Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F                HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/2/2015 10:35 PM
                         2015 HAMC vs MCST - 7/1/2015                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:34.15    1:38.03    7  
     1) Nuwayhid, Ella J 6              2) Neicamp, Sydney-Kate L 8       
     3) Meyer, Macie A 8                4) Haley, Anna Elise C 8          
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:48.88    2:08.28  
     1) Saunders, Sydney 8              2) Perry, Savanah Rae 8           
     3) Corbett, Alex 8                 4) Lowe, Katie 6                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      1:51.87   X2:04.84  
     1) Garcia, Cambria R 7             2) Thomas, Laura Riley 7          
     3) Morton, Julia E 7               4) MacGrotty, Mazie J 6           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:06.94   X3:05.50  
     1) Brewer, Isabella 4              2) Brewer, Sarah 7                
     3) Harmon, Lillian 7               4) Shaw, Addison 7                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:41.57    1:47.81    7  
     1) Bowman, Josh F 8                2) Kusserow, Sebastian E 8        
     3) Carter, Jack B 8                4) Clarke, Dillon J 8             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:24.94    2:17.12  
     1) Amos, Dawson 6                  2) Lowe, Julian 8                 
     3) Guerin, Owen 7                  4) Weglage, Jackson 7             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:24.87   X2:12.53  
     1) Moore, Ian D 7                  2) Helton, Evan A 8               
     3) Winton, Reid 7                  4) Foreman, Max A 8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:33.51   X2:24.57  
     1) Vergara, Cruz J 8               2) Wood, Joseph J 7               
     3) Blauwkamp, Zach F 8             4) Wade, Maverick C 8             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:19.50    3:12.59    7  
     1) Pierce, Anna 9                  2) Askew, Izzy 9                  
     3) Taylor, Devyn 10                4) Quann, Megan 9                 
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:06.28    3:12.84  
     1) Neicamp, Allie G 10             2) Brix, Samantha A 9             
     3) Clarke, Rachel K 10             4) Frost, Layla R 10              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:29.65   X3:42.29  
     1) Riethmaier, Morgan L 9          2) McCormack, Gabby B 10          
     3) Moore, Isabel M 10              4) McGee, Annalyse V 9            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X4:13.62  
     1) Arnold, Savanna 9               2) Morgan, Haley 10               
     3) Morgan, Hannah 9                4) Rowell, Emily 10               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X4:51.55  
     1) Carter, Grace 10                2) Kennedy, Taylor 10             
     3) Sanders, Averie 10              4) Snyder, Sara 9                 
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:50.25    2:53.97    7  
     1) Neville, Will 9                 2) McClelland, Evan P 10          
     3) Harrison, Caleb B 10            4) Nixon, Aiden C 10              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:06.68    3:12.44  
     1) Davis, Benjamin 9               2) Caneer, Will 9                 
     3) Amos, Andrew 10                 4) Sarkisian, Sam 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:30.75   X3:36.28  
     1) Shiner, Harrison A 9            2) Carter, William M 9            
     3) Thomas, Logan R 9               4) Cioppi, Alexander A 10         
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X4:26.28  
     1) Williams, Evan B 10             2) Simmons, Connor M 9            
     3) Warr, John Wilson 9             4) Andrews, Raymond C 10          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X5:07.66  
     1) Seaver, Caleb 10                2) Maynard, Gavin 10              
     3) Zwahlen, Jakob 9                4) Musa, Yahia 9                  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:29.20    2:25.24    7  
     1) Orcutt, Colby 12                2) Porter, Greta 11               
     3) Heeney, Nora 12                 4) Keel, Mary 12                  
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:28.39    2:30.28  
     1) Shiner, Katheryn E 12           2) Anthony, Morgan B 12           
     3) Brix, Sophia M 12               4) Clarke, Annie M 12             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:44.68   X2:49.46  
     1) Lee, Maggie E 12                2) Beatty, Emily M 11             
     3) Carter, Virginia L 12           4) Carter, Abigail G 11           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:58.72   X3:03.34  
     1) Turner, Abbey J 11              2) Kusserow, Anne N 12            
     3) Jarres, Gigi A 11               4) Rhonemus, Ellee M 12           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:16.64   X3:47.50  
     1) Oakley, Olivia 11               2) Harmon, Clara Beth E 11        
     3) Fortier, Shanna 12              4) Nyochembeng, Mikayla 11        
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:21.20    2:23.29    7  
     1) Amos, Ethan 12                  2) Pierce, Thomas 12              
     3) Sentell, Jack 12                4) Bloyd, Trayce 12               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:42.53    2:43.31  
     1) McClelland, Garrett J 12        2) Newman, Barrett W 11           
     3) Morton, John-Patrick 12         4) Anthony, Brandon M 12          
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:11.43    2:13.03    7  
     1) Davis, Taylor 14                2) James, Ella 14                 
     3) Orcutt, Tori 13                 4) Plattsmier, Morgan 14          
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:26.50    2:34.13  
     1) Barten, Cora M 13               2) Wright, Meghan P 14            
     3) Harrison, Kimberly A 13         4) Helton, Erin M 13              
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:00.17    2:06.08    7  
     1) Worshek, Riley 13               2) Hudson, Neil 14                
     3) Amos, Carson 13                 4) Worshek, Caleb 14              
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:13.84    2:17.10    7  
     1) Rhonemus, Emma M 16             2) Corrigan, Lexi E 16            
     3) Bray, Christina L 15            4) Bowman, Emily R 13             
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:14.18    2:24.14  
     1) Heeney, Adeline 15              2) Stoner, Tess 17                
     3) Howard, Parker 17               4) Taylor, Alyssa 15              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:55.28    1:57.56    7  
     1) Barinaga, Cade 15               2) Orcutt, Daniel 16              
     3) Sentell, Matthew 15             4) Hill, Justin 16                
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:02.70    2:07.86  
     1) Crawford, Will B 15             2) Carter, Dan C 15               
     3) Hosna, Jack T 14                4) Davis, Jackson M 15            
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella J           6 HAMC                   21.65      22.10    5  
  2 MacGrotty, Mazie J         6 HAMC                   23.09      27.62    3  
  3 Lowe, Katie                6 MCST                   25.75      27.91    1  
  4 Jeffery, "eva"ngeline T    6 HAMC                   29.72      32.96  
  5 Looser, Isabella           6 MCST                   40.84      37.60  
  6 Walker, Anna Rose          5 MCST                   38.08      41.75  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Andrews, Rachael E         6 HAMC                   43.75     X33.65  
 -- Beddingfield, Blakely      4 HAMC                   35.75     X38.25  
 -- McGee, Charlotte B         5 HAMC                   36.53     X43.61  
 -- Brewer, Isabella           4 MCST                   49.57   X1:02.12  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostrzewa, Charlie P       5 HAMC                   25.85      23.69    5  
  2 Cooper, Matthew W          6 HAMC                   30.06      30.15    3  
  3 Cioppi, Roman M            6 HAMC                   29.68      31.13    1  
  4 Amos, Dawson               6 MCST                   30.56      31.44  
  5 Plattsmier, Louis          6 MCST                   34.71      39.25  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Simmons, Parker J          6 HAMC                   37.03     X38.85  
 -- Faulkner, Clate D          6 HAMC                   34.30     X39.67  
 -- Carter, Lewis H            6 HAMC                   32.19     X42.82  
 -- Voelkel, Ian A             5 HAMC                      NT     X44.69  
 -- Hogan, Michael J           6 HAMC                   42.75     X48.94  
 -- Hale, Owen T               4 HAMC                      NT     X50.93  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie A             8 HAMC                   17.57      18.59    5  
  2 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   19.19      20.66    3  
  3 Corbett, Alex              8 MCST                   22.16      21.47    1  
  4 Haley, Anna Elise C        8 HAMC                   22.70      21.84  
  5 Nyochembeng, Leanna        8 MCST                   21.84      22.33  
  6 Perry, Savanah Rae         8 MCST                   26.88      25.27  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGee, Lucy G              7 HAMC                   25.81      25.47  
 -- Thomas, Laura Riley        7 HAMC                   26.56     X23.97  
 -- Garcia, Cambria R          7 HAMC                   23.35     X24.06  
 -- Garcia, Brooklyn R         8 HAMC                   23.47     X25.13  
 -- Morton, Julia E            7 HAMC                   25.67     X28.05  
 -- Harmon, Lillian            7 MCST                   32.88     X29.31  
 -- Jeffery, Gabrielle G       8 HAMC                   27.67     X31.57  
 -- Jean, Kylie                8 MCST                   30.08     X36.25  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowman, Josh F             8 HAMC                   17.68      18.40    5  
  2 Carter, Jack B             8 HAMC                   20.60      21.63    3  
  3 Clarke, Dillon J           8 HAMC                   19.87      21.99    1  
  4 Weglage, Jackson           7 MCST                   24.32      22.00  
  5 Lowe, Julian               8 MCST                   24.04      24.53  
  6 Davis, Bradley             7 MCST                   32.04      32.85  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Vergara, Cruz J            8 HAMC                   27.13     X23.01  
 -- Winton, Reid               7 HAMC                   24.42     X23.21  
 -- Gray, Jack R               8 HAMC                   23.90     X24.16  
 -- Wright, Adam D             7 HAMC                   25.03     X24.22  
 -- Foreman, Max A             8 HAMC                   24.00     X24.47  
 -- Warr, Ryan T               7 HAMC                   28.86     X24.59  
 -- Wade, Maverick C           8 HAMC                   23.59     X25.04  
 -- Helton, Evan A             8 HAMC                   23.50     X26.02  
 -- Hale, Davin T              8 HAMC                   35.11     X29.56  
 -- Wood, Joseph J             7 HAMC                   27.81     X31.22  
 -- Faulkner, Zell T           8 HAMC                   35.68     X33.63  
 -- Blauwkamp, Zach F          8 HAMC                   33.29     X34.57  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   32.28      31.90    5  
  2 Taylor, Devyn             10 MCST                   35.05      34.68    3  
  3 Brix, Samantha A           9 HAMC                   39.25      39.85    1  
  4 Pierce, Anna               9 MCST                   39.37      43.85  
  5 McGee, Annalyse V          9 HAMC                   38.21      44.17  
  6 Morgan, Hannah             9 MCST                   49.53      50.61  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Frost, Layla R            10 HAMC                   40.62     X40.56  
 -- Berg, Piper D             10 HAMC                   42.34     X42.47  
 -- Berg, Lily D              10 HAMC                   40.66     X42.76  
 -- Kennedy, Taylor           10 MCST                 1:00.13     X47.13  
 -- McCormack, Gabby B        10 HAMC                   51.28     X53.35  
 -- Andrews, Rochelle L        9 HAMC                   59.42     X54.16  
 -- Riethmaier, Morgan L       9 HAMC                   54.90     X54.81  
 -- Sanders, Averie           10 MCST                   58.47     X56.31  
 -- Arnold, Savanna            9 MCST                 1:00.97     X56.71  
 -- Carter, Grace             10 MCST                 1:08.15   X1:10.81  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              9 HAMC                   32.69      32.00    5  
  2 Amos, Andrew              10 MCST                   32.50      32.09    3  
  3 Harrison, Caleb B         10 HAMC                   35.96      38.38    1  
  4 McClelland, Evan P        10 HAMC                   38.09      40.71  
  5 Caneer, Will               9 MCST                   44.25      40.84  
  6 Davis, Benjamin            9 MCST                   56.28      49.29  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Nixon, Aiden C            10 HAMC                   38.10     X39.34  
 -- Shiner, Harrison A         9 HAMC                   40.36     X39.37  
 -- Carter, William M          9 HAMC                   39.87     X41.13  
 -- Williams, Evan B          10 HAMC                   43.72     X43.68  
 -- Cannaday, Eli S           10 HAMC                   42.98     X45.81  
 -- Cioppi, Alexander A       10 HAMC                   48.82     X47.18  
 -- Warr, John Wilson          9 HAMC                 1:02.00     X56.19  
 -- Simmons, Connor M          9 HAMC                   52.21     X57.13  
 -- Andrews, Raymond C        10 HAMC                   59.87     X58.62  
 -- Musa, Yahia                9 MCST                 1:05.97   X1:31.79  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heeney, Nora              12 MCST                   29.66     J30.09    5  
  2 Brix, Sophia M            12 HAMC                   29.89     J29.69    3  
  3 Orcutt, Colby             12 MCST                   32.78      31.88    1  
  4 Carter, Virginia L        12 HAMC                   32.92      32.49  
  5 Clarke, Annie M           12 HAMC                   32.89      32.78  
  6 Hewitt, Eve               11 MCST                   43.83      39.90  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Carter, Abigail G         11 HAMC                   36.79     X37.12  
 -- Falcon, Anna              12 MCST                   38.78     X37.13  
 -- Kusserow, Anne N          12 HAMC                   38.61     X38.00  
 -- Turner, Abbey J           11 HAMC                   38.69     X38.53  
 -- Rhonemus, Ellee M         12 HAMC                   39.45     X39.61  
 -- Jarres, Gigi A            11 HAMC                   40.28     X40.81  
 -- Meyer, Kylie A            11 HAMC                   41.65     X42.15  
 -- Foreman, Stella C         12 HAMC                   44.56     X45.23  
 -- Blauwkamp, XiXi K         11 HAMC                   46.93     X45.31  
 -- Fortier, Shanna           12 MCST                   46.90     X45.34  
 -- Hogan, Anna M             11 HAMC                   47.53     X45.37  
 -- Wallace, Emily E          12 HAMC                   45.78     X46.82  
 -- Nyochembeng, Mikayla      11 MCST                   47.59     X52.00  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack             12 MCST                   27.51      29.46    5  
  2 Bloyd, Trayce             12 MCST                   29.21      29.75    3  
  3 Morton, John-Patrick      12 HAMC                   30.50      30.47    1  
  4 Pierce, Thomas            12 MCST                   33.51      32.17  
  5 Anthony, Brandon M        12 HAMC                   35.24      34.03  
  6 McClelland, Garrett J     12 HAMC                   32.96      34.04  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Tori              13 MCST                   29.21      28.91    5  
  2 James, Ella               14 MCST                   29.81      29.19    3  
  3 Bowman, Emily R           13 HAMC                   30.97      30.72    1  
  4 Plattsmier, Morgan        14 MCST                   30.84      31.55  
  5 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   31.22      32.29  
  6 Helton, Erin M            13 HAMC                   33.46      33.79  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gwaltney, Riley           13 MCST                   35.82     X34.37  
 -- Garcia, Raphaella L       13 HAMC                   40.30     X42.18  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            14 MCST                   24.85      25.56    5  
  2 Worshek, Riley            13 MCST                   26.97      25.89    3  
  3 Amos, Carson              13 MCST                   27.31      28.53    1  
  4 Hosna, Jack T             14 HAMC                   29.70      30.00  
  5 Wright, Christopher T     13 HAMC                   30.64      31.94  
  6 Stephenson, Mickey G      14 HAMC                   35.34      35.92  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, Lexi E          16 HAMC                   28.46      29.09    5  
  2 Howard, Parker            17 MCST                   28.90      30.00    3  
  3 Stoner, Tess              17 MCST                   29.53      30.01    1  
  4 Rhonemus, Emma M          16 HAMC                   29.58      30.63  
  5 Bray, Christina L         15 HAMC                   30.66      31.74  
  6 Taylor, Alyssa            15 MCST                   33.07      35.23  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Will B          15 HAMC                   24.07      24.87    5  
  2 Davis, Jackson M          15 HAMC                   25.41      26.22    3  
  3 Hill, Justin              16 MCST                   26.97      26.74    1  
  4 Sentell, Matthew          15 MCST                   26.19      27.10  
  5 Barinaga, Sampley         16 MCST                   27.22      28.32  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   23.69      27.37    5  
  2 Perry, Savanah Rae         8 MCST                   30.72      31.50    3  
  3 Thomas, Laura Riley        7 HAMC                   27.91      33.91    1  
  4 McGee, Lucy G              7 HAMC                   34.00      34.73  
  5 Saunders, Sydney           8 MCST                   38.97      38.84  
  6 Brewer, Sarah              7 MCST                   46.82      42.94  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kusserow, Sebastian E      8 HAMC                   28.37      31.08    5  
  2 Bowman, Josh F             8 HAMC                   26.34      32.00    3  
  3 Winton, Reid               7 HAMC                   36.98      35.53    1  
  4 Guerin, Owen               7 MCST                   50.01      44.22  
  5 Weglage, Jackson           7 MCST                   45.77      53.31  
  6 Plattsmier, Louis          6 MCST                      NT      59.19  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   46.38      48.25    5  
  2 Askew, Izzy                9 MCST                   56.67      55.35    3  
  3 Pierce, Anna               9 MCST                   54.59      55.81    1  
  4 Berg, Lily D              10 HAMC                   55.78      57.97  
  5 Morgan, Haley             10 MCST                 1:10.75    1:04.10  
 -- Brix, Samantha A           9 HAMC                   54.59         DQ  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              9 HAMC                   44.62      45.87    5  
  2 Caneer, Will               9 MCST                   48.09      47.13    3  
  3 McClelland, Evan P        10 HAMC                   51.10      55.31    1  
  4 Maynard, Gavin            10 MCST                 1:15.03    1:05.34  
  5 Seaver, Caleb             10 MCST                 1:26.50    1:19.25  
 -- Nixon, Aiden C            10 HAMC                   52.87         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony, Morgan B         12 HAMC                   40.98      41.77    5  
  2 Keel, Mary                12 MCST                   48.65      45.78    3  
  3 Beatty, Emily M           11 HAMC                   44.28      46.47    1  
  4 Lee, Maggie E             12 HAMC                   45.44      47.88  
  5 Rowell, Chloe             12 MCST                 1:16.47    1:06.92  
 -- Porter, Greta             11 MCST                   42.81         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloyd, Trayce             12 MCST                   40.93      40.44    5  
  2 Pierce, Thomas            12 MCST                   42.21      42.03    3  
  3 Morton, John-Patrick      12 HAMC                   42.09      43.22    1  
  4 McClelland, Garrett J     12 HAMC                   46.32      46.42  
  5 Newman, Barrett W         11 HAMC                   52.81      52.60  
  6 Zwahlen, Peter            11 MCST                   57.81      54.57  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James, Ella               14 MCST                   37.50      37.32    5  
  2 Davis, Taylor             14 MCST                   39.43      39.28    3  
  3 Wright, Meghan P          14 HAMC                   42.40      42.18    1  
  4 Helton, Erin M            13 HAMC                   42.91      42.67  
  5 Barten, Cora M            13 HAMC                   44.05      44.03  
  6 Plattsmier, Morgan        14 MCST                   45.97      45.02  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            14 MCST                   32.11      33.50    5  
  2 Worshek, Riley            13 MCST                   41.65      37.34    3  
  3 Hudson, Neil              14 MCST                   38.47      37.69    1  
  4 Hosna, Jack T             14 HAMC                   39.71      41.60  
  5 Wright, Christopher T     13 HAMC                   41.80      42.72  
  6 Stephenson, Mickey G      14 HAMC                   50.32      49.09  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, Lexi E          16 HAMC                   36.84      37.97    5  
  2 Stoner, Tess              17 MCST                   37.65      39.00    3  
  3 Bray, Christina L         15 HAMC                   37.50      39.77    1  
  4 Overcast, Rebekah         17 MCST                   40.27      45.94  
  5 Taylor, Alyssa            15 MCST                   42.60      48.57  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            16 MCST                   30.66      31.65    5  
  2 Davis, Jackson M          15 HAMC                   33.76      34.81    3  
  3 Barinaga, Cade            15 MCST                   37.50      38.12    1  
  4 Carter, Dan C             15 HAMC                   39.03      39.14  
  5 Barinaga, Sampley         16 MCST                   41.63      42.12  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:14.31    1:22.60    7  
     1) Bowman, Josh F M8               2) Clarke, Dillon J M8            
     3) Neicamp, Sydney-Kate L W8       4) Meyer, Macie A W8              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:30.21    1:38.66  
     1) Weglage, Jackson M7             2) Nyochembeng, Leanna W8         
     3) Corbett, Alex W8                4) Lowe, Julian M8                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      1:30.27   X1:35.41  
     1) Carter, Jack B M8               2) Haley, Anna Elise C W8         
     3) Garcia, Brooklyn R W8           4) Helton, Evan A M8              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      1:33.91   X1:45.69  
     1) MacGrotty, Mazie J W6           2) Wade, Maverick C M8            
     3) Garcia, Cambria R W7            4) Moore, Ian D M7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:14.09  
     1) Shaw, Addison W7                2) Guerin, Owen M7                
     3) Amos, Dawson M6                 4) Saunders, Sydney W8            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:02.59  
     1) Davis, Bradley M7               2) Walker, Anna Rose W5           
     3) Brewer, Isabella W4             4) Plattsmier, Louis M6           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:19.14    2:26.07    7  
     1) Neville, Will M9                2) McGee, Annalyse V W9           
     3) Harrison, Caleb B M10           4) Neicamp, Allie G W10           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:24.03    2:30.57  
     1) Taylor, Devyn W10               2) Caneer, Will M9                
     3) Quann, Megan W9                 4) Amos, Andrew M10               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:36.32   X2:47.06  
     1) McClelland, Evan P M10          2) Brix, Samantha A W9            
     3) Frost, Layla R W10              4) Nixon, Aiden C M10             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:43.23   X2:52.09  
     1) Shiner, Harrison A M9           2) Berg, Piper D W10              
     3) Berg, Lily D W10                4) Carter, William M M9           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:49.67   X3:12.40  
     1) Sarkisian, Sam M9               2) Askew, Izzy W9                 
     3) Pierce, Anna W9                 4) Davis, Benjamin M9             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X4:12.32  
     1) Kennedy, Taylor W10             2) Arnold, Savanna W9             
     3) Musa, Yahia M9                  4) Maynard, Gavin M10             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:59.15    2:05.41    7  
     1) Bloyd, Trayce M12               2) Keel, Mary W12                 
     3) Heeney, Nora W12                4) Sentell, Jack M12              
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:06.24    2:07.97  
     1) Morton, John-Patrick M12        2) McClelland, Garrett J M12      
     3) Clarke, Annie M W12             4) Brix, Sophia M W12             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:26.41   X2:28.21  
     1) Shiner, Katheryn E W12          2) Anthony, Brandon M M12         
     3) Carter, Virginia L W12          4) Carter, Brian R M11            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:50.75   X2:41.78  
     1) Lee, Maggie E W12               2) Foreman, Stella C W12          
     3) Watson, Carter W M12            4) Newman, Barrett W M11          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:43.50  
     1) Caneer, Charles M11             2) Hewitt, Eve W11                
     3) Rowell, Chloe W12               4) Pierce, Thomas M12             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:48.22    1:55.66    7  
     1) Worshek, Riley M13              2) Orcutt, Tori W13               
     3) Davis, Taylor W14               4) Worshek, Caleb M14             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:02.53    2:10.53  
     1) Wright, Christopher T M13       2) Harrison, Kimberly A W13       
     3) Bowman, Emily R W13             4) Hosna, Jack T M14              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:10.97  
     1) Hudson, Neil M14                2) Maynard, Dakota W13            
     3) Gwaltney, Riley W13             4) Amos, Carson M13               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:47.52    1:49.10    7  
     1) Davis, Jackson M M15            2) Rhonemus, Emma M W16           
     3) Corrigan, Lexi E W16            4) Crawford, Will B M15           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:48.66    1:53.21  
     1) Sentell, Matthew M15            2) Stoner, Tess W17               
     3) Howard, Parker W17              4) Orcutt, Daniel M16             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:11.40  
     1) Barinaga, Cade M15              2) Taylor, Alyssa W15             
     3) Heeney, Adeline W15             4) Barinaga, Sampley M16          
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie A             8 HAMC                   22.16      23.28    5  
  2 Nuwayhid, Ella J           6 HAMC                   24.41      26.17    3  
  3 Corbett, Alex              8 MCST                   26.35      27.94    1  
  4 Garcia, Cambria R          7 HAMC                   31.81      31.86  
  5 Brewer, Sarah              7 MCST                   34.31      35.31  
  6 Shaw, Addison              7 MCST                   45.79      37.00  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Jack B             8 HAMC                   27.48      29.16    5  
  2 Bowman, Josh F             8 HAMC                   32.50      29.49    3  
  3 Vergara, Cruz J            8 HAMC                   31.50      32.77    1  
  4 Amos, Dawson               6 MCST                   33.53      35.84  
  5 Plattsmier, Louis          6 MCST                   38.28      36.39  
 -- Guerin, Owen               7 MCST                   32.14         DQ  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   39.78      39.66    5  
  2 Taylor, Devyn             10 MCST                   49.00      46.47    3  
  3 Pierce, Anna               9 MCST                   52.47      51.59    1  
  4 Clarke, Rachel K          10 HAMC                 1:01.00    1:00.76  
  5 Rowell, Emily             10 MCST                 1:08.33    1:04.73  
 -- Berg, Piper D             10 HAMC                   52.50         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew              10 MCST                   39.34      39.31    5  
  2 Neville, Will              9 HAMC                   40.30      39.54    3  
  3 Harrison, Caleb B         10 HAMC                   44.66      45.74    1  
  4 Davis, Benjamin            9 MCST                 1:03.22      53.50  
  5 Sarkisian, Sam             9 MCST                 1:37.83    1:20.93  
 -- Nixon, Aiden C            10 HAMC                   48.59         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heeney, Nora              12 MCST                   36.28      36.38    5  
  2 Orcutt, Colby             12 MCST                   39.94      37.69    3  
  3 Porter, Greta             11 MCST                   40.50      39.97    1  
  4 Shiner, Katheryn E        12 HAMC                   40.36      40.53  
  5 Clarke, Annie M           12 HAMC                   43.72      41.32  
  6 Lee, Maggie E             12 HAMC                   44.71      45.25  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack             12 MCST                   32.83      35.10    5  
  2 Amos, Ethan               12 MCST                   38.37      38.41    3  
  3 McClelland, Garrett J     12 HAMC                   40.98      42.17    1  
  4 Zwahlen, Markus           12 MCST                   52.10      49.46  
  5 Newman, Barrett W         11 HAMC                   52.44      54.89  
 -- Watson, Carter W          12 HAMC                   56.01         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Taylor             14 MCST                   31.90      32.19    5  
  2 Orcutt, Tori              13 MCST                   33.62      34.00    3  
  3 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   34.62      36.67    1  
  4 James, Ella               14 MCST                   36.33      37.17  
  5 Bowman, Emily R           13 HAMC                   37.03      38.26  
  6 Wright, Meghan P          14 HAMC                   41.37      42.65  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Riley            13 MCST                   31.00      31.07    5  
  2 Amos, Carson              13 MCST                   31.24      31.15    3  
  3 Hudson, Neil              14 MCST                   36.69      36.71    1  
  4 Wright, Christopher T     13 HAMC                   36.77      37.84  
  5 Hosna, Jack T             14 HAMC                   37.40      39.98  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, Lexi E          16 HAMC                   35.20      35.50    5  
  2 Rhonemus, Emma M          16 HAMC                   34.03      36.09    3  
  3 Howard, Parker            17 MCST                   36.00      38.10    1  
  4 Heeney, Adeline           15 MCST                   36.78      39.41  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            16 MCST                   27.44      28.93    5  
  2 Hill, Justin              16 MCST                      NT      30.69    3  
  3 Sentell, Matthew          15 MCST                   30.16      30.77    1  
  4 Crawford, Will B          15 HAMC                   30.37      31.50  
  5 Davis, Jackson M          15 HAMC                   35.53      35.78  
  6 Carter, Dan C             15 HAMC                   39.27      40.19  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie A             8 HAMC                   23.19      24.12    5  
  2 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   23.40     J29.30    3  
  3 Perry, Savanah Rae         8 MCST                   30.78     J31.47    1  
  4 Corbett, Alex              8 MCST                   29.31     J32.09  
  5 Morton, Julia E            7 HAMC                   32.81     J28.32  
  6 Nyochembeng, Leanna        8 MCST                      NT      36.23  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Jack B             8 HAMC                   24.02      26.00    5  
  2 Vergara, Cruz J            8 HAMC                   28.28      28.20    3  
  3 Guerin, Owen               7 MCST                   41.60      35.06    1  
  4 Lowe, Julian               8 MCST                      NT      39.37  
  5 Blauwkamp, Zach F          8 HAMC                   54.12      47.62  
 -- Davis, Bradley             7 MCST                   50.28         DQ  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Devyn             10 MCST                   52.28      47.15    5  
  2 Brix, Samantha A           9 HAMC                   52.25      48.50    3  
  3 Berg, Lily D              10 HAMC                   55.00      59.00    1  
  4 Clarke, Rachel K          10 HAMC                   53.70    1:02.13  
  5 Quann, Megan               9 MCST                 1:01.76    1:03.20  
  6 Askew, Izzy                9 MCST                 1:01.09    1:03.28  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew              10 MCST                   39.26      38.37    5  
  2 Harrison, Caleb B         10 HAMC                   40.75      41.53    3  
  3 Caneer, Will               9 MCST                      NT      48.34    1  
  4 Carter, William M          9 HAMC                   48.57      51.13  
  5 Thomas, Logan R            9 HAMC                   49.60      56.22  
  6 Zwahlen, Jakob             9 MCST                 1:42.25    1:14.97  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heeney, Nora              12 MCST                   33.68      34.13    5  
  2 Orcutt, Colby             12 MCST                   39.12      34.69    3  
  3 Brix, Sophia M            12 HAMC                   34.16      35.50    1  
  4 Carter, Virginia L        12 HAMC                   40.10      41.40  
  5 Keel, Mary                12 MCST                   42.14      41.44  
  6 Beatty, Emily M           11 HAMC                   41.83      43.02  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack             12 MCST                   31.41      33.19    5  
  2 Morton, John-Patrick      12 HAMC                   33.50      33.44    3  
  3 Amos, Ethan               12 MCST                   37.79      36.19    1  
  4 Watson, Carter W          12 HAMC                   47.38      49.05  
  5 Caneer, Charles           11 MCST                      NT      55.16  
  6 Carter, Brian R           11 HAMC                   54.38      57.83  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Taylor             14 MCST                   29.91      29.97    5  
  2 Orcutt, Tori              13 MCST                   31.19      32.12    3  
  3 Plattsmier, Morgan        14 MCST                   35.00      36.49    1  
  4 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   34.64      37.33  
  5 Helton, Erin M            13 HAMC                   40.47      40.55  
  6 Bowman, Emily R           13 HAMC                   38.60      41.93  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            14 MCST                   27.94      30.13    5  
  2 Amos, Carson              13 MCST                   29.29      30.15    3  
  3 Hudson, Neil              14 MCST                   33.03      32.13    1  
  4 Stephenson, Mickey G      14 HAMC                      NT      42.56  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Parker            17 MCST                   31.40      32.60    5  
  2 Bray, Christina L         15 HAMC                   33.08      34.15    3  
  3 Stoner, Tess              17 MCST                   34.35      35.81    1  
  4 Rhonemus, Emma M          16 HAMC                   34.50      36.49  
  5 Heeney, Adeline           15 MCST                   37.72      42.00  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orcutt, Daniel            16 MCST                   26.43      26.31    5  
  2 Crawford, Will B          15 HAMC                   28.23      28.15    3  
  3 Sentell, Matthew          15 MCST                   27.99      29.19    1  
  4 Hill, Justin              16 MCST                   31.57      29.67  
  5 Carter, Dan C             15 HAMC                   37.63      40.03  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:17.75    1:24.94    7  
     1) Neicamp, Sydney-Kate L 8        2) Nuwayhid, Ella J 6             
     3) Haley, Anna Elise C 8           4) Meyer, Macie A 8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      1:29.25   X1:45.76  
     1) MacGrotty, Mazie J 6            2) Garcia, Brooklyn R 8           
     3) Garcia, Cambria R 7             4) Morton, Julia E 7              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      1:38.65   X1:56.63  
     1) McGee, Lucy G 7                 2) Voelkel, Valyn A 7             
     3) Thomas, Laura Riley 7           4) Jeffery, Gabrielle G 8         
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       1:39.97   X2:13.56  
     1) Jean, Kylie 8                   2) Looser, Isabella 6             
     3) Harmon, Lillian 7               4) Brewer, Sarah 7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:28.08         DQ  
     1) Nyochembeng, Leanna 8           2) Lowe, Katie 6                  
     3) Perry, Savanah Rae 8            4) Corbett, Alex 8                
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:16.84    1:29.88    7  
     1) Wade, Maverick C 8              2) Carter, Jack B 8               
     3) Clarke, Dillon J 8              4) Bowman, Josh F 8               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:50.96    2:00.22  
     1) Weglage, Jackson 7              2) Davis, Bradley 7               
     3) Amos, Dawson 6                  4) Lowe, Julian 8                 
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      1:29.97   X1:39.79  
     1) Helton, Evan A 8                2) Gray, Jack R 8                 
     3) Moore, Ian D 7                  4) Foreman, Max A 8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      1:32.61   X1:40.32  
     1) Winton, Reid 7                  2) Stevenson, Hugh B 7            
     3) Kusserow, Sebastian E 8         4) Wright, Adam D 7               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:30.36    2:36.65    7  
     1) McGee, Annalyse V 9             2) Frost, Layla R 10              
     3) Brix, Samantha A 9              4) Neicamp, Allie G 10            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:34.90    2:38.57  
     1) Quann, Megan 9                  2) Askew, Izzy 9                  
     3) Pierce, Anna 9                  4) Taylor, Devyn 10               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:54.13   X3:11.33  
     1) Berg, Piper D 10                2) Moore, Isabel M 10             
     3) Clarke, Rachel K 10             4) Berg, Lily D 10                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:33.17   X3:38.69  
     1) Morgan, Haley 10                2) Sanders, Averie 10             
     3) Rowell, Emily 10                4) Morgan, Hannah 9               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X4:14.53  
     1) Arnold, Savanna 9               2) Carter, Grace 10               
     3) Snyder, Sara 9                  4) Kennedy, Taylor 10             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:25.10    2:38.75    7  
     1) Harrison, Caleb B 10            2) McClelland, Evan P 10          
     3) Nixon, Aiden C 10               4) Neville, Will 9                
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:44.65    2:52.60  
     1) Davis, Benjamin 9               2) Maynard, Gavin 10              
     3) Caneer, Will 9                  4) Amos, Andrew 10                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:46.93   X2:57.01  
     1) Shiner, Harrison A 9            2) Cannaday, Eli S 10             
     3) Thomas, Logan R 9               4) Carter, William M 9            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      3:23.88   X3:31.07  
     1) Cioppi, Alexander A 10          2) Warr, John Wilson 9            
     3) Simmons, Connor M 9             4) Williams, Evan B 10            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X4:37.66  
     1) Zwahlen, Jakob 9                2) Musa, Yahia 9                  
     3) Seaver, Caleb 10                4) Sarkisian, Sam 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:11.80    2:07.72    7  
     1) Keel, Mary 12                   2) Porter, Greta 11               
     3) Orcutt, Colby 12                4) Heeney, Nora 12                
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:15.75    2:12.31  
     1) Carter, Virginia L 12           2) Brix, Sophia M 12              
     3) Shiner, Katheryn E 12           4) Clarke, Annie M 12             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:25.93   X2:29.92  
     1) Lee, Maggie E 12                2) Crawford, Chandler G 12        
     3) Carter, Abigail G 11            4) Beatty, Emily M 11             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:32.34   X2:48.19  
     1) Kusserow, Anne N 12             2) Foreman, Stella C 12           
     3) Turner, Abbey J 11              4) Meyer, Kylie A 11              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:43.98   X2:51.59  
     1) Falcon, Anna 12                 2) Rowell, Chloe 12               
     3) Fortier, Shanna 12              4) Hewitt, Eve 11                 
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:02.39    2:10.03    7  
     1) Bloyd, Trayce 12                2) Pierce, Thomas 12              
     3) Amos, Ethan 12                  4) Sentell, Jack 12               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:14.76    2:17.54  
     1) McClelland, Garrett J 12        2) Watson, Carter W 12            
     3) Anthony, Brandon M 12           4) Morton, John-Patrick 12        
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:57.05    2:00.77    7  
     1) Orcutt, Tori 13                 2) Plattsmier, Morgan 14          
     3) James, Ella 14                  4) Davis, Taylor 14               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:08.08    2:12.75  
     1) Harrison, Kimberly A 13         2) Helton, Erin M 13              
     3) Barten, Cora M 13               4) Wright, Meghan P 14            
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:51.60    1:57.09    7  
     1) Worshek, Riley 13               2) Hudson, Neil 14                
     3) Amos, Carson 13                 4) Worshek, Caleb 14              
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:01.13    2:04.16    7  
     1) Rhonemus, Emma M 16             2) Bowman, Emily R 13             
     3) Bray, Christina L 15            4) Corrigan, Lexi E 16            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:57.50    2:10.35  
     1) Stoner, Tess 17                 2) Taylor, Alyssa 15              
     3) Heeney, Adeline 15              4) Howard, Parker 17              
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:45.60    1:45.91    7  
     1) Sentell, Matthew 15             2) Barinaga, Sampley 16           
     3) Hill, Justin 16                 4) Orcutt, Daniel 16              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org