Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F                HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/4/2015 02:41 PM
                     2015 HAMC vs SJST - Yards - 6/3/2015                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:35.86    1:43.36    7  
     1) Simmons, Alaina 8               2) Simmons, Maggie 8              
     3) Black, Jessica 8                4) Ingram, Katie 7                
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:35.25    2:07.89  
     1) McGee, Lucy G 7                 2) Thomas, Laura Riley 7          
     3) Neicamp, Sydney-Kate L 8        4) Woolsey, Grace P 7             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:14.08  
     1) McCrary, Akasha 8               2) McGilton, Savannah 7           
     3) Owen, Rylee 7                   4) Brewer, Jasmyn 8               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:43.81  
     1) Wilson, Anne Louise 7           2) Graffeo, Miriam E 6            
     3) Friedt, Katelyn N 7             4) MacGrotty, Mazie J 6           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:47.79  
     1) Garcia, Brooklyn R 8            2) Jeffery, Gabrielle G 7         
     3) Nuwayhid, Ella J 6              4) Morton, Julia E 7              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:52.72  
     1) Wargo, Sophie 8                 2) Ancell, Hallie-Grace 7         
     3) Wright, Haylee 7                4) Collins, Lisi 8                
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:24.41    1:56.87    7  
     1) Kusserow, Sebastian E 8         2) Carter, Jack B 8               
     3) Vergara, Cruz J 8               4) Bowman, Josh F 8               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    1:43.08    1:59.36  
     1) Kimbrell, Rogan 8               2) Nulter, Dean 8                 
     3) McDonald, Bobby 8               4) Tipton, Braden 7               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:23.03  
     1) Wood, Christopher S 4           2) Wood, Joseph J 7               
     3) Warr, Ryan T 7                  4) Winton, Reid 7                 
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:52.85  
     1) Stevenson, Hugh B 7             2) Foreman, Max A 8               
     3) Moore, Ian D 7                  4) Clarke, Dillon J 8             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:48.78  
     1) Mason, Lane 7                   2) Montgomery, Reese 7            
     3) Thompson, Cameron 7             4) Parr, Andrew 8                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:06.17    2:59.91    7  
     1) Abbott, Jeri 10                 2) Kimbrell, Mackenzie 10         
     3) McCleary, Ella 10               4) Owen, Bailey 9                 
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X4:32.66  
     1) Gaskin, Alayna 9                2) Garrison, Anna Claire 9        
     3) Patch, Brooklynn 10             4) Brock, Rebecca 9               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X4:54.41  
     1) Hicks, Taylor 9                 2) Wargo, Sarah 10                
     3) Coates, Kenzie 9                4) Sullivan, Charlize 9           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:59.15         DQ  
     1) Neicamp, Allie G 10             2) Berg, Lily D 10                
     3) Brix, Samantha A 9              4) Moore, Isabel m 9              
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:01.93    2:53.98    7  
     1) Neville, Will 9                 2) McClelland, Evan P 10          
     3) Harrison, Caleb B 10            4) Nixon, Aiden C 10              
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    3:50.91    3:55.37  
     1) Davis, William 9                2) Caneer, Will 10                
     3) McDonald, Brock 9               4) Goldsby, Jacob 9               
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X4:00.37  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:23.70    2:22.06    7  
     1) Barrett, Isabella 12            2) Nabors, Carlee 11              
     3) McDonald, Savannah 11           4) Vickers, Olivia 12             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:39.46    2:35.86  
     1) Shiner, Katheryn E 12           2) Anthony, Morgan B 12           
     3) Beatty, Emily M 11              4) Brix, Sophia M 12              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:52.49  
     1) Black, Julie 11                 2) Palmiter, Cara 11              
     3) Abbott, September 12            4) Douglas, Lily 11               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:56.91  
     1) Palmiter, Lauren 12             2) Tipton, Rowan 12               
     3) Ryan, Ashleigh 11               4) Grimes, Eden 12                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:58.37  
     1) Carter, Abigail G 11            2) Kusserow, Anne N 12            
     3) Crawford, Chandler G 12         4) Rhonemus, Ellee M 12           
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:08.34  
     1) Lee, Maggie E 12                2) Turner, Abbey J 11             
     3) Jarres, Gigi A 11               4) Hosna, Sophie G 12             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      3:07.09    2:41.02    7  
     1) Morton, John-Patrick 12         2) McClelland, Garrett J 12       
     3) Watson, Carter W 12             4) Anthony, Brandon M 12          
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:50.18  
     1) Broyles, Lawson 12              2) Rhodes, Adam 12                
     3) Crisler, Reid 11                4) Takeshita, Jacob 12            
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:24.90         DQ  
     1) Ingram, Grant 12                2) Erskine, Keyshawn 12           
