Home
2016 Meets
2015 Meets
Archive & Records
Forms & Documents
Officiating
Member Pools
Board & Minutes
About RCSL

Meet Results / Record Listing

(Meters Time = Yards Time x 1.11 ----- Yards Time = Meters Time / 1.11)



Licensed to RCSL - F               HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/19/2015 09:12 AM
              Redstone Launchers vs. Blossomwood 2015 - 6/17/2015              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:54.07    1:50.29    7  
     1) Davenport, Allie 6              2) Krichev, Sophie 7              
     3) Langford, Ella 7                4) Howard, Mary Mae 8             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:04.87    2:01.22  
     1) Plummer, Sophie 8               2) Blankenship, Katelyn X 8       
     3) Groves, Brooke T 8              4) Funkhouser, Ryn 8              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:26.38  
     1) Parsons, Alexa 6                2) Farrell, Hill 7                
     3) Mullins, Mem 7                  4) Fierro, Averee 7               
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:44.19    1:46.10    7  
     1) Fritz, Zayne J 8                2) Ashcroft, Hayden W 8           
     3) Beeson, Jimmy W 7               4) Enfinger, Grant H 7            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:43.55    1:56.52  
     1) Goldmon, William 6              2) Roberts, Bross 7               
     3) Aboudonia, Raz 8                4) Cook, Hugh 7                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:12.41  
     1) Brinkley, Bo 8                  2) Turner, Lucas 7                
     3) Livingston, Mason 7             4) Brinkley, John Allen 8         
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X2:39.37  
     1) Gilliam, Carter 8               2) Wilson, Wyatt 8                
     3) Malone, Van 7                   4) Cobb, Ephraim 7                
 
Event 3  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:46.56    2:39.26    7  
     1) Rawls, Ava 9                    2) Watson, McKenna 10             
     3) Yates, Madelyn 10               4) Krichev, Audrey 9              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:20.78    3:17.90  
     1) Plummer, Emma 10                2) Plant, Olivia 10               
     3) Free, Peyton R 9                4) Flores, Summer 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:23.39  
     1) Suttles, Ella 9                 2) Fann, Josey 9                  
     3) Leach, Lakelee 10               4) Layne, Shelby 9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X4:23.11  
     1) Fleischmann, Maggie 9           2) Brinkley, Wini 9               
     3) Gilliam, Riley 9                4) Cobb, Sarah 9                  
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:53.03    2:49.18    7  
     1) Langford, Clements 10           2) Rainey, Lawson 10              
     3) Collins, Owen 10                4) Bankowski, Brett 9             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    3:15.22  
     1) McCarty, Chase A 9              2) Eames, Tyler M 9               
     3) Groves, Riley T 10              4) Blanshan, Andrew J 10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        3:15.68   X3:29.46  
     1) Bohan, John 10                  2) Thompson, Charles 9            
     3) Johnston, Matthew 9             4) Gentry, Travis 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT        XDQ  
     1) Stuart, Ben 10                  2) Comer, John Franklin 10        
     3) Mitchell, Jack 9                4) Roby, Billy 10                 
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:20.71    2:21.22    7  
     1) McCarty, Eboni F 12             2) Smith, Gabbi W 12              
     3) Hamilton, Rebekah L 12          4) Blanshan, Faith L 12           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:33.61    2:39.75  
     1) Suttles, Jane Katherine 12      2) Johnson, Madeline 12           
     3) Krichev, Julia 11               4) Collins, Ella 11               
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:29.67    2:35.51    7  
     1) Stokes, Nicholaus S 12          2) Blankenship, Samuel A 12       
     3) Taylor, Wyatt 12                4) Bamburg, Jason R 12            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:56.96    2:54.58  
     1) Malone, Callaway 11             2) Bloom, Wyatt 9                 
     3) Harbarger, David 12             4) Bankowski, Clate 11            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:52.51  
     1) Cobert, Xander 11               2) Reynolds, Conner T 10          
     3) Stokes, John Thomas T 11        4) Wallis, Mason 12               
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:18.79    2:36.40    7  
     1) Aboudonia, Gertrude 14          2) Hensley, Evey 13               
     3) Cimino, Maddie 13               4) Cagle, Savannah 14             
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:00.68    2:00.48    7  
     1) Stokes, Christopher F 14        2) Shen, Jiaming H 13             
     3) Wiggins, Joshua E 14            4) Vander Schaaf, Reice P 14      
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:21.32    2:24.19  
     1) Swing, Joe 14                   2) League, Willsey 14             
     3) Thurman, Reed 13                4) Leach, Remington 13            
 
Event 9  Girls 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:10.16    2:12.17    7  
     1) Cimino, Sarah Margaret 16       2) Jones, Ellery 17               
     3) Roberts, Riley 16               4) Taylor, Mady 16                
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:46.65    2:22.45  
     1) Bamburg, Sarah A 15             2) Shen, Jenny A 16               
     3) Campbell, Sasha M 15            4) Daughtry, McKayla 15           
 
