Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F                HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/4/2015 02:41 PM
           2015 Mountain Springs vs Mount Carmel - Yards - 6/3/2015            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:08.35   X2:25.87  
     1) Bennett, Rowe 7                 2) Johnston, Norah 6              
     3) Henrich, Anna Beth 8            4) Walker, Molly 8                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:27.25   X2:30.12  
     1) Hall, Olivia 8                  2) DeHaye, Maryanne 7             
     3) Hulgan, Megan 7                 4) Buzzetta, Mia 7                
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:28.12   X3:03.93  
     1) Brewer, Sarah 7                 2) Lowe, Katie 6                  
     3) Harmon, Lillian 7               4) Walker, Anna Rose 5            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:57.23         DQ  
     1) Kennedy, Allison 7              2) Perry, Savanah Rea 7           
     3) Corbett, Alex 8                 4) Saunders, Sydney 6             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:54.31         DQ  
     1) Connell, Jane 7                 2) Retzke, Lillian 8              
     3) Pommerenck, Meredith 8          4) Cockrell, Collyns 7            
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:54.81    1:50.49    7  
     1) Sowell, Joseph 8                2) Buzzetta, Jack 8               
     3) Summerlin-Long, Jonah 8         4) Roberts, Nathan 7              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:48.43    3:01.66  
     1) Guerin, Owen 7                  2) Davis, Bradley 7               
     3) Weglage, Jackson 7              4) Amos, Dawson 6                 
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:50.23    2:52.87    7  
     1) Johnston, Emma 10               2) Connell, Norah 10              
     3) Comulada, Gabriela 10           4) Wilder, Walden 10              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:23.60    3:14.45  
     1) Kalfus, Mia 10                  2) Pierce, Anna 9                 
     3) Taylor, Devan 10                4) Quann, Megan 9                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:26.42   X3:19.90  
     1) Stewart, Ainslie 10             2) Roberts, Noah 9                
     3) Spangler, Anna Katherine 10     4) Foy, Abby 9                    
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   4:01.71   X3:56.94  
     1) Dixon, Lila 9                   2) Hannah, Erin 10                
     3) Defiore, Ellie 9                4) Henrich, Nancy Kate 9          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:35.00   X4:28.47  
     1) Arnold, Savanna 9               2) Rowell, Emily 10               
     3) Sanders, Averie 10              4) Kennedy, Taylor 10             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:54.03        XDQ  
     1) Morgan, Hannah 9                2) Askew, Izzy 9                  
     3) Morgan, Haley 10                4) Hewitt, Eve 10                 
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   3:06.58    3:01.27    7  
     1) Peffer, Nolan 10                2) Dillard, Andrew 10             
     3) York, Peyton J 10               4) Buzzetta, Charlie 10           
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:37.62    3:19.55  
     1) Davis, Benjamin 9               2) Maynard, Gavin 10              
     3) Amos, Andrew 10                 4) Kennedy, Grady 9               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:57.60   X4:02.47  
     1) Pendergrass, Matthew 9          2) Johnson, Luke 10               
     3) Cooper, Gates 9                 4) Engberg, Ethan 9               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       5:57.86   X5:49.00  
     1) Sarkisian, Sam 9                2) Seaver, Caleb 10               
     3) Zwahlen, Jakob 9                4) Musa, Yahia 9                  
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   4:36.73        XDQ  
     1) Cazier, William 9               2) Coffman, Daniel 10             
     3) Tidwell, Howard 9               4) Boyd, Matthew 9                
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:30.99    2:29.77    7  
     1) Schaefer, Genevieve 12          2) Overton, Lauren-Cain 12        
     3) Brandon, Sophie 12              4) Cazier, Alexandra 11           
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:16.83   X3:26.00  
     1) Fortier, Shanna 12              2) Agena, Lindsay 11              
     3) Harmon, Clara Beth E 11         4) Rowell, Chloe 12               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:39.40         DQ  
     1) Keel, Mary 11                   2) Porter, Greta 11               
     3) Heeney, Nora 12                 4) Falcon, Anna 12                
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:31.00    2:22.32    7  
     1) Amos, Ethan 12                  2) Pierce, Thomas 12              
     3) Sentell, Jack 12                4) Zwahlen, Markus 12             
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:44.43    2:43.66  
     1) Bennett, Jamieson 11            2) Comulada, Gavin 12             
     3) Carden, Wade 11                 4) Bouldin, Trey 12               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:03.79    2:09.73    7  
     1) Campbell, Devin 14              2) York, Priscilla 13             
     3) Weakley, Regan 14               4) Bouldin, Lily 14               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:16.61    2:21.09  
     1) Gwaltney, Riley 13              2) James, Ella 14                 
     3) Davis, Taylor 14                4) Plattsmier, Morgan 14          