     3) Simmons, Evan 12                4) Jackson, Jonah 12              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:11.33    2:10.67    7  
     1) Barrett, Emerson 14             2) Robinson, Isabelle 14          
     3) McDonald, Naomi 13              4) Ussery, Erin 14                
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:33.96    2:34.11  
     1) Wright, Meghan P 14             2) Barten, Cora M 13              
     3) Harrison, Kimberly A 13         4) Bowman, Emily R 13             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:53.47  
     1) Westbrook, Tori 13              2) Kimbrell, Emily 13             
     3) Boyd, Haley 13                  4) Bowar, Hailey 14               
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:12.00  
     1) Watwood, Breanna 14             2) Lirette, Ali 12                
     3) Black, Sarah 14                 4) Chance, Kaitlyn 13             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:37.48    2:31.81    7  
     1) Davis, Wesley 13                2) Bassler, Coleton 14            
     3) Nulter, Boyd 13                 4) Tuck, Chance 13                
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:09.98    2:44.77  
     1) Frost, Gage A 13                2) Hosna, Jack T 14               
     3) Wright, Christopher T 13        4) Carter, Brian R 11             
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:13.41    2:13.65    7  
     1) Cooper, Anna 15                 2) Krause, Alex 16                
     3) Atkinson, Addie 17              4) Broyles, Maggie 15             
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:21.16  
     1) Rhonemus, Emma M 16             2) Helton, Erin M 13              
     3) Bray, Christina L 15            4) Corrigan, Alexi 16             
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:02.97    2:04.93    7  
     1) Crawford, Will B 15             2) Davis, Jackson M 15            
     3) Brown, Chris A 16               4) Carter, Dan C 15               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                    2:03.88    2:15.17  
     1) Greising, Brent 17              2) Hinten, Nathan 15              
     3) Gipson, John Todd 17            4) Hudson, Xavier 15              
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andreani, Alyssa           6 SJST                   20.11      21.78    5  
  2 Nuwayhid, Ella J           6 HAMC                   24.06      23.32    3  
  3 Johnson, Daphne            6 SJST                   35.50      29.93    1  
  4 MacGrotty, Mazie J         6 HAMC                   28.90      31.16  
  5 Graffeo, Miriam E          6 HAMC                   30.63      32.76  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Beckham, Ava               6 SJST                      NT     X35.38  
 -- McGee, Charlotte B         5 HAMC                      NT     X51.77  
 -- Carter, Rebecca            6 SJST                 1:19.11     X52.54  
 -- Beddingfield, Blakely      4 HAMC                      NT   X1:08.68  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostrzewa, Charlie P       5 HAMC                   40.10      26.40    5  
  2 Wright, Adam D             6 HAMC                   28.01      26.96    3  
  3 Penney, Brayden            6 SJST                   33.41      31.54    1  
  4 Carter, Lewis H            6 HAMC                   38.23      32.19  
  5 Simmons, Adam              6 SJST                   37.86      37.00  
  6 Norton, Cole               6 SJST                   35.18      41.40  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cooper, Matthew W          6 HAMC                   45.38     X36.33  
 -- Hicks, Thomas              5 SJST                      NT     X37.35  
 -- Simmons, Parker J          6 HAMC                      NT     X39.24  
 -- Robinson, Brandon L        5 HAMC                      NT     X39.83  
 -- Murphy, Dawson             4 SJST                 1:27.26   X1:01.34  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simmons, Alaina            8 SJST                   18.18      18.23    5  
  2 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   21.85      19.19    3  
  3 Ingram, Katie              7 SJST                   20.74      22.93    1  
  4 McGilton, Savannah         7 SJST                   25.67      25.47  
  5 McGee, Lucy G              7 HAMC                   25.81      28.73  
  6 Thomas, Laura Riley        7 HAMC                   27.89      29.06  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolsey, Grace P           7 HAMC                      NT      24.15  
 -- Morton, Julia E            7 HAMC                   32.19     X25.67  
 -- McCrary, Akasha            8 SJST                   26.23     X26.19  
 -- Furr, Kadence              8 SJST                   29.69     X28.43  
 -- Garcia, Cambria R          7 HAMC                   36.11     X29.83  
 -- Friedt, Katelyn N          7 HAMC                      NT     X29.99  
 -- Wilson, Anne Louise        7 HAMC                      NT     X30.43  
 -- Brewer, Jasmyn             8 SJST                   29.31     X30.73  
 -- Wright, Haylee             7 SJST                   29.49     X32.90  
 -- Kirkham, Sarah             7 SJST                   30.71     X35.50  
 -- Garcia, Brooklyn R         8 HAMC                   36.20     X36.01  
 -- Ancell, Hallie-Grace       7 SJST                   33.88     X37.00  
 -- Collins, Lisi              8 SJST                 1:16.30     X44.34  
 -- Wargo, Sophie              8 SJST                   31.14     X44.91  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowman, Josh F             8 HAMC                   17.70      18.12    5  
  2 McDonald, Bobby            8 SJST                   24.35     J20.90    3  
  3 Carter, Jack B             8 HAMC                   20.88     J20.60    1  
