Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F               HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/11/2015 11:08 AM
                    Byrd Springs vs Greenwyche - 6/10/2015                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:27.06    1:28.84    7  
     1) Ayres, Caroline 8               2) Sawyer, Kat 8                  
     3) Scales, Amelia 8                4) Harrison, Reilly 8             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:41.01    1:35.57  
     1) Henriksen, Anna S 7             2) Suwarow, Addie J 8             
     3) Jones, Kara K 8                 4) Lecompte, Natalie J 8          
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            2:32.51   X2:07.47  
     1) Hobbs, Ellie 8                  2) Hobbs, Emma 7                  
     3) Jones, Emma Towner 8            4) Schreiber, Cataryna 7          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:01.35   X2:10.25  
     1) Brinkley, Charlotte 8           2) Byrnes, Grace 8                
     3) Herrington, Evelyn 8            4) Keith, Atkins E 8              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:31.44    1:31.57    7  
     1) Lee, Paul 8                     2) DeOrio, Tyler 8                
     3) Derrick, Andrew 8               4) Lunsford, Judd 8               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:40.95    1:40.81  
     1) Ashburn, Evan D 7               2) Hill, Adam A 8                 
     3) Smith, Hoke H 8                 4) Leebern, Seth D 8              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:56.40   X2:04.59  
     1) Kent, Farrell 7                 2) Banks, Tate 7                  
     3) Freeman, Andrew 7               4) Wells, Thomas 8                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X2:38.37  
     1) Webb, Zachary P 6               2) Jones, Paul A 8                
     3) Cox, Nicholas R 8               4) Turchetta, Brendan S 8         
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:58.42    2:52.88    7  
     1) Smith, Corinne 10               2) DeOrio, Madison 10             
     3) Houser, Michaela 10             4) Hicks, Krysanne 9              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:12.49    3:02.44  
     1) Lowe, Claudia E 9               2) Denson, Lexi J 9               
     3) Henriksen, Emma M 10            4) Thompson, Allie R 10           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:49.01   X3:36.81  
     1) Edmondson, Lucy 9               2) Keith, Caroline 9              
     3) Scott, Sydney 9                 4) Jones, Hope 9                  
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:42.91    2:39.34    7  
     1) Freeman, Justin 9               2) Hardy, Samuel 10               
     3) Barlow, Bo 10                   4) Danner, Peyton 10              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               3:20.38    3:24.59  
     1) Lawson, Cole B 10               2) Smith, Sawyer B 10             
     3) Lecompte, Tucker J 9            4) Suwarow, Chapin M 10           
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:34.56   X3:13.78  
     1) Bailey, Jimmy 10                2) Bailey, Bobby 9                
     3) Johnson, Bradford 9             4) Van Beck, Chad 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:21.27   X3:41.41  
     1) McManus, Wright 9               2) Kimball, Mason 9               
     3) Lunsford, Luke 10               4) Sawyer, Owen 10                
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X5:02.06  
     1) Bishop, Logan J 8               2) Aderholt, Jack G 9             
     3) Lindow, Gabe N 10               4) Barto, Holden M 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:15.21    2:14.85    7  
     1) Cornelius, Jessica R 11         2) Lindow, Tess M 12              
     3) Blasingame, Claire C 12         4) Hinely, Mary E 11              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            3:00.26    2:51.16  
     1) Ayres, Anna K 11                2) Scales, Ansley 11              
     3) Clary, Sydney 11                4) Stone, Kate 12                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:43.69   X2:42.15  
     1) Noland, Riley M 12              2) Denson, Peyton G 12            
     3) Lecompte, Savannah M 11         4) Waters, Deanna C 11            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:27.57    2:20.47    7  
     1) O'Neil, Stephen 12              2) Scott, Spencer 12              
     3) Hardy, Jackson 12               4) Kimball, Myles 11              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:39.21    2:35.81  
     1) Hill, Aaron M 12                2) Durant, Timmy P 11             
     3) Lowe, Josh M 12                 4) Noland, Jonathan W 11          
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:41.22   X3:13.78  
     1) Ziegler, William 11             2) Danner, Jackson 12             
     3) Clary, David 11                 4) Wolfe, Charlie 9               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:50.40  
     1) Leebern, Caden G 11             2) Lawson, Jackson B 11           
     3) Lamey, Johnny S 12              4)                                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:14.39    2:11.46    7  
     1) Coomer, Mary 14                 2) Ferguson, Rebecca 13           
