Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F                HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/2/2015 11:11 AM
                      2015 MNSO vs MTSP Meters - 7/1/2015                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:13.00    1:49.51    7  
     1) Tumminello, Cici 8              2) Retzke, Lillian 8              
     3) Connell, Jane 7                 4) Cockrell, Collyns 8            
  2 Monte Sano  'A'                                   1:46.20    1:54.36  
     1) Beranek, Harper 8               2) Quadrini, Claire 8             
     3) Mathews, Tessa 7                4) Cantey, Lily 7                 
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X2:33.00  
     1) Haynie, Addie 7                 2) Hall, Olivia 8                 
     3) Pommerenck, Meredith 8          4) Butler, Emily Kate 7           
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X2:41.16  
     1) Allen, Ava 7                    2) Boyd, Zadie 8                  
     3) Bennett, Rowe 7                 4) Jones, Maggie 7                
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:50.07  
     1) Masterson, Mollie 7             2) Evans, Carys 7                 
     3) Wise, Ruby 7                    4) Norris, Cameron 8              
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:46.22    1:48.89    7  
     1) Keener, William 8               2) Baumgartner, Max 7             
     3) Otto, Owen 8                    4) Copeland, Jack 8               
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:50.56    2:05.99  
     1) Cazier, Noah 7                  2) Allen, Jackson 8               
     3) Sowell, Joseph 8                4) Roberts, Nathan 7              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:22.65  
     1) Otto, Andrew 8                  2) Smith, Derek 8                 
     3) Evans, Matthew 7                4) McMillion, Caleb 8             
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:10.28  
     1) Williams, Nate 8                2) Echols, Paul 7                 
     3) Gullion, James 7                4) Smith, Shane 7                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   3:14.00    3:21.73    3.5
     1) Johnston, Emma 10               2) Connell, Norah 10              
     3) Spangler, Anna Katherine 10     4) Wilder, Walden 10              
  1 Monte Sano  'A'                                   3:14.53   J3:22.44    3.5
     1) St. John, Sophia 9              2) Keener, Clara 10               
     3) Quadrini, Grace 10              4) Stephens, Stella 10            
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X4:00.02  
     1) Sheppard, Peyton 10             2) Evans, Alexandra 9             
     3) Copeland, Jordan 10             4) Wise, Reghan 10                
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X4:20.00  
     1) Dixon, Lila 9                   2) Dixon, Lindsey 10              
     3) Hannah, Erin 10                 4) Henrich, Nancy Kate 9          
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X4:44.81  
     1) Miller, Georgie 9               2) Wilmoth, Marcela 9             
     3) Roche, Elise 9                  4) Smith, Nadia 9                 
 
Event 4  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   3:45.00    3:27.99    7  
     1) Peffer, Nolan 10                2) Dillard, Andrew 10             
     3) York, Peyton 10                 4) Cooper, Gates 9                
  2 Monte Sano  'A'                                   3:25.80    3:29.13  
     1) Mathews, Elliot 9               2) Patterson, Jay 9               
     3) Huskey, Alec 9                  4) Masterson, Aaron 10            
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X5:11.07  
     1) Pendergrass, Matthew 9          2) Timberlake, Charlie 10         
     3) Boyd, Matthew 9                 4) Cazier, William 9              
 
Event 5  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:23.46    2:44.25    7  
     1) Cazier, Alexandra 11            2) Schaefer, Genevieve 12         
     3) Brandon, Sophie 12              4) Brandon, Claire 12             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:47.43    2:51.47  
     1) Agee, Abigail 11                2) Howie, Maggie 11               
     3) Graves, Virginia 12             4) Rabban, Sophie 12              
 -- Monte Sano  'B'                                   3:16.90   X3:26.06  
     1) Smith, Sophie 11                2) Masterson, Margaret 12         
     3) Perry, Olivia 11                4) Love, Mai 11                   
 
Event 6  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:57.51    3:00.07    7  
     1) Burbach, Pierson 12             2) Moore, Alex 12                 
     3) Craig, Kieran 12                4) Garrison, James 11             
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   3:32.76    3:03.19  
     1) Bennett, Jamieson 11            2) Garding, Nikolai 12            
     3) Bouldin, Trey 12                4) Comulada, Gavin 12             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:39.96  
     1) Sheppard, Evan 12               2) Lang, Kane 12                  
     3) Moore, Will 12                  4) Williams, Lawson 12            
 
Event 7  Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:31.99    2:32.67    7  
     1) Mathews, Rebecca 13             2) Rabban, Bella 13               
     3) Masterson, Marianne 14          4) Scoggins, Sydney 14            
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:45.00    2:37.96  
     1) Weakley, Regan 14               2) York, Priscilla 13             
     3) Bouldin, Lily 14                4) Weitenbeck, Abbey 14           
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:54.04  
     1) Bledsoe, Leah 13                2) Wistner, Abigail 13            
     3) Daniel, Kiera 13                4) Naderi, Rose 13                
 