  4 Kimbrell, Rogan            8 SJST                   23.40      24.63  
  5 Winton, Reid               7 HAMC                   24.07      25.08  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Clarke, Dillon J           8 HAMC                   27.00     X22.23  
 -- Helton, Evan A             7 HAMC                      NT     X25.09  
 -- Moore, Ian D               7 HAMC                   27.47     X25.20  
 -- Wade, Maverick C           8 HAMC                      NT     X25.81  
 -- Foreman, Max A             8 HAMC                   30.50     X28.18  
 -- Stevenson, Hugh B          7 HAMC                   37.10     X28.59  
 -- Warr, Ryan T               7 HAMC                   31.00     X29.09  
 -- Wood, Joseph J             7 HAMC                   33.56     X32.65  
 -- Mason, Lane                7 SJST                      NT     X37.46  
 -- Parr, Andrew               8 SJST                   38.03     X38.52  
 -- Miller, Parker M           7 HAMC                   53.01     X41.74  
 -- Montgomery, Reese          7 SJST                   50.00     X43.68  
 -- Thompson, Cameron          7 SJST                      NT     X54.80  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   34.03      32.58    5  
  2 Brix, Samantha A           9 HAMC                   45.15      39.25    3  
  3 Kimbrell, Mackenzie       10 SJST                   39.57      40.19    1  
  4 Abbott, Jeri              10 SJST                   38.51      40.59  
  5 Berg, Lily D              10 HAMC                   42.65      40.66  
  6 Coates, Kenzie             9 SJST                   44.21      45.25  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Clarke, Rachel K          10 HAMC                   49.18     X43.35  
 -- Berg, Piper D             10 HAMC                   55.04     X44.77  
 -- McCormack, Gabby B        10 HAMC                 1:07.67     X52.03  
 -- Riethmaier, Morgan L       9 HAMC                 1:06.37     X56.38  
 -- Wargo, Sarah              10 SJST                   59.32     X56.78  
 -- Hicks, Taylor              9 SJST                   53.96     X57.43  
 -- Garrison, Anna Claire      9 SJST                   54.68     X57.72  
 -- Cleary, Erin               9 SJST                      NT   X1:08.87  
 -- Brock, Rebecca             9 SJST                 1:10.31   X1:14.32  
 -- Morris, Olivia             9 SJST                 1:08.92   X1:22.72  
 -- Sullivan, Charlize         9 SJST                      NT   X1:37.67  
 -- Kempf, Sammie             10 SJST                 1:34.85   X1:47.20  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              9 HAMC                   33.65      33.58    5  
  2 Harrison, Caleb B         10 HAMC                   35.96      36.42    3  
  3 Nixon, Aiden C            10 HAMC                   38.10      38.91    1  
  4 Davis, William             9 SJST                   44.40      47.47  
  5 Goldsby, Jacob             9 SJST                   44.74      51.76  
  6 Coates, Skyler            10 SJST                 1:04.80      59.06  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Shiner, Harrison A         9 HAMC                   44.71     X42.77  
 -- Williams, Evan B          10 HAMC                      NT     X48.67  
 -- Simmons, Connor M          9 HAMC                   56.57     X52.21  
 -- Cioppi, Alexander A       10 HAMC                      NT     X55.69  
 -- Warr, John Wilson          9 HAMC                 1:08.50   X1:02.53  
 -- Miller, Hayden S           9 HAMC                 1:10.01   X1:09.91  
 -- Morris, James              9 SJST                 1:05.85   X1:10.12  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella         12 SJST                   30.56      30.28    5  
  2 Brix, Sophia M            12 HAMC                   32.55      30.78    3  
  3 Vickers, Olivia           12 SJST                   32.71      31.91    1  
  4 McDonald, Savannah        11 SJST                   32.48      32.84  
  5 Lee, Maggie E             12 HAMC                   36.75      36.98  
  6 Kusserow, Anne N          12 HAMC                   35.80      38.61  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Clarke, Annie M           12 HAMC                      NT     X33.88  
 -- Palmiter, Cara            11 SJST                   35.03     X35.29  
 -- Hosna, Sophie G           12 HAMC                   36.90     X36.39  
 -- Crawford, Chandler G      12 HAMC                   37.20     X37.85  
 -- Palmiter, Lauren          12 SJST                   36.61     X38.22  
 -- Black, Julie              11 SJST                   41.99     X38.27  
 -- Rhonemus, Ellee M         12 HAMC                   40.61     X39.45  
 -- Nulter, Cali              11 SJST                   44.84     X41.22  
 -- Carroll, Abigail          11 SJST                   41.38     X41.35  
 -- Jarres, Gigi A            11 HAMC                   40.28     X41.57  
 -- Tipton, Rowan             12 SJST                   40.01     X41.83  
 -- Lirette, Ali              12 SJST                   41.34     X42.91  
 -- Welzyn, Marianne          11 SJST                      NT     X44.19  
 -- Foreman, Stella C         12 HAMC                   47.47     X45.75  
 -- Wallace, Emily E          12 HAMC                   48.21     X51.69  
 -- Kirkham, Hannah           10 SJST                      NT     X56.71  
 -- Viebrock, Cheyenne        11 SJST                 1:05.07   X1:00.91  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         12 SJST                   28.43      28.59    5  
  2 Ingram, Grant             12 SJST                   30.57      30.54    3  
  3 Morton, John-Patrick      12 HAMC                      NT      30.86    1  
  4 McClelland, Garrett J     12 HAMC                   35.28      34.50  
  5 Jackson, Jonah            12 SJST                   32.28      34.75  