Event 10  Boys 15-17 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:02.11    2:04.58    7  
     1) Calvert, Ethan 15               2) Darden, Will 15                
     3) Kretzschmar, Will 16            4) Batson, Andrew 17              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:08.66    2:06.60  
     1) Hinkle, James E 15              2) Eames, Jason B 15              
     3) Taylor, Benjamin 16             4) Wiggins, Ethan A 15            
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:18.53   X2:23.68  
     1) Hensley, Ethan 15               2) Burkett, Graham 16             
     3) Harbarger, Sam 15               4) Kaylor, Alex 17                
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   x2:27.78  
     1) MacDonald, Trevor J 14          2) Blankenship, John M 16         
     3) Hinkle, Joshua T 13             4) Lewis, Levi 15                 
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holden, Sydney             6 BLOSSOMWOOD            26.63      24.23    5  
  2 Parsons, Alexa             6 BLOSSOMWOOD            26.45      26.92    3  
  3 Davenport, Allie           6 BLOSSOMWOOD            29.85      29.50    1  
  4 Franks, Ruthey             5 LAUNCHERS              30.82      32.96  
  5 Eames, Katie L             4 LAUNCHERS              57.10      58.11  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mackey, Story              6 BLOSSOMWOOD            31.12     X30.04  
 -- Paparella, Ellie           6 BLOSSOMWOOD            38.89     X32.41  
 -- Layne, Maggie Kate         5 BLOSSOMWOOD            34.83     X33.68  
 -- Krichev, Charlotte         4 BLOSSOMWOOD            46.70     X39.45  
 -- Wester, Julianna           6 BLOSSOMWOOD            49.15     X45.01  
 -- Wester, Corrine            5 BLOSSOMWOOD          1:05.83   X1:07.00  
 -- Brinkley, Lynn             6 BLOSSOMWOOD          1:26.39   X1:30.26  
 -- Treusdell, Lucy            6 BLOSSOMWOOD          1:49.06   X1:53.15  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldmon, William           6 BLOSSOMWOOD            22.50      21.13    5  
  2 Hereford, Alex             6 BLOSSOMWOOD            29.89      25.55    3  
  3 Groves, James              5 LAUNCHERS              33.09      29.59    1  
  4 Franks, Greyson            6 LAUNCHERS              31.00      33.36  
  5 Reynolds, Alexander J      6 LAUNCHERS                 NT      40.19  
  6 Penney, Gaines             5 BLOSSOMWOOD            34.83      42.68  
 
