15.63  
     1) Cobb, Ephraim 7                 2) Turner, Lucas 7                
     3) Brinkley, John Allen 8          4) Wilson, Wyatt 8                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:20.53  
     1) Dilworth, Colin 8               2) Brinkley, Bo 8                 
     3) Cook, Hugh 7                    4) Livingston, Mason 7            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:02.32   X2:40.46  
     1) Cox, Nicholas R 8               2) Jones, Paul A 8                
     3) Partain, Warren S 5             4) Turchetta, Brendan S 8         
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:43.37    3:02.63    7  
     1) Krichev, Audrey 9               2) Fann, Josey 9                  
     3) Watson, McKenna 10              4) Suttles, Ella 9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:38.39  
     1) Livingston, Emily Grace 9       2) Moore, Jane Beason 9           
     3) Layne, Shelby 9                 4) Mullins, Anna Crawford 9       
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X4:05.89  
     1) Fleischmann, Maggie 9           2) Watson, May 9                  
     3) Butkis, Stella 9                4) Gilliam, Riley 9               
 -- BYRD SPRING-SE  'A'                               3:10.31         DQ  
     1) Lowe, Claudia E 9               2) Denson, Lexi J 9               
     3) Henriksen, Emma M 10            4) Henriksen, Ava L 9             
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:49.34    2:53.88    7  
     1) Langford, Clements 10           2) Bloom, Wyatt 9                 
     3) Collins, Owen 10                4) Bankowski, Brett 10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:18.55    3:14.58  
     1) Lawson, Cole B 10               2) Smith, Sawyer B 10             
     3) Suwarow, Chapin M 10            4) Bishop, Matthew F 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:15.95  
     1) Bohan, John 10                  2) Stuart, Ben 10                 
     3) Johnston, Matthew 9             4) Campbell, Roan 9               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:06.01  
     1) Mitchell, Jack 9                2) Thompson, Charles 10           
     3) Samples, Luke 10                4) Mackey, Cade 9                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X4:30.63  
     1) Lindow, Gabe N 10               2) Aderholt, Jack G 9             
     3)                                 4) Barto, Holden M 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:12.97    2:17.44    7  
     1) Cornelius, Jessica R 12         2) Lindow, Tess M 12              
     3) Blasingame, Claire C 12         4) Waters, Deanna C 11            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:30.69    2:32.39  
     1) Krichev, Julia 11               2) Johnson, Madeline 12           
     3) Waggoner, Stevey 11             4) Suttles, Jane Katherine 12     
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:44.86   X2:43.57  
     1) Noland, Riley M 12              2) Flinn, Bailey N 12             
     3) Hinely, Mary E 11               4) Flinn, Madison G 12            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:16.40  
     1) Collins, Ella 11                2) Colley, Caroline 11            
     3) Henshaw, Caroline 12            4) Moore, Vivian 12               
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X3:24.72  
     1) Henderson, Cordelia W 11        2) Denson, Peyton G 12            
     3) Gooden, Rori V 11               4) Henderson, Olivia W 9          
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:49.43    2:53.75    7  
     1) Malone, Callaway 11             2) Rainey, Lawson 10              
     3) Harbarger, David 12             4) Bankowski, Clate 11            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   x3:30.09  
     1) Lamey, Johnny S 12              2) Lawson, Jackson B 11           
     3) Leebern, Caden G 11             4)                                
 -- BYRD SPRING-SE  'A'                               2:42.75         DQ  
     1) Hill, Aaron M 12                2) Flinn, Taylor J 12             
     3) Durant, Timmy P 11              4) Lowe, Josh M 12                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:26.85    2:28.40    7  
     1) Kelton, Laurel M 13             2) Northcutt, Ali E 14            
     3) Amis, Abby C 14                 4) Luttrell, Torri E 14           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:17.22    2:39.09  
     1) Gilbert, Mary 14                2) Hensley, Evey 13               
     3) Cimino, Maddie 13               4) Cagle, Savannah 14             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:18.45    2:24.66    7  
     1) Swing, Joe 14                   2) Cagle, Stephen 13              
     3) Thurman, Reed 13                4) Leach, Remington 13            
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:59.03    2:06.15    7  
     1) Northcutt, Mary A 16            2) Blasingame, Renae R 15         
     3) Vasquez, Emily R 15             4) Hui, Chloe H 16                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:08.43    2:10.97  
     1) Cimino, Sarah Margaret 16       2) Jones, Ellery 17               
     3) Roberts, Riley 16               4) Bohan, Murphy 16               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:29.09  
     1) Evans, Brittany A 15            2) Fulton, Giselle P 15           