     3) Ferguson, Emily 13              4) Wood, Delaney 14               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:17.74    2:23.96  
     1) Vasquez, Emily R 14             2) Northcutt, Ali E 14            
     3) Kelton, Laurel M 13             4) Love, Cameron D 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:16.44    2:21.28    7  
     1) Rogers, Jackson 13              2) Shockley, Cal 14               
     3) Landwehr, Connors 14            4) Grace, William 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:00.71    2:07.51    7  
     1) Northcutt, Mary A 16            2) Blasingame, Renae R 15         
     3) Hui, Chloe H 16                 4) Fulton, Giselle P 15           
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:10.00    2:08.22  
     1) Rogers, Walton 16               2) Conners, Olivia 16             
     3) Barlow, Ryan E 15               4) Byers, Sophie 15               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:47.67    1:53.77    7  
     1) Vasquez, Sam E 16               2) Blasingame, Ian I 16           
     3) Manush, Ben B 17                4) Hinely, Joe M 17               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derrick, Emily             6 GATORS                 31.39      22.34    5  
  2 Banks, Abby                6 GATORS                 27.10      22.96    3  
  3 Kimball, Madelyn           5 GATORS                 40.96      35.75    1  
  4 Cox, Madeline R            6 BYRD SPRING-SE       1:35.97    1:03.03  
  5 Bishop, Kaylen G           4 BYRD SPRING-SE       1:47.02    1:04.66  
  6 Stifflemire, Ivy M         4 BYRD SPRING-SE       1:03.26    1:14.89  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Giminez, Isabella          6 GATORS                    NT     X35.95  
 -- Smith, Sara                6 GATORS                 46.82     X39.81  
 -- Daniel, Caroline           5 GATORS                 41.83     X43.41  
 -- Pitchford, Josie           6 GATORS                 45.57     X47.38  
 -- Kent, Hadley               5 GATORS               1:10.18     X55.06  
 -- Herrington, Natalie        5 GATORS               1:08.36   X1:00.28  
 -- Herrington, Amelia         5 GATORS                 59.82   X1:03.89  
 -- Bailey, Allie              4 GATORS                 48.44   X1:20.44  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, CJ R            5 BYRD SPRING-SE         25.39      23.08    5  
  2 Hardy, William             6 GATORS                 24.72      23.34    3  
  3 Hardy, Benjamin            6 GATORS                 25.28      24.50    1  
  4 Scheiman, James            6 GATORS                 34.20      26.47  
  5 Thompson, Benjamin C       6 BYRD SPRING-SE         30.59      28.08  
  6 Stifflemire, Deisen K      6 BYRD SPRING-SE         32.44      36.66  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gibson, Jackson J          6 GATORS                 35.67     X30.41  
 -- Simpson, Connor            6 GATORS                 39.98     X34.25  
 -- Edmondson, Owen            5 GATORS                 42.74     X37.18  
 -- Webb, Zachary P            6 BYRD SPRING-SE         44.24     X38.19  
 -- Partain, Warren S          5 BYRD SPRING-SE         39.04     X40.57  
 -- Ayres, Charles             4 GATORS                 44.72     X45.13  
 -- Lecompte, Logan B          5 BYRD SPRING-SE       1:02.15     X57.47  
 -- Wells, Charles             6 GATORS                 46.77   X1:13.28  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Caroline            8 GATORS                 17.25      16.53    5  
  2 Henriksen, Anna S          7 BYRD SPRING-SE         18.89      17.94    3  
  3 Lecompte, Natalie J        8 BYRD SPRING-SE         19.09      18.63    1  
  4 Sawyer, Kat                8 GATORS                 19.11      19.09  
  5 Harrison, Reilly           8 GATORS                 19.23      20.00  
  6 Suwarow, Addie J           8 BYRD SPRING-SE         33.81      28.03  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Lillie             7 GATORS                    NT      26.81  
  2 Ellett, Mary M             7 GATORS                    NT      33.20  
 -- Hobbs, Emma                7 GATORS                 34.95     X23.16  
 -- Jones, Emma Towner         8 GATORS                 22.87     X23.19  
 -- Keith, Atkins E            8 GATORS                 24.21     X23.97  
 -- Brinkley, Charlotte        8 GATORS                 23.71     X26.00  
 -- Byrnes, Grace              8 GATORS                 25.77     X26.85  
 -- Herrington, Evelyn         8 GATORS                 25.97     X27.58  
 -- Stone, Libby               7 GATORS                 33.05     X30.44  
 -- Hobbs, Ellie               8 GATORS                 30.77     X32.66  
 -- Schreiber, Cataryna        7 GATORS                 24.80     X35.25  
 -- Turchetta, Carley E        7 BYRD SPRING-SE         59.62     X44.76  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeOrio, Tyler              8 GATORS                 16.31      17.22    5  
  2 Leebern, Seth D            8 BYRD SPRING-SE         18.33      17.88    3  
  3 Lee, Paul                  8 GATORS                 21.69      19.13    1  
  4 Smith, Gibson              7 GATORS                 21.75      22.78  
  5 Smith, Hoke H              8 BYRD SPRING-SE         25.10      22.94  