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:03.41    2:02.09    7  
     1) Amos, Carson 13                 2) Worshek, Caleb 14              
     3) Hudson, Neil 13                 4) Agena, Cody 13                 
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:18.99    2:16.96  
     1) Johnston, Drew 13               2) Hauenstein, Reid 14            
     3) Peffer, Gage 13                 4) Adams, Reece 13                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:11.61   X2:58.47  
     1) Sowell, Jason 14                2) Fulcher, Samual 13             
     3) Shook, Sam 13                   4) Matteson, Tom 13               
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:14.65    2:18.52    7  
     1) Heeney, Adeline 15              2) Stoner, Tess 17                
     3) Howard, Parker 17               4) Overcast, Rebekah 17           
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:17.21    2:32.41  
     1) Fulcher, Laura Kate 15          2) Oliver, Sarah Jordan 16        
     3) Weakley, Callie 17              4) Fulcher, Lucy 17               
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:56.61    2:04.36    7  
     1) Hill, Justin 16                 2) Barinaga, Cade 15              
     3) Sentell, Matthew 15             4) Barinaga, Sampley 16           
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:17.40    2:15.17  
     1) Patton, Daniel 15               2) Johnston, Sam 15               
     3) Morris, Harry 16                4) Tillery, Joseph 15             
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Norah            6 STINGRAYS              33.22      29.80    5  
  2 Johnson, Reese             6 STINGRAYS              35.23      30.28    3  
  3 Dooley, Sophia             5 STINGRAYS              35.16      31.79    1  
  4 Lowe, Katie                6 MCST                   30.75      32.62  
  5 Walker, Anna Rose          5 MCST                      NT      51.16  
  6 Brewer, Isabella           4 MCST                   49.57      53.72  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mullins, Skylar            6 STINGRAYS                 NT     X39.22  
 -- Dill, Sloan                5 STINGRAYS              42.43     X39.88  
 -- Cockrell, Cassidy          6 STINGRAYS              39.97     X42.18  
 -- Marler, Katherine          6 STINGRAYS            2:56.85     X53.63  
 -- Spangler, Aleksandra       5 STINGRAYS              53.51   X1:02.63  
 -- Tidwell, Miriam            4 STINGRAYS                 NT   X1:11.00  
 -- Davenport, Taylor          6 STINGRAYS                 NT   X1:22.15  
 -- Satterfield, Chloe         5 MCST                 1:09.97   X2:01.00  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pendergrass, Charles       6 STINGRAYS              33.94      31.49    5  
  2 Retzke, Jefferson          6 STINGRAYS              34.22      31.91    3  
  3 Amos, Dawson               6 MCST                   30.56      32.66    1  
  4 Plattsmier, Louis          6 MCST                   48.67      49.56  
  5 Cazier, Clayton            4 STINGRAYS            1:50.27    2:05.00  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hulgan, Ryan               6 STINGRAYS              51.59     X46.51  
 -- Doiron, Sam                6 STINGRAYS            2:10.22   X1:30.44  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cockrell, Collyns          7 STINGRAYS              21.66     J21.17    5  
  2 Tumminello, Cici           8 STINGRAYS              21.77     J19.43    3  
  3 Kennedy, Allison           7 MCST                   24.56      23.18    1  
  4 Corbett, Alex              8 MCST                   22.50      23.53  
  5 Connell, Jane              7 STINGRAYS              22.90      24.34  
  6 Brewer, Sarah              7 MCST                      NT      30.59  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Farrell, Reese             8 MCST                      NT     X24.07  
 -- Walker, Molly              8 STINGRAYS              22.97     X24.74  
 -- Henrich, Anna Beth         8 STINGRAYS                 NT     X26.18  
 -- Buzzetta, Mia              7 STINGRAYS              28.16     X26.69  
 -- Hall, Olivia               8 STINGRAYS              34.91     X28.02  
 -- Doiron, Rebecca            7 STINGRAYS              30.41     X28.13  
 -- Boyd, Zadie                8 STINGRAYS              33.53     X31.43  
 -- Nyochembeng, Leanna        8 MCST                      NT     X32.42  
 -- Hulgan, Megan              7 STINGRAYS              34.92     X32.85  
 -- Jones, Maggie              7 STINGRAYS              34.34     X32.97  
 -- Butler, Emily Kate         7 STINGRAYS              46.62     X38.75  
 -- DeHaye, Maryanne           7 STINGRAYS                 NT     X38.99  
 -- Harmon, Lillian            7 MCST                   32.88     X39.70  
 -- Haynie, Addie              7 STINGRAYS              41.40     X43.21  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowell, Joseph             8 STINGRAYS              19.37      18.00    5  
  2 Summerlin-Long, Jonah      8 STINGRAYS              19.22      19.82    3  
  3 Lowe, Julian               8 MCST                   40.34      25.34    1  
  4 Weglage, Jackson           7 MCST                   30.64      26.88  
  5 Roberts, Nathan            7 STINGRAYS              23.93      33.00  
  6 Davis, Bradley             7 MCST                   38.72      33.74  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Schmitz, Christopher       8 STINGRAYS              32.32     X38.63  
 -- Doiron, Luke               8 STINGRAYS              50.04     X41.25  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Devan             10 MCST                   37.09      35.05    5  
  2 Comulada, Gabriela        10 STINGRAYS              35.22      35.27    3  