     3) Henderson, Sophia L 15          4) Love, Cameron D 13             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:47.29    1:55.09    7  
     1) Vasquez, Sam E 16               2) Blasingame, Ian I 16           
     3) Manush, Ben B 17                4) Hinely, Joe M 17               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:01.46    2:08.44  
     1) Kretzschmar, Will 16            2) Batson, Andrew 17              
     3) Medawar, Nicholas 17            4) Calvert, Ethan 15              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:11.29   X2:21.08  
     1) Kaylor, Alex 17                 2) Darden, Will 15                
     3) Harbarger, Sam 15               4) Johnson, William 15            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holden, Sydney             6 BLOSSOMWOOD            22.90      24.78    5  
  2 Mackey, Story              6 BLOSSOMWOOD            30.04      27.07    3  
  3 Parsons, Alexa             6 BLOSSOMWOOD            26.45      28.46    1  
  4 Randolph-Bishop, Katie L   5 BYRD SPRING-SE         33.00      33.00  
  5 Gooden, Nomi-Marie M       5 BYRD SPRING-SE         44.40      43.65  
  6 Stifflemire, Ivy M         4 BYRD SPRING-SE         46.07      47.70  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Layne, Maggie Kate         5 BLOSSOMWOOD            33.68     X30.81  
 -- Krichev, Charlotte         5 BLOSSOMWOOD            35.57     X36.15  
 -- Moorer, Peyton             6 BLOSSOMWOOD            40.73     X40.96  
 -- Gordon, Jayden B           4 BYRD SPRING-SE         47.38     X43.06  
 -- Wester, Julianna           6 BLOSSOMWOOD            45.01     X43.33  
 -- Cox, Madeline R            6 BYRD SPRING-SE         49.32     X47.78  
 -- Brinkley, Lynn             6 BLOSSOMWOOD          1:23.60   X1:05.75  
 -- Wester, Corrine            5 BLOSSOMWOOD          1:05.83   X1:06.44  
 -- Howard, Anna               5 BLOSSOMWOOD               NT   X1:07.38  
 -- Henderson, Mary Anne A     6 BYRD SPRING-SE       1:28.88   X2:11.14  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           6 BLOSSOMWOOD            20.65      22.47    5  
  2 Henriksen, CJ R            5 BYRD SPRING-SE         23.08      24.82    3  
  3 Hereford, Alex             6 BLOSSOMWOOD            25.55      25.03    1  
  4 Stifflemire, Deisen K      6 BYRD SPRING-SE         32.44      26.95  
  5 Johnston, Caleb            6 BLOSSOMWOOD            30.95      32.78  
  6 Webb, Zachary P            6 BYRD SPRING-SE         38.19      34.34  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Holt, Grayson              5 BLOSSOMWOOD            41.38     X34.65  
 -- Lumpkin, Grayson           6 BLOSSOMWOOD            34.32     X35.20  
 -- Partain, Warren S          5 BYRD SPRING-SE         39.04     X36.12  
 -- Whithead, Brooks           5 BLOSSOMWOOD            51.26     X36.58  
 -- Fierro, David              5 BLOSSOMWOOD            42.42     X36.72  
 -- Penney, Gaines             5 BLOSSOMWOOD            34.83     X36.76  
 -- Smith, David L             5 BYRD SPRING-SE         47.41     X37.01  
 -- Livingston, JT             6 BLOSSOMWOOD            34.81     X39.52  
 -- Clark, Will                5 BLOSSOMWOOD            42.27     X46.13  
 -- Johnson, Sonny             5 BLOSSOMWOOD            52.52     X59.82  
 -- Partain, Teddy T           2 BYRD SPRING-SE       1:11.25   X1:17.90  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            7 BLOSSOMWOOD            15.01      16.58    5  
  2 Jones, Kara K              8 BYRD SPRING-SE         19.19      17.94    3  
  3 Henriksen, Anna S          7 BYRD SPRING-SE         17.94      18.32    1  
  4 Langford, Ella             7 BLOSSOMWOOD            21.06      20.34  
  5 Henderson, Ida M           7 BYRD SPRING-SE         22.66      21.96  
  6 Mullins, Mem               7 BLOSSOMWOOD            27.03      28.65  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Fierro, Averee             7 BLOSSOMWOOD            31.32     X29.46  
 -- Plumlee, Jane              7 BLOSSOMWOOD            38.26     X34.82  
 -- Watts, Amber               8 BLOSSOMWOOD            39.44     X39.53  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, John Randall       8 BLOSSOMWOOD            17.99      18.09    5  
  2 Watson, Ben                7 BLOSSOMWOOD            20.94      19.01    3  
  3 Hill, Adam A               8 BYRD SPRING-SE            NT      20.15  
  4 Ashburn, Evan D            7 BYRD SPRING-SE         21.19      20.75    1  
  5 Gooden, Nolan E            8 BYRD SPRING-SE         25.06      21.66  
  6 Roberts, Bross             7 BLOSSOMWOOD            22.31      22.59  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dilworth, Colin            8 BLOSSOMWOOD            24.88     X22.90  
 -- Davenport, Michael         8 BLOSSOMWOOD            31.81     X23.86  
 -- Cox, Nicholas R            8 BYRD SPRING-SE         25.08     X25.20  
 -- Brinkley, John Allen       8 BLOSSOMWOOD            25.58     X27.35  
 -- Cook, Hugh                 7 BLOSSOMWOOD            26.07     X28.16  
 -- Turner, Lucas              7 BLOSSOMWOOD            31.79     X28.65  
 -- Livingston, Mason          7 BLOSSOMWOOD            31.43     X30.60  
 -- Malone, Van                7 BLOSSOMWOOD            29.90     X31.45  
 -- Wilson, Wyatt              8 BLOSSOMWOOD            30.93     X32.00  
 -- Cobb, Ephraim              7 BLOSSOMWOOD            32.73     X34.94  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Emma M         10 BYRD SPRING-SE         34.02      34.43    5  
