Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F               HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/20/2015 01:01 PM
                     2015 HAMC vs SHER - Yards - 6/10/2015                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:07.89    1:40.68    7  
     1) Meyer, Macie A 8                2) Thomas, Laura Riley 7          
     3) Neicamp, Sydney-Kate L 8        4) Woolsey, Grace P 7             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:49.31    1:47.25  
     1) Whetstone, Savannah 8           2) Spickard, April 8              
     3) Merrell, Kate 7                 4) Mackey, Christian 8            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:12.57  
     1) McGee, Lucy G 7                 2) Nuwayhid, Ella J 6             
     3) Voelkel, Valyn A 7              4) Morton, Julia E 7              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:26.50  
     1) Wilson, Anne Louise 7           2) Garcia, Brooklyn R 8           
     3) Graffeo, Miriam E 6             4) Garcia, Cambria R 7            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:49.45  
     1) Donatelli, Abigail 7            2) Whetstone, Addison 5           
     3) Cozelos, Josie 7                4) Lenahan, Ainsley 8             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:10.00  
     1) McKnelly, Elizabeth 7           2) Olander, Anabel 5              
     3) Detwiler, Jane 8                4) Flynn, Katie 7                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:56.87    1:50.72    7  
     1) Bowman, Josh F 8                2) Kusserow, Sebastian E 8        
     3) Vergara, Cruz J 8               4) Clarke, Dillon J 8             
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:21.99    2:00.12  
     1) Camp, David 8                   2) Whetstone, Isaac 6             
     3) Hammer, Matthew 8               4) Cozelos, Aiden 6               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:15.32  
     1) Stevenson, Hugh B 7             2) Foreman, Max A 8               
     3) Winton, Reid 7                  4) Helton, Evan A 7               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:35.65  
     1) Wright, Adam D 6                2) Moore, Ian D 7                 
     3) Cooper, Matthew W 6             4) Wade, Maverick C 8             
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:52.83    2:53.44    7  
     1) Spickard, Sarah 10              2) Laue, Jaclyn 9                 
     3) Wirth, Alyssa 10                4) Clark, Caroline 10             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:18.61    3:09.90  
     1) Neicamp, Allie G 10             2) Berg, Lily D 10                
     3) Brix, Samantha A 9              4) Clarke, Rachel K 10            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X3:31.83  
     1) Detwiler, Evelyn 10             2) Jensen, Hannah 10              
     3) Henderson, Kat 9                4) Howard, Shelby 10              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:37.59  
     1) Rorick, Caitlyn 10              2) Shaw, Maddie 10                
     3) Laue, Abigail 9                 4) Kyemba, Sophia 10              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X4:24.41  
     1) Riethmaier, Morgan L 9          2) Robinson, Briana L 9           
     3) McCormack, Gabby B 10           4) Andrews, Rochelle L 9          
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:56.24    3:16.60    7  
     1) Neville, Will 9                 2) Nixon, Aiden C 10              
     3) Thomas, Logan R 9               4) Shiner, Harrison A 9           
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:52.50    3:32.78  
     1) Segerson, Ryland 10             2) Purser, Gibson 10              
     3) Purser, Hayden 10               4) Cozelos, Mason 10              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      3:36.38   X3:56.82  
     1) Cioppi, Alexander A 10          2) Carter, William M 9            
     3) Cannaday, Eli S 10              4) Williams, Evan B 10            
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:35.49    2:32.81    7  
     1) Shiner, Katheryn E 12           2) Anthony, Morgan B 12           
     3) Brix, Sophia M 12               4) Carter, Virginia L 12          
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:52.88    2:49.78  
     1) Reese, Jessica 11               2) Devine, Starling 12            
     3) Henderson, Ali 12               4) Hammer, Emily 12               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:49.61   X2:49.87  
     1) Lee, Maggie E 12                2) Beatty, Emily M 11             
     3) Jarres, Gigi A 11               4) Clarke, Annie M 12             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      3:03.77   X2:59.50  
     1) Carter, Abigail G 11            2) Turner, Abbey J 11             
     3) Hosna, Sophie G 12              4) Kusserow, Anne N 12            
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:34.07    2:43.44    7  
     1) Laue, Frederick 12              2) Jensen, Matthew 12             
     3) Rorick, Michael 12              4) Amborski, Matthew 12           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:51.70         DQ  
     1) Carter, Brian R 11              2) Anthony, Brandon M 12          
     3) Morton, John-Patrick 12         4) Newman, Barrett W 11           