  3 Johnston, Emma            10 STINGRAYS              36.45      39.09    1  
  4 Quann, Megan               9 MCST                   38.08      39.14  
  5 Pierce, Anna               9 MCST                   41.41      39.37  
  6 Wilder, Walden            10 STINGRAYS              37.53      39.87  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Roberts, Noah              9 STINGRAYS                 NT     X42.90  
 -- Foy, Abby                  9 STINGRAYS              43.60     X43.43  
 -- Stewart, Ainslie          10 STINGRAYS              44.94     X44.22  
 -- Defiore, Ellie             9 STINGRAYS              44.50     X44.43  
 -- Dixon, Lindsey            10 STINGRAYS                 NT     X45.84  
 -- Henrich, Nancy Kate        9 STINGRAYS                 NT     X49.37  
 -- Hannah, Erin              10 STINGRAYS              44.69     X50.03  
 -- Morgan, Haley             10 MCST                   56.26     X52.08  
 -- Rowell, Emily             10 MCST                   53.82     X53.38  
 -- Nyochembeng, Mikayla      10 MCST                      NT     X54.78  
 -- Dixon, Lila                9 STINGRAYS              55.78     X55.97  
 -- Morgan, Hannah             9 MCST                   59.91     X56.38  
 -- Little, Campbell           9 STINGRAYS              57.87     X57.13  
 -- Sanders, Averie           10 MCST                   58.47   X1:01.69  
 -- Kennedy, Taylor           10 MCST                 1:00.13   X1:03.00  
 -- Arnold, Savanna            9 MCST                      NT   X1:06.00  
 -- Tillery, Lucy              9 STINGRAYS              59.06   X1:07.03  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew              10 MCST                   33.50      32.50    5  
  2 Peffer, Nolan             10 STINGRAYS              36.56      34.29    3  
  3 Buzzetta, Charlie         10 STINGRAYS              38.47      37.56    1  
  4 Kennedy, Grady             9 MCST                   40.06      38.40  
  5 Cooper, Gates              9 STINGRAYS              43.75      44.81  
  6 Sarkisian, Sam             9 MCST                 1:04.69      56.59  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Caneer, Will               9 MCST                      NT     X44.25  
 -- Boyd, Matthew              9 STINGRAYS              56.69     X51.09  
 -- Cazier, William            9 STINGRAYS              57.00     X52.85  
 -- Pendergrass, Matthew       9 STINGRAYS              57.00     X55.68  
 -- Coffman, Daniel           10 STINGRAYS            1:06.07   X1:02.59  
 -- Tidwell, Howard            9 STINGRAYS              53.04   X1:06.55  
 -- Oakly, Will                9 MCST                 1:27.21   X1:20.00  
 -- Carroll, Cruce             9 STINGRAYS            1:45.07   X1:24.33  
 -- Musa, Yahia                9 MCST                 1:05.97   X1:58.31  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heeney, Nora              12 MCST                   29.89      29.66    5  
  2 Brandon, Sophie           12 STINGRAYS              31.53      30.19    3  
  3 Keel, Mary                11 MCST                   33.13      32.77    1  
  4 Summerlin-Long, Chenoah   11 STINGRAYS              36.72      33.66  
  5 Overton, Lauren-Cain      12 STINGRAYS              34.22      34.85  
  6 Rowell, Chloe             12 MCST                   45.88      44.78  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Foy, Katlyn               12 STINGRAYS              44.68     X42.49  
 -- Fortier, Shanna           12 MCST                   46.90     X47.58  
 -- Stewart, Hailey           12 STINGRAYS            1:06.31   X1:02.05  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack             12 MCST                   27.89      27.51    5  
  2 Bennett, Jamieson         11 STINGRAYS              30.75      33.30    3  
  3 Pierce, Thomas            12 MCST                   33.51      34.02    1  
  4 Zwahlen, Markus           12 MCST                   36.51      35.78  
  5 Comulada, Gavin           12 STINGRAYS              37.57      38.97  
  6 Gunter, Cooper            11 STINGRAYS                 NT      44.53  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Shepard, Cooper           11 MCST                   41.06     X37.08  
 -- Zwahlen, Peter            11 MCST                   38.45     X37.56  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 STINGRAYS              24.55      25.48    5  
  2 Davis, Taylor             14 MCST                   28.34      27.19    3  
  3 York, Priscilla           13 STINGRAYS              29.25      29.22    1  
  4 Plattsmier, Morgan        14 MCST                   32.37      30.84  
  5 Bouldin, Lily             14 STINGRAYS              29.95      32.31  
  6 Gwaltney, Riley           13 MCST                   35.82      36.63  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Caneer, Emma              13 MCST                      NT     X39.63  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            14 MCST                   26.59      24.85    5  
  2 Peffer, Gage              13 STINGRAYS              26.01      25.17    3  
  3 Amos, Carson              13 MCST                   29.52      27.37    1  
  4 Agena, Cody               13 MCST                   27.77      28.58  
  5 Hauenstein, Reid          14 STINGRAYS              29.72      29.81  
  6 Matteson, Tom             13 STINGRAYS              39.72      41.88  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sowell, Jason             14 STINGRAYS              34.69     X34.03  
 -- Fulcher, Samual           13 STINGRAYS              38.37     X36.25  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Tess              17 MCST                   29.90      29.56    5  
  2 Howard, Parker            17 MCST                   28.90      29.88    3  