  6 Bishop, Logan J            8 BYRD SPRING-SE         23.06      23.57  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Banks, Tate                7 GATORS                 23.88     X22.84  
 -- Shadinger, Austin          7 GATORS                 23.56     X23.95  
 -- Johnson, Wesley            7 GATORS                 27.96     X24.06  
 -- Smith, George              8 GATORS                 28.46     X25.72  
 -- Cox, Nicholas R            8 BYRD SPRING-SE         31.43     X27.00  
 -- Steber, Joseph             7 GATORS                 24.23     X27.13  
 -- Wells, Thomas              8 GATORS                 34.38     X32.31  
 -- Turchetta, Brendan S       8 BYRD SPRING-SE         42.87     X37.53  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Emma M         10 BYRD SPRING-SE         34.07      34.02    5  
  2 Houser, Michaela          10 GATORS                 36.29      34.16    3  
  3 Smith, Corinne            10 GATORS                 38.10      38.72    1  
  4 Scott, Sydney              9 GATORS                    NT      44.28  
  5 Henriksen, Ava L           9 BYRD SPRING-SE         46.16      47.12  
  6 Denson, Lexi J             9 BYRD SPRING-SE         46.00      48.31  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Edmondson, Lucy            9 GATORS                 45.27     X43.05  
 -- Keith, Caroline            9 GATORS                 51.16     X52.60  
 -- Jones, Hope                9 GATORS                 55.59     X52.93  
 -- Payne, Anne                9 GATORS                 48.61     X54.97  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Samuel             10 GATORS                 33.37      34.28    5  
  2 Freeman, Justin            9 GATORS                 33.98      34.34    3  
  3 Danner, Peyton            10 GATORS                 35.86      36.87    1  
  4 Lawson, Cole B            10 BYRD SPRING-SE         41.30      40.95  
  5 Lindow, Gabe N            10 BYRD SPRING-SE         52.53      48.53  
  6 Suwarow, Chapin M         10 BYRD SPRING-SE         42.35      49.57  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bailey, Bobby              9 GATORS                 44.87     X41.68  
 -- McManus, Wright            9 GATORS                 43.27     X41.88  
 -- Sawyer, Owen              10 GATORS                 45.32     X47.09  
 -- Wolfe, Charlie             9 GATORS                 48.80     X47.62  
 -- Bailey, Jimmy             10 GATORS                 48.37     X48.57  
 -- Kimball, Mason             9 GATORS                 53.01     X51.01  
 -- Lunsford, Luke            10 GATORS                 50.33     X51.84  
 -- Barto, Holden M            9 BYRD SPRING-SE       1:28.60   X1:18.65  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      12 BYRD SPRING-SE         26.54      26.69    5  
  2 Cornelius, Jessica R      11 BYRD SPRING-SE         32.40      30.63    3  
  3 Scales, Ansley            11 GATORS                 38.58      37.97    1  
  4 Ayres, Anna K             11 GATORS                 40.93      40.65  
  5 Ellett, Tabry             11 GATORS                    NT      41.59  
  6 Denson, Peyton G          12 BYRD SPRING-SE         42.81      42.09  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             12 BYRD SPRING-SE         27.47      28.10    5  
  2 O'Neil, Stephen           12 GATORS                 30.18      30.34    3  
  3 Kimball, Myles            11 GATORS                 30.21      31.53    1  
  4 Hardy, Jackson            12 GATORS                 31.55      34.19  
  5 Noland, Jonathan W        11 BYRD SPRING-SE         38.32      37.77  
  6 Leebern, Caden G          11 BYRD SPRING-SE         40.43      45.78  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Danner, Jackson           12 GATORS                 40.36     X36.52  
 -- Lawson, Jackson B         11 BYRD SPRING-SE         44.94     X45.52  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Emily R          14 BYRD SPRING-SE         26.65      27.53    5  
  2 Ferguson, Emily           13 GATORS                 28.07      27.75    3  
  3 Wood, Delaney             14 GATORS                 28.76      28.16    1  
  4 Northcutt, Ali E          14 BYRD SPRING-SE         29.79      31.12  
  5 Ferguson, Rebecca         13 GATORS                 29.59      31.47  
  6 Love, Cameron D           13 BYRD SPRING-SE         39.25      40.53  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landwehr, Connors         14 GATORS                 26.81      27.02    5  
  2 Grace, William            14 GATORS                 29.25      29.22    3  
  3 Jones, Adam J             13 BYRD SPRING-SE         29.49      29.62    1  
  4 Rogers, Jackson           13 GATORS                    NT      29.88  
  5 Jones, Nick P             13 BYRD SPRING-SE         33.97      33.72  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hui, Chloe H              16 BYRD SPRING-SE         25.15      26.15    5  
  2 Barlow, Ryan E            15 GATORS                 26.62      26.94    3  
  3 Conners, Olivia           16 GATORS                 25.91      27.75    1  
  4 Byers, Sophie             15 GATORS                 30.49      29.32  
  5 Blasingame, Renae R       15 BYRD SPRING-SE         29.26      30.04  
  6 Fulton, Giselle P         15 BYRD SPRING-SE            NT      32.00  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinely, Joe M             17 BYRD SPRING-SE         24.66      24.28    5  