  6 Watson, Carter W          12 HAMC                   36.06      38.98  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Broyles, Lawson           12 SJST                   42.19     X38.73  
 -- Crisler, Reid             11 SJST                   43.00     X40.10  
 -- Miller, Jackson           11 HAMC                      NT     X43.23  
 -- Rhodes, Adam              12 SJST                      NT     X48.06  
 -- Cleary, Sean              11 SJST                      NT     X57.19  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          14 SJST                   28.07      29.23    5  
  2 Robinson, Isabelle        14 SJST                   29.68      30.83    3  
  3 Bowman, Emily R           13 HAMC                      NT      31.36    1  
  4 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   31.22      32.07  
  5 Barten, Cora M            13 HAMC                   33.27      32.43  
  6 Kimbrell, Emily           13 SJST                   33.23      35.85  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Black, Sarah              14 SJST                   34.11     X35.77  
 -- Westbrook, Tori           13 SJST                   34.80     X36.11  
 -- Watwood, Breanna          14 SJST                   40.04     X40.96  
 -- Chance, Kaitlyn           13 SJST                   43.72     X41.70  
 -- Bowar, Hailey             14 SJST                   44.23     X43.88  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hosna, Jack T             14 HAMC                   29.70      29.93    5  
  2 Davis, Wesley             13 SJST                   33.49      30.62    3  
  3 Wright, Christopher T     13 HAMC                   31.16      30.64    1  
  4 Bassler, Coleton          14 SJST                   31.54      34.07  
  5 Frost, Gage A             13 HAMC                   38.87      36.47  
  6 Tuck, Chance              13 SJST                   34.73      37.78  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, Alexi           16 HAMC                   28.46      29.75    5  
  2 Krause, Alex              16 SJST                   29.74      30.31    3  
  3 Broyles, Maggie           15 SJST                   30.09      30.34    1  
  4 Cooper, Anna              15 SJST                   30.48      30.56  
  5 Rhonemus, Emma M          16 HAMC                   29.58      31.29  
  6 Bray, Christina L         15 HAMC                   31.10      31.71  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Will B          15 HAMC                   25.12      24.61    5  
  2 Davis, Jackson M          15 HAMC                   27.90     J26.38    3  
  3 Gipson, John Todd         17 SJST                   25.70     J25.99    1  
  4 Hinten, Nathan            15 SJST                   26.86      26.77  
  5 Nulter, Adam              15 SJST                   33.16      30.30  
  6 Brown, Chris A            16 HAMC                   25.76      30.93  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Jessica             8 SJST                   24.64     J24.84    5  
  2 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   26.72     J24.67    3  
  3 Simmons, Maggie            8 SJST                   32.63      30.68    1  
  4 Thomas, Laura Riley        7 HAMC                   32.70      31.33  
  5 Owen, Rylee                7 SJST                   40.55      35.63  
  6 Woolsey, Grace P           7 HAMC                   46.70      39.87  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowman, Josh F             8 HAMC                   33.08      27.87    5  
  2 Nulter, Dean               8 SJST                   29.92      28.53    3  
  3 Tipton, Braden             7 SJST                   31.14      31.11    1  
  4 Kusserow, Sebastian E      8 HAMC                   30.90      32.33  
  5 Winton, Reid               7 HAMC                   37.66      36.98  
  6 Bellomy, Nathan            8 SJST                   33.02      41.42  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   48.00      48.43    5  
  2 McCleary, Ella            10 SJST                   51.90      50.36    3  
  3 Kimbrell, Mackenzie       10 SJST                   50.23      51.31    1  
  4 Berg, Lily D              10 HAMC                      NT    1:00.82  
  5 Patch, Brooklynn          10 SJST                 1:06.40    1:06.18  
  6 McCormack, Gabby B        10 HAMC                      NT    1:07.62  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              9 HAMC                   43.70      46.93    5  
  2 McClelland, Evan P        10 HAMC                   59.03      51.59    3  
  3 McDonald, Brock            9 SJST                   54.72      54.63    1  
  4 Carter, William M          9 HAMC                   58.90    1:02.34  
  5 Goldsby, Jacob             9 SJST                 1:12.73    1:10.27  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nabors, Carlee            11 SJST                   38.93      40.48    5  
  2 Anthony, Morgan B         12 HAMC                   41.50      43.51    3  
  3 Vickers, Olivia           12 SJST                   45.93      44.25    1  
  4 Beatty, Emily M           11 HAMC                   44.28      46.18  
  5 Ryan, Ashleigh            11 SJST                   51.12      50.82  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         12 SJST                   36.36      40.43    5  
  2 Morton, John-Patrick      12 HAMC                   46.20      42.46    3  
  3 Simmons, Evan             12 SJST                   48.76      45.20    1  
  4 McClelland, Garrett J     12 HAMC                   48.54      47.01  
  5 Sullivan, Colin           11 SJST                   58.74      57.41  
  6 Watson, Carter W          12 HAMC                 1:00.78      59.26  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Isabelle        14 SJST                   38.50      39.53    5  