  3 Weakley, Callie           17 STINGRAYS              30.12      31.90    1  
  4 Fulcher, Lucy             17 STINGRAYS              32.51      32.50  
  5 Heeney, Adeline           15 MCST                   31.15      33.16  
  6 Fulcher, Laura Kate       15 STINGRAYS              32.50      33.75  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Harry             16 STINGRAYS              25.18      25.33    5  
  2 Sentell, Matthew          15 MCST                   26.59     J26.19    3  
  3 Johnston, Sam             15 STINGRAYS              27.42     J26.00    1  
  4 Barinaga, Cade            15 MCST                   28.94      27.56  
  5 Barinaga, Sampley         16 MCST                   27.57      28.29  
  6 Tillery, Joseph           15 STINGRAYS              31.66      29.72  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Retzke, Lillian            8 STINGRAYS              27.06      24.79    5  
  2 Kennedy, Allison           7 MCST                   30.52      31.20    3  
  3 Tumminello, Cici           8 STINGRAYS              35.77      39.00    1  
  4 Connell, Jane              7 STINGRAYS                 NT      42.16  
  5 Lowe, Katie                6 MCST                   35.31      43.31  
 -- Brewer, Sarah              7 MCST                      NT         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowell, Joseph             8 STINGRAYS              32.30      28.96    5  
  2 Buzzetta, Jack             8 STINGRAYS              37.02      33.69    3  
  3 Davis, Bradley             7 MCST                   56.34      46.53    1  
  4 Guerin, Owen               7 MCST                   52.97      50.01  
 -- Weglage, Jackson           7 MCST                   45.77         DQ  
 -- Cazier, Noah               7 STINGRAYS              50.66         DQ  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        10 STINGRAYS              44.46      44.81    5  
  2 Wilder, Walden            10 STINGRAYS              48.66      49.53    3  
  3 Connell, Norah            10 STINGRAYS              51.50      52.28    1  
  4 Pierce, Anna               9 MCST                   56.60      55.88  
  5 Askew, Izzy                9 MCST                   57.91      56.67  
  6 Hewitt, Eve               10 MCST                 1:05.16      59.88  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew              10 MCST                   49.14      44.98    5  
  2 Dillard, Andrew           10 STINGRAYS              52.44      50.21    3  
  3 York, Peyton J            10 STINGRAYS              52.76      54.66    1  
  4 Johnson, Luke             10 STINGRAYS            1:05.28    1:02.81  
 -- Maynard, Gavin            10 MCST                 1:15.03         DQ  
 -- Seaver, Caleb             10 MCST                 1:31.81         DQ  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaefer, Genevieve       12 STINGRAYS              41.63      41.27    5  
  2 Porter, Greta             11 MCST                   47.00      43.77    3  
  3 Overton, Lauren-Cain      12 STINGRAYS              46.47      45.34    1  
  4 Cazier, Alexandra         11 STINGRAYS              47.71      48.50  
  5 Agena, Lindsay            11 MCST                   58.08      55.68  
 -- Harmon, Clara Beth E      11 MCST                 1:02.77         DQ  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloyd, Trayce             12 MCST                   55.60      40.93    5  
  2 Bennett, Jamieson         11 STINGRAYS              41.04      41.77    3  
  3 Pierce, Thomas            12 MCST                   44.71      42.21    1  
  4 Amos, Ethan               12 MCST                   43.45      42.38  
  5 Bouldin, Trey             12 STINGRAYS              49.44     J51.81  
  6 Comulada, Gavin           12 STINGRAYS              48.08     J51.78  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              33.53      34.68    5  
  2 James, Ella               14 MCST                   40.00      37.50    3  
  3 York, Priscilla           13 STINGRAYS              37.88      39.69    1  
  4 Plattsmier, Morgan        14 MCST                   47.87      45.97  
  5 Bouldin, Lily             14 STINGRAYS              42.92      46.97  
  6 Kalfus, Zoe               13 MCST                 1:00.22      56.28  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            14 MCST                   33.45      32.11    5  
  2 Hudson, Neil              13 MCST                   43.32      38.47    3  
  3 Hauenstein, Reid          14 STINGRAYS              40.17      40.71    1  
  4 Agena, Cody               13 MCST                   43.27      41.29  
  5 Adams, Reece              13 STINGRAYS              43.15      42.09  
  6 Shook, Sam                13 STINGRAYS              48.63      48.85  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoner, Tess              17 MCST                   38.12      37.65    5  
  2 Overcast, Rebekah         17 MCST                   40.64      40.27    3  
  3 Oliver, Sarah Jordan      16 STINGRAYS              45.18      44.82    1  
  4 Taylor, Alyssa            15 MCST                   42.60      46.73  
  5 Fulcher, Laura Kate       15 STINGRAYS              57.38      53.54  
 -- Fulcher, Lucy             17 STINGRAYS              53.39         DQ  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barinaga, Cade            15 MCST                   38.75      37.50    5  
  2 Johnston, Sam             15 STINGRAYS              40.21      37.59    3  
  3 Hill, Justin              16 MCST                   40.69      39.62    1  
  4 Barinaga, Sampley         16 MCST                   43.56      41.63  
  5 Patton, Daniel            15 STINGRAYS              43.98      44.34  
  6 Tillery, Joseph           15 STINGRAYS              44.78      44.53  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:22.02    1:22.09    7  
     1) Sowell, Joseph M8               2) Tumminello, Cici W8            
     3) Cockrell, Collyns W7            4) Summerlin-Long, Jonah M8       
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:23.28    1:55.09  
     1) Amos, Dawson M6                 2) Weglage, Jackson M7            
     3) Kennedy, Allison W7             4) Corbett, Alex W8               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:33.65   X1:53.78  
     1) Roberts, Nathan M7              2) Walker, Molly W8               
     3) Connell, Jane W7                4) Buzzetta, Jack M8              
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:46.36   X2:04.94  
     1) Cazier, Noah M7                 2) Bennett, Rowe W7               
     3) Schmitz, Christopher M8         4) Buzzetta, Mia W7               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:06.63  
     1) Lowe, Katie W6                  2) Davis, Bradley M7              
     3) Lowe, Julian M8                 4) Perry, Savanah Rea W7          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X2:53.56  
     1) Guerin, Owen M7                 2) Walker, Anna Rose W5           
     3) Nyochembeng, Leanna W8          4) Plattsmier, Louis M6           
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:15.92    2:24.00    7  
     1) Taylor, Devan W10               2) Kennedy, Grady M9              
     3) Quann, Megan W9                 4) Amos, Andrew M10               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:23.17    2:26.59  
     1) Peffer, Nolan M10               2) Johnston, Emma W10             
     3) Comulada, Gabriela W10          4) York, Peyton J M10             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:57.51   X3:00.50  
     1) Johnson, Luke M10               2) Connell, Norah W10             
     3) Peyton, Maggie W9               4) Dillard, Andrew M10            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X3:19.00  
     1) Hewitt, Eve W10                 2) Zwahlen, Jakob M9              
     3) Maynard, Gavin M10              4) Kalfus, Mia W10                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:42.55   X3:23.97  
     1) Cooper, Gates M9                2) Tillery, Lucy W9               
     3) Dixon, Lindsey W10              4) Buzzetta, Charlie M10          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:55.41  
     1) Arnold, Savanna W9              2) Caneer, Will M9                
     3) Sarkisian, Sam M9               4) Kennedy, Taylor W10            
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:57.26    2:03.10    7  
     1) Heeney, Nora W12                2) Keel, Mary W11                 
     3) Amos, Ethan M12                 4) Sentell, Jack M12              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:09.41    2:15.40  
     1) Bouldin, Trey M12               2) Schaefer, Genevieve W12        
     3) Brandon, Sophie W12             4) Bennett, Jamieson M11          
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:41.99  
     1) Bloyd, Trayce M12               2) Agena, Lindsay W11             
     3) Rowell, Chloe W12               4) Pierce, Thomas M12             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   2:24.93   X2:46.28  
     1) Foy, Katlyn W12                 2) Cazier, Alexandra W11          
     3) Carden, Wade M11                4) Comulada, Gavin M12            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:01.83  
     1) Shepard, Cooper M11             2) Fortier, Shanna W12            
     3) Harmon, Clara Beth E W11        4) Zwahlen, Peter M11             
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:46.31    1:47.98    7  
     1) Hauenstein, Reid M14            2) Campbell, Devin W14            
     3) Weakley, Regan W14              4) Peffer, Gage M13               
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:55.01    1:49.48  
     1) Agena, Cody M13                 2) James, Ella W14                
     3) Davis, Taylor W14               4) Worshek, Caleb M14             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:04.02   X2:06.57  
     1) Johnston, Drew M13              2) Weitenbeck, Abbey W14          
     3) York, Priscilla W13             4) Adams, Reece M13               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:20.63  
     1) Hudson, Neil M13                2) Kalfus, Zoe W13                
     3) Maynard, Dakota W13             4) Amos, Carson M13               
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:49.25    1:54.46    7  
     1) Hill, Justin M16                2) Stoner, Tess W17               
     3) Howard, Parker W17              4) Sentell, Matthew M15           
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:49.22    2:01.17  
     1) Johnston, Sam M15               2) Fulcher, Laura Kate W15        
     3) Weakley, Callie W17             4) Morris, Harry M16              
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                            NT   X2:05.15  
     1) Barinaga, Cade M15              2) Heeney, Adeline W15            
     3) Overcast, Rebekah W17           4) Barinaga, Sampley M16          
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                        NT   X2:05.88  
     1) Fulcher, Lucy W17               2) Bouldin, Lily W14              
     3) Patton, Daniel M15              4) Tillery, Joseph M15            
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corbett, Alex              8 MCST                   28.97      26.35    5  
  2 Kennedy, Allison           7 MCST                   27.01      29.24    3  
  3 Connell, Jane              7 STINGRAYS              30.86      29.78    1  
  4 Brewer, Sarah              7 MCST                   36.04      34.31  
 -- Bennett, Rowe              7 STINGRAYS              34.90         DQ  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summerlin-Long, Jonah      8 STINGRAYS              35.96      24.78    5  
  2 Guerin, Owen               7 MCST                   38.63      32.14    3  
  3 Amos, Dawson               6 MCST                   39.87      33.53    1  
  4 Roberts, Nathan            7 STINGRAYS              46.53      37.69  
  5 Plattsmier, Louis          6 MCST                   59.50      38.28  
  6 Buzzetta, Jack             8 STINGRAYS              37.85      41.28  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Emma            10 STINGRAYS              43.39      46.43    5  
  2 Wilder, Walden            10 STINGRAYS              46.16      48.28    3  
  3 Pierce, Anna               9 MCST                   54.78      52.47    1  
  4 Spangler, Anna Katherine  10 STINGRAYS              50.34      54.75  
  5 Askew, Izzy                9 MCST                   58.09      57.13  
  6 Kalfus, Mia               10 MCST                   54.71      58.51  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Nolan             10 STINGRAYS              45.12      45.97    5  
  2 York, Peyton J            10 STINGRAYS              49.15      48.97    3  
  3 Kennedy, Grady             9 MCST                   53.25      49.83    1  
  4 Engberg, Ethan             9 STINGRAYS                 NT      54.00  
  5 Zwahlen, Jakob             9 MCST                 1:46.75    1:25.60  
 -- Maynard, Gavin            10 MCST                 1:16.44         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heeney, Nora              12 MCST                   37.00      36.28    5  
  2 Brandon, Sophie           12 STINGRAYS              37.72      38.13    3  
  3 Schaefer, Genevieve       12 STINGRAYS              36.84      38.28    1  
  4 Porter, Greta             11 MCST                   46.93      40.50  
  5 Keel, Mary                11 MCST                   40.85      41.03  
  6 Overton, Lauren-Cain      12 STINGRAYS              45.65      49.13  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack             12 MCST                   32.83      32.83    5  
  2 Amos, Ethan               12 MCST                   38.37      38.81    3  
  3 Pierce, Thomas            12 MCST                   40.58      39.63    1  
  4 Bennett, Jamieson         11 STINGRAYS              38.22      40.81  
  5 Bouldin, Trey             12 STINGRAYS              48.78      50.75  
  6 Comulada, Gavin           12 STINGRAYS              51.23      56.62  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              28.73      29.02    5  
  2 Weakley, Regan            14 STINGRAYS              29.22      29.22    3  
  3 Davis, Taylor             14 MCST                   33.82      31.90    1  
  4 James, Ella               14 MCST                   37.39      36.33  
  5 Weitenbeck, Abbey         14 STINGRAYS              42.17      42.06  
  6 Gwaltney, Riley           13 MCST                   42.65      45.75  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Carson              13 MCST                   32.88      31.24    5  
  2 Hudson, Neil              13 MCST                   41.04      36.69    3  
  3 Peffer, Gage              13 STINGRAYS              36.72      37.67    1  
  4 Agena, Cody               13 MCST                   36.19      38.91  
  5 Adams, Reece              13 STINGRAYS              39.21      39.75  
  6 Johnston, Drew            13 STINGRAYS              39.25      40.86  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Parker            17 MCST                   36.00      36.51    5  
  2 Overcast, Rebekah         17 MCST                   37.70      39.35    3  
  3 Heeney, Adeline           15 MCST                   36.78      39.58    1  
  4 Weakley, Callie           17 STINGRAYS              40.70      45.51  
 -- Fulcher, Laura Kate       15 STINGRAYS              42.81         DQ  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          15 MCST                   30.16     J33.74    5  
  2 Hill, Justin              16 MCST                   30.19     J34.13    3  
  3 Johnston, Sam             15 STINGRAYS              35.30     J36.50    1  
  4 Morris, Harry             16 STINGRAYS              38.49     J40.56  
  5 Barinaga, Cade            15 MCST                   39.35     J29.66  
  6 Patton, Daniel            15 STINGRAYS              37.70     J40.01  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corbett, Alex              8 MCST                   34.44      29.31    5  
  2 Perry, Savanah Rea         7 MCST                   35.11      30.78    3  
  3 Tumminello, Cici           8 STINGRAYS              35.99      32.47    1  
  4 Cockrell, Collyns          7 STINGRAYS                 NT      38.68  
 -- Saunders, Sydney           6 MCST                   37.00         DQ  
 -- Bennett, Rowe              7 STINGRAYS              37.54         DQ  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Summerlin-Long, Jonah      8 STINGRAYS              26.48      23.66    5  
  2 Sowell, Joseph             8 STINGRAYS              24.94      25.33    3  
  3 Guerin, Owen               7 MCST                   58.19      41.60    1  
  4 Cazier, Noah               7 STINGRAYS              49.64      41.97  
  5 Weglage, Jackson           7 MCST                   54.84      50.16  
  6 Davis, Bradley             7 MCST                   53.47      50.28  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comulada, Gabriela        10 STINGRAYS              37.81      40.26    5  
  2 Taylor, Devan             10 MCST                   54.21      52.28    3  
  3 Spangler, Anna Katherine  10 STINGRAYS              52.16      52.34    1  
  4 Johnston, Emma            10 STINGRAYS              51.53      54.82  
  5 Askew, Izzy                9 MCST                 1:01.09    1:02.64  
  6 Hewitt, Eve               10 MCST                 1:01.13    1:06.97  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amos, Andrew              10 MCST                   39.31      39.26    5  
  2 Peffer, Nolan             10 STINGRAYS              47.84      47.20    3  
  3 Engberg, Ethan             9 STINGRAYS                 NT      49.94    1  
  4 York, Peyton J            10 STINGRAYS              50.55      54.53  
  5 Kennedy, Grady             9 MCST                 1:11.01    1:00.49  
 -- Davis, Benjamin            9 MCST                 1:18.58         DQ  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heeney, Nora              12 MCST                   33.68      33.99    5  
  2 Brandon, Sophie           12 STINGRAYS              35.30      35.09    3  
  3 Schaefer, Genevieve       12 STINGRAYS              39.46      40.57    1  
  4 Keel, Mary                11 MCST                   42.14      42.36  
  5 Summerlin-Long, Chenoah   11 STINGRAYS              50.28      44.15  
  6 Falcon, Anna              12 MCST                 1:07.07      51.25  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Jack             12 MCST                   31.41      31.52    5  
  2 Amos, Ethan               12 MCST                   38.07      37.79    3  
  3 Zwahlen, Markus           12 MCST                   55.84      43.69    1  
  4 Bouldin, Trey             12 STINGRAYS              49.56      52.53  
 -- Gunter, Cooper            11 STINGRAYS                 NT         DQ  
 -- Carden, Wade              11 STINGRAYS              44.42         DQ  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weakley, Regan            14 STINGRAYS              27.23      27.72    5  
  2 Campbell, Devin           14 STINGRAYS              27.47      28.09    3  
  3 Davis, Taylor             14 MCST                   30.62      29.91    1  
  4 James, Ella               14 MCST                   35.12      33.63  
  5 Plattsmier, Morgan        14 MCST                   37.13      35.00  
  6 Bouldin, Lily             14 STINGRAYS              34.89      39.43  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worshek, Caleb            14 MCST                   29.88      27.94    5  
  2 Peffer, Gage              13 STINGRAYS              27.35      29.00    3  
  3 Amos, Carson              13 MCST                   32.69      29.29    1  
  4 Hudson, Neil              13 MCST                   36.91      33.03  
  5 Adams, Reece              13 STINGRAYS              36.11      39.03  
  6 Shook, Sam                13 STINGRAYS              38.78      39.91  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Parker            17 MCST                   31.40      33.63    5  
  2 Stoner, Tess              17 MCST                   34.35      35.37    3  
  3 Overcast, Rebekah         17 MCST                   35.59      37.44    1  
  4 Weakley, Callie           17 STINGRAYS              35.01      38.79  
  5 Oliver, Sarah Jordan      16 STINGRAYS              40.57     J38.79  
  6 Fulcher, Lucy             17 STINGRAYS              49.16      44.00  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sentell, Matthew          15 MCST                   28.19      27.99    5  
  2 Morris, Harry             16 STINGRAYS              27.83      28.09    3  
  3 Hill, Justin              16 MCST                   31.57      32.72    1  
  4 Barinaga, Sampley         16 MCST                   36.26      36.53  
  5 Tillery, Joseph           15 STINGRAYS              53.41      36.60  
  6 Patton, Daniel            15 STINGRAYS              40.71      39.54  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:29.30    1:36.37    7  
     1) Tumminello, Cici 8              2) Walker, Molly 8                
     3) Connell, Jane 7                 4) Cockrell, Collyns 7            
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:40.20    1:48.23  
     1) Kennedy, Allison 7              2) Perry, Savanah Rea 7           
     3) Saunders, Sydney 6              4) Corbett, Alex 8                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   1:45.73   X2:08.79  
     1) Bennett, Rowe 7                 2) Buzzetta, Mia 7                
     3) Dooley, Anna 7                  4) Haynie, Addie 7                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   1:57.28   X2:10.56  
     1) Hall, Olivia 8                  2) Jones, Maggie 7                
     3) Retzke, Lillian 8               4) Boyd, Zadie 8                  
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:03.34   X2:45.16  
     1) Brewer, Sarah 7                 2) Harmon, Lillian 7              
     3) Lowe, Katie 6                   4) Brewer, Isabella 4             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                            NT   X3:38.65  
     1) Walker, Anna Rose 5             2) Nyochembeng, Leanna 8          
     3) Farrell, Reese 8                4) Satterfield, Chloe 5           
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:26.37    1:44.69    7  
     1) Sowell, Joseph 8                2) Roberts, Nathan 7              
     3) Buzzetta, Jack 8                4) Summerlin-Long, Jonah 8        
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:16.01    2:16.16  
     1) Weglage, Jackson 7              2) Davis, Bradley 7               
     3) Guerin, Owen 7                  4) Amos, Dawson 6                 
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:02.08   X2:56.04  
     1) Cazier, Noah 7                  2) Retzke, Jefferson 6            
     3) Schmitz, Christopher 8          4) Hulgan, Ryan 6                 
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:32.00    2:38.11    7  
     1) Johnston, Emma 10               2) Spangler, Anna Katherine 10    
     3) Wilder, Walden 10               4) Comulada, Gabriela 10          
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:37.58    2:38.81  
     1) Quann, Megan 9                  2) Pierce, Anna 9                 
     3) Askew, Izzy 9                   4) Taylor, Devan 10               
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:56.63   X3:02.13  
     1) Connell, Norah 10               2) Hannah, Erin 10                
     3) Defiore, Ellie 9                4) Foy, Abby 9                    
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:30.25   X3:28.34  
     1) Dixon, Lindsey 10               2) Little, Campbell 9             
     3) Dixon, Lila 9                   4) Stewart, Ainslie 10            
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       3:14.91   X3:28.89  
     1) Sanders, Averie 10              2) Morgan, Haley 10               
     3) Rowell, Emily 10                4) Kalfus, Mia 10                 
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'C'                       4:19.73   X4:12.65  
     1) Morgan, Hannah 9                2) Nyochembeng, Mikayla 10        
     3) Arnold, Savanna 9               4) Kennedy, Taylor 10             
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:33.72    2:39.73    7  
     1) Peffer, Nolan 10                2) Cooper, Gates 9                
     3) Buzzetta, Charlie 10            4) York, Peyton J 10              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       3:07.54    3:40.00  
     1) Kennedy, Grady 9                2) Maynard, Gavin 10              
     3) Davis, Benjamin 9               4) Amos, Andrew 10                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   3:14.90   X3:10.75  
     1) Johnson, Luke 10                2) Tidwell, Howard 9              
     3) Engberg, Ethan 9                4) Dillard, Andrew 10             
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'C'                   3:42.48   X4:13.66  
     1) Boyd, Matthew 9                 2) Pendergrass, Matthew 9         
     3) Cazier, William 9               4) Carroll, Cruce 9               
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       4:43.96   X5:24.49  
     1) Musa, Yahia 9                   2) Oakly, Will 9                  
     3) Zwahlen, Jakob 9                4) Sarkisian, Sam 9               
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:14.74    2:16.02    7  
     1) Keel, Mary 11                   2) Falcon, Anna 12                
     3) Porter, Greta 11                4) Heeney, Nora 12                
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:13.57    2:16.06  
     1) Schaefer, Genevieve 12          2) Summerlin-Long, Chenoah 11     
     3) Overton, Lauren-Cain 12         4) Brandon, Sophie 12             
 -- MT. CARMEL HAMMERHEADS  'B'                       2:57.03   X3:22.27  
     1) Fortier, Shanna 12              2) Agena, Lindsay 11              
     3) Harmon, Clara Beth E 11         4) Rowell, Chloe 12               
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       2:10.07    2:08.60    7  
     1) Amos, Ethan 12                  2) Zwahlen, Markus 12             
     3) Pierce, Thomas 12               4) Sentell, Jack 12               
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:18.95    2:35.13  
     1) Carden, Wade 11                 2) Comulada, Gavin 12             
     3) Bouldin, Trey 12                4) Bennett, Jamieson 11           
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:49.78    1:55.12    7  
     1) Campbell, Devin 14              2) Bouldin, Lily 14               
     3) York, Priscilla 13              4) Weakley, Regan 14              
  2 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:59.73    2:04.20  
     1) James, Ella 14                  2) Gwaltney, Riley 13             
     3) Plattsmier, Morgan 14           4) Davis, Taylor 14               
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:50.85    1:55.38    7  
     1) Amos, Carson 13                 2) Hudson, Neil 13                
     3) Agena, Cody 13                  4) Worshek, Caleb 14              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   2:00.55    2:01.24  
     1) Hauenstein, Reid 14             2) Johnston, Drew 13              
     3) Adams, Reece 13                 4) Peffer, Gage 13                
 -- MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'B'                   2:25.44   X2:22.38  
     1) Sowell, Jason 14                2) Matteson, Tom 13               
     3) Fulcher, Samual 13              4) Shook, Sam 13                  
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:57.87    2:06.52    7  
     1) Overcast, Rebekah 17            2) Heeney, Adeline 15             
     3) Stoner, Tess 17                 4) Howard, Parker 17              
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:58.72    2:11.72  
     1) Fulcher, Laura Kate 15          2) Weitenbeck, Abbey 14           
     3) Weakley, Callie 17              4) Fulcher, Lucy 17               
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MT. CARMEL HAMMERHEADS  'A'                       1:45.36    1:48.74    7  
     1) Hill, Justin 16                 2) Barinaga, Cade 15              
     3) Barinaga, Sampley 16            4) Sentell, Matthew 15            
  2 MOUNTAIN SPRINGS SWIM TEAM  'A'                   1:55.48    1:50.30  
     1) Johnston, Sam 15                2) Tillery, Joseph 15             
     3) Patton, Daniel 15               4) Morris, Harry 16               

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org