  2 McNeely, Paul             17 GATORS                 24.95      24.62    3  
  3 Manush, Ben B             17 BYRD SPRING-SE         26.15      25.22    1  
  4 Brown, Martin             17 GATORS                 25.50      25.81  
  5 Coomer, Christopher       16 GATORS                    NT      26.50  
  6 Reed, Luke A              16 BYRD SPRING-SE         26.46      27.09  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sawyer, Kat                8 GATORS                 24.72      25.50    5  
  2 Harrison, Reilly           8 GATORS                 27.45      27.57    3  
  3 Scales, Amelia             8 GATORS                 27.12      28.28    1  
  4 Lecompte, Natalie J        8 BYRD SPRING-SE         31.34      30.07  
  5 Jones, Kara K              8 BYRD SPRING-SE         28.88      30.75  
  6 Suwarow, Addie J           8 BYRD SPRING-SE         33.09      34.44  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeOrio, Tyler              8 GATORS                 23.53      23.25    5  
  2 Hill, Adam A               8 BYRD SPRING-SE         25.41      24.53    3  
  3 Lunsford, Judd             8 GATORS                 26.01      24.66    1  
  4 Freeman, Andrew            7 GATORS                 30.66      29.12  
  5 Ashburn, Evan D            7 BYRD SPRING-SE         26.61      31.34  
  6 Jones, Paul A              8 BYRD SPRING-SE         36.72      34.65  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeOrio, Madison           10 GATORS                 46.93      45.25    5  
  2 Smith, Corinne            10 GATORS                 48.28      48.06    3  
  3 Lowe, Claudia E            9 BYRD SPRING-SE         56.97      55.65    1  
  4 Denson, Lexi J             9 BYRD SPRING-SE         58.33      56.33  
  5 Scott, Sydney              9 GATORS                    NT      59.16  
  6 Thompson, Allie R         10 BYRD SPRING-SE       1:12.18    1:07.34  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                10 GATORS                 45.58      44.69    5  
  2 Hardy, Samuel             10 GATORS                 45.80      48.28    3  
  3 Freeman, Justin            9 GATORS                 50.70      50.40    1  
  4 Smith, Sawyer B           10 BYRD SPRING-SE         52.73      50.65  
  5 Lawson, Cole B            10 BYRD SPRING-SE         59.53    1:00.90  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess M            12 BYRD SPRING-SE         38.99      37.64    5  
  2 Waters, Deanna C          11 BYRD SPRING-SE         50.82      44.35    3  
  3 Hinely, Mary E            11 BYRD SPRING-SE         46.65      44.56    1  
  4 Scales, Ansley            11 GATORS                 51.58      49.68  
  5 Keith, Anna C             11 GATORS                 56.54      52.81  
  6 Ayres, Anna K             11 GATORS                 50.58      54.10  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Spencer            12 GATORS                 44.20      40.18    5  
  2 Kimball, Myles            11 GATORS                 42.86      41.78    3  
  3 Lowe, Josh M              12 BYRD SPRING-SE         42.94      42.59    0.5
  3 Durant, Timmy P           11 BYRD SPRING-SE         43.50      42.59    0.5
  5 Clary, David              11 GATORS                 52.58      53.66  
  6 Noland, Jonathan W        11 BYRD SPRING-SE         56.83    1:02.32  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northcutt, Ali E          14 BYRD SPRING-SE         38.31      39.03    5  
  2 Ferguson, Rebecca         13 GATORS                 38.23      39.20    3  
  3 Wood, Delaney             14 GATORS                 42.07      41.47    1  
  4 Kelton, Laurel M          13 BYRD SPRING-SE         42.56      41.64  
  5 Barlow, Hunter            13 GATORS                 45.14      42.22  
  6 Love, Cameron D           13 BYRD SPRING-SE            NT    1:03.47  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockley, Cal             14 GATORS                 37.64      37.43    5  
  2 Landwehr, Connors         14 GATORS                 38.94      37.62    3  
  3 Jones, Nick P             13 BYRD SPRING-SE         42.01      41.94    1  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conners, Olivia           16 GATORS                 34.75      36.28    5  
  2 Blasingame, Renae R       15 BYRD SPRING-SE         35.02      36.58    3  
  3 Rogers, Walton            16 GATORS                 41.47      38.59    1  
  4 Brown, Saylor             15 GATORS                 41.41      40.25  
  5 Fulton, Giselle P         15 BYRD SPRING-SE         43.94      45.19  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Ian I         16 BYRD SPRING-SE         29.99      30.65    5  
  2 Brown, Martin             17 GATORS                 33.85      32.19    3  
  3 Hinely, Joe M             17 BYRD SPRING-SE         32.44      32.71    1  
  4 Lindow, Jackson R         16 BYRD SPRING-SE         35.37      33.88  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:09.23    1:11.20    7  
     1) Lunsford, Judd M8               2) Sawyer, Kat W8                 
     3) Ayres, Caroline W8              4) DeOrio, Tyler M8               
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:17.32    1:18.32  
     1) Hill, Adam A M8                 2) Lecompte, Natalie J W8         
     3) Henriksen, Anna S W7            4) Leebern, Seth D M8             
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:29.86   X1:34.78  