  2 McDonald, Naomi           13 SJST                   42.08      40.23    3  
  3 Boyd, Haley               13 SJST                   42.54      42.43    1  
  4 Wright, Meghan P          14 HAMC                   43.64      43.14  
  5 Helton, Erin M            13 HAMC                   44.68      44.29  
  6 Bowman, Emily R           13 HAMC                   50.70      47.24  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bassler, Coleton          14 SJST                   36.26      39.97    5  
  2 Hosna, Jack T             14 HAMC                   44.46      43.04    3  
  3 Wright, Christopher T     13 HAMC                   45.75      43.61    1  
  4 Davis, Wesley             13 SJST                   46.32      45.93  
  5 Nulter, Boyd              13 SJST                   48.88      47.44  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krause, Alex              16 SJST                   36.24      37.12    5  
  2 Corrigan, Alexi           16 HAMC                   38.54      38.66    3  
  3 Bray, Christina L         15 HAMC                   37.50      39.33    1  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jackson M          15 HAMC                   35.97      34.47    5  
  2 Brown, Chris A            16 HAMC                   36.29      37.63    3  
  3 Hinten, Nathan            15 SJST                   36.16      38.42    1  
  4 Greising, Brent           17 SJST                   38.20      38.44  
  5 Carter, Dan C             15 HAMC                      NT      41.90  
  6 Hudson, Xavier            15 SJST                   45.12      44.81  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:09.32    1:26.01    7  
     1) Carter, Jack B M8               2) Nuwayhid, Ella J W6            
     3) Bowman, Josh F M8               4) Neicamp, Sydney-Kate L W8      
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:27.59  
     1) Kimbrell, Rogan M8              2) Nulter, Dean M8                
     3) Simmons, Alaina W8              4) Black, Jessica W8              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X1:52.82  
     1) Wood, Joseph J M7               2) Graffeo, Miriam E W6           
     3) Jeffery, Gabrielle G W7         4) Clarke, Dillon J M8            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X1:59.19  
     1) Winton, Reid M7                 2) McGee, Lucy G W7               
     3) Kusserow, Sebastian E M8        4) Thomas, Laura Riley W7         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:33.03  
     1) Tipton, Braden M7               2) Parr, Andrew M8                
     3) Wright, Haylee W7               4) Kirkham, Sarah W7              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:58.72  
     1) Mason, Lane M7                  2) McDonald, Bobby M8             
     3) Wargo, Sophie W8                4) Furr, Kadence W8               
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:24.40    2:25.55    7  
     1) Harrison, Caleb B M10           2) Neicamp, Allie G W10           
     3) Berg, Lily D W10                4) Neville, Will M9               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:52.37  
     1) Davis, William M9               2) McDonald, Brock M9             
     3) Abbott, Jeri W10                4) Kimbrell, Mackenzie W10        
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:48.57  
     1) Nixon, Aiden C M10              2) McClelland, Evan P M10         
     3) Brix, Samantha A W9             4) Moore, Isabel m W9             
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:08.17    7  
     1) McDonald, Savannah W11          2) Nabors, Carlee W11             
     3) Ingram, Grant M12               4) Erskine, Keyshawn M12          
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:06.70    2:10.85  
     1) Brix, Sophia M W12              2) McClelland, Garrett J M12      
     3) Carter, Virginia L W12          4) Morton, John-Patrick M12       
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:45.65  
     1) Hosna, Sophie G W12             2) Miller, Jackson M11            
     3) Crawford, Chandler G W12        4) Carter, Brian R M11            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:49.41  
     1) Watson, Carter W M12            2) Wallace, Emily E W12           
     3) Anthony, Brandon M M12          4) Lee, Maggie E W12              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:56.92  
     1) Carroll, Abigail W11            2) Nulter, Cali W11               
     3) Sullivan, Colin M11             4) Crisler, Reid M11              
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X3:20.37  
     1) Welzyn, Marianne W11            2) Rhodes, Adam M12               
     3) Broyles, Lawson M12             4) Viebrock, Cheyenne W11         
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:01.99    7  
     1) Bassler, Coleton M14            2) Davis, Wesley M13              
     3) McDonald, Naomi W13             4) Barrett, Emerson W14           
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:54.54    2:06.19  
     1) Hosna, Jack T M14               2) Harrison, Kimberly A W13       
     3) Bowman, Emily R W13             4) Wright, Christopher T M13      
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:36.93  
     1) Nulter, Boyd M13                2) Boyd, Haley W13                
     3) Kimbrell, Emily W13             4) Jackson, Robert M13            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:37.95    1:54.04    7  
     1) Brown, Chris A M16              2) Rhonemus, Emma M W16           
     3) Bray, Christina L W15           4) Crawford, Will B M15           
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:55.48  
     1) Cooper, Anna W15                2) Krause, Alex W16               