Event 8  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:31.89    2:33.73    7  
     1) Klemm, Riley 14                 2) Wilmoth, Caleb 13              
     3) Stephens, William 13            4) Stephens, Henry 13             
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:32.33    2:35.28  
     1) Johnston, Drew 13               2) Hauenstein, Reid 14            
     3) Peffer, Gage 13                 4) Adams, Reece 13                
 -- Monte Sano  'B'                                   2:57.04   X2:59.70  
     1) Sheppard, Sam 13                2) Barnes, Matthew 13             
     3) Huskey, Joshua 14               4) Condron, Jack 13               
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                   3:27.92   X3:26.42  
     1) Matteson, Tom 13                2) Shook, Sam 13                  
     3) Sowell, Jason 14                4) Fulcher, Samual 13             
 
Event 9  Girls 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:34.35    2:30.97    7  
     1) York, Hannah 15                 2) Garding, Madelene 15           
     3) Campbell, Devin 15              4) Fulcher, Laura Kate 15         
  2 Monte Sano  'A'                                   2:35.18    2:35.68  
     1) Scott, Zoe 16                   2) Horton, Laura 16               
     3) Lacey, Emma 16                  4) Bowlin, Brooke 17              
 
Event 10  Boys 15-17 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:09.64    2:18.23    7  
     1) Graves, Macon 17                2) Rabban, Isaac 15               
     3) Daniel, Linden 16               4) Ready, Quinn 16                
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:34.85  
     1) Wright, Marshall 16             2) Ordway, John 16                
     3) Arey, Jack 16                   4) Barnes, Sam 15                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Reese             6 Stingrays              32.88     J32.60    3  
  2 Johnston, Norah            6 Stingrays              30.27     J32.30    5  
  3 Mullins, Skylar            6 Stingrays              33.40      32.97    1  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Cockrell, Cassidy          6 Stingrays              40.74     X38.29  
 -- Dill, Sloan                5 Stingrays              44.27     X41.77  
 -- Davenport, Taylor          6 Stingrays              44.82     X48.43  
 -- Baumgartner, Jenny         4 Makos                  53.78     X54.29  
 -- Marler, Katherine          6 Stingrays              59.53   X1:01.00  
 -- Spangler, Aleksandra       5 Stingrays              54.33   X1:02.71  
 -- Gulllion, Rosia            5 Makos                     NT   X1:04.43  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pendergrass, Charles       6 Stingrays              32.01     J28.66    5  
  2 Quadrini, Tyler            5 Makos                  29.86     J28.58    3  
  3 Retzke, Jefferson          6 Stingrays              34.22      35.04    1  
  4 McMillion, Sam             6 Makos                  36.88      36.76  
  5 Morgan, Stuart             5 Makos                  41.09      39.53  
  6 Hulgan, Ryan               6 Stingrays              43.38      47.95  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Lowe, Camden               6 Makos                  43.16     X39.99  
 -- Cantey, Waring             5 Makos                1:06.64     X46.67  
 -- Cunha, Gabriel             4 Makos                     NT     X56.44  
 -- Stanley, William           6 Makos                  50.31     X57.02  
 -- Schmitt, Miles             6 Stingrays              56.87     X58.29  
 -- Keener, Henry              5 Makos                  58.84     X59.04  
 -- Cunha, Neil                4 Makos                     NT   X2:01.61  
 -- Cazier, Clayton            4 Stingrays            2:02.40   X2:16.53  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Tessa             7 Makos                  21.33      21.59    5  
  2 Cockrell, Collyns          8 Stingrays              22.89      23.62    3  
  3 Tumminello, Cici           8 Stingrays              21.57      23.77    1  
  4 Beranek, Harper            8 Makos                  30.41     J28.05  
  5 Walker, Molly              8 Stingrays              24.62     J27.42  
  6 Norris, Cameron            8 Makos                     NT      36.68  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Henrich, Anna Beth         8 Stingrays              29.06     X29.15  
 -- Wise, Ruby                 7 Makos                  30.07     X29.87  
 -- Hulgan, Megan              7 Stingrays              30.67     X31.42  
 -- Campbell, Abby             7 Makos                  27.16     X33.94  
 -- Evans, Carys               7 Makos                  36.70     X34.85  
 -- Allen, Ava                 7 Stingrays              34.54     X36.34  
 -- Jones, Maggie              7 Stingrays              36.60     X36.73  
 -- Boyd, Zadie                8 Stingrays              34.17     X37.02  
 -- Butler, Emily Kate         7 Stingrays              39.77     X42.41  
 -- Haynie, Addie              7 Stingrays              36.91     X49.02  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keener, William            8 Makos                  26.17      21.22    5  
  2 Sowell, Joseph             8 Stingrays              19.98      21.32    3  
  3 McMillion, Caleb           8 Makos                  20.82      21.68    1  
  4 Copeland, Jack             8 Makos                  20.94      22.78  
  5 Allen, Jackson             8 Stingrays              26.47      25.29  
  6 Roberts, Nathan            7 Stingrays              26.56      37.77  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Smith, Derek               8 Makos                  29.48     X27.16  
 -- Echols, Paul               7 Makos                  28.73     X27.95  
 -- Williams, Nate             8 Makos                  34.39     X32.78  
 -- Gullion, James             7 Makos                  36.11     X34.17  
 -- Otto, Andrew               8 Makos                  29.68     X34.38  
 -- Timberlake, Andrew         8 Stingrays              53.07     X42.96  
 -- Smith, Shane               7 Makos                  37.10     X50.50  
 