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:30.04    2:30.00    7  
     1) Bowman, Emily R 13              2) Wright, Meghan P 14            
     3) Harrison, Kimberly A 13         4) Helton, Erin M 13              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:14.85    2:32.65  
     1) Wirth, Emily 13                 2) Clark, Katie 14                
     3) Holtcamp, Mackenzie L 14        4) Evans, Laura 14                
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:12.16    2:21.06    7  
     1) Mackey, Kaden 14                2) Reese, Nick 14                 
     3) Holtcamp, Mason S 12            4) Riley, Samuel 14               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:44.77    2:40.56  
     1) Wright, Christopher T 13        2) Hosna, Jack T 14               
     3) Frost, Gage A 13                4) Stephenson, Mickey G 14        
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:06.68    2:16.33    7  
     1) Laue, Sloan 17                  2) Weis, Emily 17                 
     3) Hammer, Kayla 16                4) Baird, Katelin 16              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:45.27  
     1) Dauser, Lydia 16                2) Tomlin, Morgan 15              
     3) Ward, Emily 17                  4) Collins, Kayla 14              
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:55.22    2:01.08    7  
     1) DeVaney, Isaac 17               2) DeVaney, Collier 15            
     3) Clark, Carey 16                 4) Amborski, Robert 15            
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:01.47    2:29.16  
     1) Davis, Jackson M 15             2) Brown, Chris A 16              
     3) Stephenson, Mickey G 14         4) Carter, Dan C 15               
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuwayhid, Ella J           6 HAMC                   23.32      23.81    5  
  2 MacGrotty, Mazie J         6 HAMC                   31.16      28.50    3  
  3 Graffeo, Miriam E          6 HAMC                   32.76      31.06    1  
  4 Olander, Anabel            5 SHERWOOD               40.34      34.50  
  5 Folk, Scarlett             5 SHERWOOD               52.70      40.27  
  6 Whetstone, Addison         5 SHERWOOD               44.39      45.66  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mackey, McKinley           5 SHERWOOD               57.68     X41.93  
 -- Andrews, Rachael E         5 HAMC                      NT     X43.75  
 -- Bowling, Alexis            6 SHERWOOD                  NT     X45.67  
 -- Beddingfield, Blakely      4 HAMC                 1:08.68     X50.86  
 -- McKnelly, Madelyn          4 SHERWOOD               55.63     X57.94  
 -- McGee, Charlotte B         5 HAMC                   51.77     X58.69  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           6 SHERWOOD               24.93      19.80    5  
  2 Wright, Adam D             6 HAMC                   26.96      25.03    3  
  3 Cozelos, Aiden             6 SHERWOOD               33.36      27.95    1  
  4 Detwiler, George           6 SHERWOOD               54.15      31.37  
  5 Cooper, Matthew W          6 HAMC                   31.90      33.97  
  6 Carter, Lewis H            6 HAMC                   32.19      34.50  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cioppi, Roman M            6 HAMC                   32.99     X30.66  
 -- Faulkner, Clate            6 HAMC                   34.30     X36.31  
 -- Simmons, Parker J          6 HAMC                   39.24     X40.75  
 -- Hogan, Michael J           6 HAMC                 1:20.60     X42.75  
 -- Lenahan, Garret            5 SHERWOOD               50.32     X47.45  
 -- Jackson, Shaun             5 SHERWOOD             1:12.97     X59.79  
 -- Xinos, Nicholas            6 SHERWOOD                  NT   X1:02.19  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Macie A             8 HAMC                   19.10      18.00    5  
  2 Whetstone, Savannah        8 SHERWOOD               22.83      18.07    3  
  3 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   19.19      20.94    1  
  4 Merrell, Kate              7 SHERWOOD               25.67      21.90  
  5 Woolsey, Grace P           7 HAMC                   24.15      22.91  
  6 McKnelly, Elizabeth        7 SHERWOOD                  NT      30.85  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Donatelli, Abigail         7 SHERWOOD               28.26     X24.19  
 -- Morton, Julia E            7 HAMC                   25.67     X25.75  
 -- Garcia, Cambria R          7 HAMC                   27.00     X26.98  
 -- McGee, Lucy G              7 HAMC                   28.73     X27.25  
 -- Voelkel, Valyn A           7 HAMC                      NT     X28.25  
 -- Garcia, Brooklyn R         8 HAMC                   33.00     X33.09  
 -- Wilson, Anne Louise        7 HAMC                   30.43     X37.00  
 -- Lenahan, Ainsley           8 SHERWOOD               50.33     X37.27  
 -- Cozelos, Josie             7 SHERWOOD               53.23     X47.87  
 -- Flynn, Katie               7 SHERWOOD               43.30     X49.83  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowman, Josh F             8 HAMC                   18.12      18.47    5  
  2 Clarke, Dillon J           8 HAMC                   22.23      20.16    3  
  3 Carter, Jack B             8 HAMC                   20.60      21.13    1  
  4 Camp, David                8 SHERWOOD               28.27      27.44  