  2 Krichev, Audrey            9 BLOSSOMWOOD            35.94      34.56    3  
  3 Watson, McKenna           10 BLOSSOMWOOD            34.95      35.45    1  
  4 Suttles, Ella              9 BLOSSOMWOOD            40.64      41.89  
  5 Henriksen, Ava L           9 BYRD SPRING-SE         45.59      42.88  
  6 Lowe, Claudia E            9 BYRD SPRING-SE         40.43      43.78  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Jane Beason         9 BLOSSOMWOOD               NT      49.08  
 -- Mullins, Anna Crawford     9 BLOSSOMWOOD            40.37     X38.95  
 -- McCann, Lauren            10 BLOSSOMWOOD            55.56     X48.31  
 -- Butkis, Stella             9 BLOSSOMWOOD            45.97     X48.65  
 -- Brinkley, Wini             9 BLOSSOMWOOD            55.39     X52.21  
 -- Livingston, Emily Grace    9 BLOSSOMWOOD            52.68     X52.28  
 -- Heritage, Greer            9 BLOSSOMWOOD            50.38     X53.09  
 -- Cobb, Sarah                9 BLOSSOMWOOD            54.98     X54.14  
 -- Fierro, Brooke             9 BLOSSOMWOOD            51.20     X54.77  
 -- Gilliam, Riley             9 BLOSSOMWOOD            47.04     X54.89  
 -- Heritage, Preston          9 BLOSSOMWOOD            46.09     X57.09  
 -- Chance, Lauren             9 BLOSSOMWOOD            56.25     X57.78  
 -- Fleischmann, Maggie        9 BLOSSOMWOOD            55.46     X58.16  
 -- Hoskins, Holli             9 BLOSSOMWOOD            54.80     X59.02  
 -- Hoskins, Heidi             9 BLOSSOMWOOD          1:03.41   X1:02.65  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bankowski, Brett          10 BLOSSOMWOOD            35.22      36.62    5  
  2 Hensley, Huck              9 BLOSSOMWOOD            37.84      36.75    3  
  3 Collins, Owen             10 BLOSSOMWOOD            38.40      37.46    1  
  4 Bishop, Matthew F         10 BYRD SPRING-SE         38.90      39.01  
  5 Lawson, Cole B            10 BYRD SPRING-SE         39.57      40.77  
  6 Suwarow, Chapin M         10 BYRD SPRING-SE         42.35      44.81  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Johnston, Matthew          9 BLOSSOMWOOD            40.90     X38.56  
 -- Stuart, Ben               10 BLOSSOMWOOD            40.88     X38.97  
 -- Gentry, Travis            10 BLOSSOMWOOD            40.72     X41.34  
 -- Campbell, Roan             9 BLOSSOMWOOD               NT     X43.89  
 -- Samples, Luke             10 BLOSSOMWOOD            43.02     X45.31  
 -- Roby, Billy               10 BLOSSOMWOOD            49.38     X47.00  
 -- Mitchell, Jack             9 BLOSSOMWOOD            46.72     X50.14  
 -- Mackey, Cade               9 BLOSSOMWOOD          1:03.44     X57.62  
 -- Aderholt, Jack G           9 BYRD SPRING-SE         56.52     X59.85  
 -- Barto, Holden M            9 BYRD SPRING-SE       1:12.84   X1:03.94  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            11 BLOSSOMWOOD            27.65      29.13    5  
  2 Lindow, Tess M            12 BYRD SPRING-SE         29.56      30.15    3  
  3 Hinely, Mary E            11 BYRD SPRING-SE         32.15      32.10    1  
  4 Johnson, Madeline         12 BLOSSOMWOOD            35.42      34.83  
  5 Waggoner, Stevey          11 BLOSSOMWOOD            34.64      35.12  
  6 Flinn, Bailey N           12 BYRD SPRING-SE         36.40      37.90  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Noland, Riley M           12 BYRD SPRING-SE         33.15     X33.09  
 -- Flinn, Madison G          12 BYRD SPRING-SE         38.19     X38.22  
 -- Denson, Peyton G          12 BYRD SPRING-SE         42.09     X39.22  
 -- Gooden, Rori V            11 BYRD SPRING-SE         46.82     X45.18  
 -- Henderson, Cordelia W     11 BYRD SPRING-SE         46.27     X46.65  
 -- Moore, Vivian             12 BLOSSOMWOOD            47.63     X49.20  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             12 BYRD SPRING-SE         27.47      27.13    5  
  2 Durant, Timmy P           11 BYRD SPRING-SE         34.26      32.97    3  
  3 Miller, Cornelius         12 BLOSSOMWOOD            36.25      35.52    1  
  4 Bankowski, Clate          11 BLOSSOMWOOD            35.00      38.28  
  5 Flinn, Taylor J           12 BYRD SPRING-SE         39.28      38.40  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lamey, Johnny S           12 BYRD SPRING-SE         38.99     X36.82  
 -- Lawson, Jackson B         11 BYRD SPRING-SE         44.94     X47.14  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            13 BLOSSOMWOOD            28.34      29.71    5  
  2 Kelton, Laurel M          13 BYRD SPRING-SE         31.56      31.56    3  
  3 Amis, Abby C              14 BYRD SPRING-SE         32.91      32.76    1  
  4 Cagle, Savannah           14 BLOSSOMWOOD               NT      34.97  
  5 Luttrell, Torri E         14 BYRD SPRING-SE         33.66      35.16  
  6 Hensley, Evey             13 BLOSSOMWOOD               NT      36.08  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Green, Stefanie           14 BLOSSOMWOOD            38.29     X39.38  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                14 BLOSSOMWOOD            26.15      26.53    5  
  2 Jones, Adam J             13 BYRD SPRING-SE         29.49      29.66    3  
  3 Thurman, Reed             13 BLOSSOMWOOD            31.02      30.97    1  
  4 Leach, Remington          13 BLOSSOMWOOD            31.57      31.53  
  5 Jones, Nick P             13 BYRD SPRING-SE         33.38      33.18  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    16 BLOSSOMWOOD            24.99      25.26    5  