Event 23  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           10 Makos                  35.83      37.97    5  
  2 Wilder, Walden            10 Stingrays              41.66      41.08    3  
  3 Johnston, Emma            10 Stingrays              40.46      41.61    1  
  4 Keener, Clara             10 Makos                  41.39      42.00  
  5 Roberts, Noah              9 Stingrays              45.29      45.81  
  6 Evans, Alexandra           9 Makos                     NT      50.16  
 
Event 25  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Foy, Abby                  9 Stingrays              48.21     X47.17  
 -- Defiore, Ellie             9 Stingrays              48.28     X47.86  
 -- Wilmoth, Marcela           9 Makos                  48.71     X50.30  
 -- Dixon, Lindsey            10 Stingrays              50.88     X52.37  
 -- Henrich, Nancy Kate        9 Stingrays              54.80     X53.83  
 -- Miller, Georgie            9 Makos                  57.31     X53.88  
 -- Copeland, Jordan          10 Makos                  50.60     X55.78  
 -- Hannah, Erin              10 Stingrays              49.61     X55.83  
 -- Wise, Reghan              10 Makos                  57.16     X56.15  
 -- Dixon, Lila                9 Stingrays              53.34     X57.55  
 -- Smith, Nadia               9 Makos                1:11.72   X1:14.65  
 
Event 26  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot            9 Makos                  38.66      39.21    5  
  2 Peffer, Nolan             10 Stingrays              38.06      40.59    3  
  3 York, Peyton              10 Stingrays              38.78      43.15    1  
  4 Huskey, Alec               9 Makos                  43.00      44.97  
  5 Patterson, Jay             9 Makos                  50.67      50.56  
 -- Cooper, Gates              9 Stingrays              48.56     X45.46  
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Garrison, Luke             9 Makos                  59.08     X54.73  
 -- Cazier, William            9 Stingrays              57.07     X54.96  
 -- Beranek, Jacob            10 Makos                  52.19     X55.69  
 -- Pendergrass, Matthew       9 Stingrays            1:01.80     X55.84  
 -- Towry, Warren             10 Stingrays            1:14.70     X58.89  
 -- Boyd, Matthew              9 Stingrays              56.71   X1:00.00  
 -- Timberlake, Charlie       10 Stingrays            1:42.32   X1:41.85  
 
Event 29  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Virginia          12 Makos                  31.89      31.82    5  
  2 Brandon, Sophie           12 Stingrays              32.91      33.78    3  
  3 Schaefer, Genevieve       12 Stingrays              35.60      36.67    1  
  4 Rabban, Sophie            12 Makos                  37.50      38.59  
  5 Agee, Abigail             11 Makos                  37.81      38.69  
  6 Cazier, Alexandra         11 Stingrays              39.78      40.00  
 
Event 31  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Perry, Olivia             11 Makos                  45.91     X45.84  
 -- Love, Mai                 11 Makos                  45.24     X45.89  
 -- Craig, Alexis             11 Makos                  44.72     X48.05  
 
Event 32  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craig, Kieran             12 Makos                  32.63      33.53    5  
  2 Bennett, Jamieson         11 Stingrays              34.13      34.87    3  
  3 Perry, Quillan            12 Makos                  37.36      35.99    1  
  4 Walker, Charlie           12 Stingrays              37.85      37.49  
  5 Garding, Nikolai          12 Stingrays              37.26      37.97  
  6 Sheppard, Evan            12 Makos                     NT      41.63  
 
Event 34  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gunter, Cooper            11 Stingrays              47.56     X48.91  
 -- Williams, Lawson          12 Makos                  52.46     X59.01  
 
Event 35  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 Stingrays              27.25      28.30    5  
  2 Mathews, Rebecca          13 Makos                  31.54      31.43    3  
  3 Scoggins, Sydney          14 Makos                  32.22      32.61    1  
  4 Masterson, Marianne       14 Makos                  33.57      33.56  
  5 York, Priscilla           13 Stingrays              31.83      33.62  
  6 Bouldin, Lily             14 Stingrays              33.24      37.16  
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Naderi, Rose              13 Makos                     NT     X36.29  
 -- Wise, Rylie               13 Makos                     NT     X40.76  
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              13 Stingrays              27.94      29.84    5  
  2 Stephens, Henry           13 Makos                  30.88      30.93    3  
  3 Klemm, Riley              14 Makos                  32.78     J34.53    1  
  4 Hauenstein, Reid          14 Stingrays              32.99     J34.52  
  5 Adams, Reece              13 Stingrays              34.21      34.73  
  6 Condron, Jack             13 Makos                  34.43      36.00  
 