     3) Gipson, John Todd M17           4) Hinten, Nathan M15             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:26.93  
     1) Hudson, Xavier M15              2) Nulter, Adam M15               
     3) Callan, Anna W16                4) Morris, Anica W16              
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Jessica             8 SJST                   21.17      21.57    5  
  2 Owen, Rylee                7 SJST                   31.74      30.72    3  
  3 McGilton, Savannah         7 SJST                   35.06      33.75    1  
  4 Woolsey, Grace P           7 HAMC                      NT      35.36  
  5 Garcia, Cambria R          7 HAMC                      NT      41.03  
  6 McGee, Lucy G              7 HAMC                      NT      47.07  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Bobby            8 SJST                   27.80      25.89    5  
  2 Carter, Jack B             8 HAMC                      NT      27.48    3  
  3 Kimbrell, Rogan            8 SJST                   30.11      29.33    1  
  4 Vergara, Cruz J            8 HAMC                      NT      34.48  
  5 Kusserow, Sebastian E      8 HAMC                      NT      44.98  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neicamp, Allie G          10 HAMC                   41.10      41.05    5  
  2 Abbott, Jeri              10 SJST                   45.38      47.83    3  
  3 Owen, Bailey               9 SJST                   48.82      50.00    1  
  4 Brix, Samantha A           9 HAMC                   53.40      58.84  
  5 Coates, Kenzie             9 SJST                   56.98      59.34  
 -- Berg, Lily D              10 HAMC                      NT         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neville, Will              9 HAMC                   39.19      43.27    5  
  2 Harrison, Caleb B         10 HAMC                   46.47      48.93    3  
  3 McDonald, Brock            9 SJST                   47.74      52.32    1  
  4 Thomas, Logan R            9 HAMC                   54.60      56.32  
  5 Davis, William             9 SJST                 1:05.35    1:01.02  
  6 Goldsby, Jacob             9 SJST                 1:07.85    1:15.88  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Isabella         12 SJST                   35.82      35.57    5  
  2 Abbott, September         12 SJST                   39.91      42.19    3  
  3 Shiner, Katheryn E        12 HAMC                   44.66     J44.30    1  
  4 Ryan, Ashleigh            11 SJST                   42.42     J44.12  
  5 Lee, Maggie E             12 HAMC                   45.21      44.71  
  6 Carter, Abigail G         11 HAMC                   46.69      45.42  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingram, Grant             12 SJST                   35.43      38.17    5  
  2 Morton, John-Patrick      12 HAMC                      NT      40.36    3  
  3 Simmons, Evan             12 SJST                   41.00      41.38    1  
  4 McClelland, Garrett J     12 HAMC                   44.54      41.54  
  5 Sullivan, Colin           11 SJST                   51.97      58.34  
  6 Carter, Brian R           11 HAMC                      NT    1:03.09  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Emerson          14 SJST                   30.99      31.69    5  
  2 Ussery, Erin              14 SJST                   37.78     J36.63    3  
  3 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   34.62     J36.53    1  
  4 Barten, Cora M            13 HAMC                   40.90      42.85  
  5 Kimbrell, Emily           13 SJST                   41.75      44.34  
  6 Helton, Erin M            13 HAMC                   47.43      46.29  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Christopher T     13 HAMC                   36.77      36.93    5  
  2 Davis, Wesley             13 SJST                   43.59      39.64    3  
  3 Tuck, Chance              13 SJST                   46.98      46.98    1  
  4 Frost, Gage A             13 HAMC                      NT      47.81  
  5 Jackson, Robert           13 SJST                 1:13.12    1:19.68  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Anna              15 SJST                   33.45      34.31    5  
  2 Rhonemus, Emma M          16 HAMC                   34.03      35.06    3  
  3 Atkinson, Addie           17 SJST                   35.57      36.00    1  
  4 Broyles, Maggie           15 SJST                   35.18      37.97  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Will B          15 HAMC                   30.37      30.62    5  
  2 Greising, Brent           17 SJST                   34.77     J36.98    3  
  3 Brown, Chris A            16 HAMC                   35.53     J36.93    1  
  4 Carter, Dan C             15 HAMC                      NT      42.58  
  5 Hudson, Xavier            15 SJST                      NT      45.87  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Jessica             8 SJST                   20.01      20.49    5  
  2 Simmons, Alaina            8 SJST                   23.79      23.12    3  
  3 Neicamp, Sydney-Kate L     8 HAMC                   29.32      27.74    1  
  4 Simmons, Maggie            8 SJST                   28.43      30.22  
  5 Thomas, Laura Riley        7 HAMC                      NT      39.12  
  6 McGee, Lucy G              7 HAMC                      NT      46.27  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Jack B             8 HAMC                   26.46      26.81    5  
  2 Bowman, Josh F             8 HAMC                   30.27      28.29    3  
  3 Nulter, Dean               8 SJST                   31.67      28.87    1  
  4 Vergara, Cruz J            8 HAMC                   30.47      30.72  
  5 McDonald, Bobby            8 SJST                   34.81      33.20  