  2 Hui, Chloe H              16 BYRD SPRING-SE         25.15      26.38    3  
  3 Northcutt, Mary A         16 BYRD SPRING-SE         25.61      26.47    1  
  4 Vasquez, Emily R          15 BYRD SPRING-SE         26.65      28.08  
  5 Jones, Ellery             17 BLOSSOMWOOD            29.15      29.03  
  6 Bohan, Murphy             16 BLOSSOMWOOD            32.46      35.26  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam E            16 BYRD SPRING-SE         22.89      25.96    5  
  2 Hinely, Joe M             17 BYRD SPRING-SE         24.28      26.14    3  
  3 Kretzschmar, Will         16 BLOSSOMWOOD            26.09     J26.76    1  
  4 Calvert, Ethan            15 BLOSSOMWOOD            26.43     J26.32  
  5 Reed, Luke A              16 BYRD SPRING-SE         26.46      26.83  
  6 Batson, Andrew            17 BLOSSOMWOOD            27.35      28.26  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaylor, John Michael      16 BLOSSOMWOOD               NT      27.57  
 -- Johnson, William          15 BLOSSOMWOOD            27.54     X27.72  
 -- Hensley, Ethan            15 BLOSSOMWOOD            29.09     X27.91  
 -- Burkett, Graham           16 BLOSSOMWOOD            29.78     X29.96  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            7 BLOSSOMWOOD            25.33      25.77    5  
  2 Jones, Kara K              8 BYRD SPRING-SE         28.88      31.20    3  
  3 Langford, Ella             7 BLOSSOMWOOD               NT     J35.02    1  
  4 Suwarow, Addie J           8 BYRD SPRING-SE         34.03     J32.25  
  5 Randolph-Bishop, Katie L   5 BYRD SPRING-SE            NT      36.50  
  6 Mullins, Mem               7 BLOSSOMWOOD            38.90      41.20  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Hoke H              8 BYRD SPRING-SE         32.47      27.08    5  
  2 Hill, Adam A               8 BYRD SPRING-SE         24.53      27.57    3  
  3 Watson, Ben                7 BLOSSOMWOOD            29.15      28.39    1  
  4 Roberts, Bross             7 BLOSSOMWOOD            36.69      31.07  
  5 Jones, Paul A              8 BYRD SPRING-SE            NT      33.89  
  6 Brinkley, Bo               8 BLOSSOMWOOD               NT      37.72  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, McKenna           10 BLOSSOMWOOD            47.29      47.33    5  
  2 Krichev, Audrey            9 BLOSSOMWOOD            51.82      53.34    3  
  3 Denson, Lexi J             9 BYRD SPRING-SE         55.56      53.44    1  
  4 Fann, Josey                9 BLOSSOMWOOD            55.45      55.15  
  5 Lowe, Claudia E            9 BYRD SPRING-SE         52.81      56.25  
  6 Henderson, Olivia W        9 BYRD SPRING-SE       1:09.29    1:09.01  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloom, Wyatt               9 BLOSSOMWOOD            47.87      47.81    5  
  2 Rainey, Lawson            10 BLOSSOMWOOD            47.95      48.38    3  
  3 Smith, Sawyer B           10 BYRD SPRING-SE         50.50      50.26    1  
  4 Lawson, Cole B            10 BYRD SPRING-SE         59.53      59.93  
  5 Bishop, Matthew F         10 BYRD SPRING-SE       1:04.96    1:03.70  
  6 Thompson, Charles         10 BLOSSOMWOOD               NT    1:09.81  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess M            12 BYRD SPRING-SE         37.64      39.01    5  
  2 Johnson, Madeline         12 BLOSSOMWOOD            42.52      42.06    3  
  3 Hinely, Mary E            11 BYRD SPRING-SE         44.56      44.82    1  
  4 Flinn, Bailey N           12 BYRD SPRING-SE         46.38      46.91  
  5 Colley, Caroline          11 BLOSSOMWOOD            50.50      50.51  
  6 Waggoner, Stevey          11 BLOSSOMWOOD               NT      59.81  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durant, Timmy P           11 BYRD SPRING-SE         42.34      43.96    5  
  2 Harbarger, David          12 BLOSSOMWOOD            53.82     J52.89    3  
  3 Flinn, Taylor J           12 BYRD SPRING-SE         50.63     J52.70    1  
  4 Miller, Cornelius         12 BLOSSOMWOOD               NT      54.64  
  5 Brambach, Will            12 BLOSSOMWOOD               NT      55.70  
  6 Noland, Jonathan W        11 BYRD SPRING-SE         56.83    1:01.64  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northcutt, Ali E          14 BYRD SPRING-SE         38.31      41.59    5  
  2 Kelton, Laurel M          13 BYRD SPRING-SE         41.64      43.57    3  
  3 Hensley, Evey             13 BLOSSOMWOOD            46.39      47.33    1  
  4 Luttrell, Torri E         14 BYRD SPRING-SE         50.43      50.95  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Nick P             13 BYRD SPRING-SE         40.69      43.77    5  
  2 Cagle, Stephen            13 BLOSSOMWOOD            53.58      46.96    3  
  3 Batson, Cole              13 BLOSSOMWOOD            56.85      46.97    1  
  4 Leach, Remington          13 BLOSSOMWOOD            54.87      54.03  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ellery             17 BLOSSOMWOOD            35.27      35.95    5  
  2 Blasingame, Renae R       15 BYRD SPRING-SE         35.02      36.38    3  
  3 Hui, Chloe H              16 BYRD SPRING-SE         33.30      36.65    1  
  4 Roberts, Riley            16 BLOSSOMWOOD            37.19      37.16  
  5 Fulton, Giselle P         15 BYRD SPRING-SE         43.63      44.69  
  6 Bohan, Murphy             16 BLOSSOMWOOD            48.91      48.75  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         16 BYRD SPRING-SE         29.99      32.76    5  