Event 40  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Fulcher, Samual           13 Stingrays              40.24     X42.54  
 -- Matteson, Tom             13 Stingrays              44.09     X45.56  
 
Event 41  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           15 Stingrays              28.89      29.11    5  
  2 Lacey, Emma               16 Makos                  32.85      33.11    3  
  3 Bowlin, Brooke            17 Makos                  33.16      33.79    1  
  4 York, Hannah              15 Stingrays              32.66      33.91  
  5 Horton, Laura             16 Makos                  36.28      36.68  
  6 Fulcher, Laura Kate       15 Stingrays              36.08      36.85  
 
Event 44  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Macon             17 Makos                  26.60      27.44    5  
  2 Johnston, Sam             15 Stingrays              27.45      28.19    3  
  3 Ready, Quinn              16 Makos                  28.51      28.53    1  
  4 Morris, Harry             16 Stingrays              27.95      28.60  
  5 Howie, Houston            17 Makos                     NT      28.69  
 -- Barnes, Sam               15 Makos                  34.19     X33.86  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           8 Makos                  22.67      24.10    5  
  2 Retzke, Lillian            8 Stingrays              27.52      26.97    3  
  3 Bennett, Rowe              7 Stingrays              37.54      34.51    1  
  4 Tumminello, Cici           8 Stingrays              39.70      36.73  
  5 Cantey, Lily               7 Makos                  51.12      50.46  
  6 Gullion, Violet            7 Makos                     NT      54.40  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMillion, Caleb           8 Makos                  31.59      29.77    5  
  2 Allen, Jackson             8 Stingrays              30.64      32.08    3  
  3 Evans, Matthew             7 Makos                  33.12      32.53    1  
  4 Baumgartner, Max           7 Makos                  30.71      34.16  
  5 Sowell, Joseph             8 Stingrays              32.15      34.44  
  6 Timberlake, Andrew         8 Stingrays              44.43      46.61  
 
Event 49  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilder, Walden            10 Stingrays              54.01      52.59    5  
  2 Connell, Norah            10 Stingrays              54.87      53.20    3  
  3 Keener, Clara             10 Makos                  52.76      54.41    1  
  4 Evans, Alexandra           9 Makos                  59.02    1:03.59  
  5 Roche, Elise               9 Makos                     NT    1:07.12  
  6 Spangler, Anna Katherine  10 Stingrays            1:09.14    1:07.31  
 
Event 50  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dillard, Andrew           10 Stingrays              55.63      56.67    5  
  2 Patterson, Jay             9 Makos                  55.94      57.97    3  
  3 Huskey, Alec               9 Makos                  56.52      58.21    1  
  4 York, Peyton              10 Stingrays              58.56   J1:00.06  
  5 Masterson, Aaron          10 Makos                1:00.08     J59.62  
  6 Johnson, Luke             10 Stingrays            1:09.72    1:07.94  
 
Event 51  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Virginia          12 Makos                     NT      43.13    5  
  2 Schaefer, Genevieve       12 Stingrays              43.60      46.56    3  
  3 Howie, Maggie             11 Makos                  49.87      48.76    1  
  4 Masterson, Margaret       12 Makos                  51.15      50.96  
  5 Brandon, Claire           12 Stingrays              57.85      53.01  
  6 Cazier, Alexandra         11 Stingrays              52.67      53.68  
 
Event 52  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         11 Stingrays              45.55      46.20    5  
  2 Perry, Quillan            12 Makos                  49.94      48.63    3  
  3 Craig, Kieran             12 Makos                  46.59      49.64    1  
  4 Moore, Alex               12 Makos                  49.91      52.77  
  5 Garding, Nikolai          12 Stingrays              50.45      55.16  
  6 Comulada, Gavin           12 Stingrays              53.37      56.74  
 
Event 53  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rabban, Bella             13 Makos                  40.37      40.78    5  
  2 York, Priscilla           13 Stingrays              42.05     J44.39    3  
  3 Scoggins, Sydney          14 Makos                  44.00     J44.58    1  
  4 Masterson, Marianne       14 Makos                  44.87     J44.32  
  5 Weitenbeck, Abbey         14 Stingrays              47.54      51.17  
  6 Bouldin, Lily             14 Stingrays              47.64      53.58  
 
Event 54  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephens, Henry           13 Makos                  40.76      42.57    5  
  2 Wilmoth, Caleb            13 Makos                  43.43      44.24    3  
  3 Hauenstein, Reid          14 Stingrays              44.59      46.44    1  
  4 Adams, Reece              13 Stingrays              46.72      47.49  
  5 Barnes, Matthew           13 Makos                  51.41      49.65  
 
Event 55  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garding, Madelene         15 Stingrays              39.37      42.18    5  
  2 York, Hannah              15 Stingrays              43.66     J44.95    3  
  3 Lacey, Emma               16 Makos                  43.99     J44.93    1  
  4 Bowlin, Brooke            17 Makos                     NT      47.29  
  5 Scott, Zoe                16 Makos                  46.53      47.86  
  6 Oliver, Sarah Jordan      16 Stingrays              49.75      51.97  
 
Event 56  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Macon             17 Makos                  33.10      34.77    5  
  2 Rabban, Isaac             15 Makos                  36.49      36.68    3  
  3 Morris, Harry             16 Stingrays              40.79      41.58    1  
  4 Johnston, Sam             15 Stingrays              41.50      42.36  
  5 Howie, Houston            17 Makos                     NT      47.63  
  6 Patton, Daniel            15 Stingrays              48.82      48.73  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:21.29    1:23.75    7  
     1) Copeland, Jack M8               2) Quadrini, Claire W8            
     3) Mathews, Tessa W7               4) McMillion, Caleb M8            
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:34.26    1:36.02  
     1) Sowell, Joseph M8               2) Tumminello, Cici W8            
     3) Cockrell, Collyns W8            4) Allen, Jackson M8              
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:07.53  
     1) Cantey, Lily W7                 2) Otto, Andrew M8                
     3) Smith, Derek M8                 4) Norris, Cameron W8             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:16.50  
     1) Campbell, Abby W7               2) Echols, Paul M7                
     3) Evans, Carys W7                 4) Evans, Matthew M7              
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X2:21.57  
     1) Cazier, Noah M7                 2) Henrich, Anna Beth W8          
     3) Haynie, Addie W7                4) Roberts, Nathan M7             
 
Event 59  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:38.88    2:49.37    7  
     1) Huskey, Alec M9                 2) Quadrini, Grace W10            
     3) Keener, Clara W10               4) Mathews, Elliot M9             
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:47.72    2:49.77  
     1) Wilder, Walden W10              2) York, Peyton M10               
     3) Peffer, Nolan M10               4) Johnston, Emma W10             
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:35.03  
     1) Navarro, Django M10             2) Patterson, Jay M9              
     3) Roche, Elise W9                 4) Wise, Reghan W10               
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X3:36.52  
     1) Cazier, William M9              2) Henrich, Nancy Kate W9         
     3) Dixon, Lindsey W10              4) Towry, Warren M10              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:45.73  
     1) Beranek, Jacob M10              2) Garrison, Luke M9              
     3) Wilmoth, Marcela W9             4) Miller, Georgie W9             
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X3:59.33  
     1) Defiore, Ellie W9               2) Timberlake, Charlie M10        
     3) Cooper, Gates M9                4) Roberts, Noah W9               
 
Event 61  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:19.38    2:23.10    7  
     1) Perry, Quillan M12              2) Graves, Virginia W12           
     3) Rabban, Sophie W12              4) Craig, Kieran M12              
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:19.50    2:26.83  
     1) Brandon, Sophie W12             2) Garding, Nikolai M12           
     3) Schaefer, Genevieve W12         4) Bennett, Jamieson M11          
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:56.13  
     1) Moore, Will M12                 2) Sheppard, Evan M12             
     3) Masterson, Margaret W12         4) Perry, Olivia W11              
 -- Monte Sano  'B'                                   3:07.04   X3:24.47  
     1) Williams, Lawson M12            2) Lang, Kane M12                 
     3) Craig, Alexis W11               4) Love, Mai W11                  
 
Event 63  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:24.94    2:08.94    7  
     1) Weakley, Regan W14              2) Hauenstein, Reid M14           
     3) York, Priscilla W13             4) Peffer, Gage M13               
  2 Monte Sano  'A'                                   2:07.42    2:10.64  
     1) Klemm, Riley M14                2) Mathews, Rebecca W13           
     3) Scoggins, Sydney W14            4) Stephens, Henry M13            
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:28.78  
     1) Stephens, William M13           2) Huskey, Joshua M14             
     3) Bledsoe, Leah W13               4) Wistner, Abigail W13           
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:38.30  
     1) Sheppard, Sam M13               2) Miller, Wyatt M13              
     3) Wise, Rylie W13                 4) Daniel, Kiera W13              
 
Event 65  Mixed 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:04.16    1:59.65    7  
     1) Morris, Harry M16               2) Campbell, Devin W15            
     3) Garding, Madelene W15           4) Johnston, Sam M15              
  2 Monte Sano  'A'                                   2:01.12    2:05.60  
     1) Ready, Quinn M16                2) Lacey, Emma W16                
     3) Bowlin, Brooke W17              4) Graves, Macon M17              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:19.17  
     1) Arey, Jack M16                  2) Ordway, John M16               
     3) Horton, Laura W16               4) Bradford, Becca W16            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           8 Makos                  21.42      21.36    5  
  2 Connell, Jane              7 Stingrays              29.83      29.84    3  
  3 Beranek, Harper            8 Makos                     NT      35.94    1  
  4 Masterson, Mollie          7 Makos                  35.25      37.95  
  5 Haynie, Addie              7 Stingrays                 NT      41.72  
  6 Hall, Olivia               8 Stingrays              37.81      42.55  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keener, William            8 Makos                  26.91      25.57    5  
  2 Otto, Owen                 8 Makos                  28.78      31.91    3  
  3 Baumgartner, Max           7 Makos                  29.41      32.97    1  
  4 Roberts, Nathan            7 Stingrays              41.84      38.69  
  5 Cazier, Noah               7 Stingrays              47.81      50.86  
 -- Allen, Jackson             8 Stingrays              41.28         DQ  
 
Event 69  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           10 Makos                  42.49      45.00    5  
  2 Wilder, Walden            10 Stingrays              51.24      54.53    3  
  3 Spangler, Anna Katherine  10 Stingrays              55.88      56.87    1  
  4 Stephens, Stella          10 Makos                  58.99    1:00.72  
  5 Sheppard, Peyton          10 Makos                1:00.91    1:01.12  
 -- Johnston, Emma            10 Stingrays              48.16         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Nolan             10 Stingrays              50.08      51.21    5  
  2 Navarro, Django           10 Makos                  56.08      56.04    3  
  3 Masterson, Aaron          10 Makos                  59.32    1:03.60    1  
  4 Johnson, Luke             10 Stingrays            1:07.47    1:13.46  
  5 Pendergrass, Matthew       9 Stingrays            1:11.92    1:22.59  
 -- Mathews, Elliot            9 Makos                  51.94         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon, Sophie           12 Stingrays              41.87      43.61    5  
  2 Brandon, Claire           12 Stingrays              44.22      44.09    3  
  3 Agee, Abigail             11 Makos                  45.11      47.01    1  
  4 Smith, Sophie             11 Makos                  49.51      49.83  
  5 Howie, Maggie             11 Makos                  54.22      52.43  
  6 Cazier, Alexandra         11 Stingrays              55.04      56.77  
 
Event 72  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Jamieson         11 Stingrays              42.18      44.70    5  
  2 Burbach, Pierson          12 Makos                  45.11      47.88    3  
  3 Bouldin, Trey             12 Stingrays              52.17      53.73    1  
  4 Comulada, Gavin           12 Stingrays              56.87      57.78  
  5 Garrison, James           11 Makos                     NT      59.47  
  6 Lang, Kane                12 Makos                1:06.60    1:08.53  
 
Event 73  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 Stingrays              32.43      34.84    5  
  2 Mathews, Rebecca          13 Makos                  40.37      40.85    3  
  3 York, Priscilla           13 Stingrays              39.95      41.80    1  
  4 Wistner, Abigail          13 Makos                  43.86     J44.04  
  5 Bledsoe, Leah             13 Makos                  43.19     J43.97  
  6 Weitenbeck, Abbey         14 Stingrays              46.69      49.83  
 
Event 74  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klemm, Riley              14 Makos                  37.93      38.41    5  
  2 Peffer, Gage              13 Stingrays              39.80      39.84    3  
  3 Wilmoth, Caleb            13 Makos                  45.04      43.23    1  
  4 Johnston, Drew            13 Stingrays              43.17     J48.78  
  5 Sheppard, Sam             13 Makos                  46.48     J47.34  
  6 Shook, Sam                13 Stingrays              48.05      52.85  
 
Event 75  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           15 Stingrays              31.89      32.79    5  
  2 Garding, Madelene         15 Stingrays              34.51      35.15    3  
  3 Scott, Zoe                16 Makos                  38.32      40.56    1  
  4 York, Hannah              15 Stingrays              41.80      44.93  
  5 Horton, Laura             16 Makos                  45.85      48.56  
 
Event 76  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Macon             17 Makos                  30.24      32.07    5  
  2 Johnston, Sam             15 Stingrays              35.96      38.17    3  
  3 Wright, Marshall          16 Makos                  39.00      38.77    1  
  4 Patton, Daniel            15 Stingrays              41.85      40.09  
  5 Ordway, John              16 Makos                  41.25      41.72  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Claire           8 Makos                  20.58      21.47    5  
  2 Mathews, Tessa             7 Makos                  25.43      26.37    2  
  2 Connell, Jane              7 Stingrays            1:02.20     J29.83    2  
  4 Cunha, Masie               8 Makos                     NT     J33.87  
  5 Cockrell, Collyns          8 Stingrays              38.48     J33.58  
  6 Bennett, Rowe              7 Stingrays                 NT      34.22  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowell, Joseph             8 Stingrays              27.35      28.51    5  
  2 Otto, Owen                 8 Makos                  27.66     J30.70    3  
  3 McMillion, Caleb           8 Makos                  31.27     J31.66    1  
  4 Evans, Matthew             7 Makos                  31.69     J29.87  
  5 Roberts, Nathan            7 Stingrays              37.20      41.26  
  6 Cazier, Noah               7 Stingrays              46.59      53.62  
 
Event 79  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quadrini, Grace           10 Makos                  40.98      42.21    5  
  2 Keener, Clara             10 Makos                  49.29      49.19    3  
  3 St. John, Sophia           9 Makos                  55.69      52.90    1  
  4 Spangler, Anna Katherine  10 Stingrays              54.53      56.16  
  5 Roberts, Noah              9 Stingrays              58.25    1:00.30  
  6 Johnston, Emma            10 Stingrays              56.13    1:04.96  
 
Event 80  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Elliot            9 Makos                  52.10      51.92    5  
  2 Peffer, Nolan             10 Stingrays              52.39      52.27    3  
  3 Masterson, Aaron          10 Makos                  55.53      58.28    1  
  4 York, Peyton              10 Stingrays              56.11    1:02.15  
  5 Huskey, Alec               9 Makos                  53.19    1:10.17  
  6 Cooper, Gates              9 Stingrays            1:08.68    1:18.00  
 
Event 81  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graves, Virginia          12 Makos                  34.95      33.99    5  
  2 Brandon, Sophie           12 Stingrays              38.95      39.17    3  
  3 Schaefer, Genevieve       12 Stingrays              43.80      46.53    1  
  4 Brandon, Claire           12 Stingrays              44.98      48.45  
  5 Rabban, Sophie            12 Makos                  47.45      49.73  
  6 Smith, Sophie             11 Makos                  48.76      52.81  
 
Event 82  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craig, Kieran             12 Makos                  41.62      42.79    5  
  2 Walker, Charlie           12 Stingrays                 NT      47.04    3  
  3 Moore, Will               12 Makos                  48.66      51.41    1  
  4 Bouldin, Trey             12 Stingrays              52.01      51.99  
  5 Carden, Wade              11 Stingrays              49.31      52.93  
  6 Sheppard, Evan            12 Makos                  51.17      56.72  
 
Event 83  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 Stingrays              30.23      31.93    5  
  2 Masterson, Marianne       14 Makos                  39.03      38.53    3  
  3 Rabban, Bella             13 Makos                  38.59      39.09    1  
  4 Daniel, Kiera             13 Makos                     NT      43.47  
  5 Bouldin, Lily             14 Stingrays              38.73      44.03  
 
Event 84  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Gage              13 Stingrays              30.36      33.99    5  
  2 Adams, Reece              13 Stingrays              40.08      39.32    3  
  3 Stephens, Henry           13 Makos                  37.43      40.13    1  
  4 Stephens, William         13 Makos                  39.65      42.71  
  5 Huskey, Joshua            14 Makos                  44.72      46.16  
  6 Sowell, Jason             14 Stingrays              58.09      58.03  
 
Event 85  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           15 Stingrays              30.49      32.03    5  
  2 Garding, Madelene         15 Stingrays              32.81      35.25    3  
  3 Lacey, Emma               16 Makos                  36.41      36.31    1  
  4 Scott, Zoe                16 Makos                  38.57      38.96  
  5 Bradford, Becca           16 Makos                  47.05      49.41  
 
Event 86  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Harry             16 Stingrays              30.89      31.24    5  
  2 Ready, Quinn              16 Makos                  33.42      34.78    3  
  3 Daniel, Linden            16 Makos                  34.40      35.77    1  
  4 Arey, Jack                16 Makos                  34.63      36.35  
  5 Patton, Daniel            15 Stingrays              39.95      38.32  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:40.69    1:38.55    7  
     1) Walker, Molly 8                 2) Cockrell, Collyns 8            
     3) Connell, Jane 7                 4) Tumminello, Cici 8             
  2 Monte Sano  'A'                                   1:36.50    1:39.16  
     1) Mathews, Tessa 7                2) Beranek, Harper 8              
     3) Cantey, Lily 7                  4) Quadrini, Claire 8             
 -- Mountain Springs Swim Team  'C'                        NT   X2:11.75  
     1) Retzke, Lillian 8               2) Hulgan, Megan 7                
     3) Jones, Maggie 7                 4) Boyd, Zadie 8                  
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X2:15.69  
     1) Henrich, Anna Beth 8            2) Bennett, Rowe 7                
     3) Hall, Olivia 8                  4) Allen, Ava 7                   
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:32.81  
     1) Wise, Ruby 7                    2) Norris, Cameron 8              
     3) Gullion, Violet 7               4) Masterson, Mollie 7            
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X2:45.52  
     1) Evans, Carys 7                  2) Cunha, Masie 8                 
     3) Campbell, Abby 7                4) Baumgartner, Jenny 4           
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:31.97    1:41.99    7  
     1) Otto, Owen 8                    2) Baumgartner, Max 7             
     3) Evans, Matthew 7                4) Copeland, Jack 8               
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   1:39.07    1:54.58  
     1) Roberts, Nathan 7               2) Cazier, Noah 7                 
     3) Allen, Jackson 8                4) Sowell, Joseph 8               
 -- Monte Sano  'B'                                   1:54.06   X1:53.27  
     1) Echols, Paul 7                  2) Smith, Derek 8                 
     3) Otto, Andrew 8                  4) Keener, William 8              
 -- Monte Sano  'C'                                   2:24.48   X2:45.90  
     1) Gullion, James 7                2) McMillion, Sam 6               
     3) Smith, Shane 7                  4) Williams, Nate 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:50.31    2:56.44    7  
     1) Keener, Clara 10                2) Stephens, Stella 10            
     3) St. John, Sophia 9              4) Quadrini, Grace 10             
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:58.41    3:00.17  
     1) Johnston, Emma 10               2) Connell, Norah 10              
     3) Wilder, Walden 10               4) Roberts, Noah 9                
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X3:20.17  
     1) Spangler, Anna Katherine 10     2) Defiore, Ellie 9               
     3) Foy, Abby 9                     4) Hannah, Erin 10                
 -- Monte Sano  'B'                                   3:28.30   X3:38.77  
     1) Copeland, Jordan 10             2) Roche, Elise 9                 
     3) Sheppard, Peyton 10             4) Wilmoth, Marcela 9             
 -- Monte Sano  'C'                                        NT   X3:51.66  
     1) Miller, Georgie 9               2) Smith, Nadia 9                 
     3) Evans, Alexandra 9              4) Wise, Reghan 10                
 
Event 90  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   3:15.44    3:03.89    7  
     1) York, Peyton 10                 2) Cooper, Gates 9                
     3) Dillard, Andrew 10              4) Peffer, Nolan 10               
  2 Monte Sano  'A'                                   3:09.80    3:13.17  
     1) Huskey, Alec 9                  2) Masterson, Aaron 10            
     3) McMillion, Caleb 8              4) Mathews, Elliot 9              
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:44.27  
     1) Patterson, Jay 9                2) Beranek, Jacob 10              
     3) Garrison, Luke 9                4) Navarro, Django 10             
 -- Mountain Springs Swim Team  'B'                        NT   X3:45.41  
     1) Boyd, Matthew 9                 2) Johnson, Luke 10               
     3) Pendergrass, Matthew 9          4) Cazier, William 9              
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:05.71    2:30.55    7  
     1) Schaefer, Genevieve 12          2) Cazier, Alexandra 11           
     3) Brandon, Claire 12              4) Brandon, Sophie 12             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:26.08    2:33.19  
     1) Rabban, Sophie 12               2) Agee, Abigail 11               
     3) Smith, Sophie 11                4) Graves, Virginia 12            
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:09.37  
     1) Howie, Maggie 11                2) Craig, Alexis 11               
     3) Perry, Olivia 11                4) Masterson, Margaret 12         
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:32.63    2:34.70    7  
     1) Perry, Quillan 12               2) Garrison, James 11             
     3) Moore, Alex 12                  4) Craig, Kieran 12               
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:49.37    2:36.27  
     1) Garding, Nikolai 12             2) Comulada, Gavin 12             
     3) Walker, Charlie 12              4) Bennett, Jamieson 11           
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X3:11.02  
     1) Burbach, Pierson 12             2) Williams, Lawson 12            
     3) Sheppard, Evan 12               4) Lang, Kane 12                  
 
Event 93  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   2:11.41    2:11.17    7  
     1) Scoggins, Sydney 14             2) Masterson, Marianne 14         
     3) Rabban, Bella 13                4) Mathews, Rebecca 13            
  2 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:34.65    2:14.90  
     1) Weakley, Regan 14               2) Weitenbeck, Abbey 14           
     3) Bouldin, Lily 14                4) York, Priscilla 13             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:43.33  
     1) Wistner, Abigail 13             2) Daniel, Kiera 13               
     3) Wise, Rylie 13                  4) Naderi, Rose 13                
 
Event 94  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:10.23    2:15.23    7  
     1) Hauenstein, Reid 14             2) Johnston, Drew 13              
     3) Adams, Reece 13                 4) Peffer, Gage 13                
  2 Monte Sano  'A'                                   2:13.68    2:16.45  
     1) Klemm, Riley 14                 2) Condron, Jack 13               
     3) Huskey, Joshua 14               4) Stephens, Henry 13             
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:41.66  
     1) Stephens, William 13            2) Miller, Wyatt 13               
     3) Barnes, Matthew 13              4) Wilmoth, Caleb 13              
 
Event 95  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mountain Springs Swim Team  'A'                   2:20.95    2:14.03    7  
     1) Garding, Madelene 15            2) Fulcher, Laura Kate 15         
     3) York, Hannah 15                 4) Campbell, Devin 15             
  2 Monte Sano  'A'                                   2:18.05    2:19.87  
     1) Bowlin, Brooke 17               2) Scott, Zoe 16                  
     3) Bradford, Becca 16              4) Lacey, Emma 16                 
 
Event 96  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monte Sano  'A'                                   1:55.47    2:47.94    7  
     1) Ready, Quinn 16                 2) Rabban, Isaac 15               
     3) Howie, Houston 17               4) Graves, Macon 17               
 -- Monte Sano  'B'                                        NT   X2:20.25  
     1) Daniel, Linden 16               2) Barnes, Sam 15                 
     3) Wright, Marshall 16             4) Ordway, John 16                

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org