     1) Bishop, Logan J M8              2) Partain, Shelby B W7           
     3) Jones, Kara K W8                4) Ashburn, Evan D M7             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                                 NT   X1:41.44  
     1) Green, Henry M8                 2) Jones, Emma Towner W8          
     3) Kent, Farrell M7                4) Keith, Atkins E W8             
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X1:55.25  
     1) Banks, Tate M7                  2) Shadinger, Austin M7           
     3) Hobbs, Ellie W8                 4) Herrington, Evelyn W8          
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:23.59   X2:16.12  
     1) Cox, Nicholas R M8              2) Turchetta, Carley E W7         
     3) Suwarow, Addie J W8             4) Turchetta, Brendan S M8        
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:18.21    2:19.31    7  
     1) DeOrio, Madison W10             2) Barlow, Bo M10                 
     3) Hardy, Samuel M10               4) Houser, Michaela W10           
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:38.15    2:45.88  
     1) Suwarow, Chapin M M10           2) Lowe, Claudia E W9             
     3) Henriksen, Emma M W10           4) Lawson, Cole B M10             
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:08.50   X3:05.72  
     1) Van Beck, Chad M10              2) Scott, Sydney W9               
     3) Jones, Hope W9                  4) Sawyer, Owen M10               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:08.50   X3:06.00  
     1) Edmondson, Lucy W9              2) Keith, Caroline W9             
     3) McManus, Wright M9              4) Wolfe, Charlie M9              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               3:03.98   X3:52.76  
     1) Aderholt, Jack G M9             2) Denson, Lexi J W9              
     3) Henriksen, Ava L W9             4) Barto, Holden M M9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:56.84    2:02.14    7  
     1) Lowe, Josh M M12                2) Lindow, Tess M W12             
     3) Cornelius, Jessica R W11        4) Hill, Aaron M M12              
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:14.01    2:14.16  
     1) Clary, Sydney W11               2) Scales, Ansley W11             
     3) Kimball, Myles M11              4) O'Neil, Stephen M12            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:17.76   X2:17.15  
     1) Noland, Jonathan W M11          2) Waters, Deanna C W11           
     3) Hinely, Mary E W11              4) Durant, Timmy P M11            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:45.01   X2:38.10  
     1) Clary, David M11                2) Stone, Kate W12                
     3) Keith, Anna C W11               4) Danner, Jackson M12            
 -- BYRD SPRING-SE  'C'                               2:25.08   X2:42.50  
     1) Leebern, Caden G M11            2) Noland, Riley M W12            
     3) Denson, Peyton G W12            4) Lamey, Johnny S M12            
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:50.52    1:51.75    7  
     1) Ferguson, Emily W13             2) Landwehr, Connors M14          
     3) Wood, Delaney W14               4) Shockley, Cal M14              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:59.90    2:05.97  
     1) Jones, Nick P M13               2) Northcutt, Ali E W14           
     3) Vasquez, Emily R W14            4) Jones, Adam J M13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:37.90    1:38.81    7  
     1) Hinely, Joe M M17               2) Northcutt, Mary A W16          
     3) Hui, Chloe H W16                4) Vasquez, Sam E M16             
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:42.98    1:48.00  
     1) McNeely, Paul M17               2) Brown, Martin M17              
     3) Conners, Olivia W16             4) Barlow, Ryan E W15             
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Caroline            8 GATORS                 21.68      20.75    5  
  2 Henriksen, Anna S          7 BYRD SPRING-SE         22.82      21.83    3  
  3 Scales, Amelia             8 GATORS                 24.23      24.44    1  
  4 Harrison, Reilly           8 GATORS                 23.67      26.03  
  5 Lecompte, Natalie J        8 BYRD SPRING-SE         26.62      29.26  
  6 Partain, Shelby B          7 BYRD SPRING-SE         31.66      35.29  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd             8 GATORS                 21.54      23.16    5  
  2 Lee, Paul                  8 GATORS                 24.76      24.66    3  
  3 Ashburn, Evan D            7 BYRD SPRING-SE         28.00      29.09    1  
  4 Kent, Farrell              7 GATORS                 26.91      32.53  
  5 Hill, Adam A               8 BYRD SPRING-SE         28.00      34.91  
  6 Bishop, Logan J            8 BYRD SPRING-SE         34.25      39.32  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henriksen, Emma M         10 BYRD SPRING-SE         41.49      41.18    5  
  2 DeOrio, Madison           10 GATORS                 48.26      42.90    3  
  3 Smith, Corinne            10 GATORS                 44.04      44.34    1  
  4 Houser, Michaela          10 GATORS                 46.28      44.44  
  5 Lowe, Claudia E            9 BYRD SPRING-SE         46.19      46.81  