  2 Hinely, Joe M             17 BYRD SPRING-SE         32.44     J34.38    3  
  3 Lindow, Jackson R         16 BYRD SPRING-SE         33.88     J34.14    1  
  4 Batson, Andrew            17 BLOSSOMWOOD            34.40      34.70  
  5 Darden, Will              15 BLOSSOMWOOD            35.49      35.32  
  6 Calvert, Ethan            15 BLOSSOMWOOD            41.25      36.37  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:14.16    1:15.31    7  
     1) Watson, Ben M7                  2) Langford, Ella W7              
     3) Howard, John Randall M8         4) Krichev, Sophie W7             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:18.92    1:22.57  
     1) Hill, Adam A M8                 2) Jones, Kara K W8               
     3) Henriksen, Anna S W7            4) Ashburn, Evan D M7             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:32.16   X1:46.44  
     1) Smith, Hoke H M8                2) Partain, Shelby B W7           
     3) Suwarow, Addie J W8             4) Gooden, Nolan E M8             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X1:52.47  
     1) Mullins, Mem W7                 2) Brinkley, John Allen M8        
     3) Farrell, Hill W7                4) Cook, Hugh M7                  
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X1:58.13  
     1) Brinkley, Bo M8                 2) Plumlee, Jane W7               
     3) Fierro, Averee W7               4) Dilworth, Colin M8             
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               1:49.17   X2:11.66  
     1) Webb, Zachary P M6              2) Randolph-Bishop, Katie L W5    
     3) Turchetta, Carley E W7          4) Cox, Nicholas R M8             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:23.05    2:29.70    7  
     1) Krichev, Audrey W9              2) Collins, Owen M10              
     3) Bankowski, Brett M10            4) Watson, McKenna W10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:32.92    2:45.63  
     1) Lawson, Cole B M10              2) Lowe, Claudia E W9             
     3) Henriksen, Emma M W10           4) Bishop, Matthew F M10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:10.95  
     1) Watson, May W9                  2) Heritage, Greer W9             
     3) Gentry, Travis M10              4) Campbell, Roan M9              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:20.69  
     1) Livingston, Emily Grace W9      2) Heritage, Preston W9           
     3) Thompson, Charles M10           4) Roby, Billy M10                
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   x3:42.38  
     1) Lindow, Gabe N M10              2) Henderson, Olivia W W9         
     3) Aderholt, Jack G M9             4) Henderson, Ida M W7            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:58.32   x3:44.00  
     1) Smith, Sawyer B M10             2) Denson, Lexi J W9              
     3) Henriksen, Ava L W9             4) Suwarow, Chapin M M10          
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:57.83    2:03.01    7  
     1) Durant, Timmy P M11             2) Lindow, Tess M W12             
     3) Blasingame, Claire C W12        4) Hill, Aaron M M12              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.01    2:27.81  
     1) Harbarger, David M12            2) Waggoner, Stevey W11           
     3) Bankowski, Clate M11            4) Krichev, Julia W11             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:19.34   X2:19.58  
     1) Lamey, Johnny S M12             2) Waters, Deanna C W11           
     3) Cornelius, Jessica R W12        4) Noland, Jonathan W M11         
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:29.52   X2:36.71  
     1) Lawson, Jackson B M11           2) Noland, Riley M W12            
     3) Hinely, Mary E W11              4) Flinn, Taylor J M12            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.93    2:02.65    7  
     1) Cimino, Maddie W13              2) Cagle, Savannah W14            
     3) Leach, Remington M13            4) Swing, Joe M14                 
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:04.22    2:06.09  
     1) Jones, Nick P M13               2) Kelton, Laurel M W13           
     3) Northcutt, Ali E W14            4) Jones, Adam J M13              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:26.26  
     1) Batson, Cole M13                2) Hensley, Evey W13              
     3) Green, Stefanie W14             4) League, Willsey M14            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:37.90    1:40.69    7  
     1) Hinely, Joe M M17               2) Northcutt, Mary A W16          
     3) Hui, Chloe H W16                4) Vasquez, Sam E M16             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:48.85    1:53.06  
     1) Calvert, Ethan M15              2) Roberts, Riley W16             
     3) Kretzschmar, Will M16           4) Cimino, Sarah Margaret W16     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:12.76  
     1) Bohan, Murphy W16               2) Burkett, Graham M16            
     3) Kaylor, Alex M17                4) Taylor, Mady W16               
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Anna S          7 BYRD SPRING-SE         21.83      21.64    5  
  2 Krichev, Sophie            7 BLOSSOMWOOD            22.40      25.28    3  
  3 Henderson, Ida M           7 BYRD SPRING-SE            NT     J28.70    1  
  4 Parsons, Alexa             6 BLOSSOMWOOD            29.10     J28.46  