  5 Hammer, Matthew            8 SHERWOOD               25.25      27.78  
  6 Howard, Grant              7 SHERWOOD               44.08      49.53  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wade, Maverick C           8 HAMC                   25.81     X24.75  
 -- Foreman, Max A             8 HAMC                   24.00     X27.48  
 -- Wood, Joseph J             7 HAMC                   32.65     X27.81  
 -- Paulus, Jensen C           7 HAMC                      NT     X28.14  
 -- Helton, Evan A             7 HAMC                   23.50     X29.35  
 -- Warr, Ryan T               7 HAMC                   29.09     X31.81  
 -- Faulkner, Zell T           8 HAMC                      NT     X35.68  
 -- Miller, Parker M           7 HAMC                   41.60     X43.98  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   32.58      33.19    5  
  2 Wirth, Alyssa             10 SHERWOOD               35.17      36.10    3  
  3 Spickard, Sarah           10 SHERWOOD               43.82      39.51    1  
  4 Brix, Samantha A           9 HAMC                   39.25      41.23  
  5 Berg, Lily D              10 HAMC                   40.66      42.72  
  6 Laue, Abigail              9 SHERWOOD                  NT      43.19  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Frost, Layla R            10 HAMC                      NT     X40.62  
 -- Berg, Piper D             10 HAMC                   44.77     X42.34  
 -- Howard, Shelby            10 SHERWOOD               45.60     X43.51  
 -- Clarke, Rachel K          10 HAMC                   43.35     X43.59  
 -- Henderson, Kat             9 SHERWOOD               41.23     X43.88  
 -- McCormack, Gabby B        10 HAMC                   52.03     X51.28  
 -- Detwiler, Evelyn          10 SHERWOOD               50.24     X51.97  
 -- Steelman, Josee           10 SHERWOOD               57.09     X52.31  
 -- Riethmaier, Morgan L       9 HAMC                   56.38     X58.91  
 -- Andrews, Rochelle L        9 HAMC                      NT     X59.42  
 -- Erwin, Isabella           10 SHERWOOD             1:12.89   X1:09.63  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              9 HAMC                   33.58      33.60    5  
  2 Nixon, Aiden C            10 HAMC                   38.91      40.14    3  
  3 Shiner, Harrison A         9 HAMC                   42.77      42.92    1  
  4 Segerson, Ryland          10 SHERWOOD               43.80      43.72  
  5 Purser, Gibson            10 SHERWOOD               45.58      46.48  
  6 Cozelos, Mason            10 SHERWOOD               54.95      48.89  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Carter, William M          9 HAMC                   47.00     X39.87  
 -- Cannaday, Eli S           10 HAMC                   44.40     X44.38  
 -- Williams, Evan B          10 HAMC                   48.67     X44.39  
 -- Thomas, Logan R            9 HAMC                      NT     X47.89  
 -- Cioppi, Alexander A       10 HAMC                   55.69     X53.78  
 -- Simmons, Connor M          9 HAMC                   52.21     X57.50  
 -- Andrews, Raymond C        10 HAMC                      NT   X1:03.46  
 -- Warr, John Wilson          9 HAMC                 1:02.00   X1:05.16  
 -- Miller, Hayden S           9 HAMC                 1:09.91   X1:06.93  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brix, Sophia M            12 HAMC                   30.78      31.69    5  
  2 Clarke, Annie M           12 HAMC                   33.88      32.89    3  
  3 Devine, Starling          12 SHERWOOD               36.83     J33.03    1  
  4 Henderson, Ali            12 SHERWOOD                  NT     J32.95  
  5 Carter, Virginia L        12 HAMC                   35.50      33.34  
  6 Reese, Jessica            11 SHERWOOD               36.97      34.77  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shiner, Katheryn E        12 HAMC                      NT      34.35  
 -- Carter, Abigail G         11 HAMC                   39.30     X37.41  
 -- Turner, Abbey J           11 HAMC                      NT     X39.20  
 -- Kusserow, Anne N          12 HAMC                   38.61     X39.26  
 -- Rhonemus, Ellee M         12 HAMC                   39.45     X40.28  
 -- Jarres, Gigi A            11 HAMC                   41.57     X41.51  
 -- Meyer, Kylie A            11 HAMC                      NT     X41.65  
 -- Foreman, Stella C         12 HAMC                   45.75     X44.56  
 -- Hogan, Anna M             11 HAMC                      NT     X47.53  
 -- Wallace, Emily E          12 HAMC                   51.69     X48.47  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S         12 SHERWOOD               29.11      30.72    5  
  2 Morton, John-Patrick      12 HAMC                   30.86      31.00    3  
  3 Rorick, Michael           12 SHERWOOD               34.64      34.24    1  
  4 Amborski, Matthew         12 SHERWOOD               35.46      34.88  
  5 Anthony, Brandon M        12 HAMC                      NT      38.13  
  6 Carter, Brian R           11 HAMC                   42.05      44.17  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     14 SHERWOOD               27.19      27.50    5  
  2 Bowman, Emily R           13 HAMC                   31.36      31.54    3  
  3 Wirth, Emily              13 SHERWOOD               33.76      31.64    1  