 -- Henriksen, Ava L           9 BYRD SPRING-SE         59.44         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                10 GATORS                 38.04      37.82    5  
  2 Freeman, Justin            9 GATORS                 44.15      45.34    3  
  3 Van Beck, Chad            10 GATORS                 47.05      47.06    1  
  4 Lecompte, Tucker J         9 BYRD SPRING-SE         56.50      52.90  
  5 Lindow, Gabe N            10 BYRD SPRING-SE         57.59      59.84  
 -- Aderholt, Jack G           9 BYRD SPRING-SE       1:35.25         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindow, Tess M            12 BYRD SPRING-SE         34.08      33.70    5  
  2 Cornelius, Jessica R      11 BYRD SPRING-SE         39.70      35.76    3  
  3 Waters, Deanna C          11 BYRD SPRING-SE         47.56      39.72    1  
  4 Clary, Sydney             11 GATORS                 42.21      43.75  
  5 Ayres, Anna K             11 GATORS                 47.07      47.50  
  6 Stone, Kate               12 GATORS                 55.89      51.32  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             12 BYRD SPRING-SE         32.40      32.39    5  
  2 O'Neil, Stephen           12 GATORS                 37.06      36.09    3  
  3 Hardy, Jackson            12 GATORS                 38.14      36.57    1  
  4 Ziegler, William          11 GATORS                 47.02      46.66  
  5 Lamey, Johnny S           12 BYRD SPRING-SE         57.84      54.31  
  6 Leebern, Caden G          11 BYRD SPRING-SE         51.44    1:07.52  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           13 GATORS                 32.67      32.18    5  
  2 Vasquez, Emily R          14 BYRD SPRING-SE         31.03      32.31    3  
  3 Ferguson, Rebecca         13 GATORS                 35.84      35.19    1  
  4 Wood, Delaney             14 GATORS                 37.64      37.75  
  5 Kelton, Laurel M          13 BYRD SPRING-SE         38.56      37.82  
  6 Love, Cameron D           13 BYRD SPRING-SE         48.12      46.32  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockley, Cal             14 GATORS                 31.85      33.44    5  
  2 Jones, Adam J             13 BYRD SPRING-SE         35.63      35.84    3  
  3 Rogers, Jackson           13 GATORS                    NT      37.79    1  
  4 Jones, Nick P             13 BYRD SPRING-SE         45.96      46.38  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Ryan E            15 GATORS                 29.93     J29.98    5  
  2 Hui, Chloe H              16 BYRD SPRING-SE         30.08     J29.87    3  
  3 Northcutt, Mary A         16 BYRD SPRING-SE         29.66      31.76    1  
  4 Fulton, Giselle P         15 BYRD SPRING-SE         36.81      38.78  
  5 Brown, Saylor             15 GATORS                    NT      46.72  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vasquez, Sam E            16 BYRD SPRING-SE         26.82      29.26    5  
  2 McNeely, Paul             17 GATORS                 32.28      31.19    3  
  3 Lindow, Jackson R         16 BYRD SPRING-SE         32.23     J31.83    1  
  4 Coomer, Christopher       16 GATORS                    NT     J31.72  
  5 Reed, Luke A              16 BYRD SPRING-SE         33.52      34.37  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayres, Caroline            8 GATORS                 20.13      19.84    5  
  2 Henriksen, Anna S          7 BYRD SPRING-SE         24.33      22.00    3  
  3 Scales, Amelia             8 GATORS                 21.43      23.38    1  
  4 Jones, Kara K              8 BYRD SPRING-SE         26.01      24.47  
  5 Sawyer, Kat                8 GATORS                 24.57      27.50  
  6 Partain, Shelby B          7 BYRD SPRING-SE         38.53      44.18  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunsford, Judd             8 GATORS                 21.59      21.10    5  
  2 DeOrio, Tyler              8 GATORS                 24.23      21.72    3  
  3 Derrick, Andrew            8 GATORS                 26.59      27.75    1  
  4 Leebern, Seth D            8 BYRD SPRING-SE         26.19      29.18  
  5 Smith, Hoke H              8 BYRD SPRING-SE         29.21      29.50  
  6 Jones, Paul A              8 BYRD SPRING-SE         41.31      43.44  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houser, Michaela          10 GATORS                 44.59      39.81    5  
  2 Henriksen, Emma M         10 BYRD SPRING-SE         43.56      42.97    3  
  3 DeOrio, Madison           10 GATORS                 48.90      50.19    1  
  4 Scott, Sydney              9 GATORS                 57.00      57.16  
  5 Thompson, Allie R         10 BYRD SPRING-SE       1:18.43    1:01.47  
  6 Henriksen, Ava L           9 BYRD SPRING-SE       1:05.78    1:20.37  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Bo                10 GATORS                 37.10      34.94    5  
  2 Hardy, Samuel             10 GATORS                 41.38      41.59    3  
  3 Johnson, Bradford          9 GATORS                 48.78      42.93    1  
  4 Smith, Sawyer B           10 BYRD SPRING-SE         50.72      46.84  
  5 Lecompte, Tucker J         9 BYRD SPRING-SE         50.96      56.88  
  6 Suwarow, Chapin M         10 BYRD SPRING-SE       1:00.81      58.94  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasingame, Claire C      12 BYRD SPRING-SE         28.53      28.19    5  
  2 Clary, Sydney             11 GATORS                 39.39      38.53    3  
  3 Lecompte, Savannah M      11 BYRD SPRING-SE         39.76      39.77    1  
  4 Noland, Riley M           12 BYRD SPRING-SE         40.43      40.00  
  5 Scales, Ansley            11 GATORS                    NT      44.57  
  6 Stone, Kate               12 GATORS                 57.09      53.16  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Aaron M             12 BYRD SPRING-SE         31.09      31.50    5  
  2 Hardy, Jackson            12 GATORS                 36.10      37.04    3  
  3 Kimball, Myles            11 GATORS                 37.97      38.90    1  
  4 Ziegler, William          11 GATORS                 43.40      42.12  
  5 Durant, Timmy P           11 BYRD SPRING-SE         46.05      42.99  
  6 Lowe, Josh M              12 BYRD SPRING-SE         44.99      44.39  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Emily           13 GATORS                 29.00      28.62    5  
  2 Vasquez, Emily R          14 BYRD SPRING-SE         29.20      31.07    3  
  3 Northcutt, Ali E          14 BYRD SPRING-SE         31.59      33.78    1  
  4 Coomer, Mary              14 GATORS                    NT      33.90  
  5 Kelton, Laurel M          13 BYRD SPRING-SE         34.74      34.37  
  6 Barlow, Hunter            13 GATORS                    NT      36.53  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockley, Cal             14 GATORS                 31.74      30.93    5  
  2 Landwehr, Connors         14 GATORS                 32.90      31.25    3  
  3 Jones, Adam J             13 BYRD SPRING-SE         33.45      33.70    1  
  4 Rogers, Jackson           13 GATORS                    NT      37.94  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barlow, Ryan E            15 GATORS                 27.83      28.54    5  
  2 Hui, Chloe H              16 BYRD SPRING-SE         28.72      29.97    3  
  3 Northcutt, Mary A         16 BYRD SPRING-SE         28.56      30.01    1  
  4 Conners, Olivia           16 GATORS                 28.59      32.50  
  5 Byers, Sophie             15 GATORS                 34.66      34.15  
  6 Blasingame, Renae R       15 BYRD SPRING-SE         36.19      36.00  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manush, Ben B             17 BYRD SPRING-SE         26.20      26.64    5  
  2 Vasquez, Sam E            16 BYRD SPRING-SE         25.96      27.26    3  
  3 McNeely, Paul             17 GATORS                 27.59      27.52    1  
  4 Hinely, Joe M             17 BYRD SPRING-SE         28.30      29.66  
  5 Brown, Martin             17 GATORS                 30.29      32.69  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:15.21    1:19.68    7  
     1) Sawyer, Kat 8                   2) Scales, Amelia 8               
     3) Harrison, Reilly 8              4) Ayres, Caroline 8              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:23.59    1:36.08  
     1) Lecompte, Natalie J 8           2) Partain, Shelby B 7            
     3) Jones, Kara K 8                 4) Henriksen, Anna S 7            
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:35.59   X1:53.53  
     1) Hobbs, Emma 7                   2) Schreiber, Cataryna 7          
     3) Keith, Atkins E 8               4) Jones, Emma Towner 8           
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            1:49.61   X2:06.59  
     1) Herrington, Evelyn 8            2) Hobbs, Ellie 8                 
     3) Brinkley, Charlotte 8           4) Byrnes, Grace 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:23.59    1:31.69    7  
     1) Hill, Adam A 8                  2) Bishop, Logan J 8              
     3) Ashburn, Evan D 7               4) Leebern, Seth D 8              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            1:31.81   X1:39.78  
     1) Freeman, Andrew 7               2) Banks, Tate 7                  
     3) Shadinger, Austin 7             4) Derrick, Andrew 8              
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            1:42.19   X1:51.44  
     1) Hardy, William 6                2) Johnson, Wesley 7              
     3) Hardy, Benjamin 6               4) Steber, Joseph 7               
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               1:44.14   X2:08.26  
     1) Smith, Hoke H 8                 2) Cox, Nicholas R 8              
     3) Henriksen, CJ R 5               4) Webb, Zachary P 6              
 -- GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:16.31         DQ  
     1) Lunsford, Judd 8                2) Smith, Gibson 7                
     3) Lee, Paul 8                     4) DeOrio, Tyler 8                
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:34.44    2:43.37    7  
     1) DeOrio, Madison 10              2) Hicks, Krysanne 9              
     3) Smith, Corinne 10               4) Houser, Michaela 10            
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:44.91    2:55.46  
     1) Lowe, Claudia E 9               2) Denson, Lexi J 9               
     3) Thompson, Allie R 10            4) Henriksen, Emma M 10           
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            3:14.62   X3:29.69  
     1) Payne, Anne 9                   2) Jones, Hope 9                  
     3) Scott, Sydney 9                 4) Edmondson, Lucy 9              
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:14.57    2:22.88    7  
     1) Danner, Peyton 10               2) Hardy, Samuel 10               
     3) Freeman, Justin 9               4) Barlow, Bo 10                  
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:57.22    2:53.13  
     1) Suwarow, Chapin M 10            2) Lecompte, Tucker J 9           
     3) Smith, Sawyer B 10              4) Lawson, Cole B 10              
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                            2:43.90   X3:02.94  
     1) Van Beck, Chad 10               2) Bailey, Bobby 9                
     3) McManus, Wright 9               4) Kimball, Mason 9               
 -- GREENWYCHE GATORS  'C'                            3:00.24   X3:03.41  
     1) Sawyer, Owen 10                 2) Wolfe, Charlie 9               
     3) Bailey, Jimmy 10                4) Johnson, Bradford 9            
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X4:19.64  
     1) Lindow, Gabe N 10               2) Aderholt, Jack G 9             
     3) Barto, Holden M 9               4) Jones, Paul A 8                
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:00.89    1:59.02    7  
     1) Lindow, Tess M 12               2) Cornelius, Jessica R 11        
     3) Hinely, Mary E 11               4) Blasingame, Claire C 12        
  2 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:27.34    2:38.21  
     1) Clary, Sydney 11                2) Scales, Ansley 11              
     3) Ayres, Anna K 11                4) Stone, Kate 12                 
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                               2:23.99   X2:27.53  
     1) Noland, Riley M 12              2) Denson, Peyton G 12            
     3) Lecompte, Savannah M 11         4) Waters, Deanna C 11            
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            2:08.51    2:10.79    7  
     1) Clary, David 11                 2) Hardy, Jackson 12              
     3) Kimball, Myles 11               4) O'Neil, Stephen 12             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:13.71    2:12.76  
     1) Lowe, Josh M 12                 2) Noland, Jonathan W 11          
     3) Durant, Timmy P 11              4) Hill, Aaron M 12               
 -- GREENWYCHE GATORS  'B'                                 NT   X2:31.38  
     1) Danner, Jackson 12              2) Scott, Spencer 12              
     3) Ziegler, William 11             4) Lunsford, Luke 10              
 -- BYRD SPRING-SE  'B'                                    NT   X3:01.72  
     1) Leebern, Caden G 11             2) Lawson, Jackson B 11           
     3) Lamey, Johnny S 12              4)                                
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:57.47    1:58.62    7  
     1) Wood, Delaney 14                2) Barlow, Hunter 13              
     3) Ferguson, Rebecca 13            4) Ferguson, Emily 13             
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               2:01.97    2:13.21  
     1) Northcutt, Ali E 14             2) Love, Cameron D 13             
     3) Kelton, Laurel M 13             4) Vasquez, Emily R 14            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:52.01    2:15.97    7  
     1) Grace, William 14               2) Steber, Ben 13                 
     3) Shockley, Cal 14                4) Landwehr, Connors 14           
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GREENWYCHE GATORS  'A'                            1:53.68    1:53.58    7  
     1) Byers, Sophie 15                2) Conners, Olivia 16             
     3) Rogers, Walton 16               4) Barlow, Ryan E 15              
  2 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:47.33    1:54.94  
     1) Northcutt, Mary A 16            2) Blasingame, Renae R 15         
     3) Fulton, Giselle P 15            4) Hui, Chloe H 16                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BYRD SPRING-SE  'A'                               1:37.95    1:43.12    7  
     1) Lindow, Jackson R 16            2) Manush, Ben B 17               
     3) Hinely, Joe M 17                4) Vasquez, Sam E 16              
 -- GREENWYCHE GATORS  'A'                                 NT         DQ  
     1) Brown, Martin 17                2) Coomer, Christopher 16         
     3) McNeely, Paul 17                4) Smith, Duncan 13               
 
Event 99  Mixed 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Snoddy, Carolyn           22 DOLPHINS                  NT     X23.32  
 -- Chilton, Anna             17 DOLPHINS                  NT     X26.21  
 -- Hladky, Cami              16 DOLPHINS               24.61     X27.47  
 -- Roth, Anna R              14 DOLPHINS               28.44     X27.62  
 -- Matus, Laura B            15 DOLPHINS               29.60     X30.12  
 -- Hopkins, Martin           16 DOLPHINS                  NT     X32.41  
 -- Furber, Connor            13 DOLPHINS             1:34.59     X35.52  
 -- Hutto, Bailey             15 DOLPHINS                  NT     X42.09  
 -- Detweiler, Zahra          15 DOLPHINS                  NT     X51.16  
 -- Anderson, Dana            22 DOLPHINS               24.47     X53.78  
 -- Saft, Eleanor             17 DOLPHINS               47.32     X55.00  
 -- Zirnstein, Nathan         18 DOLPHINS                  NT   X1:25.63  

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org