  5 Holden, Sydney             6 BLOSSOMWOOD               NT      29.82  
  6 Partain, Shelby B          7 BYRD SPRING-SE         29.34      31.66  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashburn, Evan D            7 BYRD SPRING-SE         28.00      27.02    5  
  2 Goldmon, William           6 BLOSSOMWOOD            28.37     J29.00    3  
  3 Howard, John Randall       8 BLOSSOMWOOD            29.09     J28.09    1  
  4 Gooden, Nolan E            8 BYRD SPRING-SE         29.38      30.63  
  5 Jones, Paul A              8 BYRD SPRING-SE         43.62      30.70  
  6 Brinkley, Bo               8 BLOSSOMWOOD          1:13.44      36.46  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Emma M         10 BYRD SPRING-SE         41.18      43.72    5  
  2 Krichev, Audrey            9 BLOSSOMWOOD            44.95      44.65    3  
  3 Fann, Josey                9 BLOSSOMWOOD            50.01      47.97    1  
  4 Suttles, Ella              9 BLOSSOMWOOD            54.98      49.50  
  5 Lowe, Claudia E            9 BYRD SPRING-SE         46.19      49.82  
  6 Henriksen, Ava L           9 BYRD SPRING-SE         59.44      58.57  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Langford, Clements        10 BLOSSOMWOOD            44.86      46.72    5  
  2 Bohan, John               10 BLOSSOMWOOD            47.51      50.28    3  
  3 Bankowski, Brett          10 BLOSSOMWOOD            50.97      55.38    1  
  4 Lawson, Cole B            10 BYRD SPRING-SE         54.34      57.84  
  5 Suwarow, Chapin M         10 BYRD SPRING-SE       1:02.21    1:07.77  
  6 Lindow, Gabe N            10 BYRD SPRING-SE         57.59    1:08.69  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            11 BLOSSOMWOOD            32.14      31.97    5  
  2 Lindow, Tess M            12 BYRD SPRING-SE         33.46      35.15    3  
  3 Cornelius, Jessica R      12 BYRD SPRING-SE         35.25      36.40    1  
  4 Waters, Deanna C          11 BYRD SPRING-SE         39.72      39.28  
  5 Suttles, Jane Katherine   12 BLOSSOMWOOD            42.37      42.33  
  6 Collins, Ella             11 BLOSSOMWOOD            54.96      52.60  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             12 BYRD SPRING-SE         32.39      34.09    5  
  2 Lowe, Josh M              12 BYRD SPRING-SE            NT      41.52    3  
  3 Malone, Callaway          11 BLOSSOMWOOD            44.93      46.94    1  
  4 Bankowski, Clate          11 BLOSSOMWOOD            53.66      52.58  
  5 Flinn, Taylor J           12 BYRD SPRING-SE       1:00.13      57.65  
  6 Miller, Cornelius         12 BLOSSOMWOOD               NT    1:07.90  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            13 BLOSSOMWOOD            31.00      33.45    5  
  2 Kelton, Laurel M          13 BYRD SPRING-SE         37.82      38.88    3  
  3 Amis, Abby C              14 BYRD SPRING-SE         42.91      41.77    1  
  4 Love, Cameron D           13 BYRD SPRING-SE         43.90      44.62  
  5 Hensley, Evey             13 BLOSSOMWOOD               NT      45.47  
  6 Gilbert, Mary             14 BLOSSOMWOOD            45.00      45.80  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                14 BLOSSOMWOOD            29.23      32.84    5  
  2 Jones, Adam J             13 BYRD SPRING-SE         35.51      36.02    3  
  3 Jones, Nick P             13 BYRD SPRING-SE         44.19      44.01    1  
  4 Leach, Remington          13 BLOSSOMWOOD            40.51      44.50  
  5 Thurman, Reed             13 BLOSSOMWOOD            43.43      45.60  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    16 BLOSSOMWOOD            27.82      29.02    5  
  2 Northcutt, Mary A         16 BYRD SPRING-SE         29.66      33.21    3  
  3 Vasquez, Emily R          15 BYRD SPRING-SE         31.03      33.51    1  
  4 Henderson, Sophia L       15 BYRD SPRING-SE            NT      34.33  
  5 Roberts, Riley            16 BLOSSOMWOOD            36.63      37.68  
  6 Taylor, Mady              16 BLOSSOMWOOD            41.40      41.40  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam E            16 BYRD SPRING-SE         26.82      29.95    5  
  2 Kretzschmar, Will         16 BLOSSOMWOOD            30.13      30.63    3  
  3 Lindow, Jackson R         16 BYRD SPRING-SE         30.21      31.44    1  
  4 Hinely, Joe M             17 BYRD SPRING-SE         29.77      32.88  
  5 Calvert, Ethan            15 BLOSSOMWOOD            32.34      34.33  
  6 Kaylor, Alex              17 BLOSSOMWOOD               NT      44.70  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Kara K              8 BYRD SPRING-SE         24.47      21.21    5  
  2 Henriksen, Anna S          7 BYRD SPRING-SE         22.00      25.19    3  
  3 Langford, Ella             7 BLOSSOMWOOD            27.90      26.00    1  
  4 Parsons, Alexa             6 BLOSSOMWOOD               NT      30.91  
  5 Farrell, Hill              7 BLOSSOMWOOD            41.06      37.08  
  6 Partain, Shelby B          7 BYRD SPRING-SE         38.53      40.19  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, John Randall       8 BLOSSOMWOOD            21.50      23.69    5  
  2 Gooden, Nolan E            8 BYRD SPRING-SE         28.09      25.45    3  
  3 Smith, Hoke H              8 BYRD SPRING-SE         22.38      28.32    1  
  4 Goldmon, William           6 BLOSSOMWOOD            30.50      30.13  
  5 Watson, Ben                7 BLOSSOMWOOD            30.52     J31.09  