  6 Tipton, Braden             7 SJST                   37.62      39.87  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCleary, Ella            10 SJST                   49.16      46.33    5  
  2 Brix, Samantha A           9 HAMC                      NT      53.39    3  
  3 Owen, Bailey               9 SJST                 1:07.83      55.96    1  
  4 Berg, Lily D              10 HAMC                      NT      58.76  
  5 Patch, Brooklynn          10 SJST                 1:09.80    1:01.58  
  6 Moore, Isabel m            9 HAMC                      NT    1:07.06  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Caleb B         10 HAMC                   43.28      44.27    5  
  2 McDonald, Brock            9 SJST                   46.41      52.39    3  
  3 Cannaday, Eli S           10 HAMC                   58.13      54.95    1  
  4 Nixon, Aiden C            10 HAMC                   52.47      55.13  
  5 Davis, William             9 SJST                 1:08.62    1:12.93  
  6 Coates, Skyler            10 SJST                 1:27.93    1:25.31  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brix, Sophia M            12 HAMC                   39.22      36.77    5  
  2 Nabors, Carlee            11 SJST                   34.84      37.13    3  
  3 McDonald, Savannah        11 SJST                   36.24     J37.13    1  
  4 Abbott, September         12 SJST                   39.17      39.81  
  5 Beatty, Emily M           11 HAMC                   41.83      48.73  
  6 Jarres, Gigi A            11 HAMC                   46.74      52.13  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erskine, Keyshawn         12 SJST                   32.42      33.73    5  
  2 Ingram, Grant             12 SJST                   37.17      40.70    3  
  3 Simmons, Evan             12 SJST                   43.82      42.25    1  
  4 Watson, Carter W          12 HAMC                   47.38      47.60  
  5 Carter, Brian R           11 HAMC                      NT      58.09  
  6 Anthony, Brandon M        12 HAMC                 1:00.98    1:01.13  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Naomi           13 SJST                   31.64      32.13    5  
  2 Harrison, Kimberly A      13 HAMC                   34.64      38.43    3  
  3 Ussery, Erin              14 SJST                   38.52      39.41    1  
  4 Boyd, Haley               13 SJST                   37.11      39.59  
  5 Wright, Meghan P          14 HAMC                   43.97      41.08  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hosna, Jack T             14 HAMC                   36.28      36.99    5  
  2 Nulter, Boyd              13 SJST                   42.90      43.64    3  
  3 Tuck, Chance              13 SJST                   42.64      43.86    1  
  4 Frost, Gage A             13 HAMC                      NT      50.07  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Anna              15 SJST                   32.65      33.27    5  
  2 Corrigan, Alexi           16 HAMC                   33.23      34.53    3  
  3 Bray, Christina L         15 HAMC                   33.08      34.54    1  
  4 Rhonemus, Emma M          16 HAMC                   34.50      35.37  
  5 Atkinson, Addie           17 SJST                   33.63      35.57  
  6 Broyles, Maggie           15 SJST                   34.30      37.32  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crawford, Will B          15 HAMC                   29.48      28.61    5  
  2 Davis, Jackson M          15 HAMC                   31.67      29.53    3  
  3 Gipson, John Todd         17 SJST                   32.12      31.69    1  
  4 Nulter, Adam              15 SJST                   35.84      32.93  
  5 Carter, Dan C             15 HAMC                      NT      42.97  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:31.61    7  
     1) Ingram, Katie 7                 2) Simmons, Maggie 8              
     3) Simmons, Alaina 8               4) Black, Jessica 8               
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:48.55    1:53.27  
     1) Neicamp, Sydney-Kate L 8        2) Graffeo, Miriam E 6            
     3) Thomas, Laura Riley 7           4) Nuwayhid, Ella J 6             
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:02.63  
     1) McGilton, Savannah 7            2) McCrary, Akasha 8              
     3) Brewer, Jasmyn 8                4) Owen, Rylee 7                  
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:03.73  
     1) MacGrotty, Mazie J 6            2) Woolsey, Grace P 7             
     3) Morton, Julia E 7               4) Jeffery, Gabrielle G 7         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:24.59  
     1) Furr, Kadence 8                 2) Wright, Haylee 7               
     3) Kirkham, Sarah 7                4) Ancell, Hallie-Grace 7         
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:38.98    1:40.94    7  
     1) Winton, Reid 7                  2) Bowman, Josh F 8               
     3) Kusserow, Sebastian E 8         4) Carter, Jack B 8               
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:46.92  
     1) Nulter, Dean 8                  2) Kimbrell, Rogan 8              
     3) Tipton, Braden 7                4) McDonald, Bobby 8              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                      1:49.31   X1:50.52  
     1) Moore, Ian D 7                  2) Harrison, David R 7            
     3) Wright, Adam D 6                4) Warr, Ryan T 7                 
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                      2:18.14   X2:17.68  
     1) Wood, Joseph J 7                2) Hale, Davin T 8                
     3) Carter, Lewis H 6               4) Foreman, Max A 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:55.70    2:43.84    7  