Event 16  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lumpkin, Grayson           6 BLOSSOMWOOD            40.90     X34.32  
 -- Livingston, JT             6 BLOSSOMWOOD            45.13     X34.81  
 -- Johnston, Caleb            6 BLOSSOMWOOD            40.64     X36.22  
 -- Holt, Grayson              5 BLOSSOMWOOD            47.82     X41.38  
 -- Fierro, David              5 BLOSSOMWOOD          1:00.83     X42.42  
 -- Harwood, Andrew            6 BLOSSOMWOOD            44.01     X42.57  
 -- Clark, Will                5 BLOSSOMWOOD            42.27     X50.08  
 -- Whithead, Brooks           5 BLOSSOMWOOD            51.83     X51.26  
 -- Johnson, Sonny             5 BLOSSOMWOOD            53.27     X52.52  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            7 BLOSSOMWOOD            15.94      16.64    5  
  2 Langford, Ella             7 BLOSSOMWOOD            23.09      21.06    3  
  3 Blankenship, Katelyn X     8 LAUNCHERS              21.60      21.58    1  
  4 Plummer, Sophie            8 LAUNCHERS              31.42      30.71  
  5 Flores, Savannah           8 LAUNCHERS              30.25      31.55  
  6 Howard, Mary Mae           8 BLOSSOMWOOD            24.84      33.05  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Barnsby, Marisa            7 LAUNCHERS                 NT     X31.23  
 -- Fierro, Averee             7 BLOSSOMWOOD            40.76     X34.42  
 -- Funkhouser, Ryn            8 LAUNCHERS              30.69     X36.86  
 -- Crisp, Ainslee             7 LAUNCHERS              37.28     X40.10  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashcroft, Hayden W         8 LAUNCHERS              17.41      17.74    5  
  2 Beeson, Jimmy W            7 LAUNCHERS              19.79      18.13    3  
  3 Fritz, Zayne J             8 LAUNCHERS              21.34      21.89    1  
  4 Roberts, Bross             7 BLOSSOMWOOD            24.89      24.06  
  5 Cook, Hugh                 7 BLOSSOMWOOD            26.07      26.57  
  6 Turner, Lucas              7 BLOSSOMWOOD               NT      31.79  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hernandez, Kian            8 LAUNCHERS              25.06     X22.68  
 -- Brinkley, John Allen       8 BLOSSOMWOOD            29.94     X26.26  
 -- Wilson, Wyatt              8 BLOSSOMWOOD            35.45     X30.93  
 -- Livingston, Mason          7 BLOSSOMWOOD            36.25     X31.43  
 -- Davison, Elliot            7 LAUNCHERS              42.62     X32.00  
 -- Malone, Van                7 BLOSSOMWOOD            34.21     X33.09  
 -- Cobb, Ephraim              7 BLOSSOMWOOD            32.90     X40.82  
 -- Gilliam, Carter            8 BLOSSOMWOOD            50.44     X50.75  
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Audrey            9 BLOSSOMWOOD            36.39     J35.94    5  
  2 Watson, McKenna           10 BLOSSOMWOOD            36.10     J35.93    3  
  3 Free, Peyton R             9 LAUNCHERS              37.23      37.95    1  
  4 Rawls, Ava                 9 BLOSSOMWOOD            39.40      40.88  
  5 Plant, Olivia             10 LAUNCHERS              48.31      47.90  
  6 Plant, Sydney              9 LAUNCHERS              46.40      51.64  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Watson, May                9 BLOSSOMWOOD            48.83     X44.67  
 -- Layne, Shelby              9 BLOSSOMWOOD            45.83     X45.40  
 -- Gilliam, Riley             9 BLOSSOMWOOD            47.04     X50.52  
 -- Brinkley, Wini             9 BLOSSOMWOOD            55.39     X56.35  
 -- Livingston, Emily Grace    9 BLOSSOMWOOD            52.93     X57.10  
 -- Chance, Lauren             9 BLOSSOMWOOD          1:04.34     X58.99  
 -- Cobb, Sarah                9 BLOSSOMWOOD            54.98   X1:00.34  
 -- Fierro, Brooke             9 BLOSSOMWOOD            54.64   X1:01.14  
 -- Fleischmann, Maggie        9 BLOSSOMWOOD            55.46   X1:01.64  
 -- Franks, Josephine         10 LAUNCHERS            1:07.79   X1:05.20  
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           10 LAUNCHERS              29.41      29.99    5  
  2 Bankowski, Brett           9 BLOSSOMWOOD            35.22      36.52    3  
  3 Hensley, Huck              9 BLOSSOMWOOD            40.75      37.84    1  
  4 Collins, Owen             10 BLOSSOMWOOD            38.40      38.94  
  5 McCarty, Chase A           9 LAUNCHERS              40.59      39.26  
  6 Eames, Tyler M             9 LAUNCHERS                 NT      41.74  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gentry, Travis            10 BLOSSOMWOOD            40.72     X43.30  
 -- Comer, John Franklin      10 BLOSSOMWOOD            46.77     X47.38  
 -- Aldridge, Ray             10 LAUNCHERS              51.17     X50.36  
 -- Crisp, Liam D             10 LAUNCHERS              45.67     X51.49  
 -- Mitchell, Jack             9 BLOSSOMWOOD            46.72     X51.61  
 -- Thompson, Charles          9 BLOSSOMWOOD            57.70     X52.61  
 -- Roby, Billy               10 BLOSSOMWOOD            49.98     X54.71  
 -- Mackey, Cade               9 BLOSSOMWOOD          1:03.44   X1:08.17  
 -- Taylor, Harrison R         9 LAUNCHERS            1:17.81   X1:13.24  
 -- Harbin, Caden W            9 LAUNCHERS            1:25.12   X1:17.80  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah L       12 LAUNCHERS              27.41      27.41    5  
  2 Krichev, Julia            11 BLOSSOMWOOD            28.23      27.65    3  
  3 McCarty, Eboni F          12 LAUNCHERS              29.90      28.77    1  
  4 Johnson, Madeline         12 BLOSSOMWOOD            37.01      36.69  
  5 Blanshan, Faith L         12 LAUNCHERS              38.57      37.28  
  6 Colley, Caroline          11 BLOSSOMWOOD               NT      40.38  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Collins, Ella             11 BLOSSOMWOOD            38.31     X39.32  
 -- Barnsby, Cecilia          12 LAUNCHERS              50.59     X48.10  
 -- Aboudonia, Nanette        12 BLOSSOMWOOD            47.39     X58.70  
 -- Mills, Amber              11 LAUNCHERS            1:01.81   X1:00.85  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stokes, Nicholaus S       12 LAUNCHERS              30.25      31.17    5  
  2 Bankowski, Clate          11 BLOSSOMWOOD               NT      35.00    3  
  3 Taylor, Wyatt             12 LAUNCHERS              37.07      35.55    1  
  4 Bamburg, Jason R          12 LAUNCHERS              36.75      38.34  
  5 Harbarger, David          12 BLOSSOMWOOD            38.22      40.63  
  6 Penfield, Thomas Henry    11 BLOSSOMWOOD               NT      48.31  
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cobert, Xander            11 LAUNCHERS              43.49     X39.11  
 -- Wallis, Mason             12 LAUNCHERS                 NT     X46.11  
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            13 BLOSSOMWOOD            28.34      28.71    5  
  2 Cagle, Savannah           14 BLOSSOMWOOD               NT      34.25    3  
  3 Aboudonia, Gertrude       14 BLOSSOMWOOD            35.82      34.83    1  
  4 Franks, Esther            14 LAUNCHERS              54.12      53.54  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Green, Stefanie           14 BLOSSOMWOOD            39.34     X38.29  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggins, Joshua E         14 LAUNCHERS              25.81      25.31    5  
  2 Shen, Jiaming H           13 LAUNCHERS              25.34      25.63    3  
  3 Swing, Joe                14 BLOSSOMWOOD            26.15      26.49    1  
  4 Thurman, Reed             13 BLOSSOMWOOD            31.15      31.24  
  5 Leach, Remington          13 BLOSSOMWOOD            32.35      31.57  
  6 Hinkle, Joshua T          13 LAUNCHERS                 NT      34.27  
 
Event 40  Boys 13-14 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- MacDonald, Trevor J       14 LAUNCHERS              29.04     X28.77  
 
Event 41  Girls 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    16 BLOSSOMWOOD            25.58      25.42    5  
  2 Shen, Jenny A             16 LAUNCHERS              29.70      28.34    3  
  3 Roberts, Riley            16 BLOSSOMWOOD            29.40      29.97    1  
  4 Campbell, Sasha M         15 LAUNCHERS              30.17      30.94  
  5 Bamburg, Sarah A          15 LAUNCHERS              32.17      31.92  
  6 Taylor, Mady              16 BLOSSOMWOOD            33.71      34.78  
 
Event 44  Boys 15-17 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Benjamin          16 LAUNCHERS              26.28      25.79    5  
  2 Kretzschmar, Will         16 BLOSSOMWOOD            26.63      26.57    3  
  3 Calvert, Ethan            15 BLOSSOMWOOD            27.08      26.72    1  
  4 Batson, Andrew            17 BLOSSOMWOOD            27.88      27.35  
  5 Eames, Jason B            15 LAUNCHERS              27.34      28.45  
  6 Wiggins, Ethan A          15 LAUNCHERS              29.41      30.33  
 
Event 46  Boys 15-17 50 Yard Freestyle Exhibition
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kaylor, Alex              17 BLOSSOMWOOD            29.51     X29.56  
 -- Burkett, Graham           16 BLOSSOMWOOD            29.78     X30.77  
 
Event 47  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blankenship, Katelyn X     8 LAUNCHERS              30.00      29.81    5  
  2 Groves, Brooke T           8 LAUNCHERS              31.84      30.54    3  
  3 Mullins, Mem               7 BLOSSOMWOOD               NT      38.90    1  
  4 Flores, Savannah           8 LAUNCHERS              49.90    1:02.39  
 -- Howard, Mary Mae           8 BLOSSOMWOOD               NT         DQ  
 
Event 48  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waites, Will               8 BLOSSOMWOOD            26.40      25.68    5  
  2 Ashcroft, Hayden W         8 LAUNCHERS              30.25      29.28    3  
  3 Enfinger, Grant H          7 LAUNCHERS              39.09      33.30    1  
  4 Beeson, Jimmy W            7 LAUNCHERS              38.09     J37.86  
  5 Turner, Lucas              7 BLOSSOMWOOD            36.52     J39.74  
  6 Roberts, Bross             7 BLOSSOMWOOD               NT     J36.69  
 
Event 49  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            10 BLOSSOMWOOD            42.89      43.05    5  
  2 Watson, McKenna           10 BLOSSOMWOOD            47.29      47.94    3  
  3 Free, Peyton R             9 LAUNCHERS              56.64      56.33    1  
  4 Plant, Olivia             10 LAUNCHERS              56.58      59.89  
  5 Suttles, Ella              9 BLOSSOMWOOD               NT    1:07.31  
  6 Flores, Summer            10 LAUNCHERS            1:02.50    1:08.29  
 
Event 50  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bloom, Wyatt               9 BLOSSOMWOOD            48.62      47.87    5  
  2 Rainey, Lawson            10 BLOSSOMWOOD            48.14      47.95    3  
  3 McCarty, Chase A           9 LAUNCHERS            1:01.14    1:01.09    1  
  4 Stuart, Ben               10 BLOSSOMWOOD               NT    1:03.02  
  5 Eames, Tyler M             9 LAUNCHERS            1:09.57    1:12.89  
  6 Reynolds, Conner T        10 LAUNCHERS            1:35.64    1:30.03  
 
Event 51  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Gabbi W            12 LAUNCHERS              41.35      41.80    5  
  2 Johnson, Madeline         12 BLOSSOMWOOD            42.57      46.42    3  
  3 Suttles, Jane Katherine   12 BLOSSOMWOOD            50.76      52.01    1  
  4 Blanshan, Faith L         12 LAUNCHERS              52.37      54.46  
  5 Colley, Caroline          11 BLOSSOMWOOD            50.50      54.55  
 
Event 52  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stokes, Nicholaus S       12 LAUNCHERS              39.50      40.72    5  
  2 Blankenship, Samuel A     12 LAUNCHERS              42.55      43.32    3  
  3 Stokes, John Thomas T     11 LAUNCHERS              46.94      45.87    1  
  4 Malone, Callaway          11 BLOSSOMWOOD            58.01      58.62  
  5 Harbarger, David          12 BLOSSOMWOOD            55.93    1:02.24  
  6 Bankowski, Clate          11 BLOSSOMWOOD          1:04.23    1:11.20  
 
Event 53  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mix, Samantha A           14 LAUNCHERS              38.40      39.19    5  
  2 Cagle, Savannah           14 BLOSSOMWOOD            44.26      43.64    3  
  3 Hensley, Evey             13 BLOSSOMWOOD            46.39      47.85    1  
  4 Aboudonia, Gertrude       14 BLOSSOMWOOD            44.94      49.66  
 
Event 54  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jiaming H           13 LAUNCHERS              31.87      32.89    5  
  2 Stokes, Christopher F     14 LAUNCHERS              37.40      39.75    3  
  3 Vander Schaaf, Reice P    14 LAUNCHERS              42.13      40.21    1  
  4 League, Willsey           14 BLOSSOMWOOD            41.00      44.89  
  5 Cagle, Stephen            13 BLOSSOMWOOD            53.58      53.81  
  6 Leach, Remington          13 BLOSSOMWOOD            54.87      55.65  
 
Event 55  Girls 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shen, Jenny A             16 LAUNCHERS              35.55      34.61    5  
  2 Jones, Ellery             17 BLOSSOMWOOD            35.27      35.90    3  
  3 Roberts, Riley            16 BLOSSOMWOOD            37.45      38.11    1  
  4 Daughtry, McKayla         15 LAUNCHERS              46.63      46.06  
  5 Bamburg, Sarah A          15 LAUNCHERS              45.06      46.41  
  6 Taylor, Mady              16 BLOSSOMWOOD            45.50      46.84  
 
Event 56  Boys 15-17 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Batson, Andrew            17 BLOSSOMWOOD            34.40      35.39    5  
  2 Darden, Will              15 BLOSSOMWOOD            35.81      35.49    3  
  3 Blankenship, John M       16 LAUNCHERS              36.56      36.30    1  
  4 Eames, Jason B            15 LAUNCHERS              35.84      36.61  
  5 Hensley, Ethan            15 BLOSSOMWOOD               NT      43.96  
  6 Lewis, Levi               15 LAUNCHERS              55.86      47.18  
 
Event 57  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:14.16    1:20.18    7  
     1) Waites, Will M8                 2) Langford, Ella W7              
     3) Goldmon, William M6             4) Krichev, Sophie W7             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:21.59    1:21.03  
     1) Ashcroft, Hayden W M8           2) Groves, Brooke T W8            
     3) Beeson, Jimmy W M7              4) Blankenship, Katelyn X W8      
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:05.36  
     1) Fritz, Zayne J M8               2) Enfinger, Grant H M7           
     3) Flores, Savannah W8             4) Funkhouser, Ryn W8             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X2:06.27  
     1) Daughtry, Gabriel M8            2) Hernandez, Kian M8             
     3) Plummer, Sophie W8              4) Crisp, Ainslee W7              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:18.46  
     1) Cobb, Ephraim M7                2) Fierro, Averee W7              
     3) Wilson, Wyatt M8                4) Mullins, Mem W7                
 
Event 59  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:26.71    2:23.28    7  
     1) Bankowski, Brett M9             2) Watson, McKenna W10            
     3) Collins, Owen M10               4) Yates, Madelyn W10             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:37.53    2:34.37  
     1) Groves, Riley T M10             2) Free, Peyton R W9              
     3) McCarty, Chase A M9             4) Flores, Summer W10             
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:18.97  
     1) Thompson, Charles M9            2) Watson, May W9                 
     3) Roby, Billy M10                 4) Livingston, Emily Grace W9     
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:20.63  
     1) Bohan, John M10                 2) Fleischmann, Maggie W9         
     3) Gilliam, Riley W9               4) Comer, John Franklin M10       
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:23.48  
     1) Blanshan, Andrew J M10          2) Crisp, Liam D M10              
     3) Plant, Sydney W9                4) Plant, Olivia W10              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'C'                        NT   X4:13.36  
     1) Taylor, Harrison R M9           2) Daughtry, Noah M10             
     3) Franks, Josephine W10           4) Plummer, Emma W10              
 
Event 61  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:00.25    2:09.80    7  
     1) Hamilton, Rebekah L W12         2) Stokes, Nicholaus S M12        
     3) McCarty, Eboni F W12            4) Bamburg, Jason R M12           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:19.84    2:23.51  
     1) Harbarger, David M12            2) Suttles, Jane Katherine W12    
     3) Malone, Callaway M11            4) Krichev, Julia W11             
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:40.07  
     1) Barnsby, Cecilia W12            2) Taylor, Wyatt M12              
     3) Stokes, John Thomas T M11       4) Blanshan, Faith L W12          
 
Event 63  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:54.50    1:55.12    7  
     1) Shen, Jiaming H M13             2) Wiggins, Joshua E M14          
     3) Mix, Samantha A W14             4) Smith, Gabbi W W12             
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:58.93    2:03.75  
     1) Thurman, Reed M13               2) Aboudonia, Gertrude W14        
     3) Cimino, Maddie W13              4) Swing, Joe M14                 
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:30.14  
     1) Batson, Cole M13                2) Green, Stefanie W14            
     3) Gilbert, Mary W14               4) League, Willsey M14            
 
Event 65  Mixed 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:50.81    1:48.85    7  
     1) Roberts, Riley W16              2) Calvert, Ethan M15             
     3) Kretzschmar, Will M16           4) Cimino, Sarah Margaret W16     
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:57.62    1:50.85  
     1) Taylor, Benjamin M16            2) Campbell, Sasha M W15          
     3) Eames, Jason B M15              4) Shen, Jenny A W16              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:10.94  
     1) Bohan, Murphy W16               2) Burkett, Graham M16            
     3) Taylor, Mady W16                4) Kaylor, Alex M17               
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:14.37  
     1) Hinkle, James E M15             2) Lewis, Levi M15                
     3) Daughtry, McKayla W15           4) Bamburg, Sarah A W15           
 
Event 67  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            7 BLOSSOMWOOD            22.69      23.94    5  
  2 Groves, Brooke T           8 LAUNCHERS              28.75      26.97    3  
  3 Davenport, Allie           6 BLOSSOMWOOD            33.08      30.91    1  
  4 Mullins, Mem               7 BLOSSOMWOOD               NT      40.70  
  5 Flores, Savannah           8 LAUNCHERS              37.50      41.86  
 -- Plummer, Sophie            8 LAUNCHERS              39.35         DQ  
 
Event 68  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waites, Will               8 BLOSSOMWOOD            22.62      22.74    5  
  2 Beeson, Jimmy W            7 LAUNCHERS                 NT      25.48    3  
  3 Fritz, Zayne J             8 LAUNCHERS              28.25      27.75    1  
  4 Daughtry, Gabriel          8 LAUNCHERS              29.94     J29.83  
  5 Goldmon, William           6 BLOSSOMWOOD               NT     J28.37  
  6 Cook, Hugh                 7 BLOSSOMWOOD               NT      34.36  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            10 BLOSSOMWOOD            36.38      35.91    5  
  2 Krichev, Audrey            9 BLOSSOMWOOD            44.95      45.15    3  
  3 Plummer, Emma             10 LAUNCHERS              53.93      47.54    1  
  4 Fann, Josey                9 BLOSSOMWOOD            51.02      50.01  
  5 Plant, Sydney              9 LAUNCHERS                 NT      56.56  
  6 Flores, Summer            10 LAUNCHERS              57.68      58.23  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           10 LAUNCHERS              32.69      32.21    5  
  2 Langford, Clements        10 BLOSSOMWOOD            48.28      46.19    3  
  3 Bohan, John               10 BLOSSOMWOOD            50.88      49.29    1  
  4 Johnston, Matthew          9 BLOSSOMWOOD               NT      54.16  
  5 McCarty, Chase A           9 LAUNCHERS              59.54      56.84  
 -- Daughtry, Noah            10 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Julia            11 BLOSSOMWOOD            32.30      32.14    5  
  2 McCarty, Eboni F          12 LAUNCHERS              35.43      32.18    3  
  3 Hamilton, Rebekah L       12 LAUNCHERS              33.66      32.31    1  
  4 Smith, Gabbi W            12 LAUNCHERS              43.66      41.59  
  5 Suttles, Jane Katherine   12 BLOSSOMWOOD            46.17      45.28  
  6 Collins, Ella             11 BLOSSOMWOOD            55.70      54.96  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stokes, Nicholaus S       12 LAUNCHERS              36.15      36.71    5  
  2 Stokes, John Thomas T     11 LAUNCHERS              46.31      44.91    3  
  3 Malone, Callaway          11 BLOSSOMWOOD            46.51      45.37    1  
  4 Bamburg, Jason R          12 LAUNCHERS                 NT      49.57  
  5 Bankowski, Clate          11 BLOSSOMWOOD            57.06      55.48  
 
Event 73  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            13 BLOSSOMWOOD            31.00      31.28    5  
  2 Mix, Samantha A           14 LAUNCHERS              37.59      34.94    3  
  3 Gilbert, Mary             14 BLOSSOMWOOD            47.76      45.00    1  
  4 Aboudonia, Gertrude       14 BLOSSOMWOOD            44.59      45.46  
 -- Franks, Esther            14 LAUNCHERS            1:05.25         DQ  
 
Event 74  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swing, Joe                14 BLOSSOMWOOD            29.72      29.23    5  
  2 Wiggins, Joshua E         14 LAUNCHERS              30.40      29.70    3  
  3 Stokes, Christopher F     14 LAUNCHERS              34.24      34.84    1  
  4 Vander Schaaf, Reice P    14 LAUNCHERS              36.73      36.22  
  5 Leach, Remington          13 BLOSSOMWOOD            40.51      41.49  
  6 Thurman, Reed             13 BLOSSOMWOOD            44.43      43.43  
 
Event 75  Girls 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    16 BLOSSOMWOOD            28.91      27.83    5  
  2 Campbell, Sasha M         15 LAUNCHERS              37.53      37.46    3  
  3 Jones, Ellery             17 BLOSSOMWOOD               NT      37.65    1  
  4 Daughtry, McKayla         15 LAUNCHERS                 NT      40.98  
  5 Bamburg, Sarah A          15 LAUNCHERS              40.82      41.21  
  6 Bohan, Murphy             16 BLOSSOMWOOD            44.82      42.77  
 
Event 76  Boys 15-17 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Benjamin          16 LAUNCHERS              31.68      29.52    5  
  2 Kretzschmar, Will         16 BLOSSOMWOOD            30.13      30.29    3  
  3 Calvert, Ethan            15 BLOSSOMWOOD            33.58      32.63    1  
  4 Harbarger, Sam            15 BLOSSOMWOOD            36.57     J40.32  
  5 Hinkle, James E           15 LAUNCHERS              37.69     J35.74  
  6 Blankenship, John M       16 LAUNCHERS              38.31     J38.46  
 
Event 77  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krichev, Sophie            7 BLOSSOMWOOD            22.33      23.84    5  
  2 Groves, Brooke T           8 LAUNCHERS              25.28      26.08    3  
  3 Langford, Ella             7 BLOSSOMWOOD            27.90     J28.47    1  
  4 Blankenship, Katelyn X     8 LAUNCHERS              28.44     J27.27  
  5 Plummer, Sophie            8 LAUNCHERS              36.11      39.50  
  6 Farrell, Hill              7 BLOSSOMWOOD               NT      41.06  
 
Event 78  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashcroft, Hayden W         8 LAUNCHERS              26.50      21.36    5  
  2 Fritz, Zayne J             8 LAUNCHERS              27.08      26.99    3  
  3 Enfinger, Grant H          7 LAUNCHERS              38.47      29.99    1  
  4 Brinkley, Bo               8 BLOSSOMWOOD               NT      34.63  
  5 Aboudonia, Raz             8 BLOSSOMWOOD               NT      34.95  
  6 Roberts, Bross             7 BLOSSOMWOOD               NT      38.32  
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yates, Madelyn            10 BLOSSOMWOOD            34.69      39.29    5  
  2 Free, Peyton R             9 LAUNCHERS              45.88      47.03    3  
  3 Rawls, Ava                 9 BLOSSOMWOOD            51.90      49.66    1  
  4 Leach, Lakelee            10 BLOSSOMWOOD            53.11      57.05  
  5 Flores, Summer            10 LAUNCHERS                 NT    1:15.47  
 -- Plant, Sydney              9 LAUNCHERS                 NT         DQ  
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groves, Riley T           10 LAUNCHERS              31.16      31.35    5  
  2 Collins, Owen             10 BLOSSOMWOOD            41.39      44.59    3  
  3 Bloom, Wyatt               9 BLOSSOMWOOD            51.23      51.58    1  
  4 Langford, Clements        10 BLOSSOMWOOD               NT      56.05  
  5 Blanshan, Andrew J        10 LAUNCHERS            1:01.33    1:01.67  
  6 Eames, Tyler M             9 LAUNCHERS            1:07.96    1:03.08  
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Rebekah L       12 LAUNCHERS              32.06      31.14    5  
  2 Krichev, Julia            11 BLOSSOMWOOD            33.84      35.23    3  
  3 McCarty, Eboni F          12 LAUNCHERS              40.37      38.10    1  
  4 Henshaw, Caroline         12 BLOSSOMWOOD            47.28      44.27  
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Wyatt             12 LAUNCHERS              38.87      42.04    5  
  2 Stokes, John Thomas T     11 LAUNCHERS              45.34      45.21    3  
  3 Harbarger, David          12 BLOSSOMWOOD            48.44      51.78    1  
  4 Malone, Callaway          11 BLOSSOMWOOD            54.22      53.52  
  5 Bamburg, Jason R          12 LAUNCHERS                 NT      54.93  
  6 Tolen, John William       11 BLOSSOMWOOD            50.46    1:09.60  
 
Event 83  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Maddie            13 BLOSSOMWOOD            31.47      32.35    5  
  2 Mix, Samantha A           14 LAUNCHERS              36.91      36.36    3  
  3 Cagle, Savannah           14 BLOSSOMWOOD               NT      43.67    1  
  4 Gilbert, Mary             14 BLOSSOMWOOD               NT      53.08  
 
Event 84  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggins, Joshua E         14 LAUNCHERS              27.81      27.89    5  
  2 Shen, Jiaming H           13 LAUNCHERS              28.35      28.27    3  
  3 Swing, Joe                14 BLOSSOMWOOD            29.07      29.53    1  
  4 Stokes, Christopher F     14 LAUNCHERS                 NT      34.54  
  5 Thurman, Reed             13 BLOSSOMWOOD            38.45      36.65  
  6 Batson, Cole              13 BLOSSOMWOOD            41.52      41.72  
 
Event 85  Girls 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Sarah Margaret    16 BLOSSOMWOOD            27.88      27.34    5  
  2 Shen, Jenny A             16 LAUNCHERS              29.56      29.21    3  
  3 Roberts, Riley            16 BLOSSOMWOOD            33.00      33.30    1  
  4 Jones, Ellery             17 BLOSSOMWOOD            33.25      33.38  
  5 Campbell, Sasha M         15 LAUNCHERS              35.09      35.96  
  6 Daughtry, McKayla         15 LAUNCHERS              40.56      49.08  
 
Event 86  Boys 15-17 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Benjamin          16 LAUNCHERS              28.07      27.67    5  
  2 Kretzschmar, Will         16 BLOSSOMWOOD            30.88      30.90    3  
  3 Batson, Andrew            17 BLOSSOMWOOD            34.99      32.27    1  
  4 Eames, Jason B            15 LAUNCHERS              32.97      32.89  
  5 Harbarger, Sam            15 BLOSSOMWOOD            33.93      33.05  
  6 Wiggins, Ethan A          15 LAUNCHERS              35.47      35.90  
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:27.20    1:37.50    7  
     1) Mullins, Mem 7                  2) Howard, Mary Mae 8             
     3) Langford, Ella 7                4) Krichev, Sophie 7              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                        NT    1:54.53  
     1) Groves, Brooke T 8              2) Flores, Savannah 8             
     3) Blankenship, Katelyn X 8        4) Plummer, Sophie 8              
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:26.22    1:27.53    7  
     1) Beeson, Jimmy W 7               2) Fritz, Zayne J 8               
     3) Enfinger, Grant H 7             4) Ashcroft, Hayden W 8           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:18.56    1:32.50  
     1) Waites, Will 8                  2) Goldmon, William 6             
     3) Roberts, Bross 7                4) Cook, Hugh 7                   
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X2:17.43  
     1) Turner, Lucas 7                 2) Livingston, Mason 7            
     3) Brinkley, Bo 8                  4) Aboudonia, Raz 8               
 
Event 89  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:33.50    2:34.40    7  
     1) Krichev, Audrey 9               2) Fann, Josey 9                  
     3) Watson, McKenna 10              4) Yates, Madelyn 10              
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   3:18.84    3:14.30  
     1) Free, Peyton R 9                2) Flores, Summer 10              
     3) Plant, Sydney 9                 4) Plant, Olivia 10               
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                             NT   X3:14.33  
     1) Livingston, Emily Grace 9       2) Layne, Shelby 9                
     3) Leach, Lakelee 10               4) Suttles, Ella 9                
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                             NT   X3:46.55  
     1) Fierro, Brooke 9                2) Cobb, Sarah 9                  
     3) Chance, Lauren 9                4) Gilliam, Riley 9               
 
Event 90  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:35.09    2:34.86    7  
     1) Collins, Owen 10                2) Hensley, Huck 9                
     3) Langford, Clements 10           4) Bankowski, Brett 9             
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:46.19    2:43.03  
     1) McCarty, Chase A 9              2) Groves, Riley T 10             
     3) Crisp, Liam D 10                4) Blanshan, Andrew J 10          
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        2:43.39   X2:50.77  
     1) Stuart, Ben 10                  2) Johnston, Matthew 9            
     3) Bohan, John 10                  4) Gentry, Travis 10              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'C'                        3:03.80   X3:12.03  
     1) Thompson, Charles 9             2) Comer, John Franklin 10        
     3) Mitchell, Jack 9                4) Rainey, Lawson 10              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X4:14.07  
     1) Reynolds, Conner T 10           2) Aldridge, Ray 10               
     3) Daughtry, Noah 10               4) Taylor, Harrison R 9           
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:10.28    2:20.55    7  
     1) McCarty, Eboni F 12             2) Barnsby, Cecilia 12            
     3) Hamilton, Rebekah L 12          4) Smith, Gabbi W 12              
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:16.09    2:22.84  
     1) Johnson, Madeline 12            2) Suttles, Jane Katherine 12     
     3) Collins, Ella 11                4) Krichev, Julia 11              
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X3:27.37  
     1) Plummer, Emma 10                2) Blanshan, Faith L 12           
     3) Mills, Amber 11                 4) Cardo, Danielle 12             
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:26.34    2:29.00    7  
     1) Stokes, Nicholaus S 12          2) Taylor, Wyatt 12               
     3) Stokes, John Thomas T 11        4) Bamburg, Jason R 12            
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:23.52    2:54.59  
     1) Harbarger, David 12             2) Penfield, Thomas Henry 11      
     3) Bankowski, Clate 11             4) Malone, Callaway 11            
 -- REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'B'                        NT   X2:49.42  
     1) Cobert, Xander 11               2) Blankenship, Samuel A 12       
     3) Eames, Tyler M 9                4) Wallis, Mason 12               
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:06.65    2:26.31    7  
     1) Cagle, Savannah 14              2) Aboudonia, Gertrude 14         
     3) Hensley, Evey 13                4) Cimino, Maddie 13              
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:47.63    1:49.85    7  
     1) Shen, Jiaming H 13              2) MacDonald, Trevor J 14         
     3) Vander Schaaf, Reice P 14       4) Wiggins, Joshua E 14           
  2 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        2:01.80    2:13.74  
     1) Thurman, Reed 13                2) Leach, Remington 13            
     3) Cagle, Stephen 13               4) Swing, Joe 14                  
 
Event 95  Girls 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:57.11    2:02.95    7  
     1) Jones, Ellery 17                2) Taylor, Mady 16                
     3) Roberts, Riley 16               4) Cimino, Sarah Margaret 16      
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   2:09.51    2:06.33  
     1) Shen, Jenny A 16                2) Bamburg, Sarah A 15            
     3) Daughtry, McKayla 15            4) Campbell, Sasha M 15           
 
Event 96  Boys 15-17 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'A'                        1:49.25    1:51.05    7  
     1) Calvert, Ethan 15               2) Hensley, Ethan 15              
     3) Batson, Andrew 17               4) Kretzschmar, Will 16           
  2 REDSTONE ARSENAL LAUNCHERS  'A'                   1:54.25    1:55.01  
     1) Taylor, Benjamin 16             2) Wiggins, Ethan A 15            
     3) Hinkle, James E 15              4) Eames, Jason B 15              
 -- BLOSSOMWOOD SWIM TEAM  'B'                        1:55.61   X1:58.81  
     1) Darden, Will 15                 2) Kaylor, Alex 17                
     3) Harbarger, Sam 15               4) Burkett, Graham 16             

 

 
 

Web Design by:
MerchantWorks, Inc.


Copyright 2004-2017 - Rocket City Swim League, PO Box 10052, Huntsville, AL 35801
info@swimrcsl.org