  6 Ashburn, Evan D            7 BYRD SPRING-SE         37.13     J30.51  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Emma M         10 BYRD SPRING-SE         42.97      44.39    5  
  2 Watson, McKenna           10 BLOSSOMWOOD            48.39      44.69    3  
  3 Suttles, Ella              9 BLOSSOMWOOD               NT      50.39    1  
  4 Watson, May                9 BLOSSOMWOOD               NT      54.90  
  5 Henderson, Olivia W        9 BYRD SPRING-SE            NT      56.63  
  6 Henriksen, Ava L           9 BYRD SPRING-SE       1:05.78    1:04.14  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Owen             10 BLOSSOMWOOD            41.39      41.87    5  
  2 Smith, Sawyer B           10 BYRD SPRING-SE         44.60     J48.14    3  
  3 Langford, Clements        10 BLOSSOMWOOD            49.96     J47.77    1  
  4 Bishop, Matthew F         10 BYRD SPRING-SE         54.03      48.96  
  5 Bloom, Wyatt               9 BLOSSOMWOOD            50.56      52.30  
  6 Suwarow, Chapin M         10 BYRD SPRING-SE         54.81      55.63  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      12 BYRD SPRING-SE         28.13      28.91    5  
  2 Krichev, Julia            11 BLOSSOMWOOD            33.84      34.45    3  
  3 Cornelius, Jessica R      12 BYRD SPRING-SE         34.67      35.08    1  
  4 Waters, Deanna C          11 BYRD SPRING-SE         38.59      39.46  
  5 Waggoner, Stevey          11 BLOSSOMWOOD            42.41      44.59  
  6 Henshaw, Caroline         12 BLOSSOMWOOD            44.27      45.10  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             12 BYRD SPRING-SE         30.78      32.82    5  
  2 Durant, Timmy P           11 BYRD SPRING-SE         41.96      41.45    3  
  3 Harbarger, David          12 BLOSSOMWOOD            46.88      47.33    1  
  4 Malone, Callaway          11 BLOSSOMWOOD            51.27      50.77  
  5 Noland, Jonathan W        11 BYRD SPRING-SE         52.49      54.37  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            13 BLOSSOMWOOD            31.47      31.69    5  
  2 Northcutt, Ali E          14 BYRD SPRING-SE         31.59      32.58    3  
  3 Amis, Abby C              14 BYRD SPRING-SE         37.06      35.56    1  
  4 Luttrell, Torri E         14 BYRD SPRING-SE         40.75      40.58  
  5 Cagle, Savannah           14 BLOSSOMWOOD            43.67      43.58  
  6 Gilbert, Mary             14 BLOSSOMWOOD            53.08      48.20  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                14 BLOSSOMWOOD            29.07      29.81    5  
  2 Jones, Adam J             13 BYRD SPRING-SE         33.45      33.97    3  
  3 Thurman, Reed             13 BLOSSOMWOOD            36.65      36.87    1  
  4 Batson, Cole              13 BLOSSOMWOOD            41.52      40.80  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    16 BLOSSOMWOOD            26.49      28.00    5  
  2 Northcutt, Mary A         16 BYRD SPRING-SE         28.56      30.88    3  
  3 Vasquez, Emily R          15 BYRD SPRING-SE         29.20      31.51    1  
  4 Jones, Ellery             17 BLOSSOMWOOD            33.25      33.40  
  5 Roberts, Riley            16 BLOSSOMWOOD            32.88      34.28  
  6 Evans, Brittany A         15 BYRD SPRING-SE         34.23      36.89  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manush, Ben B             17 BYRD SPRING-SE         26.20      26.84    5  
  2 Vasquez, Sam E            16 BYRD SPRING-SE         25.96      28.26    3  
  3 Blasingame, Ian I         16 BYRD SPRING-SE         25.91     J30.34    1  
  4 Kretzschmar, Will         16 BLOSSOMWOOD            30.88     J30.71  
  5 Medawar, Nicholas         17 BLOSSOMWOOD            30.50     J30.31  
  6 Harbarger, Sam            15 BLOSSOMWOOD            33.05      32.70  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:25.16    1:28.13    7  
     1) Jones, Kara K 8                 2) Partain, Shelby B 7            
     3) Henderson, Ida M 7              4) Henriksen, Anna S 7            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:22.00    1:29.20  
     1) Langford, Ella 7                2) Parsons, Alexa 6               
     3) Holden, Sydney 6                4) Krichev, Sophie 7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:14.19  
     1) Mullins, Mem 7                  2) Plumlee, Jane 7                
     3) Watts, Amber 8                  4) Farrell, Hill 7                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:16.15    1:23.53    7  
     1) Roberts, Bross 7                2) Watson, Ben 7                  
     3) Goldmon, William 6              4) Howard, John Randall 8         
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:25.92    1:29.72  
     1) Hill, Adam A 8                  2) Smith, Hoke H 8                
     3) Ashburn, Evan D 7               4) Gooden, Nolan E 8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:32.58   X1:54.96  
     1) Dilworth, Colin 8               2) Brinkley, John Allen 8         
     3) Livingston, Mason 7             4) Malone, Van 7                  
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:39.25   X2:06.31  
     1) Henriksen, CJ R 5               2) Jones, Paul A 8                
     3) Cox, Nicholas R 8               4) Turchetta, Brendan S 8         
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:31.90    2:37.35    7  
     1) Krichev, Audrey 9               2) Suttles, Ella 9                
     3) Mullins, Anna Crawford 9        4) Watson, McKenna 10             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:46.04    2:52.96  
     1) Lowe, Claudia E 9               2) Denson, Lexi J 9               
     3) Henriksen, Ava L 9              4) Henriksen, Emma M 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:52.19   X3:34.83  
     1) Moore, Jane Beason 9            2) Layne, Shelby 9                
     3) Watson, May 9                   4) Fleischmann, Maggie 9          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:42.60  
     1) Brinkley, Wini 9                2) Chance, Lauren 9               
     3) Cobb, Sarah 9                   4) Gilliam, Riley 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:30.93    2:38.21    7  
     1) Hensley, Huck 9                 2) Langford, Clements 10          
     3) Collins, Owen 10                4) Bankowski, Brett 10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:45.20    2:54.84  
     1) Lawson, Cole B 10               2) Smith, Sawyer B 10             
     3) Suwarow, Chapin M 10            4) Bishop, Matthew F 10           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:43.39   X2:47.75  
     1) Stuart, Ben 10                  2) Johnston, Matthew 9            
     3) Bohan, John 10                  4) Gentry, Travis 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        3:00.88   X3:10.00  
     1) Rainey, Lawson 10               2) Samples, Luke 10               
     3) Mitchell, Jack 9                4) Campbell, Roan 9               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:55.02  
     1) Lindow, Gabe N 10               2) Aderholt, Jack G 9             
     3) Barto, Holden M 9               4)                                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:58.68    2:03.52    7  
     1) Lindow, Tess M 12               2) Hinely, Mary E 11              
     3) Cornelius, Jessica R 12         4) Blasingame, Claire C 12        
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:11.33    2:22.29  
     1) Suttles, Jane Katherine 12      2) Johnson, Madeline 12           
     3) Waggoner, Stevey 11             4) Krichev, Julia 11              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:19.89   X2:24.46  
     1) Noland, Riley M 12              2) Flinn, Madison G 12            
     3) Flinn, Bailey N 12              4) Waters, Deanna C 11            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:30.53   X2:57.52  
     1) Moore, Vivian 12                2) Colley, Caroline 11            
     3) Aboudonia, Nanette 12           4) Collins, Ella 11               
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                                    NT   X3:10.46  
     1) Denson, Peyton G 12             2) Henderson, Cordelia W 11       
     3) Gooden, Rori V 11               4) Henderson, Olivia W 9          
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:18.49    2:15.59    7  
     1) Durant, Timmy P 11              2) Lowe, Josh M 12                
     3) Noland, Jonathan W 11           4) Hill, Aaron M 12               
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:21.15    2:36.84  
     1) Bankowski, Clate 11             2) Miller, Cornelius 12           
     3) Harbarger, David 12             4) Malone, Callaway 11            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:50.94  
     1) Flinn, Taylor J 12              2) Lawson, Jackson B 11           
     3) Lamey, Johnny S 12              4)                                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:07.92    2:12.34    7  
     1) Kelton, Laurel M 13             2) Luttrell, Torri E 14           
     3) Amis, Abby C 14                 4) Northcutt, Ali E 14            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:03.62    2:31.58  
     1) Gilbert, Mary 14                2) Cagle, Savannah 14             
     3) Hensley, Evey 13                4) Cimino, Maddie 13              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:00.63    2:10.76    7  
     1) Thurman, Reed 13                2) Cagle, Stephen 13              
     3) Leach, Remington 13             4) Swing, Joe 14                  
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:44.72    1:51.75    7  
     1) Northcutt, Mary A 16            2) Blasingame, Renae R 15         
     3) Vasquez, Emily R 15             4) Hui, Chloe H 16                
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:56.00    2:06.77  
     1) Jones, Ellery 17                2) Bohan, Murphy 16               
     3) Roberts, Riley 16               4) Cimino, Sarah Margaret 16      
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:16.34  
     1) Evans, Brittany A 15            2) Fulton, Giselle P 15           
     3) Love, Cameron D 13              4) Henderson, Sophia L 15         
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:36.64    1:41.47    7  
     1) Blasingame, Ian I 16            2) Manush, Ben B 17               
     3) Hinely, Joe M 17                4) Vasquez, Sam E 16              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:47.41    1:52.28  
     1) Calvert, Ethan 15               2) Johnson, William 15            
     3) Batson, Andrew 17               4) Kretzschmar, Will 16           
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:55.40   X2:08.44  
     1) Harbarger, Sam 15               2) Kaylor, Alex 17                
     3) Hensley, Ethan 15               4) Burkett, Graham 16             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org