     1) Berg, Lily D 10                 2) Moore, Isabel m 9              
     3) Brix, Samantha A 9              4) Neicamp, Allie G 10            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:44.22  
     1) McCleary, Ella 10               2) Owen, Bailey 9                 
     3) Abbott, Jeri 10                 4) Kimbrell, Mackenzie 10         
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X3:48.62  
     1) Patch, Brooklynn 10             2) Wargo, Sarah 10                
     3) Garrison, Anna Claire 9         4) Gaskin, Alayna 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:53.11    2:39.86    7  
     1) Harrison, Caleb B 10            2) Nixon, Aiden C 10              
     3) McClelland, Evan P 10           4) Neville, Will 9                
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    3:27.27  
     1) Davis, William 9                2) Caneer, Will 10                
     3) Goldsby, Jacob 9                4) McDonald, Brock 9              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X3:13.94  
     1) Shiner, Harrison A 9            2) Sanger, Jacob 10               
     3) Thomas, Logan R 9               4) Warr, John Wilson 9            
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X3:35.91  
     1) Carter, William M 9             2) Cannaday, Eli S 10             
     3) Simmons, Connor M 9             4) Miller, Hayden S 9             
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:12.92    7  
     1) Ryan, Ashleigh 11               2) Vickers, Olivia 12             
     3) Abbott, September 12            4) Barrett, Isabella 12           
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:19.12    2:20.40  
     1) Carter, Virginia L 12           2) Hosna, Sophie G 12             
     3) Lee, Maggie E 12                4) Brix, Sophia M 12              
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'B'                           NT   X2:35.00  
     1) Shiner, Katheryn E 12           2) Beatty, Emily M 11             
     3) Carter, Abigail G 11            4) Crawford, Chandler G 12        
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:35.51  
     1) Palmiter, Cara 11               2) Black, Julie 11                
     3) Palmiter, Lauren 12             4) Grimes, Eden 12                
 -- HAMPTON COVE HURRICANES  'C'                           NT   X2:45.74  
     1) Anthony, Morgan B 12            2) Jarres, Gigi A 11              
     3) Kusserow, Anne N 12             4) Rhonemus, Ellee M 12           
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:53.55  
     1) Lirette, Ali 12                 2) Tipton, Rowan 12               
     3) Carroll, Abigail 11             4) Nulter, Cali 11                
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:09.86    7  
     1) Simmons, Evan 12                2) Jackson, Jonah 12              
     3) Ingram, Grant 12                4) Erskine, Keyshawn 12           
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:45.04    2:29.14  
     1) Watson, Carter W 12             2) Morton, John-Patrick 12        
     3) Anthony, Brandon M 12           4) McClelland, Garrett J 12       
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:52.97  
     1) Rhodes, Adam 12                 2) Sullivan, Colin 11             
     3) Broyles, Lawson 12              4) Crisler, Reid 11               
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:02.99    7  
     1) Boyd, Haley 13                  2) Robinson, Isabelle 14          
     3) McDonald, Naomi 13              4) Barrett, Emerson 14            
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      2:16.57    2:33.90  
     1) Wallace, Emily E 12             2) Bowman, Emily R 13             
     3) Wright, Meghan P 14             4) Harrison, Kimberly A 13        
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'B'                         NT   X2:16.58  
     1) Black, Sarah 14                 2) Westbrook, Tori 13             
     3) Kimbrell, Emily 13              4) Ussery, Erin 14                
 -- SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'C'                         NT   X2:51.12  
     1) Grimes, Eden 12                 2) Watwood, Breanna 14            
     3) Bowar, Hailey 14                4) Chance, Kaitlyn 13             
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:15.33    7  
     1) Davis, Wesley 13                2) Nulter, Boyd 13                
     3) Tuck, Chance 13                 4) Bassler, Coleton 14            
  2 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:56.53    2:19.03  
     1) Frost, Gage A 13                2) Hosna, Jack T 14               
     3) Wright, Christopher T 13        4) Carter, Brian R 11             
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                           NT    2:03.99    7  
     1) Rhonemus, Emma M 16             2) Helton, Erin M 13              
     3) Bray, Christina L 15            4) Corrigan, Alexi 16             
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    2:04.12  
     1) Broyles, Maggie 15              2) Cooper, Anna 15                
     3) Atkinson, Addie 17              4) Krause, Alex 16                
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HAMPTON COVE HURRICANES  'A'                      1:47.52    1:48.84    7  
     1) Brown, Chris A 16               2) Carter, Dan C 15               
     3) Davis, Jackson M 15             4) Crawford, Will B 15            
  2 SHARON JOHNSTON SWIM TEAM  'A'                         NT    1:55.12  
     1) Hinten, Nathan 15               2) Nulter, Adam 15                
     3) Gipson, John Todd 17            4) Greising, Brent 17             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org