  4 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   32.07      32.51  
  5 Clark, Katie              14 SHERWOOD               33.00      32.69  
  6 Helton, Erin M            13 HAMC                   34.00      34.72  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             14 SHERWOOD               34.50      27.39    5  
  2 Reese, Nick               14 SHERWOOD               31.87      28.87    3  
  3 Hosna, Jack T             14 HAMC                   29.93      29.75    1  
  4 Wright, Christopher T     13 HAMC                   30.64      30.79  
  5 Riley, Samuel             14 SHERWOOD               32.46      31.85  
  6 Frost, Gage A             13 HAMC                   36.47      38.78  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             16 SHERWOOD               27.06      28.03    5  
  2 Corrigan, Lexi E          16 HAMC                      NT      28.86    3  
  3 Rhonemus, Emma M          16 HAMC                   31.29     J30.28    1  
  4 Laue, Sloan               17 SHERWOOD               30.06     J30.23  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Carey              16 SHERWOOD               24.93      24.69    5  
  2 Davis, Jackson M          15 HAMC                   26.38      25.56    3  
  3 DeVaney, Collier          15 SHERWOOD               26.43      26.37    1  
  4 Amborski, Robert          15 SHERWOOD               27.00      27.27  
  5 Brown, Chris A            16 HAMC                   30.93      27.49  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mastando, Nick            16 SHERWOOD                  NT      29.19  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   24.67      24.00    5  
  2 Meyer, Macie A             8 HAMC                   25.00      27.49    3  
  3 Thomas, Laura Riley        7 HAMC                   31.33      27.91    1  
  4 Merrell, Kate              7 SHERWOOD               34.75      32.53  
  5 Detwiler, Jane             8 SHERWOOD               52.00      43.92  
 -- Mackey, Christian          8 SHERWOOD               41.72         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           6 SHERWOOD               21.28      25.19    5  
  2 Bowman, Josh F             8 HAMC                   27.87      26.34    3  
  3 Camp, David                8 SHERWOOD               33.57      31.80    1  
  4 Kusserow, Sebastian E      8 HAMC                   31.19      33.08  
  5 Winton, Reid               7 HAMC                   36.98      38.75  
  6 Cozelos, Aiden             6 SHERWOOD                  NT      44.32  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   48.43      47.56    5  
  2 Clark, Caroline           10 SHERWOOD               48.03      48.12    3  
  3 Jensen, Hannah            10 SHERWOOD             1:02.68      53.65    1  
  4 Spickard, Sarah           10 SHERWOOD               57.95      53.93  
  5 Berg, Lily D              10 HAMC                 1:00.82      55.78  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              9 HAMC                   46.93      45.38    5  
  2 Purser, Gibson            10 SHERWOOD               51.32      50.12    3  
  3 Nixon, Aiden C            10 HAMC                      NT      54.56    1  
  4 Purser, Hayden            10 SHERWOOD             1:09.40    1:02.07  
  5 Segerson, Ryland          10 SHERWOOD             1:05.00    1:05.83  
  6 Simmons, Connor M          9 HAMC                 1:00.90    1:08.13  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony, Morgan B         12 HAMC                   43.51      43.56    5  
  2 Lee, Maggie E             12 HAMC                      NT      45.44    3  
  3 Devine, Starling          12 SHERWOOD               52.01      45.75    1  
  4 Beatty, Emily M           11 HAMC                   46.18      47.19  
  5 Johnson, Emma             12 SHERWOOD                  NT      54.07  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, John-Patrick      12 HAMC                   42.46      42.09    5  
  2 Jensen, Matthew           12 SHERWOOD               44.54      44.19    3  
  3 Rorick, Michael           12 SHERWOOD               50.72      45.88    1  
  4 Laue, Frederick           12 SHERWOOD               50.28      47.69  
  5 Newman, Barrett W         11 HAMC                      NT      55.00  
  6 Anthony, Brandon M        12 HAMC                      NT      57.87  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Katie              14 SHERWOOD               42.56      42.16    5  
  2 Wright, Meghan P          14 HAMC                   43.14      42.40    3  
  3 Wirth, Emily              13 SHERWOOD               51.13      44.47    1  
  4 Helton, Erin M            13 HAMC                   44.29      45.03  
  5 Evans, Laura              14 SHERWOOD                  NT      53.31  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese, Nick               14 SHERWOOD               36.58      36.00    5  
  2 Riley, Samuel             14 SHERWOOD                  NT      41.00    3  
  3 Wright, Christopher T     13 HAMC                   43.61      41.80    1  
  4 Hosna, Jack T             14 HAMC                   43.04      43.75  
  5 Stephenson, Mickey G      14 HAMC                      NT      53.06  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weis, Emily               17 SHERWOOD               36.14      36.87    5  
  2 Bray, Christina L         15 HAMC                   39.33      38.69    3  
  3 Corrigan, Lexi E          16 HAMC                      NT     J38.69    1  
  4 Tomlin, Morgan            15 SHERWOOD               38.10      39.42  
  5 Baird, Katelin            16 SHERWOOD               45.29      45.17  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            17 SHERWOOD               31.51      31.93    5  
  2 Davis, Jackson M          15 HAMC                   34.47      34.65    3  
  3 DeVaney, Collier          15 SHERWOOD               36.00      35.42    1  
  4 Weis, Brandon             15 SHERWOOD               37.61      36.33  
  5 Brown, Chris A            16 HAMC                   37.63      37.44  
  6 Carter, Dan C             15 HAMC                   41.90      40.25  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:45.03    1:29.06    7  
     1) Mackey, Christian W8            2) Hammer, Matthew M8             
     3) Whetstone, Isaac M6             4) Whetstone, Savannah W8         
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:26.01    1:31.15  
     1) Neicamp, Sydney-Kate L W8       2) Carter, Jack B M8              
     3) Meyer, Macie A W8               4) Bowman, Josh F M8              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:38.72  
     1) Woolsey, Grace P W7             2) Winton, Reid M7                
     3) Morton, Julia E W7              4) Clarke, Dillon J M8            
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X1:49.35  
     1) Merrell, Kate W7                2) Cozelos, Aiden M6              
     3) Camp, David M8                  4) Spickard, April W8             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:53.28  
     1) Helton, Evan A M7               2) Thomas, Laura Riley W7         
     3) McGee, Lucy G W7                4) Moore, Ian D M7                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:30.34  
     1) Detwiler, Jane W8               2) Howard, Grant M7               
     3) Detwiler, George M6             4) McKnelly, Elizabeth W7         
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:25.55    2:27.97    7  
     1) Neicamp, Allie G W10            2) Nixon, Aiden C M10             
     3) Brix, Samantha A W9             4) Neville, Will M9               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:50.44    2:41.87  
     1) Wirth, Alyssa W10               2) Purser, Hayden M10             
     3) Segerson, Ryland M10            4) Clark, Caroline W10            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:59.59  
     1) Carter, William M M9            2) Berg, Lily D W10               
     3) Clarke, Rachel K W10            4) Shiner, Harrison A M9          
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:12.68  
     1) Henderson, Kat W9               2) Cozelos, Mason M10             
     3) Purser, Gibson M10              4) Shaw, Maddie W10               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:13.85  
     1) Berg, Piper D W10               2) Thomas, Logan R M9             
     3) Moore, Isabel M W9              4) Williams, Evan B M10           
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:19.41    2:12.63    7  
     1) Devine, Starling W12            2) Rorick, Michael M12            
     3) Reese, Jessica W11              4) Holtcamp, Mason S M12          
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:10.85    2:14.53  
     1) Brix, Sophia M W12              2) Anthony, Brandon M M12         
     3) Carter, Virginia L W12          4) Morton, John-Patrick M12       
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:01.26  
     1) White, Anna W11                 2) Johnson, Emma W12              
     3) Jensen, Matthew M12             4) Amborski, Matthew M12          
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:53.25    2:01.97    7  
     1) Reese, Nick M14                 2) Riley, Samuel M14              
     3) Clark, Katie W14                4) Holtcamp, Mackenzie L W14      
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:06.19    2:06.56  
     1) Wright, Christopher T M13       2) Harrison, Kimberly A W13       
     3) Bowman, Emily R W13             4) Hosna, Jack T M14              
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:15.59  
     1) Mackey, Kaden M14               2) Mackey, Kaleigh W13            
     3) Laue, Frederick M12             4) Wirth, Emily W13               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:29.89  
     1) Frost, Gage A M13               2) Wright, Meghan P W14           
     3) Stephenson, Mickey G M14        4) Helton, Erin M W13             
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:47.64    1:50.81    7  
     1) Clark, Carey M16                2) Weis, Emily W17                
     3) Hammer, Kayla W16               4) DeVaney, Isaac M17             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:54.04    1:54.63  
     1) Davis, Jackson M M15            2) Rhonemus, Emma M W16           
     3) Corrigan, Lexi E W16            4) Brown, Chris A M16             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X1:55.87  
     1) Amborski, Robert M15            2) Tomlin, Morgan W15             
     3) Laue, Sloan W17                 4) DeVaney, Collier M15           
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X2:09.35  
     1) Amborski, Samuel M16            2) Baird, Katelin W16             
     3) Ward, Emily W17                 4) Weis, Brandon M15              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Savannah        8 SHERWOOD               26.60      22.03    5  
  2 Meyer, Macie A             8 HAMC                   28.50      23.85    3  
  3 Woolsey, Grace P           7 HAMC                   35.36      32.49    1  
  4 Detwiler, Jane             8 SHERWOOD               37.97      33.43  
  5 Whetstone, Addison         5 SHERWOOD             1:23.64      37.89  
  6 Garcia, Cambria R          7 HAMC                   41.03      41.59  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whetstone, Isaac           6 SHERWOOD               24.55      23.84    5  
  2 Carter, Jack B             8 HAMC                   27.48      28.31    3  
  3 Camp, David                8 SHERWOOD               36.77      32.03    1  
  4 Vergara, Cruz J            8 HAMC                   34.48      35.77  
  5 Cozelos, Aiden             6 SHERWOOD                  NT      40.54  
  6 Kusserow, Sebastian E      8 HAMC                   44.98      43.88  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   41.05      39.78    5  
  2 Wirth, Alyssa             10 SHERWOOD               43.07      42.72    3  
  3 Berg, Piper D             10 HAMC                   57.40     J53.85    1  
  4 Laue, Jaclyn               9 SHERWOOD                  NT     J53.72  
  5 Brix, Samantha A           9 HAMC                   58.84      54.94  
  6 Kyemba, Sophia            10 SHERWOOD                  NT    1:05.89  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              9 HAMC                   43.27      40.53    5  
  2 Nixon, Aiden C            10 HAMC                      NT      51.09    3  
  3 Thomas, Logan R            9 HAMC                   56.32      57.49    1  
  4 Purser, Hayden            10 SHERWOOD             1:01.30      57.93  
  5 Segerson, Ryland          10 SHERWOOD             1:00.29    1:02.31  
  6 Cozelos, Mason            10 SHERWOOD                  NT    1:03.49  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reese, Jessica            11 SHERWOOD               42.59      40.85    5  
  2 Shiner, Katheryn E        12 HAMC                   44.30      41.69    3  
  3 Clarke, Annie M           12 HAMC                   44.50      44.29    1  
  4 Lee, Maggie E             12 HAMC                   44.71      45.96  
  5 Hammer, Emily             12 SHERWOOD               53.05      48.13  
  6 White, Anna               11 SHERWOOD                  NT      58.69  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S         12 SHERWOOD               35.59      37.90    5  
  2 Laue, Frederick           12 SHERWOOD               55.75      47.50    3  
  3 Jensen, Matthew           12 SHERWOOD               58.03      51.83    1  
  4 Newman, Barrett W         11 HAMC                      NT      54.12  
  5 Carter, Brian R           11 HAMC                 1:03.09    1:02.30  
 -- Anthony, Brandon M        12 HAMC                      NT         DQ  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     14 SHERWOOD               32.01      33.21    5  
  2 Bowman, Emily R           13 HAMC                   34.80      37.03    3  
  3 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   36.53      37.29    1  
  4 Wright, Meghan P          14 HAMC                      NT      44.43  
  5 Collins, Kayla            14 SHERWOOD                  NT      51.88  
  6 Mackey, Kaleigh           13 SHERWOOD                  NT      55.07  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             14 SHERWOOD               32.65      32.60    5  
  2 Reese, Nick               14 SHERWOOD               38.43      37.33    3  
  3 Riley, Samuel             14 SHERWOOD                  NT      42.02    1  
  4 Stephenson, Mickey G      14 HAMC                      NT      50.06  
  5 Frost, Gage A             13 HAMC                   47.81      52.05  
 -- Wright, Christopher T     13 HAMC                   36.93         DQ  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhonemus, Emma M          16 HAMC                   35.06      35.34    5  
  2 Laue, Sloan               17 SHERWOOD                  NT      37.36    3  
  3 Bray, Christina L         15 HAMC                      NT      38.92    1  
  4 Baird, Katelin            16 SHERWOOD               40.03      40.09  
  5 Ward, Emily               17 SHERWOOD               40.12      42.43  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeVaney, Isaac            17 SHERWOOD               26.64      27.53    5  
  2 Brown, Chris A            16 HAMC                   36.93      34.60    3  
  3 Weis, Brandon             15 SHERWOOD               36.63      37.07    1  
  4 Amborski, Samuel          16 SHERWOOD               38.19      38.86  
  5 Carter, Dan C             15 HAMC                   42.58      41.29  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   25.40      27.06    5  
  2 Mackey, Christian          8 SHERWOOD               30.44      30.13    3  
  3 Spickard, April            8 SHERWOOD               39.38      33.45    1  
  4 Thomas, Laura Riley        7 HAMC                   39.12      36.73  
  5 McKnelly, Elizabeth        7 SHERWOOD                  NT      41.85  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Jack B             8 HAMC                   26.81      26.44    5  
  2 Bowman, Josh F             8 HAMC                   28.29      27.33    3  
  3 Hammer, Matthew            8 SHERWOOD               31.23      30.50    1  
  4 Vergara, Cruz J            8 HAMC                   30.72      32.57  
  5 Detwiler, George           6 SHERWOOD                  NT      34.57  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brix, Samantha A           9 HAMC                   53.39      52.25    5  
  2 Rorick, Caitlyn           10 SHERWOOD             1:08.64      57.09    3  
  3 Berg, Lily D              10 HAMC                   58.76    1:01.96    1  
  4 Clarke, Rachel K          10 HAMC                      NT    1:04.12  
  5 Shaw, Maddie              10 SHERWOOD             1:08.98    1:05.07  
 -- Laue, Jaclyn               9 SHERWOOD             1:07.00         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb B         10 HAMC                   44.27      40.75    5  
  2 Carter, William M          9 HAMC                   48.23      51.26    3  
  3 Cannaday, Eli S           10 HAMC                   54.95      56.28    1  
  4 Purser, Gibson            10 SHERWOOD             1:00.39      59.13  
  5 Purser, Hayden            10 SHERWOOD             1:14.71    1:09.81  
  6 Cozelos, Mason            10 SHERWOOD                  NT    1:20.94  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brix, Sophia M            12 HAMC                   36.77      37.13    5  
  2 Henderson, Ali            12 SHERWOOD               40.94      41.47    3  
  3 Carter, Virginia L        12 HAMC                   42.00      43.27    1  
  4 Beatty, Emily M           11 HAMC                   48.73      44.90  
  5 Johnson, Emma             12 SHERWOOD                  NT      58.53  
  6 White, Anna               11 SHERWOOD                  NT    1:24.85  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mason S         12 SHERWOOD               31.54      36.00    5  
  2 Morton, John-Patrick      12 HAMC                      NT      41.85    3  
  3 Amborski, Matthew         12 SHERWOOD               52.30     J51.50    1  
  4 Jensen, Matthew           12 SHERWOOD                  NT     J48.91  
  5 Carter, Brian R           11 HAMC                   58.09      54.38  
  6 Anthony, Brandon M        12 HAMC                 1:01.13    1:02.37  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holtcamp, Mackenzie L     14 SHERWOOD               29.65      30.87    5  
  2 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   38.43      36.78    3  
  3 Bowman, Emily R           13 HAMC                      NT      38.60    1  
  4 Clark, Katie              14 SHERWOOD               35.66      39.43  
  5 Wright, Meghan P          14 HAMC                   41.08      40.85  
  6 Mackey, Kaleigh           13 SHERWOOD               49.47      47.84  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Kaden             14 SHERWOOD               46.15      32.31    5  
  2 Hosna, Jack T             14 HAMC                   36.99      34.78    3  
  3 Frost, Gage A             13 HAMC                   50.07      51.57    1  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Kayla             16 SHERWOOD               29.67      29.35    5  
  2 Corrigan, Lexi E          16 HAMC                   35.00     J33.49    3  
  3 Weis, Emily               17 SHERWOOD               33.05     J33.47    1  
  4 Bray, Christina L         15 HAMC                   34.54      33.90  
  5 Dauser, Lydia             16 SHERWOOD               50.99      41.52  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Carey              16 SHERWOOD               27.40      27.78    5  
  2 Davis, Jackson M          15 HAMC                   29.53      29.00    3  
  3 Amborski, Robert          15 SHERWOOD               32.09      32.34    1  
  4 Carter, Dan C             15 HAMC                   42.97      40.25  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:32.33    1:33.06    7  
     1) Meyer, Macie A 8                2) Morton, Julia E 7              
     3) Woolsey, Grace P 7              4) Neicamp, Sydney-Kate L 8       
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:34.49    1:34.97  
     1) Mackey, Christian 8             2) Spickard, April 8              
     3) Merrell, Kate 7                 4) Whetstone, Savannah 8          
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:58.35  
     1) Thomas, Laura Riley 7           2) Garcia, Cambria R 7            
     3) Voelkel, Valyn A 7              4) McGee, Lucy G 7                
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X2:03.50  
     1) Detwiler, Jane 8                2) Olander, Anabel 5              
     3) McKnelly, Elizabeth 7           4) Donatelli, Abigail 7           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:02.21   X2:16.22  
     1) MacGrotty, Mazie J 6            2) Graffeo, Miriam E 6            
     3) Garcia, Brooklyn R 8            4) Wilson, Anne Louise 7          
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X3:21.91  
     1) Whetstone, Addison 5            2) Lenahan, Ainsley 8             
     3) Cozelos, Josie 7                4) Flynn, Katie 7                 
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:25.78    1:30.12    7  
     1) Carter, Jack B 8                2) Winton, Reid 7                 
     3) Clarke, Dillon J 8              4) Bowman, Josh F 8               
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:08.02    1:49.82  
     1) Hammer, Matthew 8               2) Cozelos, Aiden 6               
     3) Camp, David 8                   4) Whetstone, Isaac 6             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:54.12  
     1) Wright, Adam D 6                2) Vergara, Cruz J 8              
     3) Stevenson, Hugh B 7             4) Foreman, Max A 8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:57.68  
     1) Kusserow, Sebastian E 8         2) Helton, Evan A 7               
     3) Moore, Ian D 7                  4) Wade, Maverick C 8             
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:35.84    2:42.91    7  
     1) Brix, Samantha A 9              2) Clarke, Rachel K 10            
     3) Berg, Lily D 10                 4) Neicamp, Allie G 10            
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:35.97    2:48.03  
     1) Wirth, Alyssa 10                2) Henderson, Kat 9               
     3) Spickard, Sarah 10              4) Clark, Caroline 10             
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'B'                                NT   X3:12.89  
     1) Kyemba, Sophia 10               2) Howard, Shelby 10              
     3) Detwiler, Evelyn 10             4) Rorick, Caitlyn 10             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:21.09  
     1) Berg, Piper D 10                2) Moore, Isabel M 9              
     3) McCormack, Gabby B 10           4) Riethmaier, Morgan L 9         
 -- SHERWOOD SWIM TEAM  'C'                                NT   X3:40.80  
     1) Laue, Abigail 9                 2) Erwin, Isabella 10             
     3) Shaw, Maddie 10                 4) Steelman, Josee 10             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:26.82    2:39.03    7  
     1) Harrison, Caleb B 10            2) Carter, William M 9            
     3) Nixon, Aiden C 10               4) Neville, Will 9                
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           3:11.42    3:21.88  
     1) Purser, Hayden 10               2) Cozelos, Mason 10              
     3) Purser, Gibson 10               4) Segerson, Ryland 10            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:18.00  
     1) Shiner, Harrison A 9            2) Williams, Evan B 10            
     3) Simmons, Connor M 9             4) Thomas, Logan R 9              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X4:20.00  
     1) Cioppi, Alexander A 10          2) Andrews, Raymond C 10          
     3) Warr, John Wilson 9             4) Miller, Hayden S 9             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:15.76    2:16.94    7  
     1) Clarke, Annie M 12              2) Shiner, Katheryn E 12          
     3) Carter, Virginia L 12           4) Brix, Sophia M 12              
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:25.98    2:26.06  
     1) Reese, Jessica 11               2) Hammer, Emily 12               
     3) Henderson, Ali 12               4) Devine, Starling 12            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      2:28.78   X2:40.84  
     1) Crawford, Chandler G 12         2) Kusserow, Anne N 12            
     3) Lee, Maggie E 12                4) Hosna, Sophie G 12             
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:46.07   X2:53.15  
     1) Rhonemus, Ellee M 12            2) Meyer, Kylie A 11              
     3) Jarres, Gigi A 11               4) Carter, Abigail G 11           
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:28.65    2:22.94    7  
     1) Rorick, Michael 12              2) Laue, Frederick 12             
     3) Amborski, Matthew 12            4) Holtcamp, Mason S 12           
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:21.74    2:38.31  
     1) Carter, Brian R 11              2) Anthony, Brandon M 12          
     3) Newman, Barrett W 11            4) Morton, John-Patrick 12        
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:09.90    2:12.19    7  
     1) Bowman, Emily R 13              2) Wright, Meghan P 14            
     3) Helton, Erin M 13               4) Harrison, Kimberly A 13        
  2 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           2:01.45    2:20.82  
     1) Clark, Katie 14                 2) Collins, Kayla 14              
     3) Wirth, Emily 13                 4) Holtcamp, Mackenzie L 14       
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:57.23    2:11.73    7  
     1) Mackey, Kaden 14                2) Jensen, Matthew 12             
     3) Riley, Samuel 14                4) Reese, Nick 14                 
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:04.78    2:24.19  
     1) Wright, Christopher T 13        2) Stephenson, Mickey G 14        
     3) Frost, Gage A 13                4) Hosna, Jack T 14               
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:59.07    2:02.31    7  
     1) Laue, Sloan 17                  2) Ward, Emily 17                 
     3) Weis, Emily 17                  4) Hammer, Kayla 16               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:03.99    2:03.28  
     1) Rhonemus, Emma M 16             2) Bray, Christina L 15           
     3) Shiner, Katheryn E 12           4) Corrigan, Lexi E 16            
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHERWOOD SWIM TEAM  'A'                           1:43.18    1:49.61    7  
     1) Clark, Carey 16                 2) Amborski, Robert 15            
     3) DeVaney, Collier 15             4) DeVaney, Isaac